Konspirace

Otevřená diskuze | Kategorie: Tajemno a esoterika
honzadusak (2017-08-17 08:28:57)seth-mluvi (2017-08-16 14:15:09)quashak (2017-08-15 13:39:03)BaronQ (2017-02-08 02:51:59)
Konspirace
Založeno: 31. 7. 2016 | Příspěvků: 350 | Členů: 4
Správci: seth-mluvi (hlavní)

- Prostor pro konspirační teorie -

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • honzadusak
  honzadusak, 9.8.17 18:47:13  
   

  Co se týče družice Explorer 1 - to byla, na rozdíl od Sputniku, první vědecká družice. Sputnik byl jen vysílačka v kovový kouli. A proč Explorer při průletu pásy utichnul a pak zase ožil?

  Jednoduše se jeho "particle counter" zahltil zářením, na který nebyl "připravenej". Všechno šlo mimo limity, který vědci předpokládali. Prostě ho nastavili "na málo" a tomu uzpůsobili všechna zařízení. Neměli páru o tom, co je na oběžný dráze. Explorer pak ten průlet nezvládl, na chvíli zmlknul a pak se zase probral.

 • seth-mluvi
  seth-mluvi, 2.8.17 10:03:04  
   

  Ten Musk ale vážně pěkně blábolí... :

  http://epochaplus.cz/kolonizace-marsu-elon-musk-ma-odvazny-plan/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Tomu jako někdo věří? Asi zas potřebuje zvednout hodnotu akcií Tesly...

  • honzadusak
   honzadusak, 6.8.17 15:47:37  
    

   Ale u těch FB komentářů mně pobavilo tohle:

   Karel Ralsky · Mikulovice, Jihomoravký Kraj, Czech Republic
   Já si myslím, že tak kilometr nade dnem marsovského kaňonu je nejen dostatečný tlak, ale i kyslík. Když se podíváte pozorně vznáší se tam opar a koryto kaňonu je červené od unikajícího kyslíku, který se navázal na zdejší horniny a úplně na dně je kysličník uhličitý, který je těžší než kyslík.Takže by se tam dalo vegetovat s lehkými tepelně izolovanými skafandry. A z boku jsou jeskyňě vymleté od unikající vody z nitra planety a hlouběji může být i led.Dno kaňonu je "rozehřáté" od vulkanické činnosti o čemž svědčí nekolik z oběžné dráhy vyfocených "bahenních sopek". Takže pokud tam nebudou člověku nebezpečné bakterie, nebo viry či jiní živočichové dalo by se tam "vegetit" a možná na některých svazích přivrácených ke slunci i něco ve sklenících pěstovat.

   Pán si asi rád pouští filmy jako Total Recall.

   • honzadusak
    honzadusak, 6.8.17 15:54:12  
     

    Na Marsu bylo možná kdysi prostředí vhodné pro život. Otázka je, jestli trvalo tak dlouho, aby se stačil nějaký mikroživot vyvinout.
    Mars je proti Zemi relativní mrňous, nízká gravitace, prakticky nulové magnetické pole. pro lidstvo by to znamenalo jen jedno - norovat jako krtci, protože bez magnetického pole jsou moduly na povrchu jako cely smrti.
    Musk je honimír, co se rád předvádí. Takovou výpravu by jeho společnost finančně ani materiálově sama neutáhla. Neutáhla by ji ani samotná NASA. Bude to chtít projekty jako byly Mercury a Gemini na počátku 60.let.

    • honzadusak
     honzadusak, 6.8.17 16:04:48  
      

     NASA vznikla, přiznejme si to otevřeně - prakticky kvůli cestě na Měsíc, aby sjednotila "dílčí frakce" vědců a odborníků z raketových oborů. Pak přišel projekt Mercury - ukázalo se, že člověk přežije let do vesmíru i návrat, pak následoval projekt Gemini a s ním pokusy ve spojování dvou lodí, vývoj spojovacích uzlů apod., pak přišel projekt Apollo a jeho jasný cíl.
     I cesta na Mars bude potřebovat podobné projekty. Jedním z nich byly zmíněné mise Apollo - ukázaly, že člověk dokáže přistát na Měsíci a vrátit se bez úhony domů. Ale dál jsme se nedostali, neexistuje vědecká, natož trvale obydlená kolonie na Měsíci, která by byla samostatná a nezávislá na pomoci ze Země. K čemu jsou simulátory na Zemi, kdy při jakékoliv poruše naběhne tlupa servisáků, aby jim tu hračku seštelovala?

     Musk pojede stejným systémem jako jeli Sověti v projektu N-1. Anglicky se tomu říká ALL-UP, čili sestavíme to a pošlem neotestované rovnou na Mars. Selže to? Nevadí, postavíme si další.

     • seth-mluvi
      seth-mluvi, 6.8.17 22:35:27  
       

      Nevím, ty plány na osidlování planet jsou fakt sci-fi.
      Viděl jsem Marťana, jestli si to takhle představují, tak no nazdar. :)
      Musk je chlápek, kterej je tam, kde jsou dotace /Tesla-elektromobily, fotovoltaické tašky/, nebo velký pojištění /rozbitá raketa SpaceX, která vydělala na pojištění víc než kdyby letěla/. Na pochybné přistávací kusy raket existuje pár videí, které tvrdí, že je to fake.

      Jinak ohledně těch kilometrů- mám pocit, že ty stacionární dráhy jsou od 30.000km. Tak proč ten odborník řekl 23-25 resp. 23.000-25.000km? Buďto ten chlap řekl pravdu, nebo tomu vůbec ndrozuměl!?

      • honzadusak
       honzadusak, 7.8.17 18:36:17  
        

       Spíš to druhý, nebo se v tom strejda nějak zamotal.

       Dneska jsem četl zajímavý článek v TÝDNU, kde se přímo na tyto věci ptali.
       Výsledky jsou tristní:
       a) nevíme, jak by v tak nízké gravitaci rostly rostliny
       b) co první Marťané, děti narozené na planetě? Budou zdravé nebo ponesou defekty vzniklé pobytem v prostředí tak odlišném
       c) o technologiích se snad ani nedá diskutovat.

       Dotyčný autor článku psal, že takové základny, které by byly chráněny před nepříznivými vlivy existují snad jedině v prázdných lávových tunelech v úbočích sopek, které jsou dostatečně pevné a dlouhé, aby v nich mohla být vytvořena nějaká základna.
       Pak by mohla vypadat i takhle:
       http://4.bp.blogspot.com/-IJOg9O7kmR0/VgGEx5ejZwI/AAAAAAAABNg/wShUQgbu7oU/s0/03%2BMars%2Bcolony%2BTotal%2BRecall%2B1990%2Bmovie%2Bimage.jpg

       • seth-mluvi
        seth-mluvi, 8.8.17 09:03:55  
         

        Ten koncept dobývání vesmíru je špatný.
        Jak můžem chtít vytvořit na jiné planetě fungující civilizaci, když na Zemi horko těžko udržujeme přírodní rovnováhu? Nebo je plán jako Zem vyčerpat a pak vyčerpat zase jinou planetu? To jsme teda něco jako vir?
        Každý, kdo se bude chtít podívat do Van Allenových pásů je předem mrtvola. Toto až si lidi uvědomí, pak ty dobývací koncepce ztratí význam..

        • honzadusak
         honzadusak, 8.8.17 18:50:02  
          

         Tohle je v podstatě otázka jen dvou věcí: financí a technologie.

         A co se týče radiačních pásů:

         Lidem a živým organismům obecně jsou vysokoenergetické protony a záření beta ve van Allenových pásech životu nebezpečné, neboť částice, které se v nich velkou rychlostí pohybují, jsou schopné porušit lidskou DNA. S výjimkou programu Apollo a několika dalších ojedinělých letů se člověk pohyboval v menší vzdálenosti, než je vnitřní hranice vnitřního van Allenova pásu (tedy max do cca 350 km od zemského povrchu). Lety programu Apollo byly vedeny tak, aby minuly oblast s nejvyšší koncentrací částic (sklon dráhy letu byl cca 30° k rovníku)
         (wikipedie)

         • seth-mluvi
          seth-mluvi, 9.8.17 09:07:58  
           

          Na to, jak je všechno o radiačních pásech už dávno známo, je trochu zarážející, že vědci nedávno objevili třetí radiační pás a že ta radiace v něm není nijak zanedbatelná:
          http://www.astro.cz/clanky/slunecni-soustava/objeven-treti-van-allenuv-radiacni-pas.html

          Tady toto není bůhvíjak spolehlivý zdroj:
          http://harekrsna.cz/cvs/book/export/html/2071
          Ale poprvé tady čtu, že hustý radiační pás způsobuje zpomalení rakety. Nedávno jsem hledal něco o tom, jak se chová raketa /nebo družice/ v plazmě /protože tou VApásy jsou/ a nic jsem nenašel. Přemýšlel jsem nad tím videem s tou amatérskou raketou, co se ve 100km sekla, jako kdyby padla do vody.. ono bude asi rozdíl mezi tím, jestli je nad atmosférou vakuum a nebo hustá radiace...

 • seth-mluvi
  seth-mluvi, 26.7.17 17:40:26  
   

  https://www.youtube.com/watch?v=WZzEunSIxVU

  • seth-mluvi
   seth-mluvi, 4.8.17 11:45:52  
    

   Tady se píše:

   http://www.ceskatelevize.cz/ct24/archiv/1148447-praha-se-mohla-stat-svetovym-centrem-satelitni-navigace-rika-karel-dobes

   "Jak takový satelit vypadá? Jakou má hmotnost, tvar? V jaké výšce nad zemí budou satelity umístěny? Jaká je jejich životnost?
   Je to bedna 3 x 6 x 2 metry s roztažitelnými „křídly“ solárních článků, které satelitu dodávají energii, a váží skoro tři čtvrtě tuny. Ta výška je kolem třiadvaceti pětadvaceti kilometrů (tam létají všechny komunikační satelity..."

   23-25km??? To ale musí být balón, protože v takové výšce je atmosféra..

   • honzadusak
    honzadusak, 6.8.17 15:35:34  
     

    Česká televize zapomněla dopsat "tisíci kilometrů"! Inu, co čekat od České televize.

 • seth-mluvi
  seth-mluvi, 25.7.17 07:31:00  
   

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/dobra-zprava-pro-kolonizaci-mesice-vedci-prisli-s-novym-objevem-34750?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp

  Nechápu, proč je takový zájem o satelitní fotky Měsíce, na kterém, se přece řeklo, že nic zajímavého není...

 • Krysa
  Krysa, 18.7.17 12:46:55  
   

  Mám tu něco pro fandy konspirací. Měla jsem tu čest si nafotit toto letadlo z článku, stojí teď odstavené u vedlejší RWY na ruzyňským letišti. Můžete začít řešit, proč. :4: http://www.thedrive.com/the-war-zone/8443/the-u-s-armys-newest-spy-plane-is-in-action-in-africa-and-latin-america

  • seth-mluvi
   seth-mluvi, 25.7.17 16:20:36  
    

   To mě připadá stejně zajímavé jako vidět americké vojenské auto na silnici. Zajímavé to je, ale ne konspirační. Konspirační by pro mě bylo třeba ruské vojenské letadlo na Ruzyni...

 • honzadusak
  honzadusak, 7.6.17 21:10:03  
   

  A tohle je část dokumentu s rekonstrukcí:

  https://youtu.be/O4p7DBomWYA?t=4579

  • honzadusak
   honzadusak, 7.6.17 21:12:01  
    

   A zkouška s náboji.
   1. celoplášťové
   2. tříštivé

   https://www.youtube.com/watch?v=O4p7DBomWYA

  • seth-mluvi
   seth-mluvi, 8.6.17 17:25:14  
    

   No tak ridič to nebyl, protože by to byla střela zepředu. A jak se tak dívám na ty videa, tak si myslím toto:
   Oswald měl teda tři nábojnice. Jedna byla prázdná, čistící, nechápu proč ji nevystřelil někde jinde, ale to není tak důležité. Druhá nábojnice byla ostrá, ale Oswald minul, bylo to slyšet ve videu. Tou třetí zranil JFK na krku a toho chlapíka před ním do nohy. Skončil plán A.
   Plán B - Oswald, žoldák odstřelovač selže. Potom kolona, i když nesmyslně po dvou výstřelech, zpomalí, aby ji mohl dohnat agent ze zajišťovacího auta a dokončit předem stanovený úkol - zlikvidovat Kennedyho.
   Ten Kennedy vůbec neměl nic říkat o tom, že do konce desetiletí dostane Amerika člověka na Měsíc. Bylo to dětinské gesto.
   To by nikdo neslíbil ani dneska - za devět let, no těžko...

   • honzadusak
    honzadusak, 8.6.17 17:57:49  
     

    Vzali v úvahu i dříve opomíjená svědectví. I starosta Dallasu, který byl v armádě (jako správný Američan, že?) řekl, že cítil povýstřelová rezidua na úrovni ulice, totéž vypověděla i jeho žena.

 • honzadusak
  honzadusak, 5.6.17 20:20:17  
   

  Co takhle zkusit novou konspiraci a zase se přesunout k "obyčejným" konspiracím?

  Co třeba atentát na J.F. Kennedyho? Kdo ho podle vás zastřelil? Byla to promyšlená akce, nehoda nebo snad konspirace tajných služeb?

  Co vy na to?

  • seth-mluvi
   seth-mluvi, 5.6.17 20:57:16  
    

   OK, taky dobrý. Naposled jsem viděl nějaký video, kde tvrdili, že ho zastřelil řidič auta...

   • seth-mluvi
    seth-mluvi, 5.6.17 21:18:03  
     

    Předpokládaný sled událostí na videu:
    Prezident jede autem a dostává zásah od nějakého střelce /možná Osvald/.
    Poranění není smrtelné, manželka se snaží Kennedymu pomoci.
    V tom se otáčí řidič auta, který je podle záznamů levák, a náhodou v tom se rozprskne K. mozek.
    Manželka má pocit, že je taky ohrožena, proto zdánlivě nesmyslně leze po jedoucím autě a to na zadní kapotu.

    Důvodů bylo asi hodně..

   • honzadusak
    honzadusak, 6.6.17 19:25:05  
     

    Já pro změnu ocituju ve zkratce příběh, jak ho interpretoval soudní znalec v oboru balistiky H. Donahue ve své knize. Donahue je odborník na slovo vzatý, má zkušenosti a zůčastníl se i zkoušek, vysílaných v televizi, kde jako jediný dokázal za 8 vteřin vystřelit a zasáhnout cíl, ale až na druhý pokus.

    Základ:
    Limuzína vjíždí na Dealey Plaza, padnou výstřely, JFK je odvezem do nemocnice Parkland, kde jsou jeho zranění diagnostikována jako neslučitelná se životem, je zatčen atentátník Oswald, který je o několik hodin později zastřelen J. Rubym. Tady končí oficiální zpráva a začínají spekulace.

    Donahue ve své knize píše, že:
    na místě ve skladu byly nalezeny 3 nábojnice. Všechny byly z pušky Carcano, celoplášťové. Donahue zjistil, že jedna z nábojnic je poškozená neobvyklým způsobem - promáčklá, a došlo mu, že byla PRÁZDNÁ, v pušce coby ochrana před nečistotou. Čili Oswald vystřelil pouze 2x.

    • honzadusak
     honzadusak, 6.6.17 19:30:13  
      

     Mnoho svědků vypovědělo, že při průjezdu po Dealey Plaza viděli jiskření na vozovce, to byla první střela, druhá střela zasáhla prezidenta do zad, vyšla krkem, pokračovala do zad guvernéra Connallyho a nakonec se mu zavrtala do levého stehna. Warrenova komise vytvořila kresbu, která ze střely udělala "cestovatele a odrážeče", fyzikálně nemožného. Donahue dokázal tento nesmysl objasnit. Connally s manželkou seděli blíž u sebe a níže než prezident a Jackie.

    • honzadusak
     honzadusak, 6.6.17 19:44:44  
      

     Střely, které vypálil Oswald byly CELOPLÁŠŤOVÉ, tyto nemají takový účinek, který by způsobil devastaci hlavy, jakou měl Kennedy. Ale byla tam i jiná zbraň, která měla střely tříštivé, AR-15, kterou měli členové tajné služby. Tříštivá střela po nárazu exploduje do podoby šrapnelů, celoplášťová udělá čistý průstřel (viz 2. Oswaldova).

     Donahue přečetl Warrenovu zprávu, prohlédl si fotky, pouštěl si záznamy a došel k tomu, že smrt prezidenta byla sled nešťastných náhod, kterou způsobil agent George Hickey.

     Stalo se to následovně:
     Kolona vjíždí na Dealey Plaza, padne první výstřel, ale míjí. Druhý výstřel zasáhne jak prezidenta, tak i guvernéra. V tuto chvíli si agent Hickey všímá střelce v knižním skladu, zvedá pušku AR-15 a snaží se mířit do okna, avšak po výstřelech se kolona dává rychleji do pohybu. Hickey zavrávorá a nešťastně zmáčkne kohoutek odjištěné pušky - a změní historii.

     Tady se do všeho vloží agenti tajné služby. Agent Hill nechává převážet i přes protesty koronera Earla Rose tělo z Parklandu do nemocnice Bethesda.
     V Bethesdě probíhá pitva za přítomnosti agentů, rentgenolog je donucen udělat upravený rentgen, sepisují se akta. Nakonec vznikne komise, jejíž hlavní vyšetřovatel Arlen Specter všem svědkům nenápadně vnucuje svoji teorii o jednom střelci.
     Až po letech smí svědci promluvit, když je jim to umožněno na základě otevření případu.

   • honzadusak
    honzadusak, 6.6.17 20:05:09  
     

    Dcera H. Donahua prohlásila, že její otec na základě svých znalostí vytvořil rozumnou teorii, která v sobě slučuje, jak klíčové části výsledků komise a svoje vlastní znalosti, coby odborníka a soudního znalce.
    Zároveň ale připustila, že lidi budou raději věřit konspiracím s různými střelci na travnatém pahorku, muži s deštníkem, dámě se šátkem apod.

    Mimochodem dáma se šátkem (Babushka Lady) natáčela po celou dobu událostí, ale její film se nikdy nedostal na veřejnost, nikdy se nedostal NIKAM. Známe především film A.Zaprudera, který si dlouho nárokoval autorská práva na okénko 313 ("rozstřel").

    https://www.youtube.com/watch?v=iU83R7rpXQY

    cca mezi framy 220 až 255 došlo k zásahu Kennedyho a Connalyho. Na Connallym je k poznání, jak se v bolestech otáčí směrem k prezidentovi.

    https://ratical.org/ratville/JFK/images/WCT-ZR313-316.jpg
    A tady je zobrazena dráha 3.střely, kdyby byla celoplášťová projde skrz, navíc Donahue zjistil, že náboj, kterým střílel Oswald, neodpovídá velikosti otvoru vstřelu (měl by být stejný nebo větší, ale byl menší)

  • seth-mluvi
   seth-mluvi, 7.6.17 16:36:05  
    

   Pokud uvažujeme, že to byla tajná služba, pak se ještě můžeme ptát proč?

   • honzadusak
    honzadusak, 7.6.17 18:11:55  
     

    Přesně tak. Z mého pohledu - jak tajné služby, tak i vyšetřovatel Specter nechtěli, aby se ve zprávě objevil tak jednoznačný důkaz.
    Agent Hickey do své zprávy napsal, že držel v ruce AR15, kterou měl odjištěnou. Fotky, které byly pořízeny při autopsii (mimo těch známých a použitých ve Warrenově zprávě) zkonfiskoval přímo agent Clint Hill (to je ten, co na videu naskakuje na prezidentskou limuzínu), další byly předány Specterovi. Ani jedna se neobjevila ve zprávě.

    Tajné služby zamaskovaly chybu. Navíc, když Hickey byl použe jakási "pomocná síla", měl na starosti, aby byla auta řádně dotankována, dohlížel nad dostatečnými přípravami a opravami vozů. Ten pokus o střelbu na Oswalda byla asi jen vlastní iniciativa.

    Představ si, jak by to vypadalo, kdyby to rozmázly noviny:
    "Agent tajné služby omylem zastřelil prezidenta"

    Celou situaci zachránil paradoxně Jack Ruby. Takhle měla komise pušku a mrtvého atentátníka. Mrtvý už nepromluví, tak to na něj hodili. Otázkou číslo 2 je, jestli by Kennedy vůbec přežil ten druhý zásah.

    • seth-mluvi
     seth-mluvi, 7.6.17 20:13:52  
      

     Tak tomu, že to bylo omylem, se ale fakt špatně věří.
     Myslel jsem proč ta tajná služba ten atentát naplánovala..
     Prý několik měsíců před smrtí podepsal nějaký zákon, který svazoval ruce světovým bankám, pravděpodobně se snažil stát oddlužit.

     • honzadusak
      honzadusak, 7.6.17 21:20:20  
       

      Tím slovem "omylem" si představuju, jak by to napsaly noviny (jako by to vyšlo v Blesku :4: )

      Donahue se tomu problému věnoval léta, studoval snímek za snímkem, testoval a tohle bylo logické vysvětlení. Mezi omylem a nešťastnou náhodou je podstatnej rozdíl.

      https://www.youtube.com/watch?v=O4p7DBomWYA
      (celý dokument)

      Tajná služba žádný atentát neplánovala, snažila se jen zakrýt, že to byla neštastná náhoda v kombinaci se "selháním" jednoho člověka, byť šlo agentu Hickeymu o ochranu prezidenta a chtěl útočníka aspoň zpomalit, zaplašit nebo rozhodit.

 • honzadusak
  honzadusak, 3.6.17 17:38:40  
   

  seth-mluvi, 3.6.17 15:52:58:

  Nicméně si všimni, že ty červenější barvičky, i když na tom obrázku z Wiki to není moc dobře vidět, jsou na styčných plochách litosférických desek. Je tam vidět část "Ohnivého kruhu" (okraj Pacifické desky), dokonce i Himálaj (styčná plocha Indické a Eurasijské desky). Všude, kde dochází ke dramatickým změnám v oblasti zemské kůry, ať jsou konstruktivní, destruktivní nebo pasivní.