Meditace

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Mona (2018-02-20 09:00:37)talk (2018-02-19 23:07:03)radkojaga (2018-02-19 22:18:49)a.l.tereza (2018-02-19 22:09:39)halibeli (2018-02-19 18:51:53)lera (2018-02-19 10:36:23)Tonda20 (2018-02-19 08:30:58)promenlivynick (2018-02-19 07:10:23)Lavandis (2018-02-11 20:27:32)Marieta (2018-02-02 14:42:58)osoba (2018-01-25 21:15:25)Aitos (2018-01-22 15:25:37)
Meditace
Založeno: 27. 8. 2017 | Příspěvků: 2 636 | Členů: 12
Správci: halibeli (hlavní), promenlivynick

meditace je čistá mysl a otevřené srdce nebo naopak otevřená mysl a čisté srdce

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• halibeli
    halibeli, 12.2.18 09:32:34  

je zajimavé , že lidé jsou schopni tvrdit , že každý má jiného Boha , místo toho aby se shodli , že je jen jeden Bůh, ale oni jsou vlastníky toho nejsprávnějšího popisu,vysvětlení a pochopení.
    Jak rádi posloucháme příběhy o válce bohů ale příběhy o válce ega nám už tak vznešené nepřipadají. Je-li tady cokoli k uctívání není to nic jiného než ego. Prázdné ego - prázdný Bůh....jaká úleva , jaké vysvobození :2:

• radkojaga
      radkojaga, 12.2.18 09:36:12  

ego není Bůh. Tam kde chybí Bůh (odpad od Boha) nastupuje ego. Tedy takhle...Proto se nelze Boha vzdát, je to nejzazší podstata. To věčné a stálé.

• radkojaga
      radkojaga, 12.2.18 10:16:37  

Věřím, jsem si jista že nejsme v rozporu. Trojjediný Bůh je jediný možný způsob jak "uchopit" Boha lidskou myslí. Jasně že to nejde... proto je 3x, rozdělen naší lidskou mysli jakoby na tři... i kdy moc dobře víme že je pouze jeden. Ale lidé uvažují časně, reflexivně... proto třikrát. Mockrát jsme to tady probírali, že lidská mysl uvažuje jako já a ty, to je vypadnutí z jednoty... proto i Boha vnímá jako já, on, v duchu. Tak to je... v intimitě sjednocení v Bohu, se toto rozdělení sjednocuje v Jedno protože je jedním...to my lidé vypadáváme z jednoty. Bůh je pořád jeden.

• radkojaga
        radkojaga, 12.2.18 10:20:31  

někdo tomu říká vědomí, mysl... ale ať tomu říká jakkoliv, nakonec musí připustit trojitost jakéhokoliv aktu (pozorovatel, pozorující, pozorování), dokud je ukotven v lidském těle.

• radkojaga
          radkojaga, 12.2.18 10:26:00  

Může být ale z tohoto rozdělení (oddělení od celku) uchopen, vytržen...nikoliv vlastním chtěním. Pouze uvolněním se, otevřením se... aby mohl být uchopen, sjednocen. dovolit to. nabídnou se tomu.

• radkojaga
            radkojaga, 12.2.18 10:27:47  

Omlouvám se za své vykecávání... :2: :2:

• promenlivynick
          promenlivynick, 12.2.18 10:57:15  

hm, pozorovatel a pozorující je v češtině stejný. Zřejmě jsi myslela pozorovaný.
          ..........
          V podstatě rozporovat lze vše, ale proč bych měl cokoli rozporovat ?

• radkojaga
            radkojaga, 12.2.18 11:03:07  

jo... :1: nesoustředím se, sepisuji příjmy... na všecky strany jako OSVČ to musím odevzdat na sociální, zdravotní i finančák :2: fujtjbl.

• promenlivynick
              promenlivynick, 12.2.18 11:17:53  

fuckt fjtbl,
              Ale máš to dobrý. Mně na stole leží výdaje. :4:

• radkojaga
                radkojaga, 12.2.18 11:25:39  

:1: Dělám výdaje procentem :2: :2: se s tím nepářu.

• halibeli
        halibeli, 12.2.18 13:06:45  

asi jo Bůh může být rozdělen pouze lidskou myslí....někdy 3x -otec, syn , duch , někdy 2x - na já a ty, někdy tisíckrát každou myšlenkou....to my lidé vypadáváme z jednoty....jen nevím kde se v nás bere ta drzost si to vůbec myslet. Bůh je jen jeden všudypřítomný a kde jsou ti co vypadli z jednoty ? V pekle? Kdyby Bůh nebyl v pekle nebyl by tam nikdo kdo by nás z něj vyvedl. Ale už jsem slyšela i pojem věčné zatracení. Nejspíš to je místo , které se Bohu nikdy nepovede sjednotit, které se stvořilo mimo stvoření ? V zenu vím , že paradoxy jsou v jednotě skrze prázdnotu a jak to máte v křesťanství ? Víra ve věčné zatracení a víra v Boha ?

• radkojaga
          radkojaga, 12.2.18 13:19:07  

To je velice těžká otázka, Halibeli a saama si netroufám na ni odpovědět... Věčné zatracení, tedy věčné oddělení (i v mysli) a pád do nicoty. Je to možné nebo není? řekněme že je to možné v běžném časném životě, kdy jsme odděleni iluzí...že jsme jednotlivé samostatné bytosti. ale je to možné i v okamžiku smrti... umírání? Odvrátit se od volající Jednoty a plivnout na ni v nenávisti, přimknout se ke světu... odmítat se ho vzdát, lpět na stvořeném...nevím. My věřící věříme že když ne v tomto životě tak v okamžiku smrti máme možnost se obrátit a nechat se Jednotou pohltit (zloduch po pravici Ježíše - ještě dnes budeš se mnou v Ráji) TEdy pořád je zde naděje... šance. Kdo ale i v posledním výdechu proklíná Bytí a vzpírá se mu, ten v tomto stavu...(možná) setrvá. nevím. to teď jen tak kecám. Jelikož odpuštěno může být (a je) každému kdo sám odpustil (sobě, jiným, Bohu) a tím se otevřít Spáse (MIlosti)

• lera
            lera, 13.2.18 09:17:01  

Chodím sem jen číst, ale toto téma :1:
            " Nejspíš to je místo , které se Bohu nikdy nepovede sjednotit, které se stvořilo mimo stvoření ?"
            To by znamenolo, že Podstata, Bůh , absolutní Inteligence je nějaký chudák. Sice utváří celí vesmíry se všemi zákonitostmi a každým jevem, bez její vůle ani lístek neupadne, ale znamenato by to, že není absolutní, dokonalé ale podmíněné, má nějakou vadu. :15:

Pak věčné zatracení. Ať už řekneme Bůh , podstata nebo Já , tak stejně , no skoro mě to uráží :10: :1: , že by Láska či Sebeláska měla být nějakám chorobným imbecilem, co sebe (duše) bude někde věčně smažit. :7: Takové úvahy mi spíše zavání jako nástroje manipulace s prostým lidem."Tak a budeš poslouchat, jinak tě čeká věčné zatracení, my jsme tady ty přes který to běhá, tak budeš dělat a myslet co ti řeknem.Jinak, kotle s olejem, depilace a pod :1: "

• radkojaga
              radkojaga, 13.2.18 09:28:12  

Duch sjednocuje sám sobě se sebou... pokud jsi sama za sebe mimo, rozděluješ a vydděluješ se. urážka-neurážka :2: :2:

• lera
                lera, 13.2.18 09:55:40  

Věčné zatracení. Tato idea.

• lera
                  lera, 13.2.18 10:00:24  

Z buddhistického i křesťanského pohledu je tohle slovní spojení čirý nesmysl. Věčný je jen Bůh, Nestvořené, Nesložené....vše ostatní pomíjí, nemůže být věčné.

• talk
                    talk, 13.2.18 11:41:31  

To je zajimava teorie. Ale mam lepsi. Buh je osoba, bytost, krome toho, ze ma presah do okoli. My jsme stvoreni dle obrazu boziho. Otec a deti. :4:

• talk
                    talk, 13.2.18 11:43:18  

Proto mame v sobe kousek boziho, a muzeme za splnenych podminek zit vecne v Nebi. :4: Dale jsou tam andele, atd.

• lera
                    lera, 13.2.18 13:43:17  

(teorie-koncept) Všem dětem jednou bude oblečení malé, dokud slouží, ať slouží :2:

• radkojaga
                  radkojaga, 13.2.18 13:34:54  

telo se rozpadá a ty se s ním ztotožňuješ..., podobně se můžeš ztotožnit s nějakými světskými poklady, mocí, touhou k něčemu pomíjivému a vzdáš se kvůli tomu své "duše", tedy přímo víš a odmítáš lásku k Bohu (celku) pro tyto "věci". Možná pak tento odštěpek zamrzne ve své věčné touze a lpění...přilepen.

• lera
                    lera, 13.2.18 13:40:43  

Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně, říkávala babička. :15:

• radkojaga
                    radkojaga, 13.2.18 13:44:44  

Pouze jsem se pokoušela naznačit v čem spočívá drama "oddělení"... tedy podlehnutí omylu. Z pozice buddhistky ti to nedává smysl. Tomu rozumím. Každá nauka má svoji tradici a učení.

• lera
                    lera, 16.2.18 14:08:47  

ano, jen to "věčné zatracení", v jak šílené mysli se muselo asi urodit a že ještě zůstává?
                    Viděla bych to někde na dobu vybírání odpustků. Je to slušně úderné marketingové heslo. :1: Dnešní pojišťováci by mohli závidět. :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 16.2.18 15:21:24  

dává mi to logiku... jako protiklad k věčné spáse. Tedy fakticky o duchovní princip.

• radkojaga
                    radkojaga, 16.2.18 15:32:34  

MOžná blíže zde... ono je to asi o tom zda se člověk otvírá vůči Bohu nebo naopak se Bohu uzavírá, a Bůh pak nemůže konat své spásonosné dílo proti vůli člověka.

• radkojaga
                    radkojaga, 16.2.18 15:32:51  

tady odkaz http://revue.theofil.cz/revue-clanek.php?clanek=1674

• lera
                    lera, 16.2.18 17:18:30  

To je děs Radko, mě to vadilo už jako dítěti, když pan farář vykládal, že pro hříšníky je věčné peklo. Že jen z očistce je cesta ven, z pekla ne.
                    Když jsem pochopila, že je to jen demagogie, hodně se mi ulevilo. Protože takového krvelačného démona ať si uctívá někdo jiný.
                    A odkaz....když sem hodíš Františka, nebo Terezu z A. a pod, tak je to autetické, teoretické vycucaniny odtržené od skutečnosti , stoosumdesáty odraz z tiché pošty....

Do pekla člověk nemusí daleko, když si vezme pár úvěrů, protože ho jeho žádosti svedli z cesty a nespí hrůzou...no tak je v pekle. A Bůh ho neodsoudil k věčnému zatracení. Sám si uvařil, sám si spapá, ale žádný hrnek s kaší není nekonečný.

• radkojaga
                    radkojaga, 16.2.18 17:24:10  

světské patří světu..., duchovní Duchu. Tedy problémy s půjčkami jsou světské problémy...vím že je to pekelné, ale peklo to není. Je to pouze ztížený a komplikovaný (vlastní vinou) pomíjivý pochod vymezený časem. Ať si ho prožijeme v klidu nebo v půjčkách je to ve skutečnosti kulisa...k našemu duchovnímu probuzení.

• radkojaga
                    radkojaga, 16.2.18 20:01:01  

Pokud ti Ratzinger nesedí... přece jen i když papež, tak spíše myslitel a filosof, tak selský rozum: Každý hřích může být odpuštěn (to je přímo citace z Bible), kromě hříchu proti Duchu svatému... Proč tedy proti Duchu? Protože pokud jsme podstatou Duch a vzpíráme se tomu co jsme, jak proti naší vůli můžeeme být spaseni. TEdy jak můžeme vidět když zavíráme oči... nebo si je vydloubneme. Vím že blbý příměr, ale pokud se člověk odmítá vlastní věčnou podstatu, jak ní muže být... žejo.

• lera
                    lera, 19.2.18 10:36:22  

Jak by mohlo peklo patřit Duchu? To je Prázdnota-Duch.
                    Zatim co vsechny světy nebeské i pekelne jsou stvořené (neco) a jsou patra jednoho stromu života ktery neni jinde nez ted a tady.
                    Staci si vsimnout jak jsou svety zakreslovany jako patra cloveka at uz v zidovske mystice,nebo vychodnich nabozenstvich. Stejne. Take proto krestanstvi mystici nabadaji k poznani Boha za ziva,k vstoupeni do Kralovstvi Nebeskeho v tomto zivote. Meli kvuli tomu nekteri trable s inkvizici. Treba zrovna Tereza. Coz dokladam jako dukaz,že vsechny svety jsou ted tady ,tam kde se pohybuje nase vedomi v takovem svete zijeme.
                    Papež je zvolen lidmi aby vykonaval úřad.
                    Světec je zvolen Bohem ,poznal Ho.
                    Prvni ma nejake poznání,nějaká dohady....i filozofie je jen nepodložená teorie.
                    Druhý "má" poznání Boha, prost omylů,žádná dohady. Je zivoucim poznanim.Filozofie i uvahy ci spekulace nemaji prostor. Čistá živoucí Pravda.
                    Je na každém jestli takhle chce uvažovat ,jaké info následovat a s čím se spokojí.

• radkojaga
                    radkojaga, 19.2.18 13:45:09  

nevím kam míříš. Co chceš sdělit. Již ta první věta tedy otázka se míjí. Nikdy jsem nic takového ani nenaznačila. Něco si myslíš nebo předstvuješ a dle toho se ptáš Nevím co máš v hlavě.

• radkojaga
                    radkojaga, 19.2.18 14:19:13  

ale abych tě neodbyla...řekla bych, že se asi míjíme v používání slov. Ty v mých vidíš peklo, já v tvých výhrady vůči tomuto peklu které vidíš. Tedy odmítání nějakých filosofických předtstav.

• radkojaga
                    radkojaga, 19.2.18 14:26:44  

Tebou uváděná Terezie věřila že existuje peklo:

Reforma řeholního života sv. Terezie se zrodila z jejího apoštolského ducha. Její rozprava o založení prvního kláštera sv. Josefa v Avile začíná popisem vize pekla.

„Byla jsem otřesena hrůzou a jsem i nyní, když to píši, přestože od té doby uplynulo téměř šest let, takže na místě trnu strachem... Tohle byla jedna z největších milostí, které mi Bůh dal, protože mi nesmírně pomáhala, abych se nejen nebála protivenství a životních trápení, ale povzbuzovala mě, abych je snášela a děkovala Pánu, že mě vysvobodil z takových hrozných a věčných muk...“ (Živ. XXXII. 4).

„S tímto viděním se ve mně zrodil velký zármutek nad ztrátou tolika duší... které již byly údy církve křtem svatým a měla jsem velkou touhu pracovat pro jejich spásu, takže jsem v sobě cítila ochotu snést tisíc smrtí, kdybych jedinou vysvobodila z těchto hrozných muk“ (tamtéž, č. 6).

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 13.2.18 19:19:55  

věčné zatracení je zcela reálné místo, ale jak píšeš, Bůh je absolutní a má tedy i absolutní moc, tedy jak nad zatracením tak i vzkříšením...

• lera
                lera, 14.2.18 14:16:11  

Takového Boha naštěstí neznam, který by páchal věčné zatracení. Mé milá děti, tak moc vás já Láska miluju, že vás šoupnu do věčného zatracení.... :8: :8: :8:
                Už nevím jak víc by měl Bůh lidem ukázat svojí lásku, než když Kristus na kříži mluví o odpuštění s hřebíkama v těle.
                A ono nic, lidi furt budou mít Boha za nějakou obludu. trestající , krutá stvůra ..... No asi podle lidského nahlízeno na Božské. :8:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 14.2.18 23:05:16  

to já znám i Boha co na sebe snesl zapomnění a nevědomost - ze své lásky k sobě :4: :2:

• lera
                    lera, 15.2.18 09:33:02  

To má byt jako věčné zatracení? :1:
                    Věčné! :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 15.2.18 19:00:54  

ono to "věčné zatracení" ani v Bibli nenajdeš, to je časem a překrucováním nesprávně pochopeno že se týká Božích dětí jak píšeš výše, "Syn zatracení" je člověk nepravosti, zatracení podléhá např. příbytek pošetilce a to už není daleko k tomu dojít k závěru že ve věčném zatracení skončí ego - tedy že jde o tzv. ega vyvanutí...

• halibeli
                    halibeli, 15.2.18 19:16:06  

věčné zatracení je stejné jako vyvanutí ega ? tak to by mě nenapadlo, to první jsem vnímala jako hrozbu a trest a to druhé jako osvobození a klid :7:

• radkojaga
                    radkojaga, 15.2.18 20:25:30  

řekla bych to jednodušeji...je to ztotožněníse s pomíjivým tělem, lpění na pomíjivosti...z pohledu věčnosti to může mít důsledky. stvořené je pouze měnící se obraz, lpění na tomto obraze vede do nicoty

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 15.2.18 23:27:25  

když ego vyvane, je ve věčném zatracení, tedy je neexistující - rozpoznáno jako neexistující, jako iluze a pod., potom nastupuje to osvobození a klid...
                    strach ze smrti a věčného zatracení má ego, proto se snaží udržet při životě zuby nehty, spekulacemi, vývrtkami, všemožnými kejklemi...

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 15.2.18 23:43:13  

v pojetí Radky..., ego pomalu a jistě směřuje do nicoty - do věčného zatracení, ztotožnění se s egem zákonitě vede tamtéž, potom nastupuje tzv. temná noc duše a všechny její známé fáze kde ego se ponechává nicotě a duše se probouzí k životu s Bohem do života věčného...

• radkojaga
                    radkojaga, 16.2.18 09:42:47  

Vidím to asi moc jednoduše...křestem jsme naroubování na Tělo Kristovo. Tedy obnoveni v Duchu....(Bohu), pak záleží na každé věřícím čemu dává přednost... tedy co ho přitahuje více. na jedné straně pokušení světa a jeho přitažlivost, na druhé neviditelná bohatost a nabídka darů Ducha. pomíjivost světa (to čemu se dnes říká ego, sebecentrismus kontra odevzdání "sebe" Duchu a jeho další posilování svátostmi, modlibou hlubokou vírou.

• Mona
          Mona, 14.2.18 08:10:16  

A co když je to jen naše další představa, že Bůh je jen jeden a je všudypřítomný?

• Mona
            Mona, 14.2.18 08:21:13  

Tohle už je spíš filozofiký pohled, ale v textu píšeš, že lidé si vymysleli své Bohy, které považují za nejlepší. Ale co když si lidé stejně tak vymysleli i tojo jediného všudypřítomného Boha? Jak můžeš mít důkaz, že takový Bůh skutečně existuje? Vše, co na celém světě zkoumáš a poznáváš, poznáváš pouze a jen skrze sebe sama. Tady dle mě může být už jen víra, nikoli pádný důkaz....A na druhou sranu...jsou lidé, co v pohodě věří, že jsou Napoleon...přesto je to nepravděpodobné, že by nám po zemi běhalo tolik Napoleonů. V tomhle mám takový problém, přotože člověk nikdy neví, zda je jeho víra správná. Ano platí ,,po ovoci poznáte je" jenže už mnoho lidí umřelo za honbou za svou pravou nejpravější víru a občas s nimi umrelo i miliony dalších lidí. A žádné ovoce je ani nezajímalo nebo si ho ani nestihli všimnout.

• halibeli
              halibeli, 14.2.18 15:57:13  

přesně, proto nevěřím v Boha , který je nějak někým definován, proto jsem se nemohla stát křesťanem, protože prožití je individuální a překračuje meze myšlení :2:

• radkojaga
                radkojaga, 14.2.18 16:00:18  

nemyslím si že je možné Boha jakkoliv definovat... ovšem říci že něco jako Jedno snad možné je. Pokaždé je možné...minimálně symbolicky např. ve formě trojice (oko, zrak, obraz) zachytit procesy.

• radkojaga
                  radkojaga, 14.2.18 16:00:48  

tedy jejich sjedocení v trojici.

• halibeli
                  halibeli, 14.2.18 16:09:01  

já proti trojici nic nemám uctívám trojjedinou Bohyni -Milenku-Matku-Stařenu.....jsou to nejdůležitější aspekty ženství, bez nich není v patriarchátu žádná rovnováha, i křesťanství to pochopilo a přišouplo aspoň Madonu :6:

• radkojaga
                    radkojaga, 14.2.18 16:11:45  

dobrý, tak část jako trojici akceptuješ. Proč ne úplně všecko... komplet.

• halibeli
                    halibeli, 14.2.18 16:27:12  

protože než přišlo vysvětlení nějaké trojice , tak přišel prožitek všeho komplet :6:

• radkojaga
                    radkojaga, 14.2.18 18:24:24  

ale je pořád? nebo spíše není :1: jde víceméně o to co prožíváš jako "normál" nikoliv o výjimečné prožitky. Ty jsou, ale jedinec upadává do rozdělení protože je mu to vlastní...chodí do práce, řeší různé věci a pak se mže stát že není do st pozorný a není sjednocen...tedy v přítomnosti. Jakmile nejsi v přítomnosti, rozjíždí se ti "svět" na tři: na pocit já, pocit minulosti a přítomnosti a myšlenky o "něčem"

• halibeli
                    halibeli, 14.2.18 18:36:15  

jo to je mi jasné a pro mne Buddha nabídl řešení tak jako pro tebe Ježíš :4:

• radkojaga
                    radkojaga, 14.2.18 18:39:19  

právě... pro mě je to zcela srozumitelné. Proto nechápu, když někdo napadá třeba křesťanství z pozice nevěřícího nebo někoho, kdo nemá vůbec tušení o čem to je. Chybí mu nástroj k porozumění - Duch svatý.

• halibeli
                  halibeli, 14.2.18 16:11:44  

hmm nebo...subjekt-proces-objekt

• radkojaga
                    radkojaga, 14.2.18 16:14:33  

no ano... to pořád běží, ať chceš nebo ne. Pořád to běží v trojici. A realizace znamená to v sobě sjednotit. Přijmout zcela a bez zbytku a výhrad, to je Bůh ... Trojjediný, který se v tobě sjednocuje... pokud to nevidíš... nic se neděje. Stačí to pouze uznat, cítit... a říct ano. nevyhánět ... neodmítat.

• radkojaga
                    radkojaga, 14.2.18 16:15:38  

omlouvám se, běžím cvičit babkám do pečovatelského domu :1:

• halibeli
                    halibeli, 14.2.18 16:23:05  

dej babkám zabrat :1:
                    ....stačí to pouze uznat a říct ano....a tohle je právě ta povrchnost , která mi nestačí :8:

• radkojaga
                    radkojaga, 14.2.18 18:31:50  

To právě není povrchnost... naopak. Je třeb v sobě "probudit"Ducha. Aby tě mohl vést zevnitř. Nic venkovního nefungue... bez Ducha se nemůžeš stát křesťanem, leda formálním. Duch se táhne k Duchu.

• halibeli
                    halibeli, 14.2.18 18:39:56  

no to by měli slyšet ti katolíci , které znám :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 14.2.18 18:47:22  

:7: :7: Záleží jak to berou. Zda víceméně tradice. Proč ne... tady bych to nechala každému "soudruhovi" dle jeho nturelu a zálib. Jsou lidi různí.

• radkojaga
                radkojaga, 14.2.18 16:10:32  

pokud bys neexistovala... neřešila by jsi otázku "vlastní" existence. Tedy tato otázka se objevuje teprve s odkloněním a "vyčleněním" jako já. A to je moment kdy můžeme říct že jsme "stvořeni" tedy existujeme(prví aspekt trojice)... a současně s touto existencí můžeme říci že si uvěodmujeme... tedy vidíme, cítíme, mluvíme a kolem nás něco zachycujeme.... to je (druhý aspekt trojice) a třetí aspekt jsou vnitřní energie..život sám tekoucí jako řeka časem a prostorem koná

• halibeli
                  halibeli, 14.2.18 16:17:55  

aha tomu rozumím , ale nerozumím tomu proč by člověk měl tyto aspekty uctívat

• radkojaga
                    radkojaga, 14.2.18 18:29:47  

však nemusí... to přece je každého věc jak co dělá. Vem si třeba tibetské buddhisty, ti uctívají zcela jiné aspekty. Třeba horu Kailaš, kterou obcházejí s úctou jsou připraveni zemřít, vycházejí z této pouti jako "noví" lidé.

Stejně je to s křesťanem, který se narouboval na Krista a přijal jeho tělo (oslavené neboli duchovní). Taky je z něj "nové stvoření". TEdy vychází se ze symboliky...již nejsem já radka co patří soě, nýbrž jsem Kristovo tělo (součást jeho duchovního těla) a tudíž již nepatřím sobě, mé tělo je pomíjivé rozpadne se v prach... to co zůstává je Bůh v jeho třech aspektech. Pokud je ve mně já v něm, jsem součástí jeho věčné proměny.

• promenlivynick
            promenlivynick, 14.2.18 09:52:24  

píše, že bůh může být rozdělen jen lidskou myslí.
            Spojíš li to se svým příspěvkem, je to nejlepší řešení.
            Je li jeden, nebude proti sobě bojovat, to co proti sobě bojuje jsou pokusy ho nějak definovat.

• Mona
              Mona, 14.2.18 10:54:06  

Jenže zde už je představa, že Bůh je spojen a rozděluje ho lidská mysl. Jenže i toho může být pouze naše představa, že je Bůh spojen.

• radkojaga
                radkojaga, 14.2.18 12:35:30  

přesto proti sobě bojují individuality... takže můžeme si nadefinovat co chceme, nakonec o svůj život či život těch co milujeme (třeba dětí) se budeme prát... i když si nadefinujeme že je to pouhá iluze.

• Mona
                  Mona, 15.2.18 08:15:42  

Jedná se mi o to, že mi mnohokrát bylo sděleno, že musím mít velkou víru. Jenže jak poznám, že to, cěmu věřím, si tu mojí velkou víru skutečně zaslouží? Co když si v padesáti uvědomím, že jsem celý život věřila naprostému blábolu? Mnohokrát jsem se na to ptala a nikdy mi na to nebylo odpovězeno....

• radkojaga
                    radkojaga, 15.2.18 12:44:38  

Otázka je i odpovědí... klidně je možné že věříš blábolu, tohle ti nikdo neodpoví. Třeba uvěříš nějaké větě nebo pravidlu. to může být dokonce nebezpečné. omezující

• radkojaga
                    radkojaga, 15.2.18 12:53:04  

říká se že pouze Bůh vidí do srdce čemu věříš, tedy co je tvému srdci blízké... čím se "stáváš". Člověku má být bdělý. Nenechat se opít. Stejně může usnout (jak se to stalo učedníkům v Getsemanech zatímco jejích Mistr bděl a modlil se) Kolikrát se teprve později ukáže...smysl té nebo oné události, tedy jestli v padesáti letech nebo dokonce v okamžiku smrti rozpoznana pravda a srdce se přimkne k Bohu, to zcela stačí. celá časnost, celý život vede pouze k tomuto momentu poznání a přijetí Boha, k naplnění se Ním a odložením pomíjivého těla jako starého šatu. není kam spěchat.

• talk
                    talk, 15.2.18 18:18:39  

Konečně mluvis pekne a k veci radko. Ale je to i zkouška či poslání, zivot. Součást božího plánu.

• radkojaga
                radkojaga, 14.2.18 12:36:40  

a máž pravdu... představa je "pouhou" představou tudíž v tomhle jsme svobodní...kde a co si představujeme

• promenlivynick
                promenlivynick, 14.2.18 15:38:49  

jistě že je to představa, ale pro mezilidské vztahy je ta představa lepší, než představa, že je nespojen.

• radkojaga
                  radkojaga, 14.2.18 15:44:00  

Lze ho chápat i jako symbol... "znak" neboli představitel sjednocení :1: Vím že je to přitažené za vlasy... ale pokud si nedokážu představit jednotu (a to snad není v lidských silách) tak to označím symbolem...