Matka a dcera

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
ala31 (2018-11-01 21:19:12)radim (2018-08-20 19:52:15)veri (2018-08-13 13:20:52)BRITSKY.SLECHTIC (2018-03-11 19:34:12)lafytka (2017-01-22 18:36:16)
Matka a dcera
Založeno: 11. 6. 2015 | Příspěvků: 461 | Členů: 5
Správci: ala31 (hlavní)

Matky a dcery: proč je jejich vztah tak složitý ?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• ala31
    ala31, 13.6.18 23:25:43  

Matka a dcera, každá máma je ráda, když má dceru. Mám známou, která má 2 syny, jsou moc hodní, ale stejně lituje, že nemá dceru.

• 69beran
      69beran, 7.7.18 10:12:06  

Znám mámy, co mají syna/y/ a nelitují, že nemají dceru.

• ala31
        ala31, 10.7.18 09:43:21  

To je určitě pravda, někdo nemá žádné dítě a také nelituje. Většinou si mámy myslí, že dcera se drží více doma, ale to už dnes neplatí. :13:

• andys
          andys, 6.8.18 07:28:42  

Podle zkušeností vím,že dcery jsou kolikrát horší jak synové, je to mylná představa, že holky jsou lepší...

• ala31
            ala31, 10.8.18 18:02:32  

Máš pravdu, je to mylná představa, já jsem se o tom přesvědčila také, záleží na povaze a ne na pohlaví.

• radim
            radim, 20.8.18 19:52:10  

Někdy se vydaří dcera, někdy syn, je to individuální. Přitom ani nezáleží tak na výchově, jako na povaze. :4:

• 69beran
            69beran, 30.8.18 13:24:25  

Je to 1:1

• ala31
              ala31, 30.8.18 13:36:37  

Máš pravdu, záleží na člověku samotném a vůbec nezáleží, zda je to dcera, nebo syn. :4:

• ala31
    ala31, 23.5.18 16:51:44  

Dcery si více rozumí s tátou, přeci jen to s nimi umí, ví jak na ně. Matky jsou většinou pragmatické a nejsou tak lehce zmanipulovatelné jako tátové. Stejně je ale nejlepší, když bydlí v dospělosti odděleně.

• ala31
    ala31, 23.4.18 14:53:47  

Někdy se dívám na nebezpečné vztahy. Dnes tam byla jedna dívka, jedináček, která milovala svého tátu, ale nenáviděla matku. Měla zkreslené názory na rodiče a vůbec si to nechtěla dát vysvětlit, i Musil se zlobil a snažil se jí to vysvětlit. Děti jsou někdy velmi nespravedlivé k svým rodičům a myslí si, že jen oni mají pravdu.

• 69beran
      69beran, 23.4.18 15:15:17  

Často jde o chybu těch rodičů. Někde dělali chybu, kterou si neuvědomovali, během let se toho dost nastřádá a v pubertálním věku dětí, kdy na ně mají velký vliv kamarádi, přijde vzdor. Je to už takový propletenec, který se těžko rozmotává i když rodiče by chtěli.

• 69beran
        69beran, 23.4.18 15:22:22  

Mnohdy ani nejde o žádnou velkou vědu a řešení je. Problém je, že dítě má už hodně v sobě zafixováno, že rodiče mu nerozumí a "jsou divní". Rodiče zase neumí pochopit dětskou či pubertální duši a nechtějí si připustit svou chybu. Oni přece jsou dospělí a tudíž mají pravdu!!! :8: :15:

• 69beran
          69beran, 23.4.18 15:34:25  

Někdy stačí mít opodál takovou rodinku na pláži půl dne. I poloslepý a polochluchý musí lehce poznat, že v ty rodině vztahy neklapou. Ani nemůžou. Fotr sebestředný náfuka, který bere děti jako přítěž, on je pro ty děti ne otec a kamarád v jednom, který si s dětmi zablbne, zasmějou se spolu, ale je pro ně pouhý mentor, který je neustále buzeruje a usměrňuje.
          Matka není o nic lepší. Někdy je vidět, že chce být s manželem zadobře, tak radši seřve děti, než by si dělala zle.
          Často je mi těch dětí líto, jak jsou fyzicky s rodiči, ale ve skutečnosti hrozně samotné... O citu se tam nedá vůbec mluvit. Pak když je dětem 15-18, rodiče by je chtěli změnit. Jenže...ti rodiče by se spíš měli změnit!

• ala31
        ala31, 23.4.18 22:32:41  

Tady ale šlo o chybu té dívky, byl to sobecký jedináček. :11: :11:

• 69beran
          69beran, 23.4.18 22:40:59  

Jj, to je možný. Ve vyjímečných případech je vina na straně dítěte, ač rodiče se mu věnovali přímo vzorně.

• ala31
            ala31, 25.4.18 16:03:16  

Nevím, jestli jsou to jen výjimečné případy, statistiku neznám, ale řekla bych, že je to tak napůl.
            Máš vlastní děti?

• 69beran
              69beran, 25.4.18 21:16:00  

Ano. Dvě. A tyhle problémy o kterých píšeš ty a jiní, znám jen ze svého okolí a z diskuzí. Ne z vlastní rodiny. To, že někdo udělal někde chybu a má s dětmi problémy, neznamená, že je má automaticky každý :13:

• ala31
                ala31, 25.4.18 21:37:28  

Každý určitě nemá s dětmi problémy, dokonce si myslím, že víc je těch, kteří jsou v pohodě a přeji ti, že jsi žádnou chybu neudělal a žádné problémy nemáš.

• ala31
    ala31, 12.3.18 10:19:08  

Dcera si víc rozumí se svým otcem, u mě to bylo také tak, nejvíc jsem si s ním rozuměla, když mamka někam odcestovala, to bylo super, když se však vrátila, už byl zase při mamce, je to asi normální, tehdy jsem to moc nechápala.

• 69beran
      69beran, 12.3.18 13:13:00  

Ne, není to normální. Je třeba být nestranní. Tohle mi spíš přpadá, že věděl, že v dané věci máš pravdu, ale neměl odvahu to mamce říct do očí.

• ala31
        ala31, 12.3.18 15:41:15  

Ano, věděl moc dobře že mám pravdu, ale tak ji miloval, že když přijela, na všechno zapomněl. Nechápala jsem to, protože já bych se tak nezachovala.

• 69beran
          69beran, 15.4.18 18:48:10  

Tak to byl moula. Že ji miloval je hezký, ale byl to bezpáteřní blbec. Promiň.

• ala31
            ala31, 15.4.18 21:56:31  

Nechtěl se mezi nás plést. :13:

• 69beran
              69beran, 15.4.18 21:57:59  

Takže alibista a posera :13:

• ala31
                ala31, 16.4.18 08:17:44  

Ty jsi taky hned se vším hotovej, jak můžeš někoho odsoudit, aniž bys ho znal? Nezlob se, ale teď mi to připadá, že sis potřeboval jen do někoho kopnout. Někdo tě rozzlobil? :13:

• 69beran
                  69beran, 16.4.18 09:49:37  

Tu potřebu nemám. Jen jsem vyjádřil názor na člověka, který neumí být nestranný a nechá dítě /dokonce dítě!!!/ bez podpory, když je to na místě.
                  A vůbec...ty sis postěžovala, ne já :6:

• 69beran
                    69beran, 16.4.18 09:52:29  

Jestliže bude moje manželka nějakým způsobem křivdit dceři, pak se ty dcery zastanu a ne že ještě budu při manželce. To samý pokud by to bylo naopak. Co se ti na tom nezdá??? To mi teda pověz.

• 69beran
                    69beran, 16.4.18 09:57:02  

On prostě neměl odvahu /takže trvám na poserovi/ říct pravdu. To není pletení se mezi vás. Přece rodina-manželé a jejich děti je jeden celek. Pletení se mezi vás by to bylo v případě, že jde o cizího chlapa, který nemá s tebou a tvou matkou nic společnýho.
                    Například se budeš se svou matkou na ulici o něčem dohadovat a úplně cizí a neznámý chlápek se vám do toho vloží.

• ala31
                    ala31, 16.4.18 22:27:49  

Asi jsem ti to špatně vysvětlila, nebyla jsem už dítě, ale měla jsem už svou domácnost, bydlíme totiž ve společném rodinném domě.
                    Když jsem byla malá, neměla jsem pocit, že by se mě nezastal.

• 69beran
                    69beran, 17.4.18 15:46:24  

Anebo já tě špatně pochopil :2: Ono se tohle děje dost často. Hodněkrát jsem toho byl v životě svědkem, že někdo tomu druhýmu říká nepravdu, nebo mu nějak křivdí a třetí osoba, která zná skutečnost, mlčí. O charakteru těch lidí nechť si každý udělá úsudek sám.

• ala31
                    ala31, 23.4.18 14:49:18  

Tak to jsem ráda, že jsme si to vysvětlili. :15:

• ala31
    ala31, 9.1.18 14:11:52  

Malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti. Malé děti šlapou po klíně, velké po srdci. Takových pořekadel je hodně, bohužel. Proč není ve větší oblibě věta, malé děti velká starost, velké děti velká radost?? :5:
    Určitě je hodně dětí, které svým rodičům dělají radost a jsou na ně pyšní, ale o těch není tolik slyšet a je to škoda. :13:

• 69beran
      69beran, 9.1.18 14:32:28  

Protože proč by to jejich rodiče měli vyřvávat do světa??

• 69beran
        69beran, 9.1.18 14:34:47  

Lidi si spíš stěžujou, než chválej. Pokud to někde šlape jak má, nikdo kvůli tomu nepoběží na diskuze, na ulici, atd a nebude o tom referovat. Ve většině případů to je v pohodě. Ne třeba úplně ideální, ale prostě celkem v pohodě. A já neznám důvod, proč by o tom měli ti lidé vyprávět.

• ala31
          ala31, 10.1.18 10:10:20  

Nesouhlasím s tebou, já radši chválím a mám radost, když je za co. :13:

• 69beran
            69beran, 10.1.18 16:18:13  

Ale jo, to je OK. Spíš mi jde o to, že nikdo to jen tak zničeho nic nebude národu jen tak pro nic za nic sdělovat. Tudíž nemůžeš vědět, jak to kde mají. To si souhlas, nebo nesouhlas :4: :2:

• 69beran
              69beran, 10.1.18 16:19:38  

Navíc já nepsal o tobě, ale tak celkově.

• ala31
                ala31, 14.1.18 13:29:29  

Já vím, že jsi nepsal o mě, jen jsem to špatně napsala.

• ala31
    ala31, 25.11.17 23:34:47  

Vždycky jsem si přála sestru, protože jsem měla kamarádku a ta měla 2 sestry a všecky se navštěvovaly. Ale ne vždy to tak je. I sestry na sebe dokáží dost žárlit a někdy se ani nevidí. Je to smutné.

• 69beran
      69beran, 26.11.17 09:40:16  

:1: Sis myslela, že když to tak je u kamarádky, funguje to tak všude? Tak to by napadlo málokoho :1:
      Nikdy nic neposuzuju podle jednoho,dvou případů.
      Samozřejmě že i sestry na sebe žárlí, někdy jsou nepřátelé na život a na smrt. Stejně jako bratři. Není v tom rozdílu.
      Někteří/é/ bez sebe nejdou ani na wc, jiní/é/ se nenávidí.

• ala31
        ala31, 29.11.17 15:12:31  

Určitě jsem si nemyslela, že je to tak všude, ale většinou si sestry - alespoň co jsem znala, rozuměly. Víš, když je to v pořádku, tak se to dozvíš, když ne, většinou se o tom moc nemluví. Myslím si, že dříve byli lidé uzavřenější, když bylo v rodině něco špatně, nemluvilo se o tom, teď je to naopak.

• 69beran
          69beran, 29.11.17 15:55:02  

No a já spíš vidím větší a větší uzavřenost lidí. Vidím to denně. Klapky na očích, špunty v uších a dejte mi všichni pokoj. Tak na mě působí 90% lidí.

• ala31
            ala31, 1.12.17 21:04:53  

Já takové zkušenosti nemám, když jedu vlakem, nebo autobusem, ani noviny si nepřečtu.

• 69beran
              69beran, 1.12.17 21:16:13  

jsme tím známí po celé Evropě, že jsme málo družní a jsme uzavření, zasmušilí, neteční. Až na vyjímky samozřejmě.

• ala31
                ala31, 2.12.17 17:05:08  

Odkud to máš? Já jsem nic takového neslyšela. :4:

• 69beran
                  69beran, 2.12.17 17:38:35  

Děláš si legraci? Musíš asi víc číst, nebo já nevím :2: Ano, tak to prostě je. Například Němci to o nás říkají. A nejen oni. A ty sama to nevidíš? Jsem mezi lidma denně a vidím to pomalu na každým kroku. Češi spolu nekomunikují!!! Většinou jsou zasmušilí, zahledění do země, sotva odpovědí na pokus o konverzaci. Jsou jakoby ustrašení, naštvaní.
                  Naproti tomu potkáš Němce, Italy, Španěly-to je hukot! :13: Hlasitě se baví, mladí-staří...všichni vysmátí,překřikují se. Tak to má být Álo! To je moje krevní skupina :4: :2:

• ala31
                    ala31, 2.12.17 22:59:53  

S Němci jezdím často a žádný rozdíl nevidím, tedy když nejsou pod parou. Je tedy fakt, že jinak se chovají doma a jinak v cizině.

• 69beran
                    69beran, 3.12.17 07:47:23  

Zrovna v pátek jsem se o tom bavil s jedním chlápkem a musím mu dát za pravdu - i na Moravě jsou lidi komunikativnější. Jak sever, tak jih. Nebo ta jeho příhoda...Porouchalo se mu auto na Moravě-Šumpersko. Bádal co s tím je. Z hospy vylezli 3 chlapi a že-toš co je strécu??? Ukažte,to se spraví! Jeden vzal k sobě domů malýho promrzlýho kluka, zabalil ho do deky, dal mu teplou polívku,čaj. Zbylí dva auto asi po 2 hodinách opravili. Ptá se jich-co platím? Co byste platil kamaráde!? :7: Dojdite si támhle pro synka a upalujte dál :2: Tam dostal ještě večeři. Vrátil se s klukem k autu,tam na něj už čekali ti dva. Chtěl platit...Nic si nevzali, místo toho mu dali 2 fláky uzenýho a flašku slivovice :1:
                    Tohle by se mu v Čechách nestalo!

• ala31
                    ala31, 3.12.17 22:00:29  

Já to říkám pořád, všude jsou hodní lidé a zlí. Podle toho je rozděluji. Byli jsme kdysi dávno na Slovensku v kempu, Slováci moc hodní, přinesli čerstvě vylovené ryby, opékali jsme, popíjeli a komu to vadilo - rodině z Moravy. Nechtěla jsem tomu věřit, ani jsme nebyli hluční a zavolali na nás policii. Ti se divili, ptali se jestli nevíme o někom, kdo tady dělá hluk. :13: Na Moravě znám mnoho hodných lidí a to jak na jižní, tak i na severní. Já to nerozděluji podle národností.

• 69beran
                    69beran, 4.12.17 17:55:24  

Já taky ne, ale o těch Češích to je prostě holý fakt.

• ala31
                    ala31, 6.12.17 15:20:09  

Jak kdy. :15:

• 69beran
                    69beran, 6.12.17 16:02:21  

To není jak kdy. Až na vyjímky Češi takoví jsou.

• ala31
                  ala31, 9.12.17 18:43:51  

Já jsem taky Čech a ty taky a když jedu vlakem, vždycky se mám s kým bavit, někdy si čtu časopisy, ale moc toho nikdy nepřečtu. :13:

• 69beran
                    69beran, 9.12.17 18:48:59  

:1: Ano, já taky. Ale tak jeden z 10 000 s mou náturou :2: :4: Podobně otevřených a komunikativních lidí jsem v životě moc nepotkal a to jsem mezi lidma denně a komunikaci ať jsem kdekoliv, cíleně a aktivně vyhledávám. Kdekoliv. Občas se mi podaří rozmluvit pár lidí "z davu", ale to jsou světlé vyjímky.

• ala31
                    ala31, 9.12.17 19:44:40  

S tebou ale komunikace vůbec není jednoduchá, protože ty málokdy uznáš, že by i ten druhý mohl mít pravdu a tvrdě si jdeš za svou pravdou. Přesvědčí tě někdy někdo o opaku? Mě se to tedy ještě nepodařilo, ale já jsem objektivní a když vidím, že o své pravdě dotyčného nepřesvědčím, tak ustoupím a myslím si své. Nerada se hádám a když vidím, že to nezměním, tak se tím netrápím, teď už ne. Nestojí to za to.
                    Já se vždy přidávám k lidem veselým, komunikativním a příjemným. Těm ostatním se snažím vyhýbat, nevšímám si jich.

• 69beran
                    69beran, 9.12.17 20:08:46  

A tak...částečně souhlasím :2: Jenže já se bavím o reálu a o tom, že se dám do řeči s každým a mám rád lidi, co jsou komunikativní a otevření i když se neznáme. Jsem spíš ten, kdo když přijde do krámu, okamžitě začne hledat s kým se dá pokecat,zalaškovat, zavtipkovat. Nejen tam.Kdekoliv. I třeba poprosím babu o oheň když vidím že kouří, ač mám zapalovač v kapse a udělám to jen proto, abych ji pochválil účes třeba během těch dvou-tří vteřin, než si zapálím :2: Ono je to semnou tak, že vždycky primárně šířím dobrou náladu, když přijdu kamkoliv mezi lidi. Očekávám stejnou odezvu. No a jsme u toho...drtivá většina Čechů sotva pozdraví, sklopí hlavu a dělá že nevidí a neslyší. Sebevědomí lidé zdravého ducha však okamžitě pochopí a opětují...A lidi komunikují,usmívají se, ti introvertnější sice mlčí,ale je vidět, jak se jim zlepšila nálada a o to přece Álo sakra jde! Lidi se mají spolu bavit, sdělovat si pocity, vtipkovat, atd. Prostě tak, jak je to známé třeba u Němců, nebo Italů.

• ala31
                    ala31, 9.12.17 20:20:49  

Tak byl bys bezva kamarád, ale manžel je lepší ten můj introvert. Co tvoje žena, nežárlí?

• 69beran
                    69beran, 9.12.17 20:31:57  

:1: Já ti na ní dám číslo a zeptej se jí, jakej jsem manžel :4: :2: Fakt ti to číslo klidně dám, no problem :2:
                    Žárlení...Víš, ona není žárlivá a hloupá hysterka. Taky ví, že já nejsem hloupej trouba, co by se někde zamiloval tak, že by rozbil manželství s tou nejlepší ženskou, jakou si může chlap přát. To je na jinou debatu a ne tady :4: Ale fakt ti na ní klidně č dám a můžete si pokecat. Nemám obavy :6: Možná těi pozve, abys vlétě přijela a strávila s námi pár dnů na skvélém písáku s křišťálově čistou vodou :2:

• 69beran
                    69beran, 9.12.17 20:33:25  

Ovšem pozor, aby nedošlo k omylu! :15: Na baby fakt není :2:

• ala31
                    ala31, 12.12.17 14:50:14  

Já ti to věřím, mám to také tak. :13:

• 69beran
                    69beran, 12.12.17 17:41:53  

Fakt? No super! Tak to už vím o 2 rozumných, které nedělají vědu z toho, když se jim partner svěří po příjezdu domů např. s tím, že stravil 2 hoďky na nudině v mlází se 17 letou stopařkou a ještě i popíše detaily "děje" :4: :2:

• ala31
                    ala31, 16.12.17 21:07:02  

Jak jsi na to přišel? Tak tolerantní zase nejsem- :15: