Konspirace

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
Krysa (2017-05-22 07:53:54)quashak (2017-05-21 19:02:34)honzadusak (2017-05-20 19:20:10)seth-mluvi (2017-05-19 18:30:53)BaronQ (2017-02-08 02:51:59)
Konspirace
Založeno: 31. 7. 2016 | Příspěvků: 277 | Členů: 5
Správci: seth-mluvi (hlavní)

- Prostor pro konspirační teorie -

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 16.5.17 14:44:20  

Ještě se podívám na to, jak se přijímá signál ze satelitu, když zmizí za obzorem, to mě taky zajímá..

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 16.5.17 19:35:44  

Tady je zajímavý názor :)
      https://www.youtube.com/watch?v=GFQab84yDNE

• honzadusak
        honzadusak, 16.5.17 20:37:47  

Takže jestli jsem to pochopil správně - pokud na fotce z orbity není vidět jediný satelit, tak tam satelity nejsou?

Ten prostor je sakra velkej a i kosmický lodě můžou mít problém se "najít" a spojit se.

Před časem jsem hrál hříčku KSP (Kerbal Space Program) - postavíš si raketu, přesně, s funkčními komponenty a pošleš na orbitu. Pak postavíš další a znovu ji pošleš. Za celou dobu se mi nepovedlo upravit dráhy na setkání a spojení a je to jen hra. Co teprve realita.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 16.5.17 22:10:28  

To mě spíš zarazilo, že ISS se pohybuje rychlostí, jak říká wikipedie, 27 720 km/h.
          Existují ale nějaké geostacionární družice, které se vůči zemi nepohybují vůbec. Ty jsou výš, to je jasný.
          Ale spousta toho šrotu někdy přestala fungovat a pak to pod kontrolou nemáme, nebo když se dvě družice srazí, pak o nějakých úlomcích přece nemůžeme vědět.
          Potom teda pro lidi na ISS musí být tyto téměř nulovou rychlostí padající úlomečky to stejné, jako bychom proti stanici rozstřelili střepiny rychlostí 27 720 km/h, nejlepší pušky střílí náboje tak 3500km/h..

• honzadusak
            honzadusak, 17.5.17 17:57:01  

Přesně tak. Neví co s odpadem. A jak píše wiki, dojde ke Kesslerovu syndromu. Na orbitě bude tolik křápů, že bude loď v ohrožení.

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 17.5.17 18:14:16  

Astronautům na ISS hrozí každou vteřinu, že se srazí s neviditelnými částicemi, které je okamžitě zabijí, pokud budou třeba zrovna "venku", o tom není pochyb, něco opravovat...
              Nicméně toto nikdo neřeší a ani se nikdy nic podobného nestalo ani to nikdo nepředpokládá...

• seth-mluvi
                seth-mluvi, 17.5.17 18:30:39  

Život na ISS mi připadá stejně umělohmotný jako přistání na Měsíci.
                Made in natvarováno dle vašich představ..

• seth-mluvi
                seth-mluvi, 17.5.17 19:07:17  

Život na ISS je tak fajn:
                https://www.youtube.com/watch?v=AvAnfi8WpVE

Kdyby to viděl Pavol Habera v nějakej peveckej súťaži - tak řekne - bylo to perfektní, rytmus seděl, neopozdil se ani o pár milisekund, jak to dělají některé rychlokvašky ze superstár..

A toto je oficiální zpoždění:
                https://www.youtube.com/watch?v=iLoD1Cvf6wU

• honzadusak
                  honzadusak, 18.5.17 19:32:54  

Je zvláštní i to, že se zvuk v 0 G šíří jinak, ale musíme vzít v úvahu, že v pozadí jsou na zemi chlapi u mixovacího pultu. A třeba hlasový odchylky trochu korigujou.

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 19.5.17 17:38:40  

To myslíš, že by amatér astronaut odezpíval písničku např. o 2,38s rychlejc, jak kapela bubeník a sbor? Hm, to teda nevim..
                    Navíc zpětná vazba - typu jsi připraven, ano, chrisi tohle, támto, všechno funguje bez zpoždění. Tam i zpátky hned, nikdo se tam hloupě neusmívá, když čeká na odpověď.
                    A zpěvák se vzdaluje rychlostí 27000km/h a nikdo to ani nepostřehne..

• honzadusak
                    honzadusak, 20.5.17 19:20:09  

Moje chyba, oklamal mně můj vlastní sluch.

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 15.5.17 08:18:30  

Něco na odlehčení:
    http://epochaplus.cz/zahada-megalitu-z-baalbeku-kdo-vztycil-obri-kameny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

• honzadusak
    honzadusak, 10.5.17 22:32:41  

Osobně si myslím, že dokumentace z vesmíru se nefalšuje, obzvlášť ne z vesmírných sond. U nich nás limituje jen jedna jediná, i když podstatná věc - síla signálu, nelze na vzdálenost několika miliard km přenášet data rychlostí 500 kB/s.

Teď jsem našel, jak je to u sondy New Horizons. Zařízení LORRI (hlavní kamera) odesílá 11 snímků za jedno spojení rychlostí 1 kilobit/s. Ta kamera má rozlišení 1024x1024 px.
    A proč jsou obrázky Pluta tak ostré? Datová komprese - nefotí přece jen planetu, ale na fotkách je i okolí, černá tma vesmíru. Takže obrázek lze komprimovat.

Jedna fotka se kompletně odešle směrem k Zemi (všechny pakety "opustí" paměť sondy) za 42 minut, a pak musí pakety dorazit k anténám na Zemi, to je 5.5 hodiny.

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 10.5.17 22:38:09  

Laicky bych řekl, že pokud máme nějakou vrstvu v atmosfěře, která odráží rádiově vlny zpět na zem, pak bude stejný efekt fungovat z vesmíru..

• honzadusak
        honzadusak, 12.5.17 10:39:46  

Ionosféra umožňuje přenos rádiových vln na velkou vzdálenost a to díky odrazu, zároveň ale zpomaluje průchod signálů z družic (ale nezastavuje ho).

A abych se vrátil k problému přenosu dat na dlouhou vzdálenost, wiki poradila tohle: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Atlum_voln%C3%A9ho_prostoru

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 12.5.17 14:49:43  

OK. Dosadil jsem do vzorečku a útlum mě vyšel FSPL=4,2*10^16 pro tuto sondu.
          A takhle ztlumená vlna se před koncem cesty potká s vrstvou, která ještě odráží...

• honzadusak
            honzadusak, 12.5.17 15:01:05  

Signál ionosférou projde, ale je tak slabý, že ho nějaká anténa z Horní Dolní nezachytí, teď jsem našel zajímavou stránku (a upřímně, nebýt tohoto fóra, ani by mně to nenapadlo):

To udělátko se jmenuje Deep Space Network

https://eyes.nasa.gov/dsn/dsn.html

Je to hlavní anténa komplexu v Goldstone, USA. Síla signálu je -167 dBm a přenosová rychlost je neuvěřitelných 9 (slovy "devět") bitů za sekundu.

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 14.5.17 18:17:22  

Moc jsem toho nevypátral, tak to jenom shrnu.
              Na ten útlum, co jsem počítal jsem dosadil frekvenci 1kHz, myslel jsem že odpovídá 1kbit/s, zhruba samozřejmě.
              A vyšlo FSPL=4,2*10^16 což je něco přes 166dB, což by tak odpovídalo těm -167 dBm, nevím jestli to jde tak porovnávat.
              Ale Pokud bych do té rovnice dosadil např. 1GHz, pak je to ještě o dvanáct řádů horší, čili pak 178dB..
              Našel jsem totiž toto:
              http://www.wikina.cz/a/R%C3%A1diov%C3%A9_okno
              Nějak se v tom ztrácím, třeba nechápu, proč signálem 10Mhz, protože je to minimum pro průchod přes ionosferu, přenášíme 1kbit.. atd.. :8:

• honzadusak
                honzadusak, 14.5.17 18:53:39  

https://en.wikipedia.org/wiki/Radio_window#/media/File:Atmospheric_electromagnetic_opacity.svg

• honzadusak
                honzadusak, 14.5.17 19:13:28  

Ještě k tomu dBm (decibel-miliwatt), tady je tabulka
                https://en.wikipedia.org/wiki/DBm

• seth-mluvi
                seth-mluvi, 15.5.17 08:29:24  

Já jsem se spíš zasekl na tomto:
                Pokud má obyčejná papabola průmér120cm citlivost 91dBm, předpokládám, že do té NASA antény by se jich vlezlo milion, s retervou. Přijímač může mít taky tak milionkrát větší citlivost než standartně prodávaný. To je dohromady milion*milion takže 12dB.
                Podle mě citlivost tak velké anteny může být max 105dBm.
                My se ale bavíme o anténě, která je lepší, než kdybych nasměroval milion satelitních parabol na jedno superčidlo.
                A to konkrétně musí být lepší 10^60 krát..

• honzadusak
                  honzadusak, 15.5.17 20:12:19  

Tak to už je věc, která jde mimo moje možnosti.

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 11.5.17 15:05:18  

Před průletem skrz Van Allenovy pásy se vždy všechna zařízení vypínají, protože to chrání elektroniku. A vždy jsou vyvinuty simulátory, které umí posílat data nerozlišitelná od "pravých" z důvodu testování.
      Takhle to zní nenápadně, ale co když to spolu souvisí?

• honzadusak
    honzadusak, 10.5.17 22:12:56  

Ještě k teorii Flat Earth:
    Našel jsem, že jeden z duchovních vůdců téhle sekty, jistý pan Johnson prohlašoval, že pokud je Země koule, musí existovat důkaz v podobě zakřivení vodní plochy. Při průzkumu jezera Tahoe a Saltonského moře prý nic takového neobjevil.
    Tahle jeho teorie dostane trhlinu, pokud se kdokoliv u moře dívá na připlouvající lodě. Proč je vidět nejdřív stěžeň a pak až trup?

Na řešení stačí občas jen logika.

• honzadusak
      honzadusak, 10.5.17 22:36:24  

A doplním. Teorie placaté Země se urputně udržovala především ve středověku (a držela se i za cenu upálení na hranici) z jednoho ryze praktického důvodu - nahoře i dole bylo dost místa pro nebe a peklo.

• honzadusak
    honzadusak, 8.5.17 19:06:57  

Jinak - možná to sem už někdo psal, ale:

Lidstvo chce být klamáno, proto si vymýšlí stále nové konspirační teorie. Každého zajímají alternativy, to je podstata konspirace. Věda je suchopárná záležitost, konspirace jí dávají šťávu.

Nedávno se mi dostala do rukou starší knížka, kterou napsali manželé Malinovi - on je archeolog, ona historička umění. Kniha se jmenuje krásně: "Zasáhli mimozemšťané a katastrofy do vývoje lidstva?"
    Doporučuju, na 300 stránkách rozstříleli záhadologické teorie hoteliérem Dänikenem počínaje a zubařem Součkem konče.

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 7.5.17 17:09:41  

Teď to není nějaká konkrétní konspirace, ale narazil jsem na toto:
    https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Stav_bezt%C3%AD%C5%BEe

"...
    Ve výšce 400 km nad Zemí, kde se pohybuje např. ISS, je gravitační pole slabší oproti povrchu Země jen o cca 11 %, přesto je rozšířena mylná představa, že beztížný stav je jakási vlastnost kosmického prostoru."

Může mi to někdo vysvětlit jak na ISS demonstrují stav beztíže při 89% gravitace na povrchu?

• honzadusak
      honzadusak, 7.5.17 18:44:18  

Myslíš tou otázkou to, PROČ je stav beztíže na ISS nebo JAK vzniká?

Pro obojí je odpověď jednoduchá. Stav beztíže vzniká při volném pádu. Dvě síly: gravitace a odstředivá síla určují vektor pohybu. Stanice a všechno v ní v podstatě padá směrem k povrchu, ale v pádu na povrch brání odstředivá síla. I když to zní jako blbost, stanice prostě padá.

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 7.5.17 18:49:56  

Jo, už jsem to našel:
        "Beztížný stav, který panuje na družicích obíhajících kolem Země, je způsoben rovností odstředivé síly způsobené oběhem a síly dané působením gravitačního pole Země. Vědci a technici uvažují o konstrukci orbitálních stanic využívajících „umělou gravitaci“, kde bude tíhové zrychlení vytvářeno rotací stanice nebo její obytné části."

Tak oni vlastně nejsou ve vesmíru ale na centrifuze, která je vynáší skoro stejnou silou, co váží...
        Hm to jsem fakt nevěděl.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 7.5.17 18:55:14  

Myslel jsem - skoro stejně jako co váží na zemi..... no podle mě je to blbost, omlouvám se..

• honzadusak
            honzadusak, 7.5.17 19:15:48  

Tak to je otázka umělé gravitace. Jestli jsi viděl film Marťan, tam rotuje celej prstenec. Kdyby lidstvo chtělo vyrazit na štaci po Sluneční soustavy, je tohle zatím jediná možnost.

http://www.1url.cz/YtTVF

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 8.5.17 08:02:02  

A jak bys vysvětlil toto:
              https://youtu.be/L4eY_N9IS3w
              Nevim jestli to pojede posílám to z mobilu..

• honzadusak
                honzadusak, 8.5.17 18:57:55  

Jo, odkaz funguje. Dostávají mně 2 věci - ta "ztlumená část z důvodu copyrightu" a vzhled raket po opětovném padákovém přistání. Z logiky věci, když předmět narazí vysokou rychlostí na překážku (i kdyby byla sebepevnější, jako třeba ten "dóm" kryjící plochou Zemi), dojde k deformaci letícího předmětu.
                Obě ty rakety mají nepoškozenou špičku, pochybuju, že by z nich po srážce s dómem něco zbylo.

• seth-mluvi
                  seth-mluvi, 9.5.17 11:07:25  

Co tím myslíš - ztlumená část z důvodu copyrightu?

• honzadusak
                    honzadusak, 10.5.17 08:43:47  

https://youtu.be/L4eY_N9IS3w?t=74

v tomhle čase, poznámka v levém horním rouhu - "audio muted because of copyright". U videa je to jednoduchá pomůcka, jak zabránit seriózní debatě - odstranění možná klíčové audiostopy.

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 10.5.17 21:33:35  

Jo, toho jsem si nevšiml, ale týká se to pokusů, které to simulují...
                    Připadá mi, že je to husté a přitom průhledné. Někteří flatearthéři tvrdí, že je to voda, někteří že sklo... podle mě je to oboje blbost, ale co to pak můze být?
                    Můžou to být vysokorychlostní částice termosfery?
                    Další otázka jestli to video není upravené, to doopravdy nevím... :)

• honzadusak
                    honzadusak, 10.5.17 21:59:23  

Je to to, co píšu nahoře. Veda je pro nás laiky suchopárná. proto konspirujeme.

Jedna z konspirací, která mně napadá jako "napadeníhodná"
                    je snad jen zastřelení Kennedyho.

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 10.5.17 22:04:44  

Já si třeba myslím, že všechna dokumentace z vesmíru je zfalšovaná nebo jsou to počítačové animace. A řekl bych, źe jsme se výš, jak takových 200÷300km nedostali...
                    Ale proč, to já nevím..

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 28.4.17 16:32:25  

Teď jsem zrovna dočetl tento článek:
    https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/sonda-cassini-je-nejbliz-saturnu-v-historii-vesmirneho-badani-na-zemi-poslala-prvni-snimky-30663?seq-no=4&dop-ab-variant=&source=article-detail

Sonda Cassiny... mh,OK. Asi je to důvod proč jsem založil toto fórum.
    Před čtyřiceti lety jsme se fotili barevně na Měsíci. No a teď dá NASA jako fantastickou novinku na net tři fotky, na kterých jsou černobílý fleky... ??
    Já bych teda dneska očekával z vesmíru fotku aspoň v takové kvalitě, jakou fotí můj telefon. Nějaký fullHD obraz saturnu, v pozadí slunce a kolem mléčnou dráhu nebo tak něco :)
    Bohužel, tohle nic takového není.
    Existují konspirace, které tvrdí, že ve vesmíru se žádné sondy nepohybují, že je to všechno velký podvod a obrázky vznikají v dílně NASAphotoshop.
    Photoshop moc neovladam, ale myslím, že kdybych měl podklad z dalekohledu, tak bych to udělal možná aji líp...

Tak nevím. Co na to vy?

• lastovka
    lastovka, 22.4.17 00:23:24  

Před jistým časem jsem založil fórum s názvem "Hledání důkazu existence hmoty" a vypsal odměnu 17 973 pro toho, kdo takový důkaz předloží.
    Zatím nikdo žádný důkaz nepředložil.
    Od té doby se má finanční situace značně zlepšila a mohu odměnu zvýšit na 125 tisíc.
    Zároveň upřesňuji zadání: 125 000 Kč vyplatím tomu, kdo předloží důkaz existence hmoty respektive tomu, kdo předloží důkaz neexistence hmoty.
    Myslím, že toto téma se hodí i na fórum s názvem "Konspirace".

• Krysa
      Krysa, 22.4.17 12:10:53  

Jenže lasovko, tys na tom fóru přestal reagovat a nějak jsi se úplně vypařil. Asi jsi tu hmotu hledal opravdu pečlivě.

• lastovka
        lastovka, 22.4.17 19:04:34  

No a?

• Krysa
          Krysa, 24.4.17 08:42:08  

No že mi připadá, žes totálně odignoroval 90% toho, co ti lidi na to tvoje forum napsali a teď začínáš od začátku.

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 29.3.17 11:45:22  

Stephen Hawking, jakýsi nástupce Einsteina, má nemoc postihující svalový systém. Tato nemoc mu byla diagnostikována 1963 a dle statistik 95% lidí umírá během 20let od diagnostikování. Pouze 5% žije ještě o něco déle.
    Tento fyzik je jediný člověk, který s touto nemocí žije přes padesát let. Posunul hranici úmrtí touto nemocí o 30+ let a jak jsem se dočetl, chystá se v dohledné době i do vesmíru.
    Buď je to superbytost a nebo je to jinak:
    http://www.thedailysheeple.com/conspiracy-theory-stephen-hawking-died-and-was-replaced-a-long-time-ago_012016

Bohužel v češtině jsem nic nenašel...