Advaita

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
a.l.tereza (2018-02-24 09:56:07)Tonda20 (2018-02-24 08:39:55)radkojaga (2018-02-24 08:09:52)halibeli (2018-02-24 04:05:02)Yossa (2018-02-23 21:37:33)Pavla.119 (2018-02-23 15:04:47)Lavandis (2018-02-23 11:54:56)klokan.cz (2018-02-19 20:08:20)lera (2018-02-19 18:19:31)Kostic33 (2018-02-13 10:05:55)herbertboss (2018-01-19 05:29:22)radiac (2018-01-08 17:28:26)Petr.Koenig (2017-06-09 09:26:24)Pradimik1 (2017-01-14 15:46:33)
Advaita
Založeno: 25. 10. 2016 | Příspěvků: 19 181 | Členů: 14
Správci: promenlivynick (hlavní)

Motta na únor:

radka : ještě není vidět, ale už tam uvnitř bublá - jaro :2: :2:
..
halibeli : ať to pohnojíš nebo né, co má vyrůst vyroste :1:
..
nick : o únoru ? Je největší tím, jak je krátký. I ty máš jenom chvíli ..
..
a.l.tereza : děkuji, všechno je báječné.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 19.2.18 18:57:30  

Alan Watts - Spící Brahman
    https://www.youtube.com/watch?v=81PlSNNRk6w

hehe :1:

• a.l.tereza
      a.l.tereza, 19.2.18 19:02:47  

asi jsem se zamilovala :2:

Alan Watts - Brambora (hovoří)
      https://www.youtube.com/watch?v=gXtoWWzg9ns

• a.l.tereza
        a.l.tereza, 19.2.18 21:12:25  

Alan Watts - Nature Of Now
        https://www.youtube.com/watch?v=MVRZP_e-QAM

nádhera :2:

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 19.2.18 21:23:55  

:2: a hele, knihy Wattse do češtiny překládal Makoň

• radkojaga
          radkojaga, 20.2.18 13:08:14  

zapamatovala jsem si poslední větu. To jsem jen mazaný :1:

• a.l.tereza
            a.l.tereza, 20.2.18 22:53:12  

:2: zajímavej člověk, on byl i kněz https://cs.wikipedia.org/wiki/Alan_Watts ty cesty jsou spletitý

• radkojaga
              radkojaga, 21.2.18 07:38:30  

to že byl kněz jsme nenašla, pouze že byl bavič a promiskuitní (říkal to o sobě) :1: :1:

• radkojaga
                radkojaga, 21.2.18 08:16:27  

už jsem to našla. pět let byl dle Wiki zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Episkop%C3%A1ln%C3%AD_c%C3%ADrkev_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch

Ukončli kariéru kněze episkopální církve kvůli mimomanželské aféře :1: :1:

• radkojaga
                  radkojaga, 21.2.18 08:21:41  

u tao, zen a východní filosofie to asi žádný problém nepředstavuje.

• radkojaga
                    radkojaga, 21.2.18 14:08:08  

tohle oslovilo mne. Taky Watts :1:
                    https://www.youtube.com/watch?v=Fod394ZK2CA&t=118s

• Yossa
                    Yossa, 21.2.18 16:01:38  

... a můžete se klidně naučit i pít vodu prdelí :1: ....anebo vyšťouchat burský oříšek až na vrchol hory svým nosem :1: ...

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 21.2.18 17:02:16  

:1: jenže to se mu to kecá když Já zrealizoval, dneska zrovna čtu to V čirém Já, jedu si tak autobusem a říkám si jak bych asi s čirým Já obstála v nějaké prekérní situaci, bylo by v tom stále přítomné to ticho pokoj to čiré Já? a ejhle revizor! :1: no jako neříkám že nenastartovala ta osoba co odpovídá reaguje říká různé věci a spekuluje jak vyváznout bez pokuty..., ale celé to vnímané z místa ticha pokoje radosti míru..., krásný paradox :15: za těch vosum stovek mi to stálo :2:

• Yossa
                    Yossa, 21.2.18 17:24:53  

No upřímně? Za těch osm stovek se vzdám i toho místa pokoje, radosti a míru :1: ... neb se mnou nesouvisí.
                    A pořád je to karton cíček :1: :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 21.2.18 18:26:50  

co je karton cíček? :2:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 21.2.18 19:51:40  

ne ne, to já bych ten vnitřní pokoj nevyměnila za nic na světě :2:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 21.2.18 20:06:20  

myslím že mi stálo za to to poznání, totiž jedna věc je si "myslet" a jiná projít ohněm bez jakékoli újmy...

• Yossa
                    Yossa, 22.2.18 04:09:30  

Karton cíček, neboli karton cigaret......v mém případě (Heets)= 900,-.

• Yossa
                    Yossa, 22.2.18 04:40:53  

Terezka - je určitě fajn, máš-li pocit, že se Ti dostalo něčeho cenného. A je hezké, že se o to dokážeš podělit. :2:

• Yossa
                    Yossa, 22.2.18 05:45:11  

Teď mi to doslo Ty ostudo jedna....Ty jezdíš načerno!! :1: :14: :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 22.2.18 07:19:24  

dík :2: :2: Kdybych jela načerno, hned bych platila... :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 22.2.18 14:10:40  

nj, měla jsem openkartu a pravidelně si kupovala jízdu na měsíc, potom jsem byla umístěna na pracoviště 15 min chůze od domova, openkarta propadla a jsem jí nepotřebovala, jenže jsem začala jezdit na zástup na Zbraslav a měla jsem jen stravenky..., ale už mám zažádáno o lítačku :2:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 22.2.18 14:21:04  

jinak v Čirém Já je popsáno jak Sárada realizovala Já a jak nechtěla zůstat v těle a komunikovat, tedy jen v Já spočívat, ale časem se rozmluvila a komunikovat začala, nevím jestli jste to někdo z vás zažil, taky jsem měla takové období, ani jsem nechtěla aby na mě někdo mluvil abych nemusela odpovídat :1: no ale rodina a přátelé a vlastně tak nějak celkově mě to nenechalo na svět nereagovat, což je fajn si přečíst že to není nic neobvyklého a že časem ta komunikace se zcela spontánně dostaví :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 22.2.18 14:28:54  

Terezko, a máš děti?

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 22.2.18 14:34:00  

jj, dceru 16 let, letos jí bude 17, pokud nepočítám ještě další co jsou též mými milovanými dětmi :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 22.2.18 14:36:59  

ptala jsem se v souvislostí s tou nereakcí, kdyby mi vedle řvalo děcko hladem... dám mu najíst. ale jinak taky nepotřebuji reagovat :1: :1: to je dobrý lakmusák. Jestli opravdu nereakce na vůbec nic, nebo tě to jen nezajímalo.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 22.2.18 14:46:03  

prostě nechtělo se mi pokračovat nijak v jakýchkoli reakcích, nebyla v tom žádná potřeba ani nepotřeba, bylo to tak dané, svět mě absolutně nezajímal protože v tom bylo to že i bez jakéhokoli zásahu z mé strany je o něj přirozeně postaráno, prostě vůbec jsem neexistovala a nic by beze mě ani mých reakcí ani nic nepocítilo, jelo by to jak se mnou tak i beze mě dál...

• radkojaga
                    radkojaga, 22.2.18 14:51:42  

Tomu zcela rozumím...tomu stavu absolutně. Pokud nic tak nic. Pro mě právě volání děcka bylo vytrhováním z tohoto stavu. Jinak bych nereagovala vůbec na nic. A bylo by mi dobře. I dnes bych to tak měla... kdyby si neříkala každý den, co mám jít udělat. Je mi zcel u pr... co dělám :1: :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 22.2.18 15:01:12  

jj, ono to Vědomí ví co dělá a když tě prostě žije tak se vším všudy i s tím co má s tebou v plánu i uskuteční, chce-li tě mít v roli matky, ženy, kamarádky či v jakékoli jiné a ne abys na věky z těla odešla tak i tak ti třeba dá když ví jak na tebe k tomu životu impulz, Sáradu např. její Guru prosil ať neodchází a ona protože ho bezmezně milovala tak jí to dalo ten impulz k žití dál svolit :2:

• Yossa
                    Yossa, 22.2.18 21:37:33  

"nj, měla jsem openkartu...."

Jen Tě škádlím, sám jezdím načerno a za pokutu vždy slušně poděkuji :4: .

• radkojaga
                    radkojaga, 23.2.18 08:17:42  

jsem z venkova :1: :1: V Praze jsme si poctivě koupil lístek, vylezl a nadšeně s ním jdu do metra... když mě na perónu dojde že ho musím také orazit. TAk šup zase nahoru všecky ty schody a snad nepotkám revízora :1: neptkala jsem. Ale je vidět, že i poctivý kupec lístku může narazit.

• radkojaga
                    radkojaga, 23.2.18 08:20:06  

nějakou bezmeznou lásku bych do toho nemotala, spíše pohodlnost nebo blbost, nebo hravost. Záleží nakolik úmyslné a nakolik hra.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 23.2.18 20:29:05  

kdo by řešil jestli to byla blbost nebo hravost nebo cokoli dalšího když jde stejně jen o tu nastalou situaci, ten příběh i tu jeho pointu..., "poctivý kupec" to nemělo chybu, stalo se mi to s bývalou spolužačkou ze střední kterou jsem dlouho neviděla, ona se smála a měla radost že jsem se vůbec nezměnila :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 23.2.18 20:32:12  

zvláštní že něco takového se nám dělo dost často, jakoby si někteří lidé ty situace přitahovali sami, nebo spojení nějakých lidí něco takového vytvářelo, třeba Koudelka že? :1:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 23.2.18 20:32:59  

nebo Pepin :1:

• radkojaga
                    radkojaga, 24.2.18 07:51:21  

a který Koudelka? Tento https://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Koudelka nebo tento https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_Koudelka Víc možných jsem jich na wiki nenašla

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 24.2.18 09:56:06  

ne, myslim tady toho :1: https://www.youtube.com/watch?v=dcSZkGoCYL0

• radkojaga
        radkojaga, 20.2.18 08:43:57  

podívala jsem se, pěkné :2: :2:

• Mona
        Mona, 20.2.18 11:48:03  

Asi ve škole na elektrolýzu chyběl :1: :1: :1:

• radkojaga
          radkojaga, 20.2.18 13:04:21  

proč elektrolýzu?

• Tonda20
            Tonda20, 22.2.18 11:07:03  

Proč ne - paralýzu?

• radkojaga
              radkojaga, 22.2.18 13:33:56  

zajímala by mně souvislost :2: :2:

• Tonda20
                Tonda20, 22.2.18 15:33:59  

Ptože se to rýmuje. :1:

• Yossa
    Yossa, 16.2.18 14:15:42  

Omlouvám se předem...protože pro někoho nemusí být hezké smát se cizímu neštěstí, ale tohle mě fakt dostalo :1: :1:

https://m.youtube.com/watch?v=506wQlp4YaQ

Doporučuji dokoukat až do fáze kdy se onen zloděj pokouší dostat se pryč tím propadlým stropem :1:

• Berry01
      Berry01, 16.2.18 22:20:52  

Docela srandovní video...i s tím okamžikem kdy tam odevzdaně sedí ...s myšlenkou no co už....
      Občas se do podobného rozpoložení dostáváme nevím jak vy a ale u mne nic zvláštního/podotýkám nejsem lupič :-) /
      Stav mysli která je v rozpoložení...že je jí jedno co bude...
      Krásné slovo Odevzdání.../no jen myšlenková úvaha nebo úhel pohledu/

• Yossa
        Yossa, 17.2.18 09:35:57  

J.j. znám velmi dobře....možná víc než by mi bylo milé. :4:

• Mona
      Mona, 17.2.18 07:48:26  

Musela jsem si to pustit asi třikrát :1: :1: A něco na oplátku :1: :1: https://zpravy.idnes.cz/video-cina-loupez-cihla-0vg-/zahranicni.aspx?c=A180216_102736_zahranicni_ert

• Yossa
        Yossa, 17.2.18 09:34:59  

:1: :1: J.j. už jsem shlédl

• Yossa
    Yossa, 14.2.18 21:14:38  

Přátelé, začal jsem na fórum The Direct Path vkládat postupně celé kapitoly knih s Advaitovou tematiku. Chci jen upozornit na možnost si je v klidu pročíst, případně je diskutovat....event. diskusi o nich přenes i sem.
    Díky a hezké dny nám všem :2:

• radkojaga
      radkojaga, 14.2.18 21:18:47  

a proč nejsi tady?

• promenlivynick
        promenlivynick, 14.2.18 21:33:04  

protože jsem tady já.

• radkojaga
          radkojaga, 14.2.18 21:35:18  

:7: :7: eeeeeeeee eehm

• Yossa
          Yossa, 14.2.18 21:41:33  

Tak bych to nedefinoval, to bys mi křivdil. Nikdy jsi mi nevadil....vadí mi jen naše dohady. Myslím, ze ani Ty si v nich nelibuješ.

• Yossa
          Yossa, 14.2.18 21:57:49  

Naopak, Tvá absence zde (např. když jsi neměl Advaitu v oblíbenych) mě citelně mrzí a mrzela. Jsi TOP diskuter...chytrý, vtipný, milý, podnětný. Jen špatně nesu když zaměňuješ nějaké své osobní názory a pohledy za učení advaity.

• promenlivynick
            promenlivynick, 15.2.18 00:27:09  

Díky yossi.
            ....
            Nicméně si nevzpomínám, že bych tady napříč fory hlásal jakékoli učení.
            S pohledy a názory se naproti tomu netajím, ani s tím, že jsou omylné, jako u každého.

• Yossa
              Yossa, 15.2.18 03:26:00  

Netřeba přece furt zdurazňovat dokola (dle mého vidění, čistě podle mě apod.), že se můžu mýlit a dokonce na základě síly toho zdurazňování snad posuzovat druhé (jejich lpění či skromnost).....nebo je to nutné?
              Jak už jsem psal jinde, je přece prostým faktem, že každá myšlenka je pomýlená, protože se zaobírá jen částí celku a nikdy nepostihne vše.........a zároveň je každá myšlenka pravdivá v rámci této určité části.

• Berry01
                Berry01, 16.2.18 22:53:07  

Yossa vykašli se na vidění či skromnost...jsou to duchovní kecy....Užívej si a oslavuj....pokud si myslíš že pidám tak už držím papuč :-)

• Berry01
              Berry01, 16.2.18 22:49:29  

Milý příteli promiň asi jsem retard...ale fakt nerozumím o čem píšeš....
              Jde snad o něco??
              Možná ano...každý v sobě máme to něco...
              Přemýšlel jsem nad tím co nás k tomu vede...vlastně ke všemu co děláme myslíme a věříme že jsme...
              Zkoumal jsem tělo i tím co není vidět....
              Zkoumal jsem já...to z čeho povstává...
              Našel jsem caa 0,5kg rosolovitou hmotu co zpracovává elektrochemické impusy...Bez něj by auto nebylo auto strom stromem...vlastně nic...
              Smysly dopraví info...mozek zpracuje...impulsy.Vnímání smyslů.
              Mentální procesy...není to mazec že jsme všichni každý svým způsobem jedineční???Bez ohledu na to čemu věříme nebo co si sami myslíme..???
              Možná to zní divně ale my jsme tvořitelé....numíme změnit co je...vnímáme,uvědomujeme si...jsme...,no po pravdě je ta půlkilogramová rosolovitá hmota-mozek....
              Napadl sníh... všimli jste si???
              Kdo se na igeliťáku pod zadkem sveze dolů z kopce¨??? :-D

• a.l.tereza
                a.l.tereza, 17.2.18 04:27:02  

ha! igeliťák pod zadkem, kopec a sníh :15: heslo včerejšího dne :2: milé, Berry, děkuji :15:

• radkojaga
                radkojaga, 17.2.18 07:47:59  

nápad igeliťákem dobrý, u nás roztál. A ke plížíme kolem řeky a honíme se s divočáky :2: :2:

• Berry01
                  Berry01, 20.2.18 17:20:23  

Na blátě to jde také ale sníh je přece jen lepší...můžete a divočáky závodit)))

• radkojaga
                    radkojaga, 23.2.18 08:21:54  

včera jsem závodili se srnami a zajíci. Byli rychlejší... ale pokaždé se zastavili... pozorovali nás, zda nemáme nějakou mňamku. :2: :2:

• Yossa
        Yossa, 14.2.18 21:39:22  

Jak vidíš tak tu jsem. :2:
        Důvod proč nemám Advaitu v oblíbených je, že nesouhlasím v mnoha ohledech s pojetím advaity a života jak je tu momentálně předkladáno a pojímáno....a nechci zbytečnymi reakcemi neustále kalit zdejší jinak přátelskou atmosféru.
        Má mysl se dostala do určiteho stavu averze vůči některým přispěvatelům....a v podstate nevím, co s tím....tak to nechávám být a nepřikrmuju to (třeba to tak ve mně chcípne :1: ). Přijde mi to rozumnější, než se tu furt dohadovat.

• radkojaga
          radkojaga, 14.2.18 21:42:29  

když s někým nesouhlasím, a to stává... a taky s různými přispěvateli, tak se vyhnu střetu tím že nereaguji. Většinou se to tím vyřeší samo, averze pak nemá šanci vyklíčit :2: :2:

• Yossa
            Yossa, 14.2.18 21:44:03  

A tak o to se snažím...nereagovat.

• radkojaga
              radkojaga, 14.2.18 21:45:10  

ale odhlásil ses. pak nevidím že jsi tady :1:

• Yossa
                Yossa, 14.2.18 22:02:36  

Jdu spáchat ještě jednu krátkou kapitolku :4: . Mám z toho potěšení.....role knihovníka mě momentalně baví :2: .

• a.l.tereza
          a.l.tereza, 14.2.18 22:50:22  

taky tady mám jednu diskutnici se kterou to mezi námi tře až se kouří, takže vím o čem píšeš, na druhou stranu mně to učí zachovat si klidnou hlavu a taky si nerušeně "jet to své" i když třísky létají :1:

• Yossa
            Yossa, 15.2.18 19:10:47  

Už jsem vaší vzajemnou "polemiku" zaregistroval :15:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 15.2.18 19:12:44  

myslíš s nikdonic? z tý bych "vyletěla z kůže" :1:

• Yossa
                Yossa, 15.2.18 19:30:36  

Mám pocit, že se jednou mihla i na Advaitě....

• a.l.tereza
                  a.l.tereza, 15.2.18 21:33:46  

jj, tady byla v pohodě :2:

• radkojaga
                    radkojaga, 15.2.18 21:35:28  

zrovna diskutujeme o kostelích na setkávání křesťanů :1: :1:

• promenlivynick
          promenlivynick, 15.2.18 00:41:49  

Připomenu ti co jsi kdysi na počátku hlásal ( bez patentu na přesnost vzpomínky)
          ..
          Advaita je přece o všem.
          ..
          Kde se to změnilo ?
          Dokážeme už akceptovat jen svůj pohled ?
          ..
          Pro mne je advaita rovnost kam se podívám.
          Netrápím se nějakým učením, zda řekl ten to nebo ono.
          Žiji, raduji se. Říkám co si myslím.
          ..
          Všichni co sem píší, a mají forum v oblíbených , mají nabídku dělat správce.
          Opravdu nevím, proč dělám samojediný správce na foru, které jsi založil a nechodíš sem, protože nemáš rád ( slovy cimrmana z hospody na mýtince) když ti sem lezou lidi.. :4:

• Yossa
            Yossa, 15.2.18 02:54:04  

"Advaita je přece o všem.
            ..
            Kde se to změnilo ?
            Dokážeme už akceptovat jen svůj pohled ?"

-Nikde se to nezměnilo nicku, až na to, že to někdo vymazal ze záhlaví fóra. Bránil sem snad někdy někomu (vyjma prototypské islámofobie) tu o něčem psát??
            Jak vidíš, raději odcházím....když už si někdo až moc často protiřečí a já shledávám ob příspěvek patu namísto hlavy....než abych ho odrazoval od psaní.

"Pro mne je advaita rovnost kam se podívám."

Což Ti ovšem nebrání občas když Ti něco nevoní nazvat to např. "spoustou zbytečných slov" že? :4: ......a pak zase jindy, třeba jen o pár příspěvků dál, moudře konstatovat, že cokoliv je, tak nemůže být zbytečné.
            Šmankote, už zase ta hlava v nohavice. Přesně důvod proč tu nejsem, neb se takhle narychlo oblékat neumím.

"Netrápím se nějakým učením, zda řekl ten to nebo ono.
            Žiji, raduji se. Říkám co si myslím"

No vidíš a kdyby ses alespoň trochu zajímal o nějaké to učení (třeba o Advaitu, když už tam děláš správce, co?), tak z toho nemusíš nic dělat.
            Nemusíš žít, protože Ty jsi život. Nemusíš se radovat, protože Ty jsi radost. A nemusíš dokonce ani říkat co si myslíš, protože víš, že to s Tebou nesouvisí a nic o Tobě nevypovídá.
            Podobně by jsi asi nepsal do záhlaví jak máme jen chvilku, protože bys věděl, že vše odejde....nick se svojí chvilkou, svět se svojí chvilkou i chvilka přečtení tohoto příspěvku a Ty tu prostě zůstaneš.
            A když píšu Ty, tak mám na mysli sebe abys nemyslel, že tu ryji do nějakého nicka.

• Yossa
              Yossa, 15.2.18 02:56:00  

Kurňa to je dlouhý :1: .... ani mi to nepřišlo, když jsem to psal. Holt spousta zbytečných slov :4: .

• promenlivynick
              promenlivynick, 15.2.18 07:29:27  

Původně jsem napsal něco dlouhého ale nee. :2:

To že tady dělám správce , je proto, že jsi odešel a nikdo jiný to nechce dělat :4:

Jsi tady, převezmi to prosím.

• radkojaga
                radkojaga, 15.2.18 07:35:39  

Kdybych dělal správce já, byl by to hodně velký paradox, o advaitě vím jen to co tady čtu... :2:

• halibeli
                  halibeli, 15.2.18 19:02:11  

mě se učení advaity líbí,tedy jako filozofie, jediné co mi nesedí, jak jsem pochopila tady z různých příspěvkú, že v ní nejsou žádné praktiky, kdežto buddhismus má různé praxe , o kterých vím, že mi pomáhají v běžném životě.

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 15.2.18 19:04:42  

jak "nejsou praktiky" jednou z nich je např. sebedotazování...

• halibeli
                    halibeli, 15.2.18 19:20:45  

nevím , takhle mi to přišlo , že je to tady prezentováno Yossou a pískletem, a ty jsi advaiťák ?

• Yossa
                    Yossa, 15.2.18 19:28:56  

I v Advaitě např. existuje meditace (myšleno spíše jako celodenní bdělost) na pocit bytí "ja jsem"....což je vlastně ekvivalentním vyjádřením pro buddhistické tady a teď.
                    Praxe sebedotazovaní pak k této "bdělosti" spíše neustale vrací.....neni to sebedotazování ve smyslu otázka-odpověď....spíše postupné rozpouštění otázek (jak říkával Maharshi utapení mysli v srdci našeho bytí), včetně otázky po onom "JÁ".

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 15.2.18 21:49:44  

jj, jak teď čtu z knihy "Čiré Já": V následujícím odstavci Šrí Ramana vysvětluje, jak funguje proces sebedotazování
                    a jak má být tato metoda správně použita k tomu, aby odhalila neexistenci mysli nebo
                    falešné entity.
                    Mysl se utiší pouze dotazováním „Kdo jsem já?“. Myšlenka „Kdo jsem já?“, která
                    ničí všechny další myšlenky, bude nakonec také zničena. (jako železný kůl použí-
                    vaný na prohrabávání popele). Pokud vyvstanou nějaké myšlenky, je potřebné dotazovat
                    se „Komu tyto myšlenky vznikají?“, ale bez snahy o jejich zničení. Co na tom
                    záleží, kolik myšlenek se vynoří? Když se v každém okamžiku, co myšlenka vyvstane,
                    pozorně zeptáme: „Komu tato myšlenka vznikla?,“ odpovědí bude „mně“. Pokud
                    se pak dále tážeme: „Kdo jsem já?“, mysl se obrátí ke Zdroji a vyvstalá myšlenka
                    se ponoří zpět do Zdroje. Po opakovaném praktikování začíná síla mysli ustupovat
                    a síla Zdroje se naopak zesiluje.

• Yossa
                    Yossa, 15.2.18 21:56:42  

Moc pěkné :2:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 15.2.18 22:13:30  

ta knížka se moc dobře čte, jak jsem psala má i epiku :2:

to: halibeli
                    myslím že advaita je mému srdci nejblíž, i když pojímám i různé projevy Božství, Bibli, Bhagavadgítu a Dharmu...

• Mona
                    Mona, 17.2.18 07:45:34  

Jak popisuje Amma, Advaita je zažívaným stavem. Není to učení jako takové. Je to spontánní stav, kdy vidíte každého jako od sebe neodděleného, od vašeho Já. Ten stav se musí prožívat, ne si o něm vyprávět. Proto se dá Advaita spojit s jakýmkoliv Učením, buddhismem, jógou, křesťantství, tam můžeme najít tu praxi, která nám pomůže tento stav rozvíjet tak, aby nebyl vázán na slova, ale skutečně zažíván. (Pardon, už tu zas plkám nějaký blbiny :1: )

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 17.2.18 12:40:57  

no to je si myslím taky jen "povídačka" že ten kdo zrealizoval Já musí nevyhnutně prohlašovat jen samá moudra :15:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 17.2.18 12:42:08  

ten kdo plkal neexistuje tak co by si neplkal, že? :1:

• Yossa
                  Yossa, 15.2.18 20:40:47  

Chápu, taky si neumím představit, že bych dělel správce na křesťansky zaměřeném fóru. :4:
                  Nejde ani tak o to, co o tom víme....ale spíše o sílu přesvědčení, o víru v dané téma....o lásku k němu.

• radkojaga
                    radkojaga, 15.2.18 20:41:53  

no právě... :7: to jakoby dělali kozla zahradníkem :1:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 16.2.18 08:21:36  

Mně se ty všelijaké "východní nauky" (zjednodušeně) taky velice líbí, o tom žádná! Ráda se v nich "toulám".
                    Jenže: jsem jako koza která hledá sousto ve skalách. Tam lísteček, tam květinka... a zase nahoru... za touhle skálou bude jistě něco výjimečného! A jo, je tam trs trávy, tak na dvě sousta... olizuju vodu z jamek ve skalách a kapky rosy na nich usazené... sbírám lístečky zaváté větrem.... snáším hrdinně horko i chlad, vítr a bouře... paráda!
                    Ale pak se vrátím domů. Tam mám plný žlab, pramenitou vodu a přístřešek na ochranu před povětřím.
                    Křesťanství.

• Yossa
                    Yossa, 16.2.18 14:25:37  

Určitě se to někde v Tobě prolíná, jinak by Tě to neoslovovalo. Minimálně ten klid, mír, utěchu....shledávám u jak u spočinutí v "JÁ" , tak u víry :4:

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 16.2.18 18:33:15  

v knize "V čirém Já" to Swámi popisuje:

Otázka: Říkal jsi, že Kristus se ničím neliší od ostatních džňáninů, a proto po
                    jeho tělesné smrti nedochází k procesu odevzdávání Milosti. Proč tedy Ježíš svým
                    žákům řekl, aby po jeho smrti pokračovali v rituálech (eucharistii) a uctívali jeho
                    památku?

Swámi: Slovo džňánin vyjadřuje realizovanou osobu, která již nemá mysl. Je bož-
                    ským „Já“. Všichni džňáninové jsou „Já“. Nemůžeš mezi nimi dělat rozdíly tím, že
                    k nim přiřadíš tělo. Ty, díky svojí nevědomosti, spojuješ džňánina s tělem. Mýlíš se!
                    Bůh přišel ve formě Ježíše, aby předal svou Milost žákům. Když tělo umře, jak může
                    Milost proudit dál?
                    Po smrti Kristovy tělesné formy Milost proudí z „Já“. „Já“ samotné je Milostí. „Já“
                    je všude, proto i Milost se nachází všude. Když provádíš pudžu a vzpomínáš na něj,
                    tvá mysl se utiší. Poté můžeš spočinout v „Já“, které nemá žádnou formu ani jméno,
                    které je věčným klidem a blažeností. Skutečný Ježíš je vždy přítomný. Nachází se
                    v tobě. Nikdy tě neopustil. On je „Já“.

• Yossa
                    Yossa, 16.2.18 21:19:37  

Moc pěkně řečeno :2:

• Pavla.119
                    Pavla.119, 16.2.18 21:21:06  

"Skutečný Ježíš je vždy přítomný. Nachází se
                    v tobě. Nikdy tě neopustil. On je „Já“."

hm, tak já to "mám" úplně naopak :4: "já" jsem v "Něm".

• Yossa
                    Yossa, 16.2.18 21:37:02  

No vidíš a přitom ho určitě nosíš ve svém srdci.
                    Ta láska k němu určitě netrpí omezeními či hranicemi....v té se s ním potkáváš a jen v ní se s ním staváš jedním. :2:

• Berry01
                    Berry01, 16.2.18 22:55:25  

Yossa ty jsi ...vlastně ani nevím...,ale asi ano....no abych to dopověděl....zkrátka svůj... :-)

• a.l.tereza
                    a.l.tereza, 17.2.18 04:34:03  

Pavlí, "On je Já a já jsem v Něm", co je v tom naopak? Já že v tom nic naopak nevidím. :2:

• Mona
              Mona, 15.2.18 08:28:34  

Roztrhejte si advaitovské občanky a bude klid :2:

• a.l.tereza
              a.l.tereza, 15.2.18 18:27:11  

hm, ale stejně je to jen tak "na oko", že se pánové pod těmi slovy skrývá něco úplně jiného? :4: :2:

• Yossa
                Yossa, 15.2.18 19:33:08  

Tak "JÁ" to rozhodně na oko činí :1: ....yossuv status je mlhavý a za nicka nebudu hovořit.