Časodějové

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
korloid (2018-07-17 16:46:55)
Časodějové
Založeno: 1. 4. 2017 | Příspěvků: 224 | Členů: 1
Správci: korloid (hlavní)

Natalja Ščerba a její dílo Časodějové v překladu Martiny Pálušové.
Diskuze nejen pro každého, koho tato hexalogie zaujala: Klíč k času, Srdce času, Hodinová věž, Číselné jméno, a zbylé se překládají.
Debatuje se zde i o jiných věcech, protože a jelikož všechno souvisí se vším. Jo, a taky si sem může psát každej vzkazy pro druhé i sám pro sebe. Tady se to smí.
Proto byla diskuze založena prvního dubna (na apríla).
Aby nás smích a nadsázka provázely po celou dobu.

Při naší hře na otázky a odpovědi.
Buďte tady na sebe hodní, velmi vám všem děkuje správcová:
https://www.youtube.com/watch?v=EjEVIH46WnU
https://www.youtube.com/watch?v=qXaaBGazuCc

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• korloid
    korloid, 6.7.18 17:47:36  

V těchto týdnech probíhá mistrovství světa ve fotbale. Je klid, tak si novináři všímají věcí, které dříve přehlíželi. Například článek o tom, že Rusům vyčetli, že nemají dostatečně barevný tým:
    https://cz.sputniknews.com/worldcup-2018/201807047663065-rus-ms2018-tym/

Jsem si vzpomněla na jeden starej vtip, kterej by to vysvětlil v tom smyslu, že si Rusové vzali poznatek velícího důstojníka Pentagonu k srdci: jo, ještě radši upozornění pro slabší povahy POZOR: vtip je silně politicky nekorektní, tak komu to vadí, ten ať dál nečte. A jedem:

Americká výzvědná sonda zjistila nad jednou sibiřskou vesničkou epicentrum neznámého záření. Mezi špičkovými rozvědčíky byl na přímý příkaz prezidenta USA vypsán bleskový konkurz, jehož sítem prošel agent, proti němuž byl James Bond cínový vojáček. Dostal krycí jméno Váňa a byl neprodleně vyslán do oné vesničky, kde zrovna shodou okolností probíhala folklórní slavnost. Váňa se vmísil mezi domorodce. Přes všechna speciální školení se k Váňovi přichomýtl mužík: "Poslyš, Váňo, vypadáš sice jako Rus, ale něco mi říká, že Rus nebudeš."
    Váňa popadl vodku a obrátil do sebe celý stakan.
    "Bať, Váňo, piješ sice jako Rus, ale něco tady u srdce mi říká, že Rus nejsi," kroutí hlavou mužík.
    Váňa vyskočí na stůl a předvede perfektního kozáčka. Mužík pořád kroutí hlavou, a to dokonce i když Váňa skvěle zahraje na balalajku, vybaguje pakl machorky a zazpívá zvučným hlasem Kaťušu. "Stejně," povídá mužík, "ty skutečnej Rus nebudeš!"
    Váňovi povolí nervy, sbalí celou akci a vrátí se do Pentagonu. Vůbec nechápe, kde udělal chybu. To je ovšem jasné velícímu důstojníkovi, který se zjevně nezbavil určitých předsudků: "To jsem si mohl myslet, že vy černoši všechno zkurvíte!"

• korloid
      korloid, 6.7.18 17:51:33  

A protože právě hraje zápas Francie a vyhrává, tak jeden vtip českofrancouzskej:

Čecháček si vyrazí do Paříže a tam sbalí svůdnou Francouzku. V hotelovém pokoji na ni vytáhne svého "macka" a ona obdivně zvolá: "Bon! Bon!"
      Čecháček: "No, bonbon to sice není, holka, ale cucat to taky můžeš!"

• korloid
        korloid, 17.7.18 16:41:09  

Francie je mistrem světa 2018 ve fotbale. Gratuluji.

• korloid
    korloid, 4.7.18 16:31:55  

A co máme nového dneska: Oumuamua není asteroid, a prej ani kosmická loď, ale kometa:

https://technet.idnes.cz/prvni-teleso-z-jine-soustavy-pohon-kometa-fis-/veda.aspx?c=A180702_163533_veda_mla

Hmmm, kdysi jsem napsala o kometě básničku. Jdu hledat. Našli moji rádcové, našli! Vznikla v březnu 2002, a chvíli jsem ji měla na Písmáku pod nickem ASHB:

Kdybys tenkrát slovo řekl,
    šla bych s Tebou světa kraj.
    Ty ses ovšem jenom spletl,
    pro mne zmizel světský ráj.

Dlouho bloudit mezi světy
    osudem je létavic.
    Být inspirací pro poety
    a neznamenat vůbec nic.

Ne, nežebroním o pohlazení,
    ba ani nechci vrátit čas.
    Už nebolí mě to, co není
    a kolem mne zní jiný hlas.

Hraje si se mnou na ozvěnu,
    to co mu řeknu, znásobí
    i bez nároku na odměnu
    vždy rozdělí se o co ví.

Má Tvoji jemnost, hloubku, sílu,
    i mlčet umí jako Ty,
    když hledám slova v bílém tichu,
    v rozpacích ze své nahoty.

To díky němu ještě žiju
    a mohu Ti dnes přijít přát:
    Děkuji lásko za Tvou víru,
    buď ještě dlouho živ a zdráv.

• korloid
      korloid, 4.7.18 16:55:00  

Je zajímavé, jak na netu má většina lidí různé přezdívky. Osobně jsem to měla jak Indián tj. po určité období charakteristickou přezdívku. Potom jsem ji opustila a přijala jiné jméno na další úsek vývoje. Dalo by se říct, že šlo o jakési převtělování - inkarnace. Čili na netu lidem reinkarnace nevadí, ale v reálu s tím mají problém. Nevím, jestli je to jen náboženskými předsudky = nejsem pokřtěná ani nepatřím do jiné škatulky věřících, ale mám jistotu, že se narodím znova. Samozřejmě v jiném těle. Dobře, bez důkazů nemůžu říkat, že mám jistotu, tak klidně použiju slovo věřím. Věřím, že se na přelomu dalšího tisíciletí znova narodím, páč jsem pořád stejně zvědavá dušička, jako jsem byla na přelomu tisíciletí minulého i současného, co už je taky vlastně skoro minulého. To není podstatné. Podstatné je, že se životy dají přirovnat ke knížkám aneb jak zpívala Saxana: každý jsme v kůži vázaná kniha. A knížky si lidi přečtou a odloží bez mindráků. Jé, to jsem dneska taky narazila na nadpis článku: že lidi neumírají v klidu, ale jsou nemocní. Kurňa proč by chtěl někdo umírat zdravej? To by přece nemělo logiku. Ale zpátky k původnímu tématu převtělování, páč se objevila další myšlénka: co když jsou ty moje jednotlivé životy jenom pouhé kapitoly pořád té samé knížky. Když si půjčím názor Terryho Pratchetta, že každý člověk píše svou knihu, a se smrtí se ta kniha přestane psát = Terry neupřesnil, co se má stát s napsanou knížkou. Co když se psaní jen na chvíli zastaví, a po získání nového těla se kniha píše dál? I Robin Cook v knížce Planeta Interterra píše, že to, čemu se říká životní esence či duše se dá zálohovat čili pokračuje dál. Dám sem někdy citaci z té knížky.

• korloid
        korloid, 5.7.18 08:09:05  

Mi tak napadlo: Když používám slovo věřím, tak to jsem vlastně věřící. Hehe, tak a teď už jen název té víry: Jsem jedinec věřící v jednotu. Tak. Nebo se to dá napsat: V jednotu věřící jedinec. Ta jednota by asi mohla být s velkým j, ale to by pak připomínalo spíš název bývalého koloniálu, tak nechám malé.
        Na poslední procházce jsem zaslechla, jak se dva hoši na lavičce o něčem bavili:"...je to asi finální verze." Nevím, proč mi tenhle útržek věty zůstal v paměti ani k čemu se jejich hovor vázal, ale teď se docela hodí: Když jsem napsala, že jsem to měla jako Indián tj.minulý čas, znamená to, že žádný další nick už mě nečeká? Hihi třeba už jsem taky mentální finální verze tohohle těla, protože když jsem automaticky použila minulý čas, znamená to, že podvědomí s další přezdívkou nepočítá.

• korloid
        korloid, 6.7.18 11:17:28  

Citace: autor Robin Cook kniha Planeta Interterra str.133-5:

"Ještě si promluvíme," řekl Arak. "Kdy zemřeš?" Začal shromažďovat skupinu u dveří k odchodu.
        "Někdy později," odpověděl Reesta bezstarostně. "Máme tu místnost ještě na několik hodin. Ale počkej!"
        Arak se zastavil a otočil se zpátky k svému příteli.
        "Zrovna jsem dostal nápad," řekl Reesta vzrušeně. "Třeba by naši hosté druhé generace chtěli vidět, jak umírám."
        "To je velkorysá nabídka," řekl Arak. "Samozřejmě se nechceme vnucovat, ale bylo by to poučené."
        "To není vnucování," odpověděl Reesta, v němž tato myšlenka vzbuzovala stále větší nadšení. "Už jsem si téhle oslavy užil dost a ostatní mohou nepochybně pokračovat i bez mé fyzické nepřítomnosti."
        "Pak přijímáme," řekl Arak. Zamával na Richarda a Michaela, aby se vrátili, protože znudění potápěči už vyšli ven do chodby.
        "Doufám, že to není nic hrozného," zašeptala Suzanne Arakovi.
        "Rozhodně ne ve srovnání s tím, nač se vy lidé ve vašem světě na povrchu díváte pro zábavu," odpověděl Arak.
        Reesta použil svůj komunikátor a poté obešel místnost a s každým z přítomných si stiskl dlaň. To vyvolalo rostoucí pocit vzrušení. Pak přešel ke stolu se schránkou a knihou. Shromáždění při tom začali jásat. Nejprve si ustřihl kadeř vlasů a uložil ji do schránky. Poté zanesl do knihy datum a jásot přešel v crescendo.
        Vedle aparátu podobnému přístroji na vyšetřování magnetickou rezonancí se otevřely dveře a do místnosti vešly dva pracovní klonové. Oba nesli zlaté poháry, které předali Reesovi. Reesta podržel poháry ve vzduchu a dav ztichl. Pak Reesta nádoby jednu po druhé vyprázdnil.
        Ozval se potlesk. Reesta se uklonil svým hostům i lidem druhé generace. Poté mu oba klonové pomohli vyšplhat se do asi metr vysokého otvoru přístroje. Vstoupil nohama napřed a vtáhl dovnitř zbytek těla a nakonec i hlavu. V tom okamžiku sjelo dolů zrcadlo, takže Reesta se mohl ohlížet na své hosty a hosté mu viděli do obličeje. Reesta ještě jednou zamával, zavřel oči a usadil se, jako by spal.
        Jeden z pracovních klonů ustoupil k boku přístroje a položil dlaň na bílý čtverec. Takřka vzápětí se ozvalo bzučení, po němž se v okénku přístroje objevila narudlá záře. Za okamžik Reestovo tělo ztuhlo a oči se otevřely. Tento strnulý stav trval několik minut, poté Reestovo tělo ochablo, oči mu zapadly do důlků a ústa se propadla; byl mrtvý.
        Shromáždění ztichlo. Rudá záře v otvoru přístroje pohasla a bzučení ustalo. Pak se ozval silný savý zvuk, cvaknutí uzávěru velké záklopky a Reestovo tělo zmizelo. V jedné chvíli ho bylo zřetelně vidět, tu další zde nebylo.
        Nikdo nepromluvil. Vteřiny odtikávaly. V Suzanne se svářily city s rozumem. Smrt v jakékoli formě ji vyváděla z míry. Odvážila se pohlédnout na Perryho. Ten pokrčil rameny ve stejném zmatku.
        "Tak takhle to je?" zeptal se Richard.
        Arak mu pohybem naznačil, aby byl tiše.
        Michael si přešlápl a zívl.
        Náhle byly současně aktivovány náramkové komunikátory všech včetně lidí druhé generace.
        pokračování v dalším

• korloid
          korloid, 6.7.18 11:19:17  

Náhle byly současně aktivovány náramkové komunikátory všech včetně lidí druhé generace. Třebaže jim Ismael a Mary Blackovi dali jednoduché instrukce, jak těchto přístrojů používat - což znamenalo pouze do nich důrazně promlouvat-, nikdo z nich je vlastně dosud nevyzkoušel. Když se z nich tedy ozval Reestův hlas, pětici to zaskočilo.
          "Zdravím vás, přátelé," řekl. "Všechno je v pořádku. Smrt byla úspěšná a bez komplikací. Nashledanou se všemi za čtyři roky, ale nezapomeňte komunikovat."
          Z úst primárních lidí se ozval všeobecný jásot a všichni se nadšeně dotýkali dlaněmi a evidentně oslavovali.
          "Se smrtí tady moc cavyků nenadělají," zašeptal Michael Richardovi.
          "Jo, ale podle mě se to musí dělat tímhle speciálním způsobem," odpověděl mu šeptem Richard.
          "Teď je pro nás doba vhodná k odchodu,"řekl Arak. Pokud možno nenápadně vyvedl sekundární lidi ven do haly a pak je nasměroval zpět k výtahům. Suzanne a Perry měli spoustu otázek, ale Arak je odbyl. Měl příliš práce s tím, aby přinutil Richarda a Michaela k chůzi. Donald zachovával svou obvyklou kamennou netečnost.
          Teprve když byli zpátky v aerotaxi, mohli znovu promluvit. Ještě předtím, než se dveře taxi zavřely, Perry řekl:"Bohužel přinesla tato návštěva víc otázek než odpovědí."
          Arak kývl. "Pak byla úspěšná," řekl. Položil dlaň na kruhovitý černý stůl uprostřed a řekl: "Líheň, prosím!" Takřka okamžitě se létající talíř zavřel, vznesl se a pak se rozlétl vodorovným směrem.
          "Čeho jsme tam vlastně byli svědky?" zeptala se Suzanne.
          "Smrti Reestova současného těla," odpověděl Arak. Posadil se a začal odpočívat. Nebyl zvyklý na stres v podobě pobytu na veřejnosti s tak velkou nezasvěcenou skupinou sekundárních lidí.
          "Kam to tělo šlo?" zeptal se Richard.
          "Zpátky do roztavené astenosféry," odpověděl Arak.
          "A co jeho esence?" zeptal se Perry.
          Arak se zarazil, jako by hledal slova. "Je těžké vysvětlovat tyhle věci, ale předpokládám, že si to dokážete představit, když řeknu, že jeho paměť a otisk osobnosti byly uloženy do našeho integrovaného informačního centra."
          konec citace

• korloid
    korloid, 30.6.18 06:36:33  

A k čemu bych se ráda vyjádřila? Ke kampani, která hýbá netem - plagiátorství. Momentálně je na paletě paní ministryně Malá. Osobně bych byla opatrná v osočování, protože žádný z článků, které jsem viděla, neupřesnil, jestli neopisoval někdo od paní Veličkové nyní Malé. Jsou to jen texty o okopírování, ale jestli někoho kopírovala paní ministryně nebo někdo kopíroval paní ministryni, to jsem nikde vážně nenašla. Když už chce opozice remcat, má remcat s důkazy.

• korloid
      korloid, 4.7.18 16:25:32  

Tak paní ministryně opsala 11 stránek. Kdyby uvedla od koho je opsala, tak to opisování nebylo, ale jednalo by se o citaci. Další pikantností je, že má papír z tehdejší doby (před 13i lety), že žádná shoda s jiným textem nalezena nebyla, protože nebyly tak dokonalé vyhledávače. Kdo jsi bez viny, hoď kamenem aneb najde se tady aspoň jeden člověk, který nikdy neopsal nic cizího do svého Čtenářského deníku? Mno. To přece bylo součástí pubertálního vzepření se autoritám. Národní hobby. A že se to zvrhlo díky technice v CtrlC a CtrlV? Kdo že to vymyslel kopírky a počítače vůbec?

• korloid
        korloid, 17.7.18 16:46:55  

Z celkové práce paní dnes již bývalé ministryně bylo opsáno 5 procent obsahu. A protože vládní koalici tvoří dvě strany, u ČSSD je ministr s vysokoškolským vzděláním také, a ten opsal 14 procent své bakalářské práce. Taky už ohlásil demisi. Už i novináři se pozastavují nad tím, že je lepší vysokoškolské vzdělání nemít, protože tady v Česku se úspěch neodpouští, a ne každej má stabilní nožičky, aby tu závist ustál.

• korloid
    korloid, 30.6.18 06:30:37  

Dnešní upoutávka na četbu je z knihy Temný obraz spisovatele Philipa K.Dicka - str.47-48:

Bob dostal od Hanka, alias pana F., rozkaz zkontrolovat místní léčebny Nové cesty a zkusit v nich najít důležitého dealera, který se najednou někam ztratil, i když ho dlouho sledovali.
    Čas od času se překupník, který zjistil, že ho chtějí zavřít, uchýlil do nějaké drogové léčebny jako Synanon, Center Point, X-Kalay nebo Nová cesta a předstíral, že je závislý a hledá pomoc. Jakmile byl jednou uvnitř, vzali mu všechno, co dokazovalo jeho totožnost, doklady, jméno, aby si dokázal vytvořit novou identitu, nezávislou na drogách. Přitom se ztratila spousta stop, podle nichž mohla policie podezřelého najít. Po nějaké době, když nebezpečí pominulo, vyšel překupník zpátky na světlo a vrátil se ke své obvyklé činnosti.
    Nikdo netušil, jak často se něco podobného děje. Drogová léčebná zařízení se snažila podobné lidi vyhmátnout, ale pokaždé se jim to nepodařilo. Dealer, kterého jinak čeká čtyřicetiletý trest, má dobrý důvod vymyslet si pro přijímací personál důvěryhodnou historku. Zoufalství většinou ani nemusel předstírat.
    Bob Arctor jel pomalu po Katellském bulváru a vyhlížel znak Nové cesty i dřevěnou budovu, původně soukromý dům, jejž energičtí zřízenci užívali jako svou základnu. Nijak se netěšil, jak bude muset zase předstírat, že potřebuje pomoc a uvažuje o vstupu, ale jinak to nešlo. Kdyby se prokázal jako člověk z protidrogového, osazenstvo léčebny - alespoň většina - by s ním vůbec nespolupracovalo. Nechtěli, aby jim domů lezl zlý fízl, což Bob dokázal snadno pochopit i ocenit. Bývalí feťáci tu měli konečně nalézt bezpečí, zřízenci jim ho dokonce při vstupu oficiálně zaručili. Na druhou stranu byl ale překupník původcem toho všeho a poskytovat mu azyl, byť nevědomky, nepomáhalo nikomu. Ani on, ani pan F., který ho na případ Spade Weeks původně nasadil, neměli na výběr. Weeks byl už dlouho hlavní Arctorův případ, ale úspěch se nedostavoval. A teď ho už celých deset dní nikdo neviděl.

• korloid
    korloid, 24.6.18 07:33:03  

Dnešní net je plný nabídek na spotřební zboží. Chybí mi nabídky na knížky, což je docela škoda. Dám sem ukázku z tvorby současného českého autora Štěpána Kopřivy - kniha Aktivní kovy:

Naslouchám za dveřmi, jak ťapot jejích bačkor mizí do kuchyně, a teprve potom se odvážím Širín znovu zapnout. Tentokrát se zjeví na nádržce toalety. "Poslyšte," osloví me. "Musíme si promluvit o vaší volbě ukončovacího hesla. To Huš! vnímám jako silně degradující."
    Připitoměle se na ni zadívám. "Degradující?"
    "To, že jsem počítačový program, ještě neznamená, že nemám city."
    "Neznamená?"
    "Copak jste nečetl můj manuál?"
    "Na krabici psali, že máte intuitivní ovládání."
    Psycholožka zahákne podpatky za obrubu záchodové mísy, chytne se splachovadla a opatrně sleze. "Jde samozřejmě také o to, jak to ukončovací heslo používáte."
    "Jak?"
    "No že vám slouží především k tomu, abyste mě utajil před svým okolím. Vždyť vy raději předstíráte, že konverzujete s vlastním pohlavním orgánem, než abyste dceři přiznal, že jste vyhledal profesionální pomoc psychoanalytického softwaru."
    "Ano, pomoc," využiju první příležitosti, abych hovor přesměroval. "A přesně ta by se mi od vás teď hodila. Nutně potřebuju doporučit akceptovatelný model chování. A tím nemyslím ty vágní truismy, že bych měl vystupovat jako senzitivní rodič a upřímně se vyznat z nejnitěrnějších emocí - ne, chci poradit konkrétní kroky."
    "Konkrétní kroky." Ebadiová smete z rukávu neviditelné smítko (což je její ekvivalent točícího se kolečka na ploše). "Dobře. Musíte vyjádřit rozsah svých otcovských citů. Objasnit intenzitu ochranitelského pudu, který k Emílii cítíte. To za prvé. Za druhé musíte demonstrovat svou vstřícnost. Co nejvíc Emílii povzbudit. Dát jí najevo, že se vám může svěřit s čímkoliv. Uvědomte si, že pro ni je tento dialog možná ještě těžší než pro vás. Vždyť se dokonce přiznala, jak se bojí, že ji nepochopíte."
    "Rozumím," přikývnu. "Objasnit intenzitu. Demonstrovat vstřícnost. Povzbudit. Samozřejmě. Není problém." Poškrábu se na bradě. "Ale jak?"
    "Ze začátku bude zřejmě nejsnadnější projevit zájem o jejího přítele. Jak se jmenuje, co dělá..."
    "Brilantní!" nadchnu se. "A logické. Ano. Dozvědět se jeho jméno. Kde bydlí. Zjistit o něm veškerá dostupná data."
    "Přesně tak - protože jakmile člověk někoho trochu blíže pozná..."
    "...tak ho může lehčeji najít a zabít," přikývnu. "Velmi šikovné. Děkuji vám, paní doktorko."
    "Cože?"
    "Říkám, že jste mi opět enormně pomohla."
    "Ale já to tak nemyslela! Pane de Klerku, už zase upadáte do starých myšlenkových stereotypů! Proč ho chcete najít a zabít?"
    "Jak to - proč?" nechápu. "Protože není pro mou holčičku dost dobrý."
    "Ale to přece nevíte! Proč jste proti němu předem zaujatý? Vůbec ho neznáte!"
    "K tomu ho přece nepotřebuji znát. Huš."
    Širín Ebadiová se rozplyne v obláčku difrakční mlhy.

• korloid
    korloid, 4.6.18 05:23:00  

Další díl Časodějů má vyjít v září letošního roku.

• korloid
    korloid, 4.5.18 09:22:51  

https://www.youtube.com/watch?v=yqxyCBcMg_o

• korloid
    korloid, 4.5.18 08:01:42  

George Bernard Shaw (irský dramatik 1856 – 1950): „Kdo něco umí, dělá to. Kdo neumí nic, ten učí.“

Zdroj: https://citaty.net/autori/george-bernard-shaw/

Znám to delší o jednu větu: Kdo to nezvládne ani učit, ten tomu šéfuje.

Doplnil citát Murphy? Asi jo, kde bych to jinak vzala. :1:

• korloid
    korloid, 3.5.18 13:26:41  

https://www.youtube.com/watch?v=Lgjcht2XFGc

• korloid
    korloid, 3.5.18 13:22:06  

https://www.youtube.com/watch?v=z17rba2GGjo

• korloid
    korloid, 3.5.18 13:02:50  

☼☼☼Tak to jsme zvládli. Zbývá napsat závěrečnou zprávu a hodit kopyta na stůl.☼☼☼

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 3.5.18 13:22:27  

... tak hlavní věc, to je důležité *nikdy nic nevzdávat*...a po dobře odvedené práci je potřeba aj bezva relax :4:

• korloid
        korloid, 3.5.18 13:24:17  

To je správný přístup!:1::1:

• korloid
    korloid, 3.5.18 12:44:18  

https://www.youtube.com/watch?v=ovu4VKPSkK4

• korloid
    korloid, 3.5.18 10:30:04  

https://www.youtube.com/watch?v=If8D-khTqig&list=RD25TTLSGkIdE&index=38

• korloid
    korloid, 3.5.18 10:10:07  

https://www.youtube.com/watch?v=c7YWCMLPdqg

• korloid
    korloid, 3.5.18 10:00:43  

https://www.youtube.com/watch?v=Vwe3UpPSXR0

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:53:18  

https://www.youtube.com/watch?v=nDkzFTCoHqo

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:47:20  

https://www.youtube.com/watch?v=WNwY_-ZavsQ

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:43:23  

https://www.youtube.com/watch?v=hGTFKgSEVRk

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:41:06  

https://www.youtube.com/watch?v=e8GIvQ6eh0c

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:40:13  

https://www.youtube.com/watch?v=w_5OTzJ3TMU&index=13&list=RD25TTLSGkIdE

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:39:27  

https://www.youtube.com/watch?v=GdibjIj3TOM

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:38:45  

https://www.youtube.com/watch?v=3qrn0hdh92M

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:37:46  

https://www.youtube.com/watch?v=fNiyFl87hyc

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:35:58  

https://www.youtube.com/watch?v=oTIAzvWYNNg

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:34:17  

https://www.youtube.com/watch?v=boL1MST6RiA&list=PLdJBMo95gqJHBxs5i9VNfNQDcLuY_TOuf&index=39

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:30:02  

https://www.youtube.com/watch?v=Lgyq0H1q5gI&index=19&list=RD3R7EqITxLc8

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:25:04  

https://www.youtube.com/watch?v=ChPV9ua6HII

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:15:16  

https://www.youtube.com/watch?v=PrESIaxe6PA&list=RDGMVRQhE9B7A&index=29

• korloid
    korloid, 3.5.18 09:00:14  

https://www.youtube.com/watch?v=sVPWXaeEbSw

• korloid
    korloid, 3.5.18 08:44:11  

https://www.youtube.com/watch?v=-_pXqiITjGE

• korloid
    korloid, 3.5.18 08:30:05  

https://www.youtube.com/watch?v=PgK-dIPMIp4

• korloid
    korloid, 3.5.18 08:14:06  

https://www.youtube.com/watch?v=FWM9RIqtyKU

• korloid
    korloid, 3.5.18 08:00:06  

https://www.youtube.com/watch?v=v0ZwXKNgrLM

• korloid
    korloid, 3.5.18 07:46:29  

https://www.youtube.com/watch?v=vyWewUXZruE

• korloid
    korloid, 3.5.18 07:29:22  

https://www.youtube.com/watch?v=QlpJs39vS9Y

• korloid
    korloid, 3.5.18 06:52:32  

https://www.youtube.com/watch?v=zLRqrGIT1v8

• korloid
    korloid, 3.5.18 06:06:42  

https://www.youtube.com/watch?v=9nQgkMIn_6M

• korloid
    korloid, 2.5.18 05:51:57  

https://www.youtube.com/watch?v=8VGq48zDcqI

• korloid
    korloid, 1.5.18 18:01:11  

https://www.youtube.com/watch?v=zVigWfF9KAs

• korloid
    korloid, 1.5.18 05:35:11  

https://www.youtube.com/watch?v=65IgBi_Ur9c&index=42&list=PL8DjJpI8xQgM0f4dqI0px2TvX7nnbyrDz

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 30.4.18 14:00:28  

...ahoooj krásně si tu vyhráváš :4:
    Jeden citát přidám :

„Hudba je způsob překonání samoty člověka. Je silou, která mu pomůže nalézt přátelství k sobě samému. Možná otevře mosty k pochopení druhých, možná ke společnosti nebo lidstvu, někdy i dále k přírodě.“
    (Jiří Pilka)