Uzdravování a udržování zdraví - zkušenosti

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
delfinsk (2020-02-09 17:24:49)Badyanka (2020-01-28 22:43:07)od10k5 (2019-12-13 20:20:20)ala31 (2019-08-26 09:57:53)vlk (2019-04-13 12:54:39)Zdebra (2019-01-13 12:25:23)
Založeno: 4. 1. 2019 | Příspěvků: 353 | Členů: 6
Správci: delfinsk (hlavní)

Věnujme se moudrosti předků i dnešním poznatkům. Bez osočování a hádek o všeobecné správnosti či nesprávnosti.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

 • vlk
  vlk, 12.3.19 10:12:04  
   

  Zdravím,až mi něco bude...vím kde Vás najdu :4:

  • delfinsk
   delfinsk, 13.3.19 12:17:24  
    

   Taky zdravím.

 • delfinsk
  delfinsk, 11.3.19 16:42:43  
   

  https://www.jsmekocky.cz/clanek/adela-cisarovska/zajimavosti/normalni-je-se-nemyt-hlasa-americky-chemik?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • jednatakova
   jednatakova, 12.3.19 15:01:57  
    

   fuj,to mi připadá nechutné :8:

   • jednatakova
    jednatakova, 12.3.19 15:02:59  
     

    podle mě žádný sprej nepřehluší ten smrad nemytého těla...a co teprve vlasy..kdysi jsem se dívala na video o holce,která si měsíc nemyla vlasy a byl to vážně hnus,co měla na hlavě
    nehledě na to,že nemyté ruce atp jsou živnou půdou pro bakterie

    • jednatakova
     jednatakova, 12.3.19 15:05:57  
      

     https://www.stream.cz/sex-appeal/454-30-dni-nemyte-vlasy-experiment

    • delfinsk
     delfinsk, 12.3.19 20:51:28  
      

     Přesně odpovídáš na: „Co si myslíš o novém trendu? Zvrácenost, nebo cesta k přirozenosti?“ Podle mne je zvrácenost právě tato otázka. Vnucuje to volbu ano či ne. Díky za odkazy, ale přiznám se, že jsem na to nekoukal. Naši předkové věděli, že kdo hledá – najde. Stejně tak k heslu čistota půl zdraví dodávali a špína celý.
     Ale obsahuje to skrytou reklamu - sprej- prodává.
     I podle mne voňavka ve spreji nepřehluší smrad, ale vytvoří něco, čemu je třeba se zdaleka vyhnout. Ale, ten sprej není voňavkoidní. ALE !!!
     Podle mne (a nejen podle mne) umyté ruce atp. jsou otevřenou vstupní bránou různým problémům. Kůže je obrovská styčná plocha s okolním světem plným všelikých breberek, a tak příroda proti nim vytváří na kůži obranný val. Dokonalým umytím se tato přirozená obrana naruší. ALE !!!
     Obě volby rozpitvávají zbytečné detaily, tím vyhrocují reakce čtenářů a zároveň tím zamlčují (či odsouvají na vedlejší kolej) další informace, které zákonitě nepovolují nástup zdravého selského rozumu.
     I toto je civilizační problém. Od neandrtálců až takřka do dnešní doby (nemálo set let) nikdo tyto problémy vášnivě neřešil, stejně tak pár kmenů kdesi v pralesích a divoká zvěř vědecké poznatky hází za hlavu i dnes, tu se vyválejí v blátě tu se vykoupou, tu změní potravu, tu se vyhřívají na sluníčku atd.atd. Další problém je v tom, že co dnešní člověk, to originál. Každý se jinak obléká, jinak se stravuje, má jinou práci (jinak se zamaže) atd.atd.atd. Rozumný sedlák si řekne: „Co udělala příroda je nejlepší, ale protože už jsem civilizovaný, jsou situace, kdy to ta příroda těžko zvládá a je nutno vytloukat čerta ďáblem“. Prostě někdy je nutno vlézt pod sprchu několikrát denně, někdy i za povícero dní. Někdy je nutné použít solvinu, jindy stačí mýdlo, někdy jen voda a někdy i nic. Když to vezmu takto, tak i když nepoteče voda, dojde mi sprchový gel, nebo praskne v koupelně žárovka, moje mysl zůstává klidná. A to je pro mne důležité.

     • jednatakova
      jednatakova, 13.3.19 09:52:09  
       

      to máš fajn,to já jak se nemůžu osprchovat,tak jsem nervní...jezdíme na chatu,kde není voda...a dýl jak 2 dny tam nevydržím,prostě mi to vadí,připadám si špinavá,celá se drbu...

      • jednatakova
       jednatakova, 13.3.19 09:53:24  
        

       samozřejmě ve všem je důležitá míra...naopak přehnaná čistota zase vede k nárůstu alergií v populaci,protože naše těla ztratila přirozenou obranyschopnost
       takže to chce najít nějakou rozumnou míru,ale druhý extrém nemýt se vůbec,to mi také rozumné nepřipadá

    • delfinsk
     delfinsk, 13.3.19 12:16:39  
      

     jednatakova, 13.3.19 10:02:24 přesunuji sem
     K tomu mytí. Já si třeba myla vlasy denně. A narušila jsem si pokožku hlavy. Takže teď jsem prodloužila interval mytí a myju si jednou za 2-3 dny,podle potřeby. A je to tak lepší. I vlasy méně trpí.

     • delfinsk
      delfinsk, 13.3.19 12:48:21  
       

      Já v zimě si myji vlasy cca 1x týdně - když jedu do bazénu. Když tam nedojedu, tak i třeba za 3 týdny a nic mi nevadí, nikdo nic nekomentuje. V létě mám sprchu na dvorku, tak se v horku smáčím i několikrát za den (bez šamponů, mýdla). Bejvávala doma, kdy jsem byli nuceni při vstupu na speciální pracoviště někdy i 3x za den jít pod sprchu s velice dokonalým umytím. Přežili jsme to bez problémů. Ale asi to bylo tím, že to nebylo prostředí úplně bezmikrobní, ale přísně se tam hlídala mikrobiální čistota, přívod vzduchu přes virologické filtry atp. Tak, aniž by někdo nad tím bádal, se na tu čerstvě umytou pokožku dostaly pouze ty hodné breberky a když jsme vylezli ven, tak už naše kůže nelákala zlé breberky z okolí (parcely byly obsazené) a nepamatuji se, že by někdo měl nějaké problémy. Hraje tam roli víc faktorů.

      • jednatakova
       jednatakova, 13.3.19 19:20:32  
        

       to máš dobrý,já si je neumýt,tak nemůžu ani vylézt ven

 • jednatakova
  jednatakova, 8.3.19 10:04:12  
   

  Je možné,aby se alergie manifestovala až v dospělosti?

  • delfinsk
   delfinsk, 8.3.19 14:35:21  
    

   Není to téma na velké vášně a bojovné pózy, tak se o tom (jako o nezajímavém tématu) obecně takřka nepíše. Ale protože se zbytečně přehnaně mluví o těchto problémech u dětí, vzniká zákonitě nedůvěra k informaci opačné. To je obrovský problém přehnané osvěty i (zdravotnické), který přináší další problémy. Každá akce budí reakci.

   • delfinsk
    delfinsk, 8.3.19 15:21:00  
     

    Za mejch mladejch let platilo – alergie je nepřiměřená obranná reakce organismu. (Tečka, šmytec, padla. Měli jsme to jednodušší. Kdybych dnes napsal, jak jsem původně chtěl, že na věku nezáleží, bez citace odporných studií, byl by to velký otazník ještě s větší tečkou, zda je to pravda?!?)
    Dnes Vikipedie hlásá učenější a složitější - Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismuna látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. (Tenkrát jsem nemusel bádat nad stářím, či zda se jedná o látce sametové, krepové, barevné, ani nad šíří rule, atp. Ale daleko víc se na vyhledávači představují určité formy alergií s náležitě obsáhlým vysvětlením… Informací naskakuje příliš moc.)

    • jednatakova
     jednatakova, 8.3.19 17:42:46  
      

     no,napíšu to narovinu,mám už od léta problémy s navracející se rýmou..chvíli mám pokoj a pak se vždycky ta rýma vrátí,zkusila jsem všechny prostředky na odstranění rýmy a nepomáhá nic :9: ,už mě to nebaví,jak mi každou chvíli teče z nosu a kýchám,teď se mi to začlo vrážet i do očí...napadlo mě orl a pak případně alergo,ale nechci,aby do mě cpali další prášky,už teď jich beru dost(na jinou diagnozu)

     • delfinsk
      delfinsk, 8.3.19 19:21:56  
       

      Rýma je protivná votrava. Problém je ale jinde. Je oprávněná obava, že naskočí další zbytečné prášky a nechceš být ten, kdo si „neváží dobrých rad“. Fakt je ten, že doktor musí vykázat nějakou činnost a nej… je něco napsat. Nejlepší je najít praktického (nebo i jiného) lékaře, který je zasvěcen do všech zdravotních obtíží a je schopen poradit i s výběrem konkrétního specialisty v okolí. (To jsem zažil pár let jako kluk, pak až moje poslední praktická lékařka v Praze. Teď, opět víc jak po dvaceti letech jsem našel praktickou lékařku 20 km od baráku. Prostě to není žádná sranda.) Aby se člověk vyhnul dalším léčebným „povinnostem“, je možno stavit se v lékárně, poptat se paní magisty, co nabízí, má tam i bylinky, a nebo se pozeptat po bylinkářce. Teď mne jen tak napadá babská rada, nechat v místnosti odpařovat eukalyptus (kapky v lékárně), nebo křen, česnek apod.

 • delfinsk
  delfinsk, 4.3.19 12:37:54  
   

  https://www.novinky.cz/zena/zdravi/498829-mozek-je-schopen-registrovat-podstatne-signaly-i-behem-spanku.html
  Z toho guláše se dá vytáhnout informace: „Během spánku zůstává mozek stále „na příjmu”, ale vytvoří bariéru proti zvukům v pozadí, které ho nezajímají, informace filtruje a přikládá význam jen těm, které jsou významné“. Dá se ten filtr rozumně ovlivnit?

  • jednatakova
   jednatakova, 4.3.19 16:52:39  
    

   podle mě nedá,je to práce podvědomí

   • delfinsk
    delfinsk, 4.3.19 19:20:04  
     

    Někdo tvrdí, že se podvědomí ovlivňovat dá, jiný že nedá, tak se raději tomuto „boji“ vyhnu. Ale všiml jsem si, že hodně maminek se probudí hned, jen co miminko nepatrně zakníkne a nebo se jen otočí, i když před tím a i potom spí bez probouzení celou noc. Stejně tak zvířata spí, i když se okolo vyskytují hlasité zvuky, které jsou „normální“, neškodné. Stačí podezřelé tiché zapraskání větvičky (nepřítel na lovu nebo snadná kořist) a mozek je v tisícině vteřiny v dokonalé bdělosti. Když jsem míval cca 1x týdně (8 hod denní – 16 hod pohotovost – 8 hod denní) a pak teprve padla. Na pohotovosti jsem mohl spát, ale na zazvonění telefonu jsem musel zareagovat. Mnohokrát jsem se přesvědčil, že jsem nereagoval na hlasité „normální“ zvuky, ale zareagoval jsem na první zazvonění telefonu. Pokud jsem jen přespával na středisku, tak jsem se probudil až po pátém zazvonění, když kolega zaspal. Takových zajímavostí by se našlo víc. Ovlivnit to jaksi jde.

    • jednatakova
     jednatakova, 5.3.19 18:15:44  
      

     no,je to zajímavé,ale mě takhle dokáže probudit můj pes,stačí,že třeba zakňučí a hned jsem vzhůru :1:

     • jednatakova
      jednatakova, 5.3.19 18:16:27  
       

      mám ho jak děcko,tak to mnohé vysvětluje asi... :2: ,nevím,asi na tom něco bude,že nějaké podprahové podněty na nás působí i ve spánku

     • delfinsk
      delfinsk, 5.3.19 19:37:08  
       

      Náš mozek je velice zajímavý, má mnoho schopností, o kterých nemáme znalosti a občas něco tu a tam něco vidíme jako zázrak a nebo nesmysl. Protože zázraky se nedějí, jsou všechno bludy a rozdávají se bludné balvany. Snaha o „poznání“ nás nutí k “prostudování“ všech dostupných informací a mozek zkolabuje. Není schopen rychle všechny informace správně roztřídit, informace uloží zpřeházeně… Přesně to vyjádřil pan Shakespeare: „Jak ten, jež lež má stále na jazyku, až paměť svou tak hříšně znásilní, že nakonec věří své vlastní lži“. (Lež je i špatně uložená správná informace).
      Takováto „chaotická“ slova mohou při snaze o dokonalé poznání způsobit zmatek v mozku. Když se ale nesnažíme o správné zařazení, nekecáme mozkovi do řemesla, on si to časem uloží správně sám a přijde na to, že to probouzení není zajímavé, ale zcela normální, správné a funguje to. Jak? Neřeším. Chci si zachoval čistou mysl. Pokud nastane dobrá konstalace hvězd, ten mozek na to třeba přijde. Když ne, tak zeměplacka stejně bude dál fungovat. A teď už víš, že to probouzení na psí kviknutí je normální reakce Tvého normálního mozku.

      • jednatakova
       jednatakova, 6.3.19 10:32:29  
        

       mozek je vůbec málo probádaný...

       • delfinsk
        delfinsk, 6.3.19 22:10:54  
         

        Zase z jakého pohledu se to vezme a co se pod tím pojmem mozek myslí. Když se to vezme anatomického pohledu, tak by hodně tlustých knih nestačilo. Když se to bude posuzovat podle funkcí, taky se několik metráků literatury najde.
        Ale spíš máš na mysli tajemna, neznámé a neprobádané poznání. Ono i tady se ledacos najde, ale… Často jde o poznatky různých šarlatánů, které je zpravidla představováno pouze s komentářem o nevědeckosti a tmářství se všemi dostupnými zkreslujícími informacemi. (Hodně dávno jsem v Náchodě na zámku pročítal předpisy o léčení zvířectva ze sedmnáctého století. Bylo tam asi deset receptů proti uhranutí. Nebyly tam žádný žabí stehýnka utržený za měsíční noci po výkřiku Hejkala, ale rozumná, celkově podpůrná léčba.) Když jsem studoval, cpali do nás horem dolem, že když pes slintá, tak se žárovka rozsvítí současně s první signální soustavou I.P.Pavlova. Tenkrát jsem se vyjadřoval, že ten pán byl buď debil a nebo velice chytrej pán a nám se cpou jen převrácený odpady. Prof. MVDr Macek tenkrát bokem utrousil, že spíš vidí tu druhou alternativu, ale že je lepší mlčet. Neposlechl jsem a málem jsem nedostudoval. Ale i kdyby tomu tak nebylo, stejně není v možnostech jednoho člověka pochopit vše.

 • delfinsk
  delfinsk, 1.3.19 08:35:47  
   

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/spalnicky-v-praze-je-vice-nemocnych-dospelych-nez-deti/r~c4211fe03b5d11e9b6a9ac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

  Kdo si počká (na tento článek), ten se dočká. Tady lze najít, že i neočkování má své nesporné a statisticky významné výhody. Není k tomu nutno jitřit příšerné bolesti rodičů a rozpitvávat statisticky nevýznamnou? skupinu dětí s krutě nelidskými následky.
  Zcela fyziologicky. Jako je výhodné pro přírodu mít co nejvíce druhů, totéž platí i pro lidi a očkování.

  • jednatakova
   jednatakova, 4.3.19 16:55:13  
    

   že je více nemocných dospělých než dětí,je způsobeno tím,že dospělá populace byla očkována naposledy v dětském věku a očkovací látka není účinná po celý život,je zapotřebí přeočkovat,aby nadále působila...no takže teď se nakazili dospělí...
   aspoň tak to vysvětloval v televizi hygienik

   • jednatakova
    jednatakova, 4.3.19 16:55:59  
     

    zajímalo by mě,jaké má neočkování výhody...kromě toho že se tím možná posiluje přirozená imunita

    • delfinsk
     delfinsk, 5.3.19 19:48:59  
      

     Píše se tam: "Naopak nejvíce odolní vůči nákaze jsou lidé nad 55 let, kteří v dětství spalničky prodělali, protože ho prožili ještě před povinným očkováním, které bylo zavedeno v roce 1969. Jejich imunita se pohybuje kolem 97 až 99 procent."
     98% doživotní účinnost o něčem mluví.

     • jednatakova
      jednatakova, 6.3.19 10:31:37  
       

      nevím,oni pořád těmi spalničkami straší,jak šílené následky tahle nemoc může mít...otázka je,v kolika % případů se to děje,protože i chřipka,kterou měl každý,může být v některých případech smrtelná a většina lidí proti ní očkována není
      otázka je,zda jde o zdravé varování,nebo šíření zbytečné paniky

      • delfinsk
       delfinsk, 6.3.19 17:40:23  
        

       Není to ani stovka nakažených z deseti milionů za dva měsíce. Účinek očkování totiž s postupem času vyvane a člověk se tak může spalničkami nakazit, jako kdyby nebyl očkovaný vůbec. To říká ten článek.
       Staří doktoři za mého mládí říkali, že je lepší si spalničky prodělat jako dítě, kdy ten průběz je mnohem lehčí než v dospělosti. Nechci být štváč, ale tipoval bych, že těch dětí s komplikacemi po očkování (myslím tím "živé" mrtvoly - kdy smrt je krásné vysvobození) je stejně, ne-li více. Jen se o nich tak bouřlivě nepíše.

 • delfinsk
  delfinsk, 27.2.19 18:05:56  
   

  https://www.denik.cz/komentare/cerna-a-bila-mame-zrusit-povinne-ockovani-20190227.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
  Opět "krásný" konfrontační článek. Jsou tam pravdy, polopravdy i lži. Zkusme se podívat na jednotlivé věty z tohoto pohledu.

 • delfinsk
  delfinsk, 25.2.19 17:56:58  
   

  https://www.krajskelisty.cz/kultura/21480-tento-sarlatan-zachranil-nohu-prezidentovi-lecitele-to-u-nas-nemeli-lehke-nikdy.htm?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • jednatakova
   jednatakova, 25.2.19 18:07:39  
    

   myslím,že v takovém případě by se spíš mělo hovořit o lidovém léčiteli,než o šarlatánovi
   označení šarlatán mi přijde lehce urážlivé

   • jednatakova
    jednatakova, 25.2.19 18:07:53  
     

    myslím v kontextu tohoto případu

    • delfinsk
     delfinsk, 26.2.19 21:48:29  
      

     Samozřejmě pan Mikolášek si nezaslouží nijaké urážky. Jako kluk jsem o něm slyšel samou chválu z mnoha úst (a neskutečnou náhodou i z úst jednoho zmiňovaného pacienta, když se schovával ochrance v atelieru sochařky Fr. Stupecké.) Ale pan Mikolášek, jako mnoho dalších tehdy i dnes, „šarlatánem“ v tom nejurážlivějším slova smyslu nazýván byl. Hned v prvním odstavci tam čtu: „dotočila strhující příběh o zázračném českém léčiteli Janu Mikoláškovi“. Tak zde toho šarlatána vnímám buď jako slovo čisté (nehanlivé, původní význam) a nebo jako slovo „hanlivé“, upozorňující na nebezpečí totalitních praktik. A už tu máme 3 možnosti. Přidám čtvrtou, malinko poupravenou Tvoji verzi. Mělo by se hovořit o léčiteli panu Mikoláškovi (nic víc, nic míň, jen ta čistá pravdivá slova, to by se mi nejvíc líbilo). Ale to by zase nepřilákalo (na porovnávání kontrastů zvyklé) dnešní diváky. Prostě všemu a všem se zavděčit nelze. Zde každá varianta vyjadřuje trošku jiný pravdivý pohled, a to je dobře.

     • delfinsk
      delfinsk, 27.2.19 08:39:41  
       

      Toto mne přivedlo k další úvaze. Paní Lída Mojžíšová také byla nazývána „šarlatánkou“. Dnes „šarlatánka“ není a její metoda je propagována. Asi to bude tím, že už pár lidí, kteří prošli „proškolenýma rukama metody paní Mojžíšové“ mi říkali, že tam to bylo úplně něco jiného a už tam nikdy nepůjdou. Ta „dokonalá znalost proškolených“ zcela vytlačila schopnost vnímat individuelní potřeby jednotlivých pacientů (pardon, podle dnešních správných názvů – klientů). Slyším ještě dnes, jak Lída při debatě (na téma - požadavek všemocných vypracovat metodiku) v menze zvyšovala hlas: „já nechci školit cvičený vopice“!
      V tý obyčejnský ženský byla veliká láska.

      • delfinsk
       delfinsk, 6.3.19 09:56:04  
        

       Praktická ukázka.
       DOTAZ Dobrý den. Našel jsem Vás na internetu, kde inzerujete fyzioterapii a metody paní Mojžíšové. Mám dotaz. Začátkem listopadu 2018 jsem upadl. Při pádu mi ještě těžký předmět pohmoždil na zápěstí. Teď už to skoro nebolí, někdy v tom trošku křupne a pak se pohyb lepší. Prsty nedokážu dokonale narovnat ani ohnout, tak nějak se to zarazí. Otáčení zápěstí taky moc nejde. Mám takový divný pocit v předloktí u loktu. V ceníku jsem nenašel nic. Můžete mi prosím sdělit cenu? Jsem důchodce.
       ODPOVĚĎ Dobrý večer . Cvičení dle paní Mojžíšové pro vás není vhodné. Díky této technice se provádí odblokování žeber nebo cvičí ženy , které nemohou otěhotnět . S pozdravem
       Chudák Lída se musí v hrobě otáčet. Je to přesně to co nechtěla. Pod jejím jménem vystupují „cvičený vopice“(termín paní Mojžíšové), které netuší, že obyčejný ruce dokážou napravit „nevyléčitelnou“ skoliózu, jakékoliv problémy celého pohybového aparátu (vč. Bechtěrejevovy nenoci, následných problémů vnitřních orgánů – srdce, jater, ledvin atd.). Paní terapeutku bych viděl jako vynikající kuchařku dle Magdaleny Dobromily Rettigové. Ví, jaký je recept na čaj a česnečku.

 • jednatakova
  jednatakova, 24.2.19 11:58:31  
   

  http://www.zdravotnickydenik.cz/2019/02/odbornici-varuji-od-ledna-mame-hlasenych-uz-120-pripadu-spalnicek-mozna-uz-pet-minut-dvanacte/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • Dopaminka
   Dopaminka, 24.2.19 12:37:46  
    

   Očkování je dvojsečná zbraň, a jako s takovou je třeba s ní zacházet.
   Můj mladší syn vypadal úplně stejně právě po očkování spalničkami.
   Prostě měl takovou reakci, že vlastně ty spalničky kvůli tomu očkování prodělal.
   Očkování má v některých případech význam, ale hodně bych to zvážila individuálně. Hlavně věk, stav imunity konkrétního dítěte, atd.
   Myslím, že v se první očkovací dávky dávají kolem půl roku dítěte...to je hrozně malinké. Mnohdy fakt zbytečně zatěžující.
   A hlavně bych nepaušalizovala.

   • jednatakova
    jednatakova, 24.2.19 12:39:59  
     

    díky za postřeh,tohle jsem ještě neslyšela,slyšela jsem,že očkování způsobilo například autismus,ale toto ne...máš pravdu,že by se to mělo posuzovat individuálně na druhou stranu,když už vypukne epidemie,je pozdě

    • Dopaminka
     Dopaminka, 24.2.19 12:45:22  
      

     To je právě to, každé rozhodnutí má svoje pro a proti. A nikdy nevíme, jak to dopadne.
     Spalničky jsou ale onemocnění, které se očkuje myslím zrovna zbytečně, protože není smrtelné.
     Podobně jako zarděnky a příušnice, které se očkují výhradně kvůli prevenci neplodnosti, kterou by mohly způsobit (zarděnky u děvčat, příušnice u kluků).

     • jednatakova
      jednatakova, 24.2.19 19:31:31  
       

      není smrtelné,ale podle toho,co píšou,tak mívá závažné komplikace například zánět mozku,tak nevím,no... :5: ,těžko říct,do jaké míry je situace vážná a do jaké míry nás chtějí zastrašit

 • jednatakova
  jednatakova, 24.2.19 10:31:54  
   

  https://www.nasezdravotnictvi.cz/aktualita/rohlik-neni-benefit-sestry-zuri-kvuli-vyroku-ze-dojidaji-po-pacientech?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  :11:

  • Dopaminka
   Dopaminka, 24.2.19 10:50:50  
    

   Tak by si měl každý takový "chytrák" na pár týdnů jít vyzkoušet práci zdravotní sestry v nemocnici. Přešly by je tak debilní nápady.

   • jednatakova
    jednatakova, 24.2.19 10:53:36  
     

    jj souhlasím,nehledě na to,že kolikrát se tam to jídlo ani nedá jíst,my měli každý druhý den žervé
    nemohla jsem žervé pak už ani cítit

    • Dopaminka
     Dopaminka, 24.2.19 11:48:43  
      

     žervé mám ráda, ale mít ho každý den, asi by se mi taky zprotivilo

     • delfinsk
      delfinsk, 26.2.19 09:17:55  
       

      Rohlíky a žervé je pouze jeden z důsledků nesmyslného direktivního řízení lidmi dosazovanými „výběrovým“ řízením, které ve své podstatě… A jsme u politiky. Ředitel nemocnice neví nic o práci sester, tedy vlastně ani o provozu a potřebách pacientů.
      Dřív na oddělení byli zaměstnáni uklizečky, sanitáři, ošetřovatelky, všeobecné sestry, sestry obsluhující složitější přístroje, staniční, vrchní. Všichni byli součástí jednoho oddělení, všichni oddělení i pacienty znali a všichni byli součástí péče o pacienty. Díky „politice“ uklizečky jsou extra služba, proletí oddělení, a když někdo něco rozlije, tak leckde ani není hadr a smeták, ale sestra musí zajistit čistotu. Dřív bejvávalo leckde zvykem, že se po rozdání jídla se ze zbytků oddělilo do ledničky pár (2) jídel a polévka a těsně po dalším jídle to pomocnice zlikvidovala. Aby se sestry neobohacovaly, tak dnes není možno hladovému nečekanému příjmu nabídnout nic. Často staří lidé říkali, že nechtějí k večeři šunku, že je to dusí a uvítali polévku s chlebem. I když dnes je jídlo zcela mimo působnost oddělení, sestra nejspíš ručí za podání správné diety. Presumpce neviny sem, presumpce neviny tam, stejně krade. Dřív měla sestra čas si oddělení procházet a i občas s pacienty popovídat (prevence ponorkové nemoci). Dnes, při přesně naplánovaném rozvrhu, v tryskovém letu pacienty míjí a jsou nuceny jejich potřeby přehlížet. O nesmyslně měnících se požadavcích na vzdělání raději nemluvit. Tohle člověk i bez posledních zbytků empatie těžko dlouhodobě zvládne a „vyhoří“.
      Kéž by šlo jen o ten rohlík.

   • delfinsk
    delfinsk, 26.2.19 09:24:55  
     

    Nepřešly. To by museli mít mozek, který je schopen opravit vadný myšlenkový postup. To není snadné. U nich chybí jakýkoliv náznak snahy.

 • jednatakova
  jednatakova, 24.2.19 10:26:16  
   

  https://www.aazdravi.cz/uz-dve-cigarety-marihuany-dokazi-promenit-mozek-tvrdi-vedci/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  A proto nic takového nezkouším.

  • delfinsk
   delfinsk, 27.2.19 08:19:53  
    

   V dnešní době jsou omílány 3 zlozvyky. Cigarety, alkohol a drogy. Každá látka může být ve velkých dávkách škodlivá, každá látka v malých dávkách může být lék, každá látka může mít ještě další vedlejší účinky.
   Nezaznamenal sem žádné práce varující kuřáky před hrozbou destrukce osobnosti. U alkoholu jsou časté a u drog alarmující. Jedna cigareta ještě návyk nevyvolá, ale může dokonale odradit. Jedna sklenička návyk také nevyvolá, ale ten efekt odrazení už je malý. Jeden joint k odrazení nenabádá, ale naopak. Když se dívám okolo sebe, mohu s tím souhlasit. Tvé rozhodnutí, „a proto nic takového nezkouším“, vidím jako velice zodpovědné.
   Ale dnešní realita je, že nejvíc jsou omezováni kuřáci, zatím co drogy se takřka šmahem legalizují.