Kristovou cestou trochu jinak

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
milada948 (2016-12-04 17:39:24)Pavla.119 (2016-11-29 09:53:28)KarelKeslly (2016-11-24 16:40:35)Isisis444 (2016-11-23 05:57:35)kikinka (2016-11-23 03:19:59)
Kristovou cestou trochu jinak
Založeno: 20. 11. 2016 | Příspěvků: 93 | Členů: 5
Správci: KarelKeslly (hlavní)

Zdravím a vítám tě tu, ty jež jsi nově příchozí... pokud budeš mít jakýkoli dotaz, tak se neboj zeptat.

Postupně ti sem budu dávat zajímavosti z Kristovy cesty a jak se na vše z jeho života podívat z trochu jiného úhlu,než je běžné.

Obstarej si prosím ekumenickou Bibli (na které se shodly všechny církve u nás), aby jsi věděl, kudy jít i sám o tom mohl/a přemýšlet.

Zásada je dodržování mravního kodexu!

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 22.11.16 03:30:43  

Ne nadarmo říká Kristus, nechte děti jít ke mě... kdo že jsou vlastně ty děti? Je to každý člověk,co má dětské myšlení,který není zkažen světem a je upřímný (dítě nezná přetvářku)... děti mají fantazii, představivost, chápou, jsou velice bystré, cítí i takové věci, které jsou vyjádřeny jen citem,mimikou atd. tedy skryté/běžně přehlédnutelné adt. a být takovým dítětem? zde předkládám jednu zajímavou diskuzi:
    https://www.diskutnici.cz/forum/1976-indigove-deti/

• pejsek
    pejsek, 21.11.16 15:51:50  

Karle mám otázku,...

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 21.11.16 16:06:59  

:2:

• pejsek
        pejsek, 21.11.16 16:44:58  

doporučil jsi ekumenickou Bibli, na které se církve shodly (což je vzácné), jak to souvisí s tím, že jdeš jinou cestou. Proč zde studovat něco odlišného než nám předložíš? Proč ty nám nepředložíš sám jiný pohled versus ten oficiální a v čem je ten tvůj pohled novátorský?

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 21.11.16 16:59:01  

ekumenická bible je základ, každá církev má nějakou tu svoji které se drží, alekdyž se dělají bohoslužbypro národ, ak se jede právě podle této... shodlo se na ní tuším 12 církví v tehdejší době (datum vzniku 1972 plus mínus)

ten pohled je jiný v tom,že se některé věci dají vysvětlit jinak, alegoricky, numerologicky atd. bible je jedna velká hádanka, je tam spousta pravdivých věcí... ale některé jsou jako had, který syčí a nabízí ono jablko poznání... kdo z vás chce do něj kousnout, tak ať čte tyto řádky dál, ale nediví se tomu, co zde předkládám... jsou to dlouholeté zkušenosti s biblí jako takovou z mého pohledu, což vytváří onu nejistotu, zda ten jejich domeček skutečně stojí na skále, minimálně budou na pochybách...

a když už jsme tak u toho příběhu dům na skále... kdysi byljeden, copostavil svůj dům na písku a druhý, cojej postavil na skále... šel čas a přišly větry, voda atd. a z domu na písku se stala ruina. Ten, který postavil základysvého domu na skále, tedy skutečných hodnotách, které jsou neměnné a cenné, tomu se ten domeček nezbořil a vydržel, maximálně vyměnil nějakou tu tašku, co ulítla při té bouři a tím to skončilo... Ptám se tedy vás všech, jste si jistí, že máte svůj dům na skále a pokud ne, co děláte pro to, aby vydržel nepoškozen? Zavíráte snad oči a nechcete slyšet o pohromách, které vás mohou potkat? Hm? Kdo myslíte, že bude víc v pohodě? Ten, který se nemusí ničeho obávat, nebo ten, kdo má neustále strach?

• Isisis444
            Isisis444, 21.11.16 17:19:33  

Nejvíc v pohodě je ten, který už prošel ohněm pohrom a co ho nezabilo, to ho posílilo. :2:

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 21.11.16 17:21:01  

• Pavla.119
              Pavla.119, 21.11.16 17:38:05  

V tom s Tebou naprosto souhlasím!

A k "cestě jinak"?

No, stačí si uvědomit, že lidská přirozenost, potvůrka, ona se nemění...
              byla stejná za Kaina a Abela (ať už je bereme jako "historické osoby" nebou pouze "alegorie" - vyje to nastejno) jako je dnes....

• KarelKeslly
                KarelKeslly, 21.11.16 17:43:39  

když už jsi tak u toho, tak kainovo znamení je občas vidět u malých čerstvě narozených dětí... jakási skvrna na čele ve tvaru jakési hvězdy, která krátce o narození zmizí...

• Pavla.119
                  Pavla.119, 21.11.16 17:50:57  

:1: :1: :1:

• kikinka
                    kikinka, 21.11.16 18:15:56  

Máš pravdu,Pavlo...

• Pavla.119
                    Pavla.119, 21.11.16 18:17:33  

To "Kainovo znamení" si každý představuje jinak :2: každý sám podle sebe... a stejné je to i se "znamením šelmy" na opačném konci Bible.

• pejsek
            pejsek, 21.11.16 17:25:08  

máš jasno v tom, že všechny církve hlásají a propagují svá učení, kde jsou samé čisté úmysly, pravda a láska, mravnost a spravedlivost a přitom se to mezi sebou mydlí odjakživa? Kde je asi chyba? A právě ti nejzbožnější bývají nejkrvavější? Církve si uzurpují právo na mravnost a na ateisty zbývá tma, bezbožnost, mravní úpadek. Jak jsi to vyřešil ty? Jak ty se s tím vyrovnáváš, jaká je tvoje cesta?

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 21.11.16 17:29:47  

stačí se podívat hned na začátek do genesis, o stvoření světa... toje návod, jak postupovat při čtení bible... vezmi si to pozpátku a k čemu dojdeš... oddělení světla od tmy tedy lži od pravdy a vyjde ti jediné... ber to alegoricky a dojdeš tam, kam já, ale je to na tobě... pokud je stvořitel spravedlivý, takvše co dělá je nabízení možností... vše co dělá je kladné, není zde záporu... tedy ve většině případech... nedává rozkazy... atd. zastrašování vzešlo z člověka... :4:

• pejsek
                pejsek, 21.11.16 18:09:06  

takže mi nenabídneš nic nového, myslím, že tvůj název je tedy zavádějící

• KarelKeslly
                  KarelKeslly, 21.11.16 18:12:52  

jen jiný pohled na tu samou věc...

• kikinka
                kikinka, 21.11.16 18:14:55  

Karle,s tímto se naprosto ztotožňuji i já...řekl jsi v podstatě to,o čem jsem tady psala včera večer...

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 21.11.16 17:24:28  

jinak Ek. Bibli právě proto, že se naní církve shodly a je tam tedy to, co uznávají všechny naše křesťanské církve... aby jste si to tam našli... a jeli podle toho... ale ne vše je třeba brát jako pravdu, jsou tam nástrahy, které slepý nevidí... (ne zcela vidím, ale už jsem ledacos z toho zkusil a otestoval)

• Isisis444
            Isisis444, 21.11.16 17:28:30  

Co říkáš na výklady Bible a křesťanství v pojetí Karla Makoně? Četl jsi od něho něco. :4: http://www.makon.cz/dilo.html Zabýval se i srovnání východní jógy s křesťanstvím a i jinými duchovními tématy, moc zajímavé. Je to pod názvem Mystika I, II, III atd. Ale všechny knížky výborné, alespoň to málo do čeho jsem už nakoukla a co jsem přečetla. :2:

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 21.11.16 17:33:30  

no toto jsem nečetl... zabývaljsem se jeden čas zen-buddhismem, či tématy příbuznými indii ještě nemám, ale i z toho mála se dá vyčíst mnohé (z obrázků), zabývaljsem se egyptem a sfingou (hlavní můj cíl), dále pak hovory s bohem, čtyři dohody, celestinské proroctví atd. ale i jinými publikacemi týkající se světa, jako je třeba dantovo peklo(celá trilogie) a komenského labyrint světa a ráj srdce

• Isisis444
                Isisis444, 21.11.16 18:54:04  

Doporučuju, fakt výborný a duchovně inspirující čtení. :2: :4:

• KarelKeslly
                  KarelKeslly, 22.11.16 17:03:05  

mám v záložkách - na dlouhé zimní večery... díky :4: (o bibli mám celou jednu knihovnu)

• Isisis444
                    Isisis444, 22.11.16 17:51:25  

Rádo se stalo :4:

• kikinka
        kikinka, 21.11.16 18:11:04  

Dobrý večer přátelé!Karle máš naprostou pravdu...mimochodem,když jsem jako malé děvčátko chodila do nedělní školy (v kostele),naučili jsme se tam zpívat hezkou písničku,kterou jsi mi připomněl....dodnes si ji pamatuji,má moc hezkou melodii...jmenuje se:

Muž moudrý.
        Muž hloupý stavěl dům svůj na písku,3x(naznačujeme rukou stavění domu),potom přišel velký déšť.
        Déšť padal a voda stoupala,3x(rukama naznačujeme déšť,jdeme do potřebu a pak zase vzhůru),dům na písku sebrala.
        Muž moudrý stavěl dům svůj na skále,3x(naznačujeme rukou stavění domu),potom přišel velký déšť.
        Déšť padal a voda stoupala,3x (rukama naznačujeme déšť,jdeme do podřepu a pak zase vzhůru) dům na skále pevně stál!

• Pavla.119
          Pavla.119, 21.11.16 18:15:56  

:1: Jj, i moje vnoučata to zpívají :1: :1:

• kikinka
            kikinka, 21.11.16 18:18:22  

Je,Pavlo,...ani nevíš,jakou mi to udělalo radost,že se na tu písničku ještě nezapomnělo!Děkuju ti moc!

• Pavla.119
              Pavla.119, 21.11.16 18:28:29  

Mne ji naučil můj prastaříček :1: otec stařenky, v dubnu to bude 56 let co zemřel... a písnička žije stále. Minulý týden jsem ji našla na facebooku :2: pro nedělní školy... :1: :1:

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 22.11.16 00:27:09  

sama tu můžeš říci,jak se ti zbořil domeček a jak teď stavíš nový... poděl se o svoji zkušenost, pokud chceš... klidně to i zkopíruj ze vzkazu/fóra :4: mnohé se pak ostatním objasní...

• kikinka
            kikinka, 22.11.16 00:51:25  

Karle,ráda bych to sem dala,bohužel to neumím....ale budu ráda, když to sem dáš ty...

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 22.11.16 00:56:12  

označ text levým tlačítkem, stiskni CTRL+C (kopírování)... překlikni se do zadávacího okna (nejlépe v druhé záložce prohlížeče) a stiskni CTRL+V (vložit)... jednoduché... na fóru ti to klidně najdu, ale reakce žárovky nemám...

• KarelKeslly
                KarelKeslly, 22.11.16 01:04:30  

p.s. vzkazník mi hlásí chybu (napsali jsme si toho moc a já se nedostanu dál než do 50 příspěvků) už jsem to psal adminům...

• kikinka
                  kikinka, 22.11.16 01:05:48  

...no,tak musíme počkat...

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 23.11.16 03:06:33  

už to funguje :4: :4: tak pokud ještě chceš... tak se do toho dej

• kikinka
                    kikinka, 23.11.16 03:19:59  

Mně už se pomalu zavírají očka...tak když tak zítra nebo jestli budeš chtít ty?

• KarelKeslly
                KarelKeslly, 22.11.16 01:19:45  

https://www.diskutnici.cz/forum/3737-nejen-nocni-proud-muziky/first/1138/
                tady je začátek... (ale bez diskuze, kterou jste tam řešili, netřeba , aby to viděli ostatní)... pro pochopení je ještě třeba písmenka ze vzkazu

• kikinka
                  kikinka, 22.11.16 01:48:26  

....no,co na to říct...4.11.,dnes je 22.11.
                  ...během 18 dní jsem,zdá se mi,někde jinde,než tenkrát...
                  Myslím si,že mě vedeš dobře.A když se tě zeptám...co si myslíš,jaký jsem žák?Řekni mi to...v čem mám přidat,eventuelně ubrat...

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 22.11.16 02:26:50  

ubrat co nejvíce negativismu ze všeho co píšeš... a nejen v psaní, ale i v mysli... vesmír tak říkajíc nezná slovo ne... či dvojí zápor, ze kterého vzniká vlastně klad...

třeba ty kostely, o kterých jsi psala... a současně se vyvarovat toho, co je a není... někdy i těch 10 zdrávasů pomůže, opravdu... každé má své... ale je třeba takovéto věci napsat v klidu. Horká hlava/stres/těkavost = chyby

Byla jsem dost smutná, když jsem zjistila, že se lidé vlastně v kostelech jen přetvařují a nasazují masky... já žiji dle toho, co je správné dle mě a tak je psáno, tedy pomodlit se v koutku své komůrky vroucně - v tichosti posílám modlitbu/mantru tam nahoru, z celého srdce i duše...

co jsem zjistila, tak víra má dvě tváře... jednu tu, která je v kostele/církvi a druhou tu, po té, co se z kostela/společenství cíkve vyjde... jenže já věřím a chci být upřímná před tím nahoře a obzvláště před sebou, mít rovná záda/čistý štít, a hrdě jít tou cestou, kterou mi ten nahoře uchystal a kterou jsem si i já tak nějak sama určila... přetvařovat se, znamená lhát si sama sobě do očí, lhát svému srdci, mysli i duši... což já mám přesně obráceně, jdu v pravdě (lhaní si mě nepomůže k tomu, aby jsem zkoušku zde obstála), v tom, jak je správné a spravedlivé, ale přitom s pokorou k tomu, čemu ještě nerozumím...

když udělám chybu, tak už pozorně naslouchám, kde je příčina i rady, jak na sebe (své nitro - spojení s tím nahoře i vším kolem mě) a vše, co je ve mě, je mi velmi cenné...

vím, že jsem žákem, který se učí každý den, proto pozorně sleduji věci i tvory kolem mě a učím se jak malé dítě... byť se třebas někomu zdá, že už jsem daleko, já sama se cítím jako ve školce... ještě neznalá těch zákonitostí, ale pevně věřím, že když na sobě zapracuji a budu je hledat, tak že dostanu odpovědi na své otázky... nevím, zda odpovědi jsou pro mě dobré, či ne, ale teď prosím toho nahoře, ať mi je dovolí poznat, protože po tom z celého svého nitra toužím... pokusím se s tím poprat dle svých možností,co mi síly budou stačit... nechci však mnoho naráz, prosím za postupné učení, ať vše mohu dobře zpracovat a dobře si zapamatovat.

takto nějak... :4: uff- psát bez "to" a jeho obměn je fuška... :15:

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 22.11.16 02:46:00  

vidíš, i já tam mám negativismus a to jsem si to projížděl 5x a opravoval... :1: :1: :1: :1: no stále ve školce, tak říkajíc... co jsem se nenaučil za svého mládí se učím teď :1: :1: :1: :1: :1:

• kikinka
                    kikinka, 22.11.16 02:50:33  

Víš,já jsem spíš chtěla vědět,jestli to se mnou má cenu,jestli jsem schopná se učit nebo ne,popř.jakou mi dáváš šanci,že budu třeba jednou jako ty...nebo mi dej známku,tak jako ve škole....snesu i pětku, Prosím!,

• KarelKeslly
                  KarelKeslly, 22.11.16 03:15:02  

chceš naslouhat,tak naslouchej... chceš se něco dozvědět, takhledej, není ti něco jasné, takse zeptej...je tona tobě,co uděláš... známku ti pak dá sám život tím,jak se budeš cítit, jak ti bude po těle na duši i vmyslia srdci... jen si vzpomeň,jak jsi se sama ohodnotila, peklo a ráj... ale vem v potaz, že zatím jsi udělala jen malý krůček, byť posun byl velký... :4:

• KarelKeslly
                    KarelKeslly, 22.11.16 03:22:14  

jen sepodívej na tu pokornou vrbu... jsou tam otázky na každý den, když každý den budeš přemýšlet o jedné dá ti to mnohé... nemusíš stále, stačí desetina ze dne... aneb desetina tomu nahoře, tak jak je psáno... o otázkách víry...

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 21.11.16 11:30:07  

Milý Ježíšku. Píši ti, ač nevím, zda splníš mé vroucné přání. Chci, ať mají všichni tvorové ve vesmíru i všech dimenzích co nejmenší útrapy,mají domov i ty, kdož jim ukáží cestu a jsou tak jejich majákem na útesu, kterému se je třeba vyhnout. Prosím za všechny, jež jsou chudí duchem, dodej jim sílu, ať si víc věří, ať věří v zázraky, které svedeš jen ty. Prosím, za ty, jež mají slabou vůli k činům, ať si víc věří. Prosím za poraněná srdce, ať se rychle hojí rány, jež utrpěla. Prosím i za ty, k nimž život nebyl moc milostiv a opustili nás, aby došli věčného klidu. Chci a věřím v to, že nastane všude soulad zájmů a vše se správně vyváží, tak jak má. Ať se každý může ohřát v tvém světle a přitom se nespálit. Ty jsi má hvězda, můj maják na útesu. Děkuji ti, že pevně stojíš a varuješ tak moudré kapitány lodí před nebezpečím. Chci být také takový, ale nechť je tvá vůle jakákoli, přijmu ji. Na mě pramálo záleží, důležité je to, že vše se bude točit, tak jak se točit má, aby celé naše perpetum mobile běželo dál a život nezanikl. Byť jsem jen malým kolečkem, věřím, že jednoho dne budu stejně tak důležitý jako ty, nabo alespoň z poloviny, pro ty jež potřebují pomocnou ruku a potřebují vytáhnout z bahna na suchou zem. Věřím a chci tě poprosit, ať ta má podaná ruka je třeba, tam kde jí je třeba nejvíce. Děkuji ti za to, že jsi tuto moji prosbu a má přání vyslechl a prosím pošli je i dalším tvorům.

• Isisis444
      Isisis444, 21.11.16 12:36:05  

To se málokdy čte, takhle čistý přání beze stop egoismu. :2: Jediné písmenko není falešné. :2:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 21.11.16 18:18:14  

škoda, že jsi to vyjádřila v negativismu... co myslíš, jde vyjádřit tuto myšlenku lépe?

• Isisis444
          Isisis444, 21.11.16 18:54:57  

Je to upřímné a čisté. :2:

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 21.11.16 21:51:51  

Mám na mysli tohle "Jediné písmenko není falešné"

O co jde... vesmír nezná slovo ne... jasně jsou tam dva zápory, tedy klad, ale lepší je to napsat celé kladně... a nejen napsat, ale naučit se tak i přemýšlet... v tom je celý vtip. Já vím, těžko se tak psát dá, zvyk je železná košile, ale dá... já konkrétně pracuji na odbourání slova "to" (a všech jeho příbuzných slov) ze svého slovníku... češtěina je přeci tak barvitá a můžeme pojemnovávat... důvodem je horor "TO"... má to ji jiný důvod, když budeme věci označovat pravými jmény, tak posílíme jejich energie... za čož nám pak budou lépe sloužit :4:

• kikinka
      kikinka, 21.11.16 18:21:38  

Karle,díky za krásně napsané přáníčko Ježíškovi.
      Je tak čisté a milé,psané tvým srdcem...opravdové pohlazení po duši.

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 22.11.16 17:06:08  

tak vše nakoupíno (oříšky, mrkev i jablíčka) a můžu zdobit stromeček pro zvířátka... tuhle modlitbu tam připíchnu a jsem zvědav,kolik lidí si ji přečte, či na stromeček i pod něj taky něco dají...

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 20.11.16 23:58:15  

Vánoční strom pro zvířátka a ptáky

místo konání: kdekoli
    čas: 23.12.-24.12.2016

Jak se asi mají zvířátka a ptáci o vánocích?
    Mají dostatek potrvy pro přežití?

Pojďme společně nazdobit vánoční stom pro ně (pokud chcete)

Jak má vypadat?
    Pod stromem kaštany, trocha sena, sůl, oříšky atd.
    Na sromě rozkrájené kousky jablek,mrkev, lůj atd. (přivázané provázkem nikoli na kovových háčcích!!! - mohli by se píchnout)

Proč to?
    Aby se nás přeci zvířátka nebála a taky proto, že v zimě je pro ně sehnat potravu nesnadné.

Heslo: Ladovská zima

p.s. prosím o sdílení, pokud budete tak laskaví. Děkuji mnohokrát.

• kikinka
      kikinka, 21.11.16 00:26:55  

To se rozumí samosebou,Karlíčku,dělám to tak každý rok,k tomu krmítko na okně,lojové koule se slunečnicí pověšené na jabloních na zahrádce a ještě jedno krmítko na stromě,kam se dá sypat horem,má to 3 otvory a oni si můžou z toho zobat. Moc ráda ty ptáčky na krmítku za oknem pozoruju,to je tak pěkné!Vedle u sousedů nikdo nekrmí,tak lítají všichni ke mně.
      A to,prosím,chodí každou neděli do kostela....ale asi zbytečně.Mají rádi jen sami sebe.Prý by jim zamazali umytá okna na Vánoce.Chápeš to?Já ne...kašlu na umytá okna,kde si ty chuďátka mají najít něco do zobáčku,když je všude sníh a mráz!Hnala bych takovéto lidi z kostela,že by nestačili utíkat,pokrytci jsou to,žádní věřící lidé.A to se mi naučily v zimě chodit k baráku i srnky....krása!

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 21.11.16 00:38:25  

• kikinka
          kikinka, 21.11.16 01:40:45  

No,ale je to tak!
          Já říkám jednu věc.....
          Ten,kdo Boha v srdci nemá,v kostele ho marně hledá!!!
          I kdyby tam takoví lidě seděli denně třeba 3 hodiny,nic jim to nebude platné!V kostele si všichni hrajou na to,jak nesmírně jsou věřící,žehnají se svěcenou vodou,cpou farářovi horem dolem,jdou ke zpovědi,kde hučí do faráře své hříchy,ten jim řekne,pomodlete se deset otčenášů nebo zdrávasů a je vše anulováno?Ne není,takto to nefunguje!Už mi schází jen nevalně proslulé prodávání odpustků z dob Mistra Jana Husa....a sotva vyjdou z kostela ven,šup a zase žijou dál ten svůj život zajetý ve starých kolejích.Tak buď se chovám stále podle božích zákonů a desatera přikázání nebo to nemá cenu.Mně už opravdu někdy připadá,že čím víc někdo hřeší,tím častěji chodí do,kostela,vědom si hříchů,které páchá.Jistě,na
          jdou se i takoví lidé,na které se tohle mé tvrzení nevztahuje.Ale řekla bych,že jich je jen malé procento.
          Tak a teď zde budu asi kamenována,ale předem upozorňuji,že si stojím za vším,co jsem tady napsala.A je toho mnohem víc,co mám na srdci....tak zase příště.
          A proti kostelům nic nemám,ráda je navštěvuji,ale ne proto,abych se tímto zviditelňovala před farářem.To už víc uznávám člověka,který je sice nevěřící,ale žije kolikrát tak,že leckterý takový rádoby věřící-nevěřící by si z něj mohl vzít příklad.
          Modlím se denně,čtu si Bibli....doma.Snažím se žít tak,abych,až jednou skončí má životní pouť na tomto světě,jsem se nemusela stydět sama před sebou za to,jaký život jsem vedla.Snažím se žít podle desatera božích přikázání...
          Jen nechodím do kostela....vadí mi přetvářka lidí a okázalost církve.Víra v Boha nerovná se církev.Církev v minulosti na páchla mnoho zlého...a má na rukou krev mnoha nevinných lidí.

• Isisis444
      Isisis444, 21.11.16 11:03:45  

U nás vánoční tradice, štědroodpolední procházka do lesa s nadílkou mrkví a jablek na smrček a další dny zkoumání stop ve sněhu či blátě a určování kdo si pro dárečky přišel. :15: Někdy zmizí záhadně nadílka i bez stop, jednou dokonce i s provázkem. :7: :1: To záčínají dohady, jestli jsme si nespletli smrček :1:, ale spíše ptáci bez mezipřistání na zemi. :2:

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 21.11.16 11:09:52  

:2: :2:

• milada948
        milada948, 21.11.16 15:43:56  

Moc hezké,fakt pěkné čtení.Kikinko a ty jsi to přesně napsala to těch kostelnících. :4:

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 21.11.16 16:30:29  

tak jakpíšebible... pomodlit se (vyslovit mantru z duše) má člověk doma v komůrce... nikoli na obdiv

• kikinka
          kikinka, 21.11.16 18:26:41  

Miládko,děkuji...ale je to jen můj názor,který nikomu nechci vnucovat...jen jsem napsala to jak to vnímám a cítím já...na vlastní kůži zažitá zkušenost mnohokrát,takže dobře vím,o čem mluvím...

• milada948
            milada948, 22.11.16 00:09:49  

Kikinko,taky jsem věřící,ale do kostela nechodímkaždý večer se modlím za děti i rodiče a všechny dobré lidi.Máš pravdu,že to není o vysedávání v kostele a pak když vycházejí,tak pomluví kde koho.

• kikinka
              kikinka, 22.11.16 00:26:45  

Miládko,mám to naprosto stejně nastavené jako ty.Důležité je to,co člověk cítí a co má ve svém srdci,pokud jde tady o tyto věci...žít v souladu s přírodou,mít úctu před vším,co nám dává a věřit tomu,že ne my,ale něco vyššího nad námi existuje...a s láskou a pokorou se nechat vést a naslouchat.Nikdy není dobré,když si člověk v zaslepenosti peněz nebo bohatství myslí,že on je ten nejmocnější,protože by si měl uvědomit,že oproti vesmíru je jen pouhé nic...a žádný strom neroste až do nebe...tohle není strašení,to je pouhý fakt.