Zahrádka jako dlaň

Otevřená diskuze | Kategorie: Chovatelství a pěstitelství
jemineta-jo (2017-06-22 20:45:37)Kaiserwalder (2017-06-22 17:28:17)rotaso (2017-06-22 16:37:33)TondaSchumacher (2017-06-22 10:20:58)milada948 (2017-06-21 18:11:30)pametnik (2017-06-18 22:34:19)
Zahrádka jako dlaň
Založeno: 20. 9. 2015 | Příspěvků: 3 482 | Členů: 6
Správci: jemineta-jo (hlavní)

...aj pro nás amatéry je to ale ráj

I když malý prostor máme, radost z květin, bylinek i keřů si mnozí dopřáváme. Předzahrádky, ploché střechy, balkony, terasy či jiná zákoutí s radostí využíváme. Možná, že si o nápadech či zkušenostech rádi popovídáme.

Ale ani pokojová květena, bylinková zahrádka... tady nepřijde zkrátka,
však je to na nás samotných kde a která je ta pravá *minizahrádka*

"obrázek na nástěnce je od milady"
http://www.imagehosting.cz/?v=imgobrrir.jpg

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 22.6.17 09:04:59  

A.H.O.J. :4:

... tak vám přeji bezva den, doufám, *krtkové*, že dneska nebude na svých zahrádkách nic dělat, jen se budete někde ve stínu zpovzdálí kochat krásou vašich zahrádek anebo budete v bazénech nebo pod sprchou... :1: tak ať to dneska zvládneme !

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 22.6.17 10:20:57  

budeme pod pergolkou sedět u vychlazeného píva.....V bazénu bude pouze pejsek
      Ovšem jak jsme psal už dříve tak krteček to horko neřeší a vrtá a vrtá....denně nové hromady a vypadá to že se mu naše zahrada zalíbila......

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 18.6.17 17:43:28  

Dnes jsme byli s ženou v Hornbachu a opět nechali přes tisícovku za květináče, hlínu na kaktusy a jiné věci. Manželka si koupila i nějakou kytku a já pak přesazoval tlustice a kaktusy. některé jsou velké tak že to neunesu - mám to na zahradě pod pergolou a jsem zvědavý jak to na podzim budu schovávat...je to daleko a z kopce domů

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 19.6.17 18:25:18  

... ahooooj, no to budeš přeci schovávat ty... máte to hezky rozdělné, manželka kupuje stará se a ty uklízíš :1:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 19.6.17 18:27:02  

ne ne ne...kupuju a starám se taky vesměs já. Ona má méně času na totok ale jak má čas tak ji to krtečkování ve skalce a na zahradě taky baví.....

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 19.6.17 18:27:50  

a schovávat to bude sranda - je to těžké že to skoro ani nezvednu a musím to odnést ze zahrady což je daleko a navíc z kopce......

• jemineta-jo
            jemineta-jo, 20.6.17 08:22:10  

... to věřím, kdysi jsem taky měla velké květináče s rostlinama, spíše jsem tam dávala jehličnany a keře, které tam přestály aj zimu

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 20.6.17 08:27:41  

Tohle jsou sukulenty a to musím dát domů....a pokud se mi podaří to dosmýčit do baráku tak budu řešit kam to dát přes zimu....je to velké a je toho moc.

• rotaso
                rotaso, 20.6.17 12:31:45  

Zdravím z hor. Jen jsem vás chtěla také jednou pozdravit a popřát krásné léto. Jo sukulenty ty mám také ráda, já vlastně mám ráda vše co roste a kvete. A proto tak vypadá i má zahrada. Dnes je fakt nádherně a já snad poprvé nic nedělám. Sprchuji se na zahradě a mám vyndané všechny slunečníky a přesouvám se z polohy ležící do polohy sedící. Tak krásný den Jana z hor

• jemineta-jo
                  jemineta-jo, 20.6.17 15:30:52  

... ahooooj :4: je fajn, že si zašla a chválím Tě, že taky konečně odpočíváš... dneska u nás v údolí je *tropické vedro*, je to fajn, jen škoda, že to moře tady nešplouchá :4:

• pametnik
    pametnik, 15.6.17 20:41:06  

Hezký chladivý navečer. Ani té zahrádce nedělá to horko a sucho dobře, nepomáhá ani vydatné zalévání. Musíme doufat, že sprchne a trochu se ochladí. Kdo se tady ještě zastaví, tak mu přeji hezké spaní a pánům s paní. :15:

• Kaiserwalder
      Kaiserwalder, 16.6.17 05:29:47  

Všechny meteorologické modely slibovaly aspoň 2 mm deště ale tady zatím ani kapka. Ještě snad by mohlo trochu zapršet odpoledne. Budeme muset uvidět ( to je podle vzoru "budeme se soustředit" jak říkají naši politikové).

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 16.6.17 08:59:31  

... a já už přeji prima páteční ráno, u nás v noci pěkně popršelo, ba i pěkně zabouřilo a teď máme krásný chladivější a voňavější vzdoušek :4: ... užijte si prima víkendík a všm přeji, aby příjemně u ás aj sprchlo :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 17.6.17 11:52:27  

Vůbec nevím o čem píšete...nějaké horka ještě letos nebyly a prší celkem dost.

• milada948
        milada948, 17.6.17 14:24:09  

Tady vedra a na zahrádce sahara,až včera trošku sprchlo.

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 17.6.17 14:27:43  

min týden jsme tam u vás byl a máš pravdu. Horko větší jak zde u nás a samej písek všade....sahara

• milada948
    milada948, 11.6.17 23:43:26  

http://www.imagehosting.cz/?v=foto0828.jpg

Dneska jsem dostala Hortenzii,zasadím ji do zahrádky. :4:

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 12.6.17 07:57:23  

... vypadá moc hezky, hlavně, aby jí zůstala ta modrá barva :4:

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 8.6.17 17:05:09  

tak dnes jsme jeli s ženou okolo zahradnictví a zase jsme tam nechali 500kč :1:
    Vzal jsem ještě 2 pnoucí růže (těch 5 co máme se mi zdálo málo) a pak si žena vzala nějaké kytičky do skalky
    Vše zasazeno.....
    Jo a máme starou sekačku a už dosluhuje a asi budeme muset koupit novou tak koukám na netu co mají...to zas bude výdaj :5:

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 10.6.17 12:33:44  

... já jsem šla dnes taky okolo zahradnictví ale nešla jsem dovnitř, bylo tam plno lidiček.... prodávali tam - mimo jiné - i jahody a teď plno lidiček čekalo ve frontě v restauraci, tak jsem jen prošla venkovní část a šla pomalu domů.... :4:
      měje prima sobotěnku, není takové horko, jako u bylo a navíc, je krásně zalito, v noci popršelo, tak zatím, ahoj *krtkové* !

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 5.6.17 08:42:37  

:1: Ahoj krtkové!
    ...tak co, jak vás bolí ruce a záda....nebo chcete snad říci, že jste celičký víkendík prolenošili ... :1: :1: a nic vás nebolí :1:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 5.6.17 16:52:47  

Je hezky tak makáme na zahradě...já dnes půl dne sklízel mátu. Stříhal nůžkama lístečky a nyní to budu sušit - mám toho 4 plechy a nemám hotovo ani pětinu...roste to jak divoké.
      No a krtek už mne sere....opět mnoho nových hromádek..... nějak se mu tu líbí

• jemineta-jo
        jemineta-jo, 5.6.17 17:01:44  

... ahooooj :4: taky budu stříhat mátu, ale nemám ji ještě tak velikou, ale - jak říkáš - roste jak o závod :4:

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 5.6.17 17:32:11  

Já neměl vloni nic - líbila se nám a tak jsem koupil asi 4 rostlinky a každou jinou (jablečná, jahodoví, peprná, atd)...roste to šíleně a už je toho celej záhonek. Musel jsem do země dát půlmetrové železa a i tak to podlezlo...je to šílené!!!

• jemineta-jo
            jemineta-jo, 5.6.17 19:31:29  

... to věřím, ale já ji mám v truhlíku za oknem, tam nemá takový prostor, ale loni jsem si ji nasušila dost a taky jsem ji už vypila, :1: nemám ani ťuk :4:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 5.6.17 19:35:04  

tam nemá kam utíct to jo...já to dal do záhonku a roste to šíleně a je to jak plevel. Asi jsme udělal chybu. Mohu to brát kosou

• pametnik
                pametnik, 6.6.17 16:31:32  

Moje máta asi určitě chcípla přes zimu, stejně tymián citronový.

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 6.6.17 17:40:06  

Jo?..to se divím. Mi to přijde jako nezničitelný plevel...hlavně ta máta. Roste to i tam kde nechci a šíleně se to rozrůstá.... z malinkaté rostlinky vloni nyní porostlé 2 metry čtvereční....šílené

• jemineta-jo
                jemineta-jo, 6.6.17 18:39:06  

... buď rád, všk to můžeš přeci korigovat, ne ?

• TondaSchumacher
                  TondaSchumacher, 6.6.17 18:42:23  

Jj ale jde to blbě. Já to vyhazuju a zabil jsme do země asi 30cm hluboké kovové pláty.....ta máta to ale i tak podleze!!! Je to šílený plevel a roste to jako čert......Jsem říkal tátovi (on suší seno králíkům) že pokud se to moc rozleze tak to bude valit kosou a králíci budou mít seno voňavé jako orbitky :1: A nebo to budu sekat sekačkou a je klid

• jemineta-jo
                    jemineta-jo, 7.6.17 07:20:19  

... tak je vidět, že se té mátě u tebe daří, asik máš i dobrou půdu, že roste jak o závod.... i když je pravda, že je to rostlina, která se dovede rozpínat :4:

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 7.6.17 07:35:09  

Jj to dovede. Si pamatuju jak jsem před rokem zde nebo na jiné fórum (už nevím přesně) napsal že mám 4 rostlinky a napsali mi že mne to sežere - měli pravdu

• jemineta-jo
                    jemineta-jo, 7.6.17 07:36:24  

... :1: ty se ale nedáš, však ty si s ní poradíš

• TondaSchumacher
                    TondaSchumacher, 7.6.17 07:39:31  

jj budu to valit sekačkou. Musím ale ještě vymyslet nějaký obrubník bo to ženě leze mezi jiné bylinky a to nechceme. Je to ale občas marný boj....to samé jak ti krtci - ráno opět nové krtiny

• jemineta-jo
                  jemineta-jo, 12.6.17 07:56:49  

... to máš pravdu, ona je děsně rozpínavá a ty ostatní kvítka by aj udusila, jak se říká....držím palce :4:

• pametnik
    pametnik, 2.6.17 14:45:51  

Dneska mi přivezli smršťovací hadici na kropení zahrádky a tak ji manželka musela hned zkusit. Jestli to přežije léto tak to bude dobrý, zatím si ji chválí, opravdu se neláme a je lehoučká.

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 2.6.17 16:06:18  

... ahooooj :4: ráda tě tu vidím, dlouho ses tu nezastavil :4: ... a co se týče hadice, ani nevím, že se nějaké takové dělají :7:

• TondaSchumacher
        TondaSchumacher, 2.6.17 16:16:00  

Jj je to super.... smrskne se to na kousíček a pak to natáhneš na mnoho metrů - je mnoho druhů

• jemineta-jo
          jemineta-jo, 3.6.17 12:51:13  

... vidíš, jak nemám tu zahradu, tak ani ty novoty neznám :4:

• TondaSchumacher
      TondaSchumacher, 2.6.17 16:17:22  

Jj taky jsme to chtěl kupovat ale já mám obrovskou zahradu a bylo by to asi na prd pro mne. tak jsme vzal 4x 20 to máš 80 metrů obyčejný a mám to alespoň do půlky zahrady. Dal jsem tam i 200 litrovou bečku a konev.
      Ta smršťovací je ale super věc.... ideál k domu!!!

• pametnik
        pametnik, 4.6.17 13:26:07  

Já mám zahrádku malou cca 30x 30 metrů a tak sem koupil tu, která se natáhne do 30m a dosáhnu s tím všude. Byla za 400Kč i s dopravou. Chtělo by to ale silnější, já mám jen 20mm, ale stačí to, hlavně se nemotá a je lehoučká.

• TondaSchumacher
          TondaSchumacher, 4.6.17 15:12:56  

Jj to máš super.
          Já to mít nemohu bo zahrada má 3 tisíce metrů...je to velké. Mám 80 metrů a je to jen do půl zahrady od baráku

• TondaSchumacher
    TondaSchumacher, 1.6.17 16:17:06  

Tak jsem dosekal zahradu a jsem hotovej....
    Pak sem kutil okolo kvitek, rajčat atd...vše hezky roste

• jemineta-jo
      jemineta-jo, 1.6.17 20:25:16  

... přesně tak, všechno roste a kvete před očima... já jsem doděla ty svoje keříky, koupila jsem zem a taky jsem tak trochu zeminou pohnojila růžičky... protože jsou v jednom květu, tak si to zaslouží :1: ... jinak přeji pohodový večer a klidnou noc :4:

• jemineta-jo
    jemineta-jo, 31.5.17 08:04:43  

:4: ahoj, přeji všem prima středu, tak včera u nás pěkně popršelo, je krásně zalito a žádná pohroma se naštěstí nestala....všechny kvítka jsou krásně svěží :4:

• milada948
      milada948, 31.5.17 12:22:53  

A tady nezapršelo,tak jsme ráno zalívali. :4:

• jemineta-jo
        jemineta-jo, 31.5.17 16:15:47  

... u nás už je to taky jakoby vůbec nepršelo :9: ... dneska jsem ostříhala přerostlé keříky, tak nějak jsem si je natvarovala do kulata a tak....vypadá to moc hezky :4:

• milada948
          milada948, 1.6.17 12:22:40  

Po nedělí se má ochladit a snad i pršet,tak si počkáme. :4:

• jemineta-jo
            jemineta-jo, 1.6.17 14:04:10  

... kdo si počká, ten se dočká :4:

• TondaSchumacher
              TondaSchumacher, 2.6.17 16:17:55  

já čekal na teplo a léto.... takže jen ať to zůstane....