Alergie na mléko a mléčné výrobky

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
MOSTecak (2016-12-08 05:14:46)
Alergie na mléko a mléčné výrobky
Založeno: 10. 1. 2016 | Příspěvků: 28 | Členů: 1
Správci: MOSTecak (hlavní)

Jste alergičtí na mléko a mléčné výrobky, napište semky na co přesně a podělte se s ostatními o svoje zkušenosti oky

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• lamaalpaka
    lamaalpaka, 31.3.16 17:03:01  

Stravitelnost mléka je docela průšvih, a ten největší je bílkovina kasein. http://www.aktin.cz/clanek/1874-stravitelnost-mleka

• lamaalpaka
    lamaalpaka, 13.3.16 14:13:55  

Ahoj, četli jste tenhle článek? Ten profesor doktor mluví jako extrémista, dost mě naštval.
    http://www.vitalia.cz/clanky/alergii-na-mleko-skoro-nikdo-nema-ale-svadi-se-na-ni-vsechno-rika-profesor/

• MOSTecak
      MOSTecak, 17.3.16 07:08:30  

No fuuuuuuuj

• TX.2010
      TX.2010, 19.5.16 11:42:03  

Když Margaret Thatcherová blahé paměti zarazila rozdávání mléka školákům (na účet státu), byl z toho poprask. A hle! - po letech výzkumů se přes veškerou snahu ukázalo, že vlastně o nic nešlo a školáci jsou stále jako buci - pokud si ovšem nějakým způsobem sami neškodí.
      V mléce není moc bílkovin a zbytky se mohou usazovat v tračníku a s ostatními hnijícími zbytky způsobit perforaci střeva. Pak člověk nosí "sáček na infekční odpad", což je otrava, přestože člověk časem získá určitý fortel a ty pytlíky (a všechno co k tomu patří) jsou stále promyšlenější. Sám jsem to nosil od října dokud jsem doktory neuprosil, aby mi to zašili (v únoru 16). Např. i z tohoto důvodu jsou lepší kysané nápoje a odtučněný tvaroh, který je lehce stravitelný a obsahuje dost bílkovin.

• lamaalpaka
        lamaalpaka, 16.6.16 22:26:33  

To je pravda. Čas ukázal, že všechno je jinak.
        Pamatuju se na svačiny zdarma, na mléko také, ale když je něco takzvaně zadarmo, nikdo si toho neváží. Děti po sobě např. házely jogurty :1:
        Ŕekla bych, že všichni rodiče mají na to, aby školákovi koupili svačinu. Často je problém jen v prioritách: dají přednost cigaretám.

• MOSTecak
    MOSTecak, 31.1.16 06:27:52  

Nestyďte se podělit o vaše poznatky s ostatními oky

• MOSTecak
    MOSTecak, 20.1.16 03:24:20  

Mám tady jednu https://cs.wikipedia.org/wiki/Kravské_mléko adresu, jukněte se na ní :7:

• MOSTecak
    MOSTecak, 18.1.16 05:37:59  

Jde také o to, že ne všechny mléčné výrobky, nemusíte vynechat. Třebas kvašené mléčné nápoje, jako Acicofilní mléko a nebo také tvrdé sýry se jíst mohou oky

• Hosamen
      Hosamen, 18.1.16 07:39:51  

To není pravda. Alergii způsobuje mléčný cukr, jsou lidé, kteří nesnášejí laktózu absolutně, tedy nemohou nic, částečně nesnášenliví mohou kvašené výrobky a máslo, lidé s možností trávit laktózu z dětství zůstane a ti mohou vše.
      Původně ztráceli schopnost trávit laktózu všichni lidé, po vývoji trávicí soustavy byla to signalizace, že dítě má přejít na jinou stravu.

• MOSTecak
        MOSTecak, 19.1.16 01:42:13  

To mám přímo od doktorky :7:

• MOSTecak
        MOSTecak, 19.1.16 09:34:24  

Dělali mi mooooŕe vyšetření a dali mi tyto rady viz výše oky

• Hosamen
          Hosamen, 19.1.16 13:01:20  

Já jen tvrdím, že podle tvého popisu patříš mezi lidi, kteří nesnáší laktózu ve velkém množství, kvašení z ní vytvoří kyselinu mléčnou.
          Jsou lidé, kterým vadí i zbytkové množství v másle, já máslo, pokud to jde, nejím.

• milada948
            milada948, 19.1.16 16:19:20  

Já mléko za celý rok nedám ani deci,ale jogurty a sýry denně. :4:

• Hosamen
              Hosamen, 19.1.16 17:24:27  

To je ono, já mám alergii a užívám léky, které se s mlékem nesnáší, takže se vyhýbám všemu, jeho problémy a tvoje jsou nestravovitelnost laktózy.

• MOSTecak
                MOSTecak, 31.1.16 06:32:31  

To ale není žádná alergie, jen se na tvoje léky, nedoporučují mléčné výrobky a tato doporučení je nutno brát s určitou rezervou juu

• Hosamen
                  Hosamen, 31.1.16 13:48:47  

Moment, alergie na mléčný cukr a jiné potíže způsobené navíc reakcí léků s mlékem (vápníkem) alergii mažou?
                  Nevím.

• MOSTecak
              MOSTecak, 31.1.16 06:33:42  

Tam je přeci také mléko :1:

• Hosamen
                Hosamen, 31.1.16 13:38:18  

Je tam mléko ale není tam mléčný cukr.

• MOSTecak
            MOSTecak, 31.1.16 06:40:39  

Nee, mám kompletní alergii na vše co tam je oky

• MOSTecak
        MOSTecak, 31.1.16 06:38:45  

To není tak úplně pravda, alergické reakce je možné mít na jakoukoliv složku, jež je v mléku a to se neskládá jen z cukru přeci :11:

• Hosamen
    Hosamen, 17.1.16 17:35:10  

Je to hloupé, ale na více fórech vidím, že se hlavně mladé učitelky snaží dokázat, že žák s ohlášenou zdravotní vadou něco nechce dělat.
    Dysgrafik nechce psát, alergik se vyhýbá některé činnosti, narkoleptik nebo epileptik nechce cvičit, nebo nepatří jako nenormální na školu.

• MOSTecak
      MOSTecak, 31.1.16 06:41:46  

Takový už je život :6:

• MOSTecak
    MOSTecak, 10.1.16 15:33:21  

Několik slov na úvod, jsem alergický na mléko a jeho výrobky, stále jsem měl zažívací potíže a při testech mi na to přšli :11:

• Hosamen
      Hosamen, 11.1.16 00:57:09  

No, já to vím od svých pěti let, škola to měla nahlášeno, že kvůli lékům nesmím žádný alkohol, kvůli alergii nesmím mléko.
      Přesto jsem byl z jídelny vyloučen po incidentu, kdy mi učitelka zastoupila okénko v jídelně a poručila mi jídlo sníst, odůvodnění: Podle školního řádu musím poslouchat příkazy učitelů.
      U okénka byla skříňka, talíře byly na tacku talíře a příbor, já jsem tam nechal tácek i s obsahem, tedy jsem neposlechl.

• MOSTecak
        MOSTecak, 31.1.16 06:45:43  

Tak máš to a nebo nemáš, podle jednoho příspěvku ano a podle jiného zase ne :13:

• nevimzevim
      nevimzevim, 13.1.16 00:38:03  

Asi ti to bude znít divně, ale máš vlastně štěstí, protože si ušetříš spoustu škodlivých látek, které bys jinak snědl nebo vypil. Já mám podobné štěstí s kosmetikou, mám alergii na jednu látku, ale vpodstatě reaguju na veškerou chemickou kosmetiku, proto už ji léta nepoužívám. Jsou to chemické látky vyrobené převážně z ropy, což je sajrajt, který si dobrovolně na sebe napatlá jenom blázen. Musela jsem dostat alergii, abych na to přišla.

Když jsem ve dvaceti přestala pít mlíko, tak první, co se stalo, bylo, že se mi najednou vyčistila pleť. Bez mléčných výrobků je člověk zdravější, počínaje rýmičkami a konče těmi nejhoršími nemocemi. Takže nemáš čeho litovat. :4:

• MOSTecak
        MOSTecak, 31.1.16 06:48:04  

To je ale fakt divný názor :7:

• MOSTecak
        MOSTecak, 31.1.16 06:49:11  

A není to pravda :11: