Altánek

Otevřená diskuze | Kategorie: Komunity
alaram (2019-07-18 22:55:28)Kaca01 (2019-07-18 20:06:58)avignon.paris (2019-07-18 12:29:13)aneitsab (2019-07-18 05:24:15)incorruptible6 (2019-07-14 23:45:19)oldin22 (2019-05-31 09:53:31)
Altánek
Založeno: 13. 2. 2019 | Příspěvků: 1 206 | Členů: 6
Správci: alaram (hlavní)

Povídání stranou od plného domu. Kouření povoleno, jídlo a pití si prosím noste z domova, NE z jiných fór.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Marcipanka
    Marcipanka, 18.7.19 19:58:20  

Al....tak jsem dceři tu tvoji knížku ukázala....zamrmlala něco, jakože nemám rozum, že je na to ještě malá, ale objednaly jsme ji tuhle....
    https://www.knihydobrovsky.cz/365-obrazku-ktere-dokazete-nakreslit-36652128

• alaram
      alaram, 18.7.19 20:33:04  

Jééé … tak tohle bych nedokázala nakreslit! :1: Ale malá bude mít určitě o zábavu postaráno a to je hlavní! :15:

Dneska jsem splnila úlohu s názvem: "Vybarvi ovoce, ale nepoužívej správné barvy. Zapoj fantazii." Výsledek na profilu. :1:

• Marcipanka
        Marcipanka, 19.7.19 07:57:38  

hezkýýýýýýýýýýýýýý :1:

• alaram
    alaram, 10.7.19 22:30:16  

Nemáte náááááhodou nějaký typ, kde sehnat kamínky nebo jiný vhodný podklad na novou skalku? Syn ji upravil, docela hezky, máme spoustu krásného kytí … ale v tom novém substrátu by se utopilo po prvním větším dešti. Potřebuju něco, aby se tam rostlinky hezky zachytily kořínky a rozlézaly se.

• alaram
      alaram, 10.7.19 22:30:53  

Jo, pokud možno zadarmo, v létě jsme chudí. :6:

• incorruptible6
        incorruptible6, 10.7.19 22:39:51  

U nás je nedaleko pískovna, tak si dojedu s vozíkem, za 200,- Kč je plný.

• alaram
          alaram, 10.7.19 22:47:34  

Ha! Tady je vlastně celkem nedaleko kamenolom, kde prodávají za "pusinku" štěrk různé velikosti! No vidíš to, na to jsem úplně zapomněla, dík! :15:

• incorruptible6
            incorruptible6, 10.7.19 22:59:05  

Jo, to mám zase na druhou stranu, minulý týden jsem tam byl pro "rejži" frakce 2-4, ale jak píšeš, můžeš vzít větší šutříky, dle libosti. Za pár kaček, když si pro to dojedeš... nebo někoho přesvědčíš... :4:

• alaram
              alaram, 10.7.19 23:05:48  

Synův kámoš má možnost půjčit si dodávku od rodičů, tak požádám jeho, když už, vezmem toho víc i na jiné úpravy. Platit mu - NAKAŠLU, měl u nás ode mě víc teplých večeří než od vlastní matky (a moc dobře to ví), tak to bude jen ten matroš.

• avignon.paris
            avignon.paris, 14.7.19 21:55:19  

Ve stavebninách kačírek - vozejk za auto za 200,--. Jestli chceš větší šutry, já prochodil pole, je tu jedno, kde občas vyorají krásný valouny, těžký jak kráva, ale vypadají dobře.

• alaram
              alaram, 14.7.19 22:06:16  

Dík, už jsme si domluvili tu dodávku - pro začátek "pytlíček" cca 50 kg (se tu "uživí"). :15:

Co se týče kamenů nasbíraných - drahouš strávil pět (šťastných) let svého života budováním tak zvané "suché zdi" kolem pozemku na chatě. Jde o techniku (kterou si předem nastudoval) kladení menších plochých kamenů na sebe tak, aby přirozeně zapadaly … vypadá to hezky a ještě to nespadlo (ač cca 150 cm na výšku a občas se do toho opře kolemjdoucí kráva :1: ), ale na počátku musel dva metry vybourat, protože madam (já) řvala jak siréna, že jen DEBIL buduje zeď bez průchodu na příjezdovou cestu.

Drahouš je ve skutečnosti velmi inteligentní, ale právě proto poněkud nepraktický. :1:

• alaram
                alaram, 14.7.19 22:08:22  

Jo, matroš posbíral na okolních loukách, bývalých polích, kde se dodnes nachází celé hromady a hromádky kamenů, které staří farmáři na polích vysbírali.

Se nadřeli, protože neměli Land Rover jako můj muž a syn. :6:

• incorruptible6
                incorruptible6, 14.7.19 23:40:20  

Jako je třeba v Chorvatsku nebo Skotsku apod...

• alaram
                  alaram, 14.7.19 23:43:42  

Ano, nechal se inspirovat konkrétně Británií. :15:

• avignon.paris
    avignon.paris, 3.7.19 11:35:49  

Ufff, další suchej tejden za námi a další před námi. Jelikož mladej je na táboře, je dobře, že nejsou žádný průtrže, protože jsou v dolíku mezi skalami u potoka a mají tam 40 skautíků. Ale zahrada dostává na prdel - tráva není, je seno, salátovka visí jak chcíplej pes, přestože ji proléváme dvakrát denně, brambory lehly v brázdách a zbytek? Ach jo, léto jako podle šablony z loňska. :11:

• avignon.paris
      avignon.paris, 3.7.19 11:36:48  

Jinak jak avizovali bouřky - tuším v pondělí, tak u nás jen lehký mračno, dvakrát v dáli zahřmělo a tím to zvadlo. Pršelo na jihu - v Táboře to napáchalo dost škody.....asi se přestěhuju.

• incorruptible6
        incorruptible6, 3.7.19 14:02:48  

Šestý kroupy letos a ta největší varianta a ta nejdelší doba. S malou přestávkou to padalo 25 minut. Ty jsi to asi neviděla, dával jsem to jinam...
        http://www.yoom.cz/img/56ps7t98.html

• avignon.paris
          avignon.paris, 3.7.19 21:24:04  

Ne, fakt jsem to neviděla :1: :1:

• incorruptible6
            incorruptible6, 3.7.19 21:51:43  

Do pr... tak já už ani na ty ikony nevidim... :7:

• alaram
              alaram, 3.7.19 22:10:37  

Si pořiď brejle.

Nebo přestaň pít ten denaturák. :14:

• incorruptible6
                incorruptible6, 3.7.19 22:36:07  

Pokládal jsem dlažbu a byl jsem pořád hlavou dolu. :1:

• alaram
                  alaram, 3.7.19 22:50:35  

Tak to tě omlouvá. :15:

• incorruptible6
      incorruptible6, 3.7.19 13:40:33  

Zbytek? Ten už nemám, sklidili mi ho kroupy... :1:

• alaram
      alaram, 3.7.19 17:56:36  

Včera jsem musela zrušit komplet celou výuku, bylo mi blbě. Asi jsem se v pondělí přehřála - ani nekáplo, i když vyhrožovali bouřkami a bůhvíčím. Dneska je chladněji, tak to šlo. Ale předpověď je, co se týče vody, dost nemilosrdná … :11:

• avignon.paris
        avignon.paris, 3.7.19 21:24:41  

Shrňme to - je to v pérdeli, nejen co se počasí týče :8:

• alaram
          alaram, 3.7.19 21:26:32  

Stručné a výstižné.

• alaram
    alaram, 25.6.19 22:21:23  

Zastesklo se mi po poctivých lesních houbách. Čerstvých, které dodávají chuti masíčku, je z nich smaženice … i sušených, které dávají "říz" bramboračce, houbovému "kubovi" …

Letos bude asi zas jedno velké PRD, je sucho. A žádná místa, kde "se najde vždycky" neznám. :9: Hm. Jestli bude později v létě pršet, tak vyženu drahouše do výše položených lesů, kde se snadno bloudí, ale s trochou příznivějších podmínek (vlhkosti), tam najde něco i totální Tatar (já). Pokud se ztratíme, budeme si oporou. (Proč se směju :8: :1: ). No, a on bere na výlety vždycky sváču. :15:

• avignon.paris
      avignon.paris, 27.6.19 14:28:12  

ááá, přišla koza na bídáky, co? U nás asi nic neroste, ty šílený vedra houbám nesvědčí a tý vody taky tolik nespadlo..... já čekám ještě měsíc na operaci a pak to snad půjde k lepšímu, že bych se i do toho lesa dostal...

• alaram
        alaram, 27.6.19 19:12:39  

Snad bude aspoň ten srpen nějak srážkově veselejší, tohle vedro škodí nejen houbám. No, co naděláme … :8:

• avignon.paris
          avignon.paris, 27.6.19 22:54:28  

No, moc bych na to nespoléhal. Přemýšlím, že se zbavím sekačky na trávu. Zn.: je mi k hovnu. To je děs, kropit trávník je luxus, tak zachraňujem záhony a keře.

• incorruptible6
            incorruptible6, 27.6.19 23:03:57  

No, já kropím necelých 20 metrů u pergoly, aby to trochu vypadalo. Ale položil jsem si tam na chvíli rošt od grilu a tam už asi tráva letos nevyroste. :1:

• alaram
              alaram, 27.6.19 23:19:55  

My stále pilně "rekonstruujeme", takže naše zahrada připomíná částečně zorané pole s "remízky" (keříky).

Pilně zaléváme ze sudu keře a hortenzie … a švestičku od loňska ještě v květináči, chudinku, kterou ještě nevíme, kam přesně zasadit … a na trávu kašlem! Ta byla, je a bude (mám nachystaná travní semena), až se to bude hodit.

• Marcipanka
      Marcipanka, 29.6.19 08:09:08  

http://www.nahouby.cz/kderostou.php?kraj=ulk
      :4:

• alaram
        alaram, 29.6.19 10:32:37  

No vida, i s komentáři, jak to momentálně vypadá! :15: A ty říkají: sucho jak troud, nikoliv překvapivě. Chtělo by to déééééšť! :8:

• avignon.paris
          avignon.paris, 29.6.19 13:21:03  

Takhle to vypadá každý rok, deště se smilujou někdy začátkem září a pak by se jeden strhal.. no uvidíme, jak letos, zatím to nevypadá, že by se to nějak lišilo od let minulých.... to horko mě zabije, sakra. :12:

• alaram
            alaram, 29.6.19 21:03:12  

Taky mi není příjemné. Nic se mi nechce, když se k něčemu dokopu, jde mi to jak psovi pastva … :8:

• avignon.paris
    avignon.paris, 22.6.19 22:43:34  

Prší krásně...... ale příští týden bude zas bez mráčku, uffff, sakrapráce. Co houby?

• alaram
      alaram, 23.6.19 11:18:04  

Houby? Co to je? :7: :1:

Možná víc nahoře v lesích, tady je podhoubí zničené kromě sucha i těžbou :10: . Lesáci se fakt občas chovají jak prasata - naštěstí musí na vytěžená místa hned vysázet nové stromky a to dělají poctivě, za pevným plotem, což je nutnost kvůli přemnožené jelení zvěři a divočákům. Takže jednou bude veseleji i s houbami, snad.

Pamatuju si pár let z těch jednadvaceti, co tu bydlíme, kdy se houby nehledaly, ale prostě sbíraly. I já, chronický slepouš (na houby) jsem měla plný košík. V sezóně jsme už byli malinko přežraní, ale v zimě ty sušené fakt BODLY. :15:

• avignon.paris
        avignon.paris, 23.6.19 21:41:11  

Mám drbání a vycházky od 12 do 18 - ale obávám se, že bych ještě daleko nedošel. Už začínám šudlat na zahradě, ale les je les, v noci napršelo, předtím taky... sakra, aspon dubáci, bude to červivý... a taky mám křemenáčový místečko...

• incorruptible6
          incorruptible6, 23.6.19 21:46:04  

Sežral bych to i červivý... :1:

• avignon.paris
            avignon.paris, 23.6.19 22:14:12  

:10: funě :1:

• incorruptible6
              incorruptible6, 23.6.19 22:43:12  

Bílkovináááá :1:

• alaram
                alaram, 23.6.19 22:53:07  

:1: Jsme se jich jako děti nažrali s třešněmi - třeba, švestky taky "píšou" -, než jsme se je naučili "louskat" napůl … a přežili jsme! :15:

• alaram
                  alaram, 23.6.19 22:54:17  

Je = ovoce i houby. Jsem se zase nechala unést vzpomínkami, jsem po rodinné sešlosti malinko naměkko. :15:

• avignon.paris
                  avignon.paris, 25.6.19 12:27:04  

Tak švestky jsem odjakživa půlil, jestli náhodou - třešně jsme většinou konzumovali na cizím stromě a to fakt nebyl čas to rozloupávat, prostě to šlo, jak se to utrhlo. A co bylo uvnitř...... :1:

• incorruptible6
                    incorruptible6, 25.6.19 16:33:28  

Z třešní a malin jsme měli bílkovin dostatek... :1:

• avignon.paris
                    avignon.paris, 25.6.19 17:19:28  

U nás maliny moc nebyly, jen na prázdinách u babičky a tety - ale tam se všechno zpracovalo, takže když se šlo s desetikilovým kýblem do lesa na maliny - a že byly jak palce, tak se taky natrhal. A když jich tam bylo hodně, ještě se to v kýbli sešťouchlo, aby se vešlo víc. Stejně to bylo na šťávu - ježiš, to bylo pití.... no a neužírat - zpívat :1:

• alaram
                    alaram, 25.6.19 19:14:36  

Babička měla žluté maliny. Ale do těch jsem poctivě koukala, byly bio - až moc. :1: Jestli bábi dělala totéž, když z nich něco kuchtila … kdo ví! :15:

• incorruptible6
                    incorruptible6, 25.6.19 20:26:30  

Žluté maliny mám taky a nekoukám do nich... :1:

• alaram
          alaram, 23.6.19 21:51:31  

Křemeňáci jsou ňam! Na máslíčku pod masíčko …

… začínám slintat. :1:

• avignon.paris
            avignon.paris, 23.6.19 22:14:43  

Já to akorát přinesu, očištěný samozřejmě. O zbytek se postará rodinka, já to nežeru.

• alaram
              alaram, 23.6.19 22:35:36  

Ale … no táááák! :4:

• avignon.paris
                avignon.paris, 25.6.19 12:26:08  

No fáákt, regulérně bych se poblil :8:

• alaram
                  alaram, 25.6.19 19:13:14  

Barbare! :6:

• avignon.paris
                    avignon.paris, 25.6.19 20:37:35  

No a ty bys nechtěla doma chlapa, kterej courá po lese, nenutí tě courat s ním, donese vyčištěný houby a nežere je? :1:

• alaram
                    alaram, 25.6.19 21:17:45  

Fakt ne, mě nebaví, když vařím někomu něco extra. :6:

• avignon.paris
                    avignon.paris, 25.6.19 22:13:01  

Tssssss, já si něco ulovím - a houbovku si přecedím, žádnej problém :1: