Trojice - velký omyl křesťanů

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
jonatan (2018-06-20 23:11:40)rose66 (2018-06-20 11:58:53)osoba (2018-06-16 19:57:11)Koumes47 (2018-06-14 14:36:20)radiac (2018-01-01 20:42:24)
Založeno: 23. 7. 2017 | Příspěvků: 544 | Členů: 5
Správci: rose66 (hlavní)

Trojice není v Bibli a má původ v babylonských naukách. Mnoho let byl na biblickém základě odpor proti rozvíjející se myšlence, že Ježíš je Bůh. Římský císař Konstantin se pokusil spor vyřešit tím, že svolal všechny biskupy do Nikaje. Dostavilo se jich tam asi tři sta, tedy zlomek celkového počtu. Konstantin nebyl křesťan. Údajně se v pozdějším životě obrátil, ale pokřtěn byl až na smrtelné posteli. Henry Chadwick v knize Raná církev o něm říká: "Konstantin uctíval neporažené Slunce jako jeho otec... jeho obrácení by se nemělo vykládat jako vnitřní zkušenost milosti... Byla to vojenská záležitost. Nikdy příliš jasně nepochopil křesťanské učení, ale byl přesvědčen, že vítězství v bitvě je darem Boha křesťanů."

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• jonatan
    jonatan, 20.6.18 23:11:40  

Všichni si dávejte pozor na rose66 je to Svědek Jehovův a toto forum je jeho hlásná trouba jehovistů

• rose66
    rose66, 19.6.18 11:34:21  

„Trojice“ v Bibli?
    JEDNA publikace říká: „Slovo trojice se v Bibli nevyskytuje. . . V teologii církve formálně našlo místo teprve ve 4. století.“ (Ilustrovaný biblický slovník, angl.) A katolická autorita říká, že trojice „není. . . přímo a bezprostředně Boží slovo“. — Nová katolická encyklopedie, angl.
    Katolická encyklopedie také poznamenává: „V Písmu zatím není žádný jednotlivý pojem, jímž jsou společně označeny Tři Božské Osoby. Slovo τρίας [trias] (jehož překladem je latinské trinitas), se poprvé vyskytuje u Theofila Antiochijského kolem roku 180 n. l.. . . Krátce poté se objevuje v latinské podobě trinitas u Tertulliana.“
    To samo ovšem nedokazuje, že Tertullianus vyučoval trojici. Katolické dílo Trinitas — Teologická encyklopedie Svaté trojice (angl.) například poznamenává, že některá Tertullianova slova později použili jiní, aby popsali trojici. Pak varuje: „Z používání však nelze vyvozovat ukvapené závěry, neboť on tato slova na teologii o trojici neuplatňuje.“

• rose66
    rose66, 19.6.18 11:32:01  

slova Jezise: „Nehledám svou vlastní vůli, ale vůli toho, který mě poslal.“ (Jan 5:30) Mohl by Buh potrebovat vykonavat vuli nekoho jineho a potlacit vlastni?
    Jak mohou byt jenou osobou, kdyz maji ruznu vuli? To uz je schizofrenie...
    Modlitba JK pred smrti Matous 26: 39 A šel kousek kupředu, padl na tvář, modlil se a řekl: „Můj Otče, jestliže je to možné, ať ode mne odejde tento pohár. Ale ne jak já chci, ale jak ty chceš.“
    Proc dava JK prednost tomu, jak chce Buh, kdyz je on sam Bohem? Toto uceni vyrabi z Boha a jeho syna psychiatricky pripad. Za trojici by Te v 1. stoleti vyhnali z cirkve, pomohl by Ti az riman Konstantin, ktery tento nesmysl, jako nekrestan, prosadil

• rose66
    rose66, 19.6.18 11:14:40  

proc Buh neposadil JK na sve misto, ale jen po pravici trunu? Je mu nejblizsi, ale neni vyssi

Žalmy

Od Davida. Melodie.

110 Jehovův výrok k mému Pánu je:

„Posaď se po mé pravici,

dokud nepoložím tvé nepřátele jako podnož tvým nohám.“

• jonatan
    jonatan, 17.6.18 22:45:48  

Všichni si dávejte pozor na rose66 je to Svědek Jehovův

• rose66
    rose66, 16.6.18 18:22:14  

Kdyby byl Jezis stejny jako Buh, bude ho nazyvat dvojcetem a ne otcem. V nebi si ho Buh posadil po pravici, ale ne na trun misto sebe

Bible mluví o Ježíšově předlidské existenci. Existoval dříve než Abrahám, byl u svého nebeského Otce, „dříve než byl svět“, byl „prvorozený všeho stvoření“ a „jeho prostřednictvím byly stvořeny všechny jiné věci“. (Jan 17:5; 8:58; Kol. 1:15–17) Ježíš se pokořil a „stal se poslušným až do smrti, ano, do smrti na mučednickém kůlu. Právě proto ho také Bůh povýšil do nadřazeného postavení a laskavě mu dal jméno, které je nad každým jiným jménem.“ Bible také říká, že „Bůh našeho Pána Ježíše Krista . . . ho vzbudil z mrtvých a posadil po své pravici v nebeských místech, vysoko nad každou vládu a autoritu a moc a panství a každé jméno, které se jmenuje, nejen v tomto systému věcí, ale také v budoucím.“ — Fil. 2:8, 9; Ef. 1:17, 20, 21.

• jonatan
      jonatan, 16.6.18 23:56:22  

jo ty si snad myslíš že trůn je vícemístný v bibli je jasně řečeno že největší budou nejmenší a naopak proč by se musel otec tlačit na jedné židli když můžou pohodlně sedět každý na té své. Podle bible ten co sedí na trůně se sklání a umývá nohy těm nejposlednějším není to ten trůn co si lidé zde na zemi představuji jako nejvyšší moc nemá tu funkci za kterou si ji ty vsugeroval nevím odkud z Bible asi ne.

• rose66
        rose66, 19.6.18 11:15:34  

kdybys nebyl pod vlivem nabozenskych omylu, nikdy o trojici ani nebudes vedet

• rose66
    rose66, 16.6.18 18:01:45  

Vzdor svému vyvýšenému postavení řekl Ježíš svým apoštolům: „Otec je větší než já.“ (Jan 14:28)

to vyvraci Tvuj nesmysl, Jonatane, kdybys nebyl ovlivnem falesnymi naukami pochazejicimi z babylonu, v zivot trojici ucit nebudes

• jonatan
      jonatan, 16.6.18 23:50:33  

se pleteš toto vyjádření Ježíše se nevtahuje k systému velení nebo kdo má jaké slovo v nebi. Jde o projev úcty vůči svému otci.

• rose66
        rose66, 19.6.18 11:11:57  

tim padem jsi nejsou rovni

• jonatan
    jonatan, 13.6.18 22:42:52  

BŮH JE TŘÍ ZPŮSOBY BYTÍ.Moderně řečeno se přepíná do třech módu (Ježíš,Otec,Duch) a Ježíš se přepínal do dvou módů (člověk a Bůh).Bůh je duch proto aby ho lidé mohli vidět přepnul se do módu Ježíš a v toto módu se přepnul do módu člověk a byl ukřižován.(V modu Bůh by nemohl zemřít.)

• Koumes47
      Koumes47, 14.6.18 14:36:19  

Ježíši Kriste to je ale složitý!!! :9: :9: :9:

• jonatan
        jonatan, 14.6.18 17:22:46  

Touto definicí se vyhneme třem osobám jelikož definovat lidskými slovy jak Bůh pracuje nebo co je nelze. Každá definice neodhalí všechno.Bůh může být na více místech najednou ,ale nemůžeme říci ,že se roztrojil. Pracuje ve všech módech a ve všech levelech existujících světů je to multidimenzionální bytost co se týče identifikace,jedinečnosti,inteligence avšak s jedinou dimenzí Boží.Zároveň jednotlivé projevy Boha pracují synchronizovaně.

• rose66
          rose66, 20.6.18 11:42:14  

hlavne strasne kecas, to je cela filosofie, Jezis je vsude nazyvam synem a az budes sam sobe synem I otcem, muzes o tom vykladat...

• jonatan
        jonatan, 14.6.18 17:24:44  

Koumesi použil si jméno Boží za což byl trest ukamenování.

• rose66
          rose66, 16.6.18 18:03:16  

placas o zidovskem fanatizmu, Bozi jmeno se mohlo vyslovovat, ale ne zneuzivat...........

• rose66
            rose66, 16.6.18 18:04:26  

krome toho, jmeno Jezis, neni Bozi jmeno, ale jmeno Jeho syna a nese v sobe jmeno Otce, protoze I Ty neses ve svem jmenu jmeno otce...

• jonatan
              jonatan, 17.6.18 09:42:25  

Ježíš je v překladu "Bůh zachraňuje". On tedy použil slovo Bůh nadarmo což je hřích židokřesťané bytakového člověka asi už neukamenovali ale židé ano. rose666 je zmatený.

• rose66
                rose66, 19.6.18 11:18:10  

vice studuj, je to Jeho šuah, což je Ježíš, nebo Jozue, a to není Bůh zachranuje, neco si o tom přečti, ztrapnujes se

• jonatan
            jonatan, 17.6.18 00:03:05  

Rosse kdyby si studoval něco z bible a nebyl tak nevzdělaný jak tady předvádíš protože každý ví že jméno Boží se nevyslovovalo z úcty a proto že to jméno se říkalo jednou do roka v chrámě kněží za oponou až se zapomněla jeho výslovnost.

• jonatan
              jonatan, 17.6.18 09:27:11  

Slovo Jahve se nám zachovalo jako tetragrammaton(čtyřpismeno) (jod - he - vav - he: JHVH) bez samohlásek. Hebrejská slova do 5. stol. před Kristem neužívala psaných samohlásek. Při čtení se samohlásky doplňovaly podle tradice, která byla živá, poněvadž od časů Ezdráše, od roku 450 před Kristem, se Písmo svaté čítalo v synagogách. Tak bylo také vyslovení jména Jahve podáváno tradicí od hory Chorébu. Masoreté, židovští učenci, teprve od 6. století začali u slov užívat psané samohlásky podle dosavadního ústního podání zvaného masora. U jména Jahve si z úcty netroufali samohlásky připisovat, poněvadž jméno Jahve se nevyslovovalo, ale dávali k němu samohlásky ze slova, které se za ně náhradou vyslovovalo, a tím bylo slovo Adonaj - „můj Pán". Předcházelo-li slovo Adonaj(a,o,a) v textu již před jménem Jahve, vkládali do slova Jahve samohlásky ze slova Elohim(e,o,a). Tak vzniklo falešné čtení Jehova,

• rose66
                rose66, 19.6.18 11:19:54  

JEŽÍŠ

[z lat. formy řec. jména I·e·sousʹ, které odpovídá heb. Je·šuʹaʽ nebo Jehó·šuʹaʽ a znamená „Jehova je záchrana“].

Židovský historik Josephus, který žil v prvním století n. l., se zmiňuje o 12 osobách tohoto jména, které v biblické zprávě nejsou uvedeny. Jméno Ježíš se také objevuje v apokryfních spisech pocházejících z posledních století př. n. l. Zdá se tedy, že to tehdy bylo běžné jméno.

• rose66
                rose66, 19.6.18 11:30:41  

nikdo nevi, jestli to bylo Jahve, neni podstatna vyslovnost, ale ucta k Bohu. jmeno Ježíš take nevyslovuje spravne hebrejsky a zlobí se na Tebe Buh za to? Je693 je fale3n8 v7slovnost, kdyz chces byt hnidopich, nevyslovuj ani Jezis. Ale hlavne slova Jezise: „Nehledám svou vlastní vůli, ale vůli toho, který mě poslal.“ (Jan 5:30) Mohl by Buh potrebovat vykonavat vuli nekoho jineho a potlacit vlastni?
                Jak mohou byt jenou osobou, kdyz maji ruznu vuli? To uz je schizofrenie...
                Modlitba JK pred smrti Matous 26: 39 A šel kousek kupředu, padl na tvář, modlil se a řekl: „Můj Otče, jestliže je to možné, ať ode mne odejde tento pohár. Ale ne jak já chci, ale jak ty chceš.“
                Proc dava JK prednost tomu, jak chce Buh, kdyz je on sam Bohem? Toto uceni vyrabi z Boha a jeho syna psychiatricky pripad. Za tr4ojici by Te v 1. stoleti vyhnali z cirkve, pomohl by Ti az riman Konstantin, ktery tento nesmysl, jako nekrestan, prosadil

• rose66
              rose66, 20.6.18 11:46:31  

to neni ucta, ale povera, co predvadis...
              Jezis mel jiny nazor ne ty
              Jan 17:6 Zjevil jsem tvé jméno lidem, které jsi mi dal ze světa. Byli tvoji, a dal jsi je mně, a zachovali tvé slovo. 7 Nyní poznali, že všechno, co jsi mi dal, je od tebe; 8 protože výroky, které jsi mi dal, jsem dal jim a oni je přijali a určitě poznali, že jsem vyšel jako tvůj představitel,+ a uvěřili, že jsi mě vyslal. 9 Prosím za ně; neprosím za svět, ale za ty, které jsi mi dal; protože jsou tvoji,

• rose66
      rose66, 20.6.18 11:43:15  

sam jses mod, kde mas na to dukaz?

• Divobyj
    Divobyj, 13.6.18 22:40:06  

njn.
    čekal jsem nějakou diskusi.
    nebudu si tu povídat sám se sebou.
    Tak čau!

• jonatan
    jonatan, 13.6.18 22:22:57  

(Přirozenost je podstata, povaha.
    Osoba je jednotlivá rozumová bytost má jméno a je schopna rozhodnutí.)

Matoušovo evangelium obsahuje Ježíšův příkaz křtít ve jménu Otce, Syna a Ducha Svatého. Tady je odhalení tajemství Boha

Otce je osoba Syn je osoba a Duch Svaty je osoba. A přirozenost mají jen jednu a to je přirozenost Boží.

Ježíš přistoupil a řekl jim: „Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. Musí to být tedy Bůh. ( v Ježíši jsou dvě osoby člověk a Bůh a je třeba rozlišovat zda jedná a hovoří jako člověk- pak má omezené vlastnosti jako člověk, nebo jedná a hovoří jako Bůh- pak má neomezené vlastnosti a vědomosti. V Bibli je třeba odlišovat zda jedná jako člověk nebo jako Bůh.) Což rose66 nebere v potaz a pak dělá z Bible jiné závěry než jsou.

Jan 14:26 Ale Přímluvce, Duch svatý, kterého pošle Otec ve jménu mém, ten vás naučí všemu a připomene vám všecko, co jsem vám řekl. Duch Svatý je osoba ne jen prst Boží který píše desatero.

• rose66
    rose66, 10.6.18 12:59:14  

neviditelný svatý duch je Boží symbolický „prst“. Když tedy lidé viděli, jak Mojžíš vykonává nadpřirozené činy, zvolali: „Je to prst Boží!“ (2Mo 8:18, 19; srovnej s Ježíšovými slovy u Mt 12:22, 28; Lk 11:20.) Podobným projevem božské moci bylo, když „prst Boží“ začal psát Bibli tím, že na kamenné tabulky vytesal Deset přikázání. (2Mo 31:18; 5Mo 9:10)

• Koumes47
      Koumes47, 11.6.18 17:20:01  

Tak duch nebo prst... :9:

• Divobyj
      Divobyj, 12.6.18 19:36:48  

Já bych v tomhle byl raději velmi obezřetný.
      Duch,jako prst boží,to je dosti divné přirovnání.
      Obávám se,že jde zase o nějaký překladatelský oříšek,jako v případě velblouda,který neprojde uchem jehly... :11:

• rose66
        rose66, 20.6.18 11:52:07  

ale je z Bible

• osoba
      osoba, 14.6.18 13:36:53  

A můžeš prst zarmoutit, může prst rozdávat a mít vlastní vůli?? A může prst mluvit??

• rose66
        rose66, 20.6.18 11:40:41  

stene jako se hrich krcit, jak rekl Buh Kainovi
        zvolil si, že nebude dbát na Boží radu, aby ovládl hříšnou touhu, která ‚se krčí u dveří‘ a chce ho opanovat. (1Mo 4:6, 7)
        je tato personifikace dukazem, ze hrich je nejaka bytost?
        Znas vubec slovo personifikace?

• rose66
    rose66, 30.5.18 20:24:46  

„Hlavou každého muže je Kristus; hlavou ženy je zase muž; hlavou Krista je zase Bůh.“ (1. Korinťanům 11:3)
    ... Tento vztah mezi Bohem a Kristem bude trvat i dále, protože až skončí Ježíšovo tisícileté panování, „předá království svému Bohu a Otci“ a „potom se také sám Syn podřídí Tomu, kdo mu podřídil všechno, aby Bůh byl každému vším“. — 1. Korinťanům 15:24, 28; Zjevení 20:6.

• Koumes47
      Koumes47, 7.6.18 20:01:18  

Tak to jsem z toho trochu dezorientovaný. Nešlo by to nějak upřesnit a poukázat na příklady ze života?? Dík

• rose66
    rose66, 29.5.18 15:52:37  

„[Ježíš] musí totiž kralovat, dokud mu Bůh nepoloží všechny nepřátele pod nohy. Jako poslední nepřítel má být přivedena vniveč [adamovská] smrt.“ Co se stane potom? „Až mu bude podřízeno všechno, potom se také sám Syn podřídí Tomu, kdo mu podřídil všechno.“ Jinými slovy, Ježíš „předá království svému Bohu a Otci“. (1. Korinťanům 15:24–28)

• Koumes47
    Koumes47, 25.5.18 06:56:41  

Jeden chlapík umře a nebeský soud ho odsoudí do věčného zatracení (jak tak jinak). Tak přijde do pekla a hned u brány si ho převezme krásná sexy démonka. A tak ho provází. Dojdou do hospody a tam chlastačka. Chlapíkovi lezou oči z důlků a démonka říká:
    "No tak si nalej co chceš."
    "Ale já nemám peníze."
    Ona se zasměje a říká:
    "Tady je to zadarmo." Chlapík si vezme láhev Honzy Chodce a jdou dál. O patro vejš, žranice. A zase, to samé. Tak si chlapík vezme vepřovou kýtu. Dojdou na pláž, kde se vyvalujou krásné holky. On se otočí na démonku a ta kývne.
    "tady můžeš hřešit jak chceš."
    "To není peklo, to je ráj!" zařve chlapík. Pak se otočí na čertici a řekne:
    "To je všechno?" Ona zavrtí hlavou a vezmo ho do toho nejhlubšího pekla. Tam se smaží duše hříšníků ve velkých kotlích a neskutečně trpí. Chlapík se zděšeně podívá a le ďáblice mu položí ruku na rameno a řekne:
    "Klid, to je pro křesťany. Oni to tak chtěli.

• rose66
    rose66, 21.5.18 07:49:32  

Naslochej Israelis nas Buh je 1

• Koumes47
    Koumes47, 16.5.18 16:30:11  

Nevíte někdo, která stránka v bibli vysvětluje jak přeměnit vodu ve víno??? Chystám v sobotu mejdan. Díky za VĚROHODNÉ informace.

• Divobyj
      Divobyj, 22.5.18 21:21:33  

Víno neumím,ale prozradím ti,jak se přemění voda na 52% pálenku.
      Vezmeš 70% pálenku a naliješ do ní OBYČEJNOU VODU ve vhodném poměru.
      Vznikne ti skvělá 52% pálenka z VODY a čehosi zanedbatelného :1:

• jonatan
    jonatan, 23.4.18 23:54:43  

rose66 toto téma je už svým názvem demagogické Jelikož trojice je velké poznání křesťanů.

• rose66
      rose66, 21.5.18 07:53:10  

Demagogicke je prosazovat tento omyl. Ke komu se modlim Kristus? Koho nazyval svym otcem? Koho prosil at odejme ten pohar a pak rekl "ne moje vule, ale Tva"? MIT v 1 bytosti 2 protichudne vule, to zacni schyzofrenii.

• osoba
        osoba, 23.5.18 15:41:56  

Podle tebe Ježíš není Bůh, Duch svatý není Bůh. A nikde v Bibli jsi nenašla jednoznačné důkazy toho, co považuješ za "omyl". Asi to víš líp než Bůh sám.

• rose66
          rose66, 29.5.18 15:46:51  

hlavne v Bibli nikde neni trojice, ani se JK nestavel na uroven Boha
          Potrebuje se Buh od nekoho ucit? Ale jezis se ucil
          V první řadě, jak sám řekl, Ježíš nemluvil ze své vlastní iniciativy, ale přišel ve jménu svého Otce a mluvil věci, které se od svého Otce naučil. (Jan 5:19, 30, 43; 6:38; 10:25)

• rose66
          rose66, 10.6.18 12:59:06  

neviditelný svatý duch je Boží symbolický „prst“. Když tedy lidé viděli, jak Mojžíš vykonává nadpřirozené činy, zvolali: „Je to prst Boží!“ (2Mo 8:18, 19; srovnej s Ježíšovými slovy u Mt 12:22, 28; Lk 11:20.) Podobným projevem božské moci bylo, když „prst Boží“ začal psát Bibli tím, že na kamenné tabulky vytesal Deset přikázání. (2Mo 31:18; 5Mo 9:10)

• rose66
      rose66, 5.6.18 11:00:45  

JEDNA publikace říká: „Slovo trojice se v Bibli nevyskytuje. . . V teologii církve formálně našlo místo teprve ve 4. století.“ (Ilustrovaný biblický slovník, angl.) A katolická autorita říká, že trojice „není. . . přímo a bezprostředně Boží slovo“. — Nová katolická encyklopedie, angl.
      Katolická encyklopedie také poznamenává: „V Písmu zatím není žádný jednotlivý pojem, jímž jsou společně označeny Tři Božské Osoby. Slovo τρίας [trias] (jehož překladem je latinské trinitas), se poprvé vyskytuje u Theofila Antiochijského kolem roku 180 n. l.. . . Krátce poté se objevuje v latinské podobě trinitas u Tertulliana.“
      To samo ovšem nedokazuje, že Tertullianus vyučoval trojici. Katolické dílo Trinitas — Teologická encyklopedie Svaté trojice (angl.) například poznamenává, že některá Tertullianova slova později použili jiní, aby popsali trojici. Pak varuje: „Z používání však nelze vyvozovat ukvapené závěry, neboť on tato slova na teologii o trojici neuplatňuje.“

• rose66
    rose66, 21.4.18 12:42:14  

Mat. 26:39, EP: „[Ježíš Kristus] poodešel od nich, padl tváří k zemi a modlil se: ‚Otče můj, je-li možné, ať mne mine tento kalich; avšak ne jak já chci, ale jak ty chceš.‘“ (Kdyby Otec a Syn nebyli odlišní jedinci, neměla by taková modlitba smysl. Ježíš by se modlil sám k sobě a jeho vůle by nutně byla Otcovou vůlí.)
    ... ‚Můj kalich budete pít, ale udělovat místa po mé pravici či levici není má věc; ta místa patří těm, jimž je připravil můj Otec.‘“ (Jak podivné, jestliže Ježíš je Bůh, jak se tvrdí.)

• jonatan
      jonatan, 22.4.18 01:17:26  

Ty v tom máš zmate co? asi si zase nečetl jak je to s tou trojicí.
      Bůh je jeden člověku se zjevil postupně ve třech osobách. Kdyby se třeba zjevil někde jinde ve vesmíru jinem mimozemštanům tak by se zjevil tžeba v 10ti osobách na tom nezáleží. Důležitý že je to jen jeden Bůh Bůh je 1duch 2Ježíš která má lidské tělo a duši a ducha 3 Duch Svatý.

• Koumes47
        Koumes47, 11.5.18 18:04:45  

To je jako v pohádkách...Tam se taky děj stupňuje ve třech aktech...

• rose66
        rose66, 20.6.18 11:55:48  

to je definice nesmyslu, adi jako Oparinova teorie, ze mysi vznikaji s hadru...

tato mas neco o puvodu teto povery:
        Historik Will Durant poznamenal: „Křesťanství pohanství nezničilo; přijalo je za vlastní. . . Z Egypta přišly představy o božské trojici.“ A Siegfried Morenz v knize Egyptské náboženství poznamenává: „Trojicí se velmi zabývali egyptští teologové. . . Tři bohové se spojují a jedná se s nimi jako s jednou bytostí, která je oslovována v jednotném čísle. Tak má duchovní síla egyptského náboženství přímou spojitost s křesťanskou teologií.“
        Proto duchovní, kteří žili v Alexandrii na konci třetího a na začátku čtvrtého století, například Athanasios, zrcadlili tento vliv, když formulovali myšlenky, které vedly k trojici. Jejich vlastní vliv se pak šířil dál, takže Morenz považuje „alexandrijskou teologii za zprostředkovatelku mezi egyptským náboženským dědictvím a křesťanstvím“.

• osoba
      osoba, 23.5.18 15:47:10  

Otec a Syn jsou odlišní jedinci, ale stejný Bůh. Ty jsi taky úplně stejně člověk, jako tví rodiče. Vysvětlovat to někomu, kdo má jen vsugerovanou nauku bez použití vlastního rozumu a hlavně bez osobního poznání Boha je prostě nemožné. takže tu přestaň šířit SVŮJ blud o tom, že Bůh ve 3 osobách je "blud".

• rose66
        rose66, 1.6.18 11:30:04  

dobra blbost, my jsme ruzni jedinci, ale stejne telo? Chapes ten nesmysl?
        „O tom dni a hodině neví nikdo, ani nebeští andělé, ani Syn, ale pouze Otec.“ (Mat. 24:36)

• rose66
        rose66, 20.6.18 11:58:21  

V předmluvě k Dějinám křesťanství od Edwarda Gibbona čteme: „Jestliže bylo pohanství křesťanstvím přemoženo, pak je stejně pravdivé, že křesťanství bylo pohanstvím pokaženo. Čistý deismus raných křesťanů. . . byl římskou církví změněn v nesrozumitelné dogma o trojici. Mnohé pohanské poučky vymyšlené Egypťany a idealizované Platónem byly zachovány jako hodnověrné.“
        Slovník náboženského poznání říká, že trojice je podle názoru mnohých „hniloba vypůjčená z pohanských náboženství a naroubovaná na křesťanskou víru“. A Pohanství v našem křesťanství prohlašuje: „Původ [trojice] je naprosto pohanský.“
        Proto napsal James Hastings v Encyklopedii náboženství a etiky: „V indickém náboženství například se setkáváme s trojicí Brahma, Šiva a Višnu, a v egyptském náboženství s trojicí Osiris, Isis a Horus. . . Pohled na Boha jako na trojici nenacházíme jen v historických náboženstvích. Je možné si připomenout zejména novoplatónský názor na Svrchovanou a Nejzazší Skutečnost,“ která je „představována jako trojice“.