Je život počítačová simulace nebo sen?

Otevřená diskuze | Kategorie: Náboženství a filosofie
SuperGuruJara (2016-12-05 21:53:20)chenrezig777 (2016-10-29 23:14:18)meleq (2016-08-10 03:43:46)lastovka (2016-08-02 02:54:23)
Založeno: 10. 10. 2015 | Příspěvků: 132 | Členů: 4
Správci: chenrezig777 (hlavní)

http://zkracuji.cz/svetjakopocitacovasimulace

1.Jsem a vnimam(vhodny predpoklad)
2.Existuje kontinualita mysli...(pokud nebudu predpokladat kontinualitu mysli, muze byt neustale menena a tim znemozneno poznavani)
3.existuji i jina jsoucna v ramci systemu (to je duvod pro souciteni)

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• SuperGuruJara
    SuperGuruJara, 9.8.16 08:41:38  

tak jak to kurva je ? zdá se mi to všecko ?? :7:

• meleq
      meleq, 10.8.16 03:43:46  

A neni to jedno, jesli je to v realu nebo sen?
      Dulezity je obsah!
      Kdyz te mlati po hlave bejsbolkou a kurevsky to boli,'dumas..zda je to sen nebo real?
      Ne!
      Snazis se branit nebo utect

Na druhe strane, kdybys vedel, ze de o sen, moh by ses probudit a tak utoku take zabranit

Ja si myslim, ze de o sen--hru--akcni roman---stavebnici----vse v jednom---Zivot!
      ... ... . ... ...

• chenrezig777
    chenrezig777, 7.8.16 10:54:08  

http://www.poctiva-filosofie.webnode.cz

• lastovka
    lastovka, 1.8.16 00:44:35  

Název tohoto fóra napovídá, že jste otevřeni všem možnostem. Asi víte, že někdy před sto lety, byla vypsána odměna 1 000 000 dolarů pro toho, kdo předloží důkaz existence nadpřirozených sil. Doposavad nebyla vyplacena.
    Inspirován tímto, jsem vypsal podobnou cenu. Dovoluji si ji zde uveřejnit.

Nabízím odměnu 17 973 korun českých (to je vše, co mám) tomu, kdo dokáže existenci hmoty.

• meleq
      meleq, 1.8.16 06:38:25  

Dokazat Existenci Hmoty...to jsou tri slova
      ...
      Ja si myslim, ze dokazat nelze nic,'respektive lze i cosi dokazat,'ale pak to take jde snadno vyvratit

Ja studoval matyku a tam bylo vse o dukazech...
      Ovsem na zacatku state jsou vzdy axiomy...a tem je nutno verit...Jo---VERIT
      Tudiz i DEH by musel zacit zde...u Viry...a dalo by se pak snadno rici...nic jsi nedokazal...pouze veris
      ...
      Existence...to je co?
      Ze to vidim...slysim...zmerim...ze mi o tom rekl sef...
      Jo, lezi tady prede mnou na stole kniha...muzu v ni cist...trhat stranky...prastit se s ni po hlave...a co?
      Je to dukaz Existence?
      To samy mohu s tou knihou delat ve snu a po prpbuzeni...kde je?
      Toto vse kolem i ja jsme v mem modelu existujici ve snu...ve filmu...v pribehu...
      ...
      No a Hmota je treti slovo...
      Ten prejt je ale zajimava Hmota...vypada to divne , ale chutna to vyborne, ze Pepku?...rekla Miska Miki
      Jojo, rekl Pepek...A z ceho to vubec je?
      No, mile deti,'jesli jste nekdy videli stary film o Misce Miki...tak ten prejt tam byl z celuloidu...
      .......

• lastovka
        lastovka, 2.8.16 00:54:33  

Děkuji za velmi pěknou odpověď. Ale zdá se mi, že máte spíše literární, než-li filozofické ambice. Filozofické chápání je ve vašem vyjádření také obsažena, ale evidentně Vám více jde o formu, než o obsah. Což je naprosto v pořádku, ale mně už jde pouze a jen o obsah.

• meleq
          meleq, 2.8.16 02:40:39  

Ja mam ambice stat se Carodejem, proto me spis zajime ten milion dolaru...
          Mnoho stesti ve vasi praci
          Az tu hmotu nakonec dokazete, tak bych si kilo dve objednal, dik
          .......

• lastovka
            lastovka, 2.8.16 02:54:22  

Díky. Ale já ji dokázat nechci, mně je vcelku jedno jestli hmota existuje, nebo neexistuje. Já se jen snažím poukázat na to, že není v lidských silách zjistit, jak to je. Víra v existenci hmoty mi přijde stejně postavená na vodě, jako víra v existenci v Boha. Čím také nechci říci, že Bůh neexistuje. Jen říkám, že nevím, zdali existuje či ne.
            Hodně štěstí ohledně toho miliónu. Podle mne máte větší šanci než-li ti kdož se pokusí o těch 17 973. Existence Boha mi přijde pravděpodobnější než existence hmoty.

• meleq
              meleq, 2.8.16 08:40:13  

Zatim vedete...ale mel byste pocitat s invenci a kreativitou cloveka...co neni schopen dokazat ZATIM...pozdeji zvladne levou zadni
              S Bohem si budem tykat a kazdy den spolecne obedvat...nejakou tu hmotu...
              ..........

• meleq
    meleq, 29.7.16 20:00:52  

K 1- rek bych:
    Existuji vjemy...skoro furt...vjem okoli...vjem kruceni v brise...vjem nejake myslenky...vjem andela sediciho na okne...atp
    A existuje jekysi bod,'schopny tyto vjemy vnimat a dale zpracovavat...tomu bodu jsem zvykly rikat Ja
    K 2: hovori se, ze vjemy maji svou logiku...tvori pribehy...zakonitosti...skladaji se do souvislosti...toto monitoruji a na zaklade uz poznaneho mohu vyvozovat dalsi kauzality
    V soucasnosti myslim dochazi k rpzvolneni vazeb a chaotizaci...stare kauzality prestavaji platit a dela se misto pro novy system...
    3- otazka jinych ve Hre je zajimava
    Jini mohou byt jen kulisy
    Anebo jini mohou byt takovi jako ja...
    Anebo i ja jsem jen kulisa
    Kdo vi
    ....

• chenrezig777
      chenrezig777, 30.7.16 16:10:58  

Co kdyz to okoli naopak promita Tve JA JSEM....

Pak je JA JSEM podstatou vsech jevu a Ty, v zavislosti na zdanlive oddelenosti mas ruzne stupne omezeni...

• meleq
        meleq, 30.7.16 19:13:42  

Ja v mem Modelu vicemene dodrzuju pravidla pocitacovych her
        Okoli-tj scenu Hry dela program...vcetne meho avatara...tj v pripade zivota...meho cloveka
        Ja- Hrac..castecne ovladam avatara a udalosti...mym protihracem je Program...
        V pripade strilecky napr bezim a strilim..mohu to ovladat...Program mi posila protivniky,'co zas strili na me...anebo mi posle zasobnik s naboji
        Pusobi jako prekazka i pomoc
        Kdyz se prostrilim az k cilove mete...sectou se body a poskoci levl
        A ted:
        Co to je Cilova meta ve Hre na lidsky zivot?
        Co to jsou body?
        Co to je levl?
        ......

• chenrezig777
          chenrezig777, 31.7.16 02:40:08  

co kdyz jsi si protivniky vysnil? A Ty jsi vytvoril hru?

• meleq
            meleq, 31.7.16 03:40:11  

Samozrejme koncepci je mnoho...Program...Sen...Realita...Bozi Stvoreni...
            Nekdy je dobre udrzovat vice pohledu pro udelani si sirsiho obrazku...
            Jindy zase dat prednost jednomu modelu a v tom konat
            Aha...asi takhle...pro rozvazovani vice perspektiv...pro konani uz pak jedna...
            ......

• chenrezig777
    chenrezig777, 29.7.16 14:11:36  

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/3897-zijeme-v-pocitacove-simulaci-a-je-vse-podvod-nekteri-renomovani-vedci-si-to-mysli

• meleq
    meleq, 19.6.16 11:36:08  

koukni, co jsem napsal o počítačové hře na skupině %Carovná cesta aneb .....
    .............

• lastovka
    lastovka, 6.5.16 05:10:11  

1.Jsem a vnímám (vhodný předpoklad)

To přeci není předpoklad, to jsou jedny z mála věcí, které naprosto bezpečně vím. Dokonce je nemohu nevědět. Vím, že jsem. To nemohu zpochybnit. Abych mohl něco zpochybňovat, musím nejdříve být a tedy zpochybňovat mé bytí je absurdní. A to, že vnímám, přece také nepředpokládám, ale vím. Vnímám prsty klapající do klávesnice. Vnímám obraz píšících se písmen na obrazovce. Atd... Nevím jestli existují ty prsty, ta klávesnice, ta obrazovka či Vy. Možná jsou to pouhé vjemy, které se berou bůhví odkud. Ale ať už je podstata těch vjemů jakákoli, tak vím naprosto bezpečně, že je vnímám. Vnímání je má základní a možná jediná schopnost. To nepředpokládám, to vím.

2.Existuje kontinualita mysli...(pokud nebudu předpokládat kontinualitu mysli, může být neustále měněna a tím znemožněno poznávaní)

Můžete to nějak přesněji vysvětlit? Zas mám dojem, že kontinualitu mysli nemůžete jen předpokládat. To, že existuje má mysl, je další věc, kterou nejenže vím, ale nemohu nevědět. Abych mohl něco vědět či nevědět, potřebuji k tomu mysl. A to, že se kontinuálně vyvíjí v čase, je zase nezpochybnitelná skutečnost, jež nelze předpokládat. Čtyřicet tři let neustále vnímám, jak se má mysl vyvíjí. To prostě nelze ani na teoretické bázi zpochybnit. Samozřejmě to nikomu nemůžu nijak dokázat, stejně jako nemohu nijak dokázat svou existenci. Ale jestliže Vy existujete a máte mysl, tak musíte vědět, že jste. To prostě nemůžete jen přepokládat.
    Nebo Vás špatně chápu? Dost jsem si svůj mozek zdevastoval alkoholem a drogami, tak prosím o schovívavost.

3.existuji i jiná jsoucna v rámci systému (to je důvod pro soucítění)

Zase prosím o vysvětlení. Proč myslíte, že existují jiná jsoucna a v rámci jakého systému? A proč je to důvod pro soucítění?

• chenrezig777
      chenrezig777, 7.5.16 20:40:57  

k bodu 2
      vyvoj...
      Pamatuji si jak jsem byl maly, i pohled na svet, jak se vyvijel, kdyz me byly 4 roky, az po dnesek.

Ale to, ze si to pamatuji neznamena, ze se to udalo...
      V mysli to mam jako kontinualni dej...

Ale co kdyz ma mysl obsahuje fiktivni data?
      Pokud jsme treba v pocitacove simulaci, nebyl by prece problem dat me a matce stejne vzpominky na dobu, kdyz jsem byl dite, az po dnesek, matce i na muj porod, ale presto by system byl zapnut az vcera... Takze minulost by se neodehrala jinak, nez fiktivne.... Zdálo se Čuangovi, že je motýl, jenž poletuje kolem, motýl se cítil motýlem, nic mu nechybělo, nevěděl, že je Čuang. Náhle se probudil a ustrnul, je Čuang! A teď neví, zdálo se Čuangovi, že je motýl, nebo se zdá nyní motýlu, že je Čuang? Čuang nebo motýl, přece tu musí být nějaký rozdíl! A tomu se říká proměnlivost věcí!
      Zhuangzi, přeložil Oldřich Král jinymi slovy, jak mohu vedet, nejsem li inteligentni chobotnice snici o tom, ze jsem clovek?
      Na bod 1 odpovim asi zitra z casovych duvodu

• lastovka
        lastovka, 8.5.16 02:44:06  

Děkuji za obsáhlou reakci.

S tím co píšete souhlasím, jen si nejsem jist, že chápu co tím chcete říci.

Myslíte to takhle? - To, že si na něco vzpomínám, neznamená, že se to stalo, tedy když si vzpomínám, že se má mysl kontinuálně vyvíjela, tak mohu pouze předpokládat, že to tak skutečně bylo.

• chenrezig777
          chenrezig777, 13.5.16 15:36:05  

presne tak. To jsem mel na mysli..... A proto minulost jen predpoklad. Stejne tak existence jinych jsoucen.

• lastovka
            lastovka, 13.5.16 17:54:39  

Skvělý. A co ty další body, mohu-li se ptát?

• chenrezig777
              chenrezig777, 20.5.16 07:25:20  

bod cislo 1. zde zalezi spise na tim, je li, nebo neni li to, ze jsem zase jen iluzi.... pokud ano, je to kazdopadne iluze zakladni....

• chenrezig777
    chenrezig777, 28.3.16 22:21:52  

http://www.prvopodstata.com/2016/02/29/dnes-vam-musim-rici-pravdu/

• Prototype.alex.mercer
      Prototype.alex.mercer, 29.3.16 19:08:26  

Veris tomu, co se v clanku pise?

• chenrezig777
        chenrezig777, 30.3.16 10:50:10  

to, ze se se vsim neztotoznuji neznamena, ze clanek neni zajimavy.

• Prototype.alex.mercer
          Prototype.alex.mercer, 30.3.16 15:39:08  

Ja jsem tim nic takoveho naznacovat nechtel, jen me zajimalo, jestli veris tomu zacatku

"S jedním přítelem na vzdálené galaxii jsme udělali počítačovou hru s tím, že všichni skuteční lidé, kteří tam žijí budou mít možnost vstoupit do hry i se svým tělem. Stvořili jsme planetu ZEMI. V jiném světě jsme sestrojili počítačové simulace s časoprostorovým portálem na přesun a všichni kdo chtěli, měli možnost se do této hry dostat..."

• chenrezig777
            chenrezig777, 30.3.16 17:11:30  

tuto hypotezu nelze vyloucit. stejne tak, jako nemohu vyloucit, ze svet stvorilo letajici monstrum. Nebo vysmrkl z nosu Velky Zeleny Krecopazout.

• Pavel.Hangurbadzo
      Pavel.Hangurbadzo, 30.3.16 10:03:19  

Vše, co nejde vyvrátit, ale ani dokázat, je lidský výmysl. EPR je myšlenkový pokus.

• chenrezig777
        chenrezig777, 30.3.16 10:49:10  

existenci sveta nelze dokazat, ani vyvratit.

• chenrezig777
          chenrezig777, 30.3.16 11:36:25  

to znamena, ze svet je lidsky vymysl...

• chenrezig777
            chenrezig777, 30.3.16 11:39:08  

Jak rika russell. Urcite existuji jen smyslova data.

• chenrezig777
    chenrezig777, 3.2.16 11:46:32  

VEŠKERÁ MIZÉRIE JE V TOM, ŽE HLUPÁKŮM JE VŠECHNO JASNÉ, ZATÍMCO MOUDŘÍ JSOU SAMÁ POCHYBNOST (BERTRAND RUSSELL)

drzitel Nobelovy ceny
    ----------------------------------

To na vas oba sedi skvele

----------------------------------------------
    Podle Russella skutečno jsou jednotlivá smyslová data (sense-data), jež spolu navzájem souvisejí logicky, mezi věcmi neexistují vnitřní vztahy, neexistuje zadny dukaz pro existenci hmoty , ani ducha, dokonce ani já, nýbrž evidentni je pouze existence smyslovych dat.

---------------------------------------------------
    http://zkracuji.cz/berkeley
    Berkeley je vyznamny krestansky filosof

Vše, co člověk vnímá a poznává – prostřednictvím vnějšího i vnitřního vnímání, v podobě primárních i sekundárních kvalit, jako jednoduché i složené ideje, existuje pouze v jeho vnímajícím duchu. Mimo lidskou mysl neexistuje žádný "zdroj" počitků. Proto platí esse est percipi, být znamená být vnímán. Ideje, které existují pouze v lidské mysli, však nejsou lidským, ale božím výtvorem. To, co je označováno jako příroda, je podle Berkleyho souvislým celkem idejí vytvořeným Bohem. Bůh je přitom nestranný a nezná libovůli – dává všem myslím stejnou ideu. A protože je neměnný, dává ji všem stále znovu a stejným způsobem – v tom spočívá stálost přírodních zákonů
    --------------------------------------------
    pokud panbicka nahradime vedomim, mame buddhismus, napriklad

Nebo pocitacovou simulaci

http://zkracuji.cz/svetjakopocitacovasimulace

• SuperGuruJara
    SuperGuruJara, 19.11.15 12:29:22  

já věřím v pravdu a lásku !!!

• chenrezig777
      chenrezig777, 19.11.15 17:16:06  

a co jako? jak to souvisi s tematem fora?

• Carbon.de.Castel-Jaloux
        Carbon.de.Castel-Jaloux, 28.11.15 21:59:45  

Nijak, ale takoví mluví nesmysly a páté přes deváté všude, lepší je se neptat :1: :1:

• chenrezig777
    chenrezig777, 5.11.15 03:57:03  

domnivas se, ze muze existovat sude prvocislo vetsi, nez dve?

-----------------------------------------
    ze muze neco takoveho nekdo objevit?

• Prototype.alex.mercer
      Prototype.alex.mercer, 5.11.15 04:59:57  

Ne.

• chenrezig777
        chenrezig777, 5.11.15 05:06:32  

no vidis, a stejne tak nemuzes najt nejvyssi prirozene cislo na ciselne ose....

a obdobne to mas s realitami... At mysl bude zazivat maximalni rozpetia bude presvedcena, ze zna nejvyssi pravdu, presto, jako nezaujati pozorovtel;e si muzeme byt jisti, ze to vedet nemuze....

Stale mohou existovat vyssi skutecosti...

• Prototype.alex.mercer
          Prototype.alex.mercer, 5.11.15 05:59:11  

"no vidis, a stejne tak nemuzes najt nejvyssi prirozene cislo na ciselne ose.... "

ja pisu o jine fazi vedomi, tzn mimo jakekoliv osy, pak o nejakych nejvyssich cislech nemuze byt rec, tedy analogicky, nemuze byt rec o vyssich realitach, pochybnostech ...

• chenrezig777
            chenrezig777, 5.11.15 09:24:15  

jiste ze ano. prortoze muzes mit falesne vedomi, kdy nebudes mit pochybnosti a domnivat se, ze znas nejvyssi pravdu, ktera nejvyssi nebude....

protoze ta realita nemusi tusit, ze je v dalsim snu...

• chenrezig777
              chenrezig777, 5.11.15 09:34:28  

cimz myslim, ze nad fazi vedomi, muzec byt dalsi.... a dalsi a dalsi

• chenrezig777
                chenrezig777, 5.11.15 09:45:57  

princialne ta entyita nemuze nikdy vedet, neni li vyssi uroven.....

to lze tvrdit jen s pomoci Occamovy britvy

• seth-mluvi
                  seth-mluvi, 17.11.15 21:16:41  

Rozpínání vědomí není vertikální posun výš a výš.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 17.11.15 22:39:09  

muzes dokazat vcerejsi den? nebo minuly okamzik?

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 18.11.15 06:09:42  

Důkaz požaduje ego, které může být překážkou při poznávání vědomí.

• chenrezig777
                    chenrezig777, 19.11.15 00:06:06  

poznavat muze jen ego

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 19.11.15 07:27:02  

:-)))))))))))))

• chenrezig777
                    chenrezig777, 19.11.15 10:07:44  

je jedno, jestli je velke, jako vesmiry, stale je to ego... je to stre, vyhraneni urciteho systemu.

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 19.11.15 11:07:39  

Mravenec ma taky sve vedomi, presto nepozaduje dukaz svoji existence

• chenrezig777
                    chenrezig777, 19.11.15 17:17:33  

dokaz existenci mravence, ci vlastni matky....

• chenrezig777
                    chenrezig777, 19.11.15 17:18:15  

nemuzes vedet, ze ma mravenec vediomi, kdyz nemuzes vedet, zda li existuje

• seth-mluvi
                    seth-mluvi, 19.11.15 20:50:17  

Věř tomu, že existují i jiné věci než tvé ego. A pokud tomu neuvěříš, budeš poznávat tu samou věc, takže nového nepoznáš nic...

• chenrezig777
                    chenrezig777, 19.11.15 23:54:46  

at poznavas cokoli, jsou to vstupni data. Neznameho puvodu

• meleq
      meleq, 18.11.15 18:08:36  

Ses polapenej ve sve analyticko-logicko-linearni mysli...
      To, ze ji tak vehementne branis svedci o moznosti ji zlomit a jit dal...
      Mnoho stesti a ssily
      ...x...