Uzdravování a udržování zdraví - zkušenosti

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
ala31 (2019-01-22 22:39:51)delfinsk (2019-01-21 22:40:51)Zdebra (2019-01-13 12:25:23)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-01-12 15:44:05)
Založeno: 4. 1. 2019 | Příspěvků: 9 | Členů: 4
Správci: delfinsk (hlavní)

Věnujme se moudrosti předků i dnešním poznatkům. Bez osočování a hádek o všeobecné správnosti či nesprávnosti.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

 • delfinsk
  delfinsk, 21.1.19 10:11:14  
   

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/revoluce-pro-ceske-zdravotnictvi-pacient-bude-mit-hlavni-slovo-slibuje-zkuseny-lekar-z-misi-tomas-sebek-64514?dop-ab-variant=3&seq-no=3&source=hp
  Revoluce pro české zdravotnictví. Pacient bude mít hlavní slovo, slibuje zkušený lékař z misí Tomáš Šebek

  Bude to přínos? V čem?

  • jednatakova
   jednatakova, 21.1.19 12:11:37  
    

   to je otázka...záleží,jaký má pacient náhled na svou chorobu....

 • delfinsk
  delfinsk, 12.1.19 09:28:53  
   

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/v-cesku-ignorujeme-muzskou-neplodnost-na-oplodneni-chodi-i-z/r~652bbec614e511e987d00cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku
  I když jde o problematiku ne zcela běžnou pro všechny, zaujal mne přístup k problematice. Zde jsou odpovědi na mnoho dalších otázek okolo většiny (nejen medicínských) problémů.

 • delfinsk
  delfinsk, 6.1.19 10:59:57  
   

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/umite-miminkovskou-masaz-podle-vedcu-masirovane-deti-mene-placou-a-dele-spi-a-tip-na-misto-kde-se-zrelaxuje-i-mama-52861
  Děti často mají nedostatek tělesného kontaktu s matkou, která je přehlcována informacemi, např.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/s-ditetem-v-kocarku-za-cvicenim-do-kina-i-na-koncert-prehled-toho-co-jsme-vyzkouseli-63221?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp
  Málokterá matka nepodlehne těmto svodům a vychutnává si plně mateřství. Poleží nebo posedí u miminka, laská se s ním očima, nepřebaluje dítě „ve správných intervalech, aby bylo čisté“, ale využívá přebalování k laskání rukama tak, aby nebylo třeba šponovat hadříky, při zasouvání špatně ohybných nožiček a ručiček (zcela nenásilný a přirozený výcvik pohybové koordinace) . Využívá nahé tělíčko ke krásnému hlazení, sleduje co je miminku příjemné. Tím se sama naučí přirozené, laskavé a procítěné pohlazení. Pokud se objeví „prdíky“, přirozené laskání se samovolně stane i masáží cílenou přesně na momentální problémy miminka. Stále jde o flákání, činnost příjemnou, uvolńující, po které je možno si odskočit k otravnému mytí špinavých schodů.
  (Nemá u ucha mobilní telefon, ani tam nedrnčí televize či rádio, nepospíchá k počítači. Na instruktážním videu i instruktorka předvádí „toporné prsty“, matka s obavami (patrno z výrazu tváře) našponovanými prsty se snaží napodobit TO SPRÁVNÉ. Samotné miminko moc blažené není a projevuje i pocity nepříjemnosti. Pak maminka rychle kvačí někam, kde se o miminko někdo postará a ona se může podrobit relaxačním procedurám. Po tak nepříjemném zážitku se tomu nedivím.)

 • delfinsk
  delfinsk, 4.1.19 22:36:15  
   

  https://www.vitalia.cz/clanky/jak-se-michal-zbavil-euthyroxu/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Krásná ukázka,jak lze skloubit "nekompromisní" medicínu s individuelním požadavkem. Když se sejdou slušní lidé, jde to.

  • Carbon.de.Castel-Jaloux
   Carbon.de.Castel-Jaloux, 5.1.19 13:26:18  
    

   Ad pohyb/ Je to dřina v každém případě. Takže nějak neutěšovat. Člověku se kolikrát nechce ... Pokud si neuvědomuje důležitost pohybu a význam tzv. vyhecování a např. krátkého rozjímání bezprostředně před cvičením, tak se na to za čas vykašle.
   Samozřejmě také práce na zahradě, štípání dříví ... :) Lze to prokládat.

   • delfinsk
    delfinsk, 5.1.19 13:51:03  
     

    "Pokud si uvědomujete" jsou slova v rozporu s přáním bez osočování.

   • delfinsk
    delfinsk, 5.1.19 14:22:59  
     

    V tom článku se píše “Pohyb pro radost, ne pro výkon.“ A popisovaný výsledek zdravotního stavu je evidentně lepší. Záměr mého snažení je hledat a ukazovat cesty zlepšení. Je možno poukázat na „nevýhody“ např.: není okamžitý efekt, zpravidla to nejde všechno přesně do detailů předvídat a naplánovat. Nemám zájem o ztrátu času nad hádkami s propagací poznatků vedoucích k opačným tendencím.

   • delfinsk
    delfinsk, 14.1.19 22:08:22  
     

    To hecování mi připomenulo výzkum v jedné tělovýchovné jednotě. V centru Prahy se po práci scházeli pánové, kteří si uvědomovali důležitost pohybu, aby se (v x patře pod zemí) pro své zdraví hecovali (kdo si vezme těžší činky a hodinu s nimi bude zápasit). Předpokládaná změna tepové frekvence se nekonala, ale přejmenovali jsme si to pracovně na TJ velbloudů. Jedna záda nebyla alespoň trošičku rovnější. O puchu v přecpané místnosti s nízkým (cca 2m) stropem raději nemluvit.

  • delfinsk
   delfinsk, 5.1.19 13:48:54  
    

   Co cvičit?
   V dávných dobách na CB (občanské radiostanice) probíhal ranní budíček, kde na jednu relaci bylo cca 10 vteřin. Jednou jsem z legrace víc jak 4 hodiny přemýšlel a zkoušel do tak krátké doby nacpat instrukci pro smysluplný cvik a druhý den ráno jsem udělal pro všechny ranní rozcvičku. Po celý den na všech kanálech se v hovorech objevovalo, že by taková rozcvička měla být každý den. Týden jsem si večer dlouhou dobu lámal hlavu s ranní relací. Pak se to dařilo objevovat rychleji. Po měsíci jsem to nechával na ráno a později až po přihlášení na budíčku. Každý cvik ještě Jarda vtipně okomentoval. Každý den jsem si poznamenal, jaký cvik se cvičil. Po dvou letech jsem to probíral a s údivem jsem zjistil, že jsem se ani jednou neopakoval. I kratinké cviky (zahýbat prstem, zakývat hlavou, ohnout jen prsteník levé ruky) jsou důležité. Když se k tomu přidruží dobrá nálada, není co dál řešit.

   • Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 5.1.19 13:58:32  
     

    Teda cvičit hned ráno, to teda sorry jako :10:

    • delfinsk
     delfinsk, 14.1.19 22:23:09  
      

     Příště prosím trošku poupravit formu.
     Ranní rozcvička není můj vejmysl. Ale "když dva dělají totéž, není to totéž.
     Při vojenském výcviku jsem byl donucen občas se zúčastnit dlouhého nástupu s čekáním na opozdilce, prochladnout a pak „filmovat“ ranní cviky. Jako cvičenec (se vzpomínkami na školní tělocvik) jsem vyhledával každou příležitost k úniku a nebyl jsem sám. Našlo se pár jedinců, kteří si libovali, jak dostali správně do těla. Přes den ale toho víc namluvili, než zvládli.
     Později jsem jako neposlušný antivelitelstý typ byl jmenován velitelem účastníků vojenského kurzu (abych udělal nějakou chybu a byl důvod k mému potrestání). Podařilo se mi podsunout veliteli nováčků seznam vojáků, kteří o ten kurz měli zájem. Jejich velitel byl spokojen, protože místo psaní seznamu mohl popíjet. Moje instrukce k rozcvičkám zněla: „Všichni se nemohou zašívat, někdo to musí odskákat, kdyby přišla kontrola“. Kontrola přišla, zjistila, že ani jeden nechybí a já to přežil bez basy. Kluci si samovolně nastavili režim podobný režimu Dr Kysilky na dětském táboře a rozcvička byla pro ně příjemnost.
     Ráno na táboře MUDr Vladiníra Kysilky. Vyhlášení budíčku byl signál k setrvání ve spacáku (v teple) a převléknout se do plavek. Když „potrubní poštou“ proběhlo, že už jsou všichni převlečení, nebožák předcvičitel vyhlásil rozcvičku a normálním krokem kráčel na první místo (žádný nástup s prochládáním). Tam předcvičoval pomalé cviky (každy cvik 3x a hned následoval další), nic nepočítal, neudával tempo, každý si cvičil co chtěl a jak chtěl. Předcvičitel byl pouze inspirace pro rozespalé cvičence, aby se nezapomínalo na střídání těla, rukou a nohou. Přesun na druhé místo byl již poklusem a tempo rychlejší. Třetí místo už mělo fofr a pak hup, krátké plavání v ledové Lužnici (10 m po proudu). První dny jsme museli dětičky honit, aby se osušily a oblékly (měly pocit velkého tepla). Byl to pro ně veselý začátek dne.