Sethova filozofie

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Divobyj (2017-04-23 17:35:02)seth-mluvi (2017-04-23 17:29:15)chenrezig777 (2017-04-21 01:22:46)SuperGuruJara (2017-03-07 19:13:58)krudox (2016-11-07 11:41:19)slavidan (2016-04-16 15:36:12)karolko (2016-01-30 23:41:02)
Sethova filozofie
Založeno: 17. 11. 2015 | Příspěvků: 275 | Členů: 7
Správci: seth-mluvi (hlavní)

Poznání dle Setha, channeling Jane Roberts.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• lastovka
    lastovka, 21.4.17 22:58:59  

Před jistým časem jsem založil fórum s názvem "Hledání důkazu existence hmoty" a vypsal odměnu 17 973 pro toho, kdo takový důkaz předloží.
    Zatím nikdo žádný důkaz nepředložil.
    Od té doby se má finanční situace značně zlepšila a mohu odměnu zvýšit na 125 tisíc.
    Zároveň upřesňuji zadání: 125 000 Kč vyplatím tomu, kdo předloží důkaz existence hmoty respektive tomu, kdo předloží důkaz neexistence hmoty.
    Myslím, že toto téma se hodí i na fórum s názvem "Sethova filozofie".

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 22.4.17 10:34:16  

Hodí se to sem, ale hodilo by se i na fórum Vtipné vtipy. :15:

• lastovka
        lastovka, 22.4.17 19:06:04  

Nemyslím to jako vtip. Jestli vám to přijde jako vtip, tak to zkuste. Odměna 125 000 Kč.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 23.4.17 17:29:14  

Dobrá, podíváme se na to vážněji..
          Celkově to vypadá zajímavě, samozřejmě peníze jsou lákavá věc.. i když byly doby, kdy jsem si tuto částku vydělal za měsíc.
          Samozřejmě důkaz tvrzení, které vylučuje samo sebe je problematické. Jasně, že nemám schovaný žádný trik na tento typ slovních úloh. Takže žádný důkaz bohužel nepředložím.
          Ale mohu napsat, jak je to podle Setha, to bych mohl..

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 20.4.17 17:16:30  

Chtěl bych nějak nahrubo popsat rozdíl mezi tím, co se tak nějak hlásá pod vlivem véd, ale nevím přesně jak to označit, když si to každý učitel vykládá po svém.. no prostě ten hindiustický směr všeobecně.
    Mám pocit, že se tvrdí něco jako až projde hadí síla z prvního lotosu postupně až do sedmého dochází k poznání spojení proncipů.. člověk dosáhne nirvány nebo nebe, ..kde je věčně šťastný, osvobozený ... věčně v blaženosti.
    Tak třeba toto u Setha neplatí. Životní síla podle něj proudí v každém stále, občas je prý možné vyhledat chiropraktika, aby se zmenšilo elektrické napětí. Tím centrem na temeni /myslím sedmý lotos/ vysíláme neustále své myšlenky, které se v různých realitách mění a vracejí se jako pocity a nápady do centra mysli /třetí oko myslím šestý lotos nebo tak nějak.
    A to děláme neustále, jenom si to vědomě neuvědomujeme.
    Nirvána a nebe podle Setha neexistují, každý se musí neustále rozvíjet.
    Tak bych to asi shrnul.

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 2.4.17 18:15:02  

Zdravím Divobyje, chtěl bych se na něco zeptat. Řeším teď jak se postavit k iluzi tunelu, který spatřují lidé po smrti.
    Já se přiznám, že jsem ten tunel nikdy neviděl. Možná proto mě to zajímá o to víc..
    Mám dvě takové teorie:
    1/Lze matematicky dokázat, že nadvětelné rychlosti vytváří něco jako kužel. Je možné, že se duše vzdaluje od těla touto nemyslitelnou rychlostí?
    2/Hledal jsem v Sethově materiálu slovo tunel /tunnel/ a vůbec nic jsem nenašel... A přitom o tom, co se děje po smrti mluvil celkem důkladně. Pak jsem si vzpomněl, že mluvil o sybmolickém překročení řeky Styx. Pokud bychom tyto symboly zaměnili, znamenalo by to, že tunel je určitým symbolem odloučení od fyzična. Ovšem na základě čeho by se ten symbol tak změnil mně není jasné. Je možné, že to je takový symbol?
    Prosím napiš, jestli je to možné takhle přirovnat, nebo je to nesmysl..

• Divobyj
      Divobyj, 5.4.17 16:14:10  

Ahoj,díky za dotazy. :4:
      V poslední době se to tu hemží všelijakými trolly,kteří chtějí jen provokovat a o přínosnou diskusi zájem nemají. :9: Domnívají se,že když přečetli Bibli,tak vše znají a všemu rozumí.Opak je pravdou :11:
      Tož,k tomu tunelu :2:
      Bod jedna je opravdu bombastické sdělení. :4: Ano,je to možné.Po smrti těla se od něj oddělí duše,která je energetické podstaty.Tato duše slouží jako nosič lidského ducha,který jsem již mnohokráte charakterizoval jako jakýsi soubor nehmotných vlastností.Klidně jej můžeme nazvat Egem,naším jsoucnem.
      Duše je takové "náhradní tělo".Je schopna vnímat pocity,vidět atp.A právě proto mohou lidé podat svědectví o prožitcích ve stádiu "klinické smrti".
      Pocit nezatíženosti a vznášení se,lehkosti a schopnosti cestovat neskutečnou rychlostí je slovy nepopsatelný! :2:
      V první fází se jen tak vznášíš nad svým tělem a pozoruješ okolí. :1: Pak ovšem,nastane-li fáze druhá,fičíš tím zmíněným tunelem,který není světlý,nýbrž tmavý,šedočerný.Přitahuje tě příjemné,podmanivé světlo na konci zužujícího se tunelu.Ano,ten tunel se zdá být konický.I když je tmavý,je tam nepopsatelně příjemně....
      Víme,že energetická forma (duše)je schopna pohybovat se rychlostí světla,snad i větší...
      Otázkou zůstává,co je vlastně ono příjemné,jasné žlutobílé světlo a kde se nachází.
      Osobně zastávám názor,že ono světlo vydává "očistný plamen",který čistí a upravuje ducha tak,aby byl připraven na další misi v dalším těle.
      P.S.Nedávno mne klepl do čela jeden poznatek.Katolíci věří v boží trojjedinnost.Já věřím v trojjedinnost člověka.Ten se skládá z těla,duše a ducha. :4:

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 6.4.17 17:36:47  

Ahoj, díky moc za vysvětlení. K tomu světlu zkusím ještě něco dohledat...
        Tady posílám tu Sethovu pasáž, kde mluví o řece, ale myslím si, že pro někoho pocit "jsem na řece" může klidně souviset s pocitem někoho jiného "jsem v tunelu". Posuď sám:
        Vědomí opouští organismus mnoha způsoby, záleží na jeho stavu. V některých případech je schopen do jisté míry fungovat, ale postrádá vedení a organizaci. Primitivní vědomí atomů, buněk a orgánů zůstává v těle i jistou dobu poté, co ho opustí vědomí.
        To vás může zmást. Záleží na vaší víře a stupni rozvoje. Nemyslím tím intelektuální rozvoj, ten může jít ruku v ruce s emocemi a intuicí, ale pokud se obrátí proti nim, mohou nastat problémy. Nově osvobozenému vědomí se může zalíbit myšlenka života po životě, než by čelilo realitě, ve které se v tu chvíli nachází. Popírá své pocity. Má tendenci přesvědčovat se o své nezávislosti na těle.
        (21.32) Některý jedinec si je natolik jistý, že smrt znamená absolutní konec, že může přijít zapomnění, i když pouze dočasné. Jakmile duše opustí tělo, přichází údiv a překvapení. Dokáže sledovat své tělo. Na mnoha pohřbech se tedy uprostřed společnosti objeví čestný host a nikdo jiný si neprohlíží mrtvé tělo s takovým údivem a zvědavostí.
        Chování jedinců se v tomto případě různí v souvislosti se získaným poznáním stejně jako prostředí, kam se dostávají mrtví. Podobnou zkušeností jsou člověku halucinace. Myšlenky a emoce vytvářejí nejen fyzickou realitu, ale formují také posmrtnou zkušenost. To neznamená, že by tyto zkušenosti byly o něco méně platné než fyzická existence.
        Existují určité symboly představující přechod z jedné existence do druhé. Většina z nich je velmi cenná, protože poskytuje určitý rámec a pochopitelné odkazy. Příkladem je překročení řeky Styx. Umírající předpokládá určité rituály. Předem zná cestu. V okamžiku smrti tedy vědomí vyvolává živé halucinace v podobě řeky. Příbuzní a přátelé, kteří jsou již mrtví, se účastní rituálu, který je pro ně oslavou. Řeka je skutečná a proradná pro ty, kteří nemají dostatek zkušeností. Kolem čekají průvodci napomáhající pocestným řeku přejít.
        Netvrdím, že řeka je pouhá iluze. Je to skutečný symbol. Cesta byla předem naplánována, proto není zapotřebí mapa. Už v ní neumíte číst. Křesťané věří v nebe a peklo, očistec a vykoupení. Průvodci se tedy převlékají do podoby křesťanských svatých.
        (Pauza do 21.48.) Skrze symboly, kterým rozumíte, vnímáte skutečnou pravdu. Náboženství po staletí plní tento úkol, ukazují člověku cestu, kterou má sledovat. Náboženské texty jsou vlastně jen dětské slabikáře, knihy instrukcí doplněné barvitými příběhy. Ale splňují hlavní účel, zmenšují dezorientaci.
        V dobách, kdy taková náboženství neexistovala, byli lidé nejistí, a když odmítli život po smrti, problém se ještě zvětšil. Mnoho z nich se dodnes raduje, protože jejich vědomí nezaniklo ani po smrti. Někteří se musí znovu učit pravidla chování, protože si nebyli schopni uvědomit tvůrčí potenciál svých myšlenek a emocí.

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 6.4.17 17:38:42  

/pokračování toho co tam nevlezlo/
          Takoví jedinci se mohou ocitnout na deseti různých místech během mrknutí oka, aniž by si uvědomovali, proč se tak stalo. Nevidí v tom žádné souvislosti. Mají pocit, že jsou házeni bezdůvodně a bez jakéhokoli rytmu z jedné zkušenosti do druhé. Nikdy si neuvědomí, že jsou poháněni svými vlastními myšlenkami."

• Divobyj
            Divobyj, 6.4.17 22:03:02  

Ano-velmi zajímavé!
            Vidím,že jsme na shodné myšlenkové vlně.Jsem tomu rád.Nepřeháním,když budu tvrdit,že ty jsi ten první,se kterým si mám ohledně svých prožitků,zkušeností a znalostí co říci :4:
            Dříve,než budu na tvá slova konkrétně reagovat ti nabízím své přátelství. :2:

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 7.4.17 07:35:37  

Samozřejmě přijímám a nabízím svoje. :15:
              Možná ten Sethův materiál na první pohled vypadá dost podivně, ale poskytuje odpovědi, které si zaslouží, aby o nich člověk aspoň přemýšlel.
              Já pouze hledám, co by mohla být pravda s tím, že obecná přesvědčení mohou velmi zavádět. Když někdo napíše "přece se ví" tak jsem na pozoru, dogmata jsou pouze myšlenkové systémy.

• Divobyj
                Divobyj, 7.4.17 10:00:51  

Pro mne je senný každý materiál,který má k tomuto tématu co říci.Ano,nedivím se tomu,že cesta,kterou se duše po smrti těla ubírá může mít pro někoho podobu řeky a na té cestě se mohou zjevovat různé postavy.O tom také vypovídají ti,kteří něco takového zažili.
                Já osobně jsem žádné takové postavy při svém prožitku nepotkal.

• seth-mluvi
                  seth-mluvi, 16.4.17 21:47:40  

Ještě jedna otázka.
                  Na konci tunelu něco je. Je možné, že na konci tunelu na nás čeká naše větší Já, které vlastní plnou reinkarnační paměť, je možné cestu tunelem nazvat návratem sama k sobě?

• Divobyj
                    Divobyj, 16.4.17 22:39:47  

Na konci tunelu je jasné,žlutobílé světlo.Je příjemné,podmanivé a naši duši jemně přitahuje již zmíněným tmavým tunelem.

Upozorňuji,že to,co napíšu dále jsou již pouze mé domněnky,které vznikly na základě mého bádání a skládání mozaiky poznání.
                    Domnívám se tedy,že ono světlo vydává očistný plamen.Ten čistí duši od nežádoucích informací a taktéž informace uspořádává tak,aby očištěná duše byla připravena působit v dalším těle.

• chenrezig777
      chenrezig777, 17.4.17 19:51:01  

Vedska pisma jasbne rikaji, ze jde o pruchod skrz susumna nadi... V podstate po pateri vzhuru.... Tim vznika iluze tunelu

• Divobyj
        Divobyj, 17.4.17 20:05:02  

Po páteři vzhůru? Kam vzhůru?
        Technicky to vysvětli,prosím.

• chenrezig777
          chenrezig777, 17.4.17 21:05:48  

Vzhuru po pateri stoupa kundalini sakti.... Je to od spodnich caker vyssim.....Susumna nadi, ma tedy vystupy ve vsech cakrach..... Podle vyspelosti bytost odchazi tou, ci onou cakrou

• Divobyj
            Divobyj, 17.4.17 21:50:53  

Takže,rozumím-li tomu správně,tento úkaz se odehrává přímo v těle?

• chenrezig777
              chenrezig777, 17.4.17 23:56:53  

ano

• Divobyj
                Divobyj, 19.4.17 12:41:20  

Tak to bude dost problém,protože cesta tmavým tunelem se odehrává vně těla(nad ním)zhruba tak 7(?)metrů.

• chenrezig777
                  chenrezig777, 19.4.17 17:35:57  

jde o psychicky pruduch.... v pateri.... Jak vis, clovek ma vice tel.... Hrubohmotne a jemna

• Divobyj
                    Divobyj, 19.4.17 19:07:32  

Mohu to chápat tak,že hrubohmotné tělo je tělo a jemnohmotné je duše?

• chenrezig777
                    chenrezig777, 20.4.17 17:42:23  

jemnohmotne je duchovni telo....

Duse je popisovana nekdy, jako dzivatma.

https://www.jogoviny.cz/clanky/jogova-moudrost/jsme-peti-slupkami-svlekni-je

• Divobyj
                    Divobyj, 20.4.17 19:29:00  

Dobrá,takže "tmavý tunel" se odehrává v pětislupkovém těle a duše s tím nemá nic společného?
                    Může se pětislupkové tělo rozdělit na jednotlivé slupky,které jsou schopny to hrubohmotné tělo opustit?(efekt aury)

• chenrezig777
                    chenrezig777, 20.4.17 22:38:52  

jemna tela jsou uchycena ve fyzickem stribrnou snurou.... jemnym telem lze opustit telo fyzicke a cestovat. pak se clovek vrati do tela fyzickeho.
                    Tunel je zaroven pri pretrzeni stribrne snury

• Divobyj
                    Divobyj, 20.4.17 22:52:10  

Dobrá,a jak je tedy charakterizována duše?

• chenrezig777
                    chenrezig777, 21.4.17 01:22:45  

duse je energeticke pole.... zapadni termin duse, jako nejaka jednotka je nespravny

• Divobyj
                    Divobyj, 21.4.17 10:28:43  

Ano,duše je energetická forma,(prozatím nám lidem utajená energie)s tím souhlasím.A kde se ta duše nachází,je uvnitř člověka,nebo vně?

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 19.4.17 12:08:30  

Máš nějaký zdroj, kde se píše, že po smrti vidíme svůj nerv?

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 23.2.17 18:31:51  

Už to jede, ale zatím tam toho moc není

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 11.2.17 21:19:56  

Obnovim stránky www.sethmluvi.cz jenom ještě přesně nevím datum.

• SuperGuruJara
    SuperGuruJara, 11.1.17 15:33:38  

nejste vy nějaká sekta? :7: to bych hned musel hlásit !!! :10:

• SuperGuruJara
      SuperGuruJara, 11.1.17 15:38:45  

a kdo je to vůbec ten seth ? agent druhé strany ? :7: :10:

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 12.1.17 07:52:18  

Ne, všechno co jsem tady napsal, jsem opsal z knih, který mám doma.
      Asi před měsícem jsem se přihlásil do fóra, kde se probírají Sethovy citace. Je tam asi pět američanů, australan, japonec, to je ale podobná diskuze jak tady.
      Narazili jsme tam na to, jak Seth popisuje civilizaci, která naučila egypťany stavět pyramidy za pomoci infrazvuku. Přišlo mi to zajímavé. Z toho odkaz dole.

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 8.1.17 17:23:53  

V Souvislosti se Sethem jsem narazil na toto:
    https://www.youtube.com/watch?v=wSX-xHE-CqU

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 13.11.16 13:42:20  

Jak vidí Seth druhý příchod Krista:
    "Třetí osobnost, o které jsem několikrát hovořil, se ještě neobjevila a o její existenci proroci hovoří jako o Druhém příchodu Krista (Matouš 24). Proroctví jsou ovlivněna kulturním a dobovým kontextem a stupněm rozvoje. Je zde tedy zřejmé zkreslení, Kristus nepřijde na konci světa, jak tvrdí proroctví.
    (21.20) Nepřijde, aby spasil dobré a poslal do záhuby zlé. Začne nové náboženské drama. Bude zachována určitá historická posloupnost. Nebude již považován za toho, kým skutečně byl. Vrátí se, aby napravil křesťanství, které bude v době jeho příchodu upadat, a aby vytvořil nový myšlenkový systém, který světu schází.
    (21.25) V té době budou všechna náboženství procházet krizí. Nebude usilovat o jejich obrození ani spojení, ale zničí všechny náboženské organizace. Jeho hlavním posláním bude šířit pravdu, že jedinec je součástí Všeho Co Je. Jasně vysvětlí metody, kterými může dosáhnout úzkého kontaktu se svou podstatou. Do jisté míry se stane prostředníkem mezi člověkem a Vším Co Je.
    Jeho příchod se odhaduje na rok 2075.
    Můžete namítat, že Nostradamus ztotožňoval pád římskokatolické církve s koncem světa. Nedokázal si totiž představit, že by civilizace mohla fungovat i bez ní, a to je třeba vzít v úvahu také u jeho dalších proroctví.
    Třetí osobnost Krista bude mít samozřejmě velkou psychickou sílu. Bude to on, kdo naučí lidstvo využívat vnitřní smysly uvolňující proud spirituality. Vrahové a oběti si vymění role,protože reinkarnační paměť vystoupí na rovinu vědomí. Rozvojem těchto schopností dokáže člověk rozpoznat a ocenit hodnotu života."

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 18.11.16 13:13:14  

Samozřejmě i tady je drobný problém v překladu.
      "Jeho příchod se odhaduje na rok 2075" může nabádat k tomu, že se jedná o rok narození. Dokonce i Jane s manželem si mysleli, že jde o rok narození.
      Doslovný překlad je ovšem "Roku 2075 bude toto vše dovršeno", což může taky znamenat, že jde o přibližný rok úmrtí, což může znamenat, že se již narodil...

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 28.11.16 20:04:46  

Samozřejmě těžko předvídat jestli Kristus přijde nebo ne, jestli to bude velké divadlo nebo působení skrytého génia, těžko říct jaké asi bude jeho charisma, co se stane v souvislosti s jeho příchodem atd. Někdo je na tyto otázky háklivý a neodpovídá, někdo věří striktně obecně známému učení, někdo tomu nevěří vůbec...
        Máte k tomu co říct, když pomineme, co k tomu říká Seth?

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 10.10.16 21:58:41  

Krudox-"však pamatuješ na mou pochybnost s tabákem v Římě..."
    Jasně, že pamatuju, byl to špatný překlad.
    Bylo tam psáno:
    "V období Kristova života jsem byl mužem, kterému říkali Millenius, žil jsem v Římě. Byl jsem obchodníkem, hodně jsem cestoval a měl jsem možnost poznat mnoho lidí.
    Byl jsem vysoký a také poměrně zavalitý. Svým zevnějškem jsem rozhodně nepůsobil jako patricij, především proto, že můj oděv byl často znečištěn od šňupání tabáku."
    Je fakt, že tabák mohl šnupat až mnohem mnohem později. Nicméně originál zní takto:
    "In the historical time of Christ, I was a man called Millenius, in Rome. In that life my main occupation was that of a merchant, but I was a highly curious gentleman, and my travels gave me access to many different groups of people.
    Physically I was round and stout, not at all patrician in my bearing, and given to untidiness in my dress. We had a type of snuff made from a certain kind of straw. I used it constantly, often spilling some upon my robe."
    Tady se o tabáku jako o "tobacco" nepíše.
    Já jsem ale rád za takovou inteligentní kritiku. Pozdějc jsem zjistil, že toho překladatelka zkomolila mnohem víc. Tou inlegentní kritikou myslím i příspěvek MimVig123 tady dole.
    Zatím nějvětší nesrovnalost, co jsem našel, je z prvního a druhého zasedání, kdy zaznamenávali text z ouija desky /v r. 1963/:
    ("Můžete nám sdělit rok vaší smrti, Franku Wattsi?")
    1942.
    ("Kolik roků jste byl mrtvý, Franku Wattsi?")
    32.
    ("Vaše manželka je živá nebo mrtvá?")
    Mrtvá.
    ("Který rok umřela?")
    1954.
    ("Jaký byl váš věk v času vaší smrti?")
    74.
    ("74? Je to správně?")
    Ano.
    ("A věk vaší manželky v času její smrti?")
    75.
    ("Je to správně?")
    Ano.
    ("Který rok jste se narodil, Franku Wattsi?")
    1985.
    ("Můžete odpovědět znovu na tu otázku?")
    1885.
    ("Jaký byl rok narození vaší manželky?")
    1888.

Jak lze jednoduše zjistit, počty vůbec nesedí. Ovšem, kdyby to bylo od Jane celé jen podvod, tak tou nejjednodušší věcí na světě je přece spočítat si to na kousku papírku a zapamatovat...

• krudox
      krudox, 11.10.16 15:55:48  

dík za vysvětlení :4:

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 5.11.16 09:21:26  

Jenom taková malá ukázka překladu náhodného odstavce.
      Překlad v knize Sethovy promluvy:
      "Skutečnost a její vlastnosti jsou v každém systému zkreslené. Multidimenzionálního Boha lze zažít dvěma způsoby. Jedním je zjištění, že tato hlavní hybná síla prostupuje vše, co dokážete vnímat svými smysly. Druhá metoda je poznání, že tato primární síla existuje nezávisle na pozemském světě a jeho formách."

Doslovný překlad:
      "Tato skutečnost a tyto atributy se objevují v rámci různých systémů skutečnosti v souladu s kamuflážními údaji kteréhokoliv daného systému. I když vnitřní zkušenost multidimenzionálního Boha může vést do dvou hlavních oblastí. Jedna z nich je skrze realizaci, že tato prvotní hybná síla je uvnitř všeho, co můžete vnímat svými smysly. Druhá metoda je uvědomit si, že tato primární hybná síla je realitou, která je nezávislá na jeho spojení se světem jevů."

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 25.9.16 11:47:51  

Seth:
    "Mým cílem není vracet se podrobně ke svým inkarnacím, ale využít je k vytvoření nadhledu a názoru. Byl jsem mužem i ženou a prošel jsem mnoho povolání, ale vše jsem dělal s myšlenkou, že se učím, abych mohl učit. Měl jsem pevnou základnu ve fyzickém životě, což je hlavní předpoklad mé „současné“ práce.
    Nikdy jsem nežil život žádné mimořádné osobnosti, alespoň ne v historickém kontextu, ale získával jsem zkušenosti v každodenním životě, v hledání životní rovnováhy, ve snaze dosáhnout úspěchu a lásky. Poznal jsem nevyslovitelnou touhu otce po synovi, muže po ženě, ženy po muži. Zapletl jsem se do sítě lidských vztahů. Ještě před začátkem vaší civilizace jsem byl Lumanian a mnohem později jsem se narodil v Atlantidě.
    Budu-li hovořit v kontextu vaší historie, vrátil jsem se jako jeskynní muž s funkcí Vypravěče a od té doby jsem jím byl vždy, nehledě na fyzické povolání. V Dánsku jsem byl obchodník s kořením a znal Ruburta i Josepha. V několika životech jsem byl černoch, jednou v nynější Etiopii a podruhé v Turecku.
    Můj život papeže následovalo několik inkarnací, kdy jsem žil jako mnich v klášteře. Jednou jsem se stal dokonce obětí španělské inkvizice. Mé zkušenosti se ženskými životy se různí od prosté holandské panny, přes kurtizánu z doby života biblického Davida, až po poctivé matky s dětmi.
    Když jsem se začal stýkat s Ruburtem a Josephem, skrýval jsem před nimi své minulé životy. (Smích.) Ruburt nevěří v reinkarnaci a myšlenka mnohačetných životních zkušeností je pro něho nepřípustná.
    Čas, jména a data nejsou tak důležitá jako zkušenosti a těch je příliš, abychom je zde vyčíslili. Jednou poznáte, že jsou plně přístupné. Některé jsme zmínili na ESP sezeních, a další v knize Sethův materiál.
    V další knize o reinkarnaci, jak doufám, promluví všechny mé minulé inkarnace a budou vyprávět svůj vlastní příběh. Měli byste si uvědomit, že stále existují a jsou nezávislé na té současné. Může se vám zdát, že jsem naplněn těmito osobnostmi,ale namísto toho jsem pro ně byl pouhým semínkem. Pamatuji si, kdo jsem byl, ale každá z těchto existencí by měla mluvit sama za sebe.
    Je to podobné, jako když se ve stavu hypnózy vracíte zpět do mládí. Tyto osobnosti však ve mně nejsou uzamčeny. Rozvíjejí se svým vlastním způsobem. Nejsou omezovány. Existují společně se mnou, pouze na jiné rovině reality."

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 21.9.16 16:52:01  

Jane Roberts o Sethově materiálu:
    Při prvních sezeních jsem uvažovala o vydání materiálu pod svým
    jménem, aby bylo přijato pro svoji hodnotu, aniž by dalo vznik
    pochybnostem a otázkám ohledně jeho původu. To by však nebylo
    spravedlivé vzhledem ke způsobu, jakým Sethův materiál vznikal. Je
    součástí poslání, jeho zvýrazněním.
    Seth diktoval přesně tak, jak to Rob zaznamenal, jediný odstavec
    jsme nepřidali ani neubrali. Seth si je jistě vědom rozdílu mezi
    mluveným a psaným jazykem. Jeho sezení se studenty nejsou tak
    formální. Naše kniha působí spíše jako soukromé sezení, během kterého nás navštěvuje fyzická osoba. Důraz je kladen především na
    obsah a je zvýrazněno psané, ne mluvené slovo.
    Zůstává nezměněna i struktura věty, až na ojedinělé výjimky.
    (Někdy jsem například jednu dlouhou větu rozdělila do dvou
    kratších.) Většina interpunkce je dána také Sethem. Pauzy jsme
    nahradili čárkami, tečkami, středníky, pomlčkami, jak si přál,
    abychom neodváděli pozornost čtenáře. Kde Seth vyžadoval citaci,
    tam je řeč uvozena dvojitými uvozovkami, jinde, kde si to význam
    vyžaduje, jsou jednoduché uvozovky.
    Jeho věty jsou často velmi dlouhé, ale nikdy neztrácejí svůj řád
    a význam. Pokud se někde objevila chyba, porovnali jsme ji
    s původním záznamem a zjistili, že vznikla při přepisování. (Toho
    jsem si všimla především při práci s diktafonem.)
    Korektury jsme prováděli hlavně z Robových zápisků, protože
    byly mnohem podrobnější. V některých případech jsme zahrnuli
    i materiál, který původně neměl být součástí této knihy, ale považovali
    jsme jej za důležitý. Z poznámek je zřejmé, že Seth začal hned po
    dokončení poslední kapitoly diktovat Dodatek, zatímco já jsem se
    strachovala, kdo se o to postará. A pokud Seth, tak kdy.
    A ještě jedna zajímavost: své knihy vždy třikrát přepisuji a ještě
    nejsem úplně spokojena. Tato byla napsána hned napoprvé ve své
    konečné verzi. Seth se držel svého záměru a osnovy, což u mne není
    zvykem. Jen v několika případech se od ní odchýlil, což je ostatně
    právo každého autora...