Advaita

Moderovaná diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Yossa (2017-01-23 04:31:59)Cho (2017-01-23 01:17:13)herbertboss (2017-01-22 18:21:15)klokan.cz (2017-01-22 18:07:14)radkojaga (2017-01-22 17:50:39)promenlivynick (2017-01-22 14:09:31)a.l.tereza (2017-01-22 10:12:03)Pavla.119 (2017-01-22 09:38:16)Pradimik1 (2017-01-14 15:46:33)lera (2016-11-04 19:55:51)
Advaita
Založeno: 25. 10. 2016 | Příspěvků: 5 824 | Členů: 10
Správci: Yossa (hlavní), promenlivynick

Nejen pro ctitele tohoto učení o ne-dualitě, které tu doposud není zastoupeno....ale pro JÁ samotné.
---------------
konečná realizace není svoboda, ale odevzdání se. Jinak řečeno realizovaná skutečnost je vždy pouze tím, co potřebují "jiní" k vlastní realizaci.....Nejvyšší akt Lásky.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Isisis444
    Isisis444, 22.1.17 08:55:06  

Berry smazán, piskle smazán a Isisis taky. :2: Došla jsem k závěru, že diskutování o duchovní teorii je nanic a o duchovní praxi se má mlčet. :2:

• Yossa
      Yossa, 22.1.17 09:21:49  

Chápu, jsou prostě chvíle přicházení a odcházení, okamžiky hovoru i chvíle mlčení :2: . Jsem rád, že tentokrát neodcházíš jakoby "ve zlém" a pevně doufám, že jak s Tebou, či Pískletem a Berrym se nečteme naposledy.....popř., že se třeba někdy poznáme i osobně :2: .
      Takže se držte a kdyby cokoliv, tak přijďte mezi nás, jste tu vždy vítáni. Mám vás všechny tři rád.... :2:

• promenlivynick
    promenlivynick, 21.1.17 17:50:05  

Ráno jedu se synem na Karolinku

http://www.skikarolinka.cz/lyzovani-karolinka-beskydy/foto-video/

tak su fakt zvědavý co jsme zapoměli a co se naučíme .. :4:

• radkojaga
      radkojaga, 21.1.17 18:33:51  

jste určitě nic nezapomněli a co se naučíte? to dáš vědět... hlavně se vraťte zdraví :2: :2: tedy ehm celí :1:

• Pavla.119
      Pavla.119, 21.1.17 19:35:38  

:1: Stavte sa na kafé :1:

• Yossa
      Yossa, 21.1.17 21:28:10  

Tak hlavně nedivoč, koukej si to užít....a ve zdraví zpět :2:

• radkojaga
    radkojaga, 21.1.17 16:19:41  

Bery? ty jsi se odhlásil? :7: :7:

• Yossa
      Yossa, 21.1.17 16:31:04  

Taky jsem zaregistroval :11: ......ani "čau kámo, s..eš mě, nemohu jinak" neposlal :9:

• radkojaga
        radkojaga, 21.1.17 16:36:40  

no to je smutné :8: :8: zcela se smazal :9:

• radkojaga
          radkojaga, 21.1.17 16:38:09  

opravdumi je to moc líto, berry byl/je pro mě srdečná záležitost. ale on se vrátí :2: :2: proběhne se lesem na své pajdavé nozem, zazpíva a zatančííí a bude zde cobydup :1:

• Yossa
            Yossa, 21.1.17 17:46:51  

Taky v to doufám :2:

• promenlivynick
    promenlivynick, 21.1.17 11:13:45  

Dospěli jsme v diskusích k tak vysoké teorii ( pro kterou nemáme žádný podklad než osobní nebo přijatá přesvědčení ) že nám brání v praktickém žití.
    .................
    Zdravím tímto Berryho, pokud ze své projevené praxe, do které odešel, někdy nakoukne sem ,do její neprojevené podoby.
    ..
    Chvála praktickému žití.
    To je to, co dělají přirození lidé.
    Nemají mnoho otázek ani odpovědí, spíš konají.
    A já věřím, že to je smyslem projeveného vědomí.
    Konat.
    :4:

• promenlivynick
    promenlivynick, 21.1.17 08:50:07  

1) Vše má vědomí, anebo vše je vědomí? Rozdíl jednoho slova, ale kolik je v něm obsaženo.
    2) A kde je povědomí těla třeba při poslechu hudby v časově neměřitelném Tady a Teď? Nebo to se dostaví až s myšlenkou, že mě svědí loket?
    3)V projeveném vědomí je rovnocenné vše od oblázku na zemi až po hvězdnou soustavu......ale nikoliv vědomí a tělo. To je jako psát o rovnocennosti jablka s ovocem.
    .........
    ad 1. nebudu slovíčkařit je zřejmé jak je to myšleno. Pro tebe tedy rozvedu, vše má vědomí ale to vědomí není jeho.
    ad.2 bavili jsme se kde je vědomí, ne o povědomí. Vědomí bez těla o hudbě nic neví. Vědomí poslouchá hudbu jako tělo, nesejde na tom, že při poslechu na tělo zapomene.
    ad.3 vytrhni z vědomí jedinou věc a nebude všude. I kus "mrtvý" hmoty řečeno slovy písklete obsahuje vědomí, jenom to vědomí je na úrovni se kterou z našeho pohledu nelze komunikovat.

• promenlivynick
      promenlivynick, 21.1.17 08:56:57  

snad již jen větu že vše je ve vědomí.
      Projevené vědomí je obsaženo v neprojeveném vědomí.
      Hmota je nosičem projevení neprojeveného.
      Nemůže tedy bez vědomí být a projevené vědomí nemůže být bez ní.

• Yossa
        Yossa, 21.1.17 09:22:29  

Nepsal jsem, že vše je ve vědomí, ale že vše je vědomí. Hmota, energie atd.....jsou jen pojmy jimiž mysl uchopuje projevené vědomí.....materialní konstrukt, iluze oddělené existence. Ve skutečnosti je tu jen vidění, slyšení dotýkání atd......nebo li různé modulace prožívání.

Díky nicku, jdu si hrát s dětmi :2:

• promenlivynick
          promenlivynick, 21.1.17 09:31:14  

tady si rozumíme, obzvláště když si vzpomenu na tykadlo vědomí o kterém jsem psal v jiném příspěvku.
          ..
          hezkou hru yossi :4:

• Yossa
      Yossa, 21.1.17 09:15:30  

1) Touto formulací však vznikají zřetelně dvě množiny. Množina "vše" a množina "vědomí". Nejsou ve skutečnosti tyto dvě množiny jedinou, kterou můžeme třeba nazvat "vědomí jenž obsahuje vše"? Ale o.k.... nimrání ve slovech, když myslíš.

2) A už jsme zase u výroku Spiry :1: ......Ty víš o jakém mluvím. Zapomínání a vzpomínání je jen myslí, ta pak utvoří koncept, kdo koho poslouchá a tak. Vědomí je čisté prožívání......je li hudba, je hudbou.....je li chuť kafe, je touto chutí.....jsou li myšlenky na spojitost mezi hudbou a tělem, je těmito myšlenkami.......samo si pak "vybírá" čím chce být, že? Tudíž máš pravdu a to dle vlastního výběru :4:

3) Ale o tom to přece nebylo. Jen říkám, že to je jako poměřovat jablko s ovocem. Jablko je ovoce.....ať už na stromě, nebo shnilé, dole na zemi. Nikdo ho z ovoce přece nevyjímá. Jen popírám závislost hrušky na tomto jablku :4: .

• radkojaga
        radkojaga, 21.1.17 09:18:39  

otázkou pro mě je zda jsme "zmítání" pozorností tey vydáni napospas nebo zda je možné nějak to "řídit", třeba posloucháš muziku teď a tady a najednou šílená bolest zubu a muzika je v pr....a jjiž nikdy se nevrátí, protože zůstane jen ten zub.

• Yossa
          Yossa, 21.1.17 09:24:47  

Jsi čistou pozorností, samou o sobě.......zmítaná jsi akorát když se ztotožňuješ s formou jenž na sebe bereš.

• radkojaga
            radkojaga, 21.1.17 09:48:33  

tomu rozumím, ale pouze jogín se dokáže neztotožnit. proto se také mluví o spáse z "nebe", jelikož je jasné že to není v lidských silách, neztotožnit se s tělem.

• Yossa
              Yossa, 21.1.17 10:37:55  

Ano, vždy jde o milost Boží......sama o sobě neuděláš nic. Ve skutečnosti ani jako samostatná entita neexistuješ (je to jen myšlenkové přesvědčení), tak jak bys vlastně mohla :1: ??

• radkojaga
                radkojaga, 21.1.17 11:46:17  

v tom se shodneme... takže tomu s čím se chci ztotožnit z "Jeho vůle" se říká Bůh.

• promenlivynick
        promenlivynick, 21.1.17 09:29:26  

celý problém je asi v hmotě.
        Zdá se mi jako by jsi ji popíral.
        ...........
        v mém vidění je to
        ..
        existuje vědomí.
        Vědomí je neprojevené.
        Neprojevené vědomí se může projevovat.
        Projevení se je prostřednictvím hmoty.
        (netvrdím že hmota je nosičem vědomí,spíše je tykadlem vědomí)
        ......
        Hudba, chuť a cokoli pojmenovatelného je projev.

• Yossa
          Yossa, 21.1.17 10:32:21  

Nechápu, jednoduchá logická hra "Duch v koupelně" a já prošustruji všechna tři kola :1:

Jasně, že jí popírám. Teď držím hrneček s kávou. A co jej vlastně tvoří? Jen smyslové vjemy, neboli v tomto případě zrakový vjem a dotýkání. Nic takového jako hmota skrze kterou by se projevovalo vědomí neexistuje. Vědomí na sebe jen bere formu dotýkání a zrakového vjemu hrnečku a tím se prostřednictvím pouze tohoto ( neboli stále jen sebe sama) projevuje jako hrneček.

Hmota je iluze mysli, protože není schopna pochopit, že se vše odehrává Tady a Teď, že vše je jen vědomí proměňující se samo v sobě.....proto vytváří koncept jakoby oddělených objektů (jenž mají za rohem samostatnou existenci) tvořený z něčeho co zve hmotou.

• radkojaga
            radkojaga, 21.1.17 14:18:47  

jen poznámka. ten koncept ti umožňuje aby jsi hrneček viděl... a cítil a napil se z něj. kdyyb nebylo ruky, oka, jazyku s chuťovými buňkami vyladěnými na hrnečkem a čaj (oboje vznikalo současně vzájemným vztahem) to vše je koncept, i hrnečke i čaj i chuť že je chuť, všecko je konceptuální dohoda přírody s chuťovou buňkou dlouholetou zkušeností informace (asi v DNK nebo nevím v čem) že ... takhle se pije, takhle se jí, takhle se dívá ... a vše teď a tady právě teď díky vzájemným vztahům

• Yossa
              Yossa, 21.1.17 14:36:14  

Raďo koncept přece nic neumožňuje. Je hrneček, tělo, tělo se napije z hrnečku, kde je jakýkoliv koncept? Koncept je jen pro uspokojení mysli jenž formuje otázky, hledá odpovědi. Jazyk, DNK,schopnost pít..... ví snad o tom laň, když pije ze studánky?

• radkojaga
                radkojaga, 21.1.17 15:22:32  

a jak se chceš o tom diskutovat? skrze co? :1: :1:

• Yossa
                  Yossa, 21.1.17 16:32:46  

Jasně k ničemu jinému to dobré není :2: .....takže honem rozdejte karty s koncepty znovu, ať vím co mám hájit :1: :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 21.1.17 16:33:57  

už sis je dávno rozdal :2: :2:

• piskle
    piskle, 21.1.17 04:48:35  

Nemůžu si pomoci ani s tou dualitou....Vem si že jsi pavouček na niti dualita nedualita...tak k čemu všechna ta maškaráda kdyby sis to jako pavouček na niti nemohl užívat....To mi fakt řekni...jak to vidíš ty....!!! :4: :2: Nechci duchoví blabla ale tvůj úhel pohledu jako vnímajícícího člověka co nemá tu věc na krku jen na kulicha :-)
    ---------------------
    k čemu všechna ta maškaráda? to fakt nevím.. jak už jsem psal přijde mi to celý zbytečný vč. toho užívání. Opravdu si to pavouček užívá? Nic už toho asi necháme, advaito.. :1: :6:

• Isisis444
      Isisis444, 21.1.17 07:36:39  

že by pro JÁ samotné... :2:

• piskle
        piskle, 21.1.17 15:05:57  

asi :6:

• Berry01
    Berry01, 20.1.17 22:01:00  

Prichazeni odchazeni hej co to je????dychas tento vzduch az nebudes....budes to resit??? Nebudes....proc ????Proste te te to nenapadne...ale co se slovy....

• piskle
      piskle, 20.1.17 22:11:05  

samotný dýchání je přicházení a odcházení.. nádech - přichod, výdech - odchod...
      ------------------
      az nebudes....budes to resit??? Nebudes....proc ????Proste te te to nenapadne

a kdo to ví? :6:

• Berry01
        Berry01, 20.1.17 23:13:13  

Až nebudu nebude ani Berryho extáze z bytí ani tato diskuse... :4: :2:

• piskle
          piskle, 21.1.17 05:15:07  

..a bude konečně klid :1: :1:

• Berry01
            Berry01, 21.1.17 07:55:08  

Co se týká diskuse.. to pro tebe mouhu udělat pro ten klid :4: :6:

• Berry01
              Berry01, 21.1.17 08:10:40  

Faktem je že řešit nemusím.. ,ani vlastně nemám co....
              Takže vypnout televizor a jít na čerstvý vzduch může být přínosná změna.
              Diskutování rád přenechám jiným, kteří jsou v něm zběhlí a těší je to :4: :6:
              Dík za inspiraci a podnětná slova o průseru bytí..
              Tak jdu o tom přestat žvanit a skutečně být jak to jen jde..

• radkojaga
                radkojaga, 21.1.17 08:13:53  

venku je hrozná zima :2: :2: hlásili že děti tam nemají chodit :1:

• piskle
                piskle, 21.1.17 15:22:24  

ty si se smazal? hele za nic se neomlouvej, to je v poho, v klidu, neblázni, mě nic nevadí, jsem urejpanej já vim.. dyť jenom žvaníme o kravinách :1:

• Berry01
                  Berry01, 21.1.17 16:16:03  

Jen na skok.Vím že je to v pohodě.... :4:

• piskle
    piskle, 20.1.17 20:23:13  

Slovo advaita vnimam jako zakonitost vseho..pokud je neco v nepohode vedomi to vi... Mutu bytpak v pohode jako fragment celku???Vzdy se mne to nejakym zpusobem dotkne nemuzu uhnout vedomi vi a ego i se svymi kotrmelci ci stouchnutim nemuze udelat nic...jen si uvedomovat jakou roli v tom hraje. Tak se rodii moudrost...Berry netvrdi ze neco o moudrosti vi...ale zasne...jakto vse fachci...i bez nej.. :-)
    ---------------------
    prosím a co je "v pohodě a nepohodě" pro neprojevené vědomí? (čímž jsme ve skutečnosti?..) pro projevené vědomí v těle (iluzi) je to jasný: zdraví těla, klid mysli, pohoda, láska.. :6: ale přijde nemoc a zaklepá, přijde utrpení, přijde nepohoda a bolest, přijde smrt - tihle velcí mistři :6:

• piskle
      piskle, 20.1.17 20:24:31  

..a začnou se ptát, co je skutečný? no tak? zamysli se, a mysl začne hledat.. a tím prý začíná cesta, muhehehe :6:

• Berry01
        Berry01, 20.1.17 20:31:40  

Vedomi je jedno...s mysli je to jinak....vedomi nevi nic o dualite mysl....musim neco psat???

• piskle
          piskle, 20.1.17 20:37:12  

to že nejsi je jediná (poslední) skutečnost.. všechno ostatní jsou jen hrady z písku pro pobavení, cokoli se objeví v promítačce vědomí je jen film a s plátnem nemá nic společnýho :6:

• Berry01
            Berry01, 20.1.17 21:01:17  

Hej Piskle promin ale nebud hnusny.... Vim o cem pises...az budes ve sneni byt lucidnim sebou zatres a rekni si sam pro sebe zadne sneni neni az budes platit dane rekni v v pohode dane jsou jen iluze...az budes pri sexu mit orgasmus spolecne s partnerkou drz se uceni a rekni sam sobe...to nic jen iluze... Tak proc si to uzivat... Az te budude trapit zub v poho je to jen iluze teli je tvoreno vedomim.Sorry budu vulgarni seru na iluzi nejsem asketa miluji zivot s jeho plusy i minusy...az jej zavrhnu budu vedet ze jsem mrtev i se svym Ja...zatim si jej uzivam a celek se mnou tanci...smrt take neni to navzdy ale presto to mam rad.Nemam to rad ...uzivam si to a fakt diky nejen za plus ale i minus.....dokud to jde.Ksem stastny i kdyz drzkou drhnu zem....vysmej se me posetilosti...smej se a divej se kdo se smeje...promin mi mou hrubost.

• piskle
              piskle, 20.1.17 21:07:06  

ničemu a nikomu se nesměju, je to OK :-) to první jak píšeš je defacto duchovní cesta... :4:

• Berry01
              Berry01, 20.1.17 21:25:36  

Obdobi asketismu mam za sebou...jsem opily zivotem bez chlastu..miluji ti tzv samsaru jednou jsem se v tomto zele objevil jednou tohle telo pomine i se svym Ja co vyska ci truchli....Chapu tY co co to tak nevnimaji.rozumim...ale pres to i kdyz se nemam ceho chytit ..tak me cosi stvorilo ...nemusim byt intelektualem abych miloval to co prave je.....az nebudu jako Berry co na tom zalezi????V posledni chvilce mi bude jasne ze jsem nejsenyl zombie co nema na vyber. Berry je zivy i kdyz drzkou drhne zem....Maharadz je muj favorit ale mam jine ucitele Osho mi take neco dal ayahuasca nemela jmeno a take mi neco ukazala... Neni zadna pevna perspektiva...
              Nejsou hranice jsou jen slova verbalni svet plny abstrakci....a za nimi ???To at si prebere kazdy sam az bude celit pravde co je mimo verbalni popis....sorry za me kecy ale nemuzu byt nemy.... 

• piskle
            piskle, 20.1.17 21:08:21  

a abych to ještě dořekl: bytí a nebytí jsou stavy duality, v "nebytí" není bytí ani nebytí, zkrátka není nikdo kdo by byl nebo nebyl..

• radkojaga
              radkojaga, 20.1.17 21:21:23  

ale připouštíš že je to filosofický konstrukt... jelikož není nikoho kdo by nebytí mohl potvrdit či zaznamenat.

• piskle
                piskle, 20.1.17 21:31:24  

čistě logicky (ikdyž už vidím ty reakce že rozum, logika atd.. atd.. známe to... :-) cokoli je, je čirý nesmysl a princip, kterým jsi, to ví.. cokoli je (bytí/vědomí) je v jádru zbytečné a iluzorní a nesmyslné...

• Isisis444
                  Isisis444, 20.1.17 21:37:52  

"šiva: bez máji nemohu být zmíněn, nevím že jsem." :2:

• radkojaga
                  radkojaga, 20.1.17 21:51:42  

šlo mi o to že tu logiku do toho vnášíš sám... my věřící víme že Bůh... a není třeba nic vysvětlovat, říkat či zdůvodňovat.... to je Neznámo, Absolutno, Nevím.

• Berry01
              Berry01, 20.1.17 21:30:30  

Piskle rekni mi co je dualita kde zacina a kde konci....kde je zdroj popisu a urceni co je co????

• Berry01
                Berry01, 20.1.17 21:32:44  

Nevin nic o dualite...pokud o ni nezacnu prenyslet...do tedoby je to jen osleta barev.

• Berry01
                  Berry01, 20.1.17 21:33:37  

Pardon paleta

• Berry01
                    Berry01, 20.1.17 21:44:06  

Pisjlemuzes byt v pohode i v nesouhre v tom co se prave odehrava...nejde o vysledek ale o o porotumeni jak veci vznikaji....z toho olyne soucit porozumeni....klidne si rekni BERRY je debil v poho...)))jde o toze toho o vedomi mic nevime a co zname je zkreslene nasim vnitrnim dialogem.Vime hodne ale je to omezene predstavami o vnimanem.

• piskle
                piskle, 20.1.17 21:34:55  

nejsem filozof ale dualita by mohla být něco jako: souhrn protikladů (v binární soustavě), 0 1, plus mínus, světlo tma, bytí nebytí, muž žena, částice antičástice atd. prostě z čeho je utvořen svět - vědomí, vibrace a vztahy mezi těmito protiklady.. :8:

• Isisis444
                Isisis444, 20.1.17 21:36:19  

Dualitu nevidíš, nevnímáš, když si v ní, jakmile se vědomím dostaneš nad, víš co je jednota a co dualita, víš to vnitřní zkušeností. :4:

• piskle
                  piskle, 20.1.17 22:04:39  

projevené vědomí je samo dualita, jak a kam se chceš dostat? výš? kde je výš a kde níž když nic neexistuje, není žádná hierachie, ani dualita a nakonec ani jednota :6:

• piskle
                    piskle, 20.1.17 22:05:12  

výš a níž - dualita, jednota a dualita - dualita :4:

• Isisis444
                    Isisis444, 20.1.17 22:10:19  

Viz příspěvek níž. :15:

• Berry01
                    Berry01, 20.1.17 23:21:20  

Nemůžu si pomoci ani s tou dualitou....Vem si že jsi pavouček na niti dualita nedualita...tak k čemu všechna ta maškaráda kdyby sis to jako pavouček na niti nemohl užívat....To mi fakt řekni...jak to vidíš ty....!!! :4: :2: Nechci duchoví blabla ale tvůj úhel pohledu jako vnímajícícího člověka co nemá tu věc na krku jen na kulicha :-)

• Isisis444
              Isisis444, 20.1.17 21:39:46  

No vida, už tu máme "nebytí" s uvozovkami. :2: Milion závojů duchovních mimiker se začíná maličko odhalovat. :15: :4:

• Berry01
                Berry01, 20.1.17 21:50:30  

V nebyti je vse jeden salek kavy. V byti jeto jnak.....

• Berry01
                  Berry01, 20.1.17 21:52:58  

A mimikry jsou pruhledne

• Isisis444
                  Isisis444, 20.1.17 21:55:09  

A potom tu máme ještě to "nebytí", bytí a nebytí v jednom. :2: Něco jako ten šámpon 2v1. :1:

• piskle
                    piskle, 20.1.17 22:02:29  

nebytí existuje jen v bytí.. šiva nemůže být bez máji zmíněn :4:

• Berry01
                    Berry01, 20.1.17 22:07:05  

No tak Berry uz ani muk pohodovy zbytek dne vsem:-)

• Isisis444
                    Isisis444, 20.1.17 22:08:50  

Šiva/nebytí, neprojev/ a Šakti/bytí, projev/ - nerozlučný pár. Bůh je jejich věčné spojení, je Šiva a Šakti v jednom. :2: Mimochodem, projevené vědomí může být i bez existence hmotného těla, hmotné tělo je na okraji samsáry, daleko od středu. :2:

• piskle
                    piskle, 20.1.17 22:14:46  

Mimochodem, projevené vědomí může být i bez existence hmotného těla,
                    ---
                    tak tady bych si dovolil nesouhlasit.. :2:

add. hmotného - definuj hmotu (v bdělém stavu) a definuj hmotu např. ve snu.. a pak mi definuj definujícího v obou stavech :8:

• piskle
                    piskle, 20.1.17 22:15:57  

a to protože projev je svým způsobem tělo :6:

• Isisis444
                    Isisis444, 20.1.17 22:22:51  

Hmotné tělo myšleno jako hrubohmotné tělo, zkrátka kůže, maso kosti, aby nedošlo k dalším nedorozumění. :15:

• Berry01
                    Berry01, 20.1.17 23:32:45  

Pískle sorry, ale jdi se vycpat co bys dělal bez těla...ani tento příspěvek by nekalpnul...Mě fakt štvou lidi co dávají fyzično na druhou kolej.I Maharáj by tě s tím poslal někam...Promiň..

• Berry01
                    Berry01, 20.1.17 23:45:47  

podle mého názoru na to jdeš moc přes hlavu a stejně víš sám, že to tak nefunguje...nepíši jen o tvém úhlu pohledu...ale co budu dělat další vlny... :4: :2:

• piskle
                piskle, 20.1.17 22:00:46  

protože nebytí defacto neexistuje, proto uvozovky, mimoch. používam dost často. slovo nemusí vyjadřovat význam který pod ním druhý chápe.. :6:

• Isisis444
                  Isisis444, 20.1.17 22:02:50  

Jen aby. :15: :4: Tak asi omylem si našel skvělou metaforu pravdy. :2:

• Yossa
              Yossa, 21.1.17 01:13:02  

Je dojemný, jak se za každou cenu držíš výraziva svého Mistra, ačkoliv ty věty pak nedávají valného smyslu.....

• piskle
                piskle, 21.1.17 05:12:25  

ano stávám se slovy svýho mistra :1:

• Yossa
                  Yossa, 21.1.17 07:31:59  

Nezaměňuj ozvěnu za slova samotná :1: