The Truth Agenda

Otevřená diskuze | Kategorie: Politika
Carbon.de.Castel-Jaloux (2020-02-18 10:24:02)Mary321 (2020-02-17 13:10:33)Zidane (2020-02-16 14:41:49)lamaalpaka (2020-02-15 14:50:54)teticka.mary (2020-01-30 09:35:38)Korals (2019-10-02 21:30:14)UweFiltr (2018-12-17 17:55:39)Divobyj (2018-12-02 17:35:20)
The Truth Agenda
Založeno: 21. 9. 2018 | Příspěvků: 2 501 | Členů: 8
Správci: Mary321 (hlavní)

Toto fórum vítá lidi, kteří se chtějí dovědět mediálně nezkreslené politické informace, zajímavosti a události. Média často nepovažují za důležité informovat o tom, co vám právě ve zpravodajství chybí! Vítáme lidi, kteří se nespokojí s jednostranným pohledem na věc, ale logicky chtějí slyšet i vyjádření druhé strany. Lidi, kterým nestačí automaticky přejaté a pouze do češtiny přeložené zprávy, aniž si novináři ověřili zdroj a pravost. Lépe je si poslechnout zprávy v originálním znění.VÍTEJTE, těším se na věcnou a slušnou diskuzi, splňující rámec pravidel Diskutníků.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Mary321
    Mary321, 15.2.20 13:54:06  

Pěkná beseda s ing. Pikorou o ekonomice a ekologii.
    https://www.youtube.com/watch?v=EdCmZCKIj4k

• magistr_Kelly
    magistr_Kelly, 15.2.20 09:14:11  

https://www.youtube.com/watch?v=dl12axX2Ypw
    ----------------
    Benjamin Kuras u Bobiny. :6:

• magistr_Kelly
    magistr_Kelly, 15.2.20 00:08:43  

https://www.youtube.com/watch?v=_ytJG8X6obk
    To vám sem musím dát, tady se mluví anglicky, je to superparodie na multikulťáky!!! :1: :1: :1:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.2.20 11:09:49  

No tak někdo mluví anglicky ... My ze severních Čech jsme preferovali němčinu :))) Jak ve škole, tak v placené jazykovce.

• magistr_Kelly
        magistr_Kelly, 15.2.20 14:42:53  

Němčina je samosebou dobrá ovšem je to jazyk lokální, max evropský. Ve světě je ti k hovnu pokaď nenarazíš na němčoura. Vsadil si nevědomky na špatného koně. Well... shit happens all the time! :4: :4: :4: :6: .

Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.2.20 15:28:55  

Taky podle zaměstnání. Když jsem byl v lázních, v Gräfenbergu :) starší sestry učily ty mladší rusky - ty holky to už ve škole neměly :) Já jsem byl za plentou v dřevěné kádi a napovídal jsem - totiž učil jsem je sprostá slova, dokud mi to ty starší nezatrhly :1: :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 15.2.20 15:33:04  

V tý době probíhal takový exodus Židovek z Ruska do Izraele, cestou si odskočily do Jeseníku :)
          To byl ale ksindl! Hned na začátku chtěli být všude první, až je doktorka sprdla plynnou ruštinou, na procedurách první, na jídle ... :12:

• magistr_Kelly
            magistr_Kelly, 15.2.20 17:49:40  

Ještě za SSSR bylo povoleno emigrovat kolem 50 000 židům ročně. Prý do Izraele, ovšem tam se dostal pouhý zlomek kontingentu, páč většina měla letenky přes NY kde i zůstali a tam jim byl automaticky udělen azyl. Dnes je NY Capitol židovstva, na počet, ne Jeruzalém! V Miami jsem randil s francouskou Monikou a vím z první ruky od jejího kámoše kterej to všechno spískal, proč dnes můžou mít američani vícero občanství. Předtím mohli mít dvojí občanství pouze ŽIDI...tedy Izraelci. On se francouzkého nechtěl zbavit a šlo to až k US Supreme Court a ten místo aby židům zatrhl dvojitý, tak rozhodl, že i druzí můžou mít multiobčanství. :4: :4: Oni vždycky musí mít jak vyjímky tak extrawuršty, jsou přeci vyvolení! :4: :4: :6:
            Btw, 44 000 krymskejch židů oroduje u Putina aby se mohli vrátit zpět ze země zaslíbené, tam je chlebíček tvrdej když nesmí pasožidit na svých soukmenovcích!! :1: :1: :1:

• Mary321
    Mary321, 12.2.20 23:14:45  

Hezký dialog Janýr- Tlustý: https://www.youtube.com/watch?v=khWS9-LsyKg
    Vynikající.

• Mary321
      Mary321, 12.2.20 23:24:42  

Objasnění začátků sametové revoluce, ekonomických reforem, rozdělení Československa.

Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.2.20 12:56:48  

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kotrba-k-volbam-rad-CT-a-CRo-Kdo-plati-ty-spravne-nazory-Cenzura-Moravec-a-Fridrichova-Vyberove-rizeni-na-Panaboha-612775?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Chce to trochu trpělivost, ale stojí to za to.

• Mary321
      Mary321, 10.2.20 21:54:13  

Dobré, díky.
      Občas jsem slýchala o spacákové revoluci, ale pro mě to byl prázdný pojem. Prostě zase znovu "hoši, co spolu mluví". Už se ta česká scéna dost germanizuje.

• lamaalpaka
    lamaalpaka, 7.2.20 22:04:40  

Nesnášenliví "liberalisté". https://www.novinky.cz/komentare/clanek/komentar-nestydatost-neliberalnich-liberalu-alexander-tomsky-40312695

Carbon.de.Castel-Jaloux, 8.2.20 12:57:59  

Liberalismus je dneska obyčejný fašismus.

• Mary321
        Mary321, 10.2.20 21:43:03  

To je fakt. Potlačování oponentních názorů pod fanglí liberalismu, to jim jde.

• Zidane
          Zidane, 10.2.20 23:48:38  

Tak nějak. Systém

Bod 1: "Náckové nemají právo na svobodu slova a když nějakého potkám, mám plné právo ho fyzicky napadnout."
          Bod 2: "Kdo se mnou nesouhlasí, je nácek."

• Mary321
    Mary321, 6.2.20 10:37:52  

Co říkáte na to, že Donald Trump nebyl podle přání Demokratů svržen z funkce? Už z pohádek víme, že zlo se nikdy nevzdá a má náskok, protože bojuje VŠEMI prostředky, i zakázanými. Impeachment snad skončí, až bude Trump zvolen podruhé. Lidi ho milují. To nám ovšem euromedia nesdělují.

• lamaalpaka
      lamaalpaka, 7.2.20 22:04:06  

Laco Déczi, co žije v Americe snad 50 let, říkal nelichotivě, že Češi vědí H...o, protože Trump je nejlepší prezident, kterého kdy měli.

• teticka.mary
    teticka.mary, 30.1.20 09:35:38  

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dost-Pryc-z-EU-Po-projevu-Farage-do-ktereho-mu-skakali-bouchly-saze-zkusene-Cesce-Co-se-vlastne-stalo-611814

Mirek: My totiž na rodíl od VB EU potřebujeme, protože nevím kam by pak takový jako jsou Piráti, Pospíšil a jim podobní chodili žalovat a práskat na ČR :13:

• Mary321
    Mary321, 17.1.20 13:50:40  

https://www.lidovky.cz/nazory/machacek-nemecko-zpomaluje-odchod-od-uhli.A200117_131610_ln_nazory_vlh
    No vida, Německo zase něco hlásá a pak to mají plnit jiní.

• Zidane
      Zidane, 31.1.20 15:25:42  

To víš, "my jsme řekli, co se má udělat a vy to udělejte, přece všechno neoddřeme my..."

• teticka.mary
    teticka.mary, 17.1.20 13:13:55  

..pryč z EU.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakaz-narodnich-vlajek-v-europarlamentu-Ivan-David-se-nedal-nastoupil-na-nej-jeden-Zeleny-Pak-doslo-na-lahev-s-vodou-610264

• Mary321
    Mary321, 11.1.20 11:14:15  

Tady je krásný rozhovor s Petrem Robejškem, vesměs o EU a zelené politice, zodpovědnosti bílého muže za všechno, co se na planetě šustne, atd. https://www.youtube.com/watch?v=cqX9XfBuezE

• lamaalpaka
    lamaalpaka, 1.1.20 22:00:49  

Přeji vám šťastný nový rok, i když od něj na politické scéně nečekám nic dobrého: zamindrákované Německo letos předsedá EU a bude zase tlačit na kvóty pro redistribuci ilegálních migrantů neznámého původu.
    tak ať se nám daří odolat euronesmyslům.

• Zidane
      Zidane, 3.1.20 03:09:15  

Ono vem to logicky - aby TADY nějací "ubozí uprchlíci" zůstali, to by musela bejt železná opona jak za komoušů... oni chtějí do Německa, Švédska a tak, prostě za štědrými sociálními dávkami... tady by dostali tak práci a bydlení a za prací oni nepřipluli :14: :14: :14:

• Mary321
        Mary321, 3.1.20 09:33:56  

Ahoj, to se dá lehce administrativně ohlídat, aby jim dávky byly vyplaceny tady. Proste lejno chytlo větrák. Jednou jsme v gangu EU, tak cokoli vedení gangu rozhodne, je dobré a musí se poslouchat.

• Zidane
          Zidane, 7.1.20 02:51:46  

No a až se EU rozhodne, že je správné, aby dávky byly v celé EU stejné, bude mít "ubohý uprchlík" jen za to, že tu je (a až na pár vymaštěnejch sluníčkářů ho tu nikdo nechce), víc než normální Čech za práci...
          A že bych se nedivil, že k tomu jednou dojde, dost možná právě proto, aby "ubozí uprchlíci" zůstali tam, kam byli přiděleni a netáhli za lepším... :10: :10: :10:

• Mary321
            Mary321, 8.1.20 12:57:52  

Probíhá výměna evropského obyvatelstva a my k tomu máme držet hubu, jako se vždycky od nás čekalo.

• Zidane
              Zidane, 9.1.20 11:42:24  

A nakonec se modlit k Alláhovi, protože to, že to neděláme, uráží naše muslimské spoluobčany a proto bychom to ve jménu tolerance a boje proti xenofobii dělat měli...

• Mary321
                Mary321, 10.1.20 09:24:54  

Jo, takhle daleko to došlo. Na jednu stranu jsou strašně precitlivelí a na druhou stranu jediná možná komunikace s nimi je násilí. Ničemu jinému nerozumějí.

• Zidane
                  Zidane, 10.1.20 10:24:54  

Protože pro ně je tolerance a ústupky projevem slabosti a pokynem, že mají vřískat a požadovat ještě víc, protože Evropa vyhoví... podle nich má silný právo podrobit si slabého a tím, že Evropa ustupuje, prokazuje svou slabost a oni jsou ti silní...
                  Takže jak říkáš, s nima se bez dostatečně velkého klacku mluvit nedá.

• magistr_Kelly
    magistr_Kelly, 26.12.19 00:17:21  

http://assets.readbrightly.com/wp-content/uploads/2015/12/Scrooge-Christmas-Carol.jpg
    Merry Christmas wishes to everybody mr.Scrooge! :1: :1: :1:

• lamaalpaka
    lamaalpaka, 19.12.19 17:52:35  

Máme o čem přemýšlet, kam povede omezování plateb v hotovosti:
    https://www.youtube.com/watch?v=DRfAKzMW5GM
    Moc nad lidmi musí být opojná.

• Zidane
      Zidane, 21.12.19 19:39:29  

Do řiti, kam by to vedlo... budou vědět, co nakupuju a nakonec mi třeba řeknou "žijete nezdravě, chodíte moc do hospody a jíte příliš tučného, zvýšíme vám zdravotní pojištění, protože si ničíte zdraví" a to by byl jen začátek...
      Platby kartou jsou dobrá věc, ale hotovost jako alternativu prostě chci.

• Mary321
    Mary321, 18.12.19 20:18:05  

Alexander Tomský o volebním vítězství konzervativců: Promlubil lid. https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/velka-britanie-promluvil-lid.A191216_213120_p_zahranici_wag

Tohle je dobrá věta: "Angličané znovu potvrdili, že demokracie znamená pokorné uznání většinové volby a nikoli nadvládu jakobínské elity, která mluví o demokracii, neuznává ale hloupý lid a zaštiťuje se historickou utopií svého budovatelského programu podle marxistického chápání svobody jako poznané nutnosti."
    "Už více než tři roky od památného referenda zastrašuje privilegovaná vrstva voliče brexitu hospodářskou katastrofou, jako by nevěděla, že ve sporu o suverenitu nejde jen o peníze a ti chudší nemají tolik co ztratit. A když to nepomáhalo, vypomáhala si urážkami, nebo se vyjadřovala s despektem a ignorancí o životě obyčejných lidí, kteří nepožívají její výhody a nemají možnost stěhovat se za lepším zaměstnáním po Evropě. Urážela občany, jimž imigrace snižuje životní úroveň. A tak se lid pomstil."

• Mary321
    Mary321, 13.12.19 10:55:25  

Německo :
    - za rok 2018 vzájemný obrat s Ruskem 60 miliard dolarů
    - v Rusku mají Němci účast na více, než 5000 společnostech s 50 miliardovým obratem
    - investice Němců v Rusku převyšují 20 miliard dolarů, RF v Německu 10 miliard
    - Němci do RF vyvážejí technologie, vyrábí v Rusku osobní i nákladní automobily, železniční a zemědělskou techniku, stavební materiály a elektrárenské celky
    - Rusko dodává Německu z celkové spotřeby 33 % nafty, 35% plynu, v roce 2018 dodalo rekordních 55,5 miliard kubickým metrů plynu
    - Po Číně je Německo největším obchodním partnerem Ruska

Německo vyrábí směrnice pro celou EU. Kvóty např. je čistě německý výmysl.

• Zidane
      Zidane, 13.12.19 14:54:15  

Bodejť by nebyly kvóty německý výmysl, Angelína zjistila, že "my to zvládneme" nebude zas tak jednoduchý, že jim tam cestuje víc plaváčků než si myslela.
      Bodejť by necestovalo, takovéhle věci jako že bílý muž je hloupý, bílý muž dá, stačí říct "jsem ubohý uprchlík, nemám doklady, nemám nic" a rychle schovávat chytrý telefon, ať to bílý muž nevidí, se rozkřiknou rychle.

No tak zavedeme systém "je mi líto bezdomovců, tak přikážu sousedovi, aby si jednoho vzal domů a staral se o něj", typické...

• Mary321
        Mary321, 14.12.19 16:15:50  

Ve vnitroněmecké politice mají dávno kvóty na kde co. Právě si i migranty přehazují jako balíky slámy, podle počtu obyvatel v jednotlivých spolkových zemích. Když to funguje v Německu, proč by to nemělo fungovat v celé EU? To je logika, co?

• Zidane
          Zidane, 14.12.19 17:01:09  

Přitom se ví, že migroši např. do východního Německa nechtěj, chtěj do "skutečného"... četl jsem to už několikrát, že proti východnímu protestujou, oni chtějí na západ...
          To potvrzuje, že se chtěj mít dobře bez práce, na východě by museli makat... stejně tak nechtějí do Polska, ČR a tak... tady by dostali práci a bydlení a za prací oni nepřipluli, oni chtějí štědré sociální dávky za to, že tu jsou...

• Mary321
            Mary321, 14.12.19 17:09:36  

Jistě že ne. "Azyl v první bezpečné zemi" je mimo mísu. To nejsou žádní chudáci, ale nebezpeční fanatičtí vyčůránci. Vždyť prohlašují i na kamery, že se nechtějí asimilovat, ale žít po svém. Tak by tedy měli i za svoje.

• Zidane
              Zidane, 15.12.19 13:27:41  

Přesně tak. Když chci někde žít, musím se přizpůsobit, domácí nezajímá, že si chci žít po svém. Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti, anglicky se říká "When in Rome, do as the Romans do".
              Kdo nechce, ať maže zpátky domů, tam si může žít po svém.

Když mi přijde domů návštěva a vysere se mi na podlahu s tím, že doma to tak dělá, zcela logicky s ní vyrazím dveře a nějaké "doma to tak dělám a ty musíš respektovat mé tradice" mě nezajímá.
              Když tohle doma děláš, tak si to ale dělej doma, u mě to dělat nebudeš. Jseš tu na návštěvě a buď budeš dělat, co ti řeknu a co ti nedovolím, to dělat nebudeš anebo táhni.

Kdybych takovejm respektoval vysrání se na podlahu, zejtra se mi vyserou na stůl, pozejtří na talíř a budou požadovat, abych to sežral, protože "jejich tradice"... to tak.
              Můj dům, moje pravidla a pro stát to platí taky.

• Zidane
              Zidane, 15.12.19 13:29:21  

A "azyl v první bezpečné zemi" - to je vidět i z toho, že muslimští soukmenovci v jiných státech o "ubohé uprchlíky" nestojej - pročpak? Jsou to přece souvěrci, muslimové...

Že by moc dobře věděli, co jsou "uprchlíci" za verbež a nevděčné vši v kožichu a tím pádem o ně nestáli? :14:

• Mary321
                Mary321, 16.12.19 12:12:13  

Přesně tohle říkal i poslanec Dominik Tarczynski do televize Al Jazeera. Dokonce zmínil stanové město pro 80 tisíc lidi v Mecce, které je prázdné.

• Zidane
                  Zidane, 16.12.19 18:28:40  

A tady před nějakou dobou držkovali na bydlení v panelácích, že "v přemalovaných kravínech bydlet nebudou"... no podle vyjadřování má určitě každej doma třípatrovej zámek se služebnictvem... uvědomujou si plaváčci, že na ty "přebarvený kravíny" si normální člověk musí vydělat - platit drahou hypotéku nebo nájem, že mu je nikdo zadarmo nedá? Fakt nevděčný vši...

• Mary321
                    Mary321, 22.12.19 20:32:08  

Dívala jsem seznova na interview s Tarczynskim, dost se s moderátorem překřikovali a mluvili současně, což nesnáším. Uvádím na pravou míru, co řekl o stanech v Mecce: klimatizované stany pro 100 tisíc lidí zejí prázdnotou.