Podnikání - rady a tipy

Otevřená diskuze | Kategorie: Nezařazeno
admin (2018-02-16 16:34:37)StandaS (2018-01-26 19:18:46)
Podnikání - rady a tipy
Založeno: 26. 1. 2018 | Příspěvků: 255 | Členů: 2
Správci: StandaS (hlavní)

Dobrý den, říkal jsem si, že bych založil fórum, kde bychom si mohli vyměňovat rady, tipy a osobní zkušenosti související s podnikáním. Pro začátek přikládám něco, co se týká úplných začátků, a to, podle mě velmi dobře sepsaný, článek o tom, jak si založit živnost - https://www.vimvic.cz/clanek/jak-si-zaridit-zivnostensky-list-ceny-a-podminky :) Doufám, že diskuze bude přínosná, a přeji všem hezký den!

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Eliska744
    Eliska744, 17.2.18 23:42:35  

No teda, tomu říkám rozjetá diskuse! Také tedy přispěji svou troškou do mlýna. :) Já začala podnikat někdy před rokem a půl a musím říct, že zpočátku jsem narážela na spoustu problémů. To se ale po nějaké době naštěstí poddalo. A teď už mám krásně rozjetý business. :) Dost za to vděčím i tomu, že jsem začala s tzv offshore podnikáním, viz: https://www.ioffshore.cz/offshore-podnikani Doporučuji na to mrknout také.

• running.simon
    running.simon, 14.2.18 18:22:30  

Dovolím si dva dotazy k aktuální změně legislativy:

1) Zasáhne vás někoho aktivně GDPR? A máte k tomu připraveno něco konkrétního k řešení?

2) Řešili jste někdo už aktivně a s plusovým výsledkem nějakou konkrétní záležitost ohledně předkupního práva v bytu (tedy zákon, který vzešel v platnost počátkem t.r.)?

• ucastnice.diskuze
    ucastnice.diskuze, 14.2.18 15:02:01  

:1: :1: Tak sem budu chodit čerpat rady do života, bože můj, to se hned tak nevidí a nečte :1: :1:

• pejsek
      pejsek, 14.2.18 15:25:32  

klid,...není jednoduché vybrat z mnohaletých a mnoha odvětví podnikatelských zkušenností a aktivit to nejdůležitější,...to dá zabrat. Počkejme a dočkáme se výkladu jádra věci. :15:

• ucastnice.diskuze
        ucastnice.diskuze, 14.2.18 16:52:48  

Nevěřím, je to stejné, jako byste si chtěli radit, co a kolikrát denně jíst....co člověk, to názor, který nefunguje a nemůže fungovat stejně na druhého.

• running.simon
        running.simon, 14.2.18 18:17:19  

Tak dej něco hlavně sám k dobru taky třeba :2: Pokud chceš podnikat, nemůžeš čekat, že ti to někdo naservíruje na zlatym podnose.
        Podnikání, to je hlavně o vlastní snaze a aktivitě!

• pejsek
          pejsek, 14.2.18 18:18:50  

opravdu? :15: A já myslil, že stačí vybudovat firmu a potom se jen flákat a chodit do banky pro prachy... :15:

• running.simon
            running.simon, 14.2.18 18:23:32  

Jsi tu jako člen pouze coby prudič a smíšek - anebo umíš psát alespoň malinko něco opravdu k tématu?

• 69beran
              69beran, 14.2.18 18:43:23  

Coby prudič jsi sem přišel ty. První příspěvek byl nic neříkající blábol, druhý příspěvek provokace mimo téma. Ostatně jako vždy a všude, že :15:

• pejsek
              pejsek, 14.2.18 18:56:50  

... :15: ... ledaže bych ti tu přímo napsal návod jak na to. Ale tobě by to stejně bylo k ničemu-nepochopil by jsi to a pouze zkopíroval na svém foru, kde by to nikdo nedokázal uchopit tak, aby z toho něco užitečného vzniklo :15: Ale začneme první lekcí, jak se stát úspěšným podnikatelem:
              a - já, running.simon jsem vymyslil forum Ctrl Wars kde jsem umožnil sobě i jiným zkopírovat všechno, co jiní na jiných diskuzích napsali. a mám na to svůj návod:

Založeno: 12. 3. 2009 | Příspěvků: 75 138 | Členů: 36
              Správci: running.simon (hlavní), SIDI_OV
              Ctrl+V
              Kopírujte sem JEN nijak neupravené příspěvky z kteréhokoli fóra a pokuste se o vytvoření souvislé a především vtipné diskuse z nich.
              Příjemnou zábavu :-)
              Bavme se, nastavujme zrcadlo, skládejme si "domino". Co není zakázáno, je povoleno.
              Prosím, dodržujme nicméně pravidla webu...
              NEPŘÍTEL NASLOUCHÁ!
              Pravidla webu podléhají evoluci, tedy kopírujte s rozmyslem, co jednomu projde, druhého zlikviduje!
              Toto fórum je moderované. Pokud chcete přispívat, napište vzkaz správci fóra

Tak a až to uchopíš, napíši druhou lekci :15:

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 14.2.18 16:35:03  

Zdravím Tě Účo,
      vkráčela´s sem jako majitelka nabušeného nového Ferrari mezi majitele ojetinek. Budiž, pakliže se pohybuješ v podnikatelské extralize, pak sestup ze svých výšin a poděl se o své zkušenosti. Takhle to může také vypadat, že ses přišla pouze kochat malostí jiných, a i to může vypovídat o ledačems nepěkném či alespoň vyvolávat otázky (například jestli to, co činíš, máš zapotřebí a pakliže ano, tak proč?).

• ucastnice.diskuze
        ucastnice.diskuze, 14.2.18 16:51:17  

Ne, jen si nedokážu představit, o čem si tu chcete radit. Jak vyplnit daňové přiznání? Kontrolní hlášení? Popravdě, skutečně nevím, v čem bych Ti mohla třeba já poradit, i když okrajově vím, v čem si podnikal nebo podnikáš. To je přeci tak individuální věc, že...nebo mi snad poradíš, kde bych nejlépe sehnala Prsl360072?
        Takže se obávám, že se to tu zvrhne k vychloubání se, i když člověk ví a čte o určitých jedincích už delší dobu, tak ví a tohle, co se sem píše, ho fakt neomráčí, anebo naopak k jednotnému nadávání na dodavatele, odběratele, zákazníky, apod. Ale třeba se mýlím a diskuze bude plodná a přínosná, ale nevěřím tomu. V obecné rovině toho bylo za těch let od revoluce napsáno a popsáno tolik, včetně fíglů, že tu skutečně nic nového pod sluncem objevit nemůžete.

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 14.2.18 17:00:14  

....že se to nějak samo nasměruje, to je pravda...stalo se.
          Já jsem objeviil tuhle diskusi a na ní několik příspěvků, z nichž ten první byl o daňovém ráji. Přiznám se, že mě to trošičku nadzvedlo. Představoval jsem si skutečně rady a typy, ovšem pro něco přínosného či tvořivého. Jak sama říkáš, cesta každého je individuální, neopakovatelná a hlavně nenapodobitelná - zcela osobní.
          Moje zkušenosti nejsou z podnikání jako takového, ale pouhého působení coby OSVČ a to navíc v neživnostenské formě (ve svobodném povolání), jako výtvarník. Byl jsem v tom prostředí ale mnoho let a potkal množství nejrůznějších lidí z podnikatelské svéry. Proto jsem se tady zastavil.
          Jinak, díky za reakci.

• kikinka
    kikinka, 13.2.18 20:48:27  

Pro dnešek se budu loučit, dobrou noc, přátelé :4:

• alaram
    alaram, 13.2.18 20:39:45  

https://www.diskutnici.cz/forum/3949-podnikani-rady-a-tipy/post/232

Když si postavím stánek s nekvalitními uzeninami bezkonkurenčně nízké ceny, v místě výskytu chudých/lakomých strávníků, na které se budu líbezně usmívat a občas jim k Babišově klobásce ze separátu přihodím extra lžičku hořčice či půlku chleba zdarma, budou mě vychvalovat do nebes. Což ovšem neznamená, že jsem hvězda v oblasti gastronomie a práce s lidmi.

I když si tak můžu připadat, zvlášť když velkoryse přehlédnu těch devadesát devět hladových ze sta, kteří můj stánek obloukem minou a zamíří raději do sice dražší, ale kvalitnější restaurace.

• pejsek
      pejsek, 13.2.18 20:57:20  

Tak proč si nepostavíš stánek s kvalitními uzeninami?

• 69beran
        69beran, 13.2.18 21:53:55  

Ty už desítky let málokdo viděl :15: Ale tu a tam se zadaří. Zrovna dneska jsem koupil párky s 98% masa. Je to jediná prodejna o které vím, že takovou kvalitu vede.

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 14.2.18 08:43:49  

Podnikatelé, s kvalitními produkty to mají u nás čím dále tím těžší. A to proto, že se za ně vydávají i ti, kteří prodávají navoněný laciný šmejd, coby extra kvalitní produkt a …světe div se! “Dokonce levnější, než ta skutečná světová špička“. Ve skutečnosti jde jen o esteticky upravený laciný a zdravý škodlivý šmejd, za kvalitní vydávaný a dle toho naceněný. A protože pro zákazníka je těžké, to rozeznat, otupí, kvalitu neřeší a drží se ceny, coby základního vodítka (ta je rozeznatelná lehce a na první pohled).

• running.simon
    running.simon, 13.2.18 18:16:29  

Pro podnikání není každý z nás stvořen. Pro někoho je lepší, když má na každý den prostě jen zaměstnavatelem zajištěnou tu svou práci....a může pak na něj nadávat, že má od něj zajištěnou malou výplatu. Zanadávat si. Ve virtuální diskusi nebo třeba s kamarády u čepa v hospě....to stačí ke štěstí.

Je potřeba si hlavně říct, že při vlastnim podnikání, ztrácíte možnost nějaké placené dovolené, občas i možnost marodit, protože si to prostě nemůžete dovolit....pokud máte jako podnikatel fungovat a dodržovat domluvené termíny u zákazníků.

Nějaký tip nebo rada mě v tuto chvíli nějak narychlo nenapadá, abych tu byl třeba za chytrýho....ale tak snad alespoň takové to základní pravidlo: Kdo chvíli stál, už stojí opodál.

• kikinka
      kikinka, 13.2.18 18:25:16  

:1: To mi připomnělo slavné provolávání v době budování komunismu u nás oslavy 1.máje, když jsme pochodovaly jako děti v průvodu:15:
      ..."Ten, kdo stojí na chodníku, nemiluje republiku!" :15:

• pejsek
      pejsek, 13.2.18 19:08:46  

ano velmi hodnotné rady,....nedávno jsem zrovna ležel, přemýšlel, že bych si přilepšil na důchod a rozjel nějaký byznys. Ale tak nějak jsem si po přečtení příspěvku rozmyslil a okamžitě pochopil, proč se v čr stále nedaří malému podnikání a pokud ano, tak za velikých obětí a to hlavně živnostníků. Pokud jsou v byznysu takoví myslitelé, kteří píší takovéto články,...nedivím se. A tak radši budu ležet, omezím několik nákupů v Kauflandu po 20 hodině a kašlu na živnost. :15:

• 69beran
        69beran, 13.2.18 21:55:33  

:4: :14:

• running.simon
          running.simon, 14.2.18 11:34:11  

Chápu, že s vaším slovníkem byste si nevydělali v reálu ani na slanou vodu. Takže smajlíky jsou od takových lidí jejich maximum
          https://www.diskutnici.cz/forum/3838-klub-pratel-pohody-klidu-a-radosti/tree/62459

• pejsek
            pejsek, 14.2.18 14:03:32  

tak že co,...budou nějaké podnětné rady a tipy ke konkretnímu podnikání nebo jen spousta osobních jalových žvástů? :15: To je jiné, než kopírovat a vytrhávat z konkretních textů a dělat z toho pokřivený guláš ? :15:

• running.simon
              running.simon, 14.2.18 18:13:58  

Proč nepíšeš k tématu fóra - nebo alespoň nereaguješ na konkrétní příspěvek?
              Omílání takovýhle klišé, co tu předvádíš, to je jen jak plácání much ve skleníku, kams nedopatřením vlezl po rušné noci

• pejsek
                pejsek, 14.2.18 18:23:36  

:15: ale jdi ty,...reaguji a proto se ptám : ty už asi podnikáš a to v oblasti dezinformací formou překrucování vět vytržených z kontextů zde na Diskutnících. Chtěl jsem se zeptat, náhodou nepodnikáš v tomto ohledu i v jiných mediích, třeba čt1 čt24 aj. ? Je zde vidět tvůj rukopis. Jak to hradí ona media a jestli se to vyplatí? :15:

• alaram
    alaram, 12.2.18 23:02:08  

Podnikání nutně obnáší i jednání s lidmi. Jen málokdo si vystačí s jednáním čistě přes počítač, drtivá většina podnikatelů musí vstupovat do osobního jednání. A protože jsou lidi všelijací a ne každý má dar rozeznat "zrno od plev" přirozeně - a už vůbec ne dar přirozeně rozeznat, jak s kterým člověkem vhodně jednat -, je dobré se v tomto oboru trochu proškolit.

Kurzů je na výběr víc než dost. Kvalitních, dnes snad i online. I když se někomu možná zdá, že je to v jeho oboru zbytečné, pravda bývá úplně jiná.

• kikinka
      kikinka, 12.2.18 23:42:08  

Tohle je snad ta nejzákladnější věc a nejen v podnikání.
      V komunikaci s lidmi jsem neměla nikdy sebemenší problém.
      Naopak, i v recenzích na penzion mí hosté kromě kvalitně poskytnutých služeb, příjemného a čistého prostředí často vypichují právě bezproblémové a velmi příjemné jednání provozovatelky penzionu RENATA, tedy mne.
      Žádný kurz mi přitom nebylo třeba nikdy navštěvovat. Je to velmi jednoduché. Někdo má slušné a příjemné vystupování takřka od narození, pokud byl k tomu doma vychován a veden, jiný může absolvovat x kurzů, zaplatit za ně nemalé peníze a stejně je mu to nanic. Kurzy jsou jen taková teorie, něco jako trenažér v autoškole, ale realita bývá jiná, neboť každý z nás je jiný. Vše je jen o lidech a o tom, zda chci do svého podnikání resp. živnosti dát vše, co dát mohu nebo ne. A slušné jednání s klienty a nejen s nimi, je základ.

• 69beran
      69beran, 13.2.18 17:16:11  

Tohle se v kurzu naučit nedá. Buď to člověk v sobě má, nebo nemá. S uměním jednat a komunikovat se člověk musí narodit. To je základ. Zbytek dodá praxe a kontakt s lidmi.

• kikinka
        kikinka, 13.2.18 17:18:04  

Přesně tak...

• pejsek
      pejsek, 14.2.18 14:04:32  

v čem podnikáš?

• admin
    admin, 12.2.18 22:21:47  

Dobrý večer, sice nejsem správcem tohoto fóra, ale dovolte mi zasáhnout. Myslím, že napadání a osočování ostatních uživatelů na tematické fórum nepatří, stejně tak jako vedení diskuze v osobní rovině. Proto tímto napomínám nicky alaram a Carbon.de.Castel-Jaloux, aby se podobných výpadů vyvarovali, jinak budou po dohodě se správcem umístněni na blacklist fóra. Děkuji a přeji příjemný večer.

• kikinka
    kikinka, 12.2.18 21:35:39  

Jo, pod rouškou anonymity, to jsou zde žvásty :1:
    Každá Miss World, každý Rambo :1: :1: :1: :14:

• alaram
      alaram, 12.2.18 21:39:02  

Jaké přesně žvásty máš na mysli?

• kikinka
        kikinka, 12.2.18 21:43:51  

Třeba ty tvé napříč různými DF zde :15:
        ,,,vše jen plané žvásty anonymního nicku alaram, carbon apod. :1:
        A pro dnešek mne omluv, jdu se věnovat příteli, vrátil se dnes z nemocnice a já nemám potřebu žít pouze ve virtuálu jako ty, carbon a další anonymní nicky a číst plané žvásty :15: ...

• alaram
          alaram, 12.2.18 21:46:32  

Co jdeš dělat, je mi úplně jedno.

• alaram
      alaram, 12.2.18 21:43:41  

https://www.diskutnici.cz/forum/3838-klub-pratel-pohody-klidu-a-radosti/post/62281

Všechno určitě nevím, kikinko. Proto se ptám. :4:

• kikinka
        kikinka, 12.2.18 21:45:06  

No, vida a pak že to nejde, vždyť já to vím, že ti nedám spát :2: :4:
        Tak pá,,,já už musím :6: :4:

• alaram
          alaram, 12.2.18 21:47:20  

Nefandi si tolik.

• kikinka
    kikinka, 12.2.18 21:29:02  

Vidím, že jsme zde již tři členové :2:
    Pan správce, já a pan admin.

• alaram
    alaram, 12.2.18 18:04:39  

Kikinko, pokud o někom veřejně prohlašuješ, že je živnostník "zrukydohuby" a půjde brzy do hajzlu, protože je bez kšeftů (odkaz sem dávat nebudu, ale víš kde je, viď! :4: ), protože se intenzivně věnuje kopírování ... Možná bys mu měla poradit, jak se stát lepším a úspěšnějším.

Protože bys přece tohle o nikom nepsala, kdybys sama nebyla velmi úspěšná, že ne?

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 12.2.18 19:48:18  

Dávat rady na podnikání je velice problematické. Kdysi jsem se tím velice intezivně zabýval a stejně jsem nakonec zjistil, že pokud jakékoliv rady existují, jsou velice obecné. Pro svou činnost, si stejně nakonec musí každý zvolit svou cestu sám.

I tak mně to ale nedá a něco sem přece jenom dám. Vybavuji si, že k možnému posunu, kolikrát stačí, se třeba jenom takovými myšlenkami zaobírat.
      Z toho množství, které mám, snad jenom tady toto:

Pokud se chceme čímkoliv živit, poskytneme druhým něco, co má pro ně větší hodnotu, než peníze, které od nich chceme.

Najděte něco, za co jsou lidé ochotní zaplatit a dělejte to lépe (anebo alespoň jinak, ale zajímavěji) než vaši konkurenti.

Znát sůj cíl, umět se rozhodnout, nebýt líný a umět komunikovat.

• alaram
        alaram, 12.2.18 20:08:01  

To zní moc hezky. Ale realita je taková, že většina z nás se živí něčím, co prostě má konkurenci, ale lépe nebo jinak se to do nekonečna dělat nedá. Šance je držet si vysokou kvalitu, včetně sledování současných trendů, a spokojenou stálou klientelu, která může pomoct svým doporučením v čase, kdy je hůř.

A i tohle může být na houby, když tě někdo POMLUVÍ, zvlášť když jsi drobný živnostník. Zlovolné kecy znuděných vzteklých jedinců můžou napáchat hodně špatného.

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 12.2.18 20:49:22  

Alarm,pomluvy?? :8: :1: :1: To je jen hejno jepic co žije do svítání,a stejně nejvíc žere toho,kdo je plodí :1: :1: :1: :1:

• alaram
            alaram, 12.2.18 20:54:27  

Ani nevíš, jak ta "jepice" sedí! :1:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 12.2.18 20:59:34  

Arpalit :14: :1:

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 13.2.18 09:13:03  

Jak už jsem zmínil, nepředkládám univerzální návod na úspěch, ale kupříkladu mně, občas takové myšlenky nabíjí.
          Samozřejmě že se v těch podmínkách nacházíme všichni. I Jágr či Karel Gott se mohli přesvědčit, že i oni mají konkurenci.
          Nejprve jsem dlouhá léta čekal, až budu mít období psychické pohody, abych mohl konečně něco dělat. Pak mně jetě dlouho trvalo, než jsem pochopil, že takové období nikdy mít nebudu. Tak jsem začal i v podmínkách, kdy mně všichni všechno "vyráželi" z rukou. Čekal jsem alespoň nějaké zadostiučení poté, co se mně podaří něco, co nejde přehlédnout. Přišla pouze jiná forma dehonestace, zlehčování a posměchu (a to vše od počátku z prostředí, z kterého bych to nikdy nečekal: vlastní rodiny).
          Dnes jsem imunní, nic neřeším (pouze občas se tím směrem v duchu podívám a sám pro sebe utrousím: naserte si).

• kikinka
            kikinka, 13.2.18 11:13:16  

Velmi mi připomínáš mě, mé začátky a celkově tak nějak všechno...řekla bych, že máme mnoho společného, ale to jsem Ti již několikrát psala, když jsme spolu ještě chodili na DF Jejich matky...důležité je, že jsi našel sám sebe, dokážeš se orientovat nejen v sobė, ve svých pocitech, ale následnė ve své činnosti a ve všem tom, v čem se prezentuješ...a to je velmi důležité,,,proto jsem Ti psala, že jednou sklidíš kvalitní plody všeho toho, co jsi zasadil...

• Jar.Esch
              Jar.Esch, 13.2.18 13:02:32  

...moc děkuji. Dělám co můžu. S vědomím, že lepší je čerstvý úspěch, než ten minulý. I když vím, že své "drahé bližní" neohromím ani tak. Oni vždycky čekali jenom na mé pochybení. A když nebylo, tak si je vymysleli anebo vytáhli z dávné minulosti, oprášili a nechali stonásobně zvětšit.

• kikinka
                kikinka, 13.2.18 14:16:30  

Neděkuj mi, milý příteli,,,naopak, já děkuji tobě.
                Mnohé jsem se naučila právě od tebe, mj. pokoře a ochotě pomáhat bližnímu svému, který si to ani nezaslouží, oba víme, o čem resp. o kom zde píšeme...
                A dám ti radu. Nečekej už na ocenění od těch, pro které něco děláš, myslím svých blízkých,,,protože se ho nikdy nedočkáš.
                Dočkáš se ocenění od těch, od kterých to budeš nejméně čekat a pro které jsi toho v životě udělal méně,,,mnohem méně, ale kteří dokáží ocenit tvou práci a snahu,,,alespoň u mě to tak v životě funguje. A i kdyby tě nedocenil vůbec nikdo, jen ty sám nejlépe víš, co všechno umíš, co všechno jsi vytvořil a jak moc tě to všechno posunulo dál...a to je to, na čem můžeš dál stavět, to je ten správný a jediný pevný bod, od kterého se můžeš vždy odrazit, kterého se můžeš zachytit...a víš, jak to dělám já? Čas od času ocením a odměním sama sebe,,,zkus to a uvidíš, jak moc tě to posílí a posune zase o kousek dál :2:

• Jar.Esch
                  Jar.Esch, 13.2.18 14:33:48  

To víš, že nečekám. Už dávno vím, že když se neodměním sám, nikdo to za mě neudělá. Říkáš to velice správně.

• kikinka
                    kikinka, 13.2.18 14:37:45  

:2: :4:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 12.2.18 20:45:39  

Rady na cokoliv,má dávat jen člověk v té věci povolaný.Jinak se může jen povídat o příkladech a situacích zažitých,nebo někde viděných.Protože na dání rady je třeba vědět spoustu souvisejících podrobností,spec.toho každého.Bez toho,by mohlo dojít ke špatnému výsledku.
        Ty ostatní body,ano,od toho by se mělo začít a odvážně do té džungle vkročit a nedat se ,a nedat se :1: :1: :1:

• alaram
          alaram, 12.2.18 20:53:13  

Mě vždycky nadchne, když se dočtu - nebo "dokoukám" v nějakém dokumentu -, jak někdo prorazil s něčím naoko obyčejným. Třeba padesátiletá dáma, která přišla o práci ne vlastní vinou a jiný zaměstnavatel ji už nechtěl, začala péct štrůdly. A teď má na ně firmičku a jede jak dráha - dělá i slané. Nebo matka s dcerou vyrábí mlsky pro psy s alergiemi a dalšími problémy, taky se jim to hezky rozbíhá.

Člověk by řekl taková "blbost" ... a že něco takového nenapadlo mě. :1:

• EnnyForMe
            EnnyForMe, 12.2.18 20:58:29  

No asi kydž už něco "svého"děláš,tak by třeba i napadlo,ale už jsi v tom :15: :1: Ale jo,jsou lidi šikovný,a asi jsem divná,ale já mám vždycky radost když něco takového vidím a přeji těm lidem :2: :2:

• EnnyForMe
              EnnyForMe, 12.2.18 21:03:56  

....a pro podobné často udělám zadarmo,co by jinak museli platit.Kolikrát jsou to maličkosti,ale těm lidem to pomůže s tím počátečním stresem.

• alaram
              alaram, 12.2.18 21:12:08  

Taky jim to přeju, protože nečekali, co jim odkud přilítne a vzali osud do svých rukou. :15:

• kikinka
        kikinka, 13.2.18 00:22:58  

Jar.Esch...naprostý souhlas :4:

• kikinka
      kikinka, 12.2.18 21:02:39  

Samozřejmě, že pokud bych nebyla sama úspěšná, nepsala bych to.
      Za celá ta léta, 27 let, mám již dávno svou stálou klientelu jak domácí, tak zahraniční, takže v tomto problém nemám.
      Problém mám jediný - zdraví už neslouží jako dřív a proto jsem se rozhodla tak, jak jsem zde již prezentovala, resp. mé zdraví mne k tomu donutilo:2:
      Na své prezentaci mám recenze kladné, mohu sem doložit odkaz :15:

• kikinka
        kikinka, 12.2.18 21:05:40  

Zde :15:
        Pension Renata

U Zastávky 8, 353 01 Mariánské Lázně
        354 606 284

https://g.co/kgs/dtF4bb

• alaram
          alaram, 12.2.18 21:09:46  

Reklama na tvé údajné podnikání nevypovídá vůbec nic o tvém OSOBNÍM působení.

• kikinka
            kikinka, 12.2.18 21:22:00  

Ale já zde přeci na tebe vůbec nemám potřebu osobně působit :15: To jen, kdybys náhodou měla cestu do našeho krásného lázeňského města a neměla jsi zde kde hlavu složit, protože v sezóně zde bývá dost nabito a na našince na 1 popř. 2 noci zde je málokdo zvědavý :15: Ale já, pokud mám náhodou volno, beru každého slušného člověka a klidně i jen na jednu noc,,,dávám do své živnosti i srdce a to je hodně důležité :15:

• alaram
              alaram, 12.2.18 21:26:08  

Víš, já věřím, že "jaký pán, takový krám". A ty se mi hnusíš, takže ... ne, díky.

• kikinka
                kikinka, 12.2.18 21:30:43  

Nápodobně :15:

• milada948
                  milada948, 13.2.18 00:10:20  

Renatko,máš krásný penzion a to že ti ho někdo závidí,že nic takového nemá,s toho si nic nedělej.Lidská závist.

• kikinka
                    kikinka, 13.2.18 00:17:26  

Děkuji ti, Miládko :2:
                    No, víš, začínali jsme prakticky od nuly, vždycky až když se něco vydělalo, dělal se další pokoj,,,vše sami, bez řemeslníků, bez půjček...

• alaram
        alaram, 12.2.18 21:07:27  

To je obdivuhodné, vzhledem k tomu, že jsi na netu asi tak dvacet hodin denně, opravdu. A teď ještě jeden dotaz: ty znáš dotyčného uživatele nějak víc, že si ho troufneš takto hodnotit?

• kikinka
          kikinka, 12.2.18 21:08:01  

:15: http://penzionrenata.wz.cz/

• alaram
            alaram, 12.2.18 21:12:51  

Ještě jednou, kikinko: ty dotyčného uživatele znáš nějak víc, že si ho troufáš takto hodnotit?

• kikinka
              kikinka, 12.2.18 21:32:10  

Jestě jednou, alaram. Ty jsi dotyčného tisková mluvčí nebo on neumí psát, že to zde řešíš za něj :1: ?

• alaram
                alaram, 12.2.18 21:37:26  

Když pominu, že své fórum máš moderované a sem dotyčný nechodí, POMLUVILA JSI HO. A mně se to nelíbí. A protože jsi ho pomluvila jako živnostníka, dala jsem to sem.

A znovu se ptám: znáš ho nějak blíž, že si něco takového o něm troufáš psát?

• kikinka
          kikinka, 12.2.18 21:13:18  

A ty jsi jeho tisková mluvčí nebo proč bych ti měla odpovídat ? Bude-li chtít, nechť se mně zeptá sám :15:
          A já jsem na netu 20 hodin denně? :7:
          To si mne asi s někým pleteš, ne 20 hod :4: :4: :5: ale 24 hodin denně :15:
          Dej sem svou prezentaci, předpokládám, že jsi také podnikatelka nebo OSVČ, když jsi začala najednou navštěvovat toto fórum :15:
          ,,,nebo je všechno jinak? Já jdu na Písničky podle nálady, ty během pár hodin také. :15:
          Já jdu sem, ty také. :15:
          Kamkoliv jdu, ty také :1: :4: :1:

• alaram
            alaram, 12.2.18 21:19:24  

Nejsem jeho tisková mluvčí, ale vadí mi, když si někdo otírá hubu o cizího člověka ve velmi osobní rovině, jen proto že zrovna dostal záchvat vzteku. A vzápětí vrká jak cukroušek. Tentokrát bylo tou osobní rovinou podnikání, tak jsem to dala sem, aby sis svůj názor obhájila - pokud možno inteligentněji než :1: :1: :1: :1: :1: , což ovšem zjevně nezvládáš.

A pokud sis nevšimla, tak si všimni, že jsem sem dala svůj první příspěvek na toto fórum už krátce po jeho založení, takže tu NEJSI první.

• kikinka
              kikinka, 12.2.18 21:27:25  

:1: Ouou, vidíš, chybička se vloudila :1:
              ,,,to bude zřejmě tím, že já tě zde tak vehementně všude nesleduji a neodpočítávám tvúj čas jako ty mně :4:
              ...a vidím, že sis již přizvala i statečného rytíře s mečem :1: :1: :1: no, vy jste opravdu komická dvojka :1: :14:

Tak, kde máte ty své odkazy,hm?
              Já jsem ten svůj dala, jste na řadě :6: :4:

• alaram
                alaram, 12.2.18 21:32:07  

A když skočíš z okna, jsme na řadě taky, co?

No, nejsme.

• kikinka
                  kikinka, 12.2.18 21:34:35  

V tom případě podle tvé logiky já nejsem povinna ti zde na cokoliv odpovídat.
                  Bude-li dotyčný mít na mne jakýkoliv dotaz, nechť se mně zeptá sám, ok :4: :1: ?

• alaram
                    alaram, 12.2.18 21:38:43  

Ono jde o princip. O to, že na někoho kydáš špínu.

A teď nevíš, jak z toho ven - klasika.

• kikinka
                    kikinka, 12.2.18 23:22:45  

:15:

• Carbon.de.Castel-Jaloux
              Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.2.18 21:29:30  

Pokud si tam chce člověk zajistit pobyt, musí se obrátit výhradně na ing. Krákoru, jinak to nejde :14:

27 let úspěšného podnikání ... rači nic ...

• kikinka
                kikinka, 12.2.18 21:32:57  

Pravil odborník na slovo vzatý :14: :1: :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.2.18 21:39:20  

Proč bys měla komukoliv odpovídat, viď? Chorobné lhaní je těžká zátěž, jako mlýnský kámen na krku - že tě to pořád baví?! :7: :7: Zamotáváš se do svých výmyslů ... Kdo si to také má pamatovat, hmm? :4:

• alaram
                  alaram, 12.2.18 21:40:14  

Tak na to nemusíš být odborník, stačí se poptat někoho, kdo už má osobní zkušenost.

• cabballero
                cabballero, 12.2.18 21:49:30  

Koukam, že i tady to fórum "zachraňuje" ta krákora z Marjánek :1:

Carbon.de.Castel-Jaloux, 12.2.18 21:56:16  

Členem je i admin. Když tak zruší fórum, což si ale zakladatel Standa nezaslouží, nebo - lépe - zruší kikinku.

• cabballero
                    cabballero, 12.2.18 22:15:14  

Vono je to jak "hrnečku vař"! :1: Hrne to takřka non-stop furt ten samej sajrajt k zblití, zasere s tim celej "domeček" a rozhlašuje, že tim zachraňuje "mrtvý" fórum, protože... počet příspěvků je přece to jediné měřítko kvality diskuzního fóra, že ano :1: To že tomu sama věří se může jevit jako zábavné, ale ve skutečnosti je to spíš smutné a zoufalé. Ovšem jí to nikdy nedocvakne. Jak řikam, každej máme nějakou tu úchylku, takže pokud má potřebu se tu takhle předvádět.... :1: :1:

• kikinka
                    kikinka, 12.2.18 23:24:51  

:15: