Volejbal

Otevřená diskuze | Kategorie: Sport
simona.olga (2019-03-23 11:49:46)
Volejbal
Založeno: 8. 5. 2018 | Příspěvků: 247 | Členů: 1
Správci: simona.olga (hlavní)

neboli odbíjená

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• veselaveverka
    veselaveverka, 23.3.19 10:26:46  

A víš, že se mi to vždycky za mlada pletlo : volejbal - basketbal. Byla jsem naštvaná, že nepoužívají krásné české názvy odbíjená - košíková.

Akorát mi bylo docela jasné, že bál je ples :15:

• simona.olga
      simona.olga, 23.3.19 11:26:04  

Košíkovou jsem začínala. Pak jsem přešla na volejbal.

• simona.olga
      simona.olga, 23.3.19 11:29:00  

A Ty jsi hrála volejbal nebo basket někdy?

• veselaveverka
    veselaveverka, 23.3.19 10:23:12  

Tak se dívám, stolní tenis už máš, volejbal taky, ještě bys měla založit košíkovou ať je to komplet. :15: :13: :15:

• simona.olga
      simona.olga, 23.3.19 11:28:02  

Košíkovou hrál můj syn. Vedl to tam u nás. Ale v Německu to už nějak nehraje. Spíš volejbal.

• veselaveverka
    veselaveverka, 14.3.19 20:41:08  

Tak posílám hodně křížovek a asi si na všechny ani nevzpomenu, ale nekupuji žádné časopisy, posílám, co se mi dostane do rukou. Pravidelně jednou měsíčně nám házejí do schránky Jižní listy, je to informační časopis našeho městského obvodu a tam je vždycky křížovka. Teď mám zase na vyluštění čtvrtletník z Pennymarketu, s kartou to stojí 1,- Kč. Tj. do 15., tedy do zítřka, tak bych to chtěla poslat raději dneska. A Hruška má taky čtvrtletně křížovku - zdarma do schránky. No a u nás ve vchodě je taková krabice, kde lidé hází letáky a když tam někdo hodí časopis ze stav. spoř. s liškou (to je na adresu), ale oni to tam hází aniž by to rozbalili, tak si to vezmu a pošlu. Dřív to nešlo, bo chtěli i nějaké klientské číslo, ale teď už to tam nepíšou, tak to posílám a ani nevím, jestli to pak nevyřadí, když u nich nespořím. No nevím, jestli jsem si vzpomněla na všechny. Jo ještě v KD dostáváme 2ks Reflexu, který koluje mezi lidmi a když se mi to náhodou dostane do rukou jako první, tak to vyluštím a pošlu, ale někdy ho vidím až po termínu, tak ho ani domů neberu.

• simona.olga
      simona.olga, 15.3.19 07:01:32  

A vyhrála jsi někdy něco?

• veselaveverka
        veselaveverka, 20.3.19 14:54:43  

Sem tam mi něco přišlo, vždycky nějaká maličkost, tak třeba kniha, která je dodnes nedočtená . . . . pak taková tlustá kniha Křížovky pro každého, prupiska a nějaké drobnosti, už si za ty roky všecko ani nepamatuju. Jednou mi poslali venkovní teploměr s přísavkou a ta moc nedržela, tak to furt padalo, až to nakonec spadlo i z parapetu a už jsme ho nenašli.

• veselaveverka
        veselaveverka, 20.3.19 15:06:19  

Ale mám krygel s Kozlem a je tam pod ním takové malé bílé kolečko a když do toho naliješ studené, tak z něho vystoupí Velkopopovický kozel v menším. Jenže já si do něho vařím čaj, tak se mi nezjevuje :15: . Ale to není za křížovky, ale za piva. Byla taková soutěž, že pod každým víčkem, jak je tam takové plastové nebo gumové kolečko, tak na něm byl nakreslený kozel. Bylo 5 barev a když jsi nasbírala všechny, tak jsi to poslala a oni mi poslali krygel. Já jsem takový soutěživý typ a jelikož vypiju tak dvě piva za rok, domluvila jsem se s jedním soustružníkem v práci, o kterém jsem věděla, že pije pivo každou šichtu, i když už se to nesmělo, že mu budu ty Kozly nosit, on to vypije a já budu mít víčko.

• veselaveverka
        veselaveverka, 20.3.19 15:15:03  

Pokračování : Jenže to nebylo tak jednoduché. Oni dali žlutých barev málo, tak než jsem na ni natrefila, tak modrých a červených jsem už měla několik, takže jsem mu nosila ty piva a už se po dílně šuškalo, že spolu pečeme . . . . :14: . Tak jsem jim to musela vyvracet, on byl ženatý. Myslela jsem, že když chci mít ten krygel, tak mu to budu nosit za svoje, ale jemu to bylo blbé, že by to vypil a já bych to platila, tak se se mnou vždy vyrovnal. A tak mám výhru.

Taky jsem kdysi sbírala ty body ze sáčkových polévek Maggi a když jsi nasbírala určitý počet bodů, tak poslali, co sis vybrala, třeba vařechu, misku a tak. To jsi taky zažila, ne. Bylo to na všech výrobcích Maggi a běžela i reklama v TV.

• simona.olga
          simona.olga, 20.3.19 16:45:09  

Vidím, že jsi aktivní v mnoha směrech. A to je dobře. Já jsem bývala valmi aktivní v organizaci volejbalu.

• simona.olga
    simona.olga, 2.3.19 18:31:16  

Nějak nám ubývají lidi na volejbale. Hrajou 3 na 3, někdy i jen 2 na 2 ....

• veselaveverka
      veselaveverka, 5.3.19 12:16:59  

Až bude jeden, tak si bude pinkat o stěnu :1: :1: .

Ty tam ještě chodíš ? Já měla dojem, že už nezvládáš hrát.

• simona.olga
        simona.olga, 5.3.19 16:55:44  

Chodila jsem tam v létě. Kecat jim do toho a pinkat si za lajnou. Snad zase budu v létě chodit zas.

• veselaveverka
          veselaveverka, 5.3.19 22:09:49  

Aha, takže to víš jen z doslechu, já myslela, že ses byla podívat.

• simona.olga
            simona.olga, 6.3.19 17:07:11  

Ono mi to koliduje s ping pongem.

• veselaveverka
              veselaveverka, 9.3.19 23:32:49  

Takže z doslechu nebo to je blízko sebe, tak se tam mrkneš ?

• simona.olga
                simona.olga, 10.3.19 08:31:12  

Z doslechu a z mailů. Kde jsou ty časy, kdy jsem chodila do práce, z práce na ping pong a večer ještě na volejbal?

• veselaveverka
                  veselaveverka, 14.3.19 20:25:13  

A kdy jsi dělala domácí práce ? Vaření atd. ?

• veselaveverka
    veselaveverka, 28.2.19 09:02:43  

Ptala ses mi na ČJ na ty namýšlence ?

• simona.olga
      simona.olga, 28.2.19 15:11:02  

Neptala. Oni by to nevěděli. To by bylo potřeba zavolat na Ústav pro jazyk český.

• veselaveverka
        veselaveverka, 2.3.19 12:30:41  

Zas až tak zdaleka to nemusím vědět. Je hodně věcí, které mi vrtají v hlavě. Vždycky mě něco zaskočí a chtěla bych to vědět a pak si nemohu vzpomenout, co to bylo. Už jsem si řekla, že si to budu psát, ale ještě na to nedošlo . . . . . .

• simona.olga
    simona.olga, 24.2.19 19:58:57  

Když jsme byly v 17 letech na volejbalovém soustředění v Jilemnici, byla tam s námi spolužačka jedné hráčky. Říkala mi, že mám oči jako Simonová a začala mi říkat Simono. Spolužačka brzy někam zmizela, ale volejbalová přezdívka Simona mi zústala do dnes.

• veselaveverka
      veselaveverka, 25.2.19 09:33:45  

Aha, tak to tu je fakt poprvé, to by se mi vzpomnělo, kdybys už to někdy psala. Ostatním se ty oči taky zdály podobné ? A víš, že už si ani nevzpomínám, jak vypadala Simonová, akorát ty její načechrané vlasy mám v paměti.

• simona.olga
        simona.olga, 25.2.19 18:08:49  

Ona ještě žije. Přijela k nám i vystupovat. Asi v 90.

• veselaveverka
          veselaveverka, 28.2.19 09:01:02  

Ještě má dobrý hlas ? Bylo plno ? Já osobně si myslím, že člověk by měl mít soudnost a skončit tak, aby si ho diváci uchovali v paměti, když byl ve formě . . . . . . .

• veselaveverka
    veselaveverka, 23.2.19 13:16:14  

namyšlení namýšlení
    Jsou namyšleni namýšleni

Tak tady mi to nepodtrhlo ani jednou a vyzkoušela jsem všechny 4 verze - tomu tedy nerozumím.

• simona.olga
      simona.olga, 23.2.19 19:37:27  

Jsem pro y.
      Raději Ti někdy napíšu, jak jsem přišla k té Simoně.

• veselaveverka
        veselaveverka, 24.2.19 12:28:03  

Možná ses už o tom někdy zmínila, ale už si to nepamatuji, tak napiš. Bude to rychlejší, než kdybych to měla hledat. :1: :1:

• veselaveverka
    veselaveverka, 23.2.19 08:45:41  

Vím, že to tu nepatří, ale snad to nevadí :

Nevíš, co je špatně na slově ,namýšlenci' ? Použila jsem ho ve větě v množném čísle a pořád mi to podtrhává i když jsem vyzkoušela všechny možnosti s čárkou.

Kdybych napsala domýšlivci, tak to už má úplně jiný význam.

Na Český jazyk se nechci hlásit, měla bych už toho moc.

NO a když si někdo o sobě myslí, že sežral všechnu moudrost světa, tak je namýšlenec. Nevím, jak jinak bych to vyjádřila. Podtrhuje mi to i v jednotném čísle.

• simona.olga
      simona.olga, 23.2.19 08:49:42  

Já na Český jazyk chodím, tak se tam pak zeptám. Jenže oni to tam většinou nevědí.
      I volejbalisté bývají namyšlení. :15:

• veselaveverka
        veselaveverka, 23.2.19 13:03:24  

bývají namýšlení, ale jsou co ? namýšlenci :13: a vidíš, zas podtržené

Právě proto jsem tam nešla, bo jak jsem si tam tak četla, tak mě to sice lákalo něco i připsat, ale byl to jen pokec a nic moc podstatného bych se tam asi nedověděla.

• simona.olga
      simona.olga, 23.2.19 09:10:51  

Tak Googlu se líbí slovo namyšlenec.

• veselaveverka
        veselaveverka, 23.2.19 13:09:06  

Namýšlenec, tak to je jednotné číslo a i to mi podtrhuje, jak s krátkým, tak i s dlouhým.

V rádiu na ČR 2 je pořad ,Slovo nad zlato' a tam to všecko, co mu lidé napíšou, rozebírá J. Rosák s nějakým profesorem - dobrý pořad, slyšelas to někdy ? Asi budu muset napsat tam :13: :13: . . . . . . .

• simona.olga
    simona.olga, 23.2.19 07:51:24  

Poslala jsem jim na volejbal nového hráče. Ulovila jsem ho na Fungujeme aktivně. Zatím nevím, jak to dopadlo.

• veselaveverka
      veselaveverka, 23.2.19 08:36:09  

Tam se nezajdeš občas podívat aspoň jako divák ?

Na fungujeme bys mi mohla poslat odkaz. To je taky nějaké fórum pro diskuze ?

• simona.olga
        simona.olga, 23.2.19 08:43:11  

Jenom v létě. Minulé léto jsem jim hodně pomohla s organizací. Ale v zimě mi to koliduje s ping pongem.
        Odkaz Ti za chvíli pošlu.

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 9.2.19 18:24:17  

Ha! Ta fotka je z Dřevěnic, že?

• simona.olga
      simona.olga, 9.2.19 18:41:13  

Ano. Posla mi ji kamarád z Lidé.cz, z fór Volejbal a Odbíjená, a dovolil mi ji použít. Ty jsi tam někdy hrál?

• PepikHnatek
        PepikHnatek, 9.2.19 21:15:26  

Pocházím z toho okresu a kdysi jsme tam měli s kapelou zkušebnu. V hospodě naproti hřišti :4: !

• simona.olga
          simona.olga, 9.2.19 21:28:50  

Tam je krásně.Že? V Dřevěnicích jsem se byla podívat na turnaj jen jednou, ale bylo to pro mě moc zajímavé.

• simona.olga
    simona.olga, 8.2.19 20:30:39  

Včera jsem přišla do klubu důchodců na ping pong a vidím tam novou tvář. Povídám: Nejste pan Ch.? A on říká: Jsem. Představte si, že s námi před léty nějaký čas chodil hrát volejbal. Já si ho pamatovala, on mě ne.

• veselaveverka
      veselaveverka, 9.2.19 23:52:49  

A nebude to tím, že tam bylo míň chlapů a hodně ženských ?

• simona.olga
        simona.olga, 10.2.19 08:12:45  

To asi ne. Na ten velký letní volejbal na Spořilově chodívá víc mužů než žen. Kromě toho jsem tenkrát byla hlavní organizátorka. Prostě už na to zapomněl.

• veselaveverka
          veselaveverka, 10.2.19 19:22:22  

Tak se dívám, že jsi sportovec tělem i duší :15: :15:
          Ale je to krásné, když člověk potká někoho po létech, to si pak vzpomene na mladá léta . . . . .

• simona.olga
            simona.olga, 10.2.19 21:28:26  

To ano. Ale já bych si ten volejbal raději zahrála. A ještě raději bych si zabruslila na ledě. Co nadělám?

• veselaveverka
              veselaveverka, 16.2.19 12:15:30  

Tak na brusle už si taky, po operaci, netroufnu, nesmím spadnout, aby se mi neštípla ta uříznutá kost. I když já jsem se učila bruslit teprve po vyučení, když jsem si koupila brusle za svoji výplatu. Pak jsem dlouho nebruslila, až když syn chodil do školky, tak jsem nechtěla, aby začínal tak pozdě, jak já, ale stejně ho to nechytlo . . . . A to Ti napíšu, co se mi stalo. Měla jsem na sobě rifle a jelikož jsem si byla jistá, že už umím bruslit, tak jsem se rozjela a nějak mne předběhly nohy, tak vyletěly do výšky a já jsem spadla rovnou na záda, kousek nad kostrčí. Nejdřív jsem myslela, že mě bolí ta kostrč, že jsem spadla na ni, ale po čase jsem zjistila, že mne to bolí kousek výš a to bylo tím, že se tam na riflích zrovna sbíhal ten trojitý šev, je tam vzadu od pasu takový klín, no a tak byl ten šev strašně hrubý a tak jsem spadla celou váhou na cm čtvereční.

• veselaveverka
                veselaveverka, 16.2.19 12:17:19  

Bolelo to strašně dlouho, snad půl roku.