Meditace

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Lavandis (2018-10-21 19:20:41)radkojaga (2018-10-21 19:18:32)a.l.tereza (2018-10-21 19:18:24)lera (2018-10-21 10:59:35)Mona (2018-10-21 10:28:59)Cho (2018-10-20 23:20:20)talk (2018-10-15 13:11:30)kaima (2018-10-11 17:11:55)Tonda20 (2018-10-11 10:32:35)halibeli (2018-09-29 20:18:09)osoba (2018-07-30 20:18:58)Diskutnice (2018-07-09 21:00:58)Marieta (2018-07-06 21:58:16)
Meditace
Založeno: 27. 8. 2017 | Příspěvků: 4 380 | Členů: 13
Správci: halibeli (hlavní), promenlivynick

meditace je čistá mysl a otevřené srdce nebo naopak otevřená mysl a čisté srdce
.......

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• intago
    intago, 16.10.18 08:33:59  

Kdysi jsem sem dal odkaz na můj příspěvek na přednášce 75. narozeniny LSD ve Fabrice v Praze Holešovicích ze dne 19.4.2018 pořádané Českou psychedelickou společností.
    http://intago.sweb.cz/prednaska.htm
    Až nedávno jsem zjistil, že byl nahrán, i když ne ve velké kvalitě, tak jsem ho tam přidal :2:

• intago
    intago, 15.10.18 17:32:54  

Kdyby se tu dalo pokecat s takovými jako je
    https://www.tedxprague.cz/filip-tyls
    to by byla paráda...

• intago
      intago, 16.10.18 08:55:45  

Patrně novým svátkem se pro všechny milovníky marihuany stane 17. říjen. Právě v tento den se v Kanadě výrazně zliberalizuje držení marihuany a její užívání. Kanada se tak po Uruguayi stane druhou zemí, která marihuanu na celostátní úrovni legalizovala.
      https://echo24.cz/a/SxNK4/kanadane-si-budou-moci-legalne-zahulit-jako-prvni-z-velkych-zemi#disqusAnchor

Dnes ráno jsem si dal před meditací. Hrdá vznešenost a prožitek hudby, jaký neznáte, virtuozita sama... Intuice jsem se ptal i na vztah Boha k utrpení. Prý to bez něj nejde, nikdo mu úplně neunikne... Musím to celé sepsat…

• talk
    talk, 15.10.18 13:09:37  

Nechcete uz toho nechat. Uz me to nebavi.
    Furt se dohadujete dokola.

Intago to vidi takto, tak at.
    A vy to vidite jinak, taky v pohode.
    Dovedu pochopit obe strany.
    Hlavne se tu nepovysujte.

Intago, jdi si svou cestou a je to vyreseno.

Oni si taky pujdou svou cestou.

Pravda se ukaze drive ci pozdeji.

Ale neni ani u jednoho z vas.

Mozna nekde mezi.

• intago
      intago, 15.10.18 13:40:26  

pravda se ukázala už dávno, od r.1992, kdy jsem v meditaci prvně uviděl božské.
      A ostatní To vidí také, třeba http://iwrite.cz/jsme-v-matrixu-ktery-dela-mjmjmjmjmjmj-aneb-moje-zkusenost-s-5-meo-dmt-z-zaby-bufo-alvarius/#comment-3965166481
      čím to asi je? :2:

• intago
        intago, 15.10.18 14:41:08  

před tím jsem deset let chodil na meditace do různých spolků a Bůh nikde.
        Pak jdu na hol.dýchání a hned bingo :2: A od té doby stále častěji Ho vnímám...

• piskle
        piskle, 15.10.18 18:17:53  

po stopadesátýosmý odkaz na charvátův trip, děkuju, mimoch. velice pěkně popsáno :4:

• piskle
          piskle, 15.10.18 18:23:17  

mj. píše "jsme bůh"
          -----------------------
          ale to je přece blbost viď intago, člověk přece nemůže bejt bůh :1: :4: (nic je fakt hodně velkej rozdíl když si žábu zašňupe charvát a ty) :4:

• intago
            intago, 15.10.18 22:01:15  

Az takovy trip prozijes tak pokecame.
            V meditaci se prece vtelujes do Boha. O tom neni sporu. Exkurze to je.... Navsteva

• piskle
      piskle, 15.10.18 18:16:00  

pravda je u talka, muhehe :1:

• intago
    intago, 15.10.18 12:39:34  

Zitra jdu do velke meditace. To bude zas sila... Nemuzete si to ani predstavit. Kralovstvi bozi nas tak strasne prevysuje. Kazdy je z toho ohromeny. Hrozne moc.
    Kdepak nejaky klidek a selanka. Ego tam rozmetaji. Ani plasma nezbyde...

• piskle
      piskle, 15.10.18 12:42:46  

a to rozmetaný ego tady pak vidíme dnes a denně v tvejch příspěvcích :6: :1:

• intago
        intago, 15.10.18 12:44:01  

Cti ooradne. V meditaci je rozmetane...

• Erika
          Erika, 15.10.18 15:23:39  

Ale zameteno či rozmeteno by mělo být v každé chvíli, je to tak Intago? :2:

• intago
            intago, 15.10.18 15:48:11  

to bys nevydržela...

• Erika
              Erika, 15.10.18 15:52:27  

Neptám se, co bych vydržela či nevydržela - čti pořádně.

• intago
                intago, 15.10.18 16:29:11  

opravdu to nejde. Co to máš za nápady? :8:

• piskle
                  piskle, 15.10.18 18:18:27  

jo co to máš za nápady? :1: :1:

• intago
                    intago, 16.10.18 08:30:36  

ve Stvoření je Absolutní pořádek... jen ho nevidíme

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.10.18 20:01:14  

:1: :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.10.18 20:02:49  

Intago ano! když no nevidíme tak ho nevidíme a říkáme co je to za nepořádek :15:

• intago
                    intago, 21.10.18 09:36:14  

vidět to potřebuje inteligenci lidem nedostupou...

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 21.10.18 19:18:23  

jo to jo, asi to má v sobě zakódované :2:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 20.10.18 20:04:19  

to jenom když ti dělá problémy, jinak není důvod :2:

• Erika
        Erika, 15.10.18 15:22:35  

:1:

• intago
    intago, 15.10.18 06:55:40  

Pes se nemuze promenit v cloveka ani clovek v Boha....

• piskle
      piskle, 15.10.18 07:05:52  

říká intago (pes v ikonce), tak mu to věřme :1:

• intago
        intago, 15.10.18 07:39:53  

a tys někdy viděl, že se pes najednou proměnil v člověka? :1:

• intago
        intago, 15.10.18 07:44:14  

ale jo, v nějaké pohádce se to asi píše :1:

• intago
    intago, 15.10.18 06:48:50  

Cesta k Dokonalosti je bohuzel daleko delsi a tezsi nez si prejeme... Duchovni zakony mluvi jasne. Okamzite a trvale osviceni neexistuje...

• intago
    intago, 15.10.18 06:31:42  

Proc by melo byt Poznani? Zazil to nekdy nekdo? Bozske nevolate tak proc byste Ho meli mit? Chcete jen ticho.
    Stale jste v lidskem....

• piskle
      piskle, 15.10.18 07:03:12  

jako fascinující je že ty víš naprosto přesně co my ne/děláme, co chceme, kam jdeme, čím jsme, že neděláme co bysme měli atd.. zřejmě ti to nakukalo božské, jak jinak si vysvětlit tvoje myšlekový bludy :6:

• intago
        intago, 15.10.18 07:41:21  

jaké bludy? Čtu co tu píšete a o podřízenosti Bohu nikdy neřeknete ani slovo, Takže je věc jasná. Nechcete Ho, takže Ho ani nikdy mít nablízku nebudete...

• lera
    lera, 14.10.18 20:40:29  

„Rozpoznaj prirodzené ticho tvojho vlastného Bytia. Ticho nie je o správaní. Ticho nie je o praktizovaní. Je to prirodzený parfum bytia. Pokúšať sa byť pokojným nie je pokojné. Nájdi pokoj vo vnútri, ktorý proste iba je. Nie je nikto, kto by ho praktikoval. Môže byť len rozpoznaný. Je tu. Neskrýva sa. Neponáhľa sa. Jednoducho sa prestaň stotožňovať s minulosťou, budúcnosťou, prítomnosťou alebo s ktorýmkoľvek osobným obrazom. Buď otvorený byť ničím. Ničím. Takže vnútorne si jednoducho ako priestor. Nie je to pasívny priestor, ale priestor plný uvedomenia. Avšak, nedefinuj seba ako plného uvedomenia. Nedefinuj seba ako čokoľvek. Jednoducho zotrvaj v prirodzenom vedomí Seba.“ — Mooji

Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/306619-mooji-rozpoznaj-prirodzene-ticho-tvojho-vlastneho-bytia/

• Lavandis
      Lavandis, 14.10.18 21:38:11  

V channu je nutné uklidnit hladinu mysli, jen tak můžeš "slyšet", zjevovat se Ti poznání. :2: Jak jsem četla tu buddhistickou příručku, byla jsem překvapena, že tam se o tom poznání zrcadlícím se v čisté mysli také píše. :2:

• intago
        intago, 14.10.18 22:43:22  

Ano. Ale oni o zadne zjevovani nestoji. Jen o ticho. Ale co s nim? To nam v zivote nijak nepomuze. Neni to Poznani....

• intago
          intago, 14.10.18 22:48:07  

Podle.mne to ticho je forma ega
          Stale je tam omezenost kdyz pak musis jednat
          Ale zni to pekne. To ano.... Ale ne pro mne

• Yossa
          Yossa, 14.10.18 23:09:07  

To ale také není popis poznání, ale popis jak k němu dojít. A nejde o nějaké myšlenkove poznání (ala já se ptám-bozské odpovidá), ale o skutecné spočinutí v něm, jenž je pred vším a za vším, ticha nevýjimaje.

• lera
        lera, 15.10.18 08:21:32  

Jen to poznani nemuze byt smysloveho charakteru, ma-li to byt Poznani. Tedy neuchopitelne smysli protoze by to jinak nebylo poznani ale cokoliv podminene smysly, ktere jsou samy podminene. Slyseni, videni, uvedomivani....pomiji.

• Lavandis
          Lavandis, 15.10.18 08:26:01  

Jsou to vize, ty nevnímáš smysly, kterými vnímáš hmotnou realitu. :2: Když se Buddhovi objevilo poznání minulých životů tak to nebylo poznání? :4:

• lera
            lera, 15.10.18 09:43:00  

Třeba ne smysly hrubohmotného těla, přesto je to vjem, byť třeba jemnější roviny. Všechno co je vnímatelné, pociťovatelné, viditelné, je tedy ze světa jevů (stvořené, složené)-podléhající vzniku a zániku. Nemůže Být poznání v tom nejzazším slova smyslu. "poznání zrcadlícím se v čisté mysli", tedy žádný příchod a odchod- vznik, trvání zánik, žádná podmíněnost. Taky proto, když se jednou někdo probudí, tak už napořád, jednou To(se) poznal a nemůže to nikam zmizet, ani smrt nebere.

• lera
            lera, 15.10.18 09:54:52  

"Poznání minulých životů" to byl jeden z popisovaných vnorů.
            Při provádění meditace třeba té výše, nebo Sidhártova, je to to samé, tak vstupují do vědomí věci z podvědomí, (Z minulých životů, klidně i dětství..prostě co bylo nashromážděno ) A tím, že je uviděl všechny, všechno co ho nevědomě podmiňovalo a definovalo jeho myšlení , vědomí atd, tím to přestalo existovat. Nebo taky nevědomí se stalo vědomím, uvědoměním si těch věcí. Jak si psala, že každý kousíček svobody je dobrý, tak to je taky tak. (Viz 4 vnory), Poznání úplné, nejzazší je odhaleno až momentem probuzení. Do té doby jen různě "hluboký, ostrý..." vhled. Nebo taky jen popis cesty.

• Lavandis
              Lavandis, 15.10.18 10:41:47  

Mně ty vhledy zprostředkovává vyšší duchovní bytost channem. :2: Tím chci jenom přiblížit, že chann je fungující duchovní praxe vedoucí k duchovnímu vývoji. :2: Jinak To, podstata je podle mě vyzařování Boha, nikoliv Bůh, Zdroj sám jako takový. Můžeme jít v poznání k podstatě, co nejblíže ke Zdroji, ale člověk, ač jeho podstatou je vyzařování Boha, jsme Jeho myšlenkou, nejsme Bohem, Otcem, Brahmou. Můžeme být pouze Synem, Atmánem, když se co nejvíce přiblížíme k podstatě a splyneme s Otcem, Brahmou, On nás pohltí, čímž ale stále nejsme Bohem, Zdrojem, ani Ho, v Jeho podstatě nemáme šanci jakkoliv poznat, zůstává pro nás velkým mysteriem. Tam si myslím, že jak jsem poslouchala ty otázky odpovědí od Cho se lišíme v náhledu na Boha. :2: Jinak spiritualita, obzvláště ta buddhistická výborná věc, osvobozující mysl, psychologická transformace ale Bohem se díky ní prostě nestaneme, nikdy jsme Jím ani nebyli, pouhým Jeho vyzařováním. :2: Jen se mu můžeme duchovním vývojem přiblížit, být s ním v souladu nebo s Ním zcela splynout. :2:

• lera
                lera, 15.10.18 12:11:15  

Z pohledu, že vše je Bůh, je vším, tak je člověk ušetřen nekonečné matematiky, dopočíst se kolik mě, jeho, čeho je. Bůh je námi, proto se Bohem opravdu nikdo stát nemůže. Z tohodle to je jedna bytost. Když vidíš Boha v krajině, stromu, ve všech tvorech, tak je stejně i (v) Tobě-ou. Tak se nikdo a nic Bohem stát nemůže když vše je Bohem. Nic jinýho než Bůh tu není. A to co někdo může vnímat jako oddělené vyšší bytosti nebo světy, jsou jen jemnější struktury té samé jedné bytosti. Jseš to ty sama. (Ač dalo by se dál povídat a povídat, že vše co se proměnuje, stejně jen modifikaci a ne poznáním nejzazšího vhledu). Jako by se palec u nohy díval na koleno jako na vyšší bytost, protože se má za palec u nohy. :15:

• intago
                  intago, 15.10.18 12:25:18  

OK ale ty nevis proc jsme kde jsme a co delame. Je to prece Hra Boha. Gamesa. A ta ma pravidla jez ignorujete.
                  Proto se vam nic nedari. Poznani nemate ani trosicku a mit nebudete. Ignorujete Vuli Boha a zakony Jeho Gamesy o Sebepoznani. Duchovni zakony. Chcete z Projevu uteci ale to nelze.
                  Proto se s nami nemuzete dohodnout...

• lera
                    lera, 15.10.18 12:37:58  

věřím milý Intago, že nebudeš postrádat moje jakékoliv další reakce na Tvé příspěvky na fantasy jako co se komu daří, víš o tom houbelec, o každým tady víš houbelec.A co na to ty hlasy v tvojí makovici, no možná by to zajímalo nějakýho psychiatra, ale mě fakt ne, promiň. Hodně zdaru. Čus.

• intago
                    intago, 15.10.18 12:43:06  

To co rikas dobre znam. Leta jsem chodil za joginem Vackem. Ale pak jsem poznal ze je to jen pohadka. Vse je proste Jinak...
                    Nebo jste snad osviceni?

• piskle
                    piskle, 15.10.18 12:49:41  

třeba von ten intago je nějakej egregor živící se naší pozorností, tož pojďmě ho takňák kolektivně ignorovat :6: :1:

• lera
                    lera, 15.10.18 13:15:39  

ego se saturuje v příznivcích(žácích), kontrola neustálá, Lav stojí mezi dveřma, tak připomínky, jako že dobrý ale nepropadla úplně,ještě si nezašňupala s Ašou fakt nevim. No a ego musí běhat, aby o "ovečky" nepřišel, každá vzniklá debata, by mohla vnést pochybnost do té jeho nauky a ovečka odkráčí. Tak musí zasáhnou...jestli má těch diskuzí s "ovečkama" po internetu hodně , tak má opravdu co dělat :1: Zároveň samozřejmě nábor, čím více následnovníků, tím uspokojivější saturace.

• Lavandis
                    Lavandis, 15.10.18 13:26:27  

:1: Ale jo, docela si mě vystihla. :1: Nicméně mi to tak vyhovuje, míra blaženosti a vhledů do praktického života za pomoci vnitřního vedení vyšším já. :2: Boha, Zdroj ale cítím, vytušuju za stvořením, je to obrovská všemocná "síla" vzbuzující ve mě velkou pokoru. :2:

• lera
                    lera, 15.10.18 13:32:58  

Fáze okusování perníčku je fajn, vypasení - tupost se dostavuje, no a lopata - utíkej!!! :1: :1: :1: :1: :1:
                    :4: žertuji

• Lavandis
                    Lavandis, 15.10.18 13:33:10  

Ono totiž tady těch nahaněčů oveček je více, co si budeme říkat. :1: :4: Ale mají svou úlohu a dá se od nich ledacos naučit, pochytit, nějaké přínosné fígli z jejich metody. :2:

• Lavandis
                    Lavandis, 15.10.18 13:36:33  

Jo perníček, tak na ten mě nikdo nedostane. :1: Ale metoda channu je fakt výborná, pro mě. :2: A nejlepší na tom je, že metodou budhistickou jsem si zklidnila mysl, naučila se to, vypnout myšlenky a v tom se mě ukázaly ty vize a začal můj chann. Není nad to, stát mezi dveřima na dvou místech a spojit to. :1: :1:

• intago
                    intago, 15.10.18 13:45:10  

no, nás je opravdu málo, vlastně jen tři. Lav ještě tu Sílu naplno neochutnala...
                    Ale tak to bylo vždy, pravých mystiků bylo vždy malinko a ostatní je napadali. Od dob Krista... Takže nic zvláštního se neděje...
                    A agregor? No, i takhle můžeš na Boha koukat...co na tom...
                    Dopolene jsem jelautem sto kiláků a spoustu věcí mi zas vysvětlil...

• Lavandis
                    Lavandis, 15.10.18 13:54:19  

Nemyslím si, že u intaga natož pak u choa je to otázka ega, spíše propagace metody a shánění následníků. Intago je průkopník metody, která mu vyhovuje a jak píše má výsledky :1: a tak ji propaguje jako jakýkoliv jiný duchovní učitel. Je to tedy i s tím perníčkem :1: i když přímo perník snad ani ne, ale jiné drogy ano. :2: A jako šamani ho do své praxe také zahrnují a nejen oni, takže se nedá říci, že by to byla úplně ojedinělá metoda.:2: Nicméně ne pro každého, hlavně ty vedlejší účinky a jde to i bez drog. :2: Co se týče channu, tak ten jde jak v hlubším tranzu a na to drogy obvykle potřebuješ :2: nebo v běžném vědomí právě v meditativním tichu mysli a to je přesně metoda pro mě i jsem se k ní dopracovala meditacemi, jak jsem psala výše. Takže nejsem přímo intagovec, ale uznáváme se. Vidím v jejich meditacích, že skutečně mají napojení a vhledy. :2:

• lera
                    lera, 15.10.18 14:01:04  

lásko mě ubývá sil...la la la :1:
                    Prosím nezlob se Lav, už moc témat, na moc dlouho. :2:
                    Ani nevím jak bych se měla zakousnout do prvního řádku. :1:

• Lavandis
                    Lavandis, 15.10.18 14:25:34  

:15: V pohodě. :15: :4:

• lera
                    lera, 15.10.18 14:50:24  

:2:

• Lavandis
                  Lavandis, 15.10.18 13:10:19  

V krajině, stromu, ve všech tvorech, včetně vyšších duchovních bytostí, vidím Boží dílo, Jeho vyzařování, Jeho pohyb, stvořením zanechává ve všem svůj rukopis, otisky Jeho projevu. :2: On má ale svou samostatnost, na rozdíl od stvoření, které je na Něm závislé, protože ho napájí. :2: Mezi Bohem a Jeho stvořením je vztah, ale Bůh není roven stvoření, podstatou stvoření je Boží rukopis, který ovšem není podstatou Boha, je pouze Jeho kreativitou. :2: Podstata Boha člověku uniká, je to mysterium. :2:

• intago
                    intago, 15.10.18 14:26:55  

jojo, tak mluví pravý mystik. Tohle mi v meditaci kdysi také ukazovali....

• lera
                    lera, 15.10.18 14:51:48  

Ha, perníček. :10: :1: :1: :1:

• intago
                    intago, 15.10.18 17:10:48  

strach je projevem nedůvěry k sobě i Bohu... :4:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 15.10.18 01:02:24  

fajn :2:

• Erika
      Erika, 15.10.18 15:27:03