Znamení Lva

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
milos.bur (2018-11-16 19:48:19)korloid (2018-11-16 18:18:09)
Znamení Lva
Založeno: 1. 11. 2018 | Příspěvků: 70 | Členů: 2
Správci: korloid (hlavní)

Od 23.července do 22.-23. srpna se každoročně rodí Lvíčata, z kterých posléze vyrostou Lvice a Lvi. Páté znamení zvěrokruhu, které svým nositelům naděluje organizační schopnosti, tvůrčí potenciál, šlechetnost, bystrost, vyrovnanost, a také tvrdohlavost a panovačnost.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

 • UweFiltr
  UweFiltr, 17.11.18 19:55:00  
   

  Jsem lev a kdo je víc. :2:

 • korloid
  korloid, 14.11.18 18:05:32  
   

  A ještě ve zkratkách:
  - dle data narození (narodil ses v roce Ohnivého Koně):
  Kůň:
  Kladné vlastnosti: píle, podnikavost, ambice, přátelství, smysl pro humor, ostrý jazyk
  Záporné vlastnosti: neklid, netrpělivost, rebelantství, sebestřednost, náladovost
  Vhodné partnerství: Tygr, Koza, Pes
  Vhodné přátelství: Drak, Kůň, Vepř
  Oheň
  Lidské vlastnosti: krása, štěstí a radost, utrpení, horko, jasnovidectví, vůdcovské schopnosti
  Lidské tělo: srdce, krev
  Barvy živlu: pestrobarevná směs barev
  Období: poledne, léto

  -dle data početí (počat jsi byl v roce Dřevěného Hada):
  Had:
  Kladné vlastnosti: ohleduplnost, moudrost, trpělivost, bystrost, schopnost organizovat
  Záporné vlastnosti: náročnost, autoritativnost, žárlivost, lenost
  Vhodné partnerství: Buvol, Drak, Kohout
  Vhodné přátelství: Krysa, Had, Opice, Kohout
  Dřevo
  Lidské vlastnosti: tvůrčí síla a představivost, krása, cudnost, fantazie
  Lidské tělo: játra, oči
  Barvy živlu: modrá, zelená
  Období: ráno, jaro

  Číňané rozlišují celkem pět živlů: dřevo, oheň, země, kov, voda. Živly zesilují nebo jinak upřesňují vlastnosti příslušného znamení.

  Kůň ve Lvu rád bojuje a vítězí, ať to stojí, co to stojí. Narození v roce ohnivého Koně (1966) bývají obzvláště úspěšní.
  A protože jsi byl počat v roce Hada (přelom Vah a Štíra), sdělují hvězdy ještě tohle: Dokáže každého okouzlit. Ze všech Hadů nejvíce spoléhá na štěstí, neboť práce mu příliš nevoní. Často nejvíce kritizuje sám sebe, a tak postupuje dál, dělá kariéru. Přesvědčuje svým šarmem. Takové Hady musíte milovat!

  • milos.bur
   milos.bur, 15.11.18 09:39:37  
    

   Takže,když na mne moje maminka,v dávných dobách zaútočila,po ňákým tenkrát trochu přehnanym mejdanu :9: :6: ty sebestřednej,náladovej rebele,tak to nebylo na mne,ale na to znamení:)

   • korloid
    korloid, 15.11.18 16:38:46  
     

    Přesně tak, takže jestli sis to vzal osobně, tak už si to můžeš odpustit, a dál se za to netrestat. Maminka měla nárok vypěnit, protože výchova Lva je hodně náročná, a aby se z toho jedna nepomátla, musí si občas ulevit - buď nadáváním nebo pláčem. Maminka je narozena v jakém znamení? Českej horoskop i čínskej (pokud čínskej datumově nestačí, napiš, doplnila bych i roky předtím).

    • milos.bur
     milos.bur, 15.11.18 16:42:39  
      

     28.2 1948!Pár dní po puči.

     • korloid
      korloid, 16.11.18 18:17:36  
       

      Žena ve znamení Ryby (z knihy Sluneční znamení, autorka Linda Goodmanová):
      Na první pohled je školní láskou každého chlapce, nepatrně okořeněná zajíčkem z Playboye. Není divu, že je tak žádaná. Tato žena zřídka zkouší zastínit svého muže. Nemá ani v nejmenším žádnou skrytou touhu ho ovládat. Jediné, co od něj chce, je, aby ji chránil a opatroval. Je úplně spokojená, když se může opřít o jeho široké plece a dát mu najevo, jak se silný a jak moc ho potřebuje v tomto děsivém světě. Bude kouzelnou posluchačkou všech jeho problémů a vůbec prima ženská v každé krizi. Žena Ryba si myslí, že každý muž v její blízkosti (druh, manžel, přítel, bratr atd) dokáže porazit celý svět s jednou rukou uvázanou za zády, a je třeba jen překvapivě málo této dojemné víry, aby ho přesvědčila o tomtéž. A vy se divíte, proč je tak oblíbená? Tato dívka je pro svého pyšného muže útulnou oázou klidu. Muži jsou k ní přitahováni jako včely k hrnci medu, protože je nekonečně ženská. Po krátké konverzaci s ní se muž hned uvolní. Tato žena mu dá najevo, že mu nikdy nebude klást vinu za problémy v zaměstnání nebo neúmyslné chyby. Vždy je to chyba někoho jiného. Nikdy partnerova. Také ho nebude tlačit, aby postupoval rychleji. Jeho vlastní tempo jí naprosto vyhovuje. Žena Ryba je rozhodně víc mírná než hádavá. Aby se z ní stala dračice, musí ji k tomu dohnat neobyčejná krutost nebo lenost partnera. Nejtěžší pro Rybu je překonat plachost a pochybnosti. Často se bojí, aby si něco příliš nevynucovala a nikoho nevyužívala, přestože takové myšlenky existují jen v její hlavě.
      Ryba matka: Tato žena věnuje dětem celé srdce kromě velkého kusu, který patří životnímu druhovi. Bude milovat všechny děti, ale ty, které jsou ošklivější, slabší, menší nebo nemocnější, budou mít možná u ní menší výhody. Ryby mají největší pochopení na světě pro stydlivost malých chlapců a problémy dospívajících dívek. Matka Ryba spřádá nad kolébkou každého dítěte tisíce útržků snů jako pavučinu. Obětuje cokoliv, aby její děti měly všechno, co jí bylo v dětství odepřeno. Také může být příliš shovívavá. Uplatňovat kázeň je pro ni těžké, ale musí si uvědomit, že nedostatek přísnosti je nezřídka stejně škodlivý jako vážné zanedbávání. Proviní-li se přílišnou mírností, jemně jí to vysvětlete, a uvidíte, že se jí zdaří dosáhnout šťastného kompromisu mezi kázní a laskavostí a jejich potomci jim dělají čest.
      Žena Ryba poslouchá oceán a ten jí vypráví různé věci. I uprostřed města slyší Neptunův příboj, který šeptá jejímu srdci možná víc než chce slyšet. Nezapomeňte na její narozeniny. Ona nezapomene.

     • korloid
      korloid, 16.11.18 18:18:09  
       

      Narozena ve znamení Krysy:
      Kladné vlastnosti: přátelství, bystrost, přizpůsobivost, energičnost, ohleduplnost
      Záporné vlastnosti: vypočítavost, impulzivnost, sobectví, naivita, přehnané, ambice
      Vhodné partnerství: Buvol, Drak, Opice, Had
      Vhodné přátelství: Krysa, Králík, Pes, Vepř
      Ženské představitelky tohoto znamená, které se narodily v zimě, mají sklony k hromadění zásob, někdy až nadbytečných. Někdy mají sklon k nestřídmosti, což ohrožuje jejich zdraví. Ovšem Krysy mají velmi šikovnou vlastnost - umějí se vytáhnout z průšvihu samy, a jsou velmi odolné. Mnoho Krys je životem hýčkáno, mají rády luxus. Nejedna Krysa doplatí na to, že se nevyznají v lidech - důvěřují a jsou podvedeny. Krysí ženy jsou velmi elegantní a půvabné. Krysa žena vstupuje do manželství na rozdíl od krysího muže většinou velmi brzy.

      Počata v roce Vepře:
      Kladné vlastnosti: velkorysost, tolerance, čestnost, smysl pro humor, starostlivost, inteligence
      Záporné vlastnosti: naivita, egoismus, náladovost, tvrdohlavost, slabost pro lichocení
      Vhodné partnerství: Tygr, Koza, Pes
      Vhodné přátelství: Krysa, Králík, Drak, Opice
      Vepři jsou fanatiky pravdy, při lži se necítí dobře, pletichařit vůbec neumí. Rozhodují se váhavě, takže je okolí pokládá za nejisté. Na druhé straně však mají nepředstavitelné štěstí (i u nás říkáme prasátko pro štěstí). Vyhrají v loterii nebo jsou bohatými dědici. Jejich přímočarost jim umožňuje dosáhnout významných výsledků ve všech profesích. Ženy bývají těmi nejlepšími matkami a nejlaskavějšími manželkami. Vepři se dovedou smát sami sobě, a těm, které mají rádi, jsou dobrými přáteli.

      • milos.bur
       milos.bur, 16.11.18 19:48:18  
        

       Fíha!No dík :4:

 • korloid
  korloid, 14.11.18 17:59:01  
   

  Ták, tady máš, Miloši, povídání o Koních:
  Lidé narození ve znamení Koně mají srdce na pravém místě. Mají smysl pro humor, pochopení pro krásná umění a jsou všestranně nadaní. Rádi mluví ( v našem případě píší), ale člověk jim také rád naslouchá, i když to, co povídají nebývá právě výkvět vší moudrosti. Výmluvný Kůň je zralý pro parlament. Ale v tomto znamení se narodil i leckterý prodavač, který líbivými slovy vychvaluje zboží. Mnozí Koně jsou hluční. Chtějí na sebe upozornit, aby si jich všimli jako nejlepšého ze stáda a poskytli jim stáj, jaká jim náleží: panskou a se spoustou krmiva. Koně nade vše milují volnost, a tak je možné, že tuto touhu pokládá jejich okolí za egoismus. Skutečně se také nejlépe uplatňují v povoláních, v nichž jsou odkázáni jen sami na sebe, jako lékaři nebo umělci na volné noze, badatelé nebo kosmonauti, pracovníci v rozvojových zemích nebo specialisté, finančníci, případně politici.
  Trpělivost není silnou stránkou Koní. Chtějí nespoutaně cválat vpřed a bez ohlížení napravo nalevo zdolávat překážky. Lehký poklus je jen pro staré unavené herky. Dostihovou dráhou Koní jsou večírky, recepce a slavnostní večeře. Ve společnosti se cítí dobře, zde se mohou předvádět. Stále je to pudí ven z vlastních čtyř stěn do volné krajiny, kde mohou závodit a hnát se za lákavými cíli. Je-li překážka příliš vysoká, vyhnou se jí a krátce před cílem se zarazí - jsou přece ještě jiné cíle, proč by to měl být právě tento.
  Nikdo není tak sebejistý jako ten, kdo se narodil ve znamení Koně, žádný netouží tolik po dobrodružství a cestování. Má rád nové, neznámé věci. I když větří nebezpečí, přesto se vrhne do velkého dobrodružství. Nějak se z toho dostane, je přece rychlejší než všichni ostatní!
  Kůň chce být neustále hřebelcován. Jinými slovy: jde s módou, dokonce ji tvoří.
  Také v lásce chtějí Koně všechno. Jestliže jednou zapláli, brzy hoří. Pak zapomenou na všechno kolem, někdy i na kariéru. Láska je pro mnohé Koně vášní, z níž pochází utrpení.
  V manželství představují Koně vždy dominantní část. Běda když jim partner neprojevuje dostatek úcty. Je třeba jim být k dispozici, když přijdou domů unaveni z recepce, je třeba se o ně bát, když se chladnokrevně vrhají do odvážných kousků. Kůň však pro svého partnera není vždy k mání. To spočívá v jeho černé noční duši, v níž je také zapsána nespolehlivost a nedostatek taktu. Koně se rádi smějí a žertují, vždy však pouze na cizí úkor; sami se snadno urazí. To pak mají špatnou náladu a dávají to svému okolí patřičně najevo.
  K penězům mají Koně zdravý vztah: jen ať se točí! většinou jim zůstane slušná částka, kterou šikovně investují. Tak časem dosáhnou blahobytu a vážnosti, což uspokojí jejich potřebu prosadit se.
  Koně jsou velkorysí, tomu, koho mají rádi, dovedou hodně darovat.
  Když se Koním nechá výběh a volnost, odvděčí se přátelstvím, náklonností a ochotou pomáhat. Do jisté míry to lze dokonce využívat.

  • milos.bur
   milos.bur, 14.11.18 23:31:43  
    

   Sem tedy spokojen :4:

 • korloid
  korloid, 12.11.18 17:39:39  
   

  Drak 8.2.1940 - 26.1.1941
  Had 27.1.1941 - 14.2.1942
  Kůň 15.2.1942 - 3.2.1943
  Koza 4.2.1943 - 24.1.1944
  Opice 25.1.1944 - 11.2.1945
  Kohout 12.2.1945 - 1.2.1946
  Pes 2.2.1946 - 21.1.1947
  Vepř 22.1.1947 - 9.2.1948
  Krysa 10.2.1948 - 28.1.1949
  Buvol 29.1.1949 - 15.2.1950
  Tygr 16.2.1950 - 5.2.1951
  Zajíc 6.2.1951 - 25.1.1952
  Drak 26.1.1952 - 13.2.1953
  Had 14.2.1953 - 2.2.1954
  Kůň 3.2.1954 - 23.1.1955
  Koza 24.1.1955 - 10.2.1956
  Opice 11.2.1956 - 29.1.1957
  Kohout 30.1.1957 - 17.2.1958
  Pes 18.2.1958 - 6.2.1959
  Vepř 7.2.1959 - 27.1.1960
  Krysa 28.1.1960 - 14.2.1961
  Buvol 15.2.1961 - 4.2.1962
  Tygr 5.2.1962 - 24.1.1963
  Zajíc 25.1.1963 - 12.2.1964
  Drak 13.2.1964 - 2.2.1965
  Had 3.2.1965 - 20.1.1966
  Kůň 21.1.1966 - 8.2.1967
  Koza 9.2.1967 - 28.1.1968
  Opice 29.1.1968 - 15.2.1969
  Kohout 16.2.1969 - 25.1.1970
  Pes 6.2.1970 - 25.1.1971
  Vepř 26.1.1971 - 14.2.1972
  Krysa 15.2.1972 - 2.2.1973
  Buvol 3.2.1973 - 22.1.1974
  Tygr 23.1.1974 - 10.2.1975
  Zajíc 11.2.1975 - 30.1.1976
  Drak 31.1.1976 - 17.2.1977
  Had 18.2.1977 - 6.2.1978
  Kůň 7.2.1978 - 27.1.1979
  Koza 28.1.1979 - 15.2.1980
  Opice 16.2.1980 - 3.2.1981
  Kohout 4.2.1981 - 24.1.1982
  Pes 25.1.1982 - 12.2.1983
  Vepř 13.2.1983 - 31.1.1984
  Krysa 1.2.1984 - 18.2.1985
  Buvol 19.2.1985 - 8.2.1986
  Tygr 9.2.1986 - 28.1.1987
  Zajíc 29.1.1987 - 16.2.1988
  Drak 17.2.1988 - 5.2.1989
  Had 6.2.1989 - 25.1.1990
  Kůň 26.1.1990 - 13.2.1991
  Koza 14.2.1991 - 2.2.1992
  Opice 3.2.1992 - 21.1.1993
  Kohout 22.1.1993 - 9.2.1994
  Pes 10.2.1994 - 29.1.1995
  Vepř 30.1.1995 - 17.2.1996

  • korloid
   korloid, 13.11.18 18:45:22  
    

   Krysa 18.2.1996 - 6.2.1997
   Buvol 7.2.1997 - 27.1.1998
   Tygr 28.1.1998 - 15.2.1999
   Zajíc 16.2.1999 - 3.2.2000
   Drak 4.2.2000 - 24.1.2001
   Had 25.1.2001 - 12.2.2002
   Kůň 13.2.2002 - 2.2.2003
   Koza 3.2.2003 - 20.1.2004
   Opice 21.1.2004 - 8.2.2005
   Kohout 9.1.2005 - 28.1.2006
   Pes 29.1.2006 - 15.2.2007
   Vepř 16.2.2007 - 6.2.2008
   Krysa 7.2.2008 - 25.1.2009
   Buvol 26.1.2009 - 13.2.2010
   Tygr 14.2.2010 - 2.2.2011
   Zajíc 3.2.2011 - 22.1.2012
   Drak 23.1.2012 - 9.2.2013
   Had 10.2.2013 - 30.1.2014
   Kůň 31.1.2014 - 18.2.2015
   Koza 19.2.2015 - 7.2.2016
   Opice 8.2.2016 - 27.1.2017
   Kohout 28.1.2017 - 15.2.2018
   Pes 16.2.2018 - 4.2.2019
   Vepř 5.2.2019 -

   Čínané uznávají pět dalších identifikátorů: dřevo, oheň, země, kov, voda, takže například nyní prožíváme rok Zemského Psa.

 • milos.bur
  milos.bur, 11.11.18 22:12:08  
   

  A zítra zas do práce :11:

  • korloid
   korloid, 12.11.18 17:38:48  
    

   Ano, ano, taky jsem zaměstnanec, do důchodu mi zbývá ještě cca třináctapůl roku. Proto jsem na diskuzi buď ráno než jdu do práce, pokud je čas, anebo až navečer. O víkendech jsem většinou hlídací babička, takže tam je někdy čas na počítadlo, jindy ne = proto se mi líbí Diskutníci. Klídek, pohodička, vše je uloženo, a kdo má čas si hraje. Počítadlo mi pořád přijde jako úžasná hračka, i když ho mám v práci celý den. Takhle doma je to zas o něčem jiném.

 • korloid
  korloid, 11.11.18 08:19:52  
   

  Teď se jukneme na vztahy mezi Lvem a Vodnářem.
  Začneme dílem Emila Václava Havelky, prvním prezidentem Československé astrologické akademie:
  Je to v pořadí šesté znamení před vámi i za vámi, proto může být současně váš přítel, ale i nepřítel. V zásadě máte stejné oblasti zájmů a stejné priority, přibližujete se k nim však z opačných stran a v jiné sféře použití. Při zkřížení energií těchto dvou znamení dochází k náhlým milostným vzplanutím a krásným prožitkům, po rozchodu pak vypuká o to větší nenávist. V obchodním spojení si příliš nerozumějí. Spojení je vhodné spíše pro jednorázové akce, kde se dají uplatnit Vodnářské fantastické myšlenky a síla Lva.
  Lev - Oheň
  Lidé ohnivých znamení uplatňují svoji energii tak, že se snaží uvést věci do chodu. Senzitivně reagují na emocionální obsah věcí, zajímají se spíše o aktuální události. Oheň vždy odpovídá vystupující energii, vztahující se k reálnému a fyzickému světu.
  Vodnář - Vzduch
  Lidé vzdušných znamení jsou neustále plni nových myšlenek a doufají, že jimi mohou ovlivnit ostatní. Je to komunukace v abstraktním smyslu, vzduch jako element je vystupující mentální energie. Eminentním zájmem vzdušných znamení je proto komunikace jejich energie s ostatními. Tito lidé kladou důraz na nastínění konceptu, nikoli však na realitu. Je zde příbuznost s ohnivou energií, neboť obě jsou vystupující, ale vzájemně se neprotínají, navíc vzdušným znamením chybí emocionální část.
  Lev i Vodnář patří do pevných znamení. Jde o druhou fázi energie tzv.fázi plnosti.Energie je na svém místě, udržuje se a stabilizuje.
  Pro Lva je tedy charakteristický element oheň - aktivita, a kvalita pevného znamení - udržování. Vládcem Lva je Slunce, vládcem Vodnáře je Saturn, nejpomalejší astrologická planeta. Slunce vyzařuje energii kolem sebe a je centrem všeho ostatního.

  Podtrženo sečteno: Když je dost vzduchu, oheň krásně hoří; při hrozbě příliš intenzivního žáru stačí vzduch ubrat. A tak jako se všechny planety točí kolem našeho sluníčka, vyžaduje i dušička Lva, aby se všechno točilo kolem ní; prostě si nemůže pomoci, je to její podstata. ♥

  • milos.bur
   milos.bur, 11.11.18 09:33:19  
    

   To je má druhá žena! :2: První byla lvice!6.8! :6:

   • korloid
    korloid, 12.11.18 17:32:16  
     

    Vodnářky jsou každá jiná, tam se to líp rozlišuje podle čínského horoskopu. Dám nahoru tabulku, a vyber, které znamení jsi Ty a které žena = dle čínského horoskopu můžete být klidně i stejné znamení.

    Jinak vyloženě o manželství jsem našla v knížce Oblíbené horoskopy od Jarmily Mandžukové spíš divné věci - posuď sám:
    Lev - Vodnář
    Duchaplný a inteligentní Vodnář přitahuje sebejistého Lva, ale většinou zůstanou u přátelství nebo krátkodobého vztahu. Lev touží po klidu a jistotě, ale neklidný Vodnář nepotřebuje tolik pevné zázemí, ke kterému by se neustále vracel. Navíc oba mají sklon žít nad poměry a ekonomické problémy a další rizika na sebe nenechají dlouho čekat.
    Vodnář - Lev
    Většinou, když se tito dva partneři setkají, prožijí krátký milostný románek, a potom se opět vydají na cestu. Jsou příliš odlišní s rozdílnými názory a zájmy, že nebudou pravděpodobně schopni vytvořit vhodný vztah. Vodnář zjistí, že ovládnout Lva je těžké a složité, Lev je ke svému druhovi přehnaně náročný a hodně od něho očekává.

    • milos.bur
     milos.bur, 12.11.18 20:29:02  
      

     Sem dle toho ještě KŮŇ :1:

     • korloid
      korloid, 13.11.18 19:03:15  
       

      Velmi zvláštní vyjádření. Takové bych čekala od Vodnáře, nikoli však od Lva. Je jen jedno znamení zvěrokruhu, které může v této souvislosti požívat příslovce ještě nebo už, protože jediní Vodnáři jsou hraniční, jinak všechna ostatní znamení jsou pevně daná. Například na mě to pasuje beze zbytku, ale já jsem Vodnářka. Jako Tvá žena. Možná ses zamyslel nad jejím datem, a proto jsi to napsal takhle zvláštně. ((Další variantu tj.pokus o manipulaci předstíráním shody vylučuji, protože k ní nemáš motiv.))
      Samozřejmě jiná věc je datum početí versus datum porodu, tam je většina lidí křížená. Jen Štíři, Střelci, Kozorozi a někteří Vodnáři jsou čistokrevní tj.počati i porozeni v tom samém roce. Jinak jde o křížence nebo chcete-li míšence tj.jsou počati v jednom roce a porozeni v dalším roce, takže při sestavování charakteristik se musí brát v úvahu obě znamení.

      • milos.bur
       milos.bur, 13.11.18 19:25:24  
        

       To už mi mate :2:

       • korloid
        korloid, 13.11.18 19:32:38  
         

        Omlouvám se, až nyní jsem nalezla zřejmě správný úhel pohledu. Myslel jsi to tak, že jsi Lev a ještě k tomu Kůň?

        • milos.bur
         milos.bur, 13.11.18 19:43:37  
          

         24.7 1966 tak třeba sem to špatně četl,ale tak mi to vychází :2: Lev i Kůň :2:

         • korloid
          korloid, 13.11.18 20:05:30  
           

          Ano, vychází Ti to správně. Zítra se rozepíšu o Koních. Vydrž. :15:

 • korloid
  korloid, 10.11.18 08:18:52  
   

  Krásné sobotní ráno. Znáš komedii Princ a pruďas?
  Taky pěkná blbinka, tady jsem našla výstižnou recenzi:
  "Nahlédněte do vyšších sfér ve společnosti Dannyho McBridea, Jamese Franca a Natalie Portman v zábavné akční komedii PRINC A PRUĎAS od režiséra filmu Travička zelená.Dva princové – věčně zhulený Thadeous (McBride) a ušlechtilý Fabious (Franco) – se v doprovodu vznětlivé bojovnice (Portman) vydávají osvobodit princeznu ze spárů zlého čaroděje. Nejdříve budou ale muset přemoci odporné příšery a vypořádat se se zrádnými rytíři. Pobavte se při sledování jejich šílené výpravy nabité scénami, které byly pro kina příliš šokující."
  Český název: PRINC A PRUĎAS
  Originál: Your Highness [USA, 2011]
  Délka: 98 minut
  DVD obsahuje:
  Zvuk: český 5.1, anglický 5.1, maďarský 5.1
  Titulky: české, anglické, arabské, bulharské, maďarské, islandské
  Obraz: 16:9; 2.35:1
  Hrají: Danny R. McBride, James Franco, Natalie Portman, Zooey Deschanel, Justin Theroux, Damian Lewis, Charles Dance, Toby Jones, Brian Steele, Eva Wyrwal, Julian Rhind-Tutt
  Režie: David Gordon Green
  Bonusy:
  - Nepovedené záběry
  - Zvrhlé představy
  - Zvrhlé představy
  https://www.film-game.cz/filmy/dvd/princ-a-prudas-dvd,0908512.html
  https://www.leknihy.cz/Princ-a-prudas-DVD-d324015.htm
  https://www.dvdvydejna.cz/Princ-a-prudas-DVD-d38957.htm
  Některé prodejny mají tenhle film zařazený jako pohádku, ale já bych ji opravdu mezi pohádky pro děti nezařadila. Leda tak pro pohádky pro dospělé, páč z trofeje-suvenýru, který si princ Tadeus vzal z poraženého Mínotaura by mohli mít malí chlapci velké strachy. Malé děti totiž mají tendenci syntetizovat, takže tady hrozí syntéza: nevyhraju, tak mi uříznou. Proto pro děti opravdu ne, ale dospělí se obzvláště v partě baví od prvních chvil, protože každému se líbí něco jiného, a veselí se dobře přenáší.

  • milos.bur
   milos.bur, 10.11.18 08:21:49  
    

   Neviděl sem.Kouknu :4:

 • milos.bur
  milos.bur, 9.11.18 07:11:52  
   

  Dobré ráno!Narozen sem 24.7!Tedy si k vám dovolím připojit :4:

  • korloid
   korloid, 9.11.18 17:22:58  
    

   Ahoj Miloši, vítám Tě na diskuzi. A co pro tebe mají hvězdy? Kolem 10.11.2018 je velmi příznivé období pro uzavření výhodného obchodu či nějaké transakce. Doporučuji nepropást příležitost. Po celý listopad je navíc zvýšená možnost výhry. (Dnes večer tj. 9.11. se losuje loterie Eurojackpot, zítra 10.11. se losují Euromiliony, v neděli 11.11. klasická Sportka, plus v různé dny další jiné loterie a sázení).
   Podrobnosti horoskopu na listopad 2018 pro Lvy zde: https://www.astrohled.cz/horoskopy/horoskop-na-tento-mesic/detail-horoskopu/?id_znameni=6

   • milos.bur
    milos.bur, 9.11.18 18:10:32  
     

    Ahoj,dík za přivítání.Sportku nehraju.Ale o víkendu,když sme na chalupě na Vysočině,chodím hrát v sobotu večer mariáš :4: Komu karty v ruce šustí,toho štěstí neopustí :6:

    • korloid
     korloid, 9.11.18 18:16:51  
      

     Prima, tak já Ti budu držet palce, a Ty se přijď po víkendu pochlubit, jestli to hvězdy viděly dobře nebo potřebujou poštelovat. ♥

     • milos.bur
      milos.bur, 9.11.18 20:33:31  
       

      Tenhle víkend,sem zůstal v Praze.Kamaráda manželka slaví narozeniny :4:

      • korloid
       korloid, 9.11.18 21:02:50  
        

       Jakou jsi koupil bonbošku? Příští týden půjdu zas do zdejší cukrárny s belgickejma pralinkama, šéfová bude mít svátek a narozky a zbožňuje mandlové lanýžky, tak co bych pro neudělala.♥

       • milos.bur
        milos.bur, 9.11.18 21:10:18  
         

        Já jen dal holkám trochu peněz,aby něco za mne koupili.Nesnáším obchody :4:

        • milos.bur
         milos.bur, 9.11.18 21:10:51  
          

         Takže bonboška byla zabalená :2:

         • korloid
          korloid, 9.11.18 21:17:41  
           

          Tak držím palce, ať se oslava vydaří. Klidnou a pohodovou dobrou noc ♥

        • korloid
         korloid, 9.11.18 21:17:03  
          

         Jasně, já zapomněla, že jsi Lev. Co bys to zařizoval sám, když máš kolem sebe lidi, co to můžou zařídit za Tebe. Ty si jen půjdeš pro pochvalu.:1:

         • milos.bur
          milos.bur, 9.11.18 21:23:20  
           

          :1: Takhle mi to fakt nenapadlo :1: Ale poděkování sem s úsměvem přijal :4:

         • milos.bur
          milos.bur, 9.11.18 21:24:51  
           

          Dnes sme mělí takový menší,posezení v práci.Na oslavu jdem zítra.Tour de noční Praha :1:

  • korloid
   korloid, 9.11.18 18:14:50  
    

   Mám zvědavý dotaz: Hokej bar u "Kentána" je podle Kentána z Mortanží, co snil o bistru U dvou přátel s Rubym Spito?

   • milos.bur
    milos.bur, 9.11.18 18:46:59  
     

    :4: Znáš Terkys? :4:

    • milos.bur
     milos.bur, 9.11.18 19:09:40  
      

     A je :2:

    • korloid
     korloid, 9.11.18 19:20:13  
      

     Ne, Terkys mi nic neříká. Aha, uživatelka Diskutníků. Neznám. Mě jen zaujal název té diskuze na Tvém profilu.

     Znám komedii Tais-toi! s Jeanem Renoem (Ruby Spito) a Gérardem Depardieuem (Kentán z Montarží): https://www.csfd.cz/film/117181-drz-hubu/prehled/
     Pokud má jméno Kentán právě z téhle komedie, pak zná rozhovor:
     "He, viděl jsi támhlety dvě tlusté báby?"
     "To jsme my, pitomče!"
     "Ooh! Sakra! Nemyslel jsem si, že je to tak drsný."
     Nebo hlášku psychiatra: "Ano, měly by se postavit útulky pro blbce, ale dokážete si představit, jak by ty budovy musely být veliké?"

     • milos.bur
      milos.bur, 9.11.18 19:31:16  
       

      Je to dle toho :4:

      • korloid
       korloid, 9.11.18 20:58:32  
        

       Nádherná věcička.♥

 • korloid
  korloid, 7.11.18 20:49:33  
   

  Linda Goodmanová má v knize Sluneční znamení rozpětí pro znamení Lva 24.7.-23.8.

  • korloid
   korloid, 8.11.18 20:23:35  
    

   V kapitole Dítě Lev se píše:
   Typické Lvíče je slunné, šťastné, hravé a veselé - když je po jeho. Když není, zčistajasna se objeví bouřkové mraky a začne burácet hrom, nebo nastane ublížený ústup. I když se mladý Lev zdá být příliš sebevědomý, neměl by se soustavně snižovat. Potlačování jeho nadšení a dobré nálady může způsobit hluboké jizvy, které zatemní jeho slunce na mnoho let. Malí Lvíčci a Lvice mají ve zvyku komandovat druhé děti, což často otráví matky méně výbojných potomků, ale měli by se kárat jemně, zejména před ostatními dětmi. Velká pýcha Lvů prudce reaguje na útok na jejich ješitnost, obzvláště na veřejnosti. Je dobré podporovat přirozenou vedoucí úlohu dětí Lvů, ale musí se jim vštípit, že každý přijde na řadu, protože tak je to fér, i když jsou silnější než ostatní.
   Lví smysl pro spravedlnost obvykle takovému dítěti otevře oči. není zlomyslně agresivní. Jenom má touhu být v čele přehlídky. Tito chlapci a dívky mají silnou potřebu se předvádět a ztratí-li rodiče kontrolu, je těžké je potom odradit. Malý Lev pyšne stojí na hlavě na školním dvoře nebo chodí po plotě, aby přilákal pozornost dívek. Moudří rodiče začnou brzy svému dítěti vysvětlovat, že takové předvádění není zrovna moc důstojné. To zpravidla zapůsobí jako mávnutí kouzelného proutku, protože děti řízené Sluncem mají vrozený smysl pro důstojnost.
   Všimnete si toho i u nejmenších Lvíčat. Mají jistý druh královského chování, které působí dojmem, že dítě je králem všeho, co zkoumá. Razí se pro něj termín "jeho výsost dítě". Lví mláďata začnou brzy ovládat hřad a omotají si maminku s tatínkem i s celým příbuzenstvem kolem prstu. Je to zvláštní, ale malý Lev sedící na trůně - tedy na své dětské stoličce - pobryndaný džusem a vaječným žloutkem a potřebující přebalit si nějak dokáže zachovat důstojnost. Takovému dítěti připadá přirozené dovolit zbožňujícím rodičům a přátelům skládat mu hold, zatímco vlídně přijímá jejich pozornost, dary a lichotky. Nedělá mu žádné potíže být terčem obdivu. Všimněte si toho potěšeného samolibého výrazu, když se nad ním cizí lidé rozplývají.
   Dítě Lev bude bezohlednější než průměrné děti, bude víc riskovat a bude aktivnější. Potom budou následovat periodická období Lví lenosti, kdy bude doma polehávat, příliš unavené hnout prstem, kromě toho, aby vám signalizovalo, že ho máte obsloužit. Nechte ho být a dejte mu na srozuměnou, že mu nikdo nebude dělat lokaje. Jestli něco chce, může si to obstarat samo, až se mu vrátí energie. Jinak se rozmazlené dítě Lev může stát skutečným tyranem. Pochopitelně se nic nestane, když mu občas podáte knihu nebo sklenici mléka nebo mu prokážete jinou přátelskou službu. Ale takový malý ústupek Lvovým rozmarům stačí ažaž, pokud ovšem nemáte tajné přání stát se čekatelkou na místo princova štolby. Zato s dětmi, které se naučily, že chtějí-li být respektovány, musí respektovat práva druhých, se dá užít spousta legrace.

  • korloid
   korloid, 8.11.18 20:24:53  
    

   Jsou stejně hravé a přítulné jako ta roztomilá lvíčata v zoologické zahradě a stejně jako ona potřebují přísnou disciplínu a lásku. Krotitelé Lvů uplatní stejně často láskyplný polibek a důslednou výchovu. Jedno bez druhého je vždy neúčinné a nebezpečné.
   Existují dva druhy chlapců a dívek ve znamení Lva. První typ jsou extroverti, veselí, vstřícní, vřelí a štědří, i když občas příliš ctižádostiví. Ti druzí jsou tišší, naoko téměř zakřiknutí. Těmto zjevně bázlivým Lvíčkům zřejmě zasadili ránu dominantní rodiče nebo jejich ješitnost utrpěla tím, že se sourozencům dostávalo příliš pozornosti. Tajně touží po moci a aplausu jako ostatní Lvi. Nebezpečí takových situací tkví v tom, že trvají-li dlouho, dítě Lev si později vynutí pozornost v nesprávné době od nesprávných lidí nebo se stáhne do bolestné ostýchavosti a ničivé frustrace. Pro Lva je velmi nezdravé, když je jeho ego nepřirozeně potlačováno dlouhou dobu.
   Dítě Lev rádo dostává a plní úkoly v domácnosti, protože jim dodávají pocit autority. Učitelé by měli vědět, že studenti ve znamení Lva rádi sami poučují a vysvětlují ostatním. Nic je nepotěší víc, než když učitel musí odejít ze třídy a oni si hrají na jeho zástupce. Dostanou se tím do středu pozornosti. Je-li takové dítě pověřeno udržet kázeň, normálně to rádo splní, ale čas od času převáží jeho hravý duch a učitel se vrátí do rozjíveného cirkusu.
   Malí Lvi se umějí rychle učit, pokud se jim zachce. Jsou inteligentní a často bohatě odmění trpělivého učitele, ale mají tendenci být v učení trochu líní. Raději nějak proklouznou pomocí své slunečné povahy a neodolatelného kouzla. Jejich úsměvy a komplimenty mohou učitele poněkud oslnit a není neobvyklé, že tyto děti dostávají lepší známky než si zaslouží. Často se musí donutit, aby si osvojily studijní návyky. Ovšem na druhé straně je donucování ztrátou času. Nejsnažší způsob jak dosáhnout, aby si takové dítě zlepšilo známky, je zapůsobit na jeho ješitnost, aby excelovalo nad ostatními. To obvykle funguje. Když má úspěch, pořádně ho pochvalte a poplácejte po zádech, protože neustále hladoví po uznání. Tyto děti pravděpodobně dostávají větší kapesné než jejich skromnější kamarádi, Vaše Lvíče zřejmě rozdá hodně svých peněz, ale samo se také rozhodně neošidí. Není špatné mu vštípit pravidlo, které Rockefeller učil děti: "Něco rozdej, něco utrať a něco ušetři."
   Když povyrostou, mladí Lvi aLvice si povšimnou zástupců opačného pohlaví dřív než mládež v jiných znameních. Očekávejte bouřlivé dospívání, protože vaše dítě se bude stokrát za den zmítat v citových extrémech. Jeho přátelství i lásky budou hrozně dramatické a plné extáze a utrpení. Všechny děti Lvi milují večírky. Poskytněte jim spoustu volnosti, nebo si ji prostě vynutí samy. Strohé příkazy ničí jejich hrdost a důstojnost. Podpoříte-li jejich odvahu i ješitnost upřímným ujištěním, že jim věříte, že to dokážou, budou rády silné i za vás.

  • korloid
   korloid, 8.11.18 20:25:29  
    

   Vychovat srpnové dítě není nikdy snadný úkol. Nastanou chvíle, kdy si budete myslet, že se vám vašeho Lva v kleci nikdy nepodaří zkrotit. Ale jde o to, když si budete pamatovat, že potřebuje mírnou, ale nepřetržitou kázeň a že láska a náklonnost jsou dva magické klíče k jeho zlatému srdci. Ze Lvů, kteří byli jako malé děti zbožňováni, nevyrostou nešťastní dospělí, ale vyrostou z těch, kteří byli citově zanedbávaní. Nezapomeňte, ře předstírají, že jsou velmi stateční, ale vskrytu duše mají strach, že nejsou. Každý večer je pevně obejměte a milujte je z celého srdce.

 • Belial
  Belial, 5.11.18 16:16:55  
   

  https://vladoviny.blogspot.com/

  • korloid
   korloid, 5.11.18 17:07:38  
    

   No a co já s tím?

  • korloid
   korloid, 6.11.18 06:04:49  
    

   Beliale, pokud chceš posoudit nějakou myšlenku, napiš ji sem, a můžeme podebatit. Pokud chceš posoudit článek, doporučuji server pismak.cz nebo jiný literární server, kde se pohybují lidé, kteří se v tom vyznají. Pokud hledáš obdivovatele, tak jak vidíš, jsem tu zatím sama. A co se mě týče: Nikdy jsem za klukama neběhala (nesmím zapomenout na genderové vyvážení, takže doplňuji ani za holkama) a na stará kolena s tím začínat vážně nebudu.
   Na diskuzích, kterým správcuji netrvám na striktním dodržováním tématu, podle mne všechno souvisí se vším, stačí umět zaujmout příslušný úhel pohledu. A co se týče téhle konkrétní diskuze - jsem tu jen správcem dočasným, takže před předáním ji promažu (nejdřív za deset let, takže zatím tu nechám všechno, co neporušuje pravidla).