Píšeme krátké povídky

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
m_arcela (2018-09-19 20:19:27)Marieta (2018-09-19 20:18:22)milada948 (2018-09-19 09:46:13)Balu11 (2018-09-15 21:47:02)Kaca01 (2018-09-10 14:08:52)panibramburkova (2018-08-29 21:12:09)ceska.chatra.XYX (2018-08-06 02:52:58)Pomnenka12 (2018-02-01 21:15:12)marta.svobodova (2017-08-02 16:03:37)
Píšeme krátké povídky
Založeno: 1. 5. 2017 | Příspěvků: 401 | Členů: 9
Správci: Kaca01 (hlavní), m_arcela

Ja bych to tady klidne spojila se smazanym forem Spolecne piseme povidku....libilo se mi, jak se tady psal onehdy ten vtipny pribeh na pokracovani...takze kdo chcete, pojdte do toho....

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelVoprcalek
    KarelVoprcalek, 14.9.18 08:11:13  

dojdu z práce, vyvenčím psíšery, stavíme se na pivo. Jenom ho pocucávám, vychutnávám, telefon... matinka. Už má konečně nový přístroj, za ten ztracený... To zvednu, a ona
    - co nejdřív za mnů dojeď!
    - a si doma nebo nebo na zahrádce?
    - né, ve špitále, na chirdě!
    - proboha, co sa ti stalo??
    - já sa ti to bójím řéct, ale nelekni sa, jak mňa uvidíš!!!
    Musíte uznat, že takovýto argument na klidu nepřidá. Ani neplatím, enom zavolám - já sa vrátím!
    Tož sem honem hodil psíšery dom, skočil na kolo, valím do špitálu. Ptám sa sester
    - co maminka dělala?
    Jejich odpověď
    - hrála si ze sirkama, ale ať vám to řekne ona!
    To mě fakt moc neuklidnilo...
    dojdu na pokoj, matinka zafačovaná jak mumie Imotepa z hororu, enom kůlá očima... Jí říkám
    a fčíl ně popiš, cos zase dělala za pičoviny, a pěkně podrobně, já mám čas!!!
    ......
    no, víš, běhala sem po zahrádce enom ve starých opalovačkách, a rozhodla sem sa, že spálím ostřihané halůzky ze stromů! Tož sem je nahrabala na hromadu, naházala do teho starého barelu, pocákala Petrolínem a abych sa neušpinila od sazí a čmůdu, tož sem si dala takovů starů halenku a šatovku, takové ty silónové sračky, co už ani doma nenosím, ale na na zahrádku je to dobré! A jak sem si klekla a fůkala do teho ohňa, naráz - buaf ho!!! A ono to na mě začalo hořet! Bůchala sem po sobě jak indyjánská tanečnica, hořelo to víc a víc, tož sem utěkala, a skočila do studně... no, a potom sem po hadici od pumpy vylézla, strhala ze sebe to spálenisko aj s kožů, zabalila sa do starého prostěradla z chatky, sedla na kolo, a jela na polikliniku!
    sem zařval
    - a na co máš kurva mobil??? To sis nemohla zavolat sanitku?????
    - a proč bych je otravovala, šak je to enom štyry kilometry!!!
    Při představě, jak polonahá, v krvavém prostěradle /bere denně Varfarin proti srážení krve, když se pichne o trn ostružiny, teče jí krev dvě hodiny/, šlape na starém kole přes celé město k svojí doktorce, na mě šly mdloby...
    No, zaúkolovala mě:
    - jeď na zahradu, zkontróluj, esli sem všude zamkla, a mám tam kabelu s nákupem. Tož můku a olej tam nechaj, jogurty ně odvez dom do ledničky. V trůbě sa peče kuře, ale oheň ve sporáku určitě už vyhasnul, tak si to vezni dom a dopeč doma. Jak dojedeš ke mě dom, nabal ně ručník, mydlo, noční košelu, léky, ty knížky, co mám na stole, nabijačku na mobil, brýle, papuče... Nabal si z ledničky zelého a knedle, vem si patnást vajec, a daj si štamprlu té špendlíkovice, co sem před týdnem pálila, je za gaučem v obýváku! A jak ně to povezeš, stav sa na Outůčku ně dobit mobil za pětistovku...
    Když sem jí to všecko dovézl, tak mi sestra říkala
    - pominul šok, už má kapačky od bolesti, možná bude muset v noci na popáleninové do Brna...
    otevřu dveře pokoja, a matka
    - a nejvíc mňa sere, že sa ně slůpla tá parádně opálená koža z Itálije!!!
    sem chvilku polykal nasucho, a pak sem škodolibě řekl
    - no a co, budeš flekatá jak nezralý kaštan!!!!
    chvilku na mě nasraně hleděla a pak řekla

• KarelVoprcalek
      KarelVoprcalek, 14.9.18 08:11:43  

- no, a aby sas nenudil, tož až dojedeš dom, zajdi k poliklinice, a odvez k sobě to moje kolo, ať ně ho tam nigdo neukradne!!
      Pak sem sa jí zeptal
      - a volalas mojému bráchovi, co sa ti stalo??
      zajela pod duchnu jak malé děcko, gdyž uvidí bubáka, a enom špitla
      - né, on by ňa snáď aj lištil!!!

• m_arcela
        m_arcela, 14.9.18 08:14:06  

:1: :1: :1:

• coach1
        coach1, 15.9.18 14:37:52  

:1: :15: :1:

• Balu11
        Balu11, 15.9.18 16:49:04  

:1: :1:

• alaram
        alaram, 15.9.18 18:04:35  

• Marieta
        Marieta, 19.9.18 20:18:22  

• KarelVoprcalek
    KarelVoprcalek, 14.9.18 07:37:05  

no... dávám jeden malý zápis, jak jsem navštívil svoji maminku na zahrádce..

• KarelVoprcalek
      KarelVoprcalek, 14.9.18 07:39:16  

Rozhodl jsem se, že se cestou z práce stavím za matkou na zahrádce :

dojedu k zahrádce, odemykám branku
      (matka má utkvělou představu, že ji tam někdo přepadne, okrade a znásilní, tak se zamyká.
      Ale aby nemusela každé návštěvě chodit odemykat, tak má klíč od branky v zámku), a ozve se z lehátka od chaty milé uvítání: „Kdo to sem leze???“
      Volám. „To su já, mami!!!“
      a z lehátka se ozve: „Tož než dojdeš sem, napumpuj mě vodu!!!“
      Napumpuju ručně dva kubíkové balony na nožičkách, a su zpocený jak prase...
      Hlásím: „Hotovo!!!“ a z lehátka se ozve:
      „Tož napumpuj aj bečku a studňovicu!!!“
      volám „Ve studni už néni voda!!!“
      „Leda hovno, pumpuj!!! Eště sem neslyšela srk!!!!“
      Tož sem napumpoval, a jdu pozdravit matinku.
      Ta je na lehátku a říká: „Dáš si štamprlu?“
      já na to: „Mami, nedám, je horko a su zpocený!!!“
      „A cos kurva dělal, že sa potíš???“
      „Napumpoval tři kubíky vody!!!“
      „Tož, aby sas přestal potit, mosíš si dal štamprlu!!“
      Tak zmožen tímto argumentem řikám:
      „Tož nalej!“ A ona: „Běž natahnůt do sklepa, umyj štamprle a podej ně to!!“
      tak natahnu, naleju, cvakneme si.
      A matka se ptá: „A co chceš??“
      já: „No chtěl sem tě vidět, napumpovat ti vodu a dat si štaprlu!!!“
      „A chceš erteple??“
      „Nechcu, mami, na víkend jedu pryč, až v pondělí bych si dojel... „
      „A CHCEŠ ERTEPLE????“
      „…nechcu mami... „
      „ A CHCEŠ ERTEPLE?!?!?!?!?!?!?!“
      „…tak jo, mami, trošku si jich veznu!“
      Matka se zvedá, podává mi motyku, kýbl,
      a násadou hrabjí jak maršálskou holí ukazuje:
      „….tamten důlek, ten důlek, kurva ten né, tam je naťovisko eště zelené.... „
      Jak mě chytá nerv, řikám: „A nechceš si to nakopat sama????“
      „Né, mám nové nechty, zitra idu pařit se starcama!!!! (má sraz spolužáků, 75 roků) a doufám, kurva, že negdo bude tancovat,
      né jak minule, kdy sem mosela poprosit o tanec kuchařa!!!!“
      No tak sem nakopal kýbl erteplí, a matka: „A hrášek chceš???
      „…..jasně,toho bych si vzal!!!“
      „Nasrat,už je zavařený, měls dojít dřív!!!“
      „… a pivo by sis dal???“
      „….ne!!!!“
      „…..ale já ano, tak mě pro něho zajdi do sklepa!!!“
      Tak jsem donesl ze sklepa PETku Zlatopramenu, vypili sme to.
      A matka : „Dopils, doneseš, a vezni celý balík!!
      „….tak mě na to dej peníze!!!“
      „JÁ,UBOHÁ DŮCHODKYNĚ?????“
      Polkl jsem hořkou slinu...
      a matka
      „Chceš cukety?“ ………. „jasně, morčata to pokřůpů!!!“
      „Já ti dám morčata, cuketovů buchtu upečeš a cuketové zelí uděláš! „
      To už sem enom přikyvoval...
      A naráz máti : „Poslůchej, za tři týdny by otec slavil narozeniny. Nechceš dojít aj s tů tvojů kamošků, že bych kačeny upékla, zeliska nadělala, bramborové šiše navařila???“
      „Jasně mami, dojdeme!!!“
      „To su ráda, už ty kačeny sů v mražáku od loňska, že to negdo konečně zežere.... „
      sem polkl nasucho a matka: „Nedáme si pohárek vína???
      „Nemám chuť, mami!!!“
      „Sa ťa, kurva, neptám, esli máš chuť!!!! Nalej!!!!“
      Odjíždím, a řikám: „Nejak máš tu branku nahlů...“
      „No šak to čeká na tebe, abys to spravil!!!!“

Fakt, návštěva u maminky na zahradě dodá člověku elán, optimismus a chuť do života!

• m_arcela
        m_arcela, 14.9.18 07:43:27  

Tvoji maminku neznám, jen z tvýho občasnýho povídání, ale tací lidé jsou tady pro potěchu :4:

• minnie
        minnie, 14.9.18 08:17:50  

• alaram
        alaram, 15.9.18 18:07:06  

To je hezký! :15:

• alaram
    alaram, 26.8.18 16:46:48  

NOČNÍ A RANNÍ LIDIČKOVÉ V HYPERMARKETU „TADY JSTE SPRÁVNĚ“
    21:55
    Pokladní, na kterou vyšel „pešek“ zůstat daný den poslední, statečně „odpípává“ drobné položky opozdilých zákazníků, kolegyň a brigádníků noční směny. Je v klidu, protože dřív než pět minut po desáté stejně odejít nemůže a ví, že hlavní vchod je už pár minut ze vstupní strany zablokovaný a obchod poctivě zkontrolovaný ostrahou, která nahnala poslední zákazníky s plnými vozíky k pokladnám nejpozději ve tři čtvrtě. Brigádníci se po zaplacení plynule přemísťují na Informace, kde si odkládají „zavazadla“ a nechávají si hlavně pití pracovnicí označit, aby je někdo neobvinil, že ho šlohli. Nikoliv překvapivě „frčí“ energeťáky a ledové čaje všeho druhu, z jídla rohlíky, paštiky, sýry, slané krekry a čokoládové tyčinky všeho druhu.
    22:00
    Pracovnice Informací upaluje za pokladními do šatny a noční směna má poradu. Nejdřív vedoucí spočítá brigádníky (2 – 6) a podle počtu vydá rozkaz: „Dnes se bude doplňovat/přestavovat/uklízet“. A jde se na to.
    22:05
    Většina odpolední směny se vyvalí předním vchodem, který pro ně vedoucí noční směny otevřela.
    22:10
    Vedoucí noční směny kluše z půli hypermarketu propustit zbytek odpolední, který ji o to naléhavě žádá místním rozhlasem. Brigádníci se už pilně hrabou v krabicích, igelitech a zboží všeho druhu a na pěknú notečku jim k tomu vyhrává příšerná muzika.
    1:30 – 2:00, případně 2:00 – 2:30
    Zákonná přestávka (odečítá se z počtu napracovaných hodin). Brigádníci se v zázemí pro zaměstnance lačně cpou, napájí, kuřáci v kuřárně kouří, všichni čumí do telefonu a podle počtu a shody povah se více či méně vybavují. Cestou zpátky na plac si ještě obvykle skočí na záchod (což jim nikdo neomezuje, ale je to tam od polic dost daleko) a koupí kafe z automatu.
    4:30
    Přichází první pracovníci ranní směny, ve složení skladník a pracovník zeleniny. Tou dobou totiž přiváží zeleninu (a o něco málo později i další věci) kamion. Párkrát týdně v tuhle hodinu doráží i „pípačky“: pracovnice, které prochází mezi regály s přiručními skenery a kontrolují počet zboží a správnost cen (pípačky proto, že skenery pípají), jinak začínají v pět.

• alaram
      alaram, 26.8.18 16:47:47  

5:00
      Hypermarket má pravé poledne. Na svých místech kmitají pekařky, řeznice, prodavačky teplých i studených lahůdek, další zelináři, druhý skladník, vedoucí ranních směn. Noční směna při pohledu na jejich nechutnou čilost zalézá hlouběji mezi regály, kde z posledních sil „fejsuje“ zboží ( = aranžuje zboží tak, aby police vypadaly plné a přehledné).
      6:00
      V systému docházek se elektronicky registrují pokladní a zbytek osazenstva ranní směny. Noční směna popíjí další kafe z automatu a čeká na vedoucí, aby jim vyplnil „šichťáky“ a propustil je domů. Musí se obrnit trpělivostí, protože do té doby skoro všudypřítomná vedoucí už minimálně deset minut až půl hodiny NENÍ. Je nahoře v kanceláři, ve skladu, kde okukuje, co hezkého jim přivezly kamiony a pomáhá plnit palety … prostě má na práci všechno možné, jen ne pustit ochrápané a rozlámané trosky domů do postele. Vedoucí nočních směn jsou totiž vyrobeni z nerozbitného materiálu: celý pracovní týden (víc za sebou dělat nemůžou, musí směny prostřídat) spí tak dvě nebo tři hodiny denně, pracují hodinu až dvě přesčas (fyzicky a opravdu tvrdě!), tak co by to nevydrželi i lidi, kteří se tím neživí, že.
      6:05 – 6:10
      Noční brigádníci konečně vybíhají zadním vchodem ven na vzduch. Odhazují do koše kelímky od kávy a vesele se loučí, šťastní, že nejsou mezi těmi, kterým to za jejich zády teprve začíná a na rozdíl od nich nemají celý krám jen pro sebe.

• Kaca01
    Kaca01, 13.8.18 23:22:38  

Napisu tady jen takovou malou vzpominku, kdyz se blizi to nepekne vyroci...
    Bylo mi 12 a 8 mesicu a kazde rano jsem jezdivala na kole hlidat maleho synovce, kdyz jeho mama odjela do prace a babicka jeste neprisla z kravina....toho 21. srpna jsem taky vyrazila uz rano cvili pred sestou, prijedu k segre, ta oci navrch hlavy a ze jsme okupovani vojskem, ze prijeli Rusaci na tancich...bydleli tehdy u tchanu a nemeli poradne radio, jen tranzistorak, ktery si rok pred tim, kdyz doslo jakemusi uvolneni, privezli z Rakouska. To rano jsem si to ani tak neuvedomila....ale pristi dny se mi nesmazatelne vryly do pameti, kde je mam dodnes zcela zive....
    Nasim mesteckem projizdely ruske tanky, na nich sedeli spinavi vojaci se zatvrzelym vyrazem ve tvarich, v rukou natazene samopaly a bylo jim jedno, ze se v uzke ulici nevytoci.....proste kus toho domu laufem urvali! To jsem videla na vlastni oci...v obchodech byly fronty, skupovalo se vsechno, lidi delali zasoby, nikdo nevedel, co bude.......
    Stejny pocit se mi vratil v prosinci roku 1980, kdy byla politicka krize v Polsku a v CSSR se konalo velke vojenske cviceni Druzba 80, kdy armada mirila k polskym hranicim a ja jsem zase videla mestem, kde jsem zila projizdet tanky.....sice ceske, ale pocit byl hodne podobny....a strach!
    A dodnes nechpochopim, kolik lidi s nostalgii vzpomina na dobu sociku a voli komunisty!

• Balu11
      Balu11, 14.8.18 16:56:31  

https://www.youtube.com/watch?v=75wZc52UkEM
      Nikdy nezapomenu na vyděšenou tvář mámy, když ty tanky duněly pod okny. :10:

• Kaca01
        Kaca01, 14.8.18 18:44:25  

Balu, priteli z nejmilejsich.....mam to porad pred ocima, na to proste nejde zapomenout..... :8:

• alaram
      alaram, 15.8.18 01:11:46  

Mně byly tou dobou tři roky a devět měsíců. A jako každé léto jsme s bratrem pobývali u prarodičů ve Vamberku. Táta, učitel, tam byl většinu času s námi, ale zrovna v té době byl doma v severních Čechách, aby si s mámou užili pár týdnů bez dětí. Byl tam však můj strýc, tátův bratr, který si u svých rodičů naopak rád užíval chvíle volna bez své ženy.

Spali jsme s bratrem v pokoji odděleném od kuchyně, centra domu, jen symbolicky, dveřmi z jakéhosi kartonu. Probudil mě hluk, jak se všichni tři dospělí sešli, poslouchali stařičké rádio a dohadovali se, jestli bude válka nebo nebude. Druhý den přijeli oba mí rodiče a myslím, že jsme pak brzy jeli domů. Vím jistě, že jsme se dívali na tanky, které v hluboké noci přejížděly místní historický most (ve východních Čechách zůstali Sověti až do vyhazovu v devadesátém, ale nepamatuju se, jestli to bylo ještě "tu" noc, nebo až následující. A taky si pamatuju, jak byli mí prarodiče - ale i strýc - chladnokrevní a věcní.

Táta při vzpomínání pobaveně vypráví, jak babička tenkrát nakoupila zásoby: mouku, cukr, konzervy … generace "vycvičená" dvěma válkami. Ale fakticky to legrační vůbec není.

• Marieta
      Marieta, 21.8.18 15:46:32  

Mně bylo 6 let a těšila jsem se, že půjdu po prázdninách do školy. Pamatuju si, že rodiče pořád sledovali zprávy a když kolem našeho domu jezdily tanky, tak jsme se my děti chtěly jít podívat ven, ale rodiče nás nechtěli pustit. A starší brácha se divil proč, když nás ti Rusáci v roce 1945 osvobodili. Rodiče nám to nedokázali vysvětlit, že tenkrát nás osvobodili, aby nás pak mohli okupovat.
      Tak teď jen žasnu, jak tyto události (tenkrát všem dospělým jasné) někteří zvláštní lidé dokážou překroutit.

• m_arcela
    m_arcela, 26.7.18 09:02:34  

Dovolím si jednu úžasnou kopírku

Balu11, 25.7.18 22:59:26
    Tak jsem kdysi dávno narazil na toto hezké povídání:

V břiše těhotné ženy se ocitla tři embrya. Jedno z nich bylo malý věřící, druhé malý pochybovač a třetí malý skeptik.
    Malý pochybovač se táže: "Věříte vlastně v život po porodu?"
    Malý věřící: "Ano, samozřejmě, je přece zcela zjevné, že život po porodu existuje. Náš život tady tu je jenom proto, abychom rostla a abychom se připravila na život po porodu, abychom byla dost silná na to, co nás čeká."
    Malý skeptik: "To je blbost, žádný život po porodu přece neexistuje. Jak by měl vlastně takový život vůbec vypadat?"
    Malý věřící: "Ani já to nevím přesně. Ale určitě tam bude, mnohem více světla než tady. A možná, že dokonce budeme běhat a jíst ústy."
    Malý skeptik: "To je úplný nesmysl. Běhat, to přece nejde. A jíst, to je úplně směšná představa. Máme přece pupeční šňůru, která nás živí. A mimo to je nemožné, aby existoval život po porodu, protože pupeční šňůra je krátká už teď."
    Malý věřící: "Určitě je to možné. Jen bude všechno kolem trochu jinak, než jak jsme tady zvyklí."
    Malý skeptik: "Vždyť se ještě nikdy nikdo zpoza porodu nevrátil. Porodem prostě život končí. A vůbec, život je jedno velké trápení v temnu."
    Malý věřící: "Připouštím, že přesně nevím, jak bude život po porodu vypadat, ale v každém případě pak uvidíme maminku a ona se o nás postará."
    Malý skeptik: "Máma?!? Ty věříš na mámu? A kde má jako být?"
    Malý věřící: "Vždyť je tu všude kolem nás. Jsme a žijeme v ní, prostřednictvím ní. Bez ní vůbec nemůžeme existovat."
    Malý skeptik: "To je pěkná hloupost! Z nijaké mámy jsem neviděl ještě ani kousíček, takže je jasné, že nemůže existovat."
    Malý věřící: "Někdy, když jsme úplně zticha, můžeš zaslechnout, jak zpívá. Nebo cítit, jak hladí náš svět. Pevně věřím tomu, že náš skutečný život začne až potom!"

• panibramburkova
      panibramburkova, 26.7.18 20:27:29  

to je úžasný

• m_arcela
        m_arcela, 26.7.18 20:28:54  

ano....proto jsem to sem dala....je třeba uchovávat klenoty

• Marieta
      Marieta, 8.8.18 09:34:06  

Už jsem to četla, ale vždycky mě to dojme. Najednou mi připadá, že přes všechny problémy je lidstvo jen zpovykaná banda batolat, která jednou dospěje a bude se na naši zemi dívat stejně shovívavě, jak vyznívá tahle povídka.

• KarelVoprcalek
      KarelVoprcalek, 13.8.18 08:16:27  

nedávno jsme byli s Divoženkou na vystoupení Pepy Fouska. Zaujal mě jeho dialog s vnukem
      - dědo, viděls někdy Boha?
      - ne, neviděl
      - ani jsi s ním nemluvil?
      - ne, nemluvil
      - a víš, že tady je?
      - nevím
      - to vůbec nevadí, hlavní je, že on ví, že my jsme tady!

• m_arcela
        m_arcela, 13.8.18 08:17:26  

hezký

• alaram
        alaram, 15.8.18 01:13:56  

Hezký. Se opičím, ale je to nejvýstižnější slovo. :15:

• Kaca01
    Kaca01, 12.6.18 22:12:44  

Lidova tvorivost..... :4:

Polednice

Řehoní se dítko drze, učitelce v bledou líc,
    ať se jenom úča vzteká, ví, že vlastně nesmí nic!
    Učitelce v hlavě hučí, chvějí se jí kolena,
    když tu v umučené lebce bleskne veršík Erbena.

"Pojď si proň, ty Polednice, pojď, vem si ho, upíra!"
    Když tu dveře ztichlé třídy, kostlivý hnát otvírá....
    Pod plachetkou - však to známe - příšera se zjeví tu,
    dříve rozjívené děti náhle stojí v zákrytu.

"Dej sem dítě!" zaburácí, "volala jsi, tady jsem!"
    "Volala jsem. Pročpak dítě? Víš co? Radši mě si vem!
    Ty si sbalíš děsné dítko - horší přijdou do školy -
    a mne za zmizení žáka odbor školství osolí.

Mě si vezmi, Polednice, konečně tak najdu klid!
    Kolegyně potvrdí ti, jak je těžké takhle žít.
    Ať se, kde chce, co chce šustne, kdo je vinen ze všech zel?
    Kdo je volán jako pucflek? Zcela jistě učitel!

Když si páťák místo džusu dá pořádný rumu lok,
    na koho se ukazuje? Zanedbal to PEDAGOG!
    Když se dívka zfetovaná vrhá z okna jako cvok,
    v ruce láhev od čikuli... kdo je vinen? PEDAGOG!

Když mládenci skotačiví vhodí chodce v říční tok,
    kdopak za to zvěrstvo může? Jen a pouze PEDAGOG!
    Že děťátko v třetí třídě pohačá si druhý rok,
    kdopak mu měl IQ zvýšit? Kdo to nezvlád´? PEDAGOG!

Tak to vidíš, Polednice, škoda mluvit, hanba klít,
    proto radši mě si vezmi, ať mám jednou pro vždy klid."
    Polednice hlavu skloní, slza z oka skane jí.
    Šeptá: "Nejsem kompetentní, zanech marných nadějí."

Na pozdrav svým strašným hnátem učitelce zakývá,
    chápe už, proč pro tu ženu není příliš děsivá…

• Carbon.de.Castel-Jaloux
      Carbon.de.Castel-Jaloux, 16.6.18 21:15:14  

Kousek podle Ivana Hlase:

U tabule dítě stálo,
      zplna hrdla mlčelo.
      Neumí ani to málo
      co ještě včera umělo.

Rozhlíží se vpravo, vlevo,
      strká palec do pusy;
      když je někdo velký dřevo
      ať se trochu podusí.

Pojď si pro něj řediteli!
      .........................

(Dál si to už nepamatuju :9: )

• Marieta
      Marieta, 8.8.18 09:38:17  

Ach jo! Chudáci pedagogové. Mám dva čerstvé v rodině. Chválí si, že mají dlouhou dovolenou, ale netuší, že si ji zaslouží.

Ty jsi učitelka? ....a tohle jsi vymyslela ty nebo je to opsané? Jestli je to tvoje práce, tak klobouk dolů. :6:

• ErzebethBathory
    ErzebethBathory, 12.6.18 21:37:53  

Je tohle skutečnost?
    Je to snad jen sen?
    Uvězněn pod lavinou,
    Není úniku.

Otevři oči,
    Pohlédni vzůru a zři,
    Že jsem jen ubohý chlapec, netoužím po soucitu,
    Protože snadno nabývám i ztrácím,
    Trochu málo či trochu moc,
    A to, jak si vítr vane, mě nijak zvlášť netrápí.

Mami, právě jsem zabil člověka,
    Přitiskl zbraň k jeho hlavě,
    Stiskl spoušť, a teď je mrtvý.
    Mami, život zrovna začal,
    Ale já ho teď celý zahodil.

Mami,
    Nechtěl jsem tě rozplakat,
    Jestli se nevrátím zítra touto dobou,
    Jdi dál, jen dál, jakoby se nic nedělo.

Příliš pozdě, můj čas nadešel,
    Otřásl mnou chlad,
    Tělo mě zrazuje,
    Sbohem mí drazí, musím jít,
    Nechat vás všechny zde a čelit pravdě.

Mami,ooh (a vítr si jen vane)
    Nechci umřít,
    Kéž bych se byl nenarodil!

Zřím siluetu muže,
    Snad Scaramouche, Scaramouche zatančí mi fandango?
    Hromy a blesky,
    bojím se, ach moc se bojím.

Jsem jen ubohý chlapec, nikým nemilován,
    Je to jen ubohý chlapec z chudé rodiny,
    Tak ušetřete jeho život před touto hrůzou.

Ó mami,mami
    Belzebub si nechal jednoho čerta pro mě, jen pro mě.

Tak co, budete mě kamenovat a naplivete mi do tváře?
    Myslíte si, že mě můžete milovat a pak nechat někde chcípnout?
    Miláčku, tohle mi nedělej,
    Jen se odsud dostat, nějak prostě zmizet.

Nic opravdu nevadí,
    kdokoli to může vidět,
    nic opravdu nevadí.
    Nic mi opravdu nevadí.

A vítr si jen vane.

text: Freddie Mercury (zkráceno)

• m_arcela
      m_arcela, 12.6.18 21:50:57  

Nádhera

• ErzebethBathory
        ErzebethBathory, 12.6.18 22:15:16  

Bohemian Rhapsody....pro mě písnička tisíciletí

• m_arcela
    m_arcela, 12.6.18 17:41:53  

Dneska, když jsem šlapala, tak hráli písničku od Mirai a nějak se mi zasekla v hlavě, jen slova se mi trochu pomíchala.....

Sedí drbna na střeše,
    vzhlíží dolů, do ulic.
    Ostrou tužkou píše vše,
    nesmí uniknout ji nic.
    Když se k dešti schyluje,
    slétne o pár pater níž.
    Že prý s náma v obýváku je,
    ty se to však nikdy nedozvíš.
    Kdybych já ji viděla
    Měla bych malou otázku:
    "Jaký je tvůj úděl? Sedět pořád na zadku?
    A hrát si tady na lásku"

Nebe pláče……

• Kaca01
      Kaca01, 12.6.18 20:43:07  

• m_arcela
        m_arcela, 12.6.18 20:58:36  

Je to tahle vtíravá písnička :4:

https://www.youtube.com/watch?v=XJ0C6vvs0DM

• Dopaminka
          Dopaminka, 12.6.18 21:33:11  

Tahle písnička má hodně smutný podtext. :5:
          Jeden hráč z kapely ji věnoval své holce/ženě, která tragicky zemřela. Byla to moje kolegyně...Je to asi rok nebo dva. :9:

• m_arcela
            m_arcela, 12.6.18 21:34:37  

:7: doufám, že to nebereš osobně....to by mě mrzelo....okolnosti neznám

• Dopaminka
              Dopaminka, 12.6.18 21:35:55  

Jasně že ne. Jen jsem nemohla nevzpomenout.

• m_arcela
                m_arcela, 12.6.18 21:38:27  

Ale je to fakt melodie, která se ti zasekne a jen tak nepustí

• alaram
                  alaram, 13.6.18 08:49:38  

Proto při téhle písničce v autě tlumím rádio do hlucha, jen ji ohlásí. Chápu, proč vznikla, ale ta vlezlost je na mě moc.

• Kaca01
            Kaca01, 12.6.18 21:48:49  

:8: vim o tom, zemrela pri nezavinene autonehode, ze? :8:

• Dopaminka
              Dopaminka, 12.6.18 22:28:07  

Hm, šla po přechodu...

• Kaca01
                Kaca01, 13.6.18 02:02:37  

:9:

• alaram
    alaram, 9.6.18 08:43:51  

Velmi se milovali a chtěli si patřit.
    Píše ráda a často na sociálních sítích.
    Nemohl bez ní žít a pro ni byl světlo života jejího.
    Čas je tlačil a tak se rozhodli.
    Tajně; lidé jsou tak krutí, závistiví a nepřející!
    Vzali se za ruce a vykročili: ona spanilá, on dojatý,
    na posvátné místo složit svůj slib.

Strom jim byl knězem, psíci svědky.
    Nikdo neměl námitky.
    "Jsi můj." "Jsi má", prstýnky z trávy a vřelý polibek.
    Co Bůh spojil, manžel nerozlučuj ...

• maful
    maful, 7.6.18 18:28:18  

Kvůli čekání na České poště jsem dnes dobíhal vlak Českých drah. Naštěstí měl zpoždění.
    Začínám chápat ten systém.

• Jan.Tleskac
    Jan.Tleskac, 31.5.18 11:46:41  

Bylo to tady nebo to nebylo tady? Párkrát jsem tu psal a pak měl rozpor se správcem, že mě neoprávněně a neodůvodněně smazal, tak jsem si fórum odebral. Nebo jsem jinde? Byl to muž :8:

• Kahaja
      Kahaja, 31.5.18 11:56:17  

Piš teď tu velí ženy :15:

• m_arcela
        m_arcela, 31.5.18 19:37:55  

:7: Myslíš si, že máš právo mluvit za jiný?

• m_arcela
      m_arcela, 31.5.18 19:38:16  

Klidně piš....pokud se ti bude chtít :4:

• alaram
    alaram, 30.5.18 20:24:30  

JAK STÁRNOUT
    (Tipy pro ženy 50+)

1. Zakonzervujte svůj věk na dvacet, i když je vám třeba třikrát tolik. Nasaďte rošťácký účes, na příklad rozčepýřený culík na vrcholku hlavy, nebo dlouhé vlasy volně splývající po zádech (nezapomenout obojí barvit - blond je univerzálně dobrá, ale fajn je i zářivě zrzavá), každopádně s ofinkou, teď v létě nasaďte kratičké šortky nebo minisukně (nejlépe džínové, s roztřepeným lemem) a tílka. Na barvě nezáleží, nejdůležitější jsou co nejtenčí ramínka nejhlubší výstřih. K tomu samozřejmě vylaďte botky: veselé tenisky, nebo elegantní střevíčky na vysokém podpatku (bacha, natrénovat chůzi - lehce vrávorat můžete, ale ne padat!). Upozornění: na tento styl musíte být štíhlá až vychrtlá, čehož v tomto věku nejsnáze dosáhnete tím, že moc nejíte. Stačí kafe a cigára, případně jogurt, tofu, pivo - jedno, ale jako hlavní chod, třeba místo oběda. Nebo víc, klidně i jiný alkohol (víno, šňaps), ale v takovém případě už nejezte vůbec nic. A pozor na otoky v pokročilejším stádiu alkoholismu.
    Celý svůj zářivě mladistvý vzhled podtrhněte dokonalým mejkapem (jen se vyvarujte výrazných stínů a moc křiklavých rtěnek, aby si vás někdo nespletl se starou kurvou), a samozřejmě kabelkou. Doporučují se třásně, kočičky (štěňátka, medvídci), nebo kabelky s umělecky vyvedenou, do očí bijící značkou výrobce (skvělý Guess).
    Kráčejte hrdě a ignorujte, že se na vás všechno klepe a krčí nedostatkem svaloviny a přebytkem věku a občas se nějaký muž zmatený vaším ladným pozadím k smrti vyděsí při pohledu na váš zvrásněný ksicht.

Pokud je vám tento styl cizí, volte:

• alaram
      alaram, 30.5.18 20:34:17  

2. "Kašlu na všechny a všechno!" Pokud nemáte to štěstí, že jste nezaměstnaná, v důchodu, případně popelářka ... prostě, pokud se už musíte do té blbé práce nějak slušně a čistě obléknout, spravte to mastnými vlasy a neforemnou obuví. Ženy v tomto věku mají obvykle přes váhu, což je vám samozřejmě úplně ukradené a je dobré to dát veřejně najevo: objednejte si v cukrárně dva největší dorty a ledovou kávu (ujistěte se, že jsou v ní minimálně dva kopečky zmrzliny a pět centimetrů smetany posypané čokoládou na vrchu), všechno to osamělá u stolu na dobře viditelném místě RYCHLE (to je důležité) sežerte a celou dobu kolem sebe vrhejte pohledy, ze kterých čiší: "No tak prasknu, a co, polibte mi prdel!"
      Pokud máte v práci přísný dress code zahrnující celkový vzhled, plus cukrovku druhého typu s přísnou dietou, můžete zkusit:

• alaram
        alaram, 30.5.18 20:44:03  

3. Styl "mesršmit", aneb "já spěcháááám!" Výborně ho uplatníte v narvaných supermarketech (Billa "široko daleko jediný krám", případně Lidl v pondělí a čtvrtek). Rvěte svůj kovový vozík zaplněnými uličkami jako buldozer a ve frontě u pokladny s ním šťouchejte lidi před sebou do nohou, ledvin ... kam dosáhne. Pokud někde stojíte ve frontě bez vozíku (velmi efektní i v MHD), šťouchejte je kabelkou - pořiďte si za tím účelem velkou a velmi pevnou, s výraznými rohy -, případně si pořiďte baťůžek a šťouchejte jím do lidí za vámi. Dobré je manicky poulit oči a mít v jednom z nich tik (pozor, dvě už jsou moc, to by vás mohli vyvést!). Občas nekontrolovaně trhněte celou hlavou a něco upusťte. Když se někdo proti vašemu chování ohradí (což se stane zaručeně), řekněte "Pardon" a tvařte se jako vrah.

Pokud jste si dosud nevybrala, nezbývá, než

• alaram
          alaram, 30.5.18 20:49:36  

4. být milá a elegantní. Je to trochu nuda, protože se na vás lidi budou dost pravděpodobně usmívat, chtít se s vámi bavit, dokonce i mladí, vrstevnice budou okukovat a kopírovat váš styl a - což je opravdu hrůza! - začnou vás pravděpodobně otravovat chlapi, kteří vás budou pouštět do dveří, culit se, snažit se ...

Máte nějaké další tipy? Těší se vaše redaktorka Zorka Horká. :15:

• m_arcela
            m_arcela, 30.5.18 20:56:07  

Ještě bych rozebrala můj styl....často ze sebe dělám naivní stařenku....hodně to pomáhá. Když bych měla platit pokutu, když si kupuju hadérky, botičky, kabelčičky a pod. Je hodně ochotných polišů, prodavaček a pod., kteří se slitují a já pak můžu odejít se vztyčenou hlavou, jak jsem s nima zase vydupala :1:
            Ale jinak....moc hezky napsaný a sesumírovaný :4:

• Dopaminka
            Dopaminka, 30.5.18 21:19:14  

To je pěkné...to se člověk ani nebojí stárnout, když to vypadá tak vtipně. :2:

• Dona.Corleone
            Dona.Corleone, 31.5.18 19:13:21  

Krásně napsáno :4:

• Jerry_71
      Jerry_71, 31.5.18 18:59:16  

V tom prvním případě nezapomenout na selfíčko s našpulenou pusou na Instagram, nebo podobné. :1:

• Dona.Corleone
        Dona.Corleone, 31.5.18 19:14:00  

Píše 50 plus a né 15 mínus :15:

• Jerry_71
          Jerry_71, 31.5.18 19:16:05  

Však jo. V mnohých případech nepoznáš rozdíl. Mentálně tedy... :1: