Meditace

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Tonda20 (2017-12-17 09:55:35)radkojaga (2017-12-16 22:26:47)a.l.tereza (2017-12-16 20:48:21)promenlivynick (2017-12-16 12:23:57)Mona (2017-12-16 10:39:06)halibeli (2017-12-13 22:09:05)talk (2017-12-13 13:23:05)osoba (2017-12-04 22:59:11)Marieta (2017-11-26 20:06:31)Aitos (2017-10-04 23:58:58)
Meditace
Založeno: 27. 8. 2017 | Příspěvků: 1 772 | Členů: 10
Správci: halibeli (hlavní), promenlivynick

meditace je čistá mysl a otevřené srdce nebo naopak otevřená mysl a čisté srdce

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• talk
    talk, 12.12.17 12:45:24  

Od lidi, kteri se tvarily jako anarchisti, ale spis to byly naky mlady, jsem slysel nazor, ze kdo chce desatero a bozi kralovstvi na Zemi z Nebe, chce fasismus.

Nebo kdo chce, aby bylo pekne, jako treba ve Svycarsku, chce fasismus.

Tak se vyjadrete. Me asi nepresvedcite, ja mam dukazy, o bozim zameru, ale muzete zde vypsat svou skryvanou nenavist vuci Jezisovi a andelum a bozimu radu.
    Vy prece chcete svobodu a mir a nic. To je ze vseho nejlepsi. :4:

Krome radky. Terka, to ma pomotany s vychodnimi naukami.
    Ty sice muzes dojit boziho kralovstvi uz nyni, ale jen v srdci a nejako kolem sebe, ale po druhem prichodu bude zcela uplny a dokonaly.
    Linearni cas se pouziva v neznamejsich cirkvich dodnes, a pouziva se i v Jezisove cirkvi, mezi lidma.
    Sice muzu pouzivat vecnost, ale zaroven i linearni cas. Je to normalni. :4:

Takze radku chvalim, ikdyz neni uplna.
    A nick opet zazaril neurcitymi a nejasnymi texty, zahranymi do neutralna a nic konkretniho nerikajicimi.
    Hraje si s nama. Ukaz jaky jsi treba k manzelce na verejnosti a treba to ocenim. Pochybuji, ze ji takto motas hlavu tou hrou, ale mozny to je. Ale urcite se obcas vyjadris normalne, vecne a konkretne.

Berry, o nic nejde, jen si povidame o chrakteru vecnosti a o nasich charakterech.

Tak se projevte hateri desatera. :1:
    Ja ho zvladam, a citim se dobre i radostne, a navic k nemu mam dalsi pravidla ohledne cisteho a zdraveho zivotniho stylu.

Samozrejme, ze vas respektuju, ale vidim vase charaktery, alespon neuplne.
    V realu muzete byt i piskle a lavandis, i tonda, fungujici slusne, ale ten vas stromecek mate s nedorostlymi vetvemi, nema uceleny tvar a vystavujete zde jen tu peknou dorostlou stranu.

Nechci abysme si zde vypisovaly temnou stranku kazdeho, ale i od ni se lze oddelit milosrdenstvim a svetlem. :4:

• piskle
      piskle, 12.12.17 23:56:26  

muhehe, máš to celý nějak domotaný, pískle vůbec nefunguje a už vůbec ne slušně a nějakej stromeček ho nikdy nezajímal a nezajímá a zajímat nebude a tudíž ho nezajímá ani jestli je nějaká jeho strana dorostlá a jiná ne. zkrátka talku, tyhle přestavy můžeš klidně hodit do jímky. čau :1: :6: :4:

• piskle
      piskle, 12.12.17 23:58:32  

..a jak lze světlo oddělit od tmy a tmu od světla.. na to snad nepřišel ani samotnej buddha, no nic.. :6:

• talk
        talk, 13.12.17 13:20:06  

To je sice duverny, ale budiz. :4:

Kdyz veris anebo alespon trochu vis, mas dukazy, znameni, Ducha, ze nahore je Nebe a to je cely utkany ze svetelnych energii a plne svetelnych bytosti s duchovnim telem.
        A ze Nebe ma mnoho pribytku a klidne muze byt vetsi, nez vesmir.
        Kdyz beres vesmir jako soucast Stvoreni sveta, po Nebi.
        Ve vesmiru mas taky ufo, ale klidne tam muzou byt dalsi entity a tomu se nejlepe podoba Star trek Nova generace nebo Hvezdna brana serial. Povzneseni je na vrcholu, nebo bytost Q, je tam i takovej cert, celej z cerny hmoty. Ale zase se to dostalo nekam k andelum, a ty jsou doma v Nebi. Je to umeni, a to je casto z Ducha.
        Neda se tomu doslovne verit, ale muzes to brat tou Baeysovskou metodou, o ktere jsem tu psal.
        Jsou to odrazy, kdyz to chces brat z pohledu boddhisatvy, zrcadleni.

Taky je teorie, ze je vicero vesmiru, v te bile, svetelne hmote. Ale to uz je zase ohrata polivcicka vedce, umelce. Nic tomu nenapovida, Buh je jednoduchy ve Stvoreni a Zameru.

No, a to svetlo jde z Nebe, po cele Zemi, a je tu trochu i v noci, zaklad tam je, a duse je cela svetelna, dokonce i telo vyzaruje auru.

Takze, kdyz udrzujes dusi cistou, neb jako chram bozi, zustavas ve svetle stale, ikdyz kolem muze byt tak trochu tma. :4:

• piskle
          piskle, 16.12.17 00:17:19  

tak na to si dám třetího wizoura a pokusím se to rozklíčovat a když ne hned teď tak nikdy... :1: :1: :1:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 16.12.17 11:34:39  

si teď dávám http://spacegate.cz/star-trek/star-trek-deep-space-nine/ a žádná kocovina :1:

• piskle
              piskle, 16.12.17 18:43:22  

tahle řada mě moc nezaujala, prostě vojdžr je vojdžr.. :6:

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 16.12.17 20:48:21  

tak některé díly hlavně ty první nemají moc dobrou tech. kvalitu, ale ta myšlenka kde se objeví červí díra - jako průchod do jiného kvadrantu - jejíž tvůrci (zároveň uctíváni jednou civilizací jako bohové a nazýváni proroci) jsou ti kteří nechápou lineární čas neboť znají jen ten "tady a teď" ta je parádní a taky ten scénář že nenapsal někdo kdo tomu nerozumí je patrný i z dalších dílů které mě svým hlubokým obsahem i překvapily....nebo Daxová která má znalosti a paměť svých předešlých 7 životů takže ví jaké je to být (a to nejednou) otcem, matkou, dokonce i vrahem.....no :1: no ono tam toho zajímavého je víc :1:

• Tonda20
      Tonda20, 13.12.17 13:55:59  

Že něčemu nebo někomu nerozumíš, ještě neznamená, že jsi vše pochopil. Možná jsi jen natvrdlý a úzkoprsý a nenasloucháš lidem. Jsou tu i lidé, kteří prošli na druhou stranu, ale Ty je vůbec nemusíš poznat.
      Nicka a dalších si já osobně velmi vážím.
      Měl by jsi se naučit přepnout na českou klávesnici a pokud máš jen anglickou, pak těch pár písmenek v češtině navíc, by jsi se, jak předpokládám, mohl naučit.
      Možná se mýlím já, co já vím. :1:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 13.12.17 15:53:50  

jasně, já to mám pomotaný..., teď už stačí jenom dokázat existenci toho já :1:

• promenlivynick
    promenlivynick, 11.12.17 17:09:56  

svět je velmi široké místo.
    Zastavil jsem u jednoho výkladu, kde byly pěkné sedačky.
    Líbilo se mi jich asi pět z té stovky vystavených.

rozmezí bylo opravdu široké, od 70.000-110.000/ks/dva zadky.

Svět je opravdu široké místo, uvědomil jsem si, jak krásné je posezení v čajovně na polštáři..

• radkojaga
      radkojaga, 11.12.17 17:44:03  

:2: :2: a to jsi si je ještě neodzkoušel, třeba vůbec nebyly pohodlné

• promenlivynick
        promenlivynick, 11.12.17 17:52:32  

seděl jsem ve všech.
        Pohodlné byly.
        Polštářek ale takéééé ! :4:

• radkojaga
          radkojaga, 11.12.17 17:58:33  

to já nejraději pohovku... poloha vleže. :2: :2:

• promenlivynick
            promenlivynick, 11.12.17 18:31:53  

spočítal jsem pohovky co tady mám .. jsou tři.
            ......
            Pod tlakem tvých příspěvků však uznávám, že můj pohled na nové sedačky čistě z hlediska jejich ceny byl úzkoprsý a .. a. :4:

• radkojaga
              radkojaga, 11.12.17 18:35:38  

třeba se občas najde nějaký ... co je koupí,jinak by je tam neměli :1:

• promenlivynick
                promenlivynick, 11.12.17 19:18:34  

jo, to jo..
                Podíval se na moje brýle (značky porsche)
                a řekl, že teď odvezli 6 sedaček majitelům automobilky porsche.
                ............
                Prodávají hlavně v katalozích na internetu po Evropě, v reále jsme se tam s bílým peugeotem 208 museli vyjímat nepatřičně . ( sami v showroomu takřka 1000 m2.)
                ......
                Nemyslel jsem to zle, jen jsem řekl že svět je dostatečně široký, že se do něj vlezou majitelé automobilky porsche , dále lidé vlastnící nějakou sedačku a lidé vyznávající dobrodiní čajovězenového polštáře..
                ...........
                a nekupodivu může jít o jednoho člověka na různých místech nebo o jednoho člověka na místě jednom , kterémkoli.
                ...........................................
                Tedy chvála různosti.
                A to přesto, že některá se může zdát hodně různá. :4:

• piskle
                  piskle, 15.12.17 07:06:13  

já toho nicka prostě miluju (číst :1: ) :6:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 15.12.17 22:06:18  

já tě taky miluju, vlastně se ..

• piskle
                    piskle, 16.12.17 00:15:46  

jak jako "se" ? on tam někdo jako je kdo by "se" miloval? :1: :1: :4: :6:

• radkojaga
                    radkojaga, 16.12.17 08:45:11  

kdo "se" asi vysral mému vnoučkovi včera do gatí :1:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 16.12.17 12:23:57  

Dvouznačně. Svět je přece orgastický.

• talk
    talk, 4.12.17 12:07:21  

Nedavno vysel barevny casopis od Vodafone, maji ho v jejich prodejnach, kde je clanek o Bayesovske statistice.

Je tam rozhovor se vzdelanou vedeckou pracovnici, ktera mluvi o tom, ze nekteri z nas maji mozky pracloveka, kdyz se ridi instinktem nebo prvni teorii, ktera je napadne, nebo se jim zalibi.

V te Bayesovske statistice jde o to znat pokud mozno veskere teorie a hypotezy, v nasem pripade zde sveta, a tyto hypotezy samostatne vytvorit na zaklade dostupnych znalosti, a porovnavat je mezi sebou a z nich udelat prumer pravdepodobnosti.

Kdyz pry vetsina lidi na Zemi zacne takto uvazovat, posuneme se jako lidstvo vyrazne dopredu. Cili ekologicky, politicky, lidsky. :4:

• piskle
      piskle, 5.12.17 23:28:43  

tak mě napadlo při poslední větě: "myslete takňák politicky soudruhu" (troník z čenejch baronů) :1: :1:

• piskle
      piskle, 5.12.17 23:31:54  

dopředu dopředu, furt se něco posouvá dopředu, ale napadlo už někoho kdy "tam" vpředu konečně budem? vážení přátelé - nikdy.. (protože zde bude pořád ono "posouvání se dopředu") a kde je ono "tam" no kde? no je to přece tady a teď.. :6: :1:

• talk
        talk, 7.12.17 11:41:55  

Po druhem prichodu Krista na Zem, nastane Bozi kralovstvi a Posledni soud. A bude to v pohode. :4:

• Tonda20
          Tonda20, 8.12.17 15:51:40  

Proč to vše nenastalo již po prvním příchodu? Pokud vím, nastala spíše doba temna.

• radkojaga
            radkojaga, 8.12.17 16:30:35  

jaká doba temna?

• halibeli
              halibeli, 8.12.17 19:21:14  

by spíš zajímalo proč by měl chodit podruhé ?

• radkojaga
                radkojaga, 8.12.17 19:23:23  

podruhé určitě...v tomto těle ho spatřit nelze nebo jen za extrémních podmínek (mezi životem a smrtí), už si dlouho povídáme o tom, jak nás smysly, prostor a čas klamou tedy...

• promenlivynick
                promenlivynick, 9.12.17 15:12:48  

to je moc dobrá otázka
                Navádí se zeptat, co se bude dít před příchodem třetím.

• radkojaga
                  radkojaga, 9.12.17 15:17:56  

hmmm, k tobě musí přijít třikrát? :1:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 9.12.17 17:26:35  

do třetice všeho dobrého ? :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 9.12.17 19:36:46  

třeba pak zůstane :2: :2:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 10.12.17 08:21:34  

někdo by mohl zařvat něco jaako přihořívá ..
                    třeba vůbec neodešel ? :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 10.12.17 08:41:35  

no to určitě ne.. ale to víme přece :2: :2: Byl, je a bude zde věčně. Píše se tak trochu záhadně... již před stvořením světa. A co bylo před stvořením světa? no nic :1: to je prostě teologie tu nelze brát matematicky.
                    Ale řeknu ti jak to vidím konkrétně. Malé děcko se narodí... bůhví co vnímá, něco mlhavého ale pokus se vžít do naarozeného baby (kočky, listu, kamene), jí, pije, vyměšuje, rozčiluje se, škemrá o něco, je nespokojenýs tím co má (u kamene je to složitější) a najednou se mu v hlavě rozsvítí: Heuréka já žiju! Já jsem já XY a jsem svobodný (to je iluze) Ale řekla bych že tento moment je první příchod Ježíše Krista. Sebeuvědomění a možnost volby! Teprve v tento moment začíná odpovědný život....

Žiješ si žiješ si žiješ si dle svých předsv o svobodě a stárneš a slábneš a slábneš a naajendou přichází Ježíš Kristus podruhé. Někdy dříve a někdy později a někdy teprve v poslední vteřině tvého života. A člověk umírá sám sobě... otvírají se mu oči a on dává účet svému životu. Sám sobě skrze Krista. protože jen to co je skrze něj... je živé.

• talk
                    talk, 11.12.17 12:18:26  

Dle krestanstvi prijde podruhe na Zem, ve sve bozi podobe. Mozna s nim andele a nastane bozi Soud, pro vsechny okamzite postupne. Lide to uz uvidi na vlastni oci a nebudou to moci popirat jakkoli, at uz to dela nekdo mene ci vice. A dobri pujdou do Nebe, ale Zeme bude zbavena zla a bude zde Bozi kralovstvi a tak tu budou mnozi moci zustat. Zlo bude zcela oddeleno v temnote a potlaceno.

Vic nevim, a to co pisu mozna neni presny. :4:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 11.12.17 17:06:02  

no, napadlo mne sice jedno místo kam by tě talku s tím mohl chtít někdo poslat, ale ono je hezky všude .. :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 11.12.17 17:49:55  

ono to totiž má svoji přesně popsanou "podobu" jak to bude... :2: :2: četlo se to včera na mši. Omlouvám se že píšu tak trochu z jiného soudku, ale je to velice zajímavé.

2. ČTENÍ 2 Petr 3, 8-14
                    Čekáme nová nebesa a novou zemi.

Čtení z druhého listu svatého apoštola Petra.
                    Jednu věc, milovaní, nesmíte přehlédnout: že je u Pána jeden den jako tisíc roků a tisíc roků jako jeden den. Ne že by Pán otálel splnit to, co slíbil, jak ho někteří lidé obviňují z otálení, ale je k vám shovívavý, protože nechce, aby někdo zahynul, naopak chce, aby se všichni dali na pokání.
                    Ten den Páně však přijde jako zloděj a tehdy nebesa náhle s rachotem pominou, živly se stráví žárem a země i všecko na ní bude souzeno.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 11.12.17 22:17:54  

nějak mi nesedí to poprvé podruhé..., poprvé když se vtělil a podruhé když vstal z mrtvých takže podruhé asi u těch u kterých podruhé neproběhlo a u těch u kterých podruhé proběhlo ti už žijí v nové zemi.....a ještě ten nešťastný lineární čas.....no nic :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 11.12.17 22:34:18  

ono by to mělo být dvakrát... tedy dává mi to smysl. Nelze to spojovat s existencí lidského těla... nýbrž pouze a jedině s úsekem obživnutí a uvědomění (spáse) se v těle.

• promenlivynick
                  promenlivynick, 11.12.17 19:50:29  

Mea culpa .
                  ......
                  trochu se to podobá
                  http://www.led-pasky.senzakup.cz/
                  (končí za čtyři hodiny a něco )
                  aneb kup hned, akce končí..
                  .......
                  Koupil jsem jeden.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 13.12.17 15:49:50  

každý rok má můj muž od Ježíška něco co svítí - on to už od dětství miluje, letos jsem mu chtěla koupit - zdálo se mi o tom - svítilnu co vydává světlo které lze rukou formovat, tvarovat a různě v něm měnit způsob toku světla, aby např. vypadal jako jemné částečky písku který se přesýpá..., jenže takovou ještě nikdo nevyrobil :1: ..takže děkuji za tip, p.nicku, jednu velkou pusu ode mě :2:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 13.12.17 16:55:20  

dnes mi to dorazilo poštou, můžu do mailu poslat foto.
                    :4:
                    ........
                    ale toto je bomba
                    https://www.livinglight.info/

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 13.12.17 23:31:34  

tak to je úžasné, jestli jsem to správně pochopila, fotosyntéza rostlin vytváří energii kterou bychom rozsvítili celá města :2: ..jinak už mám objednáno, paráda :15:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 14.12.17 00:32:38  

:4:

• Berry01
            Berry01, 8.12.17 20:40:11  

Určitě globálně...někteří pohasli....jiní se rozsvítili...
            jak uz to chodi....))

• Berry01
              Berry01, 8.12.17 20:50:29  

Druhý příchod...někteří zaplápolají.jiní pohasnou....tak jako hvězdy na nebi.Někteří je osobní...lepši by byla formulace část přírody.Kdyby přiroda zahodila svou kouzelnou hůlku- tvořivost změnu byl byl to tu samý robot.

• Berry01
                Berry01, 8.12.17 20:56:20  

A Mesiáši???Sám sobě Mesiášem...1..,2.,....Jdou pěkně v řadě jako vojáci....Sám sobě nejlepším rádcem..ve stavu nevim nic....ale jsem tady nespim...

• Berry01
                  Berry01, 8.12.17 21:04:38  

Meditace je pro lidi co maji potřebu vypnout vše co je ždímá...uf.., zas melu kosti a kůže...sorry Tony..))

• radkojaga
                    radkojaga, 8.12.17 21:24:37  

:2: :2: Lze meditovat v posteli?

• halibeli
                    halibeli, 8.12.17 21:35:23  

lze , ale lepší je relaxace a dobré spaní :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 8.12.17 21:37:56  

tedy když se v noci vzbudím, začnu si opakovat letopočty... a moje mysl mi pořád unik bokem. Beru to od Velké Moravy, Přemyslovců, Lucemburky, Jagelonce k Habsburkům a snažím se všecky letopočty seřazovat po sobě a pozornost mi pořád uhýbá. Najednou myslím na něco jiného... zpátky! jedem další událost... a opět uhnutí zpátky a takhle se v noci bavím. A říkám si, teď se dívám jak si hraju s myslí, paměť jako pytel sraček. a příkaz který říká mysli, drž se niti... neuhýbej. A mysl utíká... roztéká se jako řeka, nechce sloužiti.

• radkojaga
                    radkojaga, 8.12.17 21:39:05  

čím jsem starší, tím obtížněji se koncentruji... mozek mě nechce poslouchat.

• radkojaga
                    radkojaga, 8.12.17 21:41:15  

jde o princip... nikoliv o obsah. mysl lze zaplnit jakýmkoliv obsahem. teoreticky. prakticky si mysl dělá co chce... roztéká se do podružností, těká z místa na místo... uhýbá do fantazií a představ. Odmítá se podřídit mé vůli.

• radkojaga
                    radkojaga, 8.12.17 21:45:30  

je velice zvláštní... bytostně se dotýkat mysli jako věci, jako předmětu který se dá zabalit do ruličky...a vycvrknout na měsíc. Dívat se jak se prázdný list zaplňuje klikyháky nesmyslnými... ve své podstatě. jedno jestli letopočty nebo co bylo k obědu nebo jestli zítra půjdu nakoupit. to všecko píše... neviditelná ruka na papír, který je pořád a pořád dokola čten... bez zastavení nekonečně minut, vteřin a pak přerušen na dobu spaní. najednouse rzsvítí světlo a ppír se začne popisovat. ať vědomě příkazem nebo nevědomě blbinami

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 8.12.17 23:01:46  

he he :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 8.12.17 23:28:57  

he he :1:

• piskle
                    piskle, 8.12.17 23:30:10  

mu :14:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 8.12.17 23:31:39  

:1:

• piskle
                    piskle, 8.12.17 23:37:46  

pozice svědka, kterej si uvědomuje přechod ze snu nebo hlubokýho spánku do bdění, ten svědek který zaregistruje "já jsem" a dále registruje "já jsem ten a onen", ten svědek kterej ráno zaregistruje aha už je tu zas pískle s jeho "příběhem".. musim začít hrát tu hru na "pískleho" :1: :6:

• a.l.tereza
                      a.l.tereza, 8.12.17 23:42:18  

jo "musíš"? jo? :4: he he :1: :1:

• piskle
                    piskle, 8.12.17 23:50:01  

mu.. sím :1: :1: :4:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 8.12.17 23:56:35  

musíš čurat kakat hajat papat bumbat..., to že "musíš" něco dalšího jiného si vymejšlíš :6: :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 9.12.17 00:01:54  

tak na půl :4: :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 9.12.17 00:39:27  

na půl proto, že tomu že "musíš" věříš, kdybys nevěřil, věděl bys že nemusíš, ale že můžeš, he he :1: :15:

• piskle
                    piskle, 9.12.17 11:27:59  

radši jsem to smazal :6: :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 9.12.17 18:36:25  

gggrrrrrrrrr... :10: :10: :1:

• Yossa
                    Yossa, 12.12.17 21:04:59  

Pískle- Na svědka se vys.r :1: . On je svědkem jen proto, že je u všeho, neb je to z něj vše utvořeno....vlastní tvář ( pozici která by šla zastávat) však nemá.

• piskle
                    piskle, 16.12.17 00:19:39  

dobře mistře, seru na svědka.. a ten je teď posraný.. co s tim? nic.. já vim.. :1: :6:

• piskle
                    piskle, 16.12.17 00:20:11  

..vlastně nevim, svědek aby se v tomu už vyznal :1:

• halibeli
                  halibeli, 8.12.17 21:08:43  

:2: