Praha

Otevřená diskuze | Kategorie: Místa a cestování
M.Povltavska (2018-12-18 18:37:22)madame.Corall (2018-12-18 18:22:54)Donateus (2018-12-18 11:19:48)baronka75 (2018-12-18 06:38:00)Krysa (2018-12-17 14:12:49)James.Eyre (2018-12-16 19:35:22)777_kolemjdouci (2018-12-14 09:15:34)hmrazulka (2018-10-29 10:05:07)flegma1 (2018-09-06 03:04:27)wiky (2018-07-02 15:55:43)kecka-ukecana (2017-06-15 14:58:27)DagdaAnu (2017-06-07 09:06:22)boubelka (2017-04-25 10:49:01)BOB.vojak (2016-11-19 17:50:53)slavidan (2015-05-28 21:18:21)
Praha
Založeno: 22. 2. 2009 | Příspěvků: 27 624 | Členů: 15
Správci: 777_kolemjdouci (hlavní), madame.Corall, Donateus

http://praga-magica.blog.cz/

http://www.prahanadlani.cz/

http://www.praha-levne.cz/
Co, kde, jak v Praze

Staroměstské nám. v reálném čase
http://hotel-lippert.click2stream.com/

Václavské nám. v reálném čase
http://www.praguecamera.net/cz/index.php?utm_

Noviny Pražanů
http://www.prazskypatriot.cz/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 30.8.18 12:59:14  

Půjde se někdo z vás podívat? :

https://www.sculptureline.cz/cs/praha-2018

• madame.Corall
    madame.Corall, 28.8.18 13:27:59  

Jen bezmozek tomuhle může tleskat. Hlavně že se ve volbách pražáci nepletou. Ještě že při tom přemýšlení nemusejí na ně dělat !

PROCHÁZKA VEČERNÍ P R A H O U : EMIGRANTSKÉ DROGOVÉ A ZLOČINECKÉ GANGY
    Mohu potvrdit úvahu níže.
    V oblasti Vinohrad lze pozorovat nárůst dvojic typu : Arab + Češka. Arabové se zde usazují a kupují celé domy. Šel jsem si tam do vietnamské restaurace na rizoto a hle, majitel musel obsluhovat černého muslimského lídra, který měl českého asistenta. Všechny ženy musely od stolu, jídlo mu musel podávat narychlo přivolaný šéf restaurace. Doprovodná skupina musela čekat před restaurací, až se šéf nají. Poslal je do vedlejší restaurace. Atd. ..... Podezřelé skupiny Arabů u kostela na Náměstí Míru pozorující dívky katolického gymnázia. Pakistánců zde přib&yacu te;v&aac ute;, stejně jako Arabů. Jen si občas vzpomenu na hrozbu, kterou mi vzkázali arabští studenti, že až jich bude v Čechách víc, budou nás křesťany podřezávat jako ovce. To mi bylo řečeno i osobně už v roce 1992, ,,pod koněm". Václav F.
    STANISLAV JÁNSKÝ PÍŠE SVOJI ZKUŠENOST :
    Procházka večerní Prahou.
    Imigrantské drogové a zločinecké gangy ovládly centrum Prahy. Magistrát ale zatím řeší, jak být více vstřícný k cizincům ….. Radnice Praha 1 zase bojuje proti údajnému „českému rasismu“.
    PŘED PÁR DNY JSEM BYL POZVÁN STARÝM ZNÁMÝM NA VEČERNÍ PROCHÁZKU CENTREM PRAHY.
    Nebyl jsem večer v okolí Václavského náměstí snad 10 let. Pro mého průvodce je to vlastně „pracovní cesta“, pracuje totiž v oblasti „bezpečnosti“, a tak to bylo i s jeho odborným výkladem.
    PRVNÍ VĚC, KTERÁ MĚ ZARAZÍ JE OBROVSKÝ POČET MIGRANTSKÝCH PODNIKŮ NA PRESTIŽNÍCH MÍSTECH V CENTRU PRAHY.

• madame.Corall
      madame.Corall, 28.8.18 13:29:28  

Turecké kebabárny, arabské směnárny, či vietnamské večerky a „novinové“ stánky, zamořily centrum Prahy jako kobylky. To tu zjevně před deseti lety nebylo. Například : Jindřišská ulice na rohu s Václavákem má hned několik velmi zajímavých podniků. Dvě evidentně muslimsky provozované směnárny, vedle vietnamská večerka a restaurace. Na první pohled velmi podivný business.
      MŮJ PRŮVODCE MI ALE HNED ROZJASNÍ OBZOR. VĚTŠINA IMIGRANTSKÝCH PODNIKŮ PRÝ SLOUŽÍ JAKO „LOGISTICKÁ ZÁKLADNA PRO POULIČNÍ PRODAVAČE DROG“. Zde si skladují „zásoby“, odevzdávají hotovost, či si chodí odpočinout. Hned ukazuje na hloučky mladých Arabů a černochů ( prý převážně Nigerijců ), kteří korzují po ulici, či postávají na rozích. Nigerijci prý prodávají převážně kokain, Arabové zase heroin, nicméně hlavní česká droga je dnes pervitin a ta je doménou hlavně Vietnamců. Ti ovládají rovněž obchod s marihuanou. Přesto všechny tyto menšiny prý vzorně spolupracují. Když chce někdo od Nigerijce na ulici pervitin, tak prý mu ho hned u Vietnamců obstar&aacut e; a nao pak. Večer jsou jejich zákazníci převážně z řad západní „pokrokové mládeže“, která přijela do Prahy zapařit. Přes den zase místní narkomani.
      TO VŠE JE DOPLŇOVÁNO DROBNOU MÍSTNÍ KRIMINALITOU, KDE PRIM HRAJÍ ARABŠTÍ A CIKÁNŠTÍ KAPSÁŘI, ČASTO DUBLUJÍCÍ JAKO ŽEBRÁCI.

• madame.Corall
        madame.Corall, 28.8.18 13:30:07  

Přejdeme Václavák a jdeme kolem pasáže Světozor dolů na Můstek. Po levé straně míjíme nově otevřenou vietnamskou večerku, přímo na hlavni ulici, zde musí být nájem v desítkách EUR za metr čtvereční měsíčně. Žasnu, jak může asi vypadat ekonomika takového podniku. Můj průvodce jen rezignovaně mávne rukou … DOLE NA MŮSTKU ZASE VIDÍME NĚKOLIK ČERNOŠSKÝCH NAHÁNĚČŮ DO BARŮ A NIGHT CLUBŮ. Jelikož jsme dva muži, tak nás neodbytně atakují. Prý rovněž dublují jako pouliční dealeři drog - původ obvykle Nigerie, Somálsko, Ghana apod. …. Žasnu, kde se tu podobná individua vůbec vzala.
        VŠE SE DĚJE ZA PŘIHLÍŽENÍ POLICIE.
        Problém je prý ve vedení policie, místních-komunálních politicích a české justici. Vedení policie totiž má podle všeho od politického establishmentu tichý pokyn proti imigrantské kriminalitě nezasahovat. Imigranti se proto cítí skoro beztrestně. Na ruku jim jde i justice.
        VELKÝ PODÍL NA SOUČASNÉM STAVU MAJÍ ALE MÍSTNÍ RADNICE.
        Jak magistrát ovládaný neziskovkářkou Krnáčovou a podporovanou ČSSD, KDU a Zelenými, tak radnice Prahy 1, ovládaná TOP09, ČSSD a ODS. Je totiž málo známým faktem, že radnice určují Policii ČR priority práce a mají pod palcem i Městskou Policii.
        Jenže potírání bující imigrantské kriminality k prioritám magistrátu ani Prahy 1 zjevně nepatří. Oba úřady se naopak přímo vyžívají v podpoře všemožných menšin a v boji proti údajnému českému „rasismu a xenofobii“. Vřele všem doporučuji prostudovat dotační program jak magistrátu, tak Prahy 1. To budete valit oči ! Není divu, že pak již nezbývají peníze například na opravu děravého chodníku přímo dole na Můstku. Přednost zjevně má gay pride, či spřátelené etno „neziskovky“ bojující proti „české xenofobii“.
        DRUHÝ DEN MÁM SCHŮZKU S PŘÁTELI, KTEŘÍ KOUSEK OD VÁCLAVÁKU NA PRAZE 1 ŽIJÍ.
        Potvrzují moji zkušenost. Večer je prý centrum Prahy pouze pro otrlé. Obzvlášť jim prý vadí agresivní drogové mafie, které se prý nezastaví před ničím.
        Když jdu z oné schůzky domů a procházím parkem mezi pasáží Světozor a Jungmannovým náměstím, tak veřejně si na lavičce zrovna skupinka 3 narkomanů píchá nitrožilně drogy. Je 1. květen, 13.00 hodin. Kousek vedle je dětské hřiště plné rodičů s dětmi … Praha je prý šesté nejbezpečnější hlavní město na světě ... Nějak se mi tomu nechce věřit …
        Naopak je zjevné, že centrum Prahy ( Václavák a okolí ) začíná upadat. Ony totiž imigrantské obchody jsou vždy známkou úpadku, to ostatně vidíme v celé západní Evropě. Stačí se projít centrem Paříže, Amsterdamu či Berlína.
        JE NEJVYŠŠÍ ČAS TO ZASTAVIT.
        KDY že jsou to komunální volby ? Fakt mě fascinuje, jak Češi kritizují západní Evropu, že si volí sluníčkáře, ale přitom sami volí úplně stejně "idioty". To samé jsou dnes Vinohrady, samý doner kebab, plno vousatých neevropských indviduí, no a radnici tu ovládá havlisitická ODS ….

Sepsal a publikoval Stanislav Jánský.

• James.Eyre
      James.Eyre, 29.8.18 22:28:59  

Je to dlouhé jak Lovosice, ale je fakt, že Praha pod vedením Krnáčové a spol. šla tak dolů, že níž už to snad ani nejde...nové vedení města, které vzejde z voleb, bude mít hodně na čem pracovat. A pokud si Praha dává za vzor Vídeň, tak to je jako kdybych já si přes noc usmyslel, že se stanu prezidentem USA :1: :1: Vídeň je v čistotě města, urbanismu a vlastně ve všem tisíc světelných let před Prahou, bohužel. :9: Praha se spíš dá přirovnat k Paříži, akorát ti bezdomovci tady spí spíš na lavičkách a ne v lepenkových krabicích.

• Krysa
        Krysa, 30.8.18 12:12:00  

Je to pravda, za ANO je to čím dál tím horší. Dřív tu sice byla korupce, ale aspoň se něco dělo (i když to stálo mnohem víc, než by mohlo). Teď je tu pořád korupce a k tomu se neděje nic. Akorát se zadávají drahé studie a tvorba různých plánů, platí se miliony jejich autorům - a prd. :9: Situace na Václaváků popsaná v příspěvku je tu už takových dobrých 10,15 let a zatím žádné vedení města s tím nebylo schopné nic udělat. Proč? Zřejmě i těm, kteří by chtěli, je rychle vysvětleno, že není dobré se do toho montovat, případně dostanou něco pod křídlo a je vyřízeno.. Jiný vysvětlení mě nenapadá. A pokud to takhle je pod kdoví kolikátou politickou stranou, tak si nedělám iluze, že by to dokázal změnit někdo jiný. :9: :9:

• James.Eyre
          James.Eyre, 30.8.18 23:24:11  

ANO je marketingová akce Babiše, o nějakém programu tam nemůže být řeč...možná že v některých městech tam mohou být i schopní lidi, ale v globálu je to takový nesourodý slepenec tváří, co AB někde posbíral, každému něco nabídl a dali to nějak dohromady (mně kdyby nabízel nevím co, tak s ním bych teda do spolupráce nešel)...Praha určitě má potenciál rozvoje jako nevím co, ale chce to kvalitní lidi ve vedení města, což ty poslední roky určitě nebylo. :4:
          Ať si kdo chce nadává na Béma, ale za něj aspoň něco vzniklo (i když korupce byla, ale to je problém celého státu) a on měl aspoň nějakou vizi, Krnáčová nemá nic.

• madame.Corall
    madame.Corall, 24.8.18 15:38:41  

http://www.imagehosting.cz/?v=benediktvp.jpg

pěkný víkend

• James.Eyre
      James.Eyre, 24.8.18 15:43:24  

:14: :1:

Ať si zajede do holešovické tržnice, tam to vypadá jako boží dopuštění už léta :1:

• M.Povltavska
        M.Povltavska, 24.8.18 17:45:38  

A nejen tam.

• James.Eyre
          James.Eyre, 24.8.18 23:48:28  

To byl první příklad, který mě napadl :-)

• Donateus
      Donateus, 26.8.18 07:07:09  

Vtipné !! :1: :1:

• Laronka
    Laronka, 20.8.18 14:39:14  

k Malé Straně

na Malostranském náměstí je do 28.srpna volně přístupná venkovní výstava Budoucnost Malostranského náměstí.
    V nočních hodinách osvětlená.

Já se tam do té doby nedostanu, ale snad pak napíší do novin( či Novinek.cz), jaké plány s náměstím mají...

• madame.Corall
      madame.Corall, 20.8.18 15:04:55  

Já se dostanu tak akorát na malou stranu

• Krysa
        Krysa, 20.8.18 15:08:06  

:15: :15:

• James.Eyre
        James.Eyre, 20.8.18 23:00:05  

:2: :14:

• M.Povltavska
          M.Povltavska, 21.8.18 18:35:54  

Mno, to by bylo celkem zajímavé na Malé Straně jít na malou stranu. Ženy by si to asi nedovolily, ale některý pán, který by se před tím posilnil alkoholem, možná ano.
          jako jeden kluk. Děti měly nějaké závody, stály tam v řadě, já na ně dohlížela, tenkrát jsem měla horečku, vyvinulo se to ve středoušní zánět - bylo mi 35 - v tom věku je to přímo nebezpečné. Najednou jsem zahlédla cosi klukovského vystrčeného a čůral. Děti na něj: Ty vole, co to tady děláš? A on: Chčíju, no! Takže to vyřešil.

• James.Eyre
            James.Eyre, 21.8.18 23:30:48  

No jo, někteří jedinci si s tím holt hlavu nelámou :-)))

• Krysa
            Krysa, 22.8.18 08:46:44  

Že to udělá dítě, budiž. Ale když vidím dospělý chlapy ochcávat baráky nebo stromy ve městě, tak bych je nejradši nakopla do prdele. Jak kdyby z toho stromu před chvílí spadli.

• M.Povltavska
              M.Povltavska, 22.8.18 17:21:06  

Oni opodál mají záchod, ale kam by tam lezli, že, radši to ukážou všem lidem okolo, nojo, někteří prostě nemají zábrany.

• Krysa
                Krysa, 23.8.18 07:57:46  

A i když tam ten záchod není, tak to přece můžou vydržet. Stejně, jako flusání na zem. Z toho se taky můžu pozvracet a říkám si, kde je ta naše slavná civilizovaná společnost, o který poslední dobou tak často slýchám.. :14:

• James.Eyre
                  James.Eyre, 23.8.18 14:47:31  

Jj, naprosto souhlasím...já se nedivím, že sem nejezdí žádné delegace třeba ze Singapuru nebo Emirátů (nebo jiných zemí, kde je čistota posvátná), protože kdyby ti viděli, co tady bývá na ulicích za bordel, posprejované fasády a rozpadající se odpadkové koše apod., a to nemluvím o tom šoku, jaký by zažili, kdyby viděli toho hulváta, co nás reprezentuje z Hradu, blili by z toho za nejbližším rohem. :14: :2:

• 777_kolemjdouci
                    777_kolemjdouci, 23.8.18 15:28:18  

Nebo takového chrápajícího Schwarzenberga ve Sněmovně, či nameteného Kalouska to byla vizitka... :12:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 23.8.18 15:30:36  

Schwarzenberg s Kalouskem jsou řadoví poslanci, s těmi by ani nejednali...a jinak oba vypadají podstatně líp než Ovar (přesto, že Schwarzenberg je o nějakých osm let starší).

• Krysa
                    Krysa, 24.8.18 08:52:24  

Bohužel, prezident je zdaleka největší troska. Což je dost smutný, vzhledem k faktu, že má reprezentativní funkci. :14: :14:

• madame.Corall
      madame.Corall, 21.8.18 20:00:42  

Ve Vídni je také místo s názvem Malá Strana-česky

• madame.Corall
    madame.Corall, 18.8.18 19:46:11  

https://pocasi.seznam.cz/praha

v sobotu se má ochladit

• M.Povltavska
      M.Povltavska, 19.8.18 07:17:16  

Však oni to ještě nejméně sedmkrát změní, já už jim nevěřím ani ten pozdrav.

• madame.Corall
        madame.Corall, 19.8.18 07:30:15  

Zrušit celý mereorolovický ústav

• James.Eyre
        James.Eyre, 19.8.18 11:30:18  

Tak nějak, no.

• Krysa
      Krysa, 20.8.18 10:20:41  

Už aby to bylo.. Chcípám.. Ještě jedno takový léto a mizím.

• James.Eyre
        James.Eyre, 20.8.18 23:00:44  

Tak to bych jel taky...někam do zimy! :14:

• madame.Corall
    madame.Corall, 15.8.18 19:29:46  

https://www.diskutnici.cz/forum/3262-co-vas-dnes-rozesmalo/

• Donateus
    Donateus, 14.8.18 16:12:17  

Mrkněte, hezká procházka Prahou z r. 1968.

https://www.onetv.cz/detail/na-prochazce-jarni-prahou-s-nejvic-sexy-hereckou-sedesatych-let-to-je-poradne-retro

:2: :2: :2:

• James.Eyre
      James.Eyre, 14.8.18 22:31:47  

Zajímavé, hlavně pro nás, co jsme to nezažili :-))

• 777_kolemjdouci
    777_kolemjdouci, 14.8.18 13:34:30  

Nechcete stálé střídání zimního a letního času? Tak hlasujte zde.

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summertime-arrangements?surveylanguage=CS

• Donateus
    Donateus, 14.8.18 10:39:48  

Konečně !! :2:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tropicke-teploty-by-jiz-mely-byt-ojedinele-53845?dop-ab-variant=3&seq-no=2&source=hp

• madame.Corall
      madame.Corall, 14.8.18 11:15:13  

http://www.imagehosting.cz/?v=c236be70e6.jpg

Stačí se vhodně obléci

• Donateus
        Donateus, 14.8.18 11:42:08  

.......šiš..... :7: :7: :7: :7: .......
        co to je ? :7: :7: :7:

• madame.Corall
          madame.Corall, 14.8.18 17:24:31  

můj dárek starýmu k narozkám

• James.Eyre
        James.Eyre, 14.8.18 22:28:52  

No, tak tohle bych tady moc nešířil, aby se toho nechytli ti blázni, co jezdí v metru bez kalhot při těch jejich akcích :1:

• Donateus
          Donateus, 15.8.18 06:17:39  

Něco tak úchyláckýho jsem dlouho neviděl. :12: :12:

• James.Eyre
            James.Eyre, 15.8.18 22:50:57  

Úchylácké mi přijdou hlavně ty jízdy bez kalhot v metru...

• Donateus
              Donateus, 15.8.18 23:04:46  

Jakože jen v trenclích ? Nebo úplně bez ? :7: :7:

• James.Eyre
                James.Eyre, 15.8.18 23:15:34  

Jen v trenclích či slipech...bývá to vždycky jednou do roka v určitém termínu, když se svolají přes sociální sítě asi :-)))

• Donateus
                  Donateus, 16.8.18 07:18:03  

Ano, už jsem to zažil v metru mnohokrát, dokonce už krátce po převratu. Ale jsem tak pospíchal, že jsem tomu nevěnoval pozornost. Můžeš mi prozradit co to je ? Protest ? Proti čemu ? :2:

• Krysa
                    Krysa, 16.8.18 08:59:44  

Mě to teda nepohoršuje z pohledu toho, že vidím lidi ve spodkách, to ty kyselý ksichty jsou leckdy mnohem nechutnější záležitost - ale taky prostě nevidím smysl. Snad jediný smysl může být, že někdo má potřebu vzbuzovat pozornost ostatních. A když se mu to nedaří něčím normálním, tak musí vymýšlet podobný sračky. Anebo možná fakt existuje nějaký jiný smysl tý akce, ale jaký, to asi 99% lidí uniká. Navíc je mi úplně na blití z představy, že bych si ve spodkách sedla na čalouněnou sedačku v metru.

• Krysa
                    Krysa, 16.8.18 09:01:00  

A jestli je to protest, tak jsou účinkující fakt na hlavu. U protestu je v první řadě nutný sdělit okolí, proti čemu protestuju. :4:

• Donateus
                    Donateus, 16.8.18 09:06:04  

No právě. Krásně jsi to vystihla. :1: :1: Vidím většinou takhle blbnout mlaďochy, kluky. Holčinu jsem takto ještě neviděl. Takže to má něco společnýho s genderem ? :15: :15:
                    Semišové sedačky v metru, nekomentuji. :11: :11:

• James.Eyre
                    James.Eyre, 18.8.18 22:34:23  

Řekl bych, že spíš recese...ale mně to teda nepřijde vtipné ani extra originální.

• Donateus
    Donateus, 14.8.18 10:19:21  

Pražské čtení, něco mezi "večerní Prahou a Bleskem". :13:
    http://e.metro.cz/#strana=20

• Donateus
      Donateus, 14.8.18 10:20:10  

Musíte si dát na začátek. :15: :15: