Osud - myslíte, že existuje?

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
osoba (2016-11-28 11:16:39)Anna85 (2016-05-24 02:20:40)
Založeno: 25. 2. 2016 | Příspěvků: 143 | Členů: 2

Existence osudu, čím je dán, proč je nebo není, osudový vztah či vztahy...

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• osoba
    osoba, 28.11.16 11:16:38  

http://jdem.cz/cpqav3

• Kapitan.Kloss
    Kapitan.Kloss, 16.10.16 20:15:47  

čuuus, já myslim, že něco jako osud je, páč ač se chci směřujícím cestám mmnohokrát vyhnout či naopak, vždy to dopadne jinak než chci já....

• osoba
    osoba, 13.7.16 10:44:50  

http://jdem.cz/cam9v7
    I když spoustě věcí nebudou mnozí rozumět, je tam velice jasné (a pro aspoň trochu soudného člověka k vážnému zamyšlení) něco o tom, kam směřuje svět a JAK se to vyvíjí v nenápadných maličkostech.

• osoba
    osoba, 19.6.16 17:29:40  

https://ulozto.cz/xCctLwE/the-appointment-titulky-avi
    Výrokem "JÁ tomu nevěřím, JÁ si myslím něco jiného,..." na tom NIC nezměníte. Jste dostatečně moudří na to, abyste si tuto skutečnost OPRAVDU uvědomili a zachovali se podle toho? Nebo se tu někteří budou předhánět v arogantních pohrdavých reakcích, zbabělí přemýšlet?

• 69beran
    69beran, 18.3.16 08:21:42  

Existuji jen Osudy dobreho vojaka Svejka :1:

• janko.luptak
    janko.luptak, 8.3.16 14:50:34  

Někdo o sud, jiná o strom..

• osoba
    osoba, 6.3.16 12:53:08  

Kamilka, 6.3.16 10:35:51 @!!!
    Bible? A co na to Svatý Korán?
    Zkus si to zjistit sama. Bible je oprávněně nazývána Božím slovem, protože On sám inspiroval jednotlivé pisatele různých společenských vrstev v průběhu 1500 let. Všechny ostatní náboženské knihy jsou výmyslem člověka nebo skupiny lidí z určitého období a absolutně se nemohou srovnávat s Biblí, protože předkládají mylné a lživé představy o duchovním světě a duchovních bytostech, o Bohu a jeho domnělých požadavcích na člověka. Bible je jediná "náboženská kniha", jejíž autor ŽIJE a můžeš (dokonce potřebuješ) Ho znát osobně.

• sisinka
      sisinka, 6.3.16 13:37:25  

jsem nováček,no,možná maj lidi takový názory,protože není kde k výkladu bible přijít..i když ji máš-stejně tomu není rozumět..

• osoba
        osoba, 6.3.16 13:47:15  

Jestli ji máš, zkus nahlédnout třeba do epištoly Římanům 1. kapitoly. Dá se tomu, co je v jejím 2. polovině "nerozumět"? Nebo mi zkus vysvětlit, jak by se dalo "nerozumět" desateru. U něj existuje neporozumění jen v jeho účelu, ale určitě ne obsahu - když už.
        Mnozí se rádi jen vymlouvají na nesrozumitelnost, protože nechtějí vzít svou zodpovědnost vůči "neexistujícímu" autorovi. Nechtějí uznat fakta, jako třeba tyhle: http://www.alfaomega.estranky.cz/clanky/o-bibli.html

• pepan.z
      pepan.z, 6.3.16 15:49:09  

Avesta také tvrdí něco úplně jiného. :6:

• 69beran
        69beran, 6.3.16 15:54:43  

Kdo ci co je Avesta?

• 69beran
          69beran, 6.3.16 15:57:55  

Nasel jsem si to. Je to jedno z mnoha zcestnych nabozenstvi.

• Kamilka
        Kamilka, 7.3.16 08:47:44  

A co teprve Popol Vuh, eventuálně Kniha stínů. :1: :1:

• 69beran
          69beran, 7.3.16 11:55:25  

A satanska bible :1:

• osoba
            osoba, 7.3.16 13:05:46  

Stačí uvědomit si, že autoři všech těchto choromyslných duchařských výplodů jsou mrtví, zatímco autor Bible je stále živý a stojí za svým slovem. Když jakýkoli člověk říká něco jiného, než Bůh, mýlí se nebo přímo lže. Pravda je JEN to, co říká a dělá Bůh. Potřebuješ Ho znát. Jemu jsi zodpovědný za to, čemu věříš a jak žiješ, abys naplnil pravý účel své existence.

• Kamilka
              Kamilka, 7.3.16 17:44:43  

Autoři Knihy stínů jsou živí a jsou někteříá i v Česku. Protože tu si každý Wiccan píše sám. :1: :1:

• Kamilka
              Kamilka, 7.3.16 17:46:38  

nejvíc se mi líbí jak se občas někdo Zasvědceně :1: :1: vyjadčuje o věcech o kterých vůbec ni neví.

• 69beran
                69beran, 7.3.16 18:33:59  

Ano. Napriklad kdyz nekdo hazi vsechny viry "do jednoho pytle",aniz by mel paru o tom o cem je rec :1:

• osoba
                  osoba, 7.3.16 22:58:15  

Pokud dokážeš, že se ty ostatní víry důsledně shodují s autoritou Božího slova, možnáá udělám vyjímku. Ale kdyby se TAK shodovaly, nebyly by potřebné žádné jiné knihy. protože by bylo pro všechny samozřejmé používat jako jediná základ jen autoritu Božího slova - Bibli.

• 69beran
                    69beran, 8.3.16 08:31:53  

Proc bych mel neco dokazovat? A proc to pises me? My dva jsme zhruba zajedno :15:

• 69beran
              69beran, 7.3.16 18:36:24  

Me to rikat nemusis :15:

• 69beran
    69beran, 4.3.16 22:44:32  

Zeny vzmuzte se a chovejte se jako zeny a ne jako ta nejotrlejsi prasata :12:

• Kamilka
      Kamilka, 5.3.16 16:34:37  

:7: :7: :7: :7: ????

• milada948
      milada948, 6.3.16 11:03:28  

Asi takhle to myslíš že?Trochu ty muže probrat... :2: :2:

• sisinka
      sisinka, 6.3.16 13:38:03  

co podle tebe znamená - chovat se jako ženy?

• 69beran
        69beran, 6.3.16 15:13:29  

Ne jak sprosty dlazdic :15:

• milada948
          milada948, 6.3.16 17:00:33  

Ale to je většinou chlap,dlaždičku jsem ještě nepotkala. :4:

• 69beran
            69beran, 7.3.16 07:48:38  

:1: To neres Milko :8:

• milada948
              milada948, 7.3.16 10:20:11  

beránku neřeším,už nějak poslední dobu jsem s toho jelen.

• 69beran
            69beran, 7.3.16 18:38:44  

Ale zeny se tak vyjadrujici tady vidis a ctes :15:

• milada948
              milada948, 8.3.16 01:07:44  

Na této diskuzi ani né nenadávají si. :4:

• 69beran
                69beran, 8.3.16 08:57:56  

Myslim celkove na forech. Tak ono by se naslo i tady :15: Nejde o sprosta slova. Sproste a vulgarne se lze vyjadrit i za pouziti slusnych slov.

• LinPin
    LinPin, 4.3.16 09:01:42  

Osud je jak filozofický, tak i náboženský koncept, který vyjadřuje myšlenku, že události v životě člověka, světa a kosmu jsou předem určeny. Je to koncept založený na víře, že přirozenou podstatou jsoucna je trvalá, kosmická struktura.

• milada948
      milada948, 4.3.16 10:39:59  

Taky si myslím,že osud už máme určený. :4:

• osoba
        osoba, 4.3.16 11:59:24  

Už ses někdy pro něco rozhodla? TY sama svým rozhodnutím ovlivňuješ svůj "soud". Něco tak absurdního, jako "předurčenost osudu" je choromyslný výplod lidí, snažících se zbavit se vlastní zodpovědnosti za následky svých rozhodnutí a hlavně popřít zodpovědnost za svůj život vůči vyšší autoritě. Musíš si VYBRAT, zda přijmeš nebo odmítneš naplnit pravý účel své existence - se všemi důsledky a vlastní zodpovědností za ně.

• milada948
          milada948, 4.3.16 12:05:03  

Já myslím,že to můžeš nechat na mě,v co věřím,nikdy nevnucuji druhému,v co má věřit on,takže bych to očekávala i od druhého. :5:

• 69beran
            69beran, 4.3.16 16:59:14  

A ty nech na ni jeji nazor.

• milada948
              milada948, 6.3.16 10:42:47  

A ty si nechej osud svůj :7:

• osoba
              osoba, 6.3.16 12:57:57  

Filozofie osudu, jako něčeho předem daného a naprosto neovlivnitelného je alibistický výmysl bezbožných (možná náboženských) lidí, kteří se chtějí vyhnout vlastní zodpovědnosti za rozhodování, na nichž je závislý směr jejich života.

• sisinka
                sisinka, 6.3.16 13:40:35  

taky si myslím,že taková krajnost- věřit 100% v osud k ničemu nevede..to jsme mohli zůstat sběrači semen,jaký pokrok...

• 69beran
                  69beran, 6.3.16 15:15:18  

Asi tak nejak.

• milada948
                  milada948, 6.3.16 16:16:09  

Vesmír na nás háže bobek,věřím jen sobě. :4:

• osoba
                    osoba, 6.3.16 16:22:59  

Ty se trefuješ do vesmíru kravincem a divíš se, že sklízíš takové dobroty?

• milada948
                    milada948, 6.3.16 17:01:51  

Jaké dobroty,normální život,jako ty a každý druhý,myslíš,že se máš líp?

• milada948
                    milada948, 6.3.16 17:08:39  

Život si musíš prožit ,tak jako příjde.Jestli člověk věří nebo né,stejně si vše musíš užít sám.Nikdo ti nepomůže.

• osoba
                    osoba, 6.3.16 17:45:33  

Člooověče, ty jsi k politování. Nesnaž se předstírat, že SI užíváš života. Vždyť ani nevíš, proč existuješ, a snažíš se vymyslet si nějaký vlastní důvod a "ÚČEL".

• milada948
                    milada948, 6.3.16 18:15:26  

Tak možná líp než ty.Já můžu říct,že si užívám života,zatím,jsem zdravá,děti mám v pohodě,z penězama problém taky nemám,co by mě mělo chybět? :4:

• osoba
                    osoba, 6.3.16 18:22:52  

Ale kdybys měla všechny ty zmíněné problémy, to už by sis neužívala, že? Jsi se svým "užíváním si" závislá na okolnostech, které se mohou změnit. TO Je špatný základ. ten pravý ale ignoruješ.

• milada948
                    milada948, 6.3.16 18:36:56  

A kdo by mě tedy pomohl,snad ty?N světě není člověk,co by nikdy problém neměl,ale musí to řešit a jít dál. :4:

• osoba
                    osoba, 6.3.16 18:48:42  

Jistě, každý člověk mívá problémy. Ale když si někdo užívá života JEN v závislosti na tom, co má a jak se mu daří, je to povrchní. CO když všechno selže - svedeš to na "osud"? Ty určitě ne, když věříš jen sobě, takže budeš taky moci vinit jen sebe.

• milada948
                    milada948, 6.3.16 23:55:06  

Tak když už nebudu věřit sobě,tak komu bych měla věřit víc? :4: :4:

• osoba
                    osoba, 7.3.16 07:22:29  

Sama sobě věřit nemůžeš, to je zrádné. Tvé pocity a názory, co je "nejlepší", tě naopak spolehlivě doprovodí do těch problémů, z nichž pak obviňuješ "vesmír". Důvěřuj Tomu, kdo tě bezmezně a bezpodmínečně MILUJE.

• milada948
                    milada948, 7.3.16 08:49:56  

No to já nevím,rodina určitě :5:

• osoba
                osoba, 7.3.16 11:24:09  

Nikdo z nejbližších tě nemiluje TAK bezmezně a bezpodmínečně. nejsou o nic "dokonalejší" než ty, takže ani jim nemůžeš TAK důvěřovat. Od jakéhokoli člověka vč. sebe nebo nejbližších hrozí možnost zklamání.

• milada948
                  milada948, 7.3.16 11:26:34  

Tak co mám dělat jít skočit pod vlak,když bych nemohla věřít těm nemilejším co mám?

• osoba
                    osoba, 7.3.16 11:54:03  

Pod vlak rozhodně neskákej, to je zase jen vlastní "řešení" a jak vidíš, ani sobě nemůžeš věřit (jak "dobré" můžeš mít nápady). Ale poznej Někoho, kdo tě skutečně bezmezně a bezpodmínečně miluje, kdo tě nemůže zklamat - tedy tvoje vlastní představy, o tom, co a jak by mělo, možná jo, ale v zájmu o to skutečně nejlepší pro tebe NE. Už spoustě lidí zachránil a proměnil život.

• osoba
            osoba, 4.3.16 23:02:53  

V tom ti nemůžu vyhovět. Je to jako nechat někoho, ať klidně skáče po hlavě do zatopeného lomu v domnění, že je nemožné, aby si způsobil smrtelný úraz. nezáleží na tom, čemu věříš, pokud to, čemu věříš, není pravda. A co je pravda, neovlivníš tím, jestli TY tomu ráčíš věřit, nebo ó nikoli!
            Asi jsi ani nechodila do školy. Tam tě taky nenechali myslet si, co chceš, a vyžadovali znalost "jediné správné odpovědi".

• LinPin
              LinPin, 5.3.16 19:05:38  

Až tu budeš,dej znamení.

• osoba
                osoba, 5.3.16 20:32:09  

Z.34.9

• LinPin
                  LinPin, 5.3.16 20:44:01  

Ráda bych od tebe znala názor-v úterý se stala vážná nehoda autobusu a auta..Můj otec měl tím autobusem jet,ale napadl sníh a on díky odhrabávání spoj nestihl..je to osud?

• osoba
                    osoba, 5.3.16 20:54:57  

Stávají se věci, které by člověk nazval "osudem", ale hrají tam roli různé faktory a OSUD je obvykle definován jako něco neovlivnitelného. Kdysi jsme se o tom bavili s kamošem, že "souhrou okolností se stalo ... " ale něco jako "osud" má člověk relativně připravený z obou zdrojů a sám se podílí na tom, který se naplní. Když tak víc ve zprávách.

• LinPin
                    LinPin, 5.3.16 21:08:33  

Já si myslím,že se NĚCO dá změnit..ale musí člověk chtít vyjít ze svého stínu..zase si ale myslím,že nějakou cestu má člověk v OSUDU napsanou :-)

• osoba
                    osoba, 5.3.16 21:35:02  

Dá se to říct názvem 1 knížky: "Dvě moci zápasí o tvou duši" a každá se snaží využít okolnosti ve tvém životě k naplnění svých záměrů. Lidé se odvrátili od Boha a jdou si vlastní cestičkou v domnělé nezávislosti na Něm a už jen to je směruje do záhuby. Ale ta široká cesta do záhuby je pžehrazovaná příležitostma odbočit zpět na cestu k Bohu.

• LinPin
                    LinPin, 5.3.16 21:54:34  

Odvrátili od Boha proč-zhýralí papežové,skandály,mamon,opulence..

• osoba
                    osoba, 5.3.16 22:00:51  

Bezbožní náboženští vůdci nejsou Božími služebníky, i když SE tak nazývají. Svým Božímu charakteru odporujícím jednáním odpuzují druhé od poznání Boha, protože lidé mají sklon podle nich posuzovat, jaký prý Bůh je. To ale nikoho neomlouvá, protože povědomí o existenci Boha a potřebě Ho znát má každý ve svém srdci. Bůh není takový, jak Ho prezentují "nábožní" lidé, kteří Ho neznají a neposlouchají.

• LinPin
                    LinPin, 5.3.16 22:17:05  

Řekni mi,proč se církev odklonila od učení Božího syna?Proč nepřijmula jeho skromnost.Kde se stala chyba a co na to Bůh.

• 69beran
                    69beran, 6.3.16 07:41:32  

Osobo s tim tvym poslednim prispevkem naprosto souhlasim. Vlastne to same jen nepatrne jinak pisu na diskuzich mnoho let.
                    Co se ale tyka tzv osudu, to naprosto odporuje krestanstvi. Osud je naopak vymyslem bezboznych a povercivych babek.

• pepan.z
                    pepan.z, 6.3.16 08:10:08  

Kdyby jsi se ve škole učil, možžná by jsi věděl že osud není výmyslem pověrčivých babek ale Nekřesdťanských duchovních nauk. Ať již staroslovanských předkřesťanských, hinudistických, buddhistických, starořeckých či i mnoha dalších. :11:

• 69beran
                    69beran, 6.3.16 09:25:37  

No a to jsou povercive,modlosluzebnicke babky :1: Kdybys trochu znal bibli,vedel bys to :15:

• 69beran
                    69beran, 6.3.16 09:27:30  

A taky bys vedel,ze osud neexistuje.

• pepan.z
                    pepan.z, 6.3.16 09:53:05  

Ty jsi křesťan? :8:

• Kamilka
                    Kamilka, 6.3.16 10:35:51  

Bible? A co na to Svatý Korán? :7:

• 69beran
                    69beran, 6.3.16 15:07:13  

Koran? Ta prirucka teroristicke sekty me je vis kde :1:

• LuXa
                    LuXa, 7.3.16 09:54:50  

kdybys měl nějaké ponětí o Koránu tak bys věděl, že psaný text v něm je mnohem méně násilný než v Bibli. problém je v interpretaci.
                    mimochodem, obojí je jenom ne příliš povedená beletrie.

• 69beran
                    69beran, 7.3.16 16:33:10  

Luxo Luxo...otevri oci a sejmi ta sluchatka z usi :7: :8:

• LuXa
                    LuXa, 7.3.16 22:43:19  

četls obojí?

• 69beran
                    69beran, 8.3.16 10:05:26  

Bibli dukladne. O koranu vim to nejpodstatnejsi-je to protipol bible a nabada ke zniceni vsech kdo netahnou s islamem. Islam je nebezpecna sekta. Vic netreba dodavat.

• milada948
              milada948, 6.3.16 11:04:42  

Ale budeš muset,nic jiného už ti nezůstane. :5: