Sethova filozofie

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
Divobyj (2017-08-18 11:08:15)krudox (2017-08-16 20:14:45)seth-mluvi (2017-08-09 09:40:42)SuperGuruJara (2017-03-07 19:13:58)slavidan (2016-04-16 15:36:12)
Sethova filozofie
Založeno: 17. 11. 2015 | Příspěvků: 347 | Členů: 5
Správci: seth-mluvi (hlavní)

Poznání dle Setha, channeling Jane Roberts.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• rose66
    rose66, 21.7.17 11:18:05  

je to proste Satanisticky kult, ruce pryc!

• Divobyj
      Divobyj, 25.7.17 21:31:18  

Hlavně nohy! Nohy pěkně v teple! :1:

• seth-mluvi
      seth-mluvi, 26.7.17 12:44:10  

No nevím, Seth tvrdí, že ďábel neexistuje.
      Narozdíl od Bible...

• Divobyj
        Divobyj, 30.7.17 16:34:29  

Tvrdím to i já,i když nejsem Seth :4:

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 31.7.17 17:09:33  

Seth tvrdí, že pravda, kterou přináší, je jeho pravda. Tím pádem žijeme každý jinou pravdu. To bych řekl, že je částečně osvobozující /i od Setha/. Zvlášť v dobách dogmat..
          Není tedy "nalajnováno", co si má kdo myslet, ale je to "filozofie", která chápe jakékoliv chování jakéhokoliv jednotlivce a vysvětluje důvody tohoto chování.
          Neexistují dvě stejné formy vědomí. Vědomí jde vždy za určitým cílem a to je třeba si uvědomit:
          Vědomí je nesmrtelné. Je fyzické nebo nefyzické, jak kdy. Ale vždy kontinuální. To je podstata duše. Je kontinuální i při vzpomínkách, co bylo před narozením /tímto/... i při snech i v práci. Přesvědčení jsou klíč k tomu, co chceme dosáhnout.
          Stručně řečeno

• Divobyj
            Divobyj, 5.8.17 19:49:51  

Všeobecně se tvrdívá,že Bůh je dobro a Ďábel zlo.
            Jenomže zamyslíme-li se nad faktickou relativitou dobra a zla v subjektivní i objektivní rovině,pak lze směle říci,že dobro a zlo tak nějak splývají dohromady.
            Z toho jednoznačně plyne,že žádná bipolarita v těchto pojmech vlastně není a lze tedy konstatovat,že Bůh je naprosto vše(dobro i zlo).

• seth-mluvi
              seth-mluvi, 6.8.17 22:22:00  

Ano.
              Zlo je pouze nevědomost.
              V životě si lze vybrat cestu, která je pouze dobro.

• Divobyj
                Divobyj, 7.8.17 10:14:03  

Každá cesta je dobro,i když se to možná na první pohled nezdá.
                Vše,co se děje je totiž součástí božího záměru,o kterém sice nevíme zhola nic,ale věříme,že je dobrý :4:

• seth-mluvi
                  seth-mluvi, 7.8.17 21:46:05  

Neřekl bych, že o něm nevíme zhola nic. Spíš si ho vědomé neuvědomujeme. Je to schováno v podvědomí. Určili jsme si směr svého života před narozením, jako umělec, když vybírá námět pro své nové plátno. Potom záleží na nás, jak využijeme prostor a čas tak, abychom naplnili své ideály.

• Divobyj
                    Divobyj, 8.8.17 19:05:27  

My se z naší pozice můžeme pokoušet pochopit tak maximálně funkci systému,který Stvořitel v našem hmotném světě zavedl.
                    Ale s jakým záměrem byl zaveden,jaký to má vlastně smysl,že jsme právě my,v tomto čase právě tady,o tom můžeme jen spekulovat.

• rose66
              rose66, 16.8.17 20:03:50  

je to fuj, pak se demonu nezbavis...

• rose66
        rose66, 8.8.17 17:44:58  

Satan se hlavne snazil vzdy maskovat. Eve se predstavil jako had... a uz ji mel!

• Divobyj
          Divobyj, 8.8.17 18:59:30  

No,snad bys nevěřil na báchorky o pramáti Evě :1:

• seth-mluvi
          seth-mluvi, 9.8.17 09:19:40  

Pokud se budeš snažit za vším vidět satana, pak ho nepochybně někde najdeš.
          Existuje ale jenom pro ty, co v něj věří. Pro ty, co v něj nevěří, neexistuje.

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 20.5.17 07:51:39  

Seth:
    "Jednou jsem byl matkou dvanácti dětí. Neměl jsem žádné
    vzdělání. Nebyl jsem chytrý ani hezký. Se svým pověstným
    temperamentem a chraplavým hlasem jsem pokřikoval po svých
    dvanácti dětech, z nichž každé mělo jiného otce. Dělal jsem, co jsem
    mohl, abych je zabezpečil. Bylo to asi v šestém století v Jeruzalémě.
    Mé jméno bylo Marshaba. Spolu s dětmi jsme žili, kde se dalo, ale
    nakonec nám nezbylo nic jiného než jíl žebrotou. I přes všechnu bídu
    měl můj fyzický život jistou ostrost a jasnost jako žádný z těch, které
    jsem znal. Kůrka chleba pro mne byla lahodnější než dort.
    Když jsem slyšel smích svých dětí, pociťoval jsem nával štěstí.
    Každé ráno pro nás bylo ohromným překvapením, že jsme přežili noc
    a nezemřeli hladem. Tento život jsem si vybral úmyslně, stejně jako si
    všichni vybíráme své existence. Můj minulý život byl až příliš
    pohodlný. Nedokázal jsem se soustředit na fyzická potěšení
    a zkušenosti, které pozemský život nabízí.
    Často jsem svým dětem nadával a ječel zlostí, ale byl to ohromný
    život. O pravé spiritualitě jsem se naučil více než v životě, kdy jsem
    byl mnich. To neznamená, že by chudoba a bída vedla člověka
    k pravdě nebo že by utrpení bylo dobré pro duši. Mnoho lidí, kteří
    sdíleli stejné utrpení, se nic nenaučilo. To znamená, že každý z vás
    volí takové životní podmínky, které mají splnit svůj účel, poznáte své
    slabé a silné stránky. (Pauza.)
    Jak jsem postupně procházel dalšími, úspěšnějšími existencemi,
    tato žena ve mně zůstávala, stejně jako dítě žije v dospělém člověku.
    Vděčně jsem srovnával pozdější podmínky s touto předešlou
    inkarnací. Nutila mne lépe využívat své přednosti a vážit si jich."

• Divobyj
      Divobyj, 20.5.17 18:27:10  

:4: :6:

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 16.5.17 13:23:14  

Mně se zdá, že hodně lidí nechápe moc myšlenky. Je jak magnet, přitahuje to, na co myslíme.
    Čili pokud se budeme soustředit na utrpení, jistě nás utrpení časem úplně obklopí, budeme je prostě vidět ve všem a nepříjemné události se jenom pohrnou. Tyto nepříjemné události nás mohou úplně minout, pokud bychom změnili svoje myšlenky žádoucím způsobem.
    Přitom nenávist k utrpení nebo obdiv, to je jedno, přitahují podobné události stejnou měrou, záleží pouze na intenzitě myšlenky. Jsou to dvě strany jedné mince..

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 15.5.17 08:35:27  

Zrovna teď jsem četl toto:
    http://epochaplus.cz/zahada-megalitu-z-baalbeku-kdo-vztycil-obri-kameny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Přímo to souvisí s tímto:
    http://www.sethmluvi.cz/sumari/

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 11.5.17 11:42:47  

Budu pokračovat tady, nějak se to tam dole začlo štosovat..
    Prý existují úrovně vědomí, ve kterých neexistuje čas. Souhlasím. Ale Seth to popisuje jinak..
    Ve fyzickém světě existuje prodleva mezi tím, co si přejeme a co se nám splní, pokud vůbec. V nefyzických světech toto nemusí platit. Nám nejbližší prožitek takového stavu můžeme zažít ve snu. Přání může být okamžitě splněno. Příčina a důsledek se stávají jedním. Začátek a konec jsou jedno. Všechno lze vnímat zároveň. Čas nemá význam, není. Vše se děje teď, najednou.
    Jaký je rozdíl mezi tvým pojetím posmrtného rozplynutí se do něčeho jiného a mezi klasickým ateistickým pojetím, kdy si myslíme, že vědomí úplně zaniká? Moc rozdílů nevidím.

• chenrezig777
      chenrezig777, 11.5.17 13:42:07  

vzdy je rozdil. existuje konecna rychlost....
      navic, bys casem sva vsechna prani splnil.....
      Prani, tuzby jsou to, co to vse zene vpred, szirava touha prozivat....
      Karmicky zrala bytost netouzi byt a prozivat....

pletes ateismus a materialismus... buddhismus, dzinismus, taoismus jsou ateisticka nabozenstvi, nemaji boha.....

V materialismu je spasou sebevrazda.... v buddhismu se k nebyti musis propracovat a uzrat....

projevene byti je dusledek chteni a tuzeb......

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 11.5.17 14:47:45  

OK spletl jsem to.
        Jenom jsem chtěl dodat, že tvořivost provází osobnost ať má tělo nebo ne. Po ukončení reinkarnačního kruhu tvoří v nefyzických realitách. Taková osobnost je Seth nebo to aspoň o sobě tvrdí.

• chenrezig777
          chenrezig777, 11.5.17 15:27:54  

mnoha jeho tvrzeni mohou byt jiste velmi inspirativni.... jeho stavu se rika v buddhismu bohove bez formy

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 11.5.17 16:19:15  

Ano to přesně souhlasí.
            Mezi jeho nejvýraznější schopnosti patřilo, že se mohl vcítit do jakékoliv osobnosti v jakékoliv inkarnaci, včetně svých.
            Ale jeho účel byl přinést pravdu jako pohled jedné osobnosti, která se oprostila od inkarnací.
            Jeho slova dodávají energii, sílu být... a tvořit. Tvoření je nekonečný proces a nelze se mu vyhnout. Ale co je žádoucí, měl by se zharmonizovat.

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 11.5.17 16:27:26  

Mimochodem já netvrdím, že některá tvá přesvědčení nesouhlasí s tím, co tvrdil Seth. Sám říkal, že připomíná starou pravdu, která byla mnohokrát opakována, akorát, že časem byla deformována a zkreslena.

• chenrezig777
              chenrezig777, 11.5.17 16:33:45  

hlavne co rikam, je prisne logicke.... Nejsouci nemuze trpet.....

• seth-mluvi
                seth-mluvi, 12.5.17 07:15:38  

Jsi přesvědčený o tom, že fyzické bytí je utrpení. Ale je to pouze tvoje volba z mnoha. Nemusíš se dívat na svět kolem takto když nebudeš chtít.

• chenrezig777
                  chenrezig777, 13.5.17 22:49:29  

muzu si lhat.... To ano....

• chenrezig777
                    chenrezig777, 13.5.17 23:06:24  

utrpeni muze byt i otvirani a zavirani vicek... proste jakakoli zmena

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 15.5.17 09:16:12  

Můžeš si vybrat.
                    Buď se věnuješ problému tělesné námahy a můžeš třeba přemýšlet o tom, jaká námaha je zavřít oči.
                    A nebo můžeš to zavření očí využít a při zavřených očích vnímat svět kolem sebe. Je to jedno ze Sethových cvičení. Není to o tom, lhát si, že to není námaha, ale o tom že můžem udělat kdykoliv změnu.
                    Seth tvrdil, že ta stará hra na utrpení a vykoupení je velmi nebezpečná..

• chenrezig777
                    chenrezig777, 16.5.17 03:27:41  

ja vim. Ale jde me o to, ze jakekoli vnimani vede k sebeuvedomeni a to je stale strasne... jde o velmi subtilni strast. Vetsina lidi to ani nepochopi....

Neco, jako vlas na dlani..... Velmi, velmi jemne

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 16.5.17 13:24:14  

Mně se zdá, že hodně lidí nechápe moc myšlenky. Je jak magnet, přitahuje to, na co myslíme.
                    Čili pokud se budeme soustředit na utrpení, jistě nás utrpení časem úplně obklopí, budeme je prostě vidět ve všem a nepříjemné události se jenom pohrnou. Tyto nepříjemné události nás mohou úplně minout, pokud bychom změnili svoje myšlenky žádoucím způsobem.
                    Přitom nenávist k utrpení nebo obdiv, to je jedno, přitahují podobné události stejnou měrou, záleží pouze na intenzitě myšlenky. Jsou to dvě strany jedné mince..

• chenrezig777
                    chenrezig777, 16.5.17 15:47:39  

ja se na utrpeni nesoustredim, to je ale dano tim,ze vsechno se stale meni...

Ja vim,ze si myslenim utvarim realitu, ale zmenu nezastavim... Nepodrzim.
                    To je prave ona nestalost vseho....

To je tim, ze mi le i nemile pusobi strast. nemile tim, ze je neprijemne a prijemne pomiji....

Najdes si nadhernou zenu, zestarne Ti a zemre...

Jen zmena je vecna.

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 16.5.17 19:27:35  

Ano, změna je věčná.
                    Ano, je těžké plně prožít život až do šťastného stáří a smrt potom vnímat jako přirozenou změnu, kdy vědomí vstupuje na jinou úroveň vědomí.
                    Seth mluvil o příkladu, kdy si máme představit to nejhořší, že jsme se například narodili ve středověku, řekněme, jako žena, s malou inteligencí, mající ještě nějakou fyzickou vadu. Mám pocit, že Seth měl podobnou inkarnaci, kdy byl žena bez domova s kupou dětí, které mělo každé jiného otce..
                    Nicméně prý absolutně nic nebrání této ženě, aby sebrala všechnu svou životní energii, čelila všem problémům a plně prožila celý svůj život..

• chenrezig777
                    chenrezig777, 19.5.17 02:49:49  

Ta zena nemuze prekrocit vlastni stin.....

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 19.5.17 17:21:36  

Proč?
                    Může poznat takovou lásku k dětem, jakou by jinak nepoznala.
                    Může pochopit, že jediný, kdo ji může zachránit, je ona sama.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 20.5.17 03:31:13  

ano, pokud na to ma, tak tak ucini.... Pokud mas na to, projdes zdi, objevis se treba na druhe strane planety....

Jde o to, mas li na to, stane se to. Nemas li na to, nestane se to.

• Divobyj
      Divobyj, 11.5.17 21:26:04  

Čas je jednou z vlastností hmotných forem.
      Jinak řečeno,je na hmotné(energetické)formy vázán.
      V duchovní(nehmotné)rovině nehraje čas žádnou roli.

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 12.5.17 07:18:04  

Seth tvrdil, že náš čas je psychologické lineární řazení událostí za sebe. Ale události lze pozorovat i najednou..

• Divobyj
          Divobyj, 13.5.17 22:14:48  

Jistě,čas můžeme zrelativizovat,podobně jako i další vlastnosti hmotných forem-prostor,gravitaci,pružnost,viskozitu,hmotnost...atd.atd.
          Otázkou zůstává,k čemu potom tato relativizace povede :9:

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 15.5.17 08:57:09  

Duše pak může vidět celý život v jednom okamžiku.

• chenrezig777
        chenrezig777, 13.5.17 23:01:55  

pokud beres cas jako zmenu, tak ano.

• Divobyj
          Divobyj, 13.5.17 23:18:35  

Ano,v našem hmotném světě je čas měřítkem změny(vývoje)hmotných forem.

• chenrezig777
            chenrezig777, 14.5.17 19:39:55  

zmena je tok informaci, to plati pro kterykoli svet

• Divobyj
              Divobyj, 14.5.17 21:39:09  

Ano,změna je tok informací. V našem hmotném světě se vlivem toku informací mění (vyvíjejí se) hmotné formy.

• chenrezig777
                chenrezig777, 15.5.17 01:56:58  

ano, ale zmeny maji souslednost, to je cas

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 6.5.17 23:53:14  

A ještě napíšu, co mě přesvědčilo, že Jane a Seth jsou různé osobnosti.
    Seth kolikrát mluvil o tématech, které Jane buďto pochopila částečně nebo vůbec. Myslím, že by bylo pro jednoho člověka velmi těžké vytvořit si dva konzistentní podobné názory na svět..
    Seth například mluvil o Učiteli Spravedlnosti /Svitky od Mrtvého moře/ a sledoval jsem linku myšlenek a došel jsem k závěru, že tato osobnost je totožná se sv. Pavlem. Jane nevěděla o čem je řeč, dohledala něco ve slovníku, co k tomu vůbec nepatřilo. Jinde zas třeba pochopila podstatu věci tak, že na to napsala svůj / jiný než Sethův/ názor, tak obsáhlý, že vydala knihu / ale pod svým nikoliv pod Sethovým jménem/.
    Z hlediska psychologie je to jistě ojedinělý fenomén....

• seth-mluvi
    seth-mluvi, 29.4.17 09:42:56  

Napsal jsem do titulku filozofie, protože je to ucelený pohled jedné osobnosti, která se po smrti oprostila od dalších inkarnací.
    Možná to skutečně podle určitých kritérií filosofie nebude. Asi by to mělo doopravdy obsahovat pádné argumenty a důkazy, abych vás tedy neochvějně přesvědčil o této pravdě .... atd.
    Problém trochu nastává v tom, že Seth upozorňoval na to, že ho omezuje naše větná skladba, lineární řazení slov do vět a následně lineární myšlení, které není přirozené, ale pro nás jako druh pro komunikaci nezbytné.
    Já nechci nikoho přesvědčovat. Pouze dávám odpověď na otázku.
    Pokud to někdo označí za prázdnou hypotézu, tak je to jeho věc. A můžu říct, že takových lidí je naprostá většina.
    Hledačů pravdy, kteří se dokáží oprostit od parazitních přesvědčení opravdu moc není.

• chenrezig777
      chenrezig777, 5.5.17 20:28:02  

ja bych upresnil, udajne se oprostila...

Kazdopadne system Setova pohledu, je vnitrne nejspis logicky konzistentni.

• seth-mluvi
        seth-mluvi, 6.5.17 23:27:47  

Seth jednou mluvil o /pro mě/ zajímavém tématu.
        Prý kdo si je příliš jistý svou pravdou a odmítá ji porovnávat s pravdou jiných, se od pravdy vlastně vzdaluje, protože se oddělí od přímého zážitku nebo prožitku nebo tak nějak to bylo.
        Nevím, jestli jsem to vysvětlil dobře, ale nejde o to, že já mám pravdu a druzí ne. Jde o to, že každý má svou pravdu a prostředek, jak to pochopit, je porozumění ostatním /neboli čemu/komu/koliv krom vlastního ega/.
        To mě třeba hodně zaujalo, i když tady to samozřejmě podávám po svém...

• chenrezig777
          chenrezig777, 7.5.17 06:32:03  

Pokud clovek premysli, musi zakonite dojit k tomuto:

http://www.poctiva-filosofie.webnode.cz

Vzhledem k tomu, ze vsechny ¨Pravdy"si muzeme uvedomit pouze skrze mysl, pak nelze dokazat ani jina jsoucna. ¨

Je to otazka viry,ci interpretace jevu

• seth-mluvi
            seth-mluvi, 7.5.17 16:20:04  

Můj názor je, že všechny pravdy si lze uvědomit skrze já. Mysl je pouze prostředek, stejně jako smysly, tělo, ego atd. Je to od nás odděleno a zároveň je to naší součástí. Měli bychom se naučit tyto věci správně používat a ne se od nich oddělovat. Už jsem to psal, podle Setha neexistuje nirvána. Nic nevíme o schopnostech, které jsou nám vrozené. Naše já/duše/ má neomezené možnosti.
            Zříci se svého života a žít ho tak, abychom došli k vnitřnímu naplnění, to je obrovský rozdíl.
            Opět nepřesvědčuju, ale aspoň zapřemýšlej jestli je lepší od života utéci nebo si ho přetvořit k obrazu svému..

• chenrezig777
              chenrezig777, 8.5.17 01:41:52  

no, nebyti je idealni...

Pokud by nebyla nirvana, nikdy bychom se byti nezbavili...
              A vse se jednou preji.... V libovolne dlouhem case to kazdeho omrzi....
              Otazka je, jak Seth chapal nirvanu. Jakou definici...

• seth-mluvi
                seth-mluvi, 8.5.17 07:31:09  

Definoval to jako bytí ve strnulém tranzu, ve kterém se nerozvíjíme. Myslím, že to někde dokonce označil za druh vesmírné masturbace.
                Zvlástní je, že taky narážel na to, že pokud se někdo dostane do takového stavu, pak to určitě netrvá věčně...

• chenrezig777
                  chenrezig777, 8.5.17 16:41:54  

nirvana neni tranz.... V nirvane se vse, co utvari bytost rozpousti....

Nibbána

Tento mír je to nejvyšší - je to ustání všech formací, oproštění se od každého podkladu znovuzrozování; konec žádostivosti, osvobození, vyhasnutí - je to Nibbána.

Posedlý chtivostí, zmítán hněvem a zaslepen nevědomostí, s pobloudilou myslí směřuje člověk ke své vlastní zkáze, ke zkáze druhých, ke zkáze obou, zakouší zármutek a strast. Kdo se ale zbavil chtivosti, nenávisti a nevědomosti, ten nezamýšlí ani svoji vlastní škodu ani škodu druhých ani škodu obou - a nebude tudíž vystaven žádnému výslednému utrpení, žádnému dalšímu zármutku, žádné strasti. Takto je Nibbána zde a nyní viditelná, bezčasová, vlastním vyzkoušením přítomná, cíl znamenající, moudrými osobně přímo prožívaná.

Toto vyhasnutí chtivosti, vyhasnutí nenávisti, vyhasnutí zaslepenosti - to se nazývá Nibbána.

http://www.oslikuv.net/skola/cl011.htm

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 8.5.17 17:54:32  

A když tuto Nibbánu trvale pozná člověk, který má nějakou rodinu, v šest ráno vstává do práce nebo třeba řeší nějaké soukromé problémy, co se s ním stane potom?

• chenrezig777
                    chenrezig777, 8.5.17 18:38:05  

je treba rozlisit nirvana a paranirvana.... V podstate nic, normalne funguje, dokud se toci karma.
                    Az se dotoci, po smrti vstupuje do paranirvany.
                    Samozrejme, jsou i Boddhisatvove, kteri maji touhu pomahat, proto se v paranirvane nerozplynou,dokud je tato touha neopusti....

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 8.5.17 20:56:17  

Spatřuješ teda smysl života ho nějak "odžít" do konce a po smrti se za své filozofické nadšení rozplyneš?
                    A co když po smrti zjistíš, že žádné rozplynutí se nekoná a že jsi nevyužil šanci svým životem něco říct ostatním...?

• chenrezig777
                    chenrezig777, 8.5.17 22:41:36  

Zivot urcite smysl nema..;.Smysl je jen subjektivni.... Vetsina lidi chce byt, protoze je urcuji tuzby...
                    Kdo tuzby nema, nema potrebu byt....
                    Vazne si myslis, ze Te za 10^10000000000000000000 let bude ziti jeste bavit?
                    Jednou proste pochopis, ze to smysl nema... Na to pochopeni mas neomezeny cas

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 9.5.17 09:05:31  

Seth tvrdí, že život, jaký žijeme jsme si vybrali a dokonce i prostředí, do kterého jsme se narodili, jsme si sami vybrali dlouho před narozením, i účel inkarnace jsme si zvolili... plníme tedy úkoly, které si sice vědomě neuvědomujeme, ale jsou přístupné v podvědomí. Překážky v životě jsou proto, abychom je překonávali a ne abychom před nimi utíkali nebo se jim vyhýbali.
                    Podle Setha má poznání pravdy vždy sjednocující účinek. Proto se velké duše vracejí, protože mají soucit a porozumnění se vším ostatním. Vědí, že všechno kolem je já, stejně jako já jsem já a že pocházíme ze stejného zdroje já.
                    Přiznám se, že kdybych si měl vybrat, jestli se po smrti rozplynout nebo dál tvořit, tak si vyberu to druhé.
                    Byly ale doby, kdy bych si vybral to první...

• chenrezig777
                    chenrezig777, 9.5.17 23:20:13  

jasne, ale vyberes si to i za 100 miliard let? jednou Te to omrzi

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 10.5.17 21:21:34  

Čas je iluze.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 11.5.17 09:34:03  

cas je mirou zmeny....

• chenrezig777
                    chenrezig777, 11.5.17 09:34:39  

neni cas, neni zmena.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 11.5.17 09:48:00  

cas je dan tokem informaci ve vedomi