Co se vám líbí (a nelíbí) na diskutnících.cz?

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
od10k5 (2019-05-20 20:17:41)sirStanley (2019-05-20 19:50:16)sv2405 (2019-05-20 18:12:59)milada948 (2019-05-20 15:57:43)Sten (2019-05-20 14:06:14)Jessie (2019-05-20 14:04:56)lomax (2019-05-08 09:27:47)quashak (2019-05-06 13:19:57)Liska_obecna (2019-01-02 01:07:27)jirka5 (2018-10-16 14:58:56)
Co se vám líbí (a nelíbí) na diskutnících.cz?
Založeno: 10. 9. 2018 | Příspěvků: 749 | Členů: 10
Správci: Jessie (hlavní), od10k5

Tady si moc nepokecáte.
Diskutujte k tématu, nebo to aspoň předstírejte.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 13.5.19 09:18:49  

Směju se správcům, kteří než aby otevřeli skrytá tak je raději smažou :1:
    Proč asi? Aby se ti, kteří na ně nemohou, o sobě nepřečetli ty hnoje co se tam o nich píšou, to je jedinej důvod, to svědomí.
    Výmluvy, že na ně přijdou agresoři a hlásiči, kteří to tam zničí, jsou ubohé a laciné. Správcuji několik fór a vždy jsem si se vším poradil, i s těmi hlásiči i s těmi agresory.

• Jessie
      Jessie, 13.5.19 12:06:02  

Tohle je těžká věc, Pepo, nedá se jednoduše soudit. Já bych byla bývala svoje skryté NIZ odkrýt nemohla, protože jsme tam řešily i svoje osobní důvěrné věci.
      A ty máš skryté, které otevřeš?

• sv2405
        sv2405, 13.5.19 16:42:16  

No jistě, na skrytém člověk něco důvěrnějšího napíše a je to určeno jenom diskutníkům co tam mají přístup a ne nějakým posměváčkům a zneuživatelů této informace. Jsou tu lidé co se těší až budou skryté zrušena a že se doví nějaké pikantnosti, ale budou zklamáni, protože tu nikdo nezveřejní takové věci. A potom nevím jak kdo ale já třebas se nerad vracím o jeden list natož se hrabat v příspěvcích za několik let. :9:

• Jessie
          Jessie, 13.5.19 18:29:33  

To listování do minulosti se asi chce málokomu. Tedy někdy ano, když hledáme něco zajímavého. Většinou ale ne. Takže já bych třeba ani nevěděla, kvůli čemu konkrétně se fórum nedá zveřejnit. A nezveřejnila bych ho ze slušnosti vůči VŠEM, co tam psali s vědomím toho, že je fórum skryté.
          Ale znovu to píšu, zálohu bych si udělala.

• od10k5
            od10k5, 13.5.19 21:52:20  

Listování v minulosti může být poučné, člověk se tam může přesvědčit kdo o minulosti lže a kdo uvádí pravdu.

• Jessie
              Jessie, 14.5.19 18:19:46  

To určitě, ale jak kde. Máš fóra, kde se pořád opakuje to samé. Kdo by četl zdravení a různé juchání :6:.

• milada948
                milada948, 15.5.19 11:48:23  

V pohodě,já už ho odhlásila a psát si budeme na vzkazník,nebo na FEJS :5:

• Jessie
                  Jessie, 16.5.19 18:01:38  

Takže ty jsi svoje skryté zrušila? Ani nevím, že jsi nějaké měla :2:. Můžu se zeptat, jak se jmenovalo?

• milada948
                    milada948, 17.5.19 11:01:47  

Jo Senioři,ale máme ho i na fejsu,takže jsem se raděj dopředu pojistila když psali ,že to budou otevírat,tak to jsem nechtěla.Je to škoda,ale nedá se nic dělat.Kamrády si najdu vždy.Měli jsme ho už od té doby,coo se přešlo z lideček.A ty kamarádky a kamarádi zůstanou .A vzkazník doufám neotevřou. :4: :4:

• milada948
                    milada948, 19.5.19 10:22:37  

Navíc je to tady lepší,net to bylo,je klid,žádné hádky a nadávání.Já jsem spokojená.

• Jessie
                    Jessie, 20.5.19 13:18:48  

Tak možná založit stejné fórum, ale otevřené. Jestli jste tam dobrá parta, tak aby se to nerozpadlo. Jak sama píšeš, dneska se už tady nikdo neodváží prudit.

• milada948
                    milada948, 20.5.19 13:46:31  

To nechceme,tak jak to máme nám vyhovuje.

• PepikHnatek
                PepikHnatek, 17.5.19 09:00:35  

Přesně. Máš fóra kde se jen zdraví a juchá, dále fóra kde se vulgárně urážejí ti co tam nemohou /a to je dle mne ta největší podlost, když se dotyčný nemůže bránit/ a pak fóra, kde jak tady správně píšeš, se sdělují citlivé osobní informace a tam to teda chápu beze zbytku tu obavu z odkrytí.

• PepikHnatek
            PepikHnatek, 17.5.19 08:57:47  

Tak, abys projel fórum o několik let zpět a našel tam co tě zajímá, ten drobek příspěvků třeba, tak aby sis vzal 14 dní dovolenou, nadopoval se energiťáky a 15 kafi denně a listoval nonstop, to je přece nesmysl, ne?
            Byl jsem už i falešně obviněn, že mám radost ze skrytých fór, ale tak černobílé ani pravda to fakt není.
            Nicméně vím o několika fórech kam nesmím jen já a přijde mi to komické :1: A to podotýkám, jsou fóra jak skrytá tak otevřená :15:
            Ale nestěžuji si ani nebrečím, já se fakt královsky bavím rozdílností a přístupem jednotlivců zde, je to zde úžasná učebnice psychologie :4:

• Jessie
              Jessie, 20.5.19 13:24:35  

Já bych se na projetí některých fór zpětně musela opít :6: . Ty holt jako sportovec radši ty energeťáky :4: .

• PepikHnatek
          PepikHnatek, 17.5.19 09:03:44  

Tak třeba já osobně vím, co se o mně na jistém skrytém píše a vím tedy že ty "pikantnosti" tam jsou :4: Důkazu v e vzkazníku mám přehršel :2: Dřív mě to s*alo, dnes už se tomu i těm lidem směju :15:

• Jessie
            Jessie, 20.5.19 13:22:35  

To se člověk vždycky nějak dozví, co o něm lidi píšou, podle různých známek, náznaků, nebo to někdo přepošle. A nejlepší je to ignorovat. Já jsem nedávno jeden takový vzkaz neignorovala, protože to byla lež až na půdu a pořádně mě to vytočilo. A rozjela se aféra, která stejně nikam nevedla, a kterou jsem si mohla ušetřit. Prostě s blbci se dohadovat je ztráta času.
            A lidi jsou divní, když věří pomluvám a lhářům, jako kdyby se pravdě vyhýbali.

• od10k5
    od10k5, 12.5.19 21:17:07  

Nelíbí se mi jak se to tu rozpadá.
    První pohroma byla nutnost za pobyt zde platit.
    Druhá pohroma přijde zrušením skrytých diskuzí.
    Uvidíme jak a zda to zde bude nějak vůbec fungovat při takovém odlivu lidí.

• Jessie
      Jessie, 13.5.19 12:11:31  

Tak já myslím, že zrušením skrytých se neprojeví vůbec nic.
      Máš pravdu, že to jaksi umírá. Někteří se izolovali na svých fórech a radši nikam nepíší, protože nemají chuť nechat si nadávat. Což je i můj případ. Prostě jsou takoví pitomci, co si svá poloopuštěná fóra střeží jako kdovíco a nikoho si tam nepustí :6:.

• sirStanley
        sirStanley, 13.5.19 13:51:18  

tady se ale nadává na to že už to tady takové jako dřív,na což se dříve nadávalo - že admin nedělá svou práci,že toleruje skrytá pomlouvačná fora ...

no a když se rozhodne jednat ,tak je to raky asi špatně

asi někomu chybí se den co den "spravedlivě pohoršit "

• Jessie
          Jessie, 13.5.19 14:04:15  

Spravedlivé pohoršení je důležitou hrou pro mnoho lidí :6:. Naštěstí se dá pohoršovat skoro nad vším, kam se člověk podívá, takže pohoršovači jsou v pohodě :4:.

Ale myslím, že s tou prací admina nemáš pravdu. Se vší úctou musím vyjádřit svůj názor, že tenhle server zabila přílišná cenzura a nespravedlivost.

• Jessie
    Jessie, 10.5.19 16:58:55  

Plánované novinky

Dne 1. června 2019 dojde ke smazání všech skrytých fór. Správci můžou změnit typ fóra na Otevřené či Moderované a zabránit tak smazání. Fórum ponechané jako Skryté bude automaticky smazáno. Děkujeme za pochopení.

• Jessie
      Jessie, 10.5.19 16:59:57  

Kdo si které fórum převede, a kdo ho nechá smazat, nevíte někdo?

• od10k5
        od10k5, 10.5.19 17:37:30  

Já si je nechám smazat.

• Jessie
          Jessie, 10.5.19 17:49:17  

A není to škoda? Nemáš tam nic, co by vadilo.
          Nebo si to aspoň zálohuj, třeba takhle: http://web.archive.org/web/20190212153935/https://www.diskutnici.cz/forum/4093-navrhy-adminovi-bez-cenzury/
          Mě moc mrzí, že jsem si své NIZ nestihla zálohovat, admin mi ho smazal pod rukama...

• od10k5
            od10k5, 11.5.19 04:34:43  

To mně mrzí, že mi smazal diskuzi o reiki a ani mi nedal vědět, že mi ji smaže. Prostě sem se jednou přihlásil a byla fuč.

• Jessie
              Jessie, 12.5.19 19:53:14  

Tak to tě naprosto chápu, to člověka otráví. Proto to tady vypadá tak, jak to vypadá, drží se hlavně diskuze o ničem, takzvané poňafávací :2:. Nikdo rozumný tomu nedá ze sebe víc, a proč taky, když to může všechno jedním rázem zmizet.

• Jessie
    Jessie, 19.4.19 17:33:24  

"...důležité je, kdo to v tom rozhovoru stočí do této(osobní)roviny první..."
    https://www.diskutnici.cz/forum/1983-bylo-za-komunistu-lepe/post/289579

To je někdy skoro nemožné vysledovat. Bývá to velmi subjektivní, co jednoho urazí, druhého vezme jako žert, nebo naopak žert či přátelské popíchnutí může být vnímaný jako urážka. Nejhorší urážky bývají ty podprahové, zákeřné, tvářící se slušňácky.
    Bylo by skvělé, kdyby na odhalování osobního útoku existoval software :4:. Nebo alespoň jasná pravidla. Jenže nejsou bohužel ani ta pravidla. A samozřejmě by bylo moc zajímavé, kdyby každý účastník zdejších diskuzí měl jakýsi index, který by vyjadřoval, kolikrát se dopustil osobního napadení druhé osoby jako první. Myslím, že já bych tam měla nulu, nebo skoro nulu :4:. Jednoduše nikoho nenapadám, myslím, že je to věc výchovy a osobního nastavení člověka.

• Jessie
    Jessie, 30.3.19 19:17:20  

"Existuje takové rčení, že pokud za nějakou službu neplatíte, tak vy jste ten produkt. "

Citát se týká facebooku, ale je dobré se zamyslet i nad tím, jak je to tady :2:
    http://neviditelnypes.lidovky.cz/rozhovor-odchazim-z-facebooku-de2-/p_spolecnost.aspx?c=A190313_213103_p_spolecnost_wag

• Jessie
    Jessie, 18.3.19 16:46:31  

"Psychopatka tak rozvíří potají o oběti nejrůznější drby, v nichž bude snižovat její kvality a házet na ni nejrůznější chyby. Vše tak bude dělat za zády oběti, ta tak dlouho nebude vůbec tušit, kdo jí tak ubližuje a škodí."
    Odtud: https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/499931-dva-hlavni-rozdily-mezi-muzskymi-a-zenskymi-psychopaty.html

Proto tak nějak nemám ráda ty vzkazníky, protože je využívají (a zneužívají) právě takoví lidé. A neexistuje proti tomu žádná možnost obrany.

• milada948
      milada948, 18.3.19 17:26:43  

Vždyť ho můžeš uzavřít když nechceš,aby ti někdo psal.

• od10k5
        od10k5, 18.3.19 18:10:47  

Ona píše o psaní za jejími zády.

• Jessie
          Jessie, 18.3.19 20:49:23  

Ano, o tom píšu. Tomu se nemůžu bránit. A pak mi nějaká dobrá duše něco z toho prozradí, ale tajně, aby neměla nepříjemnosti, nesmím o tom nic prozradit. A co s tím mám dělat, že jo :6: .

• milada948
            milada948, 19.3.19 00:47:21  

Tak o už jde mimo mně,je mi fuk z drbů,stejne si udělá každý úsudek svůj když je to baví,tak nech mají druhé vánoce.

• milada948
          milada948, 19.3.19 12:54:43  

Nikdy neuděláš nic s tím,když tě někdo pomlouvá,můžeš dělat cokoliv,to bylo je a bude .

• Jessie
            Jessie, 19.3.19 18:04:11  

Neudělám. Ale vzkazníky pomlouvání velmi usnadňují.

• od10k5
              od10k5, 19.3.19 18:57:06  

Pak je tu ještě email a sms a telefoní hovor. :1:

• Jessie
                Jessie, 19.3.19 20:12:08  

Jasně. Jenže to už není tak pohodlně naservírované :4:. Vzkazníkem se dají oslovit i neznámí lidé velmi snadno, a dokonce anonymně. Teď už alespoň odpadlo, že úplně zdarma. To je dobrý krok. Vzpomínám na ty výlevy od úplně neznámých nicků, co mi chodily, člověk si mohl založit nick klidně jenom na nadávání nebo psaní vzkazů :6:. Je to neuvěřitelné, ale někteří lidé to fakt dělali.

• Jessie
                  Jessie, 19.3.19 20:13:45  

Například se už v životě nedozvím, kdo byla Oliva nebo korektni.xenofob nebo žabožrout :4: :1:

• od10k5
                  od10k5, 19.3.19 20:25:42  

No vidíš a já teď hlavně používám vzkazník pro domlouvání se s kamarádkou na jakou a kdy akci pojedeme. :1:

• Jessie
                    Jessie, 19.3.19 20:39:23  

Tak to máš dobrý :2:. Tohle je správné využití vzkazníku :4:.

• od10k5
                    od10k5, 19.3.19 20:41:37  

Tak občas existují lidi s normálními zájmy.

• Jessie
    Jessie, 12.3.19 19:28:24  

Navrhuji po skrytých fórech zrušit i vzkazníky. Má to logiku - Diskutníkům to navenek nic nepřináší, zrovna tak, jako skrytá fóra, což je hlavní argument pro jejich zrušení.
    No, myslím to sice v legraci, ale nepřekvapilo by mě, kdyby k tomu došlo. Osobně by mi to nevadilo, nemám problém s tím psát všechno na rovinu veřejně.

• od10k5
      od10k5, 12.3.19 21:13:34  

Mně by to vadilo velmi. Na vzkazníkách sem řešil s některými diskutníky dost soukromé věci o kterých se nikde nešířím.

• Jessie
        Jessie, 13.3.19 12:33:38  

To jsi velmi neopatrný. Ty víš, kdo vzkazníky může číst?

• od10k5
          od10k5, 13.3.19 18:24:10  

Admin je může číst.
          Ty na netu víš o něčem co nemůže přečíst někdo nepovolaný? (žádný admin, hacker a podobně) :7:

• Jessie
            Jessie, 14.3.19 14:40:53  

Admin je člověk, kterého neznám a nic o něm nevím. Adminů může být víc. Přístup (vizuální) k jejich počítači může mít i někdo z rodiny, spolupracovník, kolega, co my víme.
            Co se týká vzkazníku, tak nikde není deklarováno, že je zaručeno něco jako "listovní tajemství". Prostě jen mohu někomu něco napsat tak, že se to (ihned) neobjeví ve veřejné diskuzi.

• oldin22
              oldin22, 14.3.19 17:44:37  

Kdyby tohle měl člověk přemýšlet,tak raděj si čte knížky a nechodí vůbec na internet.Já tam nikomu nepíši žádné tajnosti,tak si to může číst každý a kdo píše nějaké soukromé a tajné věci,může to zavolat,dnes má každý už mobil.

• Jessie
                Jessie, 15.3.19 17:33:21  

Je to tak, některé věci by se psát neměly nikam. Problém je v tom, že někteří lidé se prostě svěřovat potřebují, a je to i pochopitelné. Proto chodí do diskuzí, aby měli kontakt s druhými, nestačí jim řešení hádanek a hraní her a neosobní povrchní povídání o počasí. Ale i tak by měli přemýšlet.

• oldin22
                  oldin22, 16.3.19 09:25:16  

Uplně soukromé věci si nechám pro sebe a pokud je to nutné,tak jen tomu komu věřím .

• Jessie
                    Jessie, 16.3.19 14:45:48  

To dobře děláš.
                    Ale zase na druhé straně něco ze sebe dávat musíme, jinak by diskuze neměly smysl a nikoho by nebavily, kdybychom byli všichni zalezlí ve svých ulitách.

• milada948
                    milada948, 16.3.19 16:52:11  

Taky si to myslím,zatím se mně nestalo,že by mně někdo něco opsal ze vzkazníku.

• milada948
      milada948, 13.3.19 08:46:31  

logiku to nemá kdo chce psát a má tady dobré kamarády,temu to nevadí ,naopak a kdo je hlupák,tomu psát nemusím.To už by mohli zrušit uplně všechno podle tebe.Já tady nikoho nevidím,že by si pořád na něco stěžoval,jenom tebe,pořád bys něco měnila,.ale když to bylo špatné,tak jsi byla spokojená.

• Jessie
        Jessie, 13.3.19 12:37:28  

Logiku to naopak má - admin ruší skrytá fóra, protože Diskutníkům navenek nic nepřinášejí, nejsou pro návštěvníky vidět. No a to samé vzkazníky. V tom je ta logika, víš :13: ?

• milada948
          milada948, 13.3.19 13:11:09  

Zatím je neruší a kdo ví kdy a jestli to bude.A vzkazníky nevěřím,že bude odkrývat.Aaž to někdy bude,tak zase se něco najde,jak to obejít.

• milada948
            milada948, 13.3.19 13:12:22  

Za sebe můžu napsat,že je tady pohoda,žádné nervy jako dřív.Já jsem spokojena.

• Franz.Josef.I
      Franz.Josef.I, 18.4.19 21:17:25  

A co takhle zrušit fotogalerie a omezit počet příspěvků na deset denně.