Per-Zeus Vlak naděje

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
KarelKeslly (2017-11-06 23:06:13)MimVig123 (2017-05-21 10:39:52)
Per-Zeus Vlak naděje
Založeno: 15. 5. 2017 | Příspěvků: 63 | Členů: 2
Správci: KarelKeslly (hlavní)

Zde se můžete začíst do románu, který vzniká na pozadí strategické hryX-Force (bývalé UFO z 90. let). Současně můžete přispět i nápady na pokračování, či ohodnotit, zkontrolovat chyby atd. je zde tedy umožněn i takzvaný beta-reading

První díl: http://svetlonos.webnode.cz/news/per-zeus-cizaci-utoci/
Druhý (rozpracovaný) díl: https://www.diskutnici.cz/forum/3804-x-force-pre-zeus/

pokud vás však zajímá i hra, tak je kompletně v češtině a naleznete ji zde: http://svetlonos.webnode.cz/x-force/

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 19.5.17 16:50:41  

(Deníkový záznam – 0004 – Odjezd)
    Vše už bylo naloženo, ruku jsem měl zavázanou a danou do závěsu, tak se mohlo vyrazit. Před námi byla cesta do Himalájí cirka dva měsíce ve vlaku. Jak to asi bude probíhat zde? Jak si na sebe lidé zvyknou? A nestane se po cestě něco dalšího, tak jako dnešní útok Pavoučkovníka? A co nepřátelské stroje? Uvidí nás? To byly myšlenky, které mi na začátku cesty, když jsem nastupoval do vlaku, letěly hlavou.
    „Kontrola sekcí, hlaste stav k odjezdu,“ nahnul se k místnímu interkomu Gregor.
    „Sekce jedna připravena.“
    „Sekce dva můžeme.“
    „Nemocnice připravena.“
    „Lůžkový oddíl připraven.“
    „Nákladní prostor zajištěn a připraven.“
    „Obrana v pohotovosti a připravena.“
    „Odjezd!“ a vlak se pomalu rozjel a my jeli vstříc novým dobrodružstvím, do nového domova. Jaký asi bude? A jak nás tam lidé přivítají? Kdo ví…
    Zamířil jsem do společenské sekce. Terka s Leou když mě uviděli, tak se hned ptali, co se stalo, tak jsem jim to krátce a ve stručnosti vysvětlil…
    „Na to bude třeba dát velký pozor,“ zamumlal David, který se k tomu taky připletl.
    „Dobrá. Gregore, svolejte všechny, mimo těch co mají službu a hlídkují. Uděláme poradu,“ vyzval jsem velitele konvoje a za malou chvíli se vlakem nesl jeho hlas, jak mluvil do interkomu.

(pokr.)

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 19.5.17 17:13:59  

úprava: Terka s Leou když mě uviděli, tak se hned ptali, co se stalo, byly totiž vepředu, když se to odehrálo.

• MimVig123
        MimVig123, 21.5.17 05:48:22  

No vidíš jak ti to jde. :15: :15: :15:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 20.5.17 13:14:33  

Celá velitelská skupina se sešla v „salonku“, jak nejlépe nazvat prostor, kde byl bar a židličky, jediný vagon, kde bylo jakž takž pohodlí, ostatní sekce byly spíše sparťansky zařízené. Vojáci jsou na to zvyklí, ale civilisté ne, tak jsem tak dumal, zda a jak se jim tu bude líbit a zda si zvyknou, pojedeme hodně dlouho...
      „Zahajuji poradu. Tématem je dnešní nečekaný útok cizáka a s tím související obranná a ochranná opatření týkající se vlaku...“
      a začal jsem vysvětlovat, co se stalo a jak by to mohlo eventuálně dopadnout.
      „Dobrá,“ ozval se Franta – velitel nákladní sekce, „my ale nemáme tolik lidí na to, aby hlídali celý vlak, tak jak to chcete vyřešit?“
      „Ale za to máme kamery a čidla, když vlak jede, tak nám útok takovýchto osamělých potvor nevadí, nedostanou se k nám, něco jiného bude, když zastavíme, bude tedy třeba udělat tento upgrade ještě před další zastávkou.“
      „Tak to nevím, zda stihneme,“ oponoval Tomáš – velitel obrané sekce.
      „Musíme, nemáme jinou možnost.“
      Dál se rozhovor točil kolem zabezpečení, už padaly konkrétní návrhy, jak a co lépe zabezpečit. A já si mezi tím hladil ruku po tom kousnutí. Svědilo mě to od toho, jak nanoboti pracovali na obnově tkání a kůže. Najednou, ani nevím jak, jsem zavřel oči a usnul vysílením...

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 20.5.17 13:24:22  

Probudil jsem se a všude kolem mě ticho. Bylo to až zarážející. Vlak stál. Jak to? Měli jsme jet dlouho k další plánované zastávce, tak co se stalo? Měl jsem obavy. Zvedl jsem se ze židle, na které jsem do teď seděl a šel do přední části vlaku. Nikdo nikde a stále to tísnivé ticho… Najednou se ozvala obrovská rána. Bylo to někde vpředu. Rozběhl jsem se. Otvíral jedny dveře za druhými a stále jsem ve vlaku nikoho neviděl. Kde jsou? Byl jsem jak na trní...

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 20.5.17 13:39:44  

Pojednou sebou vlak cukl a já cítil jak jede pomalu dozadu. Proč couvá, co se děje? Doběhl jsem až k předním dveřím, které byly spojeny s lokomotivou. Nešly otevřít. „A to je jako zase co?!“ v duchu jsem nadával. A tu se za sklem mihla cizácká potvora. Děvčátko. Ješkovy voči. Co teď? Opatrně jsem se přikrčil a podíval se z okna. Na pravé straně nic, přesunul jsem se tedy opatrně na levou. Tam na planině poblíž lesíka stála cizácká loď a kolem ní spousta cizáků…
      „Jirko Vstávej!!!“
      „Co, cože?!?“ nemohl jsem se vzpamatovat.
      „Ty jsi nám tu usnul,“ a ozval se smích všech kolem.
      „Kde to jsem a kde jsou cizáci?!“
      „To nic Jirko, to byl jen sen... Mluvil jsi ze spaní,“ a znova se ozval smích.
      „Ještě že tak, nebylo to nic příjemného.“
      „Však my víme, “ a Gregor se též usmál, poprvé za celou dobu, co jsem ho viděl.

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 20.5.17 14:03:13  

p.s. jeŽkovy voči - opraveo

• dracek.60
          dracek.60, 20.5.17 17:39:21  

:1:

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 20.5.17 17:41:32  

byl si napnutý alespoň chviličku?

• dracek.60
              dracek.60, 20.5.17 18:56:42  

no že je to sen mě napadlo sice hned ale jo překvapil :1:

• KarelKeslly
                KarelKeslly, 20.5.17 19:41:16  

a čím? :15:

• KarelKeslly
                  KarelKeslly, 20.5.17 19:41:37  

nestyď se, poděl se o dojem... :2:

• dracek.60
                    dracek.60, 20.5.17 23:26:06  

dobrej dojem že je to jen sen pokud nebude sen ve snu :1:

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 21.5.17 10:18:32  

:1: :1:

• dracek.60
    dracek.60, 18.5.17 18:29:46  

osmá řádka Vy velíte :1:
    jinak ok

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 18.5.17 18:30:51  

:4:

• MimVig123
        MimVig123, 19.5.17 00:20:29  

Ja musim jen chvalit.

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 19.5.17 11:34:46  

a kritika žádná nebude? :7: cokoliv, co tě napadne...

• dracek.60
            dracek.60, 19.5.17 17:34:52  

zatím bez kritiky :1:

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 19.5.17 17:49:44  

ẗo je víc než podezdřelé :1: :1: :1:

• dracek.60
                dracek.60, 19.5.17 17:50:40  

jen se neboj jen co narazim na blbost hned ti to řeknu :1:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 18.5.17 04:33:01  

(Deníkový záznam – 0003 – Setkání)
    Najednou to v našem provizorním táboře ožilo. Postupně jsme se zvedali od ohně a připravovali na naložení raněných. I naši sousedi vesničané ožili, především děti. Ty jak uviděly lokomotivu, tak k ní hned běžely a zkoumaly její přední část.
    Z prvního vagónu již vyskočilo několik postav a blížily se k nám.
    „Tak lidi, vstávat a nakládat!“ zavelel jsem.
    Jako první se nakládali ranění. Po nich naše energetické obleky a následovaly další věci…
    „Zdravím, já jsem Gregor,“ přistoupil ke mně fousatý čtyřicátník a podával mi ruku.
    „Jirka, těší mě. V velíte tomu konvoji?“
    „Ano,“ suše odpověděl.
    „Dobře, nevadí, že je nás trochu víc, než jste předpokládali?“
    „To bude cajk, nějak se tam vměstnáme.“
    „Vidím, že jste vybrali pořádného macka,“ a ukázal jsem na lokomotivu i další vagóny k ní připojené.
    „To nejlepší, co jsme měli, jak jinak.“
    „To je dobře,cesta bude dlouhá a nevíme, co na ní můžeme čekat. Co vezete za techniku?“
    „Důlní stroje, tak jak jsme se dohodli a ještě něco dalšího.“
    „Paráda, ukažte, kde je máte? Čas máme, než se všichni naloží tak to bude ještě chvíli trvat.“
    „Jsou až úplně vzadu...“ a už jsme šli ke konci vlaku. Pravda notný kus pěšky, byl to dlouhý vlak. Cirka třicet vagónů se vším možným, nač si člověk jen vzpomněl, od kulometných hnízd, přes dělostřelecké kanóny až po nákladní auta a část centrálního počítače, která se povedla z trosek základen zachránit. Jak jsem se dozvěděl, tak my jsme byli poslední na cestě, takže všechno co tu je, je prostě všechno a nic už jiného není. Člověk by se nadmul, když by ten impozantní vlak viděl, ale mě to spíš trhalo srdce, tolik ztracených životů a spousta užitečného vybavení v trapu. Co už, nějak se s tím snad srovnáme. Já jistě, prostě to zas překouši, i když to bude trpké, ale co ostatní? Jak to budou vidět oni? Nedá se nic dělat, jsem velitel, tak musím jít příkladem. „Zažeň chmury Jirko, teď musíš být otrlý!“ říkal jsem si tak v duchu pro sebe.

(pokr.)

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 19.5.17 14:27:43  

Díval jsem se zrovna na poslední vagóny, když tu za mnou v křoví cosi zašustilo a pak znova. Pták? Podíval jsem se… Nebylo vidět nic, tak jsem tomu nevěnoval pozornost a opět se otočil. Najednou z poza mých zad vylítla cizácká potvora. „Pavoučkovník!!! Pozor!!!“ zařval jsem. Velitel konvoje zkoprněl. Nikdy ho asi neviděl. Já si však zachoval chladnou hlavu. Bleskově jsem sáhl pro nůž za pasem a skočil jsem po něm. Zvíře uhlo, skočilo na vagón s nákladním autem a já dopadl na tvrdou zem. V mžiku se zvíře otočilo a zaútočilo podruhé. Tentokrát už přesněji. Zakouslo se mi do ruky a vyrvalo kus masa. Neměl jsem totiž skafandr, který by mě alespoň částečně chránil. Nůž mi vypadl z prstů. „Aůůů.“ zařval jsem a padl na kolena, držíc si přitom ruku. Gregor se už vzpamatoval z překvapení a vytáhl laserovou pistoli, co měl u pasu a začal to do něj prát. Zvíře uskakovalo, schovávalo se a snažilo se vyhnout střelám. Takže bylo už asi zkušené, kde to tak asi mohlo zažít? Jak je možné, že zná účinky laseru?Naštěstí se Gregorovi podařilo Pavoučkovníkův krunýř zasáhnout a zvíře zneškodnit. Bylo po boji, ale ve vzduchu visela otázka. Jsou tu ještě další, nebo jak se tu vzal? Nebyl na to čas. Okamžitě jsme zaveleli k odjezdu, pryč z tohoto místa, na bitvu jsme nebyli připraveni. To budeme muset ještě projednat, jak vlak řádně chránit, proti takovýmto výpadům cizáků. Nehledě na to, že zvíře se tak mohlo nepozorovaně dostat do vlaku a tam způsobit daleko větší škody, především na civilistech.

• dracek.60
    dracek.60, 17.5.17 19:18:45  

třetí řádka (asi ochrany před cizáky)

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 17.5.17 19:21:36  

jj to jsem už opravil... :4: dík

• dracek.60
      dracek.60, 17.5.17 19:25:08  

hele Karle Žižka byl ale taky lapka a mstivej gauner (husitská epopej od ondrušky )pro něj život člověka nic neznamenal :8:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 17.5.17 19:39:13  

tak to mám radši vypustit? :8:

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 17.5.17 19:41:54  

ono šlo spíš o to, jaký měl nápady a co by se eventuelně z toho mohlo využít... takže... :8:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 17.5.17 19:43:31  

ps. myslíš, že to vadí? já to nečet, tak nevím...jen mě to tam napadlo dát, jako takovou vzpomínku jak husité bojovali proti zkmundovi... a jak se dokázali semknou.... chci to ještě rozvíjet, ale po tomto nevím.... :8:

• dracek.60
          dracek.60, 17.5.17 20:06:04  

no já to poslouchám už třetí díl je to hodně brutální doba ale klidně bojové nápady využij ,to zase jo

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 17.5.17 20:09:34  

tak co s tím?jonebone?

• dracek.60
              dracek.60, 17.5.17 20:56:19  

ale jo jen ho neopěvuj jako člověka ,jako vojevůdce jo

• KarelKeslly
                KarelKeslly, 17.5.17 21:03:14  

šak jo, to mám v úmyslu :-) právě proto, že jirka je velitel tak jako on

• dracek.60
                  dracek.60, 17.5.17 21:04:17  

:1: :1: :1: :1:

• KarelKeslly
                  KarelKeslly, 17.5.17 21:04:56  

Jak by asi jednal náš zeman Žižka – taky takový vůdce jako teď já?

lepší? :2:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 17.5.17 16:19:46  

Deníkový záznam – 0002 – Čekání na vlak)
    „Víš, co by mě zajímalo Jirko,“ otázala se Terka, „jak to bude vypadat tu na Zemi bez nás. Myslím, jako bez ochrany bez cizáky. Jak si povedou ostatní lidi.“
    „Popravdě o tom radši nepřemýšlím, protože bych se musel rozplakat. Byli jsem tím posledním, co Zem měla proti cizákům, ale naše chvíle ještě přijde!“ a už mi to zas v hlavě šrotovalo, jako by jsem tam měl místo mozku počítač.
    „Tááák, už se to nesééé… kdo si dá gulášíček?“ zahalekala Lea směrem k nám, „chleba je támhle...“
    „Hmmm… hezky to voní, co jsi do toho dala?“ byl jsem zvědavý.
    „Terka to zná, učila jsem ji to, tak ti to může povědět, jinak tajemství šéfkuchaře,“ a zasmála se.
    „Dobrá, to je jedno, hlavně, že se teď můžeme posilnit,“ a pustil jsem se do jídla. Chutnalo ještě líp, než vonělo…
    Postupně se i ostatní pouštěli do jídla a u ohně byla celkem pohoda. Bylo to potřeba, po tom, co jsme zažili… Nevím, zda má cenu popisovat tu katastrofu, co nás postihla. Ale alespoň se vypíši a drobet se mi snad i uleví. Byli jsme zrovna na průzkumu, když náš radar zachytil mateřskou loď. Evžen z řídícího okamžitě zavolal naši letku zpět a z naší základy se vedl koordinovaný útok. Postupně se k nám přidávaly i další základny a letky. Boj to byl krutý. Síla mateřské lodi byla neuvěřitelná, kosila jedno letadlo za druhým a spolu s ní i disky, které z ní vystartovaly. Na mateřskou loď jsme neměli, to jsme věděli, tak jsem alespoň kosili disky. Vylétávali z ní jako včely z úlu, jako by jim nebyl konec. Nejedno letadlo bylo dole a naše řady řídly, až na konec nezbylo žádné. Pak se mateřská loď zaměřila na naše základy a jednu po druhé demolovala spolu s disky. Naše základny to odnesla nejvíce ze všech. Jelikož právě od nás se vedl největší útok. Ale i další základy posléze padly. Dnes se už můžeme jen dohadovat, co by bylo lepší a jak koordinovat útok a zda se dalo vůbec něco zachránit. Hodně lidí tehdy zahynulo, nejen piloti, ale především personál – vědci, technici, zdravotníci a další, uvěznění v sutinách a rozvalinách po zásahu mateřskou lodí, které nešlo již nijak vyprostit. Sem tam se ještě ozýval nářek a úpění, ale nešlo nic dělat. Bez těžké techniky se to prostě nedalo. Tohle mi morálku podrazilo asi nejvíc. Ta bezmoc, nemohoucnost… Ale dost už, je třeba myslet na zítřek.

p.s. ještě budu pokračovat

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 17.5.17 18:12:37  

„Nějaká další zpráva?“ otočil jsem k Erikovi, který se zrovna páral s vysílačkou.
      „Zatím ne.“
      „A vysílačka?“ měl jsem obavy, že ztratíme spojení úplně.
      „No něco jsem udělal, tak snad to bude lepší...“
      „Dobře.“
      I na druhém konci ohniště bylo živo, tam byli vesničané. Deset dospělých a čtyři děti. Děti si hrály zrovna na schovku. A osazenstvo rodičů a přátel je povzbuzovalo. Alespoň, že oni si z toho nic nedělají. Popravdě ani já, když jsem byl malý, tak jsem nevěnoval pozornost věcem dospělých, až na pár věcí, které úzce souvisely se mnou, jinak ne. Jó, život dítěte je prostě parádní, žádný starosti, co bude mít člověk k snědku, protože o to se starají rodiče, žádný starosti s penězma, vlastně ani my teď takové nemáme. Peníze padly – víceméně. Vše se odehrává formou směnného obchodu. Tak jak to bylo za dob Husitů. Ano, vzpomněl jsem si na naše předky, kde je jim konec a jak by asi pohlíželi oni na současnou situaci, co by vymysleli s těmi prostředky, co máme my? Pravda, teď už toho moc nemáme, ale ještě před rokem to vypadalo jinak.

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 17.5.17 18:23:21  

Jak by asi jednal náš zeman Žiška? Co by udělal jinak? Těžko srovnávat dobu dávno minulou s dneškem, ale přesto, dá se tam najít spoustu užitečných rad. Nicméně teď jsme v situaci, kdy jsme poraženi a nemáme moc prostor k nějaké protiakci… A taky s čím?! Vše je v trapu a budeme vše muset dělat od znova. To nás zdrží. A přežijeme to vůbec, toť otázka. To je právě to, na co myslím nejčastěji. Nejde ani tak o mě, jako spíš o Terku a Leu i ostatní, co se prostě nevzdali. Jak to bude vypadat? Bude Země poražena a stane se kolonií cizáků? Kdo ví. Nechci na to raději ani pomyslet.

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 17.5.17 18:27:44  

Z rozjímání mě vtrhl zvuk praštících větví a křoví…
      „Hurá, už jsou tu!!!“ vykřikla Dáša, která se nejdřív ze všech zorientovala, co že se to vlastně děje.
      Zvuk se blížil a ve vzduchu bylo cítit dřevo. Konečně se objevila lokomotiva, která na svém čele měla drtič na dřevo. Bylo to třeba, protože tato trať se již dlouhá léta nepoužívala a zarostla vším možným.

• MimVig123
    MimVig123, 16.5.17 22:17:39  

Zdravím pokud si mám číst, tak si vás musím oblíbit :1: :1: :1:Kurňa zase jedno forum navíc. jak já to stačím. :15:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 16.5.17 22:19:24  

:1: :1: :1:

• MimVig123
        MimVig123, 16.5.17 22:26:39  

Dobrou noc.....Už jsem si přečetla. No vidíš aspoň budu číst. :15: :15:

• dracek.60
    dracek.60, 16.5.17 20:20:56  

dobrý bych řekl jen mě někde utekl konec a nevím o tom generálním útoku mateřské lodi ,nebo to budeš teprve rozvíjet jak to bylo ?

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 16.5.17 20:26:00  

jj šak to není dopsaný.. jsem na začátku druhého dílu, to není konec... tohle píšu proto, že tam si nevím rady...

• dracek.60
        dracek.60, 16.5.17 20:30:39  

no udělej tam otevřenej konec a ten ůtok byl náhlej ,vysvětlovat ho můžeš i v tohle díle

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 16.5.17 20:31:58  

hmmm... :2:

• dracek.60
            dracek.60, 16.5.17 20:36:36  

tam bych napsal konec jen náznakově že něco útočí :4:

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 16.5.17 21:14:27  

ok... a jinak to zatím jde?

• dracek.60
                dracek.60, 16.5.17 21:50:52  

jasně dobrý

• KarelKeslly
                  KarelKeslly, 16.5.17 21:56:28  

:4:

• MimVig123
                    MimVig123, 16.5.17 22:25:44  

Dost dobrý......

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 16.5.17 22:30:36  

:2:

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 16.5.17 22:31:01  

jen moc nechválit... ego je potvůrka.. chce kritiku..