Advaita

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Isisis444 (2017-03-29 06:50:39)radkojaga (2017-03-29 06:21:24)Berry01 (2017-03-29 05:31:29)Yossa (2017-03-29 04:35:59)a.l.tereza (2017-03-28 19:30:27)promenlivynick (2017-03-28 19:10:51)Tonda20 (2017-03-28 17:38:46)Pavla.119 (2017-03-28 13:30:00)herbertboss (2017-03-26 19:17:29)klokan.cz (2017-03-26 15:07:02)chenrezig777 (2017-03-08 17:25:16)Pradimik1 (2017-01-14 15:46:33)lera (2016-11-04 19:55:51)
Advaita
Založeno: 25. 10. 2016 | Příspěvků: 8 173 | Členů: 13
Správci: Yossa (hlavní), promenlivynick

Nejen pro ctitele tohoto učení o ne-dualitě, které tu doposud není zastoupeno....ale pro JÁ samotné.
---------------
konečná realizace není svoboda, ale odevzdání se. Jinak řečeno realizovaná skutečnost je vždy pouze tím, co potřebují "jiní" k vlastní realizaci.....Nejvyšší akt Lásky.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Yossa
    Yossa, 27.3.17 13:52:04  

Tak dnešní song je jasný :5: ....na rozloučenou:

https://www.youtube.com/watch?v=Vf6Z0FToAe8

• Isisis444
      Isisis444, 27.3.17 16:31:31  

Nádherná písnička, jedna z nejkrásnějších...Škoda Špinarky...:5:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 27.3.17 16:50:51  

zaplať Pán Bůh za Špinarku :2: ..neřekla bych že odešla, myslím, že tu jen není v těle, jako každý kdo ho odloží, stále je součástí Vědomí, jen trochu jinak než jak jsme si na něj po čas jeho tělesného života zvykli...

• Isisis444
          Isisis444, 27.3.17 18:03:16  

Naživo nám tady dozpívala...

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 27.3.17 18:29:26  

To moje máma taky, ale zajdu si na jutubko a je tady! :1:
            https://www.youtube.com/watch?v=J5WuMzdoOMs

• radkojaga
              radkojaga, 27.3.17 18:45:11  

to tedy koukám :2: :2: To je fakt tvoje máma?

• Isisis444
                Isisis444, 27.3.17 19:02:43  

Vnučka Anežka jako by vypadla z Terezčina profilu. :2: Jen nevím, jestli přímo ona nebo rodinná podoba přes kopírák.:2:

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 27.3.17 19:06:38  

Ta na mém profilu to je taky Anežka - její vnučka moje dcera.

• Isisis444
                    Isisis444, 27.3.17 19:11:23  

Krásné miminko i malá slečna. :2:

• Yossa
                    Yossa, 27.3.17 19:15:07  

Apropos, už jsem Ti to chtěl napsat minule, krásný fotky!! Já jako začínající fotograf :1: mám pro to nezkažený cit :2: .

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 27.3.17 19:26:33  

Jste milí. :2: ..už nefotím, některé jsou z 2 mpx mobilu, některé analog Zenit.

• Yossa
                    Yossa, 27.3.17 19:39:31  

Měla by jsi zase začít :2: . Až budu mít foťák, tak vyrázíme spolu a budem chytat věčnost do obrazů :4:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 27.3.17 19:44:29  

Á, tak to bych moc ráda, těším se, děkuji. :-)*

• Berry01
                    Berry01, 28.3.17 17:32:07  

Pěkné fotky... :4: :2:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 28.3.17 19:30:25  

Jdeš s námi? :1:

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 19:49:41  

Tak to je snad jasný, Terezko....přece by nešel proti nám :4:

• Berry01
                    Berry01, 29.3.17 05:31:28  

Určo ano :-)

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 27.3.17 19:03:52  

:8: ona toho v životě dost zažila, mohla bych vyprávět, říkala že je tady skrze utrpení, ale jinak byla velký komik :2:

• Tonda20
                  Tonda20, 28.3.17 10:19:05  

Že si zažila, bylo na ní vidět, ale byla také velmi laskavá. Když jsem jí viděl naposledy v televizi v TN, jak zpívala duel s Lábusem nebo který to vlastně byl, tak jsem pochopil hloubku její duše. Zpívala krásně a to jsem hodně náročný. Byla to prostě třída.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 28.3.17 16:48:31  

Zřejmě i Špinarka si to své zažila, to výše video není ona, je to moje máma, ale pravda když jsem jí viděla na natáčení - máma jí líčila - tak obě vypadaly ze zadu úplně stejně, dost sem si je pletla. :1: Máma s Lábusem nezpívala, ale miloval její křenovou omáčku. :2:

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 16:56:10  

Terezko, taky miluji křenovou omáčku :2: .....doufám, že jsi kuchařka po mamce....doufám, že vezmeš trochu té lahody ve skleničce na sraz.....doufám, že necháš Yossu alespoň olízat lžíci :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 28.3.17 17:06:50  

Máš jí u mě, Yosso, vařím ráda a dle boulí za ušima, mlaskání a výkřiků že nic tak dobrého jako ode mě ještě nejedli je velká pravděpodobnost že i Ty si na křenovce pochutnáš. :15:

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 17:14:04  

Předem děkuji :2: ....já za to přivezu měsíc na obloze :4:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 28.3.17 17:17:54  

..v úplňku? :2:

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 17:19:28  

I Ty liško jedna....Ty mě nutíš koukat do kalendáře :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 28.3.17 17:27:41  

:15: když on je tak inspirativní :1:

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 17:31:06  

Nejdu tam pro inspiraci, ale mám tam měsíc jako záložku :4:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 28.3.17 18:17:50  

:2: fajn

• Isisis444
              Isisis444, 27.3.17 19:00:55  

Sympaťanda. :2:

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 27.3.17 19:11:20  

Jj, lidi jí uměli stejně tak nenávidět jako milovat, snad aždý den mi přijde na ní vzpomínka ve které mně něco říká, jenže dnes v tom vidím daleko víc, prostě je to jiné, jakoby jinýma očima a s hloubkou kterou jsem tehdy nebyla schopná tak jako dnes vidět.

• Yossa
          Yossa, 27.3.17 19:10:41  

Tak to vnímáme Terezko úplně stejně. :2: Co je vlastně Špinarka a dá se vlastně mluvit o smrti někoho?
          Jinak Tvoje máma je úžasná :15: ??

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 27.3.17 19:23:12  

Byla je a bude, tak to cítím. :2:

Právě, myslím že smrt lze chápat jako totální konec ze kterého není úniku, kdežto když na smrt pohlížíme jen jako na přechod do dalšího - i když jiného - žití, potom je smrt začátkem vzkříšení a oslavou nového života.

• Yossa
              Yossa, 27.3.17 19:36:06  

Tak to každý pojímáme přece jenom jinak. Já nespatřuji v člověku nic pevného, žádný "já" jenž by mohlo skončit, nebo někam pokračovat....spíše vnímám člověka jako souhrn událostí. A co by se mohlo události (prožitku) stát :2: ?

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 27.3.17 19:42:07  

Ne, myslím že to vidíme stejně, to vzkříšení ten oslavený - věčný -život jsou pro mě jen jiná slova pro "nabytí absolutního Vědomí".

• radkojaga
                radkojaga, 27.3.17 19:42:55  

souhrn událostí je ale také "něco"...tedy je to stejné jako vzkříšení, nelze říct že souhrn událostí je něco jiného než člověk... jelikož ten souhrn událostí je třeba zaznamenat... a to zaznamenání je okamžik.

• Yossa
                  Yossa, 27.3.17 21:15:11  

Myslím Ráďo, že jsme se nesešli v pochopení. Když si vypujčím jednu analogii, tak "já" je jak San francisco...to je taky souhrn ulic, čtvrtí, lidí, událostí....ale nikde ho fakticky jako reálný objekt nepotkáš.

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 17:26:35  

no ano... ale san francisco přece dokážeš popsat, dát mu jméno... dokonce i ho charakterizovat nějakými vlastnostmi či příběhy. :2: :2: takže nakonec připustíš že existuje....

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 17:44:54  

No jasně - Tebe jako osobu taky dokážu popsat, dát Ti jméno... dokonce Tě charakterizovat nějakými vlastnostmi či příběhy. Dokonce připustím i to že existuješ, budeš li chtít :4: ....ale nic to nemění na tom, že ta osoba je jen souhrn vjemů, pocitů, myšlenek který mají jediného spojovatele a to je neohraničené a ničím omezené vědomí. Není tu nic co by smrtí mohlo skončit, či pokračovat dále......žádná entita "já".

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 17:46:52  

tu první polovinu chápu, u té druhé vůbec nevím... k čemu je to dobré. proč to řešit či definovat :2: :2: tedy nechápu to úsilí

• Isisis444
                    Isisis444, 28.3.17 17:50:26  

Vezměte si třeba středověké město s hradbami, když zavřeli bránu, z města byla nedobytná pevnost. :2: Krásná metafora na ego. :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 17:55:31  

nemusel být nedobytná, většinu měst dobyli... kromě toho byli města závislá na výměně s okolím, obchodování etc. mimo měst plynul život taky... hospodařilo se, něco se vypěstovalo a pak se jelo na trh to vyměnit. tedy město mělo spíše svoji chrakteristiku, individualitu a vytvářelo podmínky pro to aby se vjemy ... tedy cestující zvenku mohli setkávat a vyměňovat si zboží, fakticky jim umožňoval výměnu.

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 17:56:58  

vidím vznik individuality... pozitivně, nechápu jji jako něco škodlivého... škodit by mohlo lpěním na něčem.... pokud ale nechává vjemy přicházet a odcházet, dovolujem jim interakce tak vidím individualitu jako něco přínosného

• Isisis444
                    Isisis444, 28.3.17 18:14:28  

Rozdíl individuality coby středověkého hradbami obehnaného města a třeba San francisca. To mě právě jako metafora zaujalo. :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 18:16:33  

Is. jo to je ta různost.... pestrost. některé je uzavřeno víc a některé méně. lze se taky podívat... proč

• promenlivynick
                    promenlivynick, 28.3.17 18:18:28  

s tím městem je to dobrá metafora.
                    Zavřené bude dobyto a nositel ega zničen jinými egy.
                    Otevřené se rozejde v karavanách do světa a rozplyne se v něm.

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 18:23:53  

:2: :2: ale proč by vznikalo... že. Pro mě je zajímavé to, že město vůbec vznikne, mohly by se pohybovat karavany a nic...nic nevzniknout. a ono něco je. ráno otevřu oči a jsem. žádná karavana. jsem město :2: :2: tedy jsem. to je pro mě úžasné... kdybych byla karavana... nebyla bych. někde bych rostla... možná jako mrkev či petržel. ale je to jinak. ráno se vzbudím a vím, že jsem.

• promenlivynick
                    promenlivynick, 28.3.17 18:28:14  

karavana i město jsou dvě podoby člověka .
                    ..............
                    Všechna místa jsou stejná.
                    Karavany jsou tu proto,abychom si to uvědomili.

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 18:43:00  

Nick, hezky zformulováno :2:

• Isisis444
                Isisis444, 27.3.17 20:27:21  

Člověka zasazeného do konkrétního života vnímám jako určitou identitu, narodil se toho a toho, má jméno, určitou roli v lidské společnosti, má rodiče, třeba i děti a vnoučata a jednoho dne zemře a tím ta konkrétní identita končí. Špinarka už není Špinarkou. I za života ten člověk s určitou identitou, osobností může přesahovat do neidentity, být Vědomím. Může vědomím i vstupovat do různých rozměrů, vnitřních světů, kde se stává i jinými identitami, vklouzne do nich. Takto to vidím na základě meditací.

Ovšem když si vzpomenu na taťku, je to stále taťka se stejnou identitou, jeho duše někde jinde i si s ním můžu popovídat, ujistí mě, že se má báječně...Takže toliko když se jedná o někoho konkrétního, kdo zemřel a koho jsme milovali...:2: To co jsem s taťky vnímala, s čím jsem v taťkovi byla ve vztahu ve mě žije dál. :2:

Takže Špinarka, zpěvačka s neuvěřitelným hlasem a emočním vyjádřením písniček žije dál v srdcích fanoušků, tam prostě nedozpívala. :2:

• Isisis444
                  Isisis444, 27.3.17 20:40:46  

Po smrti podle mě je to jak v té meditaci, buď neidentita ve Vědomí nebo v různých rozměrech se řeší různé vnitřní identity, nižší stavy Vědomí, které se opět vtělují, ale v jiném složení. Docela bych Tibetské knize mrtvých věřila. :2: V meditacích mi některé pasáže s určitých rozměrů dost seděly. :2:

• Yossa
                  Yossa, 27.3.17 21:21:17  

Co má společného prožívání něčeho (třeba radosti či myšlenky ) Is před 30 lety se současným prožíváním Is ? Co je spojuje? Co z toho přetrvává?

• Isisis444
                    Isisis444, 27.3.17 21:26:00  

Právě tohle je hodně zajímavé, jak cvičím ty čakrámy, tak se mi vynořují úplně maximálně živé pocity a vzpomínky z dětství a z puberty, ale jak když tam jseš. :2:

• Isisis444
                  Isisis444, 27.3.17 21:23:00  

Jak jsem oživila vzpomínku na taťku, tak jsem se zase chtěla ujistit, že mu je stále fajn a zaměřila jsem se tam někam jako vždycky a nic, už tam není, akaša hlásí nové pozemské vtělení. :2: A vůbec mě to neláká pátrat dál. Je fakt, že vnitřně už tak čtvrtroku cítím, že jsem dotruchlila, takové osvobození, mír a vzpomínka na taťku maličko vybledlejší jako dávnější minulost. :2: Takže zemřelí v nás žijí, máme živější kontakt asi jen dokud se znovu nevtělí.:2:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 27.3.17 19:37:29  

Moc pěkný 13-dílný dokument o tom - kdo neviděl - od V. Politikoviče Brána smrti
            https://www.youtube.com/watch?v=v_2HJVfaolE

• Yossa
    Yossa, 27.3.17 13:26:18  

Jménem správců vítám nového člena :2: . Ať se Ti tu líbí, Tondo !!

• Tonda20
      Tonda20, 27.3.17 15:30:49  

Díky. Však mě Proměnlivý Nick dost přemlouval. :-)

• promenlivynick
        promenlivynick, 27.3.17 17:55:31  

Ahoj Toníku. Jsem rád, že jsem se dočkal a po letech se zase vidíme na společném místě.. :4:

• Tonda20
          Tonda20, 28.3.17 10:14:52  

Často si vzpomenu na naše setkání. :-)
          Jsem tu proto, že mám pocit, že si lidi do fóra vybíráte a není tu má bývalá Erika. :-)

• Isisis444
            Isisis444, 28.3.17 11:14:53  

Se mnou měli tedy ve výběru opravdu šťastnou ruku... :1: Si vybrali dáreček. :1: Jsem se zkrátka sem vybrala sama. Nemyslím, že to tady je tak jak píšeš. :2::4:

• Yossa
              Yossa, 28.3.17 16:26:52  

JÁ si Tě sem vybralo přece :4:

• promenlivynick
              promenlivynick, 28.3.17 16:55:40  

:2:

• Yossa
            Yossa, 28.3.17 16:25:39  

Taky nemám pocit, že si vybíráme.....momentálně jsme otevřený všem. Spíš jsme relativně mladé fórum (cca 5 měsíců), takže o nás ne každý asi ví......a taky o Advaitě není tolik povědomí jako třeba o Buddhismu, ačkoliv toto učení např. se zen budhismem je hodně podobné. Je to s podivem, protože k Advaitě se hlásí takový duchovní velikáni 20. stol jako byl např. Ramana Maharshi či Nisargadatta Maharaj a i ze současníků lze třeba uvést Mooju či Spiru.
            A taky nás hodně lidí mylně vnímá asi jako určitou revoltu vůči fóru Cesta.....ale tak tomu nikdy nebylo.

• promenlivynick
            promenlivynick, 28.3.17 17:03:20  

nějakou dobu bylo údobí moderovaného fora.
            možná něco jako ohrazení mladého stromku, nebo vykrmení malých ježků ..
            .....
            Ale už jsme ho pustili a jde.
            Nedávno jsem se za ním díval z nějakého vrcholu a viděl že jde. Pak jsem šáhl do kapsy a bylo tam taky.
            Prostě jde a je tady :-)

• radkojaga
              radkojaga, 28.3.17 17:08:34  

jojo, mysl myslí... tedy napsala to Terka na cestě ale píšu to sem. mysl myslí... a někdy je třeba k "její ochraně" ji ohradit. tedy tak to cítím... již dlouho, že je třeba mysl chránit.... jako mladý stromeček.

• Yossa
                Yossa, 28.3.17 17:17:09  

Taky jsem to tam četl. Jak jí rozesměje a jak si s ní povídá.....jenom nevím, kdo si s ní asi tak povídá.....docela rébus.

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 28.3.17 17:23:39  

:2: nevím, moje srdce?

• radkojaga
                  radkojaga, 28.3.17 17:27:36  

anebo sama se sebou :2: :2: to znám

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 17:32:22  

Že by mysl mysle?

• Tonda20
                    Tonda20, 28.3.17 17:38:45  

Mysl toho vymyslí. Raději ji nepoužívat. :-)

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 17:43:24  

"nemáš" nic jiného...a kdo si myslí že má, myslí blbě :2: :2:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 28.3.17 17:47:05  

jo, Toníku, zapoměl jsem tě varovat. Tady tě rozeberou na prvočinitele.
                    Na druhou stranu, jsem si jist, že se zase jednoduše složíš. :4:

• promenlivynick
                promenlivynick, 28.3.17 17:38:37  

já jsem taky pro ochranu mysli .
                Vše je kyvadlo.
                Hodně mysli vytvoří hodně klidu.
                .....
                Já pak kyvadlo nemusím sledovat zrakem sluchem myslí klidem hmatem čichem chutí intuicí .. protože o něm vím.
                A teď mi řekni, čím o něm vím .
                ..............
                Vím o něm pomocí nevím.

• radkojaga
                  radkojaga, 28.3.17 17:45:14  

vím, že nevím :2: :2:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 28.3.17 17:55:05  

Heidegger: „Základní vztah člověka ke světu není vztah nezávislého a osamělého pozorovatele nějakého ,vnějšího světa . Člověk je bytost, která vždy už je na světě, která se o svůj život musí především starat a myšlení i řeč jsou prostředky, jak se snaží tomuto svému pobytu rozumět.“

• promenlivynick
                    promenlivynick, 28.3.17 17:56:27  

tolik citát z wiki .
                    .......
                    nemíchat s Cabadajem ..

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 17:58:17  

to no, vnímám svoji existenci pozitivně... jako něco co zde najednou je co chce rozumět tomu co vnímá.

• promenlivynick
                    promenlivynick, 28.3.17 18:06:25  

taky ji vnímám pozizivně. není na pořadu dne proti tomu bojovat, pokud jsi spokojená.

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 18:14:00  

pro "mně" platí prokazatelně a zcel jistě, že nevím zda jsem spokojena. :1: jelikož to neřeším, tolik se toho děje že ... že nějaká spokojenost není na pořadu dne. možná až budu někdy umírat... tak se třeba zeptám.

• promenlivynick
                    promenlivynick, 28.3.17 18:24:20  

díky za rozšíření myšlenky.
                    Přijetí existence bez podmínek.

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 18:26:00  

tojo, jak se objeví podmínka...objeví se na obzoru i problém. :1:

• Yossa
                  Yossa, 28.3.17 18:02:16  

No ono to kyvadlo je takové udělátko úplnosti.....na jedné straně to má nápis "nevím" a říká se tomu neohraničené TO (protože nevědění je skutečně bez hranic) a na druhé straně to má nápis "vím" v podobě mysli.......jo a ještě je tam napsáno "Made in China", ale to sem nepatří :15:

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 18:03:48  

proč "in China?"

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 18:06:05  

Aby tomu bylo odlehčeno vtipem :4: .....což se očividně, dle Tvé reakce, nezdařilo :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 18:07:50  

mám doma tři číňany a další je na cestě :1: :1: určité vtipy... jsou vtipné až moc :2: :2:

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 18:12:06  

J.j. taky se bojím otevřít ledničku, že tam náhodou jeden třeba bude :15:

PS: Hlavně se už prosím neptej, proč zrovna ledničku!!! :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 18:15:08  

no to bych mohla :1: :1: ledničku mám taky :2:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 28.3.17 18:15:20  

musíš vždy vyloučit více věcí najednou. Ted se může zeptat, proč otevřít.

• radkojaga
                    radkojaga, 28.3.17 18:18:33  

tak moment, i navrdlost má meze :1: :1: jako středověké město, není absolutní :2:

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 18:18:43  

Nick - :1: :1: teď jsi mě zabil :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 28.3.17 18:28:28  

nic nepiš a možná tomu i uvěřím :1:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 28.3.17 18:32:26  

za předpokladu, že budeš mít kam vložit prsty ? :4:

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 18:40:26  

V duchu předešlého, proč prsty :1: ?

Ne vážně, co třeba Google diktovač? :15:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 28.3.17 18:49:06  

eh, omlouvám se, občas si myslím, že každý jednou četl bibli.
                    ..jde o odkaz na Tomáše, jenž vložil své prsty do ran aby uvěřil.

• Yossa
                    Yossa, 28.3.17 18:55:46  

Neomlouvej se, nepochopení je na mé straně :4: . Alespoň jsem názorně ukázal jak umí mysl improvizovat a nerozumí li nějakému významu, dosadí si ta význam svůj...

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 28.3.17 19:02:04  

aha, a co ta mysl neumí?