Zahrádka jako dlaň

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
jemineta-jo (2017-08-18 19:59:12)Kaiserwalder (2017-08-18 16:53:25)milada948 (2017-08-17 12:10:18)TondaSchumacher (2017-08-17 11:28:32)rotaso (2017-08-16 14:26:49)ohnivazenaMagdalena (2017-08-15 23:54:34)pametnik (2017-07-17 19:24:25)
Zahrádka jako dlaň
Založeno: 20. 9. 2015 | Příspěvků: 3 608 | Členů: 7
Správci: jemineta-jo (hlavní)

...aj pro nás amatéry je to ale ráj

I když malý prostor máme, radost z květin, bylinek i keřů si mnozí dopřáváme. Předzahrádky, ploché střechy, balkony, terasy či jiná zákoutí s radostí využíváme. Možná, že si o nápadech či zkušenostech rádi popovídáme.

Ale ani pokojová květena, bylinková zahrádka... tady nepřijde zkrátka,
však je to na nás samotných kde a která je ta pravá *minizahrádka*

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 14.8.17 18:47:16  

Nedávno jak byla ta velká bouřka tak na zahradě 3 zlomené stromy...dnes jsem jeden vykopal i s kořenem - mám dost a jdu do sprchy. zejtra pokračuju s dalším...uff

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 15.8.17 09:18:34  

... hm, tak to je vždycky škoda, zvláště když to byl už vzrostlý strom, jediné pozitivum je, že budeš mít dřevo do krbu, jj

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 15.8.17 09:21:47  

No já to beru pozitivně. Já ty stromy chtěl vykopat už dávno a sám ale můj otec mi do všeho kecá a nechtěl tak to stálo. příroda nyní ukázala kde je pravda - a jde to ven.
        Je to ale makačka.... včera byl jeden a dnes po obědě vlítnu na další

• jemineta-jo
          jemineta-jo, 15.8.17 11:25:22  

.. to věřím, ta práce než se to zpracuje to je makačka, ale zase je fajn, že ses jich konečně zbavil, i když to příroda za tebe udělala, vidíš, někdy je to lepší nelámat věci přes koleno, vždy se to nějak vyřeší, tak ať ti jde práce od ruky :4:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 15.8.17 11:43:18  

No někdy je lepší..... ono to je u dětského pískoviště a ten strom se zlomil a spadl na něj. Jemi jasné že v bouřce si děcka hrát venku nebudou ale nemám rád staré věci a něco co už dávno dosloužilo. Já to chtěl vykopat dávno...otec ale furt remcal tak nic nebylo.
            Pořezání atd je pohodička...makačka je to kopání a obsekávání kořenů atd....kor jak je venku 30stupnů

• jemineta-jo
              jemineta-jo, 15.8.17 18:43:01  

... já vím, máš pravdu, když je strom nemocný, nebo příliš starý, je lepší ho odstranit, přesně jak říkáš.... nikdy nevíš na koho by mohl spadnout, jj

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 16.8.17 06:19:02  

No a tůj tatík neumí pochopit. Já bych vše udělal a on jen seděl pod pergolou a díával se - ale nééé je to škoda.
                Pak zafouká a je to dole
                Jinak předevřírem jsem vykopal jeden, včera druhej a ještě stojí jeden...je to šílená kamačka kopat i s těma velkýma kořenama. nyní to bude ještě náročnější bo to je u plotu...a je tam betonový sloupek

• jemineta-jo
                  jemineta-jo, 16.8.17 07:55:35  

.. no tak to si ještě mákneš, ale jsi dobrý, fakt, že jo :4:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 16.8.17 09:43:51  

Včera jak jsem vykopal ten kořen tak mne sledoval přes plot soused a řekl - Toník to je díra jak prase. dDj tam fóliu, vodu a lekníny a máš jezírko :1:

• jemineta-jo
                    jemineta-jo, 17.8.17 07:47:41  

:1: :1: ..to mne teda pobavilo, vidíš a máš hned nový plán, co s velikou jámou

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 17.8.17 08:06:49  

Bohužel - už jsem to zasypal
                    Nyní musím koupit semeno trávy a zasadit aby to bylo pěkné......

• jemineta-jo
                    jemineta-jo, 17.8.17 09:44:53  

.. však jo, vždy\´t si to děláš ty a jak chceš, jj :4:

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 10.8.17 16:37:15  

... AHOJ krtkové :4: ... tak copa vaše zahrádečky, copa na nich děláte ?
    Jestlipak víte, že se nyní dají vysazovat sazenice zimních odrůd – květák, pórek, čekanka? A jestlipak už jste si seřízly odkvetlé bylinky, aby znovu obrazily, no :4: - třeba šalvěj, levandule, tymián = ...já už jsem to zrovna dneska udělala :4:
    a co vaše úroda – rybíz, josta, angrešt, máte ještě nějaké?... no pochlubte se :4:
    ... a taky můžeme přesazovat jehličnany i trvalky, ale jen ty odkvetlé, no :4:... a můžeme aj rozdělovat kosatce, pivoňky, sasanky , provosenky a já nevím co ještě :1: rovněž můžeme vysazovat rostliny dvouleté, hlíznaté a cibulnaté (ocúny, šafrány, bramboříky, sněženky, bledule, kandíky a řebříčky..)... a také přesazovat s balem jehličnany .....
    ....ufff, že jsem se ale zapotila... tak snad vás moje přednáška moc neunavila, ale řekla jsem si, že je tady "mrtvo".... nikdo nic nepíšete , tak jsem se trošku rozjela :1: :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 10.8.17 16:41:40  

Sklízím rajčata kterých je moc a pak cukety a patisony. To rozdávám a už to ani nikdo nechce. Okurky salátovky hážu slepicím a nebo rovnou na hnůj bo to nikdo nechce.
      Bylinky stříhám a suším a ok...pouze máta se zvrhla a je toho tolik že to beru kosou a vyhazuju

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 10.8.17 16:42:06  

https://youtu.be/qbc5ba85dvU
      ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ :4:

• ohnivazenaMagdalena
    ohnivazenaMagdalena, 1.8.17 23:41:28  

Ahojte ještě při 1.srpenci.....trochu bouří a pár kapek. Je to děs...sucho a sucho-hotový troud. :9:

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 2.8.17 08:58:19  

... ahoooj i při 2. srpenci .... dneska je o trošičku příjemněji, nesvítí sluníčko a je oblačno, třeba i sprchne :1: ... koukám vždy na moje růžičky, ráno je tam malé poupátko a večer už to opadává... :9:

• ohnivazenaMagdalena
        ohnivazenaMagdalena, 2.8.17 11:32:09  

Ahoj, v noci přišla buřina a prudký déšť, zalito. Právě zataženo a růže jak u tebe. Omlátilo to i zbytek lilií.....

• jemineta-jo
          jemineta-jo, 2.8.17 11:46:56  

... tak to je škoda těch lilií, ale že sprchlo, tak to je fajn. Nevím jestli u nás sprchlo, buřinu jsem neslyšela - jestli teda nějaká byla - a ráno po vodě ani památky, tak si spíš myslím, že to šlo jiným směrem :4: ... přeji poklidný den :4:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 1.8.17 17:49:49  

http://www.kyblsrandy.cz/misto-kvetin-basy-s-pivem/
    Ideál truhlíky :1:

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 1.8.17 19:51:14  

:1: :1: .. ale je to výhodné pro severní stranu :1:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 2.8.17 07:50:32  

To jo....na jižní straně by z toho byla močka..... :1:
        Ale ok ne? :1:

• jemineta-jo
          jemineta-jo, 2.8.17 08:56:57  

...jasně, jinak to nemá chybu :4:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 2.8.17 09:05:08  

Ale zas lhát mi nemusíš....
            je mi jasný že kdyby toto udělal tvůj chlap tak to letí dolů a to fofrem...... :4:
            Mne to ale pobavilo :1:

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 30.7.17 12:10:09  

AHOJ krtkové ! :4:

... tak co, jak odpočíváte?... doufám, že ano a že si taky najdete čásek a juknete sem :4: za chvíli tu máme *srpenec* a bude čím dál více práce na zahrádce, tak ať naberete sílu a relaxujte jako já....

http://www.imagehosting.cz/?v=altanndvd.jpg

... zvu vás na příjemné poszení a tu kávičku nebo něco jiného :1: doufám, že někdo donesete :1: ...tak prima neděli !

• milada948
      milada948, 1.8.17 16:33:22  

Zahrádka vyčistěna,tráva posečena,kvítka pěkně eostiu a rajčátka ,nádherné a moc.Akorát si dneska vnučka přijela ,dala jsem ji velkou tašku.Roste to jako divé.I ty malé,pak takové žluté hruštičky a můj chtěl ty normální velké,ty malé nemá rád. oprava-rostou. Skalka taky krásná.Ale zaléváme ráno i večer,tak proto je tomu dobře. :4:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 1.8.17 16:46:03  

Cukety rostou v tom hicu před očima. A rajčat je taky plno....donesl jsme jich plnou mísu. Ty cukety už rozdáváme ale nikdo to nechce

• milada948
          milada948, 1.8.17 16:51:57  

Jo já ty rajčata taky už rozdávám. :4: Dříve jsem dělala kečup,když byli děti doma,dneska už nedělám,můj kečup nejí,jen hořčici,já si pro sebe raděj koupím. :4:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 1.8.17 16:56:44  

Tak domácí je lepší ale pokud jste dva tak na co by vám to bylo že?..Mít toho plnej špajz

• jemineta-jo
          jemineta-jo, 2.8.17 09:00:55  

... vidíš a já bych si s chutí dala :4: měj i ty prima den :4:

• jemineta-jo
        jemineta-jo, 2.8.17 09:00:14  

... ahooooj :4: nedivím se že zaléváš ráno i večer, je to hrůza, u nás i když semo támo zaprší, tak ty obrovské teploty to prostě vysuší :4: ... máš fajn rajčátka, jestli ti přebejvaj, tak pošli *holubí poštou*....měj prima den a ať ti dělá zahrádečka i tak radost :4:

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 19.7.17 09:11:52  

... zahrádka je * mimo provoz * :10:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 20.7.17 12:35:13  

co kde proč? :7:

• jemineta-jo
        jemineta-jo, 20.7.17 13:23:05  

.. nikde nikdo, nikdo nemá čas, každý je někde jinde... tak jsem vyhlásíla čas ... *dva roky prázdnin* :4:

• milada948
          milada948, 22.7.17 00:00:28  

Já tam jenom zalévám,zalévám a zalévám.Stojí to letos za starou belu. :5:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 22.7.17 06:50:30  

Já začal sklízet cukety.....už by první 4 a nyní to pojede až mi z toho bude blbě. Už nyní to budu rozdávat.
            Taky už byl patizon, roste nám melounek pepíno (nový převislý druh), kedluben je plno, rajčata a o bylinkách ani nemluvím - mátu asi vezmu sekačkou - zvrhlo se to.

• jemineta-jo
              jemineta-jo, 23.7.17 07:49:04  

... ahooooj, tak vidím, že tobě se moc daří, asik si prostě dobrý *zahradníček* :4:
              ... já jsem zase rozčielný zahradníček, půjdu ostříhat všechny poupátka růžiček, která mi rozkvetou doma ve váze, protože zase nějaký ten *nenachavec* mi pár kvítečků růžíček ukradl....šmejd jede :10:
              ... jinak vám všem přeji bezva neděličku a radost z vašich zahrádeček, ahoooj :4:

• TondaSchumacher
                TondaSchumacher, 23.7.17 08:11:04  

ty to máš před barákem kde na to mohou cizí lidi že?
                Jinak to nechápu.....

• jemineta-jo
                  jemineta-jo, 23.7.17 09:12:04  

... jj, je to záhonek před domem, vlastně pod oknem, ale není :10: jediný , ale mám tam krásné růže a kvítečka a někdo prostě rád jen škodí, no

• ohnivazenaMagdalena
                    ohnivazenaMagdalena, 23.7.17 09:39:45  

Všude stejné!!!! Já se před pár lety pustila do "rekultivace" návsi u chalupy. Jeden rok dřina než jsem to v "teplejch" motykou a rýčem zplanýrovala a připravila na sázení. Nasadila jsem asi 30 růží pod sklenice. Úspěch dobrý, chytlo se dobrých 90%. Za 3 roky kdy už to byly slušné malé keříčky....tak mi je zloději vyrejpávali. Proč koupit-když je mají zadarmo, že? Přímo pod okny vykradené jiřiny, macešky báby kradly na hroby.....a když jsem držkovala na*raná....tak to někdo polil ještě nějakou chemií. A tak už ani moc nenadávám, jen konstatuji že....NA KAŽDOU SVINI SE VAŘÍ VODA.

• jemineta-jo
                    jemineta-jo, 23.7.17 09:45:56  

... přesně tak... já tam nechám *ruce*, stále tam dávám pěknou zeminu, dokupuji trvalky... a přesně jak píšeš :9:
                    ...ale jsem ráda, že máš zkušenost a využíváš to, s těma růžema pod sklenici, já jsem jich už takhle vypěstovala hafo a rozdala jsem je....a mně to ničí....taky si říkám: "boží mlýny melou pomalu, ale jistě"... tak se nebudeme rozčilovat viď ? :1:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 23.7.17 10:31:44  

magdaleno z takových lidí je mi na blití..... :10:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 23.7.17 10:32:16  

já mám naštěstí velikou zahradu a nikdo sem neleze.....

• ohnivazenaMagdalena
                    ohnivazenaMagdalena, 23.7.17 10:32:46  

Nebudeme se rozčilovat.... :1:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 23.7.17 10:40:34  

nebudeme ale nasere to..... ty do toho dáš peníze a svůj čas, těšíš se z toho a pak.... :12:
                    Já jsem mladej a hračička a dal bych tam kamery a nějakou sirénu :1:

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 16.7.17 11:23:29  

:1: Mějte krásnou neděli !

• pametnik
    pametnik, 14.7.17 21:31:13  

Dobrý večer, dneska sem ostříhal majoránku a už je usušená, zítra přijde na řadu libeček, pak mateřídouška, tymián, máta, levandule a další aromatické i léčivé bylinky. :15:

• Kaiserwalder
      Kaiserwalder, 15.7.17 06:44:19  

Nám se letos bylinky nevedou; do libečku se daly mšice, ostříhal jsem ho a vyhodil, levandule se ani nechystá kvést, yzop taktéž. máta a meduňka mají dva cancourky, trochu k světu se má šalvěj. Před pěti lety jsme zaseli na flíček do předzahrádky (cca 4x2m) echt českou mateřídoušku a už ji máme po celé předzahrádce místo trávy. Když tam člověk vstoupí může mít představu jak to asi vypadá když v Provenci vleze do levandule. Nechávám to tak, jen to občas přejedu sekačkou abych jí domluvil, je to jako výbuch parfumerie.

• jemineta-jo
        jemineta-jo, 15.7.17 08:26:57  

...jak píšeš o té mateřídoušce, tak jsem si to ouplně představila, musí to být krásná vůně, jj

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 15.7.17 16:56:14  

Mátu sekám srpem a hážu na hnůj- rostě to šíleně

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 15.7.17 08:26:17  

.... ahoooj, krásné sobotní ráno :4:
      Já suším také, suším mátu, mám ji vícero druhů :4: , estragon ale to je asik tak všechno, mám ji v truhlíku za oknem - mimo jiné - ... jinak si sbírám, momentálně, diviznu...ale ostatní bilinky co píšeš, jsem kdysi tak pěstovala na zharadě, bylo to fajn :4:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 15.7.17 16:55:38  

Jj mám to podobně...zrovna nyní jsem dodělal libeček.....