Bůh je i rodu ženského

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
nikdoinic (2016-11-26 08:12:31)
Bůh je i rodu ženského
Založeno: 20. 2. 2016 | Příspěvků: 151 | Členů: 1
Správci: nikdoinic (hlavní)

Genezis 1/26 Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují..27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• jaspim
    jaspim, 24.11.16 09:31:22  

TŘI-
    1. Janův 5, 7Tři jsou, kteří vydávají svědectví
    1. Janův 5, 8– Duch, voda a krev – a ti tři jsou zajedno.

7 Nebo atři jsou, kteříž svědectví vydávají na nebi: Otec, fSlovo, a Duch Svatý, a ti tři jedno jsou.

aMt 3,16; J 1,33; [Ž 33,6; Mt 28,19; fJ 1,1]

8 A tři jsou, jenž svědectví vydávají na zemi: Duch, a Voda, a Krev, a ti tři jedno jsou.

• nikdoinic
      nikdoinic, 24.11.16 09:41:58  

1.Jan 5
      5 Kdo je ten, kdo přemáhá svět, ne-li ten, kdo věří, že Ježíš je Syn Boží?
      6 Toto je Ten, který přišel skrze vodu a krev, Ježíš Kristus; nejen skrze vodu, ale skrze vodu a krev. A Duch je Ten, který vydává svědectví, protože Duch je pravda.
      7 Neboť jsou tři, kteří vydávají svědectví na nebi: Otec, Slovo a Duch Svatý; a ti tři jsou jedno.
      8 A jsou tři, kteří vydávají svědectví na zemi: Duch a voda a krev; a ti tři jsou zajedno.
      9 Jestliže přijímáme svědectví lidí, Boží svědectví je větší. Neboť toto je Boží svědectví, které vydal o svém Synu.
      10 Kdo věří v Božího Syna, má svědectví sám v sobě. Kdo Bohu nevěří, udělal z něj lháře; neboť neuvěřil tomu svědectví, které Bůh vydal o svém Synu.
      11 A to svědectví je toto: že Bůh nám dal věčný život a ten život je v jeho Synu.
      12 Kdo má Syna, má život, kdo nemá Syna Božího, nemá život..

Jo a tak méme život že.

• nikdoinic
        nikdoinic, 24.11.16 09:46:17  

Jan 17
        17 Posvěť je svou pravdou; tvé slovo je pravda.
        18 Jako jsi poslal na svět mne, tak jsem i já poslal na svět je.
        19 A já posvěcuji sám sebe za ně, aby i oni byli posvěceni pravdou."
        20 "Neprosím však jen za tyto, ale i za ty, kteří ve mne uvěří skrze jejich slovo,
        21 aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli jedno v nás, aby svět uvěřil, že jsi mě poslal.
        22 A já jsem jim dal slávu, kterou jsi dal mně, aby byli jedno, jako my jsme jedno.
        23 Já v nich a ty ve mně, aby byli dokonáni v jedno a aby svět poznal, že ty jsi mě poslal a že jsi je miloval, jako jsi miloval mě.

• nikdoinic
          nikdoinic, 24.11.16 21:28:05  

Suma sumárum, Křesťanství je od toho a tím že Bůh je jeden, ale i mnozí, neb i Kristovo tělo jsou mnozí..mužové a ženy k obrazu dle podobenství Boha.

• nikdoinic
    nikdoinic, 11.11.16 01:18:01  

Bůh už nechce býti jenom naším manželem, ale chce nám vejíti do srdce:
    ..a já abych zůstati měl manželem jejich?
    http://www.bible.is/CZCK13/Jer/31/32

Bůh je i rodu ženského neboď obraz Boha a podobenství Boha je muž a žena:
    Genezis 1/26/27
    http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=0&k=1&v=0

Bůh je i rodu ženského neboď Kristovo tělo jsou mnozí, mužové a ženy k obrazu Boha podle podobenství Boha učiněni, stvořeni.

Bůh se ke své mateřskosti zná:
    Izaiáš 66/5-13
    http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=22&k=66&v=
    Lukáš 13/34
    http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=NBK&b=41&k=13&v=0

To jenom v Bibli není psán i ženský rod, protože se to tak kdysi nepatřilo psáti i ženským rodem, ženy se naučili číst a psát teprve v minulém století..

Bůh je Otec i Matka tak jako otcem a matkou je člověk.
    "Cti otce svého i matku svou" ale i "miluj bližní své tak jako sebe".

A tak ženy nemusí říkat jenom "Bože můj", ale mohou říkat i "Bože má".

• arecuk
    arecuk, 29.6.16 10:48:09  

Tak znovu: Podle tebe tedy, aby muž i žena byli k božímu obrazu, musí být bůh zároveň muž i žena.

Musí tedy (aby opravdu všichni lidé byli k jeho obrazu) být zároveň zrzavý, černovlasý, blonďatý i plešatý? Musí mít zároveň všechny možné barvy očí i kůže? Musí mít všechny typy lidské povahy? Musí být tlustý, hubený i střední postavy?

A pokud ne – proč zrovna u pohlaví to tak být musí?

• nikdoinic
      nikdoinic, 29.6.16 12:05:16  

Nojo muž může být zrzavý, černovlasý, blonďatý i plešatý, může mít zároveň všechny možné barvy očí i kůže, může mít všechny typy lidské povahy, může být tlustý, hubený i střední postavy ale vždy je to člověk muž obrazem a podobenstvím po Bohu.

Žena může být zrzavá, černovlasá, blonďatá i plešatá, může mít zároveň všechny možné barvy očí i kůže, může mít všechny typy lidské povahy, může být tlustá, hubená i střední postavy ale vždy je to člověk žena obrazem a podobenstvím po Bohu.

• arecuk
        arecuk, 29.6.16 15:31:45  

Zrzavý člověk může být muž či žena, ale pořád je to člověk zrzek obrazem po bohu.

• nikdoinic
          nikdoinic, 29.6.16 19:01:17  

Obraz Boha podobenství Boha je tak jako je tomu u člověka muž a žena:
          Genezis 1/26
          Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují..
          27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.

• arecuk
            arecuk, 30.6.16 15:48:49  

Když tak slovíčkaříš, je tam jasně „stvořiL“, tedy ON. Není tam „muže stvořil a ženu stvořila je“.

• nikdoinic
              nikdoinic, 30.6.16 15:56:46  

Bůh a člověk je číslo jednotné pomnožné.

Bůh někoho oslovuje když říká:
              "Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho".

Obraz Boha a podobenství Boha je muž a žena, protože člověka takového ke svému obrazu podle svého podobenství stvořil.

• arecuk
                arecuk, 1.7.16 14:11:00  

Tak jsme se oklikou zase dostali k tomu, že nevíš, co znamená pomnožné podstatné jméno. Končím s házením hrachu na zeď – stejně na to, co píšu, neodpovídáš (přestože reaguješ). Měj se tu jak chceš!

• nikdoinic
                  nikdoinic, 1.7.16 14:31:26  

Člověk je muž a žena a Bůh je také muž a žena.

Člověk je pomnožné slovo neb je mužem a nebo ženou a u Boha je tomu také tak.

Tak je možné že slovo "pomnožné" není přesně to které by se na toto mělo použít ale podtatu problému vystihuje.
                  Tak ja nejsem jazykový vědec ani profesorka češtiny, ve skutečnosti nemám ani maturitu i když prospěšným vysvědčením uzavřené 4 ročníky střední školy jo, ale to snad nemělo by tomuto vadit, kdo chce rozumět, rozumí tomu co tím chci říct, možná se pokusím oslovit nějakého jazykového vědce jestli by s tím nevěděl radu, možná to opravdu špatně nazývám, ale Bůh mužem a ženou je, tak jako je jím i člověk na tom se nic změnit nedá:-), člověk, muž a žena je obraz a podobenství Boha.

• 31.1.Marika
                    31.1.Marika, 9.7.16 07:45:18  

mně to nevadí, rozumím co chceš říct a vysvětlit bych to neuměla taky, i když nějakou tu školu za sebou mám :1:

• 31.1.Marika
      31.1.Marika, 4.7.16 08:26:01  

není dobře si představovat boha jako člověka, k obrazu svému nemusí nutně znamenat to, že se mu podobáme vzhledem, ba ani povahou ne

• nikdoinic
        nikdoinic, 4.7.16 10:25:26  

Ale jo jsme potomci boží rodina:
        Skutkové 17
        23 Když jsem tu totiž procházel a pozoroval, co uctíváte, našel jsem také oltář, na kterém je napsáno: 'Neznámému bohu'. Koho tedy uctíváte nevědomě, toho vám já zvěstuji.
        24 Bůh, který stvořil svět i všechno, co je v něm, ten, který je Pánem nebe i země, nebydlí v chrámech udělaných rukama.
        25 Ani si nedává sloužit lidskýma rukama, jako by něco potřeboval, protože on dává všem život i dech i všechno.
        26 A učinil z jedné krve celý lidský rod, aby přebývali na celém povrchu země; vyměřil jim uložené časy a hranice jejich přebývání,
        27 aby hledali Pána, zda by se ho snad mohli dotknout a nalézt ho, ačkoli není daleko od žádného z nás.
        28 Jím totiž žijeme, hýbeme se a trváme, jak to řekli i někteří z vašich básníků: 'Vždyť jsme jeho potomstvo.'
        29 Když tedy jsme Boží potomstvo, nesmíme se domnívat, že by božská bytost byla podobná zlatu, stříbru nebo kameni, výtvoru lidské zručnosti a důvtipu. (NBK)

Kralický překlad:
        28 Nebo jím živi jsme, a hýbeme se, i trváme, jakož i někteří z vašich poetů pověděli: Že i rodina jeho jsme.
        29 Rodina tedy Boží jsouce,

• nikdoinic
        nikdoinic, 4.7.16 10:28:35  

Naše těla jsou Božím chrámem:

1.Korintským 3
        16 Zdaliž nevíte, že chrám Boží jste, a Duch Boží v vás přebývá?
        17 Jestližeť kdo chrámu Božího poskvrňuje, tohoť zatratí Bůh; nebo chrám Boží svatý jest, jenž jste vy.

1.Korinstkým 6.
        19 Zdaliž nevíte, že tělo vaše jest chrám Ducha svatého, jenž přebývá v vás, kteréhož máte od Boha, a nejste sami svoji?
        20 Nebo koupeni jste za velikou mzdu. Oslavujtež tedy Boha tělem vaším i duchem vaším, kteréžto věci Boží jsou.

• Antony52
        Antony52, 3.8.16 06:11:14  

Někteří mystici, bhaktijogini a další obdobná individua páchají meditaci o jménu bůžka kterého uctívají aby dosáhli něco jako viditelný projev. Z novější doby je známý příklad Ramakrišny který prý dosáhnul že se mu viditelně projevila bohyně Kali.
        http://3.bp.blogspot.com/_MLEqluvMII8/TFoBNwBXSmI/AAAAAAAAAA8/cTo9wAAUAow/s1600/Ramakrishna+Kali+poster.jpg

• Antony52
        Antony52, 3.8.16 06:13:00  

Tedy mnoho představ bohů pochází z vidění starých mystiků kteří doáhli nějaký viditelný projev.

• nikdoinic
        nikdoinic, 16.8.16 17:04:07  

O představách Bůh živých není..

• 31.1.Marika
    31.1.Marika, 10.6.16 05:37:44  

já si nejsem jistá, jestli jsem do diskuze přinesla bezpohlavnost, jen ta personifikace se mi nezdá :5:

• nikdoinic
      nikdoinic, 10.6.16 11:48:45  

Mně se jenom nelíbilo jak mi začal bezpohlavnost otloukat o hlavu kontrhel.
      Tady se to jmenuje "Bůh je i rodu ženského" a ne bezpohlavní Bůh, tedy moje myšlenka to není, neb to by potom neexistoval Bůh otců což je holej nesmysl :15: .

• arecuk
        arecuk, 10.6.16 13:52:23  

A proč by nemohl být bezpohlavní? To jako proto, že lidé jsou pohlavní, takže by pak nebyli k obrazu jeho? A má taky černý i blonďatý i zrzavý i šedivý vlasy? Rovný i kudrnatý? A je vysokej, štíhlej, malej i tlustej? Černej, bílej i šikmookej? Chytrej i blbej? Nemůže přece být ke stejnému obrazu malej tlustej chytrej eskymák i vysokej hubenej a úplně blbej zrzavej Američan. Nebo ne?

• nikdoinic
          nikdoinic, 10.6.16 15:39:22  

Tak když je Otcem a Synem tak to je jednou pro vždy pohlavnost mužská.

Ježíš říká:
          "..Vidíš-li mne vidíš Otce.."(Jan 14/9)

Ale na ženy když se pohlédne tak nevypadají ani jako Otec ani jako Syn, ale jako Matka.

• arecuk
            arecuk, 10.6.16 17:19:50  

Tak v tom případě jsou tedy jen dvě možnosti – vyber si:

1) Stejně jako tvůj biologický otec nemusí být tak trochu ženská, aby mohl být otcem dcery (a neříkáš mu „ta moje táta“), nemusí být rodu ženského ani tvůj „nebeský otec“, přesto můžeš být „k obrazu jeho“ (i když ne zrovna v té jedné věci – ale protože i tak nejsme všichni stejní, jsme k obrazu jeho někdo více a někdo méně, takže o nic nejde).

2) Žena není k obrazu jeho, není to tedy člověk, a stejně jako ostatní zvěř nemá nárok na nějaké spasení.

• nikdoinic
              nikdoinic, 10.6.16 19:23:44  

"k obrazu jeho?"

To právě že se píše:
              " Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho"
              Nikoliv se nepíše "k obrazu jeho".

Genezis 1/27
              "I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je."

Slovo Bůh a slovo člověk je jednotné číslo pomnožné, obě slova Bůh i člověk je muž a žena, to je obraz a podobenství Boha.

• arecuk
                arecuk, 13.6.16 17:48:10  

Prosím tě, podívej se někam, co to je podstatné jméno pomnožné, ať tu nepíšeš voloviny. A taky se podívej, kdy lze a nelze použít „svůj“, a kdy se musí nahradit slovem „jeho“. Argumentuješ tu rozebíráním gramatiky, které ale vůbec nerozumíš.

• nikdoinic
                  nikdoinic, 13.6.16 18:00:56  

Podstatné jméno pomnožné je něco jako dveře.
                  Bůh i člověk je něco jako ty dveře.

• arecuk
                    arecuk, 13.6.16 20:22:31  

Pomnožné podst. jméno má tvar množného čísla. Ty dveře. Ale ty bůh? No těbůh!

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.6.16 05:40:19  

Ježíš to o sobě i říká: Ja jsem dveře, kdo jimi vejde nalezne pastvu.

• arecuk
                    arecuk, 16.6.16 14:11:02  

A to má jako znamenat, že je pomnožný? Kdo vejde těmi Ježíšem?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 3.7.16 07:59:50  

No protože:

Žalmy 82
                    6 Řeklť jsem já byl: Bohové jste, a synové Nejvyššího vy všickni;

No a nemůže to zůstati jenom při synech neboď Království boží je spravedlnost:
                    Římanům 14
                    17 Království zajisté Boží není pokrm a nápoj, ale spravedlnost a pokoj a radost v Duchu Svatém.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 3.7.16 08:09:59  

Nový zákon o tom:

Jan 10
                    "Není ve vašem Zákoně napsáno: 'Já jsem řekl: Jste bohové'?
                    35 Jestliže nazval bohy ty, k nimž přišlo Boží slovo (a Písmo nemůže být zrušeno),
                    36 proč mně, kterého Otec posvětil a poslal na svět, říkáte: 'Rouháš se,' když jsem řekl: 'Jsem Boží Syn'?

Marek 3
                    35 Kdokoli totiž koná Boží vůli, ten je můj bratr a sestra a matka."

Jan 15
                    5 Já jsem vinný kmen a vy ratolesti. Kdo zůstává ve mně a já v něm, ten nese mnoho ovoce; neboť beze mne nemůžete dělat nic.

1. Korintským 12
                    27 Vy jste tedy Kristovo tělo a jednotlivě jeho údy.

Skutkové 17
                    28 Jím totiž žijeme, hýbeme se a trváme, jak to řekli i někteří z vašich básníků: 'Vždyť jsme jeho potomstvo/rodina.'
                    29 Když tedy jsme Boží potomstvo/rodina..

• nikdoinic
                    nikdoinic, 3.7.16 08:15:44  

To je ta pitomost na světě že někdo kdysi dávno vyhlásil že Bůh je trojjedinný a asi všichni tomu zcela hloupě věří, což ale to vůbec není biblické učení, je to blud a žvást.
                    Slovo trojjedinnost a nebo sousloví Trojjedinný Bůh se v Bibli vůbec nevyskytuje, někdo si to vymyslel a vehnal tím asi že všechny lidi v blud.

Bůh je mnohost, Bůh je mnozí..

• nikdoinic
                    nikdoinic, 3.7.16 13:57:43  

Jan 17
                    21 aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli jedno v nás, aby svět uvěřil, že jsi mě poslal.
                    22 A já jsem jim dal slávu, kterou jsi dal mně, aby byli jedno, jako my jsme jedno.
                    23 Já v nich a ty ve mně, aby byli dokonáni v jedno..

• nikdoinic
                  nikdoinic, 13.6.16 18:02:02  

Když našeho tak našeho, tedy ne jeho.

• arecuk
                    arecuk, 13.6.16 20:24:48  

Když něco stvořil k obrazu svému, je to stvořeno k obrazu jeho. Když někdo nakreslí SVŮJ obraz, tak je JEHO.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 14.6.16 05:36:55  

Obraz Boha je muž a žena, zkus se s tím nějako smířit:-).

• arecuk
                    arecuk, 16.6.16 14:07:50  

Ano, oba jsou k obrazu jeho.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 16.6.16 14:10:59  

Není psáno že "k obrazu jeho".

Genezis 1/26 Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují..27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.

• arecuk
                    arecuk, 16.6.16 14:13:50  

„I stvořil Bůh člověka k obrazu svému…“

ON (bůh) ho stvořil k obrazu SVÉMU. Protože bůh je ON, člověk je stvořen k obrazu JEHO. Kdyby bůh byl ženská a stvořil člověka k obrazu svému, bude stvořen k obrazu JEJÍMU. Co je na tom divného?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 16.6.16 14:26:54  

Muž je stvořen k obrazu jeho, žena je stvožena k obrazu jejímu.

Obraz Boha a podobenství Boha je také muž a žena tak jak je tomu i u člověka, člověk dostal obraz a podobenství Boha, muže a ženy.

• arecuk
                    arecuk, 16.6.16 14:32:37  

Aha, už to chápu: takže ty jsi dcera své otce a já syn svého matky! Hurá!

• nikdoinic
                    nikdoinic, 16.6.16 14:34:48  

Ne ty jsi po tatínkovi chlapeček a ja jsem po matce matkou.

• arecuk
                    arecuk, 16.6.16 14:52:41  

Jenže ty jsi holčička taky po tatínkovi!

• nikdoinic
                    nikdoinic, 16.6.16 15:09:26  

Nejsem ženou po tatínkovi.

• arecuk
                    arecuk, 16.6.16 15:47:25  

Zda jsi žena, nebo muž závisí jen na tom, jestli máš chromozom X nebo Y po otci. Protože po matce máme všichni automaticky X.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 16.6.16 18:29:34  

No a to je to tak podle obrazu a podle podobenství Boha, respektivě Bohů..

• arecuk
                    arecuk, 16.6.16 19:23:44  

Takže nemusí ani bůh být trochu ženou, aby mohl mít dceru – když to u lidského otce jde a je to podle obrazu božího…

• nikdoinic
                    nikdoinic, 16.6.16 19:26:47  

Obávám se ženy mají své ženství po matkách až k pramáti Evě a Eva byla stvořena podle jaké předlohy?
                    Podle kterého obrazu a podobenství?

• arecuk
                    arecuk, 24.6.16 14:58:16  

A jsou podle obrazu božího černovlásky nebo blondýny? Nebo je bůh černobílozrzavošedoholohlavý, aby se do jeho obrazu všichni vešli (když musí být ženomužem, aby se tam vešli ženy i muži)? A proč tedy nejsou všichni zcela stejní? To by přece byl nejspolehlivější způsob, jak zajistit, aby byli všichni podle téhož obrazu! Nebo že by nějaká ta modifikace nevadila? Tak proč vadí ausgerechnet zrovna ten rozdíl mezi mužem a ženou?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 24.6.16 19:24:13  

Nevadí, nevadí ale milovati mám:
                    "Boha svého celým svým srdcem, celou svoji duší, celou svoji myslí, celou svoji silou i celou svoji mocí a bližní své tak jako sebe"
                    ..a nebo milovati mám Boha svou celým svým srdcem, celou svoji duší, celou svoji myslí, celou svoji silou i celou svoji mocí a bližní své tak jako sebe?
                    ..si myslím že ta druhá varianta je pro ženy pravdivá..

To se okecat nedá protože:
                    Galatským 5
                    14 Vždyť celý Zákon se naplňuje v jednom slově, totiž v tomto: "Budeš milovat svého bližního jako sám sebe/jako samu sebe."

• arecuk
                    arecuk, 25.6.16 00:15:56  

Opravdu je to tam i s tím lomítkem?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 25.6.16 08:48:04  

No není no, ale mělo-mohlo by být, ve dnešní době se tomu říká rovnoprávnost?
                    V Kristu jsem si všichni jedno, ale to snad neznamená že ženy musejí mluvit jako mužové a nebo jo?
                    Dneska se už uvádějí oba dva rody.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 25.6.16 08:52:13  

Příklad:

SPRÁVCE/SPRÁVKYNĚ PRO ŘÍZENÍ LESNÍHO HOSPODÁŘSTVÍ

OBCHODNÍ ZÁSTUPCE/-KYNĚ - VÝCHODNÍ A SEVERNÍ ČECHY

INŽENÝR/-KA KVALITY

ŘIDIČ/-KA DODÁVKOVÉHO AUTOMOBILU

• arecuk
                    arecuk, 27.6.16 16:10:35  

Žena snad mluví v ženském rodě o sobě, ne o otci…

• nikdoinic
                    nikdoinic, 27.6.16 16:27:55  

Mojžíšovi se představil Bůh otců:
                    Exodus 3
                    Hospodin Bůh otců vašich ukázal mi se, Bůh Abrahamův, Bůh Izákův, a Bůh Jákobův,
                    a poslal ho k synům.
                    Bůh otců je Bůh synů..

Milovati máme Boha svého celým svým srdcem, celou svoji duší, celou svoji myslí, celou svoji silou i celou svoji mocí a bližní své tak jako sebe.

Takže přeložím-li si to do ženského rodu tak milovati mám Boha svou celým svým srdcem, celou svoji duší, celou svoji myslí, celou svoji silou i celou svoji mocí a bližní své tak jako sebe, to takto proto, protože:

Galatským 5
                    14 Vždyť celý Zákon se naplňuje v jednom slově, totiž v tomto: "Budeš milovat svého bližního jako sám sebe/jako samu sebe."

Bůh se jmenuje JSEM, kteréžto jméno Boha žena když vysloví tak taky je, ale je matkou a nebo dcerou..

• nikdoinic
                    nikdoinic, 27.6.16 16:29:28  

Jan 4
                    24 Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, ho musí uctívat v duchu a v pravdě."

• arecuk
                    arecuk, 28.6.16 15:53:51  

A proč by sis měla boha překládat do ženského rodu? Ženská jsi ty, on je ON.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 28.6.16 18:07:51  

Žena je také učiněna/stvořena k obrazu Boha podle podobenství Boha, zrovna tak jako muž.
                    Obraz Boha a podobenství Boha je muž a žena, tak jak je tomu i u člověka.

Takto ti to řeknu, pro muže by bylo modloslužebnictví vyznávat Boha rodu ženského, ale pro ženu je to také modloslužebnictví vyznávat Boha rodu mužského, je to takto vždy ten nebo ta někdo oproti, ale milovati máme Boha svého celým svým.. a bližní své tak jako sebe, na tom stojí Zákon celý i proroci, tedy milovati mám Boha svou celým svým.. a bližní své tak jako sebe.

Zjednodušeně je to takto:

Galatským 5
                    14 Vždyť celý Zákon se naplňuje v jednom slově, totiž v tomto: "Budeš milovat svého bližního jako sám sebe/jako samu sebe."(NBK)

14 Nebo všecken Zákon v jednom slovu se zavírá, totiž v tom: Milovati budeš bližního svého jako sebe samého/jako sebe samou.(Kr.př)

• nikdoinic
      nikdoinic, 10.6.16 19:26:22  

A co myslíš tou personifikací?

• 31.1.Marika
        31.1.Marika, 11.6.16 05:37:58  

zosobňování...děláme z boha člověka a on člověkem není

• nikdoinic
          nikdoinic, 11.6.16 06:50:34  

Člověk muž a žena je obraz a podobenství Boha, s tím nic nenaděláme a Kristovo tělo jsou mnozí..

1.Korintským 12
          14 Nebo tělo není jeden úd, ale mnozí(mnoho)..
          27 Vy jste tělo Kristovo, a každý z vás je jedním z jeho údů.

• 31.1.Marika
            31.1.Marika, 4.7.16 08:27:50  

no jo...bible...víš jak to s ní mám...nevěřím všemu, co tam je

• nikdoinic
              nikdoinic, 4.7.16 10:29:15  

To ja zase všemu:-).