Cesty

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Cho (2018-08-15 14:27:41)Erika (2018-08-15 14:14:17)a.l.tereza (2018-08-15 00:35:28)Yossa (2018-08-14 20:08:31)janjanx (2018-08-14 15:19:58)promenlivynick (2018-08-14 14:10:25)blahu (2018-08-14 13:53:20)lera (2018-08-14 13:12:23)Lavandis (2018-08-12 11:28:09)
Cesty
Založeno: 14. 10. 2017 | Příspěvků: 4 045 | Členů: 9
Správci: Cho (hlavní), Yossa, blahu, promenlivynick, lera, Erika

Cesty - respekt a úcta k duchovním cestám jejich aspirantům, učeni a učitelům
....................................
CESTA- inspirace, sdíleni:
http://www.diskutnici.cz/forum/2342-cesta/
......................................
OTAZKY K CESTE : https://www.diskutnici.cz/forum/3821-otazky-k-ceste/
......
schůzka diskutníků
Srpen - odpolední setkání v Praze : organizace Blahu + září víkend na Šumavě organizuje Lera a Blahu
doodle k určení zájmu o termíny zde :
https://doodle.com/poll/qyvsznefz5v4bfnr

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• lera
    lera, 14.8.18 13:12:23  

Možné termíny pro setkání v podhůří Šumavy.
    7 až 17, září. Víkendy i všední.

• blahu
    blahu, 12.8.18 09:18:13  

Tak. A konecne je tu klid :2:

• Yossa
      Yossa, 12.8.18 11:05:24  

J.j., jen ozvěna prázdnoty...dnoty..noty..oty..ty

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 12.8.18 23:59:47  

:2: nejsme zde ze zdejších diskuzí přihlášení všichni, tedy z dalších jiných diskuzí nezvu...

• lera
    lera, 8.8.18 12:06:32  

Z dnešního fb.
    Jinak známe - labirint světa (cest a ulicek), ráj srdce.
    "Není potřeba úsilí.
    Pokud mysl nevychází ven, automaticky vstupuje do Já.
    Není potřeba úsilí ... mysl se sama vrací Domů.
    Tím domovem je Srdce."

(Brahmam)

• blahu
    blahu, 8.8.18 00:35:14  

dogma dvojnosti (dvaity)
    dogma ne-dvojnosti (a-dvaity)
    mrtvola spoutana retezy bilymi
    mrtvola spoutana retezy cernymi
    nakonec je to porad
    ta stara dobra mrtvola
    spoutana retezy
    ...
    ale jsou obcas noci plne zvlastni magie,
    kdy za libeznych zvuku
    lynoucich se z fletny kamenneho krshny
    vstavaji i mrtvi z hrobu
    a jejich retezy se promenuji
    v rolnicky vesele zpivajici
    do tance
    zivym i mrtvym
    ...
    slysis jejich cinkani?
    cinkilink cinkilink cink cink
    cinkilink ...
    ...

nebo to byl jen zpev cikad?
    :2:

• Yossa
      Yossa, 8.8.18 00:58:15  

Moc pěkný ....úpně se to hodí k té fotce co máš na FB :2:

• lera
      lera, 8.8.18 10:09:44  

:15:

• piskle
    piskle, 7.8.18 23:31:21  

něco o plánech a plánování z advaity :2: (a tak netvrdim že by se nemělo nic plánovat) :1: :6:

Ti, kteří nic neplánují, se rodit nemusí.

Já nic nedělám, všechno se děje samo. Já nic neočekávám, neplánuji, jen pozoruji průběh událostí a vím, že jsou neskutečné.

S Guruovou milostí se mi toto (že bdělý stav je falešný) natolik objasnilo, že při mne jakékoliv plány či plánování přestaly existovat.

Vědomí světce je prosté všech rozdílností; oproštěně od mysli, intelektu a plánování.

Opustíte-li vědomí těla a mysli, budete jednat a reagovat naprosto spontánně a uvolněně, bez předpojatostí, plánování a spekulování, bez posuzování druhých a bez toho, aby někdo posuzoval vás.

• Yossa
      Yossa, 8.8.18 05:35:08  

To je zajímavé, že tady svůj ostrý vhled neuplatňuješ, pískátko :1: :1: .
      No nic, vezmu to za Tebe :4:

• Yossa
      Yossa, 8.8.18 05:36:22  

Přitom (a teď se naplno vžiju do kůže písklavého rypálka) "Já nic nedělám" je jen variací na "Já něco dělám"....aneb představa "Já" nezemřela, vleč se s ní adepte vesele dál. :1:

• Yossa
      Yossa, 8.8.18 05:37:22  

"S Guruovou milostí se mi toto (že bdělý stav je falešný) natolik objasnilo"

- Šmankote, komu, že se to objasnilo :1: ? A jaký falešný stav? On je tu snad i nějaký jiný, nefalešný :1: ?

• Yossa
      Yossa, 8.8.18 05:38:34  

"Vědomí světce je prosté všech rozdílností; oproštěně od mysli, intelektu a plánování."

- Aha, ono je tu nějaké "vědomí světce" a vědomí někoho jiného, "nesvětce" ? :1:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 8.8.18 15:58:33  

když rozlišuješ na slovo blábolisty a na slovo světce tak jo :15:

• Yossa
      Yossa, 8.8.18 05:39:34  

"Opustíte-li vědomí těla a mysli, budete jednat a reagovat naprosto spontánně...."

- Kdo bude jednat spontánně, snad ne my jako tělo a mysl? A není to zrovna to, co máme opustit...představu, že jsme tím. Ke komu to vlastně hovoří? :1:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 8.8.18 15:59:35  

k samotné Podstatě Já :2:

• Yossa
      Yossa, 8.8.18 05:40:45  

"bez posuzování druhých..."
      - posloucháš se co píšeš? vždyť je tu jen Maharaj... :1: :1:

• Yossa
        Yossa, 8.8.18 05:43:57  

Mnoo...to byla jen názorná ukázka uplatňování Tvého otravného projevu na diskutníkách, pískle. Nic proti Nisargadattovi, ctím ho :2:.....na rozdíl od Tebe vím, že slova nejsou uzpůsobeny ke sdělování pravdy a zesměšnit nějaké sdělení není znakem jeho pochopení :4:

• Yossa
      Yossa, 8.8.18 06:06:48  

No, není nad vlastní medicínku :1:.....asi Ti jí budu ordinovat kdykoliv sem hodíš nějaký citát :1:

• piskle
        piskle, 8.8.18 09:04:54  

já věděl že ten nisargadatův pohár nakonec vyhraješ ty :1: můžem z něj spolu popíjet tu mojí medicínu, evidentně ti chutná :1: :1: kámošky? :6:

• piskle
          piskle, 8.8.18 09:23:33  

a ne že to tady jako správec smažeš :6: (je to moc hezký, ty reakce) apropo ta moje medicína neni tak uplně jenom moje že? :6: (stejně jako pohár neni jenom tvuj) tak nic, zas dáme pauzu chvíli, vorazíme, je to náročný co? :1:

• Yossa
          Yossa, 8.8.18 16:57:19  

Jasně že zase kamošky :4: :1: .....ikdyž je mi jasný, že co jsem teď získal ten pohar, že se mno bude chtít asi kamarádit kde-kdo :1: :1:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 8.8.18 16:00:42  

:4: :1: :1:

• blahu
      blahu, 8.8.18 09:10:38  

• lera
      lera, 8.8.18 09:59:19  

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 8.8.18 16:00:57  

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 5.8.18 15:08:33  

jen můj pohled, vidím to tak, že to není jednoduché abychom se (vyjma zde co do neutrálního prostředí) společně sešli všichni a nic proti nikomu a ničemu, každý máme prostě tu svou duši (soustavu těla a mysli) nějak nastavenou..., a co jsem vypozorovala jedni odmítají být ve společnosti někoho kdo by třeba pil pivo nebo víno a jiní odmítají být ve společnosti kde by směli pít jen čaj a nedat si třeba pivo nebo víno - a nikoho nejmenuju, beru to jen jako faktické položky, tedy potom už tu máme dvě skupiny které se nedají dohromady pokud se buď jedna neomezí druhé nebo druhá nepovolí prvé a aby toho nebylo málo ještě tu máme i jednotlivce kteří ty jiné jednotlivce nemohou..., tedy jedna možnost je setkání ve dvou termínech jeden čaj a druhý cokoli a ještě kde ti co se nemohou rozděleně do každého z těch dvou termínů, druhá možnost by byla jeden termín, pít cokoli a ti co se nemohou by mohli, ale to bych považovala za zázrak, že by jedni druhým pokojně dovolili a jeden druhého by pokojně snesl, a snad i za znak opravdového osvícení :-) což teda si moc s tím co tu proběhlo naději nedělám :1: takže to vidím na termíny dva - první čaj (24.8) a druhý cokoli (25.8) a ať si každý vybere jak může a já to tedy dál neřeším, přijdu na oba :15:

• blahu
      blahu, 5.8.18 15:36:36  

Dekuji ti Aso za zopakovani toho co jsem zde navrhl v cca stejnem smyslu jiz vcera :2: ...

Za sebe pro jistotu take opakuji - rad se sejdu se vsemi (proti nikomu zadnou averi nemam :)) .. nejlepe nejprve u caje .. abychom se zastrizliva "lepe videli" .. a dle situace nasledne eventuelne rad to ze jsme se opravdu "dobre uvideli" a spolecne se dobre zasmali nasim lidskym predstavam ... oslavim sklenkou dobreho vina apod .. ci klidne i zpevem a tancem celou noc az do Boziho rana :))))))))

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 5.8.18 15:56:21  

https://doodle.com/poll/qyvsznefz5v4bfnr

jen to dám sem nahoru :2:

• promenlivynick
          promenlivynick, 5.8.18 17:04:56  

mrkněte oba do hlaviček for. Už jsem to tam dávno dal.

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 5.8.18 17:29:51  

ještě je ta sobota v čase neopravená, ale děkuji :2:

• Yossa
        Yossa, 5.8.18 16:32:19  

O.k. zkus ještě poopravit ten čas u 25.8
        15-22
        15-22
        15-22 to prece nemůže byt tak slozité:2:

a já s tím obéhnu fóra...poprosím správce a vyvěsím to s nějakym neutrálním pozvaním.

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 5.8.18 16:39:22  

:2: tedy 3 PM - 10 PM...

tak snad už to vyjde :1:

• promenlivynick
          promenlivynick, 5.8.18 17:08:20  

u yossiho vidím, že si toho tady už i všiml.

• Yossa
            Yossa, 5.8.18 17:48:10  

:1: no opravil jsem tam malou hrubku, no a co :1:

Tak super, tím je to vyřízené, díky nicku.

• blahu
          blahu, 5.8.18 21:26:35  

Je to tam .. 15-22 :2:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 5.8.18 21:47:13  

je tam 14 - 21 tedy 2 PM - 9 PM :15: ..to má bejt jako kvíz jak umím číst české a anglické hodiny? :1: no já jo, ..a jak je to u Tebe? :15: nějak si to neumím vysvětlit jinak když už jsem to psala tady a.l.tereza, 5.8.18 16:39:22 reagovatsmazat@!!!
            :2: tedy 3 PM - 10 PM..., taky nemusíš být dostatečně soustředěný, přeci jenom vedro, nějaká zátěž....co já vím? :2:

• blahu
              blahu, 6.8.18 14:53:29  

Vy ste teda detailisti ... horsi jak ja ..
              .. ma tady jeste nekdo dalsi neco proti pouzivani ..

Bulharskeho casu?? :1: :2:

(No dobre tak jsem to posunul .. bud to ted sem to trefil? .. nebo naopak to bude jeste o 2 hodiny mimo .. ? )
              :)

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 6.8.18 15:12:15  

jasně, my jsme detailisti a ty sis to posunul do 23 :1: :1:

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 6.8.18 15:14:38  

a teď nás to vymazalo, tedy je třeba se zapsat znovu :2:

• Yossa
            Yossa, 5.8.18 22:02:37  

Začínám Tě podezřívat, že sdílíme úplně jiné vědomí :1:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 5.8.18 16:10:52  

no jo, a teď když se na ten druhý nikdo nezapíše tak si musím abych slovo dodržela udělat krásný den jen pro sebe :1:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 5.8.18 16:20:20  

..a vlastně se sejít sama se sebou :6:

• Yossa
        Yossa, 5.8.18 16:20:25  

No sice netušim od kdy to je (píše mi to tam, ze od 2 do 17) ale udelam si krasný den s Tebou :2: . Dame zmrzku a pak někde čornem kolotoč :2: ....

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 5.8.18 16:29:38  

jsem jedno velké pro :15:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 5.8.18 16:34:26  

akorát ten kolotoč budeš muset vzít do kapsy Ty, protože já už v ní mám bagr :1:

• Yossa
            Yossa, 5.8.18 16:37:55  

Vezmu....máš radši ten s labutí, nebo preferuješ vesmírná vozítka? Bagr super, večer s ním budeme přehazovat hvězdy :2:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 5.8.18 16:49:34  

tak asi ta vesmírná vozítka když až ke hvězdám :2:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 5.8.18 17:28:30  

píše to tam ne 2 - 17 ale 14 - 17, to je 3 hoďky, asi nás miluje a přeje nám, no a do pěti? ..musíme být u maminky v doupěti :1:

• blahu
      blahu, 5.8.18 21:29:09  

.. nechci byt moc velky puntickar .. ale misto "schuzka diskutniku" jeste navrhuji tuto zmenu "setkani Buddhu" :2:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 5.8.18 22:03:56  

to není neutrální, někteří vyrostli na Ježíši někteří na Buddhovi, někteří na advaitě., Krišnovi, filozofii, gnózi, bez vyznání atd., a když napíšeš "Buddhu" tak tím nezveš bez rozdílu všechny...

• lera
          lera, 6.8.18 14:40:29  

Napsala jsem vzkaz Intgovi , jestli by chtěl také přijít na setkání a oslovit své přátele, že domlouvá se zde.
          Aši, kdyby tě přece jen napadlo, že chodíš někde kde info nedolehlo.....? :15:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 6.8.18 15:36:34  

porozhlédnu se :2:

• lera
              lera, 6.8.18 15:43:51  

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 6.8.18 17:03:10  

:2: až se tam znova všichni potvrdíme...

• blahu
          blahu, 6.8.18 14:56:50  

Ok tak to nechame .. komparativni analyzu pojmoslovi buddhismu a dalsich nabozenstvi jsme tu uz probirali asi 1008x .. kdo chybel pujci si sesit od ostatnich a douci se uz sam doma ... :6:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 6.8.18 15:35:12  

nejsem si jistá že třeba někdo křesťanského či jiného vyznání je s pravým významem slova které konceptuálně pochází od jinud plně seznámen..., a mám zkušenost že každý si jmenovitě stojí za tím svým který ho vychoval a vede :2:

• lera
              lera, 6.8.18 15:39:29  

:15: Pochopila jsem to jak vtip, obzvlaste s tim velkym B. Viz dotaz na bytosti na Advaite a koan na Z.P.

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 6.8.18 17:01:06  

:15: :15:

..a děkuji za koán, chutnal moc :2:

• lera
                  lera, 6.8.18 17:05:58  

To je asi na Halí :2:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 6.8.18 19:14:34  

no tys mě na něj navedla, ale samo že i na ní :15:

• lera
                    lera, 8.8.18 09:39:07  

Tak ja jsem tě navedla jo? Že ty nechceš být po škole sama? :4: :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 8.8.18 15:39:44  

:1: :1: ..když s Tebou, tak i po škole budu ráda :15:

• lera
                    lera, 9.8.18 09:37:19  

• lera
      lera, 6.8.18 11:25:44  

Potvrzuju Moravu, přeji všem báječné společné odpoledne /večer :15:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 7.8.18 16:27:26  

musím říct Blahu že jsi moc šikovnej, opakovaně jsi nezadal správný čas setkání a několikrát si zadoodlované oddůdloval :1:

..vidím tam zadůdlované 24. a 25. jen a.l.tereza + Yossa, nemůžu dát pozvánku na jiná df než se zapíšou i další...

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 7.8.18 18:44:32  

vidím to tak že gró tohoto setkání je sejít se zde vzájemně kdo jsme se ještě neviděli osobně + ti kteří se již osobně znají hlavně ti kteří společně tvoří jakýsi okruh lidí kteří mezi sebou mají častější kontakt intanzivnější vztah dlouhodobější zkušenost ve vzájemné diskuzi..., potom si myslím že má i smysl zvát i další se kterými se scházíme třeba i na diskuzích kam nikdo z nás jiný nechodí či si nepíše...

• Yossa
        Yossa, 7.8.18 20:17:41  

Je hezké jak se opakovaně snažíš a ty lidé nic :2: . Buď v tom vedru lekla ryba, anebo mysl hraje nějaké svoje hry...nevím. Pro mě každopadně celkově silný impuls přestat na diskutníky úplně chodit, což asi po tom 24-25 udělám, snad uz to konečně vyjde :2: ....Tebe každopadně jestě moc rád uvidím i kdybychom měli posedět jen spolu na zahrádce :2: . Vydrž prťka, vydrž :1: .

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 7.8.18 20:46:11  

:2: však je teprve sedmého a nedělám si předčasné závěry :15:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 7.8.18 20:49:24  

v podstatě pár dní na terezku co reaguje na danou situaci a kdo si hraje nezlobí :15: a co bude nebude se uvidí :1:

• Yossa
            Yossa, 7.8.18 21:06:52  

J.j.neměj představy o chovani druhych Yosso a nech lásku s pochopením nepodmíněně proudit :1: . I tak se asi nic nemění na to co jsem napsal :2:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 7.8.18 20:50:59  

:1: :1: jen piš piš, zajímáš mě :1:

• Yossa
            Yossa, 8.8.18 05:29:04  

Psal jsem, psal jsem....bylo to na Advaitě....ale smazal jsem to...což nevadí neb kolega pískláček se k tomu jistě rád vyjádří za Yossu :2: . Neustále komentuje něčí sdělení, tak jistě má k tomu co říct a neodbyde nás jen Nisargadattovým citátem :1: .

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 8.8.18 15:44:31  

jj, než si smazal četla jsem :2: a to nahoře hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh...., a mně se chce nesouhlasit :1:

• Yossa
                Yossa, 8.8.18 16:50:01  

Třeba to proberem u toho čajo-píva :4: . Mám na něj nový pohár, heč :2: ...vezmu ho sebou s tim kolotočem :2:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 8.8.18 20:13:57  

a má ucho nebo nemá ucho? :2:

....hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhííííííííííííííííííííí........teď abych si ten bagr doopravdy pořídila :1:

• Yossa
                    Yossa, 8.8.18 20:26:13  

No a to je ten rozdíl mezi mojí a Tvojí myslí. Já o poháru učení a Ty hned jestli má či nemá ucho :1: :1: ...

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 8.8.18 20:31:01  

:1: :1: :1:

• lera
          lera, 7.8.18 21:33:01  

Jsou prazdniny, je vedro.... Plánování je náročnější než jindy. Alespoň tedy pro mě. Reaguji tak maximálně na datum kdy mam vyzvednou deti z tábora nebo dochází zmrzka , běž něco namíchat. No tak tedy jdu. :15: V posledni době si rikam, že tady z ty samoty, nemuset sem tam do města, tak ani nevim co je za mesic, rok, natož den. Uz uplne chápu, jak se nekdo pobyde pár let v horach a pak tvrdí že je mu nejméně 200 let možná i 300 (stejne mu to prijde málo, protože ma pocit že je tu celou věčnost) :1: a vypada sotva na 40. Jo když už pak je zase skolka, škola,práce, kroužky... tak je člověk nataktovanej a 24 hodin na den je málo. :15:

• Yossa
            Yossa, 7.8.18 23:43:52  

Pro mě jsou diskutníci jediným místem kde se Yossa může setkat s lidmi kteří žijí to co on a svět vnímají, ne-li stejně, tak hodně podobně.
            O to větší je pak vždy rozčarování, že sounáležitost, nesoutěživost a obyčejné lidské pochopení situace jsou tu na daleko nižší úrovni než v běžném životě.

• piskle
              piskle, 8.8.18 00:02:27  

"kde se Yossa může setkat s lidmi kteří žijí to co on a svět vnímají, ne-li stejně, tak hodně podobně"
              -------------------------------------------
              posloucháš se co píšeš? vždyť je tu jen yossa.. jsem tu jen já.. :1: :1:

• piskle
                piskle, 8.8.18 00:05:28  

..a co to plácam je tu jenom uvědomění si yossi, uvědomení si já.. .................................................................................... přece :1: :6:

• Yossa
                Yossa, 8.8.18 02:53:53  

A komu to pískle sděluje, když jeho mysl to má takto nastavený? Sám sobě snad :1: ? Jak píšu, jsi komickej :2:

• Yossa
                Yossa, 8.8.18 05:17:56  

Nelze napsat nic, aby to nešlo z nějakého jiného úhlu pochopení napadnout či zesměšnit. Viz. názorně nahoře Nisargadatta či Tvé oblíbené "Jak jste vypadali sto let před svým narozením?".....koho se vlastně při tom ptáš :1: , v čem koho chceš utvrdit, toho co se snad měl narodt :1: ?...není tu nic co by se kdy narodilo a o jakých sto letech (koho/čí sto let) to mluvíš už vůbec netuším
                Proč se vyžíváš jen v tomto laciném shazování ..??....či snad myslíš, že se Yossovi pochopení celku nedostává, že potřebuje Tvá upozornění a Tvé představy jak se věci mají :2: ?

• piskle
                  piskle, 8.8.18 09:16:23  

co já vim co yossa potřebuje, třeba ještě potřebuje "rejpavýho pískláka" s jeho medicínou.. :1:

• lera
              lera, 8.8.18 08:59:38  

Myslim, že je to částečně dáno tim virtualnim prostredim. V reálu, ma clovek k dispozici vice nastroju pro vnímání. Treba si vzpominam jak tu nekde Piskle psal, že poradil sve kamaradce , aby se mela vice ráda. Což je naprosto odlišné od psani zde. Takže v reálu si myslím, že je taky jiný než se projevuje v těchto podminkach (pismenkach) a ja jsem schopna zachyt z jeho reakce. Alespoň já z toho celeho Piskle, Yossu, Ašu, Lav.... přečíst neumim.

• piskle
                piskle, 8.8.18 09:20:35  

tak jasně, mistr v nás se projevuje na x-úrovních, někomu sdělí to, někomu ono, podle situace.. taky nebudeš malýmu dítěti vykládat o advaitě když brečí že přišlo o bábovičku atd..

• lera
                  lera, 8.8.18 09:47:38  

Jen je to nekdy jinak než si můžeme myslet. (Nikdo konkretni, jen obecné), někdo tlačí" pravdu "za každou cenu, ale tím učí ostatní opačně souciteni a pochopeni ač si myslí cokoliv :15:

• piskle
          piskle, 7.8.18 23:36:21  

aha zase "nějaký někdo" něco očekává a pak že zase někam ne/bude chodit atd.. poznáváš se milý "někdo"? :1: :1: takže v budoucnu to bude makově, protože "já" to řiká... aha :6: a já myslel že je jen čiré uvědomění a to tady a teď.. :14:

• Yossa
            Yossa, 7.8.18 23:51:14  

Viz. má odpověď výše Leře....jsi ukázkový příklad :2: , ale Yossu už soutěžení kdo lépe chápe Advaitu nebaví. Jsi v tom lepší pískle....takže, tuda dy da dydada (ber to jako slavnostní fanfáru :2: ) Tumáš pomyslný pohár "Nisargadattova učení" za první místo....vezmi si ho a užij si ho ve zdravý :1: :1:

• piskle
              piskle, 7.8.18 23:56:15  

a "nějaký někdo" je zase uraženej že s nim "nějaký někdo" soutěží, dobrá hra ne? myslim že tu nejde o soutěžení ale o to dobrat se toho jak se věci mají ve skutečnosti.. takže tu máme plnou hubu advajtaplků a pak žijeme uplně ale na kvadrát něco jinýho.. no nic.. fakt ses zase urazil? kámošky? :8: :2: co s pohárem, mam jich doma mraky.. :6:

• Yossa
                Yossa, 7.8.18 23:58:25  

Uražení je to poslední :2: ....jen mi přijdeš komickej.

• piskle
                  piskle, 8.8.18 00:00:33  

jupíí.. sem rozesmál mistra yodu :1: :1: aspoň že tak.. :2:

• blahu
      blahu, 7.8.18 23:47:29  

Snazim se ... zadat z Bulharska ten spravny cas pro setkani v Cechach .. casove posuny pro mou poetickou mysl vzdy predstavovaly logicky hlavolam :2: .. nikdy jsem v doodle casy nezadaval a tak jsem netusil ze jejich zmenou se prihlaseni vymazou ... pardon

Zaver: casy lepsi v doodle neresit jen terminy a zajem lidi ... cas vhodny pro prihlasene finalne napsat ne na doodle ale na home page s pozvankou a linkem na doodle na df cesty .. ok? :2:

(Kdyz se shodnou lide na terminu obvykle doresi i cas .. opacne to nefu guje :2: )

• piskle
        piskle, 8.8.18 00:07:24  

což teprv dilatace času.. u černý díry to máte na minuty a na zemi uplynou roky :1: :1:

• blahu
          blahu, 8.8.18 09:15:07  

:2: .. nastesti zas az takova "dira" to Bulharsko neni .. v mnohem jsou tu vyspelejsi nez na tom nasem stredozapade ... :2:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 8.8.18 15:49:25  

čili u černý díry když chceš někomu něco na Zemi sdělit než sesumíruješ, vyplodíš a předáš tak už je dotyčný fuč|? :1:

• piskle
            piskle, 8.8.18 23:14:37  

...interstellar :6: :1:

• Yossa
              Yossa, 9.8.18 05:54:56  

Na tomhle filmu se podílel jak konzultan Kip Thorne, jeden z nejuznávanějších odborníku na ČD (loni dostal nobelovku za detekci grav. vln) a film dle něho odpovídá současným teoretickým poznatkům o ČD. :2:
              Četl jsem od něj "Černé díry a zborcený čas" . Doporučil bych jí, ale je dost náročná (jsou tam např. výpočty různých druhů singularit ČD, což se asi jinde nedočteš) a taky má přes 600 stran :8: :1:

Já jen tak, jako zajímavost....neb OTR byla jeden čas mojí velkou láskou :2:

• lera
                lera, 9.8.18 09:47:23  

:1: ideální na dlouhé zimní večery, počítat si singularity. :1:

Když se člověk podívá na noční oblohu, tak je "šálen". Hvězdy co vidí už jsou jinde a některá tělesa tam už vůbec být nemusí, navíc to vypadá že uhánějí po obloze. :15:

• Yossa
                  Yossa, 9.8.18 18:40:03  

A tak každá mysl ma to svoje :4: .

Jinak to co píšeš je jen paradigma, takže i ono šálení je pouze v jeho rámci....bud ho přijmeš nebo ne.
                  Např. z kvantového experimentu s opožděnou volbou vyplývá, že o tom jestli nahoře svítí hvězda (o minulosti) se rozhoduje až při její detekci, neboli tady a teď. Kvantovka má vůbec hodně blízko k advaitě a východnímu chápání světa.

• promenlivynick
                  promenlivynick, 9.8.18 22:45:04  

ať jsou jinde..
                  já jsem tady. ležím na zádech a koukám na ně..
                  ...........
                  :4:

• Yossa
                    Yossa, 9.8.18 22:52:22  

• Erika
                    Erika, 9.8.18 23:45:45