Nemoc DNA

Otevřená diskuze | Kategorie: Zdraví a nemoci
patriotcesky (2016-12-04 19:06:14)kiwiboy (2016-07-28 10:50:00)
Nemoc DNA
Založeno: 18. 6. 2015 | Příspěvků: 114 | Členů: 2
Správci: vojtisek06 (hlavní)

Pojďte si navzájem poradit a pomoct vy co máte DNU nebo o té nemoci něco víte...
Kyselina močová, puriny, dieta, léčba

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Sara.Otmarova
    Sara.Otmarova, 14.9.16 14:17:12  

Za sebe můžu doporučit Enzycol DNA. Opravdu mi pomohl hlavně k zmírnění bolesti spojené s onemocněním dna.

• kiwiboy
    kiwiboy, 28.7.16 10:49:59  

Bolest je pouze slabota lidskeho mozku
    -
    ja zadnou necitim :-)))))))))))))))

• patriotcesky
      patriotcesky, 28.7.16 17:42:54  

nikdy neříkej nikdy, ptáku))))

• patriotcesky
    patriotcesky, 20.4.16 07:43:55  

taky na ní trpím(()

• b.k.marie
      b.k.marie, 22.6.16 10:28:15  

Můj muž taky trpí na dnu. Občas to je hrozný, Milurit nesnáší, má na něj alergii, ditku se snažím vařit, ale je to chlap, radši trpí, ale klobásu nebo zvěřinu si dá! Takže tu dietu mám vlastně jenom já.

• patriotcesky
        patriotcesky, 22.6.16 18:04:36  

Mno , já vemu kompot třešní či jahody,a zaženu jí , fakt)))

• Tomas_Kony
    Tomas_Kony, 13.4.16 08:53:38  

Mám s dnou problém už pár let, a už jsem vyzkoušel několik přípravků, produktů.. NEdávno mi známý, který taky trpí na dnu řekl o Enzycolu, prý je to super i na klouby, jako doplněk.. Mu to pomáhá zmírnit bolest, užívám a zatím jsem záchvat nezažil, takže uvidím.. :6:

• salieriho.bar
    salieriho.bar, 18.2.16 08:43:57  

Zdravím, tak jsem právě vyfasoval Ketonal Forte a Colchicum Dispert... :8: :8: Když jsem četl příbalový leták, nabyl jsem dojmu, že pokud jejich pozření přežiju, půjde spíše o zázrak...berete to někdo??

• kiwiboy
      kiwiboy, 20.2.16 07:32:57  

ja beru obcas zenu do restaurace jinak neberu nic :-)
      vubec nevim ocem to pises neznam :15:

• salieriho.bar
        salieriho.bar, 22.2.16 11:25:13  

Dal mi to doktor na akutní záchvat dny, ale nikdy jsem nic podobnýho nebral, vlastně nikdy jsem nic na nic nebral, tak se ptám... :1:

• kiwiboy
          kiwiboy, 15.3.16 06:23:23  

:1: :1:

• nevimzevim
    nevimzevim, 4.1.16 20:48:50  

Něco o fruktóze
    http://www.wikiskripta.eu/index.php/Poruchy_metabolismu_frukt%C3%B3zy

- jsou to sice jen wikiskripta, ale je hezké, když již medici sobě můžou uvést na pravou míru některé pitomosti, které zazněly níže ... takže tohle je pro ty, kteří si to na tom netu nedokáží ani dohledat ...

• Deimos
      Deimos, 7.4.16 14:09:46  

Dík za argumentaci. Od začátku jsem psal o tom, že u problémů s fruktózou jde o poruchy metabolismu. Ale nechám toho. I když jsi na mě protivná až na půdu, tak ti děkuji, žes mne na téma toxicity fruktózy upozornila. Zejména jde o to, že dolní hranice toho, kdy fruktóza začíná být nebezpečná je velice nízko (třeba několik meruněk). To je také jádro našeho konfliktu - jde o množství, ne o látku jako takovou. Bohužel je ta hranice tak nízká a fruktóza (fruktózo-glukózový sirup je mnohem levnější než dříve používaný tradiční řepný cukr -sacharóza) se začala cpát do všeho v takovém množství, že jsme ohroženi všichni. Takže ano, je to zatraceně velký problém a je třeba šířit osvětu. Bohužel na to reagují i výrobci tím, že přestávají uvádět o jaké cukry v jejich výrobcích jde.

• kiwiboy
    kiwiboy, 13.8.15 23:31:49  

nasadil jsem tvrdou dietu - prasky neberu - nikdy jsem zadne nebral mozno 3x za zivot na bolest hlavy jinak jsem bezpraskovaj:-)
    kloub na palci u nohy sice jeste citim ale uz hodim bez kulhani a neni tak cervenej za tri tydny tvrde diety lepsi
    ale ma to problem nejsem tlustej a schozeni 1kg je na mne znat:-)
    ne moc to ne ale citim to mel jsem 83 a mam 82kg na vysku 183cm je to malo ale asi prestanu jezdit na kole

• vojtisek06
    vojtisek06, 6.8.15 15:14:04  

Ahoj, mě strašně pomáhají prášky "Diclofenal al retard" od té doby si je preventivně beru a je mi dobře a jím docela všechno :D

• SandraSanchezova
      SandraSanchezova, 6.8.15 15:19:24  

http://www.lekarna.cz/diclofenac-al-retard-tbl-ret-20x100mg/
      Věřim, ale mám alergii na diclofenac :9:

• vojtisek06
        vojtisek06, 6.8.15 15:52:46  

To mě moc mrzí...ale tak Milurit 300 by měl být podobný

• Deimos
      Deimos, 7.8.15 00:21:10  

Mám strach sem něco napsat ať zase není mi láno, ale nedá mi to.
      Diclofenac ti pomůže od bolesti a třeba zmírní zánět, ale nepůsobí na příčinu nemoci - jde jen o zastření problému, takže si ho míň uvědomuješ, ale nijak se nezmenšil. Vzhledem k tomu co píšeš - že jíš skoro všechno jde o docela nebezpečný a nežádoucí efekt. Asi jako když padáš a zavřeš oči - nevidíš, že padáš a přestane ti to vadit - zem se ale blíží stále stejně rychle.
      Milurit je ale něco úplně jiného - na příkladu padajícího člověka bych ho přirovnal k padáku - sice nic nezmění na faktu, že padáš, ale je to mnohem pomalejší. Milurit taky neléčí příčinu, ale tím, že působí proti tvorbě kyseliny močové, problém nezastírá ale zmenšuje.
      Rozhodně nejde funkci obou léků zaměňovat i když ti třeba oba uleví suběktivně stejně.

• kiwiboy
    kiwiboy, 1.8.15 07:34:21  

uz jsem tady - je to lepsi:-)

• Deimos
      Deimos, 6.8.15 15:03:26  

Nikdo tu není, všichni už vyzdravěli, nebo se odstěhovali do Humpolce. :1:
      Jak jsi toho zlepšení dosáhl. Dietka, nebo to samo?

• kiwiboy
    kiwiboy, 26.7.15 10:20:23  

Ahoj jsem zde novackem - kdo mne nezna tak se jmenuji Honza a neumim dobre cesky psat:-)
    chtel jsem se na neco poptat uz tyden mne moli kloub na prave ruce - ukazovacek a velky kloub na palci na leve noze je cerveny teply a hodne bolestivy :9: pry to je dna - ted jdu spat zitra se poptam co stim ? :1:

• Deimos
      Deimos, 26.7.15 21:57:13  

Ahoj protinožče,
      i když mi tu jakýsi pták nadává, napíšu ti k tomu něco málo.
      Především bys si měl nechat potvrdit diagnózu.
      Když se potvrdí, budeš muset snížit v potravě množství látek, které vyvolávají tvorbu kyseliny močové. Ta se usazuje na různých místech v těle a vyvolává projevy nemoci, které mohou být zjevné - bolesti kloubů a šlach, ale taky zpočátku ne - ledviny, ale tam je to ještě závažnější.
      Na tvorbě kys . močové se významnou měrou podílejí tzv. puriny obsažené v potravinách, ale zřejmě i další látky jako fruktóza :1: přidávaná jako sladidlo a obsažená přirozeně v ovoci. Nízkopurinová dieta (tabulky už tady lidi uvedli, ale je jich spousta na netu), ale sníží tvorbu kys. močové tak do 15%, což není většinou dostatečné a bývá třeba užívat léky, které tvorbu kys, močové blokují.

• kiwiboy
        kiwiboy, 26.7.15 22:45:02  

Ahoj dekuji - zaridim se dle tve rady az budu vedet vysledky tak dam vedet.

• vojtisek06
    vojtisek06, 21.7.15 12:29:35  

Chtěl sem se zeptat jak je ta tabulka těch purinů...tak mi doktorka řekla že vajíčka bych neměl, ale podle purinových tabulek má celé vajíčko 6 purinů a kuřecí šunku mi dovolila a ta má těch purinů 40 tak to jako nechápu když já bych radši ty vajíčka než salám.....mohl bych ty vajíčka teda ?? Děkuju

• Deimos
      Deimos, 25.7.15 10:14:55  

jsem zvědav, co ti k tomu napíše "myslísiževí" :1:

já mám zatím toto:
      http://www.dietologie.cz/poradna/potraviny/vejce-syry-u-diety-pri-dne/dna-vajicko-syry.html

šunka ano, vejce ne - je obecné dietologické klišé na různé choroby - obezitu, jaterní onemocnění a pod. (mimochodem, nejsi obézní?)
      Možná šlo doktorce i o jiné aspekty tvého zdraví.
      Osobně bych se šunce v tvém případě vyhl, jednak jde o ty puriny a taky o větší obsah solí.

• nevimzevim
        nevimzevim, 26.7.15 09:51:14  

jediný myslíževí jsi tady ty ... vojtíšek se má samozřejmě přeptat paní doktorky, proč mu dala zrovna takové doporučení, jistě mu to ráda vysvětlí

a jen tak mimochodem, vážně by mě zajímalo, co si o sobě myslíš, vzhledem k obsahu toho, co tady vypisuješ ... HEHE
        (dotaz je řečnický, ale vyblinkej si tady co chceš, poté co ještě uvedu na pravou míru ty neskonalé pitomosti, co jsi vyplodil dole, už tebou nehodlám ztrácet svůj drahocenný čas, müsliteli)

• Deimos
          Deimos, 26.7.15 21:31:35  

Vzhledem k tvé aroganci by mne zajímalo co je tvá profese a vzdělání. Co si o sobě myslíš je zřejmé.
          Na fóru bych dál diskutoval a klidně bych se nechal přesvědčit argumenty (případně), ale tvoje sprostota mi za další debatu nestojí. Když mi jako argument napíšeš "ty frustrovaný ňoumo" a "vyblinkej se tady", čekáš, že ti třeba napíšu ve stejném duchu? Nenechám se strhnout na tvou úroveň (nemyslím tím vcelku zajímavé vstupy) a nebudu se podílet na tom aby se tu z toho dělaly vojtíškovi06 novinky.cz.

• Deimos
          Deimos, 26.7.15 22:26:07  

http://i0.wp.com/www.marcelkonecny.com/wp-content/uploads/2014/09/obr%C3%A1zek.png

• SandraSanchezova
    SandraSanchezova, 16.7.15 16:26:33  

Prejže čtvrt kila třešní , i kompot, pomůže víc než cokoliv jinýho.

• vojtisek06
      vojtisek06, 16.7.15 16:58:37  

Prý třešně a jahody jsou na DNU dobrý

• SandraSanchezova
    SandraSanchezova, 16.7.15 16:25:21  

Přehled potravin s obsahem purinů (mg/100g)
    Maso, uzeniny: skopové 46, vepřové 48, telecí 48, hovězí 40, kuřecí 40, zvěřina 35–39, králičí 38, anglická slanina 25, šunka 24

Ryby: sardinky 120, sleď 69, kapr 54, pstruh 56 štika 48, losos 22

Vnitřnosti: telecí brzlík 400, játra 95, ledvinky 80, jazyk 55

Mléko, vejce: žloutek 5, bílek 2, mléko 1

Zelenina a luštěniny: zelený hrášek 80, čočka 70, hrách 45, fazole 44, špenát 23, chřest 14, květák 10, celer 10, lískové ořechy 10, mandle 9, zelí červené 8, brambory 6, ředkvička 6, zelí bílé 5, kedlubna 5, červená řepa 5, hlávkový salát 5, houby 5, rajčata 4, okurky 3, mrkev 2, cibule 1

Ovoce: jahody 5, borůvky 2, hrušky 1, jablka 1, švestky 1, hroznové víno 1, pomeranče 1, meruňky 0

Pečivo: kakaový prášek 1900, ovesné vločky 30, celozrnný chléb 14, bílé pečivo 8, žitná nebo pšeničná mouka 0

• vojtisek06
      vojtisek06, 16.7.15 17:01:18  

Uplně přesně :-))mimochodem, ty jahody jsou prý dobrý ....rajčata vnitřnosti, čokoláda prý nejhorší....ale prý je to u každého individuální :-)

• SandraSanchezova
    SandraSanchezova, 16.7.15 13:49:18  

Díky za přijetí a zdravím. Dnu máme v rodině, táta jí má celej život.
    Já měla první záchvat na gymplu asi ve 17ti letech, dávali mi mesokainový iontoforezy , který nepomáhaly a pak to náhle jednoho dne přestalo jak když utne.Ozvalo se to zase až v přechodu, takže asi hormony na to mají nějký vliv. Potíže v současný době nemám, jen občas bolí ten levej palec na noze :4:

• vojtisek06
      vojtisek06, 16.7.15 15:59:08  

Ahoj Sandro, nemáš zač :-) týýjo v 17ti je dosti brzo :-/ . Mimochodem můj otec byt ted s tím palcem nemocný 3 měsíce a víte co mu ted řekli?? Nejdřív že to je 100% DNA a pak mu řekli že to DNA není ale že mu chybí Déčko (rybí tuk) Takže můžete mi vysvětlit, co je to tady za doktory ?? Mě už se také udělalo lépe a až půjdu na krev poprosím je aby se podívali i na to Déčko zatím beru " Apopurinol" na snížení těch purinů...ale já jako jedlík je to moc těžké, stejně sem zheřiš dal sem si 2 párky po 2 tejdnech a nic se mi nestalo, od pondělka jdu do práce, tak uvidím co bude dál, zatím v pořádku jinak díky za článek Sandro :-)

• SandraSanchezova
        SandraSanchezova, 16.7.15 16:20:44  

Ahoj Vojto, já maso hodně omezila, protože to byl spouštěč.
        Čekuládu neumim omezit , dávám furt bacha, pak ujedu, a ozve se palec. Ale léky neberu a brát nebudu, táta bral a stejně to nepomáhalo, tak jsem bez nich nastejno :4: Jen jsem zvědavá co do budoucna, ale vzhledem k tomu, že by člověk všeobecně klidně mohl jíst půlku toho, co jí a hlady by neumřel, měla bych se omezovat. Jedna moje kamarádka Filipínka mi říkala: Vy Evropani strašně moc jíte, vaše jedna porce je pro dva až tři naše :2:

• nevimzevim
          nevimzevim, 25.7.15 00:15:08  

:1: To řekla hezky filipínka, ale s tím omezováním příjmu potravy bych si nezahrávala. Mám dokonce podezření, že když jsme na nějaké (koncentrovanější) stravě vyrostli, tak už se to později nedá nadobro změnit. Nějakou dobu jsem nějak mimovolně asi jedla míň než bych měla - zřejmě jako následek mnoha stravovacích omezení (mj. vegetariánství) a musím říct, že to ve finále vedlo k dost nepříjemným důsledkům. Ono totiž stačí se podívat na doporučené denní dávky jednotlivých minerálů a pak si cvičně spočítat, jestli to v běžném jídle konzumuješ. V menším objemu jídla do sebe ty minerály a vitamíny prostě nedostaneš, a pak se jen divíš proč tohleto a proč támhleto. To je moje zkušenost. Čínský doktor mi pak několikrát opakoval, že se musím dobře najíst. A měl pravdu.

• SandraSanchezova
        SandraSanchezova, 16.7.15 16:24:51  

Dně se říká nemoc králů a nebo taky nemoc z obžerství :1:
        Podle mě genetika a dědičnost je určitě hodně zásadní.
        Kafe, stres, alkohol, málo pití vody,nadváha, málo pohybu...
        chlapi to prej maj častějc jak ženský.

• vojtisek06
          vojtisek06, 16.7.15 16:58:14  

Tak to je pravda, my jíme fakt hodně já jedl 2krát tolik :D od té doby co se já držím, tak sem zhubl 4 kila tak aspon zhubnu a budu se líbit ženským :DD

• SandraSanchezova
            SandraSanchezova, 16.7.15 17:05:30  

:2: To je tvůj cíl? :4: :1:

• SandraSanchezova
            SandraSanchezova, 16.7.15 17:06:17  

Potřebovala bych taky, přibrala jsem, ale chlapům to nějak zatim nevadí :2:

• vojtisek06
              vojtisek06, 16.7.15 17:17:35  

Jo to je fajn cíl ne ? :D já nevim jak vypadáš :D