Cesty

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Cho (2018-10-21 23:21:20)blahu (2018-10-21 22:36:25)radkojaga (2018-10-21 21:31:52)Yossa (2018-10-21 21:27:19)a.l.tereza (2018-10-21 19:22:47)Lavandis (2018-10-21 19:20:07)lera (2018-10-21 17:55:10)Erika (2018-10-21 09:18:32)janjanx (2018-10-14 15:57:07)promenlivynick (2018-10-12 22:44:06)
Cesty
Založeno: 14. 10. 2017 | Příspěvků: 4 932 | Členů: 10
Správci: Cho (hlavní), Yossa, blahu, promenlivynick, a.l.tereza, lera, Erika

Cesty - respekt a úcta k duchovním cestám jejich aspirantům, učeni a učitelům
....................................
CESTA- inspirace, sdíleni:
http://www.diskutnici.cz/forum/2342-cesta/
......................................
OTAZKY K CESTE : https://www.diskutnici.cz/forum/3821-otazky-k-ceste/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• blahu
    blahu, 21.10.18 22:36:25  

Zoufalý turista sleduje s beznadějným výrazem v očích osmiproudovou dálnici vedoucí z Los Angeles a volá na náhodného kolemjdoucího: "Prosím vás, nevíte, jak se dostanu na druhou stranu?" "To tedy nevím," odpoví muž, "já jsem se narodil na téhle."

• Lavandis
    Lavandis, 21.10.18 19:14:10  

Díky Bohu za hluboký regenerující spánek a za to, že jsem se v narkoze nikdy nevzbudila. :2: Co se týče poznání, co po smrti, na to je času dost... :15: Toto poznání opravdu neuteče. :2: A na blaženost nemusí člověk mít v hlavně absolutně nic, žádné vybroušené paradigma, stačí se jen otevřít lásce a milovat vše okolo. :2:

• radkojaga
      radkojaga, 21.10.18 19:15:26  

to není vůbec jednoduché :1:

• Lavandis
        Lavandis, 21.10.18 19:20:07  

:1: Vyšla jsem si na procházku, ani ne sama, ale s manželem, okolo podzimní krása, blbli jsme s chytrým telefonem, co mi na fotce vykresloval zaječí zuby a roztomilá ouška. :1: Nemělo chybu. :1: A co řešit, čím si lámat hlavu, vždyť je to naprosto jednoduché a dokonalé, nic neřešící kouzlo přítomnosti. :15:

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 21.10.18 17:11:03  

Lavandis:

"Z mé zkušenosti vím, že neustále si vědomi prostě nejsme, v bezvědomí, v hlubokém spánku, v komatu si vědomi nejsme.:2:"

alt: to nemusí být zas až tak pravda, když má někdo při operaci narkózu a během té operace nabude vědomí, tak anesteziolog mu vpraví lék, po kterém si dotyčný nebude pamatovat že při operaci vědomí nabyl, moje máma při tracheostomii nabyla vědomí, cítila vše co se v ten moment dělo, jak ji operují v krku, bolest i slyšela sestru jak říká ona se asi probudila, nebyla však schopná dát nijak najevo že je vzhůru, nemohla se pohnout nic, ale zřejmě ji ten lék nepodali nebo byl neúčinný protože si to pamatovala.., a má vlastní zkušenost z poslední narkózy je taková, že si matně vybavuji jak vnímám zásah operatéra a to jak hovoří..., takže my nevíme co se děje v bezvědomí či v kómatu - a existuje i tzv. vigilní koma - když jen nemusíme být schopni si to vybavit - si vzpomenout, .. máma když byla v umělém spánku mi na mé otázky odpovídala vrtěním hlavou, dávala jsem jí i kontrolní otázky abych si ověřila že odpovídá přiléhavě, byla zcela při vědomí přesto se jevila jako v kómatu a když jí z toho umělého spánku probudili, tak si nic z toho nepamatovala, tedy že si někdo něco z bezvědomí nepamatuje, neznamená že nic v bezvědomí nevnímal..., zrovna dnes by slavila 65. narozeniny :2:

také výpovědi těch kteří se ve chvíli kdy jejich tělo nevykazovalo žádné vědomí nad tím tělem vznášeli a vše co se okolo něj dělo viděli nejsou ojedinělé :2:

• lera
      lera, 21.10.18 17:49:39  

:2:

• lera
    lera, 21.10.18 10:57:31  

Miniknizka Adi da. Pdf.-odkaz.

https://www.google.cz/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.consciousnessitself.org/sites/default/files/Jsme_Vedomi%2520Samo_Adi-Da-Samraj_PDF-A4.pdf&ved=2ahUKEwivw_j7jJfeAhVMkywKHTXZBl0QFjAKegQIARAB&usg=AOvVaw3uBSYEGoBMAMOFJNcD4-WO

• Lavandis
      Lavandis, 21.10.18 11:27:41  

A kam se poděje věčné vědomí, když naše tělo omdlí do bezvědomí? :15: :4: To už je spekulace, víra, že to je tak a tak a nikoliv zkušenost. :2: Mi ta knížečka přijde jako paradigma, určité pojetí pravdy, místo mysli, duše pouze dosadila slovo vědomí. :2:

• lera
        lera, 21.10.18 13:25:18  

Kdyz omdli telo, ja to moc neznam. Jsn kdyz hodne padl tlak tak momenty a bylo ztraceno vedomi tela, ale ne vedomi.Z pohledu pozkrozujich upadnuvsi telo telo je to ze nekdo ztratil vedomi, kdyz je ten nekdo spojovan s telem. Ale z pohledu vedomi bylo ztraceno na chvilku vedomi tela. Stejne jako ve spanku. Neni vedomi tela ale neco vi ze spi. A kdyz se treba vice medituje tak je spanek bdely. I kdyz neni vedomi tela, nejsou sny presto je vesomi vzhuru a nespi. Stejne jako pred probuzenim nebo pri usinani. Vedomi sveta a tela tu neni ale vedomi je jasne. Rikat ze ztratil nekdo vedomi je takovy zakorenely materialismus, ze nam to ani neprijde divne, tak moc je zakorenela identifikace s telem. Jako "duse ho opustila". Opustil telo by bylo o neco lepsi. :15:

• lera
          lera, 21.10.18 13:40:34  

To ze si nepamaruje nekdo co bylo kdyz omdlel, tak to muze byt tim (hadam) ze kdyz prisel k vedomi tela tak se leknul, neco rychle zbrkle a bylo zapomenuto mnohem jemnejsi prozivani. Nebo neni ten clovek schopen venovat jemnemu prozivani pozornost a proto muze tvrdit sam ,ze ztratil vedomi. Ale kdyz by se snazil si vzpomenout tak by zjistil ze nejakou dobu byl "mimo". Jako si clovek pamatuje ze spal a ma k romu pocit i nejake doby i kdyby se mu nezdaly sny. Vedomi je stale pritomno. V bdelem stavu, stavu beze snu se sny, v zivote, ve smrti, po smrti. Vsechno se odehrava ve vedomi.

• Lavandis
            Lavandis, 21.10.18 13:58:01  

Stačí ten spánek beze snů. Já si ho tedy neuvědomuju. Sny ano, ale hluboký spánek? Pár hodin dá se říci bez vědomí. :2: Nebo narkoza, nikdy Tě neoperovali? :4: Že si budu říkat, no, něco si ve mě uvědomovalo, tak to by byla právě ta spekulace, to si myslím, odvozováním, neuvědomuju si to přímo. :2:

• lera
              lera, 21.10.18 14:05:12  

K tomu aby si vedela , ze jsi byla "bez vedomi" musi byt svedek.
              Ale nechci se o tom dohadovat, kdyz sama budes mit zajem muzes si to sama odzkoumat. Nejlepe to jde v momentech zmeny, usinani , probouzeni nebo kdyz neco probere z hlubokeho spanku, tak se da pozorovat to "vynorovani " a upamatovat si sladkost hlubokeho spanku.

• lera
                lera, 21.10.18 14:12:59  

A myslim, ze plne bdele vedomi i v nejhlubsim spanku se tyka probuzenych. :15:

• lera
                  lera, 21.10.18 14:16:40  

A ze kdyz clovek medituje, tak si zvyka na hlubsi a hlubsi spankovy ponor. Nebo nizsi mozkove vlny, jak to nazvat. Udrzi bdelost do hlubsi hladiny nez usne. "Ztrati vedomi".

• Lavandis
                Lavandis, 21.10.18 14:18:55  

Jde o to jestli si tu sladkost hlubokého spánku opravdu pamatuješ, jestli ji neodvozuješ z momentální ranního pocitu zregenerovaného těla právě hlubokým spánkem. :2: Určitě se z hlubokého spánku neprobouzíš, je mezi tím ještě jiná fáze spánku. :2: Pokud Tě něco drasticky probudí přímo z hlubokého spánku, budeš celá rozlámaná, rozhozená. :4: Svědek při spánku je Tvá víra. :4:

• lera
                  lera, 21.10.18 14:55:50  

Mela bych te zacit ted o necem presvedcovat, ne diky. :15:
                  Rada Ti vsechny nazory na to jak se citim a cemu verim ponecham. :4: :15:

• Lavandis
                    Lavandis, 21.10.18 15:12:12  

Diskuze byla na ten článek, co si sem dala. A tam autor píše:

"Není důležité, že jsme si něčeho vědomi – ale jednoduše fakt, že jsme si vědomi neustále."

Z mé zkušenosti vím, že neustále si vědomi prostě nejsme, v bezvědomí, v hlubokém spánku, v komatu si vědomi nejsme.:2: Co, kde, čím jsme v této době je otázka víry, jejiž obsah si formulujeme, když při vědomí jsme. :2: Argument, že probuzení si jsou vědomí vždy je otázka víry, že jim to věříme, těm co o sobě prohlašují, že jsou probuzení. :2: Třeba autoru té miniknížečky. :2:

• Lavandis
                    Lavandis, 21.10.18 15:18:00  

Jinak víra je cnost, je důležitá a povznášející, důležitá složka duchovního života. :2: Každý člověk něčemu věří, včetně ateistů a nikdo neví všechno, ať má duchovní praxi seberozsáhlejší. :2:

• Lavandis
                    Lavandis, 21.10.18 15:29:10  

Ve vědě se říká jsme tělo.
                    V psychologii se říká jsme mysl.
                    V náboženství se říká jsme duše.
                    Co tedy vlastně jsme — ve skutečnosti?
                    JSME VĚDOMÍ SAMO

Vědci věří, že jsme tělo, psychologové, že jsme mysl, nábožní, že jsme duše a jiní, že jsme vědomí samo. :2: A nejlepší na tom je, že všichni si myslí, že v to nevěří, že to vědí a lépe než ti ostatní. :1: Jsou na svou víru pyšni, oddělují se jí od hlupáků, kteří vidí, myslí, věří jinak. :15: S lidmi je prostě sranda. :1:

• Lavandis
                    Lavandis, 21.10.18 15:32:15  

Podle mě je nejblíže pravdě - Vím, že nic nevím. :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 21.10.18 15:33:48  

zjednodušila bych to, když jsme vědomi... jsme vzhůru.

• Lavandis
                    Lavandis, 21.10.18 15:37:22  

Při lucidním snu nejsi vzhůru, ale při vědomí ano. Ono i při normálním snu si uvědomuješ snovou realitu, jsi vědomá, jen v jiné realitě. :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 21.10.18 15:38:52  

myslím že v každém snu je člověk vzhůru... tedy vždycky když běží "film". V hlubokém spánku neběží nic... tedy lze říct že neexistuje.

• Lavandis
                    Lavandis, 21.10.18 15:49:38  

Věřím, že něco z nás, já tomu říkám duše, existuje i po smrti těla a že při hlubokém spánku se občerstvuju na nebesích, splývám s mým vyšším já, která je tam stále a odtud mě řídí. :2: Ale víra. :2: Která ovšem povznáší, přináší radost a energii, dobré rady channem, takže něco na ni nejspíše bude, žití z iluze spíše vyčerpává, její udržování. :2: Ale je to spíše pohádka, zjednodušení pro mé omezené lidské chápání. :2:

• lera
                    lera, 21.10.18 16:29:47  

Omluva za smazani, bylo vyhodnoceno jako nevhodny obsah. :1:

• Lavandis
                    Lavandis, 21.10.18 16:35:48  

:15:

• Yossa
                    Yossa, 21.10.18 18:57:28  

Lav: "Z mé zkušenosti vím, že neustále si vědomi prostě nejsme, v bezvědomí, v hlubokém spánku, v komatu si vědomi nejsme.:2: Co, kde, čím jsme v této době je otázka víry, jejiž obsah si formulujeme, když při vědomí jsme. :2:"

A není to spíš naopak tak, že existence a průběh těchto stavů ("bezvědomi", stav hlubokého spanku) je otázka víry jejiž obsah si mysl formuluje, až po probuzení, když tu ona mysl je? Tj. zařazuje si je zpětně do škatulek svého uchopování (spala jsem tolik a tolik hodin, není tu vzpomínek a proto jsem nevnímala, byla jsem bez vědomí atd.) Nebo snad je Tvou zkušeností (o které tu píšeš) nějaký čas hlubokeho spanku či nějake nevnímání, bez-vědomí :15: ?

• blahu
                  blahu, 21.10.18 16:54:44  

Lavandis, 21.10.18 15:32:15 smazat@!!!
                  Podle mě je nejblíže pravdě - Vím, že nic nevím. :2:

:1: :1: :1: ..

(A protože ve/o stavu hlubokého spánku beze snů "toho víme úplně nejméně " .. nebude možná právě on ze všech stavů "nejblíže pravdě"?? :1: )

• blahu
                  blahu, 21.10.18 17:02:31  

z ranného dětství si pamatuji nejsilněji 2 zkušenosti ... první setkání s faktem smrti ... a objev totální blaženosti spánku beze snů ... obojí mne přitahovalo jak kostka curku mravence ...

představování si toho, jak "ležím v rakvi, nehybně a naprosté tmě ... a ten božský klid všude kolem! :6: ..

a zoufalá snaha malého kluka usnout s polootevřenýma očima jen jakoby "naoko" ... abych se do toho stavu spánku beze snů dostal vědomě .. a už tam navěky zůstal a do tohodle blázince se už nemusel probouzet nikdy více :1: :1: ..

• lera
                    lera, 21.10.18 17:26:37  

Taky si pamatuju z detstvi to same.
                    Nejvyraznejsi vzpominka pohreb mongoloidni kamaradky se kterou jsem si hravala na zahrade, jeste jsem nechodila do skoly. Lide breceli kolem rakve a nechapala jsem co to vyvadej.Ani proc se mi snazej neco vysvetlovat. Mrvola v polstrovane truhle uz nebyla ona. Presto mi bylo nad slunce jasne, ze nikam nezmizela.

• radkojaga
                    radkojaga, 21.10.18 17:42:30  

Tohle mám taky stejné... tělo v truhle je pouhé tělo, nic to neznamená

• lera
                    lera, 21.10.18 17:54:59  

A neni tohle samo o sobe dukazem toho, ze byt i treba neuvedomele vime, ze jsme i po smrti , i pred narozenim....? Necemu v nas to musi byt jasne. :15:

• radkojaga
                    radkojaga, 21.10.18 18:10:29  

Jeslti je to na mě, tak jistě...duchu je to jasné.

• Yossa
              Yossa, 21.10.18 18:27:39  

Naopak, to co píšeš je právě jen čirá spekulace mysli :1: :15: ( která je automaticky prehlížena) o nezávisle realnosti času... protože kdy nabydeš znalosti, ze jsi byla v hlubokem spanku či v " bezvědomí" několik hodin?
              Až po probuzení Ti to sděli mysl při pohledu na hodiny. Ta znalost je tam dodána až zpětně na zaklade tohoto přesvědčení, této spekulace.
              Ve skutečnosti (brano přímým prožíváním bez jakéhokoliv konceptu) jak dlouho trvají tyto stavy -hluboký spánek beze snů ci "bezvědomí"? :2:

• Yossa
      Yossa, 21.10.18 21:27:19  

Moc hezká jednohubka :2: :2: ...a přitom je v ní veškerá hostina světa. :15:

• lera
    lera, 19.10.18 16:01:57  

Na advaitě se nedavno probíral praktický život. Po borelioze bylo tělo jak chcíplotina. Před čtyřmi dny jsem si řekla, že zaexperimentuji. Muž nemá ve skladu pneumatik lidi. Tak jsem i přes nesouhlas, bez jeho vědomí nahlásila se ve skladu : "Ahoj, můžu poprosit rukavice." První den, všechno bolelo. Pneumatiky mají tak 5-15 kg, svázané do balíků nebo v kompletech možná 50.A musí zvedat i do výše očí. Starší pán, poznamenal, že dobrý, že po dvou hodinách mladý kluci sedí u vozíku a naříkají už nemůžou a už se neukážou. Čtvrtý den, malé pneumatiky jsou jak kabelka a největší s výdechem. Jak Xena vrhá disky do kamionu :1: A nepřisuju to ničemu jinému než duchovní praxe,vůbec ne špatná škola :1: mít sebou chudáka tak se svíjí bolestí, nastydly mu ledviny protože se spotil…. takhle je z toho jen vtipná atrakce pro zákazníky, protože holku tam nikdo opravdu nečeká. A pořád pocit, že se člověk veze první třídou v lunaparku. :1: Projížďka lodičkou na krásném jezírku s lekníny nebo házet gumy ve smradlavém skladu, co na tom sejde. :1:Navíc ten černý kruh :15: Toť malé díkuvzdání :15:

• Lavandis
      Lavandis, 19.10.18 17:29:59  

Ta borelióza nějak řádí. Též jsem v létě chytla a to dokonce ani ne od klíštěte, ale měla jsem štípance od nějakého hmyzu, komára nebo něco takového, po třech nedělích se mi udělala charakteristická migrující skvrna. :2: Jakou si zvolila léčbu? :4:

• lera
        lera, 19.10.18 18:02:29  

Začal mě brnět trojklaný nerv a totální únava, takže nastoupily vysoké dávky antibiotik. Z bylin doléčení Štětkou Soukenickou, tinkturou. Na rady Cho, urinoterapie, zeleninové a ovocné šťávy, satvická strava, cvičení, žádný stres, příroda..

• Lavandis
          Lavandis, 19.10.18 18:11:10  

Takže léčba na stejno. :2: Z příznaků stejná ta total únava a v noci jsem se doslova koupala v potu. :2: Ale vzhledem, že jsou doporučovány potní chýše, tak to bylo asi přínosná reakce imunitního systému. I bez chýše. :15:

• lera
            lera, 19.10.18 18:13:12  

:15:

• Mona
            Mona, 20.10.18 09:05:24  

To je zvláštní, loni jsem dostala boreliózu, zčernala mi noha a chvíli jsem myslela, že mi asi upadne. Chvíli jsem zkoušela urinoterapii a pak jsem uznala, že doktor bude nejlepší. Po antibiotikách vše v pořádku, neměla jsem žádné bolesti, únavu...nejhorší byl asi pohled na tu černou nohu :1: A pro změnu předevčírem se mi osypaly ruce, říkala jsem si asi nějaká kopřivka. A včera přijdu do práce a jeden klučina celej osypanej, obličej, břicho, záda,....Ostatní děti hned začaly plašit, že to je svrab nebo žloutenka :2: Tipuju to na zarděnky, každopádně něco infekčního. A moje tělo se vzmohlo jen na pár pupínků, prej na odpočinek při nemoci nemám nárok :1:

• Lavandis
              Lavandis, 20.10.18 11:01:47  

Mě teda noha nezčernala, jen se mi udělal charakteristický boreliový terč a taková zvláštnost, nebyla to kružnice, ale spíše srdíčko. :15: Samozřejmě znamení, že nemám propadat panice, tak jsem si to vyložila. :2:

• piskle
                piskle, 20.10.18 19:16:34  

blaženost ne? :1:

• Lavandis
                Lavandis, 20.10.18 21:19:23  

Co mi přinesla borelióza za poznání. Pochopení relativnosti dobra a zla, života a smrti těla, jak funguje příroda atd. například. :2: A taky pár docela výjimečných extází. :2: Nevím, jestli to navodila ta únava, kdy jsem o procházce fakt nevěděla, jestli dojdu domů a nadýchala se prány přímo ze Slunce nebo jestli mě borelie okusovali mozek, ale síla, úžasné a posunulo mě to zas duchovně dál. :2:

• rose66
                rose66, 21.10.18 13:22:31  

take se ji bojim a kvuli svemu zdravi nesmim ockovani!

• piskle
            piskle, 20.10.18 19:17:40  

a další blaženost, samá blaženost, kam se podíváš, muhehe :1: :6: :4:

• piskle
          piskle, 19.10.18 19:35:04  

víš co je zajímavý, mam kámošku a ta má kde co. a pořád si na všechno dává stopto bacha, jako čistý ruce, dostatek céčka, cvičení, zdravá strava atd. atd. ale prostě pořád jí něco je a já si právě myslim že jí něco je proto že tomu věnuje pozornost a prostě to pořád řeší, kdyby nechala jít přirozenost svojí cestou a přestala tyhle ho.na řešit nic by jí nebylo ikdyby chlastala, necvičila, a pořád něco neřešila

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 19.10.18 21:24:28  

ne, to je karma :2:

• rose66
              rose66, 21.10.18 13:23:44  

spise prisla o prirozenou imunitu!

• piskle
        piskle, 20.10.18 19:16:17  

ano ano další blaženost, muhehe :6:

• Lavandis
      Lavandis, 19.10.18 18:40:56  

A na ty pneumatiky jsi zvolila jakou duchovní metodu? :15: :4: Nějak si prodýchávala nebo máš z jogy vypěstované svaly, jak zvládnout fyzickou námahu, zvedání těžkých břemen? :4:

• lera
        lera, 19.10.18 18:57:54  

Tělo postoj qigong, kung-fu, pozornost ke všem pohybům, těžiště v hara.
        A pak není tu žádné já, které by něco dělalo , když se vrátí třeba s bolestí, tak ahoj, zase můžeš jít. :15: A pohled, že všechno jsem já, skladníci,zákazníci, pneumatiky, kontainery...jen pozorování, ruce se hýbou, věci se hýbou, já nic nedělám. Když se vypadne, vrátit se. A nevymýšlet blbiny(je jaké je), přítomost.

• Lavandis
          Lavandis, 19.10.18 19:12:49  

Zajímavé. :2: Nutno přiznat, že na toto tedy rozhodně nemám. :15: Tyto siddhi jdou zcela mimo mě, moc toho nezvednu, kolikrát jsem se už udřela do zánětu šlach, třeba když byla balená voda v akci a šlo mi na kase jedno balení za druhým, takže se raději fyzicky šetřím a jak se někde něco těžšího zdvihá, já tam nejsem, mizím a to nikoliv ve smyslu duchovním, ale prostě fyzicky zdrhnu. :1:

• lera
            lera, 19.10.18 19:24:08  

Mě to právě taky překvapilo, k zánětu šlach nebo třeba kloubů jsem také nemívala daleko. Když by mi ještě nedavno někdo řekl, že se budu chodit koupat v zimě do rybníka, tak bych si klepala na čelo a myslela na zápal plic. Ale fakt to není o jedinci, funguje to všude. :15:

• piskle
              piskle, 19.10.18 19:29:20  

ono toho spousta funguje co tzv. neni "normální". spíš si myslim že to co je normální je nenormální, a člověk kolikrát čumí kam až může iluze zajít. no a pak tu máme to vystřízlivění, prostě pravda se ukáže. jinak dobrá praxe, je tu utrpení ale neni tu trpící, všechno co se děje nejsem já (je jen bůh) :1: /ale zároveň jsem já/ ať se děje co se děje, neni tu nikdo kdo by něco chtěl nebo nechtěl dělat

• piskle
                piskle, 19.10.18 19:41:09  

jo a dobrý je to utrpení přijmout, prostě ho vydržet.. s tím že jsem jen toho pozorovatel, jak už píšeš, ono se vlastně vůbec nic neděje, jsou to jen momentální pocity, který vznikly a zase zaniknou

• lera
                lera, 19.10.18 19:41:54  

Přesně, dneska jsem si říkala, co všechno na sebe člověk šije. A jak to je narub. Že je to neuvěřitelně absurdní, kolik strachů a všeho možné na sebe Duch nalepil. A že je to ta největší radost, když ty blbiny opadávaj.

• piskle
            piskle, 19.10.18 19:31:25  

..a co? tak dostaneš zánět šlach, půjdeš k doktorovi, měsíc dva volna, třeba jiná práce.. když to nejde tady jde to jinde.. nic se přece neděje :6:

• Lavandis
              Lavandis, 19.10.18 20:07:46  

A té bolesti při zánětu šlach řeknu, hele na diskutníkách říkali, že stačí říci ahoj, takže ahoj... :1:

• lera
                lera, 19.10.18 20:10:07  

:1: :1: :1: :1: :1:
                to nebylo bolesti :15:

• Lavandis
                  Lavandis, 19.10.18 20:15:51  

:15: jj, psala si to trochu jinak :15:

• piskle
                piskle, 19.10.18 20:23:21  

ahoj musíš říct celý tělesnosti, páč nejsi tělem.. :6: (jinak budeš trpět)

• piskle
                piskle, 20.10.18 19:15:54  

dyť je to přece blaženost, muhehe :4: :6: