Fotbal

Otevřená diskuze | Kategorie: Sport
Zidane (2018-02-24 04:15:36)PepikHnatek (2018-02-20 13:24:50)Johan (2018-02-19 10:04:18)
Fotbal
Založeno: 5. 8. 2017 | Příspěvků: 116 | Členů: 3
Správci: Johan (hlavní), PepikHnatek

TOMÁŠ ROSICKÝ

POKLONA !

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • PepikHnatek
  PepikHnatek, 20.2.18 10:20:32  
   

  Baník dojel na to na co Sparta na podzim, přílišný příliv nových hráčů i fakt že z nich většina nastoupila do zápasu se Slováckem, ta nesehranost musela být znát.
  Boleslav tlačila celý zápas a pak v nastavení neuhlídala Wagnera který ji ztrestal, taková utkání prostě občas bývají, že to nemá logiku. V Olomouci nikdo nechtěl prohrát, osobně jsem čekal že Berbrův kůň Zelinka zatlačí Plzni víc a že Plzeň o gól vyhraje. Sparta klasika, jak dá rychlý gól, tak se zatáhne a nechá hrát ve druhý půli soupeře:8: Chybí mi tu poznámka o šoku z Jihlavy, přece jen by se to tu mělo zmínit, pokud klub s neomezeným rozpočtem v lize prohraje s posledním, tak je to megaostuda a zmínit se to tu prostě musí. O poznámce se soustředěními ve Španělsku a jiných teplých destinacích naprosto souhlasím, podle mě to mají hráči spíše "za odměnu" byť je to vzhledem ke stavu českých hřišť kontraproduktivní, to je bez debat. Uvidíme co přinese další kolo.

 • Johan
  Johan, 19.2.18 10:04:18  
   

  1. liga - 1. jarní kolo.

  Zklamání - Baník, čekal jsem, že posilněný tým nebude mít problém, šok v Boleslavi. Příšerné počasí v Jihlavě, ovšem jaký termín si nejvyšší soutěž nastavila, takové počasí má - v únoru prostě mrzne a padá sníh. Souboj prvních dvou týmů tabulky a střelecký koncert : 1:2 střely na bránu ve prospěch Plzně. Nováčci v dresu Sparty skórovali, ovšem komentáře na zápas hovořily o lepším Liberci ve druhé půli. Celkový dojem z 1. kola - mizerné počasí, mizerná střelba. Zůstává trochu záhadou, jaký smysl mají soustředění týmů ve Španělsku a podobných lokalitách, když ostré zápasy se pak hrají měsíc v mrazu.

  • Zidane
   Zidane, 20.2.18 13:24:43  
    

   Přesně. Kdyby na podzim nepředehrávali jen šestnácté kolo, ale klidně i sedmnácté, byl by to dle mě dobrej nápad.

 • PepikHnatek
  PepikHnatek, 3.2.18 11:46:27  
   

  No, těch gólů na Afrackém šampionátu bylo jak šafránu, rekord byl v jednom zápase tuším 3-1, jinak nuda nuda šeď šeď. WSloni mě zklamali nejvíc, 2 prohry jedna remíza ve skupině a že se "nějakej" Súdán dostane tak daleko je pro mě šokem. To co píšeš Johane, je pravda v každým řádku, naprostej souhlas!

 • Johan
  Johan, 3.2.18 09:16:25  
   

  AFRIKA - šampionát nevybočil z řady posledních afrických velkých turnajů či kvalifikací - výsledky 0:0, 1:0 a při velké kanonádě 1:1 v podstatě téměř ve všech zápasech a jako vždy v posledních letech - najednou jsou úspěšné země, u kterých by to ani znalec africké kopané nečekal. Súdán, Libye, Rwanda, Namíbie a další... šampionát bez Egypta, Ghany, Tuniska, JAR, Alžírska, Senegalu, ve skupině vyřazeno Pobřeží Slonoviny i Kamerun ..a tak snad jen finále Maroko-Nigérie přinese aspoň ty nejcennější kovy favoritům. V Africe je v posledních letech prostě možné vše a ta vyrovnanost je spíše na škodu než k užitku. Velká očekávání od afrických týmů, která přinesly postupy ze skupin na světových šampionátech, že jednou africké týmy ovládnou světový fotbal - kdepak! Zdá se, že se africký fotbal někde zadřel, sice pořád chrlí spousty hráčů do evropských klubů, ale reprezentační výběry nemají zdaleka takovou sílu.

  • Zidane
   Zidane, 4.2.18 01:04:56  
    

   Tak nějak, tam aby tomu čert rozuměl :14:

 • PepikHnatek
  PepikHnatek, 30.1.18 14:08:40  
   

  Kde tak chudý klub jako je Baník, zničehonic /!/ bere prachy na hráče jako Fillo, Laštuvka, Fleišman, Diop a další!? Už jen ty podpisový bonusy kterými se ti hráči chlubí, to není normální, tady to smrdí obrovským průserem! Chápu že motivace majitele zachránit klub v lize je obrovská a logická, ale tady něco nehraje.

 • Johan
  Johan, 8.1.18 13:34:30  
   

  Fotbalová dovolená - přestupy.

  Asi největší rybou, která se výrazně pohnula mezi rybníky, je Fillo.. Baníku může hodně pomoci.

 • PepikHnatek
  PepikHnatek, 1.1.18 12:16:39  
   

  Vše nej do Nového roku 2018 všem, kteří přispívají na toto fórum, vyjma agresorů, kteří zde stejně mají jepičí život...přeje Pepik Hnátek.

  • Johan
   Johan, 8.1.18 13:27:16  
    

   Děkujeme - moc přispěvovatelů zatím není - asi plašší :6: Tobě taky přeju vše nejlepší.

 • Johan
  Johan, 22.12.17 10:22:26  
   

  ŽENY - světový žebříček

  1. USA
  2. Německo
  3. Anglie
  4. Austrálie
  5. Kanada
  6. Francie
  7. Nizozemí
  8. Brazílie
  9. Japonsko
  10. Švédsko
  11. KLDR

  34. Česko

  • Zidane
   Zidane, 16.1.18 16:40:48  
    

   KLDR wtf. Sice to jsou ženy, ale stejně...

 • Johan
  Johan, 21.12.17 13:15:27  
   

  II. liga

  Očekával jsem jízdu Opavy a Hradce Králové, ale Hradec nakonec velkým zklamáním. Opava sice vede, ale nic nemá jisté, v patách Příbram a České Budějovice a dvě velká překvapení - Třinec a Pardubice, oba týmy jsou v boji o postupové příčky nečekaně, ale jen dobře. Pro mě je zklamáním Viktorka ze Žižkova, naopak na sestup předpokládaná Olympia Praha je příjemným oživením soutěže.

  • milos.bur
   milos.bur, 21.12.17 13:23:52  
    

   Jen jedna je VIKTORIA!Blahé paměti Andyparker říkal,znám jen jednu VIKTORKU!TU VAŠI!FK VIKTORIA ŽIŽKOV FOTBALU JE CHLOUBA :4:

   • Johan
    Johan, 8.1.18 13:28:03  
     

    Já znám taky jen jednu Viktorku, někde u splavu prý pobývala .

    • Zidane
     Zidane, 9.1.18 20:15:28  
      

     Ta taky. Ale pravda je, že když se ve fotbalu řekne Viktorka, je to pro mě Žižkov. Plzeň je prostě Plzeň, Viktorce fandil pan Habásko :4:

  • Zidane
   Zidane, 16.1.18 16:41:34  
    

   Jízda sem jízda tam, má tu někdo přehled, jak jsou na tom Třinec a Pardubice se stadionem, jestli by měli šanci postoupit nebo by ostrouhali?

   • FredrikBerglund
    FredrikBerglund, 2.2.18 04:19:27  
     

    Zrovna Třinec i Pardubice mají dost slabé stadiony. Pardubice na to jak jsou velké, bych čekal fakt něco pořádnějšího. Třinec má takový sympatický stadionek, ale na 1.ligu by to fakt nestačilo.

    • Zidane
     Zidane, 2.2.18 14:14:15  
      

     Jde o to, jestli mají nějaký plán, co by bylo v případě postupu. Mám totiž dojem, že svaz změkčil podmínky a pokud klub nemá vyhovující stadion, nemusí totálně splnit podmínky do roka (to je obvykle nesplnitelné), ale snad do tří s tím, že každej rok dostanou úkoly, které musej stihnout nebo... což už jde.
     To se totiž řešilo před nějakou dobou, že v druhé lize jsou asi čtyři týmy s vyhovujícím staďákem a další by neměly šanci na postup, protože by do roka nestihly splnit podmínky... myslím nějak dva tři roky zpátky jak to měl na postup Varnsdorf. Tak na to konto mám dojem změnili podmínky a už tam je delší čas na splnění.

     Plus ale nechápu, proč mají podmínku, že "klub musí hrát ve svém městě" - Varnsdorf prý byl tenkrát domluvenej snad s Ústím, že by hrál tam a svaz to zatrhl, že to nejde... co je svazu do toho, pokud by Vanďák chtěl hrát třeba ve Vítkovicích a jezdili by tam za ním fanoušci, ať tam hraje, ne? :8:

     • FredrikBerglund
      FredrikBerglund, 5.2.18 02:06:23  
       

      s tím, že by klub měl právo hrát kde chce mi taky dává smysl...

      koneckonců Olympia Hradec Králové se přejmenovala na Olympii Praha a hraje na Strahově :)

      ale je asi dobře, že to nějak zjemnili....ve Znojmě za tu dobu už pokročili a teď by to snad stačilo i na 1.ligu například no...

      • Zidane
       Zidane, 5.2.18 13:19:28  
        

       Naja, jenže tím se Olympia svázala s Prahou, já to myslel tak, že by hráli v jiném městě v azylu dočasně, než by vylepšili vlastní stadion a pak by se vrátili domů.

 • Johan
  Johan, 21.12.17 13:08:10  
   

  Viktoria Plzeň

  Dle nákupů, předpokladů, a i dle logiky měla být Viktorka až tím třetím vzadu. Návrat trenéra Vrby, návraty bývalých hráčů, tyhle věci málokdy zafungují. No, v Plzni se zadařilo, prakticky už teď mohou slavit titul. Takový nářez se nečekal. A ještě jako třešnička na dortu postup v pohárech - fanoušci všech ostatních týmů mohou jen závidět!

 • Johan
  Johan, 21.12.17 13:03:41  
   

  Slavia Praha

  Stejně jako Sparta - velké nákupy, velká očekávání, velký oči. Každopádně dopadla Slavia lépe než Sparta, jak bodově, tak i herním projevem, ale posledním pohárovým zápasem s Astanou veškerá pozitiva, která by se dala najít, doslova zazdila. A nejsem si zcela jist, že trenérská rošáda je řešením.

 • Johan
  Johan, 21.12.17 12:56:36  
   

  Sigma Olomouc

  Nečekané a velmi pozitivní. Výsledkově, prací s mladými odchovanci, Olomouc prostě patřila k velkým překvapením a podzim je na potlesk !!!

 • Johan
  Johan, 21.12.17 12:54:45  
   

  Slovan Liberec

  Nakonec úspěšný podzim, každopádně se podzimní část Liberci povedla a je zde reálná šance objevit se v pohárech. Jaro ukáže, ale umístění jasně ukazuje, že v Liberci chtějí !!

 • Johan
  Johan, 21.12.17 12:52:14  
   

  Sparta Praha

  Nemohu se ubránit označení toho, co se ve Spartě děje jediným slovem - průser! Ani to nechci příliš rozebírat, protože z hlediska nějaké koncepce to u nejoblíbenějšího našeho klubu neklape už pěknou řádku let a slušně řečeno, je to stále horší a horší. A anabáze s italem tak trochu nabízí myšlenku, že horší to už snad být nemůže. Špatná volba trenéra, pro poslední roky platí slovo "trenérů", neustálé kymácení s hráčským kádrem a pojem vlastní herní projev je pro tento tým neznámým pojmem.

 • Johan
  Johan, 21.12.17 12:44:41  
   

  FK Teplice

  Určitě úspěch, ale až příliš nevyrovnané výkony. Velmi dobré zápasy střídal tým s šedivými výkon, což je trochu škoda, jelikož měl na to bojovat o pohárové příčky.

 • Johan
  Johan, 21.12.17 12:42:00  
   

  Bohemians Praha

  Snad první trochu pozitivní hodnocení, fanoušci Bohemky jsou spokojeni a škoda prohry s Karvinou v posledním kole - mohlo to být ještě veseleji. Každopádně první tým, který se umístil výš, než se čekalo.

 • Johan
  Johan, 21.12.17 12:38:13  
   

  FK Jablonec

  Stejně jako Bolka i Jablonec už několik let patří k širší špičce naší kopané, z tohoto hlediska je konečné podzimní umístění zklamáním. A abych byl upřímný, tentokrát od tohoto týmy nečekám ani žádný jarní zázrak.

 • Johan
  Johan, 21.12.17 12:31:58  
   

  Fastav Zlín

  Zlín poslední roky střídá skvělá období, čekal jsem větší sebevědomí po loňké povedené sezoně. V pohárech skvělé okamžiky, bohužel jen okamžiky. Vysledkově účast v pohárech tým prostě nezvládl, a ani v lize se nedá říci, že by tým splnil očekávání. Uvidíme jaro, na Zlín jsem hodně zvědavý.

  • Zidane
   Zidane, 16.1.18 16:43:31  
    

   U Zlína jsem nicmocpoháry čekal, kdo si myslel, že budou hrát o postup, měl by se asi ošplíchnout studenou vodou, v té skupině na to, přiznejme si, prostě neměli - a o moc lepší skupinu se svým nulovým koeficientem, kdy měli jen národní, takže prý byli v pořadí všech týmů v EL pátí od konce, čekat ani nemohli.

 • Johan
  Johan, 21.12.17 12:27:42  
   

  Dukla Praha

  Nějak jsem si během podzimu ani nevšiml, že je Dukla v lize. Neviditelný tým, proti minulém ročníku velký pokles a zklamání.

 • Johan
  Johan, 21.12.17 12:25:30  
   

  Mladá Boleslav

  Pro mě největší zklamání sezony, hráčský kádr na velmi solidní úrovni - přesto tragické výkony v pohárech a pro tento tým příšerné umístění v lize. Tým potřebuje trenéra, který by z hráčů vymačkal maximum v každém zápase, ale tohle platí pro většinu našich týmů.

 • Johan
  Johan, 21.12.17 12:19:42  
   

  Vysočina Jihlava, Baník Ostrava, FC Slovácko, MFK Karviná a Zbrojovka Brno

  Skupina ohrožených moravských týmů si to na jaře rozdá o záchranu, Jihlava z nejhorší pozice, i když svým herním projevem mi nejhorší nepřipadá. V každém případě se asi nedá předpokládat, že by sestoupil někdo jiný, než dva týmy z této skupinky. Jihlavě hodně uškodil poslední dobře rozehraný zápas na Slovácku, Baníku nelze upřít snahu, avšak výsledkově se prostě nedaří. Karviná mi připadá hodně nevýrazná a Slovácko má neskutečně nevyrovnané výkony. Zbrojovka jede v kolejích posledních let - jakmile vyhraje nějaký zápas, tak si hráči myslí, že to půjde samo a ono to nejde. Každopádně ani jeden z těchto týmů neoslnil herním projevem jsou na chvostu zaslouženě.

 • Johan
  Johan, 21.12.17 11:22:07  
   

  Evropské poháry

  Dle zisku do pohárového koeficientu je po podzimní části pořadí :
  1. Anglie
  2. Španělsko
  3. Itálie
  4. Rusko, šokem je 8. místo klubů z Kypru.

  Jinak, průserový ročník pro Belgii a Nizozemí ... bez účasti v jarním pokračovaní !!! Naopak skvělé představení anglických týmů - 5 zástupců v lize mistrů - Španělsko 3 týmy a Německo dokonce jen Bayern a ke všemu už 4 vyřazené týmy !! To je přímo neuvěřitelné.
  Z našich drží prapor Plzeň - je tu šance přeskočit Nizozemí, no, nějaký zázrak nečekejme. Jeden tým to nevytrhne. Je s údivem, že se ještě držíme na celkem solidní pozici, což by mohlo vést k dojmu, že to s naším fotbalem není tak špatné. Ovšem za rok, za dva se přes nás může převalit celá skupina týmů v čele s Dánskem, Chorvatskem, Izraelí a již jmenovaným Kyprem. Budeme totiž
  odepisovat nejúspěšnější sezonu pětiletky.

  • Zidane
   Zidane, 9.1.18 20:18:32  
    

   To se převalí. Vyskočili jsme na pozice, kde jsme, díky tomu, že Plzeň pár let body jen sbírala - nemusela nic obhajovat. Teď už musí a pokud nemusí letos, bude příští rok, takže bude muset uhrávat body jen proto, abychom nepadali v koeficientu... takže se obávám, že to dvanácté místo (nebo možná jedenácté) je jen hezkým záchvěvem a časem padneme někam k osmnáctému, kam, přiznejme si, objektivně plus mínus patříme... chtělo by to víc týmů schopných pravidelně uhrávat významný počet bodů než dva, s takovým počtem se o desítku bojovat prostě nedá...

 • Johan
  Johan, 21.12.17 11:08:12  
   

  Světový žebříček

  1. Německo
  2. Brazílie
  3. Portugalsko
  4. Argentina
  5. Belgie

  Německo v součastnosti vládne stabilností, no 4. místo Argentiny je sice nakonec podloženo postupem na MS, ale s velkými problémy. Pro mě je překvapením 7. místo Polska a opačným překvapením 10. pozice Chile, které se naopak na MS neprobojovalo.

  28. Slovensko
  48. Česko - umístění je doslova průser a tak hluboko jsme nikdy nebyli, zůstává rozum stát, že si Jarolím svou reprevizi obhájil.

  1996 - 5. místo
  1997 - 3. místo
  1999 - 2. místo
  2004 - 4. místo
  2005 - 2. místo
  2007 - 6. místo

  2016 - 43. místo a 2017 nejhorší v historii ...48

  Nedokonalost světového žebříčku kromě jiného dokladuje 64. příčka Ruska, které se na tomto postu objevuje díky tomu, že nehrála kvaldu ...to je přece absurdní :8:

 • PepikHnatek
  PepikHnatek, 10.12.17 13:23:42  
   

  CRISTIANO RONALDO popáté získal Zlatý míč a dohnal tak svého arcirivala Messiho v počtu zisků této nejprestižnější trofeje!

 • PepikHnatek
  PepikHnatek, 29.11.17 12:49:19  
   

  A kde je Československo, kolego:4:?

  • Zidane
   Zidane, 9.1.18 20:21:32  
    

   Bohužel to je seznam účastí týmů, které jsou na MS 2018... takže co bychom v tom seznamu dělali... ostuda, jedna z nejhratelnějších skupin a projedem to jak Napoleon válku...

 • Johan
  Johan, 28.11.17 13:40:21  
   

  Počet účastí na MS účastníků MS 2018 a to včetně tohoto MS :

  21 BRAZÍLIE
  20
  19 NĚMECKO
  18
  17 ARGENTINA
  16 MEXICO
  15 ANGLIE, FRANCIE
  14 ŠPANĚLSKO
  13 BELGIE, URUGUAY
  12 SRBSKO, ŠVÉDSKO
  11 RUSKO, ŠVÝCARSKO
  10 JIŽNÍ KOREA
  9
  8 POLSKO
  7 PORTUGALSKO
  6 JAPONSKO, NIGÉRIE, KOLUMBIE
  5 ÍRÁN, SAUDSKÁ ARÁBIE, KOSTARIKA, MAROKO, TUNISKO, CHORVATSKO, DÁNSKO, AUSTRÁLIE, PERU
  4
  3 EGYPT
  2 SENEGAL
  1 ISLAND, PANAMA

 • PepikHnatek
  PepikHnatek, 25.10.17 12:42:08  
   

  Je potřeba to tu zmínit, protože si to zaslouží pozornost:

  Cenu Fair Play FIFA získal nyní brněnský Francis Koné, který v únorovém zápase Slovácka proti Bohemians vytáhl jazyk brankáři klokanů Martinu Berkovcovi.

  • Johan
   Johan, 27.10.17 10:37:42  
    

   jen škoda, že se nemohl osobně zúčastnit !

   • Zidane
    Zidane, 9.1.18 20:22:10  
     

    To bylo taky ubohé... pozvali tě na akci, kterou sleduje celý svět, dostaneš tam ocenění, ale my tě tam nepustíme, nelíbíš se nám...

  • romca
   romca, 2.12.17 13:48:15  
    

   Na tom utkání sem samozřejmě byla,ano byl velmi rychly,hlavně a šikovný a díky mu.

 • PepikHnatek
  PepikHnatek, 24.10.17 11:35:03  
   

  O víkendu v české nejvyšší soutěži HET liga byly zaznamenány nevídané 3 hattricky!
  Trefili se boleslavský Mebrahtu, klokan Kabajev a sparťan Šural!

  • Johan
   Johan, 27.10.17 10:42:50  
    

   je dobře, že nějaké góly padají :6:

 • PepikHnatek
  PepikHnatek, 24.10.17 11:33:20  
   

  https://www.sport.cz/fotbal/ostatni/clanek/928482-nekonecny-rozstrel-rozhodla-az-39-penalta-a-stala-za-to.html#hp-sez

  Tak toto stojí za vložení zde!

  • Johan
   Johan, 27.10.17 10:42:15  
    

   Já se na to díval několikrát, něco úžasného. Pamatuji si, někdy koncem šedesátých let byla v gólu popsána náasledující branka - brankář, chytající v kšiltovce, chytil prudkou střelu, při zákroku mu spadla čepice do brány a tak se s míčem v podpaží vydal milou čepici sebrat ... :6:
   Já jednou nastřelil při malé kopané břevno, od něj se to odrazilo do levé tyče, od té do pravé tyče a ven ..kdyby to člověk tak chtěl, v životě se ti to nepovede :1:

   • Zidane
    Zidane, 9.1.18 20:24:26  
     

    Psali myslím v knize Železná Sparta, že Janda-Očko dal branku tak, že kdosi vystřelil, brankář chytil míč na brankové čáře, rozhodčí si nebyl jist, zda byl gól nebo ne, tak brankář zůstal s míčem jak ho chytil a rozhodčí se šel podívat. Vtom přiběhl Janda-Očko, kopl do míče, který brankář držel na zemi a míč skončil v brance - a rozhodčí odpískal branku. Musel, protože nepřerušil hru.

  • Johan
   Johan, 27.10.17 10:55:30  
    

   https://www.youtube.com/watch?v=iz_QqN3yynk

   Přidávám zápas Mali-Španělsko ze semifinále MS-17 - čas 4.40 a gól Mali, který nebyl uznán ...navíc u penalty Španělska na 1:0 si opravdu nejsem jist zákrokem afrického obránce, španěl se skácel neskutečným způsobem ...tohle snad musejí hráči přímo trénovat.