Sethova filozofie

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
kontrhel (2016-12-02 15:22:44)Divobyj (2016-11-28 20:26:10)seth-mluvi (2016-11-28 20:04:47)krudox (2016-11-07 11:41:19)MimVig123 (2016-09-07 20:57:41)chenrezig777 (2016-08-07 05:57:10)SuperGuruJara (2016-06-27 10:55:48)slavidan (2016-04-16 15:36:12)karolko (2016-01-30 23:41:02)
Sethova filozofie
Založeno: 17. 11. 2015 | Příspěvků: 233 | Členů: 9
Správci: seth-mluvi (hlavní)

Poznání dle Setha, channeling Jane Roberts.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 13.11.16 13:42:20  

Jak vidí Seth druhý příchod Krista:
    "Třetí osobnost, o které jsem několikrát hovořil, se ještě neobjevila a o její existenci proroci hovoří jako o Druhém příchodu Krista (Matouš 24). Proroctví jsou ovlivněna kulturním a dobovým kontextem a stupněm rozvoje. Je zde tedy zřejmé zkreslení, Kristus nepřijde na konci světa, jak tvrdí proroctví.
    (21.20) Nepřijde, aby spasil dobré a poslal do záhuby zlé. Začne nové náboženské drama. Bude zachována určitá historická posloupnost. Nebude již považován za toho, kým skutečně byl. Vrátí se, aby napravil křesťanství, které bude v době jeho příchodu upadat, a aby vytvořil nový myšlenkový systém, který světu schází.
    (21.25) V té době budou všechna náboženství procházet krizí. Nebude usilovat o jejich obrození ani spojení, ale zničí všechny náboženské organizace. Jeho hlavním posláním bude šířit pravdu, že jedinec je součástí Všeho Co Je. Jasně vysvětlí metody, kterými může dosáhnout úzkého kontaktu se svou podstatou. Do jisté míry se stane prostředníkem mezi člověkem a Vším Co Je.
    Jeho příchod se odhaduje na rok 2075.
    Můžete namítat, že Nostradamus ztotožňoval pád římskokatolické církve s koncem světa. Nedokázal si totiž představit, že by civilizace mohla fungovat i bez ní, a to je třeba vzít v úvahu také u jeho dalších proroctví.
    Třetí osobnost Krista bude mít samozřejmě velkou psychickou sílu. Bude to on, kdo naučí lidstvo využívat vnitřní smysly uvolňující proud spirituality. Vrahové a oběti si vymění role,protože reinkarnační paměť vystoupí na rovinu vědomí. Rozvojem těchto schopností dokáže člověk rozpoznat a ocenit hodnotu života."

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 18.11.16 13:13:14  

Samozřejmě i tady je drobný problém v překladu.
      "Jeho příchod se odhaduje na rok 2075" může nabádat k tomu, že se jedná o rok narození. Dokonce i Jane s manželem si mysleli, že jde o rok narození.
      Doslovný překlad je ovšem "Roku 2075 bude toto vše dovršeno", což může taky znamenat, že jde o přibližný rok úmrtí, což může znamenat, že se již narodil...

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 28.11.16 20:04:46  

Samozřejmě těžko předvídat jestli Kristus přijde nebo ne, jestli to bude velké divadlo nebo působení skrytého génia, těžko říct jaké asi bude jeho charisma, co se stane v souvislosti s jeho příchodem atd. Někdo je na tyto otázky háklivý a neodpovídá, někdo věří striktně obecně známému učení, někdo tomu nevěří vůbec...
        Máte k tomu co říct, když pomineme, co k tomu říká Seth?

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 10.10.16 21:58:41  

Krudox-"však pamatuješ na mou pochybnost s tabákem v Římě..."
    Jasně, že pamatuju, byl to špatný překlad.
    Bylo tam psáno:
    "V období Kristova života jsem byl mužem, kterému říkali Millenius, žil jsem v Římě. Byl jsem obchodníkem, hodně jsem cestoval a měl jsem možnost poznat mnoho lidí.
    Byl jsem vysoký a také poměrně zavalitý. Svým zevnějškem jsem rozhodně nepůsobil jako patricij, především proto, že můj oděv byl často znečištěn od šňupání tabáku."
    Je fakt, že tabák mohl šnupat až mnohem mnohem později. Nicméně originál zní takto:
    "In the historical time of Christ, I was a man called Millenius, in Rome. In that life my main occupation was that of a merchant, but I was a highly curious gentleman, and my travels gave me access to many different groups of people.
    Physically I was round and stout, not at all patrician in my bearing, and given to untidiness in my dress. We had a type of snuff made from a certain kind of straw. I used it constantly, often spilling some upon my robe."
    Tady se o tabáku jako o "tobacco" nepíše.
    Já jsem ale rád za takovou inteligentní kritiku. Pozdějc jsem zjistil, že toho překladatelka zkomolila mnohem víc. Tou inlegentní kritikou myslím i příspěvek MimVig123 tady dole.
    Zatím nějvětší nesrovnalost, co jsem našel, je z prvního a druhého zasedání, kdy zaznamenávali text z ouija desky /v r. 1963/:
    ("Můžete nám sdělit rok vaší smrti, Franku Wattsi?")
    1942.
    ("Kolik roků jste byl mrtvý, Franku Wattsi?")
    32.
    ("Vaše manželka je živá nebo mrtvá?")
    Mrtvá.
    ("Který rok umřela?")
    1954.
    ("Jaký byl váš věk v času vaší smrti?")
    74.
    ("74? Je to správně?")
    Ano.
    ("A věk vaší manželky v času její smrti?")
    75.
    ("Je to správně?")
    Ano.
    ("Který rok jste se narodil, Franku Wattsi?")
    1985.
    ("Můžete odpovědět znovu na tu otázku?")
    1885.
    ("Jaký byl rok narození vaší manželky?")
    1888.

Jak lze jednoduše zjistit, počty vůbec nesedí. Ovšem, kdyby to bylo od Jane celé jen podvod, tak tou nejjednodušší věcí na světě je přece spočítat si to na kousku papírku a zapamatovat...

• krudox
      krudox, 11.10.16 15:55:48  

dík za vysvětlení :4:

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 5.11.16 09:21:26  

Jenom taková malá ukázka překladu náhodného odstavce.
      Překlad v knize Sethovy promluvy:
      "Skutečnost a její vlastnosti jsou v každém systému zkreslené. Multidimenzionálního Boha lze zažít dvěma způsoby. Jedním je zjištění, že tato hlavní hybná síla prostupuje vše, co dokážete vnímat svými smysly. Druhá metoda je poznání, že tato primární síla existuje nezávisle na pozemském světě a jeho formách."

Doslovný překlad:
      "Tato skutečnost a tyto atributy se objevují v rámci různých systémů skutečnosti v souladu s kamuflážními údaji kteréhokoliv daného systému. I když vnitřní zkušenost multidimenzionálního Boha může vést do dvou hlavních oblastí. Jedna z nich je skrze realizaci, že tato prvotní hybná síla je uvnitř všeho, co můžete vnímat svými smysly. Druhá metoda je uvědomit si, že tato primární hybná síla je realitou, která je nezávislá na jeho spojení se světem jevů."

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 25.9.16 11:47:51  

Seth:
    "Mým cílem není vracet se podrobně ke svým inkarnacím, ale využít je k vytvoření nadhledu a názoru. Byl jsem mužem i ženou a prošel jsem mnoho povolání, ale vše jsem dělal s myšlenkou, že se učím, abych mohl učit. Měl jsem pevnou základnu ve fyzickém životě, což je hlavní předpoklad mé „současné“ práce.
    Nikdy jsem nežil život žádné mimořádné osobnosti, alespoň ne v historickém kontextu, ale získával jsem zkušenosti v každodenním životě, v hledání životní rovnováhy, ve snaze dosáhnout úspěchu a lásky. Poznal jsem nevyslovitelnou touhu otce po synovi, muže po ženě, ženy po muži. Zapletl jsem se do sítě lidských vztahů. Ještě před začátkem vaší civilizace jsem byl Lumanian a mnohem později jsem se narodil v Atlantidě.
    Budu-li hovořit v kontextu vaší historie, vrátil jsem se jako jeskynní muž s funkcí Vypravěče a od té doby jsem jím byl vždy, nehledě na fyzické povolání. V Dánsku jsem byl obchodník s kořením a znal Ruburta i Josepha. V několika životech jsem byl černoch, jednou v nynější Etiopii a podruhé v Turecku.
    Můj život papeže následovalo několik inkarnací, kdy jsem žil jako mnich v klášteře. Jednou jsem se stal dokonce obětí španělské inkvizice. Mé zkušenosti se ženskými životy se různí od prosté holandské panny, přes kurtizánu z doby života biblického Davida, až po poctivé matky s dětmi.
    Když jsem se začal stýkat s Ruburtem a Josephem, skrýval jsem před nimi své minulé životy. (Smích.) Ruburt nevěří v reinkarnaci a myšlenka mnohačetných životních zkušeností je pro něho nepřípustná.
    Čas, jména a data nejsou tak důležitá jako zkušenosti a těch je příliš, abychom je zde vyčíslili. Jednou poznáte, že jsou plně přístupné. Některé jsme zmínili na ESP sezeních, a další v knize Sethův materiál.
    V další knize o reinkarnaci, jak doufám, promluví všechny mé minulé inkarnace a budou vyprávět svůj vlastní příběh. Měli byste si uvědomit, že stále existují a jsou nezávislé na té současné. Může se vám zdát, že jsem naplněn těmito osobnostmi,ale namísto toho jsem pro ně byl pouhým semínkem. Pamatuji si, kdo jsem byl, ale každá z těchto existencí by měla mluvit sama za sebe.
    Je to podobné, jako když se ve stavu hypnózy vracíte zpět do mládí. Tyto osobnosti však ve mně nejsou uzamčeny. Rozvíjejí se svým vlastním způsobem. Nejsou omezovány. Existují společně se mnou, pouze na jiné rovině reality."

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 21.9.16 16:52:01  

Jane Roberts o Sethově materiálu:
    Při prvních sezeních jsem uvažovala o vydání materiálu pod svým
    jménem, aby bylo přijato pro svoji hodnotu, aniž by dalo vznik
    pochybnostem a otázkám ohledně jeho původu. To by však nebylo
    spravedlivé vzhledem ke způsobu, jakým Sethův materiál vznikal. Je
    součástí poslání, jeho zvýrazněním.
    Seth diktoval přesně tak, jak to Rob zaznamenal, jediný odstavec
    jsme nepřidali ani neubrali. Seth si je jistě vědom rozdílu mezi
    mluveným a psaným jazykem. Jeho sezení se studenty nejsou tak
    formální. Naše kniha působí spíše jako soukromé sezení, během kterého nás navštěvuje fyzická osoba. Důraz je kladen především na
    obsah a je zvýrazněno psané, ne mluvené slovo.
    Zůstává nezměněna i struktura věty, až na ojedinělé výjimky.
    (Někdy jsem například jednu dlouhou větu rozdělila do dvou
    kratších.) Většina interpunkce je dána také Sethem. Pauzy jsme
    nahradili čárkami, tečkami, středníky, pomlčkami, jak si přál,
    abychom neodváděli pozornost čtenáře. Kde Seth vyžadoval citaci,
    tam je řeč uvozena dvojitými uvozovkami, jinde, kde si to význam
    vyžaduje, jsou jednoduché uvozovky.
    Jeho věty jsou často velmi dlouhé, ale nikdy neztrácejí svůj řád
    a význam. Pokud se někde objevila chyba, porovnali jsme ji
    s původním záznamem a zjistili, že vznikla při přepisování. (Toho
    jsem si všimla především při práci s diktafonem.)
    Korektury jsme prováděli hlavně z Robových zápisků, protože
    byly mnohem podrobnější. V některých případech jsme zahrnuli
    i materiál, který původně neměl být součástí této knihy, ale považovali
    jsme jej za důležitý. Z poznámek je zřejmé, že Seth začal hned po
    dokončení poslední kapitoly diktovat Dodatek, zatímco já jsem se
    strachovala, kdo se o to postará. A pokud Seth, tak kdy.
    A ještě jedna zajímavost: své knihy vždy třikrát přepisuji a ještě
    nejsem úplně spokojena. Tato byla napsána hned napoprvé ve své
    konečné verzi. Seth se držel svého záměru a osnovy, což u mne není
    zvykem. Jen v několika případech se od ní odchýlil, což je ostatně
    právo každého autora...

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 11.9.16 21:37:38  

A ted to, co jsem označil za podružné -
    Seth:
    "Pro vaše poučení: historický Kristus nebyl ukřižován.
    Původně neměl takto zemřít, ale ostatní považovali ukřižování za nezbytné, aby bylo naplněno proroctví.
    Kristus se toho neúčastnil. (Pauza.) Došlo ke spiknutí, které vedl Jidáš a jehož cílem bylo prohlásit Ježíše mučedníkem. Byl však zvolen jiný muž, kterého omámili a přesvědčili, že je Mesiáš a musí vláčet svůj kříž .
    Byl jedním z oklamaných, ale věřil, že on je Ježíš a má naplnit proroctví.
    Přišla Marie a oplakávala muže, který uvěřil, že je její syn.Soucítila s ním. Ukřižování Krista se však měla účastnit jen určitá část Židů, nikoho by nenapadlo, že by mohl být „obviněn“celý národ.
    Ježíšův hrob byl prázdný, protože stejná skupina těla odvezla. Marie Magdalena Krista spatřila u jeho hrobu. Kristus měl obrovskou psychickou energii, tou způsobil, že se na jeho těle objevily rány. Svým následovníkům se pak zjevoval ve fyzické i nefyzické podobě. Vysvětloval, co se vlastně stalo, ale ti, kdo se nezúčastnili spiknutí, mu nerozuměli a mylně vnímali jeho prohlášení.
    Petr třikrát zapřel Ježíše, když prohlásil, že člověk na kříži skutečně není Kristus.
    Člověk, který věřil, že je Ježíš, se ptal: „Petře, proč jsi mne opustil?“ Jidáš ukázal na tohoto muže, protože věděl o spiknutí, bál se, že pravý Ježíš bude ukřižován. Takže dal za úkol Šimonovi stát se Mesiášem a zachránit život historického Ježíše.
    Ukřižování symbolizuje hluboké rozpory, dilema lidské duše, proto se stalo realitou a spiknutí dostalo přednost před skutečnými událostmi.
    Kristus telepaticky zjistil pravděpodobné události, které se uskuteční. Člověk, který byl do nich zapojen, již nemohl od svého subjektivního rozhodnutí ustoupit. Byl ukřižován, aby tak naplnil staré židovské proroctví.
    (22.10) Při večeři Páně Kristus řekl: „Jezte, toto je mé tělo,“potom zvedl kalich a pravil: „Pijte, toto je má krev.“ Tím chtěl naznačit, že duch je obsažen v každé hmotě, je oddělen a propojen zároveň. Chtěl ukázat, že jeho duch je nezávislý na těle,a tudíž se se svým tělem neztotožňuje.
    To vše však bylo špatně interpretováno a pochopeno. Kristus změnil styl svého chování a svým stoupencům se zjevoval v mimotělesné podobě. Snažil se jim vysvětlit, že není mrtvý, ale oni jej přijali jako symbol.
    Jeho fyzická přítomnost už pro ně nebyla nezbytně nutná.
    Ježíš věděl, že bez ran na těle by nikdo nevěřil, kým je. Stigmata byla důkazem jeho smrti. Byl to způsob identifikace, aby mu lidé věřili, když vysvětloval skutečný chod událostí.
    Jedl, aby dokázal, že je stále živ , ale lidé si mysleli, že duch může také přijímat potravu. Nechtěli se vzdát své víry v ukřižování a vzkříšení."

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 6.9.16 20:48:16  

Sethovy citace, každá je z jiné knihy:
    „…Církev ignorovala Kristovo fyzické narození, například, a udělala z jeho matky neposkvrněnou pannu, což znamenalo, že vědomí druhu bylo odkázané po delší čas ignorovat jeho vztah s přírodou a s jeho ženskými aspekty. Mluvím nyní o hlavním směru západní civilizace. Bůh otec by byl rozpoznán a Země Bohyně zapomenuta…“
    „…V Bibli existuje mnoho později připojených odkazů, třeba jako podobenství o fíkovníku, ve kterém je příroda bagatelizována. Kristův "otec" byl, nicméně, Bůh, který byl opravdu vědomý každého vrabce, který proletěl, který věděl o existenci každého stvoření, každého druhu. Příběh pastýřů a stád se hodně blíží Kristovu záměru, kde je každé stvoření pozorováno ostatními. Úředníci římskokatolické církve změnili mnoho záznamů - očistili je, řečeno jejich slovy, od všeho co by mohlo vést k pohanským praktikám nebo k uctívání přírody, tak jak to pochopili. V podmínkách vaší civilizace, se příroda a duch stali oddělenými, takže se setkáváte s událostmi vašich životů spíše v tomto kontextu. Do určité míry se pak musíte cítit oddělení od vašich těl a od přírodních událostí. Proto nepodporujete velký rozmach citové identifikace se samotnou přírodou. Studujete ty procesy, jako byste stáli jaksi mimo ně…“
    „…Vzájemně spolu komunikovali ve svých snech. Pavel si pamatoval většinu z nich, dokud se neobrátil na křesťanskou víru právě kvůli řadě opakujících se snů, v nichž se podílel na pronásledování křesťanů. Považoval Krista za ďábla, který jej přesvědčil ve spánku. Na vědomé rovině si však uvědomoval význam snu a jeho„obrácení“ bylo jen samozřejmou fyzickou událostí odrážející vnitřní zkušenost. Jan Křtitel, Kristus a Pavel spolu komunikovali ve snech, Jan si velmi dobře uvědomoval Kristovu existenci ještě před jeho narozením…“

• MimVig123
      MimVig123, 7.9.16 05:56:46  

Jak si mohl Jan uvědomovat narození Krista, když byl jen o půl roku starší. :15:

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 7.9.16 20:49:45  

:15:
        Už jsem o tom psal.

Sethův citát:
        "(11:52) Jedno z evangelií je padělek - to znamená, že bylo napsáno až po ostatních a události byly překrouceny tak, aby to vypadalo, že se některé z nich staly v úplně jiném kontextu, než se staly. Bez ohledu na to, Kristovo poselství bylo pro jednou stvrzeno.
        (Jane byla ve vytržení, jakmile si dala pauzu, vznesl jsem otázku. "Chtěl jsem se zeptat, u kterého evangelia se jedná o padělek, protože se určitě dá dostat k nějakým záznamům o tom.")
        Nebyl to Marek ani Jan. Existují zvláštní důvody, proč to nyní nechci specifikovat.
        ( "Dobře," řekl jsem, i když poněkud neochotně.)
        (Pauza.) V té době Kristus sjednotil lidské vědomí způsobem, který zasahoval do historie. Vědomí Krista nebylo izolováno. Mluvím teď vašimi termíny. Protože stejné vědomí bylo u zrodu všech vašich náboženství; byly to různé rámce, jejichž prostřednictvím se mohly v různých dobách národy vyjadřovat a růst. Ve všech případech začínala náboženství převažující vírou, promlouvala skrze čas, a pak byla rozšířena. Představují duchovní stránku evoluce člověka. Tato myšlenka - psychický rámec a rámec duševního života byly mnohem důležitější než fyzické aspekty toho, jak jste jako druh rostli a měnili se."

Já jsem přesvědčený, že to falešné evangelium je Lukášovo.
        Lukáš psal o tom, že Alžběta počala půl roku před Marií.

• MimVig123
          MimVig123, 7.9.16 20:57:40  

No já nevím, mám na to svůj názor, nebudu to komentovat. :15:

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 7.9.16 21:13:34  

V pořádku, klidně komentuj.

• krudox
        krudox, 23.9.16 15:39:43  

:1: :2:

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 4.9.16 16:37:50  

Taky byhc nechtěl nikoho popudit, ale napíšu tady o třech největších omylech křesťanství:
    1/ narození z panny
    2/ podobenství o fíkovníku
    3/ pokušení Krista na poušti
    1/i 2/ odporuje poznání, že bůh neporušuje zákony, které stvořil.
    Ad3/Dábel nepokoušel Krista, ale Ježíš vysvětloval Pavlovi skutečnost.

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 4.9.16 16:38:47  

Kristus nebyl ukřižován považuji jako podružné...

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 4.9.16 17:17:08  

Abych to upřesnil - ženě se narodí dítě po oplodnění mužem a není důvod to měnit i když se jedná o prohlášení, že dítě je Kristus.
      Kristus jako projev boží lásky nemůže demonstrovat svou moc tím, že zahubí strom - živou bytost.
      Obě věci jsou podvrženy-účelově vymyšleny.
      To třetí je věcí diskuze, ale pokud jste křesťan, budete mě považovat za antikrista.
      Nejsem křesťan ani ateista, obojí mě odsuzují, takže vpodstatě všichni, co tady diskutují... ale můžu prohlásit, že k tomuto zjištění mě přivedla neukojitelná touha po pravdě.. pokud to k něčemu bude..

• kontrhel
        kontrhel, 4.9.16 17:43:49  

Seth: Abych to upřesnil - ženě se narodí dítě po oplodnění mužem a není důvod to měnit i když se jedná o prohlášení, že dítě je Kristus.

kontrhel: Pochopitelně nehodlám tvrdit, že Bůh Ježíše přivedl na svět klonováním. Nicméně je vědecký prokázáno, že člověk se nemusí narodit pouze oplodněním ženy mužem. Bůh není omezen lidskou dovednosti. Dokáže jistě více, než klonovat, když je Stvořitelem všeho. Ale klidně si svůj názor, zdá-li se ti být „neprůstřelným“, uchovej.

Seth: Kristus jako projev boží lásky nemůže demonstrovat svou moc tím, že zahubí strom - živou bytost.

kontrhel: Bůh je Stvořitelem všeho, tedy i člověka a i stromu. Strom je stvořen pro člověka, který je završením a hlavním cílem veškerého stvoření. Ze všeho, co je stvořeno, má člověk, možná dokonce jako jediné stvořené jsoucno, šanci přejít z časovosti do věčnosti. Tento přechod však není ani pro člověka snadný, jelikož je podmíněn osobními vlastnostmi každého z nás. K těmto vlastnostem, z nichž mnohé jsou nabyté v průběhu pozemského pobytu, patří i schopnost přijmout milost. Zdá se to být snadné, ale v situaci, ve které člověk zjistí, že se nadhodnocoval a teď stojí tváří v tvář Pravdě o sobě samém, to tak lehké být nemusí. Proto je právem Stvořitele, který miluje člověka, na skutečnosti možného zániku, demonstrovat člověku hrozící nebezpečí. Navíc situace může být i taková, že tak jako nehyne automatický fyzickou smrti člověk, nemusí hynout za podobných okolnosti ani strom, ale to je opravdu má spekulace.

Ke třetímu bodu, bez tvého bližšího upřesnění, nejsem schopen s vyjádřit.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 4.9.16 18:04:02  

To první jsem myslel v kontextu doby. Klonování jako zkopírování DNA, která vznikla početím, beru, ale není to případ Kristova mýtu, nešlo tu o dvojčata.
          Podobenstvi o fikovniku mi připadalo podivné už kdysi. Ale až jsem poznal Sethův materiál, kde se psalo - jedno evangelium je celé falsifikát, ale Marek ani Jan to není - potom mi došlo, že je to Lukáš.
          Seth tvrdil, že Pavel a Ježíš spolu komunikovali ve snech a že Pavel považoval ve snech Ježíše za ďábla. Až potom jsem pochopil 40 dnů v poušti.

• kontrhel
            kontrhel, 4.9.16 19:24:46  

Asi jsi můj text nečetl tak pozorně, jako čteš texty Setha. Píši přece, že klonování nevidím, jako způsob použitý při narození Ježíše. Pouze poukazuji na to, že pokud člověk, který není ani náhodou Všemohoucí, dokáže použit tělní buňku k oplodnění, proč by Bůh, který tvoří Slovem, stejným Slovem nemohl oplodnit ženu? Pochopitelně, že nevěřící člověk tuhle možnost nepřipouští a je ochoten ji označit za omyl křesťanů.
            Píšeš, že Seth tvrdil, že Pavel a Ježíš spolu komunikovali ve snech a že Pavel považoval ve snech Ježíše za ďábla. Mě je naprosto lhostejné, co tvrdí kdosi, kdo so říká Seth. Pro mne je podstatné, co říká Bůh, Stvořitel Setha, pokud Seth existoval, či existuje.

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 4.9.16 20:39:59  

Ale čtu to pozorně.
              Akorát jsem chtěl naznačit, že Marek ani Jan nemluvili ani o fikovniku ani o zrozeni z panny.

• kontrhel
                kontrhel, 4.9.16 21:54:39  

Máme v bibli tři synoptická evangelia a čtvrté, zcela odlišně vystavěno, evangelium Janovo. Ta tři evangelia jsou v mnohém podobná, nejsou však naprosto shodná. Důvod shod vidím vtom, že popisují stejné události. Důvod odlišnosti vidím v tom, že každý autor je originální osobnosti, která svobodně posuzuje co je podstatné a jakými slovy to zaznamená. Schválně se pokus popsat průběh posledního měsíce tvého života a pak ať stejné období popíše někdo, kdo tohle období prožil po tvém boku. Pak spočítej, kolik události je zaznamenáno pouze v jedné práci.

• krudox
                  krudox, 19.9.16 16:38:43  

naučené povídačky, co Tvůj osobní výzkum? nic, že? :2:

• kontrhel
                    kontrhel, 19.9.16 17:28:45  

Co tvůj pohled na horizont? Rozumíš mé otázce? Tak vyjmenuj podle velikosti, jak je to seřazeno.

• krudox
                    krudox, 23.9.16 15:41:40  

seřazeno je to schválně špatně, páč první - nejstarší je Markovo, to je ale v kánonu až druhé - opakuji - schválně, první je Matoušovo...

• kontrhel
                    kontrhel, 23.9.16 15:49:59  

Já jsem někde něco seřazoval? Přiznám se, že jsou lidé, kterým nerozumím ani holou větu. Zdá se, že jejich řady úspěšně rozšiřuješ.

• krudox
                    krudox, 23.9.16 16:16:58  

to já nikde netvrdím, seřadili to tehdá tehdy jiní, asi jsem nepochopil, na co se ptáš... :2:

• krudox
                    krudox, 23.9.16 16:19:16  

v Bibli - v evangeliích jsou podstatnější neshody, než ty, které by vznikly jen odlišnou interpretací stejných událostí, jsou tam např. zeměpisné chyby, které naznačují, že pisatel nebyl z Izraele a nežil tam...

• kontrhel
                    kontrhel, 23.9.16 16:22:49  

Nechme to plavat a jestli budeš souhlasit, můžeme to zkusit, najít řeč ve které si budeme vzájemně rozumět, jindy, jinde na jiné téma. Čtu, co jsi napsal vedle, na SJ vs. bible a tam ti poslední výroky jsem ochoten podepsat.

• krudox
                    krudox, 29.9.16 15:17:18  

ok, nemám teď počítač, stejně...

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 4.9.16 20:59:34  

A o té poušti mluví právě Lukáš, o kterém se reálně uvažuje, že skutečným autorem toho evangelia byl právě Pavel.
              Mě to celé dává smysl.

• Divobyj
          Divobyj, 5.11.16 10:21:15  

kontrhel: Bůh je Stvořitelem všeho, tedy i člověka a i stromu. Strom je stvořen pro člověka, který je završením a hlavním cílem veškerého stvoření.
          Tak tohle je s ohledem na celý náš Vesmír velmi krátkozraké,drzé,omezené a hloupé.
          Vím,že staří Židé,potažmo ti,od kterých Starý zákon opisovali věděli o Vesmíru prdlajs,takže si takovéto věty mohli dovolit.
          Dnes se ale píše rok2016.

• kontrhel
            kontrhel, 5.11.16 11:52:10  

:1: Jestli jsi mě chtěl pobavit, tak se ti to povedlo. Doufám však, že jsi na vymýšlení tohoto vtipu nespotřeboval svou veškerou inteligenci, o které se mi začalo zdát, že s ní disponuješ. Za informaci o tom, který se píše rok, ti děkuji, až nastane změna, dej mi zase vědět. Ta skutečnost že jsi letopočet dokázal vygooglit, je mi varováním, že mě můžeš zahrnou spoustou bystrozrakých, neomezených a chytrých, tedy ne drzých, informaci. Jaká škoda, že jsi to už neudělal. Mohlo to být ještě vtipnější. :1:

• Divobyj
              Divobyj, 5.11.16 14:00:36  

Kdybys někdy dohlédl dál,než na svůj vlastní nos,tolik by ses nesmál.

• kontrhel
                kontrhel, 5.11.16 14:16:44  

Od toho, abych viděl dál než jak jsem rozumem vybaven, jsi tady přece ty, ne? Tak se nestyď a poskytni mi nějaké moudro. Přece mě nenecháš tak pitomého jak jsem dosud. :1:

• Divobyj
                  Divobyj, 5.11.16 15:06:36  

Ty jsi zatvrzele pitomý.Na tebe obyčejný člověk,jako já nestačí :9:
                  Nechceš si s tím dojít k nějakému specialistovi? :1:

• kontrhel
                    kontrhel, 5.11.16 15:17:14  

Takže jediné nač jsi se zmohl je, že já jsem autorem velmi krátkozrakých, drzých, omezených a hloupých výroků. Aby jsi mi předvedl svou plejádu tvrzení opačného charakteru, na to evidentně nemáš, jinak by ses předvedl. Nebylo by tedy od tebe moudřejší, kdybys mlčel a zbytečně na sebe neprozrazoval to, co se snažíš zakrýt prázdným tlacháním? :1: Když, tak se s někým, komu důvěřuješ, o této možnosti poraď. :4: :1:

• Divobyj
                    Divobyj, 5.11.16 15:38:30  

nechceš.Ale jo,je to tvoje věc...

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 4.9.16 14:39:33  

Před nějakým časem v diskuzi "život po životě" reagoval antony52 na Sethovu citaci o posmrtném životě takto:
    - Lidé jsou různé A mají různé názory. :11:
    b-texty.wz.cz/bardo.pdf -
    Je to odkaz na Tibetskou knihu mrtvých a nějak jsem si na to vzpomněl, začal jsem listovat a objevil jsem tři zajímavá místa:
    1/ - ...Ó, kéž nyní, kdy mi bardo snů svítá, a zanechávám mrtvolného spánku netečnosti, kéž chápaje tyto
    sny cvičím se v jasném světle podivuhodné proměny: kéž ne jako líné zvíře vysoce si cením splynutí
    spánku a bdělého prožívání, aby vědomí moje zůstalo soustředěno...
    2/ -...„Ó, urozený, majitel onoho druhu těla uvidí místa, která před tím znal na pozemské úrovni a příbuzné, jak je vidíme ve snu...
    3/ -... Čenjid Bardo (tib) — „přechodný stav během prožívání skutečnosti nebo pravdy“, ve kterém přicházíme k poznání, že jsme mrtvi, ve kterém jako ve snu život dále trvá; ...

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 29.8.16 09:14:24  

Sny jsem taky považoval za jakousi aktivitu v mozku než se mi několikrát stalo, že se mi zdálo o někom, komu se zdálo to stejné o mě.
    Nebo lépe řečeno - oba jsme byli ve stejném snovém prostředí, komunikovali jsme, měli jsme nějaké aktivity a ráno jsme si na to vzpomněli.

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 29.8.16 08:59:51  

Nejzásadnější rozpory mezi křesťanstvím a Sethovou filosofií:
    http://www.ragauian.cz/pravy-vyznam-nabozenstvi-puvodni-uceni-jezise-a-malo-zname-proroctvi-o-druhem-prichodu-krista/
    Autora neznám, ale myslím, že se považuje za křesťana..