Cesty

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Cho (2018-04-20 16:25:17)lera (2018-04-17 09:53:34)Lavandis (2018-04-16 11:51:20)
Cesty
Založeno: 14. 10. 2017 | Příspěvků: 1 318 | Členů: 3
Správci: Cho (hlavní), blahu, lera

Diskuse o duchovních cestách, po kterých kracime
....................................
CESTA- inspirace, sdíleni:
http://www.diskutnici.cz/forum/2342-cesta/
......................................
OTAZKY K CESTE : https://www.diskutnici.cz/forum/3821-otazky-k-ceste/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• rose66
    rose66, 15.4.18 10:35:49  

duchovne spise krneme. 600o let lidske existence odchazime od Boha. od doby, kdy adam s bohem mluvil osobne a zil skoro 1000 let. Jsme jako vyply ventilator a zpomalujeme. telesne I duchovne!

• janjanx
      janjanx, 16.4.18 10:18:05  

Ano, naše duchovní síla stále klesá. A proto jsme zde v pasti, protože už nemáme tolik sil na cestu zpět ke zdroji.
      Jinak řečeno, náš provoz v hmotném vesmíru nám už skoro vycucal veškeré baterky naší duchovní existence. :5:

• lera
    lera, 5.4.18 12:32:23  

Cíl?
    Mistři?

"Já jsem cesta, pravda a život."
    Není tam budu, není tam jdu nekonečně po cestě do nekonečna.Není tam o nekonečných duchovních přerodech a pachtění se....
    Je tam -jsem . (Kdy ? teď tak jako vždy). " Dříve než otec Abrahám, já jsem." Od nepaměti do nepaměti....vždy a všude.

"Jediný užitečný cíl tohoto zrození je obrátit se dovnitř a realizovat své Já. Není tu nic jiného, co by se dalo udělat." - Ramana Maharši.
    Je dokonavé. Nic o nekonečné cestě. .....

"Protože zjistíte, že to tak vždycky bylo". (Iluze)

Nebo bývá hovořeno: " Byl to jen sen".

Buddha neudělal jedinný krok.
    Přešel půlku Indie, jako smrtelný muž si sedl pod strom a po osvícení říká, že neudělal jedinný krok.
    Neříká, že prochází nějakou další transformací.

a.t.d.

• Lavandis
      Lavandis, 7.4.18 17:08:51  

Nekonečná cesta jako věčná transformace. :2: Realizace Já je ideál, člověk nikdy zcela Já plně nerealizuje, plně si Já neuvědomí, vždy zůstává 99% skryto a připraveno k rozšíření uvědomění, o což je důležité se snažit a vnitřně neuvíznou v iluzi, že jsem Bohem. :2: Realizovaný člověk je to 1% a Bůh ten nekonečný zbytek, s kterým se člověk spojuje a tím rozšiřuje vědomí, realizaci, duchovní horizont, Bůh se stále posouvá a s Ním i člověk. :2:

• piskle
        piskle, 7.4.18 19:58:41  

muhehe, krásná iluze :1: :1: :1:

• piskle
        piskle, 7.4.18 20:02:11  

hovno ideál, žádnej ideál.. samozřejmě že ho nerealizuje, jak by moh realizovat něco čím pořád je? snažit se někde neuvíznout ať už v bohu nebo v nějaký iluzi nebo skutečnosti je pořád iluze.. bůh se nikam neposouvá neb žádnej neni :6:

• piskle
          piskle, 7.4.18 20:02:51  

a člověk už vůbec ne, muhehe :1: :1:

• Lavandis
            Lavandis, 7.4.18 21:12:53  

:1: Já vycházím z toho, že přinejmenší člověk je a z toho se odvíjí náš názorový nesoulad. :1:

• piskle
              piskle, 7.4.18 21:24:00  

užij si svoje představy a názorový nesoulady, muhehe :1: :1:

• lera
            lera, 17.4.18 09:49:51  

Je Bůh
            Není Bůh

Jsem jen já
            není tu žádné já
            ...........................
            Na židli sedět,
            sedět na židli.

• piskle
              piskle, 18.4.18 18:56:07  

:1: palec

• Lavandis
          Lavandis, 7.4.18 21:22:41  

Jinak Bůh, horizont se posouvá zdánlivě, ve skutečnosti se posouvá horizont rozšiřujícího lidského vědomí a uvědomuje si více z Boha. :2: Jesli znáš z PC RPG her takové ty mapky, jak to co projdeš z území, se Ti osvětlí a ostatní zůstává nezobrazené, skryté, tak k tomu bych to metaforovala. :2: Ono ta mapa tam stále je, ale ty ji celou nevidíš. A Ty a níže vyjmenovaný spol mi přijdete, že se oháníte se skrytou mapou a tvrdíte, že máte dohráno. :2: Samozřejmě metafora, Boží hra je nekonečná, nekonečná mapa k rozšiřování vědomí. :2:

• piskle
            piskle, 7.4.18 21:24:56  

hehe, užij si to.. hrát si můžeš, dokud tě to baví :6:

• Lavandis
              Lavandis, 7.4.18 21:27:47  

Otázka hloubky poznání a bytí. :2:

• piskle
                piskle, 7.4.18 21:30:27  

mája je nekonečná, iluzi můžeš "poznávat" po eony.. :6:

• Lavandis
                  Lavandis, 7.4.18 22:05:00  

Neřeším eony ale naplnění života od narození do smrti, jak ho prožít, prohloubit, což je otázka vědomí, od toho se vše odvíjí, míra radosti i utrpení, jejich poměr. Všechno ostatní, před narozením a po smrti, jsou duchovní pohádky, lidské konstrukce, domněnky. :2:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 7.4.18 23:59:36  

jo to je fajn, lepší než se jen šťourat v nose :1:

• rose66
                    rose66, 15.4.18 10:22:04  

z eonu se nenajim

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 15.4.18 17:33:46  

tak pojídáš sám sebe? :15:

• piskle
                    piskle, 18.4.18 18:57:33  

hele to bylo dobrý když jsem nemakal, tak se mě někdo ptal čim se živim a já řikam, normálně rohlíkama, šunkou, zeleninou, luštěninama a tak :1: :1:

• janjanx
                    janjanx, 20.4.18 10:33:00  

:1: A čím se živíš teď?

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 7.4.18 23:21:41  

ale no ták, realizuje ho přeci tak dlouho až dokud mu nedojde že to není on kdo realizuje, tedy bez té realizace by nerealizoval, kdo realizuje je soustava těla a mysli, to že nejsi tou soustavou ještě však neznamená že ona soustava těla a mysli nemá cestu, osud, karmu, poslání atd. bez máji bys nenapsal ani písmeno, mája není špatná pokud se s ní neztotožňujeme, ale chápeme že je nástrojem Boha...

• piskle
            piskle, 7.4.18 23:28:52  

a nojo porád :1: :1: :6:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 7.4.18 23:56:05  

a bez toho co napsal pískle by si tereza ani nevrzla :6:

• janjanx
            janjanx, 9.4.18 18:02:06  

A to si napsala hezky. :2:

• lera
        lera, 17.4.18 09:31:03  

"Bůh se posouvá "
        ....člověk je omezený, o Bohu mluvéme v superlativech, které jen těžkou se dotknou skutečného. Tedy třeba jako "neomezený."

Ne na darmo se říká: "podle sebe soudím tebe", tedy, že máme sklon přisuzovat lidské Božskému.

• lera
          lera, 17.4.18 09:32:32  

Jako když mravenec by vykládal slonovi, i když sloní lívanec je pro mravence sotva překonatelná hora, natož vtěsnat do mravenčího rámce slona. :15:

• janjanx
      janjanx, 9.4.18 11:07:06  

No ono je dobré taky pochopit, že hra na fyzické já není vůbec špatná. :1: Tedy, až zde na planetě Zemi je trochu problém a to, že to zašlo až příliš daleko a stává se z nás dost retardované bytosti. A tato situace pokud chceme postoupit výš, tedy zpět ke zdroji, musí být vyřešená. Ono nás to jinak stejně nepustí dál.

• janjanx
      janjanx, 9.4.18 11:56:25  

Pro zdejší lokaci bytostí Země jsou základní dva cíle. Dát sebe sama dohromady, jako cíl prvý, pro účel druhého cíle kterým je zvládnutí lidstva. Teprve pak, když se toto podaří, bude otevřena cesta dál.
      A je úplně buřt, asi si někdo bude myslet, že je to tady iluze a dá si tak nohy na stůl. Ono když tady zamrzne pro neplněni daných cílu na x mega let, tak to bude sakra skutečné..... :1:

• piskle
        piskle, 13.4.18 23:14:44  

při přečtení tvejch dvou příspvěvků mě napadlo jenom jedno slovo: sanitkoidní :1: :1:

• lera
        lera, 17.4.18 09:43:42  

Technologie.

Jarní deštík zavlažil zem,
        kapky třpytí se na listí v raním slunku.

Divoké husy zalétly za horizont,
        zmizely? :1:

Tatí, kam zmizel ten neboštík, když si říkal, že umřel?

• janjanx
    janjanx, 29.3.18 23:15:25  

Právě zde mluvím o nutnosti znalosti technologie proto, aby se cesta mohla stát a stala mnohem efektivnější než kdy byla. Ano, to se opravdu nyní děje. To, co člověku trvalo léta, či nebylo možné dosáhnout vůbec, se dnes dá už zvládnout i za několik měsíců. To je pokrok duchovního vývoje, to je cesta dneška a její reálná znalost technologie. :15:

• janjanx
      janjanx, 29.3.18 23:56:37  

Dřívější duchovní technologie hrají stěžejní úlohu, bez nich by duchovní vývoj nebyl možný. Dnes je ale dnes a duchovní vývoj pokračuje dál s dnešní technologií se silou raketového motoru.

• Lavandis
        Lavandis, 30.3.18 08:11:14  

:15: Optimisto. :1: Duchovní vývoj, přerod v několika měsících je buď iluze, nalhávání si vlastního osvícení nebo přímá cesta do blázince. :2: Jako jsou duchovní skoky, ale před nimi jsou leta duchovního dozrávání, příprav na ten skok. :2:

• janjanx
          janjanx, 30.3.18 12:14:53  

Chápu, že tato skutečnost způsobí šok. Ale nejenom, že to je možné, je to i platně ověřená skutečnost! Dokonce je dnes možné zvládat téměř jakýkoliv případ ! To dříve nebylo možné - nedalo se pohnout se zaseknutým případem nebo s tím, co je příliš nízko na škále reality a vědomí. Dále případy bez zisku, ty jsou velmi tvrdý oříšek. Dříve se to nějak "chytře" okecalo a nechal se takový případ plavat. To je dnes minulostí. :2:

Dnes je možné, pokud se nejedná vysloveně o těžký případ, dosáhnout z 0 na 100 % zvládnutí a vyčištění mysli za šest měsíců. Dosáhnout 100% není možné žádnou dřívější technologií. :4: :15:

• janjanx
            janjanx, 30.3.18 12:29:14  

Tyto prověřené informace předávám hlavně proto, že vám mohou být k užitku. :2:
            Vaše předpojatosti budou brzdit právě vás.

• Lavandis
              Lavandis, 30.3.18 13:08:35  

OK. Tak dej nějaký odkaz na tu tvoji zázračnou cestu, ať se poučím, co vše je možné. :2: :4:

• janjanx
                janjanx, 30.3.18 14:24:14  

Nejsem tady v roli propagátora ale informátora. A také věřím, že ten kdo má otevřené oči si tuto cestu určitě najde. :2:

• Lavandis
                  Lavandis, 30.3.18 16:23:25  

Aha, informátor, tak to jo... :15: :4:

• janjanx
    janjanx, 13.3.18 17:05:22  

Já bych zde rád naťuknul téma reálnosti cesty vzhledem k dnešnímu člověku. Tím chci třeba říci, že myšlenky a technologie, která byla vytvořená před více než 2000 lety nebude dnešnímu člověku dostatečně reálné. Ano nějaké omezené skupince reálné budou, ale ne obecně. A nebo přijede někdo z Indie a bude přednášet něco o lásce. Co se stane z dnešním a zdejším člověkem když tam půjde? Vleze mu to jedním uchem dovnitř a druhým ven. Proč, protože Idie má jinou kultůru než zdejší člověk a bude mu to tak méně reálné. A dále láska, co to je láska pro dnešního člověka. :4:
    Tedy chci říci, aby se dosáhlo obecně většího porozumění, musí být ta cesta více dnešní i více zdejší.

• janjanx
      janjanx, 13.3.18 17:49:00  

Proč je toto důležité pochopit a změnit. Protože je třeba dosáhnout obecně většího porozumění, to je nynější cíl.

• Lavandis
      Lavandis, 13.3.18 18:18:36  

Některá moudra třeba z Bible jsou nadčasová. :2:

• janjanx
        janjanx, 13.3.18 19:04:44  

I Buddha je nadčasový, ale o tom není toto téma. :2:

• Lavandis
          Lavandis, 13.3.18 19:45:03  

Ano, buddha je taky nadčasový. :2: Obecně větší duchovní porozumění je podle mě utopie. :2: Poznání přichází vždy zevnitř, individuálně, prostě člověk vnitřně dozraje a pochopí, buddhu, krista i mravence na cestě, všude to vidí. :2:

• janjanx
            janjanx, 13.3.18 21:53:35  

Spíš to myslím takto. Když oslovím sto lidí s nabídkou, že budou tři dni sedět na zadku a občas je i fláknu rákoskou, tak přijdou možná dva. Ale když se přijde s takovou formou nauky, která komunikuje s jejích současným životem. Tak si můžeme být jistí, že zájem bude vyšší.
            Prostě stará nauka je poplatná svému času i když její jádro je nadčasové.

• Lavandis
              Lavandis, 13.3.18 21:59:45  

Spasitelským komplexem netrpím. :15: :4:

• janjanx
                janjanx, 13.3.18 22:26:36  

Víš, to je o pomoci. O pomoci ostatním, protože i my sami pomoc potřebujme. :4:

• Lavandis
                  Lavandis, 15.3.18 14:37:03  

Pěstování vzájemné závislosti a spoléhání jeden na druhého. :2: Tudy podle mě cesta neveden, na prvním místě je vztah s Bohem, navázání spojení s vlastním nitrem, to že nějak působíš na druhé, už tím jaký jsi, vyzařováním, je už to přidané, vedlejší produkt. :2: Nejčistší to je, kdy o žádnou pomoc druhé lidi nežádáš ani jim ji neposkytuješ, když to jen tak vyplyne bez jakéhokoliv záměru. V bibli to je vyjádřeno, když levice neví, co činí pravice. Jinak v tom máš nafukující se vlastní ego a mocenskou touhu ovládat druhé lidi poskytnutou pomocí. :2: :4:

• Lavandis
                    Lavandis, 15.3.18 14:42:00  

Plus žití života druhých lidí, což je sejití z duchovní cesty. Člověk má žít svůj život, mezi lidma, ale ne skrze lidi. :2: Hodně duchovňáků na tomto ujíždí, v povrchnosti "dobrých" skutků pro druhé, starání se o hřivny druhých a zanedbávání těch vlastních, které jim byly Bohem svěřeny. :2: Většinou to provází i duchovní pýcha na vlastní "svatost". :2:

• janjanx
                    janjanx, 15.3.18 15:34:26  

Podívej, řeknu to jednoduše, ten stav ve kterém se teď nacházíme je výsledkem selhání naší pomoci. To je fakt. A dalším faktem je že člověk nepřežívá sám. Toto nejsou mé názory, to jsou fakta. Mě, pokud jsem se chtěl na cestě dostat dál, nezbylo nic jiného než tomuto porozumět.

• Lavandis
                    Lavandis, 15.3.18 15:36:48  

Zaměňuješ fakt za názor. Naše názory se liší, nic víc, nic míň. :2: :4:

• janjanx
                    janjanx, 15.3.18 15:52:18  

Víš co to je být šťastný. Čím je to štěstí dané? Je dané právě schopností pomoct druhým. Je to taková výměna, štěstí za pomoc.

• Lavandis
                    Lavandis, 15.3.18 16:00:31  

Štěstí je být sám sebou, milovat a přijímat sám sebe, na nic si nehrát. :2: Vedlejší produktem je, že kdo miluje a příjímá sám sebe, vedle takového člověka je radost být, příjemné vyzařování. :2: Lidé i zvířata jsou rádi v blízkosti takového člověka, ani neví proč, rostliny jsou více zelené a bujné... :1: :1: Trochu přeháním, ale skoro to tak je. :1: :1: Kdežto když se objeví POMOCNÍK, který ví nejlíp jak budou druzí šťastní a musí jim to vysvětlit, všichni se běží schovat. :1: :1: :13:

• janjanx
                    janjanx, 15.3.18 16:55:45  

Ano to jsou tvé zkušenosti. Rozumím tomu co říkáš. :2:

• janjanx
              janjanx, 13.3.18 22:06:25  

Můžu to říci jednoduše. Aby se dosáhlo cíle musí být cesta reálná. A také přístupná většině. :2:

• Mona
      Mona, 15.3.18 06:53:25  

Obecná poučka, pokud někdo něčemu skutečně rozumí, tak to bez problémů vysvětlí i malému dítěti. A to stejné s různými duchovními moudry, často je ,,učenci" podávají natolik složitě jen proto, aby to znělo zajímavěji. Samozřejmě, různé kultury mají různý způsob myšlení, zrovna ta Indie, tam nebude ten rozdíl tak extrémní, ale třeba Čína, tam bychom si často s těmi moudry moc neporadili. Ovšem platí stále to pravidlo číslo jedna, kdo skutečně ví, o čem mluví, ten dovede oslovit každého.

• janjanx
        janjanx, 15.3.18 16:48:34  

Docela mi udělalo radost, že tady je někdo, kdo opravdu JE. :2:
        Myslím to takto: je pořád co zlepšovat. To co tady říkám je v základu o schopnosti komunikace. A na tomto poli je co zlepšovat. Tak to učiňme, to je cesta.
        Zjistil jsem jednu věc. Sám jsem se rád nechal unášet do takových těch nadpozemských výšin + nějakej bůh a plus další blabla věci. A chvilku jsem si takto létal a pak jsem spadnul na hubu. Proč? dlouho jsem tomu nerozuměl. Pak mi to došlo, nemam dostatečně pevné základy a tak furt padám. A ty základy musí být opravdu stoprocentní. A pak se teprve může dál.
        Tedy základem je opravdu si nelhat a odpovědět si na otázku: Opravdu vím co je komunikace?
        To nevědění je vidět například: Přijede sem nějáky duchovní učitel s cílem povznést lidi. Posadí se a dvě hodiny povídá čimž uvede posluchače do určitého stavu hypnózy. Tedy výsledkem je, že je vlastně uspí míst toho aby je probudil. Nejlepší je, že si toho není ani vědom. A při tom přednáší třeba o vědomí. :2:

• janjanx
          janjanx, 15.3.18 17:09:23  

Tedy ten učitel vykládá o tématu který je nad jeho kompetencí( cíl realizovat tou přednáškou), protože neporozuměl plně základům komunikace.

• Mona
          Mona, 16.3.18 09:02:19  

Tady vnímám základní rozdíl. Dlr mě žádný skutečný Učitel nepřijde s cílem poznést lidi :2: A už vůbec sám od sebe nemá potřebu rozdávat svá moudra :1: To lidé jsou jak můry, lítají za světlem s chtějí sosat trochu toho světla.

• janjanx
            janjanx, 16.3.18 10:16:08  

A s čim tedy dle tebe přicházi učitel na semináři ? Jssu lide kteři už ani o to světlo nemaji zájem.

• Mona
              Mona, 16.3.18 13:20:32  

A mluvíš o nějakých konkrétních seminářích?

• lera
          lera, 18.3.18 12:17:13  

:1: :1: :1:
          To je celkem normální jev, že lidé na duchovní přednášce usínají, obzvláště u Probuzeného učitele. Učitel totiž nechrápe ani když spí. Mluví ze samadhi. Když bych do pojala z pohledu moderní psychologie, tak je bdělý i v delta théta mozkových vlnách, čehož posluchači, kteří nemají dostatečně nameditováno schopni nejsou, proto to zalomí do spánku. Z toho pohledu, který popisuješ, by pak měli být posluchači v děsném stresu, ideálně na pokraji mrtvice či infartu a to by bylo to probuzení. :-D Což je pochopitelně nesmysl. Protože meditace zabírá hlubší roviny mozkové aktivity (nebo vrstvy bytosti) než jsou beta vlny. Stačí když si se synem v autě začneme povídat o smyslu života a podsatném a nepodstatném v životě a během několika vět: "Mě se chce spát, jsem unavenej".:-D A od muže už několikrát slyšel storku o kamarádovi, který prvně přišel na seminář se spirituální tématikou a tak ho to sejmulo, že usnul v uličce, musel být překračován, protože nikdo ho nechtěl budit, ať si zdřímne, že :-D Zajímavé ale je to, že stačí připomenout téma a i spící si vzpomene o čem přednáška byla. Což zase jen ukazuje na to, že část bytosti nikdy nespí i když povrch chrápe na lesy.

• lera
      lera, 17.3.18 21:49:47  

Tato teze by byla platná kdyby se člověk ve své "konstrukci" v něčem změnil. Telo je pořád z masa kostí, mysl a myšlenky a touhy má stále stejné. Nebo je od nich svobodný či jimi spoutaný. Nevědomost je také stejná a stále stejně závislá na míře sebepoznání. Čímž se dostáváme k Podstatě ,která je stále nepodminěná, jako tvůrce všeho přirozeně nezávislá na vsech dějích, dobách nebo všech slovech. A všechny spirituální praxe přirozeně vycházejí z toho co je dané onou "konstrukcí". Mohou se jen různě jmenovat, ale základ je pořád stejný. Stejně jako srdce které miluje, bude stejné dnes jako před tisíci lety. Období dějin na tom nic nemění, co se mění je opět jen sebe nahlížení vlivem duchovního pokroku jedince a opět je jedno jestli jezdí na oslu, v autě nebo litá nějakým budoucím antigravitačním udelatkem.

• janjanx
        janjanx, 20.3.18 13:17:41  

Ty se díváš na základ a ano to tak je. Já mám ale na mysli způsob přenesení komunikace a i techniku, jakou je toho možné docílit. Já mám na mysli toto : svět se mění a před dvaceti léty byl jiný, natož před 2000 lety. Prostě duchovní vývoj by měl jít ruku v ruce současnosti.
        Duchovní vývoj nyní prostě musí jít rychleji. Země má jiný zbraňový systém než za krále klacka. A může se stát, že lidstvo zanikne dříve než se stačí osvobodit.

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 24.3.18 02:00:46  

Myslím, že duchovní vývoj lidstva nejde ani rychleji ani pomaleji, že to co se nějakým způsobem vyvíjí jsou např. technologie, i když i ty mohly být na vyšší úrovni než jsou dnes, jen jaksi jejich existence zanikla i s tamější civilizací - kdo dnes ví kolik civilizací již prošlo dějinami Země? to málo co jsme vykopali či vynesli na světlo světa v artefaktech z doby dávno minulé nemusí být nic než jen částečka, nepatrné smítko, které ještě zub času nerozkousal na prach..., a co se týká vědomí člověka a vývoje duše, zřejmě bylo - ať už v jakýchkoli kulisách prostředí, společenství, podmínkách doby a pod. - stále na stejném principu z hlubokého nevědomí do vědomí, které žádnému vývoji či degradaci, žádnému pomaleji ani rychleji, ničemu co je proměnné, nepodléhá.

• janjanx
            janjanx, 29.3.18 21:55:40  

Já tě nechci naštvat, ale to co si napsala - ty názory. Jsou dle mého, přesně příkladem toho zabrzděného hlediska v čase o kterém zde výše mluvím a který způsobuje uvíznutí v duchovnim vývoji. A koho jiného než tebe - duchovní podstaty. No z mého pohledu si dáváš vlastňáka, ale máš pocit, že je to ok. :2:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 1.4.18 00:35:33  

vůbec nevím kdo a čím si tu dává vlastňáka ani nevím o žádném uvíznutí a koho? máš snad pocit že se tu za těch megalet něco nepohnulo nic nevytvořilo ani nezaniklo nic neudělalo? v čem je to s člověkem jiné kromě toho co je proměnné a pomíjivé než je to s člověkem dnes z nahlížení věčné neexistence která je mimo tento čas a prostor? jinak pocit že je to ok, ani není pocitem :4: :2:

• janjanx
                janjanx, 3.4.18 11:54:07  

Píšeš: A nevím kdo a čím si tu dává vlastňáka ani nevím o žádném uvíznutí a koho?
                No Tebe, koho jiného :15: No a pokud to nevíš, tak se nejprve musíš najít :2:Bohužel některé myšlenkové směry vedou směrem k nic, nebytí a neexistenci. V pravdě tyto věci jsou velmi nízko na škále vědomí, tedy velmi nízko na cestě vědomí. Nebytí je nízko né vysoko na cestě vědomí. Nebytí je v podstatě totální uvěznění dané bytosti v nevědomí! :4:

• Lavandis
                  Lavandis, 4.4.18 10:52:39  

Nic, nebytí a neexistence jsou slova, které se mohou vykládat různě a je fakt, že plno duchovňáků uvízne na určitém výkladu, který je přiměje k pocitu, že jsou v cíli, osvícení atd. :15: Budu jmenovat, to vždycky rozproudí diskuzi :1: :14: :1: Třeba Terezka, Yossa, Berry, Piskle asi i Halíbelí, jak jsem si v poslední době všimla , prostě naši milí virtuální osvícenci, co se nás snaží též osvítit. :1: :1: /Cho to už je jiná kategorie, nevěřím, že v cíli, což on nikdy neřekl, ale natolik vysoko, že fakt může na druhé duchovně působit/ A přitom cíl, ideál je směr, člověk je oproti Bohu tak nepatrný, že se může vyvíjet donekonečna, cesta je vzhledem k nekonečnosti Boha pro člověka nekonečná. Každý krok vpřed v duchovním vývoji je sice těžce a bolestně vykoupený, ale obohacující vědomí, lidskou osobnost a v tom má duchovní, vnitřní vývoj smysl i přes nemožnost dosáhnout cíle. :2: Hodně jsem o tom uvažovala, meditovala, channovala :15: a došla jsem k závěru, že i mistři v těle, duchovní učitelé v cíli nejsou, samozřejmě oproti obyčejným lidem jsou duchovně v neskonalé výši a proto působí až neuvěřitelně, na pohled i ve vyzařování, ale v cíli nejsou.
                  Víceméně Tvůj příspěvek takový oslí můstek pro odpověď na někdejší otázku od Choa, položenou dobré tak dva roky dozadu :1:, kdy se ptal, jestli má cesta konec. Nemá. :2: Což může znít depresivně, protože každý stupínek výše je provázen utrpením, příšerným vnitřním napětím zrodu nového vědomí a svlékáním starého, ale ve skutečnosti, když se člověk zase a znovu nově vyloupne na další příčce žebříku do nebe je to naprosto úžasné a stojí to za to. :2: Kdo už nestoupá, nevyvíjí se, ten duchovně zkostnatěl.
                  A zdejší oblíbené, není tu nikdo, kdo by duchovně rostl je znevědomění vědomí, inflace, psychologická past, kdy se z člověka stane mana-osobnost.
                  http://jung.sneznik.cz/soubor_slovnik/slovnik_inflace.htm

• Mona
                    Mona, 5.4.18 06:44:33  

Koukám, že ti Pan Cho nedá spát :1: Asi nějaký nový druh duchovní reklamy :1:

• Mona
                    Mona, 5.4.18 06:46:17  

Mimochodem, všechno to děsivé utrpení na Cestě je způsobeno jenom tím, že se ztotožňujeme s těmi věcmi, které pomyslně házíme do koše, něco jako když dítě vřeští, když mu berou dudlíka :1: :1:

• Lavandis
                  Lavandis, 4.4.18 10:57:25  

Když si ještě jednou čtu Tvůj příspěvek, tak jsem napsala to samé, jen poněkud rozvlekleji. :1: :2: :4: Takže to zkrátím, souhlas. :2:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 4.4.18 22:10:44  

janjanx: dokud tu bude nějaká bytost existovat, vždycky bude podléhat bytí i nebytí, prožívání a neprožívání, vzniku, existenci a zániku, to, na co tu poukazuji je ne nebytí osoby, jakožto projeveného bytí, ale na Tvou pravou podstatu, která je i za Tvým projeveným bytím "já jsem" Krista, Krišny, Buddhy..., Absolutna..., - jakožto vyjádření Tvé podstaty kterou zvu Já...

lavandis: nejde o nadutost ega, to je pouhým projevem v projevu Tvého bytí..., následuj svého Mistra, máš nějakého? Boha to je dobré, ale myslím toho v tom jak píšeš "v těle"? není pravda že takový je požehnáním na cestě člověka o kterém tu píšeš?