Altánek

Otevřená diskuze | Kategorie: Komunity
running.simon (2019-10-20 16:33:53)incorruptible6 (2019-10-20 15:48:57)aneitsab (2019-10-20 13:02:26)alaram (2019-10-19 12:41:08)avignon.paris (2019-10-14 02:07:58)Kaca01 (2019-10-12 19:59:59)oldin22 (2019-08-25 13:58:08)
Altánek
Založeno: 13. 2. 2019 | Příspěvků: 1 400 | Členů: 7
Správci: alaram (hlavní)

Povídání stranou od plného domu. Kouření povoleno, jídlo a pití si prosím noste z domova, NE z jiných fór.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• alaram
    alaram, 19.10.19 12:41:08  

Dneska se zaslouženě flákám a kecám na FB, kde mi jedna netová kámoška udělala neskutečné chutě líčením, jak zaváří rajčata, letos se jim urodilo. Vyrábí "kečup", tedy rozmixovaná rajčata různě ochucená a "lečo", tedy s paprikou, cibulí … a tak.

Zavařování NESNÁŠÍM, máma kdysi dávno zavařovala okurky a ovoce a byl to příšerný opruz, celá kuchyně "okupovaná", na plotně příšerný hrnec. A často to chytlo plíseň, protože nedolehla plechová víčka. Ale kdybych měla domácí rajčata, obětovala bych se. Kurnik, kde vzít čas a nekrást, sotva stíháme tu zahradu uklízet … :8:

• Marcipanka
    Marcipanka, 11.10.19 16:13:47  

No, tak jsem si bláhově myslela, že Al bude na podzim sedět v křesle, vohryzávat si nudou nehty a vono ne....ale mohla by aspoň v zimě, když nejde ani rejt... udělat něco pro kočku, aby ji furt nehamťala po klávesnici :4:

https://svetkreativity.cz/stacili-mu-jenom-drevene-desky-a-vytvoril-dokonalou-prolezacku-pro-kocky/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• alaram
      alaram, 11.10.19 23:13:23  

Jééééé! :15:

Ty jo, ale to by mi ta pinda bílá doslova skákala na hlavu, stačí, že po mně dupe! :1:

• avignon.paris
        avignon.paris, 12.10.19 19:44:55  

Marjápano, vaše starosti na moje bedra :1: Kočku v baráku ani omylem, ještě bude prča, až Alaram bude klimbat u diskutníků a kočka se jí snese z výšin na hlavu. Schválně, koho klepne dřív :1:

• Marcipanka
          Marcipanka, 12.10.19 19:45:56  

tak občas to vypadá, že cvaká kočka a Al spí :1: :1: :1:

• avignon.paris
            avignon.paris, 13.10.19 19:32:50  

Ono to tady spí tak nějak celý... něco tomu chybí :1:

• alaram
              alaram, 13.10.19 19:47:35  

Čas. :4:

• avignon.paris
                avignon.paris, 13.10.19 19:55:41  

Ale nazdááár, zas ses napráskala houbama? :1:

• alaram
                  alaram, 13.10.19 20:07:07  

Tentokrát ne, nedostala jsem se na ně. Pořád doufám, že mám ještě šanci, neboli že nebude mrznout. V tomhle vlhkém a teplém počasí by měly růst jak zběsilé. :15:

Sebrali jsme nějaké ořechy, ale náš ořešák je už léta něčím napadený a nejspíš budou většinou plesnivé - jako obvykle. Koukala jsem, že už je začali baštit ptáci, tak si dají do trumpety aspoň oni. :15:

• alaram
    alaram, 11.10.19 09:20:47  

Jelikož jsem teď celé dny pryč a pánové mají taky pořád nějak svoje, (nejen) mé zahradnické plány poněkud … dost pokulhávají. ALE - nevzdávám se! :1:

A poprosím zkušenější o tip: co se dá teď na podzim vysadit, zasadit, aby se z toho člověk mohl radovat už na jaře/v létě? Kytičky, keře, stromky - VŠECHNO, já už si vyberu. Předem díííík! :15:

• incorruptible6
      incorruptible6, 11.10.19 09:27:42  

Správně... VŠECHNO... :1: tak třeba rybízy, angrešty, ovocné stromky... v podstatě jde o to, aby bylo období vegetačního klidu, což je řekněme od konce října nebo začátku listopadu do března, začátek dubna, jak kde a jak se povede počasí. Prostě něž to zamrzne a pak na jaře až to rozmrzne a než to začne nalejvat mízu. Na jaře to pak bude chtít dle počasí zálivku, protože s ještě málo vytvořeným kořenovým systémem jdou většinou do tepla a sucha.

• alaram
        alaram, 11.10.19 13:20:33  

Super! Rybíz bych chtěla, už mám vybrané místo. A o stromečcích taky uvažujeme, ale o místech na ně pořád diskutujeme a nemůžeme se dohodnout.

Takže zatím ty keře, ono to bude pro začátek stačit. :15:

• avignon.paris
      avignon.paris, 12.10.19 19:45:55  

Prakticky cokoliv, já teď dostal sytě růžovou hortenzii, zasadil jsem ji v týdnu. Vlastně teď můžeš keře, stromky, odkopy kytek, skalničky... ještě nemá mrznout.

• alaram
    alaram, 21.9.19 23:38:39  

Jinde probíráme ryby. Teda jako na jídlo. A já si uvědomila, že v krámě vždy automaticky sáhnu po lososovi. Přitom je docela dost na výběr, zvlášť v téhle vyšší cenové relaci: pstruh, candát … nad kterým jsem se tuhle oblizovala až za ušima v restauraci …

Dobrá ryba nepotřebuje složitou přípravu ani ingredience. Půjdu do sebe a zařadím je do jídelníčku častěji, než jednou za kvartál … a to ještě nejčastěji ve formě tuňáka v plechu. :15:

• running.simon
      running.simon, 22.9.19 14:34:12  

U nás doma povětšinou během roku - pstruh.
      A třeba na Vánoce, to bez kapra nejde

• alaram
        alaram, 22.9.19 17:28:01  

Pstruh je chutná ryba, jednoduchá na přípravu. A naposled jsem ho dělala někdy … už ani nepamatuju.

Dneska jsem byla jako obvykle u našich a sondovala jsem, co by táta řekl na nějaký pravidelnější rybí režim a prý: "Hurá". :1: Sám občas koupí lososí "podkovy" - jsou levnější než filety (zvlášť s nějakou Billa slevou) a moc se s nimi necrcá: na pánev, na másle nebo oleji, bylinky neumí používat, takže jen na talíř tatarku, ale za mě - i taková nejjednodušší úprava je super. Sama bych zkusila něco sofistikovanějšího, ale jen ve smyslu jemného dochucení bylinkami a "vyhrání si" s přílohami - příliš složitá úprava ryby samotné je k neprospěchu. Tuhle jsem si omylem dala v jídelně nějaké zapékané filé se vším možným - bleh! :12: Měla jsem s sebou čistě náhodou plastovou krabici, tak jsem do ní milé filé shrnula - a pejsánek ji posléze dokonale "umyl". :1:

• incorruptible6
          incorruptible6, 22.9.19 17:52:01  

Já do toho peru bylinek docela dost a takový rozmarýn pak ještě dojedu, když zůstane něco ležet v pekáči. :1:

• alaram
            alaram, 22.9.19 18:11:25  

A jaké jsou nejlepší? Nechci kupovat nějaké sušené směsi, vyklidila jsem si parapet v místnůstce s pračkou (prádelna je příliš silné slovo :1: , ale je tam okno a malý radiátor, což je super) a míním ho celoročně využívat pro pěstování čerstvých bylinek. :15:

• incorruptible6
              incorruptible6, 23.9.19 00:16:29  

Tak to si úplně nejsem jistý, protože se budou lišit nároky na teplo, světlo a délku denní doby. Já to v zimě nepěstuju, natrhám to přes léto a dám to do pytlíku zmrznout do mrazáku, je to lepší, než sušené. Teď mi toho roste ještě docela dost... Tymián, mateřídouška, rozmarýn, kadeřavá i hladká petržel, listový celer, tři druhy máty a špenát rozdávám na všechny strany... :4:

• avignon.paris
    avignon.paris, 21.9.19 19:52:22  

Tak mi to zas nedalo... brambory vybraný, na zahradě nic, co by nepočkalo, tak jsem vyrazil. Ani prašivka, už jsem to chtěl vzdát... no a naštěstí nevzdal.
    http://www.yoom.cz/img/773g1aax.jpg

• alaram
      alaram, 21.9.19 19:56:30  

Nááááááádhera! :15: Dneska jsme celý den pracovali na zahradě, nedá se nic dělat, těch hezkých dní (a času) už moc nebude. A zítra jedu k našim. Kurňa, musím se zamyslet, kde v okolí můžou růst, že bych pudla protáhla do lesa...

Něco vymyslím. :15:

• running.simon
    running.simon, 20.9.19 16:20:13  

Něco jsem semka Vám dal ze soukromí.....ale pak jsem to radšwjc mázl, bo je v tom linku i soukromý kontakt na mou firmu....takže - radši nic :1:

• alaram
      alaram, 20.9.19 16:29:45  

Já sem dám ze svého soukromí, že jsme si daly s kámoškou dort a jsem šíleně přežraná. Protože jsem předtím měla teplý oběd. :1:

• alaram
      alaram, 20.9.19 16:32:45  

A jinak fakt radši nic soukromého nebo konkrétně pracovního, plácají se tu takové svině, které si tyhle věci strašně rády berou do kopýtek a je lepší, když nechávají pracovat čistě jen svou fantazii. :4:

• running.simon
    running.simon, 20.9.19 13:19:48  

Netopýří trus je prým jedním z nejdražeji ohodnocených hnojiv pro zahrádkáře, na trhu!

Milion, dva milony berou! Zahrádkáři, Jandové - a jiní!
    A co ta Hanička Zagorová? Je to milá holka, ale....
    :14: :14:

• alaram
      alaram, 20.9.19 13:22:16  

Ty jo! Asi vyrazím někam do netopýří jeskyně, přišlo mi vyúčtování od VZP - a není hezké. :15:

• running.simon
        running.simon, 20.9.19 14:41:30  

V tuhle roční dobu - a vyúčtování od VZP? :7:
        Já toto neznám, mi to chodí dycky před létem. Asi leda - máš daňového poradce a podáváš tak DP až v létě? :6:

• incorruptible6
          incorruptible6, 20.9.19 14:44:26  

Už je druhá půlka září... :4:

• running.simon
            running.simon, 20.9.19 14:48:05  

Já to nerozporoval. I říjen bude, i to připouštím :4:

• incorruptible6
              incorruptible6, 20.9.19 15:04:07  

Tak v tom případě, kdy by to podávala na podzim, by se asi jednalo o příjmy ze zahraničí, protože jinak by to už muselo být podané, ne? Tedy alespoň mu je podáváme do konce června.

• running.simon
                running.simon, 20.9.19 15:08:35  

Tak až takto hluboko jsem do toho tématu, přiznám se, nešel. Coby asi jen drobný živnostník, neuvatžující o příjmech ze zahraničí.
                navíc - omlouvám se - dnes máme s mojou drahou výročí, koupil jsem kytičku, lahev bílého rumu a litr a půl bílého. A za chvíli to vypukne! :14:

• alaram
                  alaram, 20.9.19 15:55:44  

Juj, to je kombinace - bílé víno, bílý rum! :1: :1:

• running.simon
                    running.simon, 20.9.19 15:57:42  

Bílému vše bílé! :1: :1:

• alaram
          alaram, 20.9.19 15:52:13  

Nikde to na mě neříkejte … ale já jsem zapomněla podat takový ten papír, co se dává sociálce (té jsem ho odevzdala) a zdravotce do měsíce po DP. :6: :6:

Ale spočítali mi to správně, ono to odpovídá. Měla jsem tam nějaké "sekance", hlavně silně podhodnocenou zálohu a ono se to pak kurevsky nasčítá, když to člověk nechytne včas … a pak se vykašle na doplácení, to se přiznám bez mučení.

Vyrovnám to a budu mít pokoj, na letošek už mám nastavenou správnou platbu a platím včas. :15:

• running.simon
            running.simon, 20.9.19 15:58:44  

:12: Já s ehrozím, co bude v těch vyúčtováních po Novym roce, až se bude podávat příští DP

• running.simon
        running.simon, 20.9.19 14:43:33  

Jo - a byl jsem se mrknout teď aktuálně tady v našem lesoparku. Tak neroste skorem nic :12: Přitáh jsem tři bedly.
        Moja drahá dnes ráno taky bedly - těch bylo asi pět.

Ani vořechy, vlašáky letos nejsou. Tady z našeho pověstného vynikajícího vořešáku v lesoparku, odkaď jsem tahal rok co rok denně třeba tašku ořechů - tak letos, pokud už, tak je to fakt jen paběrkování.
        Ořechů je tam minimum - a ještě je půlka sežraná od veverek :11:

• alaram
          alaram, 20.9.19 15:55:08  

Máme ořešák na prd, je něčím napadený a pokud se ořechy hned nevyloupou - hned, jak dopadnou na zem - prostě uvnitř skořápky zplesniví. Celých těch dvacet … jedna let, co tu bydlíme. A vyloupat je hned je složité, protože mají příliš pevnou skořápku a je to opruz.

• running.simon
            running.simon, 20.9.19 15:59:36  

Já tu léta nosil dom touto dobou třěba i celou igelitku vlašáků.
            A tento rok, když mám štěstí, tak jich přinesu za den tak deset

• alaram
              alaram, 20.9.19 16:04:13  

Aspoň něco. :15:

• avignon.paris
    avignon.paris, 16.9.19 00:09:15  

Zítra se chystám na čumy do lesa - a běda vám, jak přijdu s prázdnou!! :14: :1:

• incorruptible6
      incorruptible6, 16.9.19 08:58:43  

Jestli budeš dělat jen čumy, čumy... tak s prázdnou přijdeš. :1:

• alaram
        alaram, 16.9.19 09:04:26  

:1:

• alaram
      alaram, 16.9.19 09:05:12  

Tak schváááálně … :15:

• avignon.paris
        avignon.paris, 18.9.19 14:07:02  

Tak jsem byl až dnes..... pět hříbků a asi 20 mladých podborováčků, jednoho kozáka, co už pamatuje lepší časy. Prašivky zmizely. Měsíc ubývá, je sucho a v noci zima, takže můžeme jen doufat, že se to ještě opraví.

• alaram
          alaram, 18.9.19 23:10:06  

Dnes jsem přijela domů a čekaly na mě čtyři krásně buclaté, velké PRAVÁKY. Chlapeček šel venčit psa a pamětliv mého příkazu tentokrát nefotil a sbíral. :1:

Tak jsem si je udělala na máslíčku, s chlebíčkem (pánové měli ráno udělané kuře na paprice) a je mi fakt úplně buřt, že jsou houby na noc těžké. :15:

• avignon.paris
            avignon.paris, 19.9.19 10:11:21  

Tys sež...snědla čtyři buclaté velké hřiby? No těbůh, hodiny, a nebylo ti blbě? Jdi se tam podívat, určitě tam nějaké zbyly.

• alaram
              alaram, 19.9.19 23:24:17  

Nebylo mi vůbec nic. :1: Moc dobrý byly. :15:

• running.simon
            running.simon, 19.9.19 16:51:42  

Taky bych šel....ale v posledku vůbec nestíhám, jsa pohlcen pracema :11: