Advaita

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
halibeli (2017-08-22 18:09:33)Pavla.119 (2017-08-22 16:12:44)radkojaga (2017-08-22 15:55:44)Tonda20 (2017-08-22 14:03:30)talk (2017-08-22 13:22:38)promenlivynick (2017-08-22 09:28:56)Yossa (2017-08-22 07:50:50)a.l.tereza (2017-08-21 20:43:23)Berry01 (2017-08-21 19:42:58)klokan.cz (2017-08-21 15:51:17)herbertboss (2017-08-20 08:01:37)radiac (2017-08-13 12:44:09)lera (2017-07-11 19:22:17)Petr.Koenig (2017-06-09 09:26:24)Pradimik1 (2017-01-14 15:46:33)
Advaita
Založeno: 25. 10. 2016 | Příspěvků: 12 514 | Členů: 15
Správci: Yossa (hlavní), promenlivynick

Nejen pro ctitele tohoto učení o ne-dualitě, které tu doposud není zastoupeno....ale pro JÁ samotné.
---------------
konečná realizace není svoboda, ale odevzdání se. Jinak řečeno realizovaná skutečnost je vždy pouze tím, co potřebují "jiní" k vlastní realizaci.....Nejvyšší akt Lásky.
...............
motto na srpen

Svět je skvělé místo na dovolenou.
Zbývá jen si to uvědomit..

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• promenlivynick
    promenlivynick, 19.8.17 11:04:18  

hotovo.
    .............
    tedy když si člověk uvědomí, že věci se neustálí dokud jsou, je jediná cesta. Chovat se jako že už to je.

• radkojaga
      radkojaga, 19.8.17 11:06:12  

Chovat se můžeš... ale zcela v hloubi svého bytí (povědomí), věříš tomu zcela? absolutně? tam může být zrádné místo.

• promenlivynick
        promenlivynick, 19.8.17 11:11:26  

ani žádné rozhodnutí nemůže být ustálené. lze s tím ale pracovat.

• piskle
          piskle, 19.8.17 11:23:30  

ale pořád s ním pracuješ ve snu, jenže ty si přece mimo sen :4:

• promenlivynick
            promenlivynick, 19.8.17 11:33:28  

taky i ty výsledky jsou jaksi vysněné :4:
            poloprobuzený by ti nejspíš dal jako odpověď koan.
            Probuzený by se s odpovědí nezdržoval a nechával by konat.
            .......
            která odpověď je tady ?

• piskle
              piskle, 19.8.17 11:36:38  

konat, nekonat, dát koan, dát do zubů - všechno stejná strana oné dualitní mince a dalo by se k tomu přidat i moje "ve snu a nebo mimo sen" - toto vše je přece ono..

• promenlivynick
                promenlivynick, 19.8.17 11:42:37  

ehm..
                kdy jsi mimo sen ?
                ...........
                v bytí to lze jedině v mysli kerá je průtoková.
                Pokud ti nějak odpoví, nehledá potvrzení pravdy.

• piskle
                  piskle, 19.8.17 11:46:25  

samozřejmě nikdy a přitom pořád - vše je to ono.. (mimo sen i ve snu)

• promenlivynick
                    promenlivynick, 19.8.17 11:51:13  

miluju paradoxy !
                    ale nečekej že je budu nějak potvrzovat :4:

• piskle
                    piskle, 19.8.17 11:52:19  

to po tobě ani nikdo nechce :2:

• promenlivynick
                    promenlivynick, 19.8.17 11:53:00  

pink ..

• halibeli
              halibeli, 20.8.17 07:16:55  

poloprobuzený zaklapne budík
              probuzený vstane
              ...........
              teď voní káva!
              :1:

• radkojaga
                radkojaga, 20.8.17 08:10:55  

budík rámusí
                vzbuzený pije kávu
                zaklapne budík

tíchoticho :2:

omlouvám se.. trochu jsem to překopala

• halibeli
                  halibeli, 20.8.17 08:25:31  

:1: já to nemyslela jako haiku

za okny plevel
                  překopávám svá haiku
                  krumpáč do PC!
                  :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 20.8.17 08:29:04  

má to rytmus :1: :1:

• piskle
      piskle, 19.8.17 11:26:01  

chovat se můžeš tak nebo onak, je to fuk.. principu je to u pr..e. "on" neví že jsou nějaké věci ustálené a některé ne.

• piskle
        piskle, 19.8.17 11:27:54  

dalo by se říct že v představách nebudou věci nikdy ustálené.. proto dokud jsou tu představy ne/ustálenosti pořád ještě hluboce sníme

• promenlivynick
          promenlivynick, 19.8.17 11:36:58  

věci ani jinak než v představách být nemohou.
          Až nebudeš snít nebudeš.
          ....
          která je ta jediná čistá věc ?
          princip se věcmi nezabývá.

• piskle
            piskle, 19.8.17 11:41:05  

"Až nebudeš snít nebudeš." bych to jen trochu poopravil, budu jen nebudu vědět že jsem což se může zdát jako to samý (že nebudu) ale není, protože já jsem pořád :1:

• promenlivynick
              promenlivynick, 19.8.17 11:44:45  

:4:

• piskle
              piskle, 19.8.17 11:51:15  

jsem a přitom nejsem.. HAHA :1:

• piskle
                piskle, 19.8.17 11:53:51  

jsem pořád a přitom jsem nikdy nebyl nejsem a nikdy ani nebudu HAHAHA :1: :1:

• promenlivynick
                  promenlivynick, 19.8.17 12:01:41  

tak jo.
                  Tak v pondělí od šesti ? :2:

• piskle
                    piskle, 19.8.17 12:04:55  

jasan, už se těším na honeckera vedle na mašině jak s nim pokecam :1: :1:

• Berry01
                    Berry01, 20.8.17 15:13:50  

Občas na něj mrkni ať nepidá nesmysly a dělá něco užitečného :1: :1:

• piskle
                    piskle, 20.8.17 19:22:45  

no nick na mě asi nedohlídne ale vyřídim to tomu honekrovi, že kdybych moc pindal a nemakal tak že mě má srovnat, že to řikal berry :1:

• Berry01
                    Berry01, 21.8.17 19:42:57  

Sice to bylo směřováno k Pískleti.Ale to vlastně neva. :2:

• Yossa
              Yossa, 22.8.17 05:00:32  

Též přispěji svým vyjádřením do mlýna, aby jsme tu skládačku různých pohledů měli co nejkomplexnější :4:

Už teď nejsi....a je tu jen ono snění.
              A to že zdánlivě jsi(ať už jako osoba či jen jako pocit "já jsem - já existuji - já si uvědomuji"), je jeho nezbytnou součástí.

• piskle
    piskle, 19.8.17 10:29:26  

Poznání je projevem Nejvyššího Já, ale svým hrubým zrakem Jej nemůžeš spatřit. Ani „mnohou“ duchovní praxí/sádhana, ani vytrvalým úsilím nelze dojít k tomuto poznání. (Toto Já je Jediné; ani On Sám si není Sebe vědom. Poznání a bytí jsou jeho projevy. Objevil jsi se spontánně a zcela bez úsilí prožíváš pocit „já jsem“. Z tohoto pocitu vzešlo „mnoho“ myšlenek. Máš pocit „já jsem tělo a mysl“ a můžeš vykonávat „mnoho“ duchovních praxí/sádhana, abys poznal sám sebe. Ale ty jsi ode vždy „tam“, jediné co musíš udělat, je přestat cokoli dělat.) (dasbodh)

• radkojaga
      radkojaga, 19.8.17 10:56:40  

souhlas se vším, kromě poslední rady... tedy řádku.

Všichni pořád něco děláme, to poslední znamená smrt...máme zemřít. Ale to nedokáže nikdo sám od sebe přestat dělat cokoliv (včetněě dýchání) Můžeme si tady povídat o různých praxí, ale pak zazvoní budík a jedem na šachtu :5: je to špatně nebo dobře? ani jedno.

• radkojaga
        radkojaga, 19.8.17 10:58:55  

Tedy tu poslední větu, bych naformulovala jinak. nakonec je zcela lhostejné co si naformuluji...to co je, pořád je.

• radkojaga
          radkojaga, 19.8.17 11:01:28  

je to "jen" o akceptaci toho co je. Tedy důvěře a otevření se "tomu". Neblokovat "to".

• piskle
        piskle, 19.8.17 11:05:17  

tady to je dle mne myšleno - jakože dělat ve smyslu hledat, praktikovat atd. ;-) nikoli dělat něco fyzicky, činnost... atd.

• piskle
          piskle, 19.8.17 11:06:37  

můžeš dělat přece všechno, být aktivní atd. ale uvnitř víš že neděláš nic :4: resp. víš že nejsi konatel

• radkojaga
            radkojaga, 19.8.17 11:08:30  

jak víš že to uvnitř ví? vím že to zní blbě... jaak to prověříš?

• piskle
              piskle, 19.8.17 11:12:18  

to ani nelze prověřit, já samozřejmě nic nevim, v momentě kdy něco vim už jsem v iluzi :6:

• radkojaga
          radkojaga, 19.8.17 11:07:47  

jo...to by mohlo být. ale jak píšu výš, může být zcela uvnitř v nejhlubším podvědomí ukryta zrada...myslíš že už jsi našel, ale tvoje povědomí si to nemyslí

• piskle
            piskle, 19.8.17 11:11:39  

a kdo vlastně nachází a hledá? proč bojovat s nějakým podvědomím a věřit tomu či onomu (vědomí si myslí toto, podvědomí ne) atd. co to je vlastně podvědomí? není to jenom zase nějaký koncept? vědomí si myslí, podvědomí si nemyslí - to zní fakt legračně ne? :1:

• radkojaga
              radkojaga, 19.8.17 11:15:20  

takhle se nedostaneš nikam. tedy moje zkušenost. netvrdím že jiní to třeba zrovna takto zvládnou.

podvědomí si bohužel "něco" myslí... a to dle nasbíraných zkušeností nezávisle na vstupech. Je slepé a hluché, necítí. Je to malý robot. a staví nejen na vzorcích z mládí nýbrž i na genetické zkušenosti. nepřechčiješ ho

• piskle
                piskle, 19.8.17 11:20:29  

a kam bych se měl dostat? kdo? dyť já nic přechcat nechci! přijímam vše! s vědomím že.. já tím přijatým (ničím) nejsem (a odmítám i tenhle koncept - že jsem ničím atd.) přijímám vše a zároveň to odmítám (neguji) tím se od toho distancuji. dalo by se říct že přijímám tenhle sen se vším všudy ale vím že jde jen o sen :8:

• piskle
                  piskle, 19.8.17 11:21:40  

ale i toto vědění je jen součástí onoho snu.. protože jakmile něco vím jde o iluzi :4:

• radkojaga
                  radkojaga, 19.8.17 11:29:37  

chápu to. vím jak to myslíš. Podvědomíje součástí naších zvířecích instinktů... "máme" zvířecí těla z buněk jako každé jiné zvíře a tedy jsem v tomto zvířeti uvězněni. Vím že si řekneš, že tebe to zvíře neovládne, protože se budeš upínat k tomu co to zvíře oživuje... k Duchu. Ale v ten moment potřebuješ kontakt s Duchem, vztah...pomocnou ruku sesshora. Jinak tě zvíře pořád ovládá, cokoliv tě napadne je fakticky zvířecím způsobem (jinak to nejde), tím že to vyneguješ pořád zůstáváš dole... uvnitř. Tedy tak to chápu, že to k čemu se obracíme je "vně" našich těl i kddyž se v těle narodilo (Ježíš). Ovšem toto poznání je třeba si uvěodmit v těle... poznat Ducha v těle, negovat nestačí.

• radkojaga
                    radkojaga, 19.8.17 11:31:58  

to "vně" je jen symbolické... je uvnitř stejně jako všecko...nejsem to já, jen se odrážím ale přesto nic jiného než tento odraz (a Slovo) nemám.

• piskle
                    piskle, 19.8.17 11:33:30  

těla, vevnitř vně - vše koncepty/představy.. jsme vědomí, jedno vědomí - já (představa já je jen v projevu-snu, jinak ono neví že je) já jsem celým snem a proto jsem mimo sen..

• radkojaga
                    radkojaga, 19.8.17 11:35:00  

čistý křišťálový odraz je označováno jako "panenství", tedy v tomto stavu je tvůj odraz v souladu s Boží vůli, Bůh se v člověku zrcadlí.

• radkojaga
                    radkojaga, 19.8.17 11:36:47  

víc k tomu nemůžu říct... ať představa nebo ne. Nikdo z nás lidí nemůže soudit kdo koná či nekoná "bez úsilí" tedy v nekonání.

• piskle
                    piskle, 19.8.17 11:38:01  

ano radko ale jde o další koncepty vyvěrající z toho že jsi dneska spapala snídani a tim pádem "jsi" :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 19.8.17 11:40:29  

tak někdy jindy :2: :2:

• Berry01
                    Berry01, 20.8.17 14:17:53  

Pískle nechci být šťoura..,ale kdo nebo co spapalo snídani?? :1:

Je to trochu jak se sítí...přihlásíš se jsi,jsi viděn.Komunikuješ jsi viděn...vypneš pc jsi taky.
                    Zastavíš reakce na objevující se věci zmizíš z dohledu...,
                    nejsi..neděláš vůbec nic...do prkénka dubového...nejsi nebo jsi??
                    Nebo co je a není vlastně :1:
                    No ber to s rezervou...
                    Vždy si přečtu pár příspěvků vykulím oči jak kráva když běží do sjezdovky...podívám se na reakci mysli...jj. to už jsem viděl.
                    Vezmu kytaru a drtím co ruce ještě neumí.
                    Je to vlastně zbytečné..vlastně to nemá smysl,Berry lapne za ruku tetku zubatou a už ani tón.Ale kdy by si s tím lámal hlavu.Když vidíš jak lidi reagují na hudbu..je to prostě radost.

Přemýšlím nad tím jestli hraji Já nebo celek.
                    A vlastně na tom moc nezáleží.Hudba je.Buď teče skrze Berryho nebo nějaký jiný fragment..
                    Snídaně či hudba...,obojí může být výživné :4: :2:

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 18.8.17 17:37:51  

nemůžu pískleti napsat vzkaz - není aktivní..., tak tedy odpovím zde: nejsi první kdo mi něco takového sděluje a to mě moc těší :15: ..ale od koho nebo co to bylo? kdo jsem Já? kdo jsi Ty? :2: bylo to Já Tobě nebo Ty sobě? :1:

• piskle
      piskle, 19.8.17 08:20:06  

pískle je pasivní a proto mu nemůžeš napsat? ale já tady pořád jsem haloooo :1: néé už se mě na nic neptej zase nad tim budu přemejšlet :1: :1:

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 19.8.17 09:49:17  

tož sa ťa neptám na nic, no :1: :1: :1: