Jak se dotknout Boha?

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
9marie04 (2019-10-22 21:42:04)rose66 (2019-10-22 20:47:39)Kjara (2019-10-22 14:11:29)slavidan (2019-10-22 14:00:05)Pavla.119 (2019-10-21 17:02:02)kordusmark (2019-10-20 07:22:07)Aitos (2019-10-07 01:14:51)Lavandis (2019-06-24 14:24:21)lupino (2019-06-11 15:41:34)
Založeno: 17. 2. 2019 | Příspěvků: 1 287 | Členů: 9
Správci: Kjara (hlavní)

Možnost vyjádření svých pohledů a zkušeností na toto téma.
Je možné vyjádřit jakýkoliv názor, ale, prosím, nezaplavovat dlouhými tapetami zážitků.
Jakékoliv urážení se vzájemně nebo urážení Boha či používání vulgarit bude okamžitě mazáno.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Kjara
    Kjara, 28.9.19 11:37:07  

nikdonic, tvé výklady Písma, jsou chaotické, nepravdivé.
    Nemají základní podstatu, o které Bůh chce dát vědět člověku a také nemají souvislý historický výklad se směřováním ke Kristu a závěrečné řešení v Kristu.

Takže, věř mi, s Božím výkladem ty tvé zcestné útržky nemají nic společného

A už vůbec ne se skutečným světlem - Kristem !

• nikdoinic
      nikdoinic, 29.9.19 01:14:45  

Ta nepravdivost by mne docela zajímala:-), v čem ji vidíš:-)?
      A ta zcestnost kde je?
      A proč by jsem Ti měla věřit?

• Kjara
        Kjara, 29.9.19 12:58:24  

Mně věřit nemusíš. Jen v tom, že Kristus je jediné řešení světa a to tak, že když přijdeš za ním, vyznáš mu hříchy a poprosíš o odpuštění a jejich přibití spolu s ním, on to může udělat.
        Pak by tě mohl vybavit svým Duchem a jen tím budeš pak rozumět Božímu slovu.

Napiš , prosím, jak se stalo tvé setkání s tím tvým světlem.

A omlouvám se za to tvé léčení. I já jsem mívala kdysi deprese a co je to šikana znám taky.

• nikdoinic
          nikdoinic, 29.9.19 14:07:15  

Ja to mám takto: „Ne vy jste si vyvolili mne, ale já jsem vyvolil vás“ (Jan 15,6).

• nikdoinic
          nikdoinic, 29.9.19 14:29:25  

brnkala jsem si smutnou písničku na violončelo a když vše náhle zmizelo a bylo přede mnou jako když Slunce, někdo odlomil z něho a dal mi pojíst se slovy: Na najez se moji lásky i pojedla jsem, potom jsem se dívala do toho sluníčka až se celé zase zakulatilo a zmizelo a měla jsem několik dní stav absolutní blaženosti a četla jsem od té doby Bibli a vodilo mne v ní světýlko, vzdělávalo mne Slovem božím, to sem ještě vůbec nevěděla že skončím tady v diskuzích, tenkrát počítače ještě nebyly ni internet.

• Kjara
            Kjara, 29.9.19 19:16:00  

Nikdonic, vzpomeneš si o jakou písničku se jednalo . Jaká tam případně byla slova ?

• nikdoinic
              nikdoinic, 29.9.19 19:42:42  

To bylo spívání srdce, ja hrát neumím, jenom to byla melodie sdrce, učila jsem se hrát dle básníka Thakury, opisuje to ve svých básních, každej máme nějakou melodii v srdci a to violončelo už nemám, nebylo moje, tak že dlouho už ani nic nehraji.

• nikdoinic
                nikdoinic, 29.9.19 19:45:02  

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rab%C3%ADndran%C3%A1th_Th%C3%A1kur

• Kjara
                  Kjara, 29.9.19 21:32:40  

Nikdonic, ty ses zabývala nějakými indickými směry....filosofickými nebo náboženskými....?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 29.9.19 22:22:02  

Ani ne, ja jsem od mala vychovávána jako ateistka ale Rabíndranátha Thákuru jsem našla v knihovně, dovedl mne k ní jakýsi tunel a touha po čtení něčeho pěkného, zaujalo mne jednou na tom jméně 5 prvních písmenek:
                    Rabín (někdy také rabi, z hebr. רב rav, popř. רבי rabi) je vysokou náboženskou autoritou v judaismu. Obecně tento pojem znamená „učitel“, původní význam slova rav je „mistr“, „pán“, má moc hezké básničky, je rabín a nebo je to náhoda?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 29.9.19 22:24:37  

Aha tady je to psáno oděleně: https://antikvariat-trutnov.com/zeme-karet-rebin-dranath-thakur-543015

• nikdoinic
                    nikdoinic, 29.9.19 22:25:55  

Četla jsem od něho nobelovku ve slovenčině.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 29.9.19 22:27:32  

Potom jsem četla už jenom Bibli.

• nikdoinic
      nikdoinic, 29.9.19 10:01:08  

Boha se dotkneme když se dotkneme druhého člověka tak že jako co je na tom zcestného?

• Kjara
        Kjara, 29.9.19 12:53:30  

Třeba tato věta je nepravdivá a zcestná.

Člověk je stvořený k Božímu obrazu, ale už dávno, po generace, nabaluje hříchy a deformace.

• nikdoinic
          nikdoinic, 29.9.19 14:22:51  

Tak že ty nejsi chrámem Božího Ducha?(1.Korintským 6/19)

Ježíš přeci říká:
          Matouš 25
          40 Král odpoví a řekne jim: ‚Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.‘

A nebo : Jan 17
          21 aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli v nás, aby tak svět uvěřil, že ty jsi mě poslal.
          22 Slávu, kterou jsi mi dal, dal jsem jim, aby byli jedno, jako my jsme jedno
          23 já v nich a ty ve mně..

1.Korintským 12
          27 Vy jste tělo Kristovo, a každý z vás je jedním z jeho údů.
          ---

To je to že ja nejsem vyučována zmatenejma církvema ale biblickým slovem a tak tady asi že nemám souvěrce ni žádné souvěrkyně, každej mele písničku nějaké církve, ale to není Slovo Boží.

• nikdoinic
            nikdoinic, 29.9.19 17:34:46  

Tady se to taky píše:
            Efezským 4
            6 jeden Bůh a Otec všech, který je nade všemi, skrze všechny působí a je ve všech.

Dávám to do diskuzí porád ale nikoho to asi že nezajímá.

• Kjara
              Kjara, 30.9.19 10:35:04  

Nikdonic, zdá se, že tě spíše zasáhl duch nějakého indického náboženství.
              Běž raději za Kristem, aby ti odpustil a sejmul hříchy.
              Pak dostaneš Ducha svatého, který jediný ti může vykládat Bibli správně.
              Cituješ Bibli, ale bez Ducha sv. se stává literou, která zabíjí.
              Jeden verš nikdy neříká všechno. Musíš znát na konkrétní věc více veršů, často i protichůdných, abys pochopila trochu smysl. Ale bez Ducha je nenajdeš.

Takže to působí komicky a trochu bláznivě, co dáváš dohromady a jak to chápeš.

Někomu to tady předžvýkali jiní lidé, jako v denominacích jako VRO svědkům, takže to dává větší základní smysl.

Znovu ti opakuju, běž za Kristem, aby tě smířil s Bohem.

• nikdoinic
                nikdoinic, 30.9.19 16:26:08  

Chleba láme jenom Kristus a mně odlomil.
                Ten básník je rabím, asi je to židovská rodina žijící v indii, no a co jako?
                Má báseň že Bůj je: Ja SEM.

S Bohem smířená jsem, daroval mi roz uzlení že je Bůh i rodu ženského a že Bůh je mnoho osob, nikoliv jenom tři.

Jsem asi že reformátorka církví, nebo tak něco.

• Kjara
                  Kjara, 30.9.19 16:57:32  

Nikdonic, jestli jsi reformátorka církví, tak bys měla znát podstatu křesťanství. Ta podstata je v něčem úplně jiném, než jsi dosud napsala.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 30.9.19 17:43:05  

:1: :1: :1: Židovská rodina žijící v Indii :1: :1: :1:
                  kam na to chodíš? :1: :1: :1:

• nikdoinic
                  nikdoinic, 30.9.19 18:14:37  

Židé žijou po celém světě, nevim co Ti přijde na tom divného, obchodují, tak to proto.

• nikdoinic
                  nikdoinic, 30.9.19 18:17:17  

Jo postata je láska a tu u vás ani u jedné nevidím:-).

Jenom jizlivost a zlobu:-), milé křesťanky:-), u zdejších křes%tanů , to ani nemluvě:-), ste vy to tady parta:-)...

• Pavla.119
                    Pavla.119, 30.9.19 18:23:49  

A kolikpak té lásky projevuješ ty - která jsi údajně "pojedla ze Slunce"?
                    Měla jsem s Tebou trpělivost spoustu let, když jsi po mně "vyjížděla" jenom proto že jsi něco nepochopila anebo proto, že Tě někdo jiný naštval, nadávala jsi mi hrubě a sprostě, veřejně i ve vzkazníku a pak jsi se mi omlouvala, odpouštěla jsem ti znovu a znovu...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.9.19 18:30:42  

Nadávat se může, Ježíš taky nadával, tak co jako nebudu tady nikomu mazat med kolem huby, obzvláště když je není k tomu důvod:-)..

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.9.19 18:31:38  

Kdo šetří hůl, nenávidí svého syna, kdežto kdo jej miluje, trestá ho včas. Přísloví 13,24

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.9.19 18:33:51  

Jo co ty výš co se za nadáváním skrývá možná že právě že je to láska, to aby jsi vyšla ze své tuposti:-).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.9.19 18:39:25  

No a co tak jsem upřímná, vadí Ti na tom něco?

• Pavla.119
                    Pavla.119, 30.9.19 18:40:31  

Jo, já Tě celkem chápu - ale - podívej se na to, co mi dokážeš napsat na vzkazník!
                    A pak se omlouváš... a dožaduješ se mého odpuštění...
                    Kolikrát to už tady bylo?

Jenom si to hezky přečti protože já to za chvíli smažu, než si to přečte někdo jiný...

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.9.19 18:41:41  

Upřímnost, to je taky láska, k pravdě:-).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.9.19 18:42:26  

Ano, umím se omluvit a to je špatně?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.9.19 18:43:03  

To nezapadá slunce nad mým hněvem:-).

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.9.19 18:43:49  

Proč bys to mazala?

• Pavla.119
                    Pavla.119, 30.9.19 18:44:34  

Možná že slunce nad tvým hněvem nezapadá - ale když ráno slunce vyjde, tak už máš zase hněv nový. Denně.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.9.19 18:48:28  

Diskutuji už asi 15 let a ještě jsem tu nepotkala rozumného chytrého člověka, to je k vzteku.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.9.19 18:49:23  

Tak obrňuju se i trpělivostí, co mi jiného zbývá..

• nikdoinic
                    nikdoinic, 1.10.19 03:03:42  

A nemám denně hněv vymýšlíš si o mně bkudy.
                    S váma se tady ani diskutovat nedá protože si o mně vymýšlíte nepravdy, to asi že diskutujete se svejma představama:-), takto vlstně vznikají fámy, někdo si něco o někom vymyslí a ostatní si na tom ujížděj.

• Kjara
            Kjara, 30.9.19 19:04:39  

Ano, jsem chrámem Ducha.

• Kjara
    Kjara, 27.9.19 11:01:45  

Kristus skutečně o sobě řekl ….Já jsem.....

Jan8:
    58Ježíš jim odpověděl: „Amen, amen, pravím vám, dříve než se Abraham narodil, JÁ JSEM“

Kristus to o sobě řekl vícekrát a opravdu to říkal v tom významu, že je Boží Syn, je tedy Bohem a má stejnou podstatu s Otcem.
    Co tvůj učitelský úřad Visitore, ten tě to neučí ?!

Ovšem nikdonic si to přetvořila ke svému obrazu.

• nikdoinic
      nikdoinic, 28.9.19 08:10:38  

K obrazu o kterém se píše v Bibli, dočetla jsem se to tam že jsme údové Kristova těla.

• Kjara
        Kjara, 28.9.19 08:54:58  

To není obraz, ale realita, že jsme údy těla Kristova. Ale stáváme se jím tím, že jsme spojeni Duchem svatým vzájemně, jako klouby.
        Pokud člověk není chrámem Ducha, pak je to pro něj pouze obraz.

• nikdoinic
          nikdoinic, 28.9.19 09:26:40  

Ale mi skutečně existujeme, jsme, náš chrám je naše: JSEM.

1. Korintským 6
          19 Či snad nevíte, že vaše tělo je chrámem Ducha svatého, který ve vás přebývá a jejž máte od Boha? Nepatříte sami sobě!
          20 Bylo za vás zaplaceno výkupné. Proto svým tělem oslavujte Boha.

Tak aj tomu tak rozumím, tak jak se o tom píše v Bibli:

1. Korintským 12
          27 Vy jste tělo Kristovo, a každý z vás je jedním z jeho údů.

• Kjara
            Kjara, 28.9.19 11:06:45  

Jsem neznamená ….existujeme....To je řečeno o Bohu v jiném významu.

A o tom, že jsme chrámem Ducha a Kristovo tělo, nestačí rozumět z Písma, to se musí reálně stát !

• Kjara
            Kjara, 28.9.19 11:07:59  

Nikdonic, Kristus sám varoval, abychom nevěřili každému vnuknutí.....
            A já ti garantuju, že tvůj úlomek světla byl démon.

Znám Písma přes čtyřicet let a tebe tento démon zavádí do bludných kruhů, které nemají žádný význam pro život, ani pro spasení člověka.

Tvůj život nemá ani žádnou morálku, když ukradneš fóra nemocnému visitorovi a ještě se divíš, že tě lidi nemají rádi, co že jsi jim udělala !

Dokonce si myslím, že život s tímto démonem ti začíná mlžit mozek a měla bys vyhledat alespoň odbornou pomoc.

• nikdoinic
              nikdoinic, 28.9.19 11:31:48  

Visitorovi jsem nic neukradla, je to křivé obvinění, ty diskuze byla bez správce, 4 měsíce o ně nikdo nejevil zájem, zase až tak moc nemocnej nebyl aby se na to mohl drze vymlouvat a diskutnící taky ne, pravidla diskuzí jsem ničím neporušila, jenom jsem ty diskuze oživila neb byla mrtvá a to se nikomu zde nelíbí, se ani nedivim:-).
              Tvoje garance je mi k ničemu.
              JSEM není bludnej kruh, démonskej bludnej kruh je učení o Trojici a o Jehovovi atd.

• nikdoinic
              nikdoinic, 28.9.19 11:34:05  

Jan 6
              48Já jsem chléb života.
              49Vaši otcové jedli na poušti manu, a zemřeli.
              50Toto je chléb, který sestupuje z nebe: kdo z něho jí, nezemře.
              51Já jsem ten chléb živý, který sestoupil z nebe; kdo jí z tohoto chleba, živ bude navěky. A chléb, který já dám, je mé tělo, dané za život světa.“
              52Židé se mezi sebou přeli: „Jak nám ten člověk může dát k jídlu své tělo?“
              53Ježíš jim řekl: „Amen, amen, pravím vám, nebudete-li jíst tělo Syna člověka a pít jeho krev, nebudete mít v sobě život.
              54Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný a já ho vzkřísím v poslední den.
              55Neboť mé tělo je pravý pokrm a má krev pravý nápoj.
              56Kdo jí mé tělo a pije mou krev, zůstává ve mně a já v něm.
              57Jako mne poslal živý Otec a já mám život z Otce, tak i ten, kdo mne jí, bude mít život ze mne.
              58To je ten chléb, který sestoupil z nebe – ne jako jedli vaši otcové, a zemřeli. Kdo jí tento chléb, živ bude navěky.“

• nikdoinic
              nikdoinic, 28.9.19 11:37:45  

Za Pavlem z Tarzu také přišlo Světlo z nebe a byl to Ježíš Kristus.

• Kjara
                Kjara, 29.9.19 13:21:51  

Ale také na něj promluvil Kristus. Dále vykazoval známky křesťanství, ale o tobě se to říct nedá.

• nikdoinic
                  nikdoinic, 29.9.19 14:01:36  

To tady o nikom když už si dovoluješ tohle soudit.

• nikdoinic
              nikdoinic, 29.9.19 08:54:41  

Odbornou pomoc jsem vyhledala, beru antidepresiva, není to jednoduché žít na tomto světě a tady v těchto v diskuzích už vůbec ne, setkávala jsem se s šikanou i na pracovištích a to už bylo na mne trochu moc a tak jsem přes mejl oslovila jednu doktorku která mi je dala aby jsem to až tak nevnímala, je to trochu lepčí ale ty se ke mně taky nechováš vůbec dobře ale zcela démonsky, asi mne chceš ovládat a hodit do nějaké extra špíny ale na to nemáš nijaké právo mne likvidovat skrze diskuze, když nemáš na to seriozně diskutovat tak raději nediskutuj a nebo to hoď na vzkazník, když už ti to zavalilo mozek:-) i srdce:-).

• Kjara
    Kjara, 26.9.19 12:41:46  

Eleno, tak to ses zřejmě přeslechla a nebo sis to přeložila do svého jazyka, ale svědkové ti nemohli vyhrožovat peklem, protože na něj nevěří. Oni straší místo pekla Armagedonem.

Krev v 15.kap. skutků byla zakázána pouze křesťanům z pohanů, aby jejich jezením neuráželi křesťany ze ŽIdů, protože ti nebyli schopni tak rychle pochopit, že křesťané jsou svobodní od Starozákonních předpisů a tedy i o předpisu o nejezení krve. Celá staletí to museli respektovat, takže to trvalo déle, než jejich víra mohla vyrůst, aby byli v tomto svobodni. Na rozdíl od křesťanů z pohanů, kteří s tím problém neměli, ….pochopitelně, protože se s nimi ani v minulosti nesetkali.
    Tím docházelo k hádkám mezi nimi a k rozbíjení sborů.

Svědkové potřebují ovšem být ti jediní praví, nejznalejší, nejčistší a nejposlušnější, takže si to přetahují i na transfúzi krve, ta ovšem není jezením krve, ale transplantací. Protože tělo přidáním krve do běhu ji nepřijímá jako potravu, jako třeba glukózu, není schopné ji takto vstřebat, ale použije ji jako krev navíc, jako oporu a transplantaci .

• Kjara
    Kjara, 26.9.19 12:36:11  

rose66, 26.9.19 12:03:52
    reagovat@!!!
    Zpět k Božímu jménu. Jedna z nejznámějších teorií
    -------------------------------------

Svědkové pořád tančí tanečky kolem jména Boha, který se už dávno stal Otcem skrze Krista pro ty, co Kristus skutečně umyl svojí krví.
    Jenže spasení je v jiném jménu....a to je....Ježíš Kristus !

Je neuvěřitelné, jak ten Zlý si z nich dělá legraci.
    Nejdříve jim naočkuje, že jen Bible je směrodatná a , inspirovaná a neměnná, což je pravda...…

Ale pak klidně přijmou, že se může vypařit to nejdůležitější, ….Boží jméno,.... z celé Nové smlouvy !

Z Bible není možné, aby zmizelo nic důležitého ! Je to Boží kniha a on si ji hlídá !

Navíc po celá staletí neměnná !

V BIBLI NENÍ JEN TO, CO BŮH CHCE, ABY TAM NEBYLO !!!!!

Tady jejich logické konstrukce ztroskotávají. A klidně si přepíšou Bibli sami, podle jejich představ !

Pak je ovšem Bible zcela bezcenná kniha...….., kdyby si to každý mohl udělat !

• Kjara
    Kjara, 26.9.19 10:31:17  

VRO se skrze Abuku chlubí:

abuka, 26.9.19 05:53:01

Dokončovaná stavba britské pobočky získává uznání za úpravu krajiny
    -----------------------------------------------

Svědkové, ukažte mi v Písmu, když všechno podkládáte Biblí, kde je napsáno, že si křesťané stavěli sály království !

Pokud vím, zpočátku se scházeli na nádvoří chrámu, dokud chrám ještě stál. Pak se scházeli.....po domích.
    Dopisy Pavla byly adresovány církvi v domě.

Kristus kázal evangelium v synagóze, ap.Pavel si třeba pronajal síň filosofa Tyrana.

Ale o stavbách prvních křesťanů z Písma jim nevím.

• Kjara
    Kjara, 26.9.19 10:30:19  

Eleno, tak to ses zřejmě přeslechla a nebo sis to přeložila do svého jazyka, ale svědkové ti nemohli vyhrožovat peklem, protože na něj nevěří. Oni straší místo pekla Armagedonem.

Krev v 15.kap. skutků byla zakázána pouze křesťanům z pohanů, aby jejich jezením neuráželi křesťany ze ŽIdů, protože ti nebyli schopni tak rychle pochopit, že křesťané jsou svobodní od Starozákonních předpisů a tedy i o předpisu o nejezení krve. Celá staletí to museli respektovat, takže to trvalo déle, než jejich víra mohla vyrůst, aby byli v tomto svobodni. Na rozdíl od křesťanů z pohanů, kteří s tím problém neměli, ….pochopitelně, protože se s nimi ani v minulosti nesetkali.
    Tím docházelo k hádkám mezi nimi a k rozbíjení sborů.

Svědkové potřebují ovšem být ti jediní praví, nejznalejší, nejčistší a nejposlušnější, takže si to přetahují i na transfúzi krve, ta ovšem není jezením krve, ale transplantací. Protože tělo přidáním krve do běhu ji nepřijímá jako potravu, jako třeba glukózu, není schopné ji takto vstřebat, ale použije ji jako krev navíc, jako oporu a transplantaci .

• Kjara
    Kjara, 24.9.19 21:30:24  

Kjara.
    Řím.8.kap.:
    16Tak Boží Duch dosvědčuje našemu duchu, že jsme Boží děti.

slavidan, 24.9.19 15:46:18
    reagovatsmazat@!!!
    Jak by měl dosvědčovat? Pocity?
    ------------------------------

Pocity v žádném případě. Tady svědčí Duch svatý našemu duchu, kde je prostor pro naši duši?!

Naše duše jsou naše city, rozum, vůle.

Svědectví Ducha svatého je ...DUCHOVNÍ SVĚDECTVÍ....!

Věci Ducha svatého jsou přirozenému člověku bláznovstvím, takže ti to asi nevysvětlím.

• slavidan
      slavidan, 25.9.19 15:31:29  

A jaké máš rozumové odůvodnění?

• Kjara
        Kjara, 26.9.19 10:54:22  

Kristus nic Nikodémovi nevysvětloval, protože on to, jako učitel Izraele, měl vědět z proroctví v Jeremiáši 36.kap.

Rozumem samozřejmě vnímám, že se něco ve mně změnilo. Už proto, že mně Kristus uzdravil i z depresí a můj mozek může volně, kvalitně a lépe fungovat.

I rozumem si uvědomuju, že ve mně už nejsou rány, hříchy a bolesti a že moje útroby jsou zdravé. I to usnadňuje lepší používání mozku.

I mozkem samozřejmě můžu vyhodnotit, že narození mého ducha, odpovídá všem souvislostem a vazbám v Písmu.

Ale je to až druhotné a doplňkové. Náš mozek a myšlení musíme obnovovat....., je součástí naší duše, ta není dokonalá a může nás snadno zavést do léčky toho Zlého. Jak je jasně vidět u svědků i katolíků.

Jen Duch svatý je dokonalý a přebývá v nás, vyučuje nás, skrze našeho nově narozeného ducha a vede zevnitřně. Jen jemu lze důvěřovat, ale stejně je nutné mít korekci Božího slova.

Ptej se konkrétněji, nevím co chceš přesně vědět.

• Kjara
    Kjara, 24.9.19 11:42:12  

Margo cituje zase pasáž ve SV, že máme mít zájem o druhého...., hlavně v kázání údajného evangelia.....

A je tam napsáno i toto:...... Například sestry, ať už jsou vdané, nebo ne, mají radost z toho, že s lidmi mluví o dobré zprávě a že tak spolupracují s Bohem. Těší je, že dělají to, co se mu líbí. A
    ------------------------------------------------------

Ano, já věřím, že člověk se vždycky raduje, že může mluvit o Bohu...…., bohužel tady to VRO zneužívá pro šíření falešného evangelia, které podle ap.Pavla má být prokleté a ono také je.

ZNEUŽÍVÁ POTŘEBY ČLOVĚKA VĚŘIT BOHU, BÝT S NÍM A SLOUŽIT MU !

Evangelium není, že Bůh zřídí jednou v budoucnu své Království a aby člověk pak přežil Armagedon, musí dneska být v organizaci VRO, dodržovat přikázání z Bible, které on vykládá údajně jedině správně, což je lež jako věž,......a taky přijmout výkupné archanděla !

TOTO NENÍ EVANGELIUM ! A NIKDO NA ZÁKLADĚ JEHO PŘIJETÍ NEMŮŽE BÝT SPASENÝ TEĎ , ANI V BUDOUCNU !

• Kjara
    Kjara, 23.9.19 14:44:45  

Co je to spása ? Znamená to znovupřijetí Bohem !

Je to skutečné sejmutí hříchů Kristem, protože jen tak je člověk dokonale očištěný a tím pro Boha přijatelný a přijímaný !
    Toto není jen dobrá zpráva, evangelium, ale ta nejúžasnější zpráva, která kdy na světě existovala !
    Ale člověk je spasený na místě a je okamžitě po sejmutí hříchů přenesený ze smrti do věčného života !

jAN. 5.KAP.:
    24Amen, amen, pravím vám, kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal, má život věčný a nepodléhá soudu, ale přešel již ze smrti do života.

Teprve pak až jsme přeneseni ze smrti do věčného života, tím jsme spaseni, vykoupeni, teprve pak přijetím Ducha svatého jsme uschopněni k tomu, abychom dělali skutky !

A když vytrváme do konce ve věrnosti, budeme odměněni, ale ne věčným životem ! Ten už máme !
    Můžeme ale odpadnout a pak je na Kristu, jak s námi naloží !

Není to prokleté, falešné evangelium svědků, že jednou, v budoucnu, člověk může přežít v Armagedonu !
    Na tom je prokletí podle Pavla !

A NA ZÁKLADĚ TAKOVÉHO EVANGELIA, ANI KDYBY SE USKUTKOVALI, JE BŮH NEMŮŽE NIKDY PŘIJMOUT !

• Kjara
    Kjara, 23.9.19 13:36:49  

Fascinují mně dohady co přesně znamená..... skrze.....

My nejsme spasení z toho, že známe přesné vyznání KC víry, ani přesné poznání, které mají svědkové o tom co znamená ….skrze.....Ježíše Krista !

Kristus jediný je schopen spasit člověka a to i v případě, když přesně neví, co znamená...... skrze...….

Člověk je spasený Kristem jiným způsobem, než skrze......ZNALOST...…!!!!!!

JE TO POUZE HÁDKA O SLOVA, KTERÁ NEMÁ NEJMENŠÍ VÝZNAM PRO SKUTEČNÉ SPASENÍ SKRZE KRISTA !!!!

Ale svědkové nemají jinou možnost a zbraň, než se hádat o své přesné znalosti bible, protože jen tím mohou být oni a jiní spaseni ! Podle nich !

• Kjara
    Kjara, 20.9.19 13:03:41  

diky, 20.9.19 11:39:36

K zamyšlení:
    Římanům 14,17
    Vždyť království Boží není v tom, co jíte a pijete, nýbrž ve spravedlnosti, pokoji a radosti z Ducha svatého.
    Což pns překládá takto:
    Vždyť Boží království nesouvisí s jídlem a pitím, ale se správným jednáním, pokojem a radostí prostřednictvím svatého ducha.
    ------------------------------------------------------

No, to je síla, co mají přeloženo svědkové v PNS !

Myslíte proč Písmo zdůrazňuje jen radost a pokoj v Duchu svatém, právě proto, že už tady neexistují sz Příkazy o nejezení a pití..... PŘEDEVŠÍM KRVE.... /samozřejmě tady byly i další příkazy pod SZ o jídle a pití/.

Je tam hovořeno také o spravedlnosti, ale to je spravedlnost Ducha svatého a ne naše a také je to plné očištění a ospravedlnění krví Ježíše Krista, pro co přijímáme Ducha svatého a to je také proč se z Ducha svatého a jeho spravedlnosti můžeme radovat !

A oni si do toho paskvilu démonské bible napíšou, že ona spravedlnost je …..NAŠE SPRÁVNÉ JEDNÁNÍ !!!!

Nic takového tam není !

Celý kontext je právě o tom, abychom nepůsobili pohoršení bratru.
    A svědkové působí dnes pohoršení a rozdělují sbory, právě tím, že odmítají krev !
    Krev se dá chápat jako jídlo i pití !

V prvním století křesťané z pohanů rozdělovali sbory a pohoršovali své bratry ze židů, tím že jedli krev a dnes svědkové působí pohoršení, že krev nejedí....!

Proto zákaz jezení krve byl dán jen křesťanům z pohanů....

Je dán každému, kdo i dnes pohoršuje své bratry, i jinými způsoby....
    Dám se raději Písmo v kontextu v radosti z Ducha svatého.

Řím.14.kap.:
    15Trápí-li se tvůj bratr pro to, co jíš, nežiješ už v lásce. Neuváděj tedy svým jídlem do záhuby toho, za nějž Kristus umřel!
    16Nevydávej v potupu to dobré, co jste přijali.
    17Vždyť království Boží není v tom, co jíte a pijete, nýbrž ve spravedlnosti, pokoji a radosti z Ducha svatého.
    18Kdo takto slouží Kristu, je milý Bohu a lidé si ho váží.
    19A tak usilujme o to, co slouží pokoji a společnému růstu.
    20Nenič kvůli pokrmu Boží dílo! Ano, všecko je čisté, zlé však je, když někdo pohoršuje druhého tím, co jí.
    -----------------------------------------

SVĚDKU, NENIČ BOŽÍ DÍLO KVŮLI NEJEZENÍ KRVE.....!

No, u vás jste ho už zničili totálně !

• rose66
      rose66, 22.9.19 10:28:50  

Kvůli tve neustálé zlosti, si nemá u tebe kam sednout SD.

• Kjara
        Kjara, 23.9.19 10:08:46  

No, chvála Bohu, že si nemá u mně kde sednout sd, protože to je démon Svědků Jehovových.

Vy sami jste psali o nenávisti dokonce k těm, kdo nenávidí Boha ! Citovali jste dobře z Písma.

Já se přiznám, že jsem přece jen duchovně slabší, než vy, protože nejsem schopná vás nenávidět...…, nevím proč, protože jste oběti....

Ale rozhodně nenávidím, když někdo někoho klame až tak, že ovládá každé jeho slovo, a to právě v souvislosti lidské nezbytné potřeby Boha a spásy !

• Kjara
    Kjara, 20.9.19 10:04:48  

visitore, ty vůbec nevíš, která bije...….., co takhle učitelský úřad KC, nic tě nenaučil....?!

Tady se nejedná o pohany, ale o křesťany z pohanů a křesťany ze Židů a problémy mezi nimi ohledně jezení krve.
    Proto byl dán zákaz jezení krve pouze pro křesťany z pohanů, aby brali ohledy na slabou víru křesťanů ze Židů a nedocházelo k hádkám a rozbíjení sborů.

To je naprostý opak ducha náboženství svědků, kteří to vědí nejlíp a ty si úplný blbec a neznalec Bible a.....rozbijí třeba celý svět.....jak oni to vědí nejlíp!

Proto toto nejsou schopní pochopit !

Berou to jako zákon, pro který musejí v nemocnicích pokládat život, aby prokázali věrnost až k smrti Jehovovi !

Jenže zákon by musel platit pro všechny křesťany i lidi,....NEJEN PRO KŘESŤANY Z POHANŮ !!!

Na toto platí právě verše z Koloským 2.kap., že si zavádějí tím, že si znovu nechávají nařizovat nejez, nepij...….SZ náboženství, které slouží pouze k uspokojení tělesné pýchy.

Verše jsou v dlouhém příspěvku.

• Kjara
    Kjara, 19.9.19 14:54:59  

Zkratka pro dlouhý post,

.....PROČ PŘÍKAZ ZDRŽOVÁNÍ SE KRVE BYL DÁN JEN POHANŮM...….

A TAKÉ ,.... POCHOPITELNĚ,... PŘÍKAZ SMILSVA …., JEN POHANŮM , JAK BY TO MOHLO BÝT MOŽNÉ ?!!!!

SKUTKY 15:19,20.

• Kjara
    Kjara, 19.9.19 11:37:39  

Svědkové a krev znovu.

SZ předpisy se nemusí zachovávat, protože byly naplněny v Kristu.
    A hlavně byl naplněný předpis o krvi.
    Nejedení krve, úcta ke krvi, …..ŽE JE V KRVI ŽIVOT,....MĚLA LIDI VYCHOVÁVAT A PŘiPRAVOVAT NA KRISTA !!!!!!

Aby lidé přijali očištění krví Krista, ...protože v tom je život !!!!

Takže dnes je tady možnost přijmout život z ruky Krista skrze jeho prolitou krev !!!
    Není možné lidi rozptylovat SZ předpisy o krvi dále a odvádět je tím od spasení v Kristu !!

Proto je psáno v Koloským 2.kapitole toto:

14Vymazal dlužní úpis, jehož ustanovení svědčila proti nám, a zcela jej zrušil tím, že jej přibil na kříž.
    15Tak odzbrojil a veřejně odhalil každou mocnost i sílu a slavil nad nimi vítězství.
    16Nikdo tedy nemá právo odsuzovat vás za to,CO JÍTE NEBO PIJETE 17To všechno je jen stín budoucích věcí, ale skutečnost je Kristus.

20Jestliže jste spolu s Kristem zemřeli mocnostem světa, proč si necháváte předpisovat:
    21neber to do rukou,NEJEZ, nedotýkej se – jako byste stále ještě byli v moci světa?

krev SE JÍ NEBO PIJE !!! Zdržování má stejný význam !

23VYDÁVAJÍ SE ZA MOUDROST jako ZVLÁŠTNÍ PROJEV ZBOŽNOSTI, sebeponižování nebo tělesné umrtvování, ale nic neznamenají pro, LEČ PRO USPOKOJENÍ TĚLESNÉ PÝCHY vášní.

tO SEDÍ ŽE ?!

Ale svědkům to ještě nestačí, musejí si sednout ještě výš a přidat transfúzi, která není ani jezení krve, ani nezdržením se krve, ale transplantací !

Příkaz o zdržení se krve ve Skutcích byl dán na NZ principu, jestliže tvůj bratr nejí maso, ani ty ho nejez.
    Z lásky a aby nedocházelo ke zraňování slabšího.

Židé /křesťané/ v prvním století byli hromadně slabší, nedokázali jednoduše opustit předpisy, které dodržovali po staletí, docházelo k hádkám a dohadům mezi křesťany z pohanů a jimi.
    TOTO JE DŮVOD PROČ SE DOŠLO K ZÁVĚRU, ABY POHANÉ NEDRÁŽDILI ŽIDY JEZENÍM KRVE !!!!
    Že k tomu bylo přidáno nesmilnění a modloslužba...., není vůbec určující, to bylo jasné vždy a neuškodilo to připomenout !

Proto se Pavel zdráhal přidávat SZ předpis pohanům k dodržování a nakládání zbytečného břemena!

Jak vyjadřuje ve verších:
    Skutky 15.kap.:

9a neučinil žádného rozdílu mezi námi a jimi, protože jejich srdce očistil vírou.
    10Proč tedy nyní pokoušíte Boha a chcete vložit na učedníky břemeno, které nemohli unést ani naši otcové ani my!
    11Věříme přece, že jsme stejně jako oni spaseni milostí Pána Ježíše.“

Skutky 15:
    19Proto já soudím, abychom nedělali potíže pohanům, kteří se obracejí k Bohu,
    20ale jen jim napsali, aby se vyhýbali všemu, co přišlo do styku s pohanskou bohoslužbou, aby nežili ve smilstvu, aby nejedli maso zvířat, která nebyla zbavena krve, a aby nepožívali krev.
    ----------------------------------

Hlavně tento ….PŘÍKAZ …..BYL DÁN JEN POHANŮM !!!!

TO JEN POHANÉ SE NEMĚLI DOPOUŠTĚT SMILSTVA !

Ten příkaz byl dán jen pohanům že...…?!

Jakto že "zákon", podle vás až k smrti, musí dodržovat jen pohané !!!

Co když někdo ze svědků má židovské předky, pak se dopouští hříchu, že to nedělá taky !

• Kjara
      Kjara, 19.9.19 11:38:26  

Ale vy to vesele nakládáte na záda lidem a ještě s nevýslovnou pýchou, povýšeností, zlomyslností vyvoláváte hádky a rozbroje mezi křesťany !!
      Za cenu, že svědkové přijdou pyšně o život !!

To jste fakt vůbec nepochopili, jako všechno ostatní !

• cezas
      cezas, 19.9.19 21:41:39  

Přesně tak, že úcta ke krvi měla lidi připravovat na Krista. SJ stále Krista nemají. Nepochopí, že aby Zákon včetně zákazu krve nemohli náhle opustit, ale že chce to čas jako v běžném životě vůbec. Bylo vidět ve Sk, jak židé v Kristu stále dodržovali Zákon a tak to bylo mezi pohany ohledně krve, SJ nepochopili nebo nechtěli připustit.