Hi-Fi

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
TondaSchumacher (2018-11-16 18:01:58)fialovypetr (2018-11-16 17:02:41)pavelse (2018-11-15 20:16:56)cabballero (2018-11-14 19:52:09)metal-warrior (2018-07-02 20:14:45)beLIEve (2018-06-29 14:39:53)
Hi-Fi
Založeno: 7. 11. 2016 | Příspěvků: 1 443 | Členů: 6
Správci: cabballero (hlavní)

Patříte mezi ty, kteří si občas udělají čas, naloží se pěkně do křesla před svou aparatůru, vyberou si podle chuti oblíbenou muziku, nastaví tu správnou hlasitost, zavřou oči a vychutnávaj si nejen oblíbený žánr, ale i kvalitní zvuk? Je toto i pro vás dokonalý relax? Přijďte si pokecat o tom, co děláte vy pro potěchu svých uší.

Správce fóra nenese odpovědnost za věrohodnost informací v příspěvcích uživatelů. Pokud činíte něco na základě informací zde sdělených, činíte tak na vlastní riziko.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• cabballero
    cabballero, 8.11.18 20:03:17  

Je sice brzo, ale Ježíšek už začíná trousit :14: > https://www.bontonland.cz/image.php?image=/fotky/462/p-180020-full.jpg&width=375&height=375
    Už jsem psal, že spíš než žánry u hudby řešim zvuk nahrávky a nahrávky, který maj v názvu "acoustic" mejm uším vždycky udělaj radost :6:

• pavelse
      pavelse, 12.11.18 10:58:17  

zvukově možná zajímavé, ale když vidím ten tracklist, tak nevím jestli bych to chtěl poslouchat ... ale to je můj problém :13:

• cabballero
        cabballero, 14.11.18 19:52:02  

Ano, vim o tom, je to moje úchylka, drtivá většina lidí poslouchá normálně hudbu :1:

• pavelse
    pavelse, 30.10.18 22:25:18  

obávám se, že tady bych zešílel :15:
    https://www.youtube.com/watch?v=mMJ-0TjGADU
    https://www.youtube.com/watch?v=MLY1_hNTJ0o

• cabballero
      cabballero, 8.11.18 19:58:01  

:7: :7: :7: poklad!

• cabballero
    cabballero, 13.6.18 22:57:32  

https://www.stream.cz/vylety-do-minulosti/10025865-patent-na-magneticky-zaznam-zvuku-13-cervna-1944

• cabballero
      cabballero, 13.6.18 23:13:24  

Video jsem zatim ani nezkoukl, ale rovnou mě zajímaly názory lidí v diskuzi pod videem, některý příspěvky bych měl chuť i okomentovat, ale bez fejzbůku mam smůlu :1: (nevadí)
      Co vy a mgf.pásky? Jako nostalgie u těch starších, nebo jako "móda" u mladejch hipsterů možná, ale když jde o kvalitu zvuku? Já už to vzdal před léty. Podle někoho jsem prej hovno hifista, ale mně to nevadí, já si dokážu užít digitální kvalitu. Nedavno jsem měl párkrát chutě vrátit se víc k tzv. "analogu" (ano, mluvim o gramodeskách), ale vždycky mě to zklamalo a neumim si třeba představit, že bych ještě dneska poslouchal místo cédéček magnetofonový kazety. Vim, že je plno lídí, kteří se budou bít za názor, že digitální záznam nemůže bejt kvalitní, jak analog, ale já si to nemyslim a moje uši mi to mnohokrát potvrdily :1:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 14.6.18 06:39:42  

Já to nikdy až tak nehrotil - měl jsem vždy kazety..... těch mám ještě nyní na půdě asi 2 plné velké kufry. Pak začala éra CD a jel jsem cédéčka. Gramodesky mne nějak obešly a nikdy jsem neměl ani jednu.
        Nyní zrovna řeším jak dostat flash disk do auta (není to tak z výroby)
        Otec ten má ještě starý kotoučák a plno nahrávek z doby kdy jsem se já narodil a nebo ještě ani nebyl na světě (70 léta atd)

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 4.6.18 18:05:57  

http://www.imagehosting.cz/?v=3436516320.jpg

Obývák správného hifi maniaka - zdroj FB :1:

• pavelse
      pavelse, 9.6.18 14:37:25  

krásné staré stroje :4:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 10.6.18 16:44:36  

Jj nějak podobně to vypadalo u mne kdysi....ale vše od SONY (na tu zn. jsem byl hodně zatížený)

• cabballero
      cabballero, 13.6.18 22:56:33  

:1: Pěkná sbírka.

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 30.4.18 19:57:12  

Zdar po delší době...... min týden sjem kupoval auto a nyní tam řeším HIFI. To jejich rádio je ok ale nemá usb vstup tak uvažuju že si tam dám tohle
    https://www.reviloshop.cz/digitalni-hudebni-adapter-yatour-yt-m06-maz1-mazda/
    To se napíchne zezadu tam kde je CD měnič a ok
    A nebo vyhodím celé rádio a dám tam dotykové ale to je už vyšší investice...uvidíme
    Co vy máte v autech?

• pavelse
      pavelse, 7.5.18 19:11:33  

V autě mám rádio originál od Fiata a umí připojit USB i AUX. Mp3 přehrává (složky,alba, interprety...), ale zatím jsem nezkoušel wav nebo Flac. https://www.fiattipoclub.it/filedata/fetch?id=8538&d=1517338225

• cabballero
      cabballero, 9.5.18 21:21:56  

Já už o tom tady určitě kdysi psal, vyhodil jsem z auta autorádio, který umělo jenom cédéčka a nahradil Pioneerem s USBéčkem. Prostě obyč autorádio z elektro kšeftu, žádný zbytečně předražený spešl mašinky s designem ladícím s auťákem, který ti nabízí prodejny aut - ano, v autě to vypadá líp, ale zrovna moje priorita neni to, jak to vypadá, ale jak to hraje... když už teda má něco v autě hrát.
      Dobu, kdy jsem kufr hečbeku využíval jen jako reprobednu s 25cm basákama a i origo repráky ze dveří jsem vyměnil za lepší už mam dávno za sebou. Dneska nechávam kufr kufrem a současnej Pioneer ozvučuje jen předek auta... proč? Protože dneska ještě víc než dřív upřednostňuju kvalitu zvuku před "kraválem" a řekněme si to jak to je - když jde hlavně o zvuk, vnitřek auta prostě neni dobrej poslechovej prostor... reprodukovanou muziku si dokážu vychutnat jen doma u hifiny, v autě valim klidně 320kbps-empétrojky a nemam s tim problém.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 10.5.18 16:40:01  

Jj souhlas s tebou jen bych něco doplnil... autorádia jsou min 2 druhy...klasika (4din) a pak ty velké (2din)...já tam mám origo co tam byl a vypadá to fakt hezky...... obyčejné jako ty tam nedám - teda dal bych ale musel bych dokoupit spešl rámeček a trochu to upravit ale proč to dělat? Navíc mám ovládání rádia na volantu už z výroby a tímto bych to podělal a volant by nešel.
        Já prostě chci to co mám - vypadá hezky na oko, má top funkce a hraje taky ok ale...nemá to USB které bych ocenil - co jsem četl na FB tak kluci to řeší tou "krabičkou" na mém odkazu...... no uvidíme

• pavelse
    pavelse, 16.4.18 12:01:59  

??? HD zvuk z LP https://technet.idnes.cz/hd-high-definition-vinyl-deska-vynilova-hd-zvuk-gramofon-software-rebeat-innovation-g39-/tec_audio.aspx?c=A180413_105609_tec_audio_nyv

• cabballero
      cabballero, 9.5.18 21:32:39  

Muj názor na gramofon/desky se během mého "hifi-koníčku" měnil od velkýho fanouška po znechucení a nezájem. Snaha o vylepšení zvuku gramodesky zní zajímavě, ale nevěřim, že se tenhle lejsrovej zlepšovák nějak výrazně prosadí... ale uvidíme.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 10.5.18 16:41:03  

Já desky neměl nikdy - mne to minulo. Já začínal na walkmanu a kazetách a pak CD......
        Otec má ještě nyní starej kotoučák a hraje furt - ten je starší jak já!!!

• cabballero
    cabballero, 24.3.18 23:44:31  

Jen tak pro info: I když je tohle fórum "mrtvý", moje úchylka, která mě vedla kdysi k jeho založení zatím stále trvá :1: ...na ukázku třeba něco z fóra o muzice https://www.diskutnici.cz/forum/882-co-poslouchate-za-hudbu/post/29712
    *Já vim, je to troufalost jim tam kazit to jejich tapetování YT-odkazama takovou slohovkou :1: :9:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 25.3.18 04:45:56  

Ten tvůj přízpěvek je tam takový...jako pěst na oko. Jako když inženýr a matematik přijde v obleku do vesnické putyky IV cenové skupiny :1:
      ...
      Jinak mi končí STK na autě, spravovat to už nehodlám....zrovna včera mne stavěli cajti a měl jsem to za 500kč (nelíbila se jim díra v prazích a rezavé dveře) a tak nyní vybírám nějakou ojetinu. Peněz moc není.....a to na co se zaměřuju není jen motor ale i AUDIO :14:
      Mi by vyhovovalo pokud bych si tam mohl dát nějaké klasické rádio s USB ale ty auta maj už z výroby ty svoje zabudovaná rádia a to např u Forda vypadá šíleně.....auto krásné a líbivé, ale díky tomu werku kterému říkají rádio a vypadá to jak vietnamská hračka se mi zrvna Ford nelíbí. Už jsem sice viděl jak to někdo vyhodil a dal tam nějaký rámeček a šlo to ale.....
      A těch značek je víc...... no uvidíme co nakonec vyberu. A ty repráky co jsem si kupoval před nedávnem do nynějšího auta mohu vytáhnout - stejně to dám do šrotu celé

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 25.3.18 04:46:52  

Ty woe neděle ráno, navíc se měnil čas a já tu straším na diskutníkách... :7: :1:

• cabballero
          cabballero, 25.3.18 11:05:32  

:1: Zapomněls jít spát, nebo ses tak brzo vzbudil?

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 25.3.18 11:08:24  

druhá verze....nějak nemám spaní a vstávám brzo ale dnes jsem to jemně přepísknul :1:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 25.3.18 04:49:54  

A ty bílé repro Magnat co jsem kupoval nemají chybu !!!
        Je fakt že na tom poslouchám nejvíce obyčejné rádio ale super..... Jak se tam dá origoš CD tak to nemá chybu

• cabballero
    cabballero, 18.1.18 22:26:12  

https://www.novinky.cz/zena/460503-hlasita-hudba-ve-sluchatkach-muze-nenavratne-poskodit-sluch-tvrdi-odbornici.html

Teda ne že by to byla ňáká novinka tohle, ale mě tam spíš zaujalo to, jak ten "odborník" v článku píše "...nezvyšovat hlasitost hudby nad 60 procent..." :1: Co je to za hovadinu, 60% jakože z čeho? Těch jeho "60%" jen takhle napsanejch je údaj uplně k hovnu. Nevim o tom, že by se hladina akustickýho tlaku udávala v procentech :7:

Ale když vynecham slovíčkaření, musim uznat, že způsob dobrovolného ku*vení si vlastního sluchu (jak se o tom píše v článku) má i své výhody - posluchač pak ušetří hromadu peněz a může si je užít jinak, třeba na cestování, sport, chlast, drogy... a jiné koníčky. Proč ušetří? Když si někdo takhle už v pubertě pochroumá sluch, slyší pak kulový, kvalitu nepozná, takže jako fanoušek muziky nepotřebuje pro kvalitní reprodukci pořizovat drahou aparatůru :13:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 21.1.18 10:43:43  

Já mám jak víš ty nové Magnaty a kdybych je dal jen na 50% tak tatíkovi kterej bydlí nade mnou se zvedne koberec :4: :1:

....
      V procentech to fakt nejde brát tohle

• milenarych
    milenarych, 20.12.17 16:34:14  

Mě poslední dobou docela láká autohifi, a myslím tím toto všechno: https://www.2din.cz/odhlucneni-auta-2/
    https://www.2din.cz/autohifi/
    https://www.2din.cz/2din-autoradia/
    Docela rád bych si vylepšil zvuk u sebe v autě, akorát na to moc nemám... :/

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 20.12.17 16:52:43  

Já si do své 17 let staré šunky koupil letos nové repráky a měsíc nato mi odešlo rádio tak sjem to vyhodil a nyní jezdím poprvé potichu
      na nějakou ok muziku ale není třeba šílené sumy. Auto nemusí poskakovat jako na tuning srazech...stačí ok rádio, min 4 repro a ok - vš enavíc je plus ale není třeba. Já měl kdysi místo rezervy v kufru subwoofer :1:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 3.12.17 11:25:08  

Cabošu jsme koukl po delší době vedle ke Gustovi a on píše že poslochá nějakej koncert na Magnatech a ty tam máš nějaké připomínky.
    Co máš proti zn Magnat?...Víš jaké značky jsou ty moje nové repro? :14:

• cabballero
      cabballero, 3.12.17 11:32:13  

Proti značce Magnat nic nemam. Na gustovo fóru takovej "vtip" neber vážně, tam si ho každej vychutnává kvuli čemukoliv a jsem si jistej, že je tam uplně každýmu šumák, na jaký značce repráků poslouchá muziku, natož aby řešili značky konkrétní :14:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 3.12.17 11:38:34  

Gusty chodí i sem tak může pokecat...o Magnátech

• gusty
          gusty, 3.12.17 13:09:00  

zajimavá cena,hezký vzhled,dle recenze obstojné ,tak je vzal

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 3.12.17 15:28:46  

to je dobrej že je vzal
            já je vzal taky ale menší :14:

• cabballero
    cabballero, 3.12.17 10:17:50  

I když mam rád digitál, klidně uznam, že nastanou situace, kdy gramofonová deska hraje opravdu lépe, než CD...
    třeba jako je to vidět na tomhle videu > https://youtu.be/g5dCMz4gKLI
    Fanouškům analogu se tohle musí líbit :14: :14:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 3.12.17 10:19:23  

Zrovna včera jsem se bavil s kamarádem a tom novým zesiku a on mi řekl - je to ok mašina, ale to cos měl byl analog a toto máš digi takže :14:

• cabballero
        cabballero, 3.12.17 10:43:15  

Takže.. co? :1: Co na to tvoje uši? Líbí se jim to? Takže.. taky OK :14:
        Když se to veme kolem a kolem, tyhlety debaty na téma analog vs. digitál, deska vs. cédéčko, sluchátka vs. reprobedny... jsou hlavně na to, aby měli hifistí na internetových diskuzích o čem klábosit. A když sleze z netu, tak si pak stejně nakonec pustí to svoje, co má doma, co má rád a užije si to bez ohledu na to, že mu jeho aparatůru (nebo třeba jen názor na to) třeba ňákej jinej hifista na internetový diskuzi nepochválil :6:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 3.12.17 10:49:36  

On chtěl říct že tam to byla ještě klasika a max kvalita made in japan.
          zatímco nynís e vše dělá made in china a je to prostě jiné...jak to zpracování tak ten digitál.

Jinak jsem spokojen a mé uši taky....maximálně!

• cabballero
            cabballero, 3.12.17 11:22:32  

Jasný, třeba před 30 rokama se při výrobě (nejen) audiotechniky nemyslelo na prvnim místě na to, aby se to zákazníkovi pokud možno chvíli po záruce rozbilo :1: Dneska ti tam šoupnou "kurvítko", který se v tý spoustě elektroniky ztratí... no co, neni žádoucí, aby ti dneska hifina vydržela 20 let, kšefty se musí hejbat :14:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 3.12.17 11:24:04  

Jj jako ta tvoje pračka - dneska ti to odejde hodně brzo

• cabballero
                cabballero, 3.12.17 11:35:38  

A bohužel to vypadá, že to bude mít "za pár". Ne, že by ještě neprala, ale doma byl vyřčen požadavek na sušičku prádla (problém se sušenim prádla v zimních měsících). A vzhledem k parametrům toho pracího veterána nemá cenu k němu kupovat jenom sušičku... takže to vypadá na uplně novou techniku sakumprásk :1: :9:

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 3.12.17 11:38:07  

Tak to pojedeš ze staré škodovky do novýho mercedesa bo sušičku maj jen ty top modely. Leda bys koupil extra pračku a extra sušičku ale máš zase 2 werky

• cabballero
                    cabballero, 3.12.17 11:40:50  

Ano, už jsem trochu sondoval, takže tušim, co mě čeká.

• gusty
      gusty, 3.12.17 13:10:09  

z mého pohledu laik nemuže poznat zda to hraje lépe.To si jen namlouvá,protože si to někde přečetl

• cabballero
        cabballero, 3.12.17 15:20:11  

Ale může i bez ohledu na to, co si kde přečetl. Pochopitelně je ale (kromě uší) strašně moc okolností, který ovlivní to, jestli posluchač ten rozdíl uslyší, např. mezi zvukem gramodesky a cédéčka.
        Ovšem pokud se opravdu podíváš i na to video z odkazu, možná pochopíš, o jakej džouk jde a bude ti i jasný, že k tomuhle se nějaká seriózní debata ani nehodí :14: :1:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 3.12.17 15:23:36  

:4: :1: viděl jsem video a souhlasím

• SandraSanchezova
      SandraSanchezova, 4.3.18 18:27:34  

:14:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 27.11.17 18:14:48  

Nikdo tu nepíše - že vy jste si koupili zesik od Burmestera a nyní Vám exekutor střihl net a nepíšete? :7: :14:

• cabballero
      cabballero, 29.11.17 18:05:29  

Asi nemáme nic novýho, o čem bysme chtěli klábosit.
      Co se poslechu muziky týče, mam já jednu drobnou změnu - už zase neposloucham gramec. Ano, zase. Nestalo se mi to poprvý, jednou za čas na mě přijde to "analogový období", přinesu z půdy uklizenej gramec a hrst gramodesek a hraju si jakože na retro, protože se mi zatim z hlavy nevypařily hlášky typu: "zvuk z gramodesky je nejlepší, digitál stojí za hovno" :1: :1: Nemam spočítaný, po kolikátý už jsem se v tý tzv. digitální době takhle k poslechu "analogu" (ano, "analogu", ne analogu) vrátil, ale jistý je, že mi to nikdy nevydrží dlouho. Jako bych vždycky po pauze, kdy gramec nepouštim, zapomněl na to, že se mi vlastně zvuk gramodesky nelíbí a když už, tak si to poslechnu jenom kvuli obsahu... ale taková zábava neni na dlouho. Napopsled jsem si tenhle úlet vyzkoušel cca v době založení tohohle fóra a zatim se k dalšímu nechystam. Prostě si opět užívam kvalitní digitální zvuk z audio cédéček místo relativně nekvalitnímu zvuku gramodesky, kterej stejně neni žádnej čistej analog, ale jenom digitál vyrytej do drážky vinylu. Skalní fanoušci budou sice tvrdit, že ten krásně živej zvuk umí jen a pouze čistě analogovej záznam na vinyl, ale ve skutečnosti se věci maj tak, že muzika se před lisovánim do gramodesky mixovala/zpracovávala digitálně už od sedumdesátejch let minulýho století... takže fanoušku, kde že bereš ty zaručeně analogový záznamy? Gramodesky? No nevim, nevim... možná tak kdyby sis je kdysi nahrál třeba na kotoučák, přes mikrofóny, při hraní kapely naživo :6:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 30.11.17 16:58:03  

Ja si polil noťas kavou a mám ho v servisu a nyní tu datluju z mobilu.
        V lepším případě to bude za 2až3 tisice v horším kupuju novej Pc.
        Jsem nasranej !!!
        Jo a novej zesik s těma Magnatama hraje suprově

• fialovypetr
        fialovypetr, 2.12.17 15:49:04  

Žádný digitální mix, v gramofonových závodech se zvuk přenášel na matrice ze studiových MG pásků a tak to bylo do roku 1991....I dnes, když si firmy nechávají lisovat vinyl, dodávají si hudbu, většinou vážnou, zpracovanou na profi MG páscích...!!!

• cabballero
          cabballero, 3.12.17 00:11:41  

Jasně, nechci tvrdit, že digitálem prošlo 100% materiálu, ze kterýho na konci procesu vypadne gramodeska a v nějakejch padesátejch-šedesátejch letech to ani nešlo, ale když do toho v sedumdesátejch letech začla digitalizace kecat (třeba Supraphon s tim začal v r.1976), nebralo se to jako prznění analogu, ale naopak desky, který měly na obalu poznamenáno, že byly digitálně zpracovány, byly vnímány jako něco lepšího. :14:
          Podobně to bylo pak i u cédéček. Časy se ale mění, dneska už se zase začíná digitál brát jako kurvení zvuku a roste zájem o vinyl. Ale nebudem si nic nalhávat, i když je určitý množství fajnšmekrů, kteří jdou po gramodeskách vyloženě kvuli "kvalitě", většinou pujde spíš o módu novodobejch hipíků hrající si na retro, kteří neřeší zvukovou kvalitu, ale to že se jim na gramci točí placka, která navíc hraje a to je kůůůl :1:
          A možná je i chápu, dostupnost muziky v digitální podobě (pokud jim stačí třeba empétrojka) je díky internetu takřka bez omezení a někoho už holt může začít nudit, když si může - když je online - kdekoliv pustit jakoukoliv muziku, na kterou si vzpomene. Někdy chce i trochu jiný "vzrůšo" a to mu může (co se poslechu muziky týče) dát třeba právě gramec - desku si nepustíš při brouzdání po městě, na tu si musíš udělat extra čas a sednout si k ní doma pěkně do klidu. A kromě jinýho zážitku máš navíc o něco lepší zvuk, než z empétrosky.
          Ale spokojenost je i na straně opravdových fanoušků vinylu jako takovýho - kdyby tu tahle móda nebyla, gramofonový závody by už byly mrtvý a nový desky by se prostě nelisovaly. Teď jde ještě o to, jestli je to až taková výhra - kapely sice dneska často vydávaj s novym cédéčkem svoje album i na vinylu, ale jsou to vesměs jen kopie digitálních nahrávek! :7:

Ano, i dneska je možný si prosadit čistě analogovou cestu od nahrávacího studia přes nějaký ty gramofonový závody, ale rozhodně to nebude prdel a většina interpretů, kapel do toho nepujde. Kromě toho, že to bude dražší, to bude hlavně výrazně časově náročnější. Zkus si třeba u nás dneska najít nahrávací studio, který bude nahrávat na magnetofon a nebude mít v audio řetězci žádnej digitální přístroj... spočítáš je nejspíš na prstech svejch rukou. A pak s tim jdou do Loděnic s tim, že jejich dílo se stejně bude "vylepšovat", aby se to vůbec dalo vilisovat, protože záznam na gramodesku má svý určitý technický limity.

• cabballero
          cabballero, 3.12.17 00:22:44  

Odpůrce digitálu ale řekne, že mu to nevadí. Šum, praskání, oproti CD omezený frekvenční rozsah, nebo třeba zkreslení signálu, slyšitelné tim víc, čim víc se jehla v drážce přibližuje ke středu desky... to je v pohodě, hlavně je to přece analog, takže křivky zvuku jsou krásně zaoblené a ne jako v digitálu, kde jsou kostrbatý jako schody :14: A pak ještě lepší dynamika. Ano, s tim můžu souhlasit, ale jen v případě, že bude opravdu striktně dodržena analogová cesta po celou dobu procesu!
          Ale co, každej má na výběr a může si dopřát, co se jeho uším líbí - komu při poslechu cédéčka vadí, že je ta "kostrbatá sínusovka" nepříjemně tvrdá, ostrá, agresivní, může zkusit gramec, kde si užije zvuk "měkčí", i když zkreslený, šumící, praskající a na vysokejch tónech ošizený.
          Mimochodem, kromě klasickýho cédéčka, kde je vzorkovací frekvence 44,1kHz na 16bit.hloubku (už toto umožňuje lepší frekv.rozsah, než dovolí gramodeska) existuje i vzork.frekvence třeba 192kHz na 24bit.hloubku - tady už je gramec uplně v pr..... a pak neni problém ani nějaká ta "kostrbatost" křivky signálu. Tomu může konkurovat leda tak ten několika stopej "kotoučák" s odpovídající rychlostí pásku (38,1 cm/s třeba?). A dneska si nemusíš kupovat jen CD, nebo gramodesku - někde si můžeš koupit přes net muziku v digitální podobě právě v tom Hi-Res formátu (192/24).

• cabballero
          cabballero, 3.12.17 00:32:02  

...Ale o tom nemá cenu se dohadovat. Budu se opakovat, ale je jasný, že každej máme jiný uši, jiný možnosti, jiný nároky. Při poslechu gramodesky mě někdy zaujala dynamika, nebo třeba měkčí zvuk, kterej leze dobře do uší, ale těch nedostatků, který vinyl má, je na mě moc a prostě to nejsem ochotnej dlouhodobě akceptovat. Uznávam, že nový cédéčka maj zvukovou kvalitu všelijakou, průser bejvá hlavně co se dynamiky týče, ale oproti zvuku gramodesky má pro mě hromadu plusů a proto mam digitál rád :6:
          (*jen drobná poznámka: když tu píšu o digitálu, myslim tim klasický CD - nemam na mysli empétrojku nebo nějakej jinej formát komprimovaný muziky používaný v mobilech nebo počítačích, to je zase trochu jinej příběh).

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 3.12.17 07:01:16  

Já gramec nikdy neměl a tudíš jsem hudbu z desky nikdy neposlouchal a tak nemohu ani srovnávat. Já kupoval jako mladej kluk kazety a pak přešel na CD a ...... otec má ještě doma kotoučák - je na něj pyšný a ten werk je starší jako já a to o dost let :14:

• cabballero
              cabballero, 3.12.17 09:38:16  

Obyčejnej gramec bez magnetodynamický přenosky může klidně vydávat zvuk horší, než kazeťák. Z party gramec-kazeťák-kotoučák může nejlepší zvuk vyloudit kotoučák... tedy pokud se používá dostatečná rychlost pásku. A pochopitelně je taky důležitý, čim desku-kazetu-kotouč "nakrmíte"... prostě zdroj signálu při nahrávání - technický možnosti kotoučáku zahrát dobrej zvuk jsou naprd, když na pásek nahraješ muziku ze středních vln AM-rádia :6:
              A stáří techniky nemusí bejt vždy na škodu, když se o mašinku někdo správně stará. Teď nemluvim o naší pračce, který bylo letos 22let :14: , ale třeba o řezačkách matric v gramofonovejch závodech v Loděnicích. Používaj tam mašiny, který vznikly v době, kdy nastupující cédéčka začaly "válcovat" vinyl a byla tam snaha o zdokonalení techniky používané v procesu výroby gramodesek. Tyhle strojky už jsou starý ňákejch ~30let. Z 24 kousků na celym světě maj v Loděnicích 4! Ale to gramofonový fanoušky nepřekvapí, gramozávody v Loděnicích patří mezi špičku na světě co se lisování gramodesek týče :6: