Časodějové

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
korloid (2018-03-21 17:34:33)
Časodějové
Založeno: 1. 4. 2017 | Příspěvků: 42 | Členů: 1
Správci: korloid (hlavní)

Natalja Ščerba a její dílo Časodějové v překladu Martiny Pálušové. Fórum pro každého, koho tato hexalogie zaujala: Klíč k času, Srdce času, Hodinová věž, a zbylé se překládají.
A jinak se tady může debatit i o jiných věcech, páč všechno souvisí se vším.

https://www.youtube.com/watch?v=LJ1CtYBM0QY

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • korloid
  korloid, 21.3.18 17:19:49  
   

  Pro nově příchozí, ať víte, kdo je správcem:
  Můj monogram v občance při čtení zdola nahoru je AV.
  Jsem člověk čili kvantová bytost jako každý z vás. Akorát na rozdíl od prozatím většiny z vás mám možnost vidět věci z víc úhlů, protože se učím využívat kvantový svět, jehož jsem součástí. Díky tomu vím, že v jedné paralelní dimenzi žiji jako Anna Vasiljevna (matka Rasputina). A protože jsem v tomhle našem světě byla počata i porozena ve znamení Ohnivého Koně, časoprostorovou branou v Časodějích je pro mne Vasilisa Ohnivá.
  Kdo bude mít zájem, s tím se podělím o všechny poznatky, které se mi podařilo získat dosud, i o ty, které cestou teprve potkám.

 • korloid
  korloid, 24.2.18 07:34:25  
   

  Zimní olympijské hry 2018 - tak už máme 7 kousků medailí a odpoledne možná přidáme ještě jednu - bronz hokejistů.:15:
  O Němcích se říká, že aby mohli něco udělat, potřebují manuál. Na zlato v hokeji manuál mají: Naše Nagano. Zítra ráno držím palce jim. Rusové prominou, ale oni už mají zlatých ol.medailí z hokeje několik, Němci žádnou. Navíc Rusové resp.Rusky zvítězily v krasobruslení - krásně to zajely holky, moc pěkně. A pochlubily se, že mají mladinkou kolegyni, takže na příští olympiádě budou celé stupně vítězů patřit už jen jim.

  • korloid
   korloid, 24.2.18 07:45:31  
    

   Aby mohli mít Rusové na závěrečném ceremoniálu svou vlajku, museli zaplatit 15 milionů dolarů. MOV si peníze vzal s tím, že jde o pokutu za systematický doping.

   • korloid
    korloid, 25.2.18 14:19:34  
     

    A stejně jim vlajku nepovolili. Být Rusama, očesala bych výdaje na organizace, které je poškozují. Američané a Izraelci už to praktikují až na úroveň vydírání, je načase, aby se zamysleli nad plýtváním svými zdroji i Rusové.

  • korloid
   korloid, 25.2.18 08:32:50  
    

   Vyhráli Rusové, dá se než blahopřát, bitva to byla hodně velká a dobrá. Němci z historie měli bronz, dneska berou zasloužené stříbro, a budoucnost jim jednou to zlato taky dá. Ti hráči mají perspektivu. A po počátečním smutku se při přebírání stříbra už usmívali, jak by taky ne, vždyť úspěch to je jednoznačný.

 • korloid
  korloid, 14.1.18 07:04:13  
   

  Termín časoprostor se používá proto, že čas je jedním z rozměrů našeho světa, kterým lze putovat. Dopředu i dozadu. Vpřed to umíme každý - stárneme, čas přibývá. Dozadu to umíme jen v duchu - vzpomínáme, čas, který uplynul od příhody, na kterou vzpomínáme, do doby, kdy vzpomínáme, jakoby zmizel = kvantové myšlení (nevracíme se postupně časem do minulosti, nemyslíme na všechny události, které následovaly, ale myslíme rovnou na tu událost, o které chceme přemýšlet).

 • korloid
  korloid, 1.1.18 12:46:45  
   

  Pevné zdraví i nervy, přiměřeně úspěchů a štěstí, klid a pohodu v roce 2018 všem. :15:

 • korloid
  korloid, 24.12.17 13:05:45  
   

  Klidné a pohodové prožití vánočních svátků všem. ☺ ♥

 • korloid
  korloid, 9.12.17 08:16:10  
   

  Pan Babiš prohlásil, že on i pan Zeman polarizují společnost. Pan Zeman se v tom vyžívá, panu Babišovi to vadí.
  Ano, zvolila jsem správně, tenhle výrok je v absolutním souladu s mým pozorováním. Proto jsem myslela, že by už pan Zeman nemusel být prezidentem, jenže po jednoznačném vyjádřením všech ostatních kandidátů, že pana Babiše premiérem jmenovat nechtí, je jedinou možnou volbou právě pan Zeman, jinak by investice do pana Babiše neměla smysl. Takže pane Babiš, musíte to nějak vyrovnávat, ostatně kdo jiný než Vy by to ustál. Panoptika politiků už bylo dost. Blekoty nebrat!

 • korloid
  korloid, 7.12.17 16:46:18  
   

  A máme čas vánoc, ideální doba na pečení, dneska jsem připravila těsto na perníčky (žitná a pšeničná mouka, moučkový cukr, jedlá soda a koření Medový perník Kotány, máslo, sádlo, vejce a med) a v sobotu budu péct. A dneska bude vegetariánská večeře: Do zapékací misky jsem dala na dno i na stěny máslo, a vrstvím: na dno jsem vyskládala nakrájenou šalotku na kolečka, posolila, zalila jsem to půlkou směsi (promíchaný špenátový protlak, mám ochucený, takže jsem přidala už jen smetanu a trošku sušeného česneku), na to jsem dala vrstvu strouhaného 45% eidamu, a další vrstvu tvoří kousky bramborového těsta (hotové gnoči na mě nedělaly v regálu správný dojem), potom další vrstvu tvoří druhá půlka špenátovosmetanové směsi a navrch jsem dala zbytek strouhaného sýra. A do trouby na dvě hodinky zapéct.:15:

  • korloid
   korloid, 7.12.17 19:34:33  
    

   Tak hodinka na zapečení v pohodě stačila 120-140 stupňů.
   Těsto se povedlo, perníčky budou eňo něňo.

  • korloid
   korloid, 8.12.17 18:33:45  
    

   A peču dneska. Perníkoví šněčci, žabičky, prasátka a komety, krásně to voní. Zviřátka poslepuju marmoškou a poleju, a možná obalím v kokosu. Uvidíme zítra, jak přijdu ucaprtaná z procházky a nákupů, co se mi bude chtít dělat. :1:

 • korloid
  korloid, 2.12.17 09:39:20  
   

  Prstíky: hmat, čich, chuť, zrak, sluch, intuice, emoce, inspirace, empatie, univerzální vědomí.
  Autor Bernard Werber a jeho knihy o Mravencích.

 • korloid
  korloid, 5.11.17 18:21:10  
   

  https://www.youtube.com/watch?v=OxNQQz7JIsg

  • korloid
   korloid, 5.12.17 16:42:57  
    

   https://www.youtube.com/watch?v=5hsBw9K0ZPs

   Oči jsou okna do duše, a okna se čas od času musí umýt, aby jimi bylo dobře vidět. Kdo ztratil někoho blízkého kvůli vojenské službě, najde v téhle písničce zaručený mycí prostředek.
   Sice tady máme po převratu bezdomovce a nezaměstnané, ale za to, že nikdo už nemusí na povinnou vojenskou službu ten samet Stál.

 • korloid
  korloid, 20.10.17 17:38:33  
   

  Občanská povinnost splněna, uvidíme v neděli, jak to letos dopadlo. :15:

  • korloid
   korloid, 21.10.17 19:35:29  
    

   Překvapení. Jedním slovem překvapení. Na tak brutální kampaň hodně slušný výsledek pro Ano. Blahopřeji. Ovšem s kým sestaví vládu, to jsem zvědavá. Pohodlnou sněmovní většinu by zajistilo Ano+SPD+KSČM. Co nakonec vznikne, to se nechám překvapit. Jisté je, že stejně jako pan Babiš chci stabilní vládu, která tu vydrží čtyři roky bez vyhrožování a skopočin s předčasnýma volbama a podobně.

   • korloid
    korloid, 22.10.17 09:07:42  
     

    Omlouvám se, že jsem zapomněla na STAN. Ty bych do koalice vzala také, a dala bych jim Ministerstvo pro místní rozvoj, aby předvedli, jestli je možné mít komunální i vládní politiku od jedněch, protože našemu starostovi, který do STAN patří, příští rok hlas dám. A protože ke komunálu patří strážníci, tak ještě Ministerstvo vnitra.

    SPD bych dala Ministerstvo zahraničí, páč když jsme doteďka byli tepáni od EU, že jsme nespolupracující, tak pak by nám už nadávali právem čili odstraníme nepravedlnost. Dalším ministerstvem v jejich podání by tedy bylo Ministerstvo spravedlnosti. A protože jim leží na srdci bezpečnost republiky, tak samozřejmě Ministerstvo obrany. A ještě ministerstvo kultury, protože tu hymnu na počest vítězství střihli dokonale, to se mi líbilo, to jim sedlo.

    KSČM bych dala Ministerstvo životního prostředí, ať si uklidí ten bordel, co po nich leckde zůstal, a ohlídaj všechny, co ho tvoří nyní. A Ministerstvo zemědělství, protože na sebe navazují, a co si budeme povídat, zemědělství uměli, to je snad jediné za těch čtyřicet let, za co je lze upřímně pochválit.

    Na ANO pokud dobře počítám zbývají Ministerstva financí, dopravy, školství, zdravotnictví, práce a průmyslu.

    Pokud vytvoří jeden tým, což by podle mne fungovat mohlo, a potáhnou za jeden provaz, měli by jistotu, že jim to za čtyři roky hodí lidi znova, protože manažerské řízení je přesně to, co potřebujeme.

    • korloid
     korloid, 22.10.17 09:29:40  
      

     Premiérem bych zvolila pana Babiše.

     Vzhledem k tomu, že kdyby zůstal podnikatelem, žádné vyšetřování by nebylo, nemá opodstatnění ani vyšetřování, když politikem je = skutečně jsou to pouze účelové kauzy. A co se týče Slovenska: pokud by byl agent, tak si zaplatil výmaz jako všichni ostatní bohatí. Pokud to neudělal, znamená to, že o tom nevěděl, takže agent STB nebyl. Proč nechtí ouřadové zbavit mlčenlivosti samotné estébáky? Protože by vyplulo na povrch, že polovina z nich byla natolik slušná, že nechtěli ubližovat lidem, a tak si ty údaje vymýšleli - což řekl i před tím soudem, a je to pravda. Jenže všichni estébáci mají od státu placenou výsluhovou penzi, a tak druhá půlka alias všiváci nechtí, aby se tyhle penízky jakýmkoliv způsobem zpochybnily, proto trvají na mlčenlivosti. Je to hnus velebnosti, a proto jsem dala hlas nevinnému.

     • korloid
      korloid, 24.10.17 06:01:51  
       

      PRESUMPCE NEVINY. Žasnu nad tím, jak v naší republice fungují prokurátoři. Paní Nagyová-Nečasová, paní Jourová a další vazebně stíhaní a následně soudem uznáni nevinní. Policejní vyšetřování, vazební stíhání, vykonstruované procesy jako nástroj zničení kariéry. Prokurátor přece musí znát zákony! Chce lepší práci ministerstev vnitra a spravedlnosti. Za každý zpackaný případ prokurátorovi napomenutí, po deseti napomenutích odvolat z funkce státního zástupce a buď přeřadit na nějakou pozici, kde jeho neznalost zákonů nevadí nebo propustit. Vykonstruované kauzy a hony na čarodějnice těžce poškozují zahraniční obraz České republiky. Ta osobní zamindrákovanost a závist musí z práva zmizet.

 • korloid
  korloid, 11.10.17 06:12:34  
   

  Chvíle napětí: dorazí kytarista nebo jiný návštěvník? :15:

 • korloid
  korloid, 17.9.17 10:24:45  
   

  Časodějové třetí díl Hodinová věž je doma. :15: Elena pořád nemá ráda Vasilisu, takže Severin dovolí své dceři odstěhovat se k babičce Černé královně.

 • korloid
  korloid, 3.9.17 08:04:09  
   

  Ranní páteční inspirace aneb ráno 1.9.17 moudřejší večera 31.8.17:
  Kvantová fyzika je jako ohlédnutí se tj. pokud mám množství čili kvantum vzpomínek, mohu se ohlédnout a analyzovat, jaký tvoří řetězec. Rozhodujícím faktorem je úhel pohledu: podle úhlu pohledu jsou tytéž události článkem různých řetězců. Alias všechno souvisí se vším. Jakmile znám řetězec, mohu využít svou schopnost motýla a mávnutím křídel ovlivnit následné dění - je to jako tzv.zadní steh: z jedné strany jde o sérii jedné řady jednotlivých stehů, z druhé strany jde o souběžnou dvouřadu: udělám steh, potom se o půl stehu vrátím a udělám zase klasický steh, který přesahuje minulý o polovinu.

 • korloid
  korloid, 10.8.17 18:10:03  
   

  Dnes v 9:31 hodin se narodil vnouček Jáchym. 3500 gramů, 50 cm. Kluk jako buk, podoba je jasná, toho by nám nemohli vyměnit, hnedka bychom si ho poznali. :1: Nejraději je u mámy, ale i v postýlce se mu líbí a spinká. Čas od času otevře očička, jestli je máma a táta pořád u něj, a jídlo mu nedělá sebemenší problém. Táta byl u porodu, poskytoval oporu mamince a posléze přestřihl pupečník. Jája měl ruku u hlavy, takže maminka musela tlačit ze všech svých sil, ale zvládla to, všichni jsou zdraví, takže se může jít slavit! :1:

 • korloid
  korloid, 6.7.17 10:08:54  
   

  Kdo má v ruce kotletovku, toho nezajímá žádná roštěnka.

  Perunova krev I, II, Hustej nářez I,II,III, Lovci, Příliš dlouhá swingers party a Velké problémy v Malém Vietnamu. Akční srdcovky současné české spisovatelské elity.

  Jiří Kulhánek, František Kotleta, Jan Pohunek, Martin Moudrý...

  • korloid
   korloid, 9.12.17 09:31:32  
    

   Dvě kotletovky jsou na cestě, dorazí v pondělí nebo úterý, a tím budu mít všechny. A překvápko! Tipovala jsem, že za pseudonymem stojí pan Jiří Kulhánek, ale podle nakladatelství je to pan Leoš Kyša (předseda klubu skeptiků. Kotletovky jsou bezva fantasy se správným koncem, k tomu mi nějak skepticismus nesedí. Takže v jedné roli pan Kyša fixluje, a na knížky to nevypadá:15:). Přijdou akorát, holky moje placatý. Aspoň se mozek nebude nudit.
   Celej svět čeká na 9.2.2018 na zahájení zimní olympiády v Jižní Koreji. Pro mne to datum má jiný význam - 23 let - dne 9.2.1995 navečer se bráška zastřelil, dva dny po svých šestadvacátých narozeninách, když se předtím 26.12.1994 se mnou rozloučil polibkem, aniž bych já tušila, že je na rozloučenou. Nedopadlo to podle našich představ před zahájením hry, což? Co se dá dělat, hlavně že jsme zas všichni čtyři pohromadě v čtyřžloutkovém vejci. Halt to vezmem ještě jednou, a narodíme se znova po roce 2950...jestlipak ještě budou fungovat klasické rodiny? :2:

   • korloid
    korloid, 21.3.18 17:28:05  
     

    Slováci mají Jánošíka, my máme Jana Sladkého Kozinu.
    Bráška se zastřelil po hádce s otcem dne 9.2.1995 svou vlastní legálně drženou flintou. Otec zemřel při plném zdraví 8.2.2007.

 • korloid
  korloid, 8.6.17 17:36:37  
   

  A dneska 8.6.2017 nám netem připlavaly tyto zprávičky: Začneme doma: od 1.7.2018 budou řidičské průkazy stát 200 korun. ZOO Praha představila vítězný návrh expozice pandárium pro pandy velké a langury čínské. Chlouba města Chebu Špalíček je prožraný červotočem a dřevokaznou houbou. Na Brněnské přehradě proběhla druhá soutěžní ohňostrojová show, třetí ohňostrojová show je naplánována na sobotu 10.6.2017. V německém Oldenburgu zaútočil nožem Syřan na svého krajana, a pobodal ho za to, že krajan si dal zmrzlinu a cigárko přes den v době ramadánu (což je podle nich zrovinka teďka, a oni smí jíst, pít a kouřit až po západu Slunce). Americká NASA si z 18300 lidí vybrala do výcviku 12 budoucích astronautů. Z Bajkonuru odstartovala ruská raketa Proton-M s americkou telekomunikační družicí EchoStar1. Velká Británie má dneska parlamentní volby.

 • korloid
  korloid, 7.6.17 17:47:30  
   

  Vzhledem k nepopiratelnému faktu, že se po mně bude chtít v srpnu denní hlášení o tom, co se píše na netu, je načase začít s trénováním. Klidně mi semka může napsat kdokoli, ať se to nějak naučím literárně tříbit. Tákže dneska máme středu 7.6, a co se píše na netu: Váleční štváči řvou jak rozmazlený holky při porodu, ale nějak se mi nepodařilo pobrat proč vlastně. Jsou naštvaní, že jim nevycházej provokace, za které vydali peníze? Na linii občanské války na Ukrajině začala vládní vojska útočit na povstalce. OBSE mlčí a nijak se nevyjadřuje, i když má dohlížet na klid zbraní a krotit vášně. Chtí vládní vojska dotovaná americkými zbrojaři vyprovokovat povstalce, ať požádají Rusko o zbraně? V Sýrii na vládní vojska útočí americká armáda, přestože USA Sýrii nevyhlásila válku. Co tím sledují? Opět jde pouze o zisky pro americké zbrojovky? Nebo chtí, aby Sýrie požádala Rusko o výraznější zapojení? Prezident Ruska ani v jednom případě nehodlá nijak zakročit, maximálně nějakou slovní intervencí. Asi mu zamotala hlavu novinářská otázka, zda by šel s gayem do sprch, na niž pan Putin odpověděl, že nikoli, aby ho neprovokoval. Možná teďka přemýšlí o tom, jak vlastně gayové fungují. Osobně žádného neznám, tak mu nemohu poradit, ale zdravej selskej mi říká, že gay je obyčejný člověk, kterého bude rajcovat jen pár vybranejch jedinců, ale ne muži všeobecně, stejně jako ženy nerajcují muži všeobecně, ale každá máme slabost pro určité jedince či specifické znaky. A co se píše dál: V Ghaně se usidlují ve velkém čínští zlatokopové, a mimo oficiální kanály ze země odváží vytěžené zlato. Ničí tím africkou přírodu a nepomáhají ekonomické situaci země. A v našich luzích a hájích? Pan premiér si asi začíná uvědomovat, že takhle volby nevyhraje. Vůbec jsem nepochopila proč porušil koaliční smlouvu, a tím si podřízl větev, na které dosud pohodlně seděl - přece státní korunové dluhopisy vymyslel bývalý ministr financí pan Kalousek, a napakovalo se na nich hejno lidí, krom dalších i pan Babiš. To, že tak učinil, znamená, že dokonale pochopil kapitalismus. A komu jinému bych měla odevzdat hlas v dalších volbách než tomu, kdo se dobře orientuje v kapitalistickém tržním prostředí, které máme? Pane Babiš, volila jsem Vás už minule, protože jsem měla dojem, že se vyznáte, teďka Vás budu volit znova, protože už mám jistotu, že to tak je.

 • korloid
  korloid, 29.4.17 14:19:38  
   

  Časový efer na vracení času je podle mě analogie k tomu, že při prožívání nějaké situace se dokážeme ve své paměti vrátit do podobné situace ve své minulosti, a pokud tehdejší řešení nevyhovovalo, můžete v současnosti zvolit řešení jiné.

 • korloid
  korloid, 18.4.17 06:24:55  
   

  Časoděj Eflarius se proslavil větou: Čas je na naší straně.
  Kdo z vás měl někdy intenzivní okamžik uvědomění si, že čas pracuje pro něho tj.na jisté životní úrovni se mu povede čím dál tím lépe (bude spokojenější)?

 • korloid
  korloid, 16.4.17 08:17:54  
   

  Život každého z nás je svým způsobem tourbillon, přičemž vstupy na jednotlivé kruhy jsou životní rozhodnutí, která jsme v průběhu života učinili.

 • korloid
  korloid, 7.4.17 17:54:32  
   

  Eflara a Ostala - dva světy, na nichž se Časodějové odehrávají. Ostala se podobá Zemi, Eflara je podle mne to, čemu se říká říše fantazie. Někteří lidé tvrdí, že říše fantazie jsou vlastně paralelní světy. Je to podle vás pravděpodobné?

 • korloid
  korloid, 1.4.17 07:55:34  
   

  Dostal se vám do ruky díl druhý: Srdce času?

 • korloid
  korloid, 1.4.17 07:55:16  
   

  Dostal se vám do ruky první díl: Klíč k času?

 • korloid
  korloid, 1.4.17 07:53:26  
   

  Překladatelka Mgr. Martina Pálušová Ph.D. odvedla prvotřídní práci.

  Převelice děkuji, paní překladatelko, že jsem se díky Vám mohla s těmito nádhernými knížkami seznámit.

 • korloid
  korloid, 1.4.17 07:43:25  
   

  Spisovatelka Natalja Ščerba o vzniku svého díla řekla: "Časoděje jsem psala pět let, pět let jsem se je pokoušela vydat a už jsem byla opravdu zoufalá, ale nakonec jsem se doslechla o nakladatelství Rosman, které uspořádalo obrovský konkurz, do kterého se přihlásilo na tři tisíce autorů. Já jsem vyhrála a nakladatelství do mě zainvestovalo."
  Celý rozhovor s autorkou najdete zde:
  http://www.klubknihomolu.cz/134206/popelku-si-poustime-kazde-vanoce-priznava-natalja-scerba/