Hi-Fi

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
TondaSchumacher (2019-01-23 06:48:37)fialovypetr (2019-01-22 21:05:37)cabballero (2019-01-22 17:57:26)pavelse (2019-01-02 21:20:26)metal-warrior (2019-01-01 20:15:08)beLIEve (2018-06-29 14:39:53)
Hi-Fi
Založeno: 7. 11. 2016 | Příspěvků: 1 477 | Členů: 6
Správci: cabballero (hlavní)

Patříte mezi ty, kteří si občas udělají čas, naloží se pěkně do křesla před svou aparatůru, vyberou si podle chuti oblíbenou muziku, nastaví tu správnou hlasitost, zavřou oči a vychutnávaj si nejen oblíbený žánr, ale i kvalitní zvuk? Je toto i pro vás dokonalý relax? Přijďte si pokecat o tom, co děláte vy pro potěchu svých uší.

Správce fóra nenese odpovědnost za věrohodnost informací v příspěvcích uživatelů. Pokud činíte něco na základě informací zde sdělených, činíte tak na vlastní riziko. *Nevíte co tim myslim? Tak například tu kdysi někdo radil hifistům použít k připojení reproduktorů místo reproduktorového kabelu měděné pivní trubky :1:

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• cabballero
    cabballero, 18.1.19 20:07:41  

Sluchátka:
    Mě osobně by nenapadlo jít nakupovat sluchátka, popř.jinou elektroniku do supermarketu, kam se chodí hlavně kvuli "zboží v akci" :1: ale měl jsem možnost už podruhý poslechnout si sluchátka z jednoho takovýho kšeftu, kde vedle pečiva, uzenin, chlastu, nebo třeba žrádla pro pejsky koupíte boty, oblečení, nářadí i nějakou tu elektroniku... a musim uznat, že sluchadla měly celkem slušnej zvuk za ty prachy. Jednou to byly obyč s káblem a nedavno jedny bezdrátový (bluetooth). Hlavně ty bezdrátovky mě zvukem mile překvapily, za sedum stovek podle mě slušnej kauf. Hlubokejch tónů tam bylo možná trochu víc, než by bylo třeba, ale ne nijak brutálně, kdo má rád pořádný basy by si to užil. Co se zvuku týče, dokážu si klidně představit, že bych je poslouchal. Jen to... "mechanický" provedení mi nějak nešmakovalo, prostě mě to ňák divně tlačilo na kebuli a asi by mi to nebylo po nějaký době poslechu příjemný na hlavě.

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 19.1.19 07:11:45  

Já ani nevím kde jsem je kupoval. Stály ale víc jak tisícovku a je to zn Koss která dává doživotní záruku a ve sluchátkách je prej špička.
      Jak ale píšu dole, tak např do TV je nenapojím nebo ty nové TV zn samsung nemaj sdířku na sluchátka a fungují jedině s bezdrátama.
      Nadruhou stranu....sluchátka používám minimálně tak moc neřeším.
      A ty malé, špunty co dávají k mobilům tak ty nemám ani vybalené - tohle nepoužívám vůbec. V mobilu nemám jedinou písničku :4:

• cabballero
        cabballero, 19.1.19 11:41:30  

Jo, znam tu značku, ale na uších jsem to nikdy neměl. Je to jako u všech jinejch značek - je plno lidí, kteří si jí nemůžou vynachválit, ale i dost nespokojenejch zákazníků zn.Koss související s uznávánim tý jejich doživotní záruky... ale spíš teď , v posledních letech si lidi stěžujou, zkušenosti uživatelů Koss sluchátek (teda aspoň podle toho, co jsem četl v různejch diskuzích na netu) z dob 10 - 15 - 20 let nazpátek jsou v drtivý většině dobrý. Nevim, ale pochopitelně tušim v čem je problém, třeba se po letech firma změnila přístup, nebo třeba technologie, použitý materiály... ? snaha ušetřit - to dneska neni nic divnýho, už jsme to i tady probírali a každýmu je nejspíš jasný, že neni v zájmu výrobců dělat - např.elektroniku - tak, aby nám vydržela 10 - 20 - 30 let, že jo... :6:

• cabballero
          cabballero, 19.1.19 11:43:56  

...ale v tvym případě problém nebude - aspoň podle toho, jak moc sluchátka používáš, poruchovost řeší hlavně ti, kteří to tahaj denně všude možně a dávaj sluchadlům zabrat :4:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 19.1.19 12:11:53  

Já to právě moc nepoužívám. ty u hifiny málo a ty co dávají k mobilům to ani nevybaluju a jsou ještě nyní nevybalené bo v mobilu to nepoužívám vůbec

• cabballero
    cabballero, 16.1.19 21:44:08  

Nedavno jsem tu psal o tom, jak jsem (nejspíš definitivně) změnil svuj "vztah" k poslechu muziky z gramofonu. Teď nastala další změna - týkající se dynamiky audio náhrávek.
    I když to na diskutníkách nikoho nezajímalo, vim jak jsem tu jeden čas takřka fanaticky zdůrazňoval, že největšim zabijákem současnejch audio nahrávek je zprasená dynamika. Určitý období jsem to dost řešil, ale aktuálně jsem ve fázi, kdy přiznávam, že ani dobrá dynamika neni zárukou požitku z poslechu reprodukované hudby.
    Bohužel jsem za určitou dobu slyšel plno nahrávek, který měly "papírově" perfektní hodnotu DR(dynamic range), ale přesto se to "nedalo poslouchat". A bohužel jsem slyšel i plno současnejch nahrávek (obecně z žánru pop), který měly mizernou měřitelnou hodnotu dynamiky a přesto jsem si jejich zvuk užíval víc, než nahrávky z období před devadesátejma rokama minulýho století, kdy se ještě dynamika v zájmu "nové módy" záměrně nekurvila.
    I když už tehdy mi bylo jasný, že muziku bych měl poslouchat hlavně ušima (popř. jak mi napsal někdo na diskutníkách - srdcem), nějakou dobu jsem se jen nebyl schopnej smířit s tim, že dynamicky perfektní nahrávka může znít pěkně hnusně a naopak. Teď už jsem smířenej a možná se konečně ohledně poslechu muziky dostávam do fáze dle doporučení kamarádů (ať už hudebník z bigbítový kapely, stavitel reprosoustav, nebo prostý posluchač): "Ty magore, vyser se už konečně na ty technický p***oviny kolem audia a začni si jednoduše užívat svoje oblíbený žánry, skupiny, interprety, písničky..." :1:
    Jo, makam na tom :14:

• cabballero
      cabballero, 16.1.19 21:56:56  

...Vnímam to už nějakej čas, ale k tomu, abych se tu na tohle téma takhle vykecal, mě slušně postrčila zkušenost, o který jsem teď psal na fóru o muzice > http://imgWorld.cz/s3/VxmjcjatEK.png

• cabballero
      cabballero, 16.1.19 22:03:33  

...Já vim, řešim tu kraviny, jsou důležitější věci, než JAK mi doma hraje hifina :1:
      ...pak na citát Jiřího Mahena "Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce" zkroušeně reaguju komentářem: "Jo, takovejm, kteří "poslouchaj" hudbu srdcem místo sluchem, občas závidim" :1: :6:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 17.1.19 06:10:25  

Já měl ndávno na jiném fóru debatu s jednou paní která mi tvrdila že nejlépe si hubdu užiju na mobilu a přes sluchátka.
      Já ji tvrdil že sice mám chytrý mobil ale nikdy jsme ho na hudbu nevyužil - opravdu nikdy! Sluchátka mám ještě nevybalené. Ona to má prý naopak a sluchátka jsou nejvíce opotřebovaná věc.
      Pořád mi tvrdila že ze sluchátek to je nej...že tam je to stereo atd...... já tvrdil že mám HiFi aparaturu a mám to stereo i v kuchyni a nepotřebuju nějaké cvočky do uší a mobil....
      Taky zajímavá debata

• cabballero
        cabballero, 17.1.19 19:24:16  

Různí lidi, různý uši, různý nároky na zvuk :6:
        Rozhodně se dá poslouchat kvalitně i přes sluchátka a dokážu pochopit, že někomu plně vyhovuje zvuk empétrojky z mobilu + sluchátka typu "špunty do uší", ale to neni muj případ. Já osobně si taky dokážu líp užít poslech muziky přes nějakou tu hifinu + reprosoustavy. Dokážu si občas poslechnout muziku přes sluchátka, ale rozhodně to nebudou nějaký špunty, který dostaneš při nákupu k mobilu, mam holt trochu jiný nároky na audio, který si rvu do uší.

Výhody sluchátek?
        *Jseš mobilní, svojí muziku (pokud si vystačíš se zvukem mobilu) si sebou vezmeš takřka kamkoliv.
        *Minimálně obtěžuješ okolí muzikou, na kterou třeba nejsou ostatní zvědaví, takže pokud bydlíš v paneláku a tvuj oblíbený žánr neni i oblíbeným žánrem sousedů, nebudou tě mít sousedi rádi :14:
        *Na dostatečně hlasitý poslech nepotřebuješ "nadupanou" hifinu - pokud si nasadíš normální sluchadla, nebo si narveš špunty přímo do uší, můžeš svejm uším "dávat za uši" nepatrným výkonem oproti výkonu potřebnýmu pro ozvučení nějaký místnosti pomocí zesilovače a reprobeden.
        *Když vynecháme poslech z mobilu a pujde o poslech z nějaký tý hifiny, tak např. za 5 tisíc nebudou reprobedny žádnej zázrak, ale sluchátka (na kabel, ne bezdrát.) za 5 tisíc budou kvalitní až až... ale to je jen příklad, pořád je tu záležitost "Různí lidi, různý uši, různý nároky na zvuk".
        *Pokud místo špuntů budeš používat sluchátka ala Otík z vesničky střediskový, nebudou ti při pobytu venku v zimním období tolik mrznou ušiska :1:

Nevýhody sluchátek?
        *Pokud nemáš bezdrátový, je tu riziko, že se uškrtíš na káblu.
        *Někomu při delšim poslechu vadí a je mu nepříjemný, když mu klapky při poslouchání "drtí" hlavu, někdo (třeba já) vůbec nesnese narvat si ty špunty do uší.
        *A pokud jde o to STEREO, jak ti psala ta paní? Když se to vezme odborně, normální audio nahrávky jsou (kromě zanedbatelnýho počtu speciálních, tzv.binaurálních) pro ten správný stereo-efekt VŠECHNY dělaný na klasický stereo = poslech z reprosoustav umístěných do správné poslechové pozice, tzn. že ve sluchátkách vlastně všechny nahrávky hrajou - co se sterea týče - BLBĚ. Ale v pohodě, i tady máme tu záležitost "Různí lidi, různý uši, různý nároky na zvuk".

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 17.1.19 19:28:35  

Souhlas :4:
          Jinak ke sluchátkům - já mám jedny kvalitní zn Koss....ale musím si koupit nové bezdrátové bo chci něco na TV a ta nová chytrá Tv nemá zdířku na sluchátka...a takže něco bezdrátového musím vybrat.
          Jinak já poslouchám nejvíc stejně na noťasu + malé repráčky a v autě...tedy hlavně v autě.
          Jsem si koupil super hifinu a ok bedny Magnat a jedu na tom jen rádio :8: :1:

• cabballero
            cabballero, 17.1.19 19:36:27  

Jo, to už se tu (nebo na fóru o TV?) řešilo... nechtěl jsem věřit, že by televize neměla konektor na sluchátka, ale pokrok holt nezastavíš, dneska už nedávaj džeka na sluchátka ani do některejch smartfounů :1:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 18.1.19 06:28:24  

Samsung to nemá.
              Jiné značky ale mají.
              Já chtěl ale Samsunga tak nemám no...

• cabballero
    cabballero, 15.1.19 23:27:19  

Mam to tu ještě udržovat "při životě"? Že bych na to udělal anketu, jako je dělaj na fóru "Návrhy adminovi"? Tady bych si jí ovšem musel nejspíš vyplnit sám :1:
    Už když jsem poprvý kdysi na diskutníky utekl z toho webu, kterej tenkrát tak zprasili, jsem si všiml, že takovýhle tématický fóra maj na diskutníkách jen zlomek počtu zájemců o konkrétní téma, než na "lidech". Přesto jsem to zkusil. Brzy se ukázalo, že tady ani obecnější tématický fóra nikoho neberou, natož když se to zkoušelo podrobněji :1: ...takže něco jako že tu budou mít samostatný fórum třeba sluchátka, CD přehrávače, gramofony, reproduktory... je blbost, když tu nejsou lidi ani na obecnější diskutování :6:
    Hifi jsme tu ňáký probrali, hlavně ze začátku existence fóra to bejvá živější a bavilo mě to. Stejně jsem se tu nejvíc vykecával já a kromě pár dalších musim poděkovat hlavně Tondovi, kterej se mnou diskutoval nejvíc... jinak bych to tu nejspíš zavřel dřív - nebavilo by mě totiž jako správce čučet na mrtvý fórum :6:

Když ne o hifi - mohl bych třeba "slohovku" na jiný téma... třeba "hudba" - to s hifi taky souvisí. Zrovna před chvílí jsem napsal menší příspěvek na fórum "Co posloucháte za hudbu", která tam zase vypadá jak pěst na voko :1: ...klidně bych tam s někym diskutoval, ale nečekam, že se někdo z místních "YT-tapetářů" zapojí. Já vim, jsem přehnanej optimista, ale občas mam slabší chvilku a zkusim na diskutníky něco utrousit, třeba se někdo připojí do diskuze :14:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 16.1.19 06:44:43  

Šéfe já ti to vyplním....za jiné neručím.
      Jinak souhlas s tím co píšeš... :1:

• cabballero
        cabballero, 16.1.19 20:26:06  

S tou anketou to byl pochopitelně vtip, tady by to bylo zbytečný :6:
        Ale když už jsem teda zaplatil, občas se na diskutníky vlezu vykecat. Nejspíš asi na jiný, než tohle fórum, ať si to "užije" víc diskutníků :14: A občas je mi i jedno, že na mě nikdo nereaguje, i když odezva (jakákoliv!) určitě potěší, když už si se slohovkou někdo dá tu práci :1:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 24.12.18 09:59:29  

Cabo...hezká nástěnka a ikonka - to by se mi hodilo do kuchyně bo by to barevně ladilo! :4: :14:
    A hezké Vánoce Tobě a všem ostatním

• cabballero
      cabballero, 24.12.18 11:13:23  

Taky štastný a veselý nejen hifistům :2:
      A ikona? Mam rád červenou, ale santovskou čapku jsem do ikonky nechtěl, tak jsem našel tyhle repráčky :1:

• cabballero
    cabballero, 13.12.18 18:38:47  

Já vlastně taky teď trochu přemejšlel o koupi elektroniky - ne pro manžela, ale pro sebe... ale nechci z toho dělat reklamu na AliExpress ani na nic jinýho :1:
    O co jde? Mojí hifině už táhne na dvaadvacátej rok a když už teda, tak bych jako první komponent, kterej při mym používání odejde jako první, bude CD přehrávač. A von se zatim spíš předvádí zesilovač. Zatim to nebylo teda nic vážnýho - letos už jsem měnil výstupní relátko pro jeden pár reprosoustav (občas blbě převáděl signál jednoho kanálu) a teď začíná blbnout potenciometr "Balance". Je to divný, knoflík Balance vlastně vůbec nepoužívam, kroutí se jenom knoflíkem "Volume" a ten je i po letech uplně v pohodě. Zatim se mi nechtělo to otvírat a už jsem koukal na nový zesíky (zůstal bych u vyzkoušený zn.Denon), ale jako správnej kutil se tomu stejně nejdřív kouknu na střeva :14: kromě možnosti součástku sehnat a vyměnit je tu ještě možnost funkci Balance vyřadit, když jí vůbec nepotřebuju a bude klid :15:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 13.12.18 18:42:24  

Já měl jak víš tu skládanou SONY....a taky mi vloni odešel zesik a tak sjem nakonec vzal ten Pioneer - řešili jsme to zde spolu. Hraje to suprově :4: A k tomu sjem vzal ty bedny magnat. Sice to nevyužiju ani z 20% ale je to kvalitní a ok

• cabballero
        cabballero, 13.12.18 18:51:52  

Tak já taky většinou nevyužiju výkon zesíku, kterej váží víc jak deset kilo a má dva tranformátory (každej kanál má svoje napájecí trafo!) :1: ... ale to nevadí, mam radši rezervu, kdyby něco... když by bylo třeba to "vosolit", aby se Japonec nezadejchal :14:

• cabballero
        cabballero, 13.12.18 18:54:32  

...Jinak za tu životnost CD Playeru (i když je to taky Denon) vlastně "může" Sony :1: ...mechanický části častym používáním přehrávače nejspíš odejdou jako první a mechanika v mym Denonu je od Sony :6:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 13.12.18 18:57:06  

CD přehrávač mám furt tu SONKU ....j to rok 96 tipuju. Ale jelikož to moc nepoužívám tak to asi něco ještě vydrží.

• ninahorova
    ninahorova, 11.12.18 12:40:23  

Ahojky
    premyslim o koupi autoradia pro manzela
    a nekdo mi doporucoval pres aliexpres
    ale tu http://www.tonystore.cz/Autoradia-made-in-China jsem narazila na to ze to nemusi fungovat
    vite nekdo ?

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 11.12.18 12:46:44  

Víme jedno...a to to, že nemáme rádi nicky které jen hážou odkazy na web a pak se dál nezajímají :4:
      Osobně bych přes aliexpres nebral nic. Rádii je plno i u nás a chce to hlavně vědět jaké a do jakého auta atd.

• cabballero
      cabballero, 11.12.18 18:04:10  

Já nakupuju zásadně v normálních obchodech, přes internet nenakupuju ani u domácích, tzv. ověřených prodejců, takže by mě ani ve snu nenapadlo pořizovat jakoukoliv "čínu" přes AliExpress - ale to je jen muj postoj ovlivněnej taky tim, že jsem celkem skromnej :13: , nepořizuju každou kravinu jenom proto, že je levná a pro těch pár věcí, který se rozhodnu koupit, si zajdu do normálního obchodu.
      Já to prostě mam tak, že když něco chci a mam na to, tak si to koupim. A když na to nemam, nevošidim se nějakou náhražkou z AliExpressu jenom abych ušetřil pár chechtáků. Já vim, prachy má rád (skoro) každej, ale stačí si přečíst třeba v článku z tvýho odkazu ty nevýhody levnějších verzí autorádií z AliExpressu a to mi stačí, abych v tom měl já jasno. Takže pokud jde o to - já AliExpress nedoporučuju... ovšem když je pro někoho hlavním (nebo dokonce jediným) měřítkem pro výběr zboží cena, pak ať dělá jak chce :4:

• cabballero
      cabballero, 11.12.18 18:08:07  

...A pak ještě jak zmiňuje Tonda - jde taky o to, jestli to má bejt nějaký uplně obyč autorádio jen aby to v autě hrálo bez ohledu na to, jak to bude v interiéru vypadat, nebo to má bejt rádio do konkrétní značky a typu auta, aby to nejen hrálo, ale aby to tam i sedlo, jak se řiká "jako prdel na hrnec" :6:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 11.12.18 18:11:44  

Jsou dva druhy...bud klasika a nebo to větší 2DIN rádio.... Já třeba do auta nic jinýho nenarvu - pouze to spešl větší.
        Pokud bych tam rval cokoli jiného nejen že s tím bude práce aby to sedělo, kupování rámečků a jiných ptákovin ale nebude mi pak fungovat ovládání rádia z volandu. Mám čudlíky na volantu a tím ovládám rádio (krom čudlíků na samotném rádiu)
        Tady paní ale asi jen háže odkazy a dáls e sem asi ani nemrkne - podobných nicků je na tomto webu vícero :4:

• cabballero
          cabballero, 11.12.18 18:21:05  

Paní neznam, takže to můžu brát jako seriózní dotaz :4: Pro mě furt lepší, než tupé tapetování diskuzních fór youtube odkazama, to mě na tzv. diskuzních fórech vyloženě irituje :1:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 12.12.18 10:00:25  

https://www.diskutnici.cz/forum/3054-kutilove-aneb-radeji-svepomoci/
            Tady shání krb......
            Prostě jsou zde lidi kteří POUZE házejí odkazy - nevím zda to maj placený, ale rozhodně zde nejde o diskuzi :4:

• cabballero
              cabballero, 12.12.18 15:32:59  

Aha :1: Tak to jsem nevěděl, diskutníky zas tak neprolejzam...
              Ale muj názor na "čínu" z AliExpressu platí bez ohledu na to, jestli se tu někdo snaží trousit jakousi reklamu :6:

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 12.12.18 15:39:39  

:4: Já mám názor totožný s tebou. Jinak se hodně bavím s klukama co maj stejné auto jako já a jeden zrovna vloni kupoval nové rádio. Tam ale nejde dát klasiku a musíš vyndat "půl palubovky"...takže na netu sehnal jediný model a právě z Ali....zatím to má ok a vypadá to ok nebo mu to přidalo mnoho funkcí oproti klasice co tam byla dřív

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 12.12.18 15:40:27  

A já diskutníky taky nějak neprolejzám ale jsem tu dlouho a vidím to často - někdo dá odkaz a už ani nepřijde. Ti lidi jen dávaj odkazy.....

• cabballero
    cabballero, 8.11.18 20:03:17  

Je sice brzo, ale Ježíšek už začíná trousit :14: > https://www.bontonland.cz/image.php?image=/fotky/462/p-180020-full.jpg&width=375&height=375
    Už jsem psal, že spíš než žánry u hudby řešim zvuk nahrávky a nahrávky, který maj v názvu "acoustic" mejm uším vždycky udělaj radost :6:

• pavelse
      pavelse, 12.11.18 10:58:17  

zvukově možná zajímavé, ale když vidím ten tracklist, tak nevím jestli bych to chtěl poslouchat ... ale to je můj problém :13:

• cabballero
        cabballero, 14.11.18 19:52:02  

Ano, vim o tom, je to moje úchylka, drtivá většina lidí poslouchá normálně hudbu :1:

• pavelse
    pavelse, 30.10.18 22:25:18  

obávám se, že tady bych zešílel :15:
    https://www.youtube.com/watch?v=mMJ-0TjGADU
    https://www.youtube.com/watch?v=MLY1_hNTJ0o

• cabballero
      cabballero, 8.11.18 19:58:01  

:7: :7: :7: poklad!

• cabballero
    cabballero, 13.6.18 22:57:32  

https://www.stream.cz/vylety-do-minulosti/10025865-patent-na-magneticky-zaznam-zvuku-13-cervna-1944

• cabballero
      cabballero, 13.6.18 23:13:24  

Video jsem zatim ani nezkoukl, ale rovnou mě zajímaly názory lidí v diskuzi pod videem, některý příspěvky bych měl chuť i okomentovat, ale bez fejzbůku mam smůlu :1: (nevadí)
      Co vy a mgf.pásky? Jako nostalgie u těch starších, nebo jako "móda" u mladejch hipsterů možná, ale když jde o kvalitu zvuku? Já už to vzdal před léty. Podle někoho jsem prej hovno hifista, ale mně to nevadí, já si dokážu užít digitální kvalitu. Nedavno jsem měl párkrát chutě vrátit se víc k tzv. "analogu" (ano, mluvim o gramodeskách), ale vždycky mě to zklamalo a neumim si třeba představit, že bych ještě dneska poslouchal místo cédéček magnetofonový kazety. Vim, že je plno lídí, kteří se budou bít za názor, že digitální záznam nemůže bejt kvalitní, jak analog, ale já si to nemyslim a moje uši mi to mnohokrát potvrdily :1:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 14.6.18 06:39:42  

Já to nikdy až tak nehrotil - měl jsem vždy kazety..... těch mám ještě nyní na půdě asi 2 plné velké kufry. Pak začala éra CD a jel jsem cédéčka. Gramodesky mne nějak obešly a nikdy jsem neměl ani jednu.
        Nyní zrovna řeším jak dostat flash disk do auta (není to tak z výroby)
        Otec ten má ještě starý kotoučák a plno nahrávek z doby kdy jsem se já narodil a nebo ještě ani nebyl na světě (70 léta atd)

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 4.6.18 18:05:57  

http://www.imagehosting.cz/?v=3436516320.jpg

Obývák správného hifi maniaka - zdroj FB :1:

• pavelse
      pavelse, 9.6.18 14:37:25  

krásné staré stroje :4:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 10.6.18 16:44:36  

Jj nějak podobně to vypadalo u mne kdysi....ale vše od SONY (na tu zn. jsem byl hodně zatížený)

• cabballero
      cabballero, 13.6.18 22:56:33  

:1: Pěkná sbírka.

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 30.4.18 19:57:12  

Zdar po delší době...... min týden sjem kupoval auto a nyní tam řeším HIFI. To jejich rádio je ok ale nemá usb vstup tak uvažuju že si tam dám tohle
    https://www.reviloshop.cz/digitalni-hudebni-adapter-yatour-yt-m06-maz1-mazda/
    To se napíchne zezadu tam kde je CD měnič a ok
    A nebo vyhodím celé rádio a dám tam dotykové ale to je už vyšší investice...uvidíme
    Co vy máte v autech?

• pavelse
      pavelse, 7.5.18 19:11:33  

V autě mám rádio originál od Fiata a umí připojit USB i AUX. Mp3 přehrává (složky,alba, interprety...), ale zatím jsem nezkoušel wav nebo Flac. https://www.fiattipoclub.it/filedata/fetch?id=8538&d=1517338225

• cabballero
      cabballero, 9.5.18 21:21:56  

Já už o tom tady určitě kdysi psal, vyhodil jsem z auta autorádio, který umělo jenom cédéčka a nahradil Pioneerem s USBéčkem. Prostě obyč autorádio z elektro kšeftu, žádný zbytečně předražený spešl mašinky s designem ladícím s auťákem, který ti nabízí prodejny aut - ano, v autě to vypadá líp, ale zrovna moje priorita neni to, jak to vypadá, ale jak to hraje... když už teda má něco v autě hrát.
      Dobu, kdy jsem kufr hečbeku využíval jen jako reprobednu s 25cm basákama a i origo repráky ze dveří jsem vyměnil za lepší už mam dávno za sebou. Dneska nechávam kufr kufrem a současnej Pioneer ozvučuje jen předek auta... proč? Protože dneska ještě víc než dřív upřednostňuju kvalitu zvuku před "kraválem" a řekněme si to jak to je - když jde hlavně o zvuk, vnitřek auta prostě neni dobrej poslechovej prostor... reprodukovanou muziku si dokážu vychutnat jen doma u hifiny, v autě valim klidně 320kbps-empétrojky a nemam s tim problém.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 10.5.18 16:40:01  

Jj souhlas s tebou jen bych něco doplnil... autorádia jsou min 2 druhy...klasika (4din) a pak ty velké (2din)...já tam mám origo co tam byl a vypadá to fakt hezky...... obyčejné jako ty tam nedám - teda dal bych ale musel bych dokoupit spešl rámeček a trochu to upravit ale proč to dělat? Navíc mám ovládání rádia na volantu už z výroby a tímto bych to podělal a volant by nešel.
        Já prostě chci to co mám - vypadá hezky na oko, má top funkce a hraje taky ok ale...nemá to USB které bych ocenil - co jsem četl na FB tak kluci to řeší tou "krabičkou" na mém odkazu...... no uvidíme