Když je člověk na dně

Otevřená diskuze | Kategorie: Lidé a vztahy
Jackie0004 (2016-11-06 10:33:07)osoba (2016-11-05 13:48:21)jih33 (2016-05-12 14:38:08)sicilius (2015-10-30 19:06:00)
Když je člověk na dně
Založeno: 15. 5. 2015 | Příspěvků: 425 | Členů: 4
Správci: osoba (hlavní)

Každý se někdy může ocitnout na dně. Kdokoli tam právě je, nebo byl, zde může psát.
Ale mnozí svými reakcemi na nabídku pomoci úspěšně dokazují, že vlastně nejsou tak úplně na dně, aby byli ochotni nechat si pomoci něčím, co není podle jejich představ. nebo jim jejich situace vyhovuje a vlastně o pomoc (natož takovou skutečnou, opovrhovanou) nestojí.

Nemůžete přispívat - nejste přihlášen!

• Kubiq
    Kubiq, 5.11.16 05:47:18  

Tsdy jentimpekne dno,kdyz se musi lide urazet pres diskuze..

Js na dne byl 11.11.2011 teda myslim..snad hloubeji uz nikdy nespadnu. Doufam. A delam proto to,ze nenecham nic a nikoho aby me tam stahli. A sam se tam uz nepropadnu. :6:

• osoba
    osoba, 24.4.16 11:05:38  

zombie77 - máš výstižný nick. Argumenty docházejí tobě (nemáš vůbec žádné), ty jen urážíš a soudíš, co neznáš. Nepovažuj své názory za pravdu, když nevíš, co pravda je. Pohrdáš Bohem i Jeho láskou a ještě máš tu troufalost soudit. Je mi tě líto, popisuješ svými výroky o mně jen sama sebe.

• ucastnice.diskuze
    ucastnice.diskuze, 13.3.16 16:51:41  

Ale mnozí svými reakcemi na nabídku pomoci úspěšně dokazují, že vlastně nejsou tak úplně na dně, aby byli ochotni nechat si pomoci něčím, co není podle jejich představ. nebo jim jejich situace vyhovuje a vlastně o pomoc (natož takovou skutečnou, opovrhovanou) nestojí.

Tohle je velmi nabubřelé tvrzení, proč by měl člověk na dně, přijímat pomoc někoho či něčeho, jehož existence je nejistá, když člověk mívá kolem sebe spoustu lidí, kteří jsou ochotni a schopni mu pomoci? Proč by měl raději než jejich pomoc, přijímat pomoc něčeho.....nehmatatelného????

• osoba
      osoba, 13.3.16 17:10:22  

Není to nabubřelé tvrzení, jsou to jen naprosto věcná fakta.
      1. Asi ses ještě neocitla na úplném dně, kde už není z lidského hlediska pomoc. Kromě toho to není tak samozřejmé, že vždycky jsou kolem lidé ochotni pomoci.. Často máš kolem sebe spíš lidi, kteří tě ochotně ještě víc udupou.
      3. Když je člověk opravdu v nouzi, teprve se odváží připustit si, že snad přece jen nějaký Bůh existuje a může pomoci. Často až na totálním dně je schopen člověk odložit všechny své argumenty a názory, svou domnělou soběstačnost a nezávislosti na "neexistujícím" Bohu.
      4. Navíc ten tvůj výrok zní jako od člověka, který VÍ, že Bůh existuje, ale odmítá to připustit a snaží se to za každou cenu popírat.
      5. ty snad věříš jenom tomu, co můžeš vidět, slyšet, cítit, nahmatat, ..??? ?A co takhle vzduch, myšlenka, cit, nálada, magnetismus, televizní nebo mobilní signál - to všechno asi "neexistuje", protože to nemůže smyslovým poznáním nijak pojmout. Tak nezpochybňuj existenci Boha jen proto, že ho nevidíš, neslyšíš, nenahmatáš. Je to strašně absurdní. Poznej Ho.

• Rasputin
      Rasputin, 17.3.16 14:39:01  

hmm, ano je to nepříjemné, kupř. dosáhnouti dna poslední láhve a míti stále slinu :2:

• ucastnice.diskuze
        ucastnice.diskuze, 21.3.16 12:11:37  

...a není, kdo by Ti další lahev podal a otevřel? Vidím, že přesně víš, co jsem chtěla říct :1:

• Rasputin
          Rasputin, 21.3.16 18:25:00  

hmm, inu materialistický realizmus je příliš zakotven v západní evropě :4:

• ucastnice.diskuze
            ucastnice.diskuze, 23.3.16 08:16:36  

Tak já jsem hlavně, přes tu duši, ale...dobrou whisky v milé společnosti nepohrdnu :6:

• osoba
              osoba, 23.3.16 11:45:32  

Duše tě zradí, alkohol zraní. Nedokonalý výběr.

• Z.D.E.N.E.K.8
                Z.D.E.N.E.K.8, 24.4.16 01:06:26  

Pokud má silnou vůli, proč by ho alkohol měl zranit.

• Rasputin
              Rasputin, 24.3.16 09:38:28  

hmm, tullamore v těle i duši průšvih z toho srší...

• osoba
    osoba, 1.9.15 14:18:29  

https://www.facebook.com/groups/694970840609330/permalink/805209929585420/

• V.Ivuska
    V.Ivuska, 20.8.15 12:54:25  

To by chtělo nejake pozitivní naladění, protože mi z toho tady pukne hlava.. :1: :1:

• V.Ivuska
    V.Ivuska, 19.8.15 19:18:11  

Tak se nad to povznes, neres to a raději si uzivej života.. Stalo se a nevidím důvod proč by se to mělo omilet pořád dokola..

• V.Ivuska
      V.Ivuska, 19.8.15 19:19:51  

Pisu to z mobilu a už asi po třetí :1: je to reeakce na Jasi

• a.l.tereza
    a.l.tereza, 17.8.15 23:20:43  

Ahoj, tady se nesmí psát o Bohu? :15:

• vojtisek06
      vojtisek06, 17.8.15 23:30:56  

Terezko nezlob :2: :2:

• V.Ivuska
      V.Ivuska, 18.8.15 09:49:10  

... ahojky, zmínit se můžeš :1:, ale osoba ho všem přímo vnucuje.. :8: :1:

• osoba
        osoba, 18.8.15 12:44:31  

Tady někdo ani nechodil do školy. Vůbec nechápeš, o co jde. Jestli se ti líbí na dně, klidně si užívej. Ale existuje cesta ven - JEDINÁ, to je prostě neodiskutovatelný fakt, který mnozí arogantně ignorují. Osočovat tu umí každý, ale nikdo nemá odvahu pověřit si fakta. Musel by uznat, že je to skutečně TAK důležité, že žádné "vnucování" není dost důrazné.

• V.Ivuska
          V.Ivuska, 18.8.15 12:51:11  

jaká fakta?

• vojtisek06
          vojtisek06, 18.8.15 12:55:47  

Počátek víry v " toho onoho" je KORÁN , který za to stál. Tato víra byla ale uplně jiná a byly jiné zákony, jenže pak to převzala "Tahle církev" a KORÁN se začal měnit, nový zákon, starý zákon atd., začli umírat lidé...přešlo to tak daleko, že dneska z těchto lidí jsou takový fanatici, že by kůli " církevnímu tamtomu" zabíjeli jako je to v jiných zemích dneska je to tak velké...že jde jen o prachy

• Millagros115
            Millagros115, 18.8.15 13:45:33  

Brouku pletes se. Koran je naopak nejmladší, islám je nejmladší náboženství. Myslel jsi zidovstvi a toru, že?

• vojtisek06
              vojtisek06, 18.8.15 14:28:48  

Tovíš já tomu nerozumím vůbec, jen od kámošky vím, že bible je 100krát popředělávána a že Korán je prý počátek, jen píšu co mi řekla ona jinak tomu nerozumím vůbec :1: :1:

• Millagros115
                Millagros115, 18.8.15 14:36:23  

No tak chceš-li argumentovat, musíš si být jistý v kramflecích.

• osoba
                osoba, 18.8.15 14:43:34  

Tak si raději ověř fakta místo papouškování převzatých blábolů. Dobře víš, že autor Bible je živý (na rozdíl od autora Koránu a jiných "svatých" knih) a můžeš s Ním konfrontovat své otázky. kdyby ses odvážil chtít si ověřit výroky své kamarádky, dospěl bys ke zjištění toho, co ti říkám já a co tak arogantně popíráš. Ale pořád máš nějaké výmluvy, protože se bojíš toho, co nejvíc potřebuješ. MILUJE TĚ.

• V.Ivuska
                  V.Ivuska, 18.8.15 16:29:04  

omg, ty a tvoje fakta! :8: :1:

• V.Ivuska
                    V.Ivuska, 18.8.15 16:52:29  

http://www.toxicards.cz/data/cards/kdyz-ma-jeden-clovek-imaginarniho-kamarada-je-to-blazen-kdyz-ho-ma-miliarda-lidi-je-to-nabozenstvi-781.png
                    :1: :1:

• Z.D.E.N.E.K.8
                    Z.D.E.N.E.K.8, 18.8.15 17:31:48  

Kdyby jsi raději napsala nějaký nápad jak pomáhat lidem na dně, než výsměch lidem, kteří alespoň nějaké řešení mají.

• V.Ivuska
                    V.Ivuska, 18.8.15 17:52:14  

však já myslím, že se v tomto sloupečku příspěvků neřeší kdo je na dně, kdybych viděla, že o tom někdo píše tak sem vnesu nějaký nápad .. a já se nevysmívám jen se snažím trochu odlehčit situaci ... a například osoba mi napsala, že já jsem na dně... takže tak no

• antidepresivnilentilka
                    antidepresivnilentilka, 18.8.15 18:31:05  

Zdenku a tobě připadá,že osoba má řešení?
                    Mně ne...,jinak nás tady pořád napadá,že jí nerozumíme,a že skončíme v pekle..tohle snad máme chápat jako pomoc??

• Z.D.E.N.E.K.8
                    Z.D.E.N.E.K.8, 18.8.15 23:01:30  

Lentilka:Myslím, že Osoba má řešení.Její podání má vady a je třeba ne všechno co píše brát v doslovném významu, ale pořád si s ní raději popovídám než s kýmkoliv kdo duchovno ignoruje.

• osoba
    osoba, 16.8.15 10:15:23  

"Z.D.E.N.E.K.8, 9.8.15 17:43:27 Mně osoba až na ten spasitelský komplex díky kterému bývá agresivní nevadí."
    Kdybys znal to, čemu se pořád vyhýbáš a banalizuješ mé výroky, byl bys ještě "agresivnější" ve snaze "spasit" ty samolibé pomatence, kteří se jen posmívají a urážejí, místo aby brali vážně to, co přesahuje jejich EGO. Klidně se všichni můžou posmívat, bavit se tím, urážet, zesměšňovat, ... ALE co změní na tom, že moje výroky JSOU i pro ně existenčně důležité? Jen tím ukazují své nejhorší stránky včetně zbabělosti a sebenenávist, s jakou odmítají uznat POTŘEBU skutečně poznat Boží lásku.

• antidepresivnilentilka
      antidepresivnilentilka, 16.8.15 11:48:24  

jdi se s tím bohem vycpat :8:

• osoba
        osoba, 16.8.15 12:17:44  

Neurážej. Nemáš dost rozumu na to, abys pochopil, že se Mu nevyhneš. jsi tak zamindrákovaný a nadutý, že si ani nepřipustíš, co ti v životě nejvíc chybí. Bojíš se to objektivně pojmenovat, protože jedinou pravdivou odpovědí je právě Jeho láska.

• Z.D.E.N.E.K.8
          Z.D.E.N.E.K.8, 16.8.15 21:51:52  

Oni to vnímají jako, že jim to nutíš, proto jsou na tebe takový jací jsou.Neponižuje tě, že tě kvůli tomu mají za blázna?
          Vím, že si to můžeš omluvit biblickou retorikou o pronásledování, ale nechtěla by jsi radši zjemnit svůj přístup?

• osoba
            osoba, 16.8.15 22:04:25  

Zjemnit, to jako předstírat, že by mohli ve svých naprosto scestných a Bohu odporujících názorech mít "pravdu"? Ty bys to taky nedělal, kdybys pravdu znala chápal, jak je to vážné. Pokud si o sobě myslí, jak jsou dobří, můžou to dokázat: přijmout výzvu k ověření všeho, co tu tvrdím. Výsledek je možný jen jediný - poznají, že je to pravda a JDE o ŽIVOT. Tomu se snaží vyhnout, tak jen osočují, jen aby se vyhnuli konfrontaci. Ale současně se vyhýbají Boží lásce a hazardují se životem. To jim nějak nedochází - při jejich inteligenci!

• Z.D.E.N.E.K.8
              Z.D.E.N.E.K.8, 16.8.15 22:54:24  

V případě, že někdo dává přednost chladnému intelektu může se s tebou hádat do soudného dne a nikdy se neshodnete. Ve své dimenzi může mít tisíckrát pravdu a bude to ,,mrtvé´´.Musel by ten člověk sám projevit zájem.

• Millagros115
              Millagros115, 16.8.15 22:57:10  

Dobře, na chvíli přistoupíme na to, že máš pravdu... Má cenu někoho tak zabedneho, jako jsme my, tlačit někam, kam nechtějí? Není lepší se na to prostě vybodnout?
              Lidé k těmto věcem musí dozrát... A přijít k nim hlavně sami. Pokud budeš vystupovat dále, jako tady predvadis už dlouho, budeš ostatním akorát víc a víc pro srandu, a víc se zatvrdi. Chapes?
              Tyhle věci nejde někomu nutit.

• Dopaminka
                Dopaminka, 16.8.15 23:16:02  

Bingo!

• osoba
                osoba, 18.8.15 14:29:50  

Přijdou na to sami. Tady se můžou předvádět před ostatními, jakou jsou "tvrdí, neovlivnitelní, dokonalí,...", ale v soukromí jsou naprosto sami. Jen se svým svědomím a agresivně popíranou pravdou, kterou si líp zapamatují právě svým agresivním odporem. Já pořád stejně jen opakuju fakta, oni čím dál agresivněji útočí a tím jen dokazují, že je to zasahuje a snaží se to popírat. Dřív nebo později budou muset rezignovat. V lepším případě se přece jen odváží ověřit si fakta - třeba ve snaze dokázat, že to tak není. V horším případě to poznají mnohem tvrdším způsobem - třeba nějakou životní tragédií. A v nejhorším případě to poznají příliš pozdě příliš krutě, až bude navěky pozdě. Prostě není možné mlčet nebo tolerovat nebezpečně mylné názory.

• Z.D.E.N.E.K.8
                  Z.D.E.N.E.K.8, 18.8.15 15:05:20  

Osobo lidé jsou různí.

• osoba
                    osoba, 18.8.15 15:13:13  

Lidé jsou různí, ale cíl jejich života je pro všechny jen 1 ze dvou možností, z nichž si musí rozhodnout sami tady a teď. Lidé jsou různí, ale všichni jsou stvořeni Bohem pro OSOBNÍ vztah s Ním a všichni se od Něj odvrátili na cestu, která vede do záhuby. Jen tím, že skutečný cíl této cesty ignorují, se mu nevyhnout. tahle cesta do záhuby je neustále přetínána jakoukoli snahou skrze kohokoli a cokoli o probuzení jejich vnímavosti na vlastní svědomí. Svým postojem rozhodují a zbavují se možnosti vymlouvat se že "nevěděli". Lidé jsou různí, ale všechny Bůh miluje a dopřeje jim jakoukoli šokovou terapii ve snaze probudit je z jejich zaslepené samospravedlnosti, která je vede do "neexistujícího" pekla. Lidé jsou různí, jejich názory taky, ale PRAVDA je jen jediná a musí ji každý poznat - jakkoli!!!

• Z.D.E.N.E.K.8
                    Z.D.E.N.E.K.8, 18.8.15 15:26:53  

Myslím si, že kdo se nechá vést přirozeností tohoto světa tak do toho pekla automaticky dokráčí.Protože peklo je zde( ne někde jinde) a nebe ,,za obzorem´´.

• osoba
                    osoba, 18.8.15 15:38:18  

Neexistuje na světě takové utrpení a zlo, které by se dalo srovnat sed skutečným, domněle "neexistujícím" peklem. kdo se nechává vést přirozeností tohoto světa, skutečně míří do pekla. Proto Bůh hledá jakékoli způsoby, aby je z této cesty do záhuby odvedl. Použije si naprosto cokoli: od "ochutnávky" Jeho lásky přes konfrontace názorů a výzvy k poznání pravdy, životní události, nutící zamyslet se nad životem a tím, co BUDE potom, .... až po příliš pozdní kruté rozčarování ze zhoubného omylu těch, kteří tomu všemu samolibě vzdorují - jenže TAM už je opravdu pozdě.
                    Připadá mi pomatené až zvrácené být na dně a přitom opovrhovat pomocí ve snaze obhájit za každou cenu (bohužel často opravdu KAŽDOU včetně ztráty života a prozření v "neexistujícím" pekle) obhájit své jakkoli scestné názory proti pravdě milujícího Boha.

• Z.D.E.N.E.K.8
                    Z.D.E.N.E.K.8, 18.8.15 15:45:14  

To určitě neexistuje, protože peklo je absolutní nedostatek lásky.
                    Právě proto píšu, že peklo je částečně už zde, kde láska není,
                    nebo se jejím jménem pojmenovává pouhá biologická touha.
                    Akorát si myslím, že peklo není místo, ale stav duše.

• osoba
                    osoba, 18.8.15 15:53:34  

Máš pravdu v tom, že peklo je absolutní nedostatek lásky. Přesněji řečeno je to místo, kde není Boží láska. Lidé mají tento jediný život pro rozhodnutí, zda chtějí žít v dokonalé Boží lásce nebo bez ní. Rozhodnou-li se proti Bohu, budou bez něj tady - a hlavně navěky po smrti. Bůh nikoho do pekla neposílá, ale pouští je tam na základě jejich vlastní volby obejít se bez Boha a Jeho lásky. Na světě pořád ještě je aspoň trocha lásky a Bůh se pořád snaží volat lidi do láskyplného vztahu s Ním. když tímto lidé pohrdají, žijí bez Jeho lásky v pozemské atrapě pekla a míří do toho skutečného, které popírají stejně jako Boha. Podívej se na ten film: http://sk.cross.tv/86778

• antidepresivnilentilka
    antidepresivnilentilka, 15.8.15 21:17:03  

Jestli něco nesnáším,je to faleš. Cítím ji i tady na některých fórech.
    Jak to máte vy?
    Jste taky vnímaví na faleš?

• Millagros115
      Millagros115, 15.8.15 21:20:15  

Já nějak nikde fales neviděla tedy...
      Spíš mi to přijde jako snaha si něco vysvětlit... Jak kdo vidí toho druhého. Ale málokdo to snese.

• Dopaminka
      Dopaminka, 15.8.15 21:21:50  

Fales mi vadi,ale tady to moc nevidim. Leda bych byla falesna ja,to by pak vysvetlovalo,proc to nevidim.

• antidepresivnilentilka
        antidepresivnilentilka, 15.8.15 21:25:01  

já nevím,mám celkově problém s důvěrou k lidem,tak v tom bude asi zakopaný pes a pak vidím faleš možná i tam,kde není
        jde o to,že jedné uživatelce nevěřím její problémy,myslím si,že dost přehání a přehrává,ale nechci psát o koho jde,nechci nikoho svou domněnkou poškodit,protože je to možná jen nějaké intuitivní domněnka a nemusí to být pravda

• antidepresivnilentilka
          antidepresivnilentilka, 15.8.15 21:27:15  

pak ještě vidím faleš i jinde,ale o tom se nechci rozepisovat...

• antidepresivnilentilka
            antidepresivnilentilka, 15.8.15 21:32:19  

asi jsem poznamenaný negativními zkušenostmmi s lidmi z netu,sorry

• Dopaminka
            Dopaminka, 15.8.15 21:34:20  

to je pak tezky.kdyz takhle mluvime obecne,tak se to neda ani nijak komentovat.

• antidepresivnilentilka
              antidepresivnilentilka, 15.8.15 21:38:01  

já bych ti napsal vzkaz,ale ty bys to zase rozmázla veřejně na fóru,jak jsi to udělala s vojtíškem a to nechci,nechci nikoho poškodit,když si nejsem jistý,že je moje domněnka správná

• Dopaminka
                Dopaminka, 15.8.15 21:48:16  

Nejde o to jestli to chci vedet ja ale ze ty si o tom nepopovidas kdyz neni nic komkretniho.

Vojtiska jsem tu nerozmazla ja. Vubec jsem ho nezminila. Ozval se sam a napsal co psal ve vzkazu a jak jsem reagovala ja. Byla to jeho volba.

Spis bych se treba mohla zlobit ja,ze obsah SZ zverejnil. Ale tohle fakt neresim.jen kdyz jsi to zminil, uvadim na pravou miru