Píšeme sci-fi/fantasy (nejen beta reading)

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
KarelKeslly (2016-12-01 04:27:24)
Píšeme sci-fi/fantasy (nejen beta reading)
Založeno: 22. 11. 2016 | Příspěvků: 2 | Členů: 1
Správci: KarelKeslly (hlavní)

Píšete povídky romány na toto téma?
Pokud chcete, tak se podělte o vaši tvorbu.
Fórum umožňuje takzvaný beta-reading, což znamená konstruktivní kritiku před vydáním do oběhu v nakladatelství.

Ať je v tom pořádek:
1. Název knihy/povídky
2. počet stran
3. krátká ukázka/odkaz na celé dílo/anotace

Cílem je, aby se vzájemně betovali lidi, kteří by si danou povídku/ román přečetli, i když nebyli požádáni od autora. Když dílo hodnotí cílový čtenář, je nejlepší co může být.

Zásada je mravní kodex pro všechny!

http://www.vaseliteratura.cz/souteze/literarni-souteze

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • KarelKeslly
  KarelKeslly, 22.11.16 00:11:56  
   

  Per-Zeus 0.0.5 - beta

  123 stran - 56000 slov (příběh je ve 111dni,má trvat 997let)

  Příběh začíná na konci dvacátého století, ale náš hrdina skrze sny a jiné techniky se dostane do budoucnosti a minulosti, kdy zjistí, že každý 7000 let se lidstvo podrobí testu. Pokud selže tento test, tak se zaplaví svět (potopa světa) a vše se opakuje s drobnými změnami, včetně jeho života. Ten zjistí, že je blíž, než si původně myslel, a také se dozví, že jeho osud byl předurčeno před více než 10 eóny (podesáté se bude Big Bang opakovat, pokud něco nebude dělat jinak). Podaří se mu prolomit proroctví, nebo je velký třesk nevyhnutelný, protože žije v uzavřené smyčce?

  https://uloz.to/!j3Eb9i0w6cbX/per-zeus-0-0-5-beta-pdf

  • KarelKeslly
   KarelKeslly, 22.11.16 00:13:15  
    

   Ukázka z díla:

   (Sen – 0032 – Černá vdova)
   Zase jsem měl živý sen…
   Lea byla už uvnitř pyramidy a setkala se s Terkou. Padli si obě do náručí. Avšak vůdce kmene,který seděl a nic neříkal se pojednou zvedl a řekl: „Pojď, teď jsi na řadě ty.“
   „Jak na řadě?“
   „Dotkni se kamene...“ a Lea pochopila. Pomalu přistoupila ke kameni bohů a dotkla se. Kámen začal měnit barvu a černat.
   Vůdce to nevydržel a vykřikl hrůzou: „Černá vdova!!!“
   Tu se Lei oči zatměly a pocítila obří nenávist. Světýlko, které plápolalo v její duši pohaslo. V mžiku ji ruka sjela k opasku, nahmátla nůž a zabodla ho starci přímo do oka… Bylo to tak rychlé, že ani Terka se svými reakcemi nemohla udělat nic.
   „Co si to proboha udělala?!“
   „Jdi ode mě pryč, nesnáším světlo!!!“ duše Terky teď zářila čirým světlem a to Lea vycítila.
   „Jak si mohla…?!“
   „Drž hubu,nebo ti ji zavřu nožem,“ a rozmáchla se po ní. Terka tak tak uhnula. Bylo vidět, že se schyluje k zápasu na život a na smrt. Leiny oči žhnuly hněvem, Terčiny byly zality slzami.
   Pojednou se Lea vymrštila jako dravec, když vzlétá a skočila na Terku. Ta neměla ani čas, ani sílu uhnout, jak z toho celého byla v šoku. Lea využila všeho, čeho se naučila u mistra… bojovému umění a drtila Terku jako parní válec. Terka se sem tam zmohla na pár úderů, ale nepomáhalo to. Lea získala nějak moc velkou sílu a pak ty chvaty, to Terka neznala. Co chvíli byla dole a Lea se jí sápala po hrdle. Nože o sebe řinčely, jak narážela čepel na čepel. Ještě že tak. Terce už docházely síly… Bylo to neuvěřitelné, jakou měla nad ní Černá vdova převahu… Tu se Černá vdova napřáhla k poslednímu úderu… konečnému, co to měl skoncovat. Ale Terce se podařilo vymanit se ze sevření a vší zbylou silou jí zabodla nůž do břicha.
   „Tu máš!!!“
   Černá vdova se pojednou zarazila, jak ji křeč z břicha vlétla do tváří. Udělala krok vzad a zapotácela se. Terka na nic nečekala a utíkala ven z pyramidy… cesta byla volná. Jen co se dostala z pyramidy, tak se tato pyramida zatřásla a horní kameny zavalily průchod. Černá vdova byla uvězněna!!!