Hi-Fi

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
cabballero (2019-03-26 19:14:44)TondaSchumacher (2019-03-26 18:53:12)pavelse (2019-03-25 23:21:59)fialovypetr (2019-03-18 06:32:25)metal-warrior (2019-01-01 20:15:08)beLIEve (2018-06-29 14:39:53)
Hi-Fi
Založeno: 7. 11. 2016 | Příspěvků: 1 533 | Členů: 6
Správci: cabballero (hlavní)

Patříte mezi ty, kteří si občas udělají čas, naloží se pěkně do křesla před svou aparatůru, vyberou si podle chuti oblíbenou muziku, nastaví tu správnou hlasitost, zavřou oči a vychutnávaj si nejen oblíbený žánr, ale i kvalitní zvuk? Je toto i pro vás dokonalý relax? Přijďte si pokecat o tom, co děláte vy pro potěchu svých uší.

Správce fóra nenese odpovědnost za věrohodnost informací v příspěvcích uživatelů. Pokud činíte něco na základě informací zde sdělených, činíte tak na vlastní riziko. *Nevíte co tim myslim? Tak například tu kdysi někdo radil hifistům použít k připojení reproduktorů místo reproduktorového kabelu měděné pivní trubky :1:

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• cabballero
    cabballero, 2.3.19 13:38:07  

https://www.diskutnici.cz/forum/3744-hi-fi/post/1630
    Jo, taky se mi doma válí 2 kazeťáky (jeden nefunguje kvuli řemínku, AIWA, už jsem to tu řešil, ale nakonec jsem se na opravu vykašlal)... a hromádka kazet k tomu. Taky jsem to zatim nevyhodil. Možná je to taky tim, že když člověk bydlí v baráku a má dost místa, plno věcí prostě jenom někam zatim uklidí, páč mu to nepřekáží... kdybych bydlel třeba v bytovce 2+1, takovýhle retro bych už dávno vyházel. Možná by se mi občas při vzpomínkách na "starý dobrý časy" zastesklo, ale zase bych měl doma pěkně uklizeno :1:

• cabballero
      cabballero, 2.3.19 13:48:48  

...Když jsem měl to poslední "analogový" období s gramcem, taky jsem uvažoval i nad oprášením kazeťáku, abych zavzpomínal, jak se kdysi poslouchávalo :1: ale nakonec z toho nic nebylo.
      Co se mgf.kazet týče, tak na jedný straně jsou jasný technický fakta a limity, který nejsou pro zvuk z kazet lichotivý, ale na druhý straně je třeba uznat, že v době, když jsme měli jen ty gramce a kazeťáky, nebyly ty kazety špatný na poslouchání... hlavně když měl člověk nějakej ten lepší hifi komponent. Ovšem rozdíly ve zvuku pochopitelně mohly bejt ve srovnání origo kazeta vs. kazeta, kterou si člověk nahrával sám... ale i vlastní nahrávky mohly bejt kvalitní, když se použila kvalitní technika a kvalitní zdroj signálu pro nahrávku - tenkrát nejspíš gramec, nebo nějakej ten kotoučák :6:

• cabballero
      cabballero, 2.3.19 13:55:54  

...kazety obyč, chromky, metalky, pak různý značky... systém Dolby B, C, HX Pro... některý kazeťáky měly přímo na panelu (při nahrávání) možnost štelování předmagnetizace (BIAS), tim se dalo ovlivnit, jak se na mgf.pásek nahrajou vysoký tóny (podle typu pásku - chromky, nebo metalky).

• pavelse
    pavelse, 27.2.19 20:51:43  

V pátek začíná již několikátý ročník hifi výstavy https://www.audio-video-show.cz/

• pavelse
    pavelse, 26.2.19 22:19:02  

Protože se mi blíží narozeniny a také moje Super deluxe srdcovka, tak mám cukání si koupit po letech zase gramec, jen nevím jak moc se rozvášnit. V první chvíli mně napadlo si koupit levnější stroj něco jako je tenhle soňák https://www.alza.cz/sony-ps-lx300usb-d135280.htm po čase jsem trochu zvýšil laťku, že bych jako mohl mít třeba tohle https://www.alza.cz/lenco-l-3808-sedy-d4508980.htm no a dnes mi manželka navrhla třeba tohle https://www.hifi-audio.cz/gramofon-pro-ject-essential-ii-phono-usb-p7323/?vid=7242 (s tím že budu mít vybrán dárek i na svátek :4: )
    Jak si možná pamatujete, receiver mám Sony, bedny Klipsh a vzhledem k tomu, že receiver nemá vstup pro gramo tak potřebuju gramec s předzesilovačem.
    Což o to, nákup mám v podstatě schválenej, jen nevím co s tím ... desky jsem už 12 let neposlouchal a mám cca 50LP a 50SP a nevím jestli si je budu vůbec pouštět (i když asi ano, přeci jenom nostalgie a obřad pouštění desky je super) a tak jestli koupit levnou verzi nebo radši jít do dražší varianty mít "rezervu" v kvalitě - co kdybych si je poustěl pořád :15:
    Od celého nákupu mě odrazuje kamarád, který dostal předloni na vánoce gramec a o letošní vánoce jej zase zabalil a nehodlá se k tomu vrátit i když mu loni vyšla také srdcovka. Prostě tvrdí, že nové desky si kupovat nebude protože jsou dražší než CD a CD hraje lépe.
    Tak mě nahlodal, že fakt nevím. Těch 7 tisíc je zase už docela dost peněz na to, aby se na to prášilo ... ach jo :2:
    Jsem se nějak rozkecal :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 27.2.19 16:42:39  

Já taky vloni koupil za 8 tisíc mašinu a za dalších 8 repro bedny a nyní na tom poslouchám rádio :14:
      Jak píše dole cabballero - je lepší mít rezervu....

• cabballero
      cabballero, 27.2.19 17:20:39  

V minulosti jsem si nejednou vyzkoušel poslech z gramofonu a zatim to vždycky dopadlo takhle: 1)počáteční nadchnutí > 2)vystřízlivění > 3)návrat zpět k cédéčkům. V současnosti gramofónové období neprožívam a zatim to na návrat nevypadá. Oproti cédéčkům má pro mě gramofon několik nevýhod (ano, jde tu mimo jiné i o pohodlnost), ale oproti tomu by měl mít prej výhodu lepšího zvuku... a to, jestli je tzv. "analog" z gramodesky lepší zvuk, než digitál z cédéčka, jsme tu už možná trochu řešili a kdyby jsme to chtěli řešit podrobněji, byly by z toho slohovky na několik stránek - takže se zatim nebudeme pouštět do žádnejch větších akcí a zjednodušim to z mého pohledu takto: Mě bohužel u gramodesek ve většině případů neuspokojil ani zvuk, takže s ostatníma nevýhodama gramodesek jsou pro mě cédéčka jasnou volbou... a bůh je mi svědkem, že jsem "analogu" dával nejednou šanci. :6:
      Takže bych to viděl spíš z toho praktického hlediska - mam doma hafo desek, rád bych si z nich tu muziku poslechl, ale nechce se mi si tu samou muziku kvuli tomu shánět na CD = pořídim si gramofon... + jako bonus k tomu ta nostalgie - někdo to má fakt rád a dokáže si užít ty rituály kolem pouštění vinylu někdy víc, než zvuk tzv. analogu samotnej. :15:

A konkrétně k těm výrobkům z odkazů? Když nejsi fajnšmekr, kterej si shání spešl desky (kdy tě vyjde jedna deska třeba i na 5tis.), určitě by sis vystačil i s tim Soňákem. Ale pokud neni problém si trochu připlatit, jdi rovnou do toho Pro-Jectu. Lenco třeba ani neuvádí typ přenosky a u Pro-Jectu je přenoska zn.Ortofon a ta nedělá žádný šméčka. A Lenco ani v parametrech neuvádí parametr "Odstup signál šum". O co jde? Už samotná deska (kromě možného praskání) sama o sobě šumí, tak proč by k tomu měl navíc nějak znatelně šumět i gramec. Šum gramce bude záležitost předzesilovače pro přenosku a už třeba porovnání parametru "Odstup signál šum" u Sony (50dB) a Pro-Ject (65dB) jasně ukazuje, kterej gramec bude šumět víc (čim vyšší číslo dB, tim líp = "míň šumí")... pozn.: hodně kvalitní samostatné předzesilovače pro MM přenosky můžou mít hodnoty "Odstup signál šum" až 100dB i více... ovšem samotnej takovej předzesík stojí víc, než všechny tyhle tři gramce dohromady. Takže je to pochopitelně na tobě. Ale kdyby tě zajímaly nějaký další moje zkušenosti, názory na "analog", popř. proč aktuálně platí: "gramofon + já = NE", klidně se rozkecam, ale netušim, jak to dopadne. :14:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 27.2.19 17:32:17  

Ty seš druhý Incor.... ale krásně se to čte!

• cabballero
          cabballero, 27.2.19 17:36:50  

Dík, mam radost, když někdo ocení mé "incorovky" :6:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 27.2.19 17:41:49  

Jj alespon se člověk i doví něco co nevěděl a je to přínos...né jen ty kecy o ničem jako jinde - fakt děkuju

• pavelse
        pavelse, 27.2.19 20:43:01  

jojo, krásně se čteš :4: díky
        Lenco má přenosku od Audio-techniky http://www.aq.cz/images/d5_CatalogueModule-Files/311-file-L-3808_test_in_Hi-Fi_World_UK_light_version.pdf

Já už včera, když jsem to sem poslal, tak jsem si uvědomil, že když už teď přemýšlím na tím jestli to má cenu, tak by mi měl stačit levnej soňák nebo něco podobného.
        Desky si rozhodně kupovat nehodlám, kdyby tu moji srdcovku vydali jen s dvd a "béčkama" tak by mi to stačilo, ale takhle jsem musel vzít i LP :13:
        https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail/-/art/alphaville-forever-young/hnum/8927954

Je v tom i kus nostalgie nad tím jak jsem s "hifi" začínal, v roce 86 jsem prostě gramec mít musel, protože nic jiného nebylo a kdybych nezblbnul do systému domácího kina (který jsem po pár letech stejně opustil) tak bych gramec doma měl pořád. Spíš to beru tak, že bych prostě gramec měl mít doma, alespoň nějaký :15:

• cabballero
          cabballero, 2.3.19 08:46:49  

Ve mně asi kousek tý nostalgie někde pořád zbejvá. I když aktuálně tvrdim: "poslouchat budu jen CD - vinyl už ne", nejspíš v tom mam pořád tak trochu zmatek a jsem nerozhodnej, jak levnej kompas, když jsem se gramce zatim nezbavil a je (společně s deskama) zakonzervovanej na půdě :1: :9:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 2.3.19 11:10:09  

Já gramec nikdy neměl a toto sjem přskočil. Měl jsem ale v té skládané věži klasický kazeták.... dokonce 2 kusy a někde na půdě to ještě bude i s plným kufrem kazet

• cabballero
      cabballero, 27.2.19 18:57:50  

...A i když je jasný, že po technický stránce je to jednoduchý, stejně mě zaujalo, jak už rovnou do těch gramců zabudujou tu možnost rovnou ripovat muziku z gramodesky přes USB do počítače, pokud to někdo potřebuje. Taky jsem to jeden čas dělal, ale muj gramec tuhle funkci nemá, takže klasika - připojit audio výstup z předzesíku na vstup zvukovky PC a pomocí programu Audacity (freeware) zvuk nahrávat, popř. upravovat nějaký ty lupance, uložit do WAV-formátu a pak vypálit na CD.

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 25.2.19 10:22:53  

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/498032-cesi-si-potrpi-na-kvalitni-reproduktory-nezdrahaji-se-za-ne-utracet-statisice.html

Zde článek k tématu...

• cabballero
      cabballero, 25.2.19 12:54:37  

Pěknej článek :6: Někdo by si možná myslel, že jsou dneska všichni (hlavně ti mladší) zdegenerovaní poslechem empétrojek do ušních špuntů, ale takovejhle článej je důkazem toho, že je pořád dost fajnšmekrů, kteří se s muzikou z mobilu nespokojí a rádi si užívaj kvalitní zvuk. A vlastně to taky může znamenat, že by ještě mohli bejt na světě lidi, kteří si nejen rádi poslechnou, ale i si o tom rádi s někym dalšim pokecaj... ovšem nebudu přehnanej optimista, že se nahrnou zrovna sem, na tohle "mrtvý" fórum :1:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 25.2.19 12:59:09  

:1:

• pavelse
        pavelse, 26.2.19 21:55:15  

Mně se tam líbí celý pokec pana Vaňka, který to zakončil slovy .... A touha po dokonalém zvuku vede jen k k okamžiku, kdy už si myslíte, že máte finále a pak uslyšíte někde něco hrát líp a chcete to taky :-)

• cabballero
          cabballero, 27.2.19 17:33:15  

Jo, to je pravda :1: A ten termín "dokonalej zvuk"... to je taky relativní, je hrozně moc záležitostí, na základě kterejch někdo nějakej zvuk vnímá jako dokonalej.
          Podle mě je to takhle: Dokonalej zvuk je jako ten přímo naživo, jakože sedíš přímo před živejma muzikantama a posloucháš. Hifi, nebo spíš HIGH-END, se snaží tomuhle zážitku naživo co nejvíc přiblížit a možná se to může i podařit (pokud někdo do domácí aparatůry nasype několik miliónů), ale to nedokážu posoudit, miliónovou aparatůru jsem zatim nikdy na vlastní uši neslyšel.
          Já si prostě tzv. "dokonalej zvuk" reprodukované muziky představuju tak, že si doma sednu před aparaturu, pustim nahrávku a když zavřu oči, mam pocit, že mam v obejváku bandu džezmenů, kteří mi tam mastěj soukromej koncert a vůbec nemam pocit, že to všechno hraje z nějakejch repráků :14:

• cabballero
          cabballero, 27.2.19 17:42:55  

Mimochodem: Nedavno jsem ze zvědavosti jen tak gůglil o reprosoustavách a ty ceny tzv. high-eng výrobků jsou fakt ujetý... třeba jsem našel na českym trhu kšeft, kterej nabízel pár reprosoustav za ~20 miliónů Kč! Fakt, nekecam. Teď z fleku nevim přesně, kde to bylo, musel bych to najít znova :1: A jinak asi nejdražší reprosoustavy, který jsem na netu našel (neprodávaj se u nás) byly za 4,7mil$... jo, vidíte dobře, je to úlet, reprobedýnky skoro za 5 miliónů dolarů! :1:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 27.2.19 17:44:59  

by mne zajímalo jakým autem jezdí majitel těch bedýnek..... :7:

• cabballero
              cabballero, 27.2.19 17:59:16  

No :1:
              Normální člověk si řiká, že takový prachy přece za repráčky nikdo nedá, ale nejspíš se někdo najde, nemůžem to holt posuzovat podle průměrného platu v ČR :1: ... je to jasně předražený, tady už se neplatí jen za zvuk, ale šikulovi s promyšlenym marketingem se může podařit někoho (kdo na to pochopitelně má) přesvědčit, aby dal takovej ranec za reprobedny :14:

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 27.2.19 18:01:22  

Hele tak i mne mají doma za magora...že jsem dal osmičku za repro. Přitom to není zase nic extra že?
                Každý se na to kouká jinak

• cabballero
                  cabballero, 27.2.19 18:30:15  

Tomu nerozumí :14: ...holt to nechápou, páč maj jiný koníčky, než hifi, to je mormální, to znam taky :6:
                  Já mam za mogora zase třeba někoho, kdo musí nutně mít mobil za třicet litrů (protože epl, že jo) a ještě kvuli tomu, aby na něj měl, prodá ledvinu :7:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 27.2.19 18:36:45  

Jo vím nač narážíš...to jsem četl - to je magořina :1:

• cabballero
    cabballero, 26.1.19 18:54:23  

Chtěl jsem tu klábosit i o hudbě, která tak nějak s hi-fi souvisí, ale je mi jasný, že tady to čte už jen Tonda :6:
    Utrousil jsem tedy něco na jiný fórum > https://www.diskutnici.cz/forum/1809-srdcovky/ kdybys chtěl, můžeš mi sem napsat, jak to máš ty a hudební žánry, jestli si taky děláš jako já tzv. "poslechový večery" :1: nebo na takovýhle věci nemáš čas a spokojíš se třeba jen s hudbou z rádia :6:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 27.1.19 07:26:55  

Škoda že se o hifi nezajímá Incor....to by tu ožilo :4: :1:
      On umí psát slohovky

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 27.1.19 07:54:25  

A tam šéfuje Ginuš...ok baba a kámoška - zajdu :4:

• cabballero
        cabballero, 27.1.19 09:45:11  

:7: :1:
        Tys četl, co jsem mu napsal před dvěma tejdnama na jinym fóru, nebo je to jen náhoda a toto musí napadnout každýho, kdo čte incorovo diskuzní příspěvky? :14:
        http://www.yoom.cz/img/99hp6d_source.png

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 27.1.19 09:49:21  

Né nic jsem nečetl a je to náhoda :7: :1:
          Ale Incora znám a mám ho i dlouho v přátelích a vím že jeho projev je vždy důkladný a dlouhý :4:
          ...
          A jeho reakce mne rozesmála... prej ploší :1:

• cabballero
            cabballero, 27.1.19 09:54:58  

Tak já se taky dokážu "důkladně" rozkecat, né že néé :14: ... ovšem např. o politice to nehrozí, to fakt ne :6:

• PPP
        PPP, 21.2.19 14:25:47  

:1: :1:

• pavelse
      pavelse, 20.2.19 23:38:27  

jednou za čas, zhruba za měsíc, si pouštím nějaké své oblíbence, asi tak dvě alba za sebou a většinou se držím žánru - když začnu Mejdnama, tak určitě nepřejdu na Alphavile a obráceně.
      A rádio jsem v podstatě opustil, ale snažím se na Rádiu Color poslouchat Taneční Párty Pavla Bárty a v sobotu Lahůdkářství - vše muzika 70s a 80s - převážně. Případně TPPB stáhnu a poslechnu jindy.

• cabballero
        cabballero, 21.2.19 11:14:33  

Já rádio taky neberu jako zdroj pro "poslechové večery". Rádio posloucham pravidelně jenom ráno, při snídani, než jdu do práce a občas i v autě - ovšem to nejde o muziku jako takovou, tam jde pochopitelně spíš o nějaký ty informace, který z éteru vypadnou. A když chci někdy náhodou jenom něco jako zvukovou kulisu při jiné činnosti, pouštim si zásadně Radio Kiss (u nás na 90,0 MHz)... to jsou prostě devadesátky, hudba mého "diskotékového" mládí :15:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 21.2.19 11:19:18  

Taky tak a navíc orion a Helax - oboje Ostravské rádia
          A abych se přiznal tak poslouchám doma z 95% rádio a tak trochu nechápu proč jsem kupoval ty repro Magnat a zesik Pionner :1: :14: za tolik peněz a nekoupil nějakou minivěž...ale co stalo se a je to fajn

• cabballero
            cabballero, 21.2.19 11:27:03  

Tak muj názor na věc je taky takovej, že výkonová i kvalitativní rezerva neni nikdy na škodu, může se někdy hodit při poslechu i něčeho jinýho, než rádia :6: To máš jako s autama nebo motorkama - taky plno lidí má nadupaný mašiny, se kterýma třeba jezdí z 99% normálně, na pohodu... ale když to na ně přijde, můžou se na chvíli rozvášnit, páč maj kam hrábnout a vosolit to "volume" :14:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 21.2.19 11:30:30  

Tak to jsi napsal MOC hezky a podepisuju!!!

• cabballero
    cabballero, 18.1.19 20:07:41  

Sluchátka:
    Mě osobně by nenapadlo jít nakupovat sluchátka, popř.jinou elektroniku do supermarketu, kam se chodí hlavně kvuli "zboží v akci" :1: ale měl jsem možnost už podruhý poslechnout si sluchátka z jednoho takovýho kšeftu, kde vedle pečiva, uzenin, chlastu, nebo třeba žrádla pro pejsky koupíte boty, oblečení, nářadí i nějakou tu elektroniku... a musim uznat, že sluchadla měly celkem slušnej zvuk za ty prachy. Jednou to byly obyč s káblem a nedavno jedny bezdrátový (bluetooth). Hlavně ty bezdrátovky mě zvukem mile překvapily, za sedum stovek podle mě slušnej kauf. Hlubokejch tónů tam bylo možná trochu víc, než by bylo třeba, ale ne nijak brutálně, kdo má rád pořádný basy by si to užil. Co se zvuku týče, dokážu si klidně představit, že bych je poslouchal. Jen to... "mechanický" provedení mi nějak nešmakovalo, prostě mě to ňák divně tlačilo na kebuli a asi by mi to nebylo po nějaký době poslechu příjemný na hlavě.

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 19.1.19 07:11:45  

Já ani nevím kde jsem je kupoval. Stály ale víc jak tisícovku a je to zn Koss která dává doživotní záruku a ve sluchátkách je prej špička.
      Jak ale píšu dole, tak např do TV je nenapojím nebo ty nové TV zn samsung nemaj sdířku na sluchátka a fungují jedině s bezdrátama.
      Nadruhou stranu....sluchátka používám minimálně tak moc neřeším.
      A ty malé, špunty co dávají k mobilům tak ty nemám ani vybalené - tohle nepoužívám vůbec. V mobilu nemám jedinou písničku :4:

• cabballero
        cabballero, 19.1.19 11:41:30  

Jo, znam tu značku, ale na uších jsem to nikdy neměl. Je to jako u všech jinejch značek - je plno lidí, kteří si jí nemůžou vynachválit, ale i dost nespokojenejch zákazníků zn.Koss související s uznávánim tý jejich doživotní záruky... ale spíš teď , v posledních letech si lidi stěžujou, zkušenosti uživatelů Koss sluchátek (teda aspoň podle toho, co jsem četl v různejch diskuzích na netu) z dob 10 - 15 - 20 let nazpátek jsou v drtivý většině dobrý. Nevim, ale pochopitelně tušim v čem je problém, třeba se po letech firma změnila přístup, nebo třeba technologie, použitý materiály... ? snaha ušetřit - to dneska neni nic divnýho, už jsme to i tady probírali a každýmu je nejspíš jasný, že neni v zájmu výrobců dělat - např.elektroniku - tak, aby nám vydržela 10 - 20 - 30 let, že jo... :6:

• cabballero
          cabballero, 19.1.19 11:43:56  

...ale v tvym případě problém nebude - aspoň podle toho, jak moc sluchátka používáš, poruchovost řeší hlavně ti, kteří to tahaj denně všude možně a dávaj sluchadlům zabrat :4:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 19.1.19 12:11:53  

Já to právě moc nepoužívám. ty u hifiny málo a ty co dávají k mobilům to ani nevybaluju a jsou ještě nyní nevybalené bo v mobilu to nepoužívám vůbec

• pavelse
      pavelse, 20.2.19 23:41:04  

když jsi u těch sluchátek - co si myslíš o těch co poslouchají hudbu ze sluchátek, ale sluchátka mají nasazená na čepici? to mi přijde jako slušný úlet

• cabballero
        cabballero, 21.2.19 11:07:35  

Teorie je jasná - cokoliv na cestě mezi reprákem/sluchátkem a uchem posluchače může zhoršit poslech. Taková čapka nemusí bejt zásadní překážka, ale je jasný, že čim vyšší frekvence, tim víc je to může utlumit - naopak u hlubokejch tónů to nevadí - teda pokud to neni nějaká tlustá, huňatá čapka, která třeba takový uzavřený/polouzavřený klapky sluchátek oddálí od uší natolik, že to může mít znatelnej vliv na podání hlubokejch tónů. Však to znáte - pokud jste někdy slyšeli muziku "od sousedů" - přes zeď neni problém slyšet "dunění" hlubokejch tónů, ale vysoký (i střední) tóny jsou zásadně utlumený.
        Ale sluchadla přes čepici je možná nějaká móda - tomu já nerozumim. A třeba je to jen praktická záležitost do mrazivého počasí - nemam klapky jako Otík, neschovaj mi uši před mrazem tak dobře, ale poslouchat muziku chci, tak to fláknu přes čepici. Když vynecham tu módu, lidi maj taky různý nároky na zvuk... někomu třeba stačí, když při poslechu pozná, jaká že mu hraje písnička a neřeší nějaký vejšky ve zvuku. A často jde taky o formát mp3 nevalného datového toku, takže.... :6:

• pavelse
          pavelse, 21.2.19 18:23:08  

no já právě včera potkal maníka co měl kulicha a na něm sluchátka - přijde mi, že to musí i po tom kulichu klouzat - ale zjevně je to móda a když mu to stačí ... ale nechápu :15:

• cabballero
        cabballero, 21.2.19 11:18:21  

...mimochodem: už jsem zaregistroval, že existujou přímo čepičky se zabudovanym "zvukem" (kablíky, nebo blůtůt), ale na kebuli jsem to zatim nikdy neměl (a ani se nechystam), takže netušim, jak to hraje :1:
        https://www.nakupia.cz/fotky71575/fotos/_vyr_20000-bluetooth-sluchatka-zimni-cepice-cepice-se-sluchatky-bluetooth-cepice-mp3-cepice.jpg

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 21.2.19 11:19:58  

:7: ty woe.....zajímavé

• pavelse
          pavelse, 21.2.19 18:24:18  

to jsou věci :4: