Časodějové

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
korloid (2017-09-17 10:47:58)
Časodějové
Založeno: 1. 4. 2017 | Příspěvků: 15 | Členů: 1
Správci: korloid (hlavní)

Natalja Ščerba a její dílo Časodějové v překladu Martiny Pálušové. Fórum pro každého, koho tato hexalogie zaujala: Klíč k času, Srdce času, Hodinová věž, a zbylé se překládají.
A jinak se tady může debatit i o jiných věcech, páč všechno souvisí se vším.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• korloid
    korloid, 17.9.17 10:43:52  

https://www.youtube.com/watch?v=ESgucEneyfI

• korloid
    korloid, 17.9.17 10:24:45  

Časodějové třetí díl Hodinová věž je doma. :15: Elena pořád nemá ráda Vasilisu, takže Severin dovolí své dceři odstěhovat se k babičce Černé královně.

• korloid
    korloid, 3.9.17 08:04:09  

Ranní páteční inspirace aneb ráno 1.9.17 moudřejší večera 31.8.17:
    Kvantová fyzika je jako ohlédnutí se tj. pokud mám množství čili kvantum vzpomínek, mohu se ohlédnout a analyzovat, jaký tvoří řetězec. Rozhodujícím faktorem je úhel pohledu: podle úhlu pohledu jsou tytéž události článkem různých řetězců. Alias všechno souvisí se vším. Jakmile znám řetězec, mohu využít svou schopnost motýla a mávnutím křídel ovlivnit následné dění - je to jako tzv.zadní steh: z jedné strany jde o sérii jedné řady jednotlivých stehů, z druhé strany jde o souběžnou dvouřadu: udělám steh, potom se o půl stehu vrátím a udělám zase klasický steh, který přesahuje minulý o polovinu.

• korloid
    korloid, 10.8.17 18:10:03  

Dnes v 9:31 hodin se narodil vnouček Jáchym. 3500 gramů, 50 cm. Kluk jako buk, podoba je jasná, toho by nám nemohli vyměnit, hnedka bychom si ho poznali. :1: Nejraději je u mámy, ale i v postýlce se mu líbí a spinká. Čas od času otevře očička, jestli je máma a táta pořád u něj, a jídlo mu nedělá sebemenší problém. Táta byl u porodu, poskytoval oporu mamince a posléze přestřihl pupečník. Jája měl ruku u hlavy, takže maminka musela tlačit ze všech svých sil, ale zvládla to, všichni jsou zdraví, takže se může jít slavit! :1:

• korloid
    korloid, 6.7.17 10:08:54  

Kdo má v ruce kotletovku, toho nezajímá žádná roštěnka.

Perunova krev I, II, Hustej nářez I,II,III, Lovci, Příliš dlouhá swingers party a Velké problémy v Malém Vietnamu. Akční srdcovky současné české spisovatelské elity.

Jiří Kulhánek, František Kotleta, Jan Pohunek, Martin Moudrý...

• korloid
    korloid, 8.6.17 17:36:37  

A dneska 8.6.2017 nám netem připlavaly tyto zprávičky: Začneme doma: od 1.7.2018 budou řidičské průkazy stát 200 korun. ZOO Praha představila vítězný návrh expozice pandárium pro pandy velké a langury čínské. Chlouba města Chebu Špalíček je prožraný červotočem a dřevokaznou houbou. Na Brněnské přehradě proběhla druhá soutěžní ohňostrojová show, třetí ohňostrojová show je naplánována na sobotu 10.6.2017. V německém Oldenburgu zaútočil nožem Syřan na svého krajana, a pobodal ho za to, že krajan si dal zmrzlinu a cigárko přes den v době ramadánu (což je podle nich zrovinka teďka, a oni smí jíst, pít a kouřit až po západu Slunce). Americká NASA si z 18300 lidí vybrala do výcviku 12 budoucích astronautů. Z Bajkonuru odstartovala ruská raketa Proton-M s americkou telekomunikační družicí EchoStar1. Velká Británie má dneska parlamentní volby.

• korloid
    korloid, 7.6.17 17:47:30  

Vzhledem k nepopiratelnému faktu, že se po mně bude chtít v srpnu denní hlášení o tom, co se píše na netu, je načase začít s trénováním. Klidně mi semka může napsat kdokoli, ať se to nějak naučím literárně tříbit. Tákže dneska máme středu 7.6, a co se píše na netu: Váleční štváči řvou jak rozmazlený holky při porodu, ale nějak se mi nepodařilo pobrat proč vlastně. Jsou naštvaní, že jim nevycházej provokace, za které vydali peníze? Na linii občanské války na Ukrajině začala vládní vojska útočit na povstalce. OBSE mlčí a nijak se nevyjadřuje, i když má dohlížet na klid zbraní a krotit vášně. Chtí vládní vojska dotovaná americkými zbrojaři vyprovokovat povstalce, ať požádají Rusko o zbraně? V Sýrii na vládní vojska útočí americká armáda, přestože USA Sýrii nevyhlásila válku. Co tím sledují? Opět jde pouze o zisky pro americké zbrojovky? Nebo chtí, aby Sýrie požádala Rusko o výraznější zapojení? Prezident Ruska ani v jednom případě nehodlá nijak zakročit, maximálně nějakou slovní intervencí. Asi mu zamotala hlavu novinářská otázka, zda by šel s gayem do sprch, na niž pan Putin odpověděl, že nikoli, aby ho neprovokoval. Možná teďka přemýšlí o tom, jak vlastně gayové fungují. Osobně žádného neznám, tak mu nemohu poradit, ale zdravej selskej mi říká, že gay je obyčejný člověk, kterého bude rajcovat jen pár vybranejch jedinců, ale ne muži všeobecně, stejně jako ženy nerajcují muži všeobecně, ale každá máme slabost pro určité jedince či specifické znaky. A co se píše dál: V Ghaně se usidlují ve velkém čínští zlatokopové, a mimo oficiální kanály ze země odváží vytěžené zlato. Ničí tím africkou přírodu a nepomáhají ekonomické situaci země. A v našich luzích a hájích? Pan premiér si asi začíná uvědomovat, že takhle volby nevyhraje. Vůbec jsem nepochopila proč porušil koaliční smlouvu, a tím si podřízl větev, na které dosud pohodlně seděl - přece státní korunové dluhopisy vymyslel bývalý ministr financí pan Kalousek, a napakovalo se na nich hejno lidí, krom dalších i pan Babiš. To, že tak učinil, znamená, že dokonale pochopil kapitalismus. A komu jinému bych měla odevzdat hlas v dalších volbách než tomu, kdo se dobře orientuje v kapitalistickém tržním prostředí, které máme? Pane Babiš, volila jsem Vás už minule, protože jsem měla dojem, že se vyznáte, teďka Vás budu volit znova, protože už mám jistotu, že to tak je.

• korloid
    korloid, 29.4.17 14:19:38  

Časový efer na vracení času je podle mě analogie k tomu, že při prožívání nějaké situace se dokážeme ve své paměti vrátit do podobné situace ve své minulosti, a pokud tehdejší řešení nevyhovovalo, můžete v současnosti zvolit řešení jiné.

• korloid
    korloid, 18.4.17 06:24:55  

Časoděj Eflarius se proslavil větou: Čas je na naší straně.
    Kdo z vás měl někdy intenzivní okamžik uvědomění si, že čas pracuje pro něho tj.na jisté životní úrovni se mu povede čím dál tím lépe (bude spokojenější)?

• korloid
    korloid, 16.4.17 08:17:54  

Život každého z nás je svým způsobem tourbillon, přičemž vstupy na jednotlivé kruhy jsou životní rozhodnutí, která jsme v průběhu života učinili.

• korloid
    korloid, 7.4.17 17:54:32  

Eflara a Ostala - dva světy, na nichž se Časodějové odehrávají. Ostala se podobá Zemi, Eflara je podle mne to, čemu se říká říše fantazie. Někteří lidé tvrdí, že říše fantazie jsou vlastně paralelní světy. Je to podle vás pravděpodobné?

• korloid
    korloid, 1.4.17 07:55:34  

Dostal se vám do ruky díl druhý: Srdce času?

• korloid
    korloid, 1.4.17 07:55:16  

Dostal se vám do ruky první díl: Klíč k času?

• korloid
    korloid, 1.4.17 07:53:26  

Překladatelka Mgr. Martina Pálušová Ph.D. odvedla prvotřídní práci.

Převelice děkuji, paní překladatelko, že jsem se díky Vám mohla s těmito nádhernými knížkami seznámit.

• korloid
    korloid, 1.4.17 07:43:25  

Spisovatelka Natalja Ščerba o vzniku svého díla řekla: "Časoděje jsem psala pět let, pět let jsem se je pokoušela vydat a už jsem byla opravdu zoufalá, ale nakonec jsem se doslechla o nakladatelství Rosman, které uspořádalo obrovský konkurz, do kterého se přihlásilo na tři tisíce autorů. Já jsem vyhrála a nakladatelství do mě zainvestovalo."
    Celý rozhovor s autorkou najdete zde:
    http://www.klubknihomolu.cz/134206/popelku-si-poustime-kazde-vanoce-priznava-natalja-scerba/