Paranormální jevy

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
vojtisek06 (2018-01-15 14:28:42)Krysa (2018-01-15 10:14:01)delfinsk (2018-01-14 17:28:15)od10k5 (2018-01-13 21:41:13)honzadusak (2018-01-13 19:36:02)kennedy (2018-01-06 18:31:09)
Paranormální jevy
Založeno: 19. 12. 2017 | Příspěvků: 185 | Členů: 6
Správci: vojtisek06 (hlavní)

Zdravím všechny příznivce těchto jevů, budu rád za jakékoliv důkazy o jejich existenci. Budu rád za vaše příběhy a co si o paranormálních jevech myslíte. Uvítám milovníky těchto jevů, skeptiky,co jsou na pochybách dokonce i nevěřící,ale nebudu tolerovat hádky. Bavte se dobře :-) ...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• 69beran
    69beran, 9.1.18 17:12:28  

Nedá mi to...Pokud neexistuje nic, ale fakt vůbec NIC!,ani ty děti které každé ráno lidi vypravují do školy, ani ty školní potřeby, které jim jejich rodiče kupují, ani to, co snídáte,obědváte,atd, pak to vysvětlíte jak? Chtělo se mi se zeptat, jestli jsme tím pádem všichni blázni například, ale nezeptám se, páč kdo MY, když neexistujeme? A vlastně...jakto že se na něco chci zeptat, když taky neexistuju? :7: :13:
    A vůbec...dyť neexistuje internet,počítače, my taky nejsme. Jak je možný,že tady něco píšeme? Tohle nechť mi někdo z mudrlantů co tvrdí,že neexistuje vůbec nic, vysvětlí.

• 69beran
      69beran, 9.1.18 17:14:55  

No šup šup, nechci čekat do zítřka :15:

• vojtisek06
        vojtisek06, 9.1.18 19:57:40  

Ted jste si z mě udělali srandu nebo jak? :2: Jestli nechápete jak jsem to myslel, rád to vysvětlím :6:

• 69beran
          69beran, 9.1.18 20:08:29  

Já jedinej to nechápu. Ostatní tvrdí to, co ty :1:

• 69beran
            69beran, 9.1.18 20:09:42  

A jsem rád že jsi se ozval, už jsem pochyboval, jestli krom mě někdo existuje :15:

• vojtisek06
              vojtisek06, 9.1.18 20:50:43  

No tak jestli jsi to přestal sledovat, když vůbec nechápeš jak jsem to myslel, je to velmi těžké, v té druhé diskuzi jsi to evidentně taky nepochopil. Takže dovol mi abych ti to vysvětlil a tím tohle nedorozumění ukončil. Psal sem snad, že neexistujeme my, chleba, klávesnice, písmenka? Ne nepsal, psal jsem pouze o věcech jako jsou a to doslova a pouze duchové(poltrgeist), telekineze, telepatie, tzv. třetí oko, bůh psal sem pouze o těchto věcech... ano?

• 69beran
                69beran, 10.1.18 06:05:37  

Možná ty, ale ostatní to netvrdí jen o těchto věcech, nýbrž tvrdí, že neexistuje vůbec nic. Prostě NIC, nejen věci duchovní. A tady naopak bych odporoval, páč ty věci duchovní existují. I člověk je duch. Duch sídlící v těle. Jen tvrdím, že ty fotky a podobný pitomosti nejsou duchové, ale lehce vysvětlitelné jevy, jako například onen čertík-vzdušný vír, neboli minitornádo.

• delfinsk
                  delfinsk, 10.1.18 10:27:58  

Těžko lze dojít k nějakému závěru, motá se zde mnoho různorodých jevů, pohledů i fantazií(?). Zkusil bych nejprve najít společnou řeč bez paranormélních jevů. Cedníkem lze přenést kamínky a na kuchyňské váze zvážit. Vodu cedníkem přenesu a zvážím, nebo ne?

• Krysa
                  Krysa, 10.1.18 13:13:12  

Za mě - pro tvoje vnímání existuje všechno, v klidu. Ale vůbec to není doklad o tom, že to je skutečný. Vem si, že ty děti budeš vypravovat do školy ve snu. Budeš si naprosto jistej, že jsou skutečný a že existujou. A pak se probudíš a zjistíš, že prdlačku. :14:

• Krysa
                    Krysa, 10.1.18 13:13:48  

Anebo?

• delfinsk
                    delfinsk, 10.1.18 16:21:19  

Chtěl jsem se pokusit o možnost domluvit se na určitých pravidlech hry (která zde chybí a proto tolik rozporů). Je to těžké, ale prosím, zkus se zamyslet a odpovědět na ten dotaz, Díky.
                    PS Před chvilkou tu byl kamarád a vyprávěl mi divoký sen (kde jsem já figuroval) . Přes ten „cedník“ se mi v hlavě rozsvítilo. Přesně tato hříčka mně pomohla vybavit si, že v tu dobu, kdy se mu zdál ten sen, jsem já usínal a přemýšlel, jak zvládnout přiletovat určitou součástku. Jednak jsem dostal praktickou radu a taky mi to osvěžilo jednu pasáž z knihy pana Břetislava Kavky.

• 69beran
                    69beran, 10.1.18 16:22:43  

Noale bavíme se snad o reálu, ne o snech a fantaziích.

• delfinsk
                    delfinsk, 11.1.18 00:24:56  

Cedník, kamínky a voda pokládám za reálné předměty. Fantazie může i zde mít své opodstatnění, ale to jsem neměl na mysli. Ale v tomto případě má slovo fantazie ještě další význam. Prosím, omlouvám se za narušení stereotypu.

• Krysa
                    Krysa, 11.1.18 10:03:08  

Chceš abych ti odpověděla, jestli lze přenést a zvážit vodu v cedníku? :7: Jak to proboha souvisí s tím, o čem byla řeč? No, to je asi jedno. Samozřejmě, že to lze. Stačí ten cedník ucpat.

• delfinsk
                    delfinsk, 11.1.18 13:19:58  

Výborně. Ucpaným cedníkem se dá voda přenášet. To je jasně vidět.Budu-li koumat dál, mohu vodu přeměnit na sníh či led a výsledek je stejný. Ale... mohu použít váhu a zjistím, že...
                    Použiji-li mostní váhu, ani váha cedníku se nezjistí.
                    Použiju-li kuchyňskou váhu, cedník zvážím, ale víc nic.
                    Použiju-li přesnou laboratorní váhu, pak zjistím rozdíl před a po namočení.
                    Zdánlivě nesmyslný výrok "žádný výsledek je taky výsledek" je pravdivý. V našem případě - mostní váha je pro toto zjišťování nesmysl.
                    Pokud hledáme vstřícnost, je šance objevit souvislosti i u jevů neznámých. Pokud je oponování hned v prvopočátcích snahy o definování postupu, pak zákonitě výsledek je nula.

• Krysa
                    Krysa, 11.1.18 13:22:36  

Ano, už chápu, kam míříš. :4:

• 69beran
                    69beran, 11.1.18 15:45:09  

Ve všem tom máš pravdu. O tom se přece nikdo nepře. ALE...nesouvisí to s tím o čem byla řeč mezi mnou a krysou. Ani okrajově to nesouvisí :15:

• Krysa
        Krysa, 10.1.18 13:10:08  

Zítřek neexistuje, tak neotravuj. :1: :1: :1: :4:

• 69beran
          69beran, 10.1.18 16:23:55  

Vlastně pravda :8: :15:

• vojtisek06
            vojtisek06, 10.1.18 22:21:21  

Na tohle téma už nebudu reagovat,ale vy si klidně pište, já vám to nezakážu :6:

• Krysa
              Krysa, 11.1.18 10:03:35  

Si dělám srandu. :1: :1: :4:

• 69beran
                69beran, 11.1.18 20:23:32  

On taky :1:

• vojtisek06
    vojtisek06, 8.1.18 23:39:37  

Rozhodně nebudu nikoho zabíjet jen se bavte :14: čeče ani dneska sem nepotkal žádného ducha :1: A to sem byl na šipkách, spravit auto, na šachách ...jel sem okolo hřbitova, zvířat :2: Jak reagujete , když vám někdo přijde říct, že neexistuje absolutně nic?

• 69beran
      69beran, 9.1.18 08:27:07  

Absolutně nic? Jednu bych mu vrazil a tvářil se, že se nestalo vůbec nic, protože on přece neexistuje :15:

• 69beran
        69beran, 9.1.18 09:52:14  

Na tohle téma, že možná neexistuje vůbec nic se bavili na nějakým fóru celej den někdy vlétě :1:

• vojtisek06
          vojtisek06, 9.1.18 15:34:20  

A jak to dopadlo? :1:

• 69beran
            69beran, 9.1.18 20:13:24  

Jak to dopadlo? Přestal jsem to sledovat, s idiotama nehodlám ztrácet čas.

• delfinsk
      delfinsk, 9.1.18 10:04:16  

Když mi někdo přijde říct, že neexistuje absolutně nic, musím (po zvážení široce položené otázky a při vší úctě k panu Einsteinovi) souhlasit. Pokud se někdo diví, že dnes nepotkal ducha, nedivím se, obzvlášť, pokud jsi, jak píšeš „hrál roli skeptika“. Málokterý herec komik zažívá doma srandu. Docela zajímavě o paranormálních jevech píše pan Břetislav Kavka.

• vojtisek06
        vojtisek06, 9.1.18 15:37:32  

Díky za informaci... no ano myslel sem to tak, viděl opravdu někdo někdy ducha? Boha? Satana? pravého démona? Nebo telepatie, medium, dá se tomu vážně věřit? Jediný co vím je, že existuje jiný život ve vesmíru. :2:

• Krysa
          Krysa, 9.1.18 15:47:55  

Telepatie občas funguje docela spolehlivě. Těžko si jako náhodu dokážu vysvětlit situaci, která se mi stává docela často - že na někoho po dlouhý době pomyslím a on se mi za chvilku sám ozve. :4:

• 69beran
          69beran, 9.1.18 16:55:22  

Tam ale jde o to, že neexistuje vůbec nic. Ani ta klávesnice do který teď ťukám :8: :1:

• Krysa
            Krysa, 10.1.18 13:17:33  

Existuje pro tebe jen proto, že jí vnímáš svými smysly. Představ si hypotetickou situaci, kdy ti nějak bez tvýho vědomí nasadím oblek pro virtuální realitu, uvidíš třeba strom, budeš si ho moct osahat, klidně ti do rypáku stříknu vůni stromu a pustim ti do uší zvuk lesa. Ty nebudeš vědět, že je to jenom VR a budeš se se mnou hádat, že ten strom je skutečnej.

• Krysa
      Krysa, 9.1.18 15:50:02  

Třeba má pravdu, pokud jde o hmotný věci. Nemusí existovat vůbec nic. Třeba v takovým snu vidím věci, co se jeví jako naproto reálný, dotýkám se jich, pracuju s nima.. a ve skutečnosti nejsou, jsou jenom jakýmsi obrazem v mojí hlavě. :4: Kdo ví, jak je to ve skutečnosti. :15:

• 69beran
        69beran, 9.1.18 16:57:52  

Ve snu neexistuje nic. Je to jen sen. A naopak v reálu existuje všechno to, co vidíme, na co saháme. Možný ale je, že jsem se zbláznil a jako jedinej tady jsem totálně na omylu :7:

• Krysa
          Krysa, 10.1.18 13:18:34  

Ano. Ve snu neexistuje nic. Ovšem to víš pouze tehdy, když v tom snu nejsi. Ve snu samotným jsou věci naprosto reálný, dokonce máš i ty svojí minulost a všechno ti připadá naprosto normální. Co když tohle celý je taky jenom takovej sen? Jak si můžeš být jist, že není?

• 69beran
      69beran, 9.1.18 16:59:26  

Zabít ani nikoho nemůžeš, když přece neexistujeme, ne? Nelze zabít NIC.
      Nemáte někdo jointa, abych se hodil do normálu? :7: :1:

• vojtisek06
    vojtisek06, 5.1.18 12:12:46  

Dobře, můj první příběh jako (skoro profesionálního) skeptika :1: : Oslovila mě jedna rodinka, otec těžce pracuje jako řidič, matka jako policajtka. Najednou, během 10ti dnů se oboum stane to samé... to že se najednou vzbudí, a vidí po pokoji nějaký stín a jak jim něco leze do pusy, strachy se prý nemohou pohnout. Přísahali mi že se to stalo. Tak jsem do baráku zašel a nic jsem samozřejmě neviděl, a jim se taky předtím ani potom už nic nepřihodilo. Tohle pro mě bylo těžké, říct jim o co jde...Tak co myslíte, že to je ? Má to logiku?

• Divobyj
      Divobyj, 5.1.18 12:46:10  

Podrobnosti samozřejmě neznám,nicméně odhaduji,že tomu prvnímu se zdál ošklivý sen.Svěřil se tomu druhému a ten si to vše zapsal do paměti a poté se mu zdálo něco podobného.

• vojtisek06
        vojtisek06, 6.1.18 10:41:04  

Já podrobnosti taky neznal :2: ..nn oboum se to fakt stalo a vypadalo to velmi skutečně :2:

• nevimzevim
      nevimzevim, 6.1.18 00:18:04  

Jestli se ptáš na logiku toho úkazu samotného, tak na úrovni psychiky je možné kdeco a žádnou logiku to mít ani nemusí. Psychika bývá nejčastěji narušena špatným životním stylem - hodně práce, málo spánku, špatná výživa - které oslabí krev, a pak se psychika kontroluje jen hodně těžko a dějou se divné věci, hlavně v noci pochopitelně.
      A že se to stalo oběma - otázka je, jak píše divobyj - jestli to první z nich řekl tomu druhému. Jestli ano, žádná záhada to není.
      A proč tě vlastně oslovili, co od tebe konkrétně chtěli? :7: :1:

• vojtisek06
        vojtisek06, 6.1.18 10:43:26  

Ty ze mě máš prdelky at přijdu kam přijdu vid? :1: Asi takhle, byly časy, kdy jsem spolupracoval s jedním paranormálním týmem a hrál sem roli skeptika, už sem to tu psal...tak proto ode mě chtěli pomoct..máš pravdu, že byly unavený a jedná se o psychiku, oboum se stalo to samé a je to velmi děsivé,ale od té doby nic. Ale logické řešení to má :6:

• nevimzevim
          nevimzevim, 6.1.18 21:25:22  

Ale proč by prdelky, nechápu :1: .. někdy se vyjadřuju ironicky nebo i satiricky, ale tak nějak všeobecně, není třeba si to brát osobně. :2:
          A k tomu příběhu chceš, aby někdo ono logické řešení našel? Já ti nevím, to by měli nejspíš udělat ti aktéři, ne? Všichni ostatní, co u toho nebyli, si prostě jen něco vymyslí.
          A nějakou opravdu vlastní historku-zážitek nemáš? Třeba něco, co jsi v rámci svého skepticismu oštítkoval jako "náhodu" nebo jiným nutně logickým závěrem?

Chtěla bych nadnést k úvaze ještě jednu věc ohledně tzv. paranormálních jevů - a ono se to skrývá už v tom samotném názvu - a totiž senzacechtivost. Jakmile se člověk od ní oprostí, a připustí si, že jde o věci úplně normální, pak se začne zabývat i jinými úkazy než duchy na youtube, a třeba si připustí, že ona "realita" kolem něho se vlastně chová možná trochu jinak, než by se dle vědeckých definicí chovat měla ..
          Vlastně jsem tu možná špatně, protože se tu snažím vysvětlit, že úkazy jako je telepatie nejsou paranormální ale normální, a že "natáčení" duchů je pouhou ubohou vulgarizací jinak velmi zajímavého tématu. Jestli mi rozumíš?

• vojtisek06
            vojtisek06, 7.1.18 08:56:17  

Ahoj, tak už jsem to tu psal, že jestli chcete nějaký můj příběh o tom, že nic neexistuje :1: Vy že jo tak jsem ho sem napsal, myslím, že i ty jsi souhlasila, nebo se pletu? A ted se ptáš co chci :1: . Nic co se nedá logicky vysvětlit nemám, ale jsou videa, které nevysvětlím,ale to už je právě ta jiná kapitola o které píšeš ...videa z youtube, to prostě může být nahraný, většinou je to nahraný teda...V tom příběhu šlo o " SPÁNKOVOU PARALÝZU" právě...ale zjistit to mě trvalo fakt dlouho :2: . Rozhodně tu nejsi špatně...je fakt že sem moc nepochopil jak to myslíš, ale špatně tu nejsi...paranormál = nenormál, nevysvětlitelné a ty věříš, že telepatie existuje, když je to normál? Natáčení duchů to je... no na to nemám slov :2: OK ale at tohle přeskočím ... já prostě do ted nic paranormál neviděl...akorát mě děsí zvířata, které mají lepší vnímání a občas se otáčí za něčím, co tam není ale... to sem v reálu taky ještě neviděl jen právě na tom youtube a to divný je ne ? :1: :1:

• nevimzevim
              nevimzevim, 10.1.18 19:30:47  

Když o něčem prohlásíš, že je to "spánková paralýza", tak jsi tím tu událost vysvětlil? Spánková paralýza znamená, že dvěma lidem (předpokládejme, že nezávisle na sobě) se během pár dní stane v noci to samé?
              A proč bych měla VĚŘIT, že telepatie existuje? Když něco VÍM, tak tomu přece nepotřebuju věřit. Telepatii zažívá KAŽDÝ, kdo je aspoň trochu vnímavý.
              .. njn, tohle vcelku o ničem

• vojtisek06
                vojtisek06, 11.1.18 20:11:00  

Už tě trochu znám, vím, že tobě se člověk jentak s něčím nezavděčí o ničem bude všechno co tu napíšu :4: Přečti si něco o Spánkové paralýze, abys věděla o co se jedná a pochopíš... a nebo jestli mi věříš(což silně pochybuju), tak člověk co má spánkovou paralýzu vnímá ale nemůže pohnout žádnými svaly jen očima...trvá to asi cca minutu a jsou při tom veliké halucinace...

• 69beran
                  69beran, 11.1.18 20:46:32  

No mmnt. To mi něco připomíná. Sice vím, nebo si myslím svoje, ale neva. Koukal jsem na TV. Byl jsem v bdělém stavu, nespal jsem! Vtom něco zaslechnu. Kouknu do chodby, nikde nikdo. Sednul jsem si a koukám dál na TV. Vtom cítím, že se někdo blíží. Neumím to popsat. Do pokoje jakoby vstoupila jakási energie. Něco tam bylo. To nešlo nepoznat. Napadlo mě, jestli jen nesním a posadil jsem se rovně na sedačce, vědomě jsem zavolal na psa, ten přišel ke mě, sednul si předemne. Cítil jsem,jak mě jakási síla obklopuje a já se nemohl pohnout. Fyzický dotek jsem cítil, byl jsem jak spoután. Nešlo se pohnout. Jen očima šlo pohybovat. Naplnil mě strach, jaký jsem nikdy nepoznal. Věděl jsem, že manželka je vedle v ložnici. Chtěl jsem na ní zavolat, ale nešlo to. Jen jsem vždycky vyslovil první písmeno jejího jména,víc to nešlo. Byl jsem naprosto vydán napospas tomu čemusi...Byl jsem paralyzován. Vtom jsem řekl - Ježíši, pomož mi, já nemůžu nic! Ona síla která mě držela ve své moci povolila a já tak jak jsem seděl, jsem si uvědomil, že všechno je jak před tím-předemnou sedí pes, běží onen program v TV,který běžel před tím, na hodinách uběhly cca 2 minuty. To nebyl sen!!!

• vojtisek06
                    vojtisek06, 12.1.18 20:42:45  

Však já vím :2:

• 69beran
                    69beran, 12.1.18 20:45:28  

:1: Já ale fakt nespal! :15:

• vojtisek06
    vojtisek06, 4.1.18 20:27:27  

Zdravím, bohužel jsem dysgrafik, ale snažím se psát dobře a bez chyb. y/i po -ovi třeba vůbec nerozumím. Naprosto bez chyb psát neumím a hlavně né když píšu v rychlosti. Pokavad jsem někomu ublížil jen proto, že jsem napsal někde špatně y/i tak se velice omlouvám to za prvé a za druhé nebudu tolerovat žádné urážení, tak doufám že to chápete( hlavně Hipster-Killer), jinak urážení hned mažu. Bud se zde normálně bavme o záhadách dnešního světa a nebo sem nepište, rozhodnutí je myslím na vás. Ostatní jste fajn, díky a přeji fajn večer :6:

• Divobyj
      Divobyj, 4.1.18 20:56:09  

Souhlasím.

• 69beran
      69beran, 4.1.18 22:14:03  

To vůbec neřeš hele. V pohodě.

• vojtisek06
      vojtisek06, 5.1.18 00:26:47  

Díky.. prostě za to nemohu, ale já jsem třeba profesionální šachista, myslím, že každej umí něco, nebo je v něčem dobrej. Dokonce znám mistra šachu, který tříská tolik chyb, že by jste nevěřily ( třeba to nevěřili/y nevím jaký tam správně má být).Asi vyzvu Hipstera Killera :1: . No nic, snažme se tu neřešit y/i díky za pochopení :6:

• Krysa
        Krysa, 5.1.18 08:32:51  

Řešit správný I/Y nebudu, ale skoro to vypadalo, že se ptáš, tak: Když jsou to ženský, tak bychom nevěřilY (ženský jsou prostě tvrďačky :1: ). Ale pokud je ve skupině aspoň jeden chlap, tak bychom nevěřilI. A pak je výjimka, a to jsou děti, TY děti by nevěřilY. :4:

• vojtisek06
          vojtisek06, 5.1.18 12:02:36  

Díky Kryso :1: Pokusím se to jako dysgrafik zapamatovat :1: ...ano ted mi nevadilo, když jsi mi ukázala co tam má být ... :6:

• Divobyj
        Divobyj, 5.1.18 09:52:18  

Tak.Děti jsou taky tvrďačky. :1: