Advaita

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Pavla.119 (2017-04-25 15:51:24)radkojaga (2017-04-25 14:19:02)promenlivynick (2017-04-24 23:26:56)Yossa (2017-04-24 23:02:49)herbertboss (2017-04-23 12:53:44)Isisis444 (2017-04-23 05:49:05)a.l.tereza (2017-04-23 01:13:45)Tonda20 (2017-04-20 08:04:04)klokan.cz (2017-04-17 20:20:17)chenrezig777 (2017-04-13 01:09:28)Pradimik1 (2017-01-14 15:46:33)lera (2016-11-04 19:55:51)
Advaita
Založeno: 25. 10. 2016 | Příspěvků: 8 601 | Členů: 12
Správci: Yossa (hlavní), promenlivynick

Nejen pro ctitele tohoto učení o ne-dualitě, které tu doposud není zastoupeno....ale pro JÁ samotné.
---------------
konečná realizace není svoboda, ale odevzdání se. Jinak řečeno realizovaná skutečnost je vždy pouze tím, co potřebují "jiní" k vlastní realizaci.....Nejvyšší akt Lásky.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Yossa
    Yossa, 20.4.17 00:19:21  

http://technet.idnes.cz/google-translate-neural-networks-dlq-/sw_internet.aspx?c=A170418_224649_sw_internet_pka

To vypadá na skvělou zprávu pro všechny neangličtináře jako jsem já :2: . Ten rozdíl vypadá fakt dobře.

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 20.4.17 16:51:50  

:2: tak to je fajn.., dnes je to samý technologický pokrok, co nevidět a budeme si všichni bez rozdílu jazyka rozumět každý ve své rodné řeči, ve STAR TREKu tomu myslím říkali "univerzální překladač", je fakt, že někdy nefungoval, ale vždy jen dočasně, není to zas tak dávno kdy nebylo možné letět na Měsíc, "videofonovat", prohlížet si online z blízka Slunce..., zkrátka: nic není nemožné a možné je všechno :15:

• Yossa
        Yossa, 20.4.17 20:26:02  

Ano, my dysortografici (porucha učení gramatiky znesnadňující učení cizích jazyků) pak budeme moc říkat, že jsme se s tímto handicapem narodili schválně, neb umíme předvídat :1: :1:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 20.4.17 20:52:00  

:1: :1:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 22.4.17 17:21:44  

:1: :1:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 22.4.17 17:22:07  

:1: Zachtělo se mi klamat tělem, ale jsem od sebe k nerozeznání.

• Berry01
    Berry01, 19.4.17 22:08:58  

Jinak zas dávám bobříka mlčení....A všem diskutérům přeji pohodu... z dovolením...:-)
    jo můžu vás...)))Prý jen jeden celek :-D

• Yossa
    Yossa, 18.4.17 12:09:49  

A opět......pak, že se v čechách neurodilo :2:

RADOSTNÁ PŘÍTOMNOST
    Na chvilku nedovol, abys vytvářel jakýkoliv vztah s jakýmkoliv objektem, člověkem nebo věcí.
    Pohodlně se posaď a nechej vše takové, jaké to je.
    Zkus na malou chvíli se „nelepit“ myšlenkou na kohokoliv včetně tvé současné situace.
    Prostě jenom seď a nic nedělej.
    Pokud přijdou myšlenky (a ty samozřejmě přijdou), staň se pro ně průhledným a dovol jim jít svou cestou.
    Když ti moc dobře nepůjde, nevadí, jenom seď a pokračuj v tom nicnedělání.
    Překroč hranice rozumu a miluj se v tu chvíli, jak nejvíce dovedeš.
    Na logické námitky, proč bys to dělal, nedej.
    Láska totiž poskytuje jako jediná bezpečí.
    Pokud jsi zmatený a hledáš Zdroj, Boha nebo svou pravou podstatu, skrývá se v TOBĚ a uvědomíš si ji, když se tvá pozornost na nic a nikoho nezaměřuje.
    Klidně dýchej a užívej si ten stav „nikoho“.
    Můžeš tomu třeba říkat, že jen „čumíš“ do prázdna nebo visíš ve vzduchoprázdnu.
    Je to jedno, jak to nazveš, rozhodující je, že jen JSI.
    Bez plánů, očekávání, cílů a důvodů, proč něco dělat nebo nedělat.
    Tak jsi napojen na Zdroj – sám na sebe.
    Je to stav, kdy jen JSI bez preferencí a tužeb.
    Zkus to na chvíli a uvidíš, že nakonec budeš jako narkoman hledat tyhle chvíle, kdy jsi nikdo, ty chvíle, které ti nic hmatatelného nepřinesou, pouze pocit, že jsi konečně DOMA.

Karel Spilko

Přikládám odkaz na FB stránky pana Spilky, má tam nádherné texty, až mi srdce plesá :2: . Žel nepřístupné pro nepřihlášené.

https://www.facebook.com/zakon.pritazlivosti.50?fref=ts

• Yossa
      Yossa, 18.4.17 12:41:26  

A ještě si dovolím jednu.....když tu bylo dlouho tak pusto a prázdno :2:

MOŽNÁ JE TO TAK JEDNODUCHÉ
      Na konci klopýtání po různých esoterických, duchovních a spirituálních cestách, po hodinách hledání a rozpouštění svého ega, sezením na meditačním polštáři nebo dodržování jistých předepsaných „správných“ technik a metod, jak zvyšovat vibrace, vytvářet světelné tělo a komunikovat s anděly,možná zjistíš, že to bylo takové malé divadelní představení, které splnilo svůj účel a můžeš jej spokojeně po zhlédnutí opustit.
      Bylo nutné, aby tě to dovedlo k pochopení, že „tudy“ cesta nevede.
      Je sice lákavé upnout se k nějaké technice, ale pravým cílem všech technik a metod je opustit je, protože oceán Vědomí nepotřebuje poznávat sám sebe skrze postupy.
      Je totiž všude, kam se jen podíváš, jsi JÍM a on je TEBOU.
      Po tomto zjištění možná “tvůj“ život získá jiná rozměr,
      staneš se samotným Životem a život samotný se výrazně zjednoduší.
      Potom se vrátíš k tomu, co zrovna Život v daném okamžiku vytváří a plně TO prožiješ.
      Ráno vstaneš, uvaříš si kávu, podíváš se ven z okna, oblékneš se a půjdeš tam, kam máš jít.
      Budeš hovořit s lidmi, řešit vzniklé situace, vychovávat děti, splácet dluhy, radovat se z toho, co vyjde a také se občas trápit, aby sis vážil chvil, kdy jde vše hladce.
      Strávíš chvíle s někým, koho máš rád nebo budeš sám, půjdeš se projít nebo si pustíš TV, povečeříš „zdravě“ nebo „nezdravě“ a uložíš se ke spánku.
      Možná na konci toho nekonečného hledání zjistíš, že je to tak jednoduché.
      Celá ta komedie o hledání něčeho, co vlastně není hmatatelné, skončí navlékáním drobných korálků všedního života.
      Možná Bůh chce, abychom se trápili tak dlouho, než tuto jednoduchou pravdu pochopíme.
      Možná si konečně oddechneš a možná se nad tím jen pousměješ.
      Karel Spilko

• radkojaga
        radkojaga, 18.4.17 12:45:29  

na konci všeho hledání zjistíme že Bůh je pokora...A pokora je láska.

• Yossa
          Yossa, 18.4.17 20:08:41  

Ano, pokora je umenšování významu a role našeho já....až do jeho úplného vytracení. Pak je Bůh jediné co zůstává. :2:

• radkojaga
            radkojaga, 18.4.17 20:18:33  

tak :2: "kdo ztratí svůj život pro mne nalezne jej"

• Pavla.119
            Pavla.119, 18.4.17 20:18:36  

...a v tom okamžiku vyhráváš. Stáváš se součástí té Nejvyšší Vůle.

• Yossa
            Yossa, 18.4.17 20:27:38  

Krásný trojhlas jedné skutečnosti jsme tu utvořili, děvčata :15:

• Berry01
              Berry01, 19.4.17 17:56:31  

Pekny souzvuk..presto ze kazdy ton je jiny..:-)

• Yossa
                Yossa, 19.4.17 20:12:45  

Zřejmě jeden dirigent :4:

• Berry01
          Berry01, 19.4.17 22:35:51  

Stejně jsi kouzelná babička a tvé oči jsou tvým svědkem....pár let a bábi ze Singapuru budou joko ty sama....)))Jsi prostě skvělá Babi...a to nemá chybu...to prostě neumím...tak jako ty...)))Ten fragment boží ...)))

• radkojaga
            radkojaga, 20.4.17 10:39:53  

vše ukáže čas...tedy nikdo neví odkud kam věje vánek :2: :2: kaleidoskop se pořád přesýpá. pro mě to znamená jediné, otevřít se tomu co je. tedy alespoň se snažit :1: :1: věřit že to dám, že to zvládnu.

• Mona
        Mona, 19.4.17 15:12:43  

Mám ráda jeden příběh. Muž moc toužil, aby ho vzal do učení jeden zenový Mistr. Mistr ho chtěl zpočátku odmítnout, nakonec ho ale přijal a uložil mu zametat dvůr. Ten člověk byl ze začátku v rozpacích, protože mu zametání přišlo málo ,,duchovní". Ale moc stál o to být u Mistra a tak zametal. A jednoho dne tak zametal dvůr a najednou při tom zametání odletěl jeden kamínek, strefil se do kusu plechu a zacinkal. A v ten moment ten člověk dosáhl probuzení. A pak si vzal koště a dál zametal :2:

• Pavla.119
          Pavla.119, 19.4.17 15:14:48  

To je ono!

• radkojaga
          radkojaga, 19.4.17 15:16:03  

moc pěkný příběh :1:

• Yossa
          Yossa, 19.4.17 16:21:31  

J.j. nikdy nevíme jestli to nebude zrovna ten příští okamžik jenž z momentu učiní věčnost, hezký příběh :2:

• Pavla.119
            Pavla.119, 19.4.17 16:31:33  

Z momentu učiní věčnost vždy jenom ten jeden okamžik, jinak to ani není možné. :4:

• Yossa
              Yossa, 19.4.17 16:56:38  

Věčnost je tu stále, neb je věčná.....jde jen o ten moment kdy je rozpoznána jako JÁ :2: . Osobně mám rád popis probuzení Jeana Kleina (učitel učitele R. Spiry - jinak francouz s českými kořeny :2: ). Dovolím si odcitovat:

"V ono osudné odpoledne se Jean procházel po Chowpatty Beach a když nad jeho horizontem najednou přeletělo hejno ptáků a on k nim vzhlédl, namísto aby se on ztratil v ptácích, oni se ztratili v něm, a shledal, že je uvědoměním, osvobozen od všech objektů"

• Pavla.119
                Pavla.119, 19.4.17 17:02:10  

:1: A už se ve mně zase probudila sarkastická valašská stařenka, kterou napadlo:

"No, ešče že pomezi týma ftačisky neletěla cihla"

• Yossa
                  Yossa, 19.4.17 17:07:07  

:1: :1: Hrozný, na duchovní diskuzi po mně házejí ze střech taškami, tady zase lítají cihly.....diskutovat na více fórech, tak si postavím snad z uvědomění dům :1: .

• Pavla.119
                    Pavla.119, 19.4.17 17:22:13  

aha... nojo, máš pravdu!
                    :1: To asi u mne zapracovalo to "slavné podvědomí" :1: součet mne inspiroval :1:

• radkojaga
                radkojaga, 19.4.17 18:14:36  

o to nechápu proč právě jako JÁ ... to mi přijde moc sssebestředné. řekněme že je rozpoznán, osvícen... a bastafidli, my věřící věříme že Bůh sestoupil a tělo (mysl) se stalo jeho poslušným nástrojem sjednocením srdcí.

• Berry01
                  Berry01, 19.4.17 18:41:04  

Sebestredne je Ja jsem...pokud je buh vse je i Ja...buh v Ja...v kazdem svem fragmentu...bez vyjimky....Je to virici Malstrom pro ego jednotlivce dobre spatne.dobre spatne..Malstrom ego pohlti...nikde nic neubude ani nepribude...navzdor vsemu cemu verime..co zustane je buh,celek ci vedomi.Nase predstavy o celku..bohu zmizi jako lonsky snih.Je jen to co je prave tady....nic vic nic mene...celek nebere ohledy na to cemu verime...celek je..tady a ted...prave v tento okamzik kdy ctes blaboly Berryho.Ale rozumim tomu v co veris.neberu ti to..je to jedna z miliard cest jdes po ni...kdyz uvidim na tvych rtech usmev a v ocich radost...dotknu se tvych nohou a reknu ano...ano... :2: Osho rekl jednu krasnou vec ...nezalezi kam jdes pokud jdes stasne....nemuze byt nic spatne...

• radkojaga
                    radkojaga, 19.4.17 18:43:32  

proč má někdo nutkání to pojmenovávat...jakmile tomu dáváš jméno, nemáš to. Bůh není věc, není to představa... získáváš vše, když se vzdáš sebe pro "vše".

• Berry01
                    Berry01, 19.4.17 19:19:29  

Ceho se clovek vlastne muze vzdat???Co vlastni???Co muze delat jineho nez byt a sledovat jakse veci v jeho zivote meni????Co z toho mu zustane nez jen zaznam...navzdory jeho aktivitam a vire v neco...???

• Berry01
                    Berry01, 19.4.17 19:21:45  

No nic nebudu zlobit...jen uhel pohledu.. :-)

• Yossa
                    Yossa, 19.4.17 20:09:11  

"proč má někdo nutkání to pojmenovávat"...?

No vidíš a hned v následující větě tak sama činíš :4:

• Berry01
                    Berry01, 19.4.17 20:18:10  

Omlouvam se za usmev...ale tak se to deje...))

• radkojaga
                    radkojaga, 19.4.17 20:37:12  

Yossa, ale je třeba porozumět co to znamená... že to není jméno, že neví nikdo co je "vše", snaha o dorozumění vytváří pak "pojmy" které jsou zavádějící. a tak ve snaze se obracet "správným směrem" tedy sjednocovat se skrze srdce vytváří i potřebu jak na to :2: kudy jít

• Yossa
                  Yossa, 19.4.17 20:04:31  

JÁ je v Advaitě klasické pojmenování pro absolutno, pro Boha, protože je nahlednuto, že ta nejzákladnější podstata v nás není od něj oddělena. Když se má na mysli ono sebestředné, oddělené já, tak se píše s malými písmeny jako "já". V konečné fázi realizace je pak stejně nahlednuto, že ani ono nebylo nikdy odděleno od Boha, od absolutna, od JÁ....neboli, že samsára = nirvána.
                  Radko, nechápu proč furt ten nesoulad :9: .....pokud je intuitivně chápáno o čem je řeč, tak jsou všechny dohadování o slova zbytečná.

• radkojaga
                    radkojaga, 19.4.17 20:40:00  

já se nedohaduji :2: :2: jen jsem protivná :1:

• Berry01
                    Berry01, 19.4.17 22:00:07  

tuším že protivná je jen popis....jsi jak jsi...tak to prostě právě v tuto chvíli máš...snad v pohodě i na tvé vé úrovni fragmentu...)))

• Berry01
                    Berry01, 19.4.17 22:03:55  

Upřímně duševní periodu mají snad všichni co zde píší....pokud se mýlím kdo to má jinak...ať řekne NE :-D

• Yossa
                    Yossa, 19.4.17 22:58:21  

:1: Tak to jo, protivnost je v pořádku :2:

• Berry01
          Berry01, 19.4.17 18:21:27  

Opravdu pekne...:-)Sedis v lese pod stromem relaxujes..prileti sykorka na vetev nad hlavou zacvrlika svou pisen a odleti...je pryc strom o ktery se opiraji zada je spolecnym svedkem probihajiciho deje.Nic zvlastniho..a presto probuzeni neni nic nez cista pritomnost bez ozveny...

• radkojaga
            radkojaga, 19.4.17 18:37:54  

To se ti může dít i když běžíš na autobus, v každé ruce jedno plačící děcko... dnes snacha zlomila klíče u bytu, volala jsem zámečníka. stáli jsme všichni (já, snacha, a dvě děti) před domem a čekali. a to byl ten okamžik...pokoje. vše je jak má být, záměk vyměněn, vybroušen, děcka mohou domů.

• Berry01
              Berry01, 19.4.17 18:56:26  

Rikam si jak by chutnala pritomnost kdyby clovek odlozil vsechna slova popisu...???Co by mohl dodat k tomu co prave je...???

• radkojaga
                radkojaga, 19.4.17 19:00:38  

popis to kazí :2: tedy přebíjí plochostí

• Berry01
                  Berry01, 19.4.17 19:10:09  

Popis zustane popisem zaznam...je zaznamem.. Bez dalsiho popisu...ostatni veci jsou jaksi navic...ozvena..

• Berry01
                    Berry01, 19.4.17 19:11:47  

Vnimani je ciste....a pravdive...postoj je krivym zrcadlem

• radkojaga
                    radkojaga, 19.4.17 19:17:45  

ano :2:

• Berry01
                    Berry01, 19.4.17 19:23:00  

Jupiiii :-)