Bezkrevní medicína

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
rose66 (2019-08-19 08:34:02)
Založeno: 14. 3. 2019 | Příspěvků: 28 | Členů: 1
Správci: rose66 (hlavní)

Pro věřící i nevěřící:Rostoucí poptávka po bezkrevní medicíně„O bezkrevní chirurgii musí uvažovat každý, kdo pracuje s krví a pečuje o pacienty v době kolem operace.“ Dr. Joachim Boldt, profesor anesteziologie, Ludwigshafen, NěmeckoPro mnoho pacientů to není poslední možnost, ale léčba, které dávají přednost, a mají k tomu pádné důvody. Britský specialista v chirurgii Stephen Geoffrey Pollard si všiml, že nemocnost a úmrtnost u pacientů léčených bez použití krve je „přinejmenším stejně nízká jako u pacientů, kteří dostali krev, a pacienti s bezkrevní léčbou v mnoha případech nedostanou pooperační infekce a netrpí komplikacemi, které lze často připsat transfundované krvi“.Svědkové Jehovovi odmítají transfuze z biblických důvodů. Přijímají však — a intenzivně vyhledávají — léčebné alternativy k transfuzi krve. „Svědkové Jehovovi aktivně vyhledávají tu nejlepší léčbu,“ řekl dr. Richard K. Spence v době, kdy působil jako přednosta chirurgického oddělení v jedné newyorské nemocnici. „Jako skupina jsou to ti nejlépe informovaní klienti, s jakými se chirurg může setkat.“

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

 • rose66
  rose66, 13.8.19 08:48:43  
   

  https://www.jw.org/cs/publikace/videa/#cs/mediaitems/VODMoviesDocumentary/pub-ivae_x_VIDEO

 • rose66
  rose66, 13.8.19 08:45:45  
   

  https://www.jw.org/cs/publikace/videa/#cs/mediaitems/VODMoviesDocumentary/pub-ivnr_x_VIDEO

 • rose66
  rose66, 13.8.19 08:44:32  
   

  https://www.jw.org/cs/publikace/videa/#cs/mediaitems/VODMoviesDocumentary/pub-ivnb_x_VIDEO
  Pro lekare

 • rose66
  rose66, 12.8.19 19:31:57  
   

  Rostoucí poptávka po bezkrevní medicíně

  „O bezkrevní chirurgii musí uvažovat každý, kdo pracuje s krví a pečuje o pacienty v době kolem operace.“ Dr. Joachim Boldt, profesor anesteziologie, Ludwigshafen, Německo

  TRAGÉDIE AIDS donutila vědce a lékaře, aby podnikli další kroky pro větší bezpečnost operovaných pacientů. To samozřejmě znamená přísnější screening krve. Odborníci však říkají, že ani tato opatření zcela neodstraní riziko plynoucí z krevních převodů. „Společnost sice vynakládá velké prostředky, aby skladovaná krev byla bezpečnější než kdykoli dříve,“ říká časopis Transfusion, „ale my se domníváme, že pacienti se přesto budou snažit transfuzím alogenní [darované] krve vyhýbat zkrátka proto, že skladovaná krev nikdy nemůže být úplně bezpečná.“

  Není divu, že mnozí lékaři začínají být velmi opatrní, když uvažují o podávání krve pacientům. „Transfuze krve v zásadě nejsou dobré a velmi usilovně se jim u každého pacienta vyhýbáme,“ říká doktor Alex Zapolanski ze San Franciska v Kalifornii.

  Nebezpečí, které plyne z transfuzí, si uvědomuje také široká veřejnost. Průzkum veřejného mínění v roce 1996 ukázal, že osmdesát devět procent Kanaďanů by dalo přednost nějaké alternativě před darovanou krví. „Ne všichni pacienti budou odmítat transfuzi homologní krve, jako to dělají svědkové Jehovovi,“ uvádí časopis Journal of Vascular Surgery. „Nebezpečí přenosu nemocí a narušení imunitního systému jsou však jasným dokladem toho, že je třeba najít pro všechny naše pacienty nějaké alternativy.“

 • rose66
  rose66, 6.7.19 11:21:57  
   

  https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/krevni-transfuze-adam-vojtech-ministerstvo-zdravotnictvi_1803100947_pj

  Česko zvažuje plošné zavedení citlivějšího testování krevních transfuzí. Snížil by se počet přenosů virů
  Virem HIV se při transfuzi krve podle odhadů Světové zdravotnické organizace nově nakazí přes 160 tisíc lidí každý rok. Kromě HIV ale může dojít i k přenosu dalších virů. Všechny evropské země proto musí povinně krev dárců testovat i na hepatitidy B a C. Přesto občas k přenosu infekce z dárce na pacienta dochází - u nás nejčastěji u žloutenky typu C. Riziko by se ale mohlo ještě snížit - Česko zvažuje plošné zavedení citlivějšího testování krve.

  Praha 9:47 10. března 2018

 • rose66
  rose66, 16.6.19 08:28:29  
   

  Tito vsechny transfuze zavrazdila:
  Tři desítky nakažených z darované krve
  Docentka Staňková v té souvislosti vzpomíná na skandál, o kterém se tehdy veřejně nemluvilo. Testy v NRL odhalily více než 30 pacientů infikovaných virem HIV při transfúzi krve. Ta pocházela většinou ze zahraničních zásob. „Šlo o velmi smutný případ. V té skupině byly i čtyři děti. Bylo to pro nás psychicky hodně náročné, když jsme měli jejich rodičům, ale i těm ostatním lidem oznámit, o co jde. Velmi těžce to nesli,“ říká lékařka.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/aids-umrti-hiv-ceskoslovensko.A171024_123916_domaci_iri

 • rose66
  rose66, 14.6.19 07:48:44  
   

  První transfuze krve člověku byla podána před více jak 340 lety. Až do objevu krevních skupin se jednalo o velmi riskantní výkon, který většina pacientů nepřežila. I poté však každá transfuze s sebou nesla významná rizika, mezi největší patří přenos infekčních chorob. Přes všechny pokroky v transfuziologii je úplné vyloučení tohoto rizika z principu nemožné.
  První transfuze krve člověku byla podána před více jak 340 lety. Až do objevu krevních skupin se jednalo o velmi riskantní výkon, který většina pacientů nepřežila. I poté však každá transfuze s sebou nesla významná rizika, mezi největší patří přenos infekčních chorob. Přes všechny pokroky v transfuziologii je úplné vyloučení tohoto rizika z principu nemožné.

  Různé pandemie, jako například HIV či nová varianta Jacob-Creutzfeldovy choroby nám tuto nepříjemnou skutečnost vždy připomenou. Z těchto důvodů bychom měli každou transfuzi alogenní krve podat pouze v případě, kdy nemáme jinou možnost. Tato myšlenka dala celosvětově vzniknout odvětví, které se nazývá bezkrevní medicína.

  Dne 1. ledna 2009 vzniká u nás Česká společnost bezkrevní medicíny (ČSBM). Je dobrovolnou, odborně-vědeckou organizací, sdružující osoby a organizace, které se podílejí na propagaci, rozvoji a použití bezkrevní léčby v klinické
  praxi. Hlavním posláním činnosti ČSBM je péče o zvyšování úrovně odborných znalostí v oblasti bezkrevní medicíny, a to nejen svých členů, ale i členů dalších lékařských společností a všech zdravotních pracovníků. Další podrobnosti a přihlášky k bezplatnému členství na www.bloodless.wz.cz.

  MUDr. Bronislav Stibor, místopředseda ČSBM

  http://www.akutne.cz/index.php?pg=vyukove-materialy--kurzy&tid=13

 • rose66
  rose66, 14.6.19 07:47:49  
   

  KREV znamená obchod, který představuje ročně dvě miliardy dolarů. Ziskuchtivost vyústila ve Francii v obrovskou tragédii. Krev kontaminovaná HIV způsobila, že 250 hemofiliků zemřelo na nemoci, které mají vztah k AIDS, a stovky dalších lidí byly nakaženy. — The Boston Globe, 28. října 1992, s. 4.

  „Nesvatá aliance“ lékařské nedbalosti a komerční chamtivosti vedla ke smrti asi 400 německých hemofiliků a k tomu, že nejméně 2000 dalších bylo nakaženo krví obsahující HIV. — Guardian Weekly, 22. srpna 1993, s. 7.

  Kanada má svůj vlastní skandál s krví. Odhaduje se, že více než 700 kanadských hemofiliků dostalo krev infikovanou HIV. V červenci 1984 byla vláda varována, že Červený kříž distribuoval hemofilikům v Kanadě krev nakaženou AIDS, ale tyto krevní produkty byly z trhu staženy až o rok později, v srpnu 1985. — The Globe and Mail, 22. července 1993, s. A21, a The Medical Post, 30. března 1993, s. 26.

  Agentura Reuter oznámila 21. dubna 1993 z Madridu (Španělsko), že Španělsko bude platit odškodné 1147 hemofilikům, kteří podle ministerstva zdravotnictví byli během osmdesátých let nakaženi virem AIDS z transfúzí krve a krevní plazmy. Více než 400 jich již dostalo AIDS a zemřelo. — The New York Times, 22. dubna 1993, s. A13.

  Koncem roku 1982 střediska pro sledování nemocí varovala NHF (National Hemophilia Foundation) před nebezpečím použití protisrážlivého faktoru VIII — jedna transfúze tohoto faktoru by mohla být koncentrátem od 20 000 dárců krve a stačilo by, aby jen jeden z nich měl AIDS, a injekce bude infikovaná. Silnější varování vyšlo v březnu 1983, ale v květnu toho roku NHF rozeslalo věstník nadepsaný „NHF trvá na tom, aby se dále používal protisrážlivý faktor“. Počet úmrtí proto vzrůstal a tisíce nemocných bylo vystaveno nebezpečí. Protisrážlivý faktor nebyl pro přežití hemofiliků nezbytný, existovaly jiné možnosti léčení. Mohlo se zachránit tisíce životů. V roce 1985 farmaceutické společnosti zjistily, že zahřátím tento faktor přestane být nebezpečný. Ale dokonce i pak se prodávaly uskladněné zásoby faktoru, který nebyl tepelně zpracován. — Dateline NBC, 14. prosince 1993.

 • rose66
  rose66, 14.6.19 07:44:23  
   

  Kravni nahrazky nepomohou jen tam, kde uz nepomuze ani transfuze!
  Doporučené články
  Causal analysis of World Health Organization's surgical safety checklist implementation quality and impact on care processes and patient outcomes: secondary analysis from a large stepped wedge cluster randomized controlled trial in Norway.
  Haugen AS, Wæhle HV, Almeland SK, Harthug S, Sevdalis N, Eide GE, Nortvedt MW, Smith I, Søfteland E

  Zdroj‎: Ann Surg 2019;269(2):283-90.

  Označení‎: PubMed 29112512

  Identifikátor digitálního objektu‎: 10.1097/SLA.0000000000002584

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29112512

 • rose66
  rose66, 12.6.19 17:20:10  
   

  8000 a 12000 v USA odsouzenych k smrti. Celkem 20 tisic...
  Take okrajove....
  Podle zprávy Lékařského institutu Národní akademie věd USA je potřeba vypracovat lepší strategii na ochranu zásob krve. Jako doklad se ve zprávě uvádí šíření viru lidské imunitní nedostatečnosti (HIV) prostřednictvím transfúzí krve v prvních letech epidemie AIDS. List The New York Times zprávu stručně shrnuje a uvádí: „Více než polovina z 16 000 hemofiliků ve Spojených státech a více než 12 000 jiných pacientů, kteří dostali transfúzi krve nebo krevních produktů, se nakazilo HIV.“ Zpráva institutu vyjadřuje znepokojení nad tím, že neznámé nebezpečné infekční činitele by mohly podobně jako HIV zastihnout národní zdravotnictví nepřipravené. Zpráva doporučuje zavedení systému, „který by nepříznivé účinky zjišťoval, sledoval a příjemce krve a krevních produktů by před nimi varoval“.

 • rose66
  rose66, 12.6.19 10:49:54  
   

  Tak si pocti a zeptej se, jse jsou dnes Ti nakazeni....
  KREV znamená obchod, který představuje ročně dvě miliardy dolarů. Ziskuchtivost vyústila ve Francii v obrovskou tragédii. Krev kontaminovaná HIV způsobila, že 250 hemofiliků zemřelo na nemoci, které mají vztah k AIDS, a stovky dalších lidí byly nakaženy. — The Boston Globe, 28. října 1992, s. 4.

  „Nesvatá aliance“ lékařské nedbalosti a komerční chamtivosti vedla ke smrti asi 400 německých hemofiliků a k tomu, že nejméně 2000 dalších bylo nakaženo krví obsahující HIV. — Guardian Weekly, 22. srpna 1993, s. 7.

  Kanada má svůj vlastní skandál s krví. Odhaduje se, že více než 700 kanadských hemofiliků dostalo krev infikovanou HIV. V červenci 1984 byla vláda varována, že Červený kříž distribuoval hemofilikům v Kanadě krev nakaženou AIDS, ale tyto krevní produkty byly z trhu staženy až o rok později, v srpnu 1985. — The Globe and Mail, 22. července 1993, s. A21, a The Medical Post, 30. března 1993, s. 26.

  Agentura Reuter oznámila 21. dubna 1993 z Madridu (Španělsko), že Španělsko bude platit odškodné 1147 hemofilikům, kteří podle ministerstva zdravotnictví byli během osmdesátých let nakaženi virem AIDS z transfúzí krve a krevní plazmy. Více než 400 jich již dostalo AIDS a zemřelo. — The New York Times, 22. dubna 1993, s. A13.

  Koncem roku 1982 střediska pro sledování nemocí varovala NHF (National Hemophilia Foundation) před nebezpečím použití protisrážlivého faktoru VIII — jedna transfúze tohoto faktoru by mohla být koncentrátem od 20 000 dárců krve a stačilo by, aby jen jeden z nich měl AIDS, a injekce bude infikovaná. Silnější varování vyšlo v březnu 1983, ale v květnu toho roku NHF rozeslalo věstník nadepsaný „NHF trvá na tom, aby se dále používal protisrážlivý faktor“. Počet úmrtí proto vzrůstal a tisíce nemocných bylo vystaveno nebezpečí. Protisrážlivý faktor nebyl pro přežití hemofiliků nezbytný, existovaly jiné možnosti léčení. Mohlo se zachránit tisíce životů. V roce 1985 farmaceutické společnosti zjistily, že zahřátím tento faktor přestane být nebezpečný. Ale dokonce i pak se prodávaly uskladněné zásoby faktoru, který nebyl tepelně zpracován. — Dateline NBC, 14. prosince 1993.

 • rose66
  rose66, 12.6.19 10:48:01  
   

  Bez krve lepsi vysledky operate srdce:
  Blood transfusions are very common in the United States among patients undergoing cardiac surgery. The frequency of blood transfusions is highly variable among institutions, ranging from less than 5% at centers specializing in bloodless surgery to well more than 90% at some other facilities.1 The risks and benefits of blood transfusion following cardiac surgery have been studied extensively, but there is little consensus on an optimum transfusion trigger. The traditional rationale for transfusing blood is that an increased number of red blood cells will increase the oxygen-carrying capacity of the blood, but this theory has not been backed up by research. Studies suggest that as many as two thirds of all transfusions might not be necessary.2

  Healthcare providers have been socialized to accept that blood loss is an unavoidable part of major surgery and that blood can be simply and easily replaced through transfusion. We are correctly told that the blood supply is safer than ever before. While it is true that we have made great strides in reducing the risks of viral transmission, we are only beginning to realize that there are many other risks from blood transfusion. Some of these risks, such as an increased surgical infection rate, are well documented by research.3 However, many patients and healthcare providers are not familiar with these studies. Other risks, such as the possible transmission of infectious prions, microscopic protein particles that are similar to viruses but lack nucleic acid, we are only beginning to understand.
  https://www.nursingcenter.com/journalarticle?Article_ID=728051&Journal_ID=54003&Issue_ID=728014

  V USArne uz bezne, my jsme za opicema!