Každý den jeden zázrak

Otevřená diskuze | Kategorie: Nezařazeno
DalkoT23 (2016-12-02 07:32:49)mytomamejiste (2016-12-01 15:58:07)Divobyj (2016-12-01 10:06:23)kikinka (2016-12-01 08:49:46)KarelKeslly (2016-12-01 04:12:31)zarovka (2016-11-18 20:23:59)
Každý den jeden zázrak
Založeno: 7. 11. 2016 | Příspěvků: 109 | Členů: 6
Správci: KarelKeslly (hlavní)

Pro ty co věří i nevěří na zázraky...Vyprávějte svůj vlastní zázrak, třeba vám někdo uvěří... co bylo právě tím vaším?

Zázrak je už to, že žijeme... nebo je to jen dlouhý sen? comyslíte? nemáte snad víru v život? i toje svým způsobem zázrak! kdo tě člověče postavilna nohy, kdo ti věřil, že todokážeš a hle stojíš... toto je přeci zázrak malý krok, ale byl toobrovský skok pro tebe... a kde ji člověče teď? jaká je tvá víra?

http://svetlonos.webnode.cz/news/silna-vule/
http://svetlonos.webnode.cz/news/zkouska-odhodlani/
http://svetlonos.webnode.cz/news/kristovou-cestou/

Dodržujte zásady mravního kodexu, prosím.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 21.11.16 11:35:10  

Milý Ježíšku. Píši ti, ač nevím, zda splníš mé vroucné přání. Chci, ať mají všichni tvorové ve vesmíru i všech dimenzích co nejmenší útrapy,mají domov i ty, kdož jim ukáží cestu a jsou tak jejich majákem na útesu, kterému se je třeba vyhnout. Prosím za všechny, jež jsou chudí duchem, dodej jim sílu, ať si víc věří, ať věří v zázraky, které svedeš jen ty. Prosím, za ty, jež mají slabou vůli k činům, ať si víc věří. Prosím za poraněná srdce, ať se rychle hojí rány, jež utrpěla. Prosím i za ty, k nimž život nebyl moc milostiv a opustili nás, aby došli věčného klidu. Chci a věřím v to, že nastane všude soulad zájmů a vše se správně vyváží, tak jak má. Ať se každý může ohřát v tvém světle a přitom se nespálit. Ty jsi má hvězda, můj maják na útesu. Děkuji ti, že pevně stojíš a varuješ tak moudré kapitány lodí před nebezpečím. Chci být také takový, ale nechť je tvá vůle jakákoli, přijmu ji. Na mě pramálo záleží, důležité je to, že vše se bude točit, tak jak se točit má, aby celé naše perpetum mobile běželo dál a život nezanikl. Byť jsem jen malým kolečkem, věřím, že jednoho dne budu stejně tak důležitý jako ty, nabo alespoň z poloviny, pro ty jež potřebují pomocnou ruku a potřebují vytáhnout z bahna na suchou zem. Věřím a chci tě poprosit, ať ta má podaná ruka je třeba, tam kde jí je třeba nejvíce. Děkuji ti za to, že jsi tuto moji prosbu a má přání vyslechl a prosím pošli je i dalším tvorům.

• mytomamejiste
      mytomamejiste, 30.11.16 14:30:28  

Asi poprvé jsem se modlila když umíral můj třítýdenní prvorozený syn. Ale hned na mne padla bázeň, uvědomila jsem si že na takovou prosbu nemám právo. A tak od té doby jedinná prosba kterou vyslovuji je : přitáhni si je provázky svého milování.

• kikinka
        kikinka, 30.11.16 14:32:14  

Já vždycky na konci modlení říkám...Pane Bože,buď vůle Tvá..

• mytomamejiste
          mytomamejiste, 30.11.16 14:36:48  

Já si spíš zpívám než modlím. Spousta krásných a vroucích slov byla napsána, zhudebněna a já si u toho nemusím s výběrem slov lámat hlavu. :15:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 20.11.16 23:59:26  

Vánoční strom pro zvířátka a ptáky

místo konání: kdekoli
    čas: 23.12.-24.12.2016

Jak se asi mají zvířátka a ptáci o vánocích?
    Mají dostatek potrvy pro přežití?

Pojďme společně nazdobit vánoční stom pro ně (pokud chcete)

Jak má vypadat?
    Pod stromem kaštany, trocha sena, sůl, oříšky atd.
    Na sromě rozkrájené kousky jablek,mrkev, lůj atd. (přivázané provázkem nikoli na kovových háčcích!!! - mohli by se píchnout)

Proč to?
    Aby se nás přeci zvířátka nebála a taky proto, že v zimě je pro ně sehnat potravu nesnadné.

Heslo: Ladovská zima

p.s. prosím o sdílení, pokud budete tak laskaví. Děkuji mnohokrát.
    pss. pokud se vám to zdá jako všednost, tak budiž, ale každý, kdo se rozhodne proto tohle udělat vlastně udělá malý zázrak... uvidíme, kolik lidí se připojí...

• mytomamejiste
      mytomamejiste, 30.11.16 14:24:54  

Už trochu rozumím tomu, jaké věci označuješ slovem zázrak. Zde považuješ za zázrak "dávání". Já bych to rozšířila i o slovo " podávání" ruky. Ten zázrak je v tom, že tu ruku jako jedinný živočišný druh máme. Máme horší zrak i čuch, máme na dvou nohách menší stabilitu, neumíme moc rychle utíkat. Ale ty naše ruce - to je zázrak. Ještě by to chtělo naučit se jimi podávat dobré věci.

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 19.11.16 16:42:00  

do záhlaví fóra jsem umístil další odkaz - myslím, že důležitý, který je hodno si přečíst, ale je tona vás, nikoho nenutím

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 14.11.16 17:59:48  

na chvilku zmiznu,dopovíme to ppozději :4:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 16.11.16 15:02:51  

každé zrození je vlastně takový malý zázrak... i to,jak se z malé částečky tvoří postupem času člověk...

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 17.11.16 06:33:37  

to však nevyjímá všechny tvory,co existují

• mytomamejiste
        mytomamejiste, 17.11.16 09:28:21  

Trochu se bojím slova zázrak. Dost věcí mě udivuje, to jo. Třeba jak se neživé přeměňuje v živé. Nebo jakou léčivou sílu má jedna rostlina, kterou pěstuju a používám. Ale trochu se slova zázrak bojím.

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 17.11.16 18:36:30  

proč je tak těžké uvěřit něčemu, co se dá zázrakem nazvat?

• mytomamejiste
    mytomamejiste, 14.11.16 17:39:47  

Dobrý večer :15:
    Jdu...

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 14.11.16 17:41:03  

celý vesmír tě provázej :4:

• mytomamejiste
    mytomamejiste, 14.11.16 17:28:30  

Největším nebezpečím je pro nás strach.
    a koukám že i pospíchání veliké, dole jsem to pěkně zašmodrchala :10: :10:

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 14.11.16 17:29:54  

je dobré mít pro strach uděláno,vnímat ho a nechat si poradit,ale ne aby byl tvým pánem.. to se pak vše veze tam kam nemá...

• mytomamejiste
        mytomamejiste, 14.11.16 17:34:48  

k té mantře níže. Moje zní " Otče náš " nemusím přidat žádné další slovo, je tam všechno.

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 14.11.16 17:38:43  

pokud jí věříš... a opravdu to vyslovuješ od srdcei ze své duše... :2:

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 14.11.16 17:40:10  

a proč se zde tak veřejně kaješ? čekáš snad rozhřešení ode mě? já jsu jen žák,nic víc... mám respekt přede všemi... všichni tu máme svůj účel...

• mytomamejiste
            mytomamejiste, 14.11.16 17:47:20  

Já se nekaju před lidmi, tedy ani tady. Byl to jen obyčejný rozhovor. Víš, já jsem dost starý člověk a moje cesta už je skoro u konce. Byla trnitá a dobrá :15:

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 14.11.16 17:51:10  

:2: pokud dobrá, tak víš co bude následovat,hm? ... nebo alespoň tak nějak tušíš, že...

• mytomamejiste
                mytomamejiste, 14.11.16 17:53:54  

O to co bude se nestarám. Věřím, že stejně jako platí Zákon o zachování energie, platí i Zákon o zachování dobra. Dobro má velkou cenu a nemůže být zmařeno.

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 14.11.16 17:53:36  

smím se tedy zeptat,na co jsi nejvíce za ten život hrdý,že jsi dokázal?

• mytomamejiste
                mytomamejiste, 14.11.16 17:56:50  

Sloužit.
                I ve stáří jsem dost dobře pohyblivá. Jednou na mne vnuk koukal, zamyšleně, a pak povídal : možná proto, že jsi celý život někomu sloužila slouží teď tvoje nohy tobě.

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 14.11.16 16:56:52  

kdysi na jakémsi bojišti se mlátili hlava nehlava... přišli vánoce,nikomu se nechtělo bojovat... najednou kdesi jakási strana začala zpívat vánoční píseň a tu na druhé straně se ozvalo totéž, jen trochu jinak... všichni si moc užívali té pohody, toho souznění... a byli vděční za chvíli klidu, jenže co se stalo... někdo snad zavadil o flintu, či spustila sama, kdo ví... a zasáhla vojáka na protější straně... a bylo po vánocích i tom klidu... a zase se byla válka...

nevím proč se tak stalo, ale ukazuje nám, že takto lze jít tou cestou...
    samo sebou, že ta strana,kde padl ten nešťastník pak nebojovala ani tak za své vůdce, jako spíš za toho zemřelého...

a v tom je ten vtip... tak jako s mušketýry jeden za všechny, všichni za jednoho... kdo ví, zda měl zemřít či ne, ale jisté je jedno, byla znova válka, být protistrana shovívavá, tak to unese přesně v duchu vánoc, tedy odpuštěním... nicméně se tak nestalo... což je škoda

• mytomamejiste
      mytomamejiste, 14.11.16 17:03:08  

To je mnoho témat - zvolím odpuštní.
      Napáchala jsem mnoho chyb, vůči svým nejbližším. Chyběla mi trpělivost, empatie a hlavně čas. Můj život byl jako chrtí dostihy. Po velké usilování jsem pro sebe našla omluvu.

• KarelKeslly
        KarelKeslly, 14.11.16 17:05:38  

ano, odpustit si chyby je chválihodné :2: a už dálsepro ně netrápit, co bylo bylo... vstříc lepším zítřkům (pro všechny)

• mytomamejiste
          mytomamejiste, 14.11.16 17:12:49  

Ono to odpuštění není bezpodmínečné. Musíme slyšet i to : jdi a nehřeš více.

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 14.11.16 17:14:37  

nejsem kněz, pokud stojíš o rozhřešení, tak vklidu doma prones modlitbu /mantru a uvidíš, zda ti bylo odpuštěno...

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 14.11.16 17:13:09  

ale také je třeba, aby odpustili i ti, kdo/co byly tvojí chybou zasaženi... byť malinko

• mytomamejiste
        mytomamejiste, 14.11.16 17:09:03  

Ale také jsem spáchala věci, které jsem neomluvila a neodpustila:
        Šla jsem z lesa s košíkem, pěšinkou po pastvině. A ... pár kroků stranou ležela stočená zmije. Had byl pro mne vždycky symbolem zla a tak jsem se rozhodla ji zabít. Přistoupila jsem blíž a košíkem do toho klubka udeřila. Nějak špatně - zmije se pokojně plazila pryč. Ještě jedno setkání se zmijí : na nízkém keři jsem si trhala ostružiny a až za hodnou chvíli jsem ji uviděla - na ostružinových listech se hřála na sluníčku. Měla mě na dosah, ale pokojně si užívala slunce.

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 14.11.16 17:10:33  

vidíš,had tě ne vždy kousne... i on má své dny a nálady...

• mytomamejiste
          mytomamejiste, 14.11.16 17:17:24  

U vysoké kamenné zdi rostly vysoké bezy a jak s nimi pohyboval vítr, odřela se kůra. A slétaly se tam sršně - zřejmě pro stavební materiál. Byly jich stovky, asi měli poblíž byt. A sršní jsem se také bála, zala jsem včelí a vosí žihadla, to os sršně určitě muselo být smrtelné ! A okolo mne dva malí synci. Prost+ě jsme ta sršně stříleli flobertkoua ještě to byla docela dobrá zábava.

• KarelKeslly
            KarelKeslly, 14.11.16 17:21:10  

pokud si zasáhla, tak jsi asi měla,abys pochopila, mít víc rozumu je cennější... hlavně neudělat stejnou chybu podruhé

• mytomamejiste
            mytomamejiste, 14.11.16 17:24:27  

Moje mainkou s malu vnučkou hlídla domek, když obyvatelé byli na dovolené. A vyděšeně mi povídala, že do štítu domku nalétávají ve velkém počtu sršně. A to bylo pro malou Alici nebezpečné. Koupila jsem potřebný sprej, vylezla na po setmění na půdičku a to hnízdo postříkala. Druhý den bylo všechno mrtvé a já jsem byla hrdina.
            Teď mi do bytu také občas vletí sršeň, ale chráním je. A stalo se, že jsem ráno našla na podlaze jednu( jednoho) mrtvého. Vletěl za tmy dovnitř, ale neodletěl, přišel ke mně umřít. Mám ho v dózičce na šperky.
            A myslím že mi přišel odpustit.

• KarelKeslly
              KarelKeslly, 14.11.16 17:28:44  

pokud ano, tak ano... já vím jen jedno, že vše se vyváží tak jak má.... ať už je člověk věřící či nikoli... akce-reakce

• DalkoT23
    DalkoT23, 9.11.16 15:43:49  

Prosím - definovat - ZÁZRAK :14:

• TX.2010
      TX.2010, 10.11.16 10:43:53  

https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1zrak

• DalkoT23
        DalkoT23, 10.11.16 13:50:32  

:1: :1: Já to chtěl od KK,jestli dělá opravdu ty zázraky nebo jenom "zázraky" :1: :1:
        :4: :2:

• KarelKeslly
          KarelKeslly, 10.11.16 15:22:24  

zatím malé... ale můj čas přijde... věřím

• KarelKeslly
      KarelKeslly, 10.11.16 15:21:51  

zázrak má svou cenu...věř a bude... cena je úměrná tomu o jaký zázrak se jedná... nezapomeňte, děláte to pro život a pro rodinu... ale je tona vás

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 9.11.16 09:22:31  

POZOR!!! Fénix vyzývá českého patriota.... hraje se fér a podle kod za chvíli to začíná na CT1 a na eurosport naleznete celý záznam v 19:00... všici kdo fandí fénixovi zapalte svíce... a nenechte je pohasnout.... takový dárek k vánocům... bue ladovská zima a já římám, že uhraji remízu... celý vesmír se bude dívat!!! bez vyjímky, báje není jen smyšlená!!!! přesvědčíte se o mých slovech!!!! na pomoc si beru spravedlivé váhy, které budou vážit každé mé slovo!!!! jsou to ty boží!!!!

• previt.na.entou
      previt.na.entou, 9.11.16 11:51:57  

ty žiješ v jiném světě, nikdo z nás ti už nepomůže! :1:

• KarelKeslly
    KarelKeslly, 9.11.16 07:20:54  

ceny jsou vaše.... dávám je s radostí :-)