Je to v hlavě

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
freekarol (2018-10-18 14:17:08)osoba (2018-10-10 23:43:04)Zdebra (2018-08-26 16:58:55)
Je to v hlavě
Založeno: 4. 6. 2018 | Příspěvků: 59 | Členů: 3
Správci: osoba (hlavní)

Co byste udělali, kdybyste našli spínač, s jehož pomocí byste si mohli zapnout mozek a být šťastnější, zdravější na těle i na mysli, úspěšnější a inteligentnější? Vězte, že způsob, jakým v duchu myslíte mění váš mozek a tělo. Jste vybaveni schopností zapnout si mozek. Spínačem je vaše mysl. Máte mimořádnou schopnost určovat, dosahovat a udržovat optimální úroveň intelektu, duševního zdraví, pokoje a štěstí, ale i schopnost bránit rozvoji onemocnění vlastního těla a mysli. Vědomým úsilím můžete ovládnout myšlenky a pocity a prostřednictvím této schopnosti můžete měnit naprogramování a chemické pochody v mozku.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• lucie25698
    lucie25698, 18.10.18 06:09:44  

Na mě to působí tak, že se takovýmito věcmi zaobírají lidé, co nemají nic důležitějšího na práci. Samozřejmě každý má nějaké trápení a starosti, ale všechno se dá řešit líp, než nějakým vypínačem. Mně dost pomáhá https://www.eushops.cz/Bylinky-deprese-antisplin-psychicka-dusevni-pohoda , když se člověk pořádně vyspí, vidí vše hned lépe.

• freekarol
      freekarol, 18.10.18 14:17:08  

Ovládat svou mysl, se učí každý vrcholový sportovec, nevezme si tabletku(často pochybnou), díky které, to nemusí, dělat.

• osoba
    osoba, 21.8.18 13:41:22  

https://zeny.iprima.cz/cestovani/proc-si-na-dovolene-casto-neodpocineme-nedokazeme-obelstit-mozek

""Palčivý problém, zda bylo dřív vejce, nebo slepice, jste už možná hodili za hlavu. Jiný je totiž daleko naléhavější. Byla dřív emoce, nebo myšlenka? Zkušenost většiny lidí je taková, že cítí nějakou hodně nepříjemnou emoci a na ni se začnou nabalovat celé kaskády myšlenek.""
    Na dovolené si neodpočinete, pokud si nedopřejete RE-start, RE-kreaci, RE-vitalizaci. Ideální inspirací JSOU knihy Dr. C. Leaf "Kdo mi vypnul mozek" a "Zapněte si mozek". Vypořádejte se s "tuctem potížistů", kteří Vám komplikují život.

• kikinka
      kikinka, 21.8.18 14:07:01  

Pevní knihu mám již přečtenou a dala mi mnoho zajímavého, druhou čtu ted a vřele doporučuji všem, aby si je koupili tak. A tobě ještě jednou děkuji za dobré tipy :2:

• osoba
    osoba, 11.8.18 12:23:33  

Současná kultura prochází obdobím epidemie toxických myšlenek a emocí, které vytváří ideální prostor pro různá onemocnění, pokud zůstanou bez kontroly. Doporučuji knihu Dr. C. leaf ZAPNĚTE SI MOZEK (předchází jí kniha KDO MI VYPNUL MOZEK) z vyd. Universe press Zlín www.anglickyzive.cz

• kikinka
      kikinka, 11.8.18 14:48:41  

První jsem již prostudovala, nyní čtu druhou, doporučuji všem. Užasně vše popsáno a mnohé mi to ozřejmilo,...
      Dnešní doba je opravdu toxickými myšlenkami a emocemi tak zamořena jako nikdy, proto tolik různých nemocí, ale ne každý si uvědomuje, že v první řadě je potřeba očistit se psychických naplavenin, až pak se uzdraví tělo, ne nadarmo se tyto nemoci označují jako psychosomatické - psycho duše, soma tělo,...

• osoba
        osoba, 11.8.18 15:14:32  

Nejhorší je, že mnozí "odborníci" ustrnuli na tom, co se jim vtloukalo do hlavy na fakultě, a ignorují nové objevy - třeba o možnosti ovlivnit genetické předurčení a uzdravit "nevratně poškozený" mozek. Ten "tucet potížistů" komplikuje život většině lidí (někomu všichni), ale touto příčinou problémů psychických či zdravotních se naše slavná medicína zásadně nezabývá.

• kikinka
          kikinka, 11.8.18 15:33:45  

Tak to s tebou stoprocentně souhlasím, chtěla jsem vlastně teď napsat něco v tom smyslu, ale udělala jsi to ty, ano, je to velká škoda, ale myslim si, že je to proto, že jejich nabubřele ego a pocit všemocnosti jim to nedovoluje a nejspíš ani nikdy nedovolí, chybí jim k tomu jedná zásadní vlastnost a to je pokora, měli by si možná taky přečìst ty dvě knihy, ale obávám se, že ani pak by se nic nezměnilo, oni nepotřebují mít lidi zdravé, koho by potom " léčili", přitom mnozí by udělali nejlépe, kdyby se na to vykašlali a šli raději dělat něco jiného, ale neber to za ty peníze, vždyť, jak se říká, ty jsou dnes vždy až na prvním místě,...
          Víš, je mi z toho a vůbec tak nějak ze všeho z dnešní doby kolikrát hodně, ale opravdu hodně smutno, když se tak dívám kolem sebe, jak někteří lidé žijí své životy, jen materiálno, neustálá honba za penězi a majetky a to všechno proto, aby to tu jednoho dne všechno nechali, chovají se jako by byli nesmrtelní, ale s sebou do hrobu si nikdo nic už nevezme, jsou to promarněné životy. Já žiji podle rčení, Není důležité, kolik toho kdo za svůj život nashromáždí, ale to, kolik toho rozdá ostatním,... a nemyslím tím materiální věci, ty nemají žádnou hodnotu. Jedinou hodnotou je pro mne to, co se nedá koupit za žádné peníze...

• osoba
            osoba, 11.8.18 15:47:35  

Člověk je jediné stvoření, které neplní pravý účel své existence a vymýšlí si nějaký vlastní "smysl života". Veškeré zlo na světě je toho přirozeným důsledkem. Jenže z naivní iluze o zániku v blaženém nic po smrti budou probuzeni do reality spravedlivého Božího soudu, před nímž nemají žádnou výmluvu. Říká si to "člověk ROZUMný", ale rozum to má zavirovaný, zkratovaný, zdevastovaný samospravedlností, samolibostí a negativismem.
            Mně kdysi doslova zachránil život 1 divný člověk, který se mnou jednal v rozporu s mým "sebevědomím" a tím, jak mě vidí okolí. Pečoval o mě a "opravoval mě" objetím a bezpodmínečnou láskou. TO je lék na deformaci osobnosti (zkrotilo to např. 1 ožralého hulváta). Až teď jsem se v té oranž. knížce dočetla o "toxickém objetí (jeho důležitosti a následcích absence). Je důležité dávat to dál, zdevastovaných lidí máme kolem sebe spousty. Je to efektivnější než kriminál a ústavy.

• kikinka
              kikinka, 11.8.18 15:51:06  

Naprostý souhlas.

• freekarol
      freekarol, 11.8.18 23:40:03  

"Je prokázáno", tím se dnes ohání kdekdo. Když pak ale někdo chce vidět nejen výsledky, ale i postup, jak se k výsledku došlo, tak ticho po pěšině. :1:

• kikinka
        kikinka, 11.8.18 23:44:43  

:8: :5:

• clen.putinovy.revolucni.rady
    clen.putinovy.revolucni.rady, 6.7.18 08:52:02  

myslím že to je k thematu tady.
    před pěti lety vyšla studie vědců z dlouholetého výzkumu že JSOU DŮKAZOVĚ lidé kteří mají v životě štěstí a pak jsou smolaři. že to tak prostě je.
    že něktěří lidé mají "gen" kdy jim věci vychází ikdyž jsou pitomý jak štoudev a pak jsou lidé kteří mají "gen smůly" že prostě se všechno vždycky podělá ať dělají co dělají.
    Logicky vědci nedokážou vysvětlit proč některým lidem to prostě se furt sype ale je to doloženo statisticky na počet obyvatel a sledováním životů těch nebožáků.

• clen.putinovy.revolucni.rady
      clen.putinovy.revolucni.rady, 6.7.18 09:11:14  

nemluvím tím o typu lidí kteří mají přímo v mozku zakodované že všechno podělají umyslně at chtějí nebo ne.
      to je třeba můj případ. spoustu situací vyřeším podvědomě umyslně tak abych situaci zhoršil a pak si s odstupem času říkám : proč si to udělal?

• Deimos
    Deimos, 8.6.18 23:28:42  

Pravda o mozku.
    https://www.youtube.com/watch?v=SUmCRrKYwBQ

• kikinka
    kikinka, 6.6.18 17:20:57  

Osobo, tak knihy objednané, už se těším.

Jo a ještě jsem si vzpomněla a vřele doporučuji knihu od Alexandra Loyda a Bena Johnsona - Léčebný kód.

Přečti a poznáš také zajímavé věci.

Jinak, dala jsem vědět o tomto tvém fóru lidem a zřejmě se budou přidávat další a další, nakonec temeleke je také členkou mého fóra.

• osoba
      osoba, 6.6.18 21:18:05  

Ta kniha vypadá zajímavě. Když ji znáš, zkus mi do zprávy trochu popsat tu metodu. Možná je dost podobná této.Tahle literatura by mohla být existenčním ohrožením přechemizovaného zdravotnictví. Šííířit!!

• kikinka
        kikinka, 6.6.18 22:07:38  

To zajisté. Pošlu ti do vzk.

• janjanx
    janjanx, 6.6.18 15:17:25  

Ano, naprostý souhlas, že mysl ovládá mozek. Ovšem je třeba jít ještě o kus dále a zjistit, kdo ovládá mysl. :4:

• janjanx
      janjanx, 6.6.18 15:53:03  

A tedy to není o zavirovaném mozku. Ale o zavirované mysli.

V prvé řadě je třeba vyjasnit rozdíl: mozek a mysl. Dále určit co je mysl a porozumět jeji funkci.
      A nakonec co je ten virus, který mysl aberuje.

• kikinka
        kikinka, 6.6.18 16:26:12  

Hm, to je zajímavý názor.

• janjanx
          janjanx, 6.6.18 19:10:16  

Ano, myslím, že kolem roku 1955 se podařilo poprvé v historii člověka vyčistit 100% ně mysl od "virů". A tak se provedl další skok, další druh člověka po homo sapiens. Tento nový druh člověka, člověk čistý, byl vytvořen dokonalým poznáním naší mysli.

• osoba
            osoba, 6.6.18 20:44:34  

Jediný opravdu čistý člověk se na této planetě vyskytl jen jedinkrát v historii lidstva v Izraeli.
            Zkus si prostudovat ty 2 knížky.

• kikinka
              kikinka, 6.6.18 20:48:23  

Pán Ježíš Kristus.

• Deimos
                Deimos, 7.6.18 20:00:00  

To nebude on. Izrael vznikl 14. května 1948. Tedy nějaký pátek po Kristu. Bude mít na mysli generála Moše Dajana. :1:

• osoba
                  osoba, 7.6.18 21:15:15  

Doplň si základní vzdělání, Izrael existoval už x staletí před Ježíšem a jeho skutečné území bylo mnohem větší, než ten kousíček, který světové státy "milostivě dovolili" Izraelitům získat zpět.

• kikinka
                    kikinka, 7.6.18 21:58:02  

Tak tohle je pravda.

• Deimos
                    Deimos, 8.6.18 14:28:57  

Když chceš mluvit o vzdělání, tak Ježíš se podle Lukášova evangelia narodil v Judsku (ne Izraeli) v Betlémě, kam se musel Josef dostavit protože podle nařízení císaře Augusta bylo provádění sčítání lidu. Nařízení římského císaře musel Josef uposlechnout, protože Judsko bylo římskou kolonií. Takže Ježíš byl de facto Říman.

• kikinka
                    kikinka, 8.6.18 19:15:54  

Tak tohle je fakt.

• osoba
                  osoba, 8.6.18 20:44:52  

Baví tě ztrapňovat se neznalostí historie nejdůležitějšího státu v dějinách lidstva?? Já mluvím o CELÉM území Izraele, které Bůh dal trvale Židům - bez ohledu na to, že po smrti Šalamouna se rozdělili a později "jakože zaniklo".

• kikinka
                    kikinka, 8.6.18 20:53:59  

No, tak takhle jsem to původně taky myslela, pán mne trochu popletl.

• Deimos
                    Deimos, 8.6.18 22:42:45  

Kiki, jestli tě pán popletl, tak mu to promiň. :15:
                    Těžko se tady nedat poplést. "Věř, ale komu věříš, měř."

• kikinka
                    kikinka, 19.6.18 18:14:52  

:15:

• Deimos
        Deimos, 7.6.18 19:56:43  

Máš zavirovaný počítač, nebo zavirovný systém? Mozek je HW, mysl SW. Jedno bez druhého není nic. Zbytečné řeči.

• janjanx
          janjanx, 8.6.18 16:23:52  

Tak ne, jinak se člověk chyti do sitě
          virů teto společnosti. Vlasně se už chytil dávno. Takže to může byt už jen horši, leda by to vyčistil.

• janjanx
          janjanx, 8.6.18 19:57:11  

Aby v tom nebyl totální bordel, jako že je, tak se cela věc soustředí právě na mysl, protože zde je ohnisko problémů, a ten se musí zvládnout.

• osoba
    osoba, 5.6.18 23:23:38  

Dřívější vědecký názor předpokládal, že mozek všechno řídí a je ovlivnitelný jen do určitého věku. Potom (nebo v případě nějakého poškození) už je nezměnitelný. To nás zbavuje šance na zlepšení a zodpovědnosti za naše jednání.
    Současné vědecké objevy v oboru epigenetiky dokazují, že nejsme obětí okolních vlivů ani našeho genetického nastavení. A také, že mozek neovládá naše myšlení a jednání, ale naše mysl ovládá mozek. V knize ZAPNĚTE SI MOZEK autorka ukazuje na mnohaletých zkušenostech ze své odborné praxe, že mnohé psychické i zdravotní problémy mají svou příčinu v "zavirovaném mozku" toxickými myšlenkami, emocemi, volbami, doteky, .... Vysvětluje fungování naší mysli a mozku a ukazuje, JAK lze mozek detoxikovat, restartovat a regulovat genetické nastavení a ovlivnit zdravotní stav (i v případě cukrovky, rakoviny,...).

• kikinka
      kikinka, 5.6.18 23:26:41  

Mohu se, prosím, zeptat na autorku té knihy?
      Koupila bych si ji.

• osoba
        osoba, 5.6.18 23:36:34  

Carolina Leaf, vydav. Universe press Zlín (www.anglickyzive.cz). ZAPNĚTE SI MOZEK je rozšířeným navázáním na knihu KDO MI VYPNUL MOZEK, která se zabývá "tuctem potížistů" - různými zdroji "zavirování mozku". Kniha ZAPNĚTE SI MOZEK je podrobnější navazující, rozebírá fungování mozku a souvislosti s naším myšlením i kvalitou života včetně zdraví a genetického nastavení. Objevuju tam zajímavé věci, některé jsem už dávno jaksi tušila.

• kikinka
          kikinka, 5.6.18 23:40:51  

Radila byste mi koupit si rovnou Zapněte si mozek nebo by bylo lepší nejdříve přečíst si Kdo mi vypnul mozek?

• osoba
            osoba, 5.6.18 23:44:25  

Ideální je mít obě, investice se rozhodně vyplatí. Některé věci v 2. knize jsou návazností na tu první. Podívej se na uvedený web.

• kikinka
              kikinka, 5.6.18 23:52:53  

Dobře tedy, podívám se na uvedený web a objednám si ty knihy obě, to je rozumné. Rozhodně si je ráda přečtu. Pak snad budu moci zapojit se zde do diskuze, jinak bych se tu asi ztrácela a zbytečně tápala. Každopádně velmi zajímavé téma na diskuzi, za které vám děkuji.

• osoba
                osoba, 6.6.18 00:01:02  

Dá se předpokládat, že příchozí budou ve svých názorech ovlivněni dosavadními poznatky a teoriemi, které tato autorka důkladně vyvrací. Třeba právě ohledně ovlivnitelnosti mozku, prý se vyvíjí a je tvárný jen do určitého věku a pak už vlastně jen chátrá, nelze ho nijak ovlivnit a poškození např. traumatem je definitivní. C.L. dokazuje, že to tak není, a má velmi zajímavé zkušenosti (bohužel nepopisuje celé příběhy, jen jejich výčet). Dokonce i neustálá náchylnost k nachlazení apod. je důsledkem "zavirovaného" mozku. Zřejmě tu tedy narazíme i na psychosomatiku, která s tím souvisí. Všechno je v hlavě - způsobu myšlení a rozhodování. MÁME nástroje k ovlivňování našeho mozku i kvality života vč, zdraví a zodpovědnost za správné používání.
                Můžeš sem někoho pozvat.

• kikinka
                  kikinka, 6.6.18 00:22:04  

Máš pravdu, protože problematikou psychosomatických onemocnění se zabývám už léta, něco o tom vím. Problémem v léčení nemocí západní medicíny je především to, že lékaři léčí pouze důsledek, ne příčinu nemoci a to je špatně. Náš organismus má velký potenciál sebeuzdravovacich procesů, ovšem současný styl života ho většině z nás posouvá na stále nižší hranici ( nevhodné stravovací návyky, stres, špatná životospráva včetně návykových látek-alkohol,kouření aj.) a k dovršení všeho lékaři, kteří často zbytečně předepisují velké množství chemic.léků, které mají mnoho vedlejších účinků,takže prvotní zdravotní problém ne vyléčí, pouze utlumí a řadu dalších mohou vyvolat,...je to jakýsi začarovaný kruh, ale farmaceutický průmysl si žádá své, bohužel,...

Jak jsem zde již deklarovala, velmi zajímavé téma k diskuzi a dám vědět lidem, které tu znám, jistě se rádi zapojí.

• osoba
                    osoba, 6.6.18 20:42:33  

Farmaceutický průmysl si může žádat, co chce, ale nemusí to dostat (naše peníze za jeho jedy). Zbavili jsme se zodpovědnosti za své zdraví a život ve prospěch špinavých kšeftů a vytíženost pohřebáků.

• kikinka
                    kikinka, 6.6.18 20:50:28  

S tím s tebou naprosto souhlasím, vše je jen naše volba, jaký způsob léčby se rozhodneme využít.

• osoba
                    osoba, 6.6.18 20:59:58  

I když si necháme "opravit" porouchaný organismus, nevydrží dlouho fungovat, jestliže s ním nebudeme správně zacházet. Když má někdo zavirovaný mozek a ignoruje to (neví nebo nevěří), důsledky se budou projevovat pořád a on jen bude pojídat spoustu "léků" v domnění, že mu pomůžou.

• kikinka
                    kikinka, 6.6.18 21:04:54  

Hm a to je velká chyba, neboť takto se člověk dobrovolně uchyluje k destrukci svého vlastního organismu.

• osoba
                    osoba, 6.6.18 21:15:15  

Když mají lidé vsugerováno, že mozek všechno řídí a když se porouchá, je to "konečná" (opravit nejde) - a že naše zdravotnictví ví nejlíp, co je pro nás dobré. V té 1. knížce je zmíněn dopad toxického myšlení na srdce, imunitní a trávicí systém. TO se musí dostat mezi lidi, aby se naučili brát vlastní zodpovědnost. Můj šéf je pořád trápen nachlazením a bolestmi v krku, dostává zázvor, ale pokud se nedoví, jak odstranit skutečnou příčinu, nepomůžou mu ani tuny zázvoru a žádné vitamíny. I v jeho případě je problém prokazatelně v hlavě (zavirovaný mozek, toxické myšlení, volby, absence potřebných kontaktů, přetížení, vážnost,...).

• kikinka
                    kikinka, 6.6.18 22:10:05  

No, nebo-li potvrzuješ to, co jsem tu napsala i já.

• osoba
                    osoba, 6.6.18 23:20:42  

Pro spoustu lidí je pohodlnější být "pokusnými králíky" a utrácet za "léky" a "léčbu", místo aby vzali vlastní zodpovědnost za vlastní zdraví a život. Dala jsem Šéfovi tu první knížku (ještě před vydáním druhé, takže tu teprve dostane), určitě se v ní najde - pokud se odváží mít čas na studium. Snad jo, rád poznává nové věci, tak snad bude dostatečně zvědavý.

• kikinka
                    kikinka, 7.6.18 00:20:38  

Myslím, ze si ji tvůj šéf rád prostuduje, už ve svém vlastním zájmu by to udělat měl. Jsem zvědavá, co ti o tom pak poví. Měl by ti být vděčný, že se mu takto snažíš pomoci.
                    A jinak to přirovnání lidí k pokusným králíkům, to je volba každého jedince. Ono je snazší polykat pilulky, než se začít zajímat o alternativní způsoby léčby, ikdyž se jedná třeba o bylinky. Ono pro někoho je to moc práce natrhat si a nasušit třeba lípu, která teď kvete, jitrocel proti kašli, kontryhel nebo červený jetel na ženské problémy, že,...lidi moc zlenivěli, mají málo pohybu, vždyť už jen ten pobyt v přírodě při sběru těch bylinek dá člověku mnoho, ale povídej dnes o tom někomu,...vysměje se ti, no, komu není rady, tomu není pomoci.