Katolíci versus Diskutníci

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
freekarol (2017-09-05 11:25:22)Divobyj (2017-09-04 20:25:03)nikdoinic (2017-08-24 13:23:10)
Katolíci versus Diskutníci
Založeno: 5. 5. 2017 | Příspěvků: 158 | Členů: 3
Správci: nikdoinic (hlavní)

???

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• rose66
    rose66, 21.7.17 10:50:26  

najdete si Sedm procent kněží katolické církve v Austrálii je podezřelých, že v několika předchozích desetiletích sexuálně zneužívalo děti. Vyplývá to z dnes zveřejněné statistiky australské státní komise, která se od roku 2013 zabývá vyšetřováním případů zneužívání v australských církevních školách a dalších institucích. Podle agentury AP jde o první podobnou statistiku v zemi.

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/448258/sedm-procent-katolickych-knezi-jsou-pedofilove-sokujici-statistiku-zverejnila-komise-v-australii.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

• freekarol
      freekarol, 21.7.17 13:28:50  

Stačí to nastavit tak, jak je to u učitelů(teda spon někde v zahraničí). Učitel nesmí zůstat sám se žákem. Tím je vyloučeno jakékoliv obtěžování.

• nikdoinic
        nikdoinic, 26.7.17 04:36:51  

Může jít o obtěžování skupinové.

• freekarol
          freekarol, 26.7.17 10:54:01  

Kdyby se tak stávalo, přišlo by se s řešením, jak tomu zabránit.

• nikdoinic
            nikdoinic, 27.7.17 06:28:12  

osobní zážitek mám takovýto, šla jsem z kamarádkou na fotokroužek a učitel řekl, zhasneme a budeme vyvolávat fotky, zhaslo se a někdo nás začal-i v té tmě osahávat, nevíme kdo neb jsme nic neviděli:-), tak jsme utekli a víckrát jsme tam nešli:-).

• Divobyj
              Divobyj, 27.7.17 21:16:37  

No,jo,ve škole jsme v pubertě dělali různé věci....
              Děvčata to přežila bez úhony.Je přece známo,že dívčí prs lehce zmačklý prsty oplzlého puberťáka posléze zase nabdoude původního tvaru :2:

• Pavla.119
              Pavla.119, 27.7.17 21:40:20  

:5: Ve fotokomoře byla TMA? :5:

To jste nejspíš nebyli ve fotokomoře :1: :1: :1: :1:

• freekarol
              freekarol, 28.7.17 00:39:40  

To ale můžeš říct i o táborech, dalších kroužcích či o pracovišti. Dobrý šéf/vedoucí, to má tak zařízené, aby se to minimalizovalo a v případě, že se něco stane(nic není 100%), tak tvrdě a rázně s tím zatočit.

• Divobyj
                Divobyj, 28.7.17 22:10:26  

Tak,tak! :6:
                Když jsme ve škole zkoušeli,zda náhodou nemají holky své podprsenky vycpané fuseklemi,byli jsme kýmsi nabonzováni.
                Třídní učitelka si nás,všechny kluky nechala nastoupit do třídy a celou hodinu na nás řvala.
                Velmi dobře si pamatuju,jak jsem se bál pohnout rukou,abych nedejbože něco neschodil z lavice :14:

• freekarol
                  freekarol, 28.7.17 23:39:08  

Dneska by to asi neprošlo, to by za učitelkou přišel nějaký rodič a začal by na ní řvát, co si to dovoluje. Kde jsou ty doby, kdy žák nežaloval na učitelku, protože by ještě dostal doma za to, že ve škole zlobí.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 29.7.17 11:06:49  

Jojo, dnes musejí učitelé sekat latinu:-).

• Divobyj
                    Divobyj, 29.7.17 14:35:46  

Ano,to,co popisuješ je součástí všeobecné absurdity vztahů v naší dnešní společnosti,kterou já nazývám Havlobordel.

• freekarol
                    freekarol, 4.9.17 15:46:47  

To je jen další moda, po smrti Havla, se najednou objevili lidé, kteří o něm začali kázat skutečnou pravdu. Že mlčeli, když byl na živu, mluví samo za sebe...

• Divobyj
                    Divobyj, 4.9.17 20:25:03  

Názory lidí se vyvíjejí stejně,jako se vyvíjí vše kolem nás.
                    Člověk bez informací je velmi lehce ovlivnitelný.
                    Informace se k člověku nedostanou všechny naráz,nýbrž postupně.
                    Člověk též musí sledovat i zpětnou vazbu idejí politiků,tzn.,co jejich ideje,názory v běžném životě způsobí.
                    Ti,kteří své názory nemění jsou většinou omezení,nebo nezdravě sebestřední hlupoáci.

• nikdoinic
    nikdoinic, 10.6.17 10:24:09  

Aha tady na 21.21 minutě je opisován taky nějakej "křesťanskej" problém:
    https://video.aktualne.cz/dvtv/lovci-lebek-pred-par-lety-by-vas-papuanci-snedli-dnes-maji-m/r~3bfc04a4446011e7a557002590604f2e/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• nikdoinic
      nikdoinic, 10.6.17 10:28:56  

Tak že dobře, lidožroutství Papuáncům na Nové Guinei rozmluvili, ale vzniká jim tam jinej mezilidskej problém kterej máme v Evropě taky.

• lastovka
    lastovka, 9.6.17 00:05:59  

Máte samozřejmě pravdu, ale ne v tom, že jde jen o katolíky. Víra je opakem rozumu a je lhostejno zdali věříte, že se Bůh rozmnožuje s pomocí lidských samiček či věříte v nadřazenost lidí s nízkým obsahem pigmentu pod kůží.

• freekarol
      freekarol, 9.6.17 01:11:04  

Jak si přišel na to, že víra je opak rozumu. V tom případě nikdo není rozumný. :4:

• zvedavy.duchodce
        zvedavy.duchodce, 9.6.17 06:55:17  

Saturnin: "Když někdo chápe přísloví doslovně, může vést k tragédii. Znám případ muže, kterého pětkrát přivezli do nemocnice zle potrhaného, neboť tvrdil, že pes, který štěká, nekouše.
        Kousali všichni."
        Příklad víry bez rozumu.

• freekarol
          freekarol, 9.6.17 10:53:38  

Takže tvé tvrzení je založené na fiktivní postavě. To už se rovnou můžeš ohánět hollywodskými filmy...

Myslíš si, že Albert Einstein či Nikola Tesla, byli hloupý? A přesto věřili v Boha.

Když nebudeme brát slovo věřit, jako věřit v Boha, ale obecně=když něco nevíme, tak automaticky něčemu věříme, tak musíš logicky dojít k názoru, že víra není záležitostí lidí s nízkým IQ. Což se nakonec dá velice snadno změřit, stačí změřit IQ těm, kdo věří. Kdežto tvůj názor se nedá nijak změřit, tudiž je jen tvá víra.

• zvedavy.duchodce
            zvedavy.duchodce, 9.6.17 13:23:18  

Hloupej jseš ty sám, nic jsi nepochopil.

• lastovka
        lastovka, 9.6.17 19:13:51  

Rozum se řídí fakty. Víra se řídí tužbami i navzdory faktům. Je tedy opakem rozumu či přesněji absencí rozumu.
        Proč s tohoto tvrzení podle Vás vyplívá, že nikdo není rozumný?

• freekarol
          freekarol, 9.6.17 20:36:53  

Lidí, kteří se řídí tvrdě fakty, je asi tolik, jako lidí, které neovládají emoce... Kolik lidí věří, že vesmír je nekonečný? Kolik lidí věří, že bůh neexistuje?

• lastovka
            lastovka, 9.6.17 22:53:01  

To, že rozumných lidí je velmi málo, znamená, že nějací jsou. Vy jste napsal, že nikdo není rozumný. To mne zaujalo, protože si to nemyslím, ale Vy, zdá se, také ne, Vy jste tím jen chtěl říci, že rozumných lidí je naprosté minimum. S tím ovšem zcela souhlasím.

Mimochodem: "Kolik lidí věří, že bůh neexistuje?" Lidé kteří věří, že bůh neexistuje, se nijak neliší od těch, kteří věří, že existuje. Víra jako víra. Faktem v tomto případě je, že nelze zjistit zdali bůh existuje či neexistuje. Rozumné je akceptovat fakta. Věřit v existenci či neexistenci boha je projev nedostatečně vyvinutého rozumu.

• freekarol
              freekarol, 9.6.17 23:46:55  

"Jak si přišel na to, že víra je opak rozumu. V tom případě nikdo není rozumný"

Vychází to z předpokladu, že každý něčemu věří. Jak kdysi někdo řekl, kde chybí znalost, nastupuje víra. Tudíž logicky, dle tvé logiky, kdy kdo věří=hloupý, musíme dojít k závěru, že všichni lidi jsou hloupý.

"Věřit v existenci či neexistenci boha je projev nedostatečně vyvinutého rozumu."

A na tohle máš jaký fakt? Tohle rozhodně není vědecky podložené.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
                Carbon.de.Castel-Jaloux, 10.6.17 09:48:33  

Tohle nemá cenu. Třeba úroveň těchto dvou myslitelů souvisí s absencí všeobecného vzdělání (copak to asi je? :) a s jejich semigramotností. Nebo to mají vrozené? :5: :8:
                Tohle fórum je jalové a zbytečné.

• Pavla.119
                  Pavla.119, 10.6.17 09:54:20  

:1: :1: Tak se do nich nepleť :1: :1: a nech je být. Anebo si s nima hraj jako já s Pavlíčkem :1: :1:

• freekarol
                  freekarol, 10.6.17 10:40:05  

Tak já sem už k tématu řekl vše, ted už bych se jen opakoval.

• Carbon.de.Castel-Jaloux
    Carbon.de.Castel-Jaloux, 18.5.17 09:32:57  

nikdoinic - a je to! Už to tu ovládl chenrezig777 :1: :1:

• nikdoinic
      nikdoinic, 19.5.17 05:27:34  

..už zase ani ne, nikoliv.

• chenrezig777
    chenrezig777, 16.5.17 03:04:45  

Cely katolicismus je nelogicky....
    Katolici provadeli volbu papeze i 2 roky....
    Pokud by byl papez zastupcem Boha, jiste by buh dokazal zaridit, aby papez byl vybran napoprve. Napriklad by jim dal zivy sen, ci vizi, koho volit....

• chenrezig777
      chenrezig777, 16.5.17 03:06:38  

Nejdelší volba papeže trvala 31 měsíců, od února 1269 do září 1271 (tehdy byl zvolen právě Řehoř X.). Kardinálové nebyli podle nařízení Řehoře X. omezeni pouze uzavřeným prostorem, který nesměli opouštět. Když nemohli dlouho dosáhnout dohody, začal být snižován přísun jídla z venku - pokud hlasování trvalo déle než 3 dny, bylo kardinálům omezeno množství jídla a po dalších 5 dnech byl podáván jen chléb, víno a voda

• freekarol
      freekarol, 16.5.17 13:07:20  

Problém je, že my nevíme všechno, tudíž nemůžeme vědět, proč Bůh dělá, to co dělá(či dělal). Nakonec, těžko se nám to posuzuje i u člověka. Teda, ono se to posuzuje snadno, ale často je takový posouzení od pravdy na kilometry daleko. :15:

• chenrezig777
        chenrezig777, 18.5.17 04:00:53  

No, tak nejspise zadny takovy buh neexistuje

• nikdoinic
          nikdoinic, 18.5.17 04:17:14  

Existuje, za mnou přišlo "Slunce" - (Světlo), někdo odlomil mi z něho a dal pojíst slovy: Na najez se moji lásky.
          Jan 1
          5 A to světlo svítí ve tmě, ale tma ho nepohltila.

• freekarol
          freekarol, 18.5.17 10:59:26  

Pamatuje si tu někdo, jak jsme se ve škole učili, že dějepis, je věda či nauka, to samé o fyzice či matematice? Věda je založena na důkazech, ne na tom, co si myslím. Pokud teda škola naučila někoho věděcky myslet, pak logicky nemůže tvrdit, že bůh existuje a nebo že neexistuje. Ani na jedno není důkaz. Zatímco přemýšlející křestan, ví, že věří a ne že ví, tak nepřemýšlející ateista si, myslí, že ví. A přitom jen své pravdě věří. Takže se ateista od věřícího, zas tak moc neliší. :1:

• nikdoinic
            nikdoinic, 18.5.17 11:41:48  

No a v Bibli což jsem se časem dočetla je také opsáno setkání Sv. Pavla se Světlem:

Skutky apoštol. 9
            1 Saul však..
            3 Když pak byl na cestě a přibližoval se k Damašku, stalo se, že ho náhle obklopilo světlo z nebe.
            4 A když padl na zem, uslyšel hlas, jak mu říká: "Saule, Saule, proč mě pronásleduješ?"
            5 Řekl tedy: "Kdo jsi, Pane?" A Pán řekl: "Já jsem Ježíš..

Skutky apoštol. 22
            6 Ale stalo se mi, že když jsem se okolo poledne blížil na cestě k Damašku, náhle mě obklopilo veliké světlo z nebe.
            7 Padl jsem na zem a uslyšel jsem hlas, který mi říkal: 'Saule, Saule, proč mě pronásleduješ?'
            8 Odpověděl jsem: 'Kdo jsi, Pane?' A on řekl: 'Já jsem Ježíš Nazaretský, kterého ty pronásleduješ.'

Takže je nás víc kteří to setkání zažili..

• freekarol
              freekarol, 18.5.17 15:50:22  

1.Nikdo neví, jestli je Bible pravdivá. Přinejmenším proto, že překladem se spousta věcí ztratí, nemluvě o tom, jaký je zdroj překladu

2.Duševně nemocní lidi či lidi na drogách, můžou vidět a slyšet věci, které ostatní ne. To neznamená, že vnímají realitu.

• nikdoinic
                nikdoinic, 18.5.17 17:04:15  

To je tedy vysvětlení:-)
                Tak že Sv. Pavel byl duševně nemocný a nebo na drogách a ja také a Ježíš Kristus lže když tvrdí v Jan 6/50 že on je ten chléb sestupující z nebe:-)?

Zpochybňovat Bibli nelze, neboď je psáno:
                "Kdo mne miluje bude zachovávat mé slovo".(Jan 14/23)
                Což takových bylo vždy mnoho kteří jej milovali a zachovávali Jeho Slovo a tak se Slovo jeho zachovalo.

• freekarol
                  freekarol, 18.5.17 20:35:50  

Není můj problém, že patříš mezi lidi, kteří nerozlišují mezi slovy vědět a věřit. Tyto slova, nejsou synonyma viz slovník. :4:

• nikdoinic
                    nikdoinic, 18.5.17 20:37:11  

Tak ja vím a je mi jedno že tomu nevěříš:-).

• senja
                    senja, 11.7.17 16:30:17  

Také vím a mám s tím problém.Tedy ne já, ale ostatní,kteří nemají rádi, když někdo něco ví. :4:

• rose66
      rose66, 4.9.17 13:48:16  

souhlas, ja se od nich vypsal, s tim nechci mit nic spolecneho!

• freekarol
    freekarol, 13.5.17 13:06:21  

Jaký je váš názor na celibát? Má být povinný a nebo dobrovolný?

• nikdoinic
      nikdoinic, 14.5.17 15:59:46  

Celibát to je že se celej bojíš, to asi že moc dobrovolné není:-).

• rose66
      rose66, 15.8.17 11:20:39  

cirkvi jde o prachy, aby knez nemel oficialni dedice a dostal to vatikan

• rose66
      rose66, 24.8.17 09:28:33  

rozhodne dobrovolny, to rika I bible

• rose66
        rose66, 24.8.17 09:36:24  

katolici byli se svym celibatem a pusty v Bibli predpovezeny, viz 1. Timotea

4 Inspirovaný výrok však rozhodně říká, že v pozdějších časových obdobích někteří odpadnou od víry, budou věnovat pozornost zavádějícím inspirovaným výrokům a démonským naukám, 2 z pokrytectví lidí, kteří mluví lži, kteří jsou označeni ve svém svědomí jako cejchovadlem; 3 kteří zakazují manželství, přikazují zdržovat se jídel, jež Bůh stvořil, aby je požívali s díkůvzdáním ti, kdo mají víru a přesně znají pravdu. 4 Důvodem pro to je, že každé Boží stvoření je znamenité a nic nemá být odmítnuto, je-li to přijímáno s díkůvzdáním, 5 neboť je to posvěceno Božím slovem a modlitbou nad [tím].