Meditace

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
radkojaga (2018-06-22 21:47:28)halibeli (2018-06-22 21:34:17)Lavandis (2018-06-22 20:00:21)a.l.tereza (2018-06-22 18:06:14)Mona (2018-06-22 08:30:34)promenlivynick (2018-06-21 10:49:48)talk (2018-06-20 17:00:52)osoba (2018-06-17 17:17:29)Marieta (2018-06-14 15:42:06)lera (2018-06-13 13:18:20)Tonda20 (2018-06-12 08:32:59)Aitos (2018-01-22 15:25:37)
Meditace
Založeno: 27. 8. 2017 | Příspěvků: 3 343 | Členů: 12
Správci: halibeli (hlavní), promenlivynick

meditace je čistá mysl a otevřené srdce nebo naopak otevřená mysl a čisté srdce

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• halibeli
    halibeli, 21.6.18 08:32:20  

radkojaga, 21.6.18 07:15:54 @!!!
    vidím nedorozumění v tom, že "vyrábíme" atentátníky a rozebíráme jejích pohnutky, přičemž žijeme zde a tady každý náš osobní život.Tím nechci shazova jakoukoliv myšlenku, i atentátníci jsou... jistě, ale může nást taky přejet auto, nevyřešíme "boláky" světa, to co se děje a jak se děje. Mluvme spolu, o sobě... k sobě, nevymýšlejme si co dělá hora když padá a řeka když teče. Jasně... strouhanka. Co vidí atentátník, strouhanku. Ale proč s tím vůbeec začčínat, žejo... co když vidí taky řízek, jako řeka jako hora, jako pes který štěká... atentátník atentátuje. co my víme co se děje tam kde nejsme.... pardon už zase dvojatím. ale nejsme. OK. jsme ze a tukáme "moudra"do PC.
    Prostě strouhanku neberu... anebo beru, ale jíme ji všichni i ti co věří jak se ládují řízky. Takhle to není... jájsme dobrý a ta špatný, já jsme chytrý a ty nevědomý.... takhle to nefunguje.

Radko, výstižné :2: :2:

• halibeli
      halibeli, 21.6.18 08:47:38  

přivedlo mě to k vysvětlení, proč jsou ti spirituální lidé vegetariáni, ti už jsou tak daleko, že řízky můžou klidně přenechat hladovým :4: jojo cesta je dlouhá, svačinka se hodí, jen málo se jich postilo čtyřicet dní na poušti :2:

• radkojaga
      radkojaga, 21.6.18 10:19:45  

díky přecedo :1: :1:

• halibeli
        halibeli, 21.6.18 12:25:37  

na funkci rostlináře to nebude mít vliv :1:

• radkojaga
          radkojaga, 21.6.18 12:44:46  

ehm.... třeba se časem zjistí že rostliny trpí taky, a bude se jíst hlína :5:

• talk
    talk, 18.6.18 12:27:41  

Kazdopadne, ted jsem byl na shromazdenich 2 cirkvi a obe videly, ze jsem v pohode a mely zajem, abych tam chodil dale. Ale samozrejme, ze chtely stavnaty steak, dary a zajistovani. Coz ja v me nynejsi situaci nemuzu, a kdyz by se to dozvedely, zase by me odkoply. :4:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 18.6.18 19:39:07  

a proč tam teda chodíš?

• talk
        talk, 19.6.18 12:21:07  

Zatim jsem tam byl v obou jednou. Mozna obcas zajdu, mozna ne. :4:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 19.6.18 19:47:15  

a jak ti tam ti lidé přijdou? mně totiž v některých "společenstvích" časem přišli strojení, jakoby tím společenstvím byli zformování do velmi si podobného chování kde nebyl prostor pro každého originalitu...

• radkojaga
            radkojaga, 19.6.18 19:49:35  

jediní kteří se do člověka nes...rou a nechávají ho v klidu, jsou v ŘKC. Tedy moje zkušenost. Pokud nechceš aby si tě někdo všímal, nechají tě být... akorát by člověk nemělo pohoršovat, třeba se svléct donaha během mše nebo něco vykřikovat. ale jinak je zcela svobodný...

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 19.6.18 19:56:55  

no zas až tak svobodný není, může třeba katolík co nebyl dva roky u zpovědi světit a přijímat tělo a krev Krista? tady už bych omezení světského nařízení totiž viděla, myslím, že žádný zákon se nemůže stavět nad to jak to chce Bůh...

• piskle
                piskle, 19.6.18 20:04:52  

je uplně jedno jestli pudu do kostela, na pivo nebo na tenis.. s naší podstatou to nemá co dělat :6:

• radkojaga
                  radkojaga, 19.6.18 20:11:43  

pro tebe to jedno je, pro věřícího ne

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 19.6.18 21:01:40  

u tebe jo, ty nejseš ve vleku žádných světskými náboženských ustanoveních...

• radkojaga
                radkojaga, 19.6.18 20:08:49  

nikdosiho nebude všímat... je to jeho věc, jeho osobní cítění a opravdu ho nikdo nebude obtěžovat. Může přijít do jakéhokoliv kostela. Pokud ale chce praktikovat ve smyslu přijímání těla Kristova, tak to už si něco žádá...něco žádá od Církve. Pokud po Eucharistii opravdu bude toužit, najde se i cesta jak se k přijímání "dopracovat". Domnívám se, že není svobodnější a otevřenější církve... Pokud nechce respektovat zásady přijímání, nemusí přijímat. Přijde mi to zela logické... prostě se jen přišel podívat, nikdo ho nevyžene. Ta touha...po Bohu, být přijat... musí přiijít zevnitř. Nelze je nanutit zvenčí

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 19.6.18 20:58:44  

no nevím, myslím že Ježíš Kristus vyslal své učedníky do všech národů a pokud někoho Bůh uchvátí a on půjde na mši svatou nenechají mu přijmout svátost těla a krve Krista, kladou si podmínky navštěvovat katechezi a dodržovat všechna světská Církví ustanovená pravidla a projít všemi těmi rituály křtu a biřmování..., co Bůh je vlastně nezajímá, není to následování Krista, ten přijal každého kdo jej vyznal svým Pánem..., tedy je-li Církev otevřená jen těm kteří "musí dodržet" co si sami nařídili potom je něco špatně, nemyslíš?

• radkojaga
                    radkojaga, 19.6.18 21:04:18  

domnívám se že ne. Je to stejné jako v kterémkoliv jiném ritu. Klidně buddhistickém nebo hinduistickém. Aby se poznalo, že učedník to myslí vážně, podrobuje se určitým pravidlům... i v buddhistickém klášteře jsou pravidla a to dost přísná. A přeesto lze říct, že podstatou pobytu v těchto chrámech není dodržování pravidel. Takže ta pravidla která stanovila ŘKC nejsou zas až tak extra těžko splnitelná. Alespoň dobrou vůli je třeba ukázat.

• radkojaga
                    radkojaga, 19.6.18 21:08:50  

Přijde mi to podobné, jak podat někomu sklenici vody... můžeš tu vodu brát rukama a různě chytat jazykem, sklenice není tou vodou. Ale je nádobou, pomůckou...všecky rity jsou pomůckou, jak lidi dovést k Bohu... alespoň jim dát šanci, ne všichni se obrátí... ale tu šanci, sklenici vody dostanou do ruky. Třeba tu sklenici rozbijí, upustí...vodu vylijí. Dostanou další.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 19.6.18 21:27:31  

otázkou je komu slouží a co je to za Církev když je v ní člověk svázán světskými pravidly projít katechezí, všemožnými rituály, dodržováním v ní daných pravidel z pozice "musíš jinak nejsi hoden přijímat tělo a krev Krista" když to by přeci mělo být přístupné každému kdo za svého Pána Krista přijal?

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 19.6.18 21:30:40  

nevím, nějak mě to prostě utvrzuje v tom že pravá Církev Krista nemá s tím co je lidskou rukou "vyrobené" nic společného :2:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 19.6.18 21:32:32  

v Bibli třeba není že by Ježíš lámal chléb a dával pít víno pod podmínkou ale nejdřív musíš projít katechezí :8:

• radkojaga
                    radkojaga, 19.6.18 21:34:39  

tak můžeš jinam, k jiné denominaci pokud se ti zdá být lepší. Třeba k husitské církvi nebo k adventistům, je tolik možností. Nemusíš k ŘKC, pokud tam Krista necítíš a netáhne tě to k přijímání.

• radkojaga
                    radkojaga, 19.6.18 21:38:39  

v tomhle nejsem vůbec dogmatická, myslím že mohou vedle sebe žít různé denominace i rity různých náboženství. V tomhle problém nemám. Chtít ale měnit věrouku různých škol nejde. Každá má něco, když si vybereš jakoukoliv...pak přijímáš s touto školou i pravidla.

• radkojaga
                    radkojaga, 19.6.18 21:47:16  

křesťané kdysi tou katechesí stejně procházeli, byli seznamováni s učením, pokud se nepletu nebylo možné aby někdo jen tak přišel a najednou byl mezi nima. Prošel katechesí, přípravou, ostatní se za něj zaručovali, dokonce i vyháněním zla prošel a pak byl pokřtěn... nemyslím že je to špatné. Během katechese se hodně věcí utřepe. Zpokorní se, už člověk neví všecko líp... ale nechá si i něco říct :1: paam tuji si jak jsemse dohadovala s kaplanem co mě křtil. Teď mi to přijde veselé, ale jsme přáteli.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 19.6.18 22:01:01  

jak by nebylo možné, to se i stalo, Ježíš všechny své učedníky "posbíral" na cestě, oni jen řekli "půjdem s tebou" a on jim nebránil, naopak je ihned přijmul a hned byli Krista, bez katecheze a všech těch Církevních ceremonií...

• radkojaga
                    radkojaga, 19.6.18 22:06:34  

Terezko, máš pravdu. Ale učil je ... jistě bez ceremonií učil. Určitě existují i skupiny bez ceremonií, kde můžeš vííru praktikovat společně s jinými.

Kamarádka ze školy je zasvěcená sestra, žije ve společenství, určitě nebazíruje na nějakých ceremoniích, ale respektuje tradici.

Tak dobrou.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 19.6.18 22:10:45  

nj, vyčurat, pomodlit a spát :1: dobrou, krásný den, hezký týden....něak se nám to tu rozrostlo :15:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 19.6.18 22:13:33  

na to že je to tu diskuze dost zvláštní, třeba v "Máte slovo" když by každý účastník za každým svým příspěvkem řekl "nádherný den, přeji příjemné mravenčení..." no nevím :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 20.6.18 13:02:34  

příjemné mravenčení :1: :1: ani moc ani málo, akorát namravenčit

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.6.18 16:30:05  

to si vždycky přál Cho pro své Žáky - jsem od ně odkoukala :15: no on je taková jejich Královna :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 20.6.18 16:32:30  

ať si to zkouší sám :7: netvrdím že takoví nejsou, hodně chodím a chodila jsem po horách, potkala jsem různé svérázy. Ale buď to v sobě máš, a žiješ osamotě s ovcama úplně v pohodě... a v běžném životě boucháš. Málokdo dává oboje stejně.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.6.18 17:24:51  

Dobře Ty. :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 22.6.18 18:06:13  

a nebo tady boucháš a v běžném životě seš kliďas s ovcema... :1: :15:

• radkojaga
                    radkojaga, 22.6.18 18:33:09  

jakože moc spirituálna mě rozčiluje :1: :1: ale jinak jsem dobrák od kosti :2:

• talk
            talk, 20.6.18 13:44:01  

Na svete je 7 miliard lidi a miliony spolecenskych skupin. A kazda ma sve vzorce chovani, mysleni, citeni a priorit. Pouze nemocny clovek se nedokaze zadny ty skupine prizpusobit. :4:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 20.6.18 15:39:14  

no to si nemyslím, můžeš žít v horách zcela sám a plně psychicky i fyzicky zdráv..., prostě "zdraví" tkví v něčem jiném...

• radkojaga
                radkojaga, 20.6.18 16:02:58  

zkoušela jsi to někdy? Třeba na půl roku...

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 20.6.18 16:22:45  

nezkoušela jsem to, ale zcela psychicky i fyzicky zdraví Poustevníci se vyskytují v nejednom náboženství, bájích, legendách a pohádkách, a ač se může zdát že jsou vymyšlené přeci jenom stojí na pravdivých životech zcela reálných lidí :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 20.6.18 16:28:58  

poustevníci jo, ale bavíme se o sobě... jsem si myslela. Nelze projektovat sebe do poustevníků, určitě je možné to zkusiti ale ne každý má na to.Většina lidí je společenská.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.6.18 17:23:32  

nikdo tady sebe do poutníků neprojektuje, řeč je o tom že ti poustevníci existovali a i když se nepřizpůsobovali žádné skupině byli zcela zdraví..., prostě nemusí se umět přizpůsobit žádné skupině a přesto je zdravý...

• halibeli
                    halibeli, 20.6.18 17:31:57  

mě nevadí být bez lidí, ale nedala bych ty hory, potřebuji k životu hodně tepla, takže v domku na pláži klidně několik měsíců, horší by bylo zavřít mě se skupinou lidí , bych se z toho žvanění bláznila

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.6.18 18:12:09  

jedině že bys tu skupinku vedla a nařídila bys jim sem tam maunam :1: a abys to měla čím podepřít uvedla bys to jako jednu z jógických praktik :15: :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 20.6.18 18:29:24  

Ano, jsou zdraví.. podle mě nemocný jedinec by poustevníkem nemohl být vůbec. tedy fyzicky možná,, psychicky těžko. jeblo by mu definitivně

• radkojaga
                    radkojaga, 20.6.18 18:30:30  

dělat užvaněné skupince generála by mě zničilo :1: :1:

• halibeli
                    halibeli, 20.6.18 18:45:36  

http://www.rudolfskarnitzl.cz/Texty/2014/mounam.htm :2:

• talk
                talk, 20.6.18 16:32:07  

Ale i poustevnik se umi zaclenit do spolecnosti, skupin, kdyz potrebuje a nedela mu to nejaky vetsi problemy, proste jde o mantinely.

• radkojaga
                  radkojaga, 20.6.18 16:33:05  

jak kdy...jak kdo.

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 20.6.18 17:14:57  

jo, to jo, ale řeč byla že nemůže být zdravý když píšeš že takový je nemocný..., není to tak...

• piskle
              piskle, 20.6.18 19:32:42  

jasně :1: :1: :1:

• talk
    talk, 14.6.18 14:01:50  

Kdo je spravny a aktivni, muze tvorit a zlepsovat podminky a moznosti zivota. Sobe i druhym. Rozumnou mirou samozřejmě.

• radkojaga
      radkojaga, 14.6.18 14:03:48  

to ano. souhlasím...

• piskle
      piskle, 16.6.18 20:44:38  

můůůheeeheeeheeeee :1: :1: (talku měl by ses léčit fakt, asi to bude nejenom paranoidní schizofrenie ale možná i něco dalšího a horšího) :8: asi by bylo fakt dobrý konečně zjistit kým a čím jsi, nebo se "uzlepšuješ" k smrti :1:

• piskle
      piskle, 16.6.18 21:02:25  

velice doporučuju zanechat veškerý zlepšování světa sebe nebo druhejch a zalízt do meditace a meditovat na prázdnotu až se bude z talka kouřit, rozumnou mírou samozřejmě aby nám samotným usilím neshořel :4: :6:

• radkojaga
        radkojaga, 16.6.18 22:08:44  

Podle mě chce Talk jen důstojně přežít. Ne každý má možnost.

• piskle
          piskle, 17.6.18 10:43:22  

no chce se mi napsat "jaký si to uděláš takový to máš" a nebo "každej svýho štěstí strůjcem" ale poslední dobou mám pocit že to tak vlastně vůbec neni, takže jo, souhlas. ale myslim že to co jsem napsal výše na tom trvam, z člověka spadne hodně bludnejch představ o sobě, ostatních a o světě :4:

• piskle
            piskle, 17.6.18 10:44:05  

a zlepšování světa je jedna z nich :6:

• radkojaga
              radkojaga, 17.6.18 10:54:37  

stejně nezlepší nic :2: řeči se vedou, chléb se jí.

• talk
                talk, 18.6.18 12:25:11  

Uz jsem inovoval ... umenim ...

• talk
                  talk, 18.6.18 14:15:57  

No radko, zmena prisla od Jezise, ale Duch ocenuje kazdeho cistotu ziti, a to lepsi synchronicitou, integritou a integraci.
                  Ze je clovek zdravejsi, neznejsi a cistsi.

Ja ti rozumim piskle, jsem denne nekolik hodin o samote a cistim se. A jsem v pohode, mam silnou, zdravou energii.
                  A vetsinu dne nedelam nic, takze bud v pohode.

A paranoiu mas sam ... :1: :4:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 18.6.18 19:32:07  

:1: :1:

pískle ne! není to čenda :1: :4: ..ten to měl namířené do Tibetu :2:

• piskle
                    piskle, 19.6.18 16:29:43  

jj, ale jakoby si z oka vypadli.. :1: čenda měl uplně stejnej styl psaní

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 19.6.18 21:53:45  

jestli to nakonec nebude on :6:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 20.6.18 16:25:11  

jen o pár kil a vousů na víc v přidané hodnotě :1: :4:

• radkojaga
            radkojaga, 17.6.18 10:53:35  

ne není to tak, každý se rodí do jiných podmínek a s jinými kartami. Má to tak ... jak se narodí. Dokud nejsme v jeho botách, nelze soudit nikoho.

• osoba
              osoba, 17.6.18 13:28:22  

Mýlíš se!! Každý může a má svůj život ovlivnit. Blábol o nějakém definitivním "přednastavení" zbavuje lidi zodpovědnosti i naděje.

• radkojaga
                radkojaga, 17.6.18 13:31:13  

Ten blábol o definitivním přednastavení zde pouštíš ty. :8: Já píšu že se nemá soudit člověka nebo se mu posmívat, pokud nemáme dost informaci ...tedy nemůžeme se vžít do jeho postavení. Sytý hladovému často nevěří...

• osoba
                  osoba, 17.6.18 13:38:18  

CITUJ mi nějaký MŮJ výrok o definitivním přednastavení!! Není mi jasné, čím přemýšlíš (pokud to vůbec děláš), jestli si něco dokážeš takhle mylně vyložit.

• radkojaga
                    radkojaga, 17.6.18 14:01:25  

Tak si dej "přednastavení" do úvozovek...a přečti si svůj komentář, kterým jsi na mě zareeagovala

• osoba
                  osoba, 17.6.18 14:17:28  

Když tvrdíš, že každý to má tak, jak se narodí, TO není můj výrok, ale TVŮJ blábol o definitivním přednastavení.

• radkojaga
                    radkojaga, 17.6.18 14:44:30  

aha, pracovala jsem s postiženými dětmi... mají to tak.

• piskle
                    piskle, 17.6.18 14:50:11  

slovy osoby, postižené dítě např. bez nohy když se bude dost snažit noha mu doroste :1: :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 17.6.18 14:55:28  

spíše si projektuje své představy do druhých. že co pomohlo jí a postavilo ji na nohy, platí pro všecky ostatní. Jsou lidé, co to fakt nedávají... i kdyby po uších chodili, ani tělesně ani mentálně. Prostě jsou chyceni... do omezení a odkázaní na pomoc.