Fotbal

Otevřená diskuze | Kategorie: Sport
PepikHnatek (2018-04-17 20:40:14)Zidane (2018-04-17 17:24:47)Johan (2018-04-17 15:17:25)
Fotbal
Založeno: 5. 8. 2017 | Příspěvků: 139 | Členů: 3
Správci: Johan (hlavní), PepikHnatek

TOMÁŠ ROSICKÝ

POKLONA !

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 17.4.18 16:00:26  

Mno, Baník ani Jihlava rozhodně nejsou nejúspěšnější týmy jara, zde si dovolím oponovat. Baník získal za poslední 4 utkání 10 bodů, což je téměř tolik jako za předešlých 20 kol, kdy získal bodů 12. Nejúspěšnější bodově na jaře je nyní stále Jablonec. Určitě závěr soutěže jak na čele, tak na chvostu bude zajímavý!

Co se Evropy týče, tak lze s ironií říct, že Real i Barca jsou jako Sparta! Oba prohospodařily tříbodový náskok, nicméně Real to nakonec uhrál na tu ne-penaltu. Famózní týden to opravdu byl, Nepostup Barcy i ManC málokdo čekal! A i v EL se děly věci. Fotbal je krásná hra, vo tom ani potom!

• Zidane
      Zidane, 17.4.18 17:24:47  

Říká "mezi nejúspěšnějšími", netvrdí, že nejúspěšnější. Spíš jde o to, že do těchto dvou by to těžko někdo řekl.

• Johan
    Johan, 17.4.18 15:17:25  

A těšíme se na zápas víkendu : SPARTA - JABLONEC !!!

• Johan
    Johan, 17.4.18 15:09:02  

Pohárové odvety tentokrát překonaly všechna očekávání a opravdu se děly věci. Vyřazením Barcelony skvělým představením AS Řím to začalo, překvapivé bylo i vítězství Liverpoolu i ve druhém zápase s nadupaným Manchesterem City, představení pokračovalo i druhý den dalším famózním obratem dalšího italského týmu s kaňkou v podobě penalty v nastavení, a ve čtvrtek v EL skvělá představení pokračovala, CSKA vedl už 2:0 a Arsenal se v tu chvíli určitě třepal a neskutečný obrat tentokrát na úkor italů předvedl Salzburk, ve Franci Lipsko počátečním gólem už téměř slavilo a i zde K.O. od Marseille - prostě famózní pohárový týden !!!
    A co naše liga ? Zdá se, že o legraci v naší soutěži není nouze, Plzeň dělá vše proto, aby se stala tragédem Evropy, prohýřit 14 tibodový náskok a to se soupeři, kteří rovněž nijak neexcelují, to se hned tak nevidí. V jarní tabulce jsou mezi nejvýše postavenými týmy Baník s Jihlavou, oba týmy po podzimu byly jasně na odpis..no, ale vše se ještě může vrátit do normálnu, Plzeň má stále ještě 5 bodů náskok a oba zmíněné kluby ještě jistotu záchrany nemají. Ovšem namočených týmů je celkem osm v šesti bodech, tam bude ještě tlačenice !!!! A to to před jarem vypadalo, že naše soutěž bude pěkná nuda :1:

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 4.4.18 21:21:09  

Pro ty co nemají v lásce génia z Madridu, pár statistik:

Rekordy CR7 Nejvíce gólů v Lize mistrů: 119
    Nejvíce gólů v sezóně Ligy mistrů: 17 (2013/14)
    Nejvíce triumfů v Lize mistrů: 4 (společně s Iniestou a Seedorfem)
    Jediný hráč, který skóroval ve třech finálových zápasech Ligy mistrů.
    Jediný hráč, jenž skóroval ve všech šesti zápasech základní skupiny Ligy mistrů.
    Jediný hráč, který vstřelil gól v deseti zápasech Ligy mistrů v řadě.

Poznámka pro nové členy-urážky, vulgarity ani nic jiného, tu trpět nebudeme! Nejdřív se smaže příspěvek, pak druhý, potom diskutník z tohoto fóra:4:

• Zidane
      Zidane, 5.4.18 00:25:25  

génia z Madridu,

Tři písmenka ti tam chyběj, ale nechám toho, v tomhle se neshodneme, vím :4:

• Zidane
        Zidane, 5.4.18 00:26:36  

A sorry, ale musel jsem, už se na JEHO adresu (radši) vyjadřovat nebudu :1:

• Johan
      Johan, 17.4.18 15:15:25  

Statistiky jsou čísla, oblíbenost je věc srdce, sympatií a nemusí se vždy ani ten nejlepší fotbalista zamlouvat všem - samozřejmě respekt před vším, co Ronaldo dokázal, spolu s Messim jsou v období posledního desetiletí těmi nejlepšími, ale já měl rád nejvíc Johana :1:

• Ton-Dyk.PhD
    Ton-Dyk.PhD, 4.4.18 14:07:07  

toto je forum pro mě

• Johan
    Johan, 4.4.18 10:47:47  

Rozehnal ukončil kariéru - fotbalově se mi moc líbil.

• Johan
    Johan, 4.4.18 10:22:06  

Aprílové kolo naší nejvyšší domácí soutěže opravdu pobavilo. Naše tři superkluby se předháněly v tom, kdo si utrhne větší ostudu a to vše se soupeři, kteří na jaře působí velmi matným fotbalovým dojmem. U Sparty tradiční kolaps ve druhé půli, Plzeň dokázala prohýřit přesilovku a Slávie se netrefila ani z penalty. Baník poprvé na jaře vyhrál a asi doufá, že to ještě půjde zachránit, no nevim. Kdyby se rozhodčí nebáli pískat hru na zemi v pokutovém území, tak měla Jihlava hodně zajímavý trestňák a kdoví...? Jaro zatím v režii Jablonce - žádné velké nákupy, žádná světová jména a jde to - Jablonec zatím bez ztráty bodu - super!!!

• Zidane
    Zidane, 2.4.18 22:45:56  

https://www.sport.cz/fotbal/evropske-ligy/clanek/976138-majitel-paok-nesmi-tri-roky-na-fotbalove-stadiony.html#article-artcl

No, jestli má na stadionu i kancelář, tak to má blbý :1: :1: :1:
    Jinak ale, pokud fakt vběhl na trávník, souhlas. Potrestat. O výši trestu bychom se mohli bavit, ale každopádně potrestat. Na trávník ať můžou vběhnout jen fanoušci po posledním ligovém kole/při oslavě titulu či podobného úspěchu, kdy se s tím tak nějak počítá či by počítat mělo. Jinak prostě ne.

• Johan
    Johan, 28.3.18 13:23:30  

Po ligovém videonevideokole přišla repre přestávka, ve které si týmy chystají své zbraně na letošní MS. Souboj Evropy s jihoameričny dopadl prachbídně a nic na tom nemění ani vysoké vítězství Španělska na Argrntinou 6:1.

Rusko - Brazílie 0:3
    Itálie - Argrntina 0:2
    Francie - Kolumbie 2:3
    Česko - Uruguay 0:2
    Švédsko - Chile 1:2
    Dánsko - Chile 0:0 - konečně někdo
    Wales - Uruguay 0:1
    Německo - Brazílie 0:1

A sláva

Španělsko - Argentina 6:1

V šesti z devíti zápasů nedali evropané gól. Rusko při losu na MS bylo jako domácí nasazeno, ale figurovalo v té době na nejhorší příčce světového žebříčku všech účastníků - říkal jsem si, že to je tím, že nehrálo kvaldu, no, viděl jsem oba zápasy a možná to není tím. Naši porazili Čínu, ta však dostala ve dvou zápasech 10 branek a asi nebude patřit mezi silné protivníky. Varování pro celý svět přichází z Brazílie, skvělá obrana a velice kompaktně působící tým. Španělsko jsem neviděl, ale asi spolu s Brazílií bojují o pozici největších favoritů MS !!!

• Zidane
      Zidane, 30.3.18 05:53:50  

PObavil clen.putinovy.revolucni.gardy nebo jak ten nick přesně je, když dal do Vtipů to, že jsme prohráli s Uruguayí, že to je strašná ostuda a tak... sportovní analfabet, co k tomu říct. Příště se nám vychechtá, že jsme v hokeji prohráli s nějakou trapnou Kanadou, ne? :1: :1: :1:

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 16.3.18 09:59:35  

Souboj Jihlavy s Jabloncem bude zajímavej, oba týmy na jaře ještě neprohrály!
    Derby nikdy favorita nemá, statistiky hovoří jasně, postavení v tabulce nikdy nic neznamenalo i když týmy od sebe dělilo třeba 12 míst!
    Dukla je na jaře marná, pokud Baník neudělá 3 body, tak je mrtvej, no.
    Lipsko tipuju že prohraje, byť jen o gól, ale forma obou týmů je odlišná.

• Johan
    Johan, 16.3.18 08:22:05  

V sobotu nás čeká derby Sparty se Slavií, oba týmy jsou v podobné situaci, kdy v létě hodně investovaly a Slavia určitě dokázala lépe zužitkovat hráčský materiál, no derby nikdy nemá jasného favorita a Sparta oživená novým trenérem může překvapit. Utkání poslední záchrany absolvuje Baník, který hraje se zatím velmi nevýraznou Duklou a vyhrát prostě musí. Pro Duklu by porážka ovšem mohla taky znamenat, že se může na konci jara spolu se svým soupeřem poroučet z nejvyšší soutěže.
    Osobně jsem hodně zvědavý na to, jestli Jihlava prodlouží svou neuvěřitelnou sérii, Jablonec také vypadá na jaře dobře - takže zcela otevřený zápas. Víkend nabídne i bonbónek v Německu - utkání Lipsko-Bayern. Východoněmecký tým sice v posledních týdnech trochu pokulhává, ale hraje doma a určitě to bude velký boj. Objektivně musím říct, že v Petrohradě mě zase tým Lipska nijak neoslnil, solidní výkon, ale Bayern v současné době zase válí.

• Johan
    Johan, 16.3.18 08:11:49  

EL - poslední náš účastník v EL zaslouží pochvalu, o postup se hráči Plzně rvali až do konce a odcházejí se vztyčenou hlavou. Zápas měl tempo a určitě potěšil naše fanoušky i přes ten smutný konec. Salcburk zcela vymazal hochy z Dortmundu a celý zápas byl opět lepším týmem, výsledek 0:0 je pro německý tým hodně milosrdný. Víc jsem čekal od Zenitu, ale vedoucí gól Lipska v podstatě rozhodl a i když Zenit odpověděl nádhernou brankou, bylo to nakonec všechno. Překvapila výhra CSKA v Lyonu, ale ruské a ukrajinské týmy to tak mají - doma někdy bída a venku hody. Jsem zvědavý na los - pikantní by asi byl souboj Lipska se Salcburkem, to by mohlo být hodně zajímavé.

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 13.3.18 14:31:35  

https://souteze.fotbal.cz/brankar-petr-cech-zlikvidoval-penaltu-a-ma-200-nulu-v-premier-league/a7336

Je to frajer, borec a...sparťan:4:

• Johan
    Johan, 5.3.18 13:08:23  

Ve čtvrtek nás čeká zápas Plzně se Sportingem. Sporting není úplně top v Evropě, ale je to tým s tradicí. Plzeň bude muset podat velmi odvážný výkon, aby dovezla hratelný výsledek.
    Těšíme se na zajímavý souboj v LM mezi Tottenhamem a Juventusem, v EL může být hodně napínavý souboj zlepšujícího se milánského AC s kulhajícím Arsenalem, utkání Salcburku s Dortmundem a také Lipska se Zenitem.

• Johan
    Johan, 5.3.18 12:59:20  

Úvod jara české ligy je poněkud rozpačitý, úroveň zápasů mizerná a k tomu mizerné počasí. Smutný pohled na Baník, který mohutně posiloval, tradiční jarní průser Zlína, bídné Teplice, mrtvá Dukla, a vedoucí týmy s nečekanými neúspěchy... sluníčko září snad jenom v Jihlavě, která dostala pod tlak týmy v dolní polovině tabulky, takže teď se třese i Mladá Boleslav, Zbrojovka , Dukla, no a Baník to pomalu může balit. Balit, jak se zdá, bude i Ital ve Spartě.

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 4.3.18 14:51:39  

https://www.sport.cz/fotbal/serie-a/clanek/968621-fotbalista-astori-nahle-zemrel-kratce-pred-utkanim-serie-a-se-dnes-hrat-nebude.html#hp-sez

Kolikátej to je fotbalista, který za posledních 10 let zemřel na problémy se srdcem:8: :10:?

• Johan
      Johan, 5.3.18 12:50:49  

V posledních letech jsem to zaregistroval několikrát :9:

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 3.3.18 12:59:33  

Neymar z PSG až na 3 měsíce mimo...!
    Všímáte si někdo že jakmile hráč, který stál miliardy/což je šílený, ale taková je doba/ odejde jinam, do půl roku je jisté že se dlouhodobě zraní?
    Viz Pogba, Ibrahimovič a další?

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 20.2.18 10:20:32  

Baník dojel na to na co Sparta na podzim, přílišný příliv nových hráčů i fakt že z nich většina nastoupila do zápasu se Slováckem, ta nesehranost musela být znát.
    Boleslav tlačila celý zápas a pak v nastavení neuhlídala Wagnera který ji ztrestal, taková utkání prostě občas bývají, že to nemá logiku. V Olomouci nikdo nechtěl prohrát, osobně jsem čekal že Berbrův kůň Zelinka zatlačí Plzni víc a že Plzeň o gól vyhraje. Sparta klasika, jak dá rychlý gól, tak se zatáhne a nechá hrát ve druhý půli soupeře:8: Chybí mi tu poznámka o šoku z Jihlavy, přece jen by se to tu mělo zmínit, pokud klub s neomezeným rozpočtem v lize prohraje s posledním, tak je to megaostuda a zmínit se to tu prostě musí. O poznámce se soustředěními ve Španělsku a jiných teplých destinacích naprosto souhlasím, podle mě to mají hráči spíše "za odměnu" byť je to vzhledem ke stavu českých hřišť kontraproduktivní, to je bez debat. Uvidíme co přinese další kolo.

• Johan
    Johan, 19.2.18 10:04:18  

1. liga - 1. jarní kolo.

Zklamání - Baník, čekal jsem, že posilněný tým nebude mít problém, šok v Boleslavi. Příšerné počasí v Jihlavě, ovšem jaký termín si nejvyšší soutěž nastavila, takové počasí má - v únoru prostě mrzne a padá sníh. Souboj prvních dvou týmů tabulky a střelecký koncert : 1:2 střely na bránu ve prospěch Plzně. Nováčci v dresu Sparty skórovali, ovšem komentáře na zápas hovořily o lepším Liberci ve druhé půli. Celkový dojem z 1. kola - mizerné počasí, mizerná střelba. Zůstává trochu záhadou, jaký smysl mají soustředění týmů ve Španělsku a podobných lokalitách, když ostré zápasy se pak hrají měsíc v mrazu.

• Zidane
      Zidane, 20.2.18 13:24:43  

Přesně. Kdyby na podzim nepředehrávali jen šestnácté kolo, ale klidně i sedmnácté, byl by to dle mě dobrej nápad.

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 3.2.18 11:46:27  

No, těch gólů na Afrackém šampionátu bylo jak šafránu, rekord byl v jednom zápase tuším 3-1, jinak nuda nuda šeď šeď. WSloni mě zklamali nejvíc, 2 prohry jedna remíza ve skupině a že se "nějakej" Súdán dostane tak daleko je pro mě šokem. To co píšeš Johane, je pravda v každým řádku, naprostej souhlas!

• Johan
    Johan, 3.2.18 09:16:25  

AFRIKA - šampionát nevybočil z řady posledních afrických velkých turnajů či kvalifikací - výsledky 0:0, 1:0 a při velké kanonádě 1:1 v podstatě téměř ve všech zápasech a jako vždy v posledních letech - najednou jsou úspěšné země, u kterých by to ani znalec africké kopané nečekal. Súdán, Libye, Rwanda, Namíbie a další... šampionát bez Egypta, Ghany, Tuniska, JAR, Alžírska, Senegalu, ve skupině vyřazeno Pobřeží Slonoviny i Kamerun ..a tak snad jen finále Maroko-Nigérie přinese aspoň ty nejcennější kovy favoritům. V Africe je v posledních letech prostě možné vše a ta vyrovnanost je spíše na škodu než k užitku. Velká očekávání od afrických týmů, která přinesly postupy ze skupin na světových šampionátech, že jednou africké týmy ovládnou světový fotbal - kdepak! Zdá se, že se africký fotbal někde zadřel, sice pořád chrlí spousty hráčů do evropských klubů, ale reprezentační výběry nemají zdaleka takovou sílu.

• Zidane
      Zidane, 4.2.18 01:04:56  

Tak nějak, tam aby tomu čert rozuměl :14:

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 30.1.18 14:08:40  

Kde tak chudý klub jako je Baník, zničehonic /!/ bere prachy na hráče jako Fillo, Laštuvka, Fleišman, Diop a další!? Už jen ty podpisový bonusy kterými se ti hráči chlubí, to není normální, tady to smrdí obrovským průserem! Chápu že motivace majitele zachránit klub v lize je obrovská a logická, ale tady něco nehraje.

• Johan
    Johan, 8.1.18 13:34:30  

Fotbalová dovolená - přestupy.

Asi největší rybou, která se výrazně pohnula mezi rybníky, je Fillo.. Baníku může hodně pomoci.

• PepikHnatek
    PepikHnatek, 1.1.18 12:16:39  

Vše nej do Nového roku 2018 všem, kteří přispívají na toto fórum, vyjma agresorů, kteří zde stejně mají jepičí život...přeje Pepik Hnátek.

• Johan
      Johan, 8.1.18 13:27:16  

Děkujeme - moc přispěvovatelů zatím není - asi plašší :6: Tobě taky přeju vše nejlepší.

• Johan
    Johan, 22.12.17 10:22:26  

ŽENY - světový žebříček

1. USA
    2. Německo
    3. Anglie
    4. Austrálie
    5. Kanada
    6. Francie
    7. Nizozemí
    8. Brazílie
    9. Japonsko
    10. Švédsko
    11. KLDR

34. Česko

• Zidane
      Zidane, 16.1.18 16:40:48  

KLDR wtf. Sice to jsou ženy, ale stejně...

• Johan
    Johan, 21.12.17 13:15:27  

II. liga

Očekával jsem jízdu Opavy a Hradce Králové, ale Hradec nakonec velkým zklamáním. Opava sice vede, ale nic nemá jisté, v patách Příbram a České Budějovice a dvě velká překvapení - Třinec a Pardubice, oba týmy jsou v boji o postupové příčky nečekaně, ale jen dobře. Pro mě je zklamáním Viktorka ze Žižkova, naopak na sestup předpokládaná Olympia Praha je příjemným oživením soutěže.

• milos.bur
      milos.bur, 21.12.17 13:23:52  

Jen jedna je VIKTORIA!Blahé paměti Andyparker říkal,znám jen jednu VIKTORKU!TU VAŠI!FK VIKTORIA ŽIŽKOV FOTBALU JE CHLOUBA :4:

• Johan
        Johan, 8.1.18 13:28:03  

Já znám taky jen jednu Viktorku, někde u splavu prý pobývala .

• Zidane
          Zidane, 9.1.18 20:15:28  

Ta taky. Ale pravda je, že když se ve fotbalu řekne Viktorka, je to pro mě Žižkov. Plzeň je prostě Plzeň, Viktorce fandil pan Habásko :4:

• Zidane
      Zidane, 16.1.18 16:41:34  

Jízda sem jízda tam, má tu někdo přehled, jak jsou na tom Třinec a Pardubice se stadionem, jestli by měli šanci postoupit nebo by ostrouhali?

• FredrikBerglund
        FredrikBerglund, 2.2.18 04:19:27  

Zrovna Třinec i Pardubice mají dost slabé stadiony. Pardubice na to jak jsou velké, bych čekal fakt něco pořádnějšího. Třinec má takový sympatický stadionek, ale na 1.ligu by to fakt nestačilo.

• Zidane
          Zidane, 2.2.18 14:14:15  

Jde o to, jestli mají nějaký plán, co by bylo v případě postupu. Mám totiž dojem, že svaz změkčil podmínky a pokud klub nemá vyhovující stadion, nemusí totálně splnit podmínky do roka (to je obvykle nesplnitelné), ale snad do tří s tím, že každej rok dostanou úkoly, které musej stihnout nebo... což už jde.
          To se totiž řešilo před nějakou dobou, že v druhé lize jsou asi čtyři týmy s vyhovujícím staďákem a další by neměly šanci na postup, protože by do roka nestihly splnit podmínky... myslím nějak dva tři roky zpátky jak to měl na postup Varnsdorf. Tak na to konto mám dojem změnili podmínky a už tam je delší čas na splnění.

Plus ale nechápu, proč mají podmínku, že "klub musí hrát ve svém městě" - Varnsdorf prý byl tenkrát domluvenej snad s Ústím, že by hrál tam a svaz to zatrhl, že to nejde... co je svazu do toho, pokud by Vanďák chtěl hrát třeba ve Vítkovicích a jezdili by tam za ním fanoušci, ať tam hraje, ne? :8:

• FredrikBerglund
            FredrikBerglund, 5.2.18 02:06:23  

s tím, že by klub měl právo hrát kde chce mi taky dává smysl...

koneckonců Olympia Hradec Králové se přejmenovala na Olympii Praha a hraje na Strahově :)

ale je asi dobře, že to nějak zjemnili....ve Znojmě za tu dobu už pokročili a teď by to snad stačilo i na 1.ligu například no...

• Zidane
              Zidane, 5.2.18 13:19:28  

Naja, jenže tím se Olympia svázala s Prahou, já to myslel tak, že by hráli v jiném městě v azylu dočasně, než by vylepšili vlastní stadion a pak by se vrátili domů.

• Johan
    Johan, 21.12.17 13:08:10  

Viktoria Plzeň

Dle nákupů, předpokladů, a i dle logiky měla být Viktorka až tím třetím vzadu. Návrat trenéra Vrby, návraty bývalých hráčů, tyhle věci málokdy zafungují. No, v Plzni se zadařilo, prakticky už teď mohou slavit titul. Takový nářez se nečekal. A ještě jako třešnička na dortu postup v pohárech - fanoušci všech ostatních týmů mohou jen závidět!

• Johan
    Johan, 21.12.17 13:03:41  

Slavia Praha

Stejně jako Sparta - velké nákupy, velká očekávání, velký oči. Každopádně dopadla Slavia lépe než Sparta, jak bodově, tak i herním projevem, ale posledním pohárovým zápasem s Astanou veškerá pozitiva, která by se dala najít, doslova zazdila. A nejsem si zcela jist, že trenérská rošáda je řešením.

• Johan
    Johan, 21.12.17 12:56:36  

Sigma Olomouc

Nečekané a velmi pozitivní. Výsledkově, prací s mladými odchovanci, Olomouc prostě patřila k velkým překvapením a podzim je na potlesk !!!

• Johan
    Johan, 21.12.17 12:54:45  

Slovan Liberec

Nakonec úspěšný podzim, každopádně se podzimní část Liberci povedla a je zde reálná šance objevit se v pohárech. Jaro ukáže, ale umístění jasně ukazuje, že v Liberci chtějí !!

• Johan
    Johan, 21.12.17 12:52:14  

Sparta Praha

Nemohu se ubránit označení toho, co se ve Spartě děje jediným slovem - průser! Ani to nechci příliš rozebírat, protože z hlediska nějaké koncepce to u nejoblíbenějšího našeho klubu neklape už pěknou řádku let a slušně řečeno, je to stále horší a horší. A anabáze s italem tak trochu nabízí myšlenku, že horší to už snad být nemůže. Špatná volba trenéra, pro poslední roky platí slovo "trenérů", neustálé kymácení s hráčským kádrem a pojem vlastní herní projev je pro tento tým neznámým pojmem.

• Johan
    Johan, 21.12.17 12:44:41  

FK Teplice

Určitě úspěch, ale až příliš nevyrovnané výkony. Velmi dobré zápasy střídal tým s šedivými výkon, což je trochu škoda, jelikož měl na to bojovat o pohárové příčky.

• Johan
    Johan, 21.12.17 12:42:00  

Bohemians Praha

Snad první trochu pozitivní hodnocení, fanoušci Bohemky jsou spokojeni a škoda prohry s Karvinou v posledním kole - mohlo to být ještě veseleji. Každopádně první tým, který se umístil výš, než se čekalo.