O člověku a lidech v časech minulých i přítomných

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
Kahaja (2019-10-31 09:22:30)alaram (2019-09-29 23:59:12)incorruptible6 (2019-09-23 10:35:24)Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-09-18 10:16:20)ala31 (2019-06-18 14:02:18)Saxana (2019-04-14 13:10:07)oldin22 (2019-03-17 13:09:24)TX.2010 (2019-02-16 14:33:01)poko (2018-12-31 18:36:45)
O člověku a lidech v časech minulých i přítomných
Založeno: 12. 10. 2018 | Příspěvků: 574 | Členů: 9
Správci: alaram (hlavní)

Povídání o lidech, lidství, lidské povaze, výhrách i zklamáních. Seriózní debata bez napadání, jakákoliv osobní poznámka a urážka bude bez dalšího upozornění smazána.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• alaram
    alaram, 11.3.19 21:57:40  

Normálně … jsem si něco o sobě ověřila. Původně jsem chtěla napsat "zjistila", ale to není pravda, protože to o sobě vím: jsem JEŠITNÁ. Blbá to vlastnost! :1:

Jde totiž o to, že chci něco zkusit - něco nového, co by mě třeba časem i hodně bavilo … ovšem není to jen tak. Nejdřív ze všeho je třeba zjistit, jestli na to mám - no, a to je právě ten problém. Že zjistím, že na to nemám. :8: :1: Fakt se sama sobě směju, jenže já to fakt blbě snášíííím …

Jedna naděje tu je: kvíknu jen na poprvé. Když zkouším něco nového, víceméně zájmového, připomínám. Druhou ťafku už snáším líp a pak už je to: "Já vám ukááážu!", anebo střípky svých marných pokusů zametu, prach vytřu savem, nakonec vše vystříkám svěží pokojovou vůní a zapomenu.

Dokud mě zas něco nezaujme a nejedu v tom znovu. :6:

• alaram
    alaram, 8.3.19 21:50:15  

https://archiv.ihned.cz/c1-66511160-sloupek-milose-cermaka-mate-vysokou-inteligenci-gratulujeme-ale-to-jeste-neznamena-ze-se-nebudete-chovat-jako-pitomci

JO! :6:

• Kahaja
      Kahaja, 9.3.19 09:43:23  

Vysoká inteligence nesouvisí s chováním a povahou člověka.O tom hodně vím z vlastního života. Když k ní není dobrý charakter je k ničemu.

• ala31
        ala31, 14.3.19 09:12:40  

Pravda na 100% :15:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 6.3.19 21:17:22  

Dneska je to 7 let, co mi umřela máma. Ještě dopoledne jsem za ní byl a než jsem došel domů, volala doktorka. Požádal jsem dnes na mši (je Popeleční středa) faráře, aby o ní řekl několik slov při kázání.

• alaram
      alaram, 6.3.19 21:21:23  

Já se v těch církevních svátcích nevyznám, ale mše je rozhodně důstojná příležitost na hezkou vzpomínku na maminku.

• alaram
    alaram, 4.3.19 09:27:50  

Tak jsem se teď u kafe opravdu pobavila. Správce jistého fóra, které bylo chvíli nedopatřením zařazeno mezi Organizační, pravil, že kdo na liště jen načuhuje a nepíše, bude blokován. Jako by to v načuhování nějak bránilo :1: :1: :1: .

Ale o to mu ani nejde, chce prostě jen zase projevit MOC. Tím, že dá na BL někoho, kdo si stejně chodí jen číst. Asi ho to správně nakopne do nového dne a týdne. A nejen mě to rozesmálo, takže tím prokázal službu i jiným - tak to má být. :15:

• incorruptible6
    incorruptible6, 3.3.19 20:52:58  

https://www.stream.cz/jak-nas-vidi-svet/10030666-likerova-spicka-zakusek-ktery-se-cizinci-stydi-jist?rss&dop-ab-variant=3&seq-no=1
    :1:

• alaram
      alaram, 3.3.19 21:01:44  

:1: :1: Ale nakonec to baštili s chutí. :15:

• incorruptible6
        incorruptible6, 4.3.19 09:53:21  

To mě nikdy nenapadlo, že by se na to mohli prakticky všichni dívat takhle... dokonce tak, že si to před kamerou odmítli strčit do úst. To je nějaký předsudek nebo jak to nazvat... mě by to bylo naprosto jedno, jednou je to k sežrání, tak jakýpak ohledy na tvar... :1:

• Kahaja
      Kahaja, 3.3.19 21:03:19  

očekával bych to spíš bílé :1: :1: :1:

• alaram
    alaram, 3.3.19 10:00:46  

Internetové výzvy, to je věc!

https://tn.nova.cz/clanek/internet-zaplavila-dalsi-bizarni-vyzva-rodice-hazi-na-deti-syr.html

Když při nich někdo zabije nebo zraní sám sebe, je to jeho problém, ale zatahovat do nich nic netušící jiné lidi, natož děti, by mělo být trestné - ve smyslu DŮSLEDNÉ blokace videí takových kravin na sociálních sítích. Ano, je to "jen" měkký sýr, ale když po svém vlastním dítěti něco hodím a natočím to KVŮLI SRANDĚ CIZÍCH LIDÍ, je to úchylnost, která by se rozhodně neměla podporovat.

Protože příště může někdo přijít na to, že ještě větší sranda je hodit je do bazénu. Nebo něco na ten způsob.

• Kahaja
      Kahaja, 3.3.19 10:02:53  

Lidi nějak degenerujou :8:

• alaram
        alaram, 3.3.19 10:04:24  

Je vidět, že se mají až příliš dobře.

• Kahaja
          Kahaja, 3.3.19 10:20:36  

Taky si myslím,že valná většina těch nesmyslů pochází z nudy...

• alaram
    alaram, 2.3.19 16:05:15  

Dneska jsem tak líná, že kdybych nebyla tak líná, zkusím si vygůglit, jestli neexistují nějaké "kněžky ladu a pořádku". Které by jen silou své vůle a bez pohnutí prstem zajistily, aby se umylo nádobí, sporák, vyluxovat by to tu chtělo, dlaždičky v kuchyni už taky pamatují pondělí …

Založím nějakou šikovnou církev, kdy se mi o to věřící postarají a ještě mi za to zaplatí. Juj, TO JE NÁPAD! :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.3.19 21:37:20  

Dneska už ani ty kněžky lásky ...
      Sedl jsem si tuhle v metru proti jedný mý známý kurvě. Svého času jsem jí vídal v kontíku nebo kde - někteří moji žáci mě po tréninku občas někde zaplatili café :))) Její nápadně kulatý (ovšem zmalovaný) gesicht jsem poznal hned, mě lidi nevímproč taky poznávají; ona měla tlusté kejty nadité do takových jako kožených velice lesklých a velice přiléhavých kalhot a vůbec všechno drahé a kurevsky nápadné :14: :14: Povídám:- No nazdar, to to letí, to už je doba, co? No, nemládnem ... :1: :1: Urazila se! :7: :14: Hned si stoupla ke dveřím a vystoupila. Ale možná, že už byla na místě. Kam jí poslala "agentura" :14: :14:

No to jen taková vzpomínka :)

• alaram
        alaram, 2.3.19 22:08:43  

:1: Takhle jí to vpálit, to se nedělá! :15:

• alaram
    alaram, 2.3.19 14:10:21  

Tak dámy, jestli se nudíte a nevíte, co s prachama, je tu další možnost zábavy a poučení:

https://www.expres.cz/helena-houdova-sexualni-traumata-kouc-posvatne-sexuality-pnl-/celebrity.aspx?c=A190218_111822_dx-celebrity_krio

Pro začátek doporučuji zapsat si za uši, že se neříká "vagína", natož "frnda", ale "yoni".

Přeju hezkou zábavu, já jdu gůglit, co to také koštuje se takovou kněžkou stát, vypadá to na další slušnou výdělečnou činnost. :6: :6: :1:

• incorruptible6
      incorruptible6, 2.3.19 14:21:29  

A co pak máme my muži? Yoníky? :1:

• alaram
        alaram, 2.3.19 14:27:48  

Na mě to působí dojem, že muži se té posvátné sexuality ani nezúčastní, tudíž není třeba jejich pohlavní orgány nějak nazývat. :1: :1:

• alaram
          alaram, 2.3.19 14:30:48  

Ha, jak to píšu, vzpomněla jsem si na sestřenku, která už asi před deseti lety mlela něco o "vyšším orgasmu" BEZ CHLAPA. Nikdy se neuměla moc dobře vyjadřovat, takže na otázku, co to je, jen mávala rukama jako větrný mlýn a vyrážela ze sebe: "No … to … se … nedá...", nicméně masturbaci popřela naprosto jednoznačně.

Takže asi "orgasmus dosažený intenzivním duchovnem". Zkusím nadhodit doma. :1:

• Kahaja
            Kahaja, 2.3.19 14:51:30  

Myslím,že s duchovním orgasmem by mne manžel jaksi nepochopil :14:

• incorruptible6
              incorruptible6, 2.3.19 15:59:41  

Zjevně potřebuje orgasmus hmotný... :4:

• alaram
                alaram, 2.3.19 16:02:22  

Jak přízemní - nic svatého mu není! :10: :1:

• alaram
    alaram, 26.2.19 08:17:04  

S těmi "vyznavači vyhynutí lidstva":

Na jedné ze zahraničních "drbáren", co mám na FB, byl článek, kde krásný mladý úspěšný pár prohlašoval, že nikdy nebudou "kontaminovat zemi dětmi". Stačila jsem si přečíst, že muž podstoupil vasektomii, co žena nevím, protože jsem to zhnuseně zavřela, ale zajímavé byly komentáře pod tím. Rodiče se většinou rozplývali, jak je krásné a úžasné mít děti, anti-rodiče radostně souhlasili, že KONTAMINOVAT těžce zkoušenou matičku zemi dalšími lidmi je špatná věc. Donutilo mě to ke komentáři:

Tihle krásní mladí úspěšní lidé určitě žijí velmi zdravým způsobem života. Mají tedy vysokou šanci, že se dožijí vysokého věku. Jenže vysoký věk znamená přes veškerou snahu i nutnost péče, samostatnost klesá. Kdo se o ně bude starat -- jejich vrstevníci?

Samozřejmě jsem to schytala, že na to, aby se o nás někdo staral, si přece nemusím pořizovat děti.

No, MY ne. Ale lékaři, sestry, pečovatelé … jsou přece NĚČÍ DĚTI, že? Takže někdo tu zemi holt "kontaminovat" dětmi musí, ledaže by každý člověk, který se stane nesamostatným, okamžitě spáchal sebevraždu. Nejlépe tak, že skočí někam do sopky, aby ho nemuseli jiní staříčci uklízet.

• Kahaja
      Kahaja, 26.2.19 09:19:03  

Je to opět jen snaha obhajovat tuhle nepřirozenost.Příroda to má ošetřené a k účelu regulace lidí vymyslela smrt.Takže další lidský výmysl,jakých je dneska spousta.

• incorruptible6
      incorruptible6, 26.2.19 15:31:15  

No, je to trochu pokrytecké nazývat někoho kontaminací a pak se od té samé kontaminace, kterou tak opovrhuje, nechat opečovávat. :1:

• alaram
        alaram, 26.2.19 16:21:45  

Mně se zdá, jako by si tihle lidé mysleli, že NIKDY nezestárnou. Nebo zestárnou a budou ve formě až do posledního dechu ve sto letech. :1:

• Dopaminka
          Dopaminka, 26.2.19 16:27:29  

prodlužování života s sebou nese tuhle daň.
          Dnes je tolik Alzheimerovy nemoci, protože dřív lidé umřeli na jiné nemoci, které se teď léčí, a demence se nestihli dožít.
          Říkám si, jestli je to dobré. Ale nikdo nechceme, aby náš rodič umřel na nemoc, kterou lze vyléčit, a na které se dřív hned umrelo (mrtvice, infarkty, rakovina).

Jinak k těm mladým... ve 20 si připadá každý nesmrtelný, stáří tak daleko, těžko po jich chtít, aby nad tím přemýšleli. K poznání musí dozrát.

• alaram
            alaram, 26.2.19 16:30:05  

Holt se bude muset začít léčit i ten Alzheimer. A zároveň zřizovat pro tyhle lidi adekvátní počet zařízení, kde by své zbývající roky mohli prožít aspoň relativně aktivně. Doma se to nedá ani omylem, ale s odbornou pomocí to jde.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 24.2.19 17:43:11  

https://www.novinky.cz/koktejl/498172-zamestnance-jatek-v-nemecku-kopla-mrtva-krava-utrpel-vazna-zraneni.html

"Více takových zpráv, chudáci kravičky."
    (Zajímavý) příspěvek jedné z diskutujících pod článkem.

Jak se někdo plně oddá té vegetariánské víře ... Já se od masa postupně vzdaluji, je to moc těžké jídlo, také mi uřízli kus tračníku, ale abych přál řezníkům na jatkách pracovní podmínky jak v nějakém thrilleru, to snad ne. Nebo aby je ta zvířata vybila ...

• alaram
      alaram, 25.2.19 16:30:31  

Kdysi mi známý Angličan vyprávěl, jak nějaká ženská zapálila dům, kde uhořelo pár lidí. Když se jí u soudu ptali, jestli svého činu lituje, řekla, že ano - ale ne kvůli lidem, ale kvůli všem těm pavoukům a myškám, kteří v tom domě žili a zahynuli ...

• Dopaminka
        Dopaminka, 25.2.19 20:07:14  

To je hodně zvláštní.

• incorruptible6
          incorruptible6, 25.2.19 22:15:33  

Třeba dospěla k tomu, že člověk jako druh, by měl vyhynout, že je to slepá vývojová větev. :6:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 2.3.19 21:46:00  

Poslouchal jsem prof. Podborského z MUNI a jiné - tolik let jsme se vyvíjeli - jako lidé - dočkali jsme se mezníku politické korektnosti, přivedli jsme ho na svět:), a teď bychom měli vyhynout? :7: Jako nějaký blbý dinosauři :10: :10:

• alaram
    alaram, 24.2.19 11:05:02  

Říká vám něco jméno Marie Kondo? Pokud ne, je to expertka na úklid. Nejspíš jsem ji už někde zmiňovala, je moje oblíbená - napsala o úklidu pár knih a teď má o něm dokonce vlastní program, kdy nejspíš (jsem to neviděla, jen četla) leze lidem do bytů a baráků a pomáhá jim proměnit je v oázu pořádku a řádu. Její filozofie je: "VYHOĎTE všechno, co ve vás nevzbuzuje RADOST, nebo to nutně nepotřebujete."

Hm. Můj problém je v tom, že z DOKONALE uklizeného prostoru mám záchvaty paniky. Určitě není blbý nápad vyhodit nepotřebné krámy, udržovat domácnost čistou a pravidelně vynášet odpadky, ale když vidím ty ruličky, hraničky (oděvů, prádla a ručníků) a prázdné prostory, co po jejím řádění zbydou, to by mě asi … nerozbrečelo, jsem drsná, ale hned bych to musela aspoň rozházet, když ne přímo rozsypat všude kolem. :1:

Za mě prostě: příliš pořádku škodí stejně jako příliš bordelu. Ale uznávám, že někoho může být pohled na dokonalou čistotu a téměř prázdnotu uklidňující. :6:

• Kahaja
      Kahaja, 24.2.19 12:27:09  

Mám ráda uklizeno a čistotu,ale zároveň i svoje věci po ruce.Když se neustále přemisťují,tak mně to rozčiluje :2:

• Dopaminka
        Dopaminka, 24.2.19 12:41:40  

Já tohle až tolik neřeším, ale je pravda, že mívám očišťující pocit z toho, když vyhazuji staré a nepotřebné věci. Někdy i nemilosrdně.

Na druhou stranu, můj pracovní nepořádek na stole, abych měla vše po ruce, to musí být. Nicméně když odcházím, uklidím, protože se chci vracet do uklizené postele, nebo kanceláře (podle toho, kde si svůj pracovní bordel vytvořím).

A ještě bych rozlišovala čistotu-hygienu, a jen rozházené nebo odložené věci.

• Kahaja
          Kahaja, 24.2.19 15:42:48  

jj mně říkavala kamarádka,můžeš mít doma pohozené různé věci,ale nesmíš tam mít špínu.

• alaram
            alaram, 24.2.19 19:46:48  

S tím souhlasím.

• alaram
    alaram, 20.2.19 22:16:26  

Koukám se na "Zamřížovaný svět". Člověku je těch lidí (vězňů) skoro líto, ALE - jen do chvíle, než si uvědomí, že nejsou zavření jen tak pro nic za nic.

Každopádně velmi odstrašující, pokusím se nic neprovést. :6:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 21.2.19 19:55:57  

Když jsem pracoval v Budějovicích v DD se školou (to znamená, že školu mají uvnitř objektu, učitelé docházejí; nelze je pustit samotné ven), ředitel mi říkal:- Pamatuj si, že tady není nikdo pro nic za nic.
      Je to tak.

• alaram
        alaram, 21.2.19 20:09:45  

Je to o konkrétních vězních (mimo jiné je tam i kluk, co tu zabil autem pána na zastávce), jeden z nich má čerstvě po nástupu. A byl úplně hotovej, když ho vedli k doktorovi v "medvědu" (pouta na rukách i nohách) a cestou přes čekárnu na plicním potkal pár sousedů (je z Teplic). Pořád opakuje: "Já sem nepatřím, mezi ty lidi, nebudu se s nima bavit, nemám si s nima co říct..." Ještě není na běžné cele, zhruba měsíc probíhají procedury a člověk se přizpůsobuje novým poměrům a řádu. A i po roce někteří (ne ten kluk, co zabil) tvrdí, že jsou nevinní, trest je příliš tvrdý …

… a pak čteš v podtitulcích: jízda pod vlivem alkoholu plus loupežné přepadení, podvody … prostě věci, které bez trestu zůstat jaksi nemůžou. Protože kdyby zůstaly, dělal by je každý, že.