Váš názor mě zajímá

Otevřená diskuze | Kategorie: Společnost
od10k5 (2016-12-04 17:20:57)osoba (2016-12-04 12:05:02)ala31 (2016-12-03 23:05:05)radim (2016-06-28 14:19:31)
Váš názor mě zajímá
Založeno: 1. 7. 2015 | Příspěvků: 131 | Členů: 4
Správci: ala31 (hlavní)

Diskuze a názory na různé věci, se kterými si sami nevíme rady.

"carpe diem"-užívej dne..

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• ala31
    ala31, 3.12.16 23:05:04  

Jaký máte názor na kartářky? Věříte jim?

• osoba
      osoba, 4.12.16 12:05:01  

Ne, je to nebezpečný podvod. Jsou to jen otroci "neexistujících" bytostí, které jim i jejich klientům zničí život. Totéž ale platí třeba pro "léčitele", ohrožující sebe i zoufalce svými "nadpřirozenými schopnostmi".

• od10k5
      od10k5, 4.12.16 17:20:56  

Zatím sem se přímo s žádnou nesetkal, po netu s jednou jo a v podstatě měla pravdu. Co sem o kartách četl, tak nám nedají jednoznačnou odpověď.

• ala31
    ala31, 20.10.16 00:04:08  

https://www.email.cz/download/k/EzYUHVCl6Nl3UaWBdk4Kw3o8Dl8wDPwkg7KDVy-1-CO53-VQSga5Zh6NYJcqGWwjB6V4r3E/Vtip%20084.jpg

• ala31
    ala31, 14.10.16 16:19:24  

Zase se projednával letní čas, ale neprošlo to. Dříve jsem chtěla, aby se to změnilo ale po letech jsem zjistila, že už mi to vůbec nevadí, naopak. Asi jsem si zvykla. :13:

• osoba
    osoba, 13.7.16 10:46:38  

http://jdem.cz/cam9v7
    I když spoustě věcí nebudou mnozí rozumět, je tam velice jasné (a pro aspoň trochu soudného člověka k vážnému zamyšlení) něco o tom, kam směřuje svět a JAK se to vyvíjí v nenápadných maličkostech.
    NÁZOR na tom nic nezmění, je nutné znát pravdu bez ohledu na jakékoli názory a filozofie.

• Jar.Esch
      Jar.Esch, 24.7.16 10:03:41  

ZNÁT PRAVDU! Jaká síla je v tom prohlášení!
      Teď ještě zbývá, kdo nám potvrdí, že to, v co věříme, tou SKUTEČNOU PRAVDOU doopravdy je? Jestli to nění něco, co se za ní vydává? Jako už asi v milionech případů od úsvitu dějin (toť otázka).

• osoba
        osoba, 30.7.16 13:54:04  

Tebe přece PRAVDA nezajímá, máš raději vlastní názor a jakoukoli filozofii. Pravda je nebezpečná pro tak soběstředné samospravedlivé jedince, protože ohrožuje trůn jejich JÁ.

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 2.8.16 11:00:46  

Nikdy mně o nic jiného než o pravdu nešlo. Jenom že to vaše poznání pravdy - PRAVDY, není nic jiného, než že ji ten druhý přijme od vás. Takže kdo tady ohrožuje trůn koho?
          Možná sis měla ještě jednou přečíst můj text (na který neodpovídáš), namísto osobního útoku.
          Takže na místo tvé spekulace, co by se mnou ta tvoje PRAVDA provedla, zkus odpovědět na mou otázku. Tobě totiž jasné a srozumitelné odpovědi, dělají až neuvěřitelné potíže. Na místo nich se uchyluješ k okecávání okolo a odsudkům těch, kteří "nechtějí přijmout" tu jedinou PRAVDU. To je ale problém. Obrovská překážka v dialogu.

• osoba
            osoba, 3.8.16 00:06:04  

TObě už jsem dala dostatek jasných a srozumitelných odpovědí - i pro blbé dítě, které by si s tím na rozdíl od tebe vědělo rady. Dostals dostatek informací i instrukcí, jak si ověřit, co je pravda, ale to ti zjevně nevyhovuje.

• Jar.Esch
              Jar.Esch, 3.8.16 11:30:48  

Poskytla´s mně tuny mateiálu, plné frází, klišé a různých keců. Pokud by si s tím vědělo rady malé a blbé dítě, pak právě proto, že je malým blbým dítětem. Tyhle pohádky skutečně pro malé děti jsou (a jak jsi správně podotkla, ještě musí být blbé).
              Velmi mně připomínáš mého syna. Je fanatickým věřícím a neustále se každého pokouší "evangelizovat". To jest, že na potkání každého obtěžuje frázemi o J.K a o bohu, že se mu začínají lidé vyhýbat. Mě nenávidí, protože jsem s ním chtěl vést dialog. Vy žádáte "vše bez výhrad přijmout" tak jak to leží a běží. Pokud ne, tak obviňujete z pýchy, urážíte, nenávidíte.
              Fanatický křeťan si v nesnášenlivosti vůči odlišnosti nijak nezadá s muslimským fundamentalistou. Pro lidstvo je to stejná zhouba.
              Takže ještě jednou. Místo hromady sáhodlouhých, bezobsažných odkazů, mně jednoduše sama za sebe (posilněna svou vlastní vírou), odpověz na tady tu otázku (dokaž, že odpovědět umíš, když už to tvrdíš).

ZNÁT PRAVDU! Jaká síla je v tom prohlášení!
              Teď ještě zbývá, kdo nám potvrdí, že to, v co věříme, tou SKUTEČNOU PRAVDOU doopravdy je? Jestli to nění něco, co se za ní vydává? Jako už asi v milionech případů od úsvitu dějin.

• ala31
                ala31, 12.8.16 19:47:48  

Máte jen syna?

• Jar.Esch
                  Jar.Esch, 15.8.16 13:12:24  

Ne, mám ještě dceru.

• osoba
                osoba, 14.8.16 18:23:03  

Poskytla jsem ti dost materiálů, které při kousku zdravého rozumu a odvahy k upřímnosti by sis mohl vlastní zkušeností ověřit, že jsou pravdivé. Jenže ty je zbaběle a pohrdavě nazýváš báchorkami a lží, aniž by ses odvážil připustit si, že to může být jinak. Natož, abys dopustil, aby ti tyhle "lži" vyřešily" problémy. Máš své "svrchovaně správné" názory a cokoli jim odporuje, nazýváš lží, aniž by sis to ověřil. TO je moc nebezpečné, poznal bys svůj omyl. Tak ani nepředstírej, že tě zajímá pravda, když za pravdu považuješ výhradně svůj názor. tebe pravda nezajímá, protože ta jediná je od Boha, kterého popíráš, odmítáš, ignoruješ a sebe stavíš nad Něj. Kdyby tě pravda zajímala, máš možnost zjistit ji od Něj, z Jeho slova. Ale na to jsi zbabělý.

• Jar.Esch
                  Jar.Esch, 15.8.16 13:30:32  

Jsi zaseklá jako kolovrátek. Stále dokola jedno a to samé. Jenom přešla´s do roviny osobního útoku. I tvá vlastní křesťanská komunita považuje tvé výlevy zde, za velice nevhodné. Křesťanům škodíš. Jsi fanatik a to je zlé.

• ala31
    ala31, 3.7.16 16:50:25  

A jaký máte názor na existenci Boha?

• osoba
      osoba, 4.7.16 14:20:17  

Copak názor může nějak ovlivnit realitu? Jen tím, že si někdo myslí, že Bůh neexistuje On snad přestane existovat??

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 6.5.16 07:01:55  

Osobo, kdo ti řekl, že popírám boha? Jenom nepřijímám ten tvůj výklad, absolutně jediný a správný. A jako obvykle, nevyhnula ses jenom všem mým otázkám, ale i všem mým uvedeným údajům o historicích. Jen znova zopakovala´s tolikrát řečené, o mé neochotě přijmout tak jednoduchou pravdu. Pravda je, že ne všichni historikové potvrzují to, co ty tvrdíš. Ty to ale přehlížíš a klidně lživě tvrdíš, jak je všechno historicky dokázané. Opakuji, že NENÍ, že to jen tvrdí někteří fanatici, ale není to pravda. Všichni historikové to prostě netvrdí – prosím, přestaň už lhát.
    Také to, že některý badatel během svého hledání uvěřil, není důkaz ničeho jiného, než ovlivnitelnosti lidí, která je ale velice individuální (jeden se ovlivnit nechal, tisíc dalších ne. Ty budeš ale argumentovat tím jedním, jako obecným faktem).
    Stejně jako tvé tvrzení Bůh sám říká, že jen blázen /pošetilec, hlupák, ..) popírá Jeho existenci
    Jednak jeho existenci nepopírám a za další, předlož důkaz, že to bůh skutečně říká. To už nedokážeš a jakýmkoliv debatám na toto téma se vyhneš. Uchyluješ se jenom ke známému vymývání mozků o tom, jak je všude pravda vidět, stačí se jenom dívat a přijmout atp.
    Víš ty vůbec, kolik je na světě náboženství a kolik forem víry v boha? Jak si dovoluješ vstupovat do tak intimní roviny každého člověka, kterou jeho víra v boha je, vyvolávat v něm pocity provinění, kárat, peskovat za to, že nepřijal ve všech detailech tu tvoji jedině správnou? Ty bohem vyhrožuješ a šermuješ jeho výroky, jako bys měla patent od samotného boha. A jak chceš dokázat, že bůh řekl to, o čem ty tvrdíš, že řekl? Ty se tváříš, jako by se bůh s tebou o každém svém kroku radil.
    Lidé jako ty, bohu a víře v něj škodí, neprospívají mu.

• osoba
      osoba, 11.6.16 12:03:49  

Jediný správný výklad má jen On, není to MŮJ výklad. Na 1 straně uznáváš Ježíše jako historickou osobu, na 2. straně věříš jen tomu, co popírá historicky prokázanou totožnost Ježíše jako toho, kým skutečně JE - Boží Syn, Spasitel. Ten, kdo má řešení pro tvé problémy, které chceš před Ním chránit kvůli averzi vůči mým výrokům o Jeho jedinečnosti.
      Stačilo by použít zdravý selský rozum a ověřit si sám, co ti píšu. Nemohl by ses pak tak hloupě alibisticky vymlouvat, že nelze brát jako pravdu to čemu někdo uvěří - měl bys vlastní nezvratnou zkušenost s tím, co se tak horlivě snažíš ignorovat. Klidně+ o tom ještě pár let polemizuje, místo abys poznal vysvobozující Pravdu. Té se asi bojíš, musel bys jí podřídit své názory a uznat, že Ježíš JE tím, kým je nazýván. Degradovat Ho na "pouhého člověka" může opravdu jen omezenec, vzpurný Bohu. TO jsi??
      Původně jsem tě měla za inteligentního člověka, který umí přemýšlet. Pořád ignoruješ nebo nechápeš FAKT, že Bůh je živý a je možné a nutné mít s Ním vztah. Chápeš?? Tomu ty se vyhýbáš a pořád jen polemizuješ a filozofuješ ve snaze obhájit své názory proti Němu. K velké vlastní škodě, což ti nedochází.

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 25.4.16 18:06:12  

Pro Osobu:
    Tohle se ještě aktuálně řešilo na Filozofii k našemu tématu.
    Plně souhlasím s Jopolem. Střízlivý a inteligentní pohled na tuto problematiku.

https://www.diskutnici.cz/forum/2201-filozoficke-uvahy-o-svete/

• osoba
      osoba, 28.4.16 14:30:15  

Buď o tom můžeš "na věčné časy a nikdy jinak" pořád jen spekulovat na filozofické rovině, nebo vzít vážně to, co zatvrzele odmítáš brát jako fakta. Co kdyby ti to konečně mohl vysvětlit On sám, když to dokázal u mnohých, kteří se snažili najít důkaz údajných lží o existenci Boha, o totožnosti Ježíše, ... Na filozofické úrovni pravdu nenajdeš, to je bezpečné pro někoho, kdo se jí vyhýbá, ale hloupé pro někoho, kdo potřebuje pomoc, jakou může získat jen od popíraného Boha (resp. Božího Syna).

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 28.4.16 18:04:39  

....a znova: Co je to VZÍT VÁŽNĚ? Kdy už konečně tohle vysvětlíš?

PS.
        Proč ses opět (po kolikáte už?), vyhnula všem konkrétním otázkám?

• osoba
          osoba, 5.5.16 14:41:58  

Připadá mi, že každý méně intelektuální jedinec by z toho všeho, co jsem ti psala, odpověď získal a použil. jen někdo pořád "a co a proč a co a proč?" Pokud bereš Ježíše jako skutečnou historickou osobu, musel bys brát vážně (přijmout jako fakt a jednat podle toho), co historické prameny o něm říkají. A je fakt, že životopis žádné jiné historické osobnosti není tak prověřený, jako právě život, smrt i vzkříšení Ježíše. Dokud nerozlišíš bezbožnou náboženskou ideologii od historicky doložené skutečnosti o totožnosti Ježíše, budeš si pořád překážet intelektuálními výmluvami v tom, abys zažil důsledky banalizované reality - toho, KDO skutečně Ježíš JE.

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 5.5.16 15:38:40  

Konečně se začínáme přibližovat srozumitelnému společnému základu:

"....každý méně intelektuální jedinec by z toho všeho, co jsem ti psala, odpověď získal a použil".

Pokud k přijetí křesťanské teorii o zmrtvýchvstání JK, překáží inteligence, tak tomu rozumím. Jsem téhož názoru. Neboť inteligentní člověk chápe, že neustálé omílání téhož, není zesilování důkazu, ale legendy. Pokud se okolo někoho mnoho mluví, nevypovídá to nic o kvalitě řečeného. Může jít a také jde, jen o opakování toho, co si miliony lidí přejí, aby bylo. Ono se to tedy skutečně stalo, ale v jejich myslích. Legenda, byť milionkrát zopakovaná, se nikdy pravdou nestane, ale vždy zůstane jen legendou. Jak uvádím níž v odkaze na Jopola, některá evangelia vznikala až sto let od jeho smrti a přitom se tváří, že jde o očité svědky.
            Nikdo ještě o nikom nešířil tolik rádoby pravdivých informací, jako právě o JK. To je pravda a mohou být jakkoli nazývány prameny historickými, o tom, zda jsou pravdivé a do jaké míry, nikdo nikdy žádný důkaz nepodal a už bohužel nepodá. Nedají se dokázat lidmi šířené pravdy ("pravdy") o historicky mnohem mladších osobách (Alžběta Bathory, Lomikar, Jánošík.....a mnoho dalších). Natož tak pokládat za důkazy lidmi přenášená (a tudíž zákonitě komolená) svědectví o osobě žijící před více než dvěma tisíci lety.

"Pokud bereš Ježíše jako skutečnou historickou osobu, musel bys brát vážně (přijmout jako fakt a jednat podle toho), co historické prameny o něm říkají".

Ano, beru JK jako historickou osobu a beru vážně, že o něm historikové říkají, že se to NEDÁ DOKÁZAT (oni totiž ani historikové nejsou všichni věřící a i mezi nimi, jsou lidé inteligentní).
            Historikové NEJSOU JEDNOTNI - ona totiž není jenom historie křesťanská, ale i historie všeobecná a ta to netvrdí. Ta jenom říká "Podle věřících"..., tedy že věřící tomu věří (proč by se jim také jinak říkalo věřící, že?).

• osoba
              osoba, 5.5.16 23:51:46  

Člověk, který si zakládá na svém intelektu, není schopen pochopit naprosto jednoduché věci, které i pro tebe jsou zřejmě jako čínské písmo, zatímco jde o naprosto jednoduché pravdy a závisí na nich život. Omíláním lze nazvat neustálé polemizování intelektuálů, odmítajících pochopit tak nepřijatelně jednoduché věci. když nemáš odvahu se tím zabývat a místo toho je zpochybňuješ, aniž bys je znal, nemá smysl ti zkoušet něco vysvětlit. Zase odpovíš námitkami - teoriemi o tom, co považuješ za pouhé teorie. Bůh sám říká, že jen blázen /pošetilec, hlupák, ..) popírá Jeho existenci, že mít rozum znamená hledat Ho (kdo má rozum, hledá Boží vůli) a důkazy Jeho existence jsou zjevné, když člověk PŘEMÝŠLÍ, takže nemá výmluvu. Ani ty ne. Tebe nezajímá pravda, ty chceš obhájit své výmluvy za každou cenu. Ani nemáš ponětí, proti čemu vlastně takhle bojuješ.

• osoba
              osoba, 5.5.16 23:53:45  

Mnozí historici byli původně nevěřící, ale narazili na fakta o pravdivosti biblického životopisu Ježíše. Ale takové věci tebe nezajímají, protože bys taky musel rezignovat před Ním jako Bohem.

• Domecek
              Domecek, 23.7.16 21:29:24  

Ano, ateismus i teismus (víra v BOHA) se nedají dokázat. obojí je víra. Ten, kdo se přiklání k jedné či druhé straně, prostě věří, že to tak je.

• osoba
                osoba, 14.8.16 18:24:55  

Až na to, že víra Bohu má výsledky, které Bůh věřícím slibuje. zatímco víra výmyslům o Bohu (bez osobního poznání Boha) nebo filozofie popírající Boha nijak prokazatelná není.

• radim
    radim, 22.4.16 12:43:16  

http://www.cum.sk/v/fHDi/praha-26-3-2016-demonstrace-za-nas-i-vlast-a-proti-islamizaci-evropy

A v televizi ani zmínka - proč? Bylo tam fakt hodně lidí.

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 14.4.16 12:21:39  

"Je co ověřovat. Můžeš se opakovaně přesvědčovat, že a jaký skutečně je Bůh".
    Moje otázka zní: Jak?

"... vezmi vážně jeho celý životopis a vyvoď si z toho závěry".
    Závěry z životopisu osby, žijící před dvěma tisíci lety, mohu dělat jen velice těžce. Údaje toho nejzávažnějšího charakteru z životopisu kohokoliv, přenášeny vyprávěním, z generace na generaci, nemohou být autentické. Automaticky dostávají charakter legendy (neboť je k ní vypravěčem tu přidáno, tu ubráno). A legendy, jak známo, zcela pravdivé nejsou nikdy (zvláště, bylo-li jakékoliv náboženství šířeno násilím a křesťanství násilím šířeno bylo).
    Takže debata na toto téma je myslím bezpředmětná.

• osoba
      osoba, 14.4.16 13:02:11  

To si myslíš jen proto, že neznáš pravdu a srovnáváš nesrovnatelné. Celý životopis Ježíše je historicky lépe zdokumentovaný, než životopis kohokoli jiného. Včetně faktů, které odlišují biblické křesťanství od jiných náboženství a staví ho z filozofické roviny na rovinou vlastní zodpovědnosti každého za přístup k "nežádoucí" realitě. Dokud nebereš vážně přehlížené a popírané skutečnosti v Jeho životopise, budeš sám sobě jen škodit nadřazením svého názoru a cizích výmyslů nad Boha. Dokud jeho životní příběh alibisticky degraduješ na pouhou legendu (navzdory historicky prokázaným skutečnostem), nepochopíš, kdo Ježíš JE. A s tím souvisí i poznání Boha.
      Pokud považuješ Ježíše za pouhou legendu, máš problém. Pokud ho považuješ za historickou osobu, respektuj fakta o něm. Historická fakta rozhodně nejsou totéž co mezi generacemi předávaná legenda, to by ti snad mohlo být jasné, takže tento tvůj argument je absurdní. Spíš to vypadá jako snaha hledat výmluvy pro podceňování něčeho, co prostě nechceš poznat a uznat.

• 69beran
        69beran, 25.4.16 15:45:15  

S 2. a 3. vetou naprosty souhlas.

• Jar.Esch
          Jar.Esch, 26.4.16 13:49:31  

Předně nerozumím větě: “Celý životopis Ježíše je historicky lépe zdokumentovaný, než životopis kohokoli jiného“., v kontextu právě s postavou JK. Zdokumentovat můžeme to, co zdokumentovat lze. Životopis někoho (kohokoliv), kdo žil před dvěma tisíci lety a údaje o něm jsou přenášeny v paměti jednotlivců, jde zdokumentovat velice stěží a s výhradami právě v důsledku těchto důvodů.
          Takže cokoliv o JK je nutno brát jako pověsti. A k tomu, co stojí na pověstech, je třeba také podle toho přistupovat.

• 69beran
            69beran, 5.5.16 15:28:49  

:1: O tom jsou zapisy z te doby, jejichz pravost je potvrzena.
            To pak muzes pochybovat o postavach starovekeho Rima atd. A nepochybovat jen o tom co bylo az mnohem pozdeji nafilmovano a vyfotografovano :1:

• 69beran
              69beran, 5.5.16 15:36:51  

Povest je neco co se siri pouze ustnim podanim a neexistuji zadne pisemne zapisy z one doby.
              Ze JK zil, o tom ani vedci nepochybuji, dukazu je prehrsel, stejne jako dukazu o zivote treba J. Husa, onech Rimanu atd :1: :1: :1:

• osoba
      osoba, 22.4.16 13:12:12  

http://www.poutnici.com/kauza-kristus.html

• vsemohouci
        vsemohouci, 24.4.16 11:58:29  

osobo alias "HanoCis" jakým právem mažeš příspěvky uživatelů???Jsi vážně tak hloupá,arogantní,zamindrákovaná,zaslepená blbka jak píší??Asi ano když vše mažeš!!
        Pravdu o sobě nesmažeš každý kdo tě zná tak ví jaká jsi hloupá,arogantní,zamindrákovaná,zaslepená blbka :14: :14:
        zamysli se nad sebou!!! :14: :14:
        stále se něčím oháníš a neřídíš se podle toho!!
        Nepokradeš-přivlastnila jsi si diskuzi Pro vyléčené z drog
        Miluj bližního svého-ty co nesouhlasí s tvými výplody jen urážíš a mažeš jejich příspěvky a zakazuješ jim vstu na diskuzi.
        Nezneužiješ jména Hospodina, svého Boha-stále se tím jménem oháníš i když už jsi o něm namluvila dost. Nevydáš proti svému bližnímu křivé svědectví-odsuzuješ ty jež mají jiný názor povyšuješ se nad ně jako by jsi ty byla ta nejchytřejší!!
        Styď se a zamysli se nad sebou :14: :14:

• osoba
          osoba, 24.4.16 12:02:51  

Začni se řídit vlastními radami. TY máš důvod se stydět a zamyslet se nad sebou. Soudíš, co neznáš, a nemáš odvahu ověřit si pravdivost toho, co píšu. Jen urážíš a hodnotíš mě svými vlastními "kvalitami". neoháněj se Desaterem, odporuješ Mu. Boží lásce se pohrdavě vyhýbáš a povyšuješ se. Je mi tě líto.

• vsemohouci
            vsemohouci, 24.4.16 14:53:20  

ty už jsi tak zaslepená že všude píšeš o sobě :1: :7:

• osoba
              osoba, 24.4.16 20:46:53  

To je přesný výrok o tobě, svými výroky o mně popisuješ sebe.

• Jar.Esch
                Jar.Esch, 25.4.16 06:19:20  

Víš co je zvláštní? Jako bych slyšel svou dceru. Tohle je naprosto identická forma argumentace, kterou používá proti mě. Ať shrnu její chování jakkoli přesvědčivě, ať je postaveno na jakkoliv uchopitelných a zjevných skutečnostech, ona řekne, že všechno co říkám, je o mě, ne o ní (docela zoufalství).
                O mé dceři víš. Velmi ses o její osud zajímala, ale později přešla´s do intenzivní propagace Ježíše a Křesťanství. Mé problémy, zcela odsunula´s a začala´s mě přesvědčovat, že vše je v přijetí JK.
                Víš že mě napadá, že fanatické pojtí náboženství, může být vnímáno okolím stejně, jako těžký alkoholismus, se stejně destruktivním dopadem na okolí?

• osoba
                  osoba, 25.4.16 13:26:39  

Já tvoje problémy neodsunula, jenže ty odmítáš připustit fakt, že řešení má opravdu jen Ježíš. Tvoje názory jsou pro tebe mnohem důležitější, než Jeho možnosti vyřešit tvůj problém. Spousta lidí si raději nechá své problémy, než aby se obrátili a spolehli na Něj. Až opravdu budeš stát o řešení svých problémů, budeš schopen přijmout dokonce i Jeho pomoc. Jiná totiž prakticky neexistuje.

• Jar.Esch
                    Jar.Esch, 25.4.16 17:54:48  

Bohužel se hluboce mýlíš.
                    Je mnoho lidí, kteří jsou úspěšní jak v rodinném životně, tak profesně, v Ježíšovo zmrtvýchvstání nevěří a ani nijak jinak JK "nezatěžují".
                    Ve hře jsou bohužel i jiné faktory. Jsou to geny, které když se projeví v určité kontelaci i JK kapituluje.

Jsi tady po různu vyzývána, abys ozřejmila, co myslíš tím, co neustále hlásáš, ale ty se k tomu nemáš a nemáš.
                    Jsi opakovaně vyzývána, abys sdělila, jak právě ty víš, co si myslí bůh a ty mlčíš. Jsi jenom podrážděná a neustale opakuješ svá nedoložitelná dogmata a jako naprogramovaný automat opakuješ, jak je to vše dokázáno, doloženo a stačí se jenom přesvědčit. Jak se ale je možné přesvědčit, už neuvádíš, přestože se tě tady na to každý táže.
                    Debata s tebou je jízda po kruhovém objezdu, s pevně nastaveným a zafixovaným řízením, které neumožňuje jakýkoliv jiný manévr.

• osoba
                  osoba, 28.4.16 14:33:26  

TY jsi dostal dost materiálů, z nichž bys objektivním přemýšlením došel k závěrům, kterým se zřejmě vyhýbáš a které by obhájili to, o čem "mlčím". Ježíš před ničím nekapituluje, jen se nevnucuje tam, kde se povyšuje intelektuální spekulace postavená proti Božímu slovu.

• Jar.Esch
    Jar.Esch, 26.3.16 08:21:22  

https://www.diskutnici.cz/forum/3456-vas-nazor-me-zajima/comment/87

...tak co to tedy je?

• ala31
      ala31, 27.3.16 00:37:25  

V tomto případě jedině GENY :5:

• Jar.Esch
        Jar.Esch, 27.3.16 08:57:31  

Jak říkám, co jiného?
        Podle osoby ale geny určitě ne. Podle ní to tvrdí (resp. "předstírají") jen "odPorníci" (zajímavý novotvar).

• osoba
          osoba, 27.3.16 11:55:07  

Když vzdělaní lidé povyšují výplody svého intelektu nad usilovně opovrhovanou a popíranou pravdu, jsou ODBORníci leda na vlastní povýšenost, ale ODPORují vyšší autoritě.

• Jar.Esch
            Jar.Esch, 27.3.16 12:10:15  

Dobře a jak se ta PRAVDA projevuje v tomto případě? Kde si tu pravdu ověřím?
            Tady je zásadní nepochopení, že je jakási VÝŠŠÍ PRAVDA, která je nadřazena pravdě nižší (poznané rozumem). Tomu rozumím. Ale kde je arbitr, který řekne resp. potvrdí, která pravda je kterou. Tady se za takového božiho zástupce vydáváš ty sama. Názor, s kterým nesouhlasíš, označíš za falešnou pravdu, poznanou rozumem a své hledisko na věc označíš "Vyšší PRAVDOU" (tomu už nerozumím).

• osoba
              osoba, 3.4.16 13:30:49  

Protože ses ve své snaze poznat pravdu zasekl na odmítnutí "náboženských věcí", které prý tvůj konkrétní problém nevyřeší (aniž by sis to napřed ověřil). Dokud nepoznáš nic jiného, než intelektuálně poznatelnou pravdu, těžko můžeš hodnotit objektivitu a hodnotu. Když je rozdíl mezi tím, co říká Bůh a co člověk, pak nelze považovat za pravdu ten lidský výrok. Bůh to ví líp a Boha potřebuješ znát.

• Jar.Esch
                Jar.Esch, 13.4.16 09:21:40  

...."(aniž by sis to napřed ověřil)", je velice problematická argumentace. Ono "ověření si", obnáší uvěřit a přejít na režim hluboce věřícího člověka. To je nevratný proces. Tam není co ověřovat. Když řeknu, že mně to nepomáhá, ty řekneš "věříš málo, musíš přidat". Ne, to jako argument neberu.

• osoba
                  osoba, 14.4.16 00:09:44  

Je co ověřovat. Můžeš se opakovaně přesvědčovat, že a jaký skutečně je Bůh. Zkus definovat to "přejít na režim hluboce věřícího člověka. To je nevratný proces." Když poznáš Boha (nejen si o něm nastřádáš informace), pak ani nechceš někam se vracet. Jenže spousta "hluboce věřících lidí" na tuto úroveň ani nedošla a věří jen získaným informacím, jakkoli mohou být (a bývají) klamné.
                  Jestliže považuješ Ježíše Krista za "reálnou historickou osobu", vezmi vážně jeho celý životopis a vyvoď si z toho závěry.