Altánek

Otevřená diskuze | Kategorie: Komunity
avignon.paris (2019-03-24 17:13:41)aneitsab (2019-03-24 08:07:17)alaram (2019-03-24 00:22:49)incorruptible6 (2019-03-19 21:56:46)Kaca01 (2019-03-17 01:12:27)oldin22 (2019-03-06 11:20:17)
Altánek
Založeno: 13. 2. 2019 | Příspěvků: 772 | Členů: 6
Správci: alaram (hlavní)

Povídání stranou od plného domu. Kouření povoleno, jídlo a pití si prosím noste z domova, NE z jiných fór.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• running.simon
    running.simon, 23.3.19 14:00:20  

:13: https://www.diskutnici.cz/data/foto/98505.jpg

• aneitsab
      aneitsab, 23.3.19 17:12:38  

úžasný, takový bezprostřední, radostný...a vtipný

• alaram
    alaram, 22.3.19 20:08:27  

Tak jsem zlikvidovala plevelnými křovinami prorostlý, původně ozdobný jehličnatý keř asi ze 70%. Ta svině má snad sto vrstev a ta poslední je nejvíc dřevnatá a nůžko-odolná. Bordelu z toho ... Dobrá zpráva je, že to zítra dorazím, pak už bude na mých nejmilovanějších chlapcích, aby vykopali pařezy, kořeny ... a vůbec všechno, co zbude, načež bude následovat výsadba.

Nevyhnula jsem se rozhovoru se súsedou, která se nalepila na plot, ale výjimečně jsem se s ní bavila ráda. Rozjela se mi huba, s nadšením jsem jí líčila, co všechno v přední části bude ...

... mi teda nevěřila, bylo jí to vidět na očích, ale tvářila se spokojeně, když zjistila, že podél jejích ozdobné zídky (hezké, dokonce ani já nemám nic proti :1: ) budou jen hortenzie. Prý by si taky dala říct, ale nemá na ně místo - tak mi je bude obdivovat.

Je můj challenge! Pardon: výzva! :15:

• avignon.paris
      avignon.paris, 23.3.19 11:01:23  

No a já včera udělal ty buxusy... vyrejpal drny, vyhrabal díry, osadil - ale ty dva jsme předtím dolovali ze skalky, kořeny to má jak kráva.. a třetí byl v obrovským květníku. A výsledek? Jo, dobrý, ale nemůžu se hnout, záda to odnesly. Blbec. no.

• alaram
        alaram, 23.3.19 12:19:28  

Ráno jsem jela nakoupit a vzala jsem to oklikou přes jedno menší zahradnictví. Odnesla jsem si dvoje rukavice, které potřebuju, plus jednu hortenzii ve stádiu "pár výhonků". Takový experiment, jestli se mi ji podaří vypiplat až do květu. Jo, taky jsem si koupila troj-květináč na byliny, sice plast, ale vypadá hezky. Akorát ho musím někam schovat, protože loni jsem docela krutě zabila bylinky v květináči za asi čtyři stovky. Se stydím … :6:

• avignon.paris
          avignon.paris, 23.3.19 13:21:31  

Nám asi hortenzie vymrzla, škoda, loni už kvetla. uvidíme, jestli obrazí. Mami sousedka pomáhala faráři v kostele a jednou tam měli výzdobu z bílých hortenzií v květináčích. Jednu mámě dala,ta ji vrzla nám, sama má obrovskou-růžovou. Tak jsme to zasadili.... a už je taky růžová.

• alaram
            alaram, 23.3.19 19:21:45  

Já mám modrou z OBI, zatím doma - krásnou, už odrostlou a kvetoucí - a co jsem koupila dneska je sytě růžová. Zatím ve stádiu "čtyři proutky a lístečky" :1: .

Jinak jsem dostříhala, co mělo smysl pižlat nůžkami, zbytek vezmou chlapi zítra pilkou. A vykopají pařízky a kořeny. Dneska nehnuli ani prstem, starej se hrabal v papírech, mladej si údajně uklízel pokoj (není to vidět), ale oba přísahají, že zítra udělají, co po nich chci, než se vrátím od našich. Jsem móc zvědavá! :6:

• running.simon
          running.simon, 23.3.19 14:05:38  

Ahoj, u nás doma je přes kytičky moja drahá. balkon i celý byt máme plný všemožných rostlinek a květin, každoročně.
          Takto jí loni vyšly třeba převislé pelargonie, co máme každoročně na lodžii :6: https://i.nahraj.to/f/2fO1.jpg
          Koupené začátkem jara jako malinkaté sazeničky v Lidlu. Letos jsem je tam koupil taky. Právě tento týden.
          Bylo to okamžitě během prvního dne vyprodané do posledního kusu.

• alaram
            alaram, 23.3.19 19:27:29  

Týýýý jo, ty jsou! :7: O truhlících zatím neuvažujeme, pokoj s balkonem už dva roky okupuje mladej a ten na kytičky není. Ale vyštrachala jsem v garáži velký květináč, který jsem koupila v nějakém záchvatu asi před osmi lety, tak ho lupnu ke schodům před hlavním vchodem a ty pelargonie do něj zasázím. Jsou vděčné, kvetou dlouho … takovéhle je teda mít nebudeme, ale stačí málo, aby byly hezké. :15:

• avignon.paris
              avignon.paris, 23.3.19 20:50:13  

Kup si Kristalon - plod a květ. Tak dvakrát týdně do dvoulitrovýho kropáčku dvě odměrky, klacíkem pořáně promíchat a uvidíš.

• alaram
                alaram, 23.3.19 22:17:09  

Tak jo! :15:

• avignon.paris
                  avignon.paris, 23.3.19 23:01:48  

Naše máma hnojila slepičincem, měla bys vidět tu záplavu květů. Jenomže to nechávala zkvasit a to byl tak šílenej puch, když se prošlo kolem toho, že ani omylem :1:

• alaram
                    alaram, 23.3.19 23:08:06  

Jo, přesně tohle jsem o slepičincích slyšela - že jsou naprosto bezkonkurenční jako hnojivo, ale šíleně smrdí :1: .

Když jsem v létě brigádničila v Kaufu, narazila jsem tam v sekci potřeb pro zahradničení na zeminu se slepičincema, což mě pobavilo - jak na tom, co je pro jednoho běžný odpad, někdo rýžuje. :15:

• avignon.paris
                    avignon.paris, 23.3.19 23:33:19  

Naše máma preferuje praktické dárky. Když jsme jí něco dali, skončilo to u bráchy a naopak. Tak jsme se jednou domluvili s bráchou a koupili jí v OBI - my koňský koblihy a oni kravskej hnůj - mají to balený po 5 kilech. Ale pod stromeček to šlo těsně před zazvoněním Ježíška, babi šla první na řadu s rozbalováním a pak letěly oba pytle ven ke garáži :1:

• alaram
                    alaram, 23.3.19 23:48:20  

Koňský koblihy tu budou za chvíli zadáčo v lese. Na místní cesty jezdí ošetřovatelé venčit koně z nedaleké ZOO - a bobky skoro nestačí vychladnout, lidi nejsou líní je z toho lesa tahat. Koně jsou zdraví a dobře živení, tak to jde dobře sbírat.

• avignon.paris
                    avignon.paris, 24.3.19 00:06:21  

No vidíííš, máš to u nosu. Pošli chlapy :1:

• aneitsab
      aneitsab, 23.3.19 11:53:02  

no vidiš, ono to pude...příště ti sousedka rovnou dopředu už dá vědět, co máš mít u dalšího plotu, aby se vám to oběma líbilo :1:

• alaram
        alaram, 23.3.19 12:13:05  

To už zkoušel soused na druhé straně. Už to nezkouší. :14: :14:

• alaram
    alaram, 22.3.19 00:07:08  

Jsem po perném týdnu úplně vytuhlá. A není mi nějak optimisticky. Ale zítra … eh, dneska končím dřív a už se těším, jak budu řádit s nůžkami, hrabičkami …

… ty jo, na té zahradě je tolik "demoliční" práce, že za chvíli bude po stresu. :1:

• avignon.paris
      avignon.paris, 22.3.19 14:30:40  

Taky jsem to dneska zapíchnul v poledne, koupil jsem mrkev, půjdu to zasít, doufám, že budu pochválen. A moje si přivymyslela další záhon k terase - blbej nápad to není, ale odrejpat drny trávníku bude fuška.

• alaram
        alaram, 22.3.19 14:33:14  

Právě jsem pojedla, ještě kafe a jdu na to. :15:

• avignon.paris
    avignon.paris, 20.3.19 16:53:58  

Dneska je krásně, dneska by to šlo :1: Ale jsem línej jak veš, venku je tak nějak uděláno, na brambory je ještě brzy, tak holt nic :1:

• alaram
      alaram, 20.3.19 21:16:48  

Dneska bylo krásně a já byla celý den v práci. Jsem ráda, že jsem si teď kecla na zadek a nedělám NIC. :15:

• avignon.paris
        avignon.paris, 20.3.19 21:45:35  

Však práce neuteče, začíná nám jaro, doufám,že to nevlítne rovnou do léta jako loni, předloni...

• alaram
          alaram, 20.3.19 21:56:43  

Taky doufám. Chce to nějaké něžnější přechody - a hlavně lidštější teploty a dostatek deště. Uvidíme. :6:

• avignon.paris
            avignon.paris, 20.3.19 22:15:56  

Hmmm, s tím deštěm bych si moc jistej nebyl. Jsem houbař a každý rok poslední dobou trpím jak zvíře, loni začaly na pár dní až koncem září a za chvíli bylo po všem.

• alaram
              alaram, 20.3.19 22:18:00  

Loni jsem v lese neviděla snad ani prašivky! :8:

Ha! Jsi mi připomněl, že jsem chtěla omrknout kanadské borůvky. Nechci nějaké užitkové záhony, ale užitkové keříčky … bych měla kam dát. :6:

• avignon.paris
                avignon.paris, 20.3.19 23:36:05  

Máme je třetí rok a loni rodily, ne moc, ale bobule jak hrom. Ale museli jsme udělat voliéru ze záclon, protože tu byly nálety špačků.

• alaram
                  alaram, 21.3.19 08:53:09  

Špačka jsem tu snad ještě neviděla. Jen kosy, vrabce, sýkorky … a straky, ale ty jedou po ořechách.

Před chvilkou jsem koukla na zahradu a je skoro zelená, tráva leze před očima. Za chvíli budeme sekat. A pak vertikutátorovat. A pak sázet. Mezitím řezat, sekat, vysazovat. A pak napadne sníh. :1:

• avignon.paris
                    avignon.paris, 21.3.19 14:50:36  

Tady jsou jich vždycky mraky. Když letí hejno, je to jak zatmění slunce, máme tu všude třešně, i u cest, tak mají hody, hajzlové :1:

• alaram
                    alaram, 21.3.19 22:28:43  

Na třešně sousedům taky něco chodí, ale špačci to nejsou. Je možný, že to jsou kosáci?

• avignon.paris
                    avignon.paris, 23.3.19 21:49:41  

Jasně, Josef s Václavem. Ti nám chodili na víno - něco jsme jim tam nechali.... jeden se nažral,nafouknul se, že se snad ztrojnásobil, dřepnul si na sloupek a bránil druhým, aby si taky zobli :1:

• alaram
                    alaram, 23.3.19 22:18:04  

:1:

• alaram
                    alaram, 24.3.19 00:22:49  

Budou radostí bez sebe! :1:

• aneitsab
            aneitsab, 21.3.19 18:53:43  

to jsou nějaký skrytý jinotaje? :1:

• avignon.paris
              avignon.paris, 21.3.19 19:14:37  

Jako ty něžnější přechody? Na co ty myslíš, člověče? :1:

• aneitsab
                aneitsab, 21.3.19 19:17:48  

...věk je nezastavitelně tady, tak nevim, jestli to mělo co dělat s nějakou akcí od Besipu, nebo teda fakt nevim :1: :1:

• alaram
    alaram, 18.3.19 23:37:09  

Jsem to omylem lupla na jiné fórum, tak ještě sem :15:

https://youtu.be/BmY_R_lywmc

• avignon.paris
      avignon.paris, 19.3.19 19:52:10  

Kristova noho! :7: :1:

• alaram
        alaram, 19.3.19 20:09:26  

Nejsrandovnější na tom je, že v Japonsku automaty tohoto typu opravdu existují. Můžeš si tam koupit třeba použité dámské spoďáry - takže bych se nedivila, kdyby tam byly i na ty košile :1: .

• avignon.paris
          avignon.paris, 19.3.19 20:17:00  

Holt už Japonci neví roupama, co by. V takovým případku jsem rád, že žiju tady a ne tam :1:

• alaram
            alaram, 19.3.19 20:23:27  

Přitom je to země, kde je snad nejvíc paniců a panen, protože mladí lidé jsou na sex příliš zaneprázdnění a unavení. Nejen, že je vražedné pracovní tempo, ale po práci jsou povinné chlastačky s kolegy, spánku pár hodin … Jednou byly na FB fotky, jak lidé spí v metru, docela otřes. :8:

• incorruptible6
          incorruptible6, 19.3.19 20:36:35  

No, až začnu dělat na zahrádce, mohu ji tam poslat jeden vzorek každý den... :1:

• avignon.paris
            avignon.paris, 19.3.19 20:38:13  

:1: strašná představa, to se jeden ohýbá a ohýbá, v břiše se to převaluje a převaluje... :1:

• alaram
            alaram, 19.3.19 21:14:13  

Kdyby to nebylo tak eklhaft, tak se pustím do kšeftu s těmi spoďáry :1: :1: .

• alaram
    alaram, 18.3.19 16:45:47  

Tak mi z preventivních důvodů zavřeli podjezd pod mostem, takže jsem musela domů přes hnusnou křižovatku těsně před ním. Jako … chápu, že záplavy jsou prevít, ale voda je asi tak tři metry od kraje parkoviště, takže minimálně šest metrů od kraje vozovky. A další stoupání se podle předpovědi neočekává - předpověď je v tomto případě přesná, protože hladinu redukují ústecká zdymadla. NECHÁPU, kvůli fiktivnímu ohrožení vodou ženou řidiče přes frekventovanou a nepřehlednou křižovatku … :8:

• alaram
      alaram, 18.3.19 16:46:32  

REGULUJÍ, jsem chtěla napsat. Jsem naprdlá. :6:

• avignon.paris
      avignon.paris, 18.3.19 19:11:34  

To je taky vod "r", Kelišová, my rozumíme. Já chápu ty "preventivní důvody", ono to tání teď polevilo, ale nahoře je ještě sníh, až se fakt oteplí, půjde to najednou. Tak vydrž.

• alaram
        alaram, 18.3.19 19:14:40  

Vydržím do čtvrtka, protože zítra a ve středu končím večer na druhé straně mostu a přes tu křižovatku nemusím. Tak ať si Labe laskavě pospíší! :10:

• avignon.paris
          avignon.paris, 18.3.19 19:39:14  

Do čtvrtka má být zima, až pak to začne povolovat. Tady zatím dobrý, ono to nabírá grády ze Šumavy, uvidíme, co dojde k nám.