Meditace

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
radkojaga (2018-12-10 10:56:24)halibeli (2018-12-09 21:35:26)talk (2018-12-08 13:44:50)Mona (2018-12-08 10:48:40)osoba (2018-12-05 23:40:58)lera (2018-12-01 21:37:37)Cho (2018-11-30 00:08:15)Lavandis (2018-11-22 21:21:24)Tonda20 (2018-11-18 11:53:05)a.l.tereza (2018-11-09 00:50:18)kaima (2018-10-11 17:11:55)bert (2018-08-28 00:16:06)Diskutnice (2018-07-09 21:00:58)Marieta (2018-07-06 21:58:16)
Meditace
Založeno: 27. 8. 2017 | Příspěvků: 4 444 | Členů: 14
Správci: halibeli (hlavní), promenlivynick

meditace je čistá mysl a otevřené srdce nebo naopak otevřená mysl a čisté srdce
.......

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• talk
    talk, 8.12.18 13:04:05  

Požehnaný svátky všem věrným lidem Ježíšovi. A všem dobrým lidem. Všem joginum, bodhisatvum, sintoistum, spirituálním lidem, muslimum, kteří maji radi pestrost sveta a zachovávají ji, všem filozofum, psychologum, společenským bytostem a religionistikum, všem generacim.
    A všem zlým a hloupym lidem pokoru a skromnost a další pozitivní kvality.

• halibeli
    halibeli, 7.12.18 17:24:20  

všem přeji krásné a spokojené svátky

• radkojaga
      radkojaga, 7.12.18 17:33:47  

Děkuji :2: :2: Tobě taky halibeli

• halibeli
      halibeli, 7.12.18 19:38:32  

křesťanské, buddhistické, pohanské ....jak kdo chce :2:

• halibeli
    halibeli, 7.12.18 17:23:47  

pár příspěvků smazáno na přání božského :2: :2:

• intago
      intago, 8.12.18 22:17:27  

ty s Ním umíš komunikovat? To je teda novina... Jestli nelžeš... :11:

• halibeli
        halibeli, 9.12.18 19:06:40  

kdo umí , umí
        kdo neumí , na fora čumí

• intago
          intago, 10.12.18 07:45:49  

co je to za dětskou říkanku? Já komunikaci umím, ale jiní o to vůbec nestojí a raději se baví pohádkami

• halibeli
    halibeli, 16.11.18 17:50:50  

tohle mi tak nějak připomnělo rozdíl mezi chanelingem a meditací :

Starší dáma zemřela, šla do nebe a u nebeské brány si povídá se sv.Petrem.
    Najednou slyší strašidelné výkřiky, při kterých stydla krev v žilách. "To nic," říká sv. Petr, "to jenom někomu vrtají na lopatkách díry pro křídla."
    Dáma se zatvářila dost divně a vtom slyší další nervy drásající křik.
    "Ó Bože, co je zase tohle"?
    "Klid," říká sv. Petr, "to jenom někomu vrtají hlavu kvůli svatozáři."
    "Tohle je na mě moc," říká stará dáma, "jdu radši do pekla."
    "To nemůžete," říká sv. Petr, "tam vás znásilní zepředu i zezadu."
    "Jo, to je možné, ale tam už díry mám."
    :6:

• intago
      intago, 16.11.18 18:41:21  

dětinské představy...

• intago
        intago, 16.11.18 18:41:49  

a to máš i v nicku... :4:

• promenlivynick
        promenlivynick, 16.11.18 22:04:25  

věnuj se tématu, nikoli hodnocení lidí.

• intago
          intago, 17.11.18 08:55:49  

Tady ma byt odborna debata ne pubertalni kecy. A nick je stejne dulezity jako datum narozeni

• lera
            lera, 17.11.18 12:45:19  

Když se tu rozhlédneš, tak zjistíš jaké "keci" se tu především nacházejí a možná tě napadne proč už jsem nikdo radši ani nechodí.

• intago
              intago, 17.11.18 14:13:55  

Protoze meditace je o videni Boha. A kdo Ho chce videt? Skoro nikdo...

• promenlivynick
            promenlivynick, 19.11.18 19:47:03  

hm.. datum narození. Vybral sis ho ?

• intago
              intago, 22.11.18 13:39:08  

ne, ale ani ten nick nepřijde jen tak náhodně...

• promenlivynick
            promenlivynick, 19.11.18 19:48:06  

kromě toho koně v zelí je ukolébavka.
            Krásný meditativní vztah mezi matkou a dítětem.

• lera
    lera, 15.11.18 22:36:58  

Ev.sv.Tomáše
    :"194. Nebesa budou svinuta a země bude přitom. A živý z Živého neuzří smrt ani strach, protože Ježíš praví: Kdo našel sebe sama, svět ho není hoden."

• intago
      intago, 15.11.18 22:53:54  

To je o mysticich....

• lera
    lera, 14.11.18 08:55:46  

Ev.sv.Tomáše
    "113. Království přijde kdy? Nepřijde podle očekávání. Neřeknou: Hle, tady je to! nebo Hle, tam! Ale království Otce je rozšířeno na celé zemi a lidé je nevidí."

• intago
      intago, 14.11.18 15:52:40  

OK, ale co ti z toho plyne?

• intago
      intago, 14.11.18 15:54:34  

co říkáš seriálu Mladý papež? Na základě toho jsem napsal-
      Je všeobecně známo, že Hospodin kdysi řídil věřící prostřednictvím proroků, což je detailně popsáno ve Starém zákoně.
      Naprosto nepochopitelné je, že není nejmenší zájem, aby se to dělo dál. Tím by se vyhnulo množství přehmatů v církvi.
      Když Hospodin určoval krále Židů, proč také sám nevolí papeže? Místo toho se o něm hádají preláti a konec jednání dávají na vědomí kouřovými signály jako Indiáni.
      Přitom mnoho svatých, často uznané titulem Učitelé církve, umělo s Kristem komunikovat. Mnozí Jeho vůlí prosadili nové církevní řády a i nové svátky, např. Svátek milosrdenství. Do chodu církve však zasáhli jen málo a i tak byli často odmítání a pronásledování. Viz
      http://www.katopedia.cz/index.php?title=U%C4%8Ditel_C%C3%ADrkve
      Jak se dá vysvětlit nezájem církve o přímé vedení Bohem či Kristem?

• intago
        intago, 14.11.18 18:27:32  

ale ten mladý papež je vážně blázen... skutečně ho dětství poznamenalo,. Ale jen vágní řeči, ač je stejně nikdo nechápe... Dětinská hra...

• intago
          intago, 14.11.18 18:30:01  

divím se, že nikdo neprotestuje, moc to církev poškodí

• radkojaga
            radkojaga, 15.11.18 07:46:31  

mně se ten seriál líbí a církev nepoškodí, ta přežila 2000 let a přežije i jeden seriál :2:

• intago
              intago, 15.11.18 09:35:10  

přežje, ale oslabí. Ona už stejně dost oslabuje... Osobně se divím, že nějakou autoritu vůbec má. U mě nemá žádnou. :11:

• radkojaga
                radkojaga, 15.11.18 18:56:21  

uvidíme... nevidím zde žádnou souvislost (korelaci)

• intago
              intago, 15.11.18 09:41:20  

Myslíme si, jak jsme vyspělí, ale když lidu vyhovuje, jaká církev je, tak moc ne.
              Na politiky se nadává a vyčítá jim kdeco, ale oni jsou kupodivu chránění vší kritiky. Myslím té věroučné.
              Úkolem církve přece není péče o chudé a nemocné, ani moralizovat,plést se do politiky, ale vést k poznávání Boha.
              A to vůbec nedělá a nikomu to nevadí.
              To jsem napsal na tři debaty o křestanství a odevšad mne vyrazili zablokováním a sprostě nadávali.
              Je něco shnilého nejen ve státě Dánském... :11:

• radkojaga
                radkojaga, 15.11.18 18:57:17  

tak se podívej na ten seriál... hlavnímu hrdinovi jde taky o poznání Boha, nikoliv se zalíbit lidem.

• intago
                  intago, 15.11.18 22:53:15  

Jen vagne keca...

• intago
                    intago, 16.11.18 19:49:42  

a ještě pochybuje, zda Bůh vůbec je :1: blb

• radkojaga
                    radkojaga, 20.11.18 09:46:49  

myslím že tak to je správně... pochybnost přicházejí, právě během běžných starostí, člověk chvíli zaměří pozornost na nějakou světskou věc, začne ji "řešit" a na chvíli přestane důvěřovat v Boží vedení... v ten moment ho starosti začnou zahlcovat dokud se nevydýchá. S Bohem jsme pořád, ale ne vždy si uvěodmujeme jeho přítomnost.

• intago
                    intago, 22.11.18 18:30:55  

Proto je nutne s Nim umet komunikovat. Nekolikrat denne. Pak je trvala jistota...

• lera
                    lera, 26.11.18 12:16:50  

Dva milenci na lavičce, hloubka jejich mlčení, spřízněné přítomnosti nade všechna slova. Ani jeden nemyslí na jistotu-nejistotu, mysli k sobě navzájem bez hnutí upřené. V hloubi nitra milují se, ani na chvíli neopouštějí se.
                    Jak píše Radka, Bůh je stále přítomen.

• intago
                    intago, 26.11.18 14:45:46  

Pouhe naivni prani. Je to vztah mezi rodicem a ditetem. Mezi zakem a Ucitelem... Podrizenost...

• lera
                    lera, 27.11.18 17:54:28  

Krásně o vztahu k Bohu bratr Vavřinec.
                    Zde je ukázka z textu jak neustále díky své neutichající lásce přebýval v Bohu stále:
                    Ustavičná kontemplace o duchovních věcech pomocí modlitby ho činí pokorným, laskavým a trpělivým, při pokušení však tvrdého jako ocel, neposkytujícího žádný prostor pro potěšení nebo smutky. Radost z kontemplace, kterou se neustále živil, aniž by se jí nasytil, ho učinila necitlivým vůči všem prázdným potěšením. Přebývá s láskou v Bohu a jelikož došel vírou vize Světla Světel, nemá žádné pochopení pro chuť toho, co svět nabízí. Láskou dosáhl již všeho, čeho se mu nedostávalo, a po ničem už netoužil. Ve svém životě dosáhl Objekt touhy svého srdce, jak toho byl schopen. Neměl důvod pro obavy, poněvadž v tomto životě jej nemohlo nic zranit a nic nemohlo odvrátit jeho srdce od lásky k Bohu. Neměl potřebu, aby učil svého ducha tichu; když viděl, že jeho mysl je klidná, byl přesvědčen, že všechny věci působí společně k dobru. Nic jej nevyrušovalo, neznal hněv, jelikož pro lásku k Bohu u něj neměl místo. Žárlivost do něj nemohla vstoupit, protože ničeho nepostrádal. Miloval své bližní ne pro lidskou náklonnost, ale jako objekty lásky milovaného a milujícího Otce. Jeho duch byl stálý a neměnící se, protože všechny své cesty odevzdal Bohu a jedině v Něm spočíval. Na těchto stránkách nenajdete spekulativní zbožnost nebo takovou, kterou možno provádět jedině v klášteře. Je tu však závazek ukládaný každému člověku, tj. aby uctíval Boha a miloval Ho, a my nemůžeme vykonávat tuto velebnou povinnost tak, jak bychom měli, pokud není naše srdce pevně spojeno láskou s Bohem a náš svazek tak blízký, že nás nutí, abychom k Němu běželi každou chvíli, podobni malým dětem, které nemohou stát rovně, nejsou-li podporovány rukama milující matky.
                    https://docplayer.cz/2768994-Praxe-pritomnosti-bozi.html#show_full_text

• intago
                    intago, 28.11.18 07:59:00  

nejlepší zkušenosti jsou ty naše... :2:

• Tonda20
    Tonda20, 27.10.18 11:44:23  

V každé čakře můžete vidět i ty ostatní.
    Zkuste jednu zajímavost. Jdete do břicha kousek pod 3. čakrou do Hara a zkuste se otevřít najednou nahoru i dolů, bez toho, že by jste vnímali zem. Jak nahoře, tak i dole. (Jsou další čakry, jak nahoře, tak i dole.) V té chvíli neexistuje nic, než střed vědomí. Všechny čakry jsou v jedné. Když se to povede, můžete se najednou stát středem všeho. Je to bílé světlo – duše. Když opustíte (otevřete se nebo jen počkáte) i to bílé světlo a otevřete se, uvidíte se, že jste středem všeho kdekoli zrovna jste. Pak se dostaví naprostá prázdnota. Nazval jsem to duchem svatým.
    Přestane existovat prostor, čas a je pouhé vědomí.
    Není to dosažení všeho. Je to jen vědomí, bez vědomí.

• intago
      intago, 27.10.18 16:07:11  

jak to neobsahuje božské atributy, třeba Dokonalost, je to nač?

• intago
        intago, 27.10.18 18:28:44  

ted mi řekli-Málo si vážím, jak vzácný je božský pocit ponoru do Něj, co máme my. Ten má strašně málo lidí na světě,
        Vůbec nám nepatří. Nepatří lidem, ale bohům. Proto ho nemáme zadarmo…
        Ale i mystikům je všechno málo, co dostanou… Chtěli by ještě víc...

• intago
          intago, 30.10.18 08:59:23  

a ted mi božské řeklo-
          Mystika rozhodně není pro všechny. Jak říká sv.Písmo: Hodně povolaných, málo vyvolených. Je to extrémní Hra Boha, určená jen pro velmi málo lidí, kteří o ní mohou jen velmi omezeně veřejně hovořit. Většina lidí ani nemá vědět, že něco takového existuje….

• Yossa
            Yossa, 30.10.18 20:07:02  

Tak si to vezmi k srdci a už sem o tom radši nepiš :2: . Je zbytečné aby ses ptoti slovům božskeho proviňoval... :8: .

• intago
              intago, 31.10.18 09:25:50  

no jo, ale tady je to o meditaci, ne? Sem to patří. :2:

• talk
            talk, 31.10.18 13:08:22  

Je normalni zit, tvorit, milovat, v Bohu.

• intago
              intago, 31.10.18 18:36:44  

ano, ale Bůh není žádný mýtus z bible, je živý, věčně tvořivý...

• intago
              intago, 31.10.18 18:38:21  

hele, proč lidi nechtějí Boha vidět, chápeš to? :8: ani věřící, ani nevěřící. Neni to divné? :11:

• talk
                talk, 1.11.18 12:31:48  

Muj nazor je, ze se napojujes trochu syrove na Ducha Svateho.

Ze zacatku jsem mel podobny zazitky, ale ted jsem v pohode a Otec je pro me uz osoba, laskava a cista, podobne Jezis ci Duch.

• intago
                  intago, 2.11.18 10:01:58  

Na Ducha sv. jsem se napojoval před mnoha lety, ale je moc vysoko, tedy moc drahé...
                  http://intago.sweb.cz/Rozhovor-s-Kristem-a-Duchem-Svatym.htm
                  Dej taky pár příkladů komunikace

• intago
                    intago, 10.11.18 11:42:29  

JANOVO EVANGELIUM- KAP.14.25 "Tyto věci jsem k vám mluvil, dokud jsem přebýval u vás.
                    26 Avšak Utěšitel, ten Duch Svatý, kterého Otec pošle v mém jménu, ten vás naučí všemu a připomene vám všechno, co jsem vám řekl.