O člověku a lidech v časech minulých i přítomných

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
Carbon.de.Castel-Jaloux (2019-02-23 16:55:55)alaram (2019-02-23 13:03:15)Kahaja (2019-02-22 06:15:08)incorruptible6 (2019-02-21 20:11:07)Dopaminka (2019-02-21 20:10:20)oldin22 (2019-02-21 15:23:25)TX.2010 (2019-02-16 14:33:01)ala31 (2019-02-12 21:27:17)Saxana (2019-02-11 13:38:07)poko (2018-12-31 18:36:45)
O člověku a lidech v časech minulých i přítomných
Založeno: 12. 10. 2018 | Příspěvků: 476 | Členů: 10
Správci: alaram (hlavní)

Povídání o lidech, lidství, lidské povaze, výhrách i zklamáních. Seriózní debata bez napadání, jakákoliv osobní poznámka a urážka bude bez dalšího upozornění smazána.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• alaram
    alaram, 20.2.19 22:16:26  

Koukám se na "Zamřížovaný svět". Člověku je těch lidí (vězňů) skoro líto, ALE - jen do chvíle, než si uvědomí, že nejsou zavření jen tak pro nic za nic.

Každopádně velmi odstrašující, pokusím se nic neprovést. :6:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 21.2.19 19:55:57  

Když jsem pracoval v Budějovicích v DD se školou (to znamená, že školu mají uvnitř objektu, učitelé docházejí; nelze je pustit samotné ven), ředitel mi říkal:- Pamatuj si, že tady není nikdo pro nic za nic.
      Je to tak.

• alaram
        alaram, 21.2.19 20:09:45  

Je to o konkrétních vězních (mimo jiné je tam i kluk, co tu zabil autem pána na zastávce), jeden z nich má čerstvě po nástupu. A byl úplně hotovej, když ho vedli k doktorovi v "medvědu" (pouta na rukách i nohách) a cestou přes čekárnu na plicním potkal pár sousedů (je z Teplic). Pořád opakuje: "Já sem nepatřím, mezi ty lidi, nebudu se s nima bavit, nemám si s nima co říct..." Ještě není na běžné cele, zhruba měsíc probíhají procedury a člověk se přizpůsobuje novým poměrům a řádu. A i po roce někteří (ne ten kluk, co zabil) tvrdí, že jsou nevinní, trest je příliš tvrdý …

… a pak čteš v podtitulcích: jízda pod vlivem alkoholu plus loupežné přepadení, podvody … prostě věci, které bez trestu zůstat jaksi nemůžou. Protože kdyby zůstaly, dělal by je každý, že.

• alaram
    alaram, 15.2.19 22:59:40  

DĚVENKY STAROSTLIVÉ

Před chvilkou jsem s jednou domluvila (mám opět noční záskok). Holčina něco přes dvacet, servírka. Kecla si tu po šichtě do křesílka, neb sice končí v půl jedenácté, ale autobus jí jede až pět minut po celé, vypadala smutně, tak jsem s ní hodila řeč.

Bylo jí špatně od žaludku. Potlačila jsem nutkání se jí zeptat, jestli není v tom a doporučila jí lék, který mi pomohl. Teda, popsala jsem ho a ona si doplnila název, protože má maminku zdravotní sestru. A pak se rozpovídala: že má přítele, který je flegmouš a má problémy a ona je řeší, občas z toho celé noci nespí (zatímco on jak pecka), občas z toho celé týdny blije …

… ale jiná NEBUDE. A už si zvykla.

Tak nevím, teda. Mít v tak mladém věku žaludek v hajzlu (psychosomatické, veškerá vyšetření negativní), migrény, nesnáší světlo … Co bude dělat ve čtyřiceti? Natož později? :8:

• Dopaminka
      Dopaminka, 16.2.19 02:13:19  

smutné, leč máš jen poradní hlas. Je to její volba. Třeba ji časem změní... nebo se zničí.

Mám kamarádku, celý život sloužila všem. Nejdřív rodičům, pak chlapovi, teď dospělým detem.
      Je to poctivec a pracant a jako takovou ji v práci využívají. Dávají jí na zauceni holky, co dělat nechtějí, a ona psk na ně doplácí v premiich (pracují ve dvojici). furt nekoho zachraňuje.
      No tak zkolabovala přímo v práci. Psychicky i fyzicky. ale až teď ve 44 letech. je na nemocenské, zobe antidepresiva, konečně ji něco zastavilo. Ale už zas mluví o tom, že musí do práce (hlady z té nemocenské neumre, má nasporeno)... to jsou takové typy. Dokud sami neprijdou na to, jak se ničí, nic s nimi nehne. Je to jejich boj. Jen se na to blbě kouká. Každej máme neco, no.
      Sama teď lítám z mánie do deprese, mám sama houby co mluvit. Jen si to na rozdíl od nich uvědomuji, vím co dělám a že to můžu změnit...

• Dopaminka
        Dopaminka, 16.2.19 02:13:55  

tak hodně síly při podpoře dívčině...

• alaram
          alaram, 16.2.19 14:38:42  

Není to kolegyně, v hotelu jen zaskakuju a ona pracuje v jiném patře.

• alaram
        alaram, 16.2.19 14:42:23  

"Jen si to na rozdíl od nich uvědomuji, vím co dělám a že to můžu změnit..."Tak teď mě docela děsíš. Protože tohle jsou klasická slova závisláka. "Můžu to změnit, ale zatím nechci."

• Dopaminka
          Dopaminka, 16.2.19 17:26:50  

:2:
          Závislák jsem, ale úplně v jiné oblasti.
          Co jsem tím myslela:
          Např. je někdo cholerik, a jeho automatická reakce na nesouhlas je výbuch, tma před očima.
          Vůbec si to neuvědomuje, a neví, že se může rozhodnout, jak reagovat.
          Když se lépe pozná, své vlastnosti a zdroje, zjistí, že se nemusí chovat takto destruktivně ani k sobě ani k ostatním, a může tedy své chování rozhodnutím změnit. Přestože temperamentem zůstane navždy cholerik.

Nebo třeba já, jsem poměrně narcistní osoba. Dokonce, když po sobě někdy čtu své komentáře, až se podivuji, co jsem schopna napsat.
          Ale když to o sobě vím, může se mi to dít mnohem méně často. Což se i děje. Čím více se znám, tím více jsem svobodnější v tom, jak se můžu zachovat.

• alaram
            alaram, 16.2.19 19:56:54  

Řekla bych, že dostat své špatné, nebo mírněji nevhodné vlastnosti pod kontrolu je součást dospělosti. Teď mám na mysli tu choleričnost, nebo narcisismus.

Mimochodem, já fakt nemůžu být narcista, dokonce ani ve funkci recepční, která, mezi námi, moc inteligence nevyžaduje. Pokaždé mě něco zaskočí a musím volat mladým kolegyním, které pak o mně trousí, že jsem zmatkařka :1: :1: .

Ale je přílišná starostlivost ŠPATNÁ vlastnost? Pro svého nositele nepochybně. Nicméně okolí takové lidi v jejich chování spíše podporuje, nebo aspoň neodrazuje. Na rozdíl od toho cholerika, kterého k vymlácení hospody nebo monoklech manželce nikdo rozumný nepovzbuzuje.

• incorruptible6
      incorruptible6, 17.2.19 12:36:00  

Tohle by měla řešit jinak, než medikamentózně léky na žaludek, tím odstraňuje pouze následky nějakého problému, který to způsobuje. Dokud si to neuvědomí a nebude s tím chtít skutečně pracovat, tak se toho zřejmě nezbaví. V čase pak mohou přijít onemocnění "fyzická" jako třeba záněty, žaludeční vředy, nedej bože rakovina. Mentálně je to o tom, že ji něco nebo někdo leží v žaludku, setrvává ve vlastních mantinelech, neschopna příliš dobře přijímat jiné názory. Svírání žaludku znamená strach, je často spojený s neúspěchem, odmítnutím... může v tom být i komplex méněcennosti, který pak zabraňuje i tomu, aby člověk dokázal udělat progresivnější změnu, protože má obavu z nového, které odmítá.
      Měla by vyhledat podle mě pomoc psychologickou... někoho, kdo se jí dokáže dostat pod kůži a uvnitř jí to trochu přecvaknout. :4:

• alaram
        alaram, 17.2.19 19:45:27  

Stejně je zvláštní, že si (obvykle) holky až úzkostlivě zodpovědné a pořádné volí za partnery pravé opaky. A trvají na nich, tedy když se rozejdou (z jakéhokoliv důvodu) s jedním, je jeho nástupce totéž "v bleděmodrém". To samé partnerky alkoholiků, násilníků … Jsou výjimky, ale moc jich není.

• incorruptible6
          incorruptible6, 17.2.19 19:56:10  

Také to často bývá duplicita otce.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.2.19 18:24:39  

Jak má člověk velký děti ... Vyjde z toho.
    V úterý a ve čtvrtek chodím do Modřan do tělocvičny, včera jsem byl už snad od rána utahanej, cvičil jsem speciálně doma, pak pro nákup, zamluvený léky, ještě jsem si koupil láhev medu a řekl jsem si, že se s tím nebudu tahat, dal jsem to domů a letím ... Rychle vydupu do kopce mezi panelákama a co vidím - zatažený vrata do areálu, ve škole tma ... Že ty haranti mají nějaký volno? :7: :10: Ale nebyl jsem sám! :1: Hned za mnou přišli dva asi desetiletí kluci, kteří by to přece měli vědět! - a ženská v autě přivezla dceru - chodí tam i malé holčičky, snad mají kimonka šitý na míru :2: Naštěstí hned neodjela ... Zeptala se nás - co bychom si s tou malou počali? :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 13.2.19 18:27:58  

Jo, manželka chodí na malování, už měli v radnici nějakou výstavu, říkám si bude pryč, pak půjdou do vinárny --- Otevřela mi a povídá - Co tu děláš? Jsou prázdniny, že jo? A zlomyslně dodala, že jí to šéf napsal - oni to mají také ve škole.

• alaram
      alaram, 13.2.19 18:34:15  

Já to nikdy nevěděla, ani když byl syn malý. :1: :1: Naštěstí mi to vždycky rád připomněl. :15:

• Dopaminka
    Dopaminka, 11.2.19 21:58:29  

alaram, 11.2.19 20:24:52
    Přesně tak, jak se prezentují - prezentovali tady. :6:
    ---------------
    Rozumím tomu dobře, že tím myslíš, že jsou v reálu stejní, jako tady?

Minimálně u Jojáka bych viděla asi dost rozpor, tady si dost troufal, nevěřím, že by byl z očí do očí tak ramenatý a oplzlý.

Co se týče Bel, tam bych taky pochybovala o tom, že je vše tak, jak psala.

Jedině u gustíka bych tomu věřila, že je tak jednoduchý, jak se tu jevil.

• alaram
      alaram, 12.2.19 08:11:57  

JE ramenatý a oplzlý. Pár takových jsem v životě poznala. A ano, ženy s nimi spí a svěřují se jim, i když jimi zároveň pohrdají. Neptej se mě proč. Jo, a od mužů dost často dostávají na držku. :1: :1: A ano, beLIEve je taky taková, jak se prezentuje. Čímž NEmyslím silná a sebevědomá.

Gustíka mít za souseda, tak se odstěhuju. :1:

• incorruptible6
        incorruptible6, 12.2.19 08:39:37  

Jezdil by k tobě ba dovolenou... :1:

• alaram
          alaram, 12.2.19 19:59:00  

S celou rodinou. :1:

• Dopaminka
        Dopaminka, 12.2.19 13:47:19  

Tak úplně tomu nerozumím. Ale to asi není nutné.

• alaram
          alaram, 12.2.19 19:58:39  

Čemu přesně?

• Dopaminka
            Dopaminka, 12.2.19 20:33:00  

třeba tohle:
            "A ano, beLIEve je taky taková, jak se prezentuje. Čímž NEmyslím silná a sebevědomá."

• alaram
              alaram, 12.2.19 20:39:22  

Aha. Mluvme teď chvíli obecně. Holka se prezentuje jako silná a sebevědomá, ale protože je zároveň mimořádně upřímná, neváhá zveřejnit i svoje životní prohry. Dokonce i to, jak se do svrabu sama vlastní pílí dostává ještě hlouběji místo ven. Pak se to zas obrátí k lepšímu, jak už to chodí, a zase se prezentuje jako mistryně světa, ale opět díky její upřímnosti člověk vidí, že to až tak strašně slavné není - jiní jsou dál, dostali se tam snáze, jen málokterá pracovní pozice je objektivně tak strašně důležitá, jak ji ona sama vnímá …

… což se blbě poslouchá a nejlepší obrana je útok. Jak na netu, tak v životě, jsem přesvědčená.

• Kahaja
        Kahaja, 12.2.19 20:00:03  

O Bel mám stejný dojem.

• alaram
    alaram, 10.2.19 22:55:52  

Nedávno jsem shlédla na FB takovou minireportáž o osamělosti. Čím dál víc lidí žije samo, počet domácností obývaných jediným člověkem roste každým rokem. Osamělost vede, mimo jiné, k chorobám, depresi.

A evidentně někdy také vede k NENÁVISTI. Umím si představit, jak takový osamělý člověk sedí ve svém bytě, třeba mu není ani moc dobře, vše v něm vře a bublá … Tak to na někoho prskne. Na někoho, kdo podobné problémy evidentně nemá. Nejlépe na netu, kde dotyčnému nic nehrozí … pokud se mu tedy povede ani v tom největším záchvatu neporušit zákony.

Je čím dál jasnější, že jsem objektem (obětí ani omylem) nějakého takového nešťastného skřítka, nebo spíš skřítků. Mají malinkou smůlu, že mně ublížit nemůžou, ani omylem. Můj život není momentálně jednoduchý, ale sama, na rozdíl od nich, ani zdaleka nejsem a to mi dodává hodně energie. Jejich slepá nenávist ubližuje jen a pouze jim a dělá jejich osud ještě obtížnějším. Litovat je nebudu.

Naopak jim chci poděkovat. Za to, že jsou dostatečně odpudivým příkladem toho, jak bych mohla dopadnout, pokud si nebudu hýčkat své drahé, své přátele … i známé. Všechny, kteří mě podporují, abych se i ve svrabu dokázala upnout na něco hezkého a příjemného a užívat si to. Všechny, díky kterým jsem … a při troše dobré vůle a snahy snad ještě dlouho budu UŽITEČNÁ. :6:

• alaram
      alaram, 10.2.19 22:58:00  

Pokud si to zas budeš kopírovat, wejre, nezapomeň i s autorem. Děkuji. :4:

• Dopaminka
      Dopaminka, 11.2.19 10:22:11  

Na tu reportáž na FB bych se docela ráda koukla.

Je pravda, že nemít kontakt s lidmi musí být fakt časem dost na palici, a vést třeba i k asociálnímu chování. Když tam není ta zpětná vazba, je snazší sejít z cesty.

Ale jestli jsem to dobře pochopila, ty píšeš trochu o jiném druhu lidí. O těch, co tu zpětnou vazbu dostávají (minimálně od tebe), ale nehne to s nimi.

• alaram
        alaram, 11.2.19 13:21:09  

Nedostávají. Nemám zájem se s nimi bavit, maximálně se ozvu, když to přepísknou jako teď, kdy udávají moje příspěvky jak zběsilí.

Otázka je, jakou cenu má obecně sociální vazba v podobě internetových přátel, se kterými si nikdy nepohlédnou do očí...

• alaram
          alaram, 11.2.19 13:22:08  

A nejen přátel, teda.

• incorruptible6
          incorruptible6, 11.2.19 13:37:01  

Zítra Ti vyfotím svoje oči. :1:

• alaram
            alaram, 11.2.19 14:07:25  

:1: Dík, něco už je vidět na fotce, takže spíš já svoje. :15:

• Dopaminka
          Dopaminka, 11.2.19 13:57:52  

jistě, že to je omezené, ten kontakt, na písmenka a pár smajlíků.
          je to jen jako odraz v zrcadle.
          ale i to zrcadlo odráží něco co opravdu existuje.je to tedy kus reality, jak ti lidé fungují mimo internet.

• alaram
            alaram, 11.2.19 14:11:48  

Jasně. Ale taky kus nereálna... Doma to rozeberu, pinkám na mobilu a napínám uši, kdy přijde student. Se nějak zasekl - ne, že by mi to vadilo. :14:

• Dopaminka
              Dopaminka, 11.2.19 14:14:05  

tak, pokud platí, tak to ať se zasekava :15: horší by byly neproplacene prostoje

• alaram
                alaram, 11.2.19 18:25:26  

To neznám! Omluva méně než dvanáct hodin předem = 100% sazba. :6: U podnikové výuky bez debat, u soukromých studentů běžně charitu a stačí mi, když se někam neženu zbytečně. Oni toho nezneužívají, učit se chtějí a často "brečí" víc než já. :15:

• alaram
                  alaram, 11.2.19 18:38:15  

Tu charitu páchám. Odběhla jsem si zalít čaj a někdo mi ukradl slovo! :10:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 11.2.19 21:51:08  

To znám - chtějí se učit. To je pak radost. Jeden můj domácí žák přicházel s dostatečným časovým předstihem, z okna jsem ho viděl, jak těžce kráčí s plným batohem - na jeho matce, která mi ho přivedla, jsem nechtěl peníze, ale 100% džusy. Přišel vždycky a nikdy pozdě :2:

• alaram
                    alaram, 12.2.19 08:22:01  

Chudáááák, tahat džusy, ty jsi nelida! :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.2.19 20:51:34  

Mohl být rád, že mi jako otci - učiteli (čínsky sifu, mistr, znamená obojí) nemusel rýžovým koštětem před výukou i po ní zametat vydlážděný dvůr a lakovat podpůrné i ozdobné sloupy :)))) Ačkoliv - u mě tak asi luxovat a čistit sporák :1: :1:

• alaram
                    alaram, 12.2.19 20:54:54  

Tak na sporák bych taky někoho potřebovala. Dost vařím a daří se mi ho zdatně prasit. :1:

• alaram
            alaram, 11.2.19 18:37:22  

Tak to nějak zformuluju:

Drtivá většina uživatelů jsou normální lidi a když si rozumí "po písmenkách", rozuměli by si i v reálném životě. Ale jsou i extrémní lháři a mezi lháři lidské svině. Které si s lidmi rády hrají. A rády koušou.

Osamělý člověk může být obojí - buď svině samotná, nebo její oběť, a to buď v podobě "nejky" (nejlepší kámošky/kámoše), nebo "hračky". A i když narazí na "jen" lháře, není to nic moc … když si pak dají někde sraz a místo charismatické hvězdy přijde ovadlá tetka s křivou hubou, nebo údajný mladík v důchodovém věku s vyžraným pupkem. A i když působí na první pohled dobře, může nastat šok, když otevřou ústa - co je roztomilé po písmenkách, může v podání naživo vyznít pěkně trapně.

Mimochodem, takhle si nějak představuju seznamování na netu. :6:

• Kahaja
              Kahaja, 11.2.19 18:49:49  

Myslím,že z netu nelze člověka poznat,anebo jen ve velmi hrubých obrysech...

• alaram
                alaram, 11.2.19 18:53:57  

Ale lze. Jen to chce chvíli času a samozřejmě zkušenosti s lidmi.

• Kahaja
                  Kahaja, 11.2.19 18:57:42  

Uděláš si nějaký odhad z netu jaký ten člověk je,pak se s ním setkáš a je to naprosto někdo jiný než tvá představa.Stalo se mi to na srazech jen dvakrát,ale stalo.

• alaram
                    alaram, 11.2.19 19:00:52  

No, protože nemáš zkušenosti s lidmi. Netvrdím, že umím odhadnout, jak bude vypadat, to mi může nakecat, kdo chce, co chce, ale reakce v určitých situacích, názory, úroveň psaného projevu … atd. napoví opravdu hodně.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 11.2.19 20:22:52  

já jsem třeba na tohle hrozně zvědavá, jací by někteří byli v reálu. ale nikdy ne natolik, abych tomu venovala svůj čas a šla si to na nějaký ten sraz ověřit.

Dost by mě naživo zajimal treba Tonda, gusty nebo Jojo.
                    nebo i beLIEve.

• alaram
                    alaram, 11.2.19 20:24:52  

Přesně tak, jak se prezentují - prezentovali tady. :6:

• Kahaja
                    Kahaja, 11.2.19 20:31:11  

Taky jsem bývala zvědavá,tak jsem s několika nicky setkala,jak píšu,až na dvě vyjímky mne vůbec nezklamaly,pohodový fajn lidé.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.2.19 20:54:08  

Člověk lpí na své představě ... :5:

• alaram
                    alaram, 12.2.19 20:56:29  

Na setkání s neznámými, nebo známými po více letech, je lepší chodit s hlavou otevřenou. :4:

• Dopaminka
              Dopaminka, 11.2.19 20:18:27  

to je tak výstižný popis, že mě děsí už jen přes písmenka.
              Ovadlá tetka s křivou hubou... :1: