Píšeme sci-fi/fantasy (nejen beta reading)

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
KarelKeslly (2017-01-12 11:12:42)
Píšeme sci-fi/fantasy (nejen beta reading)
Založeno: 22. 11. 2016 | Příspěvků: 3 | Členů: 1
Správci: KarelKeslly (hlavní)

Píšete povídky romány na toto téma?
Pokud chcete, tak se podělte o vaši tvorbu.
Fórum umožňuje takzvaný beta-reading, což znamená konstruktivní kritiku před vydáním do oběhu v nakladatelství.

Ať je v tom pořádek:
1. Název knihy/povídky
2. žánr
3. počet stran
4. krátká ukázka/anotace

Cílem je, aby se vzájemně betovali lidi, kteří by si danou povídku/ román přečetli, i když nebyli požádáni od autora. Když dílo hodnotí cílový čtenář, je nejlepší co může být.

Zásada je mravní kodex pro všechny!

http://www.vaseliteratura.cz/souteze/literarni-souteze

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 14.12.16 12:01:38  

název: Per-Zeus
    žánr: sci-fi duchovní román
    stran: 144 (370tis.slov) - prozatím

anotace:
    Na konci roku 2042 byla založena organizace X-Force, jako důsledek na množící se zprávy o UFO.

Kapitán - velitel - Jiří Novák má zvláštní sny o konci světa. Dostává se ve snech na různá místa a zjišťuje hrozivé proroctví. Podaří se mu jej prolomit?

Příběh začíná na konci dvacátého století, ale náš hrdina skrze sny a jiné techniky se dostane do budoucnosti a minulosti, kdy zjistí, že každý 7000 let se lidstvo podrobí testu. Pokud selže tento test, tak se zaplaví svět (potopa světa) a vše se opakuje s drobnými změnami, včetně jeho života. Ten zjistí, že je blíž, než si původně myslel, a také se dozví, že jeho osud byl předurčeno před více než 10 eóny (podesáté se bude Big Bang opakovat, pokud něco nebude dělat jinak). Podaří se mu prolomit proroctví, nebo je velký třesk nevyhnutelný, protože žije v uzavřené smyčce?

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 14.12.16 12:02:08  

Vzbudil jsem se ještě před budíkem a hned, co jsem se probral, tak jsem utíkal do řídícího střediska. Šlo o Terku, je v pořádku, letí na základnu? Ano. Už byla na cestě. Vzala si letoun, který jsme tam nechali a za sebou „táhla“ drony.
      „Letky řady G a B na start!“ zaznělo od pultu, když jsem vkročil do místnosti.
      „Co se děje?“
      „Droni pronásledují Terezu a to vytrvale, vypadá to, že budeme muset bránit bázi!“
      „Dobře, jdu se připravit, beru si G15-ku,“ a už jsem utíkal na start.
      Technici dělali poslední předstartovní přípravy a piloti se připravovali v zasedačce.
      „Tereza letí k nám a táhne za sebou drony, vypadá to, že budeme muset bránit bázi!“
      „Terén známe, tak to nebude tak těžké.“
      „Jak se to veme, je jich celkem velký chumel.“
      „Kolik jich je?“ zeptal se Pavel.
      „Asi 300 a vypadá to na lepší verzi,“ odpověděl zachmuřeně Evžen.
      „Podle čeho tak usuzuješ?“ zeptal jsem se Evžena.
      „Jsou rychlejší, než ti, se kterými jsme se zatím setkali.“
      „Hmmm… to bude zajímavé, jsem zvědav, co nám cizáci připravili tentokrát.“
      „To se uvidí, až vzlítnete.“
      „Dobře, všichni na start,“ zavelel jsem.
      Celá skupina se přesunula do hangáru k letadlům. Motory zařvaly a my vzlétly.
      „Tady Tereza, volám základnu,“ ozvalo se ve sluchátkách.
      „Ano Terko, co se děje?“
      „Jednoho jsem se pokusila sundat, ale jen co střela narazila do drona, tak se aktivoval jeho štít.“
      „A sakra, tak to jsem tu tedy ještě neměli… Piloti pozor!!! Droni jsou zaštítěni!“
      „Zde velitel, rozumíme.“
      „Támhle je Terka, už ji vidím...“ ozvalo se s bitevníku Dáši.
      „Žádné ukvapené závěry lidi, nevíme, co můžeme od dronů čekat, tak opatrně,“ upozorňoval jsem piloty.
      „Jasně, dáme si bacha,“ zaznělo od Erika.
      „Volám základnu, droni jsou větší a mají lepší manévrovací schopnosti!“ zaznělo od Terky.
      „Slyšel jste veliteli?“
      „Ano, jsem stále na příjmu.“
      „Tady B-4, už je vidím...“
      „Žádné skopičiny, hezky jednoho po druhém… zapněte štíty a do nich!!!“
      Letěli jsme právě nad horami, pod námi malebná krajinka a klid. Ve vzduchu to však vypadalo jinak…
      „B-7, dostal jsem ho, jdu po dalším!“
      „Géčka, naleťte na houf zprava,“ ozvalo se z řídícího centra.
      Bitva začínala a právě kolem mě prolétla Terka.
      „Terko, tady velitel, leť na základnu...“
      „Dobře.“
      „Velitel základně, odmontujte ten silný vrhač z bitevníku a vyměňte ho za slabší.“
      „Proč veliteli?“
      „Možná je nedostaneme všechny a vrhač bude na základně potřeba, pokud na ni zaútočí.“
      „Dobře, jen co bitevník přistane, dáme se do toho.“
      „Terko, jakmile dojde k výměně, hned se vrať, budeme tě potřebovat...“
      „Rozumím.“
      Bitva probíhala poněkud chaoticky. Droni opravdu dovedli lépe manévrovat a tak je zasáhnout bylo obtížné. Nehledě na jejich štíty.
      „Základno, potřebujeme posily!“
      „Vyhlašuji pohotovost letkám C1, C2 a C3,“ zaznělo na základně z řídícího střediska.
      „Volám základnu, droni prorazili a letí k vám. Vztyčte ochranou bariéru!“
      „Rozumím, pošleme všechny letky do vzduchu a hezky je tu přivítáme.“
      „Všem letkám, všem letkám, pohotovost... čtvercem dvacet přilétají droni!“

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 14.12.16 12:03:18  

„Zde velitel D-1, jsme připraveni.“
        „D-čko start.“
        Všechny letky už byly ve vzduchu a bojovaly. Avšak droni se neúprosně blížili k základně. Vypadalo to, že přeci jen dojde na zbraně základy…
        „Formace disků!!! Čtverec 32! Jsme prozrazeni!!!“
        „Vidím základno, jdeme po nich, se zbylými drony se budete muset vypořádat vy.“
        „Dobře.“
        Droni dolétly až k základně, avšak automatická obrana fungovala spolehlivě. Silové pole drželo a zbraně základny spustily palbu.
        My jsme se mezitím pustili do disků… Nebylo to však jednoduché. Jednalo se o vylepšené disky, které byly až nechutně rychlé…
        „Nesmí se dostat k základně!!!“
        „Jdeme na to…hoši!!!“ zaznělo od Dáši, která byla už velitelem bitevníků.
        Bitva probíhala asi 3000km od základny, ale disky se probíjely kilometr po kilometru k základně. Nejedno letadlo už sundaly. Měli jsme nemalé ztráty…
        „Základno, počítejte s disky… moc dlouho je už neudržíme!“
        „Rozumím, jsme připraveni, byť lehce poškozeni. Drony se nám podařilo odrazit.“
        Tak přeci jen došlo na vrhače základny, pomyslel jsem si. Ještě štěstí, že jsme provedli výměnu.
        „Dokážete to rychle spravit?“
        „To nebude problém, jedná se jen o lehké poškození dvou raketometů, asi desítky kulometů a jednoho vrhače.“
        „Cože? I vrhač to dostal?“
        „Bohužel ano, ale není to tak hrozné, během čtvrt hodiny bude opět v provozu.“
        „Tak dlouho je neudržíme! Opakuji...“
        „Rozumíme, pošleme na to všechno, co máme.“
        „Dobře, připravte se tedy na ně. Budou buď dva nebo tři.. čtyři jsme již sundali.“
        „To sami nedáme!“
        „Vím, však ještě není konec, budeme bojovat co se dá.“
        Dva disky pronikly a mířily k základně a my za nimi…
        „Disky prorazily, pozor!!!“
        „Zde základna, potřebujeme ještě 2 minuty!“
        „Již vám s tím nepomůžeme, až pak, jsou rychlejší!“
        „Dobře, budeme bojovat jak se dá.“
        Základna byla pod palbou disků a my se snažili dostat se na ni co nejrychleji.
        „Prolomili obranu!!!“ zaznělo ze základny.
        „Už letíme, vydržte!“
        Byl to těžký boj. Ufa dostala další letadla a naše řady prořídly. Základna jen s těží odolávala. Ale nakonec vše dobře dopadlo a Ufa se nám podařilo sundat. Základna utrpěla nemalé ztráty. Bude třeba vše opět rychle obnovit, jelikož už cizáci vědí, kde máme bázi. A tak už můžeme počítat s útokem na základnu kdykoli. To bylo nemilé…