Časodějové

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
korloid (2017-11-17 17:24:21)
Časodějové
Založeno: 1. 4. 2017 | Příspěvků: 23 | Členů: 1
Správci: korloid (hlavní)

Natalja Ščerba a její dílo Časodějové v překladu Martiny Pálušové. Fórum pro každého, koho tato hexalogie zaujala: Klíč k času, Srdce času, Hodinová věž, a zbylé se překládají.
A jinak se tady může debatit i o jiných věcech, páč všechno souvisí se vším.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • korloid
  korloid, 5.11.17 18:21:10  
   

  https://www.youtube.com/watch?v=OxNQQz7JIsg

 • korloid
  korloid, 20.10.17 17:38:33  
   

  Občanská povinnost splněna, uvidíme v neděli, jak to letos dopadlo. :15:

  • korloid
   korloid, 21.10.17 19:35:29  
    

   Překvapení. Jedním slovem překvapení. Na tak brutální kampaň hodně slušný výsledek pro Ano. Blahopřeji. Ovšem s kým sestaví vládu, to jsem zvědavá. Pohodlnou sněmovní většinu by zajistilo Ano+SPD+KSČM. Co nakonec vznikne, to se nechám překvapit. Jisté je, že stejně jako pan Babiš chci stabilní vládu, která tu vydrží čtyři roky bez vyhrožování a skopočin s předčasnýma volbama a podobně.

   • korloid
    korloid, 22.10.17 09:07:42  
     

    Omlouvám se, že jsem zapomněla na STAN. Ty bych do koalice vzala také, a dala bych jim Ministerstvo pro místní rozvoj, aby předvedli, jestli je možné mít komunální i vládní politiku od jedněch, protože našemu starostovi, který do STAN patří, příští rok hlas dám. A protože ke komunálu patří strážníci, tak ještě Ministerstvo vnitra.

    SPD bych dala Ministerstvo zahraničí, páč když jsme doteďka byli tepáni od EU, že jsme nespolupracující, tak pak by nám už nadávali právem čili odstraníme nepravedlnost. Dalším ministerstvem v jejich podání by tedy bylo Ministerstvo spravedlnosti. A protože jim leží na srdci bezpečnost republiky, tak samozřejmě Ministerstvo obrany. A ještě ministerstvo kultury, protože tu hymnu na počest vítězství střihli dokonale, to se mi líbilo, to jim sedlo.

    KSČM bych dala Ministerstvo životního prostředí, ať si uklidí ten bordel, co po nich leckde zůstal, a ohlídaj všechny, co ho tvoří nyní. A Ministerstvo zemědělství, protože na sebe navazují, a co si budeme povídat, zemědělství uměli, to je snad jediné za těch čtyřicet let, za co je lze upřímně pochválit.

    Na ANO pokud dobře počítám zbývají Ministerstva financí, dopravy, školství, zdravotnictví, práce a průmyslu.

    Pokud vytvoří jeden tým, což by podle mne fungovat mohlo, a potáhnou za jeden provaz, měli by jistotu, že jim to za čtyři roky hodí lidi znova, protože manažerské řízení je přesně to, co potřebujeme.

    • korloid
     korloid, 22.10.17 09:29:40  
      

     Premiérem bych zvolila pana Babiše.

     Vzhledem k tomu, že kdyby zůstal podnikatelem, žádné vyšetřování by nebylo, nemá opodstatnění ani vyšetřování, když politikem je = skutečně jsou to pouze účelové kauzy. A co se týče Slovenska: pokud by byl agent, tak si zaplatil výmaz jako všichni ostatní bohatí. Pokud to neudělal, znamená to, že o tom nevěděl, takže agent STB nebyl. Proč nechtí ouřadové zbavit mlčenlivosti samotné estébáky? Protože by vyplulo na povrch, že polovina z nich byla natolik slušná, že nechtěli ubližovat lidem, a tak si ty údaje vymýšleli - což řekl i před tím soudem, a je to pravda. Jenže všichni estébáci mají od státu placenou výsluhovou penzi, a tak druhá půlka alias všiváci nechtí, aby se tyhle penízky jakýmkoliv způsobem zpochybnily, proto trvají na mlčenlivosti. Je to hnus velebnosti, a proto jsem dala hlas nevinnému.

     • korloid
      korloid, 24.10.17 06:01:51  
       

      PRESUMPCE NEVINY. Žasnu nad tím, jak v naší republice fungují prokurátoři. Paní Nagyová-Nečasová, paní Jourová a další vazebně stíhaní a následně soudem uznáni nevinní. Policejní vyšetřování, vazební stíhání, vykonstruované procesy jako nástroj zničení kariéry. Prokurátor přece musí znát zákony! Chce lepší práci ministerstev vnitra a spravedlnosti. Za každý zpackaný případ prokurátorovi napomenutí, po deseti napomenutích odvolat z funkce státního zástupce a buď přeřadit na nějakou pozici, kde jeho neznalost zákonů nevadí nebo propustit. Vykonstruované kauzy a hony na čarodějnice těžce poškozují zahraniční obraz České republiky. Ta osobní zamindrákovanost a závist musí z práva zmizet.

 • korloid
  korloid, 11.10.17 06:12:34  
   

  Chvíle napětí: dorazí kytarista nebo jiný návštěvník? :15:

 • korloid
  korloid, 17.9.17 10:24:45  
   

  Časodějové třetí díl Hodinová věž je doma. :15: Elena pořád nemá ráda Vasilisu, takže Severin dovolí své dceři odstěhovat se k babičce Černé královně.

 • korloid
  korloid, 3.9.17 08:04:09  
   

  Ranní páteční inspirace aneb ráno 1.9.17 moudřejší večera 31.8.17:
  Kvantová fyzika je jako ohlédnutí se tj. pokud mám množství čili kvantum vzpomínek, mohu se ohlédnout a analyzovat, jaký tvoří řetězec. Rozhodujícím faktorem je úhel pohledu: podle úhlu pohledu jsou tytéž události článkem různých řetězců. Alias všechno souvisí se vším. Jakmile znám řetězec, mohu využít svou schopnost motýla a mávnutím křídel ovlivnit následné dění - je to jako tzv.zadní steh: z jedné strany jde o sérii jedné řady jednotlivých stehů, z druhé strany jde o souběžnou dvouřadu: udělám steh, potom se o půl stehu vrátím a udělám zase klasický steh, který přesahuje minulý o polovinu.

 • korloid
  korloid, 10.8.17 18:10:03  
   

  Dnes v 9:31 hodin se narodil vnouček Jáchym. 3500 gramů, 50 cm. Kluk jako buk, podoba je jasná, toho by nám nemohli vyměnit, hnedka bychom si ho poznali. :1: Nejraději je u mámy, ale i v postýlce se mu líbí a spinká. Čas od času otevře očička, jestli je máma a táta pořád u něj, a jídlo mu nedělá sebemenší problém. Táta byl u porodu, poskytoval oporu mamince a posléze přestřihl pupečník. Jája měl ruku u hlavy, takže maminka musela tlačit ze všech svých sil, ale zvládla to, všichni jsou zdraví, takže se může jít slavit! :1:

 • korloid
  korloid, 6.7.17 10:08:54  
   

  Kdo má v ruce kotletovku, toho nezajímá žádná roštěnka.

  Perunova krev I, II, Hustej nářez I,II,III, Lovci, Příliš dlouhá swingers party a Velké problémy v Malém Vietnamu. Akční srdcovky současné české spisovatelské elity.

  Jiří Kulhánek, František Kotleta, Jan Pohunek, Martin Moudrý...

 • korloid
  korloid, 8.6.17 17:36:37  
   

  A dneska 8.6.2017 nám netem připlavaly tyto zprávičky: Začneme doma: od 1.7.2018 budou řidičské průkazy stát 200 korun. ZOO Praha představila vítězný návrh expozice pandárium pro pandy velké a langury čínské. Chlouba města Chebu Špalíček je prožraný červotočem a dřevokaznou houbou. Na Brněnské přehradě proběhla druhá soutěžní ohňostrojová show, třetí ohňostrojová show je naplánována na sobotu 10.6.2017. V německém Oldenburgu zaútočil nožem Syřan na svého krajana, a pobodal ho za to, že krajan si dal zmrzlinu a cigárko přes den v době ramadánu (což je podle nich zrovinka teďka, a oni smí jíst, pít a kouřit až po západu Slunce). Americká NASA si z 18300 lidí vybrala do výcviku 12 budoucích astronautů. Z Bajkonuru odstartovala ruská raketa Proton-M s americkou telekomunikační družicí EchoStar1. Velká Británie má dneska parlamentní volby.

 • korloid
  korloid, 7.6.17 17:47:30  
   

  Vzhledem k nepopiratelnému faktu, že se po mně bude chtít v srpnu denní hlášení o tom, co se píše na netu, je načase začít s trénováním. Klidně mi semka může napsat kdokoli, ať se to nějak naučím literárně tříbit. Tákže dneska máme středu 7.6, a co se píše na netu: Váleční štváči řvou jak rozmazlený holky při porodu, ale nějak se mi nepodařilo pobrat proč vlastně. Jsou naštvaní, že jim nevycházej provokace, za které vydali peníze? Na linii občanské války na Ukrajině začala vládní vojska útočit na povstalce. OBSE mlčí a nijak se nevyjadřuje, i když má dohlížet na klid zbraní a krotit vášně. Chtí vládní vojska dotovaná americkými zbrojaři vyprovokovat povstalce, ať požádají Rusko o zbraně? V Sýrii na vládní vojska útočí americká armáda, přestože USA Sýrii nevyhlásila válku. Co tím sledují? Opět jde pouze o zisky pro americké zbrojovky? Nebo chtí, aby Sýrie požádala Rusko o výraznější zapojení? Prezident Ruska ani v jednom případě nehodlá nijak zakročit, maximálně nějakou slovní intervencí. Asi mu zamotala hlavu novinářská otázka, zda by šel s gayem do sprch, na niž pan Putin odpověděl, že nikoli, aby ho neprovokoval. Možná teďka přemýšlí o tom, jak vlastně gayové fungují. Osobně žádného neznám, tak mu nemohu poradit, ale zdravej selskej mi říká, že gay je obyčejný člověk, kterého bude rajcovat jen pár vybranejch jedinců, ale ne muži všeobecně, stejně jako ženy nerajcují muži všeobecně, ale každá máme slabost pro určité jedince či specifické znaky. A co se píše dál: V Ghaně se usidlují ve velkém čínští zlatokopové, a mimo oficiální kanály ze země odváží vytěžené zlato. Ničí tím africkou přírodu a nepomáhají ekonomické situaci země. A v našich luzích a hájích? Pan premiér si asi začíná uvědomovat, že takhle volby nevyhraje. Vůbec jsem nepochopila proč porušil koaliční smlouvu, a tím si podřízl větev, na které dosud pohodlně seděl - přece státní korunové dluhopisy vymyslel bývalý ministr financí pan Kalousek, a napakovalo se na nich hejno lidí, krom dalších i pan Babiš. To, že tak učinil, znamená, že dokonale pochopil kapitalismus. A komu jinému bych měla odevzdat hlas v dalších volbách než tomu, kdo se dobře orientuje v kapitalistickém tržním prostředí, které máme? Pane Babiš, volila jsem Vás už minule, protože jsem měla dojem, že se vyznáte, teďka Vás budu volit znova, protože už mám jistotu, že to tak je.

 • korloid
  korloid, 29.4.17 14:19:38  
   

  Časový efer na vracení času je podle mě analogie k tomu, že při prožívání nějaké situace se dokážeme ve své paměti vrátit do podobné situace ve své minulosti, a pokud tehdejší řešení nevyhovovalo, můžete v současnosti zvolit řešení jiné.

 • korloid
  korloid, 18.4.17 06:24:55  
   

  Časoděj Eflarius se proslavil větou: Čas je na naší straně.
  Kdo z vás měl někdy intenzivní okamžik uvědomění si, že čas pracuje pro něho tj.na jisté životní úrovni se mu povede čím dál tím lépe (bude spokojenější)?

 • korloid
  korloid, 16.4.17 08:17:54  
   

  Život každého z nás je svým způsobem tourbillon, přičemž vstupy na jednotlivé kruhy jsou životní rozhodnutí, která jsme v průběhu života učinili.

 • korloid
  korloid, 7.4.17 17:54:32  
   

  Eflara a Ostala - dva světy, na nichž se Časodějové odehrávají. Ostala se podobá Zemi, Eflara je podle mne to, čemu se říká říše fantazie. Někteří lidé tvrdí, že říše fantazie jsou vlastně paralelní světy. Je to podle vás pravděpodobné?

 • korloid
  korloid, 1.4.17 07:55:34  
   

  Dostal se vám do ruky díl druhý: Srdce času?

 • korloid
  korloid, 1.4.17 07:55:16  
   

  Dostal se vám do ruky první díl: Klíč k času?

 • korloid
  korloid, 1.4.17 07:53:26  
   

  Překladatelka Mgr. Martina Pálušová Ph.D. odvedla prvotřídní práci.

  Převelice děkuji, paní překladatelko, že jsem se díky Vám mohla s těmito nádhernými knížkami seznámit.

 • korloid
  korloid, 1.4.17 07:43:25  
   

  Spisovatelka Natalja Ščerba o vzniku svého díla řekla: "Časoděje jsem psala pět let, pět let jsem se je pokoušela vydat a už jsem byla opravdu zoufalá, ale nakonec jsem se doslechla o nakladatelství Rosman, které uspořádalo obrovský konkurz, do kterého se přihlásilo na tři tisíce autorů. Já jsem vyhrála a nakladatelství do mě zainvestovalo."
  Celý rozhovor s autorkou najdete zde:
  http://www.klubknihomolu.cz/134206/popelku-si-poustime-kazde-vanoce-priznava-natalja-scerba/