Meditace

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Berry01 (2017-10-16 21:05:57)promenlivynick (2017-10-16 20:42:51)halibeli (2017-10-16 19:51:24)Lavandis (2017-10-16 17:58:34)Mona (2017-10-16 17:46:31)a.l.tereza (2017-10-16 16:24:28)radkojaga (2017-10-16 16:08:50)osoba (2017-10-13 21:30:56)talk (2017-10-10 12:52:46)Tonda20 (2017-10-07 11:28:34)Aitos (2017-10-04 23:58:58)
Meditace
Založeno: 27. 8. 2017 | Příspěvků: 1 083 | Členů: 11
Správci: halibeli (hlavní), promenlivynick

meditace je čistá mysl a otevřené srdce nebo naopak otevřená mysl a čisté srdce

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• halibeli
    halibeli, 15.10.17 11:40:19  

zase mám nad čím meditovat, myslíte , že kdyby někomu takovému jako je Amma řekli, ale tady nemůžeš objímat trpící tady je garáž umažeš se od šmíru a už nebudeš vypadat dost svatě , musíš do obýváku, a toho v montérkách sebou neber máme pro tebe připraveného někoho s leprou, protože chceme vidět zázrak, myslíte, že by je Amma přestala objímat ?
    Nevím kam bych měla tuto otázku uložit do kuchyně nebo do sklepa ? Tak je tady v jeskyni.

• Lavandis
      Lavandis, 15.10.17 12:17:48  

:1: Všimli jsme si stejné věci, příspěvku. :4: Hnedka jsem měla vnitřně co pozorovat /podle těch buddhistických knížek, co jsem tady doporučovala :2:/, pozorovala jsem v sobě emoci jak barák :1: garáž s kuchyní i ložnicí v jednom. :1: Musela jsem si v sobě udělat velký prostor pro tuto emoci, abych z ní neexplodovala, takový jsem měla pocit. :1: :1: Hodně mě to třídění rozčílilo, nejspíše asi formou podání a vůbec. :2: Ale ty doporučované knížky fakt dobré a pravdivé, tvrdí, že když člověk udělá pro jakoukoliv emoci v sobě prostor a naplno ji prožije, tak se rozpustí,bez toho, že by ji musel nějak vyjádřit chováním, odpustit vnitřní páru. Fakt je to pryč a zbyl ve mě pouze laskavý úsměv nad třídiči duchovna. :2:

• halibeli
        halibeli, 15.10.17 12:27:47  

až je mi líto , že to forum schovají, dá se tam najít spoustu inspirace pro každodenní praxi :2: :4:

• Lavandis
          Lavandis, 15.10.17 12:36:46  

:1:

• Lavandis
          Lavandis, 15.10.17 14:09:26  

Alchymistickou laboratoř duchovního vývoje s různými patvary hraní si na něco, výbuchy uvolnivšího se ega a nehezky vonící duchovní pýchy, je lepší držet skrytou. Rozhodně moudré. :2: Než se stane z housenky motýl, taky je při přeměně chráněn kuklou. :2: I pro okolí není dobré číst, je to nakažlivé ty příspěvkové krutosti. Tento příspěvek je mi důkazem. :15: Lepší pššššt, nevidím, neslyším, nečtu komentáře nezralých, než z toho kuklení vyrosteme. :2: A na praxi je možno účastnit se přidělené konfrontační diskuze cesty. :1: Kde to ale zas tak nefunguje, protože to se prostě nedá vyhradit, vytřídit, vymezit garáž, to musí vzniknout, zrodit se, člověk se na povel nerozčílí. :1: Ale, uvidíme. :2:

• radkojaga
          radkojaga, 15.10.17 16:49:46  

taktak, mám to stejné... učím se některé věci jasně vidět, nereagovat na ně... a přenechat jejich osudu. Není to moje věc. Dívám se pozorně.

• radkojaga
            radkojaga, 15.10.17 16:51:03  

Tedy klidně si sednu do garáže... anebo jdu domů. Obě varianty mohu zvolit.

• promenlivynick
      promenlivynick, 15.10.17 18:10:54  

Přečetl jsem si to a chvilku jsem uvažoval o nějaké reakci.
      Došel jsem však k názoru, že nemá cenu rozdmýchávat jakékoli vášně . Umím si sám sebe představit v obou pozicích a obě jsou těžké ( za předpokladu že bych třeba byl v nějaké skupině, která spolu jezdí na výlety ) a v podstatě při plném vědomí o tom nelze nic kloudného napsat.
      Nejlepší možnost je pustit forum cesta, cesty a otázky k cestě ze zřetele . Budeme li zde mít dostatečně silné impulsy, tak ti se kterými se z fora cesta chceme potkávat, přijdou sem. Budou li chtít. Nebudou li chtít , co bychom k tomu měli dodávat ?

• radkojaga
        radkojaga, 15.10.17 18:36:38  

Ten ostrůvek jim pořád bude někdo narušovat...

• Lavandis
          Lavandis, 15.10.17 18:51:54  

Mi přijde ale, že spíš mají pocit narušování, že staví ploty a barikádují se, protože to narušování je v nich, že svaté války mají v hlavě a ohradníky v srdci oni. :2: Jsem zvědavá na cesty, kde je tedy konfrontace dovolena a nebude se moci tedy na nic vymlouvat, co z toho vznikne. :2:

• radkojaga
            radkojaga, 15.10.17 18:58:16  

nevím...nedokážu to posoudit. spíše něco jako uzavřená společnost.

• Lavandis
        Lavandis, 15.10.17 19:02:15  

Když mě nechtějí na cestě, tak alespoň na cestách mám přístup, můžu se vyjádřit, třeba i konfrontačně. :2: A teď si všimni tu symboliku, cesty tedy garáž, to je jasné, jakési podzámčí. Ale potom jsem bádala co je vlastně cesta, parkrát jsem si ten příspěvek přečetla a ona to není kuchyň nebo modlitebna, ona je to ložnice. :1: :1: No není to legrace. :1: :1:

• promenlivynick
          promenlivynick, 15.10.17 19:12:58  

myslím si, že nikdo z aktuálních z cesta na cesty chodit nebude. Nemají důvod, to by klidně mohli diskutovat už na původním foru. Časem se tam možná přihlásí nějací noví diskutníci.
          Tím, že se staneš členem, pouze potvrdíš příslušnost do hierarchie stanovené choem.

• radkojaga
            radkojaga, 15.10.17 19:16:34  

taky jsem se přihlásila, nikoliv abych potvrdila hierarchii Choa, kterého vůbec neznám a tudíž mu ani nic potvrdit nemůžu. Nýbrž celé je to tajemné a mě tajemství zajímají. O co jim jde? co chtějí...nejdřív chasidové, teď derviši, pak jedou za Ammou... co vlastně chtějí, nedává mi to smysl.

• promenlivynick
              promenlivynick, 15.10.17 19:32:11  

nemusíš ho znát abys začala tu hru hrát.
              Co vlastně chtějí ?
              Co chce život ?
              ..................................
              Víš, čím víc se někdo snaží do druhého nahlížet, tím víc se on začne bránit a začne bránit i bezvýznamné věci.
              Na druhou stranu je pravda, že to co se zdá bezvýznamné má při odlišném pohledu mimořádný význam :4:
              ........
              Ale co může nabídnout ten kdo nechce komunikovat ?

• radkojaga
                radkojaga, 15.10.17 19:34:43  

přiznávám, že je to velice podivné. pamatuješ si Big Brothers. Bylo to na začátku veelicce populární, práávě po tu možnost nahlížet za zdi.

• promenlivynick
                  promenlivynick, 15.10.17 19:42:12  

to byla strašná kravina :4:
                  Odpovídali tomu i ti účastníci.
                  Na první pohled bylo vidět špatně realizovaný scénář a odhadnutelný výsledek.
                  ............
                  Samozřejmě tu možnost nahlížet neztratíš když za zdí zůstaneš. :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 15.10.17 19:43:44  

ale účastnit se nechci... proto chápu i druhou stranu. Někdo na ně čumí, ale přidat sse nechce.

• radkojaga
                radkojaga, 15.10.17 19:42:30  

no a protože já mám možnost se dívat a třeba i něco říct, tak se třeba něco řeknu. Tedy vyťukám přes PC :1: :1:

• Lavandis
            Lavandis, 15.10.17 19:27:49  

Je tam už za člena cho, blahu a lera. :2: Já nevím, asi se v tomto neřídím rozumem, ale srdcem a mě to prostě těší pobývat s nimi alespoň v garáži, když si představím, jak tam sedíme nejspíše na zemi, umaštění od oleje, baštíme nějaký ten chleba k svačině a konfrontujeme se a přitom na sebe prskáme drobečky. :1: Kdoví jaký bourák tam s námi pobývá, když je to ta garáž. :1: :1: Já prostě ty choovi hiearchie nedokážu brát vážně. Pro mě je to hra, hra, která mě baví. :2:

• Lavandis
              Lavandis, 15.10.17 19:30:46  

Rozhodně pro mě přijatelnější prostředí než čistá načinčaná místnost. A ještě k tomu ložnice. :1: :1: Ono vezmi si, že jsem se s nimi viděla live na jarmarku, 1. dubna, na apríla, to prostě je taky výstižné. :2: Ale tak mám je ráda a nějaké svaté války opravdu nejsou z mé hlavy. :2:

• promenlivynick
                promenlivynick, 15.10.17 19:48:50  

to je hezký příspěvek, vůbec tě poslední dobou rád čtu :4:
                ..........
                Proboha, samozřejmě, je to v pořádku.
                Já jsem jenom řekl, že tam moc konfrontace v dlouhodobém výhledu nečekej. POkud by tam byla, příjemně by mne to překvapilo.

• halibeli
        halibeli, 15.10.17 20:30:38  

nejde o rozdmýchávání vášni, jde o to, že nauka má být pravdivá
        z tvého příspěku vyplývá, že řešíš lidi a pocity
        já řeším správnost nauky, stejně tak nebudu přikyvovat názorům Osoby, jako nebudu přikyvovat jiným dle mě zavádějícím názorům. Nebo si opravdu myslíš , že Amma si vybírá koho obejmout a koho ne? Nevím možná to má domluvené dopředu s pořadateli koho k ní pustí a koho ne, co já vím jak to takových svatých chodí.

Proto nejspíš miluji jeden citát : Nebylo v něm ani tolik ctižádosti , aby si pro sebe ukradl svatozář.

• radkojaga
          radkojaga, 15.10.17 20:55:48  

tomu moc nerozumím... jaká nauka? kde

• halibeli
            halibeli, 15.10.17 21:06:02  

no přece ta moje :1: vše co si zde čtu poměřuji naukou, kterou považuji za správnou a chci o ní diskutovat a když mi to není umožněno tam, dělám to zde

• promenlivynick
              promenlivynick, 15.10.17 21:15:56  

děláš to dobře, tady.
              U choa to není možné, protože se rozkročil nade všemi naukami, které chce v otázkách k cestě vysvětlovat.
              ............
              Všechny nauky mají ve světě nějakou hierarchii kterou si nenechají vzít a nejsou ochotny udělat společný nejvyšší orgán.
              ..
              Cho to dosáhl prostým založením jediného fora.

• Lavandis
                Lavandis, 15.10.17 21:28:52  

Buddha ale řekl, že odpověď na otázky najdeme jedině ve svém nitru, nikoliv prostřednictvím jiného člověka, byť jakkoliv moudrého. :2:

• promenlivynick
                  promenlivynick, 15.10.17 21:37:19  

právě.

• Lavandis
                    Lavandis, 15.10.17 21:45:14  

Ale navést může, pokud nebude příliš tlačit na pilu nebo pokud si člověk z odpovědi vezme to vodítko k ryzí odpvědi v nitru a nad ostatním mávne rukou. :2:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 15.10.17 21:57:32  

Kdysi jsem tvrdil, že se člověk nenaučí nic co už neví.
                    ...............
                    Je to tedy sundávání slupek. Vše může být důvodem k sundání tlupky o které jsme až do teď nic nevěděli.

• Lavandis
                    Lavandis, 15.10.17 22:10:27  

Taky se to tak dá říct. :2: :4:

• radkojaga
                radkojaga, 15.10.17 22:33:43  

Udělal z nauk guláš... prostě je smíchal dohromady :4:

• Yossa
                  Yossa, 15.10.17 23:04:31  

J.j. smíchal čakry, advaistický náhled jednoty, buddhistické sutry, Krista se spisy svých učitelů......i po osolení a přidání knedlíku se to jíst nedá.....respekt. chuť je zmatená :1:

• halibeli
                    halibeli, 16.10.17 10:00:39  

to víš když jsi osvícený nic pro tebe není problém, jen ten nedostatek úcty a obdivu - to asi nasere :4:

• Yossa
                    Yossa, 16.10.17 16:01:32  

:1: :1: nevím, nedokážu posoudit jak se cítí osvícený.

• radkojaga
                    radkojaga, 16.10.17 16:08:49  

jako ten co se rád obdivuje skrze druhé :1: tedy tak se to jeví...

• halibeli
            halibeli, 15.10.17 21:13:38  

a ty mi aspoň netvrdíš , že jsem dítě , které potřebuje vychovat, ale to je jen moje šťourání , protože jsem celá vevnitř rozšťouraná, :2:

• radkojaga
              radkojaga, 15.10.17 22:36:33  

no to určitě nejsi dítě, a proto můžeme spolu zcela přirozeně a spontánně diskutovat :1:

• promenlivynick
          promenlivynick, 15.10.17 21:00:49  

samozřejmě že řeším lidi a pocity. Jsem člověk a mám pocity.
          Která nauka má být pravdivá ? Nechci obhajovat ani jednu vůči druhé.
          ...........
          Líbí se mi jak to řekl gándhí ve filmu o něm.
          volně de vzpomínky :

já sám jsem žid, křesťan ,muslim a hinduista ..
          .................................
          hezký citát.
          Přídám jeden, taky od Gándhího

„Svoboda je bezcenná, neznamená-li také svobodu se mýlit.“

Zdroj: https://citaty.net/autori/mahatma-gandhi/

• halibeli
            halibeli, 15.10.17 21:08:18  

máš pocit, že jsem jim upřela nějakou svobodu :7:

• promenlivynick
              promenlivynick, 15.10.17 21:10:15  

kristepané néééééééé :4:
              Byla použita.

• radkojaga
            radkojaga, 15.10.17 22:41:42  

Nauky vycházejí z tradice a místních podmínek. Proto se přenášejí z generace na generaci a vytvářejí celek. A jako celek je třeba k ním přistoupit. Nikoliv vybírat rozinky a pochutnat si ttady a tm a zbytek vylít nebo míchat dohoromady. To přece má svůj smysl, že někde ctí nauku tuto a jinde tamtu. A léta saletí nebo tisíciletí nauku prověřují tradicí. Tedy lidským přístupem jak tuto nauku uvádět do praxe.

• halibeli
    halibeli, 14.10.17 14:38:24  

Naladění na stejnou vlnu
    Zrovna včera jsem byla na večírku s par známýma a neznámýma a seznámila se tam s človíčkem kdy hned po první větě nám bylo jasné , že máme stejný smysl pro humor , okamžitě jsme si povídali a smáli se . Známí za námi začli chodit s otázkami, odkud se vy dva znáte ? My jsme nevěděli , že se znáte ...atd.
    Hned jsme jim odpověděli , že jsme z jedné rodiny.
    Jojo když se člověk pořádně rozhlédne může snadno najít bratra nebo sestru. :2: