Co se vám líbí (a nelíbí) na diskutnících.cz?

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
milada948 (2018-09-25 23:36:12)Sten (2018-09-25 20:30:59)od10k5 (2018-09-25 17:30:47)Jessie (2018-09-25 17:27:48)
Založeno: 10. 9. 2018 | Příspěvků: 135 | Členů: 4
Správci: Jessie (hlavní)

Názory, rady, náměty, zkušenosti, ankety.
Osobní útoky zakázány.
Jakékoli hodnocení činnosti admina je zakázáno.

Vzkazník mimo prostor Diskutníků:
https://miniaplikace.blueboard.cz/shoutboard.php?hid=eda1c5ke46x2vdn9vhvi7x0uk5j1u8

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Jessie
    Jessie, 25.9.18 17:21:40  

Trochu mimo téma, nemám, kam to jinam napsat a zaujalo mě to, potom to asi smažu. Incorr vysvětlil, proč dostal kiwi ban:

incorruptible6, 25.9.18 13:50:16
    Vyjmenoval Marxe Engelse, Trockého a Lenina jako židy a k tomu napsal ...takže nadávky na hlavu židu, tam je ten počátek toho zla a těch svini jak o nich píšete.

Označil židy jako zlo a svině, obávám se, že tohle se mu bude adminovi vysvětlovat dost těžko, že to je nezávadné...

• Jessie
      Jessie, 25.9.18 17:27:47  

A zase je tu zřejmé nepochopení textu:

"takže nadávky na hlavu :10: židu, tam je ten počátek toho zla a těch svini jak o nich píšete"

Kiwi se naopak židů zastává, a počátek zlá vidí v nadávkách na ně.
      Neznám pochopitelně celý kontext diskuze, ale z tohoto fragmentu to vyplývá jasně: nadávky na hlavu židu, tam je ten počátek toho zla

• Jessie
    Jessie, 24.9.18 18:32:48  

Chtěla bych zkusit vytvořit takové Desatero dobrého správce :2: Jestli se tedy k desítce doberu. Možná mi někdo pomůže.

1. Dodržuje pravidla, která sám stanovil.

Tenhle bod mi připadá jedním z nejdůležitějších. Není nic horšího, když správce vlastní pravidla nedodržuje, to jde potom všechno do kopru.

• Jessie
      Jessie, 25.9.18 17:08:19  

2. Nenechá si nadávat, nepřipustí útoky na sebe.

• Kaca01
      Kaca01, 26.9.18 02:29:01  

Podle mne je celkem dobry spravce prave incorr....nemaze zbytecne, jen kdyz je to uz pres miru snesitelnosti, snese i kritiku svoji osoby, neblokuje lidi, kteri maji jiny nazor, nez on a akceptuje normalni diskuzi...vadi mi spravce, ktery snese na svem foru jen ty, kteri ho chvali a lezou mu do...no tam!
      A vadi mi, kdyz napisu svuj vlastni nazor, ktery je jiny nez spravcu a druhy den je muj prispevek smazan a ja jsem na foru blokovana.....

• Kahaja
    Kahaja, 24.9.18 17:11:37  

Nelíbí se mi naprosto nesmyslné mazání neškodných příspěvků.

• Jessie
      Jessie, 24.9.18 17:18:23  

Asi správci připadaly prostě blbé a nechce do blbosti na svém fóru zabředávat. Na to má každý správce právo.

• Kahaja
        Kahaja, 24.9.18 17:18:58  

To je jeho problém,můj příspěvek nebyl ničím závadný.

• milada948
          milada948, 24.9.18 17:41:44  

Jenže když maže závadný příspěvek,tak se automaticky smaže i ten co je pod ním.

• Kahaja
            Kahaja, 24.9.18 17:46:56  

Když správce maže každého,kdo se mu zdá blbej,tak tam zůstane sám.To je k tomu všechno.

• petr.
              petr., 24.9.18 17:52:41  

Z takových fór odcházím... časem zjistí že tam moc lidí nemá.

• milada948
              milada948, 24.9.18 17:57:34  

Tak tam nechodim a hotovo.Stejně ti nikdy neodpoví,oni se baví jen mezi sebou.

• kikinka
              kikinka, 24.9.18 22:08:10  

Ano, Kahajo, tím jsi právě potvrdila to, co jsem napsala :1:

• Jessie
        Jessie, 24.9.18 18:16:19  

Děkuji kahaje, právě předvedla ukázkové hloupé příspěvky, které by měl rozumný správce ihned mazat. Ale tady už to stačilo, kahajo.

• milada948
          milada948, 24.9.18 18:26:42  

Přesně,už neví kam se vrazit a rýpnout na bylo ji nikdo ani neodpoví.

• Jessie
            Jessie, 24.9.18 18:35:54  

Někdy by mě zajímalo, kolik mají Diskutníci aktivních členů. Připadá mi, že na mě vyskakují pořád ti samí :15:

• kikinka
              kikinka, 24.9.18 22:09:30  

To ti nepřipadá, Jano. To tak prostě je :15:

• jakub.vandrovec
    jakub.vandrovec, 24.9.18 14:39:42  

Jessie, 18.9.18 21:39:05 @!!!
    Anonymizéry to tady nebere. I když nepochybuji o tom, že to někdo dokáže obejít, ale my běžní uživatelé ne.
    Zisk by byl z mého hlediska obrovský - zbavení se nejistoty z toho, s kým člověk mluví. Není třeba ta příjemná paní, která si se mnou začala psát, ten hajzlík XXX, co se mi chce jen dostat na kobylku :6: ?

Zisk ze změny na systému musí především plynout pro provozovatele systému, jinak mu to nedává žádný benefit. Funkce jako vzkazník, log etc. se vyplácejí v tom, že kliknutím načteš reklamu a admin dostane zaplaceno. Zobrazování IP nic takového negeneruje.

• Jessie
      Jessie, 24.9.18 16:49:17  

Ano, to je rozumné, co píšeš. Jenom - jaký benefit má provozovatel z udělování banů? Nebo přesněji ze snahy udržet přijatelnou úroveň diskuze? IP by tomu také napomohlo.

• jakub.vandrovec
        jakub.vandrovec, 24.9.18 22:53:59  

Při nahlašování načteš novou stránku a zobrazíš novou reklamu. To je přímý ekonomický přínos. Nepřímý je, že neodcházejí diskutníci a tudíž se nesnižuje počet zobrazených reklam, tolik k úrovni diskuse. Také je nutno zohlednit, že jako provozovatel serveru je ze zodpovědný za obsah, chrání tedy své ekonomické zájmy i sebe.
        Zobrazování IP či její části by nepřineslo vyšší počet načtených stránek a ani by se nejednalo o nějakou kloudnou prevenci porušování zákona. Navíc by se dal očekávat odliv diskutujících. Z hlediska provozovatele serveru tedy taková úprava absolutně nemá smysl.

• Jessie
          Jessie, 24.9.18 23:19:47  

Tak proč to na mnoha diskusích dělají? Co je k tomu vede?

• od10k5
            od10k5, 25.9.18 07:18:15  

Chodil se na diskuzní fórum kde provozovatel byl zásadně proti jakékémukoliv dělání pořádku, což podle mnoha z nás byla škoda. sverse.cz

• jakub.vandrovec
            jakub.vandrovec, 25.9.18 10:36:44  

A co je to za diskuse? Je nutné si uvědomit, že Diskutníci jsou specifickým webem, spravovaným jedním administrátorem, který to nemá jako hlavní výdělečnou činnost. Musí tedy být velmi efektivní. Další důležitou věcí je fakt, že Diskutníci jsou primárně diskutním webem, ne zpravodajským, nemůžeme je tedy srovnávat s diskusemi na velkých zpravodajských webech, které mají buď vlastní celé IT týmy nebo je celé IT outsorcované.

• od10k5
    od10k5, 21.9.18 07:19:49  

Nelíbí se mi, když požádám jiného diskutníka aby na mně nereagoval, tak se on začne ohánět nějakým svým právem reagovat na kohokoliv a mou žádost ignoruje a píše dál o mně lži.

• Jessie
      Jessie, 21.9.18 19:38:27  

Ale proto přece diskuze jsou, aby lidé na sebe reagovali :2:. Měli by samozřejmě reagovat na to, co říkáš, k tomu by se měli vyjadřovat. Ne k tvé osobě, urážet už vůbec ne. Tohle by měl dobrý správce ohlídat.

• od10k5
        od10k5, 21.9.18 19:50:50  

Tou tvou první větou se taky ohání.
        Ale k čemu je reakce nějakýho jojáka když pravdivě odpovím na otázku a on se hned přižene se svou statistikou která tvrdí, že ve většině případů to je jinak a tudíž pokrytecky lžu a mám to jinak. A takhle překrucuje téměř vše co napíšu s když se rozčiluji, tak tvrdí že jen analizuje to co je napsáno.
        Nejsem sám, kdo nemá zájem o reakce jojáka, ale bohužel na diskuzi je i nějaký člověk který ho tam chce a pak dost lidí kteří se nechtěli vyjádřit když se hlasovalo o jeho odstranění.

• Jessie
          Jessie, 21.9.18 20:03:24  

Aha, už chápu, jak to myslíš. K tomu se dá napsat jen jediné - takovým lidem se vyhni. Taky to tak dělám. Nechodím tam, kde se vyskytuje, kde mu správce umožní psát. Jak vidím nick, který mi zásadně nesedne, tak mizím :2:

• Jessie
            Jessie, 21.9.18 20:05:07  

Ještě dodám, že v tomhle ti nikdo nepomůže, žádný admin nebude dělat soudce a řešit tyhle věci.

• PepikHnatek
      PepikHnatek, 25.9.18 14:29:47  

:14: :14: :14: :14: :14: :14:
      Tak hlavně, když jsem tě o to žádal já, tak jsi mne zahrnul urážkama a vulgaritama.

• jakub.vandrovec
        jakub.vandrovec, 25.9.18 14:52:19  

Všude je něco. Já jsem například šikanován a ostrakizován kvůli mým neortodoxním gastronomickým zálibám :1:

• Jessie
        Jessie, 25.9.18 17:05:30  

Pánové, tohle fórum neslouží k hádkám a vyřizování si osobních účtů.

• od10k5
          od10k5, 25.9.18 17:19:56  

Nařčení od dotyčného mně velmi zajímá, protože co si pamatuji, tak já sem si ho dal do blokace když na mně začal být v soukromých vzkazech vulgární a mně se takové slovní útoky nechtěly číst. A on si mně dal do blokace o něco později když sem ho oslovil jeho původním nickem, tak jako to dělal každému kdo uhodl jeho původní nick.

• od10k5
        od10k5, 25.9.18 17:23:11  

Jo? :7:
        Kdy a kde?
        Pokud si pamatuji, tak na tvou vulgaritu ve vzkazech sem odpověděl ignorací a až když sis někde stěžoval, že sem si tě dal do ignoru, tak sem pro doplnění informací překopíroval proč.
        Je hezké, že už umíš normálně navazovat příspěvky, ale jinak jak je vidět ses vůbec nezměnil.

• Jessie
    Jessie, 18.9.18 21:46:33  

Tak jestli už nic nemáte, na noc to tady zase zavřu.

• Jessie
    Jessie, 18.9.18 20:13:15  

Je mi líto, ale mažu veškeré poznámky osobně laděné, i když s nimi souhlasím :2:. Od toho tohle fórum není.
    A do adminů se nenavážejte. To by netrpěli nikde, v žádném internetovém prostoru.

• gombur
    gombur, 18.9.18 14:33:16  

současná verze diskutníků je dokonalá ♥♥

• FredrikBerglund
      FredrikBerglund, 18.9.18 14:49:07  

Ne

• vaclavpaty
      vaclavpaty, 18.9.18 17:13:44  

do dokonalosti to má hodně daleko

• kikinka
      kikinka, 18.9.18 18:59:23  

Jak pro koho, gombure.

• Jessie
      Jessie, 18.9.18 20:15:10  

Není dokonalá, ale je velmi pěkná a příjemná :2: . Proto se tady taky všichni držíme, ne :4: ?

• Codex
      Codex, 21.9.18 06:35:36  

Až nebudou mít správci fór šanci vyhazovat lidi jen pro to, že mají opačný i když slušný názor a pak je veřejně urážet a lhát o nich, potom se můžeme bavit že to tu celkem ujde

• Jessie
        Jessie, 21.9.18 19:41:10  

Ber to tak, že správcem se může stát každý, komu se zachce. A má právo si svoje fórum vytvořit podle svého.

• Codex
          Codex, 22.9.18 19:58:54  

jj hail hail

• Jessie
            Jessie, 22.9.18 20:14:48  

To mi nedochází.

• Jessie
    Jessie, 18.9.18 13:09:25  

Vím, že tím mnohé naštvu, ale na Diskutnících se mi nelíbí především multinicky. Ráda vím, s "kým" mluvím, i když neznám reálnou totožnost, ale i stálý nick je svým způsobem naše totožnost.

Věděla bych řešení, tím všechny naštvu ještě víc :4: - zobrazovat u jména část IP adresy. A hned by bylo jasno.
    Jednou to admin v jisté diskuzi, která se díky multinickům zvrhla, udělal, a to dokonce zpětně :15:. Byl to pěkný mazec :14:.

• kikinka
      kikinka, 18.9.18 19:01:04  

Jsem jednoznačně PRO!

Já používám jen tento nick, proč jich někteří musí mít víc?
      No, proč asi, že,...

• kikinka
        kikinka, 18.9.18 19:07:12  

A pokud by se toto uskutečnilo, podpořím tento web částkou 1000 Kč!

• Jessie
          Jessie, 18.9.18 20:17:31  

Dobrý nápad, připojuji se :2:.

• jakub.vandrovec
      jakub.vandrovec, 18.9.18 20:17:21  

To by jen u mě dělalo asi šest IP adres - je to tedy nesmysl.

• Jessie
        Jessie, 18.9.18 20:18:49  

Proč? To ničemu nevadí, že máš víc adres.

• jakub.vandrovec
          jakub.vandrovec, 18.9.18 20:59:21  

K čemu by pak ukazování IP bylo?

• Jessie
            Jessie, 18.9.18 21:07:16  

Většina lidí jich tolik nemá. Jednu, dvě. Psát z každé pod jiným nickem, to je dost náročné, často se to splete.
            Jestli píšeš z několika jako JV, tak už bys ty adresy nemohl použít pro jiný nick.

• jakub.vandrovec
              jakub.vandrovec, 18.9.18 21:19:00  

Nemá nebo si to neuvědomuje? Jiná adresa doma, jiná v práci, jiná z mobilu... Ono se to nasbírá. Jen by to dělalo zmatko a nahrálo šmejdům, kteří si sbírají osobní údaje o jiných.

• Jessie
                Jessie, 18.9.18 21:28:19  

Je to přijatelný způsob částečné identifikace osoby, diskutující v jinak anonymním prostoru. Nic osobního se tím neprozrazuje, není to údaj o osobě, ale o internetovém připojení.

• jakub.vandrovec
                  jakub.vandrovec, 18.9.18 21:32:27  

Stejně by to šlo snadno obejít různými anonymizéry. S likvidací multinicků v podstatě souhlasím, tento způsob by ale nebyl k ničemu. Když implementuješ nějakou změnu na systému, musí to dá benefit - a ten by zde nebyl úměrný vynaložené námaze k implementaci změny.

• Jessie
                    Jessie, 18.9.18 21:39:05  

Anonymizéry to tady nebere. I když nepochybuji o tom, že to někdo dokáže obejít, ale my běžní uživatelé ne.
                    Zisk by byl z mého hlediska obrovský - zbavení se nejistoty z toho, s kým člověk mluví. Není třeba ta příjemná paní, která si se mnou začala psát, ten hajzlík XXX, co se mi chce jen dostat na kobylku :6: ?

• 69beran
      69beran, 18.9.18 21:12:32  

Část IP adresy není k ničemu, protože to se může týkat stovek, možná i několika tisícovek lidí. Pak by byly dohady tuplem. Od mnoha poskytovatelů sem na D. jistě chodí několik lidí. To by bylo teprv dohadů, kdo je kdo, to by bylo neoprávněně nařčených...
      To bys tomu teda dala :14:

• Jessie
        Jessie, 18.9.18 21:17:43  

Mám to ověřené v praxi. V menších společenstvích, jako je toto, to je spolehlivý ukazatel, v kombinaci s nickem.

• 69beran
          69beran, 18.9.18 21:23:16  

Uvědom si, že ta část IP adresy může být shodná se stovkami zákazníků od jednoho poskytovatele net služeb. Například ty budeš mít shodnou onu část IP adresy s někým, kdo má stejného poskytovatele a taky sem bude chodit. Jak se ti bude líbit, až do tebe bude 10 lidí odtut šít, že jsi multinick???

• Jessie
            Jessie, 18.9.18 21:30:52  

Ne, není to stejné k posledním dvěma, třema číslům.

• 69beran
              69beran, 18.9.18 21:38:54  

Ale ty čísla týkající se konkrétního člověka-zákazníka se asi uvádět nesmí.

• Jessie
                Jessie, 18.9.18 21:44:05  

Bez posledních znaků to není celý údaj a uvádí se to běžně.
                Nakonec, mnoha lidem by to i pomohlo, nechci být osobní, ale i tebe se dotkla různá podezření, že se ta tebe někdo vydává. Podezření, blbý pocit, to často zůstává, přetrvává, i když ti to nikdo neřekne přímo. Takhle by se ukázala část IP a hned by bylo jasno.

• jakub.vandrovec
        jakub.vandrovec, 18.9.18 21:17:49  

A na celou adresu už by se vztahovalo GDPR.

• Jessie
          Jessie, 18.9.18 21:23:06  

Místo posledního dvoj/trojčíslí XXX. To neodporuje ničemu.
          Myslím, že ani celá IP, ale na to jsou různé názory.

• 69beran
            69beran, 18.9.18 21:24:55  

No a to předchozí číslo mají shodné stovky lidí od jednoho poskytovatele :1: Tohle nejde udělat. To by přineslo jen zmatky a dohady.

• Jessie
              Jessie, 18.9.18 21:45:43  

Nemají. Leda instituce.

• petr.
                petr., 24.9.18 17:02:03  

Přečti si co je IPv4 a IPv6 a jak se používá. A pak se podívej jak někteří poskytovatelé přiřazují dynamicky IP. Jednou máš Praha a jsi v Chebu, příště máš jiné město... Pokud použijí VPN funkci, stejně nezjistíš odkud píše.

Pak existuje ještě placená veřejná IP adresa, podle té se dáš velice dobře identifikovat, jednu adresu používáš jenom ty a dá se tvůj počítač přímo kontaktovat z internetu... Nejsi za žádným překladačem IP a většinou ani za firewallem. Tím se stává počítač docela zranitelný na útoky.

A pokud chceš identifikovat přesně počítače, použij zjištění MAC adresy, lidí tvrdí že tohle číslo je unikátní...za jistých podmínek se dá i podtrhnout.

• petr.
      petr., 24.9.18 16:47:30  

Za den vystřídám dost IP adres, 4-~10 a ten kdo přijde ze stejné, řekněme pislfree pro celé sídliště ostrouhá. IP adresa je chráněný údaj....

Následovník diskuze myslím že kdysi podobný název měl Gusty?