Bůh je i rodu ženského

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
nikdoinic (2017-10-06 13:48:27)
Bůh je i rodu ženského
Založeno: 20. 2. 2016 | Příspěvků: 205 | Členů: 1
Správci: nikdoinic (hlavní)

Genezis 1/26 Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují..27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• rose66
    rose66, 6.10.17 11:14:49  

Buh nema pohlavi a proto nema rod a proto je toto forum uplne bezpredmetne

• nikdoinic
      nikdoinic, 6.10.17 13:44:58  

Jak je jednou Otcem, Synem tak je rodu mužského a je otázkou jestli je i rodu ženského, ja by jsem řekla že jo:
      Jan 17
      19 A já posvěcuji sám sebe za ně, aby i oni byli posvěceni pravdou."
      20 "Neprosím však jen za tyto, ale i za ty, kteří ve mne uvěří skrze jejich slovo,
      21 aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli jedno v nás, aby svět uvěřil, že jsi mě poslal.
      22 A já jsem jim dal slávu, kterou jsi dal mně, aby byli jedno, jako my jsme jedno.
      23 Já v nich a ty ve mně, aby byli dokonáni v jedno a aby svět poznal, že ty jsi mě poslal a že jsi je miloval, jako jsi miloval mě.

• nikdoinic
    nikdoinic, 4.10.17 11:23:28  

https://www.bible.com/cs/bible/15/MAT.22.36-40.b21
    Následovat Ježíše Krista ženě v praktickém životě je milovati Hospodinku Boha svou a bližní své tak jako sebe:
    Marek 8
    34 Zavolal k sobě zástup s učedníky a řekl jim: „Kdo chce jít se mnou, zapři sám sebe, vezmi svůj kříž a následuj mne.
    35 Neboť kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde; kdo však přijde o život pro mne a pro evangelium, zachrání jej.
    36 Co prospěje člověku, získá-li celý svět, ale ztratí svůj život?
    37 Zač by mohl člověk získat zpět svůj život?
    NBK:
    33 Ježíš se ale obrátil, podíval se na své učedníky a pokáral Petra slovy: "Odejdi ode mě, satane! Nemyslíš na Boží věci, ale na lidské."
    34 Potom svolal zástup se svými učedníky a řekl jim: "Chce-li někdo jít za mnou, ať se zřekne sám sebe, vezme svůj kříž a následuje mne.
    35 Kdokoli by si totiž chtěl zachránit duši, ztratí ji, ale kdokoli ztratí svou duši pro mne a pro evangelium, ten ji zachrání.
    36 Vždyť co prospěje člověku, kdyby získal celý svět, ale uškodil své duši?
    37 A co dá člověk na oplátku za svou duši?

• nikdoinic
      nikdoinic, 4.10.17 11:35:08  

1.Korintským 3
      16 Cožpak nevíte, že jste Boží chrám a že Boží Duch přebývá ve vás?
      17 Jestliže někdo ničí Boží chrám, toho zničí Bůh, neboť Boží chrám je svatý, a to jste vy.

• nikdoinic
      nikdoinic, 5.10.17 10:50:12  

To se asi že nic zlého ni špatného nestane když budu Bohu říkat, Bože má, že jo.

• nikdoinic
        nikdoinic, 5.10.17 10:55:17  

Jeremiáš 31
        31 Aj, dnové jdou, dí Hospodin, v nichž učiním s domem Izraelským a s domem Judským smlouvu novou.
        32 Ne takovou smlouvu, jakouž jsem učinil s otci jejich v ten den, v kterýž jsem je ujal za ruku jejich, abych je vyvedl z země Egyptské. Kteroužto smlouvu mou oni zrušili, a já abych zůstati měl manželem jejich? dí Hospodin.
        33 Ale tatoť jest smlouva, kterouž učiním s domem Izraelským po těchto dnech, dí Hospodin: Dám zákon svůj do vnitřnosti jejich, a na srdci jejich napíši jej; i budu Bohem jejich, a oni budou mým lidem.

• nikdoinic
    nikdoinic, 29.9.17 09:41:47  

. Déšť začíná jednou kapkou,“
    https://www.lidovky.cz/dest-zacina-jednou-kapkou-saudky-se-raduji-z-povoleni-ridit-a-volaji-po-zmenach-191-/zpravy-svet.aspx?c=A170928_161604_ln_zahranici_teh#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main
    Kampaň za možnost řídit pro saudské ženy trvala řadu let.

• rose66
    rose66, 16.9.17 18:50:36  

Bibličtí pisatelé používali při popisu Boha mužský rod proto, že správně chápali úlohu muže.

• nikdoinic
      nikdoinic, 16.9.17 19:03:40  

A tak to teť mi ženy musíme mluvit, číst a psát i přemýšlet v rodě mužském navždycky?

• rose66
        rose66, 23.9.17 12:23:08  

to je nepochopeni, Buh ma rad i zeny, vzdyt je stvoril, ale muz je podle Bible hlavou rodiny a kdyby Jezis prisel jako zena, v 1. stoleti by ho uz vubec nikdo neposlouchal, ale zen si vazil a jim se ukazal jako prvnim po vzkriseni

• nikdoinic
          nikdoinic, 24.9.17 05:22:37  

Nejde o to že "Buh ma rad i zeny", kdo by je taky rád neměl že:-), ale tak najdou se i tací:-(, ale jde o to že milovati máme Boha svého/svou celým svým... a bližní své tak jako sebe.

• rose66
    rose66, 18.8.17 10:06:51  

tady to mas o slove otec cele

Lemma: aba
    Form: Hwba
    Dict No: 0002
    Gloss: "Our Father"
    Morphology Tag: %ncmse+S1-p
    Part of Speech: Noun
    Suffix/Contraction: Suffix
    Suffix Parsing: 1st person,plural
    Parsing: masculine,singular,emphatic
    Pronunciation (Western): ava
    Pronunciation (Eastern): av-va
    Strong's (Hebrew): H1
    Strong's (Greek): G3

Meanings:
    (1) father, parent(s)
    (2) forefather, ancestor
    (3) originator, founder

Idiom: + Vyr = patriarch, lit. head of the fathers
    Notes: God is referred to as a spiritual Father; takes w before suffixes in sing.

• nikdoinic
      nikdoinic, 18.8.17 11:02:19  

Bůh se ke své mateřskosti zná:
      Izaiáš 66
      13 Jako ten, kteréhož matka jeho těší, tak já vás těšiti budu, a tak v Jeruzalémě potěšováni budete.

I za slepici - kvočnu se vyhlašuje:
      Lukáš 13/34
      Matouš 23/37

• rose66
        rose66, 25.8.17 17:50:48  

to se muzu I ja a nedokazuje to ze jsem zenska, tam Buh mluvi o vlastnosti, pokud to nechapes

• nikdoinic
          nikdoinic, 25.8.17 18:21:34  

Mluví o obrazu a o podobenství, o vlastnostech ani ťuk:-).

• rose66
        rose66, 28.8.17 12:13:29  

je to snad dukaz ze Buh je kvocna?

• nikdoinic
          nikdoinic, 30.8.17 05:57:57  

Je i matkou:

Genezis 1/26 Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují..27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.

• rose66
            rose66, 1.9.17 10:53:15  

vezmi vsechna podobenstvi doslova a nakresli Boha, dobracku
            rika to kvuli nam, nebot duchovni bytosti si nemuzeme predstavit, tak pouziva pozemske pojmy.
            Podle tve logiky ma Buh i zadek

• nikdoinic
              nikdoinic, 1.9.17 11:08:39  

Kristus přišel v těle.
              "kdo vidí mne, vidí Otce"

Na čem by jiném seděl?

• rose66
                rose66, 16.9.17 12:29:59  

proc neprisel jako zenska?

• nikdoinic
                  nikdoinic, 16.9.17 13:07:30  

Aby se mohl oženit:-).

• rose66
                  rose66, 16.9.17 18:48:05  

a co kdyby byl jeziska a chtela se vdavat? Tva logika je scestna, sorry

• nikdoinic
                    nikdoinic, 16.9.17 18:54:09  

Jak zcestné, vždyť přeci je psáno:
                    Zjevení 19
                    7 Radujme se, a veselme se, a chválu vzdejme jemu. Neboť jest přišla svadba Beránkova, a manželka jeho připravila se.
                    8 A dáno jest jí, aby se oblékla v kment čistý a stkvoucí, a ten kment jsouť ospravedlňování svatých.
                    9 I řekl mi: Piš: Blahoslavení, kteříž jsou k večeři svadby Beránkovy povoláni. A řekl mi: Tatoť slova Boží jsou pravá.

• rose66
                    rose66, 23.9.17 12:23:54  

kdo je podle Tebe ta manzelka?

• nikdoinic
                    nikdoinic, 24.9.17 05:38:33  

I budou jedno tělo.

• rose66
                    rose66, 4.10.17 19:52:24  

neodpovidas na otazku

• nikdoinic
                    nikdoinic, 5.10.17 07:04:57  

Kristovo tělo jsou nnozí..
                    1.Korintským 12/14

27 Vy jste tedy Kristovo tělo a jednotlivě jeho údy.

• nikdoinic
      nikdoinic, 18.8.17 11:12:13  

Izaiáš 66
      8 Kdo slýchal co takového? Kdo vídal co podobného? Zdaliž může způsobeno býti, aby země zplodila lid dne jednoho? Zdaliž zplozen bývá národ pojednou? Ale Sion jen počal pracovati ku porodu, a porodil syny své.
      9 Což bych já, kterýž otvírám život matky, neplodil? praví Hospodin. Což bych já, kterýž činím to, aby rodily, zavřín byl? praví Bůh tvůj.
      10 Veselte se s Jeruzalémem, a plésejte v něm všickni, kteříž jej milujete. Radujte se s ním velice, kteříž jste koli kvílili nad ním,
      11 Proto že ssáti budete, a sytiti se z prs potěšení jeho, ssáti budete, a rozkoš míti v blesku slávy jeho.
      12 Nebo takto praví Hospodin: Aj, já obrátím na něj jako řeku pokoj, a jako potok rozvodnilý slávu národů. I budete ssáti, na rukou pěstováni a na klíně rozkošně chováni budete.
      13 Jako ten, kteréhož matka jeho těší, tak já vás těšiti budu, a tak v Jeruzalémě potěšováni budete.
      14 Uzříte zajisté, a radovati se bude srdce vaše, a kosti vaše jako bylinka zkvetnou. I seznána bude ruka Hospodinova při služebnících jeho, a prchlivost proti nepřátelům jeho.

• rose66
    rose66, 18.8.17 10:04:36  

aramejsko - syrska peshita

Copyright and Source Information:

PEM NT Peshitta Morphology, Notes and Lexicon (2006)
    Copyright (c) 2006 Janet Magiera http://www.lightofword.org.

This database provides morphological tags for each word in the PES NT Peshitta version in BibleWorks. Associated with the PEM is also a set of notes and links to a brief Aramaic Lexicon. The information in these supplemental databases will appear in the Analysis Window when you move a the mouse over a word in the PES or PEM text. All supplemental notes are (c) 2006 Janet Magiera.

eshitta Entry for Mat 6:9
    Lemma: aba
    Form: Hwba
    Dict No: 0002
    Gloss: "Our Father"
    Morphology Tag: %ncmse+S1-p
    Part of Speech: Noun
    Suffix/Contraction: Suffix
    Suffix Parsing: 1st person,plural
    Parsing: masculine,singular,emphatic

je tam Otec, zadna matka,,, I kdyz logicky vzato, Buj je pro nas oboji, ale v nebi nepotrebuje zenskou a stvoreni cloveka.

kdo ma lepsi slovnik, sem s tim...
    aramejsky tcenas na siti je legrace napsana feministkami, etymologoe rika, ze tam byl jenom Otec

• nikdoinic
      nikdoinic, 18.8.17 11:10:54  

Matouš 22
      36„Mistře, které přikázání je v zákoně největší?“
      37On mu řekl: „‚Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.‘
      38To je největší a první přikázání.
      39Druhé je mu podobné: ‚Miluj svého bližního jako sám sebe.‘
      40Na těch dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci.“

Galatským 5
      14Vždyť celý zákon je shrnut v jednom slově: Milovati budeš bližního svého jako sebe samého!

Do ženského rodu by se měli tyto výroky přeložit aby to pro ženy mělo smysl.
      Ženy už také umějí číst a psát.
      Mužský rod je jenom zaužívaný, neb ženy se vzdělávat donedávna ani nesměly, to až po zavedení povinné školní docházky, ale to neznamená že budou navěky číst, mluvit a psát a přemýšlet jenom v mužském rodě ani že nebudou moci milovati Hospodinku Boha svou celým svým... a bližní své tak jako sebe.

• rose66
    rose66, 21.7.17 18:49:00  

duchovni bytosti nejsou On a Ona, ale tak se Buh prirovnava, abychom to chapali.

• nikdoinic
      nikdoinic, 22.7.17 00:40:24  

Jenom že co jsou to ty duchovní bytosti?

• rose66
        rose66, 7.8.17 19:34:48  

zkus videt zareni mimo frekvenci, ktere nase oko vnima a budes v cudu

• nikdoinic
          nikdoinic, 8.8.17 03:21:15  

z výsledků vyhledávání fráze "duchovni bytost" (celkem 0 veršů - 0 stran)
          z výsledků vyhledávání fráze "duchovni bytosti" (celkem 0 veršů - 0 stran)
          http://www.biblenet.cz/app/bible/search?phrase=duchovni+bytost&search=Hledat

• nikdoinic
          nikdoinic, 8.8.17 03:26:24  

Obraz Boha a podobenství Boha je člověk, muž a žena.(Genezis 1/26,27)

• rose66
            rose66, 16.9.17 12:31:36  

nedrz se toho jako slepice flu...
            Buh vystupuje v Bi muzskeho rodu, nebot Adam byl stvoren jako muz

• nikdoinic
              nikdoinic, 16.9.17 13:04:49  

Jo Bůh otců a synů vystupuje jako muž no a Bůh matek a dcer co, nic?

• rose66
                rose66, 23.9.17 12:24:55  

vyraz Bozi synove muze zahrnovat vsechny

• nikdoinic
                  nikdoinic, 24.9.17 05:32:00  

Může, ale lhát se nemá:

Jan 4
                  24 Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, ho musí uctívat v duchu a v pravdě."

• rose66
      rose66, 7.8.17 19:34:05  

jsme materialni, jiny rozmer nepochopime. je to mimo materii a mimo nasich trech rozmeru, nezavisle na hmote a pro nase omezene oci neviditelne

• nikdoinic
        nikdoinic, 7.8.17 19:59:03  

Kristus přišel v těle, kdo nevyznává Krista v těle je antikrist:
        1.Jan 4 /1-4
        http://www.fit.vutbr.cz/~michal/kr/kkwww/kk_show.php?txt=KR&b=61&k=4&v=

• rose66
          rose66, 17.8.17 11:44:00  

tak jsme poznali bozi vlastnosti, ale ne jak vypada, nebot Syn dokonale jednal, jak by jednal jeho otec

• nikdoinic
            nikdoinic, 17.8.17 15:35:31  

O ne, Filipovi přeci řekl: "Kdo vidí mne, vidí Otce."

Jan 14
            8 Filip mu řekl: „Pane, ukaž nám Otce, a víc nepotřebujeme!“
            9 Ježíš mu odpověděl: „Tak dlouho jsem s vámi, Filipe, a ty mě neznáš? Kdo vidí mne, vidí Otce. Jak tedy můžeš říkat: Ukaž nám Otce?

nikdoinic: A na nás ženy když se pohlédne, když ženy vidíme, tak nevydíme otce, ni syny, ale vydíme dcery a matky.

• rose66
              rose66, 25.8.17 17:52:01  

a jan 1. kapitola "boha nikdo nevidel, ale syn nam zjevil!"

• nikdoinic
                nikdoinic, 25.8.17 18:23:03  

Matouš 5
                8 Blahoslavení čistého srdce, nebo oni Boha viděti budou.

• rose66
                  rose66, 28.8.17 12:08:53  

az budou v nebi, ty tam jses?

• rose66
                    rose66, 28.8.17 12:12:47  

kdyz byl jezis na zemi rekl Jan 3:13 Žádný člověk nadto nevystoupil do nebe, jen ten, který sestoupil z nebe, Syn člověka.

to znamena, ze nikdo jeste z lidi do nebe nesel, Abraham v prachu, Mojzis take, v uplnem bezvedomi!!! David jak by smet Skutky 2:29 Muži, bratři, je přípustné mluvit k vám s volností řeči o Davidovi, hlavě rodiny, že skonal a také byl pohřben a jeho hrobka je do tohoto dne mezi námi.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 30.8.17 06:01:04  

v Matouši 5/8 není napsáno nic o nebi a nebo jo?

• rose66
                    rose66, 1.9.17 10:56:23  

az bude nekdo v duchovni risi, tak bude duchovni bytosti a Boha uvidi, ted tam nejses

• nikdoinic
                    nikdoinic, 1.9.17 11:11:11  

..přijď království tvé není o tom že by nemělo přijít, klidně že se v něm spousta lidí nachází..

• nikdoinic
                    nikdoinic, 1.9.17 11:12:12  

"duchovni risi, duchovni bytosti" si vyhoď z hlavy, to není biblické učení.

• rose66
                    rose66, 4.10.17 19:54:22  

ty si z hlavy vyhod, ze Buh ma zensky a muzsky rod, Buh rod nema!!!

• nikdoinic
                    nikdoinic, 4.10.17 20:08:29  

Ale má mužský, ale proč by neměl a nebo nemohl mít i ženský rod a nebo i střední?

• rose66
                    rose66, 6.10.17 10:49:24  

proste rod nema, protoze nema a nepotrebuje pohlavi, proc se zabyvas blbostma etymologie a postata Ti unika

• nikdoinic
                    nikdoinic, 6.10.17 13:47:15  

To je právě že ta podstata jestli Bůh můj-má je On a nebo Ona, když Zákon celý je o tom že bližní své milovati máme tak jako sebe.

• nikdoinic
                    nikdoinic, 6.10.17 13:48:26  

Genezis 1
                    26 Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují..
                    27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.