Altánek

Otevřená diskuze | Kategorie: Komunity
aneitsab (2019-09-17 01:24:25)avignon.paris (2019-09-16 10:51:40)incorruptible6 (2019-09-16 09:29:12)alaram (2019-09-16 09:05:12)Kaca01 (2019-09-15 20:34:12)running.simon (2019-09-14 12:16:12)oldin22 (2019-08-25 13:58:08)
Altánek
Založeno: 13. 2. 2019 | Příspěvků: 1 349 | Členů: 7
Správci: alaram (hlavní)

Povídání stranou od plného domu. Kouření povoleno, jídlo a pití si prosím noste z domova, NE z jiných fór.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• avignon.paris
    avignon.paris, 16.9.19 00:09:15  

Zítra se chystám na čumy do lesa - a běda vám, jak přijdu s prázdnou!! :14: :1:

• incorruptible6
      incorruptible6, 16.9.19 08:58:43  

Jestli budeš dělat jen čumy, čumy... tak s prázdnou přijdeš. :1:

• alaram
        alaram, 16.9.19 09:04:26  

:1:

• alaram
      alaram, 16.9.19 09:05:12  

Tak schváááálně … :15:

• alaram
    alaram, 15.9.19 18:05:26  

Tak! První nálož shnilých jablek v kompostu, další asi metrák ještě na stromě. Každoroční "folklór".

Naše jablka jsou na jednu stranu výborná v tom, že jsou stoprocentně bio. Protože na tu jabloň už jednadvacet let kašleme, jen ji občas "prostřihnem". Ale chuťově jsou to klasické "štrůdláky", takže se jich člověk na posezení rozhodně nepřejí (teď žvýkám plátky ze dvou zralých a kroutí se mi pusa) a na nějaké další zpracování není prostě čas. A na skladování nejsou absolutně vhodná, rychle se kazí a co se nezkazí, to nechutně zmoučnatí.

Občas se najde nějaký "obětavec" z řad sousedů a známých, který si tašku nebo dvě nasbírá. Jinak je to úroda celkem na figu … ale tu jabloň porazit nedovolím, je to taková stará bojovnice v létě na poměrně velkém pozemku dost důležité stinné místo. Holt si dají zase do nosu kosáci a další zvířecí a hmyzí žoužel.

• alaram
      alaram, 15.9.19 18:08:24  

Chlapi přijeli z chaty bez bedel, na které zapomněli (makali, tak jsem jim velkoryse odpustila), ale s příslibem, že příští týden už budou zralé hrušky, kterých je prý letos plno. Tak začnu štrachat recepty na koláče.

A naštěstí se dají na rozdíl od našich jablek skladovat, jsou to typické "tvrďáky". Taky bio. :1:

• avignon.paris
        avignon.paris, 15.9.19 19:45:47  

Ježiš, jak já miluju hruškovej kompot :9:

• Kaca01
          Kaca01, 15.9.19 20:34:05  

Hele, co ty, jak se mas? :4:

• alaram
          alaram, 15.9.19 20:49:16  

Já neumím zavařovat. :8:

• avignon.paris
            avignon.paris, 16.9.19 00:06:07  

Marjápano, to umím i já. Na litr vody půl kila cukru, necháš převařit, vystydnout. Pak naskládáš ovoce do sklenic, zaleješ studenou cukrovou vodou, zavíčkuješ a dáš do velkýho hrnce s teploměrem (máme letitej, už jsou modernější) a 20 minut při 80°C - asi tak. Je to furt stejný, já letos zavařil i okurky, když jsem byl doma.

• incorruptible6
        incorruptible6, 15.9.19 21:24:25  

Loni jsme udělali z hrušek marmeládu a ňam, ňam...

• alaram
          alaram, 15.9.19 21:46:52  

Jú, to je DOBREJ nápad! :15:

• incorruptible6
            incorruptible6, 15.9.19 22:29:35  

Ale fakt dobrá. Každý, kdo ji ochutnal se hned ptal, z čeho to je.

• avignon.paris
              avignon.paris, 16.9.19 00:08:10  

My dělali i z angreštu - před pár lety, chutná jako meruňková. Teď máme první várku ostružinový, ale bez peciček, dáváme Gelfix, krásně to ztuhne.

• incorruptible6
                incorruptible6, 16.9.19 08:59:52  

Jo, dělali jsme taky. Pecičky taky nemám rád, takže jsme to odpecičkovali...

• incorruptible6
      incorruptible6, 15.9.19 21:24:53  

Na mošt by to nebylo?

• alaram
        alaram, 15.9.19 21:46:27  

Leda na nějaký domácí z odšťavovače, ne do nějaké profi moštárny.

• avignon.paris
        avignon.paris, 16.9.19 00:08:41  

Jakej mošt, což takhle HRUŠKOVICE??? Mošt.... takhle prznit chudáky hrušky :1:

• alaram
    alaram, 10.9.19 23:24:05  

Popojedem:

Kdo byl poslední dobou na houbách a jak dopadl? A našel někdo bedly? :15:

• Marcipanka
      Marcipanka, 11.9.19 07:48:52  

Tady to byla letos děsná bída, ale o víkendu jsem si trochu prošlápla Splavy a něco málo jsem našla, ale ani jednu bedlu. Stejně mám nejraději václavky v octě :4:

• alaram
        alaram, 11.9.19 08:30:42  

Tak když ani ve Splavech, tak to je s houbama blbý. Protože tam v okolních lesích houby rostou - nebo aspoň rostly za mých mladých let, rodiče mé kámošky tam měli chatu a občas jsem se tam přifařila. Mně se zdá, že je na houby pořád sucho, ale ještě je naděje, dokud nemrzne. Tak uvidíme.

Děsně mi jede huba na hovězí na houbách, bramboračku s voňavými hříbky, klidně bych udělala i kubu, i když ještě nejsou Vánoce …

• running.simon
      running.simon, 11.9.19 10:58:38  

Tak my na houbách s mojou v pravym slova smyslu nebyli. Jen co třeba našla ona při prochajdě na kraji lesa na konci prázdnin - nebo co jsme tu nacházeli na prochajdách se psy v dosahu cca třista metrů od barasu.... tak bedel asi taška během tehdy jednoho dne.
      Ale ne teď, to už je cca měsíc zpátky

• avignon.paris
      avignon.paris, 12.9.19 19:59:21  

Minulý týden košík krásných osikových křemenáčů, pár hříbků, ale všechno to volá po vodě. Přes víkend napršelo, docela dost, včera jsem jel na obhlídku - nacucáno je dost, ale podhoubí potřebuje trošku času, přinesl jsem asi 8 mladých osikáčů a dvě holubinky, po lese ani ťuk, jen přeschlý holubinky černající a lezou muchomůrky šedivky, což je předvoj. Viděl bych to na příští týden.

• avignon.paris
      avignon.paris, 12.9.19 19:59:49  

Jo a bedlu jsem ještě letos neviděl, ani lišku - tady lišky nerostou, musel bych jinam.

• avignon.paris
    avignon.paris, 29.8.19 16:18:06  

Kráááásnej slejvák, i když tomu nic nenasvědčovalo. Popíjím si kafe na terase, najednou zalezlo slunce, dvakrát zahřímalo a už to jelo. Stále prší a docela hustě, nemusím zalejvat, což mě blaží, a les bude taky rád.

• incorruptible6
      incorruptible6, 29.8.19 17:36:03  

Momentálně taky. Hned poté, co jsem všechno důkladně zalil... :1:

• alaram
      alaram, 29.8.19 23:34:28  

Tady zapršelo vydatně, ale dost krátce. Lepší než nic. :15:

• alaram
    alaram, 25.8.19 12:26:53  

Jen takový povzdech.

Můj hlavní chlebodárce - agentura poněkud zaspala dobu. Ve smyslu, že se nacházíme v období hospodářské konjunktury, ale zároveň se všechno zdražuje, včetně základních potravin. Hodinové sazby máme u nich stejné jako před třemi lety, což už začíná být pro některé problém. Včetně mě, která si směle účtuju za své soukromé hodiny sazby o 50% vyšší - a mí klienti ani nemrknou.

Na každé poradě jsem navrhovala, aby se sazby zvýšily, samozřejmě CELKOVĚ, tedy ne jen pro nás lektory. Odpověď: NE, NEJDE TO, ANI O KORUNU. Obratem jsem varovala: peníze nutně potřebuju, mám své závazky, kterými nechci otravovat muže, a hlavně mám NABÍDKY. Odpověď: ticho. Tak jsem přestala kecat a začala jsem jednat. Konkrétně tak, že jsem zdvořile požádala o svou náhradu u tří jednoduchých individuálek, které může okamžitě převzít i studentka jako brigádu, protože jsou to začátečníci. Nechala jsem si celý zbytek svých závazků, které by tak snadno nahradit nešly, protože vyžadují praxi (kurzy pro veřejnost, mimo jiné). Reakce: VÝČITKY.

Až takové, že jsem se v první chvíli zastyděla. Ale momentálně jsem poněkud nasraná. Tři roky bez problému, kdykoliv cokoliv, naprosto minimální rušení lekcí z mé strany, náhrady lekcí rušených studenty do maximální možné míry. Asi naprostá samozřejmost, spíš ticho než nějaké "díky". Pár kolegyň a kolegů už odešlo tak, že prostě se vším seklo (nemáme písemné smlouvy). A nějak se to zařídilo, protože … prostě muselo. Když se jde na věc slušně … má si člověk připadat málem jako zločinec.

Uf. Jsem si ulevila. Jdu dodělat oběd a pak asi na ty houby. :1:

• avignon.paris
      avignon.paris, 25.8.19 19:35:48  

Člověk musí občas vypustit páru, aby to s ním nefláklo - a obzvlášť v případě, že má pocit, že je s ním nějakým způsobem zametáno. A že ty se nedáš, o tom sebeméně nepochybuju. A jak v lese? Já se těšil na bouřku, že to v lese trochu zaleje - a ono prd, opět nás to elegantním obloukem obešlo a táhlo to někam k vám. Pochlub se úlovkem.

• alaram
        alaram, 25.8.19 20:31:27  

Les se nekonal, volal táta, že jim proudem protéká záchod, tak jsme jeli spravovat. Ale neva, když nic jiného, budou bedly na chatě. :15:

• avignon.paris
          avignon.paris, 25.8.19 22:46:40  

No bedly na řízky nebo naplnit a osmažit....jelikož houby nebaštím, bedly usuším na troud a pak rozemelu - je z toho báječný houbový koření, to mi nevadí, ani v polívce, ani v sosu pod masem.

• alaram
            alaram, 25.8.19 22:48:56  

Z bedel dělám jedině řízky, ale právě jsi mi dal bezvadný tip, jak je využít i jinak. :4:

• avignon.paris
              avignon.paris, 27.8.19 20:05:54  

Tak jsem opět nevydržel a vyrazil do lesa. Vedro na padnutí, ale v lese příjemně. A opět dovalil plnej košík, mladý nakyselo,pár růžovek a mladý křemenáče obdělala moje na cibulce a dáme to mrazit, pak v zimě stačí vyklepnout, nechat dojít, hodíš do toho vejce a hotovo.

• alaram
                alaram, 27.8.19 20:19:21  

Šííííš mi děláš chutě!

Tak jo, v sobotu už nechci slyšet žádné výmluvy, vyrážíme. :15:

• incorruptible6
                incorruptible6, 27.8.19 20:19:35  

Hele Avigňóne, neudělej si kýlu... :1:

• avignon.paris
                  avignon.paris, 27.8.19 21:26:47  

No, abych pravdu řekl, jednu chvíli jsem myslel, že nedolezu k autu, že si tam lehnu a tiše skonám. :1:

• incorruptible6
                    incorruptible6, 27.8.19 21:33:50  

Tak to chtělo ještě posvačit muchomůrku zelenou... :4:

• alaram
                    alaram, 27.8.19 21:44:42  

Je poněkud nesrpnové vedro.

Ale užijme si ho, než nastoupí podzimní mlhy, plískanice a tma. :6:

• running.simon
    running.simon, 21.8.19 15:08:55  

:13: :13: https://opu.peklo.biz/p/19/08/21/1566375768.jpg

• alaram
      alaram, 24.8.19 18:41:53  

:1: :1:

• avignon.paris
    avignon.paris, 21.8.19 09:10:30  

Zdravím po delší pauze - koukám, že vesele budujete, já už chystám výzbroj a výstroj do lesů, začíná sezona.

• alaram
      alaram, 21.8.19 09:29:55  

Ahoj! Tak ať se daří, taky se chystám. :15:

• avignon.paris
        avignon.paris, 24.8.19 10:58:36  

Ono by se dařilo, nebýt v lese davy lidí. Ale davy by mi ani tak nevadily, kdyby to tam na sebe neřvalo a nezůstával po nich takovej chlív. Nechápu, proč si musí někdo brát s sebou do lesa dvoulitrovku piva,vyhazovat prázdný krabičky od bůhvíčeho, plechovky od energiťáků atd. Vypráskal bych to. Když se tam neumí chovat, ať tam nelezou.
        Všude už houbový žně, tady to teprve začíná, počítám příští týden to vypukne naplno. Našel jsem spoustu malých křemenáčků, čerstvě vylezlých. Taky hříbky, ale jsou hodně červivý. Dokonce i čtyři kováře, i když tady v naší nadm. výšce je div ho najít, na ty jsem jezdil na Šumavu. Ale v lese jinak krása.

• alaram
          alaram, 24.8.19 18:40:57  

To jsou prasata! :10:

Zkusím to zítra. Dneska jsem lítala jak hadr na holi. A příští týden chci ještě zajet na chatu, jsou tam bedly. Už by měli mít posekané louky (nechávají je celé léto zarůstat, protože tam prý hnízdí nějaký vzácný pták).

• incorruptible6
      incorruptible6, 21.8.19 10:02:25  

Syn s přítelkyní včera dotáhli košík hřibů, něco snědli, něco si dali zamrazit. Dorazili k večeru, takže jsem to už nedal, byl jsem už i tak dost přejeden. :1:

• alaram
    alaram, 19.8.19 16:59:12  

Dneska je takový výběr vybavení a designu, že i malinkatá koupelnička může být úplně super. Viděla jsem několik, kde bylo snad na metru čtverečním úplně všechno: sprcháč, umyvadélko, hajzlík - takový ten, co trčí ze zdi, jak se mu říká … závěsný? NÁDHERNÝ design a vše velmi funkční.

Akorát teda si člověk musí dávat pozor, aby nepřibral, pro silně obézní to fakt není. :14:

• running.simon
    running.simon, 19.8.19 11:27:11  

Kuchyňka s možností krátkého doběhu :6: http://asset-d.soupcdn.com/asset/14445/2736_d8dd_500.jpeg

• alaram
      alaram, 19.8.19 16:15:15  

:7: :7: No twl … :1: :1:

• incorruptible6
      incorruptible6, 19.8.19 16:46:17  

Tohle vypadá na byt o velikosti jedné místnosti. Vsadil bych se, že na druhé straně je postel a v rohu sprchový kout.

• alaram
        alaram, 19.8.19 16:53:21  

Takhle umístěný hajzlík je silně nehygienický, o tom že je silně nechutný ani nemluvě. I v jediné místnosti se to dá řešit jinak - jednou jsem přespávala v hotelu, kde byla sprcha přímo naproti hajzlíku, což bylo sice srandovní, ale rozhodně smysluplnější. Na podlaze a stěnách byly dlaždice a vodu ze sprchy odváděl kanálek dřív, než se dostala přímo k záchodu.

• incorruptible6
          incorruptible6, 19.8.19 16:55:03  

No ale můžeš vařit, i když máš hnačku. :1: :1:

• alaram
            alaram, 19.8.19 16:55:43  

:12: :12:

• running.simon
            running.simon, 19.8.19 16:58:48  

Moja drahá třeba i při přestavbě našeho panelákového jádra teda preferovala to, aby WC a koupelna, byly oddělené místnosti. jak kvůli hygieně, tak i z důvodů smradů, linoucích se při inverzi z kanalizace klidně i přes sifony.

A mít tohle teda přímo v kuchyni, to je totální zrůdnost

• incorruptible6
              incorruptible6, 21.8.19 10:06:28  

Já jsem nikdy nepochopil ty společné místnosti. Mě se to zdá děsně nepraktické a nehygienické taky. Brzdí to provoz, produkuje nelibé vůně (řečeno kulantně) a když někdo spláchne s nezakrytým záchodem, tak mikrokapičky se šíří vzduchem a ulpí třeba na zubním kartáčku. Trochu děsivá představa.

• running.simon
                running.simon, 21.8.19 14:47:47  

Máš recht. Ale argumenty těch lidí, co si právě to spojují do jedné místnosti v malém prostoru paneláku, jsou kolikrát právě opačné.
                Třeba že to udělali proto, aby se jim tam vešel kromě klozetu i bidet.
                Anebo kromě pračky i sušička.

• alaram
                alaram, 21.8.19 17:12:48  

My máme velkou koupelnu a hajzlík hned za dveřmi, dost velký kus od umyvadla a vany, tak to jde. A v jeho dosahu není ani žádný textil, jen dlaždice, takže udržovat hygienu je celkem v poho. Jinak když máš malý byt, tak se tomu ani neubráníš, třeba v garsonce.

• incorruptible6
                  incorruptible6, 21.8.19 17:36:42  

Tak vždy je to o tom, jak to komu vadí nebo ne, o prostoru a pak o dodržování nějakých pravidel, viz spláchnutí po uzavření poklopu, kartáčky radši zavřené ve skříňce atd.

• running.simon
                  running.simon, 22.8.19 17:24:20  

3+1/L, ale celkově v typu téhle panelové výstavby OP 1.11 to dělá dohromady jen nějakých cca 75m2

• running.simon
                    running.simon, 22.8.19 17:26:37  

http://panelaky.info/op1-11/

• alaram
                    alaram, 22.8.19 19:21:38  

Normálně … jsem si to chvilku prohlížela a mám kopřivku. :1:

Ale vyrostla jsem v tom, žila jsem v tom hodně dlouho a určitě bych si znovu zvykla. Jen by to muselo být na hodně dobrém místě (pár jich znám, kde by mi život znovu v paneláku nevadil :15: ).

• running.simon
                    running.simon, 24.8.19 14:13:37  

On není panelák jako panelák. Záleží strašně jednak na lidech, co v něm společně koexistujou a žijí - a druhak na tom, jak je ten dům velkej.
                    S tím totiž strašně souvisí i taková ta sídlištní anonymita.

Já osobně bych teda neměnil. A to tu bydlíme v našem domě a v téhle lokalitě už přes 30let