Velmi citlivý sluch

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
Walker87 (2017-12-13 19:34:05)Krysa (2017-12-08 09:15:18)Zdebra (2017-09-16 21:26:03)
Založeno: 14. 5. 2017 | Příspěvků: 32 | Členů: 3
Správci: Walker87 (hlavní)

Pro všechny,kdo se zajímají o velmi citlivy sluch a nebo jej mají.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Berry01
    Berry01, 30.5.17 19:15:41  

A tou izolaci je to tezke mp3 je fajn ale nahradime jeden zvuk druhym je to spis
    o pzornosti....ta funguje tak...na co ji zamerime to zkratka vnimame.Pozornost je jak svetlo bud je to uzky paprsek svetla co osvetluje bod na ktery miri nebo siroky zaber tak je tym toho mnohem vic co vnimame.Ale pravdou je ze kdyz se nekdo ve vasi pritomnosti s prominutim pos..e nejde to necitit.Je to proste mazec.Ti nepomuzou ani damske tampony do nosnich direk)))A se se sluchem je to velmi pribuzna zalezitost:-D

• Berry01
      Berry01, 30.5.17 19:20:20  

Faktem je co prezijete..to vas posili...)))Sorry za sverazny humor...)))Vjemy nezmenime ale muzem je prezit)))

• Krysa
        Krysa, 31.5.17 08:32:36  

Vždyť je to pravda, to si řikám každej večír.. :14:

• Berry01
    Berry01, 30.5.17 19:03:02  

Je fakt ze mozek cloveka v pudu sebezachovy dokaze utlumit jakykoli vjem smyslu...mozna proto v pokrocilejsim veku jsou smysly vetsina lidi otupele.Sluch zrak cich...proste nam to vadi co vnimame.Tak jednoduse prestaneme vnimat smysly.Je to jako se svalem kdyz jej pouzivame a zatezujeme toste a sili.kdyz ne degraduje.Ale je fakt kdyz clovek sedi na sedadle v buse prisedne clovek co smrdi jak popelnice nahne se na stranu a s blazenym usmevevem vypusti nervovy plyn je fakt pro silne osobnosti))))).No a se sluchem je to podobne...Kazdy clovek ma urcitou citlivost svych smyslu.A je fakt ze tu a tam je vnimani docela SODA...

• Krysa
      Krysa, 31.5.17 08:35:07  

Já mám spíš pocit, že člověk v pudu sebezáchovy naopak vnímá svými smysly mnohem intenzivněji.. Když jsem v nějaký adrenalinový situaci, tak naopak slyšim mnohem víc, i zrak mi připadá ostřejší. Stejný to asi bude i s čichem.. Snižuje se tak možná schopnost cítit bolest a únavu. Ale smysly jedou na 1000%.

• Berry01
    Berry01, 29.5.17 20:16:22  

Co treba lecba sokem?Prestehovat se do cikanskeho domu???Jsou celkem hlucni.Kdyz projede sanitka taky mi pukaji usni bubinky.Kdyz nekdo v buse o tri sedadla dal neco resi ..neresim
    .Slysim kazde slovo ale co ja s tim.S cichem je to horsi citim pachy lidi a v dopravnim prostredku je to mazec..no se zvuky je to podobne.Ucpavky v nose nebo usich jsou k nicemu...ale takove me to vlastne nevadi....to je volba..)))Vlasne je to o osobnim postoji...lek na to neni...nebo snad ze by ano??Ucho slysi nos cicha a kdo se k tomu nejak stavi??Takova hra na vadi nevadi...)))

• Krysa
      Krysa, 30.5.17 09:18:50  

Možná je to o tom, že někdo slyší a dokáže to vypustit, zatímco někdo si nemůže pomoct, ty zvuky nebo hlasy vnímá a vyhodnocuje je. To je můj případ. Nedokážu "vypnout" a nevnímat zvuk. Učení třeba při zapnutý hudbě nepřipadá v úvahu. Prostě co slyšim, to vyhodnocuju.. Jinak ten smrad je horší, kvůli tomu jsem schopná vystoupit z tramvaje (zrovna včera se mi to stalo 2x).

• gombur
        gombur, 30.5.17 10:47:55  

říká ti něco pojem bílý šum?

• Krysa
          Krysa, 30.5.17 11:24:33  

Něco takovýho jsem měla v MP3, že prý by to mělo nějak odizolovat vnější zvuky.. Nefungovalo to, tak nevím.

• qwe-qwe-qwe
          qwe-qwe-qwe, 2.6.17 20:46:33  

Bílým šumem proti smraďochům? :1: :1: :1:
          By bylo dobré, kdyby to fungovalo.

• Krysa
            Krysa, 5.6.17 08:53:03  

:15: :15:

• Krysa
    Krysa, 16.5.17 10:59:57  

Ahoj, já mám obrovský problém s tím, že jsem přecitlivělá na určité zvuky. Třeba zvuky od sousedů, který moje návštěvy vůbec nevnímají, mě dohání k šílenství. Naopak mi vůbec nevadí, když mi pod okny jezdí auta a tramvaje. Ale stačí ráno, aby se šel soused vyčůrat, nebo otevírá okno, a už jsem vzhůru. A to i se špunty do uší. Je to docela peklo a zajímalo by mě, co se s tím dá dělat..

• zvedavy.duchodce
      zvedavy.duchodce, 17.5.17 09:51:42  

odstěhovat se do rodinného domku

• Krysa
        Krysa, 17.5.17 10:13:41  

Tak takhle si taky dokážu poradit, díky. O domek nestojím, tuto životní etapu už mám za sebou. :4: Jde mi o řešení máho problému s citlivostí na zvuky, ne o řešení mého bydlení.

• Franz.Josef.I
      Franz.Josef.I, 20.5.17 09:25:23  

Hřebík to jistí ... :1: :4:

• Krysa
        Krysa, 22.5.17 07:54:38  

:1: :1: to je fakt, ale chtěla bych fungovat i dál.. :14:

• Adalbert
      Adalbert, 22.5.17 14:55:37  

Jednu takovou jsem znal, měla diagnostikovanou hraniční poruchu osobnosti a taky řešila stejný problémy - např. když někdo zakašlal na balkoně naproti v baráku. A to není o intenzitě zvuků, spíš o konkrétních typech zvuků. Snad jedině si zajít k psychoušovi.

• Krysa
        Krysa, 22.5.17 15:21:15  

Jo, jde opravdu jenom o některý zvuky, ať jsou sebetišší. V podstatě mě asi děsně vytáčí zvuky, který vydávají moji sousedi a vím, že by je vydávat nemuseli, kdyby trochu mysleli na to, že nejsou v domě s papírovými stěnami sami (dupání, mlácení dveřma, řev). Štěkot psa, kterej je celej den doma sám, mi zase hlavně vadí proto, že nechápu, proč si ho pořizovali, když na něj ve finále kašlou.. Osobně jsem hodně tichej (pokud nejsem ve společnosti) a hodně ohleduplnej člověk, sousedi mi dokonce už říkali, že si mysleli, že jsem se odstěhovala. :1: Proto zřejmě nechápu, proč ostatní taky nemůžou být víc potichu.. Psychouš asi není úplně španej nápad, aby to nedošlo tak daleko, že zapálim barák. Jak potom říkají lidi ve zprávách "taková slušná tichá paní to byla". :14: :14:

• gombur
          gombur, 24.5.17 22:58:42  

a když přespáváš jinde, tak ti žádné zvuky nevadí?

• Krysa
            Krysa, 25.5.17 09:18:45  

Ruší mě taky, ale nelezou mi tak na nervy, asi protože vím, že tam nebudu trvale.

• gombur
              gombur, 25.5.17 10:54:56  

tak to si skoč za psychologem :4:

• Krysa
                Krysa, 25.5.17 11:27:51  

A je to spíš na psychologa, nebo na psychiatra?

• gombur
                  gombur, 26.5.17 00:33:43  

podle mě je psychiatr pro úplné cvoky.. a to ty nebudeš snad :1:

• Krysa
                    Krysa, 26.5.17 10:54:33  

Možná časem.. :1:

• Walker87
                    Walker87, 12.6.17 22:54:45  

Ty si z toho děláš srandu,ale existují psychologicke diagnózy spojené s citlivym či přecitlivělym sluchem.

• Walker87
    Walker87, 15.5.17 19:06:26  

Čau lidi, taky máte nékdo z vás problémy s citlivým sluchem?

• cabballero
      cabballero, 15.5.17 19:52:47  

Ano, mám.

• Kahaja
        Kahaja, 15.5.17 19:54:35  

Jak se to projevuje? :2:

• Walker87
          Walker87, 15.5.17 22:16:34  

Ahoj, projevuje se to například tím, že ti dělaji problémy zvuky, které ostatním lidem nevadí nebo ti můžou vadit velmi vysoké tóny. Máš sníženou toleranci na mnoho zvuků. Navic když ti ten zvuk, který ostatní neslyší, není příjemný, máš tendenci si zácpa vat uši nebo odejít pryč.

• 69beran
            69beran, 16.5.17 10:49:45  

Jj tak to fakt funguje! Nedavnowmi servirka pistivym hlasem povida- 780 korun. To bylo tak neprijemny, ze jsem si nacpal vajgly do usi a rychle zmizel :6: :1:
            Ale vazne-to ma manzelka. Slysi jen na jedno ucho asi 3 roky a od ty doby je na urcity zvuky citliva a huci ji v usich a boli ji to.

• Kahaja
    Kahaja, 15.5.17 14:51:45  

Ahoj,máš na mysli citlivý hudební sluch nebo obecně citlivý na zvuky? :2:

• Walker87
      Walker87, 15.5.17 19:06:57  

Ahoj mám na mysli obecně citlivy sluch na zvuky