Dogmatická víra

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
sirStanley (2016-10-28 09:57:55)kontrhel (2016-10-28 07:15:36)Ondi (2016-10-27 21:53:09)Hosamen (2016-10-27 20:28:13)slavidan (2016-10-23 18:27:58)chenrezig777 (2016-09-16 02:48:44)
Dogmatická víra
Založeno: 22. 2. 2016 | Příspěvků: 159 | Členů: 6
Správci: Hosamen (hlavní), sirStanley

Náboženství má za sebou stejný vývoj, zakladatel kterého jiní znalí, vedoucí požadující dodržování myšlenek zakladatele, pronásledování označených za odlišně věřící, obvinění z neprokazatelných činů.V této době se stává ze společné myšlenky dogma, které pokud člověk neuznává je špatný.
Na základě náboženství nové směry vznikají, skupiny se hlásí k náboženství fašismus a nacismus, nebo požadují společnost bez náboženství bolševismus a antiteismus.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!


 • kontrhel
  kontrhel, 27.10.16 12:19:27  
   

  Nová studie tvrdí, že mimozemské civilizace mohly existovat před velkým třeskem.

  http://extrastory.cz/nova-studie-tvrdi-ze-mimozemske-civilizace-mohly-existovat-pred-velkym-treskem.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Základní dogma vědy nejspíše je, uvěřit kdejaké pitomosti, ale hlavně tou pitomosti nahradit víru v první příčinu, tedy v Boha. Co na tom, že tahle snaha je trapně směšná.

  • Ondi
   Ondi, 27.10.16 13:52:04  
    

   :2: Nerozčiluj se uměle. :2:

   Vědeckou teorii můžeš přijmout, nebo odmítnout, kritizovat, napadnout a nebo potvrdit.

   Věření je přenecháno věřícím (vědcům). :1:

 • sirStanley
  sirStanley, 8.10.16 11:00:44  
   

  na jednom foru jsem se jsem si konečně přečetl to jsem věděl už dávno ,touha po moci,vládnutí a prosazování vlastních zájmů a norem

  m.argo, 7.10.16 00:08:40

  Cožpak můžete diktovat Boží zákony nevěřícím? :7:

  visitor77, 7.10.16 00:10:16

  iste, ak máme dostatočné množtvo hlasov, vieme ovplyvňovať aj zákony - dobré (morálne) presadzovať, zle potierať:-)

  ......
  chlapeček zapomněl dodat že to co je dobré a zlé určitě rozhoduje římskokatolická sběř ...teda církev

  • Hosamen
   Hosamen, 14.10.16 10:00:09  
    

   S odkazem na zavedené case-law Evropského soudu pro lidská práva upozorňuje Parlamentní shromáždění Rady Evropy státy, že satira – včetně satiry neuctivé – a informace, které jsou útočící, šokující nebo zneklidňující, včetně kritiky náboženství, jsou chráněny jako součást svobody projevu článkem 10 Evropské úmluvy o lidských právech. Evropa by neměla vycházet vstříc vzrůstající citlivosti určitých náboženských skupin. Demokracie má právo a povinnost bránit se.
   „V této souvislost Shromáždění upozorňuje na Rezoluci 1510 z roku 2006, kde stojí, že svoboda projevu, jak je chráněna článkem 10 Evropské úmluvy o lidských právech, by neměla být dále omezována proto, aby se vyšlo vstříc narůstající citlivosti jistých náboženských skupin,“ cituje Parlamentní shromáždění Rady Evropy dnes už osm let platnou rezoluci.
   http://www.echr.coe.int/Documents/Convention_CES.pdf

   • sirStanley
    sirStanley, 15.10.16 13:07:15  
     

    tak jistě , plácat si svobodně může jak chce ,ovšem ty tendence pánbíčkářů ovlivnovat dění ve státě a veřejný život jsou zjevné
    je potřeba být ve střehu ,myslím že chut vládnout a typická bohomilská touha po mamonu je příliš velká na to aby jim stačilo jen mlet pantem

 • Hosamen
  Hosamen, 1.10.16 14:26:01  
   

  Pro mne je zajímavé, jak určití lidé napadají věřící, protože mají úspěch ve vědě.
  Kdo zná něco odporující víře je ateista, problém je, že třeba Sisyfos je podle toho spolek ateistů, lékaři odmítající léky, stanovenou léčbu a očkování jsou věřící.

  • sirStanley
   sirStanley, 15.10.16 13:37:11  
    

   činnost sysifofců je podle mého záslužná . proti bludům a lidské hlouposti je třeba bojovat neustále ,naivnoučkých všemuvěřitelů ,říkejme jim třeba věřící :1: ,ochotni věřit že když se budou dívat do Slunce že jim to zlepší zrak atp. je ještě pořád dost

   jinak nevím o žádném napadání ,leda tak se ohrazují laureáti bludných balvanů ale to je normální

  • Ondi
   Ondi, 15.10.16 14:41:37  
    

   Když se použije výraz "věřící", tak by nebylo na škodu uvést v co dotyčná osoba věří. Věřit se dá, jak známo, v ledacos, třeba i v neškodnost alkoholu, nebo marihuany. Jiný věří třeba ve spolehlivou adhezi svých pneumatik a ve své zázračné řidičské umění.

   • sirStanley
    sirStanley, 17.10.16 11:57:12  
     

    jo,přijde mi hosamenův příspěvek dosti nesrozumitelný

   • Hosamen
    Hosamen, 27.10.16 20:25:19  
     

    Tak to řeknu jinak. Chodím YouTube, netajím se tím, že jsem ateista a narazil jsem na záznam, kde je Grygar, kerému vadí Komenský, protože není katolík, který tvrdí, že ateisté věří v neexistenci Boha.
    Na to jsem odpověděl, že pokud nepotřebuju neprokazatelného boha, nemám důvod si lámat hlavu neexistencí neprokazatelného boha, jakéhokoliv.
    Začal na mne útočit věřící, který prokazuje názory ateistů knihou, kde je komunistická ideologie.
    Na to jsem mu odpověděl, že pokud potřebuju jen prokazatelné, tak mne žádná ideologie nezajímá bez ohledu na to, jestli je to náboženství, fašismus nebo komunismus. Pokud bolševici přišli k moci v době, kdy měli 90% věřících, k tomu měli tajnou službu a úředníky od předešlého režimu, moc ateistů neměli.
    Dostal jsem odpověď, že ještě nezažil ateistu, aby se s ním nehádal.

   • Hosamen
    Hosamen, 27.10.16 20:28:11  
     

    Teď mi řekni, hádal jsem se já, nebo on se snažil vyvolat hádku se mnou?

    • Ondi
     Ondi, 27.10.16 21:53:08  
      

     Mně nejde vlastně o nic jiného, než o používání výrazu "věřící" na označení lidí věřících v konkrétní pohádku. Lidé mohou věřít v cokoliv a tím je lze označit za věřící.
     Milují-li boha, jsou bohomilové. Na druhou stranu jsou věřící v jednu pohádku označováni věřícími v jinou pohádku za nevěřící a vice versa.
     Zkrátka věřící jsou někdy věřící, jindy méně věřící, či věřící jen trošku a nebo jen v něco. A to samé platí i pro nevěřící, kteří mohou nevěřit různým tvrzením. Pro pana Grygara je Komenský nevěřícím. Pro Komenského by byl asi Grygar nevěřícím. Ale v co nevěřícím? Věřil Komenský ve tvrzení církve o Zemi coby středu Vesmíru? Byl Komenský kreacionista, nebo už tušil cosi o přirozené evoluci a původu druhů a nebo by Darwinovi nevěřil. Grygar věří, že se církev dopouštěla jeden a půl tisíciletí víry v geocentrismus a jpochybnosti trestala upalováním po vydatném mučení - ve jménu milosrdného boha.

     Zkrátka - lidé jsou individua, ale snaří se o sdružení pod korouhví podobně smýšlejících, páč členství v nějaké skupině slibuje zdánlivou bezpečnost. Přít se s někým o jeho ideologii je pošetilý počin. Na druhou stranu není dobré přejít kdejakou hloupost mlčením.

 • Hosamen
  Hosamen, 8.9.16 09:09:05  
   

  Úvod ke kritice Hegelovy filosofie práva
  https://www.marxists.org/cestina/marx-engels/1843/121843.htm
  Shrňme, k čemu jsme dospěli.

  Jediné prakticky možné osvobození Německa je osvobození s posic té theorie, která prohlašuje člověka za nejvyšší podstatu člověka. Německo se může emancipovat od středověku jen tak, že se zároveň emancipuje od všeho částečného překonání středověku. Německo nemůže svrhnout žádný druh poroby, nesvrhne-li porobu všeho druhu. Důkladné Německo nemůže dělat revoluci jinak než důkladně. Emancipace Němce je emancipace člověka. Hlavou této emancipace je filosofie, srdcem je proletariát. Filosofie se nemůže uskutečnit bez zrušení proletariátu, proletariát se nemůže zrušit bez uskutečnění filosofie.

  Není možné mít v Německu společnost která by souhlasila s Hegelem, dokud nad zákony stojí KC, není určitě výzva ke světovému ateismu, i když to později komunisté jednou větou odtud dokazovali.

  Je to možné říci také takto. Pokud mají dělníci německými zákony určeno nejvíce povinností a zákazů, uznávají se pravomoci církve, které v zákonech nejsou, musí si dělníci vynutit rovnocenné podmínky s církví v zákonných podmínkách a nesmí být uznáváno, co v zákonech není.

 • Hosamen
  Hosamen, 23.8.16 10:10:34  
   

  Bergamp, 22.8.16 22:05:20

  Kdo jsme
  Neexistují žádné skutečné záznamy o dávném člověku o jeho psaní, zemědělství a jiných činnostech , které by pocházely z doby před rokem 4026 př. n. l. kdy byl stvořen Adam. Písmo popisuje dějiny člověka od stvoření první lidské dvojice, a proto nemohlo existovat nic takového jako prehistorický člověk. Fosilní záznamy v zemi neposkytují žádný spojovací článek mezi člověkem a zvířetem. V nejstarších lidských záznamech, ať v psaných dokumentech, či na jeskynních malbách, sochách nebo čemkoli jiném, není ani zmínky o nějakých pololidech. Písmo jasně tvrdí opak že člověk byl původně Božím synem a že degeneroval.
  Kam jdeme
  Při hledání odpovědí bude moudré obrátit se k tomu nejlepšímu zdroji. Bible na tento Zdroj poukazuje, když říká: Bůh nás udělal, a ne my sami.
  Smysl živita,,,toje moc obsáhlé téma.
  ***
  Pokud víš, kdy byl stvořen Adam, předlož fotografie, míry, váhy.

  • kontrhel
   kontrhel, 14.9.16 17:10:58  
    

   Pokud víš, kdy byl stvořen Adam, předlož fotografie, míry, váhy.

   Také umím argumentovat jako pitomec. Pokud víš o mezičlánku ve vývoji jednoho druhu v jiný druh, například předchůdce člověka, předlož DNA.

   • Ondi
    Ondi, 14.9.16 19:05:56  
     

    Lepší by byl nepřetržitý filmový záznam z posledních 5 set milionů let. A to aspoň z tisícovky kamer.
    Tam by jsme viděli i trilobity, pozděj dinosaury, pardon, nejprv by jsme viděli, jak pámbíček hňácá Adama z bláta a vdechuje mu život, aby následně Adamovi vyňal žebro a dohňácal z něj Adamovi Evu.

    Dokud paleontologové žádné filmové záznamy neobjeví, tak budem věřit nějakým pohádkám.

    • kontrhel
     kontrhel, 14.9.16 19:32:38  
      

     Ano. Třeba pohádce o tom, jak sis běžel domu pro motyku, aby ses mohl vykopat, když ses zabořil po krk do země. Nebo o tom, jak všechno vzniklo samo od sebe a bez příčiny, protože takhle se přece všechno odjakživa děje a věda to v plném rozsahu potvrzuje.

     • sirStanley
      sirStanley, 14.9.16 19:46:18  
       

      argumentuješ jako pitomec ,ano

      inu,věřící :1:

      • kontrhel
       kontrhel, 14.9.16 19:59:05  
        

       Jistě, souhlasím. Zato tvé reakce je demonstraci inteligence. To se hned pozná.

       • sirStanley
        sirStanley, 14.9.16 20:10:42  
         

        tvůj příspěvek výše je myslíš něco co by se mělo vytesat do kamene ? nebo co si čekal?

        • kontrhel
         kontrhel, 15.9.16 10:23:37  
          

         Proč myslíš, že bych měl něco čekat? Vždyť vše co je, je od ničeho k ničemu. Tak jaképak čekání něčeho? Takovou otázku bych čekal možná od "panbičkáře" , ale od inteligentního, racionálního člověka je pro mne šokujícím překvapením.

         • sirStanley
          sirStanley, 17.9.16 17:25:08  
           

          je zajímavé jak moc bohomilů má problém s vědou a poznáním

          ale co vlastně čekat od (možná) dospělého člověka který je schopen se vážně bavit o očistci a podobných 3,14čovinách :1:

         • kontrhel
          kontrhel, 17.9.16 17:30:15  
           

          Problém není ani tak s vědou a s poznáním, jako s tím, když narazíš na vola. Ale toho se ty bát nemusíš. To by byla moc veliká náhoda.

         • sirStanley
          sirStanley, 17.9.16 18:06:05  
           

          každý máme něco . ty komplexy,já pravdu

          tím okecáváním kolem na to nic nezměníš

          radši povyprávěj něco ze své propracované karkulkologie zvané tvá víra v Boha nebo jaké to bude po smrti atpod.
          vždyt srandy není nikdy dost :15:

         • kontrhel
          kontrhel, 17.9.16 18:42:59  
           

          Tvrdíš, že máš pravdu, ale nevíš co to pravda je, dokonce vlastně zastáváš názor, že pravda není. Kdo by takto zmateného člověka mohl brát vážně? Já určitě ne.

         • sirStanley
          sirStanley, 17.9.16 19:01:32  
           

          na posuzování druhých se vykašli ,když čtu tvoje "dedukce" tak je evidentní že na to nemáš

          co ta zábava v podobě tvojí víry v Boha,bude něco? :15:

         • kontrhel
          kontrhel, 18.9.16 08:22:50  
           

          Už to, že jsi schopen mé dedukce přečíst je víc, než jsem od tebe čekal. Vydrž v započatém úsilí, já ti fandím.

         • sirStanley
          sirStanley, 18.9.16 09:27:09  
           

          Moc si fandíš . Od tvých příspěvků hledám spíše pobavení než cokoliv nad čím by se mělo přemýšlet

          To je ostatně společný znak většiny bohomilců :15:

     • Ondi
      Ondi, 15.9.16 00:13:15  
       

      Když si položíš otázku, "odkud se vzaly na Zemi rostliny, hmyz a zvířata", tak máš tři možné odpovědi.

      Ta první odpověď je produktem lidské fantazie lovců mamutů, pochopitelně dále kultivovaná a šperkovaná.

      Ta druhá je také produktem lidské fantazie, ale lidí moderních z minulého století.

      No a ta třetí je produktem usilovné a vědecké práce moderních lidí žijících v posledních dvou, až dvou a půl století.

      Většina Pozemšťanů je navýsost spokojena s prostou a přehlednou první odpovědí. Celá genesis platná pro monoteisty zabere jen jeden odstaveček v pohádkové knížce zvaná bible. Pochopitelně jsou další varianty tvoření, každá kultura měla nějakou verzi.

      Kdyby se hlasovalo o tom, která z odpovědí by měla být pro všechny lidi platná a závazná a zbylé aby byly zakázány, tak je jasné jak by to dopadlo. A aby se propůjčilo té "správné" odpovědi víc moci a slávy, tak by mělo být zmínění zakázaných odpovědí trestané upálením na hranici. Jako argumentace se dá použít, že ta první odpověď je tu nejdéle a že v ni věří drtivá většina Pozemšťanů, takže jaképak a copak.

      Počítám, že by stačilo pár let, palivového dřeva je dost, a o abiogenézi by se mluvilo jen šeptem a jen s nejdůvěrnějšími spiklenci.

      Ostatně by se dal opětovně nařídit i geocentrizmus a Země-placka. A nad plackou by se klenula nebeská báň.

      • kontrhel
       kontrhel, 15.9.16 10:25:28  
        

       Nelze zpochybnit, že ty máš jasno naprosto ve všem. Blahopřeji ti.

      • Hosamen
       Hosamen, 16.9.16 08:51:28  
        

       Pokud byla Země zaplavená 40 dní potopy, nemohou existovat rostliny, nemůže být volný kyslík.

       • kontrhel
        kontrhel, 16.9.16 09:23:22  
         

        Pokud před vznikem světa nebylo nic nemůže teď svět být. Tohle je stejná argumentace jako ta tvoje. Já mám Boha, který ten kyslík umožní, ta máš prd.

       • Ondi
        Ondi, 16.9.16 14:25:02  
         

        Země byla dle biblické pohádky zaplavená skoro rok, 40 dní pršelo, jen selilo. Neo se svým zvěřincem přistáli po skoro roční plavbě, v té arše to muselo smrdět (v němčině je název části těla ve kterém ústí konečník podezřelý, vyslov arš).

        Detaily pohádky:

        Roku -2204, 17.dne jednoho podzimního měsíce začalo lejt, to už měl 600.-set letý Noe loď postavenou a vybranou zvěř umístěnou v kotcích na palubě. Chybou v mašinerii administrativy došlo k zapomenutí na chudinky dinosaury ... a nebo to byl zlý úmysl? Kdo ví?

        Lilo po 40 dní a nocí, deštníky rozprodány, vyvažovány zlatem. Voda stoupala a stoupala ... až 150. dne dostoupala a jala se opadávat. Po 335 dnech pobytu v, a na lodi se všecko vylodilo a archa byla ponechána na Araratu k extrémě rychlému zkamenění (i tady pomoh pámbíček se zkameňováním), aby mohla být biblofily objevena a oslavována.
        Hallelujláá :1:

        • kontrhel
         kontrhel, 16.9.16 14:34:33  
          

         Je to skutečně mizerný scénář. Na druhou stranu, zřejmě je to vrchol možnosti autora. Co s tím jako mám dělat? Doučovat tvůrce?

         • Ondi
          Ondi, 16.9.16 14:45:05  
           

          Ptáš se mne, co s tím máš dělat? Já se ptám tebe - a co ti na to mám odvětit?

          Pochopitelně lze každou pohádku modifikovat a modernizovat. Mohli by jsme nechat Noea tu archu svařovat z ocelových plátů a nebo z nějakého nebeského na Zemi neznámého materiálu. Nerezavícího, pevnějšího oceli. Nebo udělat archu létající, vznášející se nad vodami, podobnou lodi Pána světa od Julese Vernea.

          I ten problém se sháněním zvířat po celém světě a jejich ročním ustájením, krmením a napájením se dá snadno obejít, když necháme Noea jen každému zvířeti odebrat DNA a po přistání, s pomocí boží, z té DNA zvířata rekonstruovat.

          Možností je spousta.

         • kontrhel
          kontrhel, 16.9.16 14:57:38  
           

          Já si myslím, že problém nebude v díle ale v publiku. Publikum, nedozrálo. Nedokáže ani rozpoznat a zařadit dílo. Je tedy jaksi samozřejmé, že nedovede pochopit obsah. Na nápravu jsem v tomhle případě opravdu krátký. Nevím si s tím rady.

         • Ondi
          Ondi, 16.9.16 15:57:18  
           

          Děti chápou pohádkové děje a pohádkové osoby. Neshledávají nic divného na tom, když sťatému přiloží hlavu zpět na krk, pokropí svěcenou vodou a tento vyskočí radostí a svižnější víc než kdy jindy.

          Dospělí ví, proč vyprávět dětem pohádky. Někteří udělají chybu akorát v tom, že dětem zamlčí, že se jedná o pohádky a tihle je pak považují celý svůj život za skutečné události a jsou naštvaní, když jim někdo řekne, že jsou to jen a jen pohádky.

         • kontrhel
          kontrhel, 16.9.16 16:09:42  
           

          Ano, ano. Mnoho dospělých naštve, když jim někdo řekne, že z ničeho se stane něco leda pomoci Aladinové lampy nebo pomoci "vědeckých" zaklínadel. Spousta dospělých lidí věří, ale neříkají tomu víra, to chraň Bůh, že prvotní hybatel, prvotní příčina ne jen že nemusí být inteligentní, ale může být dokonce neživá. A tak podle moderních pohádek, vznikl inteligentní život díky neinteligentní energii a hmotě. No jo, no. Fantazie nezná meze, zvláště když se jedná o fantazii dobře placených pohádkářů.

         • Ondi
          Ondi, 16.9.16 16:24:10  
           

          Podle starých pohádek vznikl hybatel z ničeho, prostě tu najednou byl. Začal ze svých kapes tahat vesmírná tělesa, jako i Zemi, Jupiter, Sluce a dalších 10 na dvacátou vesmírných těles. Z prachu uplácal buňky, plísně, trávu ... a člověka a fouknutím mu uspořádal v mozku neurony a oživil ho.

          Pohádek je spousta, jedna je o hybateli, kterého udělal hybatel, kterého udělal hybatel, kterého udělal hybatel, kterého udělal hybatel, kterého udělal hybatel, ......

         • kontrhel
          kontrhel, 16.9.16 16:54:36  
           

          Tak tu já neznám. Ale když říkáš že taková je také, tak asi víš o čem píšeš, že?

         • Ondi
          Ondi, 16.9.16 17:15:34  
           

          Tu o všemocném prvotním hybateli jsi přines ty.

         • kontrhel
          kontrhel, 16.9.16 17:32:29  
           

          Ona to není tak úplně pohádka, ale hlavně, to o jakémsi cyklickém tvoření prvotního hybatele neznám. Chováš se jako kukačka, která snáší vejce do cizích hnízd.

         • Ondi
          Ondi, 16.9.16 23:29:24  
           

          Když sis mne už otaxoval, tak víš, že lidi, kteří ví, jak to bylo před začátkem existence Vesmíru a kteří ignorují práci iteligentních a pilných Pozemšťanů posledních staletí, jsou mi k smíchu.
          Pobožnost je dcera pověrčivosti a vnučka neivity a hlouposti. S tím se už nic nenadělá. :1:
          Howgh.

         • paravan
          paravan, 16.9.16 23:59:47  
           

          Ondi, to jsou předsudky.

  • sirStanley
   sirStanley, 17.9.16 21:06:22  
    

   Písmo popisuje dějiny člověka od stvoření první lidské dvojice, a proto nemohlo existovat nic takového jako prehistorický člověk.

   :1: :1:

   pozoruhodná pánbíčkářská logika ,píše se to v Bibli tak to musí být pravda :15:

   • Ondi
    Ondi, 17.9.16 22:45:15  
     

    V bibli se psalo (už to vyškrtli), že se vše točí kolem Země.

    Když Galileo objevil 1610 svým dalekohledem měsíce Jupitera (obíhající kolem Jupitera :1: ), tak mu to jeho, sice učení, ale bohužel pobožní přátelé nevěřili a odmítli se kouknout dalekohledem a přesvědčit se na vlastní oči, s výmluvou, že se jedná o šalbu v té rouře schovaného čerta.

    A tak tu máme na Zemi spoustu v bibli kovaných soudruhů, kteří věe popírají, co bylo zjištěno po napsání té pohádkové knížky. Podle jejich představ je svět neměnný od svého počátku, který nastal před šesti tisíci lety. Haleluhjááá. :1: Když se do toho dají, tak v bibli objeví i údaje, jak pámbíček tvořil z hlíny první tranzistor. Nesměj se, čip tranzistoru je z křemíku a ten byl pámbíčkem udělán první den tvoření. :1:

    Svět zase začíná nábožensky bláznit. V TV zprávách byl snímek odhalování památní desky obětí vlakového neštěstí (tuším 1970) na vysokém viaduktu. Pietní záležitost, nebýt poskakujícího faráře se svěcenou vodou v igelitce snažícího se docáknout kropenkou až k deset metrů vysoko položeným kolejím. Co maj ti lidé v hlavách ???

    • Pavla.119
     Pavla.119, 18.9.16 07:51:17  
      

     Tohle je zajímavá informace.
     Ondi: "V bibli se psalo (už to vyškrtli), že se vše točí kolem Země."
     -------------------

     Kdo, co, kdy, kde a jak z Bible vyškrtl?

     Mám přístup k Bibli vydané v roce 1613.

     Tak bych si to ráda porovnala.

     Předem děkuji za bližší informace.

     • Ondi
      Ondi, 18.9.16 15:58:05  
       

      Mikuláš Koperník nechal vydat roku 1543, jako první vážně braný křesťan poznatek, že ne Země tvoří střed Vesmíru, ale že Země obíhá kolem Slunce, jako jej obíhají i ostatní planety. A i ještě mnohem pozděj nikdo z křesťanských ideologů nezpochybňoval ptolemájovský geocentrizmus. Giordano Bruno byl upálen roku 1600 na výstrahu všem, kdo by si troufli zpochybnit vševědoucnost církevních pánů. Jak Koperník, tak Bruno a spousta jiných před nimi měli své pochybnosti o církevním učení, jako i náš mistr Hus, že jo, a mnozí byli pro jistotu upalováni.

      Bible, pohádková knížka křesťanů, byla odjakživa doplňována a modifikována, Ptolemájus jako kovaný křesťan získával své znalosti nejen cucáním ze svých prstů, plagiátováním starých mistrů, ale také studiemi biblických pohádek, aby pak všemu křesťanstvu nařídil věřit, že Země je středem Vesmíru.
      Že se toto smělé tvrzení v biblích už nenachází, je důkazem, že i křesťanští ideologové nejsou úplně padlí na hlavu a uznávají, i když neradi a s hrůzou, vědecké poznatky. Prý už uznali i horotvornou činnost pohyby zemských desek. A když Gagarin uved, že neviděl na orbitu nebe, tak museli nebe honem přemístit jinam. Jdou s dobou, sice s několika stoletým zpožděním, ale směr je snad správný, i dyž to momentálně vypadá, že na dva kroky vpřed, udělelají tři kroky vzad.

      Nuže k důkazu. Nemám ho. Nemám autorizované vydání bible, ve které by se nacházela věta "Země je středem Vesmíru", předpokládám ale, že tomu tak křesťané a jim podobní, dost dlouho věřili a že jejich víra pocházela z pohádkové knížky zvané bible. Že v té bibli se tedy nacházelo něco, co vyvolávalo v křesťanech víru, že Země je středem Vesmíru. A nepochybuj, že spousta křesťanů si svou víru dodnes nedá vzít. :2:

      • Pavla.119
       Pavla.119, 18.9.16 21:52:44  
        

       Aha.

       Takže tu informaci máš vycucanou z prstu.
       Prostě si to myslíš tak to musí být pravda.
       Jako vždy.

       Ale díky že jsi to přiznal.

       Přeji hezký večer.

       • Ondi
        Ondi, 19.9.16 16:38:43  
         

        I tobě hezký večer. :2:

      • Hosamen
       Hosamen, 21.9.16 08:51:17  
        

       Mikuláš Koperník vydal astronomické tabulky tabulky, jedno vydání je na univerzitě v Pise. Nikdo se nestaral o obsah, čísla byla správná.
       Teprve nedávno museli uznaz jazykovědci, že písmena označující písmena jsou arabská a a znaky doplněné vedle jsou evropské (egyptské) znaky pro planety.
       Koperníkovy tabulky sestavil Arab a Koperník je opatřil znaky.
       Otázka není kdo to z Bible vyškrtl ale kdo to tam napsal v době, kdy se vědělo, že to není pravda, Řekové to věděli.

    • kontrhel
     kontrhel, 18.9.16 11:17:34  
      

     Tak ty tvrdíš, že někdo z bible vyškrtl cosi o tom, že se všechno točí kolem Země? Jistě ti nebude dělat potíže tohle své tvrzení podložit důkazem. Jinak by to vypadalo, že lžeš. No a kdyby se opravdu ukázalo, že jši jen jakýsi hloupý žvanil, tak jak by někdo mohl věřit jiným tvým výrokům. Takže bych prosil ten důkaz. Možná chápeš, že jeho předložení je v první řadě ve tvém zájmu. Děkuji.

     • Ondi
      Ondi, 18.9.16 16:26:42  
       

      :1: Naštěstí netvrdíš, že bible líčí pravdivě skutečné události, jinak by jsi platil za lháře, když by jsi nepodal důkazy. :1:

      • kontrhel
       kontrhel, 18.9.16 16:32:34  
        

       Takže svou lež přiznáváš?

       • Ondi
        Ondi, 18.9.16 17:23:11  
         

        Se svojí argunetací jseš směšný. :1:
        Nemíním s tebou v těchto nesmyslech pokračovat.

        :1: Nevím kolik je ti let, ale v pubertě jsme se bavili hláškami typu "a blbec řekl ..."

        • kontrhel
         kontrhel, 18.9.16 17:57:01  
          

         Nedivím se ti, že nechceš pokračovat. Dokonce ti rozumím.

         • Ondi
          Ondi, 18.9.16 19:42:10  
           

          O tom bych si dovolil zapochybovat.
          Ty se nacházíš v roli zloděje křičícího "chyťte zloděje". :1:

          Pochopitelně bych autory a vypravěče pohádek nikdy neoznačoval za lháře a tak logicky neoznačuji za lháře pobožné lidi, nebo komunisty vyprávějící o zázračné síle jejich víry a o zářné budoucnosti. Ti první o posmrtném blahu, ti druzí o předsmrtném blahu. Považuji tyto lidi za oběti propagandy dané ideologie a indoktrinace. A také chápu že se sice snaží přeskočit svůj stín, což je ovšem z přirozenýc důvodů nemožné. Tak dnešní pobožní už odhodili představu o placaté Zemi co by základny pro nebeskou báň a modernizovali se. Dokonce někteří si vypracovali představu, že pámbíček necourá po Zemi, ale že je někde v x-dimenzích.

          Upřímně řečeno, přeji všem pobožným jejich supermana Ježíše a otce s velkým O, jako i všem dětem dudlíka. Ovšem pro kojence je dudlík jen temporérní náhradou za existující prs matky, kdežto pobožní dudlají skutečné šidítko.

          Opravdu drahý spoludiskutující, pobavil jsi mne, díky.

         • kontrhel
          kontrhel, 18.9.16 20:21:56  
           

          Pravidla jsou daná, ani já ani ty nejsme jejich autory, ale to neznamená, že bychom se jimi neměli řídit. Nemohu tě k tomu donutit a kdybych mohl, stejně bych to neudělal. Je to přece opravdu pouze tvá věc, jakým člověkem chceš být. Pravidla, která zmiňuji říkají, že když někdo něco tvrdí, měl by být své tvrzení ochoten a tedy i schopen doložit. Nelze zpochybnit, že jsi napsal tenhle výrok; "V bibli se psalo (už to vyškrtli), že se vše točí kolem Země." Já tě tedy, jako seriozního diskutéra vyzývám, abys doložil kde se v bibli psalo to co uvádíš a kdo a kdy to z bible vyškrtl nebo nechal vyškrtnout. Pokud jsi se ve svém soudu spletl, stačí napsat, s něčím jsem to spletl, beru zpět. Když neuděláš nic z toho, co vidím já jako řešení, bude to skutečně tvé rozhodnutí.

         • Ondi
          Ondi, 19.9.16 04:00:21  
           

          Koukám, že jsem se pustil na tenký led, když jsem měl za to, že křesťané věřili, že Země byl střed Vesmíru. Že kolem Země obíhá nejen Slunce a planety, ale také hvězdy na obloze. Netvrdil jsem, že jsem odborník na pohádkovou bibli, její veškerých verzí, nebo na kanonizaci a vyhazování různých pohádek ze sbírky.

          V bibli pokud vím se také nepíše přímo, že první den stvoření připadá na datum -4004-10-23. Přesto si křesťanští ideologové datum stvoření počítali podle bible a například James Ussher dospěl k onomu -4004-10-23. Byli pochopitelně jiní biblofilové a ti dospěli k odlišnému datování.

          Podobné je to se Zemí. Pokud vím, tak se v bibli nezmiňuje, že Země je planeta ve tvaru lehce hrbolatého elipsouidu obíhající ve vzálenosti zhruba 150 milionů km naši mateřskou hvězdu důvěrné nazývané Sluncem. Přesto obránci křesťanství pronásledovali lidi, ktěří by si troufli se s těmito fakty vytasit.

          V bibli nestojí nic o tvaru, hmotnosti, složení Země a sluneční soustavy. Jde o interpretace bible a o praktikované dogma.

          Takže se přiznávám, že jsem žádné škrtání v bibli neviděl a použil jsem je v rámci pokusu o osvětu. Jestli tedy věří křesťané dále v Zemi-placku s puklicí nebe nad ní, odělující vody pod a nad je mi srdečně jedno. A dycinky bylo. :2:

          Pohádky mám jinak rád.

         • kontrhel
          kontrhel, 19.9.16 12:14:21  
           

          Ondi: Koukám, že jsem se pustil na tenký led, když jsem měl za to, že křesťané věřili, že Země byl střed Vesmíru.

          kontrhel: A ona už Země není středem Vesmíru? Můžeš to nějak dokázat?

          To, že James Ussher cosi počítal a dospěl k nějakému závěru, svědčí o tom, že tento závěr byl oficiálním stanoviskem církve? Proč? Protože to byl duchovní? Takže, když u nějakého Čech bude diagnostikovaná debilita, je takto označitelný celý národ? No, tak je to určité zjednodušení problému. Otázkou je, zda při myšlení lze zjednodušení pokládat za výhodu.

          Rozumím tvému rozhořčení nad tím, že obránci křesťanství pronásledovali lidi, kteří…
          Pocitu téhle křivdy se nejsnáze zbavíš tím, že si nastuduješ, jak to tenkrát opravdu bylo. Chce to nezávislý zdroj, který já pro tebe zcela pochopitelně nejsem, takže je to na tobě.

          Že máš rád pohádky, jsi psát nemusel, je to patrné.

         • sirStanley
          sirStanley, 19.9.16 14:16:35  
           

          Ondi - v čem je problém ? to že je Bible v první řadě primitivní sbírkou mýtů,bájí ,pohádek ,odporných pobídek ke klatbám ,vraždám i genocidám a fantaskních představ starověkých neználků ,ví každý normální člověk

          že se to náboženským trolům nebude líbit je také normální . je nutné si uvědomit že tu snažíš vysvětlovat něco někomu kdo se na jiném foru s vážnou tváří baví... o očistci :1:

         • Ondi
          Ondi, 19.9.16 15:04:28  
           

          Zřejmě jsem zabřeh do diskuzního bláta s kreacionistou a bohumilem díky svému vrozenému altruismu. Je to bohužem má přirozenost se snažit o zlepšení světa.

          Máš pravdu, Stanley, že je to marné snažení.

          Variant křesťanských ideologií je spousta a zatuchlý kreacismus je jen jedna z nich. Lidé v zajetí té-které ideologie jsou také různí, od smířlivých a mírumilovných typů po nesmiřitelné a konflikty vyhledávající typy.

         • sirStanley
          sirStanley, 19.9.16 15:09:13  
           

          ohledně kreacionismu dal Richard Dawkins svým kolegům jednu neocenitelnou radu

          "Nebavte se z kreacionisty. Mohlo by to vyvolávat dojem ,že je o čem se bavit" :2: :6:

         • Ondi
          Ondi, 19.9.16 15:29:44  
           

          Je to trefné zjištění a užitečná rada.

         • kontrhel
          kontrhel, 19.9.16 16:06:06  
           

          Takže to sesumírujeme? Dokázat nejste schopni naprosto nic, ale okecat to dovedete stejně bravurně, jako pavlačové drbny. Klidně si dál rochněte ve své blažené nevědomosti, já vám to závidět nehodlám.

         • sirStanley
          sirStanley, 19.9.16 17:15:43  
           

          co že to máme dokazovat ? že v Bibli nejsou pravdivé a seriozní informace? skutečně se musí ještě v 21 století některým jedincům dokazovat že neexistuje mluvící had ,keř ,putující hvězda která vedla k určité budově ,člověk který by zvládl žít tři dny v břiše velryby atpod. ? :15:

         • Ondi
          Ondi, 19.9.16 18:16:17  
           

          Kreacionisté požadují důkazy nepravdivosti biblických pohádek asi jako by někdo požádoval důkazy o dialogu Karkulky a vlka v babiččíně posteli s babičkou ve svém břiše. Jak lze pravdivost takových příhod dokázat? Třebas příslovím "co je psané, to je dané"?. Aspoň tohohle se drží kreacionisté - je to v bibli, muší to bejt pravda. :2: Bible nelže, každé slovo, každé písmeno je ryzí pravda (myslím, že takhle nějak argumentoval žalobce v procesu proti učiteli, který si troufl svým žákům vyprávět pravdu, několikrát zfilmované v "Kdo seje vítr" a hrané na Brodway v "Opičím procesu".)

          Citát Jana Wericha:
          "Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou. Ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to se nevyvraždit."