Tatíčkova třída

Moderovaná diskuze | Kategorie: Komunity
Hankas (2018-11-13 21:18:41)MirekB (2018-11-13 19:07:34)Bartoch (2018-11-12 18:38:54)KvMarie (2018-11-11 17:58:31)Lumi (2018-10-21 15:21:27)Jenyk (2018-08-09 13:24:11)
Tatíčkova třída
Založeno: 30. 6. 2018 | Příspěvků: 72 | Členů: 6
Správci: MirekB (hlavní)

Fórum pro bývalé spolužáky SVVŠ Milevsko, maturitní ročník 1967.

-----------------------------------------

Fotky poslední sraz https://photos.app.goo.gl/8K1LQ54eynEwJfLUA

-----------------------------------------

Několik rad.
1.když chceš rychle vidět nové příspěvky i když jsou někde dole klikni nahoře na Řadit časově.
2. pokud reaguješ na určitý příspěvek tak klikni na Reagovat v daném příspěvku tak aby se vytvářela stromová struktůra.
3. Když ukážeš na ikonku člena tak uvidíš kdy byl naposled přihlášen.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• HanaZ
    HanaZ, 13.11.18 16:10:33  

Ted jsem konecne tady. Neni to tak jednoduche, ale zdravim vas vsechny. U nas je jeste porad krasne, tak ziji na zahrade a s holcickama se kterymi je hodne legrace. Dnes jsem zase sedela u pocitace a delala ucetnictvi, coz naprosto nenavidim. Kolik lidi sem zabloudi? Asi malo,coz. Ja se polepsim. Nemam pocitac pri ruce, tak je to blbe. Maruska udelala hezke fotky ze sv. Martina, tak jsem se potesila. Musime se sejit v realu, tohle neni reseni. Jednou do roka pa pak vubec nic. Tak se mejte moc hezky, doufam, ze se mi podari to odeslat a pri dalsi prilezitosti sem pridam nejakou moji fotku, abyste videli jak vypadam. pa H.

• MirekB
      MirekB, 13.11.18 19:06:35  

Hanko ahoj a doufám, že to tady oživíš. Kdybych nemusel za chvilku na basket tak bych si otevřel alespoň flašku piva abych ten tvůj příspěvek nějak oslavil. Tak to oslavíme někdy společně, třeba na jaře.
      Ty říkáš, že tam furt máte pěkné počasí a nás tady bulíkovali, že v Alpách už je zima a spousty sněhu. A to ani nemluvím o Dolomitech. Asi se to zase obrátilo.

Vem si ten počítač sebou ať ho máš po ruce, che, che.

• Hankas
      Hankas, 13.11.18 21:18:41  

Hani, vítám tě mezi nás. Je nás tu poskrovnu, ale snad to bude časem lepší. Užívej si hezkého počasí, u nás už to taková nádhera není, ale je listopad, tak co víc chtít.

• MirekB
    MirekB, 29.10.18 19:06:35  

Taky vás tam přepadla tak hnusná zima? Brrr, nejsme na to zvyklý.
    A jak jste slavili výročí? pochlubte se.

• Hankas
      Hankas, 29.10.18 19:48:39  

Zima už pominula, byla pouze o víkendu,docela dost zapršelo, to jsme rádi a na Šumavě už je trochu sněhu. Na tento týden předpovídají teplo - až 19, tak to je mimořádné na listopad. Byli jsme se ještě ohřát v maďarských termálech a ještě jsme se v říjnu opálili.
      Mrzí mě, že už o sobě moc nevíme...

• MirekB
        MirekB, 30.10.18 18:50:37  

Hanko, ty termály, to je vaše tradiční štace, že jo? Já mám pocit, že tam jse každou chvilku. Jenže ten čas tak hrozně letí, že to mám asi zkreslený.
        Já taky nevím jak to tady oživit. Hanku Z. jsem několikrát popichoval, ale má nějaké problémy s internetem. No a Líba, Radka, Věra, Čenda a ostatní zmizeli beze stopy.

• Hankas
          Hankas, 30.10.18 20:17:33  

JO, termály jsou léčivý, věřím tomu. Tak do Hu aspoň jednou za rok a do Bad Füssingu to máme kousek, tak 1x za měsíc.
          Zajímalo by mě, jak to dělají jiné třídy, jestli našly nějaký způsob komunikace nebo to nechaly plavat

• MirekB
            MirekB, 3.11.18 19:59:37  

Já bych to taky rád věděl. Mám dojem, že to nechaly plavat. Na internetu zatím žádná náhrada není k nalezení. :10:

• MirekB
    MirekB, 12.10.18 19:57:54  

Maruš, jsi nahlášená jako druhá správkyně. Měla bys to nějak oživit.

• KvMarie
      KvMarie, 14.10.18 18:15:12  

A to jako jak?

• MirekB
        MirekB, 15.10.18 19:58:17  

Podívej se do Můj Profil. Tam je uvedeno kde správcuješ.

• KvMarie
    KvMarie, 9.10.18 11:42:49  

Liduš, trochu se tu děje. Musíš to sjet celýý. Je tady krásný domek Mirka - Je tam odkaz. Mějte se . A mlha je tu taky - ale nedivme se, je říjen. pa

• Lumi
    Lumi, 9.10.18 08:59:52  

Nic se tady neděje.Asi mají všichni plné ruce podzimních prací.Protože je tady mlha,že nevidím na klášter,tak využívám volné chvíle.Máme za sebou zase jeden bezvadný víkend plný slunce a teplíčka.No a co vy.

• Lumi
    Lumi, 2.10.18 17:58:31  

Maruško,doufám,že máte všechno špatné za sebou a užíváte si pohodu podzimních dnů.Mirku,stěhování se snad stalo tvým hoby.Já jsem si zase bezvadně užila slunného prodlouženého víkendu.Byla jsem s našima v Bojanovicích,což je vesnička patřící k Rabí.Byli jsme na komentované prohlídce a nemělo to chybu,nebot jsme skončili ve vynikající hospodě,kde jsme se nehorázně přež.... .Další dny pak vycházky,les a houby.No a pondělkem zase začal kolotoč.Mějte se prima.

• MirekB
    MirekB, 27.9.18 23:11:10  

Jsme prestehovany. Dum je mensi, takze mame napechovanou garaz prebytecnym nabytkem a nevybalenymi krabicemi.
    Pisu na iPedu kde nemam cestinu.

• KvMarie
      KvMarie, 28.9.18 16:13:13  

Mirku, ať se ti v novém bydlení líbí!!!! A vyfoť nám domeček ze všech stran i vevnitř (garáž nemusíš, to si dovedeme představit :1: )
      Já měla starosti s manželem
      měl embolii plic, tromb v noze, 10 dní byl v nemocnici, je doma, už dýchá celkem dobře. Snad to bude dobré. Opatrujte se!

• Hankas
        Hankas, 28.9.18 17:50:31  

Maruško, hlavně že to manžel překonal,přeji mu hodně zdraví, tobě samozřejmě taky a držte se!

• KvMarie
          KvMarie, 28.9.18 20:13:32  

Děkuju, Hani. A tobě i ostatním přeji zdraví,zdraví, zdraví. Držte se.

• MirekB
        MirekB, 2.10.18 14:46:17  

Maruš, tak máš doufám po těch starostech teď trochu klid. Taková embolie je sakra mizerná věc. Hlavně, že to manžel dobře překonal.

Musím, se podívat, jak sem nějaké fotky přidat. Jinak je možné podívat se na stránky z prodeje. Prvních asi 14 fotek je náš domek.
        https://www.google.com/search?q=Dwarsweg+7+4161+AD+Heukelum&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUiPCWleXdAhUMKFAKHYw_BfEQ_AUICygC&biw=988&bih=680

• KvMarie
          KvMarie, 7.10.18 10:19:17  

No to je úžasný domeček i okolí kolem něho. To jste nemohli vybrat líp. A vypadá jak nějaká novostavba. Tak ať sídlí u vás i štěstí a spokojenost.

• MirekB
            MirekB, 10.10.18 19:57:42  

Maruš, je to novostavba z roku 1975. A čeká nás hodně práce než to dostaneme do té správné podoby. Ale koupili jsme to hlavně kvůli místu. Volavky nám tady chodí po zahradě a loví v kanálu ryby.

• Hankas
      Hankas, 28.9.18 17:47:03  

Mirku, buďte v novém bydlení šťastní a spokojení.

• Lumi
    Lumi, 23.9.18 10:26:37  

Vypadá to vypadá,že si budu psát s Mirkem.Léto nám definitivně odzvonilo,ale jeho konec neměl chybu.Celý týden jsem se chodila koupat na Pytlák.Bylo tam vždy jen pár lidí.Za to klídek,no prostě idyla. Tedˇsedím ve svetru a pomalu se připravujem na topení.To budou dlouhé večery.Ale bude na co vzpomínat.Ahoj a já se zase ozvu.

• Hankas
      Hankas, 23.9.18 11:32:35  

Lumi, ty jsi otužilec. Už jsem tam dlouho nebyla, zjara tam bylo málo vody. To je dobře, že se tam dá koupat, spoustu krásných letních dní jsme tam kdysi strávili

• MirekB
      MirekB, 27.9.18 23:06:29  

Ja jsem myslel, ze se na Pytlaku uz vubec koupat neda. Tak jsem spatne informovan.
      Lumi, zatim doufam, ze se pripoji spousta lidi a diskuze ozije jako na spoluzacich.

• Lumi
    Lumi, 11.9.18 08:49:06  

Chtěla bych se s vámi podělit o zážitky z důchodcovské dovolené.Byla jsem prvně letadlem na Krétě.Vyšla suprově.Byla jsem s kamarádkou stejně starou,která vše zařídila.Jinak bych byla ztracená.Moře jako kafe,vlny se mnou mlátily ale neumlátily,slunce až pálilo)takže jsme mazaly zvenku a večer i zevnitř,nasmály jsme se ,ale i pobrečely jak ten život utíká).A ted´zase do všedního koloběhu.AHOJ.

• MirekB
      MirekB, 12.9.18 19:43:58  

Lumi, to je bezva, že sis to takhle pěkně užila. A na stará kolena do letadla, tak jsi odvaha. :15:

• MirekB
    MirekB, 3.9.18 19:17:17  

Spolužákům definitivně odzvonilo.
    Chtěl jsem navrhnout minutu ticha, ale tady je ticho téměř neustálé tak to nemá cenu. :5: :10:

• KvMarie
    KvMarie, 3.9.18 09:00:30  

Jé - objevila jsem tady fotky z posledního srazu.Jak jsi to dokázal?

• MirekB
      MirekB, 3.9.18 19:07:39  

Jako správce mám možnost vytvářet titulní stranu.

• MirekB
      MirekB, 3.9.18 19:12:52  

Maruš, budeš druhýn správcem. Požádal jsem aby ti udělili tuto funkci. :7: :13: :1:

• KvMarie
    KvMarie, 29.8.18 20:07:38  

Tak já se fcb nebojím, mám i Instagram - vše kvůli vnoučatům, abych byla v obraze.
    A oni se semtam i se mnou chlubí, že to babička zvládá. Ale nikoho nenutím..... Mějte se!

• MirekB
      MirekB, 1.9.18 19:50:34  

Maruš, není to otázka strachu, ale spíš nechutě. Doposud jsem vydržel být facebookovým panicem a nerad bych to měnil.
      (Abych nedopadl jako ten rádiový panic co podlehl přijímací stanici...,che, che).

• KvMarie
    KvMarie, 27.8.18 13:44:30  

Taky ahoj. Napadlo mě, že na Diskutníkách nemůžeme dávat fotky. Tak zkouším, zda by nebyl jednodušší Facebook. Utvořila jsem tam náš společný profil - zkuste se přihlásit. Do vyhledávače (asi přes Seznam.cz) zadejte facebook přihlášení ---- a potom do jména :Tatickova Trida -------- a heslo : taticek 1967

Jsem zvědavá

• MirekB
      MirekB, 27.8.18 14:37:03  

Maruš, můžeš dávat fotky do svého profilu (Nahrát obrázek).

• MirekB
      MirekB, 27.8.18 14:54:43  

Maruš, podíval jsem se a díky za to, že se snažíš přispět k lepšímu řešení. Ale abych se kvůli naším stránkám stal uživatelem Facebooku je pro mě trochu silný kafe.
      Na ty fotky ještě něco vymyslíme.

• Hankas
      Hankas, 27.8.18 18:15:38  

Maruško, poslala jsem na Tatíčkovu třídu žádost o přátelství. Já facebook mám bez fotky, údajů o mně, tak trochu anonymní i když jméno tam mám, fcb. používám hlavně ke komunikaci přes messenger, zvlášť když byly děti nebo vnoučata v cizině

• KvMarie
    KvMarie, 25.8.18 09:33:41  

Taky volám hurááá -a zdravím všechny

• Lumi
    Lumi, 23.8.18 19:22:02  

HURA,HURA,HURA.Díky Hance Śretrů /a ne s pomocí boží/ jsem mezi vámi.

• MirekB
      MirekB, 23.8.18 19:26:36  

Tak jsme se dočkali. Lumi, vřele tě vítám.

• MirekB
    MirekB, 21.8.18 16:25:40  

Dnes má narozeniny Petr. To se nedá zapomenout. Ještě stále si dobře vzpomínám na to jak jsme se na jeho devatenáctiny sešli a jako blumy jenom nevěřícně zírali na to, co se kolem dělo.
    A teď se různý pochybný figury snaží nějak předělávat dějiny? I sem do Holandska se teď dostávají různé hlášky, na které opět zírám jako bluma. Prý nás přepadla Ukrajina. :9: :11: :12: :10:

• Hankas
      Hankas, 22.8.18 08:57:13  

Měli jsme to štěstí, že jsme s Petrem oslavili ty jeho včerejší narozeniny. Sešli jsme se v Klubu, Alenka, Lída, Radka, Čenda, Petr a já. Mě právě Petr mile překvapil, že na své narozeniny si udělal čas a přijel. Tak jsme se na to hnusné datum aspoň skvěle pobavili

• MirekB
        MirekB, 22.8.18 11:30:19  

To je bezva, že jste se takhle sešli. Petrovy narozeniny jsou samozřejmě už symbolické.
        Takže teď mohu účastníky vašeho posezení očekávat v Diskutnících? To jsem zvědav.

• Hankas
          Hankas, 22.8.18 17:12:03  

Petr s Diskutníky nechce nic mít, Lumi se bude snažit, Radka snad časem taky, Čenda se prý na ně dostává bez přihlášení...Tak uvidíme

• MirekB
            MirekB, 22.8.18 18:54:44  

Čenda se sem klidně může dostat bez přihlášení jako každý jiný, ale nemůže přispět do diskuze.
            Čekám s napětím, kdy se ti ostatní ukážou.

• MirekB
    MirekB, 16.8.18 19:10:09  

Už je to několik dní co Hanka Š. oslovila mailem naše přátele s prosbou aby se přesunuli ze Spolužáků sem. Byl jsem připraven na bouři otázek a přihlasovacích problémů, ale je ticho po pěšině. :9: Asi jsou všichni ještě na letní dovolené a budeme muset počkat. :4: Ale začínám mít podezření, že ty maily vůbec nedošly. :11:

• Jenyk
    Jenyk, 9.8.18 13:24:11  

Zítra odjíždím na cyklo pobyt k Neziderskému jezeru. Budeme bydlet v MaĎarsku, ale většina tras vede Rakouskem.ˇAž se vrátím, tak mě čeká stažení spolužáků z devítky a z SVVŠ.
    Všem přeji krásný zbytek prázdnin a příjemnější dny.

• MirekB
      MirekB, 9.8.18 15:27:37  

Honzo, hezky si to užij.

• Hankas
      Hankas, 10.8.18 08:07:56  

Dík, žes nás našel. Hezkou cestu!

• KvMarie
    KvMarie, 15.7.18 13:13:40  

Tak tady budeme čekat na Lumi - určitě se jí povede sem přihlásit. Zdravím!

• MirekB
      MirekB, 18.7.18 14:06:56  

Taky si myslím, že by to neměl být problém.
      Ale jak sem dostaneme zbytek třídy, to mi zatím zůstává záhadou.

• Hankas
        Hankas, 3.8.18 18:49:56  

Říkala jsem si jak si počtu až se vrátím a nic. Co s tím? Možná všichni pořád někde vandrují.

• MirekB
          MirekB, 6.8.18 12:10:51  

Hanko, je tady absolutní mrtvo.
          Mám obavy, že nám tohle nebude fungovat, protože lidi nedostanou upozornění, když je tu nový příspěvek. Tohle bylo na spolužácích prima zařízené.

• MirekB
          MirekB, 6.8.18 12:11:42  

Jaká byla dovolená?

• Hankas
            Hankas, 10.8.18 08:05:02  

Dovolená supr, s mými kluky vnuky (jeli jen 2), ty velký už jsou moc vytížený. Cyklotoulky po Třeboňsku a Šumavě. Nejmladšímu už bude 14, tak jsme rádi, že nás vůbec "berou"

• MirekB
      MirekB, 23.8.18 19:27:22  

Trvalo to sice přes měsíc, ale je tu.