Matka a dcera

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
BRITSKY.SLECHTIC (2017-09-14 18:30:30)69beran (2017-09-10 18:39:16)ala31 (2017-09-07 14:07:02)veri (2017-03-26 16:10:00)lafytka (2017-01-22 18:36:16)
Matka a dcera
Založeno: 11. 6. 2015 | Příspěvků: 365 | Členů: 5
Správci: ala31 (hlavní)

Matky a dcery: proč je jejich vztah tak složitý ?

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Norinka
    Norinka, 29.8.17 20:56:46  

ahoj, chtěli jste odpověď a nikdo nereagoval.... :6:

• ala31
      ala31, 30.8.17 07:50:46  

Promiň, nevšimla jsem si tvého příspěvku. V létě mám málo času na počítač, raději jsem u vody a v lese.
      Když to je jediné řešení, tak určitě stojí zato to vyzkoušet, dcera i vy budete mít klid. Z jakého důvodu ti to neschvaluje sestra - učitelka?

• Norinka
        Norinka, 30.8.17 16:41:35  

nebude mít kontakt s dětmi, ale to se snažím kroužkem a už jsme ho objevili, volejbal pro děti od 11 do 18 let a už se těší...takže to by mělo být taky za TV, která ji jediná odpadne...

• ala31
          ala31, 1.9.17 14:38:29  

To jsem si myslela, jenže když tam byla šikana, tak to bude mít teď lepší. Časem si tam najde kamarádku a třeba ještě nějaký jiný kroužek. :13:

• Norinka
            Norinka, 2.9.17 13:33:04  

...teď hlavně chytnout sebevědomí a pak střední škola snad už bude dobrý...perlička za šikanu ještě dostala 2 z chování...to je asi poděkování že jsem to nahlásila na sociálku...ale ta byla při mě, naštěstí a to se stává málo... :6:

• ala31
              ala31, 4.9.17 13:55:42  

Vysvětlili vám, za co tu sníženou známku dostala? Museli to přece zdůvodnit, vědí vůbec, že to řešila sociálka. To je neuvěřitelné.

• Norinka
                Norinka, 6.9.17 08:34:35  

necháme to a budeme se věnovat jenom věcem co za to stojí... :4:

• 69beran
                  69beran, 6.9.17 10:00:40  

To by vám přece vysvětlit museli. I dcera by to věděla. Asi ji malinko ruply nervíky a těm blbečkům taky něco vyvedla :2:
                  A má recht.

• 69beran
                    69beran, 6.9.17 10:01:50  

Já takovým radím-chyť ho za koule, stiskni vší silou a kruť...uvidíš, jak bude prosit :13:

• Norinka
                    Norinka, 6.9.17 14:12:46  

dcerka je vedena, že je ve škole tichá a poslušná, jenomže to je na dýl a tady to nechci rozebírat...nechám to už tak jak to je, mají radost a dcerka zkušenost

• ala31
                    ala31, 7.9.17 07:12:41  

Také jsem byla tak vedena, dříve to tak bylo.

• ala31
                  ala31, 7.9.17 07:10:49  

To je tvoje věta, nebo jejich "vysvětlení"?

• Norinka
                    Norinka, 7.9.17 07:20:59  

ne holka bez vysvětlení, podpásovka...ale dcerka se pomalu seznamuje se spolužáky po online výuce, polovina měla šikanu a dokonce od učitelů...

• ala31
                    ala31, 7.9.17 14:07:02  

Přeji vám oběma, aby vše dopadlo ok a na střední už byla bez problémů. :13:

• ala31
    ala31, 18.7.17 14:11:30  

Moje dcera si myslí, že neměla šťastné dětství. Jezdila jsem s ní na dovolenou, jen do Bulharska, nebo do NDR, jednou jsem s ní dokonce jela do hor na běžkách, zjistila že to není její záliba a dodnes má z toho trauma.

• 69beran
      69beran, 5.8.17 07:37:40  

U takových "případů" si kolikrát říkám - škoda že nepoznali ti "chudáčci", co to je mít skutečně špatné dětství...

• ala31
        ala31, 13.8.17 21:15:12  

Dcera vyrůstala jako jedináček a také se tak chovala, babička ji v tom bohužel podporovala. Měla na co si vzpomněla. :11:

• 69beran
          69beran, 13.8.17 21:32:34  

jojo, to jsou ty babičky :8: Není nad to, když mají na výchovu a na veškerý vliv na děti čas rodiče. Sice někteří rodiče jsou taky zralí na pár po čuni, ale v globálu jsou lepší než prarodiče. Ti mají v 90 % případů tendenci dětičky rozmazlovat a mrvit tak jejich výchovu.

• 69beran
            69beran, 13.8.17 21:34:49  

Svým dětem říkám - jestli já jednou budu takovej rozmazlovací dědek, radši mě zabite :8: :1:

• ala31
              ala31, 14.8.17 07:51:12  

Prarodiče mají právo rozmazlovat, ale ne mluvit do výchovy. Taky budeš jednou vnoučátka rozmazlovat. :13:

• 69beran
                69beran, 15.8.17 18:30:11  

To rozmazlování je právěže součástí výchovy. Nedobré výchovy.
                Co se týká mě-umím mazlit, neumím rozmazlovat :2:
                Takový jakože-tady všechno máš a ještě víc než od ostatních a než mají sousedovic děti, to považuju za zločin. Stejně jako třeba když má děcko rýmičku, litovat ho :8: Nebo upadne-jééé, ty chudáčku malinkej, to tě musí bolínkovat...Zabít! Ne to dítě, tu babičku. Na dítě se usmát, než začne bečet, tak odvést jeho pozornost od uvědomění si možné bolesti a rychle začít dělat nějaký kravinky. Dítě místo breku se začne smát a je v pohodě a příště z nějaké bouličky nemá trauma :4: :6:
                A o tom to je :4:

• ala31
                  ala31, 22.8.17 07:46:56  

Také neumím rozmazlovat a když mi někdo řekne, že to budu také dělat, tak tomu nevěřím. Ještě si moc dobře pamatuji, jak mi to vadilo. :4:

• 69beran
                    69beran, 22.8.17 08:18:28  

Rozmazlování je medvědí služba dětem.

• Norinka
                    Norinka, 6.9.17 08:36:32  

...to si člověk ani neuvědomí a je v tom rozmazlování po hlavě... :1:

• ala31
    ala31, 28.6.17 16:50:26  

Myslím si, že vztahy v rodinách už nejsou takové, jak dříve. Asi je to dnešní uspěchanou dobou.

• 69beran
      69beran, 28.6.17 16:58:39  

Problémy byly vždycky, ale holt je víc stresu, spěchu, lidi řeší spoustu záležitostí existenčních, média valí do lidí jak mají být správně IN a jiné koniny...
      Dětem je ze všech stran vtloukáno do hlavy, že nejdůležitější je dobře vypadat, mít všechno lepší než má spolužák, atd.
      Z těch vyrůstají egoisti, každý je ministrem zeměkoule...
      Jak může něco takového mít pohodový, funkční vztah???
      To prostě nelze...

• ala31
        ala31, 28.6.17 20:10:13  

Máš pravdu, a bude hůř. :4:
        Dnes už pro děti není možno použít žádný trest, vše je omezování osobní svobody.

• veri
    veri, 26.3.17 16:10:00  

Matka a dcera si spolu většinou rozumí, nemyslím, že se nehádají, ale brzy se udobří, horší je to mezi nevěstou a tchyní, i když moje tchyně byla na mě hodnější, než mamka

• 69beran
      69beran, 3.4.17 10:17:21  

Mozna ano. Jak ale to zaskripe, pak to stoji za to :13:
      Nekdy spolu zacnou valcit kvuli chlapovi a to pak je masakr :15: Mamka si po rozvodu privede chlapa,dcera ho nenavidi a uz jsou problemy.
      Nebo naopak dcera zarli,taky se ji libi :15: Nejedna ho mame prebere a nepratelstvi mezi tema dvema je na zivot a na smrt :15:
      Nekdy se ty dve o nej podeli :4:
      Nebo opacne-dcera ma chlapa,ten skonci u mamy :13:
      Tohle tema je podle me nejzajimavejsi na celych D. a divim se,ze tu neni denne plno a uz nejmin 300 000 prispevku.

• ala31
        ala31, 3.4.17 15:40:49  

Máš pravdu, ale nikomu se o tom asi nechce hovořit. Teprve, když jsem měla s dcerou problémy, zjistila jsem, že nejsem sama a starosti s dětmi má skoro každý, jenže je to téma, s kterým se nikdo nechlubí. Obyčejně si matky myslí, že někde udělaly chybu, že je to jejich vina a trápí je to. :4:

• 69beran
          69beran, 3.4.17 16:38:00  

Vsak neni treba psat - me Anezce Vlkodlakove z Dolniho Hornakova c.p. 259... :15:
          Navic jde diskutovat tak nejak vseobecne na to tema.

• ala31
            ala31, 5.4.17 18:32:10  

To je pravda, nevím proč je tady takové tabu hovořit o dětech, svého času tu bylo i fórum o dospívajících dětech, ale také zaniklo a na toto téma by se dalo také hovořit dlouho.

• 69beran
              69beran, 5.4.17 20:12:24  

Na to tema se da bavit vazne, taky ale i muze byt i zabavne. A pri tom k tematu. Ja osobne bych tu byl 90% casu z Diskutniku. Lidi ale maji radsi takovouhle "diskuzi":
              Ahuuuj milaskove,jen jsem nakoukla. Papa
              Taky te rad vidim lasecko nase,muucq :4:
              Papapa
              Jeee nase zlaticko,zase zavitej.
              Pak nekoho pomluvit, nabonzovat,vzajemne si dosvedcit ze Gusty je kreten, napsat ze NEBYLO a tim to konci :13:

• 69beran
                69beran, 5.4.17 20:15:06  

A s takovym materialem jsme se vydali do Evropy :8: :7: :15:

• ala31
                ala31, 11.4.17 20:44:48  

Jsi trošku nespravedlivý, já se takovým fórům vyhýbám, ale nemůžeš podle toho posuzovat všechny. Mě osobně se víc líbily diskuze na lidech, nebylo to tam tak anonymní. :4:

• 69beran
                  69beran, 30.4.17 10:40:48  

Vsechny ne.
                  O anonymitu nejde. Jde o to, ze tam byl lepsi system. Tady to je spise organizovany bordel a bezpravi :13:

• ala31
                    ala31, 14.5.17 09:05:08  

Také to tady podle toho vypadá. :13:

• 69beran
    69beran, 9.2.17 19:15:49  

To jsi se mohla zeptat mě a ač nejsem vystudovanej psycholog, řekl bych ti cca to samý :13:
    Poznal jsem dost matek s dětma vč dcer. Vždycky, slovy VŽDYCKY jsem jim ukázal, že ty jejich holky nejsou jak ony tvrdí-nezvladatelný,líný, po všech stránkách hrozný. Naopak. Ono se s nima ale musí jednat férově, kamarádsky, musí se jim rozumět a nevyvyšovat se nad ně.
    Řvaní a hysterický scény všechno jen zhorší.
    Ať už maminy říkaly o svých ratolestech to nejhorší, realita byla taková po poznání jich samotných: Čau Simčo, já jsem ..., klidně mi tykej :4: OK, já jsem Simona/např/.
    Si prej strašně hustá,neposlušná, zlobivá holka zasloužící leda tak na holou a klečet na hrachu :1:
    No jasně, mamka zase perlila žejo :8:
    Klídek krásko, to bude v poho. Mamka tě má ráda no, tak ji mrzí že někdy ti údajně musí něco opakovat stokrát. Já si myslím že budeme kámoši, hm?
    Jo v poho, to můžem.
    Tak ok, já věřím že si budem rozumět. Prosímtě, potřebuju si něco říct s mamkou, nedošla bys s košem?
    Jasně, dojdu.
    S úsměvem doslova letěla s tím blbým košem :1:
    Cokoliv bylo třeba a já ji řekl, fakt vždycky s až blaženým úsměvem a radostně udělala.
    Jo a už asi po 10 minutách po prvním poznání se řekla mamce-mami vidíš? On má úplně jinej přístup,on mi rozumí a nemá tvý předpotopní názory.
    A o tom to je. Být jakoby jeden z nich............
    Pak stačí pohled a náznak a radostí se můžou ty "hrozný,nezvladatelný příšery" přetrhnout.

• 69beran
      69beran, 9.2.17 19:16:55  

Jejda! To byla reakce na Norinku :2:

• Norinka
        Norinka, 10.2.17 19:22:35  

...tak u nás je to trochu složitější, není to jenom o matce a dceři, ale řešíme a snažíme se to dát do zdárného konce... :4:

• 69beran
          69beran, 11.2.17 09:12:59  

Já vím, vždycky je "to složitější" :2:
          Ve skutečnosti ale není, to mi věř.

• 69beran
            69beran, 11.2.17 09:17:09  

No takhle-ono bez pořádnýho chlapa to je s dětma a zvláště s dcerama problém většinou. A mamky to vidí složité. Ve skutečnosti stačí málo.

• Norinka
              Norinka, 11.2.17 13:52:07  

:6: ne tak docela, šikana a další věci k tomu, ze začátku jsem nevěděla co je ve věci, šikana vládne ve školách a nic se s tím neděje, trpí šikanovaný a ne ten co šikanuje...atd a další věci...a dcerka je moc hezká...není tuctový typ...

• 69beran
                69beran, 12.2.17 08:51:35  

Tak o šikaně jsi nepsala. To je pak zas jiná věc a fakt složitější. Zase ale, pokud je dobrý vztah s dítětem a to důvěřuje rodičům, řekne jim to. To se pak dá řešit. Horší už je, jak píšeš ty, že to škola nehodlá radikálně řešit. To je pak začarovaný kruh. Pokud by nebyla se školou spolupráce a její vůle to řešit, asi bych si ty spratky sám někde vyčkal a beze svědků přidusil s tím, že ještě jednou to udělá, budu ho zmetka dusit tak dlouho, dokud bude třepat nožičkama. Anebo - jít rovnou na policii, městský úřad a školní inspekci.
                Pokud škola nic neřeší, nebo řeši neradikálně /šup hajzla do pomocný školy/, ti lidé v té škole od učitelů po ředitele nemají co dělat a patří k lopatě.

• Norinka
                  Norinka, 12.2.17 19:47:32  

je to začarovaný kruh...řešíme to, nahlásila jsem to sociálce, protože to už se školou nic nemá...děti budou poučené, ale nezlepší se to...

• ala31
                    ala31, 12.2.17 22:19:38  

Nezávidím ti to, hlavně že o tom víš a můžeš pomoct. :5:

• Norinka
                    Norinka, 13.2.17 14:01:51  

dnes mi právě volala sociálka, že si nás všechny předvolá i učitelku a dcerka prý půjde za psychologičkou a já ji odpověděla, jestli by tam spíše neměli to co šikanují a něco s nimi udělali...

• ala31
                    ala31, 13.2.17 14:18:13  

Oni si je určitě předvolají také, ale nejdřív potřebují vyjádření od dcery, aby to mohli posoudit. Držím vám palečky, ať vše dobře dopadne. :13:

• 69beran
                    69beran, 13.2.17 16:46:52  

Taky fandím a ať s těma zmetkama zatočej. Já bych zatočil i s jejich rodičema, protože si je takhle vychovali.

• Norinka
                    Norinka, 13.2.17 16:56:29  

už to řešíme půl roku a mají čas, dcerka už utíká ze školy, takže to musí být pěkná psychika...

• Norinka
                    Norinka, 13.2.17 16:58:50  

69beran, budu se snažit ještě se poradím se sestrou je učitelkou na škole, ale 200km odtud, už by udělala pořádek, ona dá i facku i když se to nesmí, ale uznali, že dělala v zájmu kantorské cti.

• 69beran
                    69beran, 13.2.17 17:16:48  

Rozumný rodič řekne: Klidně mu facku dejte, pokud si ji zaslouží a když se bude odvolávat na mě, dejte mu i za mě.

• ala31
                    ala31, 13.2.17 22:10:11  

Rodiče o tom nemusí ani vědět, záleží na tom, co udělají, když se to dozví.

• Norinka
                    Norinka, 19.2.17 20:25:40  

Ahoj, zítra čekám sociálku doma a řešíme to...no netěším se

• ala31
                    ala31, 21.2.17 22:37:08  

Tak snad to dobře dopadlo, moc ti to přeji. :4:

• 69beran
                    69beran, 22.2.17 07:58:57  

Tak jak to dopadlo?

• ala31
                    ala31, 23.2.17 18:10:43  

Asi moc dobře ne. Ještě že už mám děti velké. :4:

• 69beran
                    69beran, 12.3.17 17:54:59  

A víme prd.
                    A o tom to je...
                    Dokud má člověk potřebu se svěřovat, nebo doufá,že mu někdo poradí, sdílí se s s ostatními. Naděje či potřeba pominou, polibte mi všichni na netu .....

• ala31
                    ala31, 12.3.17 20:19:54  

Tak to určitě není, jen byla moc zklamaná, protože sociálka nepomohla a v té chvíli máš akorát vztek a nemáš chuť ani náladu se s někým o tom bavit. Docela to chápu. :4:

• 69beran
                    69beran, 13.3.17 15:22:36  

Což je v podstatě to o čem píšu.

• ala31
                    ala31, 14.3.17 08:30:56  

Jenže zdá se, že jsi z toho roztrpčen, já to chápu, a věřím, že až bude mít důvod a chuť, zase napíše. :4:

• 69beran
                    69beran, 14.3.17 10:48:13  

Ok :2:

• Norinka
                    Norinka, 22.8.17 08:00:49  

Dcerka jde na individuální studium, přes skype a bude mít všechny předměty kromě TV, už mi utíkala už školy a přestup na jinou školu nebyl možný, pokud slyšeli, že je šikanovaná, jsou to problémy a ty nikdo nechce mít...ale navrhla mi to sociálka, ze začátku jsme to zavrhla, ale je to poslední možnost, jak být v klidu jak my, tak hlavně dcerka, bylo to neúnosné, sestra jako učitelka mi to neschvaluje, ale už se to nedalo dál takhle fungovat... :4:

• 69beran
      69beran, 9.2.17 19:25:41  

A takhle pohodové to bylo vždycky. Horší naopak spíš s těma maminama, se kterýma to bohužel prostě nešlo pokračovat. I mě to pak trápilo, že děti to obrečely nejednou ten rozchod, ale nemělo smysl pokračovat dál. A teď v tuhle chvíli mě teprv tak napadá a dochází mi jedna skutečnost---ty co nejvíc mrmlaly a nadávaly na svoje dcery, právě to byly ty největší megery. Děti v pohodě, ale ty maminy.....chudáci děti :8:

• ala31
        ala31, 10.2.17 12:45:22  

Máš pravdu, já jsem s tím také neměla problém, leda když jsem pospíchala a syn měl moc času, tak jsem si to raději udělala sama. :13:

• 69beran
          69beran, 10.2.17 14:57:15  

Nejde jenom o práci, ale tak celkově o ty vztahy a o důvěru mezi těma pubošema a dospělákama. Znal jsem i babu který řekla sama soc. pracovnice, aby svý 12letý dceři závislé na cigaretách /denně dvacka/ nenadávala a nevyhrožovala, ale aby ji dala najevo, že ji to její hulení mrzí, ale že ji to zakazovat nebude a že teda si může zapálit i doma.
          Zkrátím to - po dvou měsících holka kouřit přestala úplně.

• 69beran
            69beran, 10.2.17 14:58:15  

Kouřila cca 2 roky.

• ala31
            ala31, 10.2.17 17:54:33  

12ti letá holka - kde na to vzala peníze? Zdá se mi to neuvěřitelné, ale asi to dělala schválně.

• 69beran
              69beran, 11.2.17 09:11:50  

Kde? Zčásti kapesný od mamky-dávala ji kapesný litr na měsíc, pak ji dávala na svačiny, z čehož mladá většinu vyšetřila na cíga. Pak ji dával táta, který s nima nežil-byli rozvedení. Za ním chodila i dvakrát týdně pro peníze-někdy jen dvacka, někdy pade,kilo.
              No ale pozor ---u nich ve třídě nekouřila jen jedna holka, jinak všech asi 20 jich kouřilo!
              Vidím že nechápeš a divíš se. No, já se divil taky, ale zas tolik mě to nepřekvapilo. Ono když na to jdeš správně, tak se dozvíš věci, že maminy a papínkové svých ratolestí by spadly na záda :1:
              A ne nějaký socky, ale děti z "normálních", až vážených rodin jsou největší grázlíci :4: Ale holt to je tak---tamhle máš sváču, my jedem dělat kariéru, odpoledne si hoď do mikrovlnky burgra. Rodiče návrat navečer, dětičky po škole nuda...No a co dělat že....Polovina lidí o svých dětech vědí maximálně to, jak vypadají. Že hulej, někdy i travku zkusej se staršíma kámošema a další věci, to se od nich dozví spíš cizej, než vlastní rodina. Jak říkám-stačí ukázat, že "nejsi jako ostatní dospěláci", nahodit jejich mluvu, odkejvat jim když řeknou, že učitelka je pí.a a vyzpívají na každýho i na sebe všechno :1: I na mámu a tátu se dozvíš všechno :4: :1: To psycholog nedokáže. Já jo :6:

• ala31
                ala31, 12.2.17 16:57:10  

Jaká to bylo škola? Asi pro VIP děti? Nebo taková zvláštní, neví, jestli se tak ještě může jmenovat, ale v normální škole určitě pár dětí kouří, ale není to ani polovina. A ty děláš nějakého poradce?

• 69beran
                  69beran, 12.2.17 17:34:32  

Normální základní škola.

• 69beran
                  69beran, 12.2.17 17:44:03  

Co? Žádnýho poradce :1: :1: :1: Prostě jen mám asi víc otevřený oči a uši :2: A komunikuju s každým. A jsem zvědavej :2: No tak zrovna do tyhle třídy chodila holka známý. Dost blízký známý :2: Taky kuřačka. Říkala, tak 5-6 denně. Myslím ale, že o dost víc.
                  To byla známá věc že ta třída hulí celá až na tu jednu holku. A v ty škole vůbec hulilo hodně dětí. Snad půlka. Hele tos šla do krámku ráno pro rohlíky a z roštíček lemující cestu do krámu a do školy se jen hulilo :1:

• 69beran
                  69beran, 12.2.17 18:00:43  

Álo, ty se divíš. Vem si ale, jak jsou lidi uzavřený a netečný ke všemu kolem sebe. Jak mají pak znát realitu? Dyť to vidím kolem sebe. Dokud do někoho skoro až nedrbneš a nekoukneš mu do očí, je ponořen do sebe. To je minimálně 90% lidí. Každej kamsi zahleděnej, netečnej. Sotva si lidi na něco odpovědí,pokud se neznají. Já naopak koukám s kým by se dalo pokecat a je mi fuk, kolik mu je a kdo to je. Zeptám se s úsměvem i na něco, co mě absolutně nezajímá, jen abych navázal kontakt. Podle reakce buď zapředeme rozhovor, nebo ne. A k čemukoliv se chci oklikou dostat, k tomu tématu se dostanu :2: To je to nejmenší. No a když třeba jsem jel autobusem a halda pubošů kolem mlela něco o kouření, atd atd, zapojil jsem se a už to jelo...A to se nijak vyptávat moc nemusíš a oni sami a samy se chlubí a vykecají všechno na sebe. Ale...nesmí člověk na ně čučet jak nějakej páprda a ještě začít mentorovat. To dělá 90% lidí a to je ono-pak jen mají svoje domněnky a představy a vědí kulový o realitě. A pak se diví a nevěřícně kroutí hlavou nad věcmi, o kterých já vím, že jsou v podstatě běžný. Hlavně že chválejí svoje dětičky, ale v globálu nadávají, jak je mládež zkažená. Prd zkažená! My nebyli lepší :4: A zase.......lidi mají krátkou paměť :13:

• ala31
                    ala31, 12.2.17 22:18:19  

Já mám také spousty známých při dojíždění z vlaku, ani už si je všechny nepamatuji, ale většinou se sami přihlásí. Nemám také žádný problém navázat hovor, manžel říká, že se seznámím všude. On ne - je introvert. :13:

• 69beran
                    69beran, 13.2.17 09:02:30  

Známí se přihlásí. Já ale nemluvím o známých. Taky, ale jak jsem psal s kým pokecat, to jsem měl na mysli spíš neznámé lidi. My si pořád nějak nerozumíme :2: Když přijdu mezi lidi /delší fronta v obchodě, čekárna, nebudu to vypisovat :1: / a jak víme-všichni mlčí, za chvíli je probudím z letargie a rozmluvím :2: No a to se právě týká i těch mladých o kterých je tu řeč a díky tomu mezi ně tak jakoby zapadnu a dozvím se to, o čem drtivá většina lidí, vč jejich rodičů /no ti už vůbec ne/ nemají ponětí. Oni jsou za to rádi, že jim někdo naslouchá a nebere je jako ostatních 99% lidí jako malý děti a nic jim nevyvrací a nementoruje a nepoučuje. Zkrátka lidi choděj kolem těch dětí a mladých lidí s klapkama na uších a na očích a pak se všemu strašně diví :1: Co??? Že hulí půlka třídy??? To není možný! Co? Naše dcera že kouří? Naše rozhodně ne!!! /i prd velebnosti, i ze mě vymámila cígo :13: :13: /. Že náš kluk když nejsem doma, bere si do bytu partu spoluškoláků/ček/ a tam chlastají,hulejí a sexujou? Ano, tak to je,jen ne když jste madam v práci, ale když chrápete ožralá vedle v pokoji :1: :13: Ví to celý město, jen ne ona :1:
                    Jojo, mluvit,ochotně naslouchat, odkývat ty jejich hejty na adr některých dospělých, dát za pravdu v tom, že dospěláci jsou většinou pokrytci /což je pravda a já s tím klidně začnu sám :13: / a "mám je pod pokličkou" a já jsem "jejich vrba" v tu chvíli. Proto občas říkám či píšu ve smyslu - vaše názory vám neberu, vy mi nemůžete vyvrátit fakta :13:

• 69beran
                    69beran, 13.2.17 09:10:07  

Ono je to všechno kolem ty výchovy dětí a vztahu s nima jednodužší, když člověk nepřestává být sám dítětem :2:

• ala31
                    ala31, 13.2.17 14:16:18  

A ty zase nerozumíš tomu, co píšu. Když napíšu, že mám spoustu známých z vlaku, to znamená, že jsem se s nimi ve vlaku seznámila, do té doby byli cizí. Seznámila jsem se s nimi během 1/2 hodiny a příště už se ke mě přihlásí. :13:

• 69beran
                    69beran, 13.3.17 15:24:39  

Však ti rozumím :2: Já vím o čem píšeš. A já ti píšu, že tohle jsem na mysli neměl :1: Já psal o něčem jiným :1:

• ala31
                    ala31, 21.3.17 21:36:10  

Tak dobře, třeba se někde sejdeme a promluvíme si o tom. Vždyť přece žádné setkání není náhoda. :2:

• 69beran
                    69beran, 22.3.17 08:17:55  

:1: Krom těch domluvených jsou všechna setkání náhoda :2:
                    No...nebo naplánovaná jednou stranou.

• ala31
                    ala31, 22.3.17 16:29:22  

Někdy je ale ta náhoda tak divná, že to nemůže být jen náhoda, to se ti nikdy nestalo? Chceš někam jít, ale "náhoda" tě úplně přesvědčivě nasměruje někam jinam a ty se nestačíš divit. Já tomu říkám něco mezi nebem a zemí. :6:

• 69beran
                    69beran, 22.3.17 16:54:58  

Veci mezi nebem a zemi jsou,ale to neni tenhle pripad.