Granule

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
Monicicinka (2018-12-09 22:12:09)kobylatko (2018-12-09 21:08:31)EnnyForMe (2018-12-09 21:08:03)Saxana (2018-12-08 19:49:34)Andulka (2018-12-07 14:42:11)vogi1 (2018-11-23 20:57:33)alusasilas (2018-11-14 00:46:10)Necopropsa (2017-09-21 10:03:07)lafytka (2016-10-05 14:36:22)
Granule
Založeno: 17. 10. 2015 | Příspěvků: 1 373 | Členů: 9
Správci: Saxana (hlavní)

Vše o granulích pro naše psí miláčky :)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Gabriiella
    Gabriiella, 7.12.18 14:04:39  

Ahoj, nejlepší granule jsou údajně Orijen, Acana, N&D, Taste of Wild, Platinum.. teď si vybrat :D zkrátka je ale důležitý, aby měly vysoký procento čerstvého masa a žadné obiloviny atd. Já teď zkusila ty Platinum https://www.reedog.cz/granule-pro-psy/ a teda hrozně chutnají, jsou takový měkčí a hodně voní, což teda nevím, jestli není nějak uměle navoněný.. každopádně díky tomu si myslim, že hlavně chutnají :D no a složení je fakt super, tak uvidíme :)

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 9.12.18 21:08:02  

Nejsou navoněné,tam vůbec není nic co by být nemělo.Ale nejsou to úplně suché granule.To asi opravdu chutná.Jakou to má dobu spotřeby?Asi kratší,než ty suché,ne?

• jankovan
    jankovan, 3.10.18 19:26:51  

Pro pejska kupujeme jedine kvalitní https://fera24.cz/brit-care-endurance-12-kg.html?query=brit+care hledáme vsak mozna levnejsi alternativu. Ve vesnici nemame zadny zverimex a tak objednavame z elektronickeho obchodu. Vedel by nekdo doporucit neco v blizkosti valasskeho mezirici? :1: Jinak do levnejch krmiv bych urcite nesel.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 3.10.18 22:48:44  

Neznám zverimex,který by byl levnější než internetové obchody.Cena v obchodě kde nakupujete je dobrá,doprava zdarma.Tak proč někam jezdit,když vám to přinesou až před dveře :2:
      Levnější alternativa asi těžko.V levnějších budou barviva,ochucovadla a další chemie.Pak jsou levnější,ale jsou tam obiloviny.Obiloviny spoustě psů vůbec nevadí,pokud to není soja.Ta škodí každému psovi.
      Pak by možná alternativa asi mohla být toto:
      https://fera24.cz/brit-premium-by-nature-adult-medium-m-15-kg-cs.html?gclid=EAIaIQobChMIiaPK2I7r3QIVEaWaCh0iFQJLEAYYBiABEgJcX_D_BwE

• jankovan
        jankovan, 5.10.18 12:19:38  

Je v mém spomenutém krmivu soja? To sem vubec nevedel Enny, dekuju za pripominku a kouknu se na tvou alternativu, jeste kdyz cenove vychazi lepe urcite vyskousim. :4:

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 5.10.18 18:59:59  

Brit myslím soju nepoužívá.Je spousta dobrých krmiv,ale je problém se v tom orientovat správně.Každý výrobce ,a to i toho největšího svinstva,udělá krásný pytlík a nápis,že to je pro vašeho pejska to nejlepší :10: Na reklamy a vychvalování vlastních výrobků se nesmí dát u ničeho.
          Brit jako výrovbce se mi zdá být solidní a zatím jsem nějaké stížnosti ohledně problémů s krmením nezaznamenala.Já jím krmím už 8let /Brit Care jehně s rýží/ a protože nejsem zastánce krmení výhradně granulemi,dostává,ne vždy, taky maso syrové i vařené,ryby,vejce,syrovou vhodnou kost na kousání a tak podobně.Je jí 10let,krevní rozbory a ostatní vyšetření bez jakýchkoliv závad.
          Samosebou,nejsou to jediné granule,které považuji za dobré.
          Dole je dobrý odkaz,pokud budeš mít chuť se v tom pošťourat :1: ,tam je pěkně podáno co v čem je a co je kde špatně.Dám ti to sem znovu:
          https://vse-o-krmivech.cz/recenze-krmiv-pro-psy/granule-pro-psy.

• EnnyForMe
          EnnyForMe, 5.10.18 19:04:12  

V Enduraci soja není,je to hypoalergení krmivo,to znamená bez obilovin.Je tam rýže.Složení tam máš napsané.

• Andulka
    Andulka, 2.10.18 11:00:17  

Holky poraďte. Jsem teď trochu rozhozená. Koupila jsem granule pro dospělé psy velkých plemen. Jeden je teda střední, ale tomu to asi vadit nebude. Akorát mně teď napadlo, že Bella je vlastně asi ještě štěně. Teď v září jí byl rok. Mám jí ještě doobjednat štěněcí? Nebo už může tyto dospělácké? Ona ty štěněcí moc nežrala, tak jí chci teď taky dávat maso. Ale jde mi o ty granule, co myslíte?

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 2.10.18 11:16:50  

Asi bych přeci jen ještě nějakou tu dobu dávala něco ne štěněčí,ale junior,pro mladé psy velkých plemen.Ona ještě dotváří ty kosti,klouby a tak.V těch dospělíkových už toho tolik není,protože to už nepotřebují a bylo by spíš na škodu/např.vápník/.
      Tady v tom článku je to docela dobře,dole-trocha biochemie:
      https://www.ifauna.cz/psi/clanky/r/detail/3864/rozdily-mezi-pozadavky-na-krmeni-stenat-rostoucich-a-dospelych-psu/

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 2.10.18 11:23:36  

... a maso.Ty jsi jí ho zatím nedávala?Když máš,tak tím nemůžeš nic zkazit v žádném životním období,jen udělat dobře :2: :2:

• Andulka
          Andulka, 2.10.18 12:07:37  

Ne, já jsem si masem krmila svoje psy. Ale ona ty granule moc nežere a dost zhubla, tak jí chci taky dávat maso.

• Andulka
        Andulka, 2.10.18 11:23:51  

Děkuju Enny. :2:

• kobylatko
        kobylatko, 2.10.18 11:27:48  

A asi bych i přidala třeba kolagen :15: .

• Andulka
          Andulka, 2.10.18 12:32:01  

Dobře, dostane prasečí nožky. :2: A

• LinPin
    LinPin, 27.9.18 10:15:27  

Ahoj, mám dotaz-mám tříměsíční štěndo BOC a od doby, co jsme si jí dovezli jsem krmila granulema Britt jehněčí + rýže, od pondělí dostala Britt losos+ brambor a vysledovala jsem, že je po tom strašně žíznivá a jak fontánka..má s tím někdo zkušenost?

• kobylatko
      kobylatko, 27.9.18 17:47:46  

Zkusila bych ještě třeba jinou příchuť nebo můžeš zkusit granule namočit do vody :2: .

• LinPin
        LinPin, 28.9.18 11:15:34  

Změnila jsem jí granule na kuřecí a zatím dobrý, nevím, jestli se mám pokusit jí toho lososa s míchat s tím kuřecím, nebo vůbec neexperimentovat.

• kobylatko
          kobylatko, 28.9.18 12:34:19  

Nejspíš bych to ve velkým množství nedávala když jí to nesedí.Můžeš to vyzkoušet aspoň třeba na pamlsky a uvidíš,nebo balení někomu za polovic prodat :2: .

• LinPin
            LinPin, 28.9.18 16:10:55  

Ty pamlsky jsou dobrý nápad..Díky!

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 27.9.18 20:47:09  

Možná jí nevyhovuje složení,možná bude citlivá na změny.Žíznivost se mi nezdá,že je příčinou to krmení.Šla bych na vet.

• LinPin
        LinPin, 28.9.18 11:14:45  

Na veterině jsme byly ve středu očkovat, říkala jsem to, mám změnit granule.

• ivka299
    ivka299, 12.9.18 10:56:56  

Já teda krmím Ontariem, má to vysoký podíl masa, dělí to podle věku a plemene. A hlavně to je hypoalergenní, takže to našemu alergikovi prospívá. :1: Kdyžtak mrkněte na webovky www.ontario.pet :15:

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 12.9.18 11:41:53  

Neříkám že ne,každý si vybere něco.Ale spíš než na stránky výrobce,kde si to každý přirozeně vychválí,je dobře se podívat zde a porovnat s jinými,třeba hned po tím Ontariem s Orijenem:
      https://vse-o-krmivech.cz/recenze-krmiv-pro-psy/granule-pro-psy.

• Andulka
      Andulka, 12.9.18 11:52:23  

Ontariem jsem jeden čas krmila psa, ale byl na nich hrozně hubený. :/

• karl
    karl, 3.8.18 12:33:44  

pro svoje miláčky granule a konzervy jedině od bewi-dog

• johnyy85
    johnyy85, 2.8.18 23:27:50  

Musím se přidat k názoru, že mnoho lidí dá na reklamu a víc se nejen o složení granulí nezajímá. Osobně jsme začali kupovat granule jak našemu psovi tak kočce na https://fera24.cz, ale i zde musíte nejprve kouknout co je pro vašeho miláčka nejvíce vyhovující. Rozhodně se ale neřiďte tím, co používají vaši sousedé pro stejné plemeno jako máte vy. I dva psy stejného plemene, potřebují malinkou odlišnou stravu, tak jako lidi.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 3.8.18 10:12:08  

Celkem cenově dobrý obchod.A s tím výběrem máš pravdu.Ne podle plemene,ale dle idivid.potřeb.Náročnější strst,zátěž,sklon k tloustnutí,typ-mini,střední,velký, a snášenlivost komponentů atd.atd.

• kobylatko
      kobylatko, 3.8.18 11:24:26  

Jó ono to je hodně častý a dělá to tak snad každý druhý že krmí takovýma granulema kterýma krmí většina a ještě ten člověk pak říká že to jsou dobrý granule že tím krmí xx lidí a vůbec nekouká na složení a proč by ho ten člověk četl když tím přece krmí tolik lidí a jejich psům to vyhovuje .

• Andulka
        Andulka, 3.8.18 12:14:00  

To jo :1:
        Jsem si vzpomněla, jak si kamarád pořídil štěně. A říká, že ho bude krmit Pedigree. Tak mu manžel ironicky říká "no, to jo, ty jsou nejlepší". A on hned, že jo, že to říkal i ten a ten a tamten s tím krmí, že jsou super. :1: Tak jsem mu řekla, že pytel pšenice ho vyjde levněji a kvalitou je to stejný.

• kobylatko
          kobylatko, 3.8.18 13:02:25  

Jó asi tak nějak :1: .150 lidi krmí Britem,Pedigree,Calibrou,TOTW ...atd a nečtou složení tak dotyčný člověk musí honem taky a když těch 150 skočí pod vlak tak ten 151ní asi skočí s nima :1: .

• VeselaD
    VeselaD, 20.7.18 11:45:43  

O amerických granulích jsou na fórech kontroverzní příspěvky.
    Domnívám se, že nejlepší je krmit psa syrovým masem, myslím tím BARF. Já tak ale zatím nejsem schopna krmit.
    Krmím granulemi a vybírám je na https://vse-o-krmivech.cz/recenze-krmiv-pro-psy/granule-pro-psy. Jsou tam aktuální recenze a hodnocení jednotlivých granulí. Navíc si mohu krmiva snadno vybrat a porovnat mezi sebou. Na tomto serveru si najdu i informace ohledně pro psa vhodných potravin a rady o krmení.

• EnnyForMe
      EnnyForMe, 20.7.18 18:07:52  

Už jsme tu měli něco podobného a tohle je taky výborné :4: :2: Každý výrobce svůj výrobek prezentuje jako "to nejlepší pro vašeho pejska" :8: :14: ,a lidi na to daj a takovéhle stránky ani nehledají :5:

• marta79
    marta79, 3.4.18 10:04:21  

Osobně jsem příznivcem holistických krmiv, například od výrobce ANF z ameriky...ano, jsou to trochu dražší granule, ale v tomto případě se určitě vyplatí investovat-

http://www.minadog.cz/23-anf

• dede38
    dede38, 5.3.18 17:02:27  

Ahoj lidi
    jdu zase s prosbou.Mám 2 1/2 letou Ruskou barevnou bolonku Meggie.Mám velké trápení s ní a s krmením.Ona totiž granule žrát nebude a to žádné to by raději umřela.Mám s ní tento problém od malička,chovatelka totiž krmila všechny štěnda lidským jídlem,což je velký průšvih a ona nechce nic jiného.No lidské jídlo ji tedy nedávám,ale maso od firmy http://www.sokolfalco.com/konzervy s vepřovou svalovinou jedna konzerva 800gr stojí cca 130kč a já to nedám,moc peněz pro mě.Máte někdo zkušenost s těmito granulemi? https://bluebuffalo.com/for-dogs/lifestage/adult-dog-food/ nebo čím krmit aby mě to nezrujnovalo?Děkuji všem za rady

• Andulka
      Andulka, 5.3.18 17:10:00  

Ahoj,
      já jsem z finančních důvodů začala krmit masem s přílohami. Vyjde to levněji, než kvalitní granule a psi na tom krásně prospívají.

• kobylatko
      kobylatko, 5.3.18 21:08:42  

Já jsem na tom stejně jak Andulka ,krmím masem s přílohami + občas granule takže 15kg pytel mi též vydrží na dlouho .Na maso mám zatím "vlastní" zdroj ale kdyby bylo potřeba tak objednám od Vetamixu,jinak občas beru i u řezníka .

• vendullkop
    vendullkop, 24.1.18 21:58:32  

Náš pejsek má citlivé zažívání, měla jsem možnost vyzkoušet pár vzorků od husse právě s tímto typem granulí a také sedl. Teď máme sice jiné granulky, ale jak je pes dojí, objednám husse.

• Monicicinka
      Monicicinka, 25.1.18 00:06:12  

Nezapomeň si nechat dostatečné množství původních granulí, abyste mohli postupně přejít na granule nové :)

• EnnyForMe
    EnnyForMe, 19.1.18 11:20:36  

Granule od A-Z
    Na kterou značku klikneš,dozvíš se složení a vše :
    http://www.psikrmivoradce.cz/znacky-krmiv-a-z/

• Saxana
      Saxana, 19.1.18 20:04:18  

To je vážně moc dobrá webová stránka :4:

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 19.1.18 21:37:44  

Taky se mi líbí,každý si může vybrat co se mu zdá nej.Ono je těžké někomu říct,tohle nekupuj,to je šrot,když každý výrobce si to svoje vychválí,že máš pocit,že bez jeho krmení ti pes snad umře :1: :1: Přeci nenapíší nestojí to za nic,ale my ty vaše peníze fakt chceme :1: :1: :1:

• kobylatko
      kobylatko, 19.1.18 20:33:59  

http://www.ifauna.cz/psi/forum/r/detail/799170/granule-real-foto

• EnnyForMe
        EnnyForMe, 19.1.18 21:28:26  

Jo,taky mi na to Enča občas hodí bobek a ať se s tím dám třeba vyfotit :14: :1: :1:

• kobylatko
          kobylatko, 19.1.18 22:44:18  

No některý ale fakt vypadaj dobře :1: .