Evoluce není v rozporu s Bohem

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
skautateista (2018-04-13 14:19:18)osoba (2018-04-05 19:14:51)radiac (2018-03-18 13:53:45)
Evoluce není v rozporu s Bohem
Založeno: 17. 3. 2018 | Příspěvků: 51 | Členů: 3
Správci: skautateista (hlavní)

Skutečně platí argument: Buď je Evoluce nebo je Bůh? Já si myslím, že ne. Byť v Boha nevěřím, tak neberu Evoluci jako protiklad Božího stvoření. Nejprve si řekněme, v čem Evoluce spočívá, a proč. Evoluce spočívá v tom, že se život vyvíjel a neustále se vyvyjí. Toto tvrzení víme, protože je doloženo, že Genom plasticky reaguje na prostředí, ve kterém se daný Genom vyskytuje. Spoustu Kreacionistů tvrdí, že Evoluce je nesmyslná, protože probíhá náhodou. Skutečně je náhodná? A skutečně je existence Boha podmíněna neexistencí biologické Evoluce? K tomuto říkám jasné NE! Vzhledem k tomu, že Evoluce spočívá v něčem úplně jiném, než je boží stvoření, nemůže být s Bohem v opozici. A není náhodná. Vše nasvědčuje tomu, že ve vývoji života prostor pro náhodu není. Jsem zědavý na vaše názory.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • rose66
  rose66, 14.4.18 09:19:27  
   

  Úvod k vydání, jež vyšlo ke stému výročí Darwinova díla Origin of Species (O vzniku druhů), Londýn, 1956, říká: „Jak víme, mezi biology se velmi různí názory nejen na příčiny evoluce, ale dokonce i na samotný proces. Toto rozrůznění existuje, protože doklady jsou nedostatečné a nepřipouštějí žádný určitý závěr. Je proto správné a náležité upozornit nevědeckou veřejnost na neshody ohledně evoluce.“ — W. R. Thompson, tehdejší ředitel kanadského Commonwealth Institute of Biological Control v Ottawě.

  „Sto let po Darwinově smrti ještě nemáme nejmenší dokazatelnou, ba dokonce ani věrohodnou představu o tom, jak evoluce skutečně proběhla — a v nedávných letech to vedlo k neobyčejné řadě bitek o celou tuto otázku. . . Mezi samotnými evolucionisty existuje stav téměř otevřené války a každá [evolucionistická] sekta prosazuje nějakou novou obměnu.“ — C. Booker (dopisovatel londýnských Times), The Star, Johannesburg, 20. dubna 1982, s. 19.

 • rose66
  rose66, 14.4.18 09:13:23  
   

  je v primem rozporu

  Definice: Organická evoluce je teorie, že se první živý organismus vyvinul z neživé hmoty. Potom, když se množil, měnil se údajně v různé druhy živých organismů, až se během doby vytvořily všechny formy rostlinného a živočišného života, které kdy existovaly na této zemi. K tomu všemu údajně došlo bez nadpřirozeného zásahu Stvořitele. Některé osoby se pokoušejí spojovat víru v Boha s evolucí; říkají, že Bůh tvořil prostřednictvím evoluce, že uvedl v existenci první primitivní formy života, a vyšší formy života včetně člověka pak vznikly evolucí. Není to biblické učení.

 • rose66
  rose66, 11.4.18 09:59:09  
   

  mikroevoluce neni v rozporu s Bibli, makro je!

  • skautateista
   skautateista, 13.4.18 12:05:56  
    

   To je sice pravda ale bible neznamená bůh. Fakt si mi tu chyběl

   • rose66
    rose66, 14.4.18 09:08:32  
     

    jake delas vykopavky Ty? Podivej se, co rikaji ti, co je delaji

    Evolucionista a paleontolog David M. Raup napsal: „To, co geologové v době Darwina i v současnosti nacházejí, nesvědčí o postupně se vyvíjejícím životě, ale o velmi nerovnoměrných či nepravidelných skocích. Druhy se objevují zcela náhle, během existence ve fosilním záznamu vykazují pouze málo změn nebo žádné a pak najednou mizí.“

 • jano
  jano, 5.4.18 22:28:55  
   

  Boh svojim Slovom (informáciou) stvoril tento svet s antropickým princípom t.j. s človekom na svoj obraz (duchovný - so slobodnou vôľou) na konci vývoja.
  Celý vývoj od nuly až do súčasnosti obsahuje t.z.v. emergentné skoky (pretržitý - skokovitý vývoj)so vstupmi informácií z mimo systému, bez ktorých, by smerovanie k človeku nebolo možné. Je toho už veľa vyskúmaného len sa to ešte neučí na školách. (napr. subnukleárna fyzika, teória pamäťovej komplexity, Prigoginove fungovanie disipatívnych štruktúr, psychológia ľudského nevedomia, evolučná gnozeológia ....)
  Otázka vývoja (duchovného) už hotového človeka so sebareflexiou, pojmovou pamäťou a slobodnou vôľou tiež nie je možná samovoľne a história pozná Božie zásahy, keď slobodná vôľa človeka strhávala do sebazničenia.
  Zásahy z mimo systému sa dejú stále dnes a denne a nemusia to byť zrovna potopy sveta či ďalší príchod Krista. Tzv. zázraky sa dejú stále aj na priame prosby človeka - len sa o tom veľmi nepíše, lebo verejná mienka tomu nie je zrovna v tomto na hmotu zameranom svete naklonená.
  Evolúcia samozrejme prebieha, ale je veľmi limitovaná o čom vedel už sám Darwin.

  • rose66
   rose66, 11.4.18 09:46:23  
    

   kdyz se veci nechaji sami na sebe, dojde ke zmatku, ne k poradku. Vyvoj jedno druhu v jiny je nemozny. Prostuduj si zakony entropie...

   • jano
    jano, 12.4.18 08:58:32  
     

    Nechápem tvoju poznámku.
    Skús si lepšie prečítať môj príspevok.
    Hlavne poznámku o vstupe informácie z mimo systému.

   • rose66
    rose66, 14.4.18 09:09:11  
     

    skokovy vyvoj je proste nesmysl!

    • rose66
     rose66, 14.4.18 09:09:51  
      

     delas si obed skokovym vyvojem, nebo ho udelas? Buh nejaky blby vyvoj nepotreboval!

     • rose66
      rose66, 14.4.18 09:10:55  
       

      trochu cti:

      Drtivá většina zkamenělin ve skutečnosti svědčí o tom, že během dlouhých časových období byly jednotlivé druhy živočichů stabilní. Důkazy nepotvrzují, že by se z jednoho tvora vyvinulo něco jiného. Zcela náhle se objevují živočichové s charakteristickou stavbou těla. A stejně tak náhle se objevují živočichové s úplně novými rysy. Například netopýři s echolokačním systémem zjevně nemají žádného primitivnějšího předka.

      • rose66
       rose66, 14.4.18 09:11:42  
        

       Více než polovina hlavních skupin živočichů se podle všeho na Zemi objevila během relativně krátkého období. Jelikož se ve fosilním záznamu tolik nových a jedinečných forem života objevilo tak náhle, paleontologové toto období označují jako „kambrijská exploze“. Kam toto období časově zařadit?

    • jano
     jano, 14.4.18 20:48:45  
      

     Vieš čo si napísal?

     Napísal si, že je nezmyslom, že Boh niečo stvoril.

     Každý zásah Boha do stvorenia tohto sveta počnúc veľkým treskom sa prejavil skokom.
     Boh je slovo - Boh je informácia na podklade ktorej sa všetko stalo, sa všetko deje a bez nej by sa to nestalo a bez nej by sa to nedialo. Alebo si nebodaj myslíš, že keď boh niečo chce, tak zavelí a potom čaká nevedno koľko až sa to stane?
     Nie, zasiahne a stane sa - ihneď - skokom.
     Únavná diskusia.
     Mám pocit, že si tak uzatvorený do tvojho podania, že nad iným sa ti ani neráči zamýšľať. Prečo potom ideš na DF?

 • zvedavy.duchodce
  zvedavy.duchodce, 5.4.18 13:45:11  
   

  Nejdříve by bylo vhodné definovat, co je to ten bůh, protože nakonec se můžeme dobrat k tomu, že i tento pojem je možné popsat a vědecky odůvodnit, čili tím ztrácí svůj božský význam. Pro mnohé je bůh totiž ta samotná evoluce, fyzika, chemie, prostě vše, co je nad jejich chápání, např. nick Osoba nepochopí ani funkce ovladače tv, pro ní je Bůh vše.

  • osoba
   osoba, 5.4.18 19:13:41  
    

   Tak se s Ním seznam. Jestli se považuješ za "člověka ROZUMného", použij obsah svého mozku k uznání, že Bible se oprávněně nazývá Boží slovo a její autor si za svým Slovem stojí. Takže se můžeš obrátit přímo na Něj, On sám k tomu vyzývá. Ale většina lidí má raději vlastní bludné představy o Bohu, včetně domněnky, že vlastně neexistuje. Tím jen popírají schopnost soudného uvažování a absenci odvahy přesvědčit se o pravdě dřív, než bude POZDĚ.
   Dokud si tohle neověříš, nepochopíš ani souvislost mezi deštěm a následným mokrem. Tak neurážej a dokaž, že máš rozum a odvahu poznat KDO je Bůh!

 • zvedavy.duchodce
  zvedavy.duchodce, 5.4.18 13:41:32  
   

  Tady je sranda :15:

 • Zidane
  Zidane, 1.4.18 07:28:15  
   

  Bůh stvořil člověka k obrazu svému.

  Člověk poté prošel evolucí.

  Co se stalo s Bohem, nevíme.

  To jsem prostě musel.

  Bůh zamýšlel evoluci? V Bibli o tom nic není, Adam a Eva už byli stvořeni jako dokonalí, až tedy na sklon hřešit, na což nakonec dojeli... tak jaká evoluce?

  A to nejsem katolík, naopak si nenechám ujít příležitost do Bible a biblických věcí rýpnout, ale zase nechci rýt jen pro rýpání. Diskusi jsem přístupen :-)

  • Kamilka
   Kamilka, 1.4.18 17:42:33  
    

   Podle Bible prošel člověk evolucí? :7: :8: Kde?

   • Kamilka
    Kamilka, 1.4.18 17:43:14  
     

    ..Bůh stvořil člověka k obrazu svému.

    Člověk poté prošel evolucí.---

   • Antony52
    Antony52, 1.4.18 19:53:51  
     

    Mno, 7000 let od stvoření světa. To musela být sakra rychlá evoluce.

    • Antony52
     Antony52, 1.4.18 19:57:12  
      

     Oprava. Před 6000. lety.
     http://www.katolik.cz/otazky/ot.asp?ot=3483
     ...svět je "starý" asi 6000 let.... Od toho se také odvíjí židosvký letopočet. :8:

     • jano
      jano, 5.4.18 21:52:13  
       

      Neber to doslovne.
      Starý zákon je metafora a symbolika.
      Ak by bol vtedy písaný na súčasnej sociokultúrnej úrovni, nik by mu nerozumel a nik by si ho ani nevšimol.
      Skúmaním Bible sa zaoberá na vedeckej úrovni Biblistika s účasťou mnohých vedných odborov ako archeológia, história, jazykovedci, sociológia.....
      Nebolo možné v nej napísať -začalo to Velkým treskom a pokračovalo takou a onakou evolúciou vesmíru a biologickou...... Veď ešte v minulom tisícročí si ľudia mysleli, že Zem je placatá a stredom sveta.
      Napriek tomu je priam Boha dokazujúce, že šesť dňové stvorenie Sveta (ak si odmyslíme časové chápanie), je naprosto presné s novodobými zisteniami aj čo sa týka evolúcie hmotne energetickej aj biologickej. :2:

   • skautateista
    skautateista, 3.4.18 12:40:34  
     

    Bible byla mnohdy přepsaná upravená. Dále: nic nenasvědčuje tomu, že adam a eva vůbec existovali

    • osoba
     osoba, 3.4.18 13:02:15  
      

     Kdybys náhodou uměla používat rozum, nemusela bys papouškovat stupidní bludy lidí, kteří se povyšují nad Boha. Možná by se ti totiž podařilo pochopit, proč se Bibli říká Boží slovo, a že NIC nepopírá existenci Adama a Evy. Kromě toho, když už chceš popírat pravdivost Božího slova a tím i svůj původ a smysl existence, degraduješ se na bezcenný produkt náhodného vývoje s hodnotou nejprimitivnějšího článku řetězce a vyhlídkou na nicotu. A to SI říkáš "člověk ROZUMný"??

     • Sabilu
      Sabilu, 4.4.18 23:44:22  
       

      No, ono nic nepopírá ani existenci toho špagetového monstra.

     • skautateista
      skautateista, 7.4.18 18:16:39  
       

      Bible není písemný pramen. Je to fiktivní literatura a byla mnohdy přepsána. Nikde, (až na bibli) není doložen ani adam ani eva. Podle bible byli adam a eva první lidé. nikdo jiný tam nebyl kdo by mohl podat svědectví či příběh. bible se začala psát dávno po adamovi a evě. Jinak jsem kluk prosímtě :1:

     • skautateista
      skautateista, 10.4.18 21:17:31  
       

      Ne. Já pouze používám selský rozum a snažím se nikoho neurážet. Člověk rozumný ví o čem mluví. Podívej se na svou ruku a uvidíš evoluci přímo před očima. Spočívá ve vývoji genů. To, že se o evoluci nepíše v bibli nezmamená, že to není pravda. V době psaní bible neměli o evoluci ani potuchy.

    • rose66
     rose66, 11.4.18 09:47:17  
      

     to jsou kecy, skoc si do muzei, kde jsou stare svitky Bibli, je stejna...

    • rose66
     rose66, 11.4.18 09:49:56  
      

     Zesnulý sir Frederic Kenyon, znalec biblického textu, v úvodu ke svému sedmisvazkovému dílu nazvanému The Chester Beatty Biblical Papyri s přesvědčením uvedl: „První a nejdůležitější závěr vyvozený [ze zkoumání papyrů] je uspokojivý, že totiž v podstatě potvrzují pravost existujících textů. Ani ve Starém zákoně, ani v Novém zákoně se nejeví žádné nápadné nebo podstatné odchylky. Žádné důležité pasáže nejsou vypuštěny nebo přidány, ani zde nejsou žádné odchylky, které by ovlivnily důležitá fakta nebo nauky. Odchylky v textu se týkají drobností, jako je slovosled nebo určité použití slov. . . . [Tyto papyry] však jsou důležité především proto, že jsou staršího data než texty, které byly až dosud k dispozici, a přitom potvrzují pravost našich existujících textů. V tomto ohledu jsou přínosem, který má jedinečnou hodnotu.“ (Londýn, 1933, svazek I, s. 15)

  • skautateista
   skautateista, 3.4.18 12:28:47  
    

   To je na jednu stranu pravda. Ovšem kde je doloženo, že bible je nezpochybnitelný fakt? Kdo byl svědkem Adama a Evy? Bůh mohl stvořit geny, a ty pak uvést do postupného vývoje.

   • osoba
    osoba, 3.4.18 13:03:29  
     

    Nemohl, Bůh není blb. Bible je Boží slovo a jasně popisuje, jak to BYLO. Důkazem věrohodnosti Bible je její autor, tak si to ověř osobně u Něj.

    • freekarol
     freekarol, 4.4.18 01:39:12  
      

     Až budeš mít v ruce Bibli, psanou v aramejštině, pak si můžeme povídat, jak překlady byly přesné viz např.: https://www.youtube.com/watch?v=AIYGAHu1VFw

     • osoba
      osoba, 5.4.18 19:14:51  
       

      Až se odvážíš osobně poznat autora Bible, pak mi zkus oponovat. Jinak jen předstíráš inteligenci.

      • freekarol
       freekarol, 6.4.18 00:25:19  
        

       Ty očividně neznáš rozdíl mezi věřit a vědět. Věř si třeba na 7 trpaslíků, ale vírou neokecáš, že překlady Bible, nemusí být správné, protože to totiž, víme. :1:

       • jano
        jano, 6.4.18 10:12:35  
         

        Rozdiel medzi veriť a vedieť nie ja zase až tak obrovský ako si predstavuješ.
        Ešte nedávno boli napr. Newtonove zákony za nespochybniteľné s jasným determinizmom vo všetkých prírodných vedách. Kvantova fyzika svojim Zakonom o neurčitosti v mikrosvete to nabúrala a stále nie je na konci.
        Poučenie by pre nás malo byť, že síce "vieme" niečo čo dnes dokážeme verifikovať, ale zajtra to môže byť falzifikované a nahradené inou "verifikovanou" skutočnosťou.
        Pokús sa na Bibliu pozerať s nadhľadom a aspoň nateraz nechoď do slovičkárenia v prekladoch. V každom jej relevantnom preklade nájdeš ducha, ktorého prínos je nespochybniteľný a stále vedci žasnú, odkiaľ mnohé fakty (sic v metafore alebo symbolike) pisateľ vedel, keď až teraz to veda zisťuje.

        • freekarol
         freekarol, 6.4.18 20:58:24  
          

         To, že něco víme, neznamená, že víme vše. To ví každý, kdo se aspon trochu o vědu zajímá.

         To, co ty chceš, je víra. Věřit tomu, co ty po mně chceš, sice můžu, ale taky nemusím. No a já nevěřím. :15:

         • jano
          jano, 6.4.18 23:53:48  
           

          OK a vôbec nemám potrebu ťa kvôli tomu urážať.

         • freekarol
          freekarol, 7.4.18 10:17:42  
           

          To beru. Stejně tak toleruji ty, kteří mají jiný pohled na svět. Jak se říká, jdeme různými cestami, ale ke stejnému cíli.

    • skautateista
     skautateista, 10.4.18 21:23:33  
      

     Bible je fiktivní literatura. Ne písemný pramen.
     Bible uvádí jevy které:
     -Nebyli nijak doloženy.
     -Odporují jim fyzikální zákony. Příklad: Ježíšovo zmrtvích vstání, uzdravení slepého apod.

   • rose66
    rose66, 11.4.18 09:50:50  
     

    dukazy zkamenelin jsou proti.............

 • talk
  talk, 19.3.18 11:46:59  
   

  Je to prace organizovana a inteligentni. Vytribena a ucelova.
  Nicmene, chyby jsou soucasti, naprava taktez.

  • skautateista
   skautateista, 19.3.18 16:26:35  
    

   Děkuji za názor

  • Divobyj
   Divobyj, 25.3.18 09:26:44  
    

   Chyby v systému jsou samy o sobě zajímavým tématem.
   Opravdu dělá Stvořitel chyby,nebo jsou tyto "chyby" součástí jeho záměru?

   • Kamilka
    Kamilka, 27.3.18 08:30:36  
     

    Třeba ty chyby dělá čert jako naschvály. Viz film Stvoření světa. :1:

   • osoba
    osoba, 3.4.18 11:47:31  
     

    Stvořitel žádné chyby nedělá. Jasně je psáno, že všechno, co stvořil bylo "dobré, velmi dobré". Stvořil člověka ke svému obrazu a dal mu svobodnou vůli. Člověk se rozhodl uvěřit lži a odvrátil se od Boha a Jeho dokonalého plánu pro něj. Bůh však už od počátku věděl, že se to stane, a připravil východisko. V průběhu mnoha staletí dělal jednotlivé kroky a lidem dával "vodítka", jejichž výsledkem bylo narození Ježíše, Jeho život, smrt a vzkříšení - v souladu s mnoha proroctvími. Svým postojem k Němu a Jeho oběti každý jednotlivec rozhoduje o svém "osudu", neexistuje jiný způsob smíření s Bohem. Kdo odmítne "kauci", kterou za něj zaplatil Ježíš, bude souzen a odsouzen.

    • skautateista
     skautateista, 7.4.18 18:32:59  
      

     Dosud nebyla existence boha doložena, a už se tady bavíme o tom jestli, je bůh blb nebo není :1:

     • rose66
      rose66, 11.4.18 14:16:38  
       

      fyzikalni zakony jsou dukazem tvurce vesmiru...
      samo osobe by byl jenom zmatek a zadny slozity mechanismus, jako Tvuj mozek...

      • skautateista
       skautateista, 13.4.18 12:15:11  
        

       Ne to by bůh musel být nazván velkým třeskem

       • rose66
        rose66, 14.4.18 09:12:14  
         

        Více než polovina hlavních skupin živočichů se podle všeho na Zemi objevila během relativně krátkého období. Jelikož se ve fosilním záznamu tolik nových a jedinečných forem života objevilo tak náhle, paleontologové toto období označují jako „kambrijská exploze“. Kam toto období časově zařadit?

       • rose66
        rose66, 14.4.18 09:20:34  
         

        Vědecký časopis Discover uvedl: „Evoluci. . . napadají nejen fundamentalističtí křesťané, ale zpochybňují ji i uznávaní vědci. Mezi paleontology, vědci, kteří studují zachované zkameněliny, roste nesouhlas.“ — Říjen 1980, s. 88.

        • rose66
         rose66, 14.4.18 09:21:17  
          

         kdyz nesouhlasis, napis cos nalezl Ty ve svych vykopavkach