Počítačová poradna

Moderovaná diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
Ondi (2016-12-11 02:22:38)Yunnan (2016-12-11 00:45:47)freekarol (2016-12-10 23:25:15)Paia (2016-12-10 23:06:48)F.Koudelka (2016-12-10 23:06:04)Stanislav (2016-12-10 22:37:39)odler (2016-12-10 20:48:50)padlolos (2016-12-10 20:08:43)SandraSanchezova (2016-12-10 18:17:59)Codex (2016-12-10 01:18:19)Sten (2016-12-09 20:11:29)Arabesque (2016-12-09 17:13:56)vojtisek06 (2016-12-09 10:56:28)Lucy (2016-12-08 08:14:44)fialovypetr (2016-12-08 08:01:20)777_kolemjdouci (2016-12-07 14:17:41)Jindra60 (2016-12-05 18:43:17)V.Ivuska (2016-12-05 14:26:37)Luciaska92 (2016-11-18 17:04:45)mirek (2016-11-13 16:31:22)xkox (2016-10-08 13:50:07)bublina (2016-10-08 11:04:56)lolins (2016-09-17 11:56:07)
Počítačová poradna
Založeno: 16. 2. 2009 | Příspěvků: 6 417 | Členů: 48
Správci: Paia (hlavní), Jindra60, 777_kolemjdouci

Když se vám v počítači něco pokazí, nepáchejte hned samovraždu. Zkuste se zeptat na svůj problém. Žádný problém není velký, a na každou věc existuje řešení.

PC je součásti všeho a všech - i Diskutníků...

http://pc.poradna.net/ - dobrý web na rady
http://poradna.zive.cz/ - zde se taky hodně řeší

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• odler
    odler, 10.12.16 17:53:29  

Nevíte, prosím, když si otevřu YouTube v Google Chrome, jestli tenhle prohlížeč umožňuje stahovat videa "na jedno kliknutí"? Tohle umím jen u Firefoxu. Když tak dík.

• Paia
      Paia, 10.12.16 20:43:18  

ve FF na to určitě máš nějakej doplněk, najdi si ho mezi nima a s vysokou pravděpodobností bude stejnojmenej i pro chromajzla

• freekarol
        freekarol, 10.12.16 21:41:43  

Zatímco na stránkách Firefoxu, se něco najít dá(i když nic moc), tak na stránkách Chromu se nic nenajde(pokud to nezměnili). Google nemá rád, když se z youtube stahuje... Proto je lepší budto stahovat přes Firefox a nebo použít na to program, než pro Chrome hledat doplněk na pochybných stránkách.

• Paia
          Paia, 10.12.16 22:35:56  

však stačí použít v prohlížečích integrovanej nástroj na hledání a instalaci doplňků, nemusí se lozit jinam

jinak freerapiddownloader, appka v javě, stahuje odkudkoli cokoli, dokonce i z uloz.to ve volným pomalým režimu víc věcí najednou

• freekarol
            freekarol, 10.12.16 23:25:15  

Já děravou javu v počítači nechce, tamže mi ten rapid fungovat nebude(který mimochodem nestahuje odkudkoliv, musí mít na to plugin). :1:

Sám na youtube používám 3D Youtube Downloader a úplně mi stačí.

• leadong
    leadong, 9.12.16 01:05:53  

Zdravím. Není to přímo o počítači, ale vhodnější fórum jsem nenašel. Chci se zeptat, existuje přístroj, který by mi propojil televizi s internetem (ať už do zdi, nebo přes wi fi) a já na ní tak mohl sledovat zahraniční (anglické) kanály?

• Arabesque
      Arabesque, 9.12.16 17:13:55  

Taková diskuse tu je, měl jsem jí ale to je už hodně dávno a potom jsem to smazal z oblíbených, třeba vám tu někdo poradí a nebo se pokusit ještě hledat, ale to bude hodinové hledání :9:

• Stanislav
      Stanislav, 9.12.16 22:37:15  

Takové zařízení se jmenuje set-top box, Smart TV box nebo také síťové multimediální centrum.

https://www.alza.cz/audio-video/multimedialni-centra/sitova/18851871.htm

• leadong
        leadong, 9.12.16 23:47:03  

Mutlimediální centra znám, jedno mám, ale to, co požaduju, neumí (po připojení na net umí např přehrávat youtube, ale já chci přístup na anglické televizní stanice, tak jako mám přístup na ty české). Problém by to být neměl, zvládá to třeba i tablet, stáhl jsem si do něj aplikaci, která nabízí desítky online anglických televizí, různé žánry.

• leadong
          leadong, 9.12.16 23:50:16  

Ještě bych doplnil, nepotřebuju nic nelegálního, bohatě by mi stačily veřejně přístupné stanice, tak jako máme u nás Nova, Prima ... jde mi jen o ten jazyk.

• leadong
        leadong, 9.12.16 23:49:02  

Jinak pokud si myslíš, že to nějaké z té nabídky alza umí, řekni mi jaké a já si o něm zjistím více. Třeba jsem na to vhodné zatím jen nenarazil.

• Stanislav
          Stanislav, 10.12.16 00:48:30  

Takové krabičky často mají OS Android. Pokud na Android existuje požadovaná aplikace, tak by to snad mělo jít nainstalovat i tam.

• padlolos
    padlolos, 4.12.16 17:26:26  

Neví někdo o tabulce, kde by byl uvedenej poměr odstínů barev mezi RGB a CMYK? Mám na mysli něco jako když třeba žlutá v R:G:B je v poměru 255:255:0, tak jakej poměr RGB se má nastavit, aby po převodu do CMYK byla taky žlutá. V tom původním poměru 255:255:0 to v CMYK udělá oranžovou, takže hádám, že je třeba ubrat červenou... ale o kolik?
    Samozřejmě, že ty barvy nebudou uplně stejný. Jde mi o to, aby byly aspoň co nejvíc podobný. V odborných kruzích to považujou za vidláckou hulvátinu a nikdo neporadí, takže zkoušim jestli někde něco nezvěřejnil některej amatérskej nadšenec. Zkusil jsem udělat žlutou 245:255:0 a po vytištění na ofsetu to žlutější je. Jenže to jsou dost nebezpečný experimenty, nemám možnost testovat ofsetovej tisk, na monitoru to ukazuje něco jinýho než na vytištěnym papíru a když se tiskne leták v tisícových nákladech, tak si nemůžu dovolit průser. Chtělo by to udělat tabulku, kde by byly základní barvy v CMYK a vedle odpovídající poměr v RGB.
    Takže příklad:
    žlutá CMYK = 245:255:0 RGB
    červená CMYK = ...........atd.

• Ondi
      Ondi, 4.12.16 18:25:26  

CMYK má žlutou barvu přímo a neskládá ji jako u RGB ze dvou "světel" R a G.

žlutá je tedy
      RGB - 255 : 255 : 0
      by odpovídala
      CMYK - 0 : 0 : 255 : 0
      popřípadě
      CMYK - 0% : 0% : 100% : 0%

a zelená
      RGB - 0 : 255 : 0
      CMYK - 100% : 0% : 100%

Problém je ale hlubší, barvy na LCD monitoru podsvíceným trubicemi nebo LED vypadají značně odlišně od barev klasické obrazovky s fosforovými luminofory na stínítku a ještě jináč při výtisku CMYK.

Následuje přepočítavač RGB - CMYK
      http://www.farbtabelle.at/farben-umrechnen/

• padlolos
        padlolos, 6.12.16 13:24:06  

Jasně, mě spíš šlo o vidláckou hulvátinu jak to vochcat. Jedná se mi jen o tři barvy. Žlutou už jsem jakžtakž vychytal ubráním o 10 tý červený 245:255:0 RGB. :15:

• Stanislav
      Stanislav, 4.12.16 19:04:20  

Jak píše Ondi, problém je mnohem hlubší a to, že tu barvu jen přepočítáš do CMYK výsledek nezlepší resp. jsi problém uchopil za špatný konec (úkolem profíka tiskaře je právě trefit se do barev).

RGB, CMYK nebo HSL jsou jen "barevné modely", což ty pak musíš pracovat s "barevnými profily". Mezi různými modely lze jednoduše matematicky přepočítávat, takže je vlastně jedno, v jakém modelu to vytvoříš a tvůj grafický program to nejspíše i sám umí přepočítat. Barevné profily sám na kalkulačce nepřepočítáš, protože sice víš, že "0:0:255" ale nevíš "0:0:255" z čeho resp. ti chybí výchozí konstanty, které jsou dány normou.

Teoreticky je tak, že ty máš na Windows barevný profil sRGB, nejspíše i sRGB monitor a v grafickém programu máš sRGB návrh letáku. Tiskárna má také nějaký svůj barevný profil ve CMYK, který se navíc mění podle toho, jaký tam dáš papír (protože papír má také nějaký vlastní odstín). V tiskovém programu pak tyto údaje zadáš a on na základě tvého zadání vypočte převod barev tak, aby byly ve výsledku co nejvíce podobné.

Tvé zadání pak vypadá nějak tak, že se zeptáš tiskaře, v jakém barevném profilu požaduje vstupní soubor a ty jím pak přineseš leták např. v sRGB (hlavní je vědět, v čem byl navržen). Následně tiskař sám spočítá, jak má mašinu nastavit.

• Ondi
        Ondi, 5.12.16 07:43:46  

:2: A nejen to. :2:

I výtisk vypadá zpravidla na denním světle (na ulici) jinak než místnosti s různými barvami stěn, nábytku a osvětlení. A i lidi vnímají barvy tak trošku subjektivně. Lidské oko je značně adaptabilní.

Existuje také vzorník barev:
        http://www.barvyonline.cz/vzorniky/colorlak/

Tady se používá vzorník RAL:
        https://de.wikipedia.org/wiki/RAL-Farbe#Gelb_und_Beige

• Stanislav
          Stanislav, 5.12.16 21:54:36  

To ano, ale tyto parametry již nemůže grafik reálně ovlivnit a musí vycházet z nějakých pozorovacích podmínek průměrného diváka a do tohoto průměru se potom co nejlépe trefit. Oči jsou schopny světelné podmínky také částečně korigovat.

Každopádně jsem si před lety také říkal, že při tisku barevných vzorníků by mohli specifikovat i při jakém světle (alespoň barevnou teplotu) si tento vzorník prohlížet. Takhle vám ve stavebninách sice vzorník předvedou, ale mají tam např. dílenské osvětlení 6000K, kdežto doma zákazník bude mít spíše 2700K.

• Adalbert
            Adalbert, 6.12.16 10:12:11  

Tohle řeším tak, že se na to dívám na venkovním světle.

• padlolos
          padlolos, 6.12.16 13:14:14  

Přesně tak. Já dělám na denním světle prakticky všechno. Od focení obrázků do e-shopu a na letáky až po pozuzování výtisků. Denní světlo je nejlepší, i když je venku kosa.

• Adalbert
      Adalbert, 6.12.16 10:23:06  

Osobně se nedivím, když se zeptáte někde na "odborném" fóru tímhle zvláštním přístupem, že Vás pošlou kamsi někam... To se nemůžete divit, když nerozumíte základům, jak se tvoří barvy. Prostě RGB je jasný a CMYK jsou krycí barvy, kdy CMY je jen obyčejná inverze RGB - můžete si to vyzkoušet v nějakém fotoeditoru sám a K jako černá je navíc kvůli kresbě resp. kontrastu a tiskne tím text, aby se nemusel skládat ze 4 barev. Ale převod RGB/CMYK dokáže každej program, na to není třeba žádná tabulka, nehledě na to, kolik existuje barev a jak by pak tabulka asi byla veliká, že? Vůbec jsem nepochopil, co je váš obor, grafika to nebude... :8:

• freekarol
        freekarol, 6.12.16 10:58:20  

Na slušném odborném foru jsou lidi, kteří chápou, že na jejich forum nechodí jen experti, tudíž nemají problém poradit i méně zkušeným. Samozřejmě ne na otázky, které během pár sekund zodpoví Google.

• Adalbert
          Adalbert, 6.12.16 12:42:43  

Tak to je super, že existují, jen jsem vyjádřil názor, že dotaz, jak je podán, je prostě mimo obor natolik podezřele, že se bych se nedivil negativním reakcím. I já jako začátečník jsem tohle a hlavně takhle nikdy neřešil. To je celé o nepochopení barev, jak se skládají a to je, pane, naprostý základ, který se člověk naučí sám a to asi tak za hodinu.

• Adalbert
            Adalbert, 6.12.16 12:43:47  

A k tomu dopomůže Vámi zmíněný google :)

• padlolos
            padlolos, 6.12.16 13:19:57  

Tady ani tak nešlo o systém skládání, případně překrývání barev. Mě šlo o to jak to na hulváta vochcat. Proto jsem taky uváděl ten příklad žlutý, kde jsem ubráním červený toho celkem dobrýho žlutýho odstínu po vytištění dosáhnul.
            Když budu dělat letáky a obaly zboží vektorovýma grafickýma softíkama (mám čtyři), tak barvy budou přesný hned a v CMYK, ale to bude zbytečně složitý a zdlouhavý. V Office 2007 to mám hotový za chviličku, ale zase v RGB... :1:

• Stanislav
              Stanislav, 6.12.16 21:23:12  

Jenže problém je v tom, že program, kterým to pošleš na ofsetovou tiskárnu pochopí Word RGB stejně dobře jako CMYK, takže převádět barvy do CMYK je relativně zbytečné. Pokud ti to na výstupu bude vypadat jinak, než v návrhu, tak je to spíše kvůli špatně definovanému barevnému profilu, který takto jednoduše nedopočítáš, protože potřebuješ i normované výchozí konstanty a převodní matici, která má i nelineární složky. Na jednu stranu píšeš, že si nemůžeš dovolit průser, na duhou stranu, že to chceš udělat na hulváta...

• padlolos
                padlolos, 7.12.16 12:49:28  

Tiskárna vyžaduje PDF/X-1a:2001 v barvách CMYK se spadávkou a jinak se se mnou nebaví a hned tiskne tisícový náklady. Když budu ubírat po dvou číslech tak v tom průser nevidim, spíš si toho nikdo ani nevšimne. Šlo spíš o to, jestli s tim někdo nemá zkušenost, že by ten výslednej efekt byl rychlejší.

• freekarol
            freekarol, 6.12.16 15:43:23  

Máš pravdu, že na určitých forech by dostal odpovědi, kde by ho uráželi či se mu vysmívali. Naštěstí je možné si vybrat forum, kde lidi rádi poradí i úplným začátečníkům. A pokud člověk umí anglicky, má velký výběr.

• Ondi
        Ondi, 6.12.16 16:52:20  

Myslím si že ta příkrá kritika dotazu diskutníka padlolos není na místě.

• padlolos
        padlolos, 6.12.16 18:48:53  

Na odborných fórech se těžko vysvětluje s jakým železem pracuju. Na tohle http://padlolos.galerie.cz/6434793-server mi běhá celá akciová společnost s měsíčním obratem okolo 30 milionů. :1: :1: Dělám to druhým rokem a začínal jsem prakticky od nuly jenom jako domácí uživatel s 9 let starým počítačem XP. Jsem ročník 1962 a ve škole nás počítače neučili.

• padlolos
      padlolos, 6.12.16 13:12:16  

Já to stručně v obsáhlym textu drobet upřesnim. Na podniku mě vytáhli od paleťáku ze skladu a flákli mě k počítačům, protože ajťák od nás utekl. Nemám vůbec žádný počítačový vzdělání a všechno dělám amatérsky a svépomocí. Prostě jen gůglim a zkoušim klikat systémem pokus↔omyl. Nemá mi kdo radit, bydlim ve vsi o 8 obyvatelích a jsem jedinej kdo tu chodí do práce, ostatní jsou všichni důchodci. V okruhu 15km neni nikdo a NIC, jenom lesy.

Takže je logický, že veškerou práci dělám vidlácky „na hulváta“ pod heslem »můžeš bejt blbej, ale musíš si dokázat poradit«. Jenže veškerý rady a manuály se hemží odborným „výrazivem“, který je pro mě absolutně nesrozumitelný, což má za příčinu, že chodim pro amatérský rady na diskuzní fóra, kam chodí víc stejných lidí jako já a nehemží se to tam namachrovanýma frajírkama. I když nemám žádný počítačový vzdělání, tak dělám akční letáky, reklamní plakáty, obaly na zboží, jsem jediným správcem podnikových webových stránek s e-shopem (obrázky zboží fotim mobilem), držim v chodu všechny podnikový počítače, server a podnikovou síť akciový společnosti včetně filiálek po republice, chod průmyslových kamer se záznamem, e-mailovej server, telefonní síť a asi 15 typů tiskáren. Do toho udržuju firemní softík v systému MS DOS programovanej jazykem FoxPro2, ve třech druzích Windowsů zase dělám internetový aukce, on-line hlášení na různý ouřady a podnikovej fejsbůk. Do podnikových PC a mobilů dělám naše vlastní podnikový ikonky, zvuky, tapety, vyzvánění a spoustu dalších kravin. Při tom lítám s paleťákem, vykládám kontajnery, nakládám auta a prodávám zboží na odbytu.

Může se mi někdo divit, že se snažim složitý vektorový grafický programy vochcat tim, že prostě naprosto jednoduše velice rychle a snadno splácám leták v microfťáckym Excelu 2007 a jenom ho převedu do PDF/X-1a v barvách CMYK? http://www.zempo.cz/docs/letaky/zempo_letak_161010-161021.pdf Já takhle hulvátsky vochcávám všechno, co tak dělat jde. V jednoduchosti je síla a i tak na to ta akciová společnost běhá uplně stejně jako na moderní počítačový systémy za miliony. Co na tom, že XP rozkazuje co má dělat Win10 a jak má spouštět DOS, hlavně že to chodí!

Takže → o těch barvách CMYK. Co mi tady píšete všechno vim. Ten dotaz zněl jak to jednoduše vochcat, proto jsem taky uváděl ten příklad žlutý. Prostě jsem ubral tu červenou a na letáku to žlutý je. Ještě mě zajímá zelená a červená, jiný barvy na letácích nepoužívám.
      Taky jsou rozdíly v používaných barevných profilech, třeba na lesklej papír používám profil ISO_COATED_V2_ECI.ICC, na matnou čtvtrku ISO_COATED_V2_300_ECI.ICC a ten odstín žlutý upravuju u každýho profilu jinak. Třeba u tisku na novinovej papír s profilem PSO_SNP_PAPER_ECI.ICC tu žlutou neupravuju vůbec.
      Věřim tomu, že existuje spousta lidí, co tyhle věci dělaji uplně stejně na hulváta jako já a že s úpravou poměru barev RGB pro co nejbližší podobu v tisku z CMYK určitě zkušenost mít budou. Jenom takovýho člověka najít, proto se poptávám na diskuzích.

• Ondi
        Ondi, 6.12.16 16:50:03  

Jseš šikulka, hlavu vzhůru.

Jestli sám netiskneš a někdo převádí barvy z tvého souboru.pdf do tistařských barev, tak by bylo dobře se s tím tiskařem přímo domluvit a přímo mu říct že ta žlutá na xxx.pdf má být tištěna třeba barvou RAL 1026.
        Ono také ještě záleží na tiskaři na jak "silný" tisk nastaví mašinu, jak je pak ta barva intenzívní.

Tam kde bydlíš je osm lidí - to je můj sen žít ve volnějším prostoru. Počítám, že někde na horách.

• padlolos
          padlolos, 6.12.16 18:07:23  

Já ten Excel se spadávkou fláknu do PDF/A, pak ho vložim do Adobe InDesign, Corelu nebo Distilleru (Quarku nerozumim, mluví na mě anglicky) a uložim jako PDF/X-1a. Tim se to přeflákne do těch CMYK barev, jenom při ukládání zadám v jakym to má bejt barevnym profilu. Pak to Leteckou poštou nebo Úschovnou pošlu do tiskárny a o víc se nestarám. Ta zelená taky jakžtakž ujde, ale s červenou má drobet problém. Dělám jí tak trošku do fialova, ale jenom od oka. Taky je dost pakárna sestavit A3 dvojstrany, aby na sebe navazovaly linky v řádcích, protože dělám každou stranu extra.

Počítám s tim, že to budu prostě u každýho výtisku postupně zkoušet po troškách jako u tý žlutý, aby si toho nikdo moc nevšimnul a časem na ten poměr barev přijdu.

• padlolos
          padlolos, 6.12.16 18:10:46  

Na horách nežiju, je to v Posázaví jenom 450 m.n.m.
          http://padlolos.galerie.cz/4959757-bydliste-soucasnu
          Spíš je tady drobet problém s internetem. :15:

• Yunnan
            Yunnan, 6.12.16 18:24:57  

No páni! Romantika :15:

• Ondi
            Ondi, 6.12.16 21:18:15  

Máš to tam hezký, závist mne sžírá. :1:
            Já bydlím tady na Moravským poli, placatý to kraj, třicet kiláků odsud se utkal Přemysl Otakar a nepřežil to.

• odler
    odler, 2.12.16 01:12:42  

Nemáte prosím někdo tip na co nejjednodušší, bezplatnou náhradu za Word? Dík.

• Sten
      Sten, 2.12.16 01:21:30  

AbiWord

• Ondi
      Ondi, 2.12.16 02:12:18  

Kdysi jsem si nainstaloval zdarmou verzi -OpenOffice-.
      Je plně kompatiblní k MS Office a vypadá stejně - akorát v Excelu je několik funkcí řešeno jinak, než v MS a také nemá Access.

http://www.chip.de/downloads/OpenOffice_13004346.html

Akorát zkoumej při případné instalaci, jestli nejsou zatrženy nežádoucí programy, Já jsem si jednou mojí nepozorností takhle nainstaloval -AliExpress- a musel jsem nainstalovat speciální deinstalátor -AntiMalware-, abych se toho viru zbavil.

• freekarol
        freekarol, 2.12.16 10:28:26  

Dneska se místo openoffice doporučuje libreoffice.

• freekarol
      freekarol, 2.12.16 10:33:35  

A co takhle google dokumenty či ms office online? Nemáš náhodou v počítači Wordpad? Ten by ti mohl stačit.

• padlolos
      padlolos, 4.12.16 17:28:20  

Libre Office je ke stažení zadarmo a umí spoustu různých formátů.

• odler
    odler, 2.12.16 00:46:15  

Checht: právě mi Windows oznámil, že by rád aktualizoval, ale potřebuje "pouhých" 5 GB místa, takže kdybych byl tak laskav a něco si ze svého 30 GB disku smazal :1: (Mám tam volných asi tak 1,5 GB.)

• fialovypetr
      fialovypetr, 2.12.16 09:00:44  

.....no a co ti v tom brání, poslechnout ??? :8:

• padlolos
      padlolos, 4.12.16 17:31:29  

Co to? Disk 30GB? Už starý XP měly disky 80GB.Nechtělo by to ten disk naklonovat do ňákýho 500GB a ty disky přehodit?

• freekarol
    freekarol, 30.11.16 14:30:54  

Microsoft oznámil, že Windows 10 v1607 je připraven vstoupit na počítače pro na podniky a profesionály, kteří žádají stabilitu. Takže už můžu uvažovat o upgradu. :D http://www.cnews.cz/microsoft-zamaval-vlajkou-windows-10-v1607-v-organizacich-dostal-zelenou

Právě sem upgradoval a můžu potvrdit, že bylo minimum problémů: Většina nastavení zůstala. Akorát mi to vnutilo aktualizace ovladačů, včetně grafické karty(v případě problémů, nainstaluji předchozí ovladač). Ve správci zařízení se objevilo neznámé zařízení. A pak se mi zase zapla funkce zamykací obrazovka.

• SandraSanchezova
      SandraSanchezova, 30.11.16 17:04:52  

:2: Dík za info

• freekarol
        freekarol, 30.11.16 20:21:37  

Tak ty už si pravděpobně dávno přešla na verzi 1607. Já trpělivě odolával. :15:

• Stanislav
      Stanislav, 1.12.16 01:45:03  

Použitelné to je, ale tedy se slušnými výhradami. Zrovna včera jsem dělal zpracování dat na mnoho hodin, které se při přerušení musí začít znovu. Natož mi Win10 sdělil, že narazil na problém a za jednu minutu se restartuje - "uložte si práci". Jsem na to jen koukal WTF :7: a ten *** se fakt za minutu restartoval. Totéž to dělá i kolegům (někdy se poštěstí i několikrát za den).

Tak jsem vlezl do registrů, abych automatický restart zakázal, ale zjistil jsem, že to mám dávno zakázané a systém se přesto restartoval :10:

Nechápu také, který blbec vymyslel, že po výroční aktualizaci nebude možné například zakázat zamykací obrazovku. Je to "funkce", která mně poslední dobou vytáčí čím dál více.

• freekarol
        freekarol, 1.12.16 11:04:10  

Tak mne se to zatím nerestartovalo. Jinak bych zkusil o tom něco najít a když by nebylo řešení, vrátil bych se zpět na 1511. Zamykací obrazovka mne taky štve. Měl jsem to vyplé a ted to nejde. Stejně tak odstranili možnost, kdy člověk mohl mít hodiny jak ve Windows 7. Zbyla už jen možnost mít ovládání hlasitosti jak je to v sedmičkách. To, že mi desítky stáhli svůj ovladač pro grafickou kartu a při zapnutí notebooku jsem musel chvíli koukat na černou obrazovku, s tím už jsem počítal. :15:

Zamykací obrazovka se do vypnout použitím plánovače úloh. To ale nefuguje při restartu. Jinak jsem našel tohle, je to z fora mydigitallife, kde publikují funkční věcičky, takže to vyzkouším, ale až po vytvoření obrazu disku. Jistota je jistota.
        https://techchomps.com/disable-lock-screen-windows-10-anniversary-update-lockscreengone/

• Stanislav
        Stanislav, 2.12.16 03:04:12  

No obecně mě štve, že přidávají spoustu nových "parádních funkcí", které dobře vypadají v marketingu, ale na opravu starých chyb zanevřou častěji, než bych chtěl. Už od dob Win7 profi uživatelé například řeší problém, že se samovolně odpojují síťová úložiště + jsou často nespolehlivá a padají. Totéž se mi děje i na Win10. Jsou různé postupy, jak tento problém obejít, ale samotná příčina stále nebyla odstraněna.

Spousta uživatelů si např. vypíná autorun nebo Shell Hardware Detection (kvůli Scan and fix u USB), což pak má sice za následek, že nefungují DVD disky, ale už se neobjevují otravné hlášky. Jak by bylo super, kdyby se dala vypnout jen ta samotná hláška. Ne... Dáme Vám tam Store, Cortanu, Metro, nový hodiny, Edge...

• freekarol
          freekarol, 2.12.16 10:36:58  

Ty jejich blbůstky, které přidávají, mají asi význam pro běžné uživatele, i když nevím, běžnýmu uživateli je nějaké 3D kreslení ukradené...

• padlolos
        padlolos, 4.12.16 17:39:49  

Mě ta aktualizace nejen sama od sebe restartuje, ale automaticky rozhodí nastavení síťových jednotek. Po každym takovym restartu musim znova sesíťovat všechny PC v celym podniku a pak rozběhat přerušený programy. Máme dva s Win10, čtyři s Win7 a čtrnáct s WinXP, server běží v Linuxu a podnikovej softík jede v 16bit MS DOS. Výborná zábava! :1: :1: Ve vzorkový maloobchodní prodejně už jsem u desítek uplně zakázal program Windows Update. :15:

• Ondi
      Ondi, 1.12.16 11:20:27  

Mám W10 už druhý týden, prozatím žádnej problem. Ovšem dost se toho změnilo, člověk si musí zvyknout.
      Ale nemusí akceptovat ten zmršenej W10 kalkulátor. Naštěstí existuje možnost si do W10 nainstalovat ten z W7.

• freekarol
        freekarol, 1.12.16 12:36:17  

Ono dost záleží na tom, jestli má člověk hardware, pro které jsou ovladače pro desítky a jestli provedl čistou instalaci či jen upgrade.

• Ondi
          Ondi, 2.12.16 02:02:02  

Můj předchozí PC s W7 odešel do počítačového nebe.

Symptom poruchy: Po zapnutí síťového spínače a zmáčknutí tlačítka START naběh normálně ventilátor chladiče procesoru na plný obrátky zhruba na 1 sekundu a pak šel na volnoběh, monitor začal zobrazovat různé informace pro fázi startu atd. .

Týden před "smrtí" PC se stalo, že po startu běžel ventilátor naplno dlouhé sekundy (i půl hodiny) a monitor zůstal černý. Start se dal zopakovat a tak po druhém - třetím pokusu PC naběh a fachčil hodiny bez problémů.
          V den "smrti" běžel po startu ventilátor naplno a nepodařilo se ho nastartovat ani po několika pokusech nadto zopakovaných párkrát během tohohle a následujícího dne.

PC jsem otevřel proměřil všechna napětí zdroje a i P.G. signal - vše OK, ale PC nešel nastartovat.

Tak jsem ho trochu rozebral a proměřil všechny Elekrolyty na kapacitu a ESR a to nejen ve zdroji, ale i na základní desce, na které je snad deset lokálních spínaných zdrojů produkujících z 18Vcd lokální malé napětí s elyty 820F / 2,5V. žádnou zásadní chybu jsem nezjistil, nikde "kraťák" nějaké diody, nebo FETu. Neříkám, že tam žádná chyba není, jednoduše jim touto primitivní metodou nezjistil.

Nepomohlo ani sundání a opětovné umístění procesoru.

Zkrátka mi došla trpělivost, PC měl za sebou sedmiletou věrnou službu s hruba 10. tisíci pracovních hodin a já si koupil novou mašinu, na které je nainstalovaná W10. A budu spokojen, když bude fachčit bez zádrhele také oněch sedm let.

• Stanislav
            Stanislav, 2.12.16 02:50:38  

Můžeš zkusit vyndat grafickou kartu, pokud jí máš dedikovanou a spustit počítač jen s integrovanou grafikou (pokud tvá základní deska má) nebo zkusit nainstalovat grafiku jinou.

• Arabesque
            Arabesque, 3.12.16 15:13:19  

A na pastu jsi se díval - bratr měl něco podobného jako ty, pastu jsem vyměnil a vše jede do dnes.

• Ondi
              Ondi, 3.12.16 15:36:03  

Pasta pod chladičem byla už "zaschlá", dal jsem pochopitelně novou.
              Přehříváním by to nemělo být, než zdechnul šlapal asi šest hodin a to do konce šichty úplně normálně, kdy byl normálně vypnut.
              Druhej den už zkrátka nenaběh. Dělá mrtvýho brouka, respektivně je mrtvým broukem.

Kdybych uvážil opravu, tak bych musel vyměnit základní desku, processor, RAM a podobně, jedno po druhém, až by nastartoval. Počítám, že nové komponenty vyjdou dráž, než kompletní nový PC. Už takhle jsem na to měření spotřeboval skoro dva dny. Time is money.

A také ... já na tom PC pracuji a potřebuji spolehlivou mašinu, ne abych jí čas od času měnil součástky. Proto mám novou a doufám, že poběží zase aspoň těch pět let.