Proč křesťanství?

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
poko (2018-12-06 01:55:31)paravan (2018-12-02 22:05:18)Krysa (2018-11-22 14:19:02)osoba (2018-09-19 13:40:18)Petan.ja1 (2017-10-22 14:24:28)
Založeno: 26. 7. 2017 | Příspěvků: 239 | Členů: 5

V rámci úvah o existenci Boha, duchovna a životního směrování mnohé napadá základní otázka, proč zrovna křesťanství?odpovědí může být mnoho (např. zde: www.proc-krestanstvi.cz)Proč ano, proč ne? Váš "nehejtovský" názor?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Shadow_of_Krak
    Shadow_of_Krak, 16.10.18 16:07:28  

Proč křesťanství?
    Proč ne.
    Ale klidně i cokoli jiného.
    Lidé mohou mít různé koníčky a sledovat různé filmy

• poko
      poko, 3.11.18 21:23:14  

Asi k nim nedorazil nikdo s něčím lepším,

• Alena.Kopfova
    Alena.Kopfova, 16.9.18 22:01:23  

V boha věřím a díky svém životním zkušenostem, velice dobře chápu, proč lidé potřebují věřit ve vyšší moc. Ale nechápu náboženství. Proč lidé k prosté víře v boha, potřebují ještě ten balast kolem? K čemu křesťanství? K čemu jakékoli náboženství?

• osoba
      osoba, 16.9.18 22:13:11  

Nechápu, proč to sem dáváš znovu (zbavené mé reakce). Asi jsi se svými životními zkušenostmi ještě nedošla k osobnímu poznání Boha a pořád jsou důležitější vlastní /nebo cizí) názory než Jeho pravda. Jinak bys věděla, "k čemu křesťanství". nestačí věřit v Boha, ale znát Ho a věřit Jemu!

• Alena.Kopfova
        Alena.Kopfova, 16.9.18 22:19:30  

Jak znova? Dala jsem to sem jen jednou a o žádném zbavení vaší reakce nic nevím.

Proč nestačí věřit v boha? Mě to stačí.
        Proč je potřeba znát boha a věřit mu? Já to nepotřebuji.

• osoba
          osoba, 16.9.18 22:26:23  

Omlouvám se, to bylo na jiném fóru (jen o poslední 2 věty kratší), to mě zmátlo

• Alena.Kopfova
            Alena.Kopfova, 16.9.18 22:50:38  

To nic, ale dovolím si zopakovat mé otázky:

Proč nestačí věřit v boha? Mě to stačí.
            Proč je potřeba znát boha a věřit mu? Já to nepotřebuji.

• osoba
              osoba, 16.9.18 23:04:21  

Jestli si myslíte, že "nepotřebujete" znát Boha a věřit Mu, stavíte své JÁ nad Něj - svého Stvořitele, Pána a Soudce. Kromě toho, že sama sebe okrádáte o Jeho absolutní Lásku a dokonalou vůli pro Váš život. Nejste produkt "náhodného vývoje", jste stvořená Bohem za konkrétním účelem a snaha žít SI jakkoli jinak - "po svém" je zrádná past a zdroj všech problémů (z nichž lidé často obviňují právě "neexistujícího, nepotřebného" Boha).

• Krysa
                Krysa, 17.9.18 08:56:54  

A jak víš, že zrovna ona nežije tak, jak si Bůh přeje?

• osoba
                  osoba, 17.9.18 11:21:21  

Když si myslí, že "nepotřebuje" Boha znát a poslouchat, tak samozřejmě nežije podle toho, co On chce. TO ji prostě nezajímá. Jeho vůle je v přímém rozporu s jejím názorem. On stvořil člověka pro SEBE - pro osobní vztah. A když někdo žije bez Něj v domnění, že "nepotřebuje" Ho znát a věřit Mu, tak je samozřejmě mimo ten vztah a mimo Boží vůli.

• Krysa
                    Krysa, 17.9.18 11:36:58  

Ona ale nepíše, že žije bez něj, z mýho pohledu se akorát nepotřebuje zaobírat otázkami co, proč, jak anebo se ve všem na Boha odvolávat. Nepopírá jeho existenci, ale nerýpe se v tom. Je to určitě špatně? Anebo je potřeba aspoň jednou denně říct Bohu, jak ho miluju? (to ostatně dělám já, neplánovaně, to přichází samo :15: )

• Krysa
                    Krysa, 17.9.18 11:39:05  

Mimochodem, já taky miluju svojí rodinu, a přesto nemám vůbec potřebu s nimi být v pravidelným kontaktu. Stačí mi vědomí, že jsou ok.

• Alena.Kopfova
                    Alena.Kopfova, 18.9.18 22:23:11  

Pro Krysa: To co píšete, se moc hezky čte.

• Krysa
                    Krysa, 19.9.18 08:57:20  

Alenko dík, ale možná právě proto je to špatně.. :14: Nevadí, jednou se to dozvím na 100%.

• osoba
                  osoba, 17.9.18 12:00:24  

JE to špatně. V Boha věří i démoni, ale nijak jim to neprospívá, naopak. Člověk byl stvořen Bohem k Jeho obrazu pro osobní vztah a když žije bez Něj po svém, je to v rozporu s Boží vůlí a navíc SI tím rozhoduje o věčnosti. Bůh není něco, co máš jenom brát na vědomí, že to existuje. Je Stvořitel, Pán a taky Soudce. Na co se chceš vymlouvat, že se neřídíš Jeho zákony a následuješ instrukce někoho jiného? Kdo se chce obejít bez Něj tady, zůstane bez Něj i po smrti a je absurdní obelhávat se blábolem o zániku v blaženém nic nebo dalších životech. Člověk jednou umírá a potom BUDE soud. Kdo není zapsán v Knize života, BUDE uvržen do ohnivého jezera.

• osoba
                  osoba, 17.9.18 12:04:01  

JE to špatně. V Boha věří i démoni, ale nijak jim to neprospívá, naopak. Člověk byl stvořen Bohem k Jeho obrazu pro osobní vztah a když žije bez Něj po svém, je to v rozporu s Boží vůlí a navíc SI tím rozhoduje o věčnosti. Bůh není něco, co máš jenom brát na vědomí, že to existuje. Je Stvořitel, Pán a taky Soudce. Na co se chceš vymlouvat, že se neřídíš Jeho zákony a následuješ instrukce někoho jiného? Kdo se chce obejít bez Něj tady, zůstane bez Něj i po smrti a je absurdní obelhávat se blábolem o zániku v blaženém nic nebo dalších životech. Člověk jednou umírá a potom BUDE soud. Kdo není zapsán v Knize života, BUDE uvržen do ohnivého jezera.
                  Mimochodem: "Ona nepíše, že nežije s ním". Jo, jinými slovy právě tohle říká. když Ho "nepotřebuje znát a věřit Mu", nežije s Ním a pro Něj, jak On právem chce. Ani ty přece bys nemohla žít s někým, koho vůbec neznáš, nezajímá tě, nevěříš mu. tak si nemysli, že člověk s takovým odmítavým postojem k Bohu "s Ním žije".

• Krysa
                    Krysa, 17.9.18 12:47:46  

Zčásti souhlas, zčásti ne. "Ani ty přece bys nemohla žít s někým, koho vůbec neznáš, nezajímá tě, nevěříš mu." Já takhle žiju celý život mezi takovými lidmi. Nejsem na samotě. A přesto je respektuju a žiju tak, abych jim neškodila. Ale je fakt, že ona opravdu nežije pro Něj, to je z toho zřejmý. Když ale čtu tvoje rozbory, tak si asi zůstanu u svýho pojetí víry, protože podle tebe si nás Bůh stvořil pro to, abychom žili pro něj, dělali všechno v jeho prospěch, abychom před ním padali na držku a hlavně nedělali nic podle svýho vlastního uvážení. A pokud to tak neděláme, tak šup s námi ke zdi, ti nejšťastnější můžou doufat v převýchovný tábor. Tohle naproto odporuje tomu, že Bůh je náš milující, odpouštějící otec. A odporuje to i mojí osobní duchovní zkušenosti. To, co popisuješ, je diktatura.

• osoba
                  osoba, 17.9.18 13:26:36  

Začni tím, že Ho poznáš osobně, protože jinak asi nepochopíš a budeš míjet Jeho dokonalou vůli pro svůj život a ještě sama sebe ohrožuješ z hlediska Jeho spravedlnosti. Tvoje pojetí Jeho nároků je naprosto absurdní. Nic takového, co píšeš, netvrdím. Ale to pochopíš, až Ho poznáš. Zatím jsou asi důležitější tvé vlastní názory.

• Krysa
                    Krysa, 17.9.18 13:36:03  

Tak upřímně nevím, jak líp Ho mám poznávat. Co pro to mám udělat?

• osoba
                  osoba, 17.9.18 13:40:55  

Nech si napovědět Janovým evangeliem a listem Římanům. Kromě toho je živý a dává se osobně poznat, tak Ho zkus na základě Jeho slova oslovit.

• Krysa
                    Krysa, 17.9.18 13:51:34  

Já v kontaktu jsem, akorát dostávám trochu jiný informace. Rozhodně ne tak vyhrocený, jako to, co čtu od tebe. Je možný, že Bůh promlouvá ke každýmu jinak? Indiviuální přístup?

• osoba
                  osoba, 17.9.18 23:29:04  

Jiné informace? On mluví jasně ve svém Slově - Bibli a nikomu neřekne osobně něco, co by jí odporovalo. Nikdy by neřekl něco jako že "je v pořádku nechtít Ho znát, nevěřit Mu a přitom považovat svůj život za sladěný s Boží vůlí".

• Krysa
                    Krysa, 18.9.18 08:41:03  

Tohle teď nemyslím, zase jsem to vztáhla k sobě, pardon. :15: Ale i Bible promlouvá ke každýmu jinak. I vnímání jednoduchýho textu může být individuální. Chci tím říct, že to, co třeba tobě připadá z Písma naprosto zřejmý, to jiný může vnímat poněkud jinak. Ptám se proto, že některý věci vnímám a chápu prostě odlišně, než ty.

• Alena.Kopfova
                  Alena.Kopfova, 18.9.18 22:21:06  

Krásná otázka. Ohromil jste mne.

• rose66
                    rose66, 28.10.18 10:25:17  

chce normalni dite znat sveho Otce? Buh se nepotebuje nikomu vnucovat. Pokud ho nechces znat, je to Tve rozhodnuti...

• Krysa
                    Krysa, 29.10.18 08:35:20  

rose 66 - Ono je znát a znát. Jedna věc je svýho tátu znát z každodenního života, poslouchat ho a nedělat nic, co by ho rozčílilo. Druhá věc je znát ho opravdu do hloubky jako osobu. A z vlastní zkušenosti vím, že je lepší se do toho druhýho nepouštět. Dítě bývá často velmi zklamané, když zjistí, že jeho otec vůbec není tak dokonalý, jak si to o něm myslelo. :1: :1: Sorry, to je vlastní zkušenost. A píšu o opravdovém tátovi, ne o Bohu. :14: Chci tím říct, že kolikrát je mnohem lepší žít v souladu a nevrtat se v tom.

• Alena.Kopfova
                Alena.Kopfova, 18.9.18 22:20:07  

Teď jste mne opravdu pobavila. Cituji : "...stavíte své JÁ nad Něj...".

Já jsem bod v nekonečnosti časoprostoru.
                Bůh je nekonečná věčná bytost.

Tomuto bezmezně věřím. Já jsem nic. On je vše.

A já podle vás stavím své já nad Něj? To jste mne opravdu pobavila.

• osoba
                  osoba, 19.9.18 08:52:25  

Když SI MYSLÍTE, že znát Boha a věřit MU "nepotřebujete", CO je to jiného, než povyšování vlastního názoru nad Jeho pravdu? Kromě toho ani Vaše vyjádření o Vás není v souladu s Jeho slovem. Napravte to.

• Shadow_of_Krak
                    Shadow_of_Krak, 16.10.18 16:06:15  

Když je tu řeč o povyšování něčího názoru nad jiné …..

…. ale nic.

• rose66
                    rose66, 28.10.18 10:22:44  

je normalni, ze dite chce znat sveho Otce?

• rose66
          rose66, 28.10.18 10:26:52  

chce normalni dite znat sveho Otce?

• rose66
      rose66, 23.10.18 11:05:55  

ma pravo na svuj nazor a premysli!

• rose66
    rose66, 23.8.18 18:11:41  

Všimněte si, jak se zachoval Ježíš, když lidé v tehdejší době chtěli, aby se účastnil politického dění. Jan 6:15 Proto Ježíš, když poznal, že hodlají přijít a zmocnit se ho, aby ho udělali králem, odebral se opět zcela sám na horu.

• poko
      poko, 15.9.18 22:18:15  

Plnil Otcovu vůli a ta byla jiná než by si jiní přáli

• rose66
        rose66, 15.11.18 12:43:53  

a to fest

• rose66
    rose66, 23.8.18 18:07:51  

Kniha Na cestě k civilizaci — dějiny světa od Heckela a Sigmana (s. 237, 238, angl.) podává zprávu: „Křesťané odmítali podílet se na určitých povinnostech římských občanů. Křesťané. . . považovali za porušení své víry nastupovat vojenskou službu. Nepřijímali politické úřady. Neuctívali císaře.“

• Krysa
      Krysa, 24.8.18 08:53:57  

Rebelové! :15:

• poko
    poko, 18.7.18 14:58:50  

Abuka polozil otazku na SJ,co říká Bible ?
    Asi ještě neví ,že,Bible nic neříká, nemůže nemá ústa, každá Bible stále mlčí.

• Krysa
      Krysa, 18.7.18 16:14:26  

Aby ses nedivil. Známá zkoušela LSD a mluvilo na ní uhlí, co měla vedle kamen..

• poko
        poko, 18.7.18 18:08:29  

Na mě promluvili za takovou reakci BL černou listinou

• poko
          poko, 19.7.18 18:04:34  

Už mě osvobodili a huraaaa a do niiiich :1: :1:

• Krysa
            Krysa, 20.7.18 08:46:15  

:1: :1:

• Alena.Kopfova
    Alena.Kopfova, 11.7.18 23:21:39  

Pro rose66. Co je špatného na tom, být prach, který se do prachu navrátí?

• osoba
      osoba, 12.7.18 12:04:38  

Jen to, že si lidé připadají jako cosi extra hodnotného a nadřazeného nad druhými a zapomínají, že jejich materiální hodnota je jen hrstka prachu - NIC. Bez Boha nejsou NIC a chovají se, jako by byli něco víc než Bůh.

• Alena.Kopfova
        Alena.Kopfova, 12.7.18 21:54:22  

Jak to souvisí s mou otázkou?

• osoba
          osoba, 13.7.18 09:42:59  

Neznalost vlastní podstaty. Člověk JE zformován z prachu země a tělo se po smrti rozpadne v prach. Ale není to lidská podstata. Vědomí, že člověk je fyzicky jen prach a má stejnou hodnotu jako kdokoli jiný (ať už nějaká celebrita nebo Hitler), by vedla trochu k pokoře a zabývání se pravým smyslem života. Člověk je jediné stvoření, které neplní původní účel své existence a vymýšlí SI nějaký vlastní "smysl života", což je zdrojem všech problémů a zla na světě. Navíc nikdo nepřestane po fyzické smrti existovat a každý MÁ zodpovědnost za svůj život popíranému Bohu.

• Krysa
            Krysa, 13.7.18 10:23:44  

Proč jsme vlastně od Boha obdrželi mozky, který jsou schopný uvažovat o smyslu života a patlat se v tom? Anebo to nebylo od Boha? Chce po nás teda Bůh, abychom ty mozky používali? Anebo chce, abychom pouze slepě poslouchali a mozky nepoužívali? Z toho, co píšeš, mi připadá, že Bůh po nás chce, abychom se tady potáceli jako samostatně neuvažující jedinci a pouze plnili svoje přírodou dané poslání. Proč tedy ty mozky?

• osoba
              osoba, 13.7.18 11:22:11  

Co kdyby ses zeptala primo Ho? Rozumem lze poznat ze Buh existuje ale spousta lidi ve snaze o iluzi nezavislosti na Bohu a pocit ze jsou vlastnimi pany zneuzivaji rozum k vymyslum odporujicim Bohu i dostupnym dukazum o Nem. Ale ve skutecnosti je to inspirovane domnele eexistujicim nepritelem Boha a lidi ktery ma zajem na tom aby clovek nepoznal Bozi lasku minul dokonaly Bozi plan nebyl s Nim smiren a skoncil v domnele neexistujicim pekle.

• Krysa
                Krysa, 13.7.18 11:43:33  

No já se právě Ho ptám, ale dostává se mi odpovědí, který úplně neodpovídají tomu, co píšeš ty - viz níže. Však jednou uvidím, jestli jsem Ho pochopila správně nebo jsem se mýlila. :4:

• osoba
                  osoba, 19.7.18 23:18:18  

Nečekej AŽ "jednou uvidíš". Máš všechno potřebné k tomu, abys to zjistila včas.

• Krysa
                Krysa, 13.7.18 11:44:23  

Popírání Boží existence považuju za čistou ignoraci denně dostupných faktů, tam není o čem diskutovat. :4:

• rose66
            rose66, 23.10.18 11:13:57  

nesmysln a teorie, nase vedomi je vazano na mozek, kdyz se telo rozpadne, uz nevime nic
            v Kazateli 9:5, 10, kde čteme: „Mrtví pak nevědí nic... Není práce ani důmyslu ani umění ani moudrosti v hrobě, do něhož se béřeš.“ (Kralická bible) Jak ukazuje Písmo, smrt je stav neexistence. Mrtví si nejsou ničeho vědomi, nic necítí ani o ničem nepřemýšlejí.

• Krysa
              Krysa, 23.10.18 11:26:57  

Mrtví prd ví, to říkala už moje babička :1: A je to logický, protože duše už je dávno v trapu.

• rose66
      rose66, 23.8.18 18:03:59  

vubec nic, souhlas, po smrti nic nepokracuje!

• rose66
      rose66, 23.10.18 11:07:21  

Nic!