Podnikání - rady a tipy

Otevřená diskuze | Kategorie: Nezařazeno
StandaS (2018-05-17 17:06:10)
Podnikání - rady a tipy
Založeno: 26. 1. 2018 | Příspěvků: 395 | Členů: 1

Dobrý den, říkal jsem si, že bych založil fórum, kde bychom si mohli vyměňovat rady, tipy a osobní zkušenosti související s podnikáním. Pro začátek přikládám něco, co se týká úplných začátků, a to, podle mě velmi dobře sepsaný, článek o tom, jak si založit živnost - https://www.vimvic.cz/clanek/jak-si-zaridit-zivnostensky-list-ceny-a-podminky :) Doufám, že diskuze bude přínosná, a přeji všem hezký den!

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• tonda12
    tonda12, 30.8.18 10:59:11  

Zdravím, docela jsem narazil na zajímavý finanční magazín https://www.hyperfinance.cz/magazin/ Zajímavé články o půjčkách, pojištění a další

• kikinka
      kikinka, 30.8.18 11:55:12  

Tohle ale vůbec není reklama, že ne :1: :14:

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 5.9.18 12:02:34  

To víš že není. Vždyť to přece jasně píše, že narazil na zajímavý finanční časopis, tak se chce o tu všemi vyhledávanou hodnotu podělit ze strachu, aby nám něco neuniklo.

No jo, to jsou asi ty přivýdělky ve formě "Práce z domuů" Otravovat druhé kde to jenom jde.

• kikinka
          kikinka, 5.9.18 14:29:43  

Asi tak,...

• milenarych
    milenarych, 26.7.18 21:04:52  

Nevím nevím, podle mě je více přehlednější toto: https://imboss.cz/

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 1.7.18 09:09:55  

I stalo se (drobná epizodka, z prostoru, kterému se říká podníkání a s čímž se patrně setkal každý, kdo se v něm alespoň mihnul).

Před pár lety mě oslovil člověk z branže a sdělil mně, že by měl úžasný kšeft na Slovensku (dvě stě padesát, tři sta tisíc pro každého). Dělám mj. i speciální dekorativní povrchy a docela úspěšně jsem je uplatnil i na fasádách (můj materiál, moje technika, moje knot-how). On, natěrač a tapetář, který by chtěl dělat něco podobného, v tomto prostoru podniká. Má prodejnu barev a tapet a také partu malířů (anebo alespoň v té době měl). Sám je suverén s tzv. drzým čelem a pokud něco umí, tak možná trochu ty tapety. Jinak se věnuje kritice konkurence a stěžování si na špatnou kvalitu lidí. Ve výtvarných technikách si osvojil pár italských názvů a je snad schopen něco z toho, co se mu ukáže i naaplikovat. Řekl, že bychom tu práci dělali spolu, ale aby tam nevypadal "jako trubka", měl bych mu tu práci nejdřív ukázat. Přestože jsme se na nějakou schůzku o nějaké spolupráci nedokázali před tím sejít několik let (vždycky jen někde na zakázce a ve spěchu, protože "není čas!"), najednou měl čas přijet za mnou třikrát do týdne. Seznámil jsem jej s recepturou toho materiálu (mou vlastní) a předvedl techniku a práci nástroji na několika kusech dřevotřísek. On si ji vyzkoušel a s těmi vzorky i s mým know-how odjel. Pak už jen telefony, že se práce odkládá, ale potřebuje ještě vzorek, pak další, pak jen namíchat materiál, že má někde u zákazníka nějaký kousek, kde si to zkusí. Pak další.....Na to Slovensko sice jezdil, ale odmítal mě vzít s sebou s tím, že to vyřídí sám, že se práce stále odkládá až se nakonec zavřela voda a bylo ticho po pěšině.
    Každý rok mě zvával na školení cechu, který pořádal a kde jedna firma předváděla své novinky. Ten rok mě po prve nepozval, ale já jsem tam jel, protože mě pozvala ta firma. On to školení vedl a v pozadí za ním šlo video, na kterém se chlubil svými pracemi a jakýmsi oceněním, které získal jako podnikatel. Na tom videu to docela vypadalo jako práce s materiálem, který jsme měli společně aplikovat na Slovensku. Napadlo mě, že si nově nabitou zkušenost uplatňoval sám na svých zakázkách a mnul si ruce, jak se mnou pěkně vydrbal. Nechal jsem to být a věnoval se jen své práci, které bylo díky bohu dost. Pak nastala krize a já jsem se musel starat o vnuky, které jsem měl v péči. Práce ubylo a já jsem se stáhnul a věnoval se jen hledání nových technik a jejich zkoušení. Občas jsme se sice někde potkali, ale dělal, že je všechno v nejlepším pořádku. Svěřil jsem se mu se svými problémy a on pochopil, že doba nazrála, aby mě odrbal ještě víc.

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 1.7.18 09:13:56  

Před několika dny mně zavolal, že by pro mě měl kšeft. Tak na čtrnáct dní a zaplatí mně – považte, celých tisíc korun na den. Že jde o nějakou hradní omítku. Poděkoval jsem, s tím, že každá koruna dobrá. Druhý den zavolal znova a já se zeptal, o jakou že omítku to vlastně jde, jestli tu práci budu zvládat. On mně s rozpaky řekl, že jde o tu omítku, co jsme tenkrát dělali ty vzorky pro to Slovensko. Zkoprněl jsem a nebyl schopen slova. On, jakby to vycítil (či jsem měl alespoň takový dojem) a jen řekl "no jak chceš, zavolám v pondělí". V pondělí nezavolal a já jsem si myslel, že mu došlo, že přestřelil a v úterý ráno jsem mu poslal mail. Napsal jsem mu něco o tom, co je to know-how, že jde o mou práci, se kterou jasem jej seznámil pouze za účelem konkrétního projektu, který jsme měli realizovat společně a nedal jsem mu jej jen tak, aby si jej uplatňoval sám a mě přizval pouze jako ukrajinského helfra za hrst rýže. A sdělil mu, že tu nabídku považuji za hanebnou, s níž mě těžce urazil. Za půl hodiny telefon, ve kterém na mě křičel, zda to, co jsem napsal, myslím skutečně vážně, že tu práci nikdy nikde nedělal a že jsem úplně mimo. Pak vztekle ukončil hovor. Za další půl hodiny se objevil ještě mail, ve kterém vcelku neobratně zopakoval, co řekl a dodal, že mně chtěl jen pomoct v mé tíživé životní situaci a že je mu líto, jak jsem to pochopil. Mně ale přijde, že jsem to ani jinak pochopit nemohl, protože to jinak pochopit prostě nejde.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 1.7.18 10:55:49  

No,promiň,ale co jsi čekal??Prozradit někomu detailně svůj "recept" na cokoliv a očekávat,že to bude prezentovat jako tvůj autorský nápad??? :7: :7:
      Ze všeho nejdřív jste měli mít spolu přesně sepsané podmínky pro možnou budoucí smlouvu, pro případ,že se projekt,či spolupráce uskuteční,kde by byly podrobnosti nejen finanční,ale i kdo co do toho vkládá jako svou autorskou techniku atd.atd. A až pak to ostatní a ještě ne důležité detaily,ty se neprozrazují nikdy a nebo se tahle tajemství prodají.

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 1.7.18 12:00:56  

Znali jsme se cca patnáct let. Upřímně, neočekával jsem, že si postupně nezačne s tím materiálem pracovat sám. Ale tolik slušnosti jsem v něm předpokládal, že se alespoň částečně revanšuje, když ta "zakázka snů" nevyšla, nějakými menšími (on má práce dost).
        A jinak ano, jsem docela důvěřivý a předpokládám u druhých to, co bych na jejich místě sám udělal (ani nevím, zda se toho jde bezezbytku zbavit). Naštěstí jsou k tomu taky trochu zapotřebí ruce a ty má on maličko olšové. Kompenzuje to ale tím, že s oblibou říká, že on nikdo neví, jak to má vlastně vypadat.
        Jde o techniku, kterou jsem dlouho hledal, hodně dlouho s ní pracoval a asi před deseti lety u jednoho slovenského miliardáře vypiplal - vymazlil, do současé podoby. Pak vícekrát úspěšně realizoval za velice dobrou cenu (například i celou fasádu na všech čtyřech stranách domu).
        Už se k tomu patrně zcela vracet nebudu a současně se pokouším o jakýsi "upgrade" a přejít do více výtvarných a spíše závěsných věcí. Ovšem po těch stěnách se mně stýská, takže pokud se nějaká menší a dobře přístupná vyskytne....bude moje.
        Vlastně mě tedy ani tolik nepohoršilo to, že z té práce nakonec nic nebylo a on by si ji pomalu dělal sám. To, co považuji hodně daleko za čáru, je ta jeho nabídka. Nabídnout tisícovku za takovou práci a poté, kdy se k ní dostal způsobem, který uvádím, autorovi toho know-how, je plivnutí do obličeje.

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 1.7.18 12:49:13  

Tak každopádně je to příklad že života.Dneska se slušnost nějak nenosí,a poctivý člověk je za blbce :11: :9:

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 4.7.18 18:44:23  

Asi ano a má to do určité míry nadčasouvou platnost.
            Ovšem lidé, kteří se s tímhle setkávají a nejsou toho schopni, vždycky jenom zírají.
            Od nepaměti se dělíme na bezpočet typů. Mimo jiné jsou tady také takoví, kteří se chlubí tím, za co by se jiní styděli a naopak.

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 4.7.18 20:22:05  

Pravda.Mě to taky vadí,ty dnešní způsoby :9:

• tonda12
    tonda12, 13.6.18 08:38:57  

Ahoj,nemáte někdo náhodou zkušenost s půjčkou speciálně navrženou pro studenty? Od koho si ji případně vzít z nabídky zde https://www.pujcka-dnes.cz/pujcky-pro-studenty/ Nerad bych špatně naletěl ale půjčit si potřebuji.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 13.6.18 15:49:34  

Půjčka je půjčka a nikdo na ní nebude prodělávat z nějaké zvláštní náklonosti je studentům.To jsou jen komerčně laděné chytáky.A já osobně nemám důvěru k nějakým Houm,Zonkám a podobně.Když bych si nutně musela udělat dluh,tak jedině u solidní a opravdové banky.Ale každý musí jak uzná sám.
      https://www.usetreno.cz/pujcky/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=SE_pujcky_obecne_bankovni_pujcky&utm_content=bankovni_pujcky

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 16.6.18 05:44:13  

Nemyslím si, že se Tonda nějak vážně zajímá o půjčku. Firma mu šlape s rychlým internetem a najednou se z něj vyklubal půjčky potřebný studentík? Podle mě není ani jedno ani druhé. Jen rozhazuje po internetu reklamní "letáky".

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 16.6.18 10:23:29  

No právě :1: ,a tím spíš moje reakce na to.
          Jj,kde kdo chce naše štěstí,tak si nenechme vzít :14:

• kikinka
            kikinka, 19.6.18 18:17:40  

:1: :1:

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 5.6.18 10:56:11  

GDPR :1: :1:
    http://www.imagehosting.cz/?v=nebotk.jpg

• kikinka
      kikinka, 5.6.18 12:01:57  

:1: :1: :1: :1: :1: :1: :14: :14: :14: :14:

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 6.6.18 11:13:19  

Žijeme v překotné době. Co nám dnes přijde jako vtip, může být za pár let zcela samozřejmá reálie každodenního života, nad níž se nikdo nepozastaví.

• kikinka
        kikinka, 6.6.18 13:26:50  

Souhlas!

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 6.6.18 13:39:47  

Nejpřekotnější a největší posun,snad ze všech dob,bylo minulé století a to úplně ve všem.Technika,věda i způsob žití.

• kikinka
          kikinka, 6.6.18 15:05:50  

To je pravda!

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 7.6.18 19:52:02  

Když se tak podívám zpátky,ten fofr vývoje a co všechno jsme museli vstřebat a osvojit si,a ani to nějak nepřišlo.Holt jsme flexibilní,no :1: Pamatuji z dětství,po Praze vozili pivo,uhlí,poštu koně a to zdaleka ani sto let není :1: :1: :1:
            http://www.imagehosting.cz/?v=trochahist.jpg

• kikinka
              kikinka, 7.6.18 20:12:56  

No, Enny, taky už toho pamatuji dost, ale jak píšeš, byli jsme opravdu flexibilní a hlavně se k nám nedostávaly informace tak snadno jako dneska, takřka na zlatém podnose, co jsme si nesehnali sami, to jsme neměli, na co jsme si nevydělali, to už vůbec ne, ale snad právě proto jsme si všeho dokázali daleko víc vážit,...a to na tom všem bylo právě to krásné :2:

• EnnyForMe
                EnnyForMe, 7.6.18 20:24:18  

Co,bylo?Pořád je !! :1: :1: :1: ,co nás nezabije,to nás možná sice neposílí,ale nedáme se :14: :1: :1: :1:

• kikinka
                  kikinka, 7.6.18 20:28:22  

Přesně tak, Enny :2: správná připomínka :4:

Sakra, já už píšu, jako bych zítra měla snad už končit nebo co :8: :5: ikdyž jeden nikdy neví, ale buďme aspoň optimistické a jak říkám, blbosti už neřeším a pokud nejde o život, nejde o nic :4: :2:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 7.6.18 20:31:33  

Jasně,a nohy na stůl a pohoda :1: :1: :1:

• kikinka
                    kikinka, 7.6.18 20:35:36  

Ty mě teď vidíš, Enny, přiznej se :1: :1: :4:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 7.6.18 20:42:08  

:1: :1:

• kikinka
                    kikinka, 7.6.18 20:55:51  

:1: :4:

• tonda12
    tonda12, 27.4.18 10:56:05  

Zdravím, potřeboval jsem, aby mi internet ve firmě rychle a bez problému šlapal. Také jsem nechtěl měsíčně platit strašně moc peněz. Narazil jsem na https://pripojto.cz a internet mi nabídli za symbolickou částku ve velmi dobré kvalitě :4:

• kikinka
      kikinka, 16.5.18 15:31:17  

:8: reklama zase, že jo :5:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 16.5.18 19:46:39  

Úžasná rada,co? :1: Podobným mám denně zacpanou schránku na dopisy :8: :1: :1:

• kikinka
          kikinka, 16.5.18 19:51:00  

Já právě taky a hned to letí do koše :1:

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 20.5.18 06:33:49  

....tak, hlavně že to Tondovi bez problémů šlape.

• kikinka
            kikinka, 20.5.18 11:35:39  

:1: :1: :14:

• Jar.Esch
              Jar.Esch, 23.5.18 07:47:09  

...otázkou je, jestli mu stejně tak dobře "šlape" i tady to inzerování (osobně si ale myslím, že ne).

• kikinka
                kikinka, 23.5.18 12:10:38  

Jistěže ne. Jinak by sem ty odkazy přeci nedával :1: :14:

• kikinka
                  kikinka, 23.5.18 12:11:49  

...neustále dokola :1:

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 24.5.18 11:20:28  

S GDPR už podobným nic jiného nezbývá,než takhle.Do mailů ti to může poslat tak jednou a když klikneš na to zrušení zasílání,což tam teď všude musí-má být,tak už tu adresu nemůže použít,leda by si vyžádal tvůj souhlas a ty mu ho odsouhlasila.Jinak GDPR je další buzerace,akorát snad že už nebume mít denně v poště velevýhodné nabídky Viagry a podobných veleldůležitých krávovin :1:

• kikinka
                    kikinka, 24.5.18 13:50:46  

Enny, ani mi nemluv :5:

Co mi toho denně chodí do e-mailové pošty :8:

Nestačím házet do spamu, nechápu, kde na mne stále noví a noví berou kontakt, asi si ho kupují od někoho, či, co,...

• EnnyForMe
                    EnnyForMe, 24.5.18 19:47:45  

No :1: :1: :1: :1:

• kikinka
                    kikinka, 24.5.18 19:59:21  

:1: :1: nenaděláš nic :1: :4:

• 69beran
    69beran, 10.4.18 19:05:19  

Nějak to tu jde od 10 k 5 :1:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 10.4.18 19:43:57  

Snad jsi nečekal nějakou živou diskuzi :1: Ono taky vypravovat "do světa",co člověk dělá,a jak v tom proplouvá to není zrovna dobré.A i kdyby jen všeobecné rady a porady,tak stejně na to"jedna paní povídala" je ošidné dát. :5: :5: :4:

• 69beran
        69beran, 13.4.18 18:27:00  

Tak to máš pravdu. Na jedna paní povídala jsem přímo alergickej a neřídím se tím. Tady je si myslím problém v něčem jiným. Ale pssst... :2: :15:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 13.4.18 19:56:18  

Ále co,vždyď je to fuk :1: :1: nějaká diskuze sem,diskuze tam,život jde jinudy :4: :2: :15: :15:

• 69beran
            69beran, 14.4.18 18:46:03  

Pravda. Popravdě řečeno-já sem chodím spíš už jen ze setrvačnosti.

• Jar.Esch
              Jar.Esch, 15.4.18 15:18:49  

....taky nakukuju (už jenom proto, že sem občas chodíš i ty).

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 15.4.18 15:17:56  

....taky jsem čekal, když ne plejádu podnětů, tak tedy alespoň občas nějaký a prostému člověku srozumitelným jazykem podaný (už i bývalí příslušníci SNB, když si s sebou brali na obchůzku psa, věděli, že "Čím víc hlav, tím víc rozumu).