Obraz a podobenství Boha

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
poko (2018-07-14 16:03:13)nikdoinic (2018-07-13 01:06:03)Alena.Kopfova (2018-07-12 22:49:23)
Obraz a podobenství Boha
Založeno: 26. 1. 2016 | Příspěvků: 450 | Členů: 3
Správci: nikdoinic (hlavní)

Obraz Boha a podobenství Boha je člověk, muž a žena.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Alena.Kopfova
    Alena.Kopfova, 12.7.18 01:32:59  

"Obraz Boha ...."

Bůh, jestliže existuje, je nekonečná, věčná a především všudypřítomná bytost. V této chvíli máte jeho obraz před očima a dokonce i přímo ve své mysli.

"....podobenství Boha je člověk, muž a žena."

Člověk je ve srovnání s Bohem, míň než červ plazící se hnojem.

• nikdoinic
      nikdoinic, 12.7.18 09:13:51  

No jo ale co když jsme obraz a podobenství Boha, jako že muž a žena, no a co by jsme byli jiného.., tak jo, kát by jsem se měli, to jo.

• Alena.Kopfova
        Alena.Kopfova, 12.7.18 21:49:33  

Nerozumím. Můžete to rozvést?

• nikdoinic
          nikdoinic, 13.7.18 01:06:03  

Genezis 1
          26 Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují nad rybami mořskými, a nad ptactvem nebeským, i nad hovady, a nade vší zemí, i nad všelikým zeměplazem hýbajícím se na zemi.
          27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.
          28 A požehnal jim Bůh, a řekl jim Bůh: Ploďtež se a rozmnožujte se, a naplňte zemi, a podmaňte ji, a panujte nad rybami mořskými, a nad ptactvem nebeským, i nad všelikým živočichem hýbajícím se na zemi.

• rose66
    rose66, 2.4.18 12:04:41  

jsem je proste blby preklad, jdete uz dal a neopakujte chybu prekladatelu z 14 stoleti..........

• nikdoinic
      nikdoinic, 2.4.18 13:40:06  

Je to správný překlad, zřejmě jsi Bibli ještě neporozuměl, Bůh má být v Tobě a když řekneš v posvátné úctě JSEM tak se to ozřejmuje, že je tomu tak:
      1.Korintským 3
      16 Cožpak nevíte, že jste Boží chrám a že Boží Duch přebývá ve vás?

• rose66
        rose66, 21.4.18 12:22:02  

co si vystudovala Ty?

• nikdoinic
          nikdoinic, 21.4.18 12:26:36  

Tak ja mohla i můžu být vedena Ducehm Svatým při studiu Bible neb za mnou přišlo před 35 lety Slunce(světlo z nebe) a někdo odlomil mi z něho dal pojíst..

• rose66
    rose66, 9.2.18 18:06:34  

Bible byla psana hebrejsky a ja Ti ukazuji lexikony, at se trochu vzbudis s tech uletu, Ty si myslis ze uletla kralicka Bible je pupek sveta

• rose66
    rose66, 9.2.18 17:46:47  

opyright and Source Information:

JTE Targum Jerusalem on the Pentateuch (English)

An English translation compiled and adapted by Jay Palmer from source files at the Newsletter for Targumic and Cognate Studies (http://www.tulane.edu/%7Entcs/pj/psjon.htm). Original text from J. W. Etheridge, The Targums of Onkelos and Jonathan ben Uzziel on the Pentateuch: with the fragments of the Jerusalem Targum (London: Longman, Green, Longman, and Roberts, 1862-1865).

14 And the Word of the Lord said to Mosheh, He who spake to the world, Be, and it was; and who will speak to it, Be, and it will be. And he said, Thus shalt thou speak to the sons of Israel, EHEYEH hath sent me unto you.
    15
    (Exod. 3:14-16 JTE)

• nikdoinic
      nikdoinic, 9.2.18 17:58:10  

Rose66, tady jsme na českých diskuzních forech a tak prosimtě píš česky, díky.

• rose66
      rose66, 15.4.18 11:22:04  

Jméno Jehova pochází z hebrejského slovesa, které znamená „stát se“, a podle řady odborníků se jedná o kauzativum neboli o tvar slovesa, který v sobě nese myšlenku působení nějakého děje. Výbor pro překlad Bible nového světa proto došel k závěru, že Boží jméno znamená „působí, že se stane“. Jelikož se názory odborníků na význam Božího jména liší, nechceme být dogmatičtí. Tento význam však dobře vystihuje, že Jehova je stvořitelem všech věcí a také tím, kdo plní svůj záměr. Jehova způsobil, aby začal existovat vesmír a inteligentní bytosti, a zároveň stále působí, aby se uskutečňovala jeho vůle a záměr.

• rose66
    rose66, 7.2.18 10:12:14  

Copyright and Source Information:

BHS

The Biblia Hebraica Stuttgartensia is an edition of the Masoretic Text of the Hebrew Bible as preserved in the Leningrad Codex, and supplemented by masoretic and text-critical notes.

4 וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֶל־מֹשֶׁה אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה וַיֹּאמֶר כֹּה תֹאמַר לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל אֶהְיֶה שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם׃
    (Exod. 3:14 BHS)

zadne jsem tam neni, cti pozorne, to jsou dulezite manuscipty, ze kterych vychazeji moderni prekladatele

• rose66
    rose66, 27.9.17 11:33:30  

a tohle je Bozi jmeno, pise se to jinak, nez to vase JSEM
    noun proper no gender no number no state
    יהוה: the name of God, first in Gn 24; Qr אֲדֹנָי, hence printed texts יְהוָה; for pronunciation )almost certainly yahweh(, etymology, occurrence &c. see comm. & theologies; w. prep. בַּיהוה, כַּ׳, לַ׳; וַיהוה. )pg 130(

• nikdoinic
      nikdoinic, 28.9.17 07:22:13  

JSEM je překlad v Kralické Bibli do češtiny a tento překlad se nezpochybňuje, není k tomu nijaký důvod ani doposuď nijaký nebyl, co Ti na jménu Boha živých "JSEM" vadí?

Začíná e tak Desatero: Ja jsem..., "ja jsem" jsou dveře, kdo nimi vejde nalezne pastvu..(Jan 10/9-11)

• nikdoinic
        nikdoinic, 28.9.17 07:30:21  

http://www.biblenet.cz/app/bible/passage?path=Jan+10%2C9-11&search=Otev%C5%99%C3%ADt

• rose66
          rose66, 30.9.17 18:55:59  

Definice: Osobní jméno jediného pravého Boha. Označil se jím sám. Jehova je Stvořitel a oprávněně Svrchovaný panovník vesmíru. „Jehova“ je přeloženo z hebrejského tetragrammatu, יהוה, které znamená „Působí, aby se stalo“. Tato čtyři hebrejská písmena jsou v mnoha jazycích představována písmeny JHVH nebo YHWH.

• nikdoinic
            nikdoinic, 30.9.17 22:25:20  

No právě a Jehovovi chybí poslední hláska HÁ.

• nikdoinic
            nikdoinic, 30.9.17 22:32:32  

Jehovovi chybí poslední hláska HÁ, což je celá jedna čtvrtina:
            Deuteronomium 4
            2 Nepřidáte nic k slovu, kteréž já přikazuji vám, aniž co ujmete od něho, abyste tak přikázaní Hospodina Boha svého, kteréž já přikazuji vám, zachovali.

• rose66
              rose66, 9.1.18 17:53:09  

king james version pise Jehovah, uz sis to secetla?

• nikdoinic
                nikdoinic, 9.1.18 17:54:26  

To ještě porád chybí té poslední hlásce samohláska:-).

• rose66
        rose66, 30.9.17 18:54:33  

blby preklad, otevri si hebrejsky slovnik!

• rose66
          rose66, 15.4.18 11:20:53  

Jméno Jehova pochází z hebrejského slovesa, které znamená „stát se“, a podle řady odborníků se jedná o kauzativum neboli o tvar slovesa, který v sobě nese myšlenku působení nějakého děje. Výbor pro překlad Bible nového světa proto došel k závěru, že Boží jméno znamená „působí, že se stane“. Jelikož se názory odborníků na význam Božího jména liší, nechceme být dogmatičtí. Tento význam však dobře vystihuje, že Jehova je stvořitelem všech věcí a také tím, kdo plní svůj záměr. Jehova způsobil, aby začal existovat vesmír a inteligentní bytosti, a zároveň stále působí, aby se uskutečňovala jeho vůle a záměr.

• rose66
        rose66, 30.9.17 18:58:55  

Jaký je význam jména Jehova? Jméno Jehova pochází z hebrejského slovesa, které znamená „stát se“, a podle řady odborníků se jedná o kauzativum neboli o tvar slovesa, který v sobě nese myšlenku působení nějakého děje. Výbor pro překlad Bible nového světa proto došel k závěru, že Boží jméno znamená „působí, že se stane“. Jelikož se názory odborníků na význam Božího jména liší, nechceme být dogmatičtí. Tento význam však dobře vystihuje, že Jehova je stvořitelem všech věcí a také tím, kdo plní svůj záměr. Jehova způsobil, aby začal existovat vesmír a inteligentní bytosti, a zároveň stále působí, aby se uskutečňovala jeho vůle a záměr.

• nikdoinic
          nikdoinic, 30.9.17 22:26:39  

Ano „stát se“ a stalo se že JSME.

• rose66
        rose66, 30.9.17 18:59:37  

Význam jména Jehova tedy nemůžeme vyvozovat pouze z příbuzného slovesa ve 2. Mojžíšově 3:14, kde se píše: „Prokáži se být tím, čím se prokáži být.“ Tato slova Boží jméno nedefinují plně. Spíš odhalují jednu stránku Boží osobnosti a ukazují, že v každé situaci se stává tím, kým je zapotřebí, aby uskutečnil svůj záměr. Takže i když jméno Jehova tuto myšlenku obsahuje, jeho význam je širší. Jehova může způsobit, že se také jeho stvoření stane tím, čím je zapotřebí, aby svůj záměr uskutečnil.

• nikdoinic
          nikdoinic, 30.9.17 22:27:22  

Stane se že JE.

• rose66
        rose66, 22.11.17 10:47:14  

V Česku je nejznámějším a nejvýznamnějším překladem Bible kralická, která vznikla v druhé polovině 16. století. Modernější biblický text vznikl pak ještě v letech 1961 a 1979 pod názvem Český ekumenický překlad.

Jazyk této verze však podle mnohých již také zastaral a tak se skupina protestantských překladatelů rozhodla převést Bibli kralickou, která je dodnes ceněná pro přesnost, do živějších a modernějších slov. To se nakonec podařilo letos, kdy v překladu protestantských překladatelů vyšla Bible kralická 21. století neboli Bible21 (také jen B21).

• rose66
    rose66, 27.9.17 11:31:20  

tohle je JA JSEM

ar

• nikdoinic
      nikdoinic, 28.9.17 07:56:51  

Někdy předevčírem jsem meditovala nad slovíčkama a vzpomněla jsem si, a nebo spíž vyvstanulo mi na mysli něco jako "had-shem" a našla jsem podobné tomu, Hashem:
      V judaismu je Hašem (nazvaný "jméno") používán odkazovat se na Boha , když se vyhýbá Božímu formálnějšímu titulu, Adonai (zapsaný "Můj Mistr").
      https://en.wikipedia.org/wiki/Hashem

..a šém(shem)je
      bájná tabulka s magickým jménem, kulička oživující Golema, tedy asi klidně že i každého člověka.

• nikdoinic
        nikdoinic, 28.9.17 08:01:08  

A ten šém(shem)klidně že je: JSEM.

Nejdříve musíš být a když jseš tak se na to vztahuje, váže se k tomu všechno to ostatní..co je.

• nikdoinic
          nikdoinic, 28.9.17 08:14:24  

http://www.biblenet.cz/app/bible/passage?passagePath.path=matous%2022,37-40

Pasáž: Matous 22,37-40
          37On mu řekl: „‚Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.‘
          38To je největší a první přikázání.
          39Druhé je mu podobné: ‚Miluj svého bližního jako sám sebe.‘
          40Na těch dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci.“

Ženská obdoba toho, překlad do ženského rodu:
          „‚Miluj Hospodinku, Boha svou, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.‘
          38To je největší a první přikázání.
          39Druhé je mu podobné: ‚Miluj bližní své tak jako sebe.
          40Na těch dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci.“

To si myslím že má smysl, co jiného by mělo náboženství Boha živých být?

• nikdoinic
            nikdoinic, 28.9.17 08:17:41  

Ježíš neučí "miluj Mne a bližní své tak jako sebe", ani neučí "miluj Boha tamtoho a bližní své tak jako sebe", ale učí "miluj Boha svého.. a bližní své tak jako sebe".

• nikdoinic
            nikdoinic, 28.9.17 08:18:50  

Galatským 5/14
            Vždyť celý zákon je shrnut do jedné věty, miluj bližní své tak jako sebe.

• rose66
          rose66, 22.11.17 10:48:55  

preloz si JHVH, Buh ho v Bibli pouzil 7000x, coz znamena, ze si ho vazi.

• rose66
    rose66, 20.7.17 10:25:52  

s ucedniky uzavira novou smlouvu
    Jeremjáše předpověděl, že s Izraelem uzavře novou smlouvu, smlouva Zákona se v určitém smyslu stala „zastaralou“. (Hebr. 8:13)

• rose66
    rose66, 20.7.17 10:23:32  

tos neco nepochopil, kristus je konec Mojziskeho zakona
    „Kristus je konec Zákona“ (Ří 10:4),

• nikdoinic
    nikdoinic, 28.12.16 18:04:23  

Olovo, z nějž jsou desky vyrobeny, bylo analyzováno, symboly a slova přeloženy a experti dnes již s jistotou prohlašují, že desky pochází z doby Ježíšova života. To, co obsahují, by mohlo být poučné nejen pro křesťany, ale také pro židy a muslimy. Naznačují totiž, že Kristus nezaložil své vlastní náboženství, ale snažil se obnovit tisíciletou tradici z časů krále Davida. Bůh, kterého uctíval, byl muž i žena v jednom.
    Zdroj: http://extrastory.cz/olovene-desky-s-nejstarsi-zminkou-o-jezisi-jsou-prave-a-vrhaji-tak-nove-svetlo-na-krestanstvi.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu