Hi-Fi

Otevřená diskuze | Kategorie: Počítače a elektro
pavelse (2019-07-14 22:26:00)TondaSchumacher (2019-06-28 08:33:17)cabballero (2019-05-21 17:19:15)fialovypetr (2019-03-18 06:32:25)metal-warrior (2019-01-01 20:15:08)beLIEve (2018-06-29 14:39:53)
Hi-Fi
Založeno: 7. 11. 2016 | Příspěvků: 1 555 | Členů: 6
Správci: cabballero (hlavní)

Patříte mezi ty, kteří si občas udělají čas, naloží se pěkně do křesla před svou aparatůru, vyberou si podle chuti oblíbenou muziku, nastaví tu správnou hlasitost, zavřou oči a vychutnávaj si nejen oblíbený žánr, ale i kvalitní zvuk? Je toto i pro vás dokonalý relax? Přijďte si pokecat o tom, co děláte vy pro potěchu svých uší.

Správce fóra nenese odpovědnost za věrohodnost informací v příspěvcích uživatelů. Pokud činíte něco na základě informací zde sdělených, činíte tak na vlastní riziko. *Nevíte co tim myslim? Tak například tu kdysi někdo radil hifistům použít k připojení reproduktorů místo reproduktorového kabelu měděné pivní trubky :1:

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 24.4.19 09:48:55  

Nevím zda jsem to tu už psal ale nedávno jsem poznal že i hudba umí bolet :1:
    Koupil jsem si ten werk do auta abych tam měl USB vstup a kámoš který dělá auto hifi mi to napojil. Přijel svým autem - má naprosto stejnou mazdu jako já ale komplet překopal hudbu. Vytáhl repro a dal jiné kvalitnější silnější, přidal rovnou dva zesilovače, v kufru má obrovský sugwoofer, kabely má hrubé jako prst a né ty tenké dvojlinky a plno dalšího...něco ani nevím nač je. Taky vytahal sedadla, odstrojil kufr a dveře a dal tam spešl tlumící látky a nějakou hmotu aby izoloval a zatlumil auto.
    Řekl mi abych si sedl na místo spolujezdce a že mi to pustí..... jako zvuk a prokreslení zvuku je TOP...opravdu jako na koncertě!!! jak ale přidal volume tak jsme si musel držet hlavu a i tak mne 2 dny bolelo ucho.... On mi řekl že to rozhodně nebylo max..... :8: :1:

• cabballero
      cabballero, 24.4.19 19:41:26  

Jen blbni a bude z tebe "hluchavka" :1:
      Svuj názor na toto už jsem tu taky prezentoval, jako mladý ucho s čerstvym řidičákem jsem taky chvíli blbnul, ale v určitym věku jsem blbnout přestal a udělal jsem si v tom jasno - chci si místo kraválu užívat hlavně kvalitu zvukových nahrávek a to prostě se zmrzačenejma ušiskama nejde. A způsobem poslechu, jakej popisuješ, posluchač poškození sluchu riskuje... bez prdele. Pokud je mi reprodukovaná hudba svou hlasitostí nepříjemná, zdrham od toho, jako blecha z přejetýho psa. Pokud takhle mně nepříjemná hudba někomu jinýmu nevadí, je to buď "velkej drsňák", nebo už je částečně hluchej :1:
      Schopnost slyšet dobře (hlavně vysoký frekvence!) se zhoršuje přirozeně a nevyhnutelně i jen stárnutím i když si člověk uši proti všelijakejm hlukům (nejen hlasité muzice) chrání, takže proč tomu jít zbytečně naproti a ku*vit si uši dobrovolně... to by mi pak byla kvalitní hifina naprd :6:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 24.4.19 19:50:47  

Jj tak ono to bylo kvalitní až až ta muzika ale na můj vkus bych dal volume víc doleva. Já tam byl v tom autě jen chvilku a stačilo. Ten kámoš tohle provozuje normálně a prostě jak říká....líbí se mu to a dokonce uvažuje o silnější aparatůře (což mi hlava nebere!!!)
        Ale není to jen u hulákání - fakt ta kvalita je top....má v tom plno cypovin co ani nevím nač jsou. Dokonce nestíhá baterka a jak vypne motor a jede aparatůra tak bliká palubovka bo nestíhá elektrika :1: :1: :1:

• simona.olga
        simona.olga, 24.5.19 09:42:09  

Ty fakt končíš?

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 24.5.19 10:01:26  

Myslíš že Ti odpoví jak nemůže psát? :8:

• running.simon
    running.simon, 11.4.19 12:08:59  

Něco pro Hi-fi-sty. A za babku! :2: https://eshop.xavian.cz/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=OS+-+Xavian+-+5299223036&utm_content=Z%c3%a1jmy+o+koupi+(bannery)&utm_term=

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 11.4.19 15:47:48  

Krásné.... i ty ceny ok :4:

• cabballero
      cabballero, 11.4.19 20:44:34  

Jo jo, Xavian dělá pěkný kousky, poctivá ruční práce, šéf je Ital, ale jinak samý zlatý český ručičky, prostě „Hand made in Czech Republic“. Používaj dánský repráky (zn.Scan-Speak, myslim že jsou i v těch červenejch reprosoustavách ScanDyna z ikony diskuzního fóra), který patří mezi světovou špičku, rozhodně žádná "Čína"! :6:
      A jestli si to dobře pamatuju, když se tu řešily reprobedny pro Tondu, padla tam i zmíňka o značce Xavian... sice nejsou nejlevnější a přiznávam, že osobně jsem Xaviany neslyšel, ale věřim tomu, že za svý prachy dostane zákazník perfektní zvuk pro domácí hifi poslech :6:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 12.4.19 06:17:44  

Já nakonec vybral značku Magnat za 8 tisíc korun a jsem max spokojený. A jak koukám na ceny na odkazu tak bych si max kapku připlatil...ale vidím i ceny stotisícové, takže maj velký rozptyl (na to prachy nemám to je jasný)

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 29.3.19 16:20:12  

Nedávno se tu řešila auto-hifi muzika...
    Na mém autě mi vše vyhovuje..od rádia přes repro až po super ovládání rádia na volantu. Jediná chyba je že to nemá vstup na SD kartu a USB a proto dokoupím tohle a půjde to.... Je to daleko lepší zvuk jak nějaké transmitery a podobné ptákoviny.
    A koukám nyní k tomu dávají i kartu jako dárek :15:

https://www.ahifi.cz/digitalni-hudebni-adapter-yatour-yt-m06-maz1-sd-karta-zdarma.html

Už jsme se tu o tom bavil vloni ale nějak jsem se nato vykašlal, ale nyní to už mám a zítra to jedu za kámošem zapojit (100km odcud) ...on je magor do auto-hifi a snad mne neukecá do ničeho dalššího. On si třeba vyházel původní repro, dal tam nějaké profi a pak dodal 2x zesik a velký suwboofer do kufru a rádio původní vyhodil a dal nové i s obrazovkou a vším možnám.
    Já jsem s originálem spokojený ale chyběl mi tam ten vstup usb a nebo na SD kartu
    Zde moje auto: https://i.nahraj.to/f/2g4W.jpg
    Musíme zítra vykuchat to rádio a zezadu napojit ten "werk" co jsme koupil a asi to vytáhneme v šuplíku u spolujezdce.... pak tam jen prdnu SD kartu s písničkama a super!!! :15:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 29.3.19 16:21:16  

Super je že u toho funguje ovládání na volantu a kvalita muziky je vysoká - existují různé transmitery ale to kvalitu hudby hooodně kazí

• cabballero
      cabballero, 30.3.19 09:46:19  

Určitě to bude lepší, než nějaký ty náhražky, u kterejch pak můžeš přijít právě o origoš ovládání audia v autě... nehledě na to, že nějaký ty adaptéry/transmitery můžou zbytečně zhoršovat zvukovou kvalitu. Netušim, jestli je možný sehnat něco takovýho na auto jakýkoliv značky/typu, ale je dobrý, když máš tuhle možnost :6:

Nevim, jestli jsi to někdy v autě měl, ale kdysi se třeba používal takovejhle adaptér s "ocáskem" > https://www.sunnysoft.cz/obrazky/6/1/9/6195/116195/550x550.jpg :14: ...pro případ, že měl někdo autorádio jen na kazety, ale chtěl si pouštět cédéčka z přenosnýho CD-playeru - jack se prdnul do cédéčka místo sluchátek, kazeta strčila normálně do autorádia a zvuk se přenášel magn.vlnama, přes magnetofonovou hlavu - zvuk pochopitelně podstatně horší, než origo z cédéčka :5:
      Zvukově na tom jsou určitě líp ty FM transmittery, ale nejlepší je pochopitelně přímo nějakej ten USB vstup pro flešky :6:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 30.3.19 09:57:47  

To na fotce mne minulo....a jinak souhlas s tím co píšeš...nějaké transmitery a podobné cypoviny nechci - tam padá kvalita dolů a hlavně... nefunguje pak ovládání rádia na volantu!
        Za chvilu vyrážím....a až dojedu poreferuju jak to hraje...mám to 100kmtak to hned otestuju cestou domů

• cabballero
          cabballero, 30.3.19 10:06:45  

Tak ať se zadaří. Dneska to vypadá na pěkný počasí na výlet - teda aspoň u nás... zatim... sice kosa (8°C), ale od rána jasno, krásně to svítí :6:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 30.3.19 10:10:03  

Pokud jde o počasí tak lepší to ani snad být nemůže - luxusní!
            Viz moje forum...když tak někdy zajdi..kecáme stejně o všem

• cabballero
      cabballero, 30.3.19 09:47:59  

A čeho se bojíš, že tě ukecá? Že vyplníš půlku auta reprákama a zesíkama a pes bude muset běhat za autem? :14:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 30.3.19 09:56:17  

Přesně tak :1:
        Já jsem celkem detailista a mám rád kvalitu, ale on je co se týká muziky a to především muziky v autě magor...opravdu fanda. takový ten co vytrhá všechny ty obložení v autě a narve tam tlumící pěnu aby byl lepší zvuk a nebo vyhodí originál kvalitní rádio a dá tam rádio a repro od špičkových značek... + 2 zesiky do kufru a velkou tubu - subwoofer a jak jedeš na nákup nic do kufru nedáš :1: Nebo obyčejné kabely k repro v autě...já mám originál tenký ale on tam narval měděné potvory o síle prstu a o ceně ani nemluvím.

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 30.3.19 21:10:16  

tak namontováno - muselos e rozebrat půlka mazdy a vytáhnout to vestavné velké rádio a šuplík a ještě dost věcí ale už vše ok..... a hraje to nádherně!!! ten zvuk je top.
      Sedl jsme si do auta od kamaráda - má stejnou mazdu co já ale ten dal jen za muziku několik desítek tisíc...vyměnil rádio, repro, kabely má hrubé jak prsty, má navíc 2x zesik a pak v kufru obrovskou bednu subwoofer 1200w ...celově masakr. On to zapl a přiznám se že se auto třebalo a nechybělo moc a mám zdravotní problém...ještě nyní mi brní hlava a to prý neměl volume ani v polovině
      Já ten kravál nemusím ale co se týká kvality zvuku tak to má božské!

• cabballero
        cabballero, 31.3.19 12:38:15  

Super :6: Si pamatuju, že kdysi, zamlada, když jsem ještě car-hifi věnoval víc, než hifině pro doma, nastalo na čas období, kdy jsem měl pocit, že mi to hraje v autě líp než doma :1: ...si to představ: máš chuť na muziku, tak místo hifiny v obejváku zalezeš do auta a... duc, duc, duc... sousedi koukaj, jestli nepřijely kolotoče :1: Nehrozí to teď u tebe? Že bys byl kvuli audiu víc v autě, než doma? :14:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 31.3.19 17:14:22  

No já mám kvalitu rád ale to co píšeš zatím nehrozí i když.... :14:
          někdy trochu lituju toho že jsme si domů koupil repro magnat za 8 tisíc a k tomu za stejnou sumu zesik a nyní na tom poslouchám jen rádio....ale co.
          Pokud jde o auto tak já jízdu autem miluju - mnohdy jedu jen tak abych se projel a hudba k tomu patří takže to chci kvalitní.
          K tomu mému kamarádovi mám ale daleko a opravdu nechápu to že někdo miluje takovej kravál a ještě se mu to zdá nedodělané a chce to silnější :1: Já ocením čistotu zvuku a vše co k tomu patří...ocením ty hrubé spešl kabely k repro a vše...ale co nechápu je to volume!!! Já si sedl a on to neměl ani v polovině a nekecám...ještě nyní mne bolí levé ucho. Stačilo málo a asi by bylo zle bo bych měl problém. To by cítil i hluchý jak to vibrovalo.....

• cabballero
        cabballero, 31.3.19 12:42:10  

...Jinak s tim tvym kámošem "patologem", co vykuchal kvuli audiu celou káru - měl jsem to podobně, ale to už je dávno... i když nejvíc jsem auto vykuchal ne kvuli hifi, ale kvuli imobilizéru - asi jsem tu už o tom psal, nebyl to žádnej origo výrobek, ale celý to byl muj kutilskej počin :1: ...jaks někam dával tu fotku auta tvýho kámoše, tak takhle jsem měl interiér vykuchanej já kvuli tomu :14:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 31.3.19 17:15:23  

Včera jsme u mojeho auta museli taky kuchat....šuplík u spolujezdce ven, kryty okolo ven...a celý ten prostředek včetně rádia ven....a pak zpět

• cabballero
    cabballero, 2.3.19 13:38:07  

https://www.diskutnici.cz/forum/3744-hi-fi/post/1630
    Jo, taky se mi doma válí 2 kazeťáky (jeden nefunguje kvuli řemínku, AIWA, už jsem to tu řešil, ale nakonec jsem se na opravu vykašlal)... a hromádka kazet k tomu. Taky jsem to zatim nevyhodil. Možná je to taky tim, že když člověk bydlí v baráku a má dost místa, plno věcí prostě jenom někam zatim uklidí, páč mu to nepřekáží... kdybych bydlel třeba v bytovce 2+1, takovýhle retro bych už dávno vyházel. Možná by se mi občas při vzpomínkách na "starý dobrý časy" zastesklo, ale zase bych měl doma pěkně uklizeno :1:

• cabballero
      cabballero, 2.3.19 13:48:48  

...Když jsem měl to poslední "analogový" období s gramcem, taky jsem uvažoval i nad oprášením kazeťáku, abych zavzpomínal, jak se kdysi poslouchávalo :1: ale nakonec z toho nic nebylo.
      Co se mgf.kazet týče, tak na jedný straně jsou jasný technický fakta a limity, který nejsou pro zvuk z kazet lichotivý, ale na druhý straně je třeba uznat, že v době, když jsme měli jen ty gramce a kazeťáky, nebyly ty kazety špatný na poslouchání... hlavně když měl člověk nějakej ten lepší hifi komponent. Ovšem rozdíly ve zvuku pochopitelně mohly bejt ve srovnání origo kazeta vs. kazeta, kterou si člověk nahrával sám... ale i vlastní nahrávky mohly bejt kvalitní, když se použila kvalitní technika a kvalitní zdroj signálu pro nahrávku - tenkrát nejspíš gramec, nebo nějakej ten kotoučák :6:

• cabballero
      cabballero, 2.3.19 13:55:54  

...kazety obyč, chromky, metalky, pak různý značky... systém Dolby B, C, HX Pro... některý kazeťáky měly přímo na panelu (při nahrávání) možnost štelování předmagnetizace (BIAS), tim se dalo ovlivnit, jak se na mgf.pásek nahrajou vysoký tóny (podle typu pásku - chromky, nebo metalky).

• pavelse
    pavelse, 27.2.19 20:51:43  

V pátek začíná již několikátý ročník hifi výstavy https://www.audio-video-show.cz/

• pavelse
    pavelse, 26.2.19 22:19:02  

Protože se mi blíží narozeniny a také moje Super deluxe srdcovka, tak mám cukání si koupit po letech zase gramec, jen nevím jak moc se rozvášnit. V první chvíli mně napadlo si koupit levnější stroj něco jako je tenhle soňák https://www.alza.cz/sony-ps-lx300usb-d135280.htm po čase jsem trochu zvýšil laťku, že bych jako mohl mít třeba tohle https://www.alza.cz/lenco-l-3808-sedy-d4508980.htm no a dnes mi manželka navrhla třeba tohle https://www.hifi-audio.cz/gramofon-pro-ject-essential-ii-phono-usb-p7323/?vid=7242 (s tím že budu mít vybrán dárek i na svátek :4: )
    Jak si možná pamatujete, receiver mám Sony, bedny Klipsh a vzhledem k tomu, že receiver nemá vstup pro gramo tak potřebuju gramec s předzesilovačem.
    Což o to, nákup mám v podstatě schválenej, jen nevím co s tím ... desky jsem už 12 let neposlouchal a mám cca 50LP a 50SP a nevím jestli si je budu vůbec pouštět (i když asi ano, přeci jenom nostalgie a obřad pouštění desky je super) a tak jestli koupit levnou verzi nebo radši jít do dražší varianty mít "rezervu" v kvalitě - co kdybych si je poustěl pořád :15:
    Od celého nákupu mě odrazuje kamarád, který dostal předloni na vánoce gramec a o letošní vánoce jej zase zabalil a nehodlá se k tomu vrátit i když mu loni vyšla také srdcovka. Prostě tvrdí, že nové desky si kupovat nebude protože jsou dražší než CD a CD hraje lépe.
    Tak mě nahlodal, že fakt nevím. Těch 7 tisíc je zase už docela dost peněz na to, aby se na to prášilo ... ach jo :2:
    Jsem se nějak rozkecal :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 27.2.19 16:42:39  

Já taky vloni koupil za 8 tisíc mašinu a za dalších 8 repro bedny a nyní na tom poslouchám rádio :14:
      Jak píše dole cabballero - je lepší mít rezervu....

• cabballero
      cabballero, 27.2.19 17:20:39  

V minulosti jsem si nejednou vyzkoušel poslech z gramofonu a zatim to vždycky dopadlo takhle: 1)počáteční nadchnutí > 2)vystřízlivění > 3)návrat zpět k cédéčkům. V současnosti gramofónové období neprožívam a zatim to na návrat nevypadá. Oproti cédéčkům má pro mě gramofon několik nevýhod (ano, jde tu mimo jiné i o pohodlnost), ale oproti tomu by měl mít prej výhodu lepšího zvuku... a to, jestli je tzv. "analog" z gramodesky lepší zvuk, než digitál z cédéčka, jsme tu už možná trochu řešili a kdyby jsme to chtěli řešit podrobněji, byly by z toho slohovky na několik stránek - takže se zatim nebudeme pouštět do žádnejch větších akcí a zjednodušim to z mého pohledu takto: Mě bohužel u gramodesek ve většině případů neuspokojil ani zvuk, takže s ostatníma nevýhodama gramodesek jsou pro mě cédéčka jasnou volbou... a bůh je mi svědkem, že jsem "analogu" dával nejednou šanci. :6:
      Takže bych to viděl spíš z toho praktického hlediska - mam doma hafo desek, rád bych si z nich tu muziku poslechl, ale nechce se mi si tu samou muziku kvuli tomu shánět na CD = pořídim si gramofon... + jako bonus k tomu ta nostalgie - někdo to má fakt rád a dokáže si užít ty rituály kolem pouštění vinylu někdy víc, než zvuk tzv. analogu samotnej. :15:

A konkrétně k těm výrobkům z odkazů? Když nejsi fajnšmekr, kterej si shání spešl desky (kdy tě vyjde jedna deska třeba i na 5tis.), určitě by sis vystačil i s tim Soňákem. Ale pokud neni problém si trochu připlatit, jdi rovnou do toho Pro-Jectu. Lenco třeba ani neuvádí typ přenosky a u Pro-Jectu je přenoska zn.Ortofon a ta nedělá žádný šméčka. A Lenco ani v parametrech neuvádí parametr "Odstup signál šum". O co jde? Už samotná deska (kromě možného praskání) sama o sobě šumí, tak proč by k tomu měl navíc nějak znatelně šumět i gramec. Šum gramce bude záležitost předzesilovače pro přenosku a už třeba porovnání parametru "Odstup signál šum" u Sony (50dB) a Pro-Ject (65dB) jasně ukazuje, kterej gramec bude šumět víc (čim vyšší číslo dB, tim líp = "míň šumí")... pozn.: hodně kvalitní samostatné předzesilovače pro MM přenosky můžou mít hodnoty "Odstup signál šum" až 100dB i více... ovšem samotnej takovej předzesík stojí víc, než všechny tyhle tři gramce dohromady. Takže je to pochopitelně na tobě. Ale kdyby tě zajímaly nějaký další moje zkušenosti, názory na "analog", popř. proč aktuálně platí: "gramofon + já = NE", klidně se rozkecam, ale netušim, jak to dopadne. :14:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 27.2.19 17:32:17  

Ty seš druhý Incor.... ale krásně se to čte!

• cabballero
          cabballero, 27.2.19 17:36:50  

Dík, mam radost, když někdo ocení mé "incorovky" :6:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 27.2.19 17:41:49  

Jj alespon se člověk i doví něco co nevěděl a je to přínos...né jen ty kecy o ničem jako jinde - fakt děkuju

• pavelse
        pavelse, 27.2.19 20:43:01  

jojo, krásně se čteš :4: díky
        Lenco má přenosku od Audio-techniky http://www.aq.cz/images/d5_CatalogueModule-Files/311-file-L-3808_test_in_Hi-Fi_World_UK_light_version.pdf

Já už včera, když jsem to sem poslal, tak jsem si uvědomil, že když už teď přemýšlím na tím jestli to má cenu, tak by mi měl stačit levnej soňák nebo něco podobného.
        Desky si rozhodně kupovat nehodlám, kdyby tu moji srdcovku vydali jen s dvd a "béčkama" tak by mi to stačilo, ale takhle jsem musel vzít i LP :13:
        https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail/-/art/alphaville-forever-young/hnum/8927954

Je v tom i kus nostalgie nad tím jak jsem s "hifi" začínal, v roce 86 jsem prostě gramec mít musel, protože nic jiného nebylo a kdybych nezblbnul do systému domácího kina (který jsem po pár letech stejně opustil) tak bych gramec doma měl pořád. Spíš to beru tak, že bych prostě gramec měl mít doma, alespoň nějaký :15:

• cabballero
          cabballero, 2.3.19 08:46:49  

Ve mně asi kousek tý nostalgie někde pořád zbejvá. I když aktuálně tvrdim: "poslouchat budu jen CD - vinyl už ne", nejspíš v tom mam pořád tak trochu zmatek a jsem nerozhodnej, jak levnej kompas, když jsem se gramce zatim nezbavil a je (společně s deskama) zakonzervovanej na půdě :1: :9:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 2.3.19 11:10:09  

Já gramec nikdy neměl a toto sjem přskočil. Měl jsem ale v té skládané věži klasický kazeták.... dokonce 2 kusy a někde na půdě to ještě bude i s plným kufrem kazet

• cabballero
      cabballero, 27.2.19 18:57:50  

...A i když je jasný, že po technický stránce je to jednoduchý, stejně mě zaujalo, jak už rovnou do těch gramců zabudujou tu možnost rovnou ripovat muziku z gramodesky přes USB do počítače, pokud to někdo potřebuje. Taky jsem to jeden čas dělal, ale muj gramec tuhle funkci nemá, takže klasika - připojit audio výstup z předzesíku na vstup zvukovky PC a pomocí programu Audacity (freeware) zvuk nahrávat, popř. upravovat nějaký ty lupance, uložit do WAV-formátu a pak vypálit na CD.

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 25.2.19 10:22:53  

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/498032-cesi-si-potrpi-na-kvalitni-reproduktory-nezdrahaji-se-za-ne-utracet-statisice.html

Zde článek k tématu...

• cabballero
      cabballero, 25.2.19 12:54:37  

Pěknej článek :6: Někdo by si možná myslel, že jsou dneska všichni (hlavně ti mladší) zdegenerovaní poslechem empétrojek do ušních špuntů, ale takovejhle článej je důkazem toho, že je pořád dost fajnšmekrů, kteří se s muzikou z mobilu nespokojí a rádi si užívaj kvalitní zvuk. A vlastně to taky může znamenat, že by ještě mohli bejt na světě lidi, kteří si nejen rádi poslechnou, ale i si o tom rádi s někym dalšim pokecaj... ovšem nebudu přehnanej optimista, že se nahrnou zrovna sem, na tohle "mrtvý" fórum :1:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 25.2.19 12:59:09  

:1:

• pavelse
        pavelse, 26.2.19 21:55:15  

Mně se tam líbí celý pokec pana Vaňka, který to zakončil slovy .... A touha po dokonalém zvuku vede jen k k okamžiku, kdy už si myslíte, že máte finále a pak uslyšíte někde něco hrát líp a chcete to taky :-)

• cabballero
          cabballero, 27.2.19 17:33:15  

Jo, to je pravda :1: A ten termín "dokonalej zvuk"... to je taky relativní, je hrozně moc záležitostí, na základě kterejch někdo nějakej zvuk vnímá jako dokonalej.
          Podle mě je to takhle: Dokonalej zvuk je jako ten přímo naživo, jakože sedíš přímo před živejma muzikantama a posloucháš. Hifi, nebo spíš HIGH-END, se snaží tomuhle zážitku naživo co nejvíc přiblížit a možná se to může i podařit (pokud někdo do domácí aparatůry nasype několik miliónů), ale to nedokážu posoudit, miliónovou aparatůru jsem zatim nikdy na vlastní uši neslyšel.
          Já si prostě tzv. "dokonalej zvuk" reprodukované muziky představuju tak, že si doma sednu před aparaturu, pustim nahrávku a když zavřu oči, mam pocit, že mam v obejváku bandu džezmenů, kteří mi tam mastěj soukromej koncert a vůbec nemam pocit, že to všechno hraje z nějakejch repráků :14:

• cabballero
          cabballero, 27.2.19 17:42:55  

Mimochodem: Nedavno jsem ze zvědavosti jen tak gůglil o reprosoustavách a ty ceny tzv. high-eng výrobků jsou fakt ujetý... třeba jsem našel na českym trhu kšeft, kterej nabízel pár reprosoustav za ~20 miliónů Kč! Fakt, nekecam. Teď z fleku nevim přesně, kde to bylo, musel bych to najít znova :1: A jinak asi nejdražší reprosoustavy, který jsem na netu našel (neprodávaj se u nás) byly za 4,7mil$... jo, vidíte dobře, je to úlet, reprobedýnky skoro za 5 miliónů dolarů! :1:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 27.2.19 17:44:59  

by mne zajímalo jakým autem jezdí majitel těch bedýnek..... :7:

• cabballero
              cabballero, 27.2.19 17:59:16  

No :1:
              Normální člověk si řiká, že takový prachy přece za repráčky nikdo nedá, ale nejspíš se někdo najde, nemůžem to holt posuzovat podle průměrného platu v ČR :1: ... je to jasně předražený, tady už se neplatí jen za zvuk, ale šikulovi s promyšlenym marketingem se může podařit někoho (kdo na to pochopitelně má) přesvědčit, aby dal takovej ranec za reprobedny :14:

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 27.2.19 18:01:22  

Hele tak i mne mají doma za magora...že jsem dal osmičku za repro. Přitom to není zase nic extra že?
                Každý se na to kouká jinak

• cabballero
                  cabballero, 27.2.19 18:30:15  

Tomu nerozumí :14: ...holt to nechápou, páč maj jiný koníčky, než hifi, to je mormální, to znam taky :6:
                  Já mam za mogora zase třeba někoho, kdo musí nutně mít mobil za třicet litrů (protože epl, že jo) a ještě kvuli tomu, aby na něj měl, prodá ledvinu :7:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 27.2.19 18:36:45  

Jo vím nač narážíš...to jsem četl - to je magořina :1: