Meditace

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Mona (2018-04-26 06:59:02)halibeli (2018-04-25 23:34:44)a.l.tereza (2018-04-25 22:28:56)radkojaga (2018-04-25 22:00:44)promenlivynick (2018-04-25 21:55:39)talk (2018-04-25 13:41:44)Tonda20 (2018-04-24 17:47:02)osoba (2018-04-22 21:25:07)lera (2018-04-17 10:03:49)Lavandis (2018-04-16 19:46:27)Marieta (2018-02-02 14:42:58)Aitos (2018-01-22 15:25:37)
Meditace
Založeno: 27. 8. 2017 | Příspěvků: 3 057 | Členů: 12
Správci: halibeli (hlavní), promenlivynick

meditace je čistá mysl a otevřené srdce nebo naopak otevřená mysl a čisté srdce

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• promenlivynick
    promenlivynick, 25.4.18 19:17:43  

toto co je tady.

• talk
    talk, 19.4.18 18:30:32  

Ja jsem právě celistva bytost, ucelená, zabývám se duchem, duší i telem. Zajímaji me hodnoty ducha, charakteru i zivota. Zajímá mě drobny nedostatek na duchu, ale i necistota na zemi. Zajímá mě duch i zivot, cesta i smysl, který to tvoří, forma i prázdnota jsou od sebe neoddelitelne. Zabývám se uceleným pohledem na věc.

Nezabývam se cumenim do energie a nazývanim to zájmem o zdroj a všemu hodnotnemu nazývanim majou. To je ubohý.
    Ale zájem o cele stvoření a procesy v něm, a hodnoty, krásy Země a vesmíru, a cíle Nebe a bytosti dobry, talentovaný i čistý a respekt k duchovnu i materiálnu.

• talk
      talk, 19.4.18 19:09:53  

A právě uchylka na jednu nebo druhou stranu neni zdravá.
      Buddha spočívá ve středu, middle way, jak řekl sam dalajlama.

• promenlivynick
        promenlivynick, 19.4.18 23:12:31  

pak ti chybí již jen trochu pokory.
        Vzhledem k tomu, že to ostatní je ubohý..

• talk
          talk, 20.4.18 13:08:53  

Diky, ale pokoru mam dnes a denne. Byl to proste priklad, samozrejme nejsem sam, kdo to vidi takto, neni to pouze ze me, ale pratele jsou podobni. Slova jsem volil nektera takova a nektera makova, vzhledem k nekterym pisatelum. Ale samozrejme, vse se vyviji, a vzdy nejsme v rovnovaze.

• Berry01
            Berry01, 23.4.18 21:28:37  

Nepiš o všech,o těch moc nevíš ,když napíšeš... jo občas nejsem v pohodě budu to chápat nejsem na tom jinak...

• Berry01
              Berry01, 23.4.18 21:29:13  

Upřímnost se hodí...:-)

• talk
    talk, 7.4.18 20:39:46  

Terko, kazdy vstupuje a vystupuje do reality zivota, nekdo zdanlive vubec, ale prece, nekdo umelecky, nekdo vice ci mene, ale tvorba je deni a zamer, a aktivita, a kdo by zastavil kriminalni ci hrisny duse, bez desatera, bez aktivity. :4:

• piskle
      piskle, 7.4.18 21:11:39  

snad ti to jednou GURU vykouří z hlavy tyhle ptákoviny, "bůh ti žehnej" muhehe :1: :1:

• talk
        talk, 9.4.18 12:04:37  

Proc?

To ja preci vim, ze ve vetsine pripadu, jsou veci dobry, ikdyz by mohly byt lepsi, a nezasahovani chapu. :4:

• piskle
          piskle, 13.4.18 23:16:37  

věci jsou takový jaký jsou :6: :8:

• talk
            talk, 19.4.18 15:33:40  

Presne ... veci jsou proto realny nebo doopravdicky, a ucta k zivotu a druhym by mela byt normalni ... ne popirani, maja a podobny ruseni smyslu zivota a ducha ... to me prijde az sociopaticky a neprejici ... :4:

• talk
              talk, 19.4.18 15:41:40  

A prijde me to nestastny ... :4:

• promenlivynick
                promenlivynick, 19.4.18 23:19:13  

Talku, fandím ti.
                Nicméně pískle hovoří o něčem kam se ti nedaří aktuálně dohlédnout. A písklemu se zas nedaří dohlédnout tvá upřímná snaha .

• radkojaga
                  radkojaga, 20.4.18 07:36:59  

ani jeden z nás účastníků nemá mandát na posouzení, kdo kam dohlédne a jak na tom je. Můžeme si něco představovat, nebo být vtipní, můžeme druhého poučovat.
                  řeknu příklad. někdo umí spočítat integrály a má problém si zavázat tkaničky u boty, a někdo umí skvěle zavazovat tkaničky ale s integrály neví co si počít. A ti dva se sejdou.... a ten první hned spustí s integrály, a že jak je to úžasné a jak ho to uspokojuje. No a ten druhý koukne tomu integrálovému na plandající tkaničky u boty a hned se skloní a zavazuje je. A ten na něj kouká: a nezapomeň na ty integrály ...:-) a jde se zavázanou botou dál... dokud se mu nerozváže

• radkojaga
                    radkojaga, 20.4.18 07:40:11  

tedy a poučení? oba si myslí o tom druhém jaký je ten druhý neschopný motaj. Jeden neumí integrovat a druhý si zavázat botu. :2: :2:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 20.4.18 07:42:51  

neřekl jsem přece nic jiného. :4:
                    .........
                    když člověk kouká jedním směrem nedohlédne prostě jinam.
                    A doplňkový problém k první větě: Když tím jedním směrem nekouká , nikam nedojde.
                    Doplňkový problém k větě druhé : když člověk někam došel, vidí to kam došel a nevidí to, kam došel člověk jiný.

• radkojaga
                    radkojaga, 20.4.18 09:27:11  

:2: :2: oba OK.

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 14.4.18 12:39:53  

nejsem ta která by něco takového řídila ani ta která si dala život ani ta která by tomuto životu - této soustavě těla a mysli - určila program kterým se má řídit, co mi v tomto stačí je vědět že vše co je projevené je i projevem Nejvyšší inteligence které jsem já jen svědkem a že vše co je projevené nemá věčné trvání, proto zde nejsou ani žádné zásluhy za něco co ty zveš dobrým skutkem, proto zde ani něco co by se dalo zvát "mým" dobrým skutkem neexistuje..., jak píše pískle "věci jsou takový jaký jsou"....

• piskle
        piskle, 14.4.18 19:29:43  

:-*

• talk
        talk, 16.4.18 12:10:16  

Vse neni projevem Boha, ale lidi, protoze jim dal Buh svobodnou vuli, a oni od Raje sami tvori a ziji. Je to mozny, protoze maji v sobe bozi jiskru, ale nejsou dokonaly, aproto je svet takovy. Ale lidi nesou za svuj svet odpovednost, aproto konaji, aby bylo k obrazu Bozimu, alespon nekteri. :4:

• piskle
          piskle, 16.4.18 19:07:43  

tvl samozřejmě že je to k obrazu božímu.. vždyť je to samo bůh, veškerý konání, cokoli, cokoli má schopnost tvořit nebo ničit.. ta síla která koná, tvoří nebo ničí.. to je bůh.. a teď jedna třešnička: bůh neni (tedy jako stvořitel) je to vědomí a představy v něm.. něco jako ve snu.. kdo stvořil tvuj snovej svět? bůh? kterej? ten kterej stvořil tenhle "reálnej" svět.. nevim prostě stačí nemít IQ tykve a trochu se zamyslet, jenomže to bolí a někdo na to prostě ani nemá :6: :4:

• talk
            talk, 17.4.18 11:53:24  

michas vse dohromady, nemas strukturu, a tupe zvanis ...

• talk
              talk, 17.4.18 12:32:22  

Struktura neboli bozi hierarchie je logicka a cista a jeji zamer a jeho konani je potom projevem skutecne inteligence.

Vidis cely svet, takovy, jaky je, ne zadny nizky vychodni teorie rozkladu, ze vse je vedomi nebo energie.
              Vidis duchovno v realite, a vsechny ty ruzny spolecensky skupinky, ruznych kvalit, zamereni a ucelu.

To je realita, proste se zase z toho rozkladu a odstupu, ve kterym zijes vrat do skutecnosti vsedniho dne a uvidis ciste a realne.
              A to svoril a spravuje Otec a lidi, jeho deti, Syn a Duch svaty.

Mame rozdilny nazory, a ja se s tebou vice dohadovat nebudu, rekl jsem ti dost. :4:

• promenlivynick
                promenlivynick, 18.4.18 10:49:14  

talku, takhle asi ne.
                Neberu ti tvoji VARIANTU křesťanství a neberu písklemu jeho POJETÍ , ale to co vám oběma chci vzít, je to přesvědčení o konečné pravdivosti jakéhokoli tvrzení vůči všem lidem.
                ..............

Jakékoli tvrzení se totiž může dotýkat pouze jediného člověka a to toho, co to tvrdí.
                ..
                Nemůžeš proto odsoudit východní filosofie jako nízké .
                Jo a pískle by se měl omluvit tykvi.
                Protože například mně se s ní doposud nepodařilo spojit abych se jí zeptal na její myšlenkový světonázor. Obávám se, že jí to za to nestojí se se mnou bavit :4:

• talk
                  talk, 18.4.18 14:18:35  

Zkusim to jinak vysvetlit piskleti a treba i nekomu:

Podivej piskle, chlapsky, byl jsi na vojne?
                  No, a tam delas rozborku samopalu, a co? No, a sborku. Rozborku, sborku.
                  Nebo i jinak, mas rozbity radio, tak ho rozeberes a spravis, a co? No, zase ho slozis dohromady, aby ti hralo, do zivota.
                  Neboli jeste jinak, delas studii, a udelas analyzu a co?
                  No, udelas nejaky zaver, vztah do realu, cili udelas syntezu.

A takhle nak to je, a funguje ... :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 18.4.18 16:02:59  

řekla bych že i rozumím co máš na mysli. rozklad jako rozložení na činitele...(východní nauky) a pak zase sestavení dohromady jako funkce Ducha...

• piskle
                    piskle, 18.4.18 19:01:29  

haha, ne na vojně jsem naštěstí nebyl.. já se spíš zajímal vždycky o ten zdroj - jakože je jedno jestli někdo dělá rozborku nebo sboruku, byl nebo nebyl na vojně, ale KDO byl nebo někde nebyl nebo cosi ne/dělal. zabývám se zdrojem, ty se zabejváš následkem neboli májou :6:

• radkojaga
                    radkojaga, 18.4.18 19:13:23  

neřekla bych...Buddha rozebral lidskou osobnost na šroubky (procesy) a řekl že jsou všecky prázdné... to nikdo nezpochybňuje. Následně tyto prázdné procesy použil. Mluvil, chodil, seděl... díval se, cítil.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.4.18 19:41:31  

a proč ne? mája studuje máju :1:

• talk
                    talk, 19.4.18 12:43:35  

Samozrejme radko, a ucil o trvalem stesti neboli pokoji, jak pro mnichy, tak pro laiky, kteri ziji normalni zivoty s rodinami. Taky ucil o zlate stredni ceste. To bylo s tim, ze pokud je struna moc napnuta, praskne, a jeli moc volna, nebude hrat. :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 19.4.18 12:46:50  

něco jiného je učení, tedy naslouchání dobrým radám (čtení, dívání, slyšení, etc) a něco jiného je otvírání se zevnitř a vnímání hlubin svého srdce... tam uvnitř v hloubce "jsme" jedno. Ale to cvrlikání na povrchu...je třeba nechat cvrlikat. Potěšit se nebo poplakat a jde se dál.

• talk
                    talk, 21.4.18 16:44:40  

Nechci tě zklamat, spíš napravit radko, ale to co je tam vidět je kus vlastni duše, ta energie, a jak to ta duše od shora dolů citi a jaké má vědomosti a obraz pravdy.

• radkojaga
                    radkojaga, 21.4.18 16:46:42  

Talku, někdy mluvíš na mě příliš obrazně. Jak mě chceš napravit? číím?

• piskle
                    piskle, 24.4.18 19:42:55  

talk vůbec mluví jak tydýt, zřejmě na něčem frčí, na nečem pozitivnim :1: :1:

• piskle
                piskle, 18.4.18 19:20:22  

struktura, hierarchie, inteligence, rozklad a růst - to vše je mysl :1: otec, syn a duch to už je potom taková májová nadstavba mysli, asi něco jako brahman a parabrahman atd.. :6: :1:

• radkojaga
                  radkojaga, 18.4.18 19:26:07  

to že si tady píšeme abecedou je taky mysl, kdyby tvoje mysl nerespektovala dohodu o abecedě, tak budeš jen pískat a nenpíšeš nic.

• Tonda20
                    Tonda20, 19.4.18 12:40:49  

Dobré je si uvědomovat i mezery mezi písmenky.

• radkojaga
                    radkojaga, 19.4.18 12:43:44  

nechápu...

• promenlivynick
                    promenlivynick, 19.4.18 23:23:00  

jednoduše - to co je za, nebo před, nebo mezi slovy.

• radkojaga
                    radkojaga, 20.4.18 06:25:59  

Nicku, i ty Brute? :2: Jste všichni jak rádio. mluvím o používání mysli, nikoliv o uvědomování si mez... jak bych psala kdyby to mezi řády nebylo :1: :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 20.4.18 06:27:09  

nerozumím proč mi to píše... jestli vypadám že se to právě potřebuji dozvědět :2: :2:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 20.4.18 07:46:22  

třeba to nepíše tobě jen upozornil, že písmenka nutně potřebují mezeru, tedy odstup, jinak by se slila do chuchvalce. dohodněme se tedy, že mezera je pětadvacátý znak naší abecedy.
                    ......
                    no a když bude taková mezírka v čase i součástí našeho uvažování, odstupu, pak nebude chuchvalec abeceda ani svět..

• promenlivynick
                    promenlivynick, 20.4.18 07:53:46  

jinak popkusil li bych se interpretovat co si myslím že si toník myslel tak :
                    ...
                    Slovy to popsat nejde. Jen mlčením.
                    ...
                    Třeba to toník toplní. :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 20.4.18 09:29:42  

to nezpochybňuji...zajímalo mě, proč má potřebu to psát jako komentář pod mne. žebych vyvolávala dojem že si to neuvědomuji? No snad nejsem vztahovačná. nebo je to obecně... jakože si to máme uvědomovat pokud si to neuvědomujeme.

• promenlivynick
                    promenlivynick, 25.4.18 19:16:44  

všechno leží. Dokud to nezvedneš ..
                    .........
                    naštěstí nic neudržím věčně.
                    Proto všechno furt leží.

• radkojaga
                    radkojaga, 25.4.18 19:18:19  

zvedne to někdo jiný a praští tě tím po hlavě :4: to už raději zvednu sama :1: :1:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 25.4.18 19:35:52  

tolik nedůvěry vůči ostatním a tolik důvěry vůči sobě !
                    .......
                    kdysi , když byl čaj moc horký, jsem ho přelíval tam a zpět mezi dvěma hrnkama.
                    ..
                    dnes ho nechám stát.

• radkojaga
                    radkojaga, 25.4.18 19:46:16  

já taky, a teď ne :2: asi mám víc času

• promenlivynick
                    promenlivynick, 25.4.18 19:57:44  

času máme stejně.
                    Ale přibylo důvěry. Třeba i v čaj. :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 25.4.18 19:59:53  

to je možné :2: :2: věřím více čaji i sobě

• promenlivynick
                    promenlivynick, 25.4.18 20:10:17  

no vidíš, to máš hned dvě dobré zprávy :2:
                    ..
                    To já si sebe kolikrát ani nevšimnu..

• radkojaga
                    radkojaga, 25.4.18 21:45:30  

to je dobře, člověk si sebe nevšímá když vše funkční a bez problémů

• promenlivynick
                    promenlivynick, 25.4.18 21:55:39  

:4:

• piskle
                  piskle, 18.4.18 19:27:07  

tak samozřejmě :6:

• radkojaga
                    radkojaga, 18.4.18 19:31:39  

takže klidně můžeme předpokládat (nevíme to) že za textem a rozborem a sborem je prázdné nic i když je tam uveden nick talk, nebo ratka nebo pískle. nic tam není :1:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 18.4.18 19:44:45  

:1: a tisíce dalších pojmenování Boha který pojmenovat nejde..., no, někdo to dělat musí :6:

• osoba
                    osoba, 22.4.18 12:20:17  

Boha nelze pojmenovat? Tebe asi taky ne. ON se dává osobně poznat, což je nad tvé chápání.

• piskle
                    piskle, 22.4.18 20:55:23  

příjemné šimpanzí sny o šimpanzím pámbíčkovi :4: :1: tak snad se jednou dočkáš šimpanzího ráje :6: :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 22.4.18 21:47:45  

osobně poznat se dává, ale jména mu dávají lidé tak jak v něj věří jak to cítí kým je, někdo mu říká Intuice, jiný Univerzum Vědomí Absolutno, další si ho personifikuje na Ježíše, Krišnu, Buddhu..., proto se jeví že jich je více - každý si obhajuje to své - a ne jen jeden...

• piskle
                    piskle, 24.4.18 09:49:52  

mě se líbí jak se tu vždycky to šimpanzátko rozlítí do běla :1: :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 24.4.18 23:37:32  

že je milá :1:

• osoba
            osoba, 22.4.18 12:18:43  

NO, takk neměj IQ tykve a namáhej svůj zavirovanej mozek, aby poznal a přijal pravdu, které svými bláboly odporuješ. Tvůj názor, že neexistuje Stvořitel, je hodně mimo mísu, ale je populární pro samospravedlivé bezmozky s iluzí, že stačí něco popřít a přestane to existovat. Hlavně Bůh, aby mohli snít o tom, že nemají zodpovědnost vůči Němu za svůj život.

• piskle
              piskle, 22.4.18 20:53:08  

pokusím se omluvit tykvy takhle: IQ šimpanze :1: :1: sanitka prej už jede :6: :1:

• osoba
                osoba, 22.4.18 21:25:06  

Jsi opravdu jen k politování. ROzum to ne ní, svědomí nezná ani z encyklopedie, ale držkovat to umí. zamindrákovaná bytost.

• piskle
                  piskle, 23.4.18 11:09:42  

oo děkuji moje opičí královno :1: máš tam ještě něco nebo už je to všechno? :1: :6:

• piskle
          piskle, 16.4.18 19:17:30  

dokonalý nejsou, protože to samotný "já jsem" je svym způsobem chyba v metrixu, chápeš? ale to nevadí že ne.. :6: :8: :1:

• piskle
          piskle, 16.4.18 19:19:30  

lidi nesou tak akorát velký hovno.. kdo nese odpovědnost za to že tu jsou lidi a že konaj tak jak konaj? lidi? ty neseš odpovědnost za to že si tě rodiče udělali? :8:

• piskle
            piskle, 16.4.18 19:32:50  

rodiče nesou odpovědnost že si tě udělali? oni tě opravdu UDĚLALI? nebo si to prostě rozdali a bylo to? :8: :1:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 16.4.18 19:37:49  

a kdo jim při tom svítil? :1:

• piskle
                piskle, 16.4.18 19:43:38  

žárovka..? ale tu žárovku rozsvítilo vědomí :6: talku zeptej se jestli tě náhodou nedělali potmě :1: :1:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 16.4.18 19:50:43  

tak třeba mě dělali určo při červeným víně :1:

• piskle
                    piskle, 16.4.18 19:52:34  

mě prej ňák po vobědě, po kafi :1: :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 16.4.18 20:37:22  

:1: :1:

• talk
                    talk, 17.4.18 12:40:30  

Za druhy, ja jsem dite lasky, vymodleny, to rikala maminka.

Zaprvy, byla stvorena moje duse v Nebi.

Za treti jsem zrozen z Ducha, po krtu. :4:

• piskle
                    piskle, 17.4.18 17:38:24  

jasně rodiče chtěli přesně tebe :1: muhehe :1: :1: