Počítačová poradna

Moderovaná diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
Stanislav (2017-07-20 21:38:22)SandraSanchezova (2017-07-20 20:15:16)Ondi (2017-07-20 14:35:40)Arabesque (2017-07-20 14:04:28)Jindra60 (2017-07-20 11:38:19)freekarol (2017-07-20 10:55:10)Sten (2017-07-20 10:29:16)F.Koudelka (2017-07-20 10:24:17)odler (2017-07-20 10:08:46)Paia (2017-07-20 09:55:31)fialovypetr (2017-07-20 08:25:04)Yunnan (2017-07-16 08:04:24)Codex (2017-07-15 00:03:39)SantuS01 (2017-07-14 14:03:29)ElenaJakub (2017-07-11 00:50:14)777_kolemjdouci (2017-07-08 04:06:03)xkox (2017-07-07 19:16:33)padlolos (2017-06-27 14:37:26)Lucy (2017-06-19 16:09:29)mirek (2017-04-29 19:01:03)bikerrm (2017-04-25 10:24:44)Texio (2017-01-14 00:40:07)V.Ivuska (2016-12-29 11:35:43)
Počítačová poradna
Založeno: 16. 2. 2009 | Příspěvků: 7 193 | Členů: 47
Správci: Paia (hlavní), Jindra60, 777_kolemjdouci

Když se vám v počítači něco pokazí, nepáchejte hned samovraždu. Zkuste se zeptat na svůj problém. Žádný problém není velký, a na každou věc existuje řešení.

PC je součásti všeho a všech - i Diskutníků...

http://pc.poradna.net/ - dobrý web na rady
http://poradna.zive.cz/ - zde se taky hodně řeší

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Paia
    Paia, 20.7.17 09:55:30  

tak tohle je fakt už moc...
    https://www.novinky.cz/internet-a-pc/443941-seznam-cz-nove-nabizi-nekonecny-sloupec-cteni.html

Já s tím tejden bojuju, upravuju nastavení a filtry ABP, a dneska se dozvím, že to není bug, ale fíčura???

https://napoveda.seznam.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=27477&p=115677#p115677

• Codex
    Codex, 14.7.17 00:06:16  

a teď z jiného soudku... Po nainstalování dvou her (pravda, Assassins creed, takže těch GB berou docela dost), už mi pomalu dochází místo... 1TB paměti je soce moc krásná věc, to jo (o tom, že všechny svoje hry můžu hrát na komplet nejvyšší grafice nemluvě), ale je to rozdělené na C a D, a C mám teď vlastně skoro plný... U předchozího MSI mi přetáhli část paměti, abych měla víc místa na C, je to jediné řešení?
    -PC: řešení typu, odinstaluj programy/hry nepište, děkuju.

• Paia
      Paia, 14.7.17 00:40:20  

ty hry se nemusej instalovat na C...

• Codex
        Codex, 14.7.17 04:46:09  

no to mě taky napadlo, ale stejnak mi to hodí data do Program Files na Cčku

• Paia
          Paia, 14.7.17 09:18:18  

a? tak to změň!

• freekarol
        freekarol, 14.7.17 11:49:08  

Záleží na hře, jsou hry, které ti nedají možnost, kam se má nainstalovat. Další věcí je, že i když se dá instalovat mimo C, tak stejně se tam dost věcí uloží. Takže to rovnou můžu nainstalovat na C a data té hry přesunu jinak, budto v nastavení hry a nebo přes symlink.

• freekarol
      freekarol, 14.7.17 11:58:35  

Možnosti:
      1.sloučit diskové oddíly, takže budeš mít jen C. To sama asi nezvládneš, takže to někomu dej.

2.Přesunout data her na D, budto v nastavení hry a nebo přes symlink viz Google.

3.Přesunout celou hru na D, to osobně MS nedoporučuje, místo toho doporučuje, nainstalovat hru znovu, ted ale na D. Není ale zaručeno, že hra bude 100% funkční. Záleží, jak tu hru někdo napsal. Proto taky programy instaluji na C, vyhnu se tak zbytečným problémů, že něco nebude fungovat.

Je třeba si vše dlůežité zazálohovat, asi by se ti nelíbilo, kdyby se ti při tvých pokusech, něco pokazilo a ty si tak přišla o důležité soubory.

• Paia
        Paia, 14.7.17 13:29:25  

ad 3.
        přímej přesun by nefungoval (záznamy v registru woken i v cfg souborech), ale i jinak je to žvást... 99% her jsem vždy rovnou instaloval a instaluju mimo systémovej disk a nikdy problémy nebyly, sice si některý hry dávaj nějaký data (savy, konfigy, skrýnšoty) do osobní složky Dokumenty či Uložené hry nebo do AppData tamtéž, ale toho je málo...
        i úložiště Steamu se dá přemístit kamkoli

to zbývající 1% jsou sračky, který v instalátoru nedávaj vůbec vybrat kam a zanořej se velmi hluboko do home složky do skrytejch cest, jednou takovou je třeba prapodivnej simulátor městký dopravy s názvem SimT http://simt-mhd.net/
        před lety jsem zkusil, vynadal jim na fóru a šlo to z kompa pryč... jestli se polepšili nemám tucha

ale jinak to vidím spíš tak, že ve směru ke Codex plejtváš časem a energií :14:

• freekarol
          freekarol, 14.7.17 15:31:11  

Tak to už je na ní. :14:

W10 mají v sobě nastavení, na jaký oddíl se mají instalovat nové aplikace. Jestli tím myslí i programy, nebo jen aplikace ze Storu, nevím. Nemám potřebu přesouvat programy na jinný oddíl.

• Paia
    Paia, 13.7.17 12:22:32  

víte, co mi docela pije krev?
    ten sice uživatelsky příjemnej, ale na druhou stranu chováním protivnej přístup přes IMAP z klientů do schránek
    proč protivnej?

protože klient v mobilu si u některejch serverů přidá vlastní složky, klient na pc si u některejch serverů přidá vlastní složky a ve výsledku se dublujou či triplujou stejný složky pro odeslanou, spam, koncepty a koš, jen s různejma názvama, nejhorší je to u gmailu, tam to dostalo i specifický názvy ve tvaru [Gmail]/Gplus, [Imap]/Koš, [Imap]/Koncepty, ale tam to nějak kurví ten pro mě nepochopitelnej systém štítků, budu je muset ve webminu nějak povypínat

abych se přiznal, nějak mi totiž není jasný, proč u nastavení účtů ve win live mail (a bylo to i u outl. expresu na 98/xp a win mailu ve vistě) je na poslední kartě defaultně zaplá volba "Ukládat speciální složky na server IMAP", navíc pro různý poskytovatele jsou tam pak i samy doplněny různý názvy, někde česky, někde anglicky, u gmailu s těma závorkama a lomítkama...

před lety jsem si s tím nějak hrál, zkoušel jsem to vypínat a zapínat, ale protože se to chovalo dost divně (např. neukládala se nikam odeslaná), nechal jsem to teda zapnutý, jenže v praxi je to tak, že v pc se používá jedna složka odeslaný a v mobilu jiná složka odeslaný, nechápu, proč se to z obojího neukládá do složky, která je původní na serveru, na účtu gmailu se tak používají 2 koše... prakticky imunní je vůči tomuto schránka na centrum.cz

zkrátka bych to chtěl natolik sjednotit, aby na všech účtech byly ty "sent, drafts, trash a spam" jen 1x, navíc česky (když už tam doručená a k odeslání česky jsou) a aby se používala vždy jen jedna odpovídající složka ať už v jakýmkoli klientu nebo nouzově ve webovým rozhraní

snad se mi podaří najít nějaký popisy řešení tohodle problému, přece nejsem jedinej na světě, kterýmu to vadí (a nejvíc času strávím s výběrem kombinací klíčovejch slov do vyhledávače :1: )

• Sten
      Sten, 13.7.17 13:23:55  

Používáš špatný klienty. Na mobilu mám AquaMail, na počítači Kontact a ani jeden žádné složky nevytváří a v obou se dá nastavit, co která složka znamená.

• Paia
        Paia, 13.7.17 13:36:21  

hm, takže nejdostupnější = špatný?
        trochu divný...
        na mobilu systémovej E-mail, pro win7 cesta nejmenšího zla WLM (thunderbird se mi neosvědčil a velkej utlouk? ani kdyby mi platili! kromtoho drahno let jedu na open/libre office...)

• Paia
          Paia, 13.7.17 13:39:34  

jo a G-mail jsem dal na mobilu rovnou zmrazit, ten je úplně nepoužitelnej i pro gmail, natož pro 4 další různý schránky

• Jindra60
          Jindra60, 13.7.17 22:13:52  

Outlook mě v práci štve trvale. Přes IMAP má jakési omezení pro právě ty vlastní vytvořené složky. Indexace nikdy neproběhne do konce, vyhledávání je tak silně omezené. Funguje sporadicky, řekněme na 30%. Ajťák mi nainstaloval Thunderbird, ten se mi neosvědčil, funguje mi ještě hůř. Do pracovní pošty potřebuji přístup odevšad, přes mobil to ale nedělám a nebudu, nejsem líný si tahat noťas.
          Další problém: Když vyřešenou záležitost uložím do pst včetně podsložek kvůli třídění, vznikne paseka jaksepatří. V tom novém pst-čku se po vytvoření nebo po připojení některé zprávy nezobrazí vůbec, byť velikost pst souboru a příslušné složky jevící se jako prázdná vypovídá, že tam obsah je. Nakopírováním této složky zpět na IMAP se obsah někdy zobrazí, někdy ne.
          Ajťák si s tím neví rady. Potíž může být v tom, že s ohledem na počet PC na firmě (dost přes 200) neprovádí klasickou instalaci ale zrcadlí jakýsi instalační disk, prý si s tím Windowsy poradí.

• freekarol
        freekarol, 13.7.17 15:48:44  

Tak zrovna v AquaMail se mi děje, že když má email dva štíky, takže je v Inboxu a pak třeba v Později, tak když email smažu z Inboxu, tak stále zůstává v Později. Na webovém Gmailu se to tak neděje.

• Sten
          Sten, 14.7.17 00:52:31  

To je způsobené implementací IMAPu Googlem, smazáním z jedné složky se jen odebere ten štítek, teprve smazáním posledního štítku se smaže i ten e-mail.

• freekarol
            freekarol, 14.7.17 12:00:55  

Pravda, ted mi docvaklo, ono to v Gmailu vypadá, že jsou tam klasické složky, ve skutečnosti jde jen o štítky. Takže je lepší používat jen jeden štítek, protože pak mazat email několikrát, není zrovna moc pohodlné.

• Paia
      Paia, 13.7.17 13:38:06  

zatím jsem našel trochu vysvětlení těch mizernejch štítků:
      https://support.mozilla.org/cs/kb/thunderbird-sluzba-gmail#w_seznaamenag-se-aatagtky-sluaaby-gmail-a-sloaakami-thunderbirdu

a furt na tom nevidím nic pozitivního, fyzická složka je holt složka a filt pro přesun je taky nejlepčí

• freekarol
        freekarol, 13.7.17 15:52:45  

Gmail funguje na principu tags=štítků. To asi žádný emailový klient neumí a proto pro každý štítek, vytvoři složku. Dokonce ani Thundebird s Google štítky neumí. Umí své vlastní štítky, otázkou je, jak by gmail pracoval se štítky Thunderbirdu. To nevím, protože mám Thunderbird spíše na zálohování emailů. Jinak mi stačí webový prohlížeč a v mobilu AquaMail popřípadě K 9 Mail.Inbox od Google by taky nemusel být špatný.

• Codex
    Codex, 11.7.17 06:18:25  

Heleďte, omylem jsem zapoměla, že u opraveného počítače mi vlastně všechno vrátili do výrobního módu a tím pádem i aktualizace windows... po poslední aktualizaci má mnajednou, dkyž zmáčku ctrl+alt+del a nebo cokoliv co měli vždy zobrazit tu modrou obrazovku, tak je najednou červená, značí to něco, nebo je to jen jiná barva?

• Jindra60
      Jindra60, 11.7.17 06:30:22  

Červená?
      London burnings, London burnings...
      Pour on water...

Tohle vysvětluje absolutně všechno :15:

• Jindra60
        Jindra60, 11.7.17 06:34:45  

není-li voda, použije se cokoli, co je po ruce
        kafe, čaj, coca-cola
        nekteří jedinci volí k zadušení pevné látky
        oříšky, chipsy, tyčinky...
        a profesionální jedinci je předžvýkají a výbuchem smíchu rozprsknou okolo sebe, tzv. kobercové hašení :1: :1:
        velice účinné, je-li v dosahu např. řádně drahý kberec s vysokým chlupem :14:
        :1: :1: :1: :1:

• freekarol
          freekarol, 12.7.17 11:31:43  

Ještě, že někoho nenapadlo, hodit notebook do vany a začít ho mýt, aby ho zbavili od nečistot. To mne tak nejak napadlo, když sem si vzpomněl, jak ve filmu, se Silvestrem Stallonem, jeho máma, vyčistila jeho zbran tak, že jí pořádně vydrhla v umyvadle. :14:

• Jindra60
            Jindra60, 12.7.17 12:27:00  

Stůj, nebo maminka vystřelí?
            To by do toho sedělo, ale celé jsem to neviděl.

• freekarol
              freekarol, 12.7.17 14:05:14  

Přesně, to je ten film. Já ho viděl z nudy, ale docela pobavil. :15:

• Codex
          Codex, 13.7.17 23:57:33  

kobercové hašení se mi stalo jednou, ale ne kvůli smíchu, málem jsem se tenkrát tím vanilkovým krémem zadusila...
          A pak jsem jednou kýchla, a z nějakého důvodu se mi při tom spustilo silné krvácení z nosu... vypadalo to, jako bych někomu před obrazovkou prostřelila hlavu.

Nicméně, tohle nebude politím NTB... uvědomila jsem si, že takhle podobně se mi choval i pevný PC. když jsem Lenovo vypnula, tak po zapnutí opět aktualizoval (zřejmě před tím neproběhl restart), obrazovka modrá, a ani mi nevyskakuje padesát upozornění na zapnutí brány firewall. :4:

• odler
        odler, 11.7.17 09:40:47  

Neprospěl by ti na pár dní ban...?

• Paia
          Paia, 11.7.17 10:10:16  

ehm, co má dělat správce, když spolusprávce zlobí?
          nechám ho, ať se kdyžtak smázne sám...

• freekarol
          freekarol, 11.7.17 10:41:03  

Možná si myslí, že to, co Codex píše, je jen jedna velká sranda a proto reaguje, jak reaguje.

• Jindra60
            Jindra60, 12.7.17 07:05:57  

Pánové, všichni tři, viz vzkaz

• odler
              odler, 12.7.17 08:02:36  

Proč jsi to nenapsal sem - jako správce...?

• Codex
          Codex, 13.7.17 23:47:25  

pardon, tohle je tu běžné? Dávat lidem ban za to, že se na něco zeptají?

• odler
            odler, 14.7.17 08:40:32  

Cituji:

Jindra60, 11.7.17 06:30:22 reagovat@!!!

Červená?
            London burnings, London burnings...
            Pour on water...

Tohle vysvětluje absolutně všechno :15:

Jindra60, 11.7.17 06:34:45 reagovat@!!!

není-li voda, použije se cokoli, co je po ruce
            kafe, čaj, coca-cola
            nekteří jedinci volí k zadušení pevné látky
            oříšky, chipsy, tyčinky...
            a profesionální jedinci je předžvýkají a výbuchem smíchu rozprsknou okolo sebe, tzv. kobercové hašení :1: :1:
            velice účinné, je-li v dosahu např. řádně drahý kberec s vysokým chlupem :14:
            :1: :1: :1: :1:

Plus další "chytré" výroky výše. Prostě mi to přišlo hloupé a infantilní, notabene od správce...

• Jindra60
            Jindra60, 14.7.17 11:43:20  

Myslel mě, neví co je sarkasmus a nahrávka na smeč. Ale odpouštím mu, jeho mládí a nezkušenost ho omlouvá :6:
            PS: Nikdo ho nenutí mé příspěvky číst, že ano...

• Codex
    Codex, 7.7.17 21:27:24  

zdravím,
    už jsem zralá na blázinec, opět se mi vydařilo, a kvůli vylekání ze zvonku sem si polila PC čajem, ale vypadá to,ž e funguje, jenže jak sem ho musela rychle vypnout, tak při zapnutí mě to odkáže do boot menu... jak to odstraním?

• fialovypetr
      fialovypetr, 10.7.17 09:48:54  

Nijak, běž do kuchyně, vem do ruky vyřečku a makej.... :13:

• Jindra60
        Jindra60, 10.7.17 10:55:57  

:1: :1: :1: ale dej si bacha ať ti tou vyřečkou nevyřečí a hlavně nezakvedlá v rozkroku :14: :14: :14:

• fialovypetr
          fialovypetr, 11.7.17 14:58:21  

....slovo nevyřečí jsem nikde nenašel, proto nechápu...??? :13: :4:

• Paia
            Paia, 13.7.17 11:49:48  

dyk jsi sám napsal "vem do ruky vyřečku", to to nevidíš?

• Jindra60
              Jindra60, 13.7.17 21:51:00  

:1: :1: :1:

• Jindra60
      Jindra60, 10.7.17 11:31:54  

Máš několik možností:
      1. Vypni zvonek
      2. Pořiď si Otíkovy sluchátka
      3. PC umísti do nepromokavého pršipláště z hodně hrubé gumy
      4. PC dej hodně daleko před sebe a ovládej ho myšlenkově
      5. Kurz pohybové výchovy
      6. ... a tak dále ...
      7. Kontaktuj Chocholouška

Ještě přichází v potaz odloučit se od čaje, ale při představě, že bych se já měl odloučit od kafe, jsem si netroufl to napsat :15:

• freekarol
        freekarol, 10.7.17 14:16:13  

Nejjednodušší je nejíst a nepít u počítače/ntb. To je 100% prevence, proto se mi taky nikdy nemůže stát, že bych si polil něčím klávesnici. Vše se dá naučit, stačí nebýt otrok lenosti. :15:

• Ondi
          Ondi, 10.7.17 14:34:21  

Ono je také dobré vše dělat s rozmyslem a ne zbrkle. Člověk má mozek, tak proč ho nepoužívat, že jo?
          To platí nejen pro činnost s PC, ale hlavně pro činnost u volantu.

• Codex
        Codex, 10.7.17 16:26:02  

díky, dost pozdě, rozchodila jsem to sama za pomoci rady IT Crowd... vypnout a zapnout, po asi třetím pokusu se mi konečně zapnul normální windows, problém byl v tom že jak jsem zmatkovala a zvedla tan notebook,t ak sem tam něco asi pozmačkala, a pak jak jsem vypínala, tak jsem si tam asi nějak hodila boot, na který mě to začalo odkazovat :).

V práci mám jen maličkou špeluňku, takže na jednom stole mám notebook, na druhém za mnou sem měla hrnek, tak jsem se otočila na židli natáhla se pro čaj a napila se, chtělo se mi kýchnout a automaticky jsem položila hrnek, jenže k PC, a v tu chvíli začal řvát očividně nově nainstalovaný zvonek (vždycky jsme měli takové tiché bzučení a najednou to začalo hlasitě vyřvávat písničky. jak jsem se lekla a nadskočilam, a hrnek se převrhl a vyšplouchl... naštěstí mám pocit, že notebooky od lenovo by měly mít ochranu proti polití klávesnice... aledspoň jsem to četla že mají. A nebyla to komplet celá plechovka rádleru na komplet celý PC, kdy to zateklo všude...

• Ondi
          Ondi, 10.7.17 21:27:57  

No sláva.
          Myslím že cola je to nejlepší na likvidaci klávesnice.

• Codex
            Codex, 11.7.17 06:17:00  

No... koupila jsem si pití s takovým tím uzávěrem, všechno si do toho budu přelejvat :D a bude! :D

• Jindra60
              Jindra60, 11.7.17 06:26:42  

Tak to doporučuji přelévat zásadně nad klábosnici :14:

• Codex
                Codex, 13.7.17 23:59:24  

no to nepůjde, ženská co se mnou v práci věčně klábosila už odjela domů :14: :13:

• Jindra60
            Jindra60, 11.7.17 06:25:18  

A což teprve takový osmikilový meloun :14:

• Codex
              Codex, 13.7.17 23:59:46  

ještě že nemám ráda meloun

• Prototype.alex.mercer
    Prototype.alex.mercer, 5.7.17 17:25:28  

Nevite, kde muzu adminy informovat o chybe v diskutnicich? Kdysi na to byvalo specialni forum, kam chodili, ale nejak ho nemuzu najit. Konkretne mi jde o toto http://www.imgup.cz/image/LlcE jaktoze potua mohla reagovat a ja ne? Nemam svou reakci na ni kam umistit.

• freekarol
      freekarol, 5.7.17 21:45:16  

To forum bylo zrušeno, zbývá tudíž jen jediná možnost, jak kontaktovat adminy: https://www.diskutnici.cz/kontakt/

• Prototype.alex.mercer
        Prototype.alex.mercer, 5.7.17 23:06:26  

dik, napsal jsem jim (pokud chcete, muj prispevek muzete odstranit)

• odler
      odler, 6.7.17 13:31:42  

Přesně to samé řeším už několik měsíců - někdo má zkrátka možnost jít v té struktuře stromu "hlouběji", a někdo ne... Nevím, čím je to dáno - třeba potua používá mobilní aplikaci, a ta to umožňuje. Bohové vědí.

• Prototype.alex.mercer
        Prototype.alex.mercer, 6.7.17 22:20:20  

Nebo to maji jen levicaci, aby mohli mit vzdy posledni slovo.

• odler
          odler, 6.7.17 22:33:31  

:1:

Možná to i souvisí se zobrazováním reklam - třeba ten, kdo má povolenou reklamu, má o jednu - dvě úrovně příspěvků navíc. Já jsem zaplatil 100 Kč, abych tam ty reklamy neměl, jak to máš ty?

• freekarol
        freekarol, 6.7.17 23:51:29  

Tak já osobně, sem tady zatím nenarazil na to, že bych na někoho nemohl reagovat.

• odler
          odler, 7.7.17 17:53:45  

Ale když už ta kaskáda na sebe navazujících příspěvků má příliš mnoho "stupňů", tak v jednom okamžiku nastane stav, kdy pod poslední cizí příspěvek nemůžeš "pověsit" svůj (chybí tam tlačítko "reagovat"). No, a někteří lidé mohou překvapivě pověsit svůj příspěvek pod příspěvek, u kterého mně nebo Prototypovi chybí tlačítko "reagovat"...