Co se vám líbí (a nelíbí) na diskutnících.cz?

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
lomax (2019-03-23 17:12:36)Jessie (2019-03-23 16:34:37)milada948 (2019-03-23 13:11:20)sirStanley (2019-03-20 19:55:58)sv2405 (2019-03-20 08:07:56)Sten (2019-03-19 23:26:35)od10k5 (2019-03-19 20:50:46)quashak (2019-03-12 15:03:55)Liska_obecna (2019-01-02 01:07:27)jirka5 (2018-10-16 14:58:56)
Co se vám líbí (a nelíbí) na diskutnících.cz?
Založeno: 10. 9. 2018 | Příspěvků: 719 | Členů: 10
Správci: Jessie (hlavní), od10k5

Tady si moc nepokecáte.
Diskutujte k tématu, nebo to aspoň předstírejte.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Jessie
    Jessie, 18.3.19 16:46:31  

"Psychopatka tak rozvíří potají o oběti nejrůznější drby, v nichž bude snižovat její kvality a házet na ni nejrůznější chyby. Vše tak bude dělat za zády oběti, ta tak dlouho nebude vůbec tušit, kdo jí tak ubližuje a škodí."
    Odtud: https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/499931-dva-hlavni-rozdily-mezi-muzskymi-a-zenskymi-psychopaty.html

Proto tak nějak nemám ráda ty vzkazníky, protože je využívají (a zneužívají) právě takoví lidé. A neexistuje proti tomu žádná možnost obrany.

• milada948
      milada948, 18.3.19 17:26:43  

Vždyť ho můžeš uzavřít když nechceš,aby ti někdo psal.

• od10k5
        od10k5, 18.3.19 18:10:47  

Ona píše o psaní za jejími zády.

• Jessie
          Jessie, 18.3.19 20:49:23  

Ano, o tom píšu. Tomu se nemůžu bránit. A pak mi nějaká dobrá duše něco z toho prozradí, ale tajně, aby neměla nepříjemnosti, nesmím o tom nic prozradit. A co s tím mám dělat, že jo :6: .

• milada948
            milada948, 19.3.19 00:47:21  

Tak o už jde mimo mně,je mi fuk z drbů,stejne si udělá každý úsudek svůj když je to baví,tak nech mají druhé vánoce.

• milada948
          milada948, 19.3.19 12:54:43  

Nikdy neuděláš nic s tím,když tě někdo pomlouvá,můžeš dělat cokoliv,to bylo je a bude .

• Jessie
            Jessie, 19.3.19 18:04:11  

Neudělám. Ale vzkazníky pomlouvání velmi usnadňují.

• od10k5
              od10k5, 19.3.19 18:57:06  

Pak je tu ještě email a sms a telefoní hovor. :1:

• Jessie
                Jessie, 19.3.19 20:12:08  

Jasně. Jenže to už není tak pohodlně naservírované :4:. Vzkazníkem se dají oslovit i neznámí lidé velmi snadno, a dokonce anonymně. Teď už alespoň odpadlo, že úplně zdarma. To je dobrý krok. Vzpomínám na ty výlevy od úplně neznámých nicků, co mi chodily, člověk si mohl založit nick klidně jenom na nadávání nebo psaní vzkazů :6:. Je to neuvěřitelné, ale někteří lidé to fakt dělali.

• Jessie
                  Jessie, 19.3.19 20:13:45  

Například se už v životě nedozvím, kdo byla Oliva nebo korektni.xenofob nebo žabožrout :4: :1:

• od10k5
                  od10k5, 19.3.19 20:25:42  

No vidíš a já teď hlavně používám vzkazník pro domlouvání se s kamarádkou na jakou a kdy akci pojedeme. :1:

• Jessie
                    Jessie, 19.3.19 20:39:23  

Tak to máš dobrý :2:. Tohle je správné využití vzkazníku :4:.

• od10k5
                    od10k5, 19.3.19 20:41:37  

Tak občas existují lidi s normálními zájmy.

• Jessie
    Jessie, 12.3.19 19:28:24  

Navrhuji po skrytých fórech zrušit i vzkazníky. Má to logiku - Diskutníkům to navenek nic nepřináší, zrovna tak, jako skrytá fóra, což je hlavní argument pro jejich zrušení.
    No, myslím to sice v legraci, ale nepřekvapilo by mě, kdyby k tomu došlo. Osobně by mi to nevadilo, nemám problém s tím psát všechno na rovinu veřejně.

• od10k5
      od10k5, 12.3.19 21:13:34  

Mně by to vadilo velmi. Na vzkazníkách sem řešil s některými diskutníky dost soukromé věci o kterých se nikde nešířím.

• Jessie
        Jessie, 13.3.19 12:33:38  

To jsi velmi neopatrný. Ty víš, kdo vzkazníky může číst?

• od10k5
          od10k5, 13.3.19 18:24:10  

Admin je může číst.
          Ty na netu víš o něčem co nemůže přečíst někdo nepovolaný? (žádný admin, hacker a podobně) :7:

• Jessie
            Jessie, 14.3.19 14:40:53  

Admin je člověk, kterého neznám a nic o něm nevím. Adminů může být víc. Přístup (vizuální) k jejich počítači může mít i někdo z rodiny, spolupracovník, kolega, co my víme.
            Co se týká vzkazníku, tak nikde není deklarováno, že je zaručeno něco jako "listovní tajemství". Prostě jen mohu někomu něco napsat tak, že se to (ihned) neobjeví ve veřejné diskuzi.

• oldin22
              oldin22, 14.3.19 17:44:37  

Kdyby tohle měl člověk přemýšlet,tak raděj si čte knížky a nechodí vůbec na internet.Já tam nikomu nepíši žádné tajnosti,tak si to může číst každý a kdo píše nějaké soukromé a tajné věci,může to zavolat,dnes má každý už mobil.

• Jessie
                Jessie, 15.3.19 17:33:21  

Je to tak, některé věci by se psát neměly nikam. Problém je v tom, že někteří lidé se prostě svěřovat potřebují, a je to i pochopitelné. Proto chodí do diskuzí, aby měli kontakt s druhými, nestačí jim řešení hádanek a hraní her a neosobní povrchní povídání o počasí. Ale i tak by měli přemýšlet.

• oldin22
                  oldin22, 16.3.19 09:25:16  

Uplně soukromé věci si nechám pro sebe a pokud je to nutné,tak jen tomu komu věřím .

• Jessie
                    Jessie, 16.3.19 14:45:48  

To dobře děláš.
                    Ale zase na druhé straně něco ze sebe dávat musíme, jinak by diskuze neměly smysl a nikoho by nebavily, kdybychom byli všichni zalezlí ve svých ulitách.

• milada948
                    milada948, 16.3.19 16:52:11  

Taky si to myslím,zatím se mně nestalo,že by mně někdo něco opsal ze vzkazníku.

• milada948
      milada948, 13.3.19 08:46:31  

logiku to nemá kdo chce psát a má tady dobré kamarády,temu to nevadí ,naopak a kdo je hlupák,tomu psát nemusím.To už by mohli zrušit uplně všechno podle tebe.Já tady nikoho nevidím,že by si pořád na něco stěžoval,jenom tebe,pořád bys něco měnila,.ale když to bylo špatné,tak jsi byla spokojená.

• Jessie
        Jessie, 13.3.19 12:37:28  

Logiku to naopak má - admin ruší skrytá fóra, protože Diskutníkům navenek nic nepřinášejí, nejsou pro návštěvníky vidět. No a to samé vzkazníky. V tom je ta logika, víš :13: ?

• milada948
          milada948, 13.3.19 13:11:09  

Zatím je neruší a kdo ví kdy a jestli to bude.A vzkazníky nevěřím,že bude odkrývat.Aaž to někdy bude,tak zase se něco najde,jak to obejít.

• milada948
            milada948, 13.3.19 13:12:22  

Za sebe můžu napsat,že je tady pohoda,žádné nervy jako dřív.Já jsem spokojena.

• Jessie
    Jessie, 10.3.19 14:01:47  

od10k5, mně nešlo o to někoho odtud dostat, naopak, přála bych si, aby mohli přijít i ti, co jsou trvale zabanovaní. A kdyby to šlo, odpadlo by tohle dohadování kdo je kdo.

• od10k5
      od10k5, 10.3.19 14:18:27  

Když budeš nenapravitelným stále jen odpouštět, tak to tu rovnou nemusí být žádný pořádek a může se zavést všeobecná volnost kdy slušný člověk bude stále slovně napadán neslušným člověkem pro jeho pobavení bez možnosti nějaké obrany. Já to zažil na sverse a stálo to za houby.

• Jessie
        Jessie, 10.3.19 14:33:56  

Nebo naopak, s některými budeš překvapen, že se s nimi dá mluvit :4:.

• od10k5
          od10k5, 10.3.19 14:44:33  

Tak třeba Kahaja má ráda P.jojo a já ho pro jeho lži a překrucování skutečnosti nemusím a podobné to bude zřejmě i u těch zabanovaných.

• Jessie
            Jessie, 10.3.19 14:53:48  

Vidíš, a ten zabanovaný není :6: . A tady je vidět, že zabanování nesvědčí vůbec o ničem, co se týká člověka. Vyhýbám se taky některým lidem, ale jestli dostali nebo nedostali ban, na to se tedy nekoukám ani v nejmenším.

• milada948
      milada948, 10.3.19 14:20:26  

Jessi já zase nechápu,komu chybí lidi kteří tady dělali jenom zlou krev denní hádky a vyhazování.Dneska je tady klid,nikde jsem nečetla že by to někomu vadilo ,prostě je pohoda.Tak proč to pořád otvírat,zajímalo by mně komu tady taký člověk chybí.

• Jessie
        Jessie, 10.3.19 14:32:36  

Mně chybí, Miládko :2:.

• milada948
          milada948, 10.3.19 16:43:58  

Fakt? A proč,nemáš ráda klid a mír? :2: :2:

• sirStanley
            sirStanley, 10.3.19 16:56:44  

asi to má hozené tak nějak ve stylu ,když se nečeří voda ,vzniká žabinec :15:

prostě se nudí :1:

• Jessie
              Jessie, 10.3.19 17:31:43  

To se mýlíš, především nemám ráda zlo, jedovatost. Vidím jasně, když někdo přijde se zlým úmyslem, i když předstírá slušnost, a naopak se neurazím pro ostřejší slovo pronesené mezi přáteli.
              Mívám pocit zla z "Byloušů", protože se tam celá smečka vrhá na jednoho jen kvůli jinému názoru. No a dneska se dívám na "své" bývalé Návrhy - a nestačím se divit - ono je to tam to samé, smečka (i když v omezeném počtu) se vrhá na jednoho, kdo jim nesedí. No a tyhle špatnosti pokračují pořád, i když tady někteří lidé nejsou. Není tady žádný klid a mír. Je tady nanejvýš nuda, případně každý zalezlý na svém písečku, lidé spolu nekomunikují, panuje strach a cenzura. Pralinka se chytla s Celkovou, nic strašného, ale ona to smazala. Pěstuje se zdání navenek.

• lomax
                lomax, 10.3.19 18:40:44  

No a tam právě ekceloval Jerry a Vandrovec... :9:

• milada948
                  milada948, 11.3.19 08:27:15  

Jen ať tam zůstanou.

• Jessie
                  Jessie, 11.3.19 15:31:08  

Žádnou změnu bez nich tam nevidím.

• milada948
                milada948, 11.3.19 09:10:55  

Já zase vidím,že hádky nejsou chodím si číst na Altánek který má Alaram a vždy si tam dobře počtu,nebo i S.P.O.R. taky je tam fajn pohoda bez hádek,tak nevím kterou diskuzi jsi myslela.Od Vánoc je tady pohodička.

• Jessie
                  Jessie, 11.3.19 15:49:59  

Tak já chodím číst jinam, na Diskutníky se chodí diskutovat :6:.

• milada948
                    milada948, 11.3.19 16:03:33  

Tak snad psát,diskutovat můžeš mezi čtyřma očima.A psát se dá i slušně,bez nadávek a hádek.Myslím,že to admini dobře udělali.

• Jessie
    Jessie, 8.3.19 15:12:33  

Jedna záhada, kterou si neumím vysvětlit, poradíte někdo? Nahoře v "Přátelé on-line" se mi objevují asi dva lidé, které vůbec neznám, nemám je v přátelích, a když kliknu na jejich profil, nemají v přátelích ani oni mě. Ani žádná žádost o přátelství se mi neobjevila, ani já sama jsem je o přátelství nežádala. Nevíte někdo, čím to je?

• od10k5
      od10k5, 8.3.19 23:52:37  

Mně se tohle neděje, doporučuji s tímto kontaktovat admina, vždyť si to platíme.

• Jessie
        Jessie, 10.3.19 13:55:10  

Pro admina si schovávám jen ty nejdůležitější věci :4:

• cabballero
      cabballero, 9.3.19 10:12:17  

Hmmm... my, co máme bohužel přátele jen v reálu a nemáme ty virtuální, si holt takovýhle "vzrůšo" neužijem :9:

• sirStanley
      sirStanley, 9.3.19 18:18:26  

ve výpisu Logu ve tvém účtu nebude vysvětlení?

• Jessie
        Jessie, 10.3.19 13:55:33  

Ne, tam jsem koukala, nic tam není.

• Jessie
    Jessie, 6.3.19 17:10:02  

Člověk časem zapomíná, tak jsem si udělala pro osvěžení paměti a pro všechny případy kopii prvních stránek Návrhů adminovi, když to ještě byly Návrhy adminovi :4:.
    http://web.archive.org/web/20190305174818/https://www.diskutnici.cz/forum/4075-debata-u-forresta/last/2/
    Prý to byla hrůza, no, mně se to dosela líbilo :4:. A kolik že za mě bylo na blacklistu? Vzpomínám na berana, kahaju a Numu. Ještě někdo další, možná už si nevzpomínám. Kolik je to teď lidí, netuším. Perličkou je, že jsem byla na blacklistu na svém vlastním fóru i já :4: :15:.

• Jessie
    Jessie, 5.3.19 17:54:08  

Otázka adminovi, možná trochu moc na tělo, i když ji pokládám jen tak pro zajímavost a je mi jasné, že to bude otázka řečnická a zodpovězena nebude. Možná ale mohou napsat jiní, jak to vidí. Otázka zní takto:

Je veřejným tajemstvím, že někteří lidé, kteří mají trvalý ban, se tady dál vyskytují pod jiným nickem. Dal byste přednost tomu, aby Vás o tom mezi "čtyřma očima" informovali, nebo to vědět nechcete?

• od10k5
      od10k5, 5.3.19 18:07:43  

Sem zvědav co odpoví a jestli odpoví.

• Jessie
        Jessie, 5.3.19 18:12:49  

Vždyť píšu, že to je řečnická otázka. Co bys odpověděl ty, kdybys byl adminem?

• od10k5
          od10k5, 5.3.19 18:15:57  

Aby mně tajně informovali a s informací dodaly důkaz potvrzující pravdivost informace. První díl bez druhého dílu budu považovat za kec.

• Jessie
            Jessie, 5.3.19 18:19:31  

To jsi nepochopil dotaz - nejde o nějaké udávání od ostatních, jde o jednání samotného zabanovaného. Dostanu dejme tomu trvalý ban, umím to obejít a zřídím si jiný účet. Mám to adminovi čestně oznámit? Stojí o to vůbec?

• Mimiane
              Mimiane, 5.3.19 19:56:17  

Přijde mi to tak trochu úsměvné, admin by byl jistě nadšen..

• Jessie
                Jessie, 5.3.19 20:14:51  

Problém je v tom, že se tyhle věci neřeší na rovinu.

• Mimiane
                  Mimiane, 5.3.19 21:27:05  

Zkus ten problém blíže specifikovat.

• Jessie
                    Jessie, 6.3.19 16:40:36  

Nepřipadá mi správné, že řada lidí s trvalým banem tady je pod jiným nickem, a jen někteří to dodržují a nejdou sem. Takový Jerry se admina (prostřednictvím jiného diskutujícího) zeptal, zda by nebyla možnost jak se na Diskutníky vrátit, a admin to odmítl. Zrovna Jerry, ale i další, například Jakub Vandrovec, patřili k lidem, se kterými se dalo diskutovat, a měli co říct. Takže je to škoda.
                    Jak by se to dalo řešit - myslím omezením trvalých banů na krajní případy, jinak by stačilo půl roku, nebo rok. Za tu dobu už je většina lidí v mnoha směrech dál, a dali by si zatraceně pozor, aby to neslízli znovu.

• Mimiane
                    Mimiane, 6.3.19 22:39:23  

Tohle už se probíralo s adminem mockrát a nemyslím, že by chtěl na tom něco měnit.
                    Přiznám se, že trvalé bany vadí i mně a myslím, že i většině diskutníků, o tom žádná, mě jen trochu překvapila ta skoro demagogická otázka, kterou jsi na počátku položila, no raděj ji budu brát jen jako řečnickou.. :)

• Jessie
                    Jessie, 7.3.19 12:31:36  

Otázka je spíš naivní, protože nebere jako hotovou věc, že jsou věci skryté, o kterých všichni vědí, ale dělá se navenek, jakoby nebyly. V tomhle případě admin jistě ví (případně nezajímá ho to), ale dělá mrtvého brouka, protože kdyby to naplno přiznal, musel (měl) by s tím něco dělat.

• cabballero
                      cabballero, 7.3.19 16:58:32  

Admin to má nejspíš (radši) na háku. Lidí je na diskutníkách málo a pokud chce, aby jich tu nebylo ještě míň, bude radši dělat, že závisláky, co obcházej jeden či více trvaláků, nevidí. A nakonec... co by se s nima zdržoval - když je vyfakuje, stejně tak, jako se vrátili s dalšim nickem po pátý, se vrátí i po šestý. A když se na to vykvajzne, odpadne mu aspoň jedna věc, se kterou by ztrácel čas. :2:

• Jessie
                    Jessie, 7.3.19 18:50:06  

Lidí je opravdu málo. Nějak to vázne. Ony ty konfliktní závislácké typy mívají charisma a dokáží rozproudit diskuzi, a udržovat ji. Chce to jen odlišit, kdo je v tomto smyslu pro diskuzní fóra přínosem, a kdo naopak lidi odrazuje.

• Mimiane
                    Mimiane, 7.3.19 20:12:40  

Netroufám si říct, co by admin musel, nebo měl. Vysvětloval několikrát, že mu systém vyřadí nicky se stejnou IP, pokud se daří tohle obcházet, těžko může s určitostí na někoho ukázat.
                    To, že napíšeš, že všichni vědí, není žádným důkazem pro nějaké obvinění. Ono to nebude nejspíš tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

• Jessie
                    Jessie, 7.3.19 22:59:12  

Tak mi z toho vychází, že na Diskutnících prostě platí toto: "Pokud umíš obejít ban, tak to udělej a nikomu o tom neříkej."

• Mimiane
                    Mimiane, 7.3.19 23:20:09  

Jestli máš řešení, sem s ním, ráda si ho poslechnu..:)

• Jessie
                    Jessie, 8.3.19 15:05:22  

Mám - bany jen na půl roku, nebo na rok. Ten člověk by měl naději, že se sem dostane, a nechtěl by riskovat, že ji ztratí obcházením banu (za obcházení by byl automaticky další rok). Takhle obcházeči neriskují nic.

• Jessie
                    Jessie, 8.3.19 15:08:41  

Nebo ještě jedna možnost - admin by se podezřelého přímo zeptal, zda je tím dotyčným, kdo dostal trvalý ban. Na rovinu položená otázka, vyžadující čestnou odpověď. Jsem přesvědčená, že většina lidí by takto přímo "do očí" nelhala.

• Mimiane
                    Mimiane, 8.3.19 16:28:45  

A ty podezřelé bude zjišťovat jak? Dle písemného projevu nově přihlášených nicků, nebo na to bude mít své donašeče a udavače?.. to se na mě nezlob, ale tohle tak trochu zavání bývalým režimem.
                    Ono stačí, že tu máme ty vykřičníky.
                    Nejlíp bude, když napíšeš adminovi, návrhy se mohou nadále psát na email. :4:

• Jessie
                    Jessie, 8.3.19 17:13:07  

Podezřelé tady bez servítek řada lidí označuje, oslovuje je dřívějšími nicky, naplno to píší jako hotovou věc a dotyčný se ani nebrání a neohrazuje. Je to všeobecně známá věc a pokud není admin slepý, musí to vidět.
                    Já to nedělám, respektuju nové nicky, takže jedovatost o starém režimu není vůči mně na místě. Mně jde spíš o ty, kteří ban čestně neobcházejí, ráda bych je tu viděla. Žíly mi to ale netrhá, abych kvůli tomu psala adminovi. Jen jsem to nadhodila jako téma k hovoru. Nepovinnému, jen pro ty, které to taky zajímá :4:.

• Mimiane
                    Mimiane, 8.3.19 22:58:25  

Ani jsem si nevšimla, že by tam byla nějaká jedovatost vůči tobě, nebuď tak vztahovačná, přirovnání bylo k pomyslnému odhalování nicků obcházejících ban.
                    Koukám, že to tady zajímá hodně lidí, tak raději už nebudu zaclánět.

• od10k5
                    od10k5, 8.3.19 23:50:16  

Vezměme třeba takového Hnátka, krásný příklad.
                    Jeho původní nick je quidproquo - zjednodušeně kvído. Kdo ho v diskuzi osloví kvído, tak toho si dá do ignorovaných - vyzkoušeno osobně i doloženo ostatními. Kdysi se pěkně prozradil, protože gusty měl diskuzi kterou on v původním nicku založil a v novém nicku chtěl po gustym aby mu ji vrátil - já sám sem si toho nevšimnul, ale upozornili mně na to jiní uživatelé. Aby to nebylo tak prokazatelné, tak Hnátek tvrdí, že si mně dal do blokace potom co sem se k němu údajně začal chovat tak jak se on chová ve skutečnosti ke mně, takže úmyslně takhle mlží a své činy se snaží naroubovat na jiné aby odvedl pozornost od sebe a mohl se dělat lepší než je. Když chci aby svá slova dokázal, tak buď mlčí nebo nabo se z toho vykrucuje.

Aby tohle rozlousknul admin a poznal co se sem znovu vetřelo, tak by musel trávit spoustu a spoustu času na diskutnících a dohledávat spoustu textu, takže se na to raději vyprdne, vlastně ani ne, spíš ani netuší.

• lomax
                    lomax, 9.3.19 14:01:08  

Tak zrovna tihle dva jmenovaní nesnesli jiný názor a udávali jako utržení z řetězu...Dokonce se tím i chlubili. :10:

• Jessie
                    Jessie, 10.3.19 13:56:54  

"Koukám, že to tady zajímá hodně lidí"
                    A tohle taky není jedovatost, že ne... :5:

• Jessie
                    Jessie, 10.3.19 13:59:11  

lomaxi, ti dva jmenovaní nebyli mými kamarády, ale já beru lidi takové, jací jsou. Zdálo se mi, že se chovali poměrně slušně, proti jiným, ale hlavně, dalo se s nimi promluvit.

• lomax
                    lomax, 10.3.19 14:29:53  

Tak to se ti asi opravdu jenom zdálo...

• od10k5
              od10k5, 5.3.19 20:21:27  

To je nereálné.
              Slušný člověk bude dodržovat pravidla.
              Už vidím Hnátka jak se jde přiznat adminovi, že má na svém původním nicku trvalák, ale protože nemůže být bez své podvratné činosti, tak si zařídil další nick. :1: :1: :1:

• Jessie
                Jessie, 6.3.19 16:43:24  

Nemůžeš klást rovnítko mezi obdržení banu a lidskou slušnost. Nechci to tady rozpitvávat, ale například moje bany nebyly za nedodržování pravidel.