EXIT

Otevřená diskuze | Kategorie: Literatura
fossil (2016-11-03 11:23:38)
Založeno: 2. 11. 2016 | Příspěvků: 4 | Členů: 1
Správci: fossil (hlavní)

... existenciální tvorba

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• MADAM.EXITUS
    MADAM.EXITUS, 9.11.16 14:44:11  

pomáhej Pán Bůh

• fossil
    fossil, 2.11.16 14:09:16  

Dobré cvičení

Prakticky dohled stíhá pojednání. Varování k sestavě prvků. Cosi se napíše pár eskapád bez horní hranice adolescence. Tam zuří sestava neboť prvky jsou v pohybu. Mám za to, že se pletu. Stále stejná fascinace. Se světelnými efekty. Pohoršení není na místě, objevil se prostor. Účinky předchozí stále hrozí. Neboť každá úvaha spoléhá na levitujícím základě. Tedy paměť se zmítá, chce se násobit. Hlubiny vědomí spíše usnuly a vychází střízlivé pojednání. Uchopit, pochopit a vyčlenit. Čas je stále hybatel. No pozorovatel není v tomto vlivu. Signály provokují, chtějí se členit a potom vymezit. Nejsou ztráty zájmu. Podvědomí pochází z vnitřního hnutí. Jsme jako cíl a rozdíl zároveň. Myslet a dbát na ukončení pohyblivých sfér. Nejsou to okamžiky, vedené umělou účelností. Tam v hlubinách je vždy podnět, nějak se odprostit a zakončit vše k svému výsledku. Co to máme za břímě. Čeho se dobýváme? Klaustrofobik by se zde možná našel. Já to vidím na dialog. Nevím s jakým procentem úspěšnosti. Jdeme a bereme sebou vše ne však to hmotné, ale spíš to nezávislé. Můžeš propadnout při zkoušce. A nemusíš to hodit za hlavu, vybereš si jiné řešení. Kam s tím smetím co vlastně ani neexistuje. Chiméry jsou nešťastným řešením. Pravím, když něco zakouším, stojí to za zkoušku. Spousta variací, hýbe myslí a tak si nejsme jisti, co to vlastně je to řešení. A paměť funguje a vstupuje.

• fossil
      fossil, 2.11.16 19:06:44  

EXIT ...existenciální tvorba

Není závislá na běžných věcech. Ukolem je posunout sebe, ale i ostatní o krok vpřed. Už třeba k vůli existenci.

• fossil
        fossil, 3.11.16 11:12:16  

Chodec na přechodu

o filosofie? Asi svítí červená. Počkáme. Kdo první vstoupí do vozovky je nejvíc nedočkavý. Ale doufejme, že přes červenou nikdo nepřejde. Tak tohle je případ ohleduplnosti. Takovou zvláštní hrou na zelenou. Semafor mlčí, není účastník je to předmět výzvy. Systém vyhodnotí situaci a dává zelenou. Vzniklý hlouček se opět rozpadá na chodce. Kde je vítěz? Hra nemá konce. Se stejnou setrvačností pouští a zase zakazuje. Člověk si usnadnil práci. Na druhé straně někdo umírá pod koly automobilu. Proč v moderní době nejsou dostatečné mechanismy, aby se věcem předcházelo. Všechno je něčím důležité. Naše cesty, pády a nakonec i konce. Týká se to všech a nemá to hlubší smysl. Žádná velká pravda. To jen technika opět zklamala. Může za to člověk. Vymyslel spalovací motor a kdo těmhle věcem rozumí? Lidé potřebují jistoty. Společnost příklady. Ne megalomocenské reklamy. A slovník ve kterém už dávno chybí prozřetelnost. Teď je vybaven gesty a oficiálně stíhán tresty. Odbočil jsem z cesty chodce a jsem znovu u semaforu. Má cenu čekat na zelenou, nebo riskovat pokutu či zranění. Počkat to už je vážně vše.