Posuzování lidstva podle víry

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
skautateista (2018-04-07 21:39:19)
Založeno: 17. 3. 2018 | Příspěvků: 55 | Členů: 1
Správci: skautateista (hlavní)

Je skutečně potřebné posuzovat lidstvo kvůli tomu jakou mají víru? Za mne je zbytečné lidi posuzovat podle toho jakou víru mají. Vím to z vlastních zkušeností. Znám spoustu Křesťanů, které nade vše miluji př. Má rodina. Ale samosřejmě mnoho křesťanů kteří mi sympatičtí nejsou. A stejné je to s ateismem. Proto toto Forum

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• 69beran
    69beran, 15.4.18 18:21:55  

Křesťanství oddělovat od lidí? Tomu nerozumím, jak to myslíš. Nic neodděluju. Co je, nebo není křesťanské, je jasně v bibli uvedeno.
    Cokoliv jsem tady napsal si lehce může každý /ať věřící, nebo nevěřící/ ověřit. Teď mám na mysli třeba záležitosti kolem onoho modlení se k p. Marii, které je např. u katolíků běžné, ale ve skutečnosti je nebiblické. Nebo to, že se kdejaký papež nechá oslovovat Svatý otče. To je nebiblické, tudíž nekřesťanské! Ono je toho moc. Spousta věcí se ani nedá na diskuzích probírat, protože během chvilky začnou různí provokatéři všechno zesměšňovat, dokonce i urážet, atd a je po diskuzi.

• 69beran
      69beran, 15.4.18 18:25:43  

Patřilo dolů pod incorruptible6

• Antony52
      Antony52, 16.4.18 07:30:40  

Co je a co enní křesťanské. ještě jednou.
      Oháníš se zde často Desaterem které je součástí Starého zákona. Následně napíšeš, že pro křesťany platí Nový zákon :8:
      Proč něco ze Starého zákona vyzdvihuješ a něco z toho samého zavrhuješ? :8:

• Antony52
      Antony52, 16.4.18 07:31:16  

Podle čeho vybíráš co ze Starého zákona platí a co neplatí?

• Antony52
    Antony52, 22.3.18 18:21:46  

Jak kde. :8:
    https://zpravy.idnes.cz/vesnicane-v-tanzanii-zaziva-upalili-sedm-lidi-za-carodejnictvi-pv1-/zahranicni.aspx?c=A141010_150222_zahranicni_ffr

• 69beran
      69beran, 23.3.18 07:46:15  

Njn...pomatenci se najdou v každý době :8:

• Antony52
        Antony52, 24.3.18 18:04:21  

Ano, pomatenci se najdou v každé době. Ale ještě jsem že by třeba buddhisti upalovali čarodjěnice. :8:

• pepan.z
          pepan.z, 24.3.18 19:21:59  

Nejen buddhisti. Když už je to o Africe, tak před příchodem muslimů a křesťanů tam vládla takzvaná "animistická", jinak přirodní náboženství. A pokud jsem o tom cosi četl tak se prý upalování tak nějak npěstovalo. To přišlo až ruku v ruce s křesťanskou láskou a milosrdenstvím.

• 69beran
            69beran, 25.3.18 17:08:48  

Ještě pro tebe - ne, ti co upalovali nebyli křesťani :4:

• 69beran
            69beran, 26.3.18 09:02:16  

S křesťanstvím,skutečným křesťanstvím, ne s bandou zločinců, přišel všude pokrok. Mmchd...všimni si, že tam kde nepřevládá křesťanství, je většinou jen bída,hlad, nemoci, středověk, bezpráví. Viz např. Indie s celým tím jejich podělaným budhismem.

• Antony52
              Antony52, 26.3.18 10:47:10  

V Indii je hlavně "podělaný" hinduismus. Buddhismus je např. v Japosnku či Koreji (jižní, nekomunistické). :8:

• 69beran
                69beran, 26.3.18 15:56:54  

On v tom větší rozdíl není.

• Antony52
                  Antony52, 26.3.18 16:15:59  

:7: Že není větší rozdíl? :7:
                  69beran, 26.3.18 09:02:16
                  ".je většinou jen bída,hlad, nemoci, středověk, bezpráví. "

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%BEn%C3%AD_Korea
                  Dnes je Jižní Korea plně vyspělým státem s ekonomikou světového významu a 11. nejvyšším HDP na světě.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Japonsko
                  Jako ekonomická síla je Japonsko členem skupin G8 a APEC a vynakládá velké prostředky na mezinárodní pomoc a rozvojové projekty. ..

bída,hlad, nemoci, středověk, bezpráví... :7: :7:
                  Kde? V Japonsku? V Jižní Korei? :7: :7:

• 69beran
                    69beran, 3.4.18 17:41:31  

2 vlaštovky... No hele, i v té Koreji je křesťanství docela rozšířené. V Japonsku taky.

• Antony52
                    Antony52, 7.4.18 17:27:53  

https://www.japonskoo.cz/krestanstvi-v-japonsku/
                    V současnosti se mezi křesťany řadí méně než 1% obyvatel. I přesto se v Japonsku slaví řada svátků vycházejících z křesťanské tradice. Jedná se například o Vánoce, Valentýn či Velikonoce. Oslavy jsou ale spojeny spíše s komerční stránkou věci, nežli duchovní. :9:

• temeleke
                    temeleke, 17.4.18 12:56:46  

vaše diskuse se mi moc líbí. Mimochodem v drtivé většině nejchudších zemí světa (hl. africké státy) je majoritní náboženství křesťanství - bývalé kolonie, kam křesťané tak nezištně expandovali...

• pepan.z
                    pepan.z, 17.4.18 14:21:22  

Jak expandovali? Pouze šířili křesťanskou lásku a milosrdenství. :14:

• incorruptible6
              incorruptible6, 5.4.18 21:46:45  

To je berane příliš jednoduché vidění. Na jedné straně se zvyšovala vzdělanost, ale jen vocať pocať. Ta doba, kdy se za výrok, že Země je kulatá upalovalo, není zase tak daleko. Ten skok v pokroku způsobily právě věci, proti nimž církev velmi často stála, označovala je za kacířské, proti bohu apod...

• 69beran
                69beran, 6.4.18 11:06:09  

To je vcelku pravda a souhlasím. Tak jako tak to upalování nebylo zrovna moc křesťanské. Hodně se upalovalo i za názory, výroky a postoje, které křesťanské byly a které byly založené na novozákonním učení. Těm lotrům se skutečné křesťanství příčilo, protože se neslučovalo s jejich praktikami. Ono to bylo podobné s komunisty. Ještě jakžtakž strpěli katolíky, protože ti se zas tak moc bible nedrží a víru berou jen jako tradici a z bible si vybírají jen to, co se jim hodí. Berou ji velmi povrchně a většina z nich ji ani pořádně nečetla, natož aby ji porozuměli :15:

• incorruptible6
                  incorruptible6, 8.4.18 13:49:15  

Ono je docela těžké nějakou pevnou linií oddělovat křesťanství od lidí. Jak se projevil pokrok, který by dán křesťansvím jako takovým?
                  To daleko více byl podle mě spojen s pokrokem Islám, řekněme tak v období od osmého do třináctého století, který přímo rozvíjel různé vědy (matematika, astronomie, chemie, fyzika atd...

• 69beran
          69beran, 25.3.18 17:06:54  

Jenže ti upalovači jsou a byli křesťani asi jako ty, nebo já Mléčná dráha :15: Ti upalovači nebyli křesťané, jen si na ně hráli a oblbovali lidi. A určitě tě hodně překvapí, že naopak ti upálení byli křesťané mnohdy a nehodili se do krámu právě těm gaunerům inkvizitorům.

• Antony52
            Antony52, 25.3.18 18:20:04  

Pak mi ofšem vysvětli, proč čarodejnice neupalovali a neupalují Buddhisti. Porč je neupalovali a neupalují "animisti" (vyznavači přírodních náboženství), proč je neupalovali Taoisti, Šintositi, Zoroastrovci, ........ :8:

• Kamilka
              Kamilka, 25.3.18 19:05:31  

To je naprostio logické. Buddhismus, Taoismus, Zoroastrismus, Animimus, Šintoismus jsou Nepravá (falešná) nábožennství. A máš to jasně vysvětlené. :1:

• 69beran
                69beran, 26.3.18 08:57:38  

Co to blábolíš? :1: :1:

• Kamilka
                  Kamilka, 26.3.18 15:33:03  

Pravdu. :8: Jsou Buddhismus, Taoismus, Šintoismus a podobně Pravá náboženství?
                  https://www.jw.org/cs/publikace/knihy/dobra-zprava-od-boha/jak-poznat-prave-nabozenstvi/
                  "..Bohu je přijatelné pouze takové uctívání, které je založeno na Bibli..." Je Buddhimus založený na Bibli? Není. Je Taoismus založený na Bibli? Není. Je Šintoismus založený na Bibli? Není. :8:
                  Je zabíjení čarodějnic založené na Bibli? Je. Na Starém zákoně, který je nedílnou součástí Bible svaté. :10:

• 69beran
                    69beran, 26.3.18 16:00:37  

K poslední otázce - NE, není :13:
                    A jinak neexistují pravá či nepravá náboženství. Každé náboženství je špatné. Křesťanství není náboženství. Stejně jako pobožnost. Pobožnost taky nemá nic společnýho s křesťanstvím :15: To je překvapení, viď :1: A přece to tak je.

• Kamilka
                    Kamilka, 26.3.18 16:03:25  

:7: :7: :8: :8: To jsem z toho srna. Nebo laň? (jelen těžko) :1:

• Krysa
                    Krysa, 3.4.18 14:53:33  

Tohle může napsat jenom někdo, kdo ví o Bohu úplný kulový.. :8: :8: :8:

• 69beran
                    69beran, 3.4.18 17:42:33  

Co máš na mysli, kryso?

• 69beran
                    69beran, 3.4.18 17:43:28  

Kamilko, z toho si nic nedělej. Každý nemůže znát všechno :15:

• 69beran
                    69beran, 3.4.18 17:48:38  

Jinak ale máš kamilko v podstatě ve všem pravdu. Budhismus, atd není založené na Bibli.

• Krysa
                    Krysa, 4.4.18 16:24:48  

Berane, mám na mysli toto: "..Bohu je přijatelné pouze takové uctívání, které je založeno na Bibli..." Jako kvůli tomu, že ti někdo od malička říká, že to tak je, tak je to automaticky pravda? To je příšerná omezenost.. Netvrď mi, že někdo, kdo tomuhle věří, někdy byl v kontaktu s Bohem.. :8:

• 69beran
                    69beran, 5.4.18 13:23:16  

Ono to tak ale je. V bibli to je jasně napsané. Křesťanství je neslučitelné se všemi ostatními náboženstvími.

• 69beran
                    69beran, 5.4.18 13:28:09  

Není to proto, že to někdo někomu odmalička říká. Co kdo říká je absolutně jedno. Je i absolutně jedno, co říká i sám papež třeba. Podstatné je, co říká bůh :15: Pro křesťana je jediná autorita a jediný koho má poslouchat J.K. Ne co říká kterýkoliv člověk, včetně papežů, farářů, kardinálů a dalších strejců. Jen málokdo z nich žije, ŽIJE! a učí v souladu s učením J.K.

• Antony52
                    Antony52, 8.4.18 18:04:57  

A co ty víš o tom, co přesně učil JK. :11:
                    V Bibli je pouze to, co v ní "svatá" církev nechala. :11:

• 69beran
                    69beran, 15.4.18 18:12:11  

:1: Máš to v bibli. A na rozdíl třeba od těch papežů vím, že například neučil modlit se k p. Marii. Ono je toho moc v čem jsou katolíci mimo mísu.

• 69beran
                    69beran, 15.4.18 18:30:16  

A co ti tam ještě chybí, Antony,hm? Víš co? Znáš desatero? Držíš se ho ve všech bodech? Až budeš, pak se starej o to, co v bibli není. Zatím dodržuj to, co tam je :4: Nový zákon bohatě postačí samozřejmě.

• Antony52
                    Antony52, 15.4.18 19:05:53  

Desatero znám. :14: Ale desatero není součástí Nového Zákona. Desatero je součástí Starého zákona, jehož součástí je i např. větička "nenecháš čarodějnici na živu býti". :10: Takře pokud neuznáváš Starý Zákon, proč se oháníš desaterem? Nebo si vybíráš pouze to, co se tobě hodí? To se asi pánu Bohu nelíbí. :8:

• 69beran
              69beran, 26.3.18 08:57:16  

To já nevím a je mi to jedno :15: Jen vím, že upalování lidí a znásilňování, loupení, atd nemá nic společnýho s křesťanstvím. To ale jednoduše zjistíš-stačí si přečíst Nový zákon :4: :2: Pak pochopíš, jestli to upalování, atd bylo na základě a vinou křesťanství.

• pepan.z
                pepan.z, 17.4.18 07:59:30  

Můžu citátek z Nového zákona? :13:

Matouš 5,17-19
                Po přečtení

Ježíš řekl svým učedníkům: "Nemyslete, že jsem přišel zrušit Zákon nebo Proroky. Nepřišel jsem je zrušit, ale naplnit. Amen, pravím vám: Dokud nepomine nebe a země, nepomine jediné písmenko ani jediná čárka ze Zákona, dokud se to všecko nestane. Kdyby tedy někdo zrušil jedno z těchto přikázání - a třebas i to nejmenší - a tak učil lidi, bude v nebeském království nejmenší.

Takže popíráš ustanovení Zákona? Hříšná nádobo? :10:

• talk
    talk, 20.3.18 13:02:45  

A podle ceho bys chtel hodnotit lidstvo a lidi?

Dle srdce, nebo jinak dle charakteru?
    Dle prostredi, ktery kolem sebe vytvari?

• Antony52
      Antony52, 21.3.18 16:48:19  

Třeba podle upalování "kacířů", vraždění "nevěřících"......etc. :8:

• skautateista
        skautateista, 22.3.18 16:40:45  

Pravda. Na druhou stranu ksždý, kdo šel po moci nebyl úplně čestný. Co se tejče upalování dělala to, jak církev, tak Husité

• 69beran
      69beran, 21.3.18 18:55:12  

Tak já třeba podle toho jak se chovají ke mě a k mým blízkým. Jejich víra je mi u ......