Smrt a sebevražda

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
Filcka (2018-07-17 19:30:12)Dopaminka (2018-07-16 19:24:46)p.jojo (2018-07-16 10:08:55)beLIEve (2018-07-15 19:24:28)od10k5 (2018-07-15 11:08:57)Alena.Kopfova (2018-07-13 17:12:02)Shana (2018-03-09 22:12:37)Hammer (2018-02-23 06:53:52)Oblomov (2017-12-01 15:52:39)TomToman (2017-07-29 22:16:49)macinnka (2017-06-15 17:49:44)DimmuBorgir (2016-11-19 21:08:30)LuXa (2016-06-24 15:39:36)
Smrt a sebevražda
Založeno: 18. 2. 2016 | Příspěvků: 1 616 | Členů: 13
Správci: Dopaminka (hlavní)

Seriózní diskuze na ne příliš populární téma.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Dopaminka
    Dopaminka, 14.7.18 13:13:59  

Neurolka.05, 14.7.18 11:48:28 smazat@!!!
    Předávkovat se léky, to bych se asi bála. Ne, že bych snad na něco takového myslela. Tak daleko nejsem a doufám, že nikdy nebudu.
    Ale všude se píše, že je to velmi nespolehlivé. Asi bych se bála, že přežiju a nakonec si ještě zničím játra. Asi bych šla do oběšení, kdybych tedy musela někdy volit. Střelnou zbraň nevlastním. Morbidní takhle při sobotě.

zmoranzova, 14.7.18 13:03:31 smazat@!!!
    Do oběšení bych zase nikdy nešla já, to mě děsí. Asi bych volila vlak.

• Dopaminka
      Dopaminka, 14.7.18 13:26:34  

Abych se k tomu, holky, vyjádřila na foru, které s tím tématicky souvisí více...

Předávkovat se léky není totéž jako pokus o sebevraždu.
      Já se jednou hodně předávkovala, ale vůbec jsem nechtěla umřít, jen usnout a necítit.
      Vlastně je to hodně těžké, zvolit správnou kombinaci. Většinou se po několika hodinách/dnech probudíš. V hnusném stavu, jako předtím, Nebo v PN na uzavřeném oddělení.

Vím o případu pacientky, co po takovém pokusu 7 let (!!!) žila v komatu na lužku. Mladá holka. Strašné.

Oběšení je pro mě nedostupné, nevím, jak na to, a jsem ráda, že to teď neřeším.
      Střelnou zbraň nemám já, ale můj muž (má zbrojní pas), a kdybych moc chtěla, dostanu se k ní. Je v zamčeném trezorku, ale kdo opravdu chce, cestu si najde.

Vlak bývá tutovka. Ale kdo v plné pozornosti (bez vlivu omamných látek) je schopen něco takového udělat? Já ne.
      Ale to říkám teď, když se zabít rozhodně nechci.

Kdybych tu psal před 10 lety, to by bylo jiné počtení, jsem ráda, že je to pryč.

Byla jsem svědkem toho, jak se po sebevrahovi na kolejích odklízely ostatky. Dokonce jsem řešila (součást mé práce, naštěstí ne moc častá) s pozůstalými to, že, že je po nich vymáhána částka za očištění soupravy a částka za zpoždění vlaků.

Prosím, neskákejte pod vlak.

Kdyby tu byl Gusta, vysvětlil by vám to,že mu tím kazíte výlet.
      Já vám jen říkám...pojďme hledat způsoby, jak to udělat, aby to nebylo třeba... :4:

• zmoranzova
        zmoranzova, 14.7.18 13:36:39  

Napadlo mě silněji se opít. Lehké to lehnout si před vlak nebude, ale člověk aspoň ví, že je velká pravděpodobnost, že to bude rychlé a úspěšné.

Já žádné způsoby, aby nebylo třeba to dělat, neznám. Skoro každá činnost mi nepřináší žádné pozitivní emoce a když už, tak strašně slabé nebo krátkotrvající. A den má 24 hodin.

• Dopaminka
          Dopaminka, 14.7.18 13:41:36  

Znám tyhle stavy, a trvaly mi léta.
          Kupodivu jsem se nezabila. vlastně ani nevím proč.

Jak dlouho takhle trpíš?

• zmoranzova
            zmoranzova, 14.7.18 13:56:40  

Léta, to zní hrozně. Pak to z ničehonic přešlo?

Já ani nevím, jak dlouho přesně. Několik měsíců.

• Dopaminka
              Dopaminka, 14.7.18 14:06:28  

Ne, nepřešlo to z ničeho nic.

• zmoranzova
                zmoranzova, 14.7.18 14:14:00  

Každopádně je dobré, že to přešlo.

• Dopaminka
                  Dopaminka, 14.7.18 14:18:34  

Budiž to nadějí i pro ostatní, že je možné, že to někdy bude jinak.

Nepřešlo to samo, samozřejmě.
                  Jsou za tím hodiny terapie.

Ale pokud jde o akutní stav, tak je i terapie k ničemu, tam jedině léky, než se dá do stavu, kdy je terapii přístupný.

víte o Sociální klinice?

Je skoro v každém kraji, v tom našem tedy krátce, ale rozjeli jsme spolupráci...a je to super.
                  Kdo by moc chtěl, dám odkaz ve vzkazníku.
                  Jinak krizová centra fungují myslím všude.

• zmoranzova
                    zmoranzova, 14.7.18 15:49:22  

Mně terapie nedělá nic. Jediné, co aspoň trošilinku pomáhá, je to, že cítím, že moje psycholožka má o mě opravdový zájem. A léky taky nic.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 14.7.18 16:42:21  

To je pak otázka na terapii, kolik jsi z okolí dostala opravdového zájmu.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 14.7.18 16:44:13  

"Léky taky nic"
                    Co tak člověk od nich čeká, že.

• Neurolka.05
          Neurolka.05, 14.7.18 13:49:44  

Skočit pod vlak, to bych zase nedala já. Hned ze dvou důvodů, jsem srab a nechtěla bych do toho zatahovat víc lidí, než je nezbytně nutné.

Když o tom tak přemýšlím, ideální by bylo umřít v klidu, doma, bez stresu, bez nepohody. Což asi moc nejde.

Tak mám tři způsoby, jak bych to provedla, kdyby bylo nejhůř.
          1/ oběšení . přijde mi to rychlé a s trochou prášků či alkoholu i snadné.
          2/ umrznutí - kdybych měla v tom špatném stavu sílu cestovat, jela bych do hor, pravděpodobně Alpy, udělala výšlap a umrzla. Nehoda... Na rodinu by nekoukali s předsudky, že jejich dcera, sestra, teta.... spáchala sebevraždu. A hlavně ségra, ta by mi to nikdy neodpustila.
          3/ utopení - odjela bych k moři, vybrala krásnou tichou zátoku a s odlivem plavala v dál, dokud by nedošly síly.

Ale jak jsem psala vedle na fóru, je mi dost dobře na to, abych něco podobného plánovala a doufám, že se nikdy nebudu muset rozhodovat.

• zmoranzova
            zmoranzova, 14.7.18 13:59:54  

Umrznutí jsem taky zvažovala. Ale nevím, jestli bych to vydržela, byť pod vlivem alkoholu, přece jen by to trvalo delší dobu.

To je dobře, že je ti dost dobře na to, abys něco takového plánovala.

• Dopaminka
              Dopaminka, 14.7.18 14:11:24  

K umrznutí se mi váže vzpomínka na člověka, s nímž jsem vystoupala na Lysou Horu. Bylo to v prosinci.
              Pak mi řekl:
              "Tak, teď si sním dostatek Rivotrilu a usnu tady za vysílačem". :5:

V té chvíli a po tom náročném výstupu jsem mu vynadala. :2:
              Sešli jsme spolu v klidu dolů. :4:
              byl to výlet v rámci práce a doprovodu. Nebyl to kamarád (i když v civilu by asi mohl být, ale takhle ne), a pěkně mě nasral. Tak jsem mu to řekla. :15:

• zmoranzova
                zmoranzova, 14.7.18 14:15:49  

No, chápu, že po tom výstupu se v tobě nahromadila energie a seřvalas ho. Na Lysé bych měla strach, že mě někdo najde.

• Dopaminka
                  Dopaminka, 14.7.18 14:21:00  

Nee, to nehrozilo.
                  V půli prosince, za vysílačem, tam nikdo není. Stačí 24 hodin a je šlus. Když je dobrý mráz.
                  Stačí BZD, alkohol, a spát. Už se neprobudí.

Byla jsem na něj hodně zlá. :1:

• zmoranzova
                    zmoranzova, 14.7.18 14:31:14  

Na Lysé bych to prostě neriskla. Jinak kéž by to bylo tak jednoduché. Bála bych se, že se třeba probudím a nevydržím to a akorát mi amputují nohy.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 14.7.18 14:40:47  

Jo, to dost reálně hrozí. Omrzliny, ne úmrtí, záleží na teplotě a hladině alkoholu....kdy teplo uniká rychleji.

Jinak zrovna tento pán ztratil přítelkyni na kolejích, dokonce to sdílela na FB,a co je hrozné, sledovala to i její starší dcera.... :9:
                    Ten pán je dodnes v kontaktu s tou starší dcerou té paní, co to udělala.

• zmoranzova
                    zmoranzova, 14.7.18 14:52:40  

Mně je líto přítele, jestli se mnou bude muset zažít něco podobného. Ta smrt je ale jediným vysvobozením. Já to tedy tak vnímám, a to je určující, nemám vědomí někoho, kdo věří...

• Dopaminka
                    Dopaminka, 14.7.18 15:04:10  

Tak to prozatím jen odlož.
                    Slib si, že to neuděláš dnes...

• zmoranzova
                    zmoranzova, 14.7.18 15:47:50  

Ano, pro dnešek to odložím.
                    Na zlomeček času se mi zlepšila nálada (ještě to trvá), tak to chci prožít.

• od10k5
                    od10k5, 15.7.18 01:26:32  

Jedna známá před pár lety zkusila smrt Rivotrilem - sežrala jich 40 a v nemocnici jí řekli, že jí sebrali hrobníkovy z lopaty. Potom ji dávala Rivotril její maminka.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 15.7.18 05:40:04  

Samotný Rivotril většinou udělá jen nekolikadenni dpanek a hnusný stavy při probuzení.
                    Pruser je kombinace s jinym lekem (nebudu jmenovat, abyvh neporusila nenavadeni k sebevraždě), taky s chlastem (ale toho se tělo zbaví obvykle zvracenim) taky když je slabší srdce nebo dýchací systém.

Shrnuto a potvrzeno, každý lék může být pruser, ale záleží na více věcech, nejen počtu pilulek.

Já když jsem se malém takhle zabila, nebylo to právě vůbec s umyslem se zabít. Jen uklidnit hnusné myslenky a nutkání, usnout. Zbavit se bolesti.

• Alena.Kopfova
    Alena.Kopfova, 10.7.18 23:36:53  

Chtěla bych se zabít, ale strach z toho, že smrt neznamená konec existence, že i po smrti něco je, mne natolik děsí, že nejsem schopna svou touhu naplnit.

Věděl by někdo, jak tento strach překonat?

• Dopaminka
      Dopaminka, 11.7.18 03:28:39  

Vidíš, nekdo se bojí neexistence po smrti, nekdo zase toho, že právě existovat vůbec nepřestane.

Proč se chceš zabít?

• Alena.Kopfova
        Alena.Kopfova, 11.7.18 21:37:40  

Mám strach z utrpení.

• Dopaminka
          Dopaminka, 11.7.18 22:09:02  

Jaké utrpení máš na mysli?
          Třeba se s tím dá něco dělat.

• Alena.Kopfova
            Alena.Kopfova, 11.7.18 22:15:55  

Myslím utrpení všeobecně. S tím se nic dělat nedá, to je prostě nedílnou součástí života a existence vůbec.

• Dopaminka
              Dopaminka, 12.7.18 03:12:58  

Tak s tím nic nenadělás.
              Chceš se zabít protože nesouhlasis s tím, že na světě ecistuje utrpení jako takové?
              Nebo trpis přímo ty?

• Alena.Kopfova
                Alena.Kopfova, 12.7.18 22:06:25  

Trpěla jsem. Opravdu nerada bych si to zopakovala a dokud žiji, tak nemohu vyloučit, že mne nějaké další utrpení nepostihne. Koneckonců jako to nemůže vyloučit jakákoli existující bytost.

• Dopaminka
                  Dopaminka, 12.7.18 22:21:37  

To asi ne. Nejspíše to patří k životu.
                  Možná ti chybí jen to přijetí. Jsou věci, se kterými nemůžeme hnout, jen je přijmout.

• Alena.Kopfova
                    Alena.Kopfova, 12.7.18 22:28:24  

Skutečné utrpení přijmou nelze. Když píšete, to co píšete, tak je jasné, že jste ještě skutečné utrpení nezakusila. Přeji Vám, aby to tak zůstalo.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 13.7.18 03:36:51  

Vez, že o utrpení taky trochu nevi vím, a stála jsem nad podobnou propastí.
                    Ale v tu dobu.mi bylo dost jedno, jestli po smrti něco je, nebo není. Potřebovala jsem se zbavit toho, co je teď, a cokoliv,co by bylo po smrti, by bylo lepší, než stav, ze kterého jsem se snazila smrtí uniknout. Dokonce i kdybych žila dál, jen ne v tomhle těle...

Máš opravdu jen málo možností.
                    1)trpět dál
                    2)umřít a zjistit co je po smrti
                    3)smířit se s utrpenim, že je součástí.života

Možná bych v podobné situaci hledala způsoby úlevy. Cokoliv, co ti pomůže zmirnit ten strach. Lidi, prostředí, činnosti, zábava. Nabažit se toho dobrého. Vrátit se do stavu, kdy žít a radovat se z toho je normální a potěšující.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 13.7.18 03:39:51  

Přála bych ti naopak, abys tu radost ze života ještě zažila.

• beLIEve
      beLIEve, 11.7.18 10:25:05  

Zajímavé, že katolíky to zrovna děsně uklidňuje. Já právě věřím, že po smrti není nic, alespoň ne nic, co bych si uvědomovala. Proto můžu hlavně v klidu žít a přijímat i smrt. Ne, že bych se chtěla zabít teda. Ale asi máš pravdu, ten koncept posmrtného života je právě bič na lidi, co mu věří. Strach z toho, že by skončili v pekle je třeba udrží od zakázané sebevraždy. Spíš bych se zaměřila na to, proč se chceš zabít.

• PanPes
    PanPes, 2.6.18 10:08:44  

Prej život s ní ho nebaví,
    vytáh kvér a střelil se do hlavy.
    A všichni zíraj z povzdálí,
    jak se mozek kutálí.

Vyletěl mozek z lebky,
    ó jak je šedivý, ó jak je hebký.
    Vyletěl mozek z lebky
    a už se nikdy nevrátí.

• 31.1.Marika
    31.1.Marika, 8.5.18 18:06:56  

Dopaminka, 22.7.17 12:37:24 reagovat@!!!
    Kdyby bylo tak snadné se zabít,tak je na světě polovina lidí. Asi holt nemáme ten správný talent na sebevraždu

Herec marek vasut mluvil o tom, jak se chtel zabit. Zkracene: rikal, ze se jeho telo sebevrazde neuveritelne branilo. Nechci tu psat podrobnosti, protoze by byly nepresne. Mozna by se to vypraveni dalo dohledat

• 31.1.Marika
    31.1.Marika, 8.5.18 17:58:43  

:1: on je jezefffcik odbornikem i pres smrt a sebevrazdu? :1:

• Dopaminka
      Dopaminka, 8.5.18 18:00:25  

Koho myslíš? Jojáka?

• 31.1.Marika
        31.1.Marika, 8.5.18 18:01:34  

:1: :1: :1: no jo...stacil vam napsat, ze jste vsichni havloidi a nackove? nam to psal porad

• Dopaminka
          Dopaminka, 8.5.18 18:17:10  

Mne pise rad jine veci. Jestli se tu objevi, uvidis ho mozna v akci.

• 31.1.Marika
            31.1.Marika, 8.5.18 19:02:00  

Kdyz ja vzdycky zapomenu, kde jsem se motala

• p.jojo
            p.jojo, 11.5.18 00:51:15  

Sorac u tebe mam dohodnuty Ban nevyjadruju se.

• Dopaminka
              Dopaminka, 11.5.18 02:46:20  

To je asi rozumne.

• beLIEve
                beLIEve, 11.5.18 09:35:29  

To je hroznej fňuk a trpitel, co?

• Dopaminka
                  Dopaminka, 11.5.18 09:53:05  

Ja vubec nevim, co mysli tim dohodnutym banem. Ale kvituji,kdyz se nevyjadruje osobne.

• beLIEve
                    beLIEve, 11.5.18 10:35:05  

Jakože se urazil a vyhodil vlastně sám (pač to prej děsně chceš).

On prostě chce, aby ho vykopávali, a on pak mohl fňukat. No a když to nejde, tak to řeší takhle.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 11.5.18 10:59:39  

Ano, ze dvou for odesel takto dorovolne pod zaminkou ze to chceme, mozna je jen pro nej tezke vyt odnekud vyhozen. Odmitnuti je citlive, boli.

Ban to ale porad neni...

• p.jojo
                    p.jojo, 14.5.18 19:52:54  

Dohodli jsme se ze na tomhle foru mam od tebe mam primy zakaz vyjadrovat se k tematu a ja ho respektuju.
                    Takze reaguju jen na tvuj vypadek v pameti ohledne tohoto faktu ci upravu "pravdy" o kterou se pokousis.
                    Neres me tu a ja ti sem nepolezu i kdybys tu psala sebevetsi kravinu ...
                    To je snad fer.

• Dopaminka
                    Dopaminka, 1.7.18 06:00:45  

Dohodl ses sám.
                    A protože jsi vždy těžce mimo téma, bude rozumnější, když se budeš zdržovat na diskusích, kde ti dají větší prostor.

To ale nic nemění na tom, že to nebyla dohoda, ani jsem tě o to nežádala, bylo to tvé rozhodnutí.
                    Tohle je místo (oproti ostatním), kde tě můžu zablokovat sama. Zajímavé je, že zrovna na takovém fóru uhybas pryč. Když jinde za mnou lezes jako pes.

To jen taková psychologická zajimavost.