Počítačová poradna

Moderovaná diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
Arabesque (2018-02-23 13:40:30)777_kolemjdouci (2018-02-23 05:14:57)SandraSanchezova (2018-02-22 17:01:09)Stanislav (2018-02-22 01:53:58)Sten (2018-02-21 23:59:15)odler (2018-02-21 22:21:37)Codex (2018-02-21 22:05:25)Yunnan (2018-02-21 21:02:56)F.Koudelka (2018-02-21 20:48:20)Ondi (2018-02-21 20:32:57)freekarol (2018-02-21 20:21:36)Jindra60 (2018-02-21 12:14:38)padlolos (2018-02-10 14:36:54)fialovypetr (2018-02-10 10:25:40)ElenaJakub (2018-01-22 13:23:25)mirek (2018-01-18 13:10:56)xkox (2017-12-09 18:38:10)SantuS01 (2017-07-14 14:03:29)Lucy (2017-06-19 16:09:29)Texio (2017-01-14 00:40:07)bublina (2016-10-08 11:04:56)lolins (2016-09-17 11:56:07)Dupla (2016-03-15 18:13:46)
Počítačová poradna
Založeno: 16. 2. 2009 | Příspěvků: 7 536 | Členů: 44
Správci: Paia (hlavní), Jindra60, 777_kolemjdouci

Když se vám v počítači něco pokazí, nepáchejte hned samovraždu. Zkuste se zeptat na svůj problém. Žádný problém není velký, a na každou věc existuje řešení.

PC je součásti všeho a všech - i Diskutníků...

http://pc.poradna.net/ - dobrý web na rady
http://poradna.zive.cz/ - zde se taky hodně řeší

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Codex
    Codex, 18.2.18 07:26:46  

tak hraju Kindom Come Deliverance.... a nejsem si jistá, jestli je ta hra tak skvělá, nebo úplně na kokot :1: .
    Ale Sejvovice prostě ne-e....

• Codex
    Codex, 15.2.18 23:28:05  

nějaký rusák mi ukradl steam účet, za jak dlouho jejich podpora reaguje??

• Prototype.alex.mercer
    Prototype.alex.mercer, 12.2.18 23:09:48  

Nevite, jak vyhledavat ceske torrenty? Dva vyhledavace, cztorrent a trezzor, nefunguji, alespon registrace a bez ni to nejde.

Popripade by se mi hodil primo odkaz na torrent "rick a morty" budto s dabingem, nebo v anglictine, ale s anglickymi titulky.

• 777_kolemjdouci
      777_kolemjdouci, 13.2.18 05:23:41  

Dám ti dobrou radu: s tímhle tématem nám sem nechoď. Je to na hraně a tady ti nikdo žádné rady ohledně torrentů, případně warezu dávat nebude!

• freekarol
        freekarol, 13.2.18 12:16:16  

Samotný torrent je v pořádku viz např. sdílení linuxových distribucí. Problém je jen obsah. Jenže torrent a warez fora jsou na tom v podstatě stejně. Rozdíl je v tom, že ČR je snad povolené, pro vlastní potřebu stahovat filmy, hudbu či knihy, jen se to nesmí sdílet. Samozřejmě, to, že něco stát povoluje, ještě neznamená, že to musíme podporovat či dokonce dělat.

• Antony52
          Antony52, 21.2.18 19:37:54  

Přitom je takových fór kde to je ve velkém habakuk. :1: Stačí zagůglit.

• freekarol
            freekarol, 21.2.18 20:19:15  

Lidi jsou líní hledat. Stačí se podívat, jaké dotazy padají v počítačových forech a převažují ty, které by google zodpověděl během pár vteřin.

• Antony52
      Antony52, 21.2.18 19:40:11  

Torrenty zrovna moc nedoporučuji. Jse na nich dost Virů. A dost okivých. :11:

• freekarol
        freekarol, 21.2.18 20:21:36  

Záleží, odkud ty odkazy na torrenty člověk bere. Warez fora nemusí nabízet jen odkazy na úložiště, ale i na torrenty. A i tam není záruka, že je to bez virů. Admini můžou komentáře, že je něco zavirované, bez problémů blokovat.

• Codex
    Codex, 30.1.18 00:58:46  

zrovna sem narazila na další důvod proč nepořizoat nejmodernější Iphone :1: :1:
    https://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2018/01/5a65d9f431730_jiJg8VV__605.jpg

• odler
      odler, 30.1.18 11:14:35  

:1:

• Paia
    Paia, 28.1.18 10:40:48  

bacha na další verzi rhybaření (to je česky phishing), tentokrát jakoby od Cukrblika, vtipný je to v tom, že já tam účet vůbec nemám...
    https://www.imgup.cz/images/2018/01/28/Volny.cz-Mail.png

• Codex
    Codex, 24.1.18 20:16:26  

nemáte teď někdo problémy s odesíláním odkazů na jiné stránky na FB ve zprávách lidem? Mě se to prostě neodešle

• Yunnan
      Yunnan, 25.1.18 00:08:46  

A o jakou, například, stránku konkrétně jde?

• Codex
        Codex, 25.1.18 01:21:39  

aliexpress, novinky, odkazy obrázků... odkazy prohnané zkracovačem url

• Yunnan
          Yunnan, 25.1.18 11:20:27  

Doteď jsem s tím problém neměl, ale poslední dobou jsem nic neodesílal :4: . Jak jsi na FB registrovaná?

• Paia
      Paia, 25.1.18 13:45:21  

Týden nefunguje Facebook.
      Z domů začínají vybíhat zoufalí lidé, strkají kolemjdoucím pod nos fotky a křičí: "Líbí se ti to? Tak sakra, líbí se ti to?"

• Ondi
        Ondi, 25.1.18 14:24:28  

:1: V Rakousku už bylo několik násilí dětí na matkách, které jim vyply elektriku, nebo je omezovaly ve facebukování, či v hraní. Dokonce i vraždy.

Syn škrtil matku, ve vraždě mu zabránil mladší bratr. Důvod - paní neměla na zaplacení účtu a elektrika jim byla odpojena.
        https://kurier.at/chronik/wien/kein-strom-sohn-wuergt-mutter/308.110.056

• odler
    odler, 23.1.18 12:46:53  

Nevěděli byste prosím: když si koupím ne-originální akumulátor pro HP-550, neodmítne ho notebook? Jedná se o tyhle aku: http://www.baterienotebooku.cz/laptop_battery_desc.php?id=98161

Díky.

• Codex
      Codex, 23.1.18 13:08:56  

jako... neměly by. Mám neoriginální baterie do mobilu a funguju, na notebok mám neoriginální naabíječku, a taky nabíjí v pohodě.

• Ondi
      Ondi, 23.1.18 15:13:10  

Za tu funkčnost by měl ručit distributor. Ovšem, jestli se něco podělá na NB ...
      No, technicky vidělo, nemělo by, snad.
      Stojí ten cenový rozdíl mezi orig HP a náhradníkem za to?

• freekarol
      freekarol, 23.1.18 20:02:38  

Pokud to bude mít podobné parametry, mělo by to fungovat. Ale jen s originální baterií to pravděpodobně bude fungovat, jak má:slibovaná výdrž, doba nabíjení atd.

• Stanislav
      Stanislav, 24.1.18 00:41:08  

Notebook neodmítne (až na výjimky), spíše tady záleží na kvalitě - neoriginální baterie jsou jak dobré, tak i špatné. Každopádně bych si originál baterii také nekupoval, protože cena je často nesmyslně vysoká, ale je nutné dobře vybírat neoriginální baterii.

https://i.ytimg.com/vi/JzzfzGJpUS8/maxresdefault.jpg
      https://lightsngear.com/wp-content/uploads/2014/06/bad-18650.jpg

• Codex
        Codex, 24.1.18 02:08:19  

a je to fak jako fakt že sou v tom baterky?
        https://www.youtube.com/watch?v=Z4DiXsrn8oU

• freekarol
        freekarol, 24.1.18 10:54:40  

Není přece problém si na nový akumulátor našetřit, měl by vydržet aspon dva roky, že si někdo nedokáže na něj za dva roky ušetřit, je pak ukázka špatné finanční kontroly... Pro mne je to jasné, než ztrácet čas, hledáním kvalitního a neznačkového akumulátoru, tak radši rovnou koupím značkový, ušetřím čas a zároven mám kvalitu zaručenou.

• Stanislav
          Stanislav, 26.1.18 02:44:00  

Měla by vydržet dva roky, ale často nevydrží. Když se to někomu nelibí, tak výrobce odpoví, že baterie jsou přeci spotřební zboží, což při ceně i 2500 až 4000 docela naštve. Za tu cenu se dá koupit i 3-4 neoriginální baterie, které mohou být stejně dobré. Také to může být dobré řešení pro někoho, kdo si potřebuje levně pořídit dodatečnou výdrž na občasné cesty. Originální baterie budou výrazně dražší a potencionálně delší životnost by nemusel využít.

Já mám třeba fotoaparát, do kterého malá originální dvoučlánková baterie stojí 1900 korun, alternativní baterie značky Avacom vyjde na 800 a čínská by stála 200 korun včetně dopravy z Číny! Přičemž kvalitní japonské Li-Ion články stojí v maloobchodě tak 220 korun za článek, velkoobchodně v Asii cca 80 korun za článek.

Originál baterii si potom nekoupím, protože mi to přijde hodně předražené a zkusím najít lepší čínu za cca 500 korun nebo vezmu snadno dostupný Avacom za 800, pokud lepší čína není dostupná. Nevím jaké články dávají do Avacomu, japonské to asi nebudou, ale snad nějaké lepší.

• Paia
    Paia, 22.1.18 10:22:20  

https://teplicky.denik.cz/zlociny-a-soudy/jak-chranit-svuj-pocitac-pred-hackery-pouzivejte-selsky-rozum-rika-odbornik-20180121.html

• freekarol
      freekarol, 22.1.18 11:31:31  

Teda vysvětlení, co je to ten zdravý selský rozum, to byl teda výklad. Nic nebylo vysvětleno. Lepší by bylo, přestat se pořád ohánět nic neříkajícím selským rozumem a radši začít zvyšovat bezpečnostní gramotnost na internetu.

• Prototype.alex.mercer
    Prototype.alex.mercer, 21.1.18 04:28:19  

Opet se mi sam probouzi pocitac z rezimu spanku. Je to opakujici se problem, ktery jsem vzdy vyresil tak, ze jsem v planovaci uloh zakazal ulohu, ktera to zpusobuje.

Ted to vsak nejde, kdyz se ji zakazat (nebo smazat) pokusim, pise mi to "uzivatelsky ucet, ktery pouzivate, nema opravneni zakazat tuto ulohu". Coz je divne, protoze jsem prihlaseny jako spravce. Nenapada vas, co s tim?

• Prototype.alex.mercer
      Prototype.alex.mercer, 21.1.18 04:30:19  

Nepomuze ani, kdyz planovac uloh spustim jako spravce (pravym kliknutim a vybranim moznosti "spustit jako spravce")

• Stanislav
        Stanislav, 21.1.18 13:36:39  

Správce je pořád relativně omezený účet, protože nad ním je např. účet systém. Zkusil bych uvedenou úlohu najít v registrech a smazat přímo tam, což ale i tak může být systémem zakázáno. Potom se to dá obejít externími aplikacemi na správu registrů, které taková omezení umí obcházet.

• Paia
          Paia, 21.1.18 21:28:59  

opět si rejpnu jako kdysi: je to JEDEN registr, když už...

obejít to zakázání smazání klíče či větve lze tak, že se přidělí práva či převezme vlastnictví tý větve, to jde vždycky

• freekarol
            freekarol, 21.1.18 23:04:32  

Není náš problém, že nejsi schopen, se přizpůsobit, jak většina Čechů, používá češtinu, že? :4:

• Paia
              Paia, 21.1.18 23:22:35  

ne, nebudu se nikdy přizpůsobovat něčemu, co je z principu chybou, a tuplem se nebudu přizpůsobovat lemplům, co v zaslepenosti světovostí zapomínaj používat rodnej jazyk se vší logikou a správností užitejch termínů

krom toho i oficiální překlad anglickýho výrazu "windows registry" od M$ je česky "registr windows", takže že to i AJ vládnoucí češi užívaj v množným čísle je máslo na jejich hlavách

podobnej kravinismus je třeba to, že fleška nebyla, není a nikdy nebude klíčenka, ale v překladu maximálně tak usb klíč

a za tohle se budu hádat do konce světa!

• freekarol
                freekarol, 22.1.18 00:00:11  

Hádat se můžeš s tím, kdo na to přistoupí a to já nejsem. Takže si svůj boj s větrnými mlýny, s klidem užívej. Možná, až zjistíš, kolik věcí v češtině, byli gramaticky nesprávné a dnes už nejsou, tak se na věc budeš dívat jinak. A pak ti možná dojde, jak to ve škole fungovalo, když ti někdo, něco, pořád dokola, opakoval. :4:

• freekarol
        freekarol, 21.1.18 23:03:31  

Můžeš zkusit zapnutí účtu built-in administrator - cmd jako správce:
        net user administrator /active:yes

Ale pro jistotu, než začneš experimentovat, bych provedl zálohu Windows.

• freekarol
    freekarol, 18.1.18 11:26:45  

Objevují se falešné záplaty pro Spectre a Meltdown, ve skutečnosti malware: http://tinyurl.com/y8copp45

• ElenaJakub
    ElenaJakub, 17.1.18 21:35:19  

Mám dotaz ohledně wifi sítě.

Jedná se o 4 podlažní budovu s cihel a zdiva. Je tam v každem poschodi na chodbě zásuvka ethernet končízi v sviči a zásuvka na 230V pro napájení modemu. uživatele internetu jsi povolí ve svých zařízeních síť v každém poschodí. Problém je v tom, že signál na zařízení je skoro 100% ale je to takévé tupe a potom to vypadné. Pokud se přípojím přes kabel tak je to obstojné, protože je to O2 VDSL.

Maté někdo zkušenost s takovou situaci?

předem děkuju za rádu.

• Stanislav
      Stanislav, 18.1.18 00:57:02  

Na posouzení je málo informací a potíže mohou být z vícero důvodů. V obecné rovině všechny WiFi krabičky na jednotlivých patrech musí byt nastaveny jako přístupové body jedné společné sítě se společným názvem SSID a společnými parametry. To vše by mělo být zapojeno skrz switch do společného routeru s NAT, který bude řídit připojování klientů a překlad požadavků do O2 VDSL, přičemž síťové prvky mohou podporovat jen omezený počet klientů, kdy při např. 20 připojených uživatelích síť zkolabuje. WiFi síť v budově je podstatně složitější, než síť v jednom bytě. Pokud je vše správně nastaveno, tak klient všechna zařazení uvidí jako jednu síť a automaticky přeskakuje mezi vysílači, kde je nejlepší signál.

Podle popisu si myslím, že vy to máte nastaveno opačně, že na každém patře je svá samostatná WiFi síť a je nutné přeskakovat mezi sítěmi, což je nevhodné řešení. O to horší to bude, pokud na všech krabičkách je nastaven stejný vysílací kanál a jednotlivé sítě se pak mezi sebou navzájem ruší. Je potřeba mít nějaký koncept, jak nejlépe rozdělit dostupné kanály mezi všemi vysílači k čemuž se plouživá i speciální simulační software.

• Codex
    Codex, 14.1.18 14:13:23  

V noci se nám na pc spustila aktualizace. Trvala asi 14 hodin, jenže teď pc vůbec nejde, zapne se, naběhne, a pak je vidět jen myš na černé obrazovce

• freekarol
      freekarol, 14.1.18 21:41:50  

Na počítačových forech, se píše o tom, že MS má ted vadné aktualizace... Odinstaluj poslední aktualizace(nebo se vrat přes bod obnovy) a nastav manuální aktualizace nebo je vypni. Není jasné, jaké Windows máš, to je něco, co by se mělo vždy uvádět

• Codex
        Codex, 14.1.18 22:06:09  

win 10, problém je že jsme PC kupovali dobrých hodně let zpátky ale nedostali k němu žádný CD s windowsy nebo tak. Nemůžu se k aktualzacím dostat, když jsem chtěla jít přes poslední známou funkční konfiguraci nepustilo mě to s tím že mám vložit to CD. Zkusila sem alespoň nouzový režim, ale ani u toho vůbec nic nefunguje, černá obrazovka, a dole sice je takoý ten panel s logem okna, ale dkyž na to člověk najede myší objeví se načítací kolečko, a že program přestal pracovat

• Paia
    Paia, 12.1.18 01:07:42  

Vyzná se tu někdo dopodrobna ve střevech Firefoxu? (jako v about:config apod.)
    Mám odjakživa záměrně zapnutou volbu "U každého souboru se zeptat, kam ho uložit", protože nepoužívám systémem (Win7) danou uživatelskou stahovací složku na C: a vše stahuju na D: do různých předem vytvořených složek podle toho, co stahuju. A celý ty dlouhý roky používání FF zuřím, když si FF nepamatuje globálně jednu poslední použitou složku, ale pamatuje si pro každý webserver svojí poslední složku, takže má místo jedné poslední velmi mnoho různých posledních složek, což dělá jen trable, protože ať stahuju co stahuju, vždycky se musím pro každý soubor prokousávat strukturou složek a volit tu správnou. Otravné hlavně při stahování seriálů z uloz.to, kdy sice navenek to je jeden server, ale každý jednotlivý soubor se stahuje z různě nazvaných zdrojových serverů a tak mi pro každý z dílů nabízí nějakou jinou složku a já musím pro každý díl se proklikávat a určit mu cílovou (pro celý serál samozřejmě stejnou). Na jednotlivé filmy mám jednu složku, ale při stahování filmů mi to nabízí opět různé složky, a to takovou podle názvu toho zdrojového serveru, ze kterého se naposledy cokoli stahovalo.
    A není to jen uloz.to, jsou to i jiné servery, ze kterých se stahují třeba aktualizace programů, tam mi FF taky nabízí pro nějaký jeden a ten samý program s častou aktualizací pokaždé jinou složku, třeba od nějakého jiného programu. Ale tam to naštěstí tak nevadí, to není tak nárazové jako 20 dílů seriálu.
    Neumím psát stručně, proto tak dlouhý text...

Co by se mi tedy líbilo? Kdyby si FF pamatoval vždy jednu poslední použitou složku globálně, nezávislou na názvu serveru a nechci, aby to byla ta jedna "Ukládat všechny soubory do..." bez ukládacího dialogového okna. Jestli to jde nějak nastavit v about:config, rád si to tam udělám, jenom nevím, jak najít položky, které je potřeba změnit a na jaké hodnoty je změnit.

Tohle jsem sesmolil na podporu mozilly, kdyby někdo třeba věděl co s tím dřív, než oni...

Případnou jejich odpověď sem, až bude, dám!

• Arabesque
      Arabesque, 12.1.18 15:50:50  

Já mám vždy nastavené že se má vše stahovat na plochu, a odtud si vše přetahuji do připravených složek v disku D. je to přehledné.

• Paia
        Paia, 12.1.18 15:56:39  

takhle já to právě nechci, preferuju už při ukládání určovat kam (aneb každá ves má svýho psa), jen FF v tom určování dělá bordel když se sosá víc věcí za sebou z jakoby jednoho zdroje, jeden díl seriálu se sosá z https://proxycache15-free.uloz.to/, určím mu cílovou složku, další díl téhož se sosá z https://proxycache26-free.uloz.to/, a musím mu znova určit cílovou složku, protože mi nabídne nějakou jinou...

• Arabesque
          Arabesque, 13.1.18 14:58:06  

Tak jsem to dělal když jsem začínal s počítačem a zjistil jsem že to dělá bordel a tak to dělám tak jak jsem psal. Asi si budeš muset najít svůj systém který ti vyhovuje.

• freekarol
            freekarol, 13.1.18 20:39:39  

Já to nechám klasicky stahovat do složky stažené soubory a odtamtud to pak organizuji do složek na datovém oddile. Někdo na to používá program, snad na to byl i nějaký doplněk do prohlížeče, že stažené soubory se automaticky třídili do složek podle typu souboru. To mne osobně nevyhovuje.