Zahrádka jako dlaň

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
jemineta-jo (2017-11-20 13:01:09)TondaSchumacher (2017-11-20 08:16:41)Kaiserwalder (2017-11-20 05:45:19)rotaso (2017-11-10 13:39:49)pametnik (2017-11-02 19:26:39)ohnivazenaMagdalena (2017-11-01 17:20:18)anuste (2016-12-17 12:39:02)
Zahrádka jako dlaň
Založeno: 20. 9. 2015 | Příspěvků: 3 663 | Členů: 7
Správci: jemineta-jo (hlavní)

...aj pro nás amatéry je to ale ráj

I když malý prostor máme, radost z květin, bylinek i keřů si mnozí dopřáváme. Předzahrádky, ploché střechy, balkony, terasy či jiná zákoutí s radostí využíváme. Možná, že si o nápadech či zkušenostech rádi popovídáme.

Ale ani pokojová květena, bylinková zahrádka... tady nepřijde zkrátka,
však je to na nás samotných kde a která je ta pravá *minizahrádka*

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 14.11.17 08:38:20  

....po dlouhé době přeji pěkné podzimní dny a tady jedno pozdravení :4:

http://www.imagehosting.cz/?v=f50afa020d.gif

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 27.10.17 07:57:07  

Sadí tu někdo česnek?
    Zajímalo by mne zda už máte zasazený a nebo vyčkáváte?
    Já budu sadit každým dnem - chtěl jsem dneska, ale venku leje tak nic nebude. Má se ale o víkendu už citelně ochlazovat a hrozí že potom bych zlomil motyku tak......chci to mít v zemi

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 28.10.17 18:59:28  

Asi nesadí .......no já to tedy zasadil dneska

• Kaiserwalder
    Kaiserwalder, 25.10.17 05:18:47  

Už jste viděli kvetoucí asparágus? Podle prognózy zahradníka asparágus na jižní straně domu určitě neporoste.

http://www.yoom.cz/img/17102505160365_source.jpg
    http://www.yoom.cz/img/17102505173922_source.jpg

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 25.10.17 08:34:38  

..tak já jsem viděla kvetoucí asparagus - a tenhle je krásně narostlý - ale asparagus opravdu kvete, má drobné bílé květy, jj

• pametnik
        pametnik, 28.10.17 18:50:48  

Přesně tak, měli sme ho donedávna, bylo mu asi 40 let, občas kvetl a měl bílé kvítky. :2:

• ohnivazenaMagdalena
      ohnivazenaMagdalena, 30.10.17 17:50:34  

Celé roky jsem měla parádní asparágus. Musela jsem přesadit a od té doby zmetek co neroste. :8:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 23.10.17 07:38:31  

Co Vám nejvíc vadí nyní na zahrádce?

U mne je to listí.... hromady a hromady.

Pohrabu listí, namažu záda
    přijdu druhý den ráno
    zas ku.. padá :14:

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 23.10.17 11:48:08  

...ahooooj :4: souhlasím s tebou, listí je všude, nejen za zahrádce a mně na té mé pidi zahrádce nejvíc vadí, že mi tak kuřáci odhazují vajgly :10:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 23.10.17 11:50:17  

Já čekal cokoli ale že někdo napíše vajgly to ne :7:

• jemineta-jo
          jemineta-jo, 23.10.17 11:59:10  

...no to víš, je to přeci jedn pidi záhonek pod oknem... já tam nasázela růže, mám tam jarní kvítka...atp, udržuji ho a starám se o něj a přesto....kdepak, někteří kuřáci jsou prostě "ču..." :5:

• TondaSchumacher
            TondaSchumacher, 23.10.17 12:36:50  

Jj tak to jo - já si neuměl představit jak to máš.
            Toto u mne nehrozí - zas tu ale mám plno listí....hrabu to denně a do rána to je stejné takže

• jemineta-jo
              jemineta-jo, 23.10.17 13:23:30  

...no jo to je prostě podzim, listí padá a je vlezlo, deska je tam docela nevlídno, už jsem si do vázy ustřihla posledních pět poupátek růžiček a nechám si je vykvést doma :4: ostatní jsem ostříhala, vyhrabala listí a pak už jen před zimou obložím smrkovým větvičkami a mám do jara vystaráno, jj

• pametnik
                pametnik, 28.10.17 18:57:03  

Nedávno jsem někde četl, "nechte listí ležet na zahradě a ta vám na jaře poděkuje". Listí z ořešáku se ale nedoporučuje. Letos sem ho odvážel velký žok, který sem plnil na vozíku a ještě pojedu jednou :15:

• jemineta-jo
                  jemineta-jo, 1.11.17 13:11:28  

...no vidíš, tak to nevím... já jsem ho vždy hrabala a dávala na kompost a pak mne zahrada děkovala, :4: ale jak píšeš, z ořešáku se nemá dávat ani na kompost... jeho listy se zřejmě nerozloží nebo nevím?...taky jsem ho vždy odvážela, jj
                  ..... přeji prima den :4:

• Kaiserwalder
    Kaiserwalder, 9.10.17 14:30:34  

http://krasnejesenicko.blog.cz/1606/arboretum-makcu-pikcu-paseka-28-5-2016

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 9.10.17 14:41:41  

Jedním slovem KRÁSNÉ. Navíc to vše vzniklo ze staré skládky a tím je to ještě hezčí.... :4:
      Já ani nevěděl že to tam je

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 8.10.17 12:40:02  

Na zahradě mi rostou houby - jedlé!!! :7:
    Našel jsem na zahradě bedle, babky a mnoho klouzků...
    Sosedovi taky rostou.....
    Vloni byly obrovské pýchavky (ty letos nejsou)

• pametnik
      pametnik, 10.10.17 19:22:18  

Dneska sem tam něco zahlídnul, je to ještě malý, asi jako větší ořech, uvidíme zítra, ovšem pokud se toho nevšimne manželka a nezlikviduje to v zárodku.

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 11.10.17 14:09:57  

Nám vloni zlikvidoval pes jednu tu pýchavku ještě jak byla malá. Spletl si to s tenisákem :1:
        pak jak ty zbylé rostly tak byly opravdu veliké...

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 8.10.17 09:47:30  

..ahoooj :4: vidím, že sem nikdo ani nezavítáte, s tím nic nenadělám, ale podzimní pozdrav vám tu nechám, mějte se a pořádně své zahrádky a *pidi* zahrádky pomalu připravte na zimu, bude to pro nás zase dlouhé období :4:

http://www.imagehosting.cz/?v=5823listop.jpg 3 .... tak zatím se mějte, vrátka opět z a v í r á m ....kdyby někdo chtěl vstoupit...třikrát zaťukejte :1: :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 8.10.17 09:52:54  

Ťuk ťuk ťuk..já tu měsíc nebyl bo zahrádku nemám pidi ale mega a práce je moc.....a zdaleka není vše hotovo
      Jo a zdravím všechny :4:

• jemineta-jo
        jemineta-jo, 8.10.17 10:03:32  

....tak vejdi, *tuláku* jeden, :4: všimla jsem si že sis užíval *dva roky prázdnin*....hlavně, že je dobře a že je vše v pořádku
        ...ani nemusíš nikoho dalšího zdravit, nikdo sem nechodí :9:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 8.10.17 10:10:31  

Však jsme tehdá psal že bych to smazal...škoda

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 30.9.17 09:47:46  

:4: ...přeji vám krásnou sobotěnku plnou sluníčka, užívejte si na svých zahrádkách a mějte krásné aj příští dny ....

• ohnivazenaMagdalena
    ohnivazenaMagdalena, 18.9.17 23:15:01  

http://www.imagehosting.cz/?v=001mjm.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=004sks.jpg
    http://www.imagehosting.cz/?v=002ele.jpg

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 19.9.17 07:23:27  

...ahooooj :4: ... snad to není tvoje zahrádečka ?... jsou tam samá kvítka, která mám ráda :4: ... taky jsem si sázela ostálky, ale lidičky mne je likvidoali, tak už je na záhon nedávám...
      ... :4: díky za obrázky a měj prima dny :4:

• ohnivazenaMagdalena
        ohnivazenaMagdalena, 19.9.17 18:18:58  

Ano, ano....moje zahrádečka..... :4:

• jemineta-jo
          jemineta-jo, 19.9.17 18:26:56  

...tak ta je moc fajn...
          :1: dneska jsem pracovala na mém pidi záhonku, ostříhala jem růže, kde už není poupátko a tak nějak jsem to zkypřila a odstřihla aj trvalky, hned to vypadá upravně a je to připraené na zimu, jj

• ohnivazenaMagdalena
            ohnivazenaMagdalena, 19.9.17 18:35:18  

Nestíhám. Měla jsem týden dovču.....tak mám resty doma A včera lilo celý den.

• jemineta-jo
              jemineta-jo, 19.9.17 18:37:12  

... však máš času dost, já jen, že u nás dnes bylo fajn počasí, svítilo sluníčko, tak se hezky pracovalo, jj

• Kahaja
    Kahaja, 13.9.17 12:41:36  

Ahoj,nevíte někdo,zda jde sůl zkompostovat?

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 13.9.17 14:20:20  

...ahoj, tak o soli jako takové nevím, že by se dávala do kompostu..., tady pro tebe i pro nás ostatní vkládám, co se tam může dávat, ju ?

....Slupky z brambor, zbytky zeleniny, ale také zbytky chleba, občas i nějaký ten zbytek vařené stravy, tráva, zbytky rostlin, na kousky posekané větvičky, shrabané listí, popel ze dřeva – to je pochopitelné. Nemusíte se ale obávat ani věcí s plísní či hnilobou – obojí je jen první známkou počínajícího rozkladu, který pak v kompostu probíhá stejně.
      Na kompost ale můžete přidat i filtry s kávovou usazeninou, čajové sáčky, a dokonce i hygienické papírové kapesníčky a papírové kuchyňské utěrky. Potištěný papír ovšem na kompost nepatří. Nedáváme do něj ani kosti a syrové maso. S tuky je třeba opatrně, olej z fritézy určitě do kompostu nevylévejte, ale s mastnou pánví s přepáleným tukem si můžete poradit tak, že ji vytřete papírovým ubrouskem a ten pak už do kompostu dát můžete. I ten olej z fritézy se dá použít, ale je třeba ho nalít na piliny a nechat ho do nich vsáknout – pak teprve přijde do kompostu. Semen plevelů se bát nemusíte – mikroorganismy se o jejich likvidaci postarají. Pozor ale na pelyněk, vratič a větvičky tújí – tyto rostliny obsahují jedy, které zabíjejí mikroorganismy a brzdí tak proces rozkladu. Listí ořešáku tleje pomalu, ale jinak kompostu v ničem nevadí, když je v menším poměru k ostatnímu odpadu.... TAK SI VYBER :4:

• Kahaja
        Kahaja, 13.9.17 15:02:21  

Jj díky moc Jemineto :4:

• jemineta-jo
          jemineta-jo, 13.9.17 15:10:40  

...nemáš vůbec zač ...měj příjemné dny :1:

• pametnik
      pametnik, 13.9.17 22:25:58  

Odbornice na to je "Kateřina au,au" alá "biomasa" :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 8.10.17 11:23:13  

Do kompostu bych to nedával - totálně pokazí PH celého kompostu :4:

• pametnik
    pametnik, 12.9.17 19:08:16  

Na zahrádce je práce pořád. Dneska sem ostříhal kiwi a ořezal vrbu. Doma mi kvete už asi měsíc anginovník, má krásný květ který kvete jen jeden den. Někdy si dá dva tři dny pauzu. Citlivka stydlivá kvete stejně, ale tu sem musel zastřihnout, byla už vysoká. :15: Ještě máme hodně rajčat a tak snad budu ještě zavařovat. Včera sem zavařil 38 skleniček červený řepy.

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 13.9.17 07:23:23  

...ahooooj :4:
      ...jj já jsem o anginovníku slyšela, ale ve skutečnosti ho neznám jen ten název mi říká, že by tomohlo mít něco společného s *angínou* :1: :1:
      ..ale ani tu *citlivku stydlivou* neznám, budu se muset juknout ne net a něco si přečíst :1: :1:

... přeji ti bezva den a dík, že si zašel :4:

• pametnik
        pametnik, 13.9.17 22:21:00  

Anginovník vypadá trochu jako vějíř z rákosí. Když na tebe leze angína. tak si užďobneš kousek listu a chvíli žvýkáš, prý to funguje. :15:

• pametnik
    pametnik, 12.9.17 08:57:58  

Dobré ráno v zahrádce, kytičky pomalu mizí, ovoce a zelenina dozrávají a my si děláme zásoby na pak, až to všechno zmizí. Letos máme opět plno hroznů, jen nevím, jak je uchovat co nejdéle uskladněné.

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 12.9.17 09:08:41  

... ahooooj :4: měj prima den, jsem ráda, že si zavítal, po dlouhé době někdo... :4:
      věřím, že máš na zarádce plno práce a co se týká hroznů, buď rád, hrozno mám ráda na všechny způsoby :1:

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 7.9.17 09:53:46  

...stále je zahrádka mimo provoz, stále jsou všichni na návštěvě u *krtka* :1: :1:

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 25.8.17 13:18:02  

... zahrádka je * mimo provoz * :10:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 26.8.17 09:41:28  

Tady na fóru ano
      U mne doma naopak ne...nyní tam mám práce až až - každej den něco

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 25.8.17 08:42:41  

... máme tady pátek, týden, co jsem tady psala, utekl jak voda a vy nikde...no nedá se nic dělat, asik máte moc práce, tak vám přeji bezva dnešní den a nadcházející víkendík
    ... a pár malých kamínků ve skalkové zahrádce :4:
    http://www.imagehosting.cz/?v=62jdqyzfz.jpg ♥ ..včera jsme mluvili o kamenech do skalky, i když na jiném foru, a tyhle se mně líbí, jj

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 25.8.17 08:44:16  

pěkné....to bys do auta nenarvala :1: Jinak mj názor je ten že si tu píšeme sami dva.....osobně by stačilo tvé druhé fórum a zde bych to zavřel - to je jen můj názor

• jemineta-jo
        jemineta-jo, 25.8.17 11:39:57  

:4: .. máš pravdu, já to vím, mrzí mne to... ale nevím, jak se to zavírá :4:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 25.8.17 11:41:08  

Taky mám fórum kde nikdo nechodí a uvažuju že to nechám zrušit.
          Tohle dělá jedině admin...musí se napsat mu

• jemineta-jo
            jemineta-jo, 25.8.17 11:42:31  

...tak to jsem si myslela, ale nevím právě, jestli to zavírají... jsou tady fora, kde o to žádají - mají to napsané i nahoře na nástěnce - a nic :9:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 25.8.17 12:05:08  

Na nástěnku si můžou psát cokoli.....důležité je napsat adminovi - on to pak mázne celé

• jemineta-jo
                jemineta-jo, 25.8.17 13:03:38  

..však ani nevím na jakou adresu, ale uvidím...a děkuji ti, toníku :4: